Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Bezsenna o Wolne tematy (24 – …
  Sudbina Srba o Hillary Clinton: Konflikt na U…
  Bezpartyjna o Wolne tematy (24 – …
  minka o Wolne tematy (24 – …
  Śfinks o Wolne tematy (24 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (24 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (24 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (24 – …
  Boydar o Wolne tematy (24 – …
  Rick o Chiny, Rosja, świat. Rok …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (24 – …
  Boydar o Rcchiladze: Dla Gruzinów Kaczy…
  Bezpartyjna o Wolne tematy (24 – …
  Boydar o Wolne tematy (24 – …
  minka o Być sprytnym jak Kaczyńsk…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

W jakim celu Rosja rekordowo skupuje złoto?

Posted by Marucha w dniu 2017-10-16 (Poniedziałek)

W okresie od stycznia do września tego roku Bank Centralny Rosji kupił 4,2 miliona uncji złota na sumę ponad 5 miliardów dolarów.W porównaniu  z analogicznym okresem zeszłego roku to o 15% więcej.

Bank Centralny zwiększył zakupy złota po wprowadzeniu antyrosyjskich sankcji ze strony Stanów Zjednoczonych i Unii Europejskiej. Od tej pory rosyjski regulator zakupuje o 100 ton złota rocznie więcej niż jakikolwiek inny regulator na świecie.

Sputnik porozmawiał z Gabrielem Rubinsteinem, konsultantem finansowym, byłym przedstawicielem Banku Centralnego Argentyny, a także byłym dyrektorem Giełdy Funduszy Buenos Aires o przyczynach takiego rekordowego tempa.

„Państwa gromadzą złoto z powodów strategicznych i obronnych, na wypadek jeśli między państwami wyniknie absolutnie nierozwiązywalna sytuacja, w której waluty mogą stracić wartość” – wyjaśnił ekspert.
„Dlatego lepiej mieć złote sztabki, które staną się podstawą innej waluty lub aktywu wartościowego w przyszłości. To wieczny zasób finansowy, który ma realną wartość w porównaniu z innymi aktywami finansowymi. (…) Państwo uważa, że lepiej mieć złoto niż dolary (…) Jeśli założymy, że Rosja będzie mieć dużo dolarów, a USA zechcą przyczynić jej straty, to możliwe to będzie poprzez machinacje walutowe i działania innych państw emitujących” – podsumował ekspert.

Należy podkreślić, że Bank Rosji w ciągu ostatnich 10 lat poważnie zmienił politykę regulacji rezerwami złota, co przede wszystkim dotyczy redukcji udziału euro z 40 do 26% i zwiększenia rozmiaru złota od 8 do 73,6 miliarda dolarów.

https://pl.sputniknews.com

Komentarzy 14 do “W jakim celu Rosja rekordowo skupuje złoto?”

 1. Boydar said

  No przecież podobno pieniądz to informacja, to jak „… waluty mogą stracić wartość …” ? Informację ch. strzeli ? Jak to możliwe, Panie Macka, co jest ?!?!

 2. anonim said

  Bank Centralny Rosji nie skupuje rekordowo złota.
  Zwyczajnie kupuje prawdziwe złoto a nie sztabki wolframu opakowane w złotą blaszkę.
  A tego jest mało a skoro jest mało to kupuje się…ile się da.

 3. Przykład idzie z Chin,które w ramach trwającej WOJNY O PIENIĄDZ tworzy KOALICJĘ ANTYDOLAROWĄ bazującą na powiększających się zasobach chińskiego złota.
  Rosja „obrotowym” w pojedynku USA-Chiny?!

 4. AlexSailor said

  @Boydar

  Jak się rozumie w najmniejszym stopniu kapitału.

  😉

 5. semperparatus said

  Kupuje i kupuje…(zresztą Chiny też)i ch…j z tego…Zielony śmieć nadal istnieje i jest królem walut…Kiedy wreszcie wróci do swojej właściwej wartości…czyli do zera?Czekamy niecierpliwie…

 6. Kar said

  re;5

  ..poki co jest fajnie..ale z chwila kiedy ci wazni panowie swiata (patrz obrazek na dole) zdecyduja zmienic lukratywne londynskie gniazdko na moskiewskie..no to wtedy w laski wejdzie rubel..A narazie zyja sobie w symbiozie..i maja wszystko/wszystkich w.. po obu stronach..

 7. semperparatus said

  Re.5 Nie chodzi o „dolara”,czy „rubla”…w rozumieniu pseudo-pieniądza opartego na niczym…bo jedno i drugie…to w zasadzie to samo……Chodzi o detronizację złodziejskiego pieniądza…kreowanego przez aferzystów …i o powrót do pieniądza bardziej uczciwego…opartego na złocie…Wydaje się to-niestety-raczej niemożliwe.Kierunek jest w stronę wycofania gotówki…i całkowitego zniewolenia ludzkości…

 8. Boydar said

  Ja bym napisał wprost o parytecie złota, Panie Semperparatus. To jest zdecydowanie jaśniejszy bardziej precyzyjny przekaz niż „oparty o złoto”.

  https://pl.wikipedia.org/wiki/System_waluty_z%C5%82otej

  Rozumiem, że właśnie to miał Pan na myśli; chodzi mi wyłącznie o użycie takich a nie innych słów w tekście komentarza (7). Ktoś niezorientowany (jak np. ja) mógłby wyobrazić sobie, że pieniądzom w obiegu odpowiada stosowna ilość złota po kursie w skarbcu państwa; a tak przecież nie jest.

 9. RomanK said

  PO co zloto????
  Utrzymywanie rezerw valutowych ma sens przy sensownej ekonomii….ale jesli ma ktos duze rezerwy w danej valucie…I przychodzi moment ze zwraca sei do tego co valute wyemitowal, zeby oddal…za swoje papiery cos , co potrzebuje wlasciciel rerzerw…np zloto.
  ten odpowiada:
  – NI mom!!!! Nie mom I juz!!!!!!
  – A co mosz????
  a ten pokazuje …..co mo…I sie pytajacemu robi slabo….na sam widok…..
  I wtedy okazuje sie, ze zwiekszanie rezerw tego oto, to bylo inwestowanie w jego obrone…przed natretnymi wierzycielami.:)))))))
  Proste????

 10. Rafal Cz. said

  USA zrezygnowaly z parytetu zlota……
  Bo wiedzialy ze z tego beda zyski, I to nie w miliairdach ale w kwadrillionach dollarow… Jak?
  Bede czekal.
  Mam ok. $40000000000.
  Nie czekam na propzycje. Czekam na odkrycia.

 11. Dla jasności – od 2014 Rosja kupuje kwartalnie ~200 ton złota. Część przez słupy jak Kazachstan czy Turkemnistan, część bezpośrednio. Rosja przyjmuje $ czy euro za ropę i gaz, ale w ciągu 48h zamienia je na złoto.

 12. Joe said

  Rosja kupuje zloto a Chinczycy nieruchomosci w Kanadzie.Bylem u syna w Wielkanoc i ogladalismy domy.Obled co chinole wyprawiali.Malolat chodzil po domu z laptopem a dziadek czy ojciec w Chinach podejmowal decyzje.Ceny oblednie wysokie…
  jak w Stanach x 2 co najmniej.

 13. Joe said

  ad 12…bo wszyscy pozbywaja sie smiecia ktorym jast „usraelski banknocik”.

 14. joanna1 said

  ad 6
  obŻYDliwe

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: