Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

W Krakowie organizują „pasmo antydyskryminacyjne”. Będą uwrażliwiać na różnorodność.

Posted by Marucha w dniu 2017-10-17 (Wtorek)

Podczas Festiwalu Conrada w Krakowie, organizatorzy zapowiedzieli warsztaty „Uchodźcy w Polsce – niechciani i niechętni”, które mają „uwrażliwić na różnorodność modeli życia”. Całe wydarzenia zapowiedzieli jako „pasmo antydyskryminacyjne”.

„Cykl warsztatów i spotkań edukacyjnych, których celem jest otwarcie na Innego, uwrażliwienie na różnorodność modeli życia, światopoglądów oraz próba zastanowienia się nad tym, jak mogłaby wyglądać wspólnota, w której znalazłaby się przestrzeń dla każdego, bez względu na przekonania, kolor skóry, wiek czy wyznanie – Festiwal Conrada po raz pierwszy na taką skalę angażuje się w tematykę społeczną.

W programie Pasma antydyskryminacyjneg” zaplanowano m.in. warsztaty związane z tematyką uchodźców i lekcję czytania dla więźniów w krakowskim areszcie śledczym” – informują organizatorzy festiwalu w Krakowie.

W ramach tzw. „Pasma antydyskryminacyjnego”, w poniedziałek, 23 października w Pawilonie Wyspiańskiego odbędą się warsztaty „Uchodźcy w Polsce – niechciani i niechętni”. Uczestnicy będą rozważać niechętny stosunek dużej części społeczeństwa do tzw. uchodźców oraz dyskutować o zasadności ich przyjmowania.

Współorganizatorem „pasma antydyskryminacyjnego” jest miasto Kraków oraz Fundacja Tygodnika Powszechnego. Wydarzenie dofinansowało Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

[Z pewnej takiej nieśmiałości nie wymieniono p. Sorosa, choć cała akcja śmierdzi na odległość jego kalesonami – admin]

https://ndie.pl

Komentarzy 35 to “W Krakowie organizują „pasmo antydyskryminacyjne”. Będą uwrażliwiać na różnorodność.”

 1. Listwa said

  „Jeśli moi księża będą manifestować przeciw uchodźcom, to mówię krótko: będą suspendowani – mówi w nowym numerze Prymas Polski.

  – podobno powiedział.

  Oto podobno nowy kanclerz Austrii: 31-letni Sebastian Kurz, podobno wierzący i praktykujący katolik.

 2. Listwa said

  „Na przedmieściach Kairu doszło do makabrycznego mordu. Muzułmanin zadźgał nożem koptyjskiego biskupa, a krwią na czole narysował mu krzyż. To prawdopodobnie zemsta za słowa prawdy, które biskupi ortodoksyjnego Kościoła koptyjskiego odważnie głoszą na temat nienawiści islamistów.

  Do ataku doszło niespodziewanie. 45-letni biskup został zaatakowany przed kościołem, kiedy wyczekiwał na innego z kapłanów. W pewnym momencie, z nożem w ręku zaczął pędzić na niego islamski fundamentalista. Biskup usiłował uciec do pobliskiego magazynu, by się schronić. Tam dopadł go muzułmański nożownik i zadźgał na śmierć tylko dlatego, że był chrześcijaninem. Biskup otrzymał ciosy nożem w głowę, klatkę piersiową i szyję. Świadek masakry, kierowca biskupa, wyznał że z krwi, która rozlała się wokół biskupa, islamista uczynił krzyż na czole zamordowanego. Biskup zmarł po pół godziny. Karetka nie zdążyła przyjechać na czas”

  http://wprawo.pl/2017/10/16/islamski-nozownik-zamordowal-biskupa-kolejny-meczennik-wiare-makabryczne-zdjecia-18/?utm_source=dlvr.it&utm_medium=twitter.

 3. Yah said

  Ad 1

  Tak się jakoś złożyło:

  „W końcu już w artykule wprowadzającym, spisanym piórem naczelnego x. Adama Bonieckiego, czytamy, że „po sześćdziesięciu pięciu latach nadszedł czas, by zdjąć maskę. „Żydownik Powszechny” ? Ależ proszę bardzo.””

  .http://xportal.pl/?p=31258

 4. Listwa said

  Niemcy , 31-letni „uchodźca” z Ghany sądzony za brutalny gwałt w Bonn to syn bogatego plantatora, który uciekł po zamordowaniu kuzyna.

 5. NICK said

  A kto?
  To zrozumie?
  Listwo, Panie?

 6. Listwa said

  Ad. 1

  Ks. Isakowicz-Zaleski opowiedział : Ekscelencjo Prymasie Poski, nie ma „mojego Kościoła” i „moich księży”. Kościół jest Chrystusa. Co do suspens, to najpierw homo Tygodnik.

  PAP podał : Dziś sąd w Rimini miał podjąć decyzję o trybie sądzenia Kongijczyka G.Butungu, domniemanego szefa gangu, który napadł na 2 polskich turystów

  Suspendowac Polaka z KEP.

 7. Listwa said

  One Million Polish Catholics Set to Gather on their Border for Rosary Crusade

 8. Listwa said

  Wypadek radiowozu eskortującego kolumnę BOR. Przewoziła szefa NATO Jensa Stoltenberga

  ” Jeżeli wasz kraj nie będzie przestrzegać demokracji i zasad państwa prawa, przestanie być częścią tej samej cywilizacji co Zachód. W razie zagrożenia ze strony Rosji USA mogą nie przyjść Polsce z pomocą – mówi Jędrzejowi Bieleckiemu znana amerykańska publicystka.

  Anne Applebaum

  http://www.rp.pl/Rozmowy-czwartkowe/308239930-Pentagon-martwi-sie-o-Polske.html

 9. Listwa said

  Rosjanie zbombardowali konwój ponad 20 pojazdów. „Nie żyje 200 dżihadystów”
  Podał WPROST

  http://pbs.twimg.com/card_img/918238287705333760/XM1-_pQ2?format=jpg&name=600×314

 10. Listwa said

  Rosjanie wyjmują zdjęcia:  Dokument dyplomatów polskich i nazistowskich podziału Czechosłowacji w 1938,.

 11. Listwa said

  Dyrektor kontrwywiadu MI5: zagrożenie terrorystyczne w Wielkiej Brytanii narasta w alarmującym tempie

  http://pbs.twimg.com/card_img/920397045399252994/nGOXgtqX?format=jpg&name=600×314

 12. Listwa said

  Stanisławów. Gubernator Hans Frank spotyka się z ludnością ukraińską. Październik 1941.

 13. - said

  Niech tworzą w Krakowie to pasmo dyskryminacyjne. KIja ma dwa końce. Może wreszcie coś się ruszy w temacie dyskryminacji Polaków.

 14. Boydar said

  „… dla każdego, bez względu na przekonania …” – artykuł

  … pedofila, piromana, kanibala, seryjnego i spontanicznego mordercy, gwałciciela pasjonata, umiarkowanego dżihadysty, nieumiarkowanego również, rabina z trzyletnią nałożnicą (plus jeden dzień), banderowca patrioty, heroinisty na głodzie, satanisty praktyka i wielu, wielu innych, tak różnych a multikulturowo fascynujących, i przecież znacząco ubogacających naszą zapyziałą ciemnogrodzka społeczność.

  Nie zapomniałem o obywatelu prymasie, nie; on mieści się w którejś z wymienionych kategorii, tylko nie mam jeszcze pewności w której.

  Naturalnym skojarzeniem wobec „… w której znalazłaby się przestrzeń …” jest płaski teren niezabudowany, otoczony podwójnym drutem kolczastym (rozwiązanie formalnie zakazane w UE). Można się jedynie zastanowić i przeanalizować proporcje – po której stronie drutów zmieszczą się ci normalni.

 15. NC said

  „…jak mogłaby wyglądać wspólnota, w której znalazłaby się przestrzeń dla każdego, bez względu na przekonania, kolor skóry, wiek czy wyznanie”

  Odpowiedź jest znana od dawna – obozy koncentracyjne, sowiecke łagry, obozy resocjalizacyjne w Kambodży, itd.

