Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Odnaleziono dokumenty wzywające Ukraińców do bestialskiego mordowania Polaków!!

Posted by Marucha w dniu 2017-10-25 (Środa)

W marcu w czasie prac ziemnych na jednej z posesji w Chochołowie [pomyłka: chodzi o Chochłów w powiecie hrubieszowskim, wieś ukraińską do 1947 r  – admin], pracujący robotnicy wykopali z ziemi tajemniczą tubę. Po otwarciu tuby, w której znajdowały się dokumenty szybko stało się jasne, że odnaleziono archiwum banderowskie.

Właściciel posesji wezwał na miejsce policję i przekazał mundurowym swe znalezisko. Policja przekazała następnie znalezisko do IPN. Nim jednak śledczy z IPN mogli przystąpić do oględzin dokumentów, te musiały przejść konserwację w zakresie odgrzybiania i osuszania. Teraz Dariusz Antoniak, prokurator z z Komisji Ścigania Zbrodni Przeciwko Narodowi Polskiemu w lubelskim IPN, potwierdza, że dokumenty rzeczywiście należały do UPA.

Prokurator IPN zapytany, co konkretnie znajdowało się w banderowskim archiwum powiedział, że w archiwum były powszechne apele i obwieszczenia do ludności, które mogły być na przykład przybite do drzwi lub drzewa. W archiwum były także wewnętrzne ulotki i instrukcje skierowane do leśnych oddziałów UPA. Instruują one bojców banderowskich na przykład jak się poruszać po lesie lub jaka powinna być ich aktywność. Jest też instrukcja jak chronić ludność ukraińską przed „polskimi bandytami”.

W tubie było też kilka rozkazów. Jednym z nich był znany już rozkaz nr 1, wzywający Ukraińców do tego by zabijali swe polskie żony lub mężów.

Prokurator przeanalizował także ciekawy meldunek UPA o nastrojach wśród ludności na Chełmszczyznie. W meldunku opisane są między innymi ruchy wojsk niemieckich i ukraińskiego legionu samoobrony. W jednym z dokumentów pada nazwa „Krapka”, co zapewne świadczy o tym, że dokument został stworzony w samodzielnej sotni Krapka, która działała na terenie powiatów łodawskiego, hrubieszowskiego, tomaszowskiego i bialskiego.

http://zmianynaziemi.pl

Zob. też np.:
>http://www.dziennikwschodni.pl/hrubieszow/mordowac-kobiety-i-dzieci-dokumenty-upa-znalezione-w-chocholowie-zdradzaja-tajemnice,n,1000184258.html
>http://www.kurierlubelski.pl/wiadomosci/hrubieszow/a/znalezisko-w-chochlowie-tuba-z-dokumentami-zakopana-byla-pod-drzewem,9785919/
Admin

Komentarze 23 do “Odnaleziono dokumenty wzywające Ukraińców do bestialskiego mordowania Polaków!!”

 1. Moher49 said

  Ukraina jeszcze nie raz zapłacze.

 2. Marek B said

  Czy ten rozkaz nr. 1 ciągle jest aktualny czy został już uchylony? Jeśli tak, przez kogo i kiedy?

 3. maasteer said

  Ad 1 Moher 49

  Pan się myli.
  To jeszcze ludność polska będzie płakać pod banderowskim uciskiem i sierpem.
  To sie dzieje na naszych oczach – dofinansowanie pacyfikacji Donbasu (i szkolenie rzeźników) oraz studentów ukraińskich, teraz ukraińskie emerytury …..
  Pomyśl Pan

 4. ojojoj said

  Glupi ten wlasciciel posesji.
  Mogl najpierw porobic kopie lub zdjecia tekstu i wrzucic do sieci zanim zadzwonil po mundurowych.
  Przynajmniej cos pozytecznego by z tego wyszlo.
  A tak ipn powycina to co trzeba i sie okaze ze upa walczyla z polnishe banditen. Nawet uzyja tych dokumentow jako dowod. A wlasciciel na koniec i tak oberwie od rzadu. Nie wazne za co. Paragraf sie znajdzie.

 5. […] Tekst  wzięty  z  https://marucha.wordpress.com/2017/10/25/odnaleziono-dokumenty-wzywajace-ukraincow-do-bestialskiego-… […]

 6. Boydar said

  Ja do komentarza Pana Ojojoj (4)

  Moim zdaniem kombinuje Pan całkiem słusznie. Jeśli już „się” znalazły jakieś dowody, to za chwilę znajdzie się też ktoś komu mogą się przydać po drobnej regeneracji.

  Kiedy jednak wstrzymano ekshumację/wykopki w Jedwabnem, nikomu taki sposób myślenia się nie nasunął. Panu również. Ale to dobrze że przestajemy łykać jak młode pelikany, bardzo dobrze.

 7. Moher49 said

  @3,
  Też widzę co się dzieje. Widzi to wiele osób. Mamy mniej praw w naszym kraju niż obcy. Jest gdzieś w Polsce tajne jądro zła, które trzeba zlokalizować i zniszczyć. Tak się kiedyś stanie. Ukraina ugotuje się sama we własnym sosie. Wczoraj znów był zamach na jakiegoś dostojnika.

 8. Pinxit said

  To wszystko jest o dupe rozbic.
  Zebysmy nie wiem jakie dokumenty i dowody znalezli – to juz jest 3 miliony Ukrow w kraju i nie wiadomo ilu ukrow w rzadzie.
  A ta cala lobuzeria, ktora byla na majdanie i popierala majdan dalej rzadzi w Polsce. I rzadzi budzetem.

  Czy znwu czekaja nas rozbiory? – tym razem rozedra Polske jak sledzia miedzy ukrow a niemiaszkow?.
  Bo my jak zwykle mamy wazniejsze sprawy na glowie; z radoscia oddalismy armie w rece tych, ktorzy rozwalaja Europe po kawalku.

  Bronimy sie przed Ruskimi a ukry chwytaja nas za hajdawery.
  Polska gola i wesola placi ukrom za gaz!!!
  Pan Korejba zas publicznie w rosyjskim programie TV (60 minut) tlumaczy Rosjanm, ze Lwow „eto djejstwitielno ukrainski gorod”.
  Zapytali sie Rosjanie Korejby, czy nie boi sie wracac do Polski bo go Polacy moga nie wpuscic.
  Korejba sie nie boi.
  Nikt nie ma zamiaru mu nawet dac po pysku.

  Niewtajemniczonym wyjasniam, ze pan Korejba przedstawia sie jako zawodowy politolog. (teraz juz wiem, co to znaczy „politolog”)

 9. Rob said

  Teraz benderowcy powiedzą, że tam gdzie ich dokumenty tam też i ich ziemia.
  Zresztą i tak już tak mówią…

 10. Prawda mzawsze wyjdzie na wierzch said

  Dla przypomnienia ukraińsko-chazarskiej dziczy.

  http://patrz.pl/film,banderland-dawniej-i-dzisiaj-ohydne-morderstwa-mp4,161129.html

  http://patrz.pl/embed,video,161129.html

 11. witek said

  Waszczykowski lub inny palant zaraz pojedzie na bratnią Ukrainę i przekaże to znalezisko ichniejszemu IPNowi.
  Żeby mieli dowody na chwałę „żołnierzy UPA”

 12. Jerzy said

  Ad. 11.

  Nie ma takie potrzeby, polski i i ukraiński IPN to dwie strony tego samego chazarskiego medalu który w Izraelu nazywa się POLIN.

  I rację ma pan Maasteer – czeka nas banderowska okupacji oraz powtórka z ludobójstwa.

 13. Jerzy said

  Niestety, polski rząd i partia PiS nie są po stronie Polaków Są po stronie banderowców, a dowodów na to jest mnóstwo. Gdyby było inaczej, dalibyśmy radę banderowcom.

  Ale oni najpierw chcą nas rozgonić po świecie, potem doprowadzić do skrajnej biedy, a jak już będziemy bardzo słabi i bezbronni, to podniosą swój banderowski łeb i zaśmieją nam się w twarz. Wtedy nawet na ucieczkę będzie już za późno.

 14. Ale dlaczego? said

  Przecież to było w marcu 2016.
  Także wydźwięk żaden, a wprost przeciwnie. Przynajmniej dla zdrajców pisowskich.

 15. NICK said

  Zbliża się rzeź Polaków.
  Rola główna: „ukraińcy”.

 16. Jerzy said

  Nikt im nie przeszkodzi w rzezi.

  Macierewicz zawczasu rozmontował armię.

  Pozostaje nam obrona własna.

 17. NICK said

  nooo;
  ciem?
  ciapem?

 18. Boydar said

  Kapciem, Panie NICK’u, kapciem.

  Był taki dowcip, że Chińczykom wystarczyłoby zdjąć czapeczki i na rozkaz rzucić na dowolnego wroga.
  a taki kapeć jest przecież znacznie poważniejszym orężem. Jeżeli w OT będzie kiedyś milion Polaków (przy docelowych powiedzmy piętnastu milionach), to każdy mając tylko dwa kapcie daje wystarczającą siłę aby żadnemu żydoszkopowi głupoty do głowy nie przychodziły. I wystarczy.

 19. NICK said

  Babcia powiadała, że chinole Nas zatopią.
  Wystarczy, że każdy raz splunie.

 20. revers said

  Sapreka specnazu i instruktarz ludzi z lasow Bieszczadzkich co nie tylko pracowali 20 lat przy scince drzew, ale przynajmiej rok poswiecili na sztuke obslugi saperki specnazu, ktora z 10 metrow rozcina kazdy leb, o galeziach nie wspomne.

 21. Jerzy said

  Panie, tego wygolonego na cipkę żydo-ukra, to bem własnym butem zatłukł, jak Pan wolisz kapciem. Z mózgu miałby kogel-mogel.

 22. Premizlaus said

  A ja Panu Jerzemu nie wierzę i pesymizmowi owemu nie ulegnę. To patrzenie przez czarne okulary. Ukraina jako pseudopaństwo praktycznie nie istnieje, o wiele bardziej nie istnieje, niż nasz nieszczęsny, tłamszony kraj. Z gadami żydowskimi przy władzy może być problem, ale szarawych, ukrainnych hultajów nie wolno się bać. To oni mają się nas bać i wiedzieć, że przy zbytnim wymachiwaniu łapskami mogą oberwać ostro w swoje chachłackie łepetyny. Te brudasy nawet do prostych robót się nie nadają. Ich miejsce jest w rezerwacie zwanym Dzikie Pola.

 23. Boydar said

  Zawsze lubiłem Pana Przemysława 🙂

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: