Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Wolne tematy (83 – 2017)

Posted by Marucha w dniu 2017-10-16 (Poniedziałek)

Minister Antoni Macierewicz oznajmił wszem i wobec, że albo dowiemy się prawdy o katastrofie pod Smoleńskiem, albo się nie dowiemy.
Jak głęboki umysł trzeba posiadać, by dojść do takiego wniosku… sami byśmy nań nie wpadli.

My, z płytkimi umysłami, wpisujmy tu uwagi na rozmaite tematy.

Poprzednie: https://marucha.wordpress.com/2017/10/13/wolne-tematy-82-2017
Następne: https://marucha.wordpress.com/2017/10/19/wolne-tematy-84-2017/

Gajowy Marucha

Komentarzy 266 to “Wolne tematy (83 – 2017)”

 1. Literat said

  Może wiecie, co się stało ze Sławomirem Zakrzewskim? To chyba jedyny któremu ufałem i nagle znikną?
  Modlę się za niego i mam nadzieję że nie uległ. „nieszczęśliwemu wypadkowi” lub nie dopadł go seryjny samobójca?

 2. Polo said

  Te granaty to takie symboliczne?

  ——
  Interpretację zostawiam odbiorcy 🙂
  Admin

 3. Miet said

  Re.221 (poprzednie)
  Oczywiście Panie Wacławie,odpowiedź może być tylko jedna – NIE!

  Ale ja odróżniam mądrze zorganizowane protesty od wykrzykiwania sztubackich hasełek, często okraszonych wulgaryzmami.
  Coś takiego jak np. „Niech te Żydy się od nas odp…lą i niech spier..ją do Izraela”.
  Jak pisałem tak można sobie pokrzyczeć albo popisać ale to żaden protest, to tylko ulżenie sobie i nic więcej.
  To nic nie daje a wręcz przeciwnie jest wykorzystywane jako dowód na np. „wyssany z mlekirm..antysemityzm Polaków”.
  Ci do których jest to hasełko kierowane, nawet jeżeli do nich dotrze, to g…o sobie z niego robią i dalej realizują bez krzyków swoje plany, jak np. ten z $65 miliardami.

 4. Peryskop said

  Re 1

  Zamilkł również „nasz” Gojówkowy spontaniczny rapporteur Siggi.
  Bodaj od czerwca, gdy pisał, że wybiera się z wizytą do ojczyzny,
  ale i z obawami, bo krążenie mu szwankowało.
  Jeśli czyta – pozdrawiam.

  —–
  No właśnie. Panie Siggi, slyszy nas Pan?
  Admin

 5. Boydar said

  @ Pan Gajowy zez poprzednich WT ()

  Gdyby nie Pan Ssss, być może nigdy nie zdalibyśmy sobie sprawozdania jak głęboka jest przepaść „hipokryzji i podwójnej moralności” Amerykanów en masse. A dzięki Panu Ssss – pstryk i jest, bez kopania.

  ——
  Wie Pan, coś jest na rzeczy.
  Ja też, mimo iż nie jestem wczorajszy, nie miałem pojęcia, jak nisko może upaść moralność i etyka Amerykanina.
  Dodam standardową klauzulę: nie wszyscy Amerykanie są tacy. Jasne.
  Admin

 6. snag said

  Miet ,..

  Sluszna uwaga, bardziej skuteczne to informowac, obnazac dziadostwo, osmieszac tam gdzie trzeba choc musze przyznac ze po nich to splywa jak woda po kaczce … dzis obnazysz jego klamstwa a jutro zmieni nick’a jak pinxit i dalej swoje ,…

  Udzielam sie na Breitbart w wiekszosci ze wzgledu na ich nature, bo nie trawie demonizowania Polakow i nie tylko ,…

  Dla nich caly swiat winien oprocz ich samych. akurat nie to co pewien zyd mysli i obnaza. Zairzyj p. do Charter 1 pierwsze 9 linijek.
  —————————————-
  https://sourcebooks.fordham.edu/halsall/jewish/lazare-anti.asp

  Wiecej tez warto poczytac

  Zalaczam link gdzie sie udzielam, poczytaj p. jak chcesz.
  —————————————-
  https://disqus.com/by/snag01/

 7. Boydar said

  Stąd i moje en masse, nie naisałem „co do sztuki 🙂

  https://ling.pl/slownik/angielsko-polski/en%20masse

 8. ERROR 404 NSZ said

  Ad 1

  To dziwne przed chwilą pomyślałem o Sławku i wszedłem „na gajówkę”….. hmmm..

  Co do Macierewicza , czy jak niektórzy mówią singera recte…..
  Jego myśl jest głęboka bo to myśl bez dna… tak kiedyś wymyśliłem…

 9. VA said

 10. brys said

  ad 5
  Panie Boydar, jakie jest prawdopodobieństwo że ktoś taki (tak cudownie steorotypowy) całkiem się znajdzie przypadkiem i zabłyśnie na forum gajówkowym? Ja tam myśle że to robota Putina, albo alter ego pana Gajowego.

 11. Peryskop said

  Re 5 i inne

  Na międzynarodowej specjalistycznej (więc zamkniętej) konferencji w Azji w 2006 roku – jak zawsze obsadzonej mocno bo w ok. 25% przez naszych znajomych z USA – spontanicznie wytworzyło się napięcie na tle dezaprobaty dla expansjonizmu Ameryki. Przejawiało się w zauważalnej separacji towarzyskiej przy zajmowaniu miejsc na sesjach i podczas posiłków.

  Oczywiście nie był to bojkot pełny, ale na tyle silny, że dostrzegalny z obu stron, tak że pojawiło się sporo wzajemnych docinków, min i komentarzy.

  Gdy na śniadaniu pod koniec tygodniowej imprezy do „europejskiego” stolika przysiadł się nasz znajomek z USA z pytaniem o co właściwie nam chodzi – zapadło krępujące milczenie. Wyjaśniłem mu takim pytaniem :

  – Mel, gdy tak jedziecie złotym dyliżansem, to czy nikt się nie zastanawiał skąd to złoto się bierze, czy zwyczajny by wam nie wystarczał, i właściwie dokąd szalony woźnica was tak upojnie wiezie ?

  Każdy dojadł swoje, zasiorpał kawą i w ciszy poszliśmy na obrady.

  ===

  What the fox say ?

  .https://www.youtube.com/watch?v=1o_dE7Qv2x0

 12. ERROR 404 NSZ said

  Ad 1 Literat

  Przepraszam, skoro Panu los Sławka leży na sercu, spieszę dopowiedzieć iż przed chwilą rozmawiałem z Nim i wszystko jest w jak najlepszym porządku….
  Problem polega na tym, że człowiek który Sławka nagrywał i montował filmy jest ciężko chory i jemu modlitwa bliżniego jest jak najbardziej potrzebna…

  Pozdrawiam serdecznie , ERROR 404 Białystok.

 13. snag said

  Bojkotuje choc niem religijny – Ten caly PC zaczyna dzialac on my nerves … Jakby ktos sie pytal np. durak pinxit to rzekomo ten ‚zydowski’ Breitbart pierwszy obwiescil to w Stanach choc nie wierze ze pierwszy zauwazyl … Nestlé kopie sobie dolek transplantujac tu jewropejski trend ,…

  Chodzi o grecki yogurt Nestlé

  Joining a growing trend in Europe to abolish Christian imagery to avoid offending other “sensibilities,” Nestlé has removed the image of a Christian cross from its Greek yogurt packaging featuring an Orthodox church on the island of Santorini.

 14. snag said

  Tudziez Lindl i ich czekolade ,…

  http://www.breitbart.com/london/2017/10/13/german-supermarket-giant-lidl-caught-erasing-crosses-from-pictures-churches-yet-again/

 15. Boydar said

  @ Pan Bryś (10)

  W żadne alter ego Pana Maruchy już nie wierzę, choć był czas, że i mi takie myśli po głowie chodziły. Ale wie Pan, tego co jest, to już trudno przesiać (jak można domniemać), a co dopiero jeszcze własne dorabiać. Nie, nie kupuję.

  Natomiast co do Pana Ssss, to patrzy Pan przez wąską perspektywę. Proszę zwrócić uwagę na fakt, że Gajówka to prawie żarówka; taka prawdziwa i wolframowa, żaden luminofor. A co robią muchy, ćmy, szerszenie nawet, ciągną do światła. Kiedyś, jak mieliśmy świeczki czy lampy naftowe, sprawa kończyła się szybko i przeważnie tak samo. Dzisiaj mamy postęp, tolerancję, demokrację, no i żarówka to żarówka, oświetla, ale nie że od razu smaży.

  Poza tym, taki Pan Ssss może mieć wiele powodów, dla których pisywa; naprawdę wiele. A że ma postrzeganie jakie ma, jest projekcją realnego poglądu, Na świecie mamy wielu Ssss, czasem w najbliższej, nic na to nie możemy chwilowo poradzić.

  ——
  Trochę – może i nie bez racji – przysrał mi Pan z tą tolerancją…
  Admin

 16. - said

  Piszę poniższe z wielką niechęcią i niejako wbrew sobie, ponieważ niezręcznie się czuje brzmiąc jakbym usiłował pouczać osoby, które w hierarchii społecznej stoją wyżej. Ale za namową pana Maćko czynię to może nawet na przekór, choćby zeby mu zademonstrować jakie pomyje się za chwilę wyleją na moja nieszczęśliwą parasolkę.

  Do rzeczy: Proszę spróbowac podejść do wywodów Snaga bezemocjonalnie, bo w większości przypadków pisze jak jest. Z sobie znanych powodów czyni swoje wpisy niestrawnymi z uwagi na formę, ale to jego broszka. Nie, nie jest trollem, on po prostu ma czas. Przy odrobinie dobrych intencji z jego wywodów można wyłowić treść.

 17. snag said

  W Italii wladze szkolne odwolaly wycieczke do muzeum bo na jednym z obrazow Chagall’a motywem jest krzyz z Chrystusem.

  The students from the Matteotti elementary school were set to visit an exhibit titled “Divine Beauty” featuring works by Van Gogh, Chagall, Fontana, Picasso, Matisse, and Munch, until the school council intervened to cancel the field trip.

  Rozumiesz pan teraz co mialem na mysli piszac „o prymat religijny”?

 18. - said

  albo dowiemy się prawdy o katastrofie pod Smoleńskiem, albo się nie dowiemy.

  Nasuwa sie skojarzenie z przysłowiem autorstwa Tuwima (Żyd z Polski, „ja go znam!”): Gdy na Prota słońce albo słota, to na Hieronima jest deszcz albo go nima.

 19. snag said

  – said ,…

  Probowalem grzecznie … z czasem to rzeczywiscie, rynny wyczyszczone, trawa nie rosnie, ryby nie biora, suszonych grzybow mam na kilka lat, z lazeniem po gorach nie tak jak kiedys z wiadomych powodow … retirement sucks ,…

 20. Boydar said

  @ Pan Gajowy

  Niech Pan Gajowy nie miesza obszarów. Pańska tolerancja to Pańska rzecz, a co my z nią robimy, to już tylko nasza. Jakby Gajówkowicze byli mądrzejsi 🙂 to Pańska tolerancja zabiła by głównie tolerowanych. I ewentualny problem rozwiązałby się samoistnie oraz natychmiast. Nie zrobi Pan Gajowy za nas wszystkiego, bo jeśli by nawet, to w takim razie po co? Od razu wszystkich do Nieba i szlus.

 21. Boydar said

  @ Pan Myślnik (17)

  My, to znaczy kto ? Przecież są tacy co wiedzą. Wniosek z tego że to nie my.
  Jeśli „się nie dowiemy” to też się dowiemy. Bez szczegółów może (wiszą mi kalafiorem) ale jasność będzie. Znaczący będzie los Polaków; jeśli będzie lepiej, to znaczy że posprzątała jasna strona mocy. Jeżeli gorzej, to ta druga. Bo że był to kamień milowy, nie mam żadnych wątpliwości. A ocena naszej obecnej sytuacji leży poza naszymi możliwościami postrzegania, głównie bowiem nie mamy wglądu w papiery. Nie mniej jednak coś tam widać 🙂

 22. - said

  Na temat meritum smoleńskiego od lat uważam bardzo, żeby się w ogóle nie wypowiadać, bo co się tu nie powie, to będzie śmiech ze strony twórców tej całej hucpy. W temacie wiedzy czy niewiedzy, musimy pamiętać (MY!), ze o wiele więcej nie wiemy niz wiemy i jeszcze wielkie siły pracują nad tym, żebyśmy niewiedzieli jeszcze więcej. A w ogóle to i bez udziału wielkich sił, wiemy, że im więcej wiemy, tym mniej wiemy jako że bardziej zdajemy sobie sprawę z ogromu naszej niewiedzy.

 23. Marucha said

  Re 16:
  Pominąwszy wyssane z żydowskiego palanta brednie na temat historii Polski albo Kościoła, Snag pisze na ogól, jak jest. I nie o to mam pretensję.
  Nie podoba mi się jego stosunek do tego, co jest – a szczególnie cyniczna w chuj akceptacja amerykańskiego bandytyzmu.

  Re 20:
  Panie Boydar,
  Poziom mojej tolerancji rzutuje jednak na atmosferę forum i poziom dyskusji. Nie przeczę jednak, że równie ważny jest poziom nietolerancji uczestników.

 24. Marucha said

  Wracając na chwilę do rzekomo ogromnej pomocy, jaką USA udzieliły ZSRR podczas II Wojny – to jakoś nie mogę nigdzie znaleźć żadnych materiałów – zdjęć czy filmów – pokazujących sowieckie oddziały wyposażone w tę broń.

  Cytat z forum http://pl.misc.militaria.narkive.com/SRT5PpH1/pomoc-wojskowa-usa-dla-zsrr-podczas-ii-wojny

  (…) z całości programu LL o wartości 50,1 mld ówczesnych dolarów, ZSRR otrzymało „astronomiczną” kwotę … 11,3 mld. 22%. Wielka Brytania dostała 31,4 mld $ (62,7%).
  Wkład USA w wysiłek wojenny ZSRR stanowił 3,5 krotność pomocy udzielonej … Wolnym Francuzom 🙂 Wiadomo wszak jak potężny był ich wkłąd w wysiłek wojenny, i ilumilionową armię de Gaulle prowadził za sobą ;-)…
  Ale oczywiście można, chłopaki, udawać że LL to był program pomocy ZSRR, a nie program pomocy USA i Kanady dla państw walczących, w którym ZSRR była marnym zaledwie beneficjentem. Wszak zupełnie inaczej to od razu wygląda :-)… A młodziaków jakichś się może na to i złapie.(…)
  (…)
  P.S. A żeby było śmieszniej, ZSRR spłaciło grzecznie właściwie całość długu (jakies drobne jeszcze im zostały) wraz z odsetkami, bo nikt im złamanego centa nie umorzył, gdy tymczasem Wielka Brytania po pierwsze miała umorzenia, po drugie za 650 mln $ kupili dostawy w drodze na dzień 2 sierpnia ’45 o wartości 10x większej, które to zostało im rozłożone na raty oprocentowane na 2% – ZSRR spłącał 2 razy wyższe odsetki od wartości realnej, a nie 0,1… Ale wszak każdy doskonale idący w kursie wie dobrze, że USA uratowało ZSRR 🙂

 25. ENKI said

  ZAMIAST STAWIAĆ POMNIKI

  Sławni artyści – Jan Kiepura i jego żona zawsze osobno podróżowali, żeby w razie katastrofy uchronić swoje dzieci od pełnego sieroctwa.
  Państwo Kiepurowie dbali o swoją rodzinę i wykazali się odpowiedzialnością za jej los.

  A cała elita rządząca III RP nie była na tyle odpowiedzialna przed Narodem i przed swoimi rodzinami, wszyscy potulnie wsiedli do jednego samolotu, wbrew przepisom! I to po katastrofie Casy w MIROSŁAWCU w 2008, w której zginęło dowództwo polskiego lotnictwa!
  Polskie społeczeństwo już siedem lat nie może się otrząsnąć z przerażenia, bólu, smutku, rozpamiętuje tragedie.
  Katastrofa „smoleńska” pochłonęła i wciąż pochłania siły żywotne polskiego narodu (dezorganizacja i straty porównywalna z zamachem,
  wymuszona zmiana władz, wieloletnia żałoba, nieszczęsne kosztowne miesięcznice, komisje, konferencje, spory, stawianie pomników).

  Od 10. kwietnia 2010 r. zadaję sobie pytanie:
  CO ZA SIŁA ZMUSIŁA DELEGATÓW, BY WSIEDLI WSZYSCY DO JEDNEGO SAMOLOTU?
  Już siedem lat szukam odpowiedzi na to pytanie i nie potrafię znaleźć. Czy ktoś z Czytelników zna odpowiedź?

  Zastanawiam się: jakie konsekwencje powinny ponieść elity rządzące w 2010 r. ( PO i PSL na czele ale i PiS)
  za nieodpowiedzialną postawę swych członków, za narażenie państwa polskiego na bezwład i skazanie rodzin na sieroctwo.
  Czy te partie, które wykazały się takim brakiem kompetencji, nie powinny zostać usunięte przez wyborców sceny politycznej?

  Należy naprawiać system, eliminować błędy i błądzących; zamiast niszczycielom ładu stawiać pomniki za kolejne klęski.

 26. Ad. 22

  „o wiele więcej nie wiemy, niż wiemy i jeszcze wielkie siły pracują nad tym, żebyśmy nie wiedzieli jeszcze więcej”

  – Jedyne, co wiemy, to to, że zaginionych nie ma w polityce.

 27. snag said

  Marucha ,…

  Ile razy mam przekonywać że nie pochwalam i nie promuję żadnego bandytyzmu z amerykanskim włącznie ale jako amator historyk i pragmatyk wiem że jeśli nie my to kto, bo od zarania ludzkości nie było okresu żeby ktoś nie dominował albo nie chciał i próbował nie przebierając w środkach – Tuzin razy pisałem że wolę Stany niż kogokolwie z obecnych mocarstw i motywowałem dlaczego, a pan swoje. Zaczynam myśleć że nie o to panu chodzi a żebym tańczył do rytmu pańskiego bębenka a ja nie nie lubię ‚tańczyć’.

  ——
  Wypierała się żaba błota…
  Admin

 28. matirani said

  Szansa dla polskich portów
  Poniedziałek, 16 października 2017 (21:08)

  Z Tomaszem Porębą, posłem do Parlamentu Europejskiego z Prawa i Sprawiedliwości, rozmawia Mariusz Kamieniecki
  Panie Pośle, co de facto gwarantuje podpisany dziś aneks do kontraktu terytorialnego na budowę drogi S19 od Babicy do Barwinka na granicy ze Słowacją?

  – To historyczna decyzja, która gwarantuje 24 miliardy złotych na budowę tego odcinka. Biorąc pod uwagę tempo, w jakim budowa postępuje na innych odcinkach, a więc m.in. zaawansowane prace między Rzeszowem a Lublinem, otwarcie części obwodnicy Lublina w ciągu drogi S19, podpisanie umowy na budowę obwodnicy Stalowej Woli i Niska oraz na odcinek Lasy Janowskie-Nisko czy oddanie do ruchu na początku września odcinka Sokołów Małopolski Północ-Stobierna, wyraźnie widać, że ta inwestycja jest traktowana priorytetowo zarówno przez władze województwa, jak i obecny polski rząd

 29. snag said

  P. Marucha.

  Gdyby Sojuz mial taka eskorte na Pacyfiku jak Angole na Atlantyku to otrzymali by dwa razy wiecej niz dotarlo a to czy splacili czy nie, nie ma wplywu na wygrana czy przegrana Sojuzu. Jedno jest pewne ze gdyby nie amerykanska pomoc Hitler wital Hirohito we Wladywostoku a p. bluzgal na snaga po niemiecku po dniowce u bauera ,…

  https://ww2-weapons.com/lend-lease-tanks-and-aircrafts/

 30. NICK said

  No to Nasz Gospodarz poznał.
  Nieco bardziej.
  Niektórych.
  Tutejszych.
  We tematach poprzednich wolnych.
  P.S.
  Zbyt łagodniejemy, Gospodarzu.
  TU, Ojczyzna czeka. Na Ołtarzu.

  Lub „outażu”.

  Pozdrawiam Olę.
  O. Ja (…).

 31. snag said

  Ciag dalszy od 1.45 minuty — A little killing machine ,…
  ——————————————–
  .https://www.youtube.com/watch?v=x6sQABYvEmo

 32. Boydar said

  I co, Panie NICK’u, będziemy się wtedy wszyscy poklepywać po pleckach ? A kogo ja wtedy będę mieszał z błotem ? Czy jak żeś Pan niewinnego kota utłukł, to mi to ma na całe gajówkowe życie wystarczyć ? Albo poznęcam się dla odmiany nad NyndrusieM, tylko dla tego, że Mu tam kiedyś Bozia zaćmienie na rozum rzuciła a w dodatku waży cztery razy tyle co ja ? Pan jakiś niepoprawny optymista jesteś ! Panie NICK, ja jestem Chacheł, ja muszę mieć świeże mięso !!! Inaczej będę własne dzieci poniewierał, i Babę; serca Pan nie masz …

  Pan Gajowy Go nie słucha tylko puszcza te Żuczki.

 33. Maćko said

  Panie „-” – Pan ma uczyc mlodych historii, zdrowego rozsadku i praktycznego rozwiazywania problemów zyciowych, a nie nam starym tlumaczyc, ze Snag nie jest taki zly!
  😉

  Taaaaki zly to on nie jest, ale :
  – w przeciwienstwie do Pana, wypowiada sie na tematy o których malo wie
  – podobnie jak Pan, zamieszkal w USrAhellu i musi jakos ta decyzje absurdalna sobie i innym usprawiedliwiac
  – w przeciwienstwie do Pana, nie wypowiada Snag sie na tematy na których sie rzeczywiscie dobrze zna

  Swoja droga… na czym sie Pan Sang zna? Tak powaznie, pozytecznie, gleboko i uczciwie?
  Ubezpieczenia? Moze jakies porady z tej lub innej dziedziny?

  Dawajcie Snag, zróbcie przyczynek dla dobra wspólnego Wspólnoty Gajówkowej i bedzia Panu wiele wybaczone.

 34. NICK said

  Pan Miet. (3).
  „Ale ja odróżniam mądrze zorganizowane protesty od wykrzykiwania sztubackich hasełek, często okraszonych wulgaryzmami.”
  Można odróżniać. Łatwo jest.

  A zapodać?
  Jak? Zorganizować? Protest mądry i skuteczny, hę?
  Panie profesorze.

 35. Boydar said

  Złożyć uprzejmą petycję do dziekana …

 36. Lydokork said


  Michalkiewicz, Brzeski i Karoń o potajemnie budowanej IV Rzeszy Niemieckiej NWO !

 37. NICK said

  Rozumiem, Lubelaku ale „niewinnego kota utłukł,”?
  Taki un był „niewinny” jak paru Gajówkowiczów jest.
  I nie chachłuj Pan więcej bo geny swe żeś Pan obadał w tę i inną stronę; jak Pana znam.
  A, że, ‚geny’, mamy, pomięszane… .

  Cóż?
  Nie one, tak na końcu, decydują o sprawach polskich.
  Choć brzmi to wieloznacznie a nie ma tu reguły.

  Co by nie pisać.
  Wolę Naszego Gospodarza wkurzonego.
  W odpowiednim czasie.
  Jak we wcześniejszych WT.
  Stwierdzam, że za rzadko się (…).
  Dawniej było lepiej. Ostrzej. Prawdziwiej.

  ——
  Gospodarzowi wszakże nie przystoi z nerwów wychodzić. Powinien nie mieć emocji.
  Admin

 38. www.wandaluzja.com said

  Frank Thadeusz, DIE RACHE DES SONNYBOYS – Der Troja-Forscher Eberhard Zangger praesentiert 3200 Jahre alte Hieroglyphen. Das Dokument koennte das Raetsal loesen, warum es am Ende der Bronzezeit zum ploetzlichen Zusamenbruch des Damaligen Hochkulturen kam; DER SPIEGEL 41/2017, s. 130-132

  Artykuł jest Remanentem TROJA-EXPO 2001 w Stuttgarcie, która była ANTYPOLSKIM sojuszem rządu Badenii-Wirtembergii z ówczesnym rządem tureckim – jak się okazuje przy wsparciu brytyjskim i amerykańskim: http://www.wandaluzja.com/?p=p_249&sName=14.-troja-i-dlug-sultanski//
  DIABŁEM był Manfred Korfman, którego ŁAGODZIŁ Zangger a atakował FRONT, którym kierował Frank Kolb z Tibingii. Skuteczny atak na Korfmana okazał się jednak niemożliwy, gdyż miał on poparcie Wielkiego Kapitału i Polityki, które jednak, po Wygraniu Błazeńskiej i Gangsterskiej TROI-EXPO zaczęły się odżegnywać od niego, tak jak UNIWERSYTETY, że wkrótce Umarł jako BANKRUT.
  Eberhard Zangger też jest dobrym kuglarzem, bo wszedł w tą konkurencję kapitałową Hipotezą, że TROJA SCHLIEMANNA TO ATLANTYDA PLATONA, co było Bezczelnością. To podchwycił Korfman, dopuszczając Zanggera do „stołu trojańskiego”, ale BEZ Franka Kolba, który szukał kompromisu ze mną.
  Zangger ma w ręku ASA, którym jest obszerny zapis hieroglificzny Wielkiego Króla luwijskiej MIRA Kupanta-Kurunta. Napis był na wykopanych przy budowie meczetu blokach, które francuski archeolog skopiował a Ata Tirk kazał ZNISZCZYĆ. Inskrypcja została ODCZYTANA a Zangger dokonał jej NADINTERPRETACJI. Doszedł mianowicie do wniosku, że w zachodniej części Azji Mniejszej i w Tracji powstało potężne państwo federalistyczne pod wodzą luwijskiego MIRY, które zniszczyło Imperium Hetyckie ???
  Gdy złożył książkę dodruku to zjawił się u niego docent uniwersytetu londyńskiego James Mellaart, który odwiódł go od publikacji książki i – co tu mówić – WYKUPIŁ TEMAT. Temat rozpracował przy pomocy KILKUSET dokumentów, ale zmarł przed publikacją w r. 2012 w wieku 86 lat. Dokumentację tą uzyskał Zangger od syna Jamesa i wywiózł do swego domu w Zuerichu.
  Uważam, że dobrze się stało, że Mellaard odwiódł Zanggera od publikacji niewydarzonej teorii o Wielkiej Federacji Antyhetyckiej oraz opracował inskrypcję Kupanta-Kurunta źródłowo. W I połowie lat 60 pojawiła amerykańska teoria o zniszczeniu Imperium Hetyckiego przez Frygów i Mosków, którą uzupełniłem identyfikacją Frygów z czeską PRAGĄ, skąd pochodził Achilles, a Mosków z ARIAMI z Sarmackiej Moskwy, gdzie było 20 kremlinów z których kilkanaście ostało się.
  Teraz mam mała satysfakcję, gdyż Zangger oświadczył: TROJA NIE BYŁA GLINIANĄ WIOSKĄ PIRACKĄ, ALE METROPOLIĄ NA MIARĘ HONGKONGU – co jest kapitulacją Przed Mną.
  Hagia Sophia była mauzoleum Eurydyki. Sezostris III, który wbijał słupy graniczne nad Indusem kazał powtórzyć Hagia Sophię na górze Moria w Jerozolimie, ale obrażeni na egipskie słupy graniczne na Wołgodonie Ariowie stali zbrojeniowej z Kielc nie przysłali, więc Sezostris kazał wyrabować stal zbrojeniową z Hagia Sophia, którą zastąpiono PRZYPORAMI.
  Hagia Sophia była Niepełnym powtórzeniem Trykonchesu w Borodzieju-Wenedzie, zburzonej przez Jana Luksemburskiego. Aż boje się, że jezuicki szalbierz zaśpiewa znowu: W TEJ WSPANIAŁEJ FARZE BYDGOSKIEJ…
  W XIX wieku Niemcy zorientowali się, że spichrze na Wyspie Młyńskiej są z przebudowy budowli starożytnej, więc je rozebrali i na fundamentach zbudowali OPERĘ – z której to racji niewielka Bydgoszcz ma Największą Operę na ŚWIECIE.

 39. snag said

  W Szwecji juz autochtoni zachwalaja i promuja poligamie – Jak narazie to 5-0 dla ‚gosci’ i blizszy prymat Islamu.
  —————————————-
  http://www.breitbart.com/london/2017/10/16/swedish-migrant-helper-defends-islamic-polygamy-bizarre-video/

 40. Boydar said

  Trzeba było Go w Rewirach poczytać … no po prostu Przemiły Wyrozumiały Dżentelmen 🙂

 41. NICK said

  Szanowny Nasz Wandaluzja to już ma wiele GLEJTÓW.
  I dobrze.
  Bo mieć powinien.

 42. NICK said

  Warto szperać?
  🙂 .

 43. revers said

  Coraz wolniejsza unia, aresztowano z mocy prawa sadu najwyzszego dwoch kataleonczykow
  http://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2017-10-16/areszt-dla-dwoch-liderow-organizacji-katalonskich-sa-podejrzewani-o-podburzanie-do-niepokojow/

  Niezalezni dzienkarze gina w uni jak muchy, ostanio na Malcie wybuchla bomba-pulapka w samochodzie dzienikarki.

  https://www.theguardian.com/world/2017/oct/16/malta-car-bomb-kills-panama-papers-journalist

  NWO w natarciu …
  .https://www.youtube.com/watch?v=vAdQ-v-S6aY

 44. revers said

  censor 40

 45. NICK said

  Korekta.
  Opera bydgoska, ta współczesna i nowa, nie stoi na Wyspie Młyńskiej. Stoi na półwyspie, położonym, mniej więcej, na zachód od wyspy.
  Aktualnie, trwają prace wykończeniowe dużej budowli na Wyspie. Obiektu hotelowego? Murem pruskim.
  A Wyspa cała została przebudowana. Nie do poznania. Zasypując raz kolejny – historię. Rękoma tutejszych włodarzy.

 46. Boydar said

  Marnè szansè (to niby po francuskiemu) 🙂

 47. Boydar said

  Ale gdzieś na starym dysku mam chyba zipa, zassałem wszystko co było.

 48. NICK said

  Wróć. (45). Na północny-wschód.

 49. Nina said

  Do 18
  Nie Tuwim a Kornel Matuszyński – ten od „Koziołka Matołka” jest autorem tych słów. Dokładnie brzmi to tak: „Gdy na św. Szprota jest pogoda albo słota, to na św. Hieronima deszczyk jest albo go ni ma”. Ot, taka uniwersalna przedwojenna prognoza pogody. Pogodna sama w sobie.

 50. La Reine Toronto said

  .https://www.youtube.com/watch?v=nY-5wp5SJMc
  Przeniesmy sie w inny swiat.

 51. - said

  W zrywanym kalendarzu było, że Tuwim, ale spierać się nie będę. Jeśli Koziołek to raczej Makuszyński, nie Matuszyński. Koziołek to był żart dla dzieci, bardzo zresztą udany, jak wszystko w wykonaniu Makuszyńskiego. Pisarz/poeta ma na koncie wiele wartościowych pozycji kronikarsko-obyczajowych (np. Skrzydlaty Chłopiec – to o relacjach społecznych w Warszawie, albo Awantura o Basię – to z kolei z Krakowa). Ot, takie przypomnienie, żeby nie kończyć dnia sprawami smutnymi.

 52. La Reine Toronto said

  .https://www.youtube.com/watch?v=pD1GxLOjisc
  walka z wycinka w Puszczny Bialowieskiej

 53. - said

  – podobnie jak Pan, zamieszkal w USrAhellu i musi jakos ta decyzje absurdalna sobie i innym usprawiedliwiac

  Nawet nie staram się usprawiedliwiać swojej decyzji. Nigdy nie ukrywałem, ze po prostu szukałem guza. (Z wielokrotnym sukcesem ponad wszelkie oczekiwania).

  Panie Maćko, w pewnym wieku to juz się nic nie musi. Zwłaszcza edukowac młodszych. Młodsi, szczególnie młodzi i tak wszystko wiedzą lepiej, co uzewnętrzniają z dużą dozą agresji i pogardy dla nas, staruchów.

 54. snag said

  – said ,…

  Matolek? Jak tak mozna senor said, no wiecie co? A developmentally challenged czy jakos tak to nie laska? ,…

  Kiedys lecial tu film dla dzieciakow i zgredow – Niestety PC i zginal z ekranow z YouTube tez tylko piosenka zostala ,…lec

 55. star1 said

  Do 59
  Oczywiście: Makuszyński (w imieniu Niny, która pisała w nocnych ciemnościach i która nie podała jeszcze jednego, jakże znamiennego i ważnego tytułu powieści Pana Kornela, a mianowicie „O dwóch takich, co…”

 56. snag said

  Zaomnialem dopisac pierwsza amerykanska piosenka jaka pamietam – Slyszalem na wczasowisku partyjniakow nad jeziorem z glosnikami w lesie, Chubby Checker piosenki tez tam, wsio amerykanskie … dawno. dawno temu ,…

  Warto wyciagnac slucgawki i posluchac ,…

  .https://www.youtube.com/watch?v=siJtQgKvRTQ

 57. Boydar said

  Artykuł denny i naciągnięty na pozór naukowości jak prezerwatywa na banana, ale większość komentarzy debeściarska; ciekawe czy przecedzili czy wreszcie puszczają jak leci a trolle nie dostały zlecenia

  https://kobieta.wp.pl/dlaczego-dojrzale-kobiety-traca-zainteresowanie-seksem-6177465568683649a

  A Pan Przemysław niech się nie bulwersuje tylko niech nie czyta. Poczyta sobie jak dorośnie.

  To, w jaki sposób pewne aspekty życia przedstawiane są w mediach, jest papierkiem lakmusowym w którą stronę starają się nas pędzić. Jedną z pierwszych rzeczy które nam wyrąbali w kosmos były właśnie sprawy męsko damskie.

 58. Yah said

  Ad 56

  Moje koleżanki ze szkolnej ławy nie tracą. Zmieniają obiekty zainteresowania na model rocznik z przełomu lat 80-tych i 90-tych i wszystko im hula.

  A tak na poważnie to pewnie im się już przejadło. Ileż można …..

 59. www.wandaluzja.com said

  Książę Myszkin czyli IDIJOTA Dostojewskiego II

  Mam przed sobą biuletyn Międzynarodowego Instytuty Cywilizacji Słowian SŁOWIAŃSKA ERA Warszawa – Moskwa – Irkuck – Kijów – Belgrad – Praga – Bratysława – Budziszyn – Solun – Melbourne, Nr 7a (17/XVII) Warszawa maj 2000. Na stronach 5-11 jest EPITAFIUM W HOŁDZIE! Sprawiedliwemu! Niepokonanemu! – ziemskiej pamięci: We FRANKFURCIE nad Menem w dniu dzisiejszym, 12 kwietnia AD 2000, w wieku 85 lat zmarł w szpitalu w godzinach rannych, generał PSZ na Zachodzie, Mikołaj hrabia ANTONIEWICZ ANDRAULT de BUY, urodzony 10 stycznia 1915 roku w Warszawie. Oficer liniowy, uczestnik Kampanii Wrześniowej 1939 roku. Kawaler wielu orderów, krzyży i odznaczeń, medali bojowych, doskonały żołnierz – jakże wspaniały i szlachetny człowiek, niosący na swych barkach ogromny ciężar doświadczeń, bezkompromisowy dla kłamstwa, …
  W EPITAFIUM zamieszczone są niezwykle ważne dla sprawy informacje. Mianowicie, że hrabia ANTONIEWICZ-ANDRAULT de BUY był odznaczony Najwyższym Brytyjskim Monarchicznym Odznaczeniem Bojowym MILITARI CROSS za Wyczyn Indywidualny w Obliczu Wroga, oraz że był w komisji badającej AMERYKAŃSKO-NIEMIECKI koncern IG-Farben jako WŁAŚCICIELA obozu pracy niewolniczej Auschwitz. Po raz pierwszy ogłoszono w tymże EPITAFIUM, że Większość Kapitałową w AUSCHWITZ mieli Amerykanie.
  Międzynarodowy Instytut Cywilizacji Słowian dopuścił się ZBRODNI powierzając Zadanie OPUBLIKOWANIA we Frankfurcie nad Menem oficerowi w wieku 85 lat otrzymanej z Rosji MAPY POLSKI z ROKIEM 565, ze stolicą w KALISZU i głównymi miastami Polski ze SMOLEŃSKIEM. Ponieważ oryginał mapy ROK 565 po śmierci Generała hrabiego Antoniewicza Andrault de Buy ZAGINĄŁ to Międzynarodowy Instytut Cywilizacji Słowian został ZLIKWIDOWANY – wcale nie z powodu walki Rzymskich łykaczy złota z SARMACKIM Babskim Monopolem Złota tylko dlatego, że Oryginał mapy ROK 565 powierzono generałowi 85-letniemu a nie mnie: Juliuszowi Prawdzicowi-Tellowi.
  Generał hrabia Antoniewicz Andrault de Buy był po kądzieli Księciem Myszkinem, potomkiem Wojewody Kija z Kijowa, którego Dostojewski uwiecznił w powieści IDIJOTA.
  Teraz jasnym się staje zelżenie przez redaktora Stanisława Michalkiewicza LECHIADY jako RZYGOWIN UBECKICH. Mam przed sobą książkę NAZNACZENI I NAPIĘTNOWANI – o wykluczeniu politycznym, Redakcja; Maria Jarosz, Instytut Studiów Politycznych PAN, OFICYNA „N” NAUKOWA, Warszawa 2008; o tym, jak żydowscy UBOWCY awansowali przy Okrągłym Stole na cenzorów politycznych III RP. Ci to WIEDZĄ, kto może być niebezpieczny politycznie i działają według list przysłanych z Izraela.
  *****
  To jest POTWIERDZENIEM tego, co piszę w „Incydentu nie było”, że II wojna światowa była realizacją SPRZEDAŻY folwarku żydowskiego, który nazywał się Związkiem Socjalistycznych Republik Sowieckich przez rabinów nowojorskich generałom pruskim. Umowa ta przewidywała GRANICĘ niemiecko-żydowską na Missisipi oraz EKSTERMINACJĘ Słowian i Murzynów.
  To sformułowano w Generalplan-OST, który zakładał skoszarowanie wszystkich Słowian i Murzynów w obozach Folwarcznych i Przemysłowych z reżimem Jednoosobowych Trybunałów NKWD. Polegało to na tym, że funkcjonariusz Obozu był jednocześnie Prokuratorem, Sędzią i Katem, gdyż wyjmował pistolet i strzelał Oskarżonemu czy Podejrzanemu w głowę. NIEPOTRZEBNYCH zaś miano uśmiercać w komorach gazowych, które budowano za AMERYKAŃSKIE pieniądze – tak jak Wzorcowy Obóz Przemysłowy OŚWIĘCIM-Brzezinka.
  W Brzezince więzień przebywał Tydzień, do zakwalifikowania do jednego ze STU Podobozów, gdzie jechał BUDĄ czyli samochodem całkowicie zaciemnionym. W Podobozie był ponownie Kwalifikowany i odsyłany według Zapotrzebowania do jednego z KILKUDZIESIĘCIU Ośrodków Pracy NIEWOLNICZEJ pod administracja SS: http://www.wandaluzja.com/?p=p_321&sName=hitlerowski-system-pracy-niewolniczej??
  Taki miał być los wszystkich Słowian i Murzynów Amerykańskich: DO AMERYKAŃSKIEJ KOMORY GAZOWEJ LUB OBOZU FOLWARCZNEGO CZY PRZEMYSŁOWEGO, przy czym ciała miały być obowiązkowo palone lub składane w kopalniach na poziomach do Zawalenia.
  Tu wystąpiła jednak Kontrowersja angielsko-niemiecka, bo o ile w Umowie w Nowojorskiej loży masońskiej miała być WSCHODNIA granica Niemiec na Missisipi to według Izby Lordów miała to być granica niemiecko-angielska na Górach Skalistych ??? co eliminowało Żydów…
  Realizatorem tego zdaje się być Prezydent Trumpf, który zablokował FORUM http://www.wandaluzja.com// i USUNĄŁ zdjęcia Preskotta Buscha-Sherffa-Busha z Adolfem Hitlerem pod bramą ARBEIT MACHT FREI z mego komputera i internetowego Prospektu Bushów.
  Krakowscy Buschowie byli habsburskimi komisarzami Rockefellerów, którzy Wygrali krakowski patent ŁUKASIEWICZA, który chciał rewindykować Premier Piotr Jaroszewicz z moim stryjem. Piotr, który mieszkał w loży masońskiej Juliana Tuwima, gdzie każdy kont był monitorowany, został zamordowany sadystycznie z żoną, co musiało być Nagrywane w ambasadach Rosji, Izraela i USA oraz prawdopodobnie WBr i RFN, jak zamordowano 3 synów mego stryja, którzy pilnowali Złota Stalina na wykupienie przez Holokaustów USA.
  Nie ma to jak Juden-SS czyli HOLOKAUSTYZM. Hrabia Kurowski mówił mi, że gdy Wykidajło Węgierski Emil Jelinek zażyczył sobie samochodu PRZYJAZNEGO dla Ucha, Nosa, Oczu i Ciała to wyszła z tego Panna MERCEDES, która wzięła WSZYSTKIE NAGRODY na Salonie Samochodowym PARYŻ 1901. Amerykanie WYKUPILI jednak za Horrendalne Pieniądze PAROWY silnik Panny Mercedes, bo pozbawiał ich WŁADZY NAD ŚWIATEM, zdobytej na Patencie Łukasiewicza.
  Tym Parowym Silnikiem Maybacha był mój VDTW. W roku 1996 na polsko-niemieckiej konferencji Ekologicznej w Jeleniej Górze nie mogłem sobie przypomnieć, SKĄD znam Niemiecko-Japońskiego Protektora mego VDTW? i dopiero, gdy Sekretarz PALIW Kanclerz Merkel oświadczył: PRAWDZIWI WŁADCY ROPY MIESZKAJĄ W BERLINIE to przypomniałem sobie, że pilnował mnie na Szpandale przed gówniarzami tureckimi.

 60. Boydar said

  Jak się dwoje ludzi prawdziwie kocha, to ani wpół do szóstej nie przeszkadza, ani zmarszczki, ani celulitis ani cycki do pępka. Pańskie koleżanki, Panie Yahu, szukają wrażeń a nie uczucia czy Rodziny. Żeby przypadkiem nie znalazły …

  Jak się raz popadnie w nałóg, to potem trzeba coraz większego kopa. Właściwie tylko nikotynizm ma w tym względzie zunifikowane potrzeby. Choć to też straszne uzależnienie. Sam próbuję od lat przestawić się na wódę ale ni cholery mi nie wychodzi.

 61. Yah said

  😀

  Ja to wiem. Ale spróbuj Pan im to powiedzieć. Mnie się udało …… uciec, bo by mi oczy tipsami wydrapały 😀

 62. Boydar said

  Im, powiedzieć; musiałbym je drugi raz zrobić i od zera wychować, nie chce mi się. Kiedyś wmówiono im, że to wszystko co z duszy to obciach, a one uwierzyły, teraz jest już za późno. Choć, jak powiadają, Pan Bóg i z kija wypuści.

 63. Yah said

  A tak na marginesie , nie można jednego nałogu zastąpić innym, niby mniej szkodliwym. Nałóg to nałóg. Jego zadaniem jest utrata pewności ostatecznych rzeczy człowieka na rzecz , pewnej, acz krótkotrwałej przyjemności. Haczyk nałogu jest taki jak Pan opisał – konieczność zwiększania dawek.

  Jak dobry Bóg ratuje wybranych przed nałogami ? Poczuciem dyskomfortu po ( w minimalnym stopniu), kacem moralnym lub ciężkim kacem fizycznym. Jak inaczej człowieka zniechęcić do złego jak nie cierpieniem ?

 64. Yah said

  Na wychowanie za trudno choć …. życie pod koniec tez też nie źle potrafi wychować. Choć nikomu takiego wychowania nie życzę.

 65. Boydar said

  Ja Pan ma nałogi, Panie Yah ?

 66. Zbyszko said

  Światowa Organizacja Zdrowia – organizacja powołana do walki z chorobami (jak mogłoby się wydawać), walczy ze zdrowiem. Bardzo ciekawe filmy ale i komentarze pod postem:
  http://ram.neon24.pl/post/140634,ukrywana-i-wywolywana-drozdzyca-czyli-rak

 67. Yah said

  Aktualnie ….. brak.

 68. Yah said

  Choć niedawno miałem nałóg dyskutowania z Panem Listwą …. 🙂

 69. Yah said

  I uprzedzam odpowiedzią kolejne pytanie. Skutkiem tego nałogu był …. ból głowy.

 70. Boydar said

  No więc w dyskusi o nałogach nie może być Pan stroną 🙂

 71. Yah said

  No jak to / Czemu mnie Pan wyklucza z debaty o nałogach. Nałóg dyskusji z panem Listwą ma być gorszy od alkoholizmu. Wypraszam sobie 😉

 72. www.wandaluzja.com said

  Od kilkudziesięciu lat interesuję się aktywnie fenomenem architektonicznym wrocławskiego Dworca Głównego jako Cudu Europejskiego. Architekturę tą tłumaczy się PRZEBUDOWĄ Dworca w latach 1900-1902, z czym się nie zgadzałem.
  Na Północnym prospekcie Rynku eksponuje się historyczne widoki Wrocławia, Śląska i Europu Środkowej, wśród czego jest obecnie zdjęcie Władysława Syrokomli, który w r. 1860 jechał pociągiem z Wilna do Poznania przez WROCŁAW. Zapisał w Dzienniku: PRZEBIEGŁEM PRZEZ DWORZEC SPOGLĄDAJĄC STRACHLIWIE NA JEGO WIELKOŚĆ I WSPANIAŁOŚĆ – z czego wynika, że Wielkość i Wspaniałość Dworca Wrocławskiego nie pochodzi z Przebudowy w l. 1900-1902.
  Dworzec Wrocławski powstał z PRZEBUDOWY Cytadeli Fryderycjańskiej, czyli jakby jego obecny kształt został nadany w czasie budowy Kolei Dolnośląskiej w l. 1850-60 ??? Gdy się wchodzi wejściem Głównym to są najpierw kolumny Wysokie a potem 4 Niskie na Podiach. Wysokość Podiów odpowiada poziomowi locjów, w których można rozpoznać Sypialnie dla żołnierzy. Otóż te 4 kolumny Niskie, między którymi schodzi się na poziom konstruktywistycznej Hali Dworcowej, pochodzą z Cytadeli Austriackiej, z czasów Potopu.
  CEGLANY wrocławski wiadukt kolejowy – Secesyjny ŻELBETOWY byłby dużo tańszy – był naśladownictwem rozebranego przez Fryderyka II wiaduktu i pałacu LAGIER w Kruszwicy, zbudowanego przez Popiela I Gnuśnego za kontrybucję francuską.

 73. Sowa said

  Największe katastrofy oprogramowania
  Szalejące tornado, tsunami i trzęsienie ziemi razem wzięte nie budzą takiej grozy, jaką sieje wadliwe oprogramowanie: eksplodujące rakiety, krachy na giełdach i – nieomalże – trzecia wojna światowa.

  http://technowinki.onet.pl/najwieksze-katastrofy-oprogramowania/b190k

 74. www.wandaluzja.com said

  https://turystyka.wp.pl/skarby-polskie-poznaj-tajemnice-twierdzy-srebrna-gora-6175995920373377a

  SKARBY POLSKIE. POZNAJ TAJEMNICE TWIERDZY SREBRNA GÓRA – Polskie zamki, klasztory i twierdze skrywają wiele, często wciąż nieodkrytych, skarbów. Od setek lat krążą o nich legendy i opowieści, które często przyprawiają o zawrót głowy. Najciekawsze z nich możecie poznać oglądając odcinki programu „Skarby polskie” realizowanego przez History. Jeden z nich opowiada o tajemnicach Twierdzy Srebrna Góra.

  To jest architektura BASTYLII Francuskich z wojny stuletniej i SPRZED bitwy pod Bełzem w r. 1362, gdzie Polacy zdobyli artylerię TURKIESTAŃSKĄ, która URATOWAŁA FRANCJĘ: http://www.wandaluzja.com/?p=p_155&sName=37.-cierniowa-korona//
  Wynika z tego, że Twierdzę w Srebrnej Górze budował Jan Luksemburski w trakcie Podboju Śląska. Pretekstem tej wojny było wykąpanie przez mieszczan ziębickich legata papieskiego Świnki w szambie, którego prowadzali po mieście na drążku jak buhaja.

 75. Boydar said

  Tytuł na głównej wp.pl – „Conchita Wurst zmieniła wizerunek. Teraz wygląda jak mężczyzna”.

  i oczywiście zdjęcie https://v.wpimg.pl/MjAyOTg2JANuSn9tHwF0XG4dYSMXWyANbwkje1YHfVl3THxsVgVgW3JJe2FeAHVdc1YKGjgCfFt3SX9tX219WndIYT4XVQ==/

  ” … a masz ! ty wstrętny wrogu ! …”

 76. Listwa said

  @ 68 Yah

  I proszę nie rezygnować, z dyskusji oczywiście.

 77. dygresja said

  Coraz bledsze śmichi chichi i coraz bledsza troska wyjątkowa. Repertuar się wyczerpał. Zaszczutym psycholem nie warto być.

 78. matirani said

  Papieski tweet

  „Rodzina ludzka ma obowiązek pomagać każdemu w uwolnieniu od ubóstwa i głodu” – napisał Papież Franciszek na Twitterze.
  RS

 79. matirani said

  …— pewnym wieku to juz się nic nie musi. Zwłaszcza edukowac młodszych. Młodsi, szczególnie młodzi i tak wszystko wiedzą lepiej, co uzewnętrzniają z dużą dozą agresji i pogardy dla nas, staruchów…
  Podobnie jak myśmy dokazywali i dokuczali naszym rodzicom, dziadkom, stryjkom i wujkom. Nieprawdaż?
  Tyle ze, Szanowny Przyjacielu, na kogo byśmy wyrósł gdy nie ich rady, strofowania czy kuksańce? No na kogo?
  Dzięki nim nie jesteśmy psycholami którzy ubliżają każdej osobie z którą się nisko zgadzamy lub której punktu widzenia nie potrafimy zrozumieć.
  Pan wie, że to co zasiałem wśród cierni i jako zgred, wapniak i nietoperz dzisiaj kwitnie i cieszy oczy dobrocią i mądrością kolejnego pokolenia?
  Wiem, że Pan to wie. Uszanowania

 80. Boydar said

  Tylko nie staruchów ! Niech Pan Macka za siebie mówi.

 81. NyndrO said

  Normalnie pomyślałbym, że Pan nie wie, co to znęcanie się nad kimś, Panie Boyduś. Przemyślałem jednak sprawę i wychodzi mi, że skoro Pan ma Kobitę i waży pięć dych, to musi Pan wiedzieć. Ja po prostu wiem bardziej.

 82. Boydar said

  … dokładnie pięćdziesiąt osiem, i daję radę; technika Panie Nyndr0, tylko technika … mam nawet dyplom.

 83. revers said

  A moze tak za medyka duchownego lub lapi ducha za 21 tys. fucha? Szwagier Radziwila wszystko moze, tylko nie wiadomo po co te protesty mlodych lekarzy , jeszcze nie na 4 etatach lapiduszynych.

  http://memnews.pl/img/35591/ksiadz-szwagier-ministra-radziwilla-zarabia-w-4-szpitalach-na-reke-21-370-zl-wystarczy-nie-krasc/

 84. NICK said

  https://wpolityce.pl/swiat/362746-panstwo-islamskie-na-kolanach-stolica-samozwanczego-kalifatu-w-rekach-syryjskich-sil-demokratycznych

 85. Maćko said

  80 Panie Bojdar, pierwsze 2 linijki z 79 to cytat wpisu ( wPiSu?? hahaha… ) Pana Myslennika.
  Dobrego serca osoba, taka jak moja, nigdy by nie napisala ze ktos staruch nawet jesli stary bardzo.
  A Pan Myslenniczy napisal to zartobliwie.
  spoko oko?
  😉
  Milego

 86. NICK said

  Dla przypomnienia.
  https://www.polskawalczaca.com/viewtopic.php?f=59&t=25653

 87. Maćko said

  86. Panie Nick – a wsio taki jest luczszej, n’est pas?
  https://www.bankier.pl/tag/inwestycje-w-polsce

 88. Maćko said

  Panie Mlody Staruchu Myslnikowy, co Pan na to?

  http://www.berkeleywellness.com/healthy-eating/food/article/olive-oil-really-special

 89. - said

  Tak to jest jak kobity się zabierają za rozważania o żarciu, panie Maćko.

 90. snag said

  88 letnia rewizjonistka holohoaxu (sic) po raz ktorys skazana na pol roku w pierdlu za ulotke z fotka Auschwitz w tle z napisem „Only the truth will set you free” (tylko prawda cie wyzwoli) co w Niemczech traktowane jest jak dementowanie holohoaxu. Ciekawe ze przez kilka dekad nie namierzyli prawdziwych zbrodniarzy ktorych wielu przezylo wojne.

  Holocaust denier Ursula Haverbeck, 88, given six-month jail sentence
  ———————————————
  http://www.dw.com/en/holocaust-denier-ursula-haverbeck-88-given-six-month-jail-sentence/a-40966858

 91. Yagiel said

  ad 25@Enki
  Co za siła zmusiła? Otóż pewnie nadzieją, że Lech K. daje nadzieję na Polskę dla Wszystkich – właśnie ta nadzieja zabija, moim zdaniem. To była demonstracja woli, postawy – w polityce liczą się zwycięzcy, a nie najlepsi nawet „polegli” na Smoleńskim…
  To był rytualny… czyn. Był i nie ma już tych ani tej ich nadziei, prawda?
  A Enki jeszcze coś snuje o tym, że wyborcy powinni coś tam… Jak można takie pierdoły opowiadać, dorosłym będąc? Ja bym się zastanowił, kim był pierwotny, mityczny Enki, na długo bym się zastanowił i wtedy… (długo można nie pisać dziecinady)

  To, co Enki nazywasz elitą naszą polityczną… zdarza się orłom latać nisko, jak kury, lecz nie zdarza się kurom latać wysoko, jak orły. Tyle.
  Więc lepiej pozostać przy swoim nie rozumiem i się z tym pogodzić; bo to poniekąd zaszczyt, nie rozumieć tego … czynu.

 92. Yagiel said

  Szanowny Wandaluzjo, to, co napisał pan w poprz WT o czerwińsku poruszyło mnie. Tym bardziej warto przypom, że ok. 1 wne właśnie tam było najwięcej naszych na całym Mazowszu – kto wie, jaki tam głaz leżał i patrzył na okolicę, Wisłę i Puszczę-Polskę ? Głaz – głaz/głaza to po rosyjsku/rusku oczy, z czego wynika, że te głazy/głaza patrzyły i patrzę ze wzgórków na okolice: czyje to są głaza? Kto patrzy tymi głazami także na nas?
  W kontekście Czerwi/e/ńska to oczywiste. pytanie tylko, czy Jagiełło i jego ekipa wiedzieli, że w tym kamiennym kościele zostawili coś 100 lat wcześniej templariusze. Zakładam, że wiedzieli, bo pewnie Wisłą pod prąd płynęli i gdzie dotarli? Nie na Litwę, nie na Żmudź czy np. Prusów wolnych szukać? Wtedy, 100 lat przed Grunwaldem/Grunfeldem, byli jeszcze wolni Prusowie… Za Jagiełły byli jaszczurkowcy, bez których Grunwaldu w ogóle, a tym bardziej zwycięskiego by nie było – jakoś nie uchronił ich Jagiełło po Bitwie…

  Teraz pisze pan @38 kolejne fakty z dziejów zakłamywania Było – gdzie są te Wrota Czasu, jeśli nie w Czerwi/e/ńsku nad Wisłą/Wandalem, gdzie władała… a, jakaś tam Rusałka.
  A @59 pisze pan o Jelinku, którego nazwisko kojarzy się z Noblem literackim – a z czym kojarzy się Nobel…? Że też woda sama się unosi i lata, a rzekomy samolot nie może! Toż para jest samolotem, zaś samolot ropolotem raczej, jak samochód rzekomy – ropojazdem.
  Nie wiem, czy walka o epoki czy stulecia ważniejsza jest od walki o słowa nasze codzienne – jak pan myśli, Prawdzicu? Mowa jest srebrem, a milczenie złotem/Au, być moze trzymanym w pysku przez lwa herbowego ,czyli Aureolą, a nie podstawka banalną pod misy… Tacy wszyscy jesteśmy ARGenci, gdy chodzi raczej o AUrolów ,ew. AVrolów czy nawet AVkrolów ?
  Słowa – słowa – słowa. Kto się dał w nie złowić, ma z głowy…
  Szanowny Wandaluzjo, wolni AVrolowie strzelają byki w słowach, mylą literki i czy nie te liter-krówki własnie są podpisami swobody?
  Bardzo pana lubię i poważam za pana liter-krówki wolności, zwłaszcza po RZYMSKU PISANE…
  WAR-SAW to taka inna ROMA, z-ewoluowana (ewo/Ewa/Evaporeitet)
  Eva – a jak to było/jest po naszemu?

  Wybaczy Pan śmiałość tego „po naszemu” – może być moje po naszemu, bez włączania Pana… Pansz.
  Do jutra odparuję, wytrzeźwieję – przeczytam…?

 93. Yagiel said

  ad Matirani @ 78
  Po mojemu „rodzina ludzka” to mąż i żona wraz z ich dziećmi, nie jakaś Ludzkość… Kto ma dzieci, ten o nie się troszczy, o te swoje – sposobów jest mnóstwo, w odpowiedzi na rodzaje okolic, każdy więc swej okolicy winien zrozumienie i udział. Franciszkowa „rodzina ludzka” pobrzmiewa mi Kainem, niestetey, papa Francisco to nie papa Kaino raczej, ale…

 94. snag said

  Dla angolo-jezycznych ,…

  Jew-lobby od kuchni … W Polsce podobnie jesli nie gorzej ,…
  ————————————–
  http://www.aljazeera.com/investigations/thelobby/

 95. Maćko said

  89 Panie – –
  Czemu, ach czemu, jest tak, ze:

  Pisze Pan – jak Radyob
  a Radyob jak Pan -?

 96. Nemo said

  „Prezydent Rosji Władimir Putin podpisał dekret wdrażający rezolucję Rady Bezpieczeństwa ONZ nakładającą sankcje na Koreę Północną. Prezydencki dekret został opublikowany na rosyjskim oficjalnym portalu prawnym.

  W dokumencie czytamy, że mowa o rezolucji z dnia 30 listopada 2016 roku, która została przyjęta w odpowiedzi na próby nuklearne i rakietowe Pjongjangu. Władimir Putin polecił wstrzymanie współpracy naukowo-technicznej z KRLD.

  Należy wstrzymać współpracę naukowo-techniczną z osobami bądź grupami osób, które reprezentują Koreańską Republikę Ludowo-Demokratyczną” — czytamy w dokumencie.”
  https://pl.sputniknews.com/swiat/201710166496361-Rosja-zrywa-wspolprace-z-Korea-Polnocna/

 97. Maćko said

  92. Yagiel, na wypadek wszelki wyjasnie, ze ja nie polemizuje, popieram czy neguje cytatu.

  Tylko zacytowalem ten twitt Franciszka z ND.

  Jak najbardziej interesujace beda opinie Gajówkowiczów w tym temacie.

  Co do Pana pozycji, to zgoda choc… sasiada dobro tez mi lezy na sercu. Podobnie jak dziadka na wsi co ma kury i sprzedaje jajka zielone i niebieskie. I innych ludzi z otoczenia…. ale nachodzców bym zawrócil z drogi i popedzil skad przyszli.

 98. Kapitan Bąba said

  Polski podatnik sfinansuje w całości emerytury Ukraińców przyjeżdżających do Polski, zarówno za lata przepracowane w Polsce, jak i za lata przepracowane na Ukrainie.

  https://kresy.pl/wydarzenia/zus-potwierdza-polscy-podatnicy-sfinansuja-ukraincom-emerytury-lata-przepracowane-ukrainie-rzad-nabiera-wody-usta/?utm_referrer=https%3A%2F%2Fzen.yandex.com

 99. Boydar said

  Nie mam nic wspólnego Zamyślonym. Oprócz Gajówki. Poza tym, żeby pisać jak ja, to już za późno; miejsce z nalepką Boydar było tylko jedno. I ja je sobie zająłem, no.

 100. Maćko said

  97 Nu, Boyaru, taka zbieznosc pewna od dawna uwidil ja i bywa, ze sie pokazuje tu i ówdzie. Nie to, zeby mi to przeszkadzalo.. ot tak, ciekawosc… kota.. ?
  ( curiosity killed the cat odnosi sie do tych domowych, nie do pumów ani lwybów – uprzedzam ew. ciern w plecy )

  A tu wklad informacyjny, o oszukiwaniu na zarciu: http://www.berkeleywellness.com/healthy-eating/food-safety/article/beware-food-fraud
  W krainie USanuf 70% ryb w restauracja to oszustwa. Wolny rynek. … dla cwaniaków.

 101. snag said

  98 ,…

  Eureka !!! ,…

  Polak jesli pracowal w Stanach tez mu placa a mnie za okres przepracowany w kraju, co prawda psie grosze za 8 lat ale placa. Se obliczylem ze zajmie mi kilkanascie lat zeby wyjsc na czysto ile mnie to kosztowalo zeby zalatwic … ale placa ,…

  Znajomemu Czechowi kilka lat temu wskoczyli na zarobki tutaj zeby splacil zalegle alimenta ex-zonie za okres kiedy wychowywala corke jak on dal noge do Stanow i zanim ‚sciagnal’ corke po kilku latach. Zeby bylo smieszniej to wiem ze wysylal jej co miesiac wystarczajaca sume zeby kupila auto, mieszkanie w ktorym mieszkala i jej rodzicow.

  Zycie to niejebajka, sir, it’s a jungle out there ,…

 102. NICK said

  Paaanie Maćku. (87).
  Czy to jest marana albo marna kontynuacja cytowania Waszego Dziennika?
  Ja Pana rozumiem bo to dla was są te wzrosty ekonomiczne „morawieckiego”.
  O „Balcerowiczu”?
  Też tak pisaliście.

  Tu wyszła Pana propaganda.
  (po raz kolejny)
  Pan jest zadowolony, że JEST etap rozwoju.
  (jakiś tam jest?; komu to służy? hę?)
  Pan się ustosunkuje, łaskawie. I merytorycznie.
  Do mego, prostego przypomnienia.
  Do tych obrazów, które Panu, zwłaszcza, przypomniałem.

  TO jest wasz. Nasz dziennik-jako prasa.
  Codzienna

  Po raz kolejny Pana proszę byście nie komentowali mnie.
  Zauważ pan; proszę.

  (93).
  A Pan pisze jak peryskop, skop, skop, skop. P. Matirani.
  Tylko tych nick’ów masz pan więcej.

  Panie Yagiel. (92).
  Wie Pan, zna.
  Matirani, w razie czego to NIGDY nie polemizuje.
  Bo to tylko o jajkach.
  Kurzęcych. było.
  Jakże to socjocybernetyczne. jest.
  Diagnostyczne… .

 103. Boydar said

  Tak jak Pan Macka to pisane jest spod ca. ośmiu nicków; przestałem i liczyć i się przejmać 🙂

 104. Boydar said

  Owszem, wyszedłem dawno temu w Gajówce spod „sztucznych” nicków; ze trzy razy jako Jan z Lublina/i> i ze dwa razy jako Ludwig von Mises. Wydawało mi się że tak będzie ciekawiej. Potem zrozumiałem, że rzucanie cegłą zza węgła ciekawe nie jest. Proszę uznać to za grzech młodości (gajówkowej).

 105. NICK said

  Ha.
  Przyznał się.
  Nu.
  Ja też.
  Na tysiące wpisów użyłem razy kilkanaście razy nick’a innego.
  Dotyczyły AniK ale i poważniejszych person.
  Dawno yego, tego, szemranego podpisywania.
  Nie czynię.
  Skoncentrujmy się na „bieli”.
  Nie na M. Jackson’nie.
  Serio.

 106. snag said

  100 – Kolejna popisówka duraka ,….

  Mnie nikt nie zmusza do restauracji a jeśli mam ochotę na rybę to kupię albo złowię i sam przygotuję ryby wychowane w naturalnym środowisku a ty nie masz wyboru bo jak masz chęć to musisz kupić i spożyć jakiś szajs z farmy, prawdę mówiąc padlinę w całości albo filetowana, a szczególnie łososia ,…

  Na dole dobra uwaga i rada: jeśli nie potrafisz odróżnić szajsu z farmy od dzikiej to kupuj z kimś kto się zna albo pytaj ,…

  „But until there are guidelines in place, you can help protect yourself from seafood fraud by finding a reputable fishmonger you can trust, buying whole fish when possible, and asking lots of questions (both at the fish market and at restaurants)”

  Problem z twoimi postami nie leży w samych postach a twojej intencji … demonizować i gnoić wszystko co amerykańskie to twój trademark.

  ——
  Kolejne wystąpienie p. Snaga.
  Wolno oszukiwać. Nikt nikogo nie zmusza, by w oszustwa wierzył.
  Admin

 107. snag said

  Ad do 101 ,…

  Jesli skoorwielom jak Morel i jemu podobnym mozesz placic emerytury kilkakrotnie wieksze od przecietnej Polaka to nie rozumie skad te opory zeby placic komus kto ciezko pracowal i zarobil na nia?

 108. NICK said

  Na tysiące wpisów użyłem razy, kilkanaście razy, nick’a innego.
  (102).
  Tak być miało.

  Gdzie są Nasze Panie?
  Gdzie jest Pan SAP?

 109. Maćko said

  99. Paaanie Nick’u – prawda, na poziomie i w temacie o którym rozmawiamy, jest oparta na tym co jest. Prawdą to jest to, co jest realnie i materialne i rzeczywiście istniejące i prawda jest zgodna z tym co jest.

  Za Balcerowicza były tylko straty, oszustwa, zniszczenia.

  Proszę nie mylić tego, co piszą mendia., z tym co jest.

  Jak jest most, droga, kanał, zatrudnienie czy fabryka, to są, mimo że mendia piszą inaczej.
  Jak pracy, zarobku, zatrudnienia, nowych dzieci czy troski o starych nie ma, to ich nie ma, mimo że mendia piszą inaczej.
  Pozdr.

 110. gość said

  Salomon Morel. Zbrodniarz o rozkołatanych nerwach

  Po rozpoczęciu śledztwa, a przed postawieniem zarzutów, Morel uciekł do Izraela (1992). Oskarżono go o ludobójstwo (potem kwalifikacja została zmieniona: zbrodnia przeciwko ludzkości). Od 2003 r. był ścigany międzynarodowym listem gończym, ale dopiero w 2005 polskie MSZ wnioskowało o jego ekstradycję.

  Pięć tysięcy brutto emerytury dla zbrodniarza
  Kto rządzi Polską, bo na pewno nie Polacy!!!

  http://film.onet.pl/artykuly-i-wywiady/salomon-morel-zbrodniarz-o-rozkolatanych-nerwach/1ds2ze

 111. TG said

  Fronda- organ prasowy rządu „Niestety, widziałem ten wiersz Smoleńsk Wencla, to jest hańba i policzek dla poezji. Autor oczywiście około czterdziestoletni, związany wcześniej z pismem „Brulion”, które w latach 90. było najbardziej obrazoburczym i zajebiście szpetnym pisemkiem. Sam publikowałem tam teksty pełne przekleństw, świństw i tak dalej. Bo taka była proweniencja „Brulionu”, nastawiona na pełną wolność. Po czym okazało się, że goście założyciele „Brulionu” założyli „Frondę”. Roberta Tekieli znałem, kiedy był jeszcze pełnym wolnościowcem, palił trawę, nosił długie włosy i prowadził „Brulion”. Nagle się okazuje, że tacy goście prowadzą „Frondę”. Co się z tymi ludźmi stało? Zapłacili im? Albo z hipisem Terleckim, także wolnościowcem, obecnie zwolennikiem zamordyzmu. Niepojęte.”http://muzyka.onet.pl/wywiady/maciej-malenczuk-nie-do-wiary-co-sie-z-polakami-stalo-wywiad/22q7sz

 112. gość said

  Michalkiewicz u Gadowskiego: Rezydenci-elita społeczna nie mają pojęcia, jak funkcjonuje państwo

  .https://youtu.be/J5nfDtMKi3M

 113. Wszystko zgodnie z planem w Judeopolonii !
  Duda podpisal:
  .http://wiadomosci.onet.pl/kraj/prezydent-podpisal-ustawe-ws-ratyfikacji-umowy-miedzy-polska-a-izraelem/shzdqsz
  A co podpisal ? Radze przestudiowac te talmudyczna umowe „wynegocjobowana” przez Szydlo, wlosy staja deba (zalaczona na koncu ustawy)
  .http://orka.sejm.gov.pl/Druki8ka.nsf/0/893DB26E774CCD1BC12581540025DE32/%24File/1693.pdf
  Jak glosowal Knesejm ?
  Wynik: 413 za, 3 przeciw, 3 wstrzymało się !!!!!
  Przeciw z Poslowie Kukiza : Kulesza Jakub, Rzymkowski Tomasz, Wilk Jacek
  Wstrzymali sie ze strachu,,,Liroy-Marzec Piotr, Mordak Robert, Porwich Jarosław
  Schowali sie pod stol (nieobecni?) m.in. Winnicki Robert !!!!!

 114. gość said

  Szokujące nagranie. Mieszkańcowi Moskwy spadły na głowę drzwi balkonu z piątego piętra. Wstał i poszedł dalej

  .https://youtu.be/HQCIUFHu6lM

 115. NICK said

  Panie Maćku.
  Materializm jest zły.
  Zwłaszcza gdy jest „czysty”.
  Sorki.
  Muszę zamilczeć.
  Bo chcę.

 116. NICK said

  Gość.(112).
  Widać wyraźnie.
  Michalkiewicz się spalił.
  Zaczyna odpalać w niebyt.
  Nie mam satysfakcji.
  Lubelak? Myślę, też nie ma.

  Summa summarum?

  Dali mu zarobić.
  Zadanie wykonał.
  Świetnie omotał.
  Pajęczyną.
  Polskę.

  Zaczyna się bać.
  Ech.

 117. Boydar said

  Prawdę rzekłszy, to ja Mojego Ulubionego Stanisława czytywam żeby się pośmiać, a nie żeby czegoś dowiedzieć; śmieszny jest nadal i wciąż, to co mam narzekać.

 118. NICK said

  Toż on więcej pije niż My.
  O „bolku” internowanym nie wspomnę.

 119. Yah said

  Jak Flip i Flap, i Charlie ?

 120. NICK said

 121. matirani said

  Według Polaków żyjących na Białorusi, jedną z przyczyn wypierania języka ze szkół państwowych jest negatywne nastawienie władz do wyjazdów na studia do Polski oraz przyznawania Karty Polaka.

  – Większa tolerancja jest dla języka polskiego w szkołach państwowych w Mohylewie (w tamtejszej szkole jako przedmiotu uczy się polskiego ok. 200 uczniów) czy w Mińsku (49 uczniów) niż na Grodzieńszczyźnie, gdzie mieszka najwięcej Polaków – mówi Borys.

  Tymczasem, jak przekonują zarówno ZPB, jak i PMS, zainteresowanie językiem polskim na Białorusi rośnie. Świadczy o tym duży (ponad 1 tys.) wzrost liczby uczących się języka w szkołach społecznych, chociaż lekcje w nich są płatne.

  – Do tego wzrostu przyczynia się nieżyczliwa sytuacja w szkołach państwowych – twierdzi Teresa Kryszyń. Według wyliczeń ZPB w szkołach społecznych uczy się języka polskiego w tym roku 5943 osób, według PMS – 6017.
  Podaje ND

 122. matirani said

  Materializm i realizm nie są złe. Panie Nick.
  Są naturalne.
  Jesteśmy energomaterią w doczesnym życiu.

 123. matirani said

  2017-10-17 20:18:46
  Obnażyć schematy działania cywilizacji śmierci

  Temu ma służyć Międzynarodowa Konferencja na temat Kontroli Populacji, organizowana przez Instytut Lepanto w dniach 17-19 października. Weźmie w niej udział biskup pomocniczy Astany w Kazachstanie JE ks. bp Athanasius Schneider.

  Dr Brian Clowes, dyrektor ds. badań naukowych stowarzyszenia Human Life International, przedstawi, czym jest kontrola populacji, kim są jej zwolennicy i jak się ją ukrywa za fasadą szlachetnie brzmiących programów.

  Steven D. Mosher, prezes Instytutu Badań Populacji, będzie mówił o ideologii ochrony środowiska i zmian klimatycznych jako sposobie narzucania kontroli populacji.

  Dr Philip Chidi Njemanze, nigeryjski lekarz i naukowiec, przedstawi rolę ONZ i jej agend (UNFPA, UNDP, UNDG) w promowaniu tej ideologii.

  Prezes Instytutu Lepanto Michael Hichborn wyjaśni mechanizmy pomocy zagranicznej jako narzędzia kontroli populacji. Dziennikarze portalu La Nuova Bussola Quotidiana Riccardo Cascioli i Liz Yore przeanalizują rolę Jeffreya Sachsa i George’a Sorosa w forsowaniu globalnej agendy programów antynatalistycznych.

  Ks. Shenan Boquet i dr Brian Clowes z Human Life International opowiedzą o Afryce i Azji jako poletku doświadczalnym programów kontroli populacji do zastosowania wobec reszty świata.

  Raymond de Souza, prezes Instytutu Najświętszego Serca Jezusowego, zajmie się tym samym problemem w Ameryce Południowej.

  Judie Brown z Amerykańskiej Ligi na rzecz Życia oraz Ettore Gotti Tedeschi, ekonomista włoski i były prezes Banku Watykańskiego, przeanalizują niepokojące zmiany w Papieskiej Akademii Życia.

  John-Henry Westen, twórca i redaktor naczelny portalu LifeSiteNews.com, prześledzi nauczanie św. Jana Pawła II i Franciszka odnośnie do planów kontroli populacji.

  Wystąpi też bp Atanazy Schneider z Kazachstanu, z wykładem na temat życia chrześcijańskiego i męczeństwa.

  Wszystkich dwunastu konferencji będzie można wysłuchać on-line za pomocą strony internetowej http://www.populationconference.com/.
  EM

 124. NICK said

  Zatem kto jest?

 125. GMEREK said

  Przykład na Ciemnogrodzkie Szaleństwo, genetyczne małpoludy mają w centrum Moskwy na Placu Czerwonym ludziom na postrach malowanego ptaka. Masowego mordercę żyda Lenina. Kolejki nadal tam Pokłon mu oddają ! Dziękują ze żyją.

  Kto był i jest największym współczesnym myśliwym ! Nie bez powodu Szkopa nie lubicie a zyda w dupe do dzis czcicie.

  Bez gumki

  ——
  Chylę czoła przed Pańską przenikliwością.
  Admin

 126. snag said

  Kiedy juz mysle ze nic mnie nie zdziwi to Euro PC znowu z czyms wyskoczy i szczeka na podlodze – W Angoli google zlikwidowalo aplikacje z mapami informujace ile kalorii spali spacer z puntu A do B w dowolnym miejscu, w dowolnym miescie … Powod? Skargi otylych ze powoduja depresje ,…

  Google Maps removing ‚shaming’ feature that shows calories a route would burn in cupcakes
  —————————————
  http://www.telegraph.co.uk/technology/2017/10/17/google-maps-removing-shaming-feature-shows-calories-route-would/

  ——
  Kurde, a ja myślałem, że Google to firma amerykańska…
  Admin

 127. - said

  89: Panie Maćko, Jeśli p. Boydar widzi że coś jest czarne i pisze że jest to czarne, a zarazem pan Myślnik też widzi że coś jest czarne i pisze że to jest czarne to nie znaczy że Boydar ma coś wspólnego z Myslnikiem. Naten tomiast jeśli Boydar widzi że cos jest czarne a pisze że jest białe, i równoczesnie Myślnik widzi że coś jest czarne i pisze ze białe, to juz jest sytuacja podejrzana i warta zbadania.

  Dla europejczyka wszyscy żółci wyglądaja tak samo i wszyscy murzyni też wyglądają tak samo, podobnie jak dla humanisty wszyscy technicyści brzmią tak samo.

  Sprawa tłuszczów nasyconych, nienasyconych i wielonienasyconych była juz wałkowana i wyjaśniana. Może ktoś pamięta jeszcze kulinarne fantazje, z taka furią potępione przez jednego z prominentnych dyspunantów na tym Forum. Niestety, rację z reguły ma nie ten, kto pisze jak jest, ale ten, kto dużo znaczy.

  Dobranoc.

 128. Boydar said

  Ma już Pan Macka jasność pozakontekstową ? Argumentacja (126) Bardzo, Bardzo pierwszoklaśna.

 129. NICK said

  Pan se badaj.
  Lub pisz wprost.
  Wszystkim to radzę.

  Bo, na końcu jest PRAWDA.

  o pRAWDZIE LUB Prawdzie.
  Ma Pan? Wyobrażenie?

  Hm.
  do kogo?
  piszę.
  Sorki, Gospodarzu.

 130. Boydar said

  @ Gość (112)

  Nie chce misię szperać po całości tego klipu, ale wygląda że Mój Ulubiony Stanisław czasem daje dupy na poważnie – „… rezydenci-elita społeczna nie mają pojęcia, jak funkcjonuje państwo …”

  Czy my oczekujemy od lekarza żeby znał się na funkcjonowaniu mechanizmu państwa czy raczej żeby nas dobrze leczył, nie zawyżając kosztów tego leczenia ani nie przeciągając w czasie ponad rozsądna miarę. Niektórzy oczekują też (prawdopodobnie), że taki lekarz nie będzie nas programowo i z premedytacją faszerował „wynalazkami” swojego sponsora biznesowego. Ale ci ostatni to chyba zupełnie nie mają pojęcia jak funkcjonuje mafia lekarsko farmaceutyczna i roją fantasmagorie.

 131. snag said

  Polskie priorytety (sic)

  Szkoly sie wala, nauczyciele na granicy ubostwa a ci zydom muzea buduja i dlaczego nie skoro ferajna zajeta USraelem i ze one tam te USraelce murzynow bija ,…

  At former Nazi death camp Sobibor, a post-Holocaust construction boom
  ——————————————————
  https://www.timesofisrael.com/at-former-nazi-death-camp-sobibor-a-post-holocaust-construction-boom/

  After decades of obscurity, a one-time Nazi-built extermination center is being transformed to commemorate Jewish victims and attract more visitors

  ——
  To są drobiazgi w porównaniu z tym, co Stany Zjednoczone pchają w Izrael (w gotówce i w uzbrojeniu) oraz w diasporę koczowniczą.
  Admin

 132. snag said

  126 ,…

  Do Ameryki to jeszcze nie dotarlo a tam robia co wladze kaza albo won ,…

 133. Bodzio said

  ad 126
  W Angoli google zlikwidowalo aplikacje z mapami informujace ile kalorii spali spacer z puntu A do B w dowolnym miejscu, w dowolnym miescie … Powod? Skargi otylych ze powoduja depresje ,…

  Chyba nie nadążam za zmianami na świecie. Oto Murzyni w Angoli mają masowy dostęp do internetu, wielu z nich jest otyłych i w dodatku stali się z tego powodu niezwykle drażliwi…

  ——
  Szwiat idzie z postępem, Panie Bodzio.
  Admin

 134. Głos Prawdy said

  Mam mnóstwo artykułów do tłumaczenia, odłożonych w szufladę na później, ale prawdopodobnie i tak się do nich nie dobiorę, ponadto niektóre stracą sens, niektóre już się staną wiadome dla was z innych źródeł. Zastanawiam się czy umieścić tylko przetłumaczoną nazwę, a resztę by Państwo sobie sami tłumaczyli, lub czekać na lepsze czasy. Jak każda kobieta mam swoje obowiązki, a czas pozostały chce wykroić dla Boga i rodziny, i nie mam czesto tego czasu, albo sprzyjających warunków w tym nastroju. Problem z porozumieniem się wynikającym z różnej mentalności i nieznajomości przez większość naszego realnego życia na postradzieckiej przesrzeni też utrudnia mi zadanie. Nie chce jednak, żeby niektóre wprost szokujące informacji zostali pominięte waszą uwaga i doszli tylko po jakimś czasie, jeżeli wogole dojdą. mogę tylko poradzić – uczcie ruski.

 135. snag said

  Ameryke stac, was nie ,…

  ——
  Chuj, nie stać, pierdolone bankruty.
  Admin

 136. Głos Prawdy said

  Жириновский о планах евреев. Волосы встанут дыбом!
  Żyrinowski o planach żydów. Włosy staną dęba!
  .https://www.youtube.com/watch?v=o6Na9hM5MtM

  Autor programu dyskutuje z politykiem o jego książce, która wyszła 16 lat temu pod nazwą: „Iwan, zamknij swoją duszę” To znaczy W. Z nawiązuje do tego, by etniczni slowianie, a mianowicie Ruscy nie owierali drzwi swego serca naoscierz przed wiarołomnymi Żydami, by nie byli tak naiwni

 137. Głos Prawdy said

  niektóre cytaty z tej książki
  http://politiko.ua/blogpost47706

 138. Głos Prawdy said

  Wywiad z H.W.Rosenthalem z 1976 r.

  Opublikowany przez C.H.Weismana w 1992 r.
  http://www.zbawienie.com/rosenthal.htm

 139. Głos Prawdy said

  Polskie grzybiarzy zerwali nauki amerykańskich żołnierzy (czołgistów)
  http://nashaplaneta.su/news/polskie_gribniki_sorvali_uchenija_amerikanskikh_tankistov/2017-10-11-10574

 140. Głos Prawdy said

  Eugenika: horror zachodniej cywilizacji

  W zachodniej „cywilizacji” do 1970 roku istniało niewolnictwo dzieci, została przeprowadzona sterylizacja dla czystości narodu, a także eksperymenty na lobotomię u małych dzieci. Wybór artykułów o horrorze eugeniki w parazytycznym systemie…
  http://webnovosti.info/новости/евгеника-ужасы-западной-цивилизации-как-они-есть/

 141. Głos Prawdy said

  Litwin urządził skandal w Polsce z powodu sprzedaży zabawek „Masza i Niedźwiedź”
  http://izzhizni.ru/blog/litovec_ustroil_skandal_v_polshe_iz_za_prodazhi_igrushek_masha_i_medved/2017-10-13-39593

 142. Głos Prawdy said

  Rząd Dmitrija Miedwiediewa podjął decyzję, która wielu wprowadziła w szok.

  W rządzie nie chcieli wykonywać wskazówki Władimira Putina.

  Dostajemy sygnały, że rozpoczął się pełny rządowy sabotaż.

  Czy to początek kremlowskiego zamachu stanu lub szczyt niekompetencji urzędników państwowych?

  Rząd Dmitrija Miedwiediewa na dniach oficjalnie wystąpił przeciwko деофшоризации (wyprowadzenie pieniedzy z rajow podatkowych) i repatriacji rosyjskich pieniędzy w Rosji, czego stale domaga się Prezydent Rosji.
  http://nashaplaneta.su/news/pravitelstvo_dimona_perestalo_vypolnjat_ukazy_prezidenta/2017-10-16-11133
  ———
  Ponoć Gazprom też czyje się bardzo niezależnie.

 143. Głos Prawdy said

  Ukrainiec o tym, co się dzieje w ojczyźnie: dzieje jakaś schizofrenia

  Znany ukraiński bloger Oleg Kapustin, w tej chwili przebywa w Rosji, opublikował film, w którym bardzo szczerze wypowiedział się na temat obecnych ukraińskich problemów. Wpis opublikowany na oficjalnym kanale Olega w YouTube.

  Zdaniem Капустина, teraz rząd zajmuje się prawdziwym „płukaniem mózgów”, których głównym celem jest – odwrócić uwagę obywateli od rzeczywistych problemów w kraju. A zaczyna się ta „zombification” już na poziomie szkół.
  „Spójrzcie na wychowanie dzieci w ukraińskich szkołach. Tam wychowują „zagorzałych aktywnych patriotów kraju”, u których jednoznacznie, w końcu tworzy się nienawiść do tego wszystkiego „zupełnego debilizmu”. Myślę, że jeszcze poznają drugą stronę medalu, odwrotną reakcję na to wszystko” – oburza się Oleg.
  W kraju idzie totalna powszechna ukrainizacja. Pod pretekstem ideałów demokracji ludzi zagnali do prawdziwego totalitarnego społeczeństwa” – podsumowuje Ukrainiec.Kraj jest po prostu okupowany, znajduje się pod zewnętrznym kierowaniem.
  https://oko-planet.su/politik/politikukr/396286-ukrainec-o-proishodyaschem-na-rodine-tvoritsya-kakaya-to-shizofreniya.html

 144. Głos Prawdy said

  Tajemniczo i nagle zmarła świadek strzelaniny w Las Vegas
  http://nashaplaneta.su/news/zagadochno_i_skoropostizhno_umerla_ochevidica_strelby_v_las_vegase/2017-10-17-11178
  ———-
  Niektórzy świadkowie mówią, że nie z 32 piętra strzelali i że nie jeden człowiek to robił. Nieustanny ogień wszechstronny, łowil tych, którzy próbowali uciec, w żaden sposób nie mógł to zrobić jeden człowiek z takiej wysokości

 145. Głos Prawdy said

  Za ostatni miesiąc Putin zdjął ze stanowiska 17 gubernatorów w różnych miejscach Rosji, także w FSB cos dziwnego sie dzieje jeszcze z 2016 r.

 146. Głos Prawdy said

  Jak bolszewicy sprzedawali klejnoty Romanowych
  https://topwar.ru/126541-kak-bolsheviki-prodavali-dragocennosti-romanovyh.html
  „Polakom – najlepsze diamenty (jak odszkodowanie za traktat ryski)”

 147. Głos Prawdy said

  Putin daje zielone światło kryptowalucie. obawiam się, żeby to nie była później nowa światowa waluta.
  Bitcoiny – wszystko co warto o nich wiedzieć
  https://businessinsider.com.pl/finanse/kryptowaluty/czym-sa-bitcoiny-i-kryptowaluty/05f5ned

 148. Głos Prawdy said

  Rosja zamierza wypuścić własną kryptowalutę – KryptoRubla
  http://www.komputerswiat.pl/nowosci/wydarzenia/2017/42/rosja-zamierza-wypuscic-wlasna-kryptowalute-kryptorubla.aspx

 149. VA said

 150. matirani said

  http://www.michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=4051

  Michalkiewicz całkiem dobrze napisał.
  … więc nic dziwnego, że polska inicjatywa „Różańca bez granic” wzbudziła taką irytację Judenratów, niemieckich gazet, które wykryły, że pod pretekstem modlitwy chodzi o manifestację przeciwko muzułmanom, no i starych kiejkutów, co to serduszka mają szczególnie miękkie i wrażliwe, w związku z czym – jak przypuszczam – podsunęły panu Kijowskiemu pomysł przedstawienia uczestników modlitwy odwróconych tyłem leżącego na morskiej plaży biednego dziecka. Jestem pewien, że nie chodzi tu wcale o dziecko pana Mateusza Kijowskiego, zagłodzone wskutek niepłacenia na nie alimentów, tylko o napiętnowanie nieubłaganym palcem katolickiej hipokryzji….

 151. www.wandaluzja.com said

  WOJNĘ BRYTYJSKO-NIEMIECKĄ WYWOŁAŁ PADEREWSKI

  Otrzymałem list od familiantki Włastów, że ZŁOTO WŁASTÓW ZOSTAŁO WYWIEZIONE DO ANGLII. Pisałem niejednokrotnie, że skoro transport Złota Włastów eskortował Mossad to ŻYDZI NIE BYLIBY ŻYDAMI A IZRAEL IZRAELEM, gdyby Złoto Włastów w twierdzy MODLIN nie zostało podzielone na 3 części – po 750 tysięcy ton – które wywieziono do Anglii, USA i Izraela, zaś resztówkę wziął Mossad. Ta sprawa została wykorzystana przez Izbę Lordów do Zamachu na Holokaustyczne USA dla rewindykacji Anglosaskich USA.
  Mottem mej książki „Incydentu nie było” (Gdańsk 2001) jest dokument Rotmistrza Sosnowskiego o nabyciu przez generałów pruskich od rabinów nowojorskich Folwarku Żydowskiego, który nazywał się Związkiem Socjalistycznych Republik Sowieckich. Folwark kupił w Nowym Jorku hrabicz Helmut James Moltke-Junior, za co został w Krzyżowej WYGNANY I WYDZIEDZICZONY przez ojca, hrabiego Helmuta Moltke-Seniora, który kazał córce przekazać ten dokument Marszałkowi Piłsudskiemu.
  Administratorem tego dokumentu był MSZ Józef Beck, który wiedział, że jest to akt Wojny Brytyjsko-Niemieckiej. Hrabia Moltke dał ten dokument Piłsudskiemu, gdyż wiedział, że Polacy zadowolą się Śląskiem i nie będą chcieli mieć nic wspólnego z eksterminacją narodu niemieckiego, która nastąpi po Wojnie Rewanżowej, którą zafundował jego synalek, i dlatego wydziedziczył hrabicza przepisując cały Niewyobrażalny majątek światowy córce, która była obywatelką polską, i jej potomstwu.
  W sprawę włączył się Rotmistrz Sosnowski, który otrzymał w Monachium propozycję kupienia tego Dokumentu za 40 tysięcy Reichsmarek od takich, którzy myśleli tak jak hrabia Moltke starając się w tej intencji DAĆ Polsce Gdańsk. Gdy w Warszawie odmówiono Rotmistrzowi tych pieniędzy, wiedząc w czym rzecz, to pojechał do Szwajcarii, gdzie Paderewski dał mu te pieniądze każąc Sikorskiemu przekazać kopię Churchillowi, co było wywołaniem wojny brytyjsko-niemieckiej.
  Dokument stał bowiem w SPRZECZNOŚCI z globalnymi planami brytyjskimi, gdyż WBr optowała wprawdzie za WSCHODNIĄ granicą Niemiec na Górach Skalistych, gdy Dokument mówił o granicy Niemiecko-Żydowskiej na MISSISIPI, co ELIMINOWAŁO Anglię z USA !!!
  Po raz pierwszy doszło do Antytezy brytyjsko-żydowskiej, która doprowadziła do Likwidacji Imperium. Teraz, dzięki Skarbowi Włastów, Izba Lordów złapała Żydów Za Jaja. Żydzi odpowiedzieli na to najazdem na Europę 250 milionów JEZUITÓW, co Anglicy skontrowali Groźbą najazdu na Europę miliarda 200 milionów Murzynów, co jest kazusem bitwy pod Las Navas de Tolosa.
  Złoto Włastów było powodem SMOLEŃSKA, bo BEZ MIROSŁAWCA i SMOLEŃSKA nie sposób było go do Anglii, USA i Izraela wywieść. W śledztwie SMOLEŃSKA brakuje rzeczy Najważniejszej, SKĄD Tusk miał pieniądze na zapłacenie Generałowi Lotnictwa w Jekatierinburgu ??? Otóż według niemieckiej książki SPISEK, KTÓRY ODMIENIŁ ŚWIAT to ze Skarbu Włastów w MODLINIE przez tajne konta izraelskie na Ukrainie.

 152. Yah said

  Ad 141 i 144

  Ciekawe w kontekście odcięcia się Putina od KRLD. Generalnie nieciekawie, wszystko zmierza no NWO nawet jak na to nie wygląda. Pozostaje ucieczka w prymitywizm lub chociaż w erę mechaniczną.

 153. Boydar said

  @ Pan Yah (152)

  Pan Gajowy napisał – może to być decyzja taktyczna bez żadnego przełożenia na znane nam sprawy bieżące. A są przecież także nieznane oraz nie bieżące, tylko np. przyszłe, tym bardziej nam nieznane. Może to gra w dobrego i złego policjanta. Może.

  Niech Pan spojrzy – Makrela nałożyła sankcje na Rosję, Rosja się popłakała, ze śmiechu. I chce jeszcze. To nie analogia tylko przykład zabawy.

 154. Yagiel said

  ad Maćko@97
  a nachodźców-dżihadów, czyli wszelkich potomków Kainowych bym zawrócił od granic moich, od kopców kamiennych, od kamienia granicznego…
  a kamień to ‚stone/stan’, czyli kraj nasz to nadal czy wciąż ‚Lechi-stan/stone’, prawda, Maćku?
  a papa Francisco powinien być świadom, że potomkowie Kaina żyją i ciągle chodzą do ludzi innych, przekonani o swej nietykalności – czy papa Francisco może im ją zapewnić na terytorium Lechi-stanu ?
  Jak pan, Maćku, sądzi ?

 155. Yagiel said

  I jeszcze – pomagać ludziom dalekim najlepiej chyba tak można: dajmy im żyć, jak chcieli i umieli, zanim się im wpierd… Kainowiec jakiś, europocentryk czy inny jakiś …centryk. Aha, EGOcentryk.
  Współpracowac po sąsiedzku – chętnie, lecz wpiep… mi się w rodzinę i kraj nie znoszę. Czy po hamerykańsku czy po islamsku/semicku, czy po słowiańsku

 156. Boydar said

  https://wiadomosci.wp.pl/atak-na-obcokrajowca-w-poznaniu-nikt-tu-nie-bedzie-gadal-po-niemiecku-6178049430546049a

  No … wprawdzie to fake, ale przeczytać miło.

 157. www.wandaluzja.com said

  Książę Myszkin czyli IDIJOTA Dostojewskiego III

  Od kilu lat poszukujemy spadkobierców Margrarabiego na Mirowie Myszkowskiego-Gonzagi z Miechowa, zamordowanego przez UB na PWr. Jaksa z Kopanicy, potem z Miechowa, był zięciem Piotra Włostowica z Wrocławia. Po bitwie pod Samarkandą Piotr WŁOSTOWIC napisał do władców Zachodu Pouczenia o Walkach z Muzułmanami, pod którymi podpisał się KAPŁAN JAN, gdyż Włastowie byli niecenzuralni jako cyrylometodyści.
  Napisał m.in. JA MAM CAŁE GÓRY ZŁOTA, ALE NIE KOPIĄ GO LUDZIE W WIELKIM ZNOJU, TAK JAK U WAS, TYLKO MYSZY I MRÓWKI. Uchodziło to za wierutną bujdę, ale w XIX wieku znaleziono gryzonie i mrówki, które – gdy da się im jeść – przekopują pracowicie złotonośną ziemię w poszukiwaniu samorodków i drobin złota: są to świstaki indyjskie i mrówki kalifornijskie.
  MYSZKOWSCY legitymują się pochodzeniem od Popiela II Myszowatego, który jako Wojewoda Kij z Sambora ZHOŁDOWAŁ Konstantynopol. Kazał rozebrać i przewieść na okrętach do Sambora-Kijowa pałac Konstantyna Wlk, który ten PRZYWIÓZŁ z Aleksandrii, żeby w związku ze schizmą ariańską odebrać Aleksandrii Majestat Światowy. Po bitwie pod Batohem pałac Kija zburzył z Zazdrości sułtan Mehmed IV Myśliwiec, a ponieważ był z białego marmuru to został przepalony na wapno.
  Nazwa Puszcza Myszyniecka pochodzi od BOBRÓW tak jak Myszków nad Kanałem Przemysłowym. Po zburzeniu Kanału przez Hunów teren uległ zabagnieniu i został opanowany przez bobry. Amerykanie skaperowali mego Bobra Kasztelańskiego jako GMINNEGO dla nawodnienia Zachodu, którego nazwali EKOLOGICZNYM. Przedtem przez sto lat eksperymentowali z bobrem w prawie Łowieckim jako OCZYWISTYM, \bo dopiero ode mnie dowiedzieli się, że BÓBR ZWIERZĘCIEM ŁOWNYM NIE JEST.
  Za tego Bobra Kasztelańskiego wykupiłem od Bawarów Skarb Tysiąclecia czyli wzięty pod Legnicą przez mieszczan średzkich Majestatyczny Skarb Czyngis Chana: http://www.wandaluzja.com/?p=p_196&sName=skarb-tysiaclecia//

 158. revers said

  No to starozakonni od Morela ubezpieczeni po koniec swiata, wszechczasy …

  http://wiadomosci.onet.pl/kraj/prezydent-podpisal-ustawe-ws-ratyfikacji-umowy-miedzy-polska-a-izraelem/shzdqsz

  a tubylcom krzyzyk i rozaniec ostanie.

 159. Boydar said

  https://pl.sputniknews.com/swiat/201710186507449-Rosja-slub-koscielny-cywilny-prawo/

 160. Boydar said

  To też ciekawe

  https://pl.sputniknews.com/swiat/201710186501799-dlaczego-Ukraina-nie-wypowie-wojny-Rosji/

 161. matirani said

  Bystrzy złodzieje w Malmo… na 24h opanowali sklep i przejęli wpływy do kasy:
  https://www.rt.com/news/407037-gang-takes-over-swedish-supermarket/

 162. Lovshak Russkij Agient said

  Tu komentarz jest zbędny. Tak zwany arcybiskup Wojciech Polak dla ŻYDOWNIKA POWSZECHNEGO”:

  Prymas w „TP”:

  suspenduję księdza, który pójdzie w manifestacji przeciw uchodźcom

 163. Listwa said

  Dla zwolenników samochodów elektrycznych.

 164. Listwa said

  Dla zwolenników frytek

 165. Listwa said

  Podobno

 166. matirani said

  Dofinansowanie kultury:
  Beneficjentami programu są: Parafia Rzymskokatolicka Wszystkich Świętych w Warszawie, Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie, Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie, Teatr Wielki – Opera Narodowa w Warszawie, Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina w Warszawie, Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina, Gmina Grodzisk Mazowiecki oraz Fundacja Drabina Rozwoju.

  Łączna wartość dofinasowania ze środków unijnych w umowach, które zostały podpisane, to ponad 72 mln 600 tys. zł. Natomiast dofinansowanie w ramach środków pochodzących z budżetu państwa wyniesie ponad 13 mln zł.

  JG, PAP

  ——
  Patrzajta, jacy dobroczyńcy!
  Admin

 167. Bodzio said

  Z blogu Bruska o Syrii:
  Ponieważ oficjalnie USA zaniża inflację to stworzono inny sposób sprawdzania populistycznych bajek. Koszt życia, czyli 500 najczęściej kupowanych produktów a tutaj inflacja wynosi w USA ok. 10%
  .http://www.chapwoodindex.com/

 168. Cyborg said

  Cós takowego mi wpadlo do ‚krzynki bez piwa:
  https://klubidzpanstad.tumblr.com
  Blog poświęcony obnażaniu propagandowej i zarobkowej działalności lubelskiej sekty Pawła Chojeckiego i Mariana Kowalskiego

  Najbardziej opętana i sfanatyzowana ofiara Pawła Chojeckiego, jego córka Kornelia. Organizatorka akcji donosów do Facebooka i You Tube na krytykujące ich profile. Aktywna komentatorka programów ojca z kont udających widzów. Niestety nie do odratowania.

 169. Ola said

  to sie nazywa, qa, wolnosc . Dla posiadajacych:

  „Nowy właściciel bloku przy ul. Kolejowej w Zgierzu podniósł jego mieszkańcom czynsz niemal o 400 procent! Mieszkańcy są załamani, bo większość z nich żyje jedynie z niskiej emerytury. Eksperci radzą, co w tej sytuacji mogą zrobić ci mieszkańcy, aby chronić swoich praw. Materiał programu „Super Temat” w NOWA TV.”

 170. osoba prywatna said

  Prymas Polski: kto pójdzie na manifestację antyuchodźczą, będzie suspendowany.
  https://www.tvn24.pl/prymas-polski-chrzescijanin-nie-moze-zamknac-sie-przed-uchodzca,782314,s.html

 171. osoba prywatna said

  Jabłonowski – Jesteśmy bydłem rzeźnym, za sprawą Andrzeja Dudy
  .https://www.youtube.com/watch?v=BtzDJQQOpX8

 172. gość said

  Bezczelny atak suspendowanego ks. Lemańskiego na dr Ewę Kurek domagającą się ekshumacji w Jedwabnem

  http://wprawo.pl/2017/10/18/bezczelny-atak-suspendowanego-ks-lemanskiego-dr-ewe-kurek-domagajaca-sie-ekshumacji-jedwabnem/

 173. osoba prywatna said

  Jabłonowski i PITOŃ.TV – Demokracja służy zniewoleniu!
  .https://www.youtube.com/watch?v=xRdvgJqbARI

 174. gość said

  Polska coraz bardziej pustoszeje

  Emigracja urosła. Już ponad 2,5 mln Polaków poza granicami kraju

  https://www.bankier.pl/wiadomosc/Emigracja-urosla-Juz-ponad-2-5-mln-Polakow-poza-granicami-kraju-7549640.html?smclient=542477c7-b0bf-11e6-8101-0cc47a1256ac&utm_source=salesmanago&utm_medium=email&utm_campaign=nlt_bnk_bankierpl

 175. gość said

  Rząd znalazł sposób na protesty lekarzy: Będzie ściągać medyków z Ukrainy

  Jak radzić sobie z protestami pracowników dowolnego sektora gospodarki? Według informacji „Dziennika Gazety Prawnej”, gabinet Beaty Szydło uznał iż najlepszą metodą na powstrzymanie chęci otrzymywania większych pensji przez Polaków, jest zwiększenie imigracji ze Wschodu.

  http://www.dzienniknarodowy.pl/8931/rzad-znalazl-sposob-na-protesty-lekarzy-bedzie-sci/

 176. Mietkowski said

  Witam panie Miet!
  Przeglądałem tłumy absolwentów, No Good, niestety. Na pocieszenie informuję, że wydano album, w którym jest strona poświęcona Panu z wszelkimi należnymi mu tytułami i adresem. Przypuszczam, że po przesłaniu monety srebrnej, próby 999 us$,lub ca$20, album zostanie przesłany, zaś monetę zobowiązuję się odkupić od komitetu 100-lecia.
  Pozdrawiam

  http://koluszki.pl/i-lo-odlicza-dni-do-jubileuszu-100-lecia/

  http://lo1koluszki.pl

  https://historiakoluszek.pl/index.php/zbiory/prl/zdjęcia/

  http://lo1koluszki.pl/?page_id=213/

 177. gość said

  Pupil III RP Jerzy Stuhr zwierza się „Gazecie Wyborczej”. Wyzywa Polaków od gnuśnych antysemitów i leniów

  https://polskaniepodlegla.pl/kraj-swiat/item/13440-pupil-iii-rp-jerzy-stuhr-zwierza-sie-gazecie-wyborczej-wyzywa-polakow-od-gnusnych-antysemitow-i-leniow

 178. Mietkowski said

  A co tu moderować panie Adminie. To informacja dla pana Mieta.
  Pozdrawiam

  Nic Panu, q.. a, nie moderuję.
  Ta q…a to dlatego, że już to q…a tłumaczyłem setki razy!!
  Admin

 179. Yah said

  Ad 153

  Panie Boydar, a ja pod skóra czuje, że I Rosja, i Chiny to elementy układanki NWO. Zbyt wiele rzeczy tu śmierdzi. Jak się ma nazywać ten kto przyniesie na Ziemi upragniony spokój i sprawiedliwość ? Nie jakoś na a ?

  A tak na poważniej. Ktoś żyje z dymania naród. Wydymali Rosję tworząc ZSRR, ale nie do końca im pyknęło, to przenieśli się do USA. Wydymali USA i jeszcze w trakcie zaczęli się przenosić do Europy. Trwa dymanie Europy. W trakcie zaczęli przenosić się do Chin.

  Dlaczego do Chin. Bo to kraj niechrześcijański, rządzący się swoja logiką i moralnością, który jak ulał pasuje do NWO. To , że Chinczycy kogoś bronią, komuś pomagają to bez znaczenia – teatr.

  A Rosja ? Z Rosja jest problem. Przecież Rosją nie rządzi Putin, tylko jakaś elita władzy. Ci ludzie prowadza swoje gry i interesy, których wypadkowa możemy zaobserwować na scenie politycznej. W pewnym momencie Putin był potrzebny, czy nadal jest potrzebny ? Pewnie wkrótce się okaże.

 180. snag said

  Jaja ,…

  Kopali szukajac ‚zmowy’ z Ruskimi zeby zgnoic Trump’a a dokopali sie dowodow ze zanim Ruscy kupili prawo do kontroli 20% zasobow uranu w Stanach kiedy Hillary byla Secretary of State (odpowiednik ministra spraw zagranicznych) przelali miliony do fundacji Clinton’a – Six-pack Joe a nawet congressman za przyjecie lapowy traci prace i konczy w kiciu a tacy jak Clintons otwieraja fundacje i biora legalnie …

  Zeby bylo smieszniej to najwyzszy prokurator (minister sprawiedliwosci) i jego podwladni wiedzieli o tym w 2010 i zeby zamiesc skandalpod dywan niby szukali dowodow i przedluzali sledztwo dzieki czemu nie musieli nikogo informowac o skandalu i kompromitowac Obame i jego administracje.

  W zazydzonych mediach … ze Obama zamiatal pod dywan Ruskie ‚przestepstwa’ pomniejszajac ‚zaslugi’ Hillary piszac podajac ‚Clinton cash’ tytul ksiazki co jest odwracaniem uwagi od osoby i administracji ,…

  Team Obama’s stunning cover-up of Russian crimes
  ——————————————
  http://nypost.com/2017/10/17/team-obamas-stunning-coverup-of-russian-crimes/

  Natomiast rzekomo zydowski Breirtbart (wg. pinxita) nie owija w bawelne

  Report: FBI Uncovers Confirmation of Hillary Clinton’s Corrupt Uranium Deal with Russia
  ————————————————-
  http://www.breitbart.com/big-government/2017/10/17/report-fbi-uncovers-confirmation-of-hillary-clintons-corrupt-uranium-deal-with-russia/

  New evidence has emerged to confirm Peter Schweizer’s account in his bestselling book Clinton Cash about the corrupt tactics behind former Secretary of State Hillary Clinton’s approval of Russia’s purchase of 20 percent of U.S. uranium.

 181. revers said

  ad169

  co pani Ola myslala ze w Reichu lepiej jest?, kazda okazja jest dobra zeby podwyzszyc czynsz, czy tam cieply i zimny czynsz, koszty przedsiebiorstwa, czy chocby wymian walut, przejscie z DM na EUR-o w rozliczeniach i tak z czynszu 500 DM, po przeliczeniu 250 EUR, robi sie ok 800 EUR czynszu, wychodzi 300% plus podwyzka i nikogo nie obchodzi czy samotna matka z dzieckiem tam mieszka z najmu lokalu, czy starzy nie dolezni na emeryturkach nie resortowych.

  Jeszcze przejscia na euro nie zakosztowali Polacy, co bedzie wiazalo sie z kolejna eksplozja czynszow i innych nieciekawych podwyzek

  .

 182. Mietkowski said

  Wplątało się ę do adresu więc poprawiam i przepraszam za poprawność pisowni polskiej

  https://historiakoluszek.pl/index.php/zbiory/prl/zdjecia/

 183. osoba prywatna said

  Pomnik Kalksteina przed Kościołem? Tam, przed synagogą jest miejsce
  dla tego osobnika.
  .https://www.youtube.com/watch?v=mk8-AWrWOt4

 184. Yah said

  Ad 175

  Zadziwia mnie czasami ludzka naiwność i wiara w to, że sa niezastąpieni dzięki swojemu wykształceniu , inteligencji czy tez wiedzy. Nic bardziej błędnego. Nic z powyższych rzeczy się nie liczy. Liczy się tylko do, ze lekarze zajmują się dystrybucja towarów globalnej mafii farmaceutycznej. Dopóki rynek był głęboki ( duża ilość emerytów z raczej zasobnymi portfelami) byli potrzebni. Niestety rynek się kurczy. Kurcza sie tez portfele przeciętnych ludzi, których nie stać na prywatną wizytę. Lekarze liczą NFZ, że sypnie grosza nie zdając sobie sprawy, ze ich wysokie zarobki wynikały swego czasu li tylko z lobbingu Big Farmy. Ale skoro mamy lekarzy ( mogących p.o. dystrybutorów) z Ukrainy to po co za dystrybucje leków płacić wiece, skoro można mniej.

  Inna sprawa, że czytając o działaniu, farmakokinetyce i skutkach ubocznych nowych leków, można dojść do wniosku, że ich przyjmowanie raczej przyspieszy niż opóźni moment zastukania do bram raju, lub bram piekieł.

 185. snag said

  166 ,…

  Zapomniales o teatrze zydowskim, od dawna skomla ze za malo ,…

 186. osoba prywatna said

  Bezpieczny fotel. Gdzie usiąść w samolocie, autokarze i pociągu
  https://turystyka.wp.pl/bezpieczny-fotel-gdzie-usiasc-w-samolocie-autokarze-i-pociagu-6175692935964801a

 187. , said

  ad 165 . A ja znałem innego Kalisza(szczucin) w czasach Prl KTÓRY za wszelką cenę namawiał na zrobienie zdjęciaa na tle ziła podczs wycieczki do ZSSR-NIESTETY PO LATACH OKAZAŁO SIĘ IŻ te różne Jadżki,andrzejki wieśki i wielu innych (koziaków,dudzicżów,michalukow stworzyło skondesowany sztuczny obraz z
  zyciorysu -i poprzez mendia odtwarzany Warning-rejestracja ZGL i dw ,WKZ 36 na ul. Starego doktora -BOISKO BUDOWA
  nie zrobiła na mnie wrażenia –

 188. , said

  DLATEGO Z UWAGĄ przeczytałem p.136
  „Жириновский о планах евреев. Волосы встанут дыбом!”
  POGRAJCIE SOBIE SOBOWTÓRAMI ALE NIE ZE MNĄ

 189. , said

  I ŻEBY BYŁO CIEKAWIJ W POBAWCIE SIĘ W PROWOKATA(breslau, ochota i WGM+ PIASECZNO)

 190. osoba prywatna said

  Drożdżyca, czyli plaga, ukrywana przez dzisiejszą „medycynę”
  http://ram.neon24.pl/post/140625,drozdzyca-czyli-plaga-ukrywana-przez-dzisiejsza-medycyne

 191. osoba prywatna said

  GWIAZDA POP: Byłyśmy prostytutkami satanistycznych elit
  https://newsbook.pl/2017/10/16/gwiazda-pop-bylysmy-prostytutkami-satanistycznych-elit/

 192. , said

  ja wollllleę ten rodzaj zestawień -brzmięń

 193. NyndrO said

  No i po robocie. Skończy się ruska agentura, wy … wy… tradycjonaliści wy! I kyrwawe ruble się skończą, i pomoc Gajówce ze strony ruskich hakierów. * Pani blondynko Kseniu nasza. To oni! Ja nic…
  .http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1891745,Dziennikarka-kontra-Putin-Rosja-Ksenia-Sobczak-zamierza-kandydowac-w-wyborach-prezydenckich
  .https://kabk.github.io/go-theses-17-katerina-gaidamaka-postsoviet/img/ps_57.jpg

  To Putler już pewnie spakowany. Słowianka mu nie odpuści. No chyba, że pójdzie na całość i ją KGB już teraz zamorduje w którymś z budreli. Londyńskich, co oczywista.

 194. maasteer said

  Stolica ISIS upadła! Nadchodzi koniec Państwa Islamskiego

  Kurdowie świętują zwycięstwo. Po wielu miesiącach walk udało się odbić Rakkę, samozwańczą stolicę Państwa Islamskiego. Operacja zbrojna wspierana przez Stany Zjednoczone wywoływała wiele kontrowersji, gdy amerykańskie samoloty prowadziły bombardowania poważnie niszcząc miasto i zabijając wielu cywilów.

  Peszmergowie wspierani przez siły zbrojne Stanów Zjednoczonych wyruszyli na Rakkę w listopadzie 2016 roku a po kilku miesiącach zaleźli się na obrzeżach miasta. 6 czerwca 2017 roku przystąpiono do ostatniego etapu ofensywy – Kurdowie zaczęli prowadzić walkę z ISIS wewnątrz miasta, powoli i bardzo ostrożnie zbliżając się do jego centrum.
  […]

  Rakka jest praktycznie opuszczona przez mieszkańców i doszczętnie zniszczona w wyniku amerykańskich bombardowań. Według różnych szacunków, podczas działań zbrojnych śmierć poniosło od 700 do ponad 1200 cywilów. Decyzja o nalotach wywołała spore kontrowersje, ponieważ to zwiększyło liczbę ofiar wśród ludności. Podobną taktykę stosowano podczas walk o iracki Mosul – tam zginęło od 5,8 tysiąca do ponad 8 tysięcy ludzi, choć Kurdowie podali wielokrotnie większą liczbę aż 40 tysięcy ofiar śmiertelnych.

  Ludzie nie mają do czego wracać. Rakka stała się jedną wielką ruiną bez wody i elektryczności. Kurdowie najprawdopodobniej będą teraz sprawować kontrolę nad miastem, lecz obecnie nie wiadomo nawet kto dokona niezbędnych napraw.
  ———————————————-
  http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/stolica-isis-upadla-nadchodzi-koniec-panstwa-islamskiego

  ps

  I co ? jest OK!!!
  To się nazywa wprowadzanie demokracji!
  Tysiąc cywilów zamordowanych – w tym zapewne dzieci, a obrońcy praw człowieka milczą!
  Nie ma oburzenia, zaniepokojenia ani innych takich. Nikt nie żąda sankcji na forum ONZ ani nawet nie potępia tych zbrodni.

  A Rosja zajęła Krym bez wystrzału i co?, sankcje i wszechobecna wścieklizna medialna, sankcje itp.

 195. denuo said

  Prymas Polski – WYRZUCĘ KAŻDEGO POLSKIEGO KSIĘDZA JEŚLI JEST PRZECIW ISLAMIZACJI !
  .https://www.youtube.com/watch?v=y2rINMHtqgA

 196. NyndrO said

  À propos tego prymasa, to dzisiaj w radio słyszałem rozmowę jakiegoś radiowca z rzecznikiem prasowym (tylko nie wiem, jak to tam jest. Czy był to rzecznik prasowy tegoż prymasa, czy episkopatu polskiego). I na takie „pytanie-zaczepkę” radiowca,że w necie ludzie zarzucają, że prymas nie jest Polakiem, ten rzecznik rozboił bombę i moją osobę. Otóż rzekł, że „jak sama nazwa wskazuje, jest Polakiem”. Powaga. * A Ci Polacy, to jakoś tak trochę zaczynają kumać czaczę.. Czy nie?

 197. , said

  będac dzisiaj w Brick-onanie na POŁczyńskiej

 198. Zdzicho said

  Ksiądz Prymas chce Allacha. Ponad wszystko. Cóż, znowu wyznawcy Jezusa zejdą do katakumb. Albo wrócą do wschodniej tradycji. W tym kontekście Prymas Polski wzywa także do natychmiastowej konfrontacji religijnej na poziomie miecza. Ale miecz ma dwa końce.

 199. Miet said

  Ad.179.

  Serdeczne dzięki Panie Mietkowski, za te historyczne zdjęcia z Koluszek.
  Właśnie dobiegły końca uroczystości 100-lecia Liceum Ogólnokształcącego w Koluszkach.

  Z przykrością zapodaję, że mimo szczerych chęci uczestnictwa w tych obchodach, nie mogłem wziąść w nich udziału.

  Moje wspaniałe dziewczyny z tamtych lat 1956- 1960 były cały czas ze mna w wirtualnym kontakcie i miałem pełny przekaz prawie wszystkiego.

  Wysłałem im mój z głębi serca list.
  Przyznały, że ze wzruszeniem go odczytały na specjalnym przyjęciu.
  List spodobał się także organizatorom obchodów i umieścili go w specjalnym biuletynie opublikowanym z tej okazji.

  Ojjjj…były to czasy, jak miło powspominać.

 200. Takitam said

  Pan Listwa przeczyta i zastosuje, ok?

  Umieść kropkę albo > bezpośrednio przed linkiem do obrazka lub filmu, aby go na razie nie wyświetlać.

  Co do wpisu 163, samochód na generatorze, to istnieja równiez aparaty które laduja Tesle w 20′ do 80% czyli na 300km.
  Oraz:
  http://www.dailymail.co.uk/news/article-3385049/Flaming-idiot-Woman-sets-car-fire-playing-LIGHTER-filling-car-fuel-gas-station.html
  .https://www.youtube.com/watch?v=XgY7NIVHImI

 201. snag said

  194 ,…

  Pociag pospieszny z Katowic do Gdanska prze Koluszki … i te wspaniale dziewczyny, dekade pozniej … tez tylko wspominac ,…

 202. Maćko said

  Krzysztof Karon przejezdza sie na Misesie… calkiem poprawnie.
  .https://youtu.be/dEMMFh7gEps?t=54m00s

 203. Listwa said

  @ 191 Takitam Macko

 204. snag said

  Gajowkowym Polonusom na temat ‚bagna’ 😉 ,…

  DEMOCRATS and REPUBLICANS are like Christmas Lights. They hang together, most don’t work, and the ones that do aren’t very bright.

 205. Maćko said

  9.Prawdziwa Europa została naznaczona chrześcijaństwem. Uniwersalne duchowe imperium Kościoła nadało Europie kulturową jedność, jednak bez udziału imperium politycznego. Dzięki temu poszczególne obywatelskie lojalności mogły rozwijać się w obrębie wspólnej europejskiej kultury. Cechą charakterystyczną europejskiego życia stała się autonomia tego, co nazywamy społeczeństwem obywatelskim. Co więcej, chrześcijańska doktryna nie wypełnia swoimi nakazami każdej dziedziny życia, co pozwala na zapewnienie i poszanowanie różnorodności świeckich praw narodów, nie zagrażając naszej europejskiej jedności. Nie jest przypadkiem, że wraz z kryzysem chrześcijaństwa w Europie na nowo podejmowane są starania zmierzające do ustanowienia jedności politycznej – imperium pieniędzy i regulacji, które występuje pod przykrywką sentymentów pseudo-religijnego uniwersalizmu, a jest konstruktem Unii Europejskiej.
  https://wpolityce.pl/polityka/361796-intelektualisci-w-obronie-chrzescijanskiej-europy-przeczytaj-deklaracje-paryska-nalezy-odrzucic-utopijna-fantazje-multikulturowego-swiata

 206. Maćko said

  193. Wstyd.

 207. Listwa said

  @ 195 Maćko Takitam

  Pan niech stawia kropki przed swoimi komentarzami.

 208. Lekarz said

  Umieść kropkę albo > bezpośrednio przed linkiem do obrazka lub filmu, aby go na razie nie wyświetlać.

  Diagnozę już stawiałem i, jak dotychczas, wygląda ona na poprawna.

  Wklad pozyteczny: .https://www.youtube.com/watch?v=M4IHpBuJfKQ&t=1330s
  Krzysztof Karoń rozwala na drobne pojęcia podstawowe! Człowiek a małpa?

 209. Cyborg said

  https://en.wikipedia.org/wiki/Bronis%C5%82aw_Malinowski

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Bronis%C5%82aw_Malinowski_(antropolog)

  Stworzył on podstawy teorii funkcjonalistycznej oraz tzw. brytyjskiej antropologii społecznej. Wprowadził nowy styl pracy terenowej, którym było długotrwałe i głębokie zetknięcie z badaną społecznością. W okresie od czerwca 1915 do maja 1916 roku i od października 1917 do października 1918 roku prowadził badania na Wyspach Trobriandzkich, które zaowocowały wieloma pracami teoretycznymi, m.in. Argonauci zachodniego Pacyfiku oraz Życie seksualne dzikich w północno-zachodniej Melanezji.
  Malinowski na Wyspach Trobriandzkich w 1918 roku

  Jego praca Zwyczaj i zbrodnia w społeczności dzikich ma duże znaczenie dla socjologii i antropologii prawa.
  Metoda obserwacji uczestniczącej
  Był jedynym synem Lucjana Malinowskiego herbu Pobóg i Józefy Eleonory z Łąckich. Większość życia zawodowego spędził w Wielkiej Brytanii i USA oraz na wyspach Melanezji, gdzie prowadził badania terenowe. W opublikowanej korespondencji podpisywał się: Bronisław Kasper z Kalnicy Pobóg-Malinowski.

  Ukończył CK III Gimnazjum im. Króla Jana Sobieskiego w Krakowie. W latach 1902-1906 studiował na wydziale filozoficznym Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie i doktoryzował się tam w 1908 roku (O zasadzie ekonomii myślenia), a w latach 1910-1913 podjął studia i wykłady na London School of Economics przy Uniwersytecie Londyńskim.

  W latach 1914-1920 prowadził badania terenowe w Australii i Oceanii. W pierwszej fazie podróży na wschód w 1914 roku towarzyszył mu przyjaciel – Stanisław Ignacy Witkiewicz[a].

  W roku 1916 doktoryzował się na Uniwersytecie Londyńskim. W 1919 roku poślubił Elisię Rosalinę Masson, córkę sir Davida Orme Massona, profesora chemii na uniwersytecie w Melbourne, z którą miał trzy córki: Józefę, Wandę i Helenę. W latach 1923-1938 dużo czasu spędzał w Bolzano we Włoszech, w domu który zakupił i który do dziś jest własnością córki badacza[1].

  W 1927 roku objął profesurę i pierwszą Katedrę Antropologii na Uniwersytecie Londyńskim. Dwa lata później opublikował monografię The Sexual Life of Savages in North-Western Melanesia (Życie seksualne dzikich w północno-zachodniej Melanezji). W 1934 roku odbył podróż naukową do południowej i wschodniej Afryki.

  W 1935 roku zmarła jego żona.

  W 1936 roku otrzymał doktorat honoris causa Uniwersytetu Harvarda, a od 1939 roku był profesorem Uniwersytetu Yale. W 1940 roku poślubił malarkę Annę Valettę Hayman-Joyce.

 210. Cyborg said

  https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&ved=0ahUKEwjHir29x_vWAhWBlJAKHUuuATYQFggpMAA&url=https%3A%2F%2Fwolnelektury.pl%2Fmedia%2Fbook%2Fpdf%2Fargonauts-of-the-western-pacific.pdf&usg=AOvVaw1nVS86L5AMNXjb0VhG2v_W

  Tekst po angielsku. Poszukam zaraz po polsku.
  ****
  Przy okazji: .https://www.youtube.com/watch?v=S7_DwmAhyL4
  .Krzysztof Karoń OSTRO odpowiada na ataki pastora z IPP – CENZURA? PYTANIA od widzów!
  68,791 views
  2K
  428
  Share
  wRealu24.pl
  Streamed live on Oct 12, 2017

  1,009 Comments !!!!!!!!!!!!!!!!

 211. Cyborg said

  http://docer.pl/doc/n50cs5
  Malinowski – Bronisław Malinowski
  Profesor antropologii na uniwersytecie Londyńskim
  Życie seksualne dzikich
  w północno-zachodniej Melanezji

  Miłość małżeństwo i życie rodzinne u krajowców z Wysp Trobrianda Brytyjskiej Nowej Gwinei

  * * *
  Słowem wstępnym poprzedził Havelock Ellis.
  * * *

  97 rycin i rysunków w tekście
  Tytuł oryginału: The Sexual life of savages in North-Western Melanesia
  Z II wydania angielskiego przełożyli:
  Andrzej Waligórski (Przedmowy, rozdziały I-XII oraz indeks)
  Józef Chałasiński (rozdziały XIII-XIV)
  Ekspedycja do Nowej Gwinei finansowana przez Roberta Monda i odbyta w latach 1914-1918.

 212. Cyborg said

  Po seksie, cos powazniejszego:
  https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=3&ved=0ahUKEwjBw-6MyfvWAhXCfpAKHU4PDtgQFghEMAI&url=http%3A%2F%2Fwww.gilsonsociety.pl%2Fapp%2Fdownload%2F18116769%2F19_Wojciech%2BDaszkiewicz.pdf&usg=AOvVaw11OpVmCPvtkA1X2AKLUNkT

  Wojciech Daszkiewicz
  Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II
  Bronisława Malinowskiego funkcjonalna
  teoria kultury
  Bronisław Malinowski jest postacią współcześnie znaną, a funk-
  cjonalizm, którego był przedstawicielem uznany został za kierunek
  klasyczny w etnologii 1 . Dziś Malinowskiego sytuuje się w gronie hi-
  storycznych postaci antropologii, takich jak E.B. Tylor, L.H. Morgan,
  J.G. Frazer czy M. Mauss. Stało się tak chyba wbrew oczekiwaniom
  samego Malinowskiego, który widział siebie jako misjonarza, rewolu-
  cyjnego odkrywcę w dziedzinie antropologicznych metod i idei 2 .
  Funkcjonalizm w antropologii kulturowej
  Funkcjonalizm jako nowy kierunek w antropologii pojawił się
  w pierwszej ćwierci XX wieku i mocno oddziaływał do lat 60-tych.
  Za datę narodzin antropologii funkcjonalnej uznaje się rok 1922,….

 213. Cyborg said

  http://ciekawostkihistoryczne.pl/2014/09/17/bog-kazal-zabijac-bialych-krwawe-rebelie-amerykanskich-niewolnikow/
  Czarni mordowali kobiety, zarzynali dzieci i palili plantacje. Biali nabijali głowy Murzynów na pale, obdzierali ich ze skóry i ćwiartowali. Trudno powiedzieć, która strona dopuściła się większych bestialstw. Na pewno natomiast „Django” może się schować w porównaniu z prawdziwą historią.

  1619 rok w historii małego miasteczka Jamestown na terenie Wirginii zapisał się z dwóch względów: dzięki wybuchowi strajku polskich rzemieślników oraz ze względu na przyjazd pierwszych dwudziestu czarnych niewolników z Czarnego Kontynentu.

  O ile buntownicza natura Polaków nikogo nie dziwiła, o tyle od zakutej w kajdany darmowej siły roboczej oczekiwano tylko ślepego posłuszeństwa. Do dzisiaj pokutuje przeświadczenie, że Murzyni się nie buntowali. Nic bardziej mylnego.
  Z krwią białych na rękach

  9 września 1739 roku, Południowa Karolina. Kilkudziesięciu niewolników z Kongo, na czele z mężczyzną o imieniu Jemmy (znanym również jako Cato), zgromadzonych nad rzeką Stono rozpoczyna marsz w kierunku Florydy….

 214. Lydokork said

  http://www.naszdziennik.pl/wiara-kosciol-w-polsce/188493,filozoficzno-antropologiczne-podstawy-malzenstwa-i-rodziny.html

 215. snag said

  $18 miliardów dla Open Society Fundation – Mściwy gudłaj, nawet jak kopnie w kalendarz to długo będzie bruździł ,…

  George Soros has pumped $18 billion into Open Society Foundations, making it a philanthropic giant
  ——————————————
  http://www.latimes.com/business/la-fi-george-soros-foundation-20171017-story.html

 216. snag said

  Osiem europejskich krajow Belgium, France, Spain, Sweden, Luxembourg, Italy, Ireland i Denmark, domaga sie od grajdolka odszkodowan za zniszczone domostwa okupowanych Palestynczykow i obiekty wspolnego uzytku ktore poszkodowani dostali od EU w ramach pomocy humanitarnej – Nie widze Polski ,…

  8 European countries demand Israel pay for West Bank structures it destroyed
  ———————————————-
  https://www.timesofisrael.com/8-european-countries-demand-israel-pay-for-west-bank-structures-it-destroyed/

  EU, Israeli diplomats at odds over mobile classrooms and solar panels, with Jerusalem insisting they amount to an effort to strengthen Palestinian claims

 217. Rafal Cz. said

  czy nienawisc I podzial to jedyne co odzieczylismy.
  Ja uwazam to jako porazke.

 218. www.wandaluzja.com said

  JAZDA NA HOLOKAUSTACH

  We wczorajszej prasie są 3 ciekawe wiadomości: Paweł Zieliński, były Europoseł PO, obecnie komisarz partii w Świętokrzyskiem w rozmowie z Przemysławem Horczukiem, POPARCIE DLA PIS WYNIKA ZE STRACHU, Super-Express 18 X 2017, s. 4.
  Myślałem, że myślę tak tylko ja. Po zwycięstwie wyborczym PiS-u wiadomo było, że będą rządzić 20 lat ZE STRACHU przed gronkowcami walcowatymi. Rządy gronkowców w Warszawie są skutkiem tego, że Warszawa NIE JEST MIASTEM POLSKIM. Nie wiadomo, co tym gronkowcom walcowatym strzeli do łba?

  Marek Kozubal, TAJEMNICE OBŁAWY AUGUSTOWSKIEJ – W wyniku akcji NKWD przeciw żołnierzom podziemia zginęło ok. 600 osób, Rzeczypospolita 18 X 20017, s. A4.
  Obławę augustowską prowadziło nie NKWD, ale SmerSz, które rządziło w Królewcu-Kaliningradzie i chciało poprowadzić autostradę i linie kolejową do Odessy za kontrybucję szwedzką, czemu wadziły Suwałki i Augustów. Poza tym w Suwałkach jest ALTERNATYWNA do Kiruny i Kurska ruda żelaza i ponoć największe w Europie złoża tytanu, które Stalin kupił u Hitlera. Zagłębie suwalskie stanowi KOMBINAT z węglem sokalskim, który w czasie wojny zakupił kapitał holenderski i budował najpierw rękami niewolników POLSKICH a potem czerwonoarmijnych. Mój ojciec, który pociągiem jeździł raz w miesiącu CZTEROKROTNIE uciekał z łapanki kolejowej Do Zagłębia Sokalsko-Lwowskiego. Za każdym razem Niemcy wyganiali z pociągów od kilku do kilkunastu tysięcy ludzi.

  MSL, SKAZANA ZA NEGOWANIE HOLOKAUSTU. Sąd w Berlinie skazał Ursulę Haverbeck (88 lat) na 6 miesięcy więzienia za negowanie Holokaustu. To 5 taki wyrok, Fakt 18 X 2017, s. 24.
  Trzykrotny kandydat na Prezydenta USA Pat Buchanan oświadczył Amerykanom, że WEDŁUG AMERYKAŃSKICH DANYCH WYWIADOWCZYCH I ŚLEDCZYCH TO W TREBLINCE NIE BYŁO KOMÓR GAZOWYCH I KREMTORIÓW A DANE O UŚMIERCANIU W SAMOCHODACH SĄ DEZINFORMACJĄ. Treblinka była obozem Komisariatu Żydostwa Rzeszy a Oświęcim-Brzezinka obozem SS pracy NIEWOLNICZEJ dla Słowian a Żydzi jurysdykcji Pracy Niewolniczej nie podlegali: http://www.wandaluzja.com/?p=p_321&sName=hitlerowski-system-pracy-niewolniczej//
  Mam biuletyn Międzynarodowego Instytuty Cywilizacji Słowian SŁOWIAŃSKA ERA Warszawa – Moskwa – Irkuck – Kijów – Belgrad – Praga – Bratysława – Budziszyn – Solun – Melbourne, Nr 7a (17/XVII) Warszawa maj 2000. Na stronach 5-11 jest EPITAFIUM W HOŁDZIE! Sprawiedliwemu! Niepokonanemu! – ziemskiej pamięci: We FRANKFURCIE nad Menem w dniu dzisiejszym, 12 kwietnia AD 2000, w wieku 85 lat zmarł w szpitalu w godzinach rannych, generał PSZ na Zachodzie, Mikołaj hr ANTONIEWICZ ANDRAULT de BUY, urodzony 10 stycznia 1915 roku w Warszawie. Oficer liniowy, uczestnik Kampanii Wrześniowej 1939 roku. Kawaler wielu orderów, krzyży i odznaczeń, medali bojowych, doskonały żołnierz – jakże wspaniały i szlachetny człowiek, niosący na swych barkach ogromny ciężar doświadczeń, bezkompromisowy dla kłamstwa, …
  EPITAFIUM zamieszcza 2 niezwykle ważne informacje. Mianowicie, że hr ANTONIEWICZ-ANDRAULT de BUY był odznaczony Najwyższym Brytyjskim Monarchicznym Odznaczeniem Bojowym MILITARI CROSS za Wyczyn Indywidualny w Obliczu Wroga, oraz że był w komisji badającej AMERYKAŃSKO-NIEMIECKI koncern IG-Farben, który był WŁAŚCICIELEM obozu pracy niewolniczej Auschwitz. Po raz pierwszy ogłoszono w tymże EPITAFIUM, że Większość Kapitałową w AUSCHWITZ mieli Amerykanie.
  Mój ojciec, jako właściciel lotnisk na po prawej stronie środkowej Wisły, podpisał Konwencję Szwajcarską o Zakupie przez STAN NOWY JORK od SS 2,5 miliona Żydów „po dolarze za głowę”. Żydzi byli odbierani przez US Air Force z tychże lotnisk, gdyż Niemcy honorowali kapitał amerykański. Według SZCZEGÓŁOWYCH danych szwajcarskich i niemieckich to na podstawie ANTIKOMUNISTISCHBEFEHL Wehrmachtu z Białegostoku zamordowano 300 tysięcy Żydów, z czego sto tysięcy w wyniku porachunków pomiędzy Żydami. Andrzej Szczukiewicz powtarzał, że Holokaust to PRZYKRYWKA likwidacji Rosyjskiej Ameryki na Syberii i Północnych Chinach. Mistrzem jazdy na Holokaustach był Mao-Tse-tung.

 219. NICK said

  http://isakowicz.pl/ekscelencjo-ksieze-prymasie-nie-ma-mojego-kosciola-i-moich-ksiezy/

 220. nana said

  ad.202
  Cyborg said
  2017-10-19 (czwartek) @ 02:14:01

  „http://ciekawostkihistoryczne.pl/2014/09/17/bog-kazal-zabijac-bialych-krwawe-rebelie-amerykanskich-niewolnikow”

  – to nie są żadne ciekawostki, lecz manipulacja w czystej formie, bowiem kto i kiedy słyszał, jak Bóg kazał zabijać”?!?
  To raz.
  A dwa, to jak można być takim ogłupionym, by nie odróżniać przyczyny od skutku?
  Na skutek tego, że tzw. biali wepchali się do tzw. Ameryki, „zmuszeni” byli wymordować Indian, by zabrać ich ziemie.
  A że jak wiemy, w pojedynkę 1000 akrów zaorać się nie da, a zniewoleni Indianie woleli umrzeć niż tyrać dla bladasów, no to bladzi „zmuszeni” byli do znalezienia innej, darmowej siły roboczej. I ją znaleźli – w Afryce.

  Już pomijając polowania na wolne dotychczas plemiona murzyńskie, to sposób w jaki wyłapanych w obławach murzynów transportowano upoważniał ich do poderżnięcia gardła każdemu bladasowi i jego rodzinie.

  A biorąc pod uwagę dodatkowe upodlanie murzynów biciem i głodzeniem oraz masowymi gwałtami ich murzyńskich sióstr to można się tylko dziwić, że murzyni byli aż tak łagodni dla bladych.

  No to rzućmy okiem na cytaciki:

  „Czarni mordowali kobiety, zarzynali dzieci i palili plantacje.”

  – no a co mieli robić, jeżeli nie mieli żadnego, innego wyjścia?

  „Biali nabijali głowy Murzynów na pale, obdzierali ich ze skóry i ćwiartowali.”

  – no więc tu widzimy, że bladzi bardzo się starali, by jak najwięcej zadać bólu swoim ofiarom. Ile to się trzeba napocić i namęczyć, by kogoś ze skóry obedrzeć i to żywcem!!! Widać miłosierdzie katolickie nie zna granic, bo podobne zabiegi stosowała „święta inkwizycja” by też wymusić na ludziach – białych, rozumie się! – posłuszeństwo.

  „Trudno powiedzieć, która strona dopuściła się większych bestialstw.”

  – NAPRAWDĘ „trudno jest powiedzieć”? a komu jest tak trudno to powiedzieć? Czyżby Polakom? Przecież to właśnie Polacy zarzucają szczególne bestialstwo Ukraińcom, a konkretnie banderowcom, wszelkie bestialstwa ze strony Niemców wobec Polaków relatywizując maksymalnie! Biorąc nagie liczby, to z rąk banderowców zginęło – niechby nawet – 300 tysięcy Polaków na Wołyniu i w Małopolsce. Z rąk Niemców śmierć poniosło co najmniej 5 milionów Polaków.
  – Strzał w tył głowy wykonany rzekomo przez Rosjan polskim jeńcom w Katyniu to „zbrodnia niewybaczalna”. A tu proszę! „trudno” jest powiedzieć, co jest gorsze – mordowanie jako wynik napadu i agresji czy stosowanie tych samych metod w obronie własnej.

  Polaków zgubiło już dawniej, w naszej historii, stosowanie różnych miarek do tego samego zdarzenia, i tak samo nas gubi to podwójne stosowanie wybiórczej „sprawiedliwości” także i dziś.

  Jeżeli ktoś nie chce, by mu niewolnik poderżnął gardło, no to niech nie ma u siebie niewolników.

  Na kresach mawiano niegdyś „sama świnia worek drze i sama kwiczy”, co wiem od mojej Matki, tam urodzonej.
  Jeżeli Polacy nie wyciągną wniosków z historii, no to marny nasz los. I żadne lamenty nie pomogą.

 221. Yagiel said

  ad Yah@178, etc
  To raczej niewyobrażalny dla nas – mam na myśli gajówkowiczów (choć kto wie, kto tu wśród nas…) – poziom planowania dziejów, a przy tym jaka to różnica: są czy nie w NWO-top ?
  Przepraszam, że sie wtrancam, lecz sam tak mam, że wolę rozumieć, co jest grane: jestem grany, to wolę wiedzieć, na czym polega gra – może zdołam jakoś mniej być grany? Doswiadczenie życiowe podpowiada mi już głosnym szeptem: zmniejsz skalę! ogranicz się do mniejszych całości! oddzielaj to, na co masz wpływ, od tego, na co nie masz… Jaki mogę mieć wpływ na Kreml czy Pekin? Żaden(?), a te rozmowy tu gajówkowe to przecież rodzaj iskania się wzajemnego w stadzie – wzajemność uspokaja 🙂

  Nie jesteśmy tu normalni, bo normą jest zatrucie wielokierunkowe, mentalne i biologiczne, za to jesteśmy troszkę zdrowsi/nienormalni, wyjaśniając sobie cosik… Tak mnie naszło o fraszce Kochanowskiego „Na matematyka” – zna pan?

 222. Yagiel said

  do Nana powyżej – racja. Prosta racja. Kainowie skarżą się, że Able się wqrqili – a to ci skandal!

 223. NICK said

  Jeszcze o „Polaku”:
  http://kontrowersje.net/pan_prymas_pokaza_stringi

 224. Kar said

  re:221/Yagiel/wzajemne iskanie sie..

  ..ja bym to nazwal inaczej, po imieniu; ..wzajemne bezplciowe ruchanie sie..po ktorym zrelaksowany „petent-gajowkowicz” przyklada zrelaksowana starcza-glowe do poduchy..

 225. NyndrO said

  Panie Ssssnag&Splitex, wasi znowu coś kombinują. * https://www.o2.pl/artykul/wywiad-usa-ostrzega-isis-planuje-zamach-na-miare–wrzesnia-6178449490425473a

 226. NICK said

  Takie uznanie źle wruży.
  https://wpolityce.pl/gospodarka/363050-bank-swiatowy-z-uznaniem-o-polskiej-gospodarce-w-2017-r-wzrost-pkb-polski-wyniesie-4-proc-pozniej-spowolni

 227. Cholewa said

  https://konserwatyzm.pl/zietek-wielomska-wiek-azji-wiek-bez-narodow/
  Ziętek-Wielomska: Wiek Azji – wiek bez narodów?

 228. VA said

 229. Głos Prawdy said

  “Kilka godzin temu w sieci pojawiła się wiadomość, że szef polskiego Ministerstwa Edukacji Anna Zalewska w trakcie negocjacji ze swoją ukraińską kolegą Lilią Grinevich potwierdziła działanie między krajami ukraińsko-polskiego porozumienia o gwarantowanym nadaniu mniejszości narodowej możliwości nauczania na językach ojczystych.
  Zawiadamia się, że przed 22 października strony podpiszą odpowiednią deklarację, która zamocuje za polską wspólnotą, co mieszka na terytorium Ukrainy, możliwość studiować język ojczysty w szkołach. Również polska minister uznała, że w pierwotnej publikacji prawo o edukacji, podpisany Piotrem Poroszenko 26 września, wywołał u Warszawy dużo wątpliwości i pytań. Jednak teraz, podkreślił urzędnik, kwestia uregulowana.”
  https://oko-planet.su/politik/politiklist/396942-polyakam-mozhno-ot-byloy-reshitelnosti-kieva-ne-ostalos-i-sleda.html
  ———-
  Moje gratulacji.

 230. Głos Prawdy said

  Na przewrót w Rosji, USA przeznaczyły $18 mld
  https://oko-planet.su/politik/politikrus/396910-na-perevorot-v-rossii-ssha-vydelili-18-mlrd.html
  ———-
  Na to zawsze pieniądze są

 231. Cholera said

  220. Nana – niewolnictwo to hańba dla ludzkości dzisiaj ale było normalne jeszcze 200 lat temu z punktu widzenia prawa.
  Kosciól zwalczał niewolnictwo 1000 lat temu, z takim sukcesem, że w Wielkiej Brytanii w XIII wieku praktycznie nie było niewolników, gdyż pod wpływem długiej „pracy u podstaw” wędrownych mnichów ludzie zaczęli uważać, że nie można niewolić drugiego człowieka.

  Z drugiej strony:
  najwięcej niewolników wyłapali islamiści od VII wieku do dzisiaj.
  najwięcej niewolników w historii było białych
  więcej wywieziono na plantacje białych Irlandczyków i Brytyjczyków niż Czarnych z Afryki
  wszystkich czarnych niewolników łapali sami Czarni i sprzedawali innym Czarnym którzy ich opędzali brązowym semitom którzy ich sprzedawali białym semitom zwanym popularnie „żydami”
  u Lloyda jest lista wszystkich statków przewożących niewolników – właściciele i armatorzy to glównie Żydzi.

  To tak przy okazji, bo jeszcze się nam Nana zapłacze na śmierć nad losem Czarnych i zapomni uronić łezki nad losem polskich blondynek porywanych z rubierzy Królestwa Polskiego i sprzedawanych wezyrom i kalifom.
  Albo wabionym w XX wieku ogłoszeniami o pracy w salonie fryzjerskim w Paryżu a sprzedanym do burdeli w Telavivie czy Kairze.

 232. Polo said

  Przepraszam tak się wnerwiłem,że nie dałem linka.
  http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=21235&Itemid=47

 233. Głos Prawdy said

  W ONZ uznali nieefektywną presje sankcji na Moskwę.

  Zza antyrosyjskich sankcji ucierpieli rolnicy, w tej liczbie w UE, lecz pozycja Moskwy przy tym pozostała taka sama, oświadczył specjalny sprawozdawca ONZ Идрис Джазаири na posiedzeniu komitetu zgromadzenia ogólnego
  https://oko-planet.su/politik/newsday/396939-v-oon-priznali-neeffektivnost-sankcionnogo-davleniya-na-moskvu.html

 234. snag said

  Ladna? … On! 😉 ,…

  .https://images.contentful.com/ogz4nxetbde6/I5m54LrgK2cUyKoYu4ikU/9454e6c3d25c23d14b42a7b8a058329b/1_nov-2017-data-sheet.jpg?w=600&fm=jpg&fit=scale

  Playboy ✔@Playboy

 235. Kar said

  re;234

  ..yeah boi !

 236. ,... said

  You Snag!
  W roku 1949 dworzec Warszawa Wschodnia był podobny (drewniane poczekalnie) do dworca w Koluszkach. Po drugiej stronie (lewobrzeżnej Wisły) morze ruin. Przyjechałem wtedy z Gdańska, równie zburzonego, na widzenie z bratem,który budował Warszawę z ośrodka wypoczynkowego na ul. Rakowieckiej (ma być tam teraz Muzeum Żołnierzy Wyklętych). W PRL-u, jaki by on nie był, w gazetach, radiu, kinach nie przeklinano tak jak od roku 1989 w RP3. No cóż, powiedzieć można więcej, chyba że “Jaki język, taki naród”. Mógłbym pozdrowić: “Żyj długo jak Solski…”, ale tego nie zrozumiesz.

  Have a good time, Snag.

 237. ,... said

  @ 178 Panie Adminie! Rzadko wpisuję na WT i staram się przestrzegać zasad tego forum , więc kiedy widzę ostrzeżenie o jego moderacji to zastanawiam się gdzie jest moje faux pas. Nie umieszczałem nigdy niczego z blogu pana Wacława Białczyńskiego, ale tym razem zrobię wyjątek:
  https://bialczynski.pl/
  Wielcy Polacy- Wacław Sierpiński (1882-1969)
  Dywan i Trójkąt Sierpińskiego

  Pozdrawiam

 238. osoba prywatna said

  We Wrocławiu skazano Polaka oskarżonego o sianie nienawiści względem ukraińskich nacjonalistów
  http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/we-wroclawiu-skazano-polaka-oskarzonego-o-sianie-nienawisci-wzgledem-ukrainskich

 239. osoba prywatna said

  George Soros szykuję wielką ofensywę! Przelał aż 18 miliardów dolarów na działania swoich fundacji!
  http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/george-soros-szykuje-wielka-ofensywe-przelal-az-18-miliardow-dolarow-na-dzialania-swoich

 240. ,... said

  Dokładniej , albo jak mówią exactly:
  https://bialczynski.pl/wielcy-polacy/waclaw-sierpinski-1882-1969-genialny-matematyk-trojkat-wolna-wola-gra-w-chaos-i-cud-nad-wisla-1920/

 241. osoba prywatna said

 242. nana said

  Ad.231

  Cholera, no i co się tak cholerujesz? dobrowolnie to robisz czy ktoś Cię zmusza?

  Co mi właściwie usiłujesz zarzucać?

  Zanim Polska „przyjęła chrzest” nie było kogoś takiego jak chłopi pańszczyźniani. Czy wiesz, kto to był chłop pańszczyźniany? To był niewolnik!!! To był Polak, Słowianin, któremu podstępem ukradziono ziemię i „za długi” zmuszono do niewolnictwa razem z rodziną. Chłopi pańszczyźniani pracowali na kościelnych dobrach na takich samych warunkach jak u „żyda” czy „magnata” bądź „szlachcica”.

  Na przednówku umierali z głodu, a śmiertelność wśród ich dzieci była zatrważająca!!! Chłopi pańszczyźniani zmuszeni byli do noszenia wyznaczonych dla nich ubrań i nie wolno im było przyodziać się w co innego pod karą chłosty. Za złamanie „postu”, to znaczy, gdy chłop pańszczyźniany zjadł w piątek kartofle z omastą (skwarkami czy słoniną) to mu jaśniepaństwo, a głownie biskupstwo kazało wybijać zęby.

  Tak więc na wsiach było wielu chłopów, którym wybito zęby. Nie jest to moim wymysłem lecz jest to bardzo smutna prawda historyczna. Chłopskie córki były brane przez jaśniepanów do celów seksualnych i nikt ich ojców czy tych dziewcząt o zdanie nie pytał. Duchowieństwo wiedziało o tym bardzo dobrze i nikt z ich strony nie protestował. Smutne to czy dla nich normalne?

  W Anglii w – rzekomo – XIII wieku nie było być może niewolników, ponieważ kościół anglikański nie był podległy Watykanowi. A potem to praktyczniej było skazywać na nędzę i śmierć przedwczesną angielskich robotników, bo nie trzeba było ich jak niewolników wcześniej żywić i zapewniać im dachu nad głową. Anglicy nie znali żadnej „pracy u podstaw”, ponieważ kapitalizm czegoś takiego nie zna, a jeśli zna, to zwalcza jako kaprysy „komunistów”.

  Propagowanie „pracy u podstaw” było możliwe głównie w zaborze rosyjskim, ciekawe, co? I w zaborze rosyjskim to władze Rosji zniosły pańszczyznę polskiego chłopa. Też ciekawe, co?

  Więc cholerujesz, ale historię bierzesz na własną fantazję.

  Białych Irlandczyków do wyjazdu zmuszono głodem, najpierw namawiając ich na monokulturę ziemniaczaną, a potem niszczeniem plonów zarazą ziemniaczaną. Nawet, jeśli nie mieszkasz na wsi, to możesz sobie ten proces łatwo wyobrazić.

  A więc Irlandczycy wyjeżdżali „dobrowolnie”, a nie jako niewolnicy.
  Co prawda, na nowojorskim ajlandzie były surowe selekcje i rodziny rozrywano przepuszczając tylko młodych i zdrowych, resztą nie przejmując się wcale. Bilety powrotne ci, co nie popełnili tam samobójstwa – a były to tysiące, lecz nie prowadzono statystyk, bo i po co? – dostawali na kredyt, a kredyt ten musieli spłacić ich krewni, których wpuszczono do tego ussraju.

  Główne prace w ussraju wykonali i tak Chińczycy,sprowadzeni tam przez chińską mafię -stąd takie masowe czajnatałny tam u nich.

  Kto handlował niewolnikami wiemy, i niekoniecznie byli to niewolnicy czarnoskórzy, jako że niewolników słowiańskich też sprzedawano w tzw. europie niczym bydło na targach.

  Nie wiesz, człowieku choleryczny, nad kim ja łzy ronię, więc tu wyhamuj.
  Od początku lat osiemdziesiątych kobiety słowiańskie są masowo porywane/zwabiane na zachód i tam zniewalane w burdelach. Są one bite, poddawane masowym gwałtom i głodzone, a także szprycowane są one narkotykami. Jest to fakt powszechnie znany (organizacja La Strada), ale jakoś polski rząd się tym nie zajmuje. Być może jest to temat tak niebezpieczny, że lepiej liczyć na rozsądek słowiańskich kobiet i na to, że istnieje coś takiego jak słowiańscy mężczyźni nie chodzący do burdeli na zachodzie, choć marna to pociecha.

  Nie masz więc powodu na mnie cholerować, bo jeżeli użyłbyś rozumu to wiedziałbyś, że generalnie stoimy po tej samej stronie. Emocje nie sprzyjają racjonalnemu myśleniu. Kiedyś mężczyźni byli racjonalni, a kobiety emocjonalne. Dziś z mężczyzn zrobiły się emocjonalne cioty i to jest główny problem, ponieważ kobiety w tej sytuacji muszą „przywdziać spodnie”. Nikomu to nie służy, nie uważasz?

 243. gość said

  Koszmar w stolicy. Mężczyzna podpalił się na Placu Defilad

  http://www.fakt.pl/wydarzenia/polska/warszawa/warszawa-mezczyzna-podpalil-sie-na-placu-defilad/2vpd1z1

 244. snag said

  236 ,…

  Nie pamiętam detali, w ’60 tych dziewczyny nosiły mini i lubialy wyglądać przez okno na stacjach … Podejrzewam że nie zawsze bo interesował je dworzec 😉 ,…

  W ’50 tych pamiętam że jadąc na wakacje do babci spadłem z półki* w pociągu do Lublina a z Zamościa do Hrubieszowa ‚autobus’ z plandeką ,…

  *Musi na głowę bo jeśli nie to spędzał czas przyjemniej zamiast użerać się na gajówce 😉 ,…

 245. gość said

  7 ciemnych sekretów firmy Bayer – znanego producenta leków… i nie tylko

  http://joemonster.org/art/41070/7_ciemnych_sekretow_firmy_Bayer_znanego_producenta_lekow_i_nie_tylko

 246. gość said

  „II RP zbudowała Gdynię, III RP pałac Kulczyka”. Rezydencja za 185 milionów dolarów

  „II RP zbudowała Gdynię. III – pałacyk Kulczyka” – napisał na Twitterze Rafał A. Ziemkiewicz. To komentarz do podjętej przez spadkobierców fortuny Jana Kulczyka decyzji o sprzedaży szwajcarskiej rezydencji, która w przeszłości należała do polskiego biznesmena. Nazywana „alpejskim pałacem” posiadłość została wystawiona na sprzedaż za 185 milionów dolarów.

  http://www.stefczyk.info/wiadomosci/polska/ii-rp-zbudowala-gdynie,-iii-rp-palac-kulczyka-rezydencja-za-185-milionow-dolarow,21449314632

 247. gość said

  Miliony od koncernów farmaceutycznych. Resort zdrowia nie zna skali zjawiska

  Ministerstwo Zdrowia nie wie, ile darowizn od koncernów farmaceutycznych i producentów sprzętu medycznego otrzymują państwowe instytucje związane z ochroną zdrowia – informuje „Nasz Dziennik”. Zjawisko nie jest nielegalne, ale budzi wątpliwości etyczne.

  http://www.tvp.info/34433399/miliony-od-koncernow-farmaceutycznych-resort-zdrowia-nie-zna-skali-zjawiska

 248. gość said

  Przerażający moment. Córka multimilionera taranuje swoim Lexusem grupę przechodniów. „Chodnik wyglądał jak pole bitwy” [VIDEO]

  20-letnia Olena Zajcewa jest sprawczynią masakry, do jakiej doszło wczoraj wieczorem w Charkowie na Ukrainie. Prowadzony przez nią Lexus wpadł w grupę ludzi na chodniku. Sześcioro nie żyje.

  Zajcewa jest adoptowaną córką charkowskiego multimilionera z branży energetycznej, Wasilija Zajcewa. Obecnie studiuje. Jest aktywna w mediach społecznościowych. Auto należy do jej ojca.

  http://wolnosc24.pl/2017/10/19/przerazajacy-moment-corka-multimilionera-taranuje-swoim-lexusem-grupe-przechodniow-chodnik-wygladal-jak-pole-bitwy-video/

 249. gość said

  Znany dziennikarz Piotr N. usłyszał w czwartek zarzut spowodowania wypadku – potrącenia pieszej. Grozi za to do trzech lat więzienia. Do zdarzenia doszło 5 października br.

  http://auto.dziennik.pl/aktualnosci/artykuly/560761,jest-zarzut-dla-znanego-dziennikarza-piotra-n-potracil-piesza.html

 250. gość said

  Prof. James Petras: „Kto Rządzi Ameryką?”

  http://mikstury-bezmetki.neon24.pl/post/140654,prof-james-petras-kto-rzadzi-ameryka

 251. gość said

  Kanada rozpoczyna oficjalne testy samochodów autonomicznych jeżdżących samoczynnie bez kierowcy

  W zeszłym tygodniu w Kanadzie odbył się pierwszy test w pełni autonomicznego samochodu. Jest to historyczny krok naprzód w kierunku dopuszczenia samochodów z autopilotem na terenie Kanady. Jest to też zapowiedź globalnego trendu zierzającego do automatyzacji w ruchu pojazdów.

  http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/kanada-rozpoczyna-oficjalne-testy-samochodow-autonomicznych-jezdzacych-samoczynnie-bez

 252. Peryskop said

  19.10.2017

  Audit orders Ahmadinejad to return $1.1bn to treasury
  za błędy w polityce węglowodorami i wynikłe straty podczas prezydentury

  http://www.presstv.com/Detail/2017/10/19/539150/Ahmadinejad-guilty-of-national-wealth-damages

 253. snag said

  Wzruszajace – 59 cio letni umierajacy szympans poznaje bylego opiekuna ,…
  ————————————-

 254. osoba prywatna said

 255. osoba prywatna said

  Nie ma żadnych dowodów na szkodliwość szczepionek… poza tymi publikacjami naukowymi
  http://aia.pcriot.com/2017/07/nie-istnieja-zadne-dowody-na-szkodliwosc-szczepionek-poza-tymi-publikacjami-naukowymi/

 256. Cholera said

  242 Nana – ja, cholera jasna, informuje!
  Proste?
  Jasne?
  😉

 257. Proste, ale..... said

  242 – Pani Nana, ma Pani powazne luki w wiedzy historycznej.
  Normalne, ani w szkolach ani w GWnie faktów historycznych sie nie przekazuje tylko sie indoktrynuje marksistowsko, z wielkim sukcesem, co widac na przykladzie Pani wpisu #242.

  Chlop panszczyzniany placil mniej podatków niz Pani placi dzisiaj i pracowal mniej niz Pani pracuje w XXIw.
  Z czasem sie Pani ulozy to w spójny obraz.

  http://settingrecordstraight.blogspot.cl/2015/03/irish-forgotten-white-slaves.html
  https://wolnemedia.net/niewolnicy-z-irlandii/
  Masowe niewolnictwo Celtów (piszę Celtów, bo choć w dużo mniejszym stopniu, to dotyczyło ono i Szkotów) zaczęło się w 1612 roku, gdy król angielski Jakub II sprzedał 30.000 irlandzkich jeńców jako niewolników do kolonii nad Amazonką w Ameryce Południowej. Ogłoszona przez niego Proklamacja z 1625 roku nakazywała wysyłanie irlandzkich więźniów politycznych do Nowego Świata i sprzedawanie ich tam angielskim kolonistom. Pierwsze duże partie irlandzkich niewolników sprzedano osadnikom w Gujanie w 1629 roku, a następnie na Montserrat w 1632. Przywożono ich setkami i tysiącami na wysokich angielskich statkach do obu Ameryk: mężczyzn, kobiet i dzieci. Sprzedawano na targach jak bydło temu, kto dał najwięcej. Za bunt lub nieposłuszeństwo karano chłostą, torturami, okaleczaniem lub śmiercią. Do połowy XVII wieku Celtowie irlandzcy byli główną kategorią niewolników sprzedawanych na Montserrat i Antiguę. Spis z 1637 roku wykazał, że aż 69% ludności Montserrat stanowili niewolnicy irlandzcy. Spis z roku 1678 na innych Wyspach Podwietrznych, jak je po żeglarsku dawniej nazywano, wykazał 26% na Antigua, 22% na Nevis i 10% na St. Christopher. Pomiędzy rokiem 1641 a 1649 angielscy plantatorzy na Barbados kupili 21 700 irlandzkich niewolników. Co się z nimi stało? Dziś większość czarnych tubylców na Karaibach nosi irlandzkie nazwiska i mówi z irlandzkim akcentem, a jeszcze do niedawna wielu mówiło po prostu po celtycku, ale praktycznie prawie nikt z nich nie wie dlaczego i nie zna historii swoich przodków. Sądzą oni, że wszyscy po prostu pochodzą z Afryki i już.

  Irlandia szybko stała się i długo była największym źródłem zaopatrzenia dla angielskich handlarzy żywym towarem. Większość wczesnych niewolników w Nowym Świecie stanowili w rzeczywistości biali. Kiedy w 1641 roku w Kilkenny wybuchło kolejne powstanie irlandzkie przeciw Anglii (a średnio w Irlandii wybuchało jedno powstanie na każde pokolenie), w ciągu jednej dekady zwanej Wojną Konfederacji (1641-1652), Anglicy zabili w Irlandii 550 000 ludzi, a dalsze 300 000 sprzedali jako niewolników. Liczba ludności spadła w tym okresie z około 1 466 000 do 616 000. Za ocean wywieziono wtedy głównie mężczyzn branych jako jeńców, pozostawiając na miejscu ogromną masę bezdomnych kobiet z dziećmi. Plan brytyjski przewidywał ich wyłapanie i sprzedanie na aukcjach w drugiej kolejności. Najgorsze bowiem miało dopiero nadejść.

 258. Cholewa said

  Dalej do 242 – Nana : https://www.amazon.fr/négriers-en-terres-dislam/dp/2262027641
  Une période et un aspect historique mal connus : l’esclavage des Noirs en pays d’islam, qui ne prit fin qu’au XIXe siècle dans l’ignorance quasi générale.

  L’histoire de l’esclavage, généralement limitée à la Rome antique, à la période coloniale et à la traite des Anglais et des Français au XVIIIe siècle, laisse de nombreux pans aveugles, en raison de la rareté des sources et de la culpabilité rétrospective des nations colonisatrices. Ainsi, du VIIe siècle à la fin du XIXe, s’est mis en place un système de traite musulmane des Noirs d’Afrique, par caravanes à travers le Sahara et par mer à partir des comptoirs d’Afrique orientale.
  En tenant compte des travaux les plus récents, notamment ceux des historiens ivoiriens et nigérians, Jacques Heers retrace le mécanisme de cette traite, ses itinéraires, ses enjeux commerciaux et le rôle des esclaves dans les sociétés arabes – à la Cour, dans l’armée, dans les mines ou aux champs. Il évoque les tensions épisodiques, mais aussi la grande révolte du IXe siècle. Se dessinent de la sorte une cartographie de l’esclavage africain ainsi qu’une étude sociale menée sur une période de plus de mille ans.

 259. Listwa said

  @ 208 Lekarz

  „Diagnozę już stawiałem i, jak dotychczas, wygląda ona na poprawna”
  – Macko , nie diagnozuj, tobie już w korę wali na punkcie tej kropki, a ja nie mam zamiaru ulegać twojej psychopatii.

  Prąd też jest ważny:

  ——
  A jednak – bez ważnego powodu – nie opuszczajmy kropki przed linkami do mediów.
  Nie wszyscy mają szybki internet i nieograniczoną liczbę gigabajtów danych.
  Admin

 260. Listwa said

  @ 242 nana

  Dyskutuje z Panią Macko, ten od kropki, tylko pod wieloma nickami. W korę mu wali jak się podnieci.

 261. Maćko said

  Listwa – pan sie przeczyta sam siebie i oceni oraz przypomni sobie ze tu sie zaleca: Umieść kropkę albo > bezpośrednio przed linkiem do obrazka lub filmu, aby go na razie nie wyświetlać.

  Jak cie widza tak cie pisza. Po czynach cie poznamy.

 262. ad. 174
  Emigracja urosła. Już ponad 2,5 mln Polaków poza granicami kraju-alert sprzed kilku dni…

  A w 2012 też już było 2,5 miliona emigrantów….

  „….raport MSZ o sytuacji Polonii i Polaków za granicą w 2012.

  Dane przedstawione w raporcie pochodzą od polskich przedstawicielstw konsularnych oraz od organizacji polonijnych.
  ….2,5 mln to tzw. nowa emigracja. …” http://www.msz.gov.pl/pl/aktualnosci/msz_w_mediach/msz__ponad_18_milionow_polakow_zyje_za_granica__depesza_pap_02_07_2013

  Chociaż podobna liczba pojawia się już w szacunkach dla roku 2007
  „…wielu polskich migrantów umyka dostępnym statystykom, to z danych GUS możemy jednak wyciągnąć jakieś wnioski. – Wiemy, że polska emigracja wzrastała od 2004 r., by w okresie najbardziej nasilonego odpływ, czyli w 2007 r. osiągnąć 2,3 mln. …” http://www.polskieradio.pl/42/275/Artykul/1114114,10-lat-w-UE-blaski-i-cienie-poakcesyjnej-emigracji-zarobkowej

  Ale niektórzy wierzą, że zaczęli wracać po 2007 roku…

 263. Cyborg said

  Dlugo sie laduja strony, nieprawdaz?
  Wszyscy wiedza dlaczego?
  No to dobrze.

  Krzysztof Karoń o korzeniach rewolucji seksualnej. Genialny wywód, musisz to zobaczyć i polecić znajomym. Film opublikowany dzięki uprzejmości http://www.stop-seksualizacji.pl

  .https://www.youtube.com/watch?v=rjsiMN7lhuo

  ….Bardzo ciekawe tego nam nie powiedzą w szkolach… komentarz Truskawki. Trafny.

 264. Marucha said

  Re 242:
  Kto Panią uczył historii?

 265. Listwa said

  @ 261 Macko

  „Jak cie widza tak cie pisza. Po czynach cie poznamy”.
  – A teraz lepiej? Chyba nie powiesz Maćko że według socjocybernetyki liczy się tylko kropka albo jej brak.

  Kościół w Krakowie.

 266. snag said

  258 ,…

  Ciekawe ze ten J. HEERS (nie Hirsh czy Hirsz przypadkiem?) rozwodzi sie na temat niewolnictwa w Islamie i nie wspomni o tym w ST, hewbrajskim gdzie nawet sam Bog rzekomo zapomnial zganic i zostawil instrukcje jak ich traktowac ,…

Sorry, the comment form is closed at this time.