Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Sprawa Mateusza Piskorskiego

Posted by Marucha w dniu 2017-10-17 (wtorek)

Szanowni Państwo!

Przesyłam do wykorzystania materiały dotyczące sprawy Mateusza Piskorskiego – dr politologii, dziennikarza i działacza politycznego, który wyrażał inne poglądy na temat naszych stosunków z Rosją niż prezentują obecne (i poprzednie) władze naszego państwa.


Szczególnie polecam opinie prawną dwojga prawników, pracowników Katedry Prawa Karnego Uniwersytetu Warszawskiego dowodząca ponad wszelką wątpliwości, tego co przeczuwaliśmy intuicyjnie – że Piskorski został aresztowany za poglądy, i że w świetle obowiązujących przepisów nie sposób mu postawić zarzutu szpiegostwa.

Co zresztą widać gołym okiem, bo prokuratura nie potrafi sformułować aktu oskarżenia i pozoruje działania. Uważam, że nikt uczciwy nie może w tej sprawie milczeć i pozostać obojętnym. Niezależnie czy się zgadza z Piskorskim czy nie.

Tu chodzi o fundamentalną zasadę wolnego społeczeństwa – prawo do swobody wypowiedzi zagwarantowane w art. 54 Konstytucji.

ABW i prokuratura aresztując Piskorskiego – w istocie – bez podstawy naruszyły Konstytucję.

Poręczenie

Nysa dnia 24 kwietnia 2017 r.
Biuro Poselskie
ul. Prudnicka 3
48-304 Nysa

Oświadczenie

Ja niżej podpisany, Janusz Sanocki, na podstawie art. 272 Kodeksu postępowania karnego, składam poręczenie za Mateusza Piskorskiego syna Jerzego.

Poręczam, że w razie uchylenia zastosowanego względem Mateusza Piskorskiego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania, Mateusz Piskorski stawi się na każde wezwanie organów ścigania i nie będzie bezprawnie utrudniał trwającego postępowania.

Poręczenie niniejsze składam na prośbę Mateusza Piskorskiego przekazaną mi przez jego byłą żonę panią Ewę Bartosiewicz. Mateusza Piskorskiego poznałem dwa lata temu, potem śledziłem jego działania jako dziennikarza i polityka. Kiedy rok temu został aresztowany pod zarzutem szpiegostwa na rzecz Rosji wydało mi się to bardzo dziwne, albowiem Mateusz Piskorski nie ukrywał swoich prorosyjskich poglądów, wypowiadał się często dla rosyjskich mediów i w końcu założył partie, której głównym celem było przeorientowanie polskiej polityki na prorosyjską.

Tak więc Mateusz Piskorski jawnie opowiadał się za opcją rosyjską, co w gruncie rzeczy dyskwalifikowałoby go jako rosyjskiego szpiega. Rosyjski szpieg – zgodnie z zasadą „maskirowki” powinien raczej publicznie występować z zajadle antyrosyjskimi deklaracjami, słowo „putin” wypowiadać z charakterystycznym grymasem obrzydzenia (i ma się rozumieć z małej litery), a nazwę „Rosja” jak najczęściej łączyć ze słowem: „agresja”.

Co za pożytek byłby ze „szpiega”, który jest jawnie prorosyjski?

Z drugiej strony Mateusz Piskorski był dziennikarzem i politykiem – nie miał dostępu do tajemnic urzędowych, nie pracował w ministerstwie w związku z tym jego przydatność jako szpiega wydaje się znikoma.

I wreszcie trzeci element sytuacji – czyli czas postępowania. Zgodnie z kodeksem postępowania karnego okres tymczasowego aresztowania nie może przekraczać 12 miesięcy.

Prokuratura – rok temu – kierując wniosek do sądu o zastosowanie tymczasowego aresztowania w sprawie o szpiegostwo znanego dziennikarza i polityka powinna była mieć twarde dowody na potwierdzenie oskarżenia. Trudno się zgodzić na sytuację, w której w sposób spektakularny aresztuje się człowieka głoszącego poglądy odmienne od dominującej linii politycznej, bez posiadania niezbitych dowodów, a następnie przetrzymuje się go w więzieniu przez wiele miesięcy – gdyż w istocie zgoda na taką sytuację oznaczałaby zgodę na prześladowanie ludzi za ich poglądy.

Jestem byłym działaczem Solidarności, byłem internowany, wieziony, spędziłem w więzieniach PRL półtora roku i – podobnie jak wielu moich internowanych kolegów – zostałem pozbawiony wolności ponieważ moje poglądy nie zgadzały się z linią polityczną ówczesnych władz, a działalność „godziła w sojusze”. W więzieniu w Uhercach funkcjonariusz Służby Więziennej wyzywał nas: „Wy pachołki Reagana!”

Teraz sytuacja się odwróciła, jesteśmy w sojuszu ze Stanami Zjednoczonymi, a rolę „czarnego luda” zajmuje w przekazie polskich elit politycznych Rosja i jej prezydent Putin. Dzisiaj zapewne ten sam funkcjonariusz krzyczałby do internowanych: „Wy pachołki Putina” – bo w istocie, w moim przekonaniu, wiele wskazuje na analogię do sytuacji Mateusza Piskorskiego.

Można się z jego poglądami nie zgadzać, ale w wolnym państwie nie można stosować więzienia jako represji za głoszenie nieprawomyślnych idei czy poglądów. Jest to bowiem żywcem model jaki panował w systemie totalitarnym.

Nie wiem czy Mateusz Piskorski jest winny zarzucanego mu czynu. W moim przekonaniu jest to niezwykle mało prawdopodobne. Natomiast wiele wskazuje na to, że prokuratura działała tu na zlecenie polityczne wypływające z ostro antyrosyjskiej linii politycznej obecnych władz. Wskazuje na to także przedłużający się czas tymczasowego aresztowania, zupełnie niewytłumaczalny i absolutnie niemożliwy do zaakceptowania.

Jeśli Piskorski jest szpiegiem dawno powinien stanąć przed sądem, jeśli oskarżenie nie miało podstaw przed sądem powinien stanąć prokurator, który wydał nakaz aresztowania.

W tej sytuacji, na prośbę Mateusza Piskorskiego przekazaną mi przez jego żonę zdecydowałem się złożyć niniejsze poręczenie.

Janusz Sanocki
Poseł na Sejm RP

http://prawica.net

Komentarzy 68 to “Sprawa Mateusza Piskorskiego”

 1. Piskorski, Mateusz ” siedzi” , bez wyroku w Polsce a Kurz (Austria),chce zniesienia embarga przeciw Rosji.Interesy Austrii są ważniejsze aniżeli, działania CIA , Mosadu w EU , w Polsce.

  Mam nadzieję ,że Piskorski Mateusz ,którego osobiście nie lubię,nie zostanie jak Lepper zamordowany.

  Piskorski Mateusz nigdy tak jak POPIS 2017, nie protestował przeciw Apartheidowi w Polsce.Do dzisiaj od roku 1989,leczenie i leki dla dzieci w Polsce są tylko za opłatą.

  Pomimo ubezpieczenia rodzinnego. Dzieci w Polsce są ratowane przed wyrokami śmierci w Polsce w EU zachodniej…..

  Czy też Piskorski, Mateusz jest rezerwą polityczną dla POPIS?
  Iluzją dla Mosadu i CIA w Polsce?

 2. Carlos said

  Uklony i podziw dla Sanockiego.

 3. rafal z said

  Problem z Piskorskim jest taki, że był zbyt dyplomatyczny podczas swojej działalności… a przez to stał się niewyraźny dla mas… Jedynie garstka szaleńców go zna.

  Swoją drogą jak my jako społeczeństwo mamy mieć liderów dużego formatu jak nie jesteśmy w stanie obronić w zasadzie przeciętnych działaczy

 4. Boydar said

  Istotnie, podziwu godne.

  Po pierwsze, nie założył partii.
  Po drugie, każdy kto siedzi, siedzi za poglądy, czasem a nawet przeważnie za ich wcielenie w życie.
  Po trzecie, jak można zaręczyć że drugi człowiek coś z pewnością zrobi albo nie.
  Po czwarte, „partia” Zmiana funkcjonuje jak kiedyś i nikt tam żadnej krzywdy nie ma.
  Po piąte, istotna nie jest Zmiana tylko „Instytut”; na wszelki wypadek p. Sanocki o nim zapomniał.
  I szóste, i siódme i dziewiąte, i tego robaka też możemy zjeść.
  Po dziesiąte, jeżeli za „podsądnym” wstawia się p. Sanocki to już lepiej żeby podał Piskorskiemu trutkę na szczury. Bo z tego, to jeszcze medycy go wyciągną.

  Potencjalnym oponentom oświadczam, że jestem zdecydowanie przeciwny przetrzymywaniu kogokolwiek bez prawomocnego wyroku. Nazwisko nie ma tu nic do rzeczy.

 5. snag said

  Piskorski to probny balonik na ile rezim moze sobie pozwolic bezkarnie i jak widac nie tylko na ten szajs a wiele wiecej – Polacy jako narod sa skonczeni jesli sie nie obudza zreszta nie tylko Polacy patrzac na video pod 94 w wolnych ,…

 6. Do 3…Cytat: „nie jesteśmy w stanie obronić w zasadzie przeciętnych działaczy”.

  Co zo za działacze, którzy zapominają w Polsce , o następnym pokoleniu?

  Po lewej stronie Gajówki, w linkach, jest tylko jedyny portal internetowy czyli 3obieg.pl, który protestował przeciw makabrycznej sytuacji dzieci w Polsce 2016-2017 i wyrokach śmierci dla chorych dzieci w Polsce 2016-2017.

  Bez kasy w Polsce, chore dzieci z rakiem nie będą operowane.

  Sorry jest jeszcze portal,uważamrze.pl i znakomity wpis „Akuszer śmierci”(Karolina Kowalska, Rafał Otoka-Frąckiewicz )…Wystarczy skorzystać z google.

 7. NICK said

  Lubelaku.
  Tak.
  To śmierdzi i oddala.
  Od sedna/meritum.

  Zniewieściali zaś.
  Niech nie komentują.

  Chyba, że są Łykaczami.
  Tego co Pan Prawdzic pisuje.
  I,żeby mi nie było.
  Pan Prawdzic MA PRAWO.
  Do tych por.

  Wg Revers’a: censor.
  A to nie jest tak trudne do zrozumienia. Przez gawiedź.

 8. rycho08 said

  Ad. 4 Boydar,

  „Po pierwsze, nie założył partii”.
  -jeśli nawet to co to zmienia…

  „Po drugie, każdy kto siedzi, siedzi za poglądy, czasem a nawet przeważnie za ich wcielenie w życie”.
  -a kto nie siedzi, nie ma poglądów….

  „Po trzecie, jak można zaręczyć że drugi człowiek coś z pewnością zrobi albo nie”.
  -Pana na to nie stać…

  „Po czwarte, „partia” Zmiana funkcjonuje jak kiedyś i nikt tam żadnej krzywdy nie ma”.
  -z jakiego źródła te wieści…

  „Po piąte, istotna nie jest Zmiana tylko „Instytut”; na wszelki wypadek p. Sanocki o nim zapomniał”.
  -odwagi, a czym zajmuje się ten „instytut”…

  i jeszcze to – „Po dziesiąte, jeżeli za „podsądnym” wstawia się p. Sanocki to już lepiej żeby podał Piskorskiemu trutkę…”

  Kolejny raz obnażasz się Pan, Panie Boydar.

 9. NICK said

  Pan Rycho08.
  Pan Boydar czasem się „obnaża”.
  Częściej zaś zauważa.
  Że, Sprawa Piskorskiego śmierdzi.

  Nie potrafi Pan zrozumieć.
  Piskorski nie jest Lepperem.
  A, nawet Lepper był przesiąknięty zgniłym światem.
  Pan.
  I ja.
  Też.

 10. Boydar said

  Panie Rychu, orient !

  – zmienia, w postrzeganiu Sanockiego, nie Piskorskiego
  – „a nawet przeważnie”; Pan nie rozumiesz tego zwrotu
  – mnie właściwie na nic nie stać, jednakowoż gruszek na wierzbie nikomu nie obiecuję
  – zez FB Zmiany
  – jeśli nie wie Pan czym zajmuje się „ten Instytut”, to nawet jeśli tu wyjaśnię, to dalej nie będzie Pan wiedział

 11. Boydar said

  Aaaa, uciekło mi …

  – ” to już lepiej żeby”; tego zwrotu też Pan nie rozumie

  Panie Rychu, żal peel.

 12. rycho08 said

  Ad. 9 Nick,

  „A, nawet Lepper był przesiąknięty zgniłym światem”.

  -wszystko można obsrać (przepraszam z a kolokwializm), tylko co nam zostanie.
  (Ja nie przepadam za tymi zapachami.)

 13. rycho08 said

  Ad. 10 Boydar,

  „– „a nawet przeważnie”; Pan nie rozumiesz tego zwrotu”
  – jakieś dowody proszę!!!

  Resztę pominę dla dla zachowania zasad.

 14. NICK said

  Leppera to cenię. Bardzo.
  Niech Pan zrozumie to przesiąknięcie.
  Niech Pan nie przesiąka.
  Chce Pan skończyć źle?
  Nie widzi Pan lepszej drogi?

  Lepper, ukochany, dał to co umiał.
  Jesteśmy, jakoby, zobowiązani.

 15. Boydar said

  Panie Rychu, jeżeli przyjąć, że Piskorski siedzi „za poglądy”, to nie dla tego że je miał czy ma, tylko dlatego ze czynił starania aby inni mieli co najmniej podobne. A wiec nie za poglądy tylko za realne działania. I nie wobec byłej czy nawet aktualnej żony tylko zupełnie kogoś innego. I właśnie to znaczy „a nawet przeważnie” we wskazanym kontekście. Pan natomiast ripostuje po ułańsku – „… a kto nie siedzi, nie ma poglądów …”, co idiotyzmem jest kompletnym. Stąd moje domniemanie ze Pan jednak nie rozumie. Co i tak jest opcją light

  ——
  Trochę nie rozumiem… przecież senesem działania polityka jest właśnie czynienie starań, aby jego poglądy stały się znane jak największej liczbie ludzi i były przez nich podzielane…
  Admin

 16. NICK said

  Chyba, że.
  Adwersarz.

  Wyłoży tą sytuację!
  Lepiej?

 17. rycho08 said

  Panie Boydarze,

  to jakaś paranoja – wymyślasz Pan sobie zarzuty (bo nawet prokurator nie potrafi ich wykazać) o jakichś działaniach M. Piskorskiego i na tej podstawie tych „wymysłów” bronisz pisiorów.

  Tak – pozostańmy przy opcji lajt.

 18. snag said

  :))) ,…

  Podobny? Fuzje i raportowke podrzuce przy okazji 😉

  .https://i.ytimg.com/vi/Mt4xRTafwaM/maxresdefault.jpg

  Towarzyszu Lipski. od ’89 ? a ze za komuny lekow niby za ‚darmo’ praktycznie nie bylo za darmo a za lapowki to insza sprawa – Sam ze Stanow przez kolege w Danii w ’78 zalatwialem lekarstwa trzem znajomym i ciotce na miazdzyce bo polki w aptekach byly puste ,…

  „Do dzisiaj od roku 1989,leczenie i leki dla dzieci w Polsce są tylko za opłatą” – Towarzyszu Lipski, kiedy do was dotrze ze za damo nic nie ma … ze jesli nie zaplaci pacjent to zaplaci ciezko pracujacy podatnik ktory ledwo wiaze koniec z koncem ktory dba o swoje zdrowie i nierzadko (placi) za skoorwiela ktory zyje na welfare, kradnie, kantuje i wiecznie nacpany ,…

  Pozatym, towarzyszu Lipski nikogo nie obchodzi czy go lubicie czy nie, zatrzymajcie to dla siebie, sednem sprawy jest facet za kratami bez wyroku bo dopominal sie interesie ogolu i smial krytykowac.

  Na koniec, zajrzyjcie towarzyszu do slownika i zobaczcie co znaczy apartheid ,…

 19. Boydar said

  Ja wcale o Piskorskim nie chciałem pisać i nie napisałem, pisałem o Sanockim. Ani w (4) ani w (10) o Piskorskim nie ma nic. To Pan na siłę skręcił dyskusię (8) w interesującą Pana ślepą uliczkę.

  @ Pan Gajowy (15)

  A jednak publiczne głoszenie niektórych poglądów jest przez wiele społeczeństw uznawane za niepożądane, natomiast przyjęte zapisy kodeksów karnych wręcz je penalizują. Że wskaże jedynie przykłady standardowe czyli faszyzm czy komunizm. Teoretycznie krew z nich nie kapie ale praktyka weszła do kanonu na stałe. Nie twierdzę, że akurat Piskorski miał takie poglądy, ale mógł mieć inne, uznane za godzące w racje stanu, cokolwiek by to nie miało znaczyć. I w życiu się nie dowiemy które akurat spowodowały zdecydowaną reakcję służb. Zakazane jest np. robienie zdjęć niektórym specyficznym obiektom, choć w fotografowaniu martwej natury też nic złego zazwyczaj nie ma. I znów, nie twierdzę, że Piskorski spełniał się w życiu jako fotograf amator np. magazynów wojskowych pod Radzyniem Podlaskim. Wskazuje jedynie, ze poruszamy się we mgle, mamy zawiązane oczy i ambitnie macamy słonia po jajkach. Nie wiem co robił czy zrobił Piskorski, ale z pewnością mu to wcześniej odradzono, on natomiast czuł się pewnie i odrzucił propozycję. To nie świadczy o nim dobrze gdyż jako polityk musiał mieć świadomość jak to się skończy. Najprawdopodobniej liczył na inny rozwój sytuacji w gronie protektorów. Bo w samotne białe żagle to ja już dawno nie wierzę, podobnie jak w kwadratowe kółeczka.

 20. AlexSailor said

  „Tak więc Mateusz Piskorski jawnie opowiadał się za opcją rosyjską, co w gruncie rzeczy dyskwalifikowałoby go jako rosyjskiego szpiega. Rosyjski szpieg – zgodnie z zasadą „maskirowki” powinien raczej publicznie występować z zajadle antyrosyjskimi deklaracjami, słowo „putin” wypowiadać z charakterystycznym grymasem obrzydzenia (i ma się rozumieć z małej litery), a nazwę „Rosja” jak najczęściej łączyć ze słowem: „agresja”.”

  No i do kogo pasuje, jak ulał, ta charakterystyka.

 21. AlexSailor said

  ad 1 @ML

  Również nie darzę sympatią Piskorskiego, łagodnie pisząc, ale to co z nim robią, przekreśla całkowicie wiarygodność władzy no i jest czystym … .
  Zadziwiające, że ani „organizacje pozarządowe”, ani tak czułe na poczucie obrazy pedałów i dziwek, instytucje unijne, ani w końcu KK, nie reagują w tej ewidentnej sprawie.
  Zadziwia też poczucie bezkarności, bo przecież kiedyś zmieni się władza, zmieni opcja.
  To poczucie bezkarności spowodowane jest nieukaraniem zbrodni z minionych (?na pewno) okresów bezprawia w Polsce.

 22. AlexSailor said

  ad 4 @Boydar

  „jeżeli za „podsądnym” wstawia się p. Sanocki to już lepiej żeby podał Piskorskiemu trutkę na szczury. Bo z tego, to jeszcze medycy go wyciągną.”

  No cóż można dodać.

 23. AlexSailor said

  ad 14 @NICK

  „Lepper, ukochany, dał to co umiał.”
  I został zamordowany, o czym wie każdy z IQ powyżej 90.
  To znaczy każdy w zasadzie.
  I NIC się nie dzieje.
  NIC.
  A był premierem przez 2 lata.
  Wcześniej zamordowano Jaroszewicza i NIC się nie stało.
  Zamordowano też byłego komendanta policji, wielu generałów, itd.
  I nic się nie dzieje.

 24. Pinxit said

  Cos glupiego!!!
  Czy my tu dyskutujemy personalia i „uczucia” czy PRAWO??

  Nikt nie posadzil do pierdla ani Kaczora ani Kukiza za jawne, czynne popieranie zbrojnego zamachu!
  Nikt nie aresztowal Sikorskiego, za to ze publicznie opowiedzial co mysli o seksualnych stosunakch Polski z USA!
  Nikt nie wsadzi do wiezienia (bez proces) za kretynskie, antypolskie decyzje w sprawie defraudowania pieniedzy podatnika w aferze gazowej!! Nikt defraudantow, handlarzy narkotykami, porywaczy dzieci – nie probuje nawet aresztowac!
  Nikt nawet nie probuje aresztowac zabojcow Lepera czy dr. Ratajczaka, gen. Petelickiegio i paru innych generalow.

  Dyskutowanie czy Sanocki sie komus podoba czy nie, jest nieisotne w swietle faktu, ze to WSZYSCY poslowie powinni podpisac sie po tym listem.
  Nic dziwnego, ze Unia nas sie czepia i traktuje jak dzikusow.
  My z wlasnym trybunalem mamy podstawowy problem: nikt tak naprawde nie wie co to jest Trybunal i do czego sluzy.
  Poszanowanie prawa czyni ludzi wolnymi!

  Iusticia est obtemperatio scriptis legibus instituitisque populorum..
  [Sprawiedliwosc to posluch dla praw pisanych i instytucji narodow.]
  Nasze prawo jest oparte na prawie rzymskim.

 25. AlexSailor said

  @Pinxit

  Nie chodzi o to czy się podoba, tylko czy pomoże to w skończeniu sk**a i uwolnieniu Piskorskiego.

  Przypomnę też, że siedzi Brunon K. za zamach.
  To jest miał podjechać niepostrzeżenie pod sejm załadowanym 6 tonami nawozu transporterem opancerzonym i zdetonować ładunek.
  Taki ponoć miał nawet nie plan, tylko pomysł.
  Co prawda nie miał transportera opancerzonego, a jakby go miał, to ten nawóz by mu tam nie wszedł, i musiałby niepostrzeżenie pojechać do sejmu transporterem opancerzonym przez centrum zapchanej korkami stolicy ciągnąc za nim przyczepkę z dwoma tonami nawozu, którego też nie miał.
  Po czym miał nawóz odpalić, choć nic nie wiadomo o zapalniku.
  A na dodatek w grupie „zamachowców”, która przygotowywała zamach, był jedynym … .
  Całość oczywiście nie wyszła poza gadanie.

  W Niemczech, kiedy chcieli skazać „nazistów” z „nazistowskiej organizacji” w Hamburgu,
  sąd pogonił prokuratora na drzewo w atmosferze skandalu, bo okazało się,
  że niemal wszyscy „naziści” byli na etatach służb specjalnych.

 26. AlexSailor said

  ad 18 @Boydar

  Bądź Pan poważny.
  Facet siedzi półtora roku bez aktu oskarżenia.
  Co najwyżej po 3 miesiącach powinien być na wolności w takiej sytuacji i wytaczać procesy o odszkodowania.

  Ja myślę, że nie tylko w Polsce był niewygodny, ale komuś w Rosji też wepchał się w paradę.
  W innej sytuacji, mają dość sił i środków, żeby nagłośnić sprawę i odnieść propagandowe zwycięstwo.
  W zasadzie tego Rosjanie nie robią.
  Ciekawe dlaczego?

  W Rosji zawsze były dwie partie względem Polski.
  Jedna przyjazna, dążąca do sojuszu nawet za cenę nieproporcjonalnych dla Polski korzyści, druga nas
  wręcz nienawidząca, dążąca do likwidacji nas jako narodu, bo tak rozumiała interes rosyjski.

  Polacy swoimi działaniami zawsze wspomagali opcję drugą.

 27. Boydar said

  Łukasiński … znałeś go Pan ?

 28. Marucha said

  Re 18:

  Niech nam Pan nie wyciska łez opowieściami o biednych podatnikach, którzy ledwo wiążą koniec z końcem, a i tak muszą dopłacać za leki dla jakichś rozwydrzonych bachorów, albo dla obsranych staruchów, którzy na złość podatnikom zapadają na różne choroby, zamiast dyskretnie zejść z tego świata,

  Założę się, że Pan sam, i to nie raz, korzystał z czyichś podatków. Niedobrze jest tylko wtedy, gdy korzystają z nich inni, i trzeba to zwalczać.

 29. karlik said

  „Nie o taką Polskę walczyliśmy!

  W czwartek 12 października zostałem wezwany na Rakowicką 2A gdzie byłem przez godzinę przesłuchiwany przez funkcjonariuszy ABW. Formalnie wezwano mnie jako świadka w sprawie Mateusza Piskorskiego, który od maja ubiegłego roku siedzi w areszcie pod zarzutem szpiegostwa na rzecz Rosji. Wiosną, na prośbę żony Piskorskiego udzieliłem mu poręczenia, bo uważam, że prokuratura miała dość czasu dla zebrania dowodów przestępstwa i jeśli tego nie zrobiła przez 12 miesięcy i nie potrafi przedstawić aktu oskarżenia to Piskorski powinien zostać zwolniony.

  Sam w czasach PRL siedziałem w więzieniu bez żadnego oskarżenia, pod pozorami, a funkcjonariusze komunistyczni wyzywali mnie i moich kolegów od „pachołków Reagana”. Przypomnę, że zostaliśmy internowani pod zarzutem, że nasza działalność może przynieść szkodę „interesom PRL”, a ówczesna propaganda wmawiała Polakom, że bierzemy amerykańskie pieniądze. Dziś w roli czarnego luda występuje nie amerykański imperializm, a Rosja, a zamiast złego „aktorzyny Reagana” – niedobry Putin. Dlatego, kiedy zgłosiła się do mnie żona uwięzionego dziennikarza byłego posła Samoobrony Mateusza Piskorskiego, udzieliłem mu poręczenia, bo wszystko wskazuje że siedzi on w więzieniu za prorosyjskie poglądy, nieakceptowane przez obecne władze (poprzednie zresztą też). A ja nie o taką Polskę walczyłem, w której służby będą na rozkaz polityków wsadzać do więzienia tych, którzy głoszą poglądy inne niż oficjalne dozwolone. Uważam, że w tej sytuacji moja niezgoda na przetrzymywanie w więzieniu człowieka za poglądy jest kwestią mojego sumienia.

  I właśnie w czałem wybory na Ukrainie, czy słyszałem coś o działalności Ruchu Autonomii Śląska. itd itp. Ponieważ Mateusza Piskorskiego spotkałem dwa razy w życiu i o niczym nie mogłem tu świadczyć, jest oczywiste, że chodziło o szykanowanie mnie i zastraszenie za to, że odważyłem się składając poręczenie, zaprotestować przeciwko nadużywaniu prawa przez ABW. Pewnie także nie bez znaczenia jest to, że uważam wschodnią politykę Polski, której najbardziej wyrazistym przedstawicielem jest Antoni Macierewicz za zupełnie nieodpowiedzialne awanturnictwo. Jestem także przeciwny burzeniu poradzieckich pomników żołnierzy radzieckich – pisałem na ten temat i wypowiadałem się publicznie również udzielając wywiadów rosyjskim mediom. Póki co nie ma zakazu udzielania wywiadów zagranicznym mediom, ani francuskim, ani niemieckim, ani rosyjskim.

  Stąd też wezwanie mnie na przesłuchanie pod pozorem zeznań w sprawie Mateusza Piskorskiego, a w rzeczywistości przepytywanie na temat moich kontaktów, poglądów i wyjazdów uważam za próbę zastraszenia mnie zarówno za to co mówię i piszę jak za to, ze odważyłem się stanąć w obronie więzionego od 1,5 roku człowieka, któremu prokuratura nie potrafi przedstawić aktu oskarżenia. A zarzut szpiegostwa na rzecz Rosji dziennikarza i polityka, który swoich prorosyjskich poglądów nie ukrywał i który – z racji zawodu – nie miał dostępu do żadnych tajemnic państwowych uważam za bardzo wątpliwy.
  W sprawie przesłuchania mnie – bez żadnego merytorycznego powodu – złożę skargę do Marszałka Sejmu, Ministra Koordynatora Służb Specjalnych a także do Prokuratora Generalnego zawiadomienie o przekroczeniu uprawnień przez ABW. Służba ta ma bowiem ścigać przestępczą działalność wymierzona w Polskę, a nie taką działalność wymyślać.