 16. jaja said

  A kogo to Polacy aktywnie w swoim wlasnym kraju dyskryminuja? To nas obsiadla durna szarancza i gryzie za grzechy nie przez nas zawinione i jeszcze chce nas obdarowac nastepnym garbem. Nie mozemy na to pozwolic, kibole organizujcie zjednoczona akcje przeciwko tym oblakanym agitatorom. Fakt, ze to towarzycho nie kuma co i im grozi, bo w razie spelnienia ich zyczen, o sprowadzenia nachodzcow to ich gardla pierwsze beda w niebezpieczenstwie. O tym pisala bez ogrodek Pamela Geller i inni wybitni intelektualisci, ktorzy zdaja sobie sprawe z niebezpieczenstwa i nawoluja do oprzytomnienia sobie tego zagrozenia. Co chca miec Francje, Danie i Szwecje w Polsce to gdzie ich galy poniosa? Ezra Levant po powrocie z z reporterskiej wycieczki po Europie dokladnie wyjasnil co zobaczyl w tych krajach, ano brak miejsca do pomyslnej egzystencji dla Zydow. A oni i inni nawiedzeni ciagle slepi! Obudza sie jak bedzie za pozno.

 17. Pinxit said

  15
  NC
  Kambodza Pol Pota- to akurat glupi przyklad na „wspolnote i przestrzen dla kazdego”. Kolor skory w ogole nie wchodzil w rachube. Wiek tez nie.
  I Kambodza Pol Pota zostala stworzona przez Zachod (glownie Francje).
  Reszte burdelu i rozwalki kraju dokonaly tzw. wojska obserwacyjne ONZ – wyjatkowa holota!

 18. Pinxit said

  16
  Jaja

  To kibole maja ratowac Polske?
  Wlasciwie niezla mysl.
  Bo kto inny?

 19. Pinxit said

  8
  Listwa
  Nie wiem jak to chodzi ale zdaje sie, o ile dobrze pamietam, to ta Applebaum otrzymala polskie obywatelstwo. A wiec jest „jedna z naszych” i nie powinna sie zwracac do Polski przez „wasz kraj”.

  Frymarczenie polskim obywatelstwem z cala pewnoscia nie sprzyja polskiej racji stanu.
  Malzonek tej Applebaum pozbyl sie polskiego obywatelstwa, a potem otrzymal je z powrotem w ciagu…jednego dnia od Lecha Kaczynskiego, zeby mogl wystepowac w PO!

  I tylko debile krzycza, ze w PRL-u byla dyktatura!!! i korupcja!
  Polska narodowoscia nikt nie smial handlowac!!!

 20. jaja said

  Pinxit 18

  O kibolach dlatego pomyslalam, bo tylko oni gromadza sie masowo na meczach i tym samym jednocza jak wspolnota plemienna. Jakby taka chmara wysypala sie na ulice i zaczela akcje antydyskryminacyjna , ale akurat w tym wypadku to nas, Polakow to bylaby duza szansa, ze reszta Polakow nieoglupionych dolaczylaby do nich i razem to bysmy byli naprawde „dyskryminacyjna” sila.

 21. brys said

  „próba zastanowienia się nad tym, jak mogłaby wyglądać wspólnota, w której znalazłaby się przestrzeń dla każdego,” – raczej Szwecja, w jakimś mieście większym. Dla Jezusa także?

  Co do kiboli – pacyfikacja każdej niezakonspirowanej organizacji trwa 34 minuty. W porywach do 55. Wystarczy że im odetną telefony.

 22. , said

  anno 1991r w kuzienic…byl sobie mały sklepik

 23. GonDar said

  Soros, wszędzie. Już tak się myśli i robi. On już odniósł sukces.

  ——
  Nie wszędzie – tylko tam, gdzie propaguje się i wciela w życie jakieś kurewstwo.
  Admin

 24. AlexSailor said

  „„Jeśli moi księża będą manifestować przeciw uchodźcom, to mówię krótko: będą suspendowani – mówi w nowym numerze Prymas Polski.”

  Z cyklu jak zniszczyć i zaorać Kościół w ostatnim w pełni katolickim kraju w Europie i jednym z kilku na świecie.
  W Hiszpanii już się udało, w Irlandii końcówka, o Włochach nie ma co mówić.

 25. Zborowski said

  Zamorde ich wszystkich Tych co rzadza POLSKA KOSCIOLEM itd.

 26. Listwa said

  Skandaliczna wypowiedż prymasa Polaka, będzie wykorzystywał kary kościelne za sprzeciw wobec akcji politycznych i społecznych.
  Bo jak ksiądz nie poprze najazdu muzułmanów to jest zły ksiądz i trzeba zakazać mu sprawowania funkcji w Kościele.

  Ale się modernizm dorobił

 27. Kar said

  re;26/Skandaliczna wypowiedż
  ________________________________

  …nie moga tak; cala noc, caly dzien buzia w ciup/incognito..czasem trzeba troche przylbicy odslonic

 28. Listwa said

  @ 19 Pinxit

  Widać, że posiadanie paszportu nie czyni „jedną z naszych”. Chociaż o Polsce powie moja.

 29. www said

  @1 jego kościół może tak natomiast KKatolicki jak najbardziej

 30. www said

  Prymas Polski gada takie lewackie i niekatolickie banialuki, śmiać się czy płakać?

 31. Dziś rano na wp.pl said

  Kto to sa uchodźcy i czym się różnią od nachodźców?

  https://opinie.wp.pl/marcin-makowski-60-proc-polakow-nie-przyjeloby-chrystusa-slepe-uliczki-mieszania-wiary-z-polityka-6178076436264577a

 32. AlexSailor said

  ad 31

  Bezczelne kłamstwa.
  Absolutnie kłamstwem jest, że 60% Polaków nie chce przyjąć „uchodźców”.
  Co najmniej 90% ich nie chce w Polsce.

  Tak się żongluje sondażami dla urabiania opinii publicznej.

 33. * said

  Re: 24 AlexSailor

  Czy ktoś ma jeszcze wątpliwości w czyim interesie dziala zażydzona hierarchia kościelna w Polsce ?

  Re: 32 AlexSailor

  Zgadzam się. Polacy nie chcą tych „uchodźców” u siebie przyjmować.
  Podaję wyniki dzisiejszego sondażu przez telefon (na ile wiarygodnego ?):

  71 % nie chce przyjęcia „uchodźców”,
  98 % nie chce, aby „uchodźcy” mieszkali w jego okolicy.

  Ostatni wynik (98 %) jest najbardziej realny.

 34. Dictum said

  ad. 1. – Nie podobno, ale powiedział.

  Pan prymas pokazał stringi

  Pan prymas był łaskaw powiedzieć, że wykluczy ze stanu duchownego (suspensa) księży, którzy będą protestować przeciw „uchodźcom”. Jest to coś tak kuriozalnego, że jedyne porównanie jakie przychodzi do głowy, to pokazanie majtek przez Dodę. Pan prymas zaistniał tylko dlatego, że podniósł sutannę i pokazał stringi, inaczej tej niebezpiecznej demagogii wytłumaczyć nie potrafię. Współczuję katolikom, zwłaszcza duchownym, którzy podlegają hierarchii kościelnej, że muszą się mierzyć z taką pokusą, jak nazwanie pana prymasa po imieniu, czego zgodnie z nauką Kościoła nie wolno im robić. Mnie, grzesznemu i niewierzącemu wolno i nie mam z tym żadnych problemów.

  Niczym, absolutnie niczym Polak się dotąd nie wyróżnił, postać anonimowa, bez najmniejszych zasług dla Kościoła i nie jest to odosobniona ocena. Jestem w stanie o każdej porze dnia i nocy wymienić dwa nazwiska Prymasów Polski i nie zaskoczę nikogo jeśli powiem, że na pierwszym miejscu byłby Stefan Wyszyński, potem Józef Glemp, nazwisko Polaka przypomniały mi kolorowe pisemka. Prymas Tysiąclecia na zawsze pozostanie wielką postacią Kościoła, Józef Glemp to zupełnie inna postać, dla wielu kontrowersyjna, ale z całą pewnością również ma swoje miejsce w historii. Kim jest obecny pan prymas? Przyznaję, że nie mam bladego pojęcia i powodem niewiedzy nie jest mój ateizm, ale miałkość postaci. Znam wielu duchownych, biskupów, kardynałów i nawet księdza Bonieckiego, o Polaku niewiele słyszałem i nawet po wyborze na prymasa pozostał nierozpoznawalny.

