Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Ukraina nie chce mieć dobrych stosunków z Polską. Żądają odbudowania pomnika UPA.

Posted by Marucha w dniu 2017-10-27 (Piątek)

Podczas wizyty wicepremiera Piotra Glińskiego w Kijowie Ukraińcy zażądali odbudowy pomnika UPA w Hruszowicach na Podkarpaciu, nielegalnie postawionego w 1994 r, i rozebranego pół roku temu. Ceną jest los dalszych poszukiwań szczątków polskich bohaterów pomordowanych w czasie II wojny światowej na Kresach.

„W Kijowie oczekują, że Polska doprowadzi do odbudowania pomnika UPA w Hruszowicach i ukarze winnych” – powiedział „Rzeczpospolitej” wiceprezes IPN prof. Krzysztof Szwagrzyk. Takie żądania padły w czasie wizyty wicepremiera Piotra Glińskiego w Kijowie.

Pomnik w Hruszowicach na Podkarpaciu został rozebrany pół roku temu. Był poświęcony zbrodniczej ukraińskiej organizacji UPA, a do tego został nielegalnie postawiony w 1994 roku. To nie przeszkadza Ukraińcom, którzy chcą odbudowy monumentu. Ceną jest los dalszych poszukiwań szczątków polskich bohaterów pomordowanych w czasie II wojny światowej na Kresach.

Zdaniem prof. Szwagrzyka temat ten „nie powinien być przedmiotem targów”. Wiceprezes IPN brał udział w wizycie w Kijowie. Miała ona poprawić wzajemne relacje przed podróżą prezydenta Andrzeja Dudy na Ukrainę.

Szef ukraińskiego IPN przyznał, że to on zablokował ekshumacje i wyjaśnił, że wszystkie zniszczone w ostatnim czasie na Ukrainie polskie pomniki (były cztery takie przypadki) zostały odbudowane. Dlatego strona ukraińska czeka teraz na polski ruch.

https://parezja.pl

Komentarzy 17 do “Ukraina nie chce mieć dobrych stosunków z Polską. Żądają odbudowania pomnika UPA.”

 1. Dziadzius said

  Ja mysle ze taki [ upowski z rodu i z mysli ] rzad jak jest obecnie w Polsce to NAPEWNO wybuduje, odbuduje i poprawi wszystkie pomniki UPAdliny ukrainskiej tak i w Polsce jak i na UPApadlinie no i przy okazji to i moze z tego skorzystaja i inni mordrecy jak SS-mani bo im tez chyba by sie nalzalo pomniki stawiac za ich morderstwa Polakow choc nie tak brutalne jak UPowcow ale nie mniej morderstwa.

 2. RomanK said

  Nie panie Dziadzius nie odbuduja…. Ukraina sie rozpada. Zreszta byla tylko experymentem .
  PYtanie jest co zrobic z ujawniona UPA….?????
  A beda ich wscigac.

 3. Rokitnik said

  Nie jestem aż takim ”optymistą ” jak p. Roman
  Od LAT słysze inna a bardzo podobna śpiewke, ze lada moment ROZLECI się..Rosja… albo ( w Gajowce najczęściej – USA ).
  I co,…a NIco.! POLSKA też lada moment ma sie zapaść w niebyt, a tymczasem są to ( chyba) tylko mrzonki fustratów i politycznych imbecylów. Rozpaść się wszystko możę i wspolnota Rodzinna i Państwo — ale nie dzieje się to ot TAK, na pstryknięcie paluchami. Jakich milionów nierobów i bandytów trzeba było wpuścic do Europy , by ZACHWIAĆ byt tamtejszych społeczeństw !!! Żyjąc w Stanach większośc swojego doroslego życia, na poziomie LUDZKIM jako przecietny człowiek ( a nie menel ) – za cholerę nie dostrzegam tutaj oznak KATASTROFY społecznej. Czasami zastanawiam się czy wogóle Świat się COFA – czy tylko ewoluje w innym niż znamy kierunku. 100 lecie masonerii w 2017 roku…jejku jaki byl lament na łamach przekaziorów kościelno społecznych. No…i znowu, gdzie to zwycięstwo wszechpotężnej sitwy utajnionej.
  Ulubiony komentator naszego lubelaka, wielce czcigodny Stanislaw M, równie nieskutecznie pitoli o ”starych kiejkutach i innych tajnych służbach ”, tak jakby nie wiedział, że ten skrawek ziemi to istny poligon doświadczalny różnych sił i wywiadów. A TAM gdzie wielu SZARPIE, i to w r o ż n e strony, = zazwyczaj, NIC nie wychodzi.

  Ps. UPa- ińcy są powołani ( wskrzeszeni ) przez MOŻNYCH tego Świata, w konkretnym celu i nie jest ów powód zbieżny z NASZY POLSKIM INTERESEM !! Dlatego NIE będą rozliczani ani wyciągani, ani przez parszywy zachod, ani kunktatorski wschód ! Co najwyżej ci mający KREW współrodaków na rękach – ”drapną do Kanady ” w której Ukraińcy mają tak silne lobby, jak nie przymierzając pasożydzi w Israelu.
  .

 4. Dziadzius said

  @2-RomanK said,..@3.Rokitnik said……
  Niestety nie mam takiej wiary ze te skurw$$syny UPowskie ryzuny kiedykolwiek dostana odpowiedni wyrok za swoje morderstwa. Ukraina powstala i jest i istnieje TYLKO z laski rzydow i USraela jako bodziec w boku Rosji i pluwanie w twarz Polski. Jeszcze w 39 roku jak ruskie weszli do Polski to rzydzi [ naprzyklad w Krzemiencu] witali ich jako oswobodzicieli i jako obroncow od strasznych Lachow. Rzydzi w naszej okolicy spisywali nazwiska Polakow i podawili to i ruskom i upowcom. To nam powiedzial jeden ZYD za co go upowcy, zaraz po naszej wywozce na sybir, ukrzyzowali na drzwiach jego karczmy i rozcieli mu brzuch a na jego oczach grupowo zgwalcili dwie corki 8 i 11 lat i zone i zadusili je w gnojowce . Rzydzi dawali tak jak podczas Powstan Styczniowego i Listopadowego DARMOWA gorzalke upowcom i to juz pod koniec 1938 roku kiedy u nas na Wolyniu juz zaczely sie mordy Polakow.- szczegolnie po malych hutorach z daleka od miast.
  Dopuki Bog pozwala na istnienie zla to rzydzi i upowcy beda zyli i niszczyli bezkarnie!!.

 5. Rafal Cz. said

  Rozwala sie pomniki tych ktorzy zyciem zaplacili za uwolnienie nas of panowania rasy nadludzi. Stawia sie pomniki ludziom ktorzy
  szerzyli nienawisc, smierc I podzialy. Teraz to „bohaterowie”, ot taki chichot historii.

 6. Joannus said

  Mam niewzruszoną nadzieję iż nasz najlepszy sojusznik zostanie udobruchany, wystarczy pożyczyć u lichwiarzy dajmy na to 10 miliardów euro i im przekazać.
  I nie będzie to wysoka cena za powstrzymywanie parcia na zajęcie Polski przez Rosję.
  Najważniejsze wszak jest bezpieczeństwo, czyż nie

  ——-
  Wiem, że Pan żartuje.
  U bandziorów nigdy nie ma końca żądań. Nigdy się ich nie spełni. Zawsze będą nowe.
  Admin

 7. muki said

  Czy jest jakies panstwo na swiecie co chce miec stosunki z teorytycznym pseudo panstwem zwanym Polska? Nawet banda kijowska sie wypiela i forsa polskich podatnikow pojdze w las . Poroszenko duren ale liczyc umie….

 8. Jerzy said

  Dla Ukraińców są doły z wapnem i kloaka, a nie żadne pomniki.

  Zwierzętom i śmieciom pomników się nie wystawia.

 9. Jerzy said

  Jak Polacy razem z Rosjanami, Węgrami i Rumunami nie wybija banderowskiego ścierwa, samo nie powskakuje do dołów z wapnem.

 10. Joannus said

  Ad 6
  Re
  ”Wiem, że Pan żartuje.
  U bandziorów nigdy nie ma końca żądań. Nigdy się ich nie spełni. Zawsze będą nowe.
  Admin”

  Oczywiście tak, z sugestią wyjścia naszych naprzeciw żądaniom
  dzikiego z nienawiścią ukropstwa chlubiącego się ze swego ludobuójstwa

 11. Osiódm said

  Nie ma co się podniecać banderowskim badziewiem- tylko proste rozwiązania: rozbiórka-> przewoźna kruszarka-> podsypka pod drogę/lub płytę fundamentową i problem rozwiązany…

 12. Bogusz said

  Ciekawy jestem ile jeszcze czasu upłynie aby Polacy i polski (chciałbym by był) rząd zrozumią, że dalsza egzystencja naszego kraju w tym świecie opanowanym przez lewactwo Sorosa może istnieć tylko we współpracy z Rosją? Byłbym szczęśliwy mogąc tego dożyć.

 13. czesiek said

  Dlaczego drodzy żydzi obrażacie naród ukraiński ?

 14. Zborowski said

  Najpierw musimy zrobic porzadek w naszym;;;;;;;knesejmie I z tyymi co sie podaja za polakow .A sa ;zydami.A potem jedziemy na KRESY I robimy porzadek z ;;banda chazarska zwana;;;;;;;;;;;;;ukrainicy.

 15. Hmmm said

  Re 7: Poroszenko to nie jest dureń. To jest cwaniak.

 16. Antares said

  Nieważne co chcą banderowcy, ważne co chce nasz żont. A chcą zawsze robić laskę banderowcom i drażnić Putina i Rosjan.

 17. revers said

  Akurat w tych wszystkich ukrainskich partiach prawysektor, swoboda to szkoleni w Izraelu przez Mossad lub usraelu, podobne Think Tanki jak w RP, gadaja jak gudlaje o etnicznosci po Lublin i Krakow, a po cichu sprowadzaja swoich lub robia czystki etniczne tubylcom przez medyczyne limity i kontrakty.

  http://rusvesna.su/news/1508671630

  podobna medycyna smierci i nie zdrowia jak w RP wprowadzana jest na Ukrainie.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: