Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Morawiecki nie wyklucza wejścia do strefy euro

Posted by Marucha w dniu 2017-10-28 (Sobota)

Wicepremier i minister rozwoju oraz finansów Mateusz Morawiecki nie wyklucza przystąpienia naszego kraju do wspólnej waluty Unii Europejskiej. Członek rządu Beaty Szydło uważa przy tym, że z taką decyzją należy poczekać jeszcze od pięciu do dziesięciu lat, ponieważ jak na razie złotówka uratowała nasz kraj od negatywnych skutków międzynarodowego kryzysu finansowego sprzed dziewięciu lat.

[Pan Morawiecki zakłada zatem, że żaden kryzys finansowy już się więcej w przyszłości nie zdarzy, co komentarza nie wymaga – admin]

Szybkie przystąpienie Polski do strefy euro jest obecnie głównym motywem przewodnim działalności byłego prezesa Narodowego Banku Polskiego Marka Belki, który niedawno zaapelował do rządu, aby ten wyraził gotowość rychłego przyjęcia wspólnej unijnej waluty.

Według byłego premiera i ministra finansów dzięki takiemu posunięciu Polska wciąż należałaby do „jądra decyzyjnego” w ramach Unii Europejskiej. [Bua ha ha ha ha!!! – admin]

Podczas debaty byłych ministrów finansów zorganizowanej przez Grzegorza Kołodkę oraz Akademię im. Leona Koźmińskiego, na wezwanie Belki zareagował właśnie Morawiecki. W tracie dyskusji zadeklarował on, iż nie jest przeciwnikiem wejścia Polski do obszaru wspólnej waluty, ale z podobną decyzją należy wstrzymać się przynajmniej kolejnych 5-10 lat, kiedy będzie wiadomo, że waluta jest już bezpieczna, a Polska nie będzie odstawać pod względem gospodarki od najsilniejszych unijnych państw.  [Decyzję powinno się odsunąć na rok 2386 – admin]

Ponadto wicepremier w rządzie Beaty Szydło stwierdził, że posiadanie narodowej waluty ochroniło nasz kraj od negatywnych skutków międzynarodowego kryzysu finansowego sprzed dziewięciu lat. Morawiecki nawiązał też do toczącej się cały czas ekonomicznej debaty, w której specjaliści zastanawiają się, czy euro jest problemem dla unijnych gospodarek, czy jednak rzeczywiście oddziałuje na nie w sposób pozytywny. [„Specjaliści”… od nawozów i od świata – admin]

Na podstawie: forsal.pl, parlamentarny.pl.
http://autonom.pl

Komentarzy 31 to “Morawiecki nie wyklucza wejścia do strefy euro”

 1. gość said

  prawda Polska 9 ( REWELACJE MORAWIECKIEGO )

 2. gość said

  Wicepremier Morawiecki potwierdza: Polska jest kolonią – „krajem posiadanym przez kogoś z zagranicy”

  http://www.ekspedyt.org/2017/10/26/wicepremier-morawiecki-potwierdza-polska-jest-kolonia-krajem-posiadanym-przez-kogos-z-zagranicy/

 3. ibrahim ibn jakub said

  a to chuje pierdolone.
  chcą dla nas scenariusza greckiego skurwysyny jebane…..

 4. Dziadzius said

  Od idioty do idioty idzie sobie papiere zloty —
  Czy juz naprawde nadchodzi Polsce koniec istnienia i to od „patriotow- termitow” od wewnatrz. Jak Polska polaczy swoja walute z niemcami to zabije OSTATNI gwozdz w trumne niepodleglosci Polski i Polska juz NIGDY nie wyrwie z sie z niemicko- zydowskich lap chyba tylko PUTIN to zmieni

 5. Kojak said

  Morawiecki to zwykly chlystek i miernota udajaca finansiste ! Skuchalem go kiedys cierpliwie w Radiu Maryja godzine i 45 minut ! Strescic to mozna ;; wita,ozumita, bedziemy ,dzialamy wsluchujemy sie w glos opini ., j inne debioilizmy ! Jeszcze nie umial plynnie wyslawiac sie, dukal jakl zwyczajny tuman po gimnazjum ! Zwczajny idiotyzm ! Kuriozalne zeby ten osobnik byl ministrem czegokolwiek a juz finansow ! To zwyczajna paranoja !

 6. Joannus said

  Ad 3
  ”chyba tylko PUTIN to zmieni”
  A jaki miałby w tym interes. Okazywana gęsto i często wielka ”wdzięczność” Rosjanom za wyzwolenie spod okupacji, jak też szarpanie za nogawki i rozwalanie pomników, na pewno nie pozwoli na jakiekolwiek zmienianie.

 7. Dziadzius said

  @6 Joannus said,….Moze sie nie wypowiedzialem zbyt dokladnie–
  Co ja mialem na mysli mowiac ze–„chyba tylko PUTIN to zmieni”–to byl zwrot do akcji ale nie do wyniku czy dobrego czy zlego— bo wiemy ze ani USrael ani JewK ani „franc” nie przyjda Polsce na pomoc a Putin w parciu o sile w Europie przyjdzie po germancow i tym zmieni sytuacje pienieznej niewoli Polski od szwaba– szkoda tylko ze moze zalozyc „rublowskie kajdany”a w tym ma hjistorie za soba..

 8. JerzyS said

 9. JerzyS said

  26 pazdziernika 1926 to data utraty niepodleglosci Polski

  „Znamienne byly zmiany jakie musialy byc na zadanie amerykanskich kol
  finansowych wprowadzone do statu Banku Polskiego.
  Do rozporzadzenia Prezydenta Rzeczypospolitej z dnia 13 pazdziernika 1927r.
  ,, o planie stabilizacyjnym i zaciagnieciu pozyczki zagranicznej” dolaczona zostala nastepujaca deklaracja rzadu:”Rzad oswiadcza , ze zgodnie z rozporzadzeniem z dnia 26 pazdziernika 1926 r. zrzekl sie prawa emisji biletow bankowych i ze nie bedzie ich wiecej emitowal.Bank Polski bedzie jedyna instytucja emisyjna.
  Na mocy obecnego statusu Bank Polski jakospolka akcyjna jest calkowicie niezalezny od rzadu. Rzad nie jest upowazniony do uzyskiwania zaliczek od banku, do emisjibiletow na pozyczki dla rzadu z wyjatkiem tych, ktore sie mieszcza wyraznie w granicach obecnie dozwolonych przez Status Banku” str.26
  Jerzy Zdziechowski – Skarb i pieniadz 1918- 1939

  Przypomne ze :

  „Dajcie mi prawo emisji pieniadza , a nie wazne bedzie kto rzadzi krajem”
  -Rotszyld

  Kenedy naruszyl prawo emisji pieniadza . Jego rzad wyemitowal pewna sume dolarow.
  jaka cene za to zaplacil?

 10. JerzyS said

 11. AlexSailor said

  @Gość

  Proszę zauważyć ZAŚLEPIENIE autora filmu.
  W DUPIE mamy inwestorów zagranicznych i czy ich wystraszy.
  Ważni są Polacy i POLSCY INWESTORZY.
  I to w Polaków uderzają podatki i parapodatki nie do uniknięcia.

  A poza tym film jest w porządku bardzo, ale to bardzo rzeczowy.
  Przypomnę – opodatkowanie 80% (ale tylko najbogatszych).
  Przeciętny Polak opodatkowany jest OD 80% do 95%.

  Zdrada i zdrajcy.

 12. AlexSailor said

  Czym jest wprowadzenie euro?

  Ano przede wszystkim jest to ograbienie kraju przez obniżenie siły nabywczej
  zasobów pieniężnych o 30%-60%, to jest zostanie z siły nabywczej 2/3 do 1/3.

  No i oczywiście jeszcze te skutki o których mówi autor filmu w pierwszej wypowiedzi.

 13. Marcin said

  Euro to niemiecki bat na wieki. Czy ten palant o tym nie wie?

 14. Pinxit said

  Nie wiem o co chodzi ale pamietam, ze kilka lat temu przepowiadali, ze :Polska bedzie zmuszana do przyjecia euro”.
  Zobaczymy, czy bedzie zmuszona.

  Jakos tak sie porobilo na swiecie, ze wszyscy chca rzadzic na raz wszystkimi.
  I swiat ma isc ” pod sznurek”, jak w Chinach tow. Mao.
  Wszedzie ma byc ta sama coca cola, odgrzewane frytki, ta sama „demokracja”, ta sama propaganda, identyczne zarcie z Monsanto, te same szczepionki i te same preteksty do bombardowania ludzkich osiedli.

  No i sa ambitne plany bezgotowkowych spoleczenstw. Ale poki co, to trzeba wszedzie wprowadzic euro (z wyjatkiem Anglii), zeby juz tak wszyscy mieli dosc waluty, ze radosnie przyjma gospodarke towarowo-wymienna.
  My wam wegiel – wy nam banany.
  My wam rope- a wy nam bombki.

 15. Lily said

  Re 5;Kajak
  Przestancie sie dziwic, bankowiec,
  przedstawiciel rasy”we the people”(my ludzie) ma swoj cel. Nie po to trafil do Kaczynskiego,
  zeby zadbac o dostatnie zycie Tubylcow.

 16. Marek said

  Morawiecki z banku wzięty, gdzie brał ponad 3 miliony zł rocznie, dzisiaj w tzw rządzie zarabia oficjalnie z 10 razy mniej. Co tak psioczycie na żyda, jemu się z głodowej pensji w kiepele miesza, ale chce wam nieba przychylić, niewdzięcznicy.

 17. Lily said

  Re 1;Gosc
  Morawiecki w barwah narodowych kraju na
  Bliskim Wschodzie,ktorego rodzina zostala
  uratowana przez Tubylcow podczas II.W.S.

 18. Joannus said

  Ad 16
  Dziwi Pana rezygnacja z dużego zarobku dla dobra państwa.
  Nie on jeden, wielki wódz Piłsudski też swego czasu zrezygnował, podobnie uczynił wódz Wałęsa, nie wiem czy faktycznie, jednak tak oświadczał swego czasu.
  Tatełe były wódz solidarności walczącej, jako widać potrafił wyprowadzić syna na szczyty władzy. Jakie drzewo taki klin, jaki ojciec taki syn. Stąd mamy patriotów dbających o polski interes, jak ojca tak i syna.

 19. Jerzy said

  Frankijski żyd Morawiecki dorzyna ekonomicznie polskie watahy, żeby uwolnić przestrzeń życiową dla banderowców i żydostwa z całego świata.

 20. anonim said

  I wyszło żydło z worka…wszystko byle tylko przetrwać do 2019.

 21. stan said

  Ostatnio p. Morawiecki wypowiedział takie o to słowa cyt. ,,Jesteśmy w sytuacji w pewnym sensie nie do odwrócenia, ponieważ jesteśmy „krajem posiadanym przez kogoś z zagranicy” To co powiedział p. Morawiecki jest ciekawym odkryciem, cała wypowiedź p. Morawieckiego to potwierdza choć on nie potrafi tego doprecyzować albo nie chce. Pytanie do kogo należy państwo i kto jest jego właścicielem? Czy nie jest tak, że całe państwo należy do żydowskiej banksterki która znajduje się Wall Street i Londyńskiego City. Co do euro, na pewno to będzie bardzo niekorzystne dla Polski, przykład Grecki.

  http://superfakty.info/artykul/zydzi-z-niemcami-kontra-zydzi-amerykanscy-super-fakty-25-x-17
  http://www.jeszu.pl/2016/12/kto-rzadzi-swiatem-i-polska.html

 22. revers said

  Przed tem oglosil kolonialnosc polski, znajomy dostal swiezrgo emaila od ortodoksa z NY ze Polacy musza byc pod batem trzymani, no i wszystko uklada sie wg. kalendarza ale nie julianskiego, czy gregorianskiego, ale zydowskeigo pod lichwe i rozszczenia zydowskie holokaustyczykow jak mawial pan Juliusz P..

 23. yo said

  Histeryczna nagonka na Morawieckiego sugeruje, że ma mocnych wrogów.

  Komu przeszkadza, że Polska rozwija transport rzeczny ( główna oś północ poludnie) , pojazdy elektryczne, Vía Carpathia, Grupę Wyszegradzką i, na przyklad, przekopie Mierzeję?

 24. Nina said

  Duda – takie wieści pomału do nas docierają – w czasie wojaży zagranicznych już WPROST mówi, że nie reprezentuje Polski (bo wg niego takiego kraju nie ma!) tylko … Polin!

 25. NC said

  Morawiecki odsunął jakąkolwiek decyzję o wprowadzeniu euro na 10 lat.
  Za 10 lat euro już nie będzie.

 26. anonim said

  Panie Yo.
  Pytanie jest czy Morawiecki rozwija Polskę czy…Polin
  Na ten moment w „Golanowie” szczekają że za mało na odszkodowania znalazł bo tylko nędzne 15 miliardów złotych.
  Czas pokaże jak zwykle…

 27. Lily said

  Re 10;JerzyS
  Mowia,”ze to najzdolniejszy ekonomista
  posrod wszystkich historykow”.

 28. Sprawa dla potomnych ok said

  Kruk krukowi. Rabin pilnuje a wieczny tułacz pasożytuje. A ze się pokłócą, jak wiemy co wiemy, parafrazując Leppera powieszonego na pasku od własnych spodni,
  a bo to jeden, niejeden, w szafie, na kaloryferze itd. Mafia jest i czuwa.

 29. jjj said

  Moim zdaniem – pan Morawiecki zakłada zatem, że brak uczestniczenia we „wspólnej walucie”, pomimo deklaracji, że się nią kiedyś przyjmie, jest wprawdzie korzystny, ale jest po prostu „bohaterskim nieposłuszeństwem wobec Unii”.
  A nieposłuszeństwo wobec Unii, przez okolice PO jest traktowane jako coś niebywałego, a przez „dobrą zmianę” i okolice, jako coś quasibohaterskiego pijarowsko, ale co nie może za długo trwać.
  Modus operandi – to zaprotestować, trochę pozwlekać i w końcu będąc „zmuszonym przez Unię i okoliczności”, ulec, choćby to oznaczało klęskę. Czy nie tak było z traktatem lizbońskim?
  Ze złotówką tak długo – oby jak najdłużej, oby zawsze – trwa, bo jednak nawet posłusznym wykonawcom zewnętrznych rozkazów, nie w smak jest uczestniczenie/doprowadzenie do prawdziwej ruiny, bo i tantiemy dla nich się skończą/ograniczą i będą zamieszki itd. Pewnie z tych powodów, nie chcą m. in. by do tego doszło w trakcie ich kadencji…(coś jak Michalkiewicz wspomina o tym węglu w latch 50-ch, nawet bierutowski rząd zaczął dawać sygnały ZSRR, że może starczy już tego brania węgla za darmo…)

 30. obserwateur said

  To tak dla picu mówi, żeby eurikołchoz uspić. Polska NIGDY nie wejdzie do strefy euro . Ja to wiem!!!

 31. jasiek z toronto said

  Re: 30 Obserwateur…
  No fajnie, ze nie wejdzie do zydowskiej strefy „jewro”, ale jak wytlumaczyc fakt, ze zydowska kreatura morawiecki zaprosil tego, co calym kolchozem zawiaduje I nie tylko w osobie j.p.morgana – zyda bankiera kontrolujacego system hipoteczny w calej Polnocnej Ameryce ????…
  ==========================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

Sorry, the comment form is closed at this time.