  Daję głowę, że na stu katolików zapytanych o to, kto jest prymasem Polski, może dziesięciu udzieliłoby prawidłowej odpowiedzi. Podane szacunki odnoszą się do czasu sprzed udzielenia głośnego wywiadu dla „Tygodnika Powszechnego”. Od wczoraj proporcje gwałtownie się zachwiały i z dużym prawdopodobieństwem 80 na 100 katolików już wie kim jest pan prymas i przede wszystkim wie, co powiedział. Pewnie nie wszyscy kojarzą „Tygodnik Powszechny”, dlatego podpowiem, że to jest religijna „Gazeta Wyborcza”, pismo zwalczające ciemnogród i kultywujące „otwarty kościół”. Historia tego biuletynu sięga mrocznych czasów stalinowskich, młodszym pewnie opadnie szczęka i może zaczną się pukać w czoło, ale była to swego czasu religijna przybudówka PZPR. Taki wentyl systemu skupiający księży i katolików „patriotów”. Stary komunistyczny manewr nastawiony na ujarzmienie największego wroga poprzez wskazanie takiego modelu wiary, który odpowiadał marksistowskiej linii.

  Nie będę się zagłębiał w to bagienko, każdy zainteresowany z łatwością znajdzie górę publikacji opisujących hańbę peerelowskiego biuletynu „katolickiego”. Współcześnie centralną postacią „Tygodnika Powszechnego” jest wspomniany ksiądz Boniecki, bliski kolega ortalionowego satanisty Adama Darskiego „Nergala”. Rozpisałem się na temat „postępowego” pisma dla „europejskich katolików”, bo tutaj nie ma żadnego przypadku. Jaki pan prymas, taki wywiad i takie pisemko. W autoryzowanym wywiadzie każde słowo może i powinno być zważone co najmniej dwa razy, zwłaszcza gdy się mówi z wysokiej pozycji do milionów wiernych i niewiernych. Nikt mnie nie przekona, że coś takiego zostało wypowiedziane przypadkiem i bez przewidzenia skutków:

  Jeśli ja usłyszę, że w Gnieźnie odbywa się jakaś manifestacja antyuchodźcza, i że na to wybierają się moi księża, to mówię krótko: każdy, który tam pójdzie, będzie suspendowany. Nie ma dla mnie innej drogi, dlatego że jestem odpowiedzialny za tych, którzy są w mojej diecezji.

  Dziecko i to takie średnio rozgarnięte doskonale wie, jak ta wypowiedź będzie interpretowana i do czego zostanie użyta. Wystarczyło poczekać sekundę od pierwszego cytatu i już mamy odpowiednią „narrację”. Polski Kościół jest otwarty i europejski, a katolicki ciemnogród nie chce przyjąć sierotek z Allepo. Pan prymas musi wiedzieć, że na końcu tej drogi jest islamizacja Europy, do czego przykłada swoją rękę i nie interesuje mnie, czy robi to dla sławy, czy ze strachu, w jednym i drugim przypadku podlega dyskwalifikacji, jako duchowny, o prymasie nie wspominając.

  Matka Kurka

 35. Jacek2 said

  Re. Gospodarz

  „Z pewnej takiej nieśmiałości nie wymieniono p. Sorosa, choć cała akcja śmierdzi na odległość jego kalesonami – admin”.
  Ciepło Panie Gospodarzu, ciepło. Nie trzeba zbytnio się natrudzić żeby trafić na choćby taką perełkę:
  http://conradfestival.pl/biogram/magdalena-miecznicka
  Jakoś w tym całym egzotycznym środowisku zabrakło mi męczenników z LGBT.

Sorry, the comment form is closed at this time.