Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Jack Ravenno o Prof. Bogusław Paź: Prezenty m…
  Jack Ravenno o Kim jest człowiek niezaszczepi…
  Olo o Pogarsza się sytuacja na rynku…
  Zenon_K o Kto rządzi światem?
  osoba prywatna o Wolne tematy (59 – …
  Krzysztof M o O szkodliwości demokracji…
  Greg o Wolne tematy (59 – …
  niepostepowyoszolom o Kto rządzi światem?
  Carlos o Wolne tematy (59 – …
  prostopopolsku o Kto rządzi światem?
  Carlos o Piskorski i Radzikowski o Andr…
  Anzelm o Wykład internetowy profesora N…
  Krzysztof M o Pogarsza się sytuacja na rynku…
  osoba prywatna o Wolne tematy (59 – …
  Zenon_K o Kto rządzi światem?
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 617 obserwujących.

Ciąg dalszy sporu chamów z żydami

Posted by Marucha w dniu 2017-10-20 (Piątek)

Nie tak dawno na łamach Myśli toczyła się dość namiętna i gorąca debata na temat roli i miejsca w najnowszej naszej historii, dość wąskiego i ekskluzywnego środowiska Ruchu Młodej Polski.

Była nawet taka polityczna chwila, gdy to za sprawą prof. Wiesława Chrzanowskiego i jego projektu funkcjonującego pod nazwą Zjednoczenie Chrześcijańsko-Narodowe wydawał się, że owe grono znajdzie sobie trwałe miejsce na naszej politycznej mapie.

Ale iluzja trwała krótko i grupa ta została faktycznie rozbita, zaś jej prominentne postacie musiały coś wybrać. Właśnie przywołana dyskusja dotyczyła tego „coś”. Z całą pewnością są to ważne przyczynki dla polskich dziejów, do pewnego stopnia zahaczające o przyszłość, lecz wydawało mi się rzeczą sensowniejszą, wykorzystać ów przypadek w postawieniu na dziennym porządku spraw o znaczeniu bardziej zasadniczym oraz pryncypialnym. Chodzi mianowicie o źródła III Rzeczpospolitej i jej realne umocowanie w naszej historii.

Czy jest w istocie prostą kontynuacją PRL? Czy może jej legitymacja tkwi w II RP, zaś ten cały okres od 1939 r. do 1989 r. to jakiś przebrzmiały incydent, chichot dziejów, ale nic ponadto.

Należy na zupełnym marginesie dodać, że od lat PiS sugeruje tę drugą odpowiedź, a ponieważ akt założycielski III RP jest, z tego punktu widzenia, jakiś dwuznaczny, a nawet pokrętny, to stąd wynikają projekty budowy Nowego Państwa, potrzeba wszechogarniających reform, agresywności publicznego języka, itd., itp. Warto jednak pominąć te wszystkie kwestie związane z potrzebami bieżącej politycznej walki i zapytać: jak jest naprawdę? Wróćmy zatem do początku.

Otóż PRL nie była przypadkowym wybrykiem, pomyłką historii, wreszcie oszustwem (jak niektórzy utrzymują), lecz jednak rezultatem całego ciągu porozumień zwycięskich mocarstw. Od Teheranu aż po Poczdam.

W zasadzie Zachód od Moskwy oczekiwał właściwie tylko jednego: zachowania pewnych pozorów demokratycznej legitymizacji nowego układu sił na obszarach jej wpływów. I to zasadniczo otrzymał. Polska Ludowa była więc nie ułomnym państwowym bytem, lecz przez cały czas swojego istnienia pełnoprawnym uczestnikiem międzynarodowych politycznych stosunków.

Owa kwestia miała jeszcze inny kontekst. W Stanach Zjednoczonych w czasach prezydentury Roosevelta zaczęła niepomiernie rosnąć rola i znaczenie tamtejszych Żydów, którzy w większości rekrutowali się spośród gettowych mieszkańców carskiej Rosji. To oni też – jak traf chciał – stanowili wcześniej rdzeń bolszewickiej rewolucji. Między tymi społecznościami istniały liczne powiązania. Na dodatek nabrzmiewała sprawa stworzenia w Palestynie żydowskiego państwa. Polski rząd w Londynie, wiedząc o tym, rozpoczął rywalizację z Kremlem o przychylność amerykańskich syjonistycznych kręgów. I tę batalię – co był do przewidzenia – przegrał.

W konsekwencji tego powojenna Polska została wprost najechana przez radzieckich Żydów, którzy traktowali nasz kraj, przez lata swych rządów, jako terytorium podbite. Rzeczpospolita była wówczas jakąś formą projektu znaną wcześniej pod nazwą Judeopolonii.

Z czasem jednak polski żywioł narodowy rozpoczął swoistą rekonkwistę, co doprowadziło do kilku przełomowych wydarzeń: najpierw rok 1956, następnie marzec 1968. Ostatecznie polscy Żydzi stracili swoją pozycję, co część z nich pchnęło do emigracji, inni przyczajając się, rozpoczęli spiskowanie.

W każdym razie dziesięciolecie Gierka, trzeba zakwalifikować jako rządy komunistyczno-narodowe; ale reakcją na nie była Solidarność [która? – admin], którą użyto do odbudowania przez Żydów starych wpływów. I to przy wyraźnym poparciu Zachodu udało się w całej rozciągłości.

Symbolem tego niewątpliwego sukcesu jest współcześnie Muzeum Żydów Polskich, które teraz powstaje w Warszawie. Takie są rzeczywiste źródła III RP. Oczywiście nic nie bywa proste, zaś gra dla wszystkich jest zawsze trudna i skomplikowana, niepewna co do swoich końcowych rezultatów. Jednak taka jest geneza ostatniego ćwierćwiecza polskiej historii. Nie ma co tego ukrywać.

Co zatem należy na tym tle, sądzić o rządach PiS – u, który kontestując Okrągły Stół, zawzięcie dystansuje się – co wcześniej odnotowaliśmy – od III RP. Czy jednak intencje tej politycznej formacji rzeczywiście są szczere, narodowe w najgłębszej swej treści i konserwatywne w wymowie?

Przypatrując się politycznym biografiom partyjnej czołówki, należy w to wątpić. I działania Nowogrodzkiej trzeba ocenić jako taki projekt, który używając praktyk fałszywej flagi ma raczej utrwalić pewien stan władzy, a nie coś realnie zmieniać. Co na powyższy stan rzeczy może wskazywać? Kostiumy są po to, by je dowolnie zmieniać, zaś rządy mniejszości – oparte nawet na zagranicznym parasolu – by trwać, muszą być szczególnie przebiegłe i podstępne. A jednym ze sposobów stałego utrzymywania władzy jest umiejętność zabudowywania całej politycznej przestrzeni własną agenturą. Jednym słowem moneta, mając dwie strony stanowi niepodzielną całość.

Sterowanie kukłami tego teatrzyku wymaga zdolności budowania sztucznych konfliktów, by widz mógł ustawić się w roli kibica i nie domyślił się, że pojedynek jest reżyserowany. W polskich realiach nie ma powodów sądzić, że PiS jest jakąś suwerenną nową siłą, która realizuje rzeczywiście narodowe cele, dobrze odczytując naszą rację stanu. W takich okolicznościach każda formacja dążąca do suwerenności, tak czy owak będzie zniszczona.

Taki los spotkał wiele środowisk, o których już dawno zapomnieliśmy. W tym i ZChN. Można sądzić, że prof. Wiesław Chrzanowski dobrze znał powyższe realia, lecz zgodnie z polityczną szkołą narodowej demokracji, próbował przeciwnika przechytrzyć, wpisując się w jego system, by ratować, co tylko było możliwe. Przegrał. Pamiętam, jak brutalnie zaatakowano go. Zostali po nim ludzie. I jak to zawsze polityczne sieroty, niektórzy posypali głowy popiołem, wpisując się w ten nowy, ale jakże stary system. Inni szlachetniejsi, bardziej ideowi, stali się politycznymi analitykami, czy aż nawet egzegetami.

Naród i państwo tak mało suwerenne, poza pracą organiczną może polegać wyłącznie na jednym.

Tkwić w oczekiwaniu na szersze procesy i zjawiska polityczne, które jakoś unieważnią przedstawioną sytuację albo przynajmniej ją mocno osłabią. Czyli pozostała nadzieja, zaś ta – jak powiadają – umiera ostatnia. Można też wtrącić, iż istnieje dodatkowa komplikacja utrudniająca właściwe rozeznanie, otóż w Polsce Żydzi mają swoich chamów, a chamy mają swoich Żydów.

I zupełnie na sam koniec trzeba zaznaczyć, iż według kryterium wyboru mniejszego zła rządy PiS są strawniejsze od władzy PO, przede wszystkim separują nas od niemieckiego uścisku.

Antoni Koniuszewski
Myśl Polska, nr 42-42 (8-15.10.2017)
http://mysl-polska.pl

Komentarzy 36 do “Ciąg dalszy sporu chamów z żydami”

 1. narozniak said

  „Tkwić w oczekiwaniu na szersze procesy i zjawiska polityczne, które jakoś unieważnią przedstawioną sytuację albo przynajmniej ją mocno osłabią.” tylko że te procesy są jawnym przejawem antysemityzmu i muszą być stłamszone w zarodku, czym z entuzjazmem i zaangażowaniem zajmą się funkcjonariusze państwowy po kursach zwalczania mowy nienawiści.

 2. Z systemu KGB na BDN do Mosadu w roku 2017.

  Własne banki + nauczanie od dziecka…zysków.Do tego własne, media. mogą być uwerturą do zmian w bieżącym ,korupcyjnym, systemie. Inni radzą jeszcze bojkot obcych mediów? Telewizji, Radia?

  Niech każdy sam decyduje dla swojego dobra i swojej rodziny.

  Możemy dyskutować,analizować nawet w formie humanitarnego w/w artykułu.

  Każdy może stworzyć własną ,dyskretną „mafię” tak jak klany arabskie w Berlinie,na które brakuje środków medycznych.Radzę ,nawet w Wikipedia ,zapoznać się z strukturami mafii włoskiej,Tej na południu.Im więcej takich mini mafii w Polsce,tym więcej zysków i ..zmian.

  Nie zwracajcie uwagi na polityków,gdyż oni się boją….Mosadu w Polsce.W Mosadzie pracują również ludzie,którzy znają choroby weneryczne,zakażne i są również ostrożni.
  Oni wiedzą na co stać arabów a przed bronią biologiczną nie ma granic….

  Nie komentuję analizy Pana o nazwisku Antoni Koniuszewski tak jak nie kometuję księży, polityków.Każdy ma swoje receptury na życie.Bierzmy przykład z Sycylii i Arabów.Małe,ciche,milczące strukrury ale wyjątkowo skuteczne….

 3. Dictum said

  ad. „ale reakcją na nie była Solidarność [która? – admin], którą użyto do odbudowania przez Żydów starych wpływów. I to przy wyraźnym poparciu Zachodu udało się w całej rozciągłości”.

  Panie Gajowy – która? Obie użyto do odbudowania żydowskich wpływów. Tyle, że ta pierwsza wymknęła im się spod kontroli, dlatego musieli wziąć naród za mordę i zrobić drugą.

  http://gazetawarszawska.com/pugnae/5014-rzeczywisty-tworca-solidarnosci

 4. Re: Artykul…
  Caly zydowski „kneSejm” wywiezc na taczkach za rogatki miasta.

  ==============================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

 5. jaja said

  Ezra Levant szef antytrudowego The Rebel wyjasnia ” Dlaczego uwaza Polske i Austrie za najbardziej bezpieczne kraje dla zagniezdzenia sie Zydow.

  link: http://www.youtube.com/watch?time_continue=195&v=GBSb1IDxnIY

 6. Dziadzius said

  Z gory przepraszam bo jeszcze nie czytalem tego artykulu ale tytul tego artykulu jakos mi stanal kamyczkiem w bucie– –„”sporu chamów z żydami”” —bo to mi sie widzi jakby chamy maja ( tylko chamy a inni nie) spory z inteligencja zydowska??

 7. Marek B said

  @ Jasiek z Torąto

  Czy wy sobie jaja robicie z tym chrabią Potockim? To nie jest coś w rodzaju Kukiz 2.0?

  Chrabia podobno wzywał to reaktywacji 2RP. Czy wy wiecie co to było za państwo? Możecie se robić propagandę bezpiecznie z tego Torąto, bo to daleko. Tylko że jak chrabia reaktywuje 2RP, to ludzie szybko zatęsknią za 3RP.

  Albo jesteście gupi albo COINTELPRO.

  @ Jaja

  To smutne że dla Levanta Polska jest bezpieczna. Tak było przez setki lat, niestety. Nie macie czegoś pocieszającego?

 8. Marek said

  Chrzanowski i jego pupile, w tym Aleksander Hall z Kongersu Młodej Polski.
  Prawie same żydy.
  Hall: doradca Wałęsy, okrągły stół, w rządzie Mazowieckiego, partie w tym UD, PO, trzeci mąż Aleksandry Hall żydówki od duraczenia w oświacie w rządzie Tuska.
  No i kawaler żydowskiego Orła Białego razem z Michnikiem i Bieleckim.
  zyd na żydzie, gdzie się nie obrócisz.
  W tygodniku żydowniku wzorowy katolik haha.

 9. Re: 7 Marek B…
  Jest jeden problem…hr. Potocki niestety ma racje.
  Wojna z niemcami wciaz trwa choc dzialania mlitarne ustaly..
  Niemcy nie sa panstwem, ale biznesowa korporacja, a konstytucja z 1935 roku byla praktycznie bardziej polska anizeli zydowska z 1997… Tak wiec o jakichkolwiek reparacjach o ktorych kalkstain gledzil mozna sobie do koncertu zyczen wlozyc…
  =======================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

 10. RomanK said

  Za kutas maczany w kwasie solnym:-)))))
  Za gierka bucvu, zudobolszewia przygotowala oligarchizajce polskiego majatku.
  SOlidarnosc byla proba POlakow nei dopuszczeniao do tego….stadf Stan wojenny…9 lat zmagan..rozegnanie tysiecy i wymordowanie setek ludzi
  I Postawienie Jaruzela przy pomocy wydmuszki nazwanej Solidarnoscia dla uwiarygodnienia…..
  Czy ludzie naprawde sa tak glupi ????jak ten tu Antoni????

 11. Pinxit said

  Duzo ludzi wierzy w tzw. druga Solidarnosc. Nie rozumiem, dlaczego. Przeciez wystarczy odpowiedziec na bardzo proste pytanie: cui bono? Kto skorzystal z zydowskiej rewolucji?

  Instytucja „solidarnosci ” dalej istnieje w USA oplacana przez wywiad.
  Nazwa naszej Solidarnosci nie jest przypadkiem. To ta amerykanska „solidarnosc’ dba o rozpad narodow.
  Gdy chodzi o organizacje stworzona w Polsce za srebrniki z USA to byla to ciagle ta sama Solidarnosc, pod tym samym tytulem i dowodztwem. Od poczatku istnienia do powstania IIRP. Zalozona przez KOR finansowany z Zachodu. Korowcy dalej u wladzy.
  Najlepszym dowodem na jej ciaglosc bylo internowanie Walesy nie razem z dzialaczami Solidarnosci w pierdlu ale w palacach!!
  Innym waznym dowodem jest to, ze stan wojenny byl planowany na rok przed grudniem 81 o czym doskonale wiedzieli wodzowie Solidarnosci.W calej tej dyskusji i awanturze na temat zdarzen 78-89 najmniej sie dyskutuje dzialalnosc Kuklinskiego a przeciez mial ogromne znaczenie dla rozwalki i Polski, i klasy robotniczej, i klasy sredniej, i Kosciola w Polsce!!

  Najbardziej jaskrawym dowodem na konia trojanskiego jakim byla Solidarnosc jest niezaprzeczalny fakt, ze cala wierchuszka pierwszej , drugiej, trzeciej …i obecnej Solidarnosci zostala sowicie nagrodzona nie tylko Nagroda Nobla ale i bardzo wysokimi stanowiskami w jewrejskiej III RP. Wszystkim powodzi sie nadzwyczaj dobrze kosztem spoleczenstwa.
  Bogobojny Walesa handluje jachtami z …muzulmanami!!
  Co ciekawsze, byli prominentni dzialacze Solidrnosci dalej realizuja plany syjonu oczyszczania Polski z Polakow… dla przyszlych pokolen w nowym panstwie Polin. Kto dopuscil Macierewicza do wladzy?

  Bajdurzenie o zadluzeniu w PRLu jest troche nieuczciwym chwytem biorac pod uwage zadluzenie wielu panstw na Zachodzie a zwlaszcza USA.
  Z obecnego dlugu Polska sie juz nigdy nie wygrzebie. A dlug narodowy rosnie z kazda chwila. Jeszcze nawet nie zaczelismy splacac.

 12. Marek B said

  Re Jasiek

  Chrabia Kukiz 2.0 ma rację. Wojnę prowadzono z Deutches Reich a teraz (podobno) żyje Bundesrepublik Deutschland. Tylko jakie to ma znaczenie? Cały świat nadal prowadzi wojnę z Deutsches Reich.

  Chrabia Kukiz 2.0 po prostu się uwiarygadnia, a jest to jedynie osobowość internetowa. Kompromituje go jednak tak wiele rzeczy, że nic nie powinno go ratować. To marionetkowy pseudo-prezydent marionetkowego pseudo-rządu rzekomo podłączonego pod londyńskich lichwiarzy.

  Jesteście COINTELPRO? Jak Chrabia?

 13. Boydar said

  Polska jest dla nich bardziej bezpieczna dzisiaj niż w czasach gdy rabini organizowali im systematyczne pogromy, i to jest prawda. Jest bezpieczna jak dobrze oznakowana ulica jednokierunkową w środku miasta. Tylko że une od tysiąca lat przyzwyczaiły się jeździć pod prąd, najczęściej czymś dużym, głośnym i smrodliwym. Jest mała szansa że nagle zmienią upodobania. Muszą więc zmienić co innego. Bo nasi nowi ukraińscy policjanci już się niecierpliwią.

 14. Marucha said

  Re 11:
  Panie Pinxit, ta „Solidarność”, którą stworzyły służby po zamordowaniu Pierwszej Solidarności – tyle ma z nią wspólnego, ile Świadkowie Jehowy z katolikami.

 15. Kar said

  ..a co pan szanowny Boydar probuje sugerowac../Bo nasi nowi ukraińscy policjanci już się niecierpliwią…/? ..czy wg pana „nasi” to jakies cudowne antidotum na wszy/parcha?.Jedni i drudzy naleza zgodnie do tego samego kulturowego wora..ma Pan tutaj jakies watpliwosci..?

 16. Boydar said

  Nie widzę sprzeczności, Panie Kar. Żydów zawsze mordowali tylko żydzi i ich klony. Komu innemu by się chciało.

 17. Kar said

  ..no dobrze bez zgrzytow przy sobocie, przyjalem.. wyprostowal Pan faldy..

 18. jasiek z toronto said

  Re: 12 Marek B
  A co hrabiego Potockiego kompromituje? Czy kompromituje go, ze jest chrabia czy to, ze mowi prawde?
  I wlasnie te przypadki zydowska nacja nie akceptuje: monarchi I prawdy…
  ===============================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

 19. Boydar said

  A ja miałem kiedyś okazję zanabyć papiery na wiceadmirała. Dałem sobie spokój, bo niby dlaczego tylko wice.

 20. Roman B said

  Drodzy rozmówcy. I Solidarność była walką z początkującym rozkładem samej komuny i stosunków (co ciekawe liberalnego wyzysku) wzgledem samych robotników i wynagrodzenia jakie dostawali i niemozności kupowania za nie wszelakich dóbr. I Solidarność była więc li tylko robotniczym marzeniem kupienia cukierka , prawdziwej kiełbasy ,czy obejrzenia filmu na video. W relacjach z pracodawcą (co ciekawe narodowym:) poszanowania ,bezpieczeństwa pracy i płacy. II Solidarność po rozjechaniu pierwszej czołgami była ustawką „doradców”. RESZTĘ JUŻ ZNAMY. Myślę że nie powinno się wrzucać Anny Walentynowicz ,Andrzeja Gwiazdy do jednego wora z Mazowieckim Geremkiem czy Borusewiczem. Ci pierwsi dostali po dupie i w jakiś mająt nie weszli -mają jedynie pośmiertnie karte w najnowszej historii Polski ,Gwiazdowie jeszcze za życia (dziś mogę im jedynie ująć wspieranie „dobrej ziany” jako dzieło skończone).

 21. Jerzy G. said

  Ad. 13.

  Pełna zgoda, im mniejszy rozmiarowo żydek lub żydóweczka, tym ma większy model samochodu, że czasem za kierownicą ledwo widać żydowski łeb. Powinny, qurwy, autobusami jeździć, wtedy najlepiej by się czuły.

 22. Marek B said

  @ Jasiek

  Chrabiego Kukiza 2.0 nie kompromituje mówienie prawdy. Chrabiego kompromituje używanie tytułu „prezydenta” klubu wzajemnej adoracji pod nazwą „rząd na uchodźctwie”. Te kundle podczas wojny korzystały z dobrej woli londyńskich lichwiarzy, co okupiły złotem wywiezionym z Warszawy. Po wojnie to tylko klub znudzonych emerytów. Dzisiaj to tylko kabaret starszych ramoli.

  Chrabiego Kukiza 2.0 kompromituje również promowanie idei „powrotu do 2RP”, co stanowi żerowanie na historycznej ignorancji jego widzów. Przez londyńskich historyków 2RP była uważana za ostatnie feudalne państwo w Europie, to oni uważają 17 września 1939, zajęcie ziem 2RP przez Armię Czerwoną, za ostateczny kres europejskiego feudalizmu. Wiecie że 2RP w latach 30-tych faktycznie próbowała reaktywować pańszczyznę?

  Czy wiecie że w 1938 roku, najlepszym roku 2RP, produkcja przemysłowa w tym kraju osiągnęła ~80% produkcji przemysłowej na tych terenach z 1913 roku? Wiedzieliście o tym? Jeszcze w latach 30-tych ludzie żyli w ziemiankach, bo brakowało pieniędzy. Wiecie że to Piłsudski po swoim przewrocie zadeklarował że rząd nie będzie kreował w pieniędzy? Kto więc to robił?

  System ewoluuje w wiadomym kierunku i ludowi się to nie podoba. Dlatego System oferuje alternatywę, swoją „opozycję”. W poprzednich wyborach tą antysystemową opozycją był Kukiz i inne partyjki. Kukiz, z oczywistych względów, się zgrał. Teraz System, jako antysystemową opozycję promuje chrabiego Kukiza 2.0.

  Jesteście CO-INTEL-PRO?

 23. Boydar said

  poznasz drugiego po kolesiach jego …

 24. RomanK said

  Panie Pinxit..w fakty nie musi pan wierzyc…nie wierzy pqan w to co pan wie!
  Ale, jak widze to pan gowno wie:-)))
  Pan jest jednym od ” narracji”o KOmunistycznym Raju..,.jaki wygna;lz Polski Przekleta Solidarnosc. I dopiero trzebqa bylo Stanu Wojennego i 9 lat zeby przeprowadzic Oligarchizacje,.l.po to by male myzie i kurduple z wiellkim ego jezdzily wielkimi Ferari….
  Te bajki jakie pan opowiada to pan wymysla na poczekaniu , czy macie jakis podrecznik???? Mysle o tych trzech solidarnosciach????:-)))))

 25. RomanK said

  MYsl Polska…taka ci ona polska- jak solidarnosc bis ……Solidarnosc:-))))
  Wszystkie te zabieg dupkow wybranych, sa tylko po to, zeby niszczyc wszystko co sie pojawi o odcieniuy poslkim I narodowym…
  Zaczelos ie to dawno..jeszcze w stanie wojennycm.. To juz wtedy przywieziono do obozu Internowania w Lupkowie Nowym Macierwicza, zeby sie otarl o narodowcow:-)))) Ociral sie ocieral…ku uciesze chlopokow jacy robili sobie z niego zarty, Pasowal do nich ten na sile dorabiany im wodz narodowcow- jak garbaty do sciany:-)))) Ale I tak robi za narodowca:-)))))
  No ale pszeinteliktualizowanym pszydupaskom wystarczy pokazac palec….a dorobia do tego libretto…pasujace do kazdej partytury:-)))))
  Tfu…KWMac…..

  ——
  Niech Pan tak nie jedzie po „Myśli Polskiej”. To jedyne chyba narodowe pismo na poziomie.
  Admin

 26. Pinxit said

  25
  RomanK
  Pan nie wie co ja wiem a czego nie wiem. Moze pann to nazywac gownem. Mnie to ani ziebi ani grzeje.
  W USA jest dosc materialow na temat i Solidarnosci w Polsce i Solidarity Centre.
  Coraz mniej sie dziwie, ze wiele osob zatrzymalo sie na informacjach z Polski w 1980 roku.
  Wtedy to i ja niewiele wiedzialem, choc mnie wykladowcy w Anglicy probowali oswiecic. W 1980 roku bylem w Anglii.

  W 2013 roku ja probowalem „oswiecic” zaprzyjaznionych ( polskich) Ukraincow ze Lwowa. I tez mi sie nie udalo.

  Przeciez Amerykanie nie ukrywaja swoich sukcesow w Polsce. Wydali kupe pieniedzy.
  A mnie ciagle chodzi po glowie takie glupie pytanie: czy istnieja spontaniczne rewolucje? czy tylko uzywa sie bardzo przydatna spontanicznosc tlumow?.
  Ja nie zmyslam. Ale skoro mogly byc dwie Solidarnosci – to moglo byc i wiecej. Pisza o tym w Ameryce:

  The ClO without the CIA: Inside the AFL-CIO’s Solidarity Center

  http://www.thirdworldtraveler.com/CIA/CIO_without_CIA.html

 27. Pinxit said

  24
  RomanK

  No to moze jednak nie zmyslam:

  Who We Are | Solidarity Center

  https://www.solidaritycenter.org/who-we-are/

  Thank You to Our 20th Anniversary Founding Sponsors! | Solidarity Center

  https://www.solidaritycenter.org/thank-20th-anniversary-founding-sponsors/

 28. Pinxit said

  24
  RomanK

  Solidarity Center – Wikipedia

  https://en.wikipedia.org/wiki/Solidarity_Center

  solidarity center logo – Google Search

  https://www.google.com.au/search?client=safari&rls=en&dcr=0&q=solidarity+center+logo&sa=X&ved=0ahUKEwjJj5XumYLXAhWBopQKHdt5AG8Q1QIIfSgH&biw=1220&bih=989

  USA Solidarity Centre CIA – Google Search

  https://www.google.com.au/search?q=USA+Solidarity+Centre+CIA&client=safari&rls=en&dcr=0&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwjJj5XumYLXAhWBopQKHdt5AG8QsAQITg&biw=1220&bih=989

 29. Pinxit said

  USA Solidarity Center – Wikipedia

  https://en.wikipedia.org/wiki/Solidarity_Center

  solidarity center logo – Google Search

  https://www.google.com.au/search?client=safari&rls=en&dcr=0&q=solidarity+center+logo&sa=X&ved=0ahUKEwjJj5XumYLXAhWBopQKHdt5AG8Q1QIIfSgH&biw=1220&bih=989

 30. oechslin said

  Żydów z Żydami

 31. RomanK said

  Panie Pinxit oczywiscie, ze pan gowno wie i gownem oswiecony podsyla mi linki z Wikipedia…GORACZKOWO SZUKAJAC COS NA TEMAT..zeby podbudowac swoje wychodkowe teoryjki,……w ANGLII PANA OSWIECALI:-)))) Tak quzwa….chyba luczywem…..z polecenia Kopmitetu:-)))
  Solidarity Center AFLO CIO I Inne powstaly DLUGO PO ROZWALENIU SOLIDARNOSCI…….
  \

 32. RomanK said

  ad 30…Mamzerow z mehesami – panie Oslin……tam zydow nie ma.

