Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Irak: Zakaz używania symboli syjonistycznych

Posted by Marucha w dniu 2017-10-31 (Wtorek)

Iracki parlament postanowił znowelizować przepisy dotyczące symboli zakazanych w tym bliskowschodnim kraju, dlatego używanie syjonistycznych symboli z flagą Izraela na czele będzie karalne.

To odpowiedź Irakijczyków na wydarzenia z września, gdy na terenie Regionu Kurdystanu odbyło się nielegalne referendum niepodległościowe, a Izrael był jedynym państwem otwarcie popierającym przeprowadzenie głosowania w tej sprawie.

Parlament w Iraku zdecydował się przegłosować uchwałę na temat ponownego wykorzystania prawa o zakazanych symbolach, co oznacza, że na terytorium kraju nielegalne będzie używanie syjonistycznych symboli, w tym również flagi Izraela. Do tej decyzji będą musiały dostosować się wszystkie instytucje państwowe istniejące w Iraku, dlatego będą one zobowiązane chociażby do ścigania osób uczestniczących w zgromadzeniach publicznych w towarzystwie izraelskich symboli.

Bagdad zareagował tym samym na działania Izraela, który był jedynym państwem otwarcie popierającym wrześniowe referendum niepodległościowe na terenie Regionu Kurdystanu oraz sąsiadujących z nim spornych ziemiach. Sami Kurdowie często podkreślają, że w regionie Bliskiego Wschodu tylko oni i Izraelczycy rzeczywiście tworzą demokratyczne struktury państwowe, stąd też na manifestacjach zwolenników odłączenia Kurdystanu od Iraku często pojawiały się flagi Izraela.

Republika Iraku, podobnie jak większość państw arabskich i muzułmańskich, nie utrzymuje oficjalnych relacji dyplomatycznych z Izraelem, a podobnie jest w przypadku administracji Regionu Kurdystanu, choć nikt nie ukrywa, iż narody kurdyjski i żydowski zawsze pielęgnowały wzajemne kontakty.

Z tego powodu Irak, Iran, Turcja oraz libański Hezbollah oskarżyły Izrael o wzniecanie konfliktów na Bliskim Wschodzie, w wyniku czego od paru miesięcy trwa kryzys w relacjach między Irakijczykami i Kurdami.

Od kilkunastu dni centralne władze w Bagdadzie prowadzą natomiast operację mającą przywrócić funkcjonowanie irackich struktur państwowych na terenach zamieszkiwanych w większości przez Kurdów. Prezydent regionu, Masud Barzani ogłosił, że z tego powodu zrzeka się swojej funkcji i od 1 listopada nie będzie już oficjalnym przywódcą autonomicznego Regionu Kurdystanu.

Na podstawie: rudaw.net
Za: Autonom.pl
http://xportal.pl

Komentarzy 17 to “Irak: Zakaz używania symboli syjonistycznych”

 1. revers said

  I po co draznic tym zakazem polskie elity, polska szlachte jerozozolimska z prezydentem RP na czele i 1/6 parlamentu, nnych holokaustyczykow ktorzy co roku organizuja marsze zywych pod Auschwitz z podobnymi symbolami..

 2. snag said

  Z Syrią nie wypaliło tudzież z Irakiem … nici z rurociągu taniej słodkiej wody z Eufratu i inkarnacji nieczynnego rurociągu ropy Kirkut-Haifa. No es bueno senor ,…

 3. jjj said

  W Polsce z kolei, organizacje powiązane z tym symbolem, choć może nie jaskrawo jawnie,doprowadziły do zakazu faktycznego choć nie prawnego, czyli chyba zakaz stosowany jest bezprawnie – flagi Konfederacji Stanów Południowych (czy jak to tam się oficjalnie zwało).

  Decyzja PZPN czy tam władz Ekstraligi, z pod(p)uszczenia jakiejś tam „otwartej rzeczypospolitej”, nie stanowi źródła prawa, a jest egzekwowana, nie tylko przez ochroniarzy, ale i policję i sądy grodzkie (zdaje się). Należy dodać, że flaga Konfederacji jest elementem flag niektórych stanów ze Stanów Zjednoczonych Ameryki Płn, a więc oficjalnie „największego przyjaciela i sojusznika” RP czyli Polski….

 4. R cz said

  Nie chodzi o zadna „pielegnacje” stosunkow Izraela z Kurdami. Izraelowi jest na reke podzial. Wszelka jednosc panstw na bliskim wschodzie
  jest postrzegana jako zagrozenie dla idei „wielkiego Izraela”

 5. Jerzy said

  Bravissimo !!!

 6. Jerzy said

  Preżydent RP gdyby tylko mógł, zawetowałby ustawę irackiego parlamentu.

  Po pierwsze bije ona w sojuszniczy Izrael, po drugie nie służy braciom banderowcom.

 7. Metro said

  Ha, tak mi się skojarzyło…

  Art. 137. Publiczne znieważanie znaku lub symbolu państwowego

  § 1. Kto publicznie znieważa, niszczy, uszkadza lub usuwa godło, sztandar, chorągiew, banderę, flagę lub inny znak państwowy, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

  § 2. Tej samej karze podlega, kto na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej znieważa, niszczy, uszkadza lub usuwa godło, sztandar, chorągiew, banderę, flagę lub inny znak państwa obcego, wystawione publicznie przez przedstawicielstwo tego państwa lub na zarządzenie polskiego organu władzy.

 8. Mańka said

  Po skończonej sprawie z ISIS’em – kolej na Kurdów. Wszystko po to, by rozpocząć nową wojnę w interesie Syjonu

  Koniec Daesh’u zbliża się, ale przy pomocy referendum kurdyjskiego – dysponenci globalnego puczu przygotowują się do wywołania następnego konfliktu. Oczywiście na rzecz Izraela i jak wcześniej według planu Kivunim, czyli destabilizując kraje islamskie wzdłuż linii podziałów etniczno-religijnych:

  http://ram.neon24.pl/post/140359,kurdowie-czyli-izraelski-sposob-na-iran

 9. Goj czyli w/g tych małp insekt said

  To bydło talmudyczne musi zniknąć z tej planety bo inaczej nie zaznamy spokoju. Bierzmy się za nich póki czas. Zanim dojdzie do skutku „syndrom gotowanej żaby”.
  Nie spać bracia bo gotują nam te zwierzęta mega gehennę.

  syjon – STOP

 10. Nina said

  Według informacji przekazanych przez „Rzeczpospolitą” – w 2018, w setną rocznicę odzyskania niepodległości ma wejść w życie nowelizacja ustawy o godle, barwach i hymnie Rzeczypospolitej Polskiej. Na razie zmiana ustawy jest we wczesnej fazie, projektem zajmuje się Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

  Przypuszcza się, że minister rządu „dobrej zmiany” podejmie „dobrą” decyzję a przy tym nie nadwyręży się zbytnio. Nałoży naszego Orła na pewną gwiazdę i po robocie. Tak jak pokazał to Metro (7). Skoro obecne przepisy zabraniają kombinować przy polskich symbolach to … „dobra zmiana” zmieni przepisy. Jakież to proste! Prawda?

  https://forumemjot.wordpress.com/2017/10/31/kto-w-czym-przestaje-takim-sie-staje/#more-61154

 11. Plausi said

  Wymierzone znowu przeciwko Kurdom

  Oczysiwsta dyskryminacja Kurdów.

  Przywódcy Kurdów Barzani, taki odpowiedniki NSZZ „S”,

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/06/kolonia-usa/

  są od wielu generacji agentami Mossadu. Naturalnie są ci Kurdowie sojusznikami naszych sojuszników i wykonują operacje na ich zlecenie, także we współpracy z Daesh (państwem islamskim), podobnie zresztą jak i inni agenci

  https://www.premier.gov.pl/ludzie.html

 12. ~~bezmyślnik~~ said

  Goju – Insekcie, (#9), drugi stanę w szeregi walczących. Czekam teraz na szczegółowe instrukcje, co konkretnie robić i jak. Wodzu, prowadź.

 13. ibrahim ibn jakub said

  Ciekawe, czy kurdowie okażą się takimi samymi durniami i zdrajcami jak polskojęzyczni folksdojcze talmudyczni….

 14. rysiek said

  Panie Marucha powiedz mi pan kto jest dobry w skali 1 do 5 . Żyd . Arab,, Muslem . Ruski..Polak..Europejczyk ..Pedał ;;?

  ——-
  Zakładam, że Pan pyta serio…
  Pedałów wyłączam w ogóle z klasyfikacji. To chorzy ludzie, o często zwichniętej psychice i kryminalnych poglądach.
  Cała reszta? Wszystko zależy od konkretnego człowieka.
  Admin

 15. Jerzy said

  Ad. 13.

  Nie wszyscy Kurdowie są baranami. Ci z Iraku są, ale też nie wszyscy, tylko ci powiązani klanowo i plemiennie z Masudem Barzani, który od dawna jest syjonistycznym psem.

 16. Pinxit said

  15
  Jerzy
  To prawda. Kurdowie zostali zlapani w pulapke podczas krojenia Bliskiego Wschodu przez USA, Niemcy, Francje. Powstaly sztuczne panstwa Kuwejt, Irak, Katar .. Zreszta Arabia Saudyjska to tez sztuczny twor zalozony w 1920 roku przez brytyjski wywiad. Przetem sie nazywala Hadzi, czy jakos tak.
  Dla Beduinow i Kurdow nie wystarczylo „sukna” na wykrojenie panstwa glownie dlatego, ze to ludy koczownicze i nigdy nie mialy stalego miejsca pobytu ani stalej siedziby. Wiec zostali rozdzieleni „tak jak stali” miedzy Iran, Irak, Turcje i Syrie.
  O ile w Iranie siedza raczej cicho – o tyle w Turcji i glownie w Iraku podburzani i oplacani przez Izrael daja rzeczywiscie w kosc. Domagaja sie wlasnego panstwa ale .. od zlego adresata.

  Sadam Hussein przyznal im pelna autonomie w polnocnym Iraku. Osobiscie widzialem paszporty kurdyjskie wydane przez parlament kurdyjski. Ten parlament mozna ogladac i dzisiaj. Budynek parlamentu nie tkniety pozoga wojenna!
  Ale im bylo malo tej autonomii. Podburzeni przez Izrael i USA zgodzili sie zaatakowac Husejna, bo im Amerykanie obiecali pomoc (cos tak jak w Gruzji).
  Kurdowie napadli na Irak. Pomoc nie przyszla i Husejn ich straszliwie pokiereszowal. Amerykanie zas w ostatniej chwili zmienili zdanie jak sie wystraszyli, ze Kurdowie zostana wlascicielami pol naftowych. A na te pola chrapke mial Izrael. I dalej ma.
  Kurdy w Turcji sa dosc trzymane na lancuchu ale sie bardzo buntuja tez za pieniadze z USA i podszepty z Tel Awiwu. I podejrzewam, ze im nie bardzo sie dobrze wiedzie w Turcji.
  Natomiast syryjscy Kurdowie mieli dosc znosnie i Asad im przyznal autonomie.
  Teraz im Jankesy nawpuszczali „radykalnych Kurdow’ ktorzy uparli sie, zeby miec swoje panstwo ze stolica w Raqqa.
  Jest przynajmniej jeden klopot – a moze dwa.
  Teren wokol Raqqi jest syryjskim terytorium od zarania dziejow. Pol procent ludnosci Syrii nie moze zostac wlascicielem 80% zloz naftowych Syrii bo akurat w Raqqa sa najwieksze zloza syryjskiej ropy.
  Kurdow w Syriii jest okolo 3 milionow.
  W samych Niemczech mieszka 2.5 miliona Kurdow.
  Wiec pewna syryjska dama zaproponowala, zeby Niemcy odstapili czesc swojego terytorium na panstwo kurdyjskie w Europie. (Niemcy popieraja podzial Syrii).

  Wiec z ta integralnoscia granic jest troche zamieszania. Bo wolno bylo rozpierd… Jugoslawie na 6 malych panstewek; wolno rozwalic Syrie czy Irak, ale juz Katalonia nie ma prawa do referendum. Kosowo tez nie mialo.
  W Iraku Kurdowie po tym referendum dostali po pysku. Okazalo sie, ze goraco popieral irackich Kurdow Izrael a 200 tysiecy zydow z Izraela juz sie wybieralo do Iraku- Kurdystanu na stale. Wiec sie wystraszyl Iran i Irak, ze sobie Izrael poszerzy terytorium.

  Pisze o tym dlatego, ze o ile z jednej strony Kurdow – zbojow pustyni , jak ich nazywano, pozbawiono mozliwosci wedrowania z miejsca na miejsce – panstwa dla nich nie starczylo – ale z drugiej strony.. zbojeckie Peshmergi w okrutny , okrutny sposob mordowali chrzescijan w Iraku. A poniewaz peszmergi – iracka armia kurdyjska- jest wspierana przez Izrael i USA – to o ich wyczynach i mordowaniu chrzescijan prawie w ogole nie slychac.

  Tak, sa i cywilizowani Kurdowie, ale chyba nie ci z Iraku.
  Ja w pracy mialem przypadkowo do czynienia z KPP – Kurdyjska partia Komunistyczna. Bardzo agresywni. Ci z Iranu zas, potulne jak baranki. Ale przeciez wszystkich nie poznalem. Ale widac roznice w zachowaniu. Iranczycy sa nieslychanie uprzejmi.
  A w ogole, to Kurdowie sa pochodzenia iranskiego.

  Israel obiecal pomoc w referendum a za to 200 tysiecy Izraelitow przeniesie sie do nowego panswa kurdystan!! Peszmergi (armia kurdyjska) to takie same jak KLA z Kosowa bandyci i handlarze nerkami

  200,000 Israelis Expected in “Kurdistan” Once Independence Is Declared | Global Research – Centre for Research on Globalization

  https://www.globalresearch.ca/200000-israelis-expected-in-kurdistan-once-independence-is-declared/5610344?utm_campaign=magnet&utm_source=article_page&utm_medium=related_articles

  The Creation of a “Second Israel”? Kurdistan Will Cause Years of War | Global…

  https://www.globalresearch.ca/the-creation-of-a-second-israel-kurdistan-will-cause-years-of-war/5610726

 17. Pewnie przy okazji zabronili używania symboli chrześcijańskich.

  Pewnie? Co Pan wie na ten temat? Wie Pan coś, czy tylko fantazjuje?
  Admin

Sorry, the comment form is closed at this time.