  Domagam się też uwolnienia Mateusza Piskorskiego, albo przedstawienia mu zarzutów. ABW i prokuratura działają w tej sprawie wg klasycznej bolszewickiej zasady: „Dajcie człowieka a paragraf się znajdzie” Piskorski zaś siedzi w tzw. „areszcie wydobywczym”. Takie metody działania polskiego państwa nie mogą być akceptowane przez żadnego uczciwego człowieka.
  Janusz Sanocki”

 30. rycho08 said

  Polska to jednak naród kundli – podkulili ogony pod siebie i popiskują; a to lubią go albo nie; to leków dla dzieci nie załatwił; a Sanocki to to czy tamto; przecież mu wcześniej odradzali zanim zapuszkowali-sam sobie winien: itp, itd.

  Panowie ze Sztokholmu???

  UWOLNIĆ MATEUSZA PISKORSKIEGO!!!

  ——
  Ta odezwa – „UWOLNIĆ” – to do Panów ze Sztokholmu?
  Mamy przyjechać, wszyscy jeden, i zrobić masową demonstrację?
  Admin

 31. Yah said

  Ad 26

  Myślę, że rusfobii u władzy w Polsce są na rękę obecnym władzom w Rosji. Polska nie jest im do niczego potrzebna, powiem wiece Polska prorosyjska byłaby niewygodnym kamieniem u nogi. Widać to miedzy innymi po doborze artykułów w Sputniku.

  ——
  To ciekawa teoria… źle jest mieć przyjaciół?
  Admin

 32. Marucha said

  Re 19:
  Panie Boydar,

  Piskorskiemu postawiono zarzut (ustami bodaj jakiejś prokuratórki), że chciał propagować swoje poglądy, ale nie wyszczególniono, o jakie poglądy chodzi.
  Za to zarzucono mu szpiegostwo na rzecz Rosji, Iranu i Chin.
  Żadne z tych „zarzutów” nie zostały sformalizowane.

  Pan wypisuje na jego temat jakieś wzięte z własnej głowy fantazje – a sprawa jest prosta: albo postawią mu konkretne zarzuty i rozpoczną proces – albo mają go wypuścić. I o czym tu w ogóle dyskutować?

 33. Boydar said

  To są dwa różne obszary, Panie Gajowy.

  „… albo postawią mu konkretne zarzuty i rozpoczną proces – albo mają go wypuścić. …” – jest oczywiste dla porządku społecznego i prawnego. Moje stanowisko w tej sprawie zawarte jest w (4) – ” oświadczam, że jestem zdecydowanie przeciwny przetrzymywaniu kogokolwiek bez prawomocnego wyroku. Nazwisko nie ma tu nic do rzeczy”

  Natomiast rozważania co wygrzebano na Piskorskiego a czego, jak uważają, nie można głośno zreferować, to sprawa odrębna. Wydaje mi się, że nic złego w naszej rozmowie na ten temat nie ma. Dodam, że obecnie formułowane „ustami prokuratorki” zarzuty nie mają żadnej mocy prawnej i są z dupy wzięte. A potem rzucone gawiedzi na pożarcie.

 34. Boydar said

  Wykazałem, jak sądzę, że Sanocki nie jest wiarygodny. Jeżeli zabiera się za niedźwiedzie przysługi, to akurat świadczy na korzyść Piskorskiego. Z pierwszą żoną nie rozwiódł się bez powodu.

 35. rycho08 said

  Ta odezwa – „UWOLNIĆ” – to do Panów ze Sztokholmu?
  Mamy przyjechać, wszyscy jeden, i zrobić masową demonstrację?
  Admin

  Nie o miejsce zamieszkania się rozchodzi a o „syndrom”.

 36. Yah said

  Ad 31 ad Admin

  Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie. Przyjaciel nie chowa noża za pazuchą.

  Rosja nie ma przyjaciół, ja tez nie mam przyjaciół, doskonale ją w związku z tym rozumiem.

 37. Joe said

  Panie Karlik…Macierewicz jest tylko wydmuszka CHAZARII w Polsce.Putin powiedzial ze „nowoj chazarii nie budiet”…Na tym polu odbywa sie walka klanow.Ten przy korycie i ten odsuniety od koryta casowo…walcza o to samo.Zeby Polacy bron swiety Boze nie rozpoczeli bratersko-sasiedzkiej polityki z Narodem Rosji.Boja sie tego jak DEMON swieconej wody.TYLE.

 38. Yah said

  Powiem więcej Słowianie nie maja przyjaciół i im wcześniej to dotrze do naszych naiwnych łbów tym lepiej.

 39. Boydar said

  Nie mają odważnych przyjaciół. Jednak to na Słowian liczą wszyscy nie zdemoralizowani jeszcze tchórze. Noblesse oblige

 40. Pinxit said

  34
  Boydar
  Prywatne zycie tu nie ma nic do rzeczy.
  Rozmawiamy o prawie, ktore ma chronic obywatela Polski bez wzgledu na kolor oczu, stan cywilny, czy niezadawalajace pozycie malzenskie.
  O czym my w ogole dyskutujemy?/
  Prawo sluzy wszystkim a nie tylko wybranym.
  Rzad w Polsce powoluje sie ciagle na jakies paragrafy i domaga sie traktowania Polski jako suwerennego panstwa.
  Tymczasem w Polsce juz nie ma zadnego respektu dla litery prawa. Komornicy kradna razem z sedziami, sedziowi feruja polityczne wyroki .Widzialem taka jedna pania sedzine, ktora powinna w miec raczej posde sprzataczki.

  Piskorskiemu nie chcieli zarejestrowac partii.
  Jest to duzo gorzej niz w PRL bo w PRLu-mozna bylo zarejestrowac nielegalna partie.

  Faszyzacja Polski jest lawinowa.
  Tylko rybki w podgrzewanej stopniowo wodzie jeszcze nie zauwazyly.

  Zastanawia mnie dlaczego niektorzy wpisowcy podejrzewaja Rosje o zmowe w sprawie Piskorskiego?
  Rosja przeciez nie spadla z nieba.
  Chyba nawet nie bardzo bystry facio moze zauwazyc, ze Rosja nie dyktuje zadnemu panstwo co ma robic. Nawet jesli chodzi o ich wlasnych obywateli. Mam tu na mysli pracownikow konsulatow rosyjskich w USA.
  Rosja nie szantazuje, nie straszy i nie wyzywa – tym sie rozni od Polski i USA.

  Areszt Piskorskiego to jest wylacznie sprawa Polski.

  Dopiero niedawno mi tlumaczyli na blogu, ze Piskorskiego aresztowali na rozkaz CIA.
  Moze. Ne wiem.
  Ale napewno w czasie szczytu NATO w Warszawie i wizyty prezydenta USA pewne „elity w jelitach III RP” nie chcialy znac opinii partii ZMiana.
  Strach, ze taka partia moze zdobywac popularnosc w Polsce nie przeraza Rosjan!!!

  Najlepszym dowodem, ze Piskorski siedzi na zyczenie pro-amerykanskiego „lobby” jest fakt, ze Amerykanie robia dalej raban o Nawalnego i domagaja sie praw humanitarnych dla roznych pro-amerykanskich dysydentow.

  O Piskorskiego nikt sie nie upomina. Nawet Polacy. A jak sie znalazl jeden posel, to mu sie wyciaga rozne duperele, zeby tylko oslabic casus Piskorskiego!
  Wstyd.
  Pod Jasna Gora sie modla za grzechy PRL-u.!!
  A kiedy rozpoczniemy modly za grzechy obecnej antypolskiej bandy przechrztow, przebierancow i heretykow udajacyh katolikow??

  Ile jeszcze Polakow zginie tajemnicza smiercia zanim sie ten niedouczony narod ocknie i przestanie sie zachowywac jak zastraszeni obywatele bananowych republik???
  Strach teraz skrytykowac NATO??

  ALe Putina i cala Rosje wolno??! Bo widocznie sie nie boimy – bo nie mamy czego/kogo.

 41. Boydar said

  Niech Pan spojrzy, kto wydaje się być najbliższym (- ymi) współpracownikami Piskorskiego sprzed aresztowania. I co on (oni) robią pod jego nieobecność a czego nie robią.

  Niezależnie od wszystkiego co zostało powiedziane wcześniej, uważam, że Lepper zza grobu uśmiecha się smutno.

 42. Ola said

  Zrobili z Piskorskiego nie tylko ruskiego, ale i chinskiego i irackiego szpiega. A wszystko to tylko hipotezy i podejrzenia. I jak to wszystko jest mozliwe!? To gdzie , qa, to cale lewactwo , gdzie jego sila? Gdzie sad europejski i Haageny i Antwerpieny?
  A gdzie ten Gadowski , Sumlinski, Michalkiewicz i inny ch*j Gzyms czy tam Gymz, Gzym? Gdzie ci wszyscy obroncy wolnosci nie tylko slowa i mysli tak liczni na jutubach , salonach 24 i frondach ? Dac im zarobic, to beda pierdolic bez skladu i ladu . Nie dac – za darmoche mord nie otworza. Wielka Polska qrwa mac.

 43. Listwa said

  @ 31 Yah

  Rosja potrzebuje Polski, a Polska Rosji. Ale obecnie w Rosji jest zjawisko straszenia Polską. A w Polsce straszenia Rosją.

 44. Marucha said

  Re 36:
  O przyjaźń Polski z Rosją nie byłoby trudno. Wystarczyło by nauczać prawdziwej historii oraz rozpocząć polowanie na żydowskich, niemieckich i amerykańskich trolli i prowokatorów.

 45. Listwa said

  „Polska popierała i popiera starania Turcji o wstąpienie do UE” – Kancelaria prezydenta.
  Chodzi oczywiście o walke z Rosją, koszty się nie liczą.

  Polacy nie chcą 7 tys muzułmanów w PL, a PAD jest za utworzeniem szer drogi dla 78 mln muzułmanów plus otwarciem strefy Schengen dla IS. – jak podaje Miriam Shaded

 46. Listwa said

  Też się cieszy:

 47. Marucha said

  Re 41:

  No właśnie…niech mi Pan wyjaśni, cyt.: „kto wydaje się być najbliższym (- ymi) współpracownikami Piskorskiego sprzed aresztowania. I co on (oni) robią pod jego nieobecność a czego nie robią.”.
  Bo ja jestem niedomyślny i w ogóle ignorant. Co gorsza, jego artykuły mi się podobały.

  Pan niby gani przetrzymywanie człowieka w zamknięciu, bez sądu, bez wyroku, nawet bez postawienia trzymających się kupy zarzutów.
  Ale zarazem trudno się powstrzymać od wniosku, że jednak – Pana zdaniem – coś jest na rzeczy z jego aresztowaniem i kto wie, czy sobie na nie nie zasłużył…

 48. Listwa said

  Ludzie lewicy, chętnie pokazują intelektualną wyższość, ale bez poparcia zachodniej lewicy i jej pieniędzy mało znaczą.

  Ludzie o antykatolickich poglądach i własnej wierze w ich moc i przewagę, również nie błysnęli niczym skutecznym, a są gotowi obwinić katolicyzm o ciemnotę i o wszystko co złe.

  Demokraci wszelcy, co mają otwarte umysły, również problemu nie widzą. Ci od prawa i sprawiedzliwości też slepi.
  Toruńskie media ze swym wodzem, wolą mówić o swym prześladowaniu i zapomnieli o modernistycznym poglądzie wartości godności ludzkiej.

  Kazdemu dobrze.

  A Piskorski siedzi. Czyli kto miałby to zrobić? Moze niech ci wszyscy wierzący w słowiańskie bóstwa dupy ruszą.

 49. Stety said

  Boydar jak Wal: „jest za i przeciw – jednoczesnie”. Jego wpisy przypominaja pejsata Bojkotke, Maranke i inne gajowkowe „korespondentki”.
  Piskorski zapuszkowany, bo panuje „Prawo i Sprawiedliwosc”, jakze by inaczej?
  Sluszne uwagi Oli (#42)

 50. Carlos said

  re 42 Droga p. Olu ! Na Michalkiewicza i Gadomskiego nie moze pani liczyc, bo oni nienawidza Rosji tak samo, jak nienawidzili ZSRR. A i Sumlinski tez dobry agent. Michalkiewicza cenie za styl, inteligencje i jezyk w jakim pisze felietony. Ale zdarzalo mu sie bronic Maciera u p. Lizy Michalik, a takze nie cierpiec Lepera ( nie bardzo wiem za co) i wszystkiego co bylo zwiazane z PRL-em.

 51. Carlos said

  Oczywiscie za to, ze od wielu lat pisze o zydowskich roszczeniach- wielki szacunek.

 52. snag said

  Nie senor Marucha,

  … starcy mają Medicare a biedni Medicaid, większość ‚biednych’ nie zasługuje bo młodzi, zdrowi którzy mogli by pracować a jedynie co robią to dzieci i obżerają się na kanapach przed TV kiedy podatnik ciężko pracuje. Inni to narkomani ktorzy są nimi z własnej woli, a jeszcze inni to nielegalni nie wspominając o legalnych imigrantach których na drugi dzień po przyjeździe spotkasz w welfare biurze z gotowymi formularzami, którzy sprowadzają rodziny zaczynając od rodziców i dziadków, którzy nie włożyli centa do kasy ogółu a doją zaczynając od kartek na żarcie i zapomodze kończąc na lekarzach, szpitalach i gdzie się da.

  Lipski i pan wrzucacie wszystkich do jednego koszyka i nie możecie strawić że ktoś ma inne zdanie.

 53. snag said

  … nie wspominajac o drobnostce ze rozmawiamy na temat pozbawienia wolnosci bez wyroku a nie o rzekomo ‚darmowych’ lekarstwach dla dzieci ,…

 54. Yah said

  Ad 43

  A myśli Pan , że to przypadek. Nie ma przypadków, to jeden z elementów jakiegoś planu przeciwko Polsce i Rosji, a raczej przeciwko Polakom i Rosjanom.

  Ostatnio miałem okazje zaznajomić się z poziomem demoralizacji i skali oszustw polskiego drobnego biznesu. Skoro właściciel jakiej nic nie znaczącej firmy w żywe oczy kłamie i nie płaci, a ponadto pozostaje bezkarny, to co w takim razie się musi dziać na wyżynach biznesu i polityki.

  Problem w tym, że tzw. zwykli dobrzy ludzie nie zdają sobie sprawy ze skali zła, zepsucia i demoralizacji tzw. elit.

 55. Pinxit said

  45′
  K
  Listwa

  Tego koczkodana Miriam Shaded z tel Awiwu (Fundacja Estery) powinno sie trzymac w Zoo w klatce z osieroconymi zwierzatkami.
  Nigdy nie zapomne jej wywiadu w ktorym wzynala, ze nic nie wie o Malgoscie Thatcher ktora chciala nasladowac.

 56. Regina said

  Ad32.Marucha. W zupełności zgadzam się z panem Maruchą. Każdemu wolno szerzyć poglądy,jakie się mu podobają. Wolno również przekonywać do swoich poglądów innych. Chyba,że te poglądy są prawnie zakazane, jak np.nazizm i powinien być zakazany również banderyzm. Jeżeli Kaczyńskiemu wolno szerzyć pro-żydowskie,pro-amerykańskie,pro-banderowskie poglądy,to każdemu innemu też wolno.Podobno jesteśmy równi wobec prawa,gwarantuje(?)nam to Konstytucja.Wolno też mieć (nie zabrania tego prawo) pro-rosyjskie sympatie i g….no Pisowi do tego. Niech mu się nie wydaje,że można narzucić komuś sympatie. Ludzie będą darzyć sympatią,tego kogo będą chcieli.Narzucanie nam np. sympatii do Żydów,mija się z celem. Ponieważ są naszymi wrogami i dali się ostatnio poznać.Piszą o nas niestworzone rzeczy.Są niewdzięcznikami,bo wielu Polaków zginęło z rąk Niemców, w czasie wojny,za ratowanie Żydów. Gdzie byli ich bogaci kuzyni z Ameryki? Biedacy nie wiedzieli o niczym.Myślałby kto.Wszyscy wiedzieli wszystko,bo takich spraw nie można ukryć. Takie więc zmuszanie ludzi na siłę,do „miłości”przynosi odwrotny skutek.Natomiast zadziwiające jest to,że w naszym kraju wolno prowadzić działalność wywrotową,zupełnie bezkarnie. Weżmy takiego wymoczka z fundacji „Otwarty Dialog”. W internecie nakłaniał do puczu przeciw demokratycznie wybranemu rządowi. Mało tego instruował,jak to przeprowadzić. Nie dość,że nie siedzi w więzieniu,to jeszcze szwęda się po różnych manifach.Jak to jest,że za poglądy i przekonania więzi się ludzi,a ci co organizują rebelię pozostają bezkarni.Naoewno Pis nie jest w stanie zreformować sądownictwa,bo sam łamie prawo,czego dowodem jest gehenna pana Piskorskiego.

 57. snag said

  Pinxit ,…

  Zacznijmy od tego że M. Shaded jest Polką z polsko-syryjskiego małżeństwa, druga sprawa to jej organizacja stara się pomóc syryjskim chrześcijanom w większości katolikom jak wy a z TelAviv i żydami ma tyle wspólnego że kiedyś jej organizacja dostała pokaźną dotację od jakiego żyda z GB na ten cel – Broniłem jej kiedyś i bronię dzisiaj bo kopiesz nie tam gdzie powinieneś a mógłbyś bo politycznie bo przesiąkła zio-PR i demonizuje wszystkich Muzułmanów bez wyjątku ładując do jednego kosza zamiast odsiać ziarno od plew.

 58. snag said

  Regina ,…

  Poglady nie powinne byc zakazane bo jak w przykladzie to co dla jednych jest terroryzmem dla innych walka o wolnosc, zalezy od tego kto metkuje – Rozsadny czlowiel potrafi ocenic i odsiac ziarno od plew.

  Podalem ten przyklad bo dzis Palestynczyk ktory zadzga kozikiem uzbrojonego po zeby okupujacego zio-zoldaka to tez terrorysta.

 59. Boydar said

  Z racji silnego deficytu czasu akurat w tych dniach, pozwolę sobie odnieść jedynie do „… niby gani /Boydar/ przetrzymywanie człowieka w zamknięciu, bez sądu, bez wyroku, nawet bez postawienia trzymających się kupy zarzutów. Ale zarazem trudno się powstrzymać od wniosku, że jednak – Pana zdaniem – coś jest na rzeczy z jego aresztowaniem i kto wie, czy sobie na nie nie zasłużył…”; do części pierwszej wrócimy przy najbliższej okazji, bo tu się nie da po wierzchu.

  Otóż : gdybym ja był umówionym z Piskorskim adwokatem, on by już nie siedział. Bo adwokat nie musi lubić klienta, ma zrobić wszystko co możliwe aby wykazać korzystne dla podsądnego okoliczności i interpretacje przepisów a wydumane zarzuty obalić. Ja Piskorskiego nie tylko nie lubię, ale wręcz mam awersję. To nie zmienia faktu, że broniąc go w sprawie o de facto bezprawne przetrzymywanie, broniłbym tego prawa, a dotyka ono wszystkich obywateli. I ta sprawa do wygrania jest, ale nikomu nie pasuje jej ambasadorowanie. Być może również samemu Piskorskiemu. Paradoksalnie, bez stałej, zbrojnej ochrony jaką ma w „areszcie” mógłby np. w piątek wieczorem spotkać kogoś zupełnie nieznajomego. On dużo wie, w bardzo różnych sprawach, w tym również najważniejszych. I być może niezbędny naszej przyszłości jest zdecydowanie żywy.

  Dlatego też, moje sympatie czy antypatie nie mają tu nic do rzeczy. Manipulowanie raz prawem raz lewem (co jak widzimy jest czynione) jest manipulowaniem. I temu każdy musi i powinien się zawsze przeciwstawiać. A nawet najtrudniejsze sprawy wagi państwowej można rozwiązać po ludzku i zrozumiale, tylko trzeba chcieć. A obecna ekipa, takiej tradycji po prostu nie posiada, bo i skąd.

 60. Do 54 i innych.Sprawa Piskorskiego dotyczy wszystkich obywateli w Polsce 2017.”Dotyka ono wszystkich obywateli”.Dlaczego wszystkich?

  Wyobraż sobie,że przyjezdzasz do Polski i w urzędzie stanu cywilnego,po podpisaniu metryki dziecka czy załatwieniu formalności,w urzędzie,zostajesz po 5 minutach aresztowany.

  Policja wykonuje rozkaz prokuratury i podaje że jest podejrzenie przeciw Tobie,za działalność przeciw państwu lub że nie zapłaciłeś mandatu lub obraziłeś polityka,radnego lub że nie zapłaciłeś podatku, grzywny lub że wyjechałeś z Polski bez podania informacji dla wydziału finansowego lub że ktoś ma kredyt na Twoje nazwisko itd….Nawet pomyłka z nazwiskiem….

  Sorry za takie makabryczne zdanie i fikcyjne przykłady.Jeden z nich nie jest fikcyjny. Poniżej.

  Płaciłem 60 % podatków w PRL(w dolarach) na moje ryzyko,bez prawa do emerytury państwowej.Wolny zawód,wolny wybór i wracałem.Nigdy nie byłem w opozycji a Rulewski z Bydgoszczy,Wałęsa, Solidarność były moim wrogami,gdyż tylko zyski i rodzina była najważniejsza dla mnie .

  Zakup ziemii w PRL za własną forsę,auto za własną forsę.Zakup skrzypiec za własną forsę,w cenie nowego Mercedesa klasy S.

  Slamsy świata poznałem.W PRL był mały „paradise” jak dzisiaj w Szwecji.Z takimi poglądami,opartymi na faktach,gdyż podatki płaciłem z pensji…przesyłane automatycznie z zachodu przez pracodawacę do PRL mogę być aresztowany w Polsce 2017.

  Zwłaszcza,że znam rosyjski,z akcentem moskiewskim(taki nauczyciel),który jest znienawidzony nawet w Rosji.Moi znajomi to również Rosjanie.Pomijam znajomych z USA…w Niemczech.(prywatne osoby).

  Byłem jak Piskorski 10 lat temu aresztowany.Tylko 3,5 miesiąca aresztu…2 tygodnie wożenia po całej Polsce,w różnych aresztach(czytaj więzieniach).Byłem niewygodnym więzniem: zdyscyplinowanym,znającym handel zegarkami,odrzucającym homoseksualistów,oczekującym natychmiast pracy ,nawet społecznej, na sali najpierw z 4 a potem z 16 więzniami na „sali”.

  Wkurzałem morderców tak jak sadystów walących swoje żony o ścianę itd.

  Na koniec?Przepraszamy…Nieporozumienie.Czy chce Pan odszkodowanie?Nie.
  Proszę o wyjazd, gdyż nie mieszkam w Polsce.

  Oczywiście,że miałem rezerwy , pieniądze dla adwokata.Bezradnego.Do nikogo nie mam pretensji.Byłem wrogiem Solidarności ze znajomością kilku języków,bez księżeczki SB czy PZPR. Do dzisiaj.

  Sorry ale sprawa Piskorskiego otworzyła drzwi dla bezprawia w Polsce 2017.To jest cholernie niebezpieczna sytuacja dla Polonii i ich rodzin.Mogą nawet zaaresztować w konsulacie,w ambasadzie.

  W moim przypadku,grałem nawet dla Wojciecha,Czesława a nawet dla Putina.
  Za forsę.Do ręki a nie przez agencję koncertową.Nawet dla Karola.Przypominam,że w mojej profesji …minimum 10 godzin dziennie , to tylko ćwiczenie, próby.

  Sprawa Piskorskiego to atak na ..gospodarkę,gdyż nikt nie będzie przysyłać z zachodu pieniędzy do Polski.Oficjalnie.Tylko czarnymi kanałami.POPIS nie przelicza strat finansowych w setkach milionów EU,dolarach,związanych z aresztowaniem Piskorskiego.Więcej gwarancji daje system w Chinach czy w Rosji aniżeli w Polsce.DzIękuję za uwagę.

 61. Ad 53, Regina

  Całkowicie lub fragmentarycznie, zgadzam się z wieloma dzisiejszymi pisarzami, ale w szczególności z Panią, Pani Regino. Od pierwszego zdania („w zupełności zgadzam się z panem Maruchą”) do przedostatniego („Jak to jest,że za poglądy i przekonania więzi się ludzi,a ci co organizują rebelię pozostają bezkarni”).

  A za opinię: „Weżmy takiego wymoczka z fundacji „Otwarty Dialog”. W internecie nakłaniał do puczu przeciw demokratycznie wybranemu rządowi. Mało tego instruował,jak to przeprowadzić. Nie dość,że nie siedzi w więzieniu,to jeszcze szwęda się po różnych manifach.”, uścisnąłbym Panią, a w razie oznak dezaprobatywobec takiej poufałości, pocałowałbym Panią w rękaw albo chociaż w torebkę.

  Wiwat wszyscy, którzy za Panem Maruchą (32) uważają, że „sprawa jest prosta: albo postawią mu konkretne zarzuty i rozpoczną proces – albo mają go wypuścić. I o czym tu w ogóle dyskutować?”.

 62. Marucha said

  Re 59:
  Panie Boydar, to są wszystko dywagacje na tle osnute.
  No nie, nie wszystko.
  Jest też trochę banałów.
  Nie wnikam, czemu czuje Pan awersję do Piskorskiego. Będzie Pan chciał, to nam powie.

 63. hmmmm said

  No i tam, w pudle, powinni się znaleźć wszyscy zdrajcy, moskiewskie pachołki, z Maruchą na czele.

 64. NICK said

  Hm.
  Nielot z polotem?
  Hm.

 65. Do 63 .,który chce w pudle, wszystkich polityków całej lewicy w Niemczech, chce posadzić szefa FDP w Niemczech za kontakty z Rosją i za uznanie powrotu Krymu do Rosji.

  Nawet szefa nowej partii AfD,która jest za natychmiastowym zniesiem embarga przeciw Rosji.

  Chce posadzić szefa Rewe,Kauflandu za sprzedaż produktów z Rosji.Chce posadzić milardera w Niemczech,właściciela KADEWE w Berlinie, bezszczelnie sprzedającego Kawior z Rosji,z napisami po rosyjsku,za 500 ba nawet za 5000 Euro.

  Chce zamknąć szefa NASA ,który wykorzystuje technologię Rosjan czyli NASA współracuje z International Space Station, ISS .Umowa nawet do 2028 roku.

  Chcelikwidacji Szwajcarii ,która jak Izrael eksportuje produkty do Rosji,z gigantycznymi zyskami.

  Jego cytat:
  „i tam, w pudle, powinni się znaleźć wszyscy zdrajcy, moskiewskie pachołki, z Maruchą na czele.”

 66. Pinxit said

  63
  Hmmmm
  Ubeckie zas pacholki zydowskie popieraja Guantanamo i ludobojstwo i amerykanskich pedofilow.

  Kazdy ma swoje sympatie: trolek Hmmmm z wiadrem wazeliny robi laske zboczencom:

  Amerykańscy żołnierze gwałcili małe dzieci i nagrywali to

  http://kresy.pl/wydarzenia/amerykanscy-zolnierze-gwalcili-male-dzieci-i-nagrywali-to-wynika-z-kolumbijskiego-raportu/

  vida
  Subject: Amerykanie gwalca dzieci w Kijowie Wolna Polska agencja informacyjna najnowsze wiadomości informacje

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/ukraina-w-kijowie-amerykanscy-zoldacy-gwalca-dzieci-2015-04

 67. Kochani,nie zgadzam się w wielu przypadkach,z Gajowym ale jak się wkurzę za krytykę Gajowego,to założę za własne pieniądze portal na systemie wordpress,poza Polską a jego administratorem i głównym wspólnikiem będzie Gajowy.Wraz z ubezpieczeniem prawnym dla portalu. Na wypadek ataków polskich prawników w Polsce.

  Brakuje mi czasu ale znajdę czas na reklamę dla Gajowego.Będę sam opłacać a zyski z reklam,jakie ma wordpress.com u Gajowego, z portalu , przeznaczymy dla domów dziecka w Polsce.Państwowych.

  W trosce o mieszkańców Polski,przekazujcie ten wpis o Piskorskim.
  Jutro To wy, możecie , w Polsce, być aresztowani.

  Mnie uratowały z więzienia w Polsce ….moje poglądy i forsa.

  Takich ludzi jak Gajowy brakuje w Polsce 2017.Amen i Basta.

 68. Boydar said

  @ Pan Gajowy (62)

  Nie będę chciał, Panie Gajowy. Z bardzo prostego powodu – de gustibus non disputandum est. Moje preferencje lubienia kogoś czy nie lubienia, zwłaszcza zaś publikowane na forum, nie mogą stanowić dla nikogo jakiejkolwiek przesłanki o ile nie są obiektywnie weryfikowalne. A nie są, są wyłącznie moimi odczuciami.

Sorry, the comment form is closed at this time.