 33. Pinxit said

  32
  RomanK
  Ta.. Powialo wychodkiem.

  I klopotami ze znajmoscia tematu i j. angielskiego.

  http://prospect.org/article/cio-without-cia

  In short, while the international operations of the Reagan-era AFL-CIO, funded in part by the federal government in the form of grants from the National Endowment for Democracy, did perform admirable international work–particularly their support for Lech Walesa’s Solidarity movement in Poland–they were better known throughout much of the third world for undermining active unionism than for supporting it.

  The seeds of the Solidarity Center were originally planted during the Cold War, when John Sweeney, then the president of the Service Employees International Union

  http://www.mosquitonet.com/~prewett/holyalliance1of2.html

  The operation was focused on Poland, the most populous of the Soviet satellites in Eastern Europe and the birthplace of John Paul II. Both the Pope and the President were convinced that Poland could be broken out of the Soviet orbit if the Vatican and the U.S. committed their resources to destabilizing the Polish government and keeping the outlawed Solidarity movement alive after the declaration of martial law in 1981.
  Until Solidarity’s legal status was restored in 1989 it flourished underground, supplied, nurtured and advised largely by the network established under the auspices of Reagan and John Paul II. Tons of equipment–fax machines (the first in Poland), printing presses, transmitters, telephones, shortwave radios, video cameras, photocopiers, telex machines, computers, word processors–were smuggled into Poland via channels established by priests and American agents and representatives of the AFL-CIO and European labor movements. Money for the banned union came from CIA funds, the National Endowment for Democracy, secret accounts in the Vatican and Western trade unions.

 34. chilli said

  ad 32 zgoda zydy to memzery i mehesy panie sKroman

 35. RomanK said

  Srulek…zamknij gebe nie bedzie ci smierdzialo….Grzebiesz w Wychodku i podajesz na oslep..albo nie znasz angielskiego wogole i nie rozumiesz co pisza. Zabiegi – jakie podsylasz ,jako sensacyjne dowody..rozpoczteo dopiero w roku 1982..czyli juz po rozbiciu Solidarnosci…. Centrum powolano lata po tym fakcie..1997 rok 17 lat po fakcie……a rzetelnosc informacji najlepiej oddaje cytowany przez ciebie fragment:,,cyt -Until Solidarity’s legal status was restored in 1989 …otoz to jest klamstwo ..grube klamstwo- jak wszystkie inne, jakie podajesz powolujac sie na swoje angielskie wyksdztacenie i profesorow angielskich ksztalcacych takich dupkow- jak Sikorski tuy i wam podobni….za komusze srebrniki…..
  Solidarnosc nigdy nie byla „restored” …NIGDY! Rejestrowali calkowicie nowqa agenturalna organizacje z nowymi ludzmi z nowym Statutem…a jedyna wspolna rzecza byla tylko ukradziona nazwa.
  Srulek oswiecony przez angielskich profesorow nie przestaje byc Srulkiem:-)))))), ktory poprostu sruli:-))))

 36. walerianna said

  Antoni Koniuszewski porusza ciekawy temat- co było aktem założycielskim tzw. III RP ?
  Odpowiedź jest prosta – mord na niewinnym/ świętym kapłanie katolickim ks. Jerzym Popiełuszce.
  Kto tego dokonał ? – Ci, którzy odrzucali złożoną i świętą metafizykę i teologię Narodu Polskiego, którzy nienawidzili i nienawidzą Katolicki Naród Polski.
  W jaki sposób próbuje się zapomnieć o świętym Księdzu – ofierze/baranku wrogów Kościoła Katolickiego i Polski ?
  Robi się to na różne sposoby m.in. – usiłuje się kult Świętego Księdza zastąpić kultem Ofiar Katastrofy Smoleńskiej.
  Daremnie, nie ta ranga.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: