Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Wolne tematy (87 – 2017)

Posted by Marucha w dniu 2017-10-31 (Wtorek)

Fabryka Broni „Łucznik” w Radomiu zapowiedziała, że w drugiej połowie 2018 roku wznowi produkcję legendarnego pistoletu Vis. Nie mamy jasności, czy z tej broni da się strzelać, czy będzie to tylko produkt dla kolekcjonerów. Jeśli jednak będzie to prawdziwa broń, to zapewne zostanie dostarczona za darmo i priorytetowo przybyszom z Ukrainy.

Poniżej – wolne tematy.

Poprzednie: https://marucha.wordpress.com/2017/10/27/wolne-tematy-86-2017
Następne: https://marucha.wordpress.com/2017/11/05/wolne-tematy-88-2017/

Gajowy Marucha

Komentarzy 247 to “Wolne tematy (87 – 2017)”

 1. brys said

  Prawnicy i my zarobimy. A co produkujecie?

 2. Filemon said

  https://wykletykleryk.blogspot.com/2017/07/seminarium-w-tradycji-tradycja-w.html
  https://wykletykleryk.blogspot.com/search/label/Tradycja

  Innymi słowy można w niektórych polskich seminariach uczęszczać na Mszę Świętą w rycie klasycznym, ale biada jeśli ktoś przyjmie naukę o Mszy Świętej związaną z treścią tych obrzędów. Problem z tradycjonalistami seminaria polskie mają przynajmniej od lat 90-tych. Odkopane przeze mnie fora internetowe i relacje różnych osób, w tym także moich wykładowców świadczą że problem zaczął się wraz z wystąpieniem abp Lefebvre. Trzeba to uczciwie przyznać, niezależnie od tego jakie kto ma poglądy na temat tego hierarchy, że przywrócił nam świadomość dziedzictwa Kościoła i rozpoczął ruch w kierunku przywrócenia świadomości i praktyki Mszy w rycie klasycznym. W okresie pierwszych lat XXI w seminaria broniły się wydalając po prostu takich kandydatów do kapłaństwa. Powołań było jeszcze względnie dużo, więc taka polityka była akceptowalna. Przesilenie nastąpiło w okresie mojej (de)formacji. Kleryków od czasu gdy wstąpiłem ubyło około 25 % w skali kraju i władze seminaryjne zaczęły się bardziej liczyć z tradycjonalistami.

  Czy możliwa jest „Msza ekumeniczna”?
  Laudetur Iesus Christus!

  Jeden z modernistycznych wykładowców, którego bełkotu musiałem słuchać stwierdził iż Eucharystia jest sakramentem jedności (Komunia Święta) w którym ujawnia się skandal rozłamu i że od lat trwają prace nad przygotowaniem interkomunii zwłaszcza dla protestantów. Wtedy traktowałem te słowa jako marzenie ściętej głowy starego modernisty, dziś jednak coraz bardziej zauważam iż przygotowania o których mówił nasz profesor nie tylko faktycznie miały miejsce ale nieuchronnie zmierzają do konkluzji, bo oto w mediach coraz częściej słyszy się o tzw Mszy ekumenicznej.

  https://wykletykleryk.blogspot.com/search/label/nowe%20seminarium

  Problem tzw „ipsissima verba Iesu”, czyli dociekania słów których rzeczywiście użył podczas swego ziemskiego żywota Pan Jezus zawdzięczamy właśnie protestantom. I gdyby katolicka hierarchia działała poprawnie, to problemu by nie było – zostałby autorytatywnie zduszony w zarodku. ”

  Wstępując do seminarium oczywiście o żadnym homo-lobby nie miałem pojęcia, kwestię homoseksualizmu znałem właściwie wyłącznie z mediów, a moje doświadczenia w tym względzie obejmowały mniej lub bardziej sprośne żarty kolegów z liceum. Pech chciał, że mój pierwszy socjusz był gejem, chociaż przez cały okres mieszkania z nim nie miałem takiej świadomości. Najpewniej nie byłem w jego typie – cóż może to i lepiej bo boję się pomyśleć jakby ta przygoda w innym wypadku mogła się skończyć. Faktem jest, że ów współlokator tak uprzykrzył mi życie, że już po 3 miesiącach miałem ochotę wyskoczyć oknem. O tym że coś jest nie tak dowiedziałem się dopiero na początku drugiego roku gdy zaczął się jego intensywny romans z innym kolegą kursowym. Oboje wylecieli z seminarium tuż przed świętami Bożego narodzenia. Oczywiście tradycyjnie ogłoszono, że to ich własna decyzja. Jak się potoczyły ich losy nie wiem. Z moich obserwacji wynikało, że pierwszy chłopak homoseksualistą stał się już przed seminarium, natomiast drugi został przezeń uwiedziony. W seminarium były podobne przypadki i nie wszystkie kończyły się wydaleniem.

  Drugi przykład znam częściowo z opowiadań częściowo z własnej obserwacji. Była to kolejna para, która trzymała się razem od pierwszego roku. Już na trzecim roku wiadomo było iż najprawdopodobniej więź między nimi była niezdrowa. Długo ukrywali się ze swoimi tendencjami. Ostatecznie zostali wyrzuceni tuż przed święceniami diakonatu. Z tego co wiem kontynuują formację w dwóch różnych seminariach niemieckich i chyba przyjęli już diakonat. To przykład homoseksualistów perwersyjnych, czyli takich którzy wiedząc o swoich skłonnościach celowo przychodzą do seminarium by w bezpiecznym środowisku ukryć swoje preferencje.

  https://wykletykleryk.blogspot.com/2017/09/homo-lobby-w-kosciele-i-homoseksualizm.html

 3. snag said

  235 w poprzednich ,…

  Panie gajowy ,….

  Co tu ma wspolnego czy jew czy nie i co możemy a co nie*, wiekszość z nich to skoorwiele podobnie jak dylerzy używanych samochodow co nie świadczy o Amerykanach i nie zmienia arbitralnej opinii na temat wszystkiego czym ‚śmierdzi’ panu (i kilku innym przytupującym mołojcom na gajowce), USrael i USraelcy.

  *Mimo wszystko to duuużo więcej niż wam w Europie a proste banany czy ogórki jeszcze nie dotarły 😉 ,…

  ——
  Dotarły za to inne, jeszcze fajniejsze rzeczy.
  Włącznie z ruskimi hakerami, którzy wybierają Amerykanom ich rządy. I żarciem GMO. I tzw. „śledztwami”, które budzą politowanie.
  Pisać mi się nie chce, bo można by z tego grubą książkę sklecić. Ale po co? Durnych jankesów to i tak nie zmieni, a mądrzy sami wiedzą, jak jest.
  Admin

 4. Marcin said

  To może reaktywują też karabin p.pancerny Ur?
  A co w Gdańsku słychać http://prawicowyinternet.pl/hanba-wladze-gdanska-wspolpracuja-z-fundamentalistami-islamskimi/

 5. matirani said

  Jan Dziedziczak: Polska jest atakowana za sukcesy gospodarcze
  – Polska jest atakowana przez Unię Europejską za to, że nie chcieliśmy przymusowej relokacji islamskich imigrantów, za sukcesy gospodarcze i kwestię chrześcijaństwa – stwierdził w audycji 24 Pytania wiceminister spraw zagranicznych Jan Dziedziczak. Odniósł się w ten sposób m.in. do kwestii pomnika Jana Pawła II we Francji.

  więcej.. http://veryengagingnews.com/c/hl9nbjsjzj/wc8zqo0mi3/
  https://www.polskieradio.pl/130/5553/Artykul/1905493,Wiceminister-spraw-zagranicznych-Polska-jest-atakowana-za-sukcesy-gospodarcze

 6. osoba prywatna said

  Ангелина Пиппер Беларусочка Pipper Angelina Belarusian girl
  .https://www.youtube.com/watch?v=hh5yL-UWyDg

 7. Filemon said

  Osobiście uważam, że homoseksualizm jest chorobą o charakterze społecznym. Za ten pogląd zostałem zrugany przez pewnego wysoko postawionego w hierarchii akademickiej moralistę. Już po zakończeniu deformacji na ćwiczeniach z tak zwanej katolickiej etyki seksualnej podniosłem tą jak się okazało kontrowersyjną tezę. Dyskusja z owym wykładowcą wyglądała mnie więcej tak:
  A: Pan uważa, że homoseksualizm to choroba? Przecież WHO wykreśliło homoseksualizm z listy chorób!
  B: O ile wiem WHO nie jest żadnym loci teologici, w końcu nasz przedmiot nazywa się katolicka etyka seksualna, a nie świecka etyka seksualna.

  Więc wizerunki anioła ze skrzydłami pokazują nierealny obraz anioła? A definicja aniołów podana przez heterodoksyjnych teologów i przekazana nam na traktacie o Bogu stworzycielu oddaje ową rzeczywistość? Uczono nas bowiem, że anioł to immanentna siła, przez którą ujawnia się Boża opatrzność. Oczywiście przyciśnięty do muru wykładowca uznał że anioły to jednak są osoby, ale jak się ma pojęcie siły (mocy) do pojęcia osoby? Szczerze wolę upersonifikowany obrazek anioła ze skrzydłami niż definicje modernistów obracające w perzynę katolicką angelologię.

  https://wykletykleryk.blogspot.com/search/label/modernizm

  Pokarm duchowy – czyli lektura na czytanie duchowe też nie jest pozbawiona dzisiaj błędów. Przede wszystkim proponowane seminarzystom książki są autorstwa współczesnych mistrzów duchowości. Królują o. Zdzisław Kijas, o. Jacek Salij czy o. Leon Knabit. Dzieła tychże zawierają mnóstwo błędów, a duchowość na nich zbudowana jest bardzo powierzchowna. Kleryk, który chce sięgnąć po autorów klasycznych jak np.: św. Jana od krzyża, św. Franciszka Salezego, św. Ludwika de Monfort itd zwykle zniechęcany przez swojego kierownika duchowego, w najlepszym razie nie otrzyma fachowej pomocy by przez tych często trudnych autorów przebrnąć. Skoro ojcowie duchowni często nie zaznali tych skarbów katolickiej duchowości nie można się dziwić, że nie będą zachęcać swojej młodzieży do należytego ich studiowania.

  Przystosowanie formacji kapłańskiej do współczesności odbyło się kosztem wielu cennych praktyk ascetycznych. W moim seminarium nieobecne były już post oraz cotygodniowy dzień pokutny. Nawet okresy pokutne czyli adwent i wielki post odprawiane były z zaniechaniem jakichkolwiek praktyk wspólnotowego umartwienia. O tym, że był okres pokutny wiedzieliśmy jedynie po kolorze szat liturgicznych. Seminarzyści chcący podjąć autentyczny trud wyrzeczeń byli często szykanowani przez swoich kolegów. Sam w obawie przed etykietą dziwaka musiałem zrezygnować z tradycyjnego dla mnie sposobu przeżywania wielkiego postu – utraciłem w ten sposób coś niezwykle cennego. W nowym seminarium jakikolwiek dobrowolny post ciała jest w praktyce niemożliwy. Totalitarna wspólnotowość unifikuje każdy aspekt życia.

  https://wykletykleryk.blogspot.com/search/label/Ko%C5%9Bci%C3%B3%C5%82%20zachodnio-katolicki

 8. ~( nie myślinik) said

  „przytupującym mołojcom” – jak to boli jak paru Polaków ma takie samo zdanie. Jeszcze sie dogadają z sobą i partie założą? Aj waj… A niech tylko któryś ponad przeciętność wyrośnie zaraz czosnkiem jedzie koło niego, senor to, senor tamto.

 9. Filemon said

  Spowiedź chociaż zalecana co dwa tygodnie, sprawowana była jednak nie we wszystkie dni tygodnia. Stąd pewnie bierze się praktyka niektórych księży, braku spowiedzi w święta kościelne, lub co gorsza nawet w niedziele – w końcu niedziela jest dniem radości, a nie pokuty… . Tymczasem mistrzowie wiary mówią o tym by spowiadać się zaraz po grzechowym upadku, a więc możliwość spowiedzi musi być codziennie. Na szczęście klerycy mieli możliwość swobodnego wyboru spowiedników także spoza seminarium. Niestety są takie seminaria gdzie tego wyboru nie ma lub jest poważnie ograniczony. Skutkować to może świętokradzkimi spowiedziami. Poziom spowiedników seminaryjnych jest bardzo różny, jednak większość z nich nie jest niestety gotowa stosować środki pokutne właściwe dla miejsca w którym się znajdują. W praktyce spowiedzi kleryków nie różnią się zbytnio od zwykłych. Nie należy się dziwić, że praktyka sakramentu pokuty w parafiach jest tak uboga, a prowadzenie duchowe mało efektywne. Czyn pokutny w postaci modlitwy w przypadku wielu grzechów jest niewystarczający, ale o tym napiszę już innym razem.

  Alumni obowiązani są uczestniczyć w Mszach i nabożeństwach interwyznaniowych. W ich trakcie obraża się Boga nie oddając Mu należnej czci. Sam pamiętam jak nasz rektor zrezygnował z przyklęknięcia pod dojściu do ołtarza, gdy było nabożeństwo z wiarołomnymi luteranami. Dopuszcza się do głoszenia kazań klerykom przez duchowieństwo heretyckie, a alumni nie mogą się temu sprzeciwiać. Pamiętam co było gdy nie przyjąłem wspólnego błogosławieństwa biskupa i superintendenta – oczywiście szykany spotkały mnie ze strony tak zwanych współbraci fanatycznie wyznających indyferentyzm. A ja tego błogosławieństwa przyjąć nie mogłem – uznałbym, że pan w todze jest ważnym szafarzem, wyznałbym nieprawdę swym postępowaniem. Nawet odmawianie różańca w ciszy i po klęcznikiem było napiętnowane.

  Nowe seminaria to istne wylęgarnie eksperymentów liturgicznych. Tradycyjne nabożeństwa tolerowane są tam tylko w takim zakresie w jakim ich znajomość jest konieczna dla zabezpieczenia potrzeb ludu – nie są one jednak w centrum troski liturgicznej formatorów. Nacisk kładzie się raczej na to by kleryk wykazywał spontaniczność w modlitwie i sam kreował nabożeństwa.

  W każdym seminarium działa ich przynajmniej kilka. Niech jednak ich ilość nie zwodzi, często jest to wybór między dżumą, a cholerą. Cóż bowiem z tego, że kleryk wybrać sobie może z 6 grup jedną skoro do wyboru ma: Focolare, Odnowę w Duchu Świętym, Communione e Liberazione, neokatechumenat, oazę, Taize… Jeśli trafi się jakaś grupa „nie charyzmatyczna” to posiada ona bliżej nieokreśloną duchowość na przykład „grupa Maryjna”. Do rzadkości należą apostolstwa dobrej śmierci, trzeźwości, Legion Maryi, Bractwo Najświętszego Sakramentu, czy Rycerstwo Niepokalanej. Istnienie więcej niż jednej z takich grup świadczy zwykle o wysokim poziomie duchowym seminarium. Orientacja charyzmatyczna w wielu nowych seminariach jest tak dominująca, że wręcz narzuca się ona wszystkim seminarzystom.

  Niestety wiele razy podczas swojej (de)formacji polscy klerycy są zmuszani do postępowania w sposób niezgodny nawet z obecną dyscypliną kościelną. Takie sytuacje są prowokowane celowo i mają one na celu złamanie kręgosłupa moralnego

  https://wykletykleryk.blogspot.com/search/label/Ko%C5%9Bci%C3%B3%C5%82%20zachodnio-katolicki

  https://wykletykleryk.blogspot.com/2017/07/czy-warto-wstepowac-do-nowych-seminariow.html

  Pamiętam atmosferę tych dni… . Pamiętam gdy przed południem dnia 11 lutego 2013 r najbardziej zaciekli wrogowie tradycji przyszli do mojego pokoju i z dumą zakomunikowali mi o abdykacji umiłowanego papieża Benedykta XVI. Moją reakcją była salwa śmiechu – uznałem to po prostu za kolejną próbę ośmieszenia mnie

  https://wykletykleryk.blogspot.com/2017/02/co-z-franciszkiem.html

 10. osoba prywatna said

  Coś z klasyki.
  .https://www.youtube.com/watch?v=nHPCtgmtS68

 11. gość said

  Syn ukraińskiego ministra spraw wewnętrznych zatrzymany za korupcję

  Narodowe Biuro Antykorupcyjne Ukrainy (NABU) zatrzymało dzisiaj rano Ołeksandra Awakowa, syna Arsena – od 2014 r. ministra spraw wewnętrznych.

  http://www.dzienniknarodowy.pl/9068/syn-ukrainskiego-ministra-spraw-wewnetrznych-zatrz/

 12. Nemo said

  „W sobotę 28 października w katolickiej katedrze śś. Michała i Guduli w Brukseli, w ramach obchodów 500. rocznicy początku rewolucji Marcina Lutra odbyła się… protestancka ceremonia. Udział w niej wziął m.in. kardynał Jozef de Kesel, arcybiskup diecezji Mechelen-Bruksela oraz przedstawiciele różnych religii.
  Wobec tak wielkiego zgorszenia grupa młodych katolików postanowiła zadośćuczynić za liczne zniewagi Boga i Jego Kościoła odmawiając Różaniec. Zarządcy kościoła katedralnego natychmiast wezwali policję, która siłą wyprowadziła modlącą się młodzież i ceremonia hołubiąca Marcina Lutra oraz jego protestancką herezją mogła być kontynuowana.”

  http://www.pch24.pl/odmawiali-rozaniec-w-katolickiej-katedrze–zostali-wyprowadzeni-przez-policje-nwsj,55763,i.html#ixzz4x7ENDaqr

 13. gość said

  Stop żydowskim kłamstwom!

  .https://youtu.be/CgLnzOm7diA

 14. gość said

  HIT! KTO ZABIŁ KENNEDYEGO, A KTO KACZYŃSKIEGO? – MICHALKIEWICZ O CIA, MI6, KGB I NASZEJ RAZWIEDCE!

  .https://youtu.be/5AauqfdXHVA

 15. ~~bezmyślnik~~ said

  Panie Gajowy, Pana również dotyczy nasze zaproszenie za Ocean. Z szanowną Małżonką, needless to mention. Wie Pan, nie widziałem adwokata od wielu, wielu lat (na szczęście). Niech pan zobaczy na własne oczy, że tu jest jak na razie zupełnie normalnie dla zwykłego człowieka. Miejsce jest, chałupa obszerna, odkąd dzieciaki odfrunęły, a nawet do dyspozycji zapasowy samochód, na wasze europejskie standarty to on żre wprawdzie jak smok, ale niezawodny. Przyjedź pan, zrobimy fajne spotkanie, (szaszłyki i kartofelki z popiołu na ognisku przed domem i specjały najprzerozmaitsze z inspiracji Kulinarnych Fantazji), a na pewno zaprzyjaźnione także Kanadyjki nie omieszkają wpaść, bo to żabi skok. A potem sobie postrzelamy w puszki z prawdziwego rewolweru, takiego jak na kombojskich filmach. I pies z kulawą nogą nami się nie zainteresuje, najwyżej sąsiedzi przyjdą z własnymi nabojami.

  ——
  Daleko to, daleko… choć chętnie bym przyjechał…
  Ja tu w Szwecji już boję się w lesie wysikać.
  Admin

 16. Filemon said

  W moim seminarium panuje obecnie ta druga sytuacja, ale gdy ja byłem w trakcie (de)formacji tradycjonaliści musieli się zapisywać na tajną listę, aby wyjść na klasyczną Mszę. Byliśmy też nierzadko postponowani przez naszych przełożonych Nie mieliśmy prawa ogłaszać wyjść na Mszę trydencką z ambonki w refektarzu. Wtedy jeszcze nie wiedziałem, że podpisując taką listę ściągam na siebie uwagę przełożonych.

  Z tego co śledzę w sieci, w rozmowach z klerykami z różnych diecezji i z własnego doświadczenia polecam takie grupy omijać szerokim łukiem. Oswojenie przez moderatorów grup tradycjonalistów to zabieg celowy i obliczony na walkę z tym zjawiskiem w seminarium. Po pierwsze grupa taka ma za zadanie ujawnić wszystkich potencjalnie zainteresowanych.

  To samo w sobie nie oznacza, że kleryk wchodzący do takiej grupy nie zostanie kapłanem, ale jest już na cenzurowanym. Modernizm potrafi zaakceptować umiłowanie do organów, pięknych ornatów, kadzidła itp rzeczy, jednak nigdy nie zaakceptuje katolickiej nauki o Mszy Świętej, ponieważ ta nauka jest klarowna i nie jest otwarta na współczesne adaptacje. Ktoś kto zrozumiał czym Msza Święta jest nigdy nie zrówna ołtarza ofiary z amboną i nie nazwie tego drugiego ołtarzem, a pierwszego stołem…. .

  Kleryk, który miłuje Tradycję, a nie tylko tradycję będzie przeciwnikiem koncelebry, nazywania kapłana przewodniczącym zgromadzenia liturgicznego oraz innych niż transsubstancjacja pojęć określających najważniejszy moment w trakcie Mszy Świętej, taki kleryk nigdy nie zrówna we Mszy Świętej wymiaru Ofiary z wymiarem uczty i nie nazwie tego obrzędu Wieczerzą Pańską.

  A więc jeśli mnie czytasz i myślisz sobie tak: „przecież oni na to pozwalają – zapiszę się” to jesteś w błędzie. Nawet jeśli nie rozumiesz wszystkiego co tu napisałem to jeśli świadomie będziesz liturgię przeżywał sam intuicyjnie do tego dojdziesz, ponieważ liturgia wychowuje i uczy zgodnie z zasadą lex orandi lex credendi – tego chyba jeszcze uczą na pierwszym roku liturgiki w każdym seminarium, więc nie będę wyjaśniał… .

  Podpisując listę proskrypcyjną zmniejszasz swoje szanse, ponieważ od tych kleryków przełożeni będą w sposób szczególny oczekiwali postępów formacyjnych. Weryfikatorami tychże są różne próby, podczas których wystawione będzie Twoje posłuszeństwo. Każą Ci na przykład rozdawać Komunię Świętą nie będąc nawet akolitą, albo nie obmywać rąk po komunikowaniu, bo przecież nie uprawiamy kultu cząsteczek.

  Kleryk który nie afiszuje się z tradipoglądami ma łatwiej, bo jego takie próby zwykle omijają. Cały problem polega potem na tym, że wchodzisz w schemat samozaciskającej się pętli – im bardziej chcesz być wierny sumieniu tym bardziej dociskają śrubę aż w końcu albo wylecisz za niesubordynację albo inny zmyślony powód, albo przerobią Cię na swój obraz i podobieństwo.

  Zatem nie należy podpisywać żadnych list i udawać zupełny brak zainteresowania tymi sprawami. Zresztą tradikółka zwłaszcza jeśli mają narzuconych moderatorów sprowadzą Ciebie jedynie do mniej lub bardziej poprawnego wykonawstwa funkcji ministranckich na klasycznej Mszy Świętej. Nie licz na to, że zapisując się do takiego koła zainteresowań dostaniesz lepszą formację, czy nauczysz się odprawiać po staremu – będziesz miał raczej trudniej.
  W żadnym wypadku nie będziesz ukierunkowany na poznanie największych skarbów myśli katolickiej.

  https://wykletykleryk.blogspot.com/2017/07/seminarium-w-tradycji-tradycja-w.html
  https://wykletykleryk.blogspot.com/search/label/Tradycja
  Mówi się, że współczesny kleryk zakonny po to odbywa nowicjat aby zniszczona została w nim pobożność, studia filozoficzne by zdegradować rozumność, a nauka teologii by unicestwić wiarę. W ten sposób wychowuje się kapłana niepobożnego, bezmyślnego i w dodatku niewierzącego. Jeśli na to nałożymy mówiąc językiem współczesnych dokumentów tak zwaną syntezę pastoralną to otrzymamy typowego najemnika w Winnicy Pańskiej.

  Podstawowym problemem w tak zwanej formacji pastoralnej kleryków jest zmiana paradygmatu duszpasterskiego. Przez wieki duszpasterstwo rozumiano dosłownie, jako pasterzowanie duszami – prowadzenie ich ku zbawieniu. A więc istniał paradygmat: salus animarum. Od kilkudziesięciu lat sytuacja ulega zmianie. Dzisiaj duszpasterstwo pojmuje się humanistycznie, a polega ono na takim oddziaływaniu na wiernych, aby byli dobrymi ludźmi

  Mój ojciec często nazywał seminarium do którego chodziłem wyższym technikum duszpasterskim. W tej satyrze tkwi niestety ziarno prawdy. Przegląd podstawowych wymiarów formacji pokazuje, że celem nowego seminarium jest wyprodukowanie zunifikowanego kapłana posiadającego wykształcenie formalne, znającego i potrafiącego zastosować techniki duszpasterskie oraz nie myślącego zbyt wiele.

  https://wykletykleryk.blogspot.com/2017/08/dlaczego-mamy-takich-duszpasterzy.html

  Czas rekrutacji to także ostatnia sposobność dla Ciebie aby ocenić seminarium do którego wstępujesz. Jeśli uznasz, że badania psychologiczne zbytnio ingerują w Twoją intymność, albo rozeznasz, że moderatorzy przeprowadzają rekrutację niczym do korporacji to trzeba mieć przysłowiowe jaja i się wycofać. Zawsze możesz zapisać się na rok na teologię i wejść na drugi rocznik w innym seminarium. Dopóki nigdzie nie byłeś masz czystą kartę i taki zabieg jest stosunkowo łatwy do przeprowadzenia. Dla nich jesteś tylko kolejnym kandydatem, oni zaś dla Ciebie są wyrocznią. Niestety praktyka wskazuje że przenosiny do innego seminarium są trudniejsze – przede wszystkim dlatego, że zawsze konieczna będzie opinia byłych przełożonych i pojawiają się pytania dlaczego odszedłeś/zostałeś wyrzucony.

  https://wykletykleryk.blogspot.com/2017/07/o-wyborze-seminarium-czyli-sow-kilka.html

  Seminarzysta, który nie jest gotów przyjąć znaku zewnętrznego tym bardziej nie jest gotowy na przyjęcie święceń niższych/posług. Z tego co się orientuję w Polsce jedynie kołobrzeskie i opolskie seminarium odkłada obłóczyny na czas po lektoracie. Między innymi z tego powodu osobiście radzę omijać te seminaria szerokim łukiem – jaki sens ma formacja w seminarium, w którym w tak widoczny sposób łamie się dyscyplinę kościelną?

 17. gość said

  Warszawskie „kotłownie”, czyli jak bezwzględnie oszukują ludzi!

  https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/forex-kontrakty-cfd-inwestowanie-w-debiuty,179,0,2383283.html

 18. snag said

  I słusznie, macie ważniejsze problemy pod nosem zeby zajmowac sie durniami ktorzy nie wiedza jak przegrać z fasonem ,…

 19. osoba prywatna said

  Całe piekło jest zapchane kobietami w spodniach
  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/cale-pieklo-zapchane-kobietami-spodniach-2017-10

 20. osoba prywatna said

  Psyop i taktyka oszustwa
  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/psyop-i-taktyka-oszustwa-2017-10

 21. ~~bezmyślnik~~ said

  Gość: Wypłynął temat kotłowni na kilku miejscach polskiej Sieci. Problem trwa od dawna, ale dopiero teraz jakby się go wyeksponowało. Należy podejrzewać, że w ten sposób odwraca się uwagę od jakiejś wielkiej machlojki na potężną skalę. Miejmy oczy dookoła głowy.

 22. snag said

  Nemo @ 11 ,…

  Spójrzmy na to z innej gałęzi, na zachodzie katolickie kościoły i nie tylko katolickie są często ‚wypożyczane’ przez inne wyznania bo praktycznie są puste i jakoś trzeba je utrzymać. Jeśli kościół został wynajęty i opłacony przez luteranów z jakiejkolwiek okazji to nie po to zeby ktos demonstrował i zakłócał ich ceremonial.

  Get it ? ,…

  ——
  Ch* wielki i bąbelki. To właśnie „kościoły” protestanckie świecą pustkami, a społeczeństwa są w 90% ateistyczne,
  Admin

 23. snag said

  Powtarzam z poprzednich dla drugiej zmiany ,…

  V-ta kolumna ,…

  Lista (sieć) sprawdzonych sojuszników Sorosa w EU grajdołku – Między innymi były naczalny parlamentu Martin Schulz, 7-miu vice prezydentów, szefowie komitetów, 226 MEPs ( w tym z Polski) a z obecnym Jean-Claude Juncker spotyka się za zamkniętymi drzwiami i rzekomo nie wiadomo po kiego – Od połowy strony długa lista z fotkami agentów i krajów które rzekomo reprezentują – Ktoś tu ostatnio próbuje gnoić Breitbart i snaga 😉 ,…

  Hungary Warns Europe Is in Danger as Leak Reveals Soros Network’s List of ‘Reliable Allies’ in EU Parliament
  ————————————————
  http://www.breitbart.com/london/2017/10/31/hungary-europe-soros-network-list-allies-eu-parliament/

  Leaked documents listing hundreds of EU parliament members that the George Soros network considers “reliable allies” should raise alarm bells across Europe, says Hungary.

  „The list, which includes 226 MEPs including former President of the European Parliament Martin Schulz, seven vice-presidents, and a number of committee heads, coordinators, and quaestors, was circulated within the billionaire open borders campaigner’s Open Society Foundations group, and revealed by DCLeaks?

  „The government spokesman questioned how Soros was able to meet with President of the European Commission Jean-Claude Juncker with “no transparent agenda for their closed-door meeting”, and pointed out how EU proposals to redistribute quotas of migrants across the EU are eerily familiar to Soros’s own self-published plan for dealing with the crisis”

 24. osoba prywatna said

  Żydzi i Kahały książka 212 str.
  .https://drive.google.com/file/d/0BwhdqglsNN-2S3R1bkJUZkpmMU0/view?pli=1

 25. Filemon said

  Forma ma znaczenie – nieważne rozgrzeszenia…

  Tego posta nie planowałem, ale kolejny raz doszły mnie słuchy, że są księża, którzy udzielają nieważnych rozgrzeszeń. Jak to możliwe? Otóż okazuje się, że niejednokrotnie spowiednicy zmieniają formułę rozgrzeszenia.

  Nie dawno znajoma mi osoba zadzwoniła do mnie i prosiła o opinię na temat ważności formuły która mniej więcej brzmiała tak: „Ja w imieniu wspólnoty Kościoła udzielam tobie rozgrzeszenia, idź w pokoju”. Przypomnijmy słowa istotne z formuły rozgrzeszenia: „Ja odpuszczam tobie grzechy w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego. Amen”. Formuła zastosowana przez szafarza sakramentu pokuty określała co prawda czynność, czyli rozgrzeszenie, ale nie zawierała formuły trynitarnej. Ani Kościół, ani kapłan nie mają sami z siebie władzy odpuszczania grzechów. Zastosowana fałszywa formuła wyraźnie wskazuje na błąd eklezjologiczny, bo to kapłan Kościoła jest narzędziem, zaś Bóg jest tym który udziela łaski uświęcającej. Udzielone w przykładzie rozgrzeszenie jest symulacją sakramentu pokuty. Nie jest ono ważne.

  Znajomy wiedziony charyzmatem rozumienia wiary postanowił pójść do innego spowiednika i w swojej uczciwości wyjaśnił mu całą sytuację. Spowiednik zaś zamiast pochwalić roztropnego penitenta, zganić poprzedniego spowiednika i normalnie udzielić absolucji rozpoczął wykład na temat spowiedzi pragnienia i twierdził że „sama intencja wystarczy”.

  Otóż gdyby tak było moglibyśmy przyjąć protestancki i starokatolicki punkt widzenia, w którym cały akt pokutny odbywa się w sercu poprzez wzbudzenie właściwej intencji. Taki pogląd jest z gruntu heretycki i wywraca całą katolicką naukę o sakramentach.

  Jeśli napotkacie kapłana który niszczy sakrament to go upomnijcie, jeśli idzie w zaparte donieście biskupowi, jeśli biskup nie zareaguje donieście Stolicy Apostolskiej i przestrzegajcie siebie wzajemnie przed wilkami w owczej skórze, bo tu chodzi o wasze zbawienie!
  https://wykletykleryk.blogspot.com/2017/06/forma-ma-znaczenie-niewazne.html
  Wiekiem przyjmowania Komunii Świętej przez dziecko jest wiek rozeznania – który św. Pius X określa na około 7 lat.
  Odkładanie przyjmowania Komunii Świętej do wieku 9 lat jest bardzo poważnym nadużyciem, bowiem w tym wieku dzieci zwykle utraciły swoją pierwotną niewinność. Taka praktyka prowadzi do tego, że dzieci pozbawione są środków zbawienia odpowiednio od 2 do nawet 5 lat! To jest zwykle prawie połowa życia przeżyta w stanie grzechu śmiertelnego.
  https://wykletykleryk.blogspot.com/2017/05/szalenstwo-pierwszej-komunii-swietej.html

  http://www.wczesna-komunia.com.pl/
  http://wielodzietni.org/index.php?p=/discussion/11334/wczesna-komunia-swieta-prosze-o-pomoc-do%C5%9Bwiadczonych

  https://tomaszjochemczyk.wordpress.com/ubostwo-nie-dotyczy-bozego-kultu/

  UWAGA BISKUP ATEISTA:

  „Mamy pewien problem z pojmowaniem ekumenizmu w Polsce. To nie ekumenizm jest herezją, tylko jego odrzucenie” – powiedział bp Krzysztof Nitkiewicz. Przewodniczący Rady KEP ds. Ekumenizmu był gościem Międzynarodowego Kongresu Ekumenicznego „Lublin – miasto zgody religijnej”.
  http://niedziela.pl/artykul/31982/Bp-Nitkiewicz-to-nie-ekumenizm-jest

  http://niedziela.pl/artykul/26815/Bp-Nitkiewicz-potepianie-ekumenizmu-jest
  http://niedziela.pl/tag/45/ekumenizm

 26. snag said

  Senor admin, zejdź waść na ziemię ,…

  Kiedys chodzilem na katolickie msze w okolicy Seattle do kościoła ‚innowierców’, na marginesie do dwóch bo proboszcz załatwił lepszy kontrakt u Metodystów.

  W moim rodzinnym mieście

  W NYC

  We Francji

  https://www.washingtonpost.com/news/worldviews/wp/2016/08/03/images-of-a-priest-being-dragged-from-a-condemned-st-rita-church-anger-the-french-right/?utm_term=.445662f02f8c

 27. gość said

  75% rządzących Polską nie są Polakami – Jan Zbigniew hrabia Potocki

  .https://youtu.be/R1dGEYxGVUg

 28. snag said

  Co nie znaczy że te protestanckie „kościoły” też nie świecą pustkami ,…

 29. Boydar said

  Trawestując Ruszkiewicza … (poprzednie wolne) – OP (236) czyli http://spiritolibero.neon24.pl/post/140810,ktoredy-na-wschod

  SL napisał „… Polską Racją Stanu jest harmonijna, pokojowa i przede wszystkim symetryczna polityka wobec naszych najbliższych sąsiadów …”

  Artykuł kończy zaś słusznym skądinąd „… z banderowcami się nie rozmawia, do banderowców się strzela …”.

  A do żydoszkopów mimo wszystko nie … choć upaina to przecież ich bękart …

  Pan Ruszkiewicz chciałby i Bogu świeczkę i diabłu ogarek … sem neda … będziemy pamiętali, panie Jacku.

 30. gość said

  Irak zakazuje syjonistycznych symboli

  Iracki parlament postanowił znowelizować przepisy dotyczące symboli zakazanych w tym bliskowschodnim kraju, dlatego używanie syjonistycznych symboli z flagą Izraela na czele będzie karalne. To odpowiedź Irakijczyków na wydarzenia z września, gdy na terenie Regionu Kurdystanu odbyło się nielegalne referendum niepodległościowe, a Izrael był jedynym państwem otwarcie popierającym przeprowadzenie głosowania w tej sprawie.

  http://autonom.pl/?p=19976

 31. gość said

  Odmawiali Różaniec w katolickiej katedrze. Zostali wyprowadzeni przez policję

  To jeden z największych skandali w historii belgijskiego Kościoła. W trakcie upamiętnienia 500. rocznicy wystąpienia Marcina Lutra, belgijscy katolicy odmawiający Różaniec zostali siłą wyprowadzeni z katolickiej katedry przez policję.

  W sobotę 28 października w katolickiej katedrze śś. Michała i Guduli w Brukseli, w ramach obchodów 500. rocznicy początku rewolucji Marcina Lutra odbyła się… protestancka ceremonia. Udział w niej wziął m.in. kardynał Jozef de Kesel, arcybiskup diecezji Mechelen-Bruksela oraz przedstawiciele różnych religii.

  Wobec tak wielkiego zgorszenia grupa młodych katolików postanowiła zadośćuczynić za liczne zniewagi Boga i Jego Kościoła odmawiając Różaniec. Zarządcy kościoła katedralnego natychmiast wezwali policję, która siłą wyprowadziła modlącą się młodzież i ceremonia hołubiąca Marcina Lutra oraz jego protestancką herezją mogła być kontynuowana.

  https://www.pch24.pl/odmawiali-rozaniec-w-katolickiej-katedrze–zostali-wyprowadzeni-przez-policje,55763,i.html

 32. gość said

  Absurd niemieckiej propagandy. Tak ocenzurowali grę komputerową

  Prawdziwą burzę w internecie wywołało zestawienie fragmentu sekwencji z gry komputerowej Wolfenstein II: The New Colossus. Podczas gdy w oryginalnej wersji gry w jednej z kluczowych scen pojawia się Adolf Hitler, a na ścianach widać swastykę – w wersji przygotowanej na rynek niemiecki swastyka została „podmieniona” a Hitler nie ma charakterystycznego wąsika.

  To jeszcze nie koniec cenzury zastosowanej w grze komputerowej. W wersji niemieckiej Wchodzący do pokoju Hitler nie jest witany, tak jak w oryginalnej wersji zawołaniem „Heil Hitler!”, lecz „Mein Kancler!”.

  Różnic jest jednak znacznie więcej. Zestawieni tej samej sceny z gry komputerowej w wersji oryginalnej oraz tej dedykowanej na rynek niemiecki opublikował w serwisie YouTube kanał „Censored Gaming”.

  .https://youtu.be/kTQ1eBiRRRo

  Za:http://niezalezna.pl/207433-absurd-niemieckiej-propagandy-tak-ocenzurowali-gre-komputerowa

 33. Marucha said

  Re 26:
  To co się dzieje z kościołami w kraju bandziorów i psychopatów, jakim jest USA – to wszyscy wiemy.
  My w Polsce tych problemów nie mamy. przeciwnie, otwiera się coraz to nowe świątynie.
  Nie zabijamy też dzieci zbyt małych, aby mogły się bronić bodaj płaczem.

  Na USA spada ich krew.

 34. Ad.15 Admin

  Ja w szwedzkich lasach ostatnimi lasy dostrzegam coraz mniej grzybów i zwierząt, a coraz więcej śmieci i wyraźnych śladów po cygańskich taborach oraz ich kloakach.

 35. RT novosti said

  Czy kolejny zamach w NY to fałszywa flaga? Czyli standartowy schemat „allach akbar”, jak w Jewropie. Nawet w RT opisując wydarzenie czuć ironię w wypowiedziach dziennikarzy. A może to tzw. Aktorzy kryzysowi? W Polskich mediach o tym nie piszą, ale w anglojęzycznych wiele można się dowiedzieć.

  ——
  Na 99% fałszywa flaga.
  Admin

 36. snag said

  Coraz więcej świątyń i jeszcze więcej żyjących na granicy nędzy ,…

  ——
  Jednak, Snag, byłeś, jesteś i będziesz nikczemnikiem.
  Aby obwiniać Kościół o nędzę ludzi okradanych przez żydoamerykańskich banksterów (czy w ogóle kojarzyć jedno z drugim) – trzeba być pojebem albo skurwielem.

  Panie Mietku, Panie Romanie… nadal bronicie Snaga?
  Admin

 37. Boydar said

  http://technowinki.onet.pl/trwa-wielki-chinski-eksperyment-jezeli-sie-powiedzie-wizja-orwella-stanie-sie/jz5wnx

 38. Boydar said

  https://kobieta.onet.pl/moda/cmentarianki-czyli-obciach-na-cmentarzu-jak-sie-ubrac-zeby-wygladac-stosownie/n2wg6rx

 39. Miet said

  Re.33.
  Ojjjj… Panie Wacławie, niech Pan nie popada w zbytnie samozadowolenie.
  ” …my tego nie robimy…” – my to kto?
  Ja wiem, że Pan tego nie robi – ale ja nie utraciłem kontaktu z Polską, z moimi starymi przyjaciółmi, oni by Panu powiedzieli, tak jak i mnie, że ten szatański proceder trwa tak jak i dawniej trwał.
  I takie gadanie, że u was morduje się dzieci, które nie potrafią się bronić a u nas to nie, ma niewiele wspólnego z prawdą.

  Co do obrony p. Snaga, to ja nie muszę tego robić bo on sobie nieźle radzi.
  Jeżeli pisze prawdę, która się komuś nie podoba, to zawsze go poprę.

 40. anATOM said

  Ja tu tylko sobie codziennie wpadam i czytam i jedno wiem na pewno snag to wyjątkowa kanalia.

 41. Ad. .29

  „z banderowcami się nie rozmawia, do banderowców się strzela …”.”

  – Z banderowcami rozmawiać trzeba. Np. „Jakie jest twoje ostatnie życzenie?” 🙂

 42. revers said

  Amerykanie zbieraja material genetyczny Rosjan w calej Rosji
  https://pl.sputniknews.com/swiat/201710316598740-Putin-zbieranie-biomaterialu/

  tylko czekac na nowa bron biologiczna przeciw Rosjanom, przy czym zastrzegaja sobie prawo uzycia sily przeciwko „terrorystom” na calym globie, sami zapominajac ze terrorystow sami kreuja jak Bin laden, czyli prawo kreowania terrorystow i ich zwalczania..

 43. Carlos said

  Moim zdaniem panstwo polskie (???) przesadnie dotuje Polski Kosciol, ale takze lewackie organizacje, mniejszosci narodowe i wszelkie inne oprocz ( sic) lekarstw dla emerytow, dzieci, chorych na raka itd… Marucha mnie zabije, ale przypominam, ze za tzw. komuny, szykanowany Koscol mial sie bardzo dobrze, mimo, iz zyl tylko z tacy. Oczywiscie, jesli pieniadze panstwowe mialyby byc rozkradzione, to tez wole zeby cos skapnelo Kosciolowi. Pamietam tez, jak dary dla solidarnosci byly „rozdawane” przez hierarchow Kosciola. Bede zawsze bronil Kosciol Chrystusowy, ale nasz przekupny Episkopat – NIE.

 44. Pamięć o patriotach said

  Piękny życiorys wielkiego patrioty i odważnego żołnierza (bez kropki!):

  P.S.

  Teść (żołnierz Zgrupowania Stołpeckiego AK ) nie chciał nigdy powiedzieć, co działo się z pojmanymi sowieckimi dywersantami, zwącymi się dla niepoznaki „Partyzantami”. Wspominał jedynie ogólnikowo, że byli „odprowadzani”…

  Oj piękne drzewa w Puszczy Nalibockiej… Co musiałyście dźwigać na swoich konarach….

 45. Marucha said

  Re 43:
  Co to znaczy „przesadnie dotuje”?

  Przesadnie to się dotuje przede wszystkim Unię, Banderland i Żydolandię.
  A Fundusz Kościelny – to raptem 145 milionów w 2016 roku, przeznaczone na WSZYSTKIE związki religijne.
  Finanse Kościoła to w zdecydowanej większości (80%) dary od wiernych – rocznie coś koło 700 milionów złotych. I nikomu nic do tych pieniędzy. Ani kurwom z „Nowoczesnej”, ani alfonsom z „Razem”, ani pedałom z „Nowoczenej” – ani nawet folksdojczom z PO. Choć ich parchate łapki świerzbią.

  Poza tym przypominam, że Kościół wyręcza Państwo na wielu polach: prowadzi przedszkola, szkoły, uczelnie, świetlice, ośrodki pomocy materialnej, prawnej i psychologicznej, bursy, domy samotnej matki, domy dziecka, apteki, placówki dla narkomanów i alkoholików, szpitale, hospicja… także cmentarze.
  Sama działalność społeczna Kościoła może być liczona w miliardach złotych.

  Państwo ma więcej korzyści z Kościoła, niż do niego dopłaca. I te pieniądze zostają w Polsce, a nie jadą do Niemiec czy Brukseli.

  Niech Pan zatem – zgodnie z tym, co napisał – broni Kościoła. A hierarchowie to oddzielna sprawa. Wielu z nich to kryptożydostwo.

 46. NyndrO said

  Panie Kierowniku, może zbyt osobiste pytanie, ale czy ma Pan tam bliskich na cmentarzu, czy może przyjeżdża do Polski? Czy może pozostaje Panu w tym dniu refleksja i modlitwa? Zna mnie Pan. Ja nie kpię. To pytanie wynika z mojego współczucia. ( * tak ogólnie, to kpię na potęgę, ale nie w takich tematach…zresztą Pan wie)

 47. Marucha said

  Re 39:
  Panie Mietku… kiedy Snag mówi prawdę?
  Czy wtedy, gdy twierdzi, że Polska stosowała krwawą przemoc wobec sąsiadów w czasach swej chwały?
  Czy może wtedy, gdy bredzi coś na temat zbrodni Kościoła?
  Czy wtedy, gdy katolików obciąża winami protestantów?

  Rację ma AnAtom (#40).
  Człowiek, który bezwarunkowo popiera każde skurwysyństwo amerykańskich rządów („ktoś przecież MUSI kraść i rabować, więc niech już będzie to USA”…) – nie jest osobą godną szacunku. I bez względu na to, jak towarzyski czy sympatyczny może być prywatnie, nie wypiłbym z nim ani piwa, ani wódki, ani nawet kawy.

  Co go, do ciężkiej kurwy nędzy obchodzą pieniądze, jakie wierni dają na tacę, choć nie stać ich na przyzwoite życie? Nie może zrozumieć, że mogą mieć inną skalę wartości? Może powinno ich się „reedukować”?

  Pomijam już fakt, iż mentalność Snaga nie ma nic wspólnego z polskością. Jest on obcy na naszym podwórku i powinien udzielać się na forach amerykańskich

 48. Marucha said

  Re 46:
  Rodziny na cmentarzach tam nie mam, ale parę osób znajomych, nawet dość bliskich, się znajdzie.
  Na naszym cmentarzu jest takie symboliczne miejsce, gdzie ludzie – zwłaszcza Polacy – zapalają lampki dla tych, których tu nie ma.

 49. NyndrO said

  Rozumiem.Może to słowo nie na miejscu, a może wcale nie, ale to miłe.

 50. Pinxit said

  36
  Snag
  Ja mysle, ze nedze na swiecie wprowadza nie kosciol, tylko amerykanska „polityka zagraniczna”: polityka zniszczenia, podbojow i herezji protestanckiej.
  Burdel w Europie wprowadza od dawna „pax americana’ – to Amerykanie zrzucali bombuy uranowe na Europe i teraz zbroja bandydow banderowskich w zakazana bron przeciwko chrzescijanom z Donbasu.

  Ile kosciolow zbombardowali Amerykanie w Iraku? A ile w Libii? W Libii zbombardowali zaraz na wejsciu dwa koscioly katolickie, do tego polskie. Dlaczego zniszczyli kulture Amharow?
  Kto im dal prawo zrownania z ziemia serbskich cerkwi i kosciolow w Kosowie?
  Kto im dal prawo wyboru papieza???

  Gdy chodzi o awanture w Brukseli, to dla mnie sprawa jest raczej oczywista. Jest to jawna, bezczelna prowokacja.
  Walonowie sa katolikami. I maja katedre.
  Luteranie nie tylko nie budowali katedr ale nawet bardzo im sie nie podobaly!!
  No to czego szukaja w katolickiej katedrze?
  Od kiedy to Kosciol katolicki jest „do wynajecia’ heretykom? Za pieniadze??
  I to sie nazywa kosciol ekumenicki.

  Powiem tak. Kosciol ekumenicki – nie mylic z tolerancja religijna- nie ma nie tylko sensu, ale jest zaprzeczeniem KAZDEJ religii w takim kosciele.
  Bo przeciez nigdy sie nie” porozumiemy” w sprawie Swietej Trojcy, Zmartwychwstania, liturgii, spowiedzi, obrzedow religijnych, oplatka, ba, nawet swieconych jajek.
  Ja podaje proste przyklady bo nie jestem teologiem i dla mnie najwazniejsze jest to, czego uczyli mnie rodzice, dziadkowie i kosciol przez wszystkie lata od czasow dzieciecych.
  Wiara naszych rodzicow jest swieta. Czy moi dziadkowie „zle” wierzyli??
  Nigdy nie zrozumiem dlaczego i kto ma prawo zabronic odmawiania rozanca w kosciele katolickim.

  A luteranie niech sobie wynajmuja stodole do celebrowania Lutra, ktoremu sie bardzo katedry nie podobaly. Rozaniec tez mu sie nie podobal.

  Awantura w zazydzonej Brukseli jest jawnym dowodem na nietolerancje religijna kosciola ekumenicznego. .

 51. NyndrO said

  Ssssnag&Splitex to wszystko bardzo dobrze wie. On po prostu, najzwyklej w świecie nie może znieść Polskości i generalnie ludzi normalnych. Myślicie, że taki Urban nie wie, że jest kanalią? Urban jest wprawdzie cwańszy, niż Ssssnag&Splitex, a więc jest jeszcze bardziej obleśny. Une tak mają. U unych wiele uwarunkowań działa odwrotnie, niż u Ludzi. Różne szechtery i sorosze właśnie dlatego nienawidzą Ludzi, że zdają sobie sprawę, jak ich genetyka jest bezwzględna. I sssyczą. Sssnag&Splitex dokładnie wie kim jest. To jest rodzaj onanizmu swoją sromotą 🙂

 52. Marucha said

  Re 50:
  Panie Pinxit,
  Przecież ktoś MUSI niszczyć, grabić, zrzucać bomby, szantażować, burzyć kościoły… bez tego świat by po prostu nie mógł istnieć. No bo czy wyobraża Pan sobie świat spokojny, bez napaści, bez wprowadzania demokracji, bez gróźb wobec mniejszych krajów?

  Dlatego skoro już ktoś ma niszczyć, grabić, zrzucać bomby, szantażować, burzyć kościoły – to niech to najlepiej będą Amerykanie. Mają w tym duże doświadczenie.

 53. www.wandaluzja.com said

  https://www.msn.com/pl-pl/podroze/news/owce-pomog%c4%85-zachowa%c4%87-krajobraz-park%c3%b3w-w-ma%c5%82opolsce/ar-AAubhjU?ocid=spartandhp//
  OWCE POMOGĄ ZACHOWAĆ KRAJOBRAZ PARKÓW W MAŁOPOLSCE

  Sprawa tą interesuję się od kilkudziesięciu lat. Pamiętam jak mówiono, że likwidacja owczarstwa w Tatrach – na sposób czechosłowacki – doprowadzi do degradacji urokliwych hal i pozbawi Tatry atutu turystycznego.
  Czechosłowacy motywowali się tym, że Opuszczone hale zajmą kozice, co będzie atrakcję EUROPEJSKĄ. Tak się jednaki nie stało, gdyż kozica jest zwierzęciem TURNI czyli Tatr Zachodnich, które są górami bardzo dzikimi, natomiast zwierzęciem hal alpejskich jest KOZIOROŻEC. Teraz opuszczone hale tatrzańskie zajęły JELENIE, jak w Szkocji opuszczone przez owce WRZOSOWISKA. Wytworzyło to zupełnie nową EGZOTYKĘ środowiskową, która nie jest w moim guście.
  Optowałem za odtworzeniem średniowiecznego koziorożca CZESKIEGO, co okazało się łatwe, gdyż znaleziona na Ostrowie Tumskim podczas wykopalisk Franza J. Straussa czaszka okazała się koziorożcem ARMEŃSKIM, który w starożytności żył na Bałkanach a w średniowieczu w zwierzyńcach feudałów.
  Owce nadają się do strzyżenia trawy, jaką to rolę pełniły przy średniowiecznych i starożytnych zamkach, żeby zachować Przejrzystość Terenu dla patroli i obserwatorów, jednak dla zachowania biocenozy połonin potrzebne są nie Owce, ale KOZY.
  Nie wiem, JAKIE koziorożce hodowali w Tatrach Zachodnich Donnensmarckowie? którzy pochodzili ze Spiszu Słowackiego, a których hodowlę zlikwidowali dopiero komuniści. Jeśli jednak założyli swój Zwierzyniec w połowie XIX wieku to nie mogły to być koziorożce alpejskie, gdyż te były wytępione jako KONKURENCJA owczarstwa a epigony w Piemoncie objęte najostrzejszym embargiem – do Łamania Kołem. Mogły to być jednak koziorożce kaukaskie czy syberyjskie, lub też nie znane nauce tatrzańskie? które uchowały się przed kłusownikami w NIEDOSTĘPNYCH Tatrach Zachodnich ??? tak jak kozice.
  Najlepiej to widać w Ameryce: tam gdzie są TYLKO HALE żyje muflon czyli OWCA Śnieżna, a gdzie jest Kosodrzewina bytuje KOZA Śnieżna, od której pochodzi nasza koza Domowa. Owca Domowa pochodzi zaś nie od muflona, ale od WYMARŁEJ górskiej owcy Syberyjskiej.
  Ponieważ zagrożeniem dla trawiastych połonin jest inwazja KRZEWÓW i lasu to walczyć z tymi porostami mogą tylko KOZY a nie owce. Trzeba odtworzyć pierwotne pastwiska trawiaste wokół ZAMKÓW dla Owiec a połoniny i hale oddać koziorożcom armeńskim.
  Na halach tatrzańskich trzeba jednak osiedlić koziorożca syberyjskiego, który ZLIKWIDUJE dziką turystykę groźbą strącenia w PRZEPAŚĆ.

 54. NyndrO said

  Drogi Panie Prawdzicu „Wandaluzjo”. Czy z Pańską stroną jest pozamiatane, czy pan coś działa. Bo to wielka szkoda dla Internetów w sensie korzystania zeń przez rodzaj ludzki by była.

 55. Joannus said

  Ad 40 AnATOM
  Jestem podobnego zdania.
  U tego typu ludzi widzę syndrom obłaskawionego dokarmieniem niedożywionego psa.
  Wyjechali poza Polskę, zasmakowali lepszego bytu, a nie mogą pozbyć się pretensji do Ojczyzny. Bo. W PRL brakowało papieru toaletowego i czego tam jeszcze, przez ponad 30 lat państwo polskie wychodzące z zapaści przedwojennej i ruiny spowodowanej wojną, nie stało się najbogatszym na świecie, nie dało im dobrobytu.
  Dla spokoju sumienia obwiniają Polaków jak się tylko im widzi, a przy tym jacy mądrale.
  Nie chcę nikogo obrażać, niemniej wyduszę, iż niekiedy przychodzi mi skojarzenie podobieństwa w relacji biedna dziwka – bogaty alfons.
  To, że znalazło miejsce do życia i pracy w ”nowej ojczyźnie” rozbójników i złodziei światowych, nie stanowi potrzeby obnażania się z podwiązanym doń ” nowym patriotyzmem”, jest wysoce niemoralnym.
  Prawdziwy Polak gdziekolwiek los go zaniesie zawsze w sercu i artykułowaniu wypowiedzi będzie miał bliżej Polskę niż obcych z wdzięczności z przysłowiową obfitą miskę soczewicy. Nie będzie wylewał żółci na Polskę i Polaków.

 56. Pinxit said

  Bardzo ladnie podsumowal Julian Assange awanture w Nowym Jorku: Nic dziwnego, ze Jankesy go cos nie lubia i otwarcie przyznaja, ze chca mu odebrac (zycie) prawo do wolnosci slowa, nie wiadomo z jakiej racji bo Assange nie jest obywatelem USA.

  Nigdy by nie doszlo do zajscia na Manhattanie, gdyby CIA wydawalo mniej pieniedzy na zbrojenie terrorystow
  Manhattan attack wouldn’t have happened if CIA ‘spent less time’ arming terrorists – Assange — RT World News

  https://www.rt.com/news/408410-assange-cia-arms-terrorists/?utm_source=spotim&utm_medium=spotim_recirculation&spotim_referrer=recirculation

 57. NyndrO said

  To do Pana Julka : .

 58. Marylka S said

  Zamieszczam link końcowej części filmu p. Kudlińskiego, tzw. preppersa. Mówi o ciekawym porozumieniu. Może, ten kto wie coś na ten temat i mógłby skomentować:

 59. Ktuś said

  Witam Was Drodzy Gajówkowicze,

  Zwracam się z gorącą prośbą, aby ktoś z Was – jeśli znajdzie ochotę i czas – mógł się odnieść do tego, co zaraz napiszę. Obecnie uczę się na jednej z państwowych polskich uczelni i mamy do przeczytania jedną z książek prof. Borysa Jegorowa. Dotarłem już do 3/4 i odnoszę wrażenie, że wg tego badacza, Rosja XIX wieku nie miała najdrobniejszych nawet zalet. Pod spodem podam główne zarzuty:

  1. Cechy rosyjskiego charakteru (po dziś dzień): Lenistwo i brak poczucia odpowiedzialności, a także pochwała życia tułacza, bandziora, najwyżej cenione jest i było złodziejstwo i oszukiwanie wszystkich wkoło. Brak pracowitości połączony z przeświadczeniem, że będę zył w dobrobycie jeśli Bóg osobiście mi wręczy sakiewkę z pieniędzmi (to są niemal cytaty z książki).
  2. Brak prywatności: pokazywanie pościeli wszystkim na wsi po nocy poślubnej nowożeńców, by udowodnić społeczności czystość panny młodej (czy tak nie było również w innych krajach Europy?)
  3. Brak pohamowania, przesadyzm i niemożność osiągnięcia złotego środka w czymkolwiek.
  4. Przedkładanie obyczaju nad prawo, co rodziło absolutną anarchię i bezprawie w XIX w jak i później.
  5. Imperializm (szokuje mnie to, że autor nie podkreśla czym faktycznie był rosyjski kolonializm – tutaj nie potrzebuje komentarza, gdyż o Azji Centralnej wiem dość sporo, a kolonializm rosyjski delikatnie ujmując, mocno różnił się od tego protestanckiego w USA czy Afryce, oczywiście na korzyść Rosji)

  Dodatkowe tezy zawarte w książce:
  1. W Rosji szkolnictwo było niedofinansowane w XIX w więc się niemal nie rozwijało, a nawet jeśli powstawała szkoła wyższa czy gimnazjum, przez kontrole państwowe była zadręczana (w Prusach z tego, co wiem, nawet szkoły prywatne były permanentnie kontrolowane pod kątem prawomyślności, no ale może się mylę?), w przeciwieństwie do kwitnącego szkolnictwa zachodnioeuropejskiego i tamtejszej swobody myśli na uczelniach.
  2. Rosja tonęła w brudzie i smrodzie, kobiety wykruszały dzieciom kupy z pieluch i ich nie prały. Nie prano odzieży aż do jej całkowitego rozkładu. Ludzie unikali mycia się, brak wodociągów i jakichkolwiek pozytywnych poczynań władzy centralnej w kierunku uwodnienia kraju, zabrudzona Newa w Petersburgu trująca mieszkańców miasta; oczywiście w przeciwieństwie do czyścioszkowatej Europy Zachodniej.
  3. Rosjanin był tak zapracowany i nie miał czasu na dokonywanie czegokolwiek konstruktywnego, że pod względem kulturalnym pozostawał daleko w tyle za Europą Zachodnią, gdzie ludzie znajdowali czas na tworzenie sztuki i kultury (to też niemal cytat z książki). – to ostatnie szczególnie mnie zszokowało, szczególnie, że Rosja znana jest ze swego kulturowego wkładu w historii Europy.

  Niestety książeczka jest obowiązkowa. Jeśli chodzi mi o odniesienie się do powyższych, chodzi mi oczywiście o rzetelne kontrargumenty. Nie będę zdradzać ani kierunku studiów, ani uczelni – nie chcę mieć kłopotów.

  Będę ogromnie wdzięczny.
  Nawet jeśli nie doczekam się odpowiedzi, pozdrawiam i ostrzegam, że atmosfera na polskich uczelniach jest co najmniej dziwna.

 60. Ktuś said

  Dodam jeszcze, że w książce opisano Rosję jako kraj trawiony przez korupcję, złodziejstwo, bandytyzm, gwałty, mordy, podpalenia itp. Spokoju taki biedny mieszkaniec Rosji nie miał. Tam nic normalnego się nie działo wg Jegorowa 🙂

 61. ~~nie chce misie wymyślać nowych przydomków~~ said

  Panie Joannusie. Pan ewidentnie dokonuje niebezpiecznych i krzywdzących uogólnien. Odwracając kota ogonem, powiedziałbym dużo złego o Polakach na podstawie polityki „ich” rządu, ale tego nie zrobię i chyba nie musze pisać dlaczego. Z tego samego względu na przykład Putin nie mówi źle o Polakach.

  Naprawdę juz od dawna misie nie chce tłumaczyć jak chłop krowie na rowie, czemu wielu z nas wyjechało. Nie wszyscy dla zielonego dulara. Niektórzy wyjechali dlatego że mogli, z tego samego powodu dla którego współcześni jadą do Egiptu („po cholewę oni jadą do tego Egiptu?”). Niektórzy dla poszukiwania przygód, a inni aby spróbować stanąć na własnych nogach. Przyczyn jest wiele. Może ten i ów uciekał przed ołtarzem albo przed presją rodziny aby żył tak, a nie inaczej.

  Oczywiście, plucie na Stary Kraj jest przejawem prymitywizmu, zagłuszenia kompleksu niższości,albo po prostu próbą usprawiedliwienia decyzji wyjazdu w razie gdy mogła się była okazać błędną. Tego się nie robi a nawet znajomy syjonista z NJ powiadał, ja jestem Żyd i ja jestem syjonista, ale przez dwadzieścia osiem lat żarłem polski chleb i nie powiem o Polsce nic złego.

  Ale nie należy gremialnie potępiać tych, którzy zdecydowali się zmienić kraj zamieszkania, a w czasach burzliwych nabyć obce obywatelstwo – to jest inna kategoria sytuacyj a nie każdy jest stworzonym, aby być męczennikiem. Polak zawsze pozostanie Polakiem. Sam się takim czuję, choć pan Marucha pewnie temu zaprzeczy z uwagi na bałtyckie geny. I wyjechałem z Kraju nie dla dobrobytu, bo w Olsztynie czekała mnie dość szybka kariera naukowa jako że wyściełana nazwiskiem. Tu moje nazwisko nic nie znaczy, albo nawet na znaczenie negatywne. Mądrej głowie dość dwie słowie, prawda, panie Joannus?

  P.S. Cassus pana Snaga zasługuje na odrębne omówienie, a ja jestem leń.

 62. PaniWoźna said

  Nie dałabym rady wyjechać z kraju, a bywałam w dramatycznych sytuacjach materialnych i rodzinnych. Po prostu niektórzy oczekują samosatysfakcji niekoniecznie materialnej. Np. wiem, ze mogłabym żyć na dobrym poziomie dajmy na to w Wlk Brytanii myjąc naczynia czy w Berlinie podcierając tyłki starym faszystom, ale wolę robić coś co jest np. proporcjonalne do mojego wykształcenia tu w Polsce za mniejsze pieniądze. Chodzi o samorealizacje taką duchową. Masę moich znajomych też przyjęło gorzej płatną pracę, ale taką, którą uwielbiają i chętnie rano wstają. W efekcie niektórych szef docenił za niewymuszone zaangażowanie awansem i podwyżką, niemniej jednak nie myślą o wyjeździe, bo lubią jak ja: ten kraj, przyrodę, język, kulturę i poczucie swojskości.

  Rozumiem, że nie każdy podziela takie spojrzenie na życie, ale chciałam wykazać, że wyjeżdżanie nie dotyczy wszystkich i nie wszyscy łakną więcej pieniędzy. Po prosty nie chcą robić czegoś, co urągałoby ich wykształceniu, stażowi pracy, ambicjom czy po prostu duszy. Bo czyścić kible to ja mogłam w wieku 16 lat na wakacyjnej pracy, ale już w wieku 25-35 lat człowiek czegoś chce i to niekoniecznie pracy w boksie w korporacji. Moi wszyscy znajomi pracują w swoim zawodzie wystudiowanym TU w POLSCE. Nie musieli latać za morze 🙂

  Pozdrawiam!

 63. Marcel said

  http://www.ultramontes.pl/wujek_krotkie_nauki_68.htm
  http://www.ultramontes.pl/wujek_krotkie_nauki_69.htm

  KRÓTKIE

  NAUKI HOMILETYCZNE

  na niedziele i uroczystości całego roku

  WEDŁUG

  Postylli Katolickiej Większej

  KS. JAKUBA WUJKA SI

  OPRACOWAŁ

  BP WŁADYSŁAW KRYNICKI

  ––––––––

  Dzień Zaduszny

  Dnia wczorajszego obchodziliśmy uroczystość Wszystkich Świętych Pańskich w niebie z Bogiem królujących, dziś obchodzimy pamiątkę wszystkich wiernych, zmarłych w łasce Bożej, lecz jeszcze nie przyjętych do nieba. Wczoraj cieszyliśmy się z chwały i szczęśliwości jednych, dzisiaj współczujemy z cierpieniem drugich. Wczoraj polecaliśmy się modlitwom mieszkańców nieba, dzisiaj polecamy Bogu dusze w czyśćcu zostające. Co Święci Boży czynią dla nas w niebie, to i my czynimy za owych zmarłych, którzy się jeszcze sprawiedliwości Bożej nie wypłacili. Wszyscy bowiem jesteśmy wspólnymi członkami jednego Kościoła Chrystusowego: i ci, co są w niebiesiech, i co na ziemi, i co są w czyśćcu. Taka jest tylko pomiędzy nami różnica, że Święci Pańscy już cel swój osiągnęli, my się jeszcze o niego ubiegamy, zaś dusze czyśćcowe, choć już upewnione o swoim zbawieniu, jednak go dotąd nie osiągnęły. A ponieważ same sobie dopomóc nie mogą, gdyż z chwilą śmierci czas zasługi minął, przeto na nas się oglądają, abyśmy je ratowali. Przypomnijmy sobie tedy naukę katolicką o czyśćcu i o tym, że w naszej jest mocy modlitwami, jałmużnami i ofiarami wspomagać dusze tam zostające.

  1. Że jest czyściec, wyraźnie tego uczy Pismo św. Oto niektóre jego świadectwa. Apostoł Paweł w liście pierwszym do Koryntian (III, 12-15) przyrównywa jedne uczynki wiernych do złota, srebra i drogich kamieni, inne do drzewa, siana i słomy. Wszystkie owe uczynki dzień sądu Pańskiego doświadczy, a każdego roboty, jaka jest, spróbuje. Czyje uczynki były doskonałe, jak kruszec kosztowny, ten nie potrzebuje się obawiać. Czyje uczynki miały domieszkę grzechów powszednich, jakby drzewa, siana i słomy, tego robota w jasności sądu Bożego spróbowana, oczyszczoną zostanie z owej domieszki: co było grzesznego, zginie, a chrześcijanin taki będzie zbawion, wszakże tak, jako przez ogień. Ów ogień, mający przepalić rdzę grzechów powszednich, nie jest ogniem piekielnym, bo z piekła nie masz wybawienia; ani ogniem ziemskim, bo nie o życiu doczesnym jest mowa, ale o dniu Pańskim, o dniu sądu po śmierci; lecz ogniem czyśćcowym. Tak też tłumaczą powyższe słowa Pawła św. nauczyciele Kościoła, np. św. Augustyn, który prosi Boga o oczyszczenie raczej tu na ziemi, aby mu ognia czyśćcowego już nie było potrzeba.

  Uczy także Pan Jezus, że kto by mówił przeciw Duchowi Świętemu, nie będzie mu odpuszczone ani w tym wieku, ani w przyszłym (Mt. XII, 32), to jest ani w tym życiu, jeśli szczerze nie chce pokutować, ani po śmierci. Są więc pewne grzechy, które mogą być odpuszczone w życiu przyszłym. A jakież to grzechy? Z pewnością nie grzechy ciężkie, śmiertelne, bo tych już po śmierci zgładzić nie można; a więc powszednie, za które jest pokuta w czyśćcu. Jeżeli bowiem nie wnijdzie do nieba nic nieczystego (Apok. XXI, 27), więc i najmniejsza zmaza musi być zgładzona wprzód, zanim człowiek będzie godzien oglądać jasność niebieską. A tymczasem rzadko kto schodzi z tego świata doskonale oczyszczony. Potępić takiego Pan Bóg nie może, gdyż na to nie pozwala Jego miłosierdzie. Musi przeto być czyściec, w którym zmarły w łasce Bożej, lecz niedostatecznie oczyszczony chrześcijanin wypłaci się sprawiedliwości Przedwiecznej aż do ostatniego szelążka, a tak dopiero posiądzie szczęśliwość wiekuistą.

  2. Wielka to dla nas żyjących pociecha, że mamy możność ratować dusze w mękach czyśćcowych zatrzymane, skracać im czas owego zatrzymania i dopomagać do rychlejszego połączenia z Bogiem w Królestwie Jego. Już w Starym Zakonie tak samo wierzono i dlatego, jak opowiadają Księgi Święte, Judasz Machabejczyk zebrał obfite jałmużny i posłał je do świątyni jerozolimskiej z prośbą, aby tam zostały odprawione ofiary za poległych na wojnie, albowiem święta i zbawienna jest myśl modlić się za umarłych, aby byli od grzechów rozwiązani (II Mach. XII, 46). Także i Jan św. Apostoł zachęca wiernych Chrystusowych, aby się modlili za tymi braćmi którzy choć ciężko zgrzeszyli, jednak w żalu i pokucie pomarli, bo takim modlitwa nasza jest pomocna. Temu tylko nie możemy dać ulgi, kto by umarł w grzechu śmiertelnym bez pokuty i o takim przydaje tenże Apostoł: Jest grzech do śmierci: nie za tym mówię, aby kto prosił (I Jan. V, 16). I dlatego jawnogrzesznikom i samobójcom, którzy zeszli z tego świata bez żadnego znaku szczerej pokuty, prawo kościelne wzbrania religijnego pogrzebu, ponieważ grzech ich jest do śmierci i niezgładzony poszedł wraz z nimi poza próg wieczności; tych bowiem żadne modlitwy już z piekła nie wybawią.

  Módlmy się przeto, wierni chrześcijanie, za umarłych naszych, którzy wierności Bogu dochowali, chociaż nie całkowicie wypłacili się sprawiedliwości Jego za swe przewinienia. Wspomagajmy ich także jałmużną, nie skąpmy jej ubogim, aby zasługę naszego dobrego uczynku Pan Bóg zechciał policzyć nieboszczykom. Tak czynił stary Tobiasz i sam też przed śmiercią upominał syna, mówiąc: Chleb twój i wino twoje staw na pogrzebie sprawiedliwego (Tob. IV, 18), ofiaruj jałmużnę przez nakarmienie ubogich na intencję tych, którzy pobożnie zeszli z tego świata, lecz mają jeszcze co do odpokutowania za swoje grzechy. Pan Jezus policzy nam owo miłosierdzie, jakby to Jemu samemu było wyświadczone: Cokolwiek uczyniliście jednemu z tych braci moich cierpiących, mnieście uczynili (Mt. XXV, 40).

  Najskuteczniejszą zaś pomoc duszom czyśćcowym nieść możemy przez Ofiarę Mszy św., która jest ponawianiem Ofiary krzyżowej i czerpaniem z zasług Chrystusa Pana, nie tylko na pożytek żywym, ale i umarłym. Taka jest nauka kościelna, podana przez Ojców świętych i taki powszechny zwyczaj w Kościele Chrystusowym, od samych Apostołów początek biorący, a przez święty Sobór Trydencki (sess. 22, cap. 2; sess. 25, decr. de purg.) uznany i potwierdzony.

  Pamiętajmy więc, chrześcijanie katolicy, o nieboszczykach, którzy pomocy potrzebują i spodziewają się od nas ochłody i skrócenia mąk czyśćcowych. Pamiętajmy o tych, którzy nam byli bliscy pokrewieństwem, przyjaźnią, dobrodziejstwy nam świadczonymi. Pamiętajmy o tych, którzy może z naszej winy tam cierpią, ponieważ byliśmy im pobudką do obrazy Pana Boga. Nie zapominajmy i o tych, którzy wiele mają do wypłacenia Panu Bogu, zarówno jak i o tych, którzy żadnej osobnej ulgi nie otrzymują, gdyż nikt w szczególności o nich nie pamięta. Są to przecież dusze od Boga umiłowane i Boga miłujące, niewypowiedzianie do Niego tęskniące, a dla niedoskonałego oczyszczenia nie mogące wnijść do przybytków niebieskich. Bądźmy dla nich uczynni i szczodrzy, a będzie nam to policzone. Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią.

  –––––––––––
  Krótkie nauki homiletyczne na niedziele i uroczystości całego roku według Postyli Katolickiej Większej Ks. Jakóba Wujka opracował Ks. Władysław Krynicki. Włocławek. Nakładem Księgarni Powszechnej. 1912, ss. 345-348.

  © Ultra montes (www.ultramontes.pl)
  Cracovia MMXVII, Kraków 2017

  Powrót do spisu treści książki biskupa Władysława Krynickiego pt.
  Krótkie nauki homiletyczne na niedziele i uroczystości całego roku

  według Postylli Katolickiej Większej ks. Jakuba Wujka SI

 64. gość said

  Chemioterapia zabija chorych na raka, twierdzi prestiżowy magazyn medyczny

  Chemioterapia, która jest aplikowana prawie wszystkim chorym na raka, może się okazać czynnikiem przyspieszającym ich śmierć! W prestiżowym czasopiśmie medycznym The Lancet Onkology, opublikowano szokujące wyniki badań, z których wynika, że nie sam nowotwór, ale właśnie chemioterapia zabija ponad połowę chorych na raka.

  Badania to potwierdzające przeprowadzili naukowcy z Public Health England Cancer Research w Wielkiej Brytanii, którzy analizowali przypadki chorych na na nowotwory, którzy zmarli zaledwie w ciągu 30 dni od rozpoczęcia chemioterapii. Z badań jasno wynika, że połowa pacjentów poddanych leczeniu za pomocą chemioterapii umiera i to nie z powodu raka ale właśnie z powodu tej terapii.

  http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/chemioterapia-zabija-chorych-na-raka-twierdzi-prestizowy-magazyn-medyczny

 65. ibrahim ibn jakub said

  Sz. P. „Ktuś”
  Rosja Carska byłe dokładnie czymś przeciwnym co pisze ten debil w cytowanej przez Pana książce. Prawda jest następująca:
  Mało kto dziś już wie, że rubel carski był najsilniejszą walutą na świecie. Miał pełne pokrycie w złocie. Bito też ruble srebrne i platynowe, będące w pełnym obiegu. Ktoś może powiedzieć, że ówczesny dolar też miał pokrycie w złocie. Nie do końca jest to prawdą. Dolary które miały pokrycie w złocie i w srebrze (o platynie się żydkom w usa nawet nie śniło) były drukowane w bardzo ograniczonym nakładzie. Były to tzw. gold certificate i silver certificate. Ale nie dla plebsu te cukierki.

  http://www.dolar.onuse.pl/banknoty_gold_certificates.html

  O wymianę na złoto mięli prawo ubiegać się bankierzy, przemysłowcy, politycy i temu podobna swołocz. Nie było tak, że jakiś farmer John ze wsi mógł wziąć ze swojego sejfu 500 $ , jechać do banku i powiedzieć: Macie tu papier i dajcie mi równowartość w złocie. Taki John na wejściu dostałby kopa od ochroniarza.
  W Carskiej Rosji byłóo zupełnie inaczej. Tam KAŻDY banknot rublowy był POWSZECHNIE wymienialny na złoto, w odpowiedniej proporcji, niezależnie od kwoty i przez KAŻDEGO Rosjanina. Proporcja ta jest tłustym drukiem napisana na każdyb banknocie rublowym:

  https://numimarket.pl/b2754-rosja-1-rubel-1898-pleske-sofronow-_377680

  Jak ktoś nie kuma po Rusku to przepiszę tutaj tę informację w brzmieniu fonetycznym:
  „Gasudarstwiennyj Bank razmieniajet krieditielnyje biliety na zołotuju monetu biez ograniczenia sumy (1 rubel= 1/15 imperiała, co sadzierżyt 17,424 doliej czistowo zołota).”

  I tu każdy Wania ze wsi, jak sprzedał swoją świnię to za papierki mógł dostać równowartość w złocie. Nota bene stąd wzięła się nazwa złotych 5-rublówek – świnki, która później przyjęła się na pozostałe złote rublówki o innych nominałach.
  Tak więc Sz. P. „Ktuś” taka gospodarka stanowiła ogromne zagrożenie dla żydowskiej hegemonii zachodniej. Więc talmudyczne lichwiarstwo wysłało swojego żyda lenina i paru innych pomagierów, dali im kasę, bo gadanego to oni już mięli w genach i dotarli do co bardziej ciemnej chołoty , no i rozpieprzyli to wszystko w chuj. Dziś rubel rosyjski , jak Pan wie, nie stanowi już żadnego zagrożenia dla talmudycznych drukarzy z FED.
  Po to własnie powinien Pan uczyć się historii , aby nie popełniać ciągle tych samych błedów i aby zawsze wiedzieć, że szwab i żyd to najwięksi wrogowie Ludzkości. Tylko, że trzeba czytać mądre książki a nie debili, bo wie Pan…papier przyjmie wszystko. Dlatego życzę Panu umiejętności w rozpoznaniu Prawdy jak też Kłamstwa. Na początek lektura obowiązkowa:

  http://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,86661,Wall-Street-a-rewolucja-bolszewicka

 66. ibrahim ibn jakub said

  Nawiasem mówiąc…na kozojebców dobry i VIS

 67. Joannus said

  Ad 61
  K, woli wyjaśnienia.
  Gdzie Pan znalazł u mnie krytykę wyjazdów czy emigracji .Odniosłem się do szczególnego typu Polaków, którym na obcych ziemiach z piętnem robienia bałaganu,okradania i niszczenia innych narodów, Polska straciła swą wartość.
  Typu takich co za spełniony cel osiągnięcia poprawy bytu, zachwalają imperium zła.

 68. Radosław 37 said

  Ofiary uzbeckiego terorysty pochodziły z Argentyny przyjechały na 30 lecie matury w NY…wierzycie? Panowie i Panie

 69. ~~~~ said

  Pani Woźna: Świat jest wielki. I piękny. Każdy region globu ma swoje cechy charakterystyczne. Każda nacja ma swoje walory. Nie można oceniać nie zobaczywszy na własne oczy. A szczególnie osądzać. Dobrze by było zaprosić do siebie całą Gajówkę, ale ze zrozumiałych przyczyn to jest niewykonalne.

  P.S. Nie każdy przyjezdny staje się tu automatycznie zlewozmywakiem. Zwłaszcza ostatnio. Dla nas możliwości są ogromne, jeśli pozbędziemy się myślenia w kategoriach zależności (od szefa, państwa, społeczeństwa, etc). Bo my umiemy pływać z rekinami. Tak nas nauczył szybko obracający się kołowrót najnowszej historii.

 70. ~~~~ said

  Panie Joannusie: Powtarzam – P.S. Cassus pana Snaga zasługuje na odrębne omówienie, a ja jestem leń.

 71. ~~~~ said

  Ibrahimie – VIS to była rewelacja na czasy, w których powstał. Nie trzeba się śmiać. Gdyby Radom kontuynuował tradycję i wypuszczał homologi, z pewnością na rynku byłby klasyk o randze takiej jak ma 1911. Ciekawe, co im teraz wyjdzie, mam cichą nadzieję, ze bez plastikowych części.

 72. osoba prywatna said

  Najpotężniejsze armie świata
  https://pl.sputniknews.com/infografika/201711016611606-Sputnik-najpotezniejsze-armie-swiata/

 73. ibrahim ibn jakub said

  ~~~~ said
  Odnośnie pistoletu Vis ma Pan rację. Coś tam wiem na ten temat, jako instruktor wyszkolenia strzeleckiego może trochę więcej niż przeciętny obywatel 😉 Jednak ludzie mają do niego po prostu sentyment. Na tamte czasy to była broń którą chętnie hitlerowcy zamieniali na swoją niemiecką. Do dziś na aukcjach niemieckich „chodzą” nasze Polskie Vis-y po 1500 EUR. Chociaż jesli chodzi o skuteczność to znów „niestety” ruska TT-ka bije go na głowę.
  Pozdrawiam serdecznie.

 74. PaniWoźna said

  Ja nie twierdzę, że świat nie jest piękny. I nie każdy kto nie zdecydował się wyjechać nie ma pojęcia o innych nacjach czy krajach. Wystarczy przecież, że podróżuje i nie siedzi cały czas w kolorowych hotelach, tylko wychodzi do ludzi. Ja mówiłam, że każdy robi jak mu wygodnie, z zastrzeżeniem, że nie jest do końca tak, że każdy wyłącznie marzy o wyjeździe z Polski i widzi dla siebie tylko możliwości zagranicą. Prawda jest jednakże taka, że jeśli nie masz kapitału, to jedziesz na zmywak. Polacy nie są nadmiernie cenieni na Zachodzie. Pan odwołuje się do założenia własnej firmy. Wiadomo, że w Polsce jak założę firmę to też nie będę „pracowała na zmywaku”.

  Ja i wielu ludzi nie ma zamiaru wyjeżdżać na Zachód w celach zarobkowych. Wbrew swobodzie przemieszczania się, wbrew działalności następnych rządów w naszym kraju. Życzę każdemu powodzenia, niezależnie czy na obczyźnie, czy tutaj. Nikomu nic złego nie życzę. Ale postanowiłam się wypowiedzieć pozytywnie o ojczyźnie, bo niezmiernie reklamowana jest zagranica a złe opinie o tutejszej pracy i życiu są rozpowszechniane non-stop.

 75. Marucha said

  Re 59, 60:
  Ta książka jest obowiązkowa właśnie dlatego, że jej autor odnosi się bardzo negatywnie do Rosji. i taki jej obraz ma się utrwalić u studentów.

 76. Cholewa said

  https://kulinarnefantazje.wordpress.com/2016/01/20/orzechy-z-miodem/
  Orzechy i miód. Czemu lączymy te dwie kategorie? Ano, ludzkość spożywa mieszaninę orzechów i miodu od zawsze. Orzechy bowiem stanowią literalnie bombę odżywczą. Zawierają kompleks białek (rzecz jasna za wyjątkiem owych nieszczęsnych egzogennych, które czynią nas wszystkożercami), związki nieorganiczne, minerałami beztrosko zwane przez domorosłych szpeniów od sprzedaży najprzerozmaitszych środków odurzających, chciałem powiedziec odchudzających, najważniejsze nienasycone kwasy tłuszczowe (NNKT), witaminy, inne koenzymy i pewną ilość węglowodanów, czyli cukrowców. Natomiast miód to jest z kolei bomba energetyczna, choć nie wolno temu produktowi odmówić wielkiej roli zdrowotnej, także z uwagi na wielką liczbe biologicznie czynnych mikroelementów.

  Tak że od czasów, gdy byliśmy jeszcze zbieraczami, potrawy z orzechów i miodu goszczą na naszym stole, lub macie z palmowej plecionki.

  Rodzajów orzechów mamy tak wielką liczbę, że nawet nie pokusimy się, aby je wszystkie wymienić. Zajmiemy się tylko tymi, które znamy najlepiej.

 77. Cholewa said

  No a bez pracy nie ma orzechów:

 78. ~~~~ said

  Nie umiem prowadzić firmy. Pływanie z rekinami dotyczy także pracy w cudzej firmie albo dla cudzej firmy. Zaczynałem od inżyniera w 1979, a potem robiłem wszystko oprócz może pracy na statku rybackim. Życie to nie tylko praca i dom. („Siapa i kanapa”). Życie to cała sieć rozmaitych uwarunkowań i slalomów gigantów. Życie jest ciekawe. Dlatego w PRL’u było conieco ciasno, choć pewne aspekty życia były nie do zduplikowania nigdzie na świecie.

  Mam nadzieję, że wkrótce imigracja zarobkowa będzie do Polski. Nadzieja to dziwna matka.

 79. ~~~~ said

  Pani Cholewo: Niech się pani ze mnom nie drzaźni. (Orzechy z mniodem) Find someone of your size.

  (mak to też orzechy, a fizdaszki to zupełnie nie orzechy)

 80. ~~~~ said

  i taki jej obraz ma się utrwalić u studentów.

  Mi Babcia opowiadała o Rosji przedpaździernikowej. Obowiązkowa książka piże że „1. W Rosji szkolnictwo było niedofinansowane w XIX w więc się niemal nie rozwijało, a nawet jeśli powstawała szkoła wyższa czy gimnazjum, przez kontrole państwowe była zadręczana”, ale Babcia chodziła do szkoły tzw. handlowej, gdzie uczono nie tylko biznesu, ale i czterech języków – angielskiego, niemieckiego, francuskiego i jeszcze jednego ale nie napiszę jakiego. Albo Babcia mnie ładowała, albo autor tej książki.

 81. Cholewa said

  A wasci to skond przyszlo do lepetyny ze jestes wiekszy ode mnie?
  Ze mnie to cetnar samych fibras con 30% sadla…
  Mali sa narwnani a ja przeciez ostoja poczciwosci i spokoju…. Tyle lat ucze nieuków i tylko czasami Cholera mnie bierze.

  Czemu mak to orzechy?

 82. Lydokork said

  Co Szanowni na taka definicje?

  Za Wolność uważamy możliwość działania zgodnie z własną wolą.

  Przy czym znaczenie i rozumienie słowa „możliwość” ma na względzie (uwzględnia) ograniczenia wynikające z zakazów, etyki, moralnosci, nakazów i braku środków umożliwiających takie działanie

 83. -bezmyślnik- said

  Mulda jest mniejsza i nie wolno się nad nią pastwić.

  Czemu mak to orzechy?

  Bo tak zarządził Stwórca z tylko Sobie znanych powodów. To najmniejsze znane orzechy. Znów Cholewa mnie bierze… znaczy się wciąga.

  Wolność i odpowiedzialność. Sprzeczność??? Hegel się kłania.

 84. Lily said

  Re 58;Marylka S
  Czy to wszystko nie zapoczatkowali slynni
  braciszkowie?.

 85. brys said

  Nie jest dobrze. Największe Polskie firmy prywatne. Pierwsza trójka: TV, ubrania i buty. A na czwrtym firma od gier komputerowych.

  https://www.forbes.pl/rankingi/100-najwiekszych-firm-prywatnych-w-polsce-2017/twwjf75

 86. Cholera said

  Jurek Szorosz jest niebezpieczny.

  Wedlug Brzeskiego, to agent niemiecki albo rosyjski.
  Aha… tercium non datur? Alez skad tam, Panie Rafale, sa inne opcje….
  A czemu nie brytyjski agent zydowskich banksterów?
  Albo zydowski agent brytyjskich banksterów rodem z Frankrurtowa?
  No czemu nie, Panie Brzeski?

 87. revers said

  bialorusini tez ludzie do kupienia z wiza do stanow
  http://belarusfeed.com/usa-visa-belarus/

 88. revers said

  Pod nowoczesne masowe ludobojstwo …
  https://pl.sputniknews.com/swiat/201711016611475-Sputnik-bron-biologiczna-Rosja/

 89. Premizlaus said

  Po NICK’owemu będzie.

  Październik za nami.
  Listopad się zaczął.
  Mróz tuż tuż.
  Więc Baydur’owy sezon zacząć już.
  Czas wyciągnąć z szafy przedwojenne kalesony.

 90. ibrahim ibn jakub said

  Ad 86
  Nie soros a sauron.

 91. ibrahim ibn jakub said

  Gdybym nie miał rodziny to pojechałbym i rozjebałbym mu ten syjonistyczny, diabelski łeb.

 92. Pinxit said

  65
  Ibrahim Ibn Jakub
  Wlasnie zaczela sie nowa awantura o rosyjskich zawodnikow. Amerykanie uparli sie, zeby Rosji odebrac medale z Soczi. Robia zdaje sie wszystko, zeby Rosji bardzo przeszkodzic w uczestnictwie w olimpiadzie zimowej w Tokio, w lutym przyszlego roku. Na razie zdyskfalifikowali do koznca zycia rosyjskich dwoch narciarzy.

  USA to jaskinia jednookich cyklopow, pozeraczy ludzi..
  Jeszcze tak dranskiego barbarzynstwa jak kowboje w wyprasowanych i nieskazitelnie czystych koszulach i w nowych kapeluszach do filmu w Holywood – to swiat nie widzial.

  Byc moze, ze dranie nie moga przezyc Syrii i Krymu, gdzie juz mieli dopiete na ostatni guzik zagospodarowanie sowieckiej bazy na swoja wlasna. Cud – marzenie – baza na Krymie, Rosjanie sprzatneli im sprzed nosa.
  I do tego Syria sie nie udala.
  Putin wlasnie polecial do Iranu. Rosjanie beda tam budowac elektrownie atomowa!
  Ta samowola Rosji jest oczywiscie nie do darowania.

  Senator McCain, znany geograf, okreslil Rosje jako kraj wielkosci stacji benzynowej, ktory udaje panstwo.
  (Pomyli sobie chyba z Czarnogora, gdzie trzyma swoje jachty.)

  Komisja senacka, ktora ad infinitum rozpatruje przestepstwa rosyjskie w czasie amerykanskiej kampanii wyborczej wyraznie wskazuje na fakt, ze Rosjanie nie ma prawa do niczego: ani dostepu fejsa, twittera, mediow, olimpiady, wlasnej bazy na Krymie, wlasnych konsulatow w USA itp,

  Szukac bedzie teraz caly jankesowski think-tank, jakby tu teraz ukrasc rosyjskim zawodnikom wszystkie medale: wstecz i do przodu.

  Widac, gdy chodzi o „mieszanie sie w demokratyczne wybory w USA” – to Rosjanom odbiera sie podstawowe, demokratyczne prawo brania udzialu w demokraycznyhc wyborach w USA – w ktorych wszyscy moga brac udzial – z wyjatkiem Rosji.
  Arabia Saudyjska zaplacila kampanii Clintonowej 20 mln dolaroow, Poroszenko zrobil sciepka na 2 miliony dolcow na madam Clinton..

  Rosje chyba trzeba ukarac za to, ze nie wplacila ani centa.

  Angela Merker gave 5 mln to Clinton campaign

 93. Polo said

  Do pierwszego stycznia 2018 jeszcze jestem wolny, po tej dacie stanę się przestępcą.
  W chwilach wolnych od pracy i czytania gajówki lubię sobie wziąć detektor metalu i pospacerować po lesie. Jestem tak zwanym detektorystą, poszukiwaczem skarbów.
  Poniżej dyskusja w radio TOK FM audycja z dnia: 20-10-2017

  .https://www.youtube.com/watch?v=DIfyKEbxj38&t=692s

  Taki gniot prawny nie jest odosobnionym przypadkiem.
  Pamiętaj, że jak idziesz poszperać na strych bez wiedzy konserwatora zabytków jesteś PRZESTĘPCĄ!!!!!

 94. takatam said

  Zgodnie z intencją autora posyłam dalej:
  >Tymczasem moi drodzy państwo ODNALEŹLIŚMY w INTERNECIE informacje w kontekście tuz, tuż nadchodzącej zmiany ustawy o ochronie zdrowia – druk sejmowy 1813 – po zatwierdzeniu przez ” Sejm RP” i „Prezydenta RP” zostanie nałożony na WOLNYCH OBYWATELI PRZYMUS SZCZEPIEŃ ( dla osób pełnoletnich w/g zaleceń GIS – ‚sanepidu’), a do przymusowych szczepień będzie kwalifikował lekarz Podstawowej Opieki Zdrowotnej ( POZ ), czyli ‚lekarz rodzinny’. Ustawa ta wchodzi w życie dnia 01 grudnia 2017r. Żeby nie podlegać temu systemowi, należy zrezygnować z usług POZ jaknajwcześniej – DO 01 GRUDNIA 2017r – należy pobrać druk zmiany lekarza rodzinnego i druk zmiany pielęgniarki , również położnej – i tam nie wpisać nowego lekarza, pielęgniarki czy położnej. Wtedy można korzystać z lekarzy w praktykach prywatnych, którzy mogą wystawiać skierowania na badania, do specjalistów, zwolnienia lekarskie itp. W takiej sytuacji nie będzie możliwości kierowania „pacjenta” na przymusowe szczepienia np. przeciwko ‚grypie’ lub podobnym UROJENIOM systemu.
  Po 01 grudnia 2017 nie będzie możliwe wycofanie się z opieki zdrowotnej POZ, czyli przymusu państwowego podlegającego tzw. BIGFARMIE. Dociekliwi niech szukają i kojarzą – na polecenie p. premier Szydło niejaki Posobkiewicz ( Główny Inspektor Sanitarny ) dostał polecenie projektu zmiany rozporządzeń w/s obowiązkowych – PRZYMUSOWYCH – szczepień pełnoletnich obywateli. Natomiast ubezpieczenie zdrowotne działa też w Niepublicznych ZOZach i u lekarzy prywatnych, którzy mają umowę z NFZ – a jest ich ogromna większość.
  PODAJCIE DALEJ…<
  . http://prawy.pl/60366-50-tys-zl-kary-za-nieszczepienie-sie-na-grype-juz-wkrotce-w-polsce-do-szczepien-kwalifikowac-ma-pielegniarka/
  .http://legislacja.rcl.gov.pl/projekt/12304556/katalog/12466351#12466351
  .http://prawy.pl/60405-nie-pozostan-obojetny-na-szczepionkowy-terror-wyslij-do-ministerstwa-zdrowia-uwagi-do-projektu-ustawy-o-chorobach-zakaznych/

 95. ibrahim ibn jakub said

  W kowbojskich kapeluszach nie widzę niczego złego. Bardzo praktyczne i eleganckie nakrycie, tylko nie każdemu pasuje:

  Natomiast co do reszty pełna zgoda. Jankesi to najbardziej mordercza rasa na świecie, przynajmniej obecnie. I żeby nie było – znana mi jest historia Polski Kresowej i żydowskiego nkwd.

 96. Pinxit said

  94
  Ibrahim Ibn Jakub
  Mnie sie rozchodzi o filmy holywoodzkie o kowbojach. Sa tak glupie i nierealne jak cala amerykanska demokracja.
  Jeszcze nie widzialem kowboja na filmie w brudnej koszuli ani poplamionym kapeluszu. Nie chodzi mi o ochrone przed sloncem. Chodzi o to, ze nawet bo bitwie z indianami, innymi kowbojami – kazdy holywoodzki bohater wygladal jakby wyszedl prosto od krawca.
  Takie sa wszystkie te durnowate filmy z Holywood. Piekna wyprasowana i wykrochmalona posciel bo szalowej nocy zbereznikow, wiecznie odpucowane panienki i pozamiatane podlogi oraz swieze kwiaty we flakonach w podrzednych spelunach..
  Cuda kinematrografii…

 97. www.wandaluzja.com said

  https://tajnearchiwumwatykanskie.wordpress.com/
  TAJNE ARCHIWUM WATYKAŃSKIE, CZYLI 1050 LAT NIEWOLI WOLNYCH WCZEŚNIEJ SŁOWIAN

  Bardzo Panu dziękuję za list, który dał mi dużo do myślenia. Jest Pan PIERWSZYM z moich Krytyków, którzy nie widzą Sprzeczności pomiędzy mą interpretacją POLITOLOGICZNĄ a Dotychczasową chronologią LECHII alias Dziejów Bajecznych Polski. TE różnice – zwłaszcza chronologiczne – wynikają głównie z Ocenzurowania redakcyjnego SŁOWIAŃSKICH KRÓLÓW LECHII – wyraźnie przez Piastów, jak np. WYRZUCENIA Ludwika Lebediusza (825-859), który w 830 r. rozgromił nad Wołgą Ordę Turecką i wyniósł do władzy Ludwika Niemieckiego, ale i dopuścił do chrztu Katolickiego książąt czeskich w Ratyzbonie, co wyrwało ich w polskiego systemu politycznego: http://www.wandaluzja.com/?p=p_118&sName=30.-polska-popielidow//.
  Dziękuję Panu za USUNIĘCIE rzymskiego Pompiliusza-Pompejusza Wielkiego z piedestału Fundatora Polski, jako próby Przyporządkowania historii Polski RZYMOWI. Miast tego wprowadza Pan króla Popiela I Wielkiego (1729-1679 ) z Gdańska. To jednak mówi o Początku Polski na Cytadeli poznańskiej w r. 1625 p.n.e., czego inicjatorem był ów Popiel I Wielki, trochę Niecenzuralny jako Syn słowiańskiej Nałożnicy Posejdonidy poznańskiego – a więc Nie Słowianina – z której to racji Polacy byli nazywani Synami Posejdona.
  Od powstania SEJMU w Poznaniu kończą się władcy Aryjscy, których w tym Poczcie mamy Plejadę. Król WANDAL to wyraźnie Wandaluz, który przywiódł swój Wielki Lud na OKRĘTACH na Wybrzeże Bursztynowe. Został on zabity przez Hellenów w Wisełce na Wolinie a jego wielki grobowiec megalityczny kultury amfor kulistych w Krajnie został zbadany w roku 1980. Następcą jego został Szreniawa, który w sojuszu z egipską kulturą pucharów dzwonowatych opanował Czwartą Część Europy. Zbudował on sobie Pałac Biskupi w Kielcach, ale został Wyproszony przez Egipcjan za Pilicę więc zbudował sobie zamek Ujazdowski.
  Mamy też władców HELLEŃSKICH, z których najważniejszy to Pan Oceanów Posejdon z Poznania. Jest on Upchany anachronicznie jako POZNAŃ, gdy był to heros europejski. Jeśli od króla Filona pochodzi nazwa Finów i Finlandii to był to prawnuk Posejdona FINN – budowniczy ILMENU czyli Nowogrodu Wielkiego, którego Wlepienie do Historii Polski wynikało li tylko z przynależności tego wspaniałego miasta do państwa Jagiellonów do r. 1475. Król CAR zaś to wyraźnie Kar-k’ORFEUSZ z Krakowa – budowniczy Troi na Złotym Rogu, z której autochtoniczną księżniczką ożenił się kuzyn Cara Finn.
  Król LASOTA to krakowski potomek Kara a SZCZYT to budowniczy Szczecina grecki Bazylios, pra-prawnuk Posejdona, który utracił Poznań. Allan II zaś to protoplasta Sarmatów z Płocka, co Zdobył Moskwę. Był on potomkiem Szreniawy z Warszawy zaś nazwa MOSKWY jest słowiańska i kojarzy się z Mostem, co suponuje, że miasto zostało zdobyte dzięki budowie Mostu przez bagna i rzekę. Sarmaci urządzili w Moskwie centrum spędu bydła azowskiego i kubańskiego, co wymagało zbudowania tam 20 kremlinów.
  Mamy więc Polskę GRECKĄ do roku 2500 p.n.e., Polskę ARYJSKĄ do roku 1625 p.n.e. oraz Polskę LECHICKĄ, w której rządził SEJM i dynastia Posejdonidów, która była chyba najdłużej panującą dynastią w historii, bo jeszcze Odyseusz nazywa LASTRYGONÓW-Lechitów-Polaków SYNAMI POSEJDONA. Dynastę tą jako SEJMOWĄ obalili dopiero Scytowie w r. 510 pne. Okupację scytyjską zlikwidował zaś Leszek Złotnik z Tczewa w r. 490 p.n.e., który urzędował na zamku GARGAMELL w Krakowie, skąd podśmiechujki greckie o Dobrotliwym Królu Obżartuchu.
  Następcy Leszka Złotnika współżyli jednak ze Scytom, co trwało do bitwy pod Wiedniem w r. 339 p.n.e., w której Macedończycy i Epiroci rozgromili SCYTÓW i dobyli Kraków, o czym napisał do Arystotelesa młodociany Aleksander Macedoński, którzy został Królem Krakowskim, z granicami od Renu do MakeDONU, a kanclerzycą jego matka Olimpiada.
  Była tylko jedna MENNICA słowiańska, w Hedebach-Szlezwiku, która wybiła STO monet z podobizną Filipa II Macedońskiego i JEDNĄ z podobizną Aleksandra. Olimpiada zorganizowali spisek na Filipa II. Podczas powstania antymacedońskiego w Grecji Aleksander poprowadził jazdę scytyjską, która rozgromiła pod Heroneją Greków, aby w drodze powrotnej anektować Pangajon-Siedmiogród, którego kopalnie dawały Filipowi sto talentów złota rocznie, za które prowadził agresywną politykę w Azji Mniejszej.
  Ponieważ u Greków królem był ten KTO MIAŁ ZŁOTO to Grecy zamordowali NIEWYPŁACALNEGO Filipa i przywołali WYPŁACALNEGO Aleksandra. Świadczą o tym bite w Krakowie statery z podobizną Aleksandra-APPOLINA i Filipa-SZCZURA – żeby Paryżanki głosowały na Aleksandra. Troję na Złotym Rogu przemianowano na ALEKSANDRIĘ TROJAŃSKĄ.
  Podczas wojny perskiej skarbiec perski w Chiwie zachachmęciła królowa Sarmatów Artemida-Diana i przewiozła flotyllą do Warszawy, a gdy po podboju Indii Aleksander chciał go odzyskać to pobiła go w KIELCACH i ogłosiła protektorat nad Azją Mniejszą, co nazywa się Wojnami Satrapów. Kazała odbudować Świątynię Hery w Efezie, którą nazwano ARTEMIZJONEM, i zbudować kopię tegoż na kieleckiej Kadzielni, którą zburzyli w 1260 r. Tatarzy.
  Następcą Diany został Grakch I, który po pokonaniu Galów wystąpił jako protektor Ptolemeuszy przeciw Seleucydom, których pobił w Azji Mniejszej. Przywiózł on z Aleksandrii zięcia Seta, który zbudował w Koninie pałać KASZUBY na wzór pałacu Ptolemeuszy w Aleksandrii – architektonicznego Cudu Wszechczasów. Polscy Faraonowie byli też WYMAZYWANI z Historii, że pozostały po nich tylko złote monety CELTYCKIE a o Końcu ich mówi saga śląską: gdy Leszek Chytry (Ariovist) i Juliusz Cezar zbliżali się do Stolicy w Setidawie-Koninie to Faraon kazał napełnić okręty zbożem i popłynął na Podbój Ameryki.
  Syn Leszka LUBRAN wystąpił jako Tryumwir w II Tryumwiracie, ale został Ograny przez szwagra Oktawiana-Augusta. Odpłacił mu pięknym za nadobne, bo gdy flota rzymska oblegała Taurygę-Krym to kazał Trakom w Aleksandrii-Trojańskiej zdobyć skarbiec Aleksandra Wlk w LabirynTHOSIE-Athosie, gdzie Oktawian złożył SKONFISKOWANE Złoto Egiptu, więc ten turlał się po swym pałacu: JOVE, ODDAJ MI ZŁOTO EGIPTU, które było Niewyobrażalne.
  Dynastia Hanowerska została zastąpiona przez księcia Dziadoszan Śląskich Wyzymira, który podczas wojny Germańskiej Domicjana powstrzymał wędrówkę Skandynawów Po LODZIE na Pomorze i Wielkopolski. Potem ród Wyzymira odegrał poczesną rolę powstrzymując inwazję Hunów i unicestwił potęgę militarną Rzymu. Radagajs zmusił Rzymian do ratowania Italii legionami galijskimi, co odsłoniło granicę na Renie, która łatwo przełamali Wandalowie, Swebowie i sarmaccy Alanowie.
  W Księdze Popiołów czytamy np., że nazwa ZGORZELEC pochodzi od oblężenia tam armii wandalskiej przez Hunów i Rzymian; zginęli tam Wszyscy Wandalowie z Kaganem, ale młodszy brat kagana, Osij Pomorski walczył dalej i uzyskał Znośny Pokój. Księga Popiołów opiera się na zaginionym eposie Pieśń o Hunach, opisującym bitwę nad Nedao-Nidą, gdzie sto tysięcy Wandalów rozgromiło 200 tysięcy Hunów – co opisuje zupełnie z innego źródła Kadłubek. Ponieważ w bitwie tej zginął Kagan i Starszy królewicz to przy komendzie zostali Młodszy i Odyniec-Odoaker ze Stargardu, a po wygnaniu Młodszego jako Winnego śmierci brata królową została Wanda, Co Nie Chciała Niemca, co zakończyło dynastię Wandalską. To umiejscawia nam Wandę Wielką Po Bitwie nad Nidą w r. 454 ne.
  Po Wandzie były Rządy Dwunastu Wojewodów, kontrolowanych przez Sejm, co trwa do Przybycia na Śląsk z Belgradu Lecha i Czecha, z Prośba o POMOC dla oblegających Konstantynopol Wandalów Afrykańskich. W wyniku pertraktacji Królem Polski zostaje Lech Wielki, który w Pokoju w Adrianopolu w 568 r., osiąga granicę na Kauce i Dońcu a w wyniku oblężenia przez Awarów Paryża na Renie.
  Najwybitniejszym władcą z dynastii Wandalów Afrykańskich był jednak Wyzymir, który w 630 r. zdobył i anektował Konstantynopol, w r. 632 rozgromił Franków pod Vogatisburgiem-Norymbergą a potem Persję anektując Taszkent. To w wyniku tej klęski IRAN stała się łatwym łupem Arabów.
  Następcy Wyzymira byli władcami słabymi, opierającymi się na arystokracji, która usunęła ich na rzecz rządów Dwunastu Wojewodów. Tych usunął jeden z nich KRAKUS, który anektował Wiedeń. Następca została jego córka Wanda II, której następcami zostało znowu Dwunastu Wojewodów. Ci rządzili do Wielkiej Klęski z Arabami i Chińczykami w r. 760, kiedy Dyktatorem obwołano Wojewodę Przemysława, który Dzięki Czechom rozgromił Arabów w Mołdawii i podjął Rewindykacje nad Wołgą i na Kaukazie. Chazarię udało się jednak odzyskać dopiero jego zięciowi Leszkowi III Wyścigowemu, po podboju przez niego Indii i Chin.
  Śmierć Leszka III pod Chebem w 805 r. jest uznanym faktem historycznym

 98. www.wandaluzja.com said

  Książę Myszkin czyli IDIJOTA Dostojewskiego

  Mam przed sobą biuletyn Międzynarodowego Instytuty Cywilizacji Słowian SŁOWIAŃSKA ERA Warszawa – Moskwa – Irkuck – Kijów – Belgrad – Praga – Bratysława – Budziszyn – Solun – Melbourne, Nr 7a (17/XVII) Warszawa maj 2000. Na stronach 5-11 zamieszczone jest EPITAFIUM W HOŁDZIE! Sprawiedliwemu! Niepokonanemu! – ziemskiej pamięci: We FRANKFURCIE nad Menem w dniu dzisiejszym, 12 kwietnia AD 2000, w wieku 85 lat zmarł w szpitalu w godzinach rannych, generał PSZ na Zachodzie, Mikołaj hrabia ANTONIEWICZ ANDRAULT de BUY, urodzony 10 stycznia 1915 roku w Warszawie. Oficer liniowy, uczestnik Kampanii Wrześniowej 1939 roku. Kawaler wielu orderów, krzyży i odznaczeń, medali bojowych, doskonały żołnierz – jakże wspaniały i szlachetny człowiek, niosący na swych barkach ogromny ciężar doświadczeń, bezkompromisowy dla kłamstwa, …

  W EPITAFIUM zamieszczone są niezwykle ważne dla sprawy informacje. Mianowicie, że hrabia ANTONIEWICZ-ANDRAULT de BUY był odznaczony Najwyższym Brytyjskim Monarchicznym Odznaczeniem Bojowym MILITARI CROSS za Wyczyn Indywidualny w Obliczu Wroga, oraz że był w komisji badającej AMERYKAŃSKO-NIEMIECKI koncern IG-Farben jako WŁAŚCICIELA obozu pracy niewolniczej Auschwitz. Po raz pierwszy ogłoszono w tymże EPITAFIUM, że Większość Kapitałową w AUSCHWITZ mieli Amerykanie.
  Międzynarodowy Instytut Cywilizacji Słowian dopuścił się ZBRODNI powierzając Zadanie OPUBLIKOWANIA we Frankfurcie nad Menem oficerowi w wieku 85 lat otrzymanej z Rosji MAPY POLSKI z ROKIEM 565, ze stolicą w KALISZU i głównymi miastami Polski ze SMOLEŃSKIEM. Ponieważ oryginał mapy ROK 565 po śmierci Generała hrabiego Antoniewicza Andrault de Buy ZAGINĄŁ to Międzynarodowy Instytut Cywilizacji Słowian został ZLIKWIDOWANY – wcale nie z powodu walki Rzymskich łykaczy złota SARMACKIM Babskim Monopolem Złota tylko dlatego, że Oryginał mapy ROK 565 powierzono generałowi 85-letniemu a nie mnie: Juliuszowi Prawdzicowi-Tellowi.
  Generał hrabia Antoniewicz Andrault de Buy był po kądzieli Księciem Myszkinem, potomkiem Wojewody Kija z Kijowa, którego Dostojewski uwiecznił w powieści IDIJOTA.
  Teraz jasnym się staje zelżenie przez redaktora Stanisława Michalkiewicza LECHIADY jako RZYGOWIN UBECKICH. Mam przed sobą książkę NAZNACZENI I NAPIĘTNOWANI – o wykluczeniach politycznych, Redakcja Maria Jarosz, Instytut Studiów Politycznych PAN, OFICYNA „N” NAUKOWA, Warszawa 2008; o tym, jak żydowscy UBOWCY awansowali przy Okrągłym Stole do cenzorów politycznych III RP. Ci to WIEDZĄ, kto może być niebezpieczny politycznie i działają według list przysłanych z Izraela.
  To jest POTWIERDZENIEM tego, co pisze w „Incydentu nie było” Gdańsk 2001), że II wojna światowa była realizacją SPRZEDAŻY folwarku żydowskiego, który nazywał się Związkiem Socjalistycznych Republik Sowieckich przez rabinów nowojorskich generałom pruskim. Umowa ta przewidywała GRANICĘ niemiecko-żydowską na Missisipi oraz EKSTERMINACJĘ Słowian i Murzynów.
  To sformułowano w Generalplan-OST, który zakładał skoszarowanie wszystkich Słowian i Murzynów w obozach Folwarcznych i Przemysłowych z reżimem Jednoosobowych Trybunałów NKWD. Polegało to na tym, że funkcjonariusz Obozu był jednocześnie Prokuratorem, Sędzią i Katem, gdyż wyjmował pistolet i strzelał Oskarżonemu czy Podejrzanemu w głowę. NIEPOTRZEBNYCH zaś miano uśmiercać w komorach gazowych, które budowano za AMERYKAŃSKIE pieniądze – tak jak Wzorcowy Obóz Przemysłowy OŚWIĘCIM.
  W Oświęcimiu-Brzezince więzień przebywał Tydzień, do zakwalifikowania do jednego ze STU Podobozów, gdzie jechał BUDĄ czyli samochodem całkowicie zaciemnionym. W Podobozie był ponownie Kwalifikowany i odsyłany według Zapotrzebowania do jednego z KILKUDZIESIĘCIU Ośrodków Pracy NIEWOLNICZEJ pod administracja SS: http://www.wandaluzja.com/?p=p_321&sName=hitlerowski-system-pracy-niewolniczej??
  Taki miał być los wszystkich Słowian i Murzynów Amerykańskich: DO AMERYKAŃSKIEJ KOMORY GAZOWEJ LUB OBOZU FOLWARCZNEGO CZY PRZEMYSŁOWEGO, przy czym ciała miały być obowiązkowo palone lub składane w kopalniach na poziomach do Zawalenia.
  Tu wystąpiła jednak Kontrowersja angielsko-niemiecka, bo o ile w Umowie w Nowojorskiej loży masońskiej miała to być WSCHODNIA granica Niemiec na Missisipi to według Izby Lordów miała to być granica niemiecko-angielska na Górach Skalistych? co eliminowało Żydów…
  Realizatorem tego zdaje się być Prezydent Trumpf, który zablokował FORUM http://www.wandaluzja.com// i USUNĄŁ zdjęcia Preskotta Buscha-Sherffa-Busha z Adolfem Hitlerem pod bramą ARBEIT MACHT FREI z mego komputera i internetowego Prospektu Bushów.
  Krakowscy Buschowie byli habsburskimi komisarzami Rockefellerów, którzy zdyskontowali krakowski patent ŁUKASIEWICZA, który chcieli rewindykować Premier Piotr Jaroszewicz i mój stryj. Piotr mieszkał w loży masońskiej Juliana Tuwima, gdzie każdy kont był monitorowany, toteż sadystyczny mord musiał być Nagrywany w ambasadach Rosji, Izraela i USA oraz prawdopodobnie WBr i RFN, jak zamordowanych zostało 3 synów mego stryja, którzy pilnowali Złota Stalina na wykupienie przez Holokaustów USA.
  Nie ma jak Juden-SS czyli Hokokaustyzm. Hrabia Kurowski mówił mi, że gdy Wykidajło Węgierski Emil Jelinek zażyczył sobie samochodu PRZYJAZNEGO dla Ucha, Nosa, Oczu i Ciała to wyszła Panna MERCEDES, która wzięła WSZYSTKIE NAGRODY na Salonie Samochodowym PARYŻ 1901. Amerykanie WYKUPILI jednak za Horrendalne Pieniądze PAROWY silnik Panny Mercedes, bo pozbawiał ich WŁADZY NAD ŚWIATEM, zdobytej na Patencie Łukasiewicza.
  Tym Parowym Silnikiem Maybacha był mój VDTW. W roku 1996, na polsko-niemieckiej konferencji Ekologicznej w Jeleniej Górze, nie mogłem sobie przypomnieć, SKĄD znam Niemiecko-Japońskiego Protektora mego VDTW? i dopiero, gdy Sekretarz PALIW kanclerz Merkel powiedział: PRAWDZIWI WŁADCY ROPY MIESZKAJĄ W BERLINIE to przypomniałem sobie, że pilnował mnie na Szpandale przed gówniarzami tureckimi.

 99. bryś said

  Nie możecie pisać chłopiec od krów albo pastuch?

 100. bryś said

  O mam! Zaganiacz bydła to się chyba nazywało.

 101. zero said

  Łucznik te Vis’y mógłby też produkować w wersji wiatrówki podobnie jak Bajkał robi wiatrówki na tej samej linii produkcyjnej co broń ostra, np. wierne kopie Makarov 654k

 102. Pinxit said

  96
  Brys
  „Nie mozecie pisac chlopiec od krow albo pastuch?”
  odpowiadam:
  Nie mozemy. Bo pastuch, chlopiec od krow to niekoniecznie zlodziej bydla i awanturnik z bronia.
  A „kowboj” przyjal sie w jezyku polskim jako bohater westernow, ktorych tez sie nie da inaczej nazwac, bo co to znaczy po polsku „zachodni” – napewno nie amerykanski film.
  Nie przesadzjamy z ta poprawnoscia jezykowa. Polski jezyk aktualnie ma powazniejsze zasmiecenia.
  Niewatpliwie wiele z nich sie spolonizuje „ranking”, idol, fan, biznes, hit, newsy itp.
  Inne beda jeszcze dlugo razic. Nie wszystkie sie przyjma.
  Ale wyobrazmy sobie, ze dyskutujemy „chlopca od krow z zachodniego filmu”

 103. Boydar said

  Jak Pan Macka odróżnia wolność od samowoli. Czy wolność wyboru metody niszczenia gojów to również wolność ? Czy wolność wyboru placówki oferującej skrobankę to też wolność ? I jeszcze parę innych, które się żadnym sposobem nie zmieszczą w tym komentarzu ?

  Gdyby było tak jak Pan prowokacyjnie sugeruje, Bóg nie stworzyłby Ewy, bo i po co Adamowi kłopot zastanawiania się. I dzieci by im nie dał, i innych ludzi, i rodziny, i społeczności, i narodu, i państwa. I sumienie byłoby niepotrzebne, i rozum.

  Choć fakt, niektórym poskąpił.

  Tak już zupełnie nie do Pana Macki tylko bardziej ogólnie, po cmentarnych reminiscencjach, jak odróżnić chama ze wsi od gudła, bo czasem squrwysyństwo jest bardzo podobne. Otóż dochodzę do wniosku, że cham wsiowy ma wszystkie normalne geny, tylko te niektóre wyłączone, co się pałą albo elektrowstrząsami daje uruchomić. U gudła nie ma czego włączyć, one są po prostu fabrycznie puste.

 104. Boydar said

  Do tej pory pier*dolili coś zupełnie innego …

  https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/ministerstwo-rolnictwa-jedzenie-jajka-mleko,232,0,2384104.html

 105. ,,Niemieckie urzędy nie wiedzą, gdzie znajduje się ponad 30 tysięcy uchodźców, których wnioski o azyl zostały odrzucone. Nikt nie wie czy ci uchodźcy wyjechali z kraju, do czego zobowiązały ich władze, czy też ukrywają się gdzieś na terytorium Niemiec.”

  Ciekawe zatem po co są nam nowiutkie izraelskie kamery, skanery linii papilarnych, karty do telefonów kupowane przy okazaniu dowodu, prywatne firmy ochroniarskie na lotniskach, policja, wywiad, kontrwywiad, centra koordynacji, stacje nasłuchowe, Interpol, Europol, Straż Graniczna, drony, quady, łaziki, satelity i ustawy pozwalające na podsłuchiwanie wszystkich rozmów telefonicznych albo na czytanie wiadomości elektronicznych bez zgody sądu?

  https://rgrunholz.wordpress.com/2017/11/02/idiotyzm-roku/

 106. Peryskop said

  Szczepionki toksycznym hazardem

  Prof. Maria Majewska mejlem 2.11.2017

  Szczepionki są słusznie zaliczane do toksycznych substancji, dlatego niektórzy przewoźnicy odmawiają ich przewozu. Ale wstrzykiwanie tych toksyn niemowlętom jest promowane przez WHO I inne agentury firm farmaceutycznych, takie jak WHO, CDC, FDA, czy MZ.

  https://support.shutl.com/hc/en-gb/articles/115004190849-Prohibited-goods

 107. Lily said

  http://www.zenondziedzic.blog.pl/2012/05/02/obywatel-z-d/

 108. Premizlaus said

  Prezes IPN Ukrainy: Polska chce nas karać za przestrzeganie prawa

  Prezes Instytutu Pamięci Narodowej Ukrainy Wołodymyr Wiatrowycz oświadczył, że „Polska chce karać ukraińskich urzędników za to, że przestrzegają prawa własnego kraju” i ocenił, że w relacjach z Kijowem Warszawa „chce pójść nawet dalej niż Rosja”. Wcześniej Witold Waszczykowski oznajmił, że Polska i Ukraina „mają inną koncepcję pojednania” i że zastanowi się, czy „rekomendować prezydentowi polskiemu wizytę na Ukrainie w tej chwili”.

  Czytaj więcej na http://fakty.interia.pl/swiat/news-prezes-ipn-ukrainy-polska-chce-nas-karac-za-przestrzeganie-p,nId,2460374#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

 109. Wiesiek said

  Armia Dzieci – uwielbienie z Warszawy. Tylko sam nie wiem co oni uwielbiają, nie wiem jak to skomentować.

  .https://www.youtube.com/watch?v=a6q2vu_9wGk&feature=youtu.be&app=desktop

 110. osoba prywatna said

  Linie lotnicze planują WAŻENIE pasażerów przed wpuszczeniem ich na pokład samolotu
  http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/linie-lotnicze-planuja-wazenie-pasazerow-przed-wpuszczeniem-ich-na-poklad-samolotu

 111. osoba prywatna said

  Medyczny faszyzm w Polsce! Ministerstwo Zdrowia chce inwigilacji WSZYSTKICH rodzin!
  http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/medyczny-faszyzm-w-polsce-ministerstwo-zdrowia-chce-inwigilacji-wszystkich-rodzin

 112. Ola said

  najezdzca?:

  http://natemat.pl/221765,kolejny-atak-nozownika-napastnik-zabil-w-gdansku-obywatela-ukrainy

  „Gdańsku przy Trakcie św. Wojciecha w Gdańsku został zaatakowany przez nożownika obywatel Ukrainy. Mężczyzna został ugodzony przez napastnika kilkakrotnie nożem, nie przeżył napaści. Agresor potem zbiegł. Sprawcy szuka kilkudziesięciu policjantów – podaje RMF FM.

  Jak podali świadkowie, sprawca podbiegł do idącego ulicą Ukraińca i kilkukrotnie ugodził go nożem. Mimo szybko udzielonej pomocy ofiara zmarła.”

  wiecj” wolnosci slowa” dla Miedlarow, Jablonowskich i Rybakow?

  ——
  Zakazać sprzedaży noży.
  Admin

 113. osoba prywatna said

 114. osoba prywatna said

 115. Ola said

  ad. 105 , Robertgrunholz

  no tak, ta wiadomosc ukazala sie dzisiaj na pierwszej stronie „Bild”a , niemieckiej boulevardskiej gazetki.
  Problem w tym, ze Niemcy to nie Popis, gdzie funkcjonariusze ABW w kominiarkach o 4 -tej rano zakuwaja w kajadany Bogu winnych ludzi . ” Najezdzcy” kulturalnie otrzymuja pisemne zawiadomienia o odmowie azylu i ratuja sie jak moga. Chyba liczni tu „starzy” emigranci wyemigrowani przeciez nie watpliwie dla wolnosci , demokracji i poszanowania praw czlowieka , a nawet jesli dla marki , dolara czy korony , to nie powinni raczej niczego zarzucic takiemu procederowi . Wiec te 30 tysiecy , lza w emigranckim tsunami , ratuje sie jak moze i ukrywa. Albo jedzie dalej , jak czarny ( Murzynek) kochas mojej kolezanki . Ten to pojechal do Holandii i tam ponownie wystapil o azyl . Z Holendrami to trzeba uwazac , sa przebiegli i bez cieplych uczuc. I zarekwirowali Murzynka w takim miejscu odosobnienia , gdzies na zapadlej holenderskiej wiosce, w promieniu kilometra bez
  sladow cywilizacji – ogrodzony i pilnowany obiekt dla kilkudziesieciu chlopa , najezdzcy znaczy. W poblizu jedynie wielka farma kur i druga – ubijalnia wieprzow. Smrod nie do zniesienia podobno . I daja mu na zycie , az wierzyc sie nie chce – 30 euro na zycie . Na miesiac. Wiem to od mojej kolezanki , bo zabujana w Murzynku i odwiedza go raz w miesiacu . Ukrylaby go u siebie , ale jak to na emigracji , nawet tej dlugoletniej , ze zmywaka nie zyje sie wcale dostatnio , jak tu niedawno wywodzila niejaka Wozna. Ukrylaby go u siebie , ale pobiera doplate ( wiadomo, Niemce to lewaki) do czynszu na mieszkanie , bo renta nie starcza jej na zycie . A to juz ryzyko , bo Niemcy to strasznie denuncjuja , juz za Hitlera , gdzie nie jeden sasiedzki spor konczyl sie dla delikwenta na komisariacie SS albo i w obozie Dachau . tak wiec nie ukryla Murzynka , ale go odwiedza w Holandii i komunikuje sie na whatsappie. ten murzynek to nawet zaden nozownik , ostatnim jego problemem jest zdobyc krem na wybielenie jego czarnej skory o co prosi moja kolezanke . nawet zal mi tego najezdzy i przysluzylam sie w dialogu zakochanych na whatsappie , mianowicie podpowiedzialam kolezance , ze niemieckie ” ich vermisse dich” , ktore do niego skierowala , to zblizone angielskie ” I miss you” ( tak mi sie przynajmniej wydaje) . Ot, i taka to historia jednego z 30 tysiecy najezdzcow, nozownikow, terrorystow .
  Ciagu dalszego oczekuje.

 116. osoba prywatna said

  Polska szanuje groby, ale SS-manów
  https://pl.sputniknews.com/opinie/201711016602554-Polska-szanuje-groby-ale-SS-manow-Jaroslaw-Augustyniak/

 117. brys said

  ad 102 Pinxit

  „przyjął się” – raczej został wgrany, i nie tylko nam.

  ranking – pozycja,
  idol – z jakiego powodu – piosenkarz, tancerz, piłkarz, ładny,
  fan – miłośnik ?
  biznes – przedsiębiorstwo, handel, fabryka, zakłąd fryzjerski nawet jest teraz biz…esem.
  hit – przebój, duża popularność,
  newsy – wiadomości, świeżynki.

  Nie chodzi mi akurat o porprawność językową, ale od pewnego czasu mam uczulenie na angielskie wstawki. Pzdr

 118. ~~--~~ said

  Boydar: „Do tej pory pier*dolili coś zupełnie innego …”

  Było o tym od insajdera (gościa ze sfer), a także na kulinarnych fantazjach. Margaryna ma się dobrze, dziękuję Bardzo. Tylko nie zawiera już uwodornianych tłuszczów, a te naturalnie twarde tropikalne, to się przekłada na brak kwasów formacji trans. Uwodorniane tłuszcze istnieją na rynku w ilości szczątkowej. Przypominam, że 30 lat temu tluszcze tropikalne uznano za trujące wskutek prac lobby American Soybean Board.

 119. osoba prywatna said

  10 chorób, które leczy igliwie
  Ustalono, że w powietrzu sosnowego lasu występuje 10 razy mniej bakterii niż w lesie liściastym.
  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/10-chorob-ktore-leczy-igliwie-2017-11

 120. brys said

  A jak tak się będziemy upraszczać – to na wszystko w końcu będziemy mówić ale kul i krejzi.

 121. gość said

  Michalkiewicz: w stosunkach z Ukrainą Polska bije rekordy ku*estwa

  Stanisław Michalkiewicz w swoim felietonie w ostrych słowach krytykuje politykę wobec Ukrainy prowadzone przez rządy w Polsce.

  Michalkiewicz ostro krytykuje postępowanie rządów, tak Prawa i Sprawiedliwości, jak i wcześniejszych wobec Ukrainy. Jego zdaniem postępowanie rządów w Warszawie, nie zasługuje nawet na nazwanie go polityką. Bo polityka powinna mieć jakiś cel, tymczasem postępowanie to polega na żyrowaniu w ciemno wszystkiego, na co tylko wpadnie rząd w Kijowie. To jest ku*ewstwo, a nie polityka.

  Zdaniem publicysty przynosi to rezultaty opłakane, bo cwane ukraińskie rezuny znakomicie opanowały sztukę obcinania kuponów od prezentowania Ukrainy jako państwa specjalnej troski, któremu lepiej się nie sprzeciwiać, podobnie jak szurniętemu dziecku, bo nie wiadomo, czy nie zrobi albo sobie, albo komuś czegoś okropnego.

  https://kresy.pl/wydarzenia/michalkiewicz-stosunkach-ukraina-polska-bije-rekordy-kuestwa/

 122. gość said

  Polska: Reprywatyzacja nie dla Żydów

  27 października Anna Azari, ambasador woru syjonistycznego w Warszawie, złożyła w Ministerstwie Spraw Zagranicznych oficjalny protest przeciwko opublikowanemu niedawno projektowi ustawy reprywatyzacyjnej.

  http://xportal.pl/?p=31423

 123. gość said

  Nie wpuszczą Grossa i banderowców do Polski? „Osoby o skrajnie antypolskim stanowisku nie wjadą”. Nowa inicjatywa MSZ

  Szef MSZ Witold Waszczykowski zapowiedział w czwartek na antenie TVP, że uruchamiane są procedury, które nie dopuszczą do przyjazdu do Polski „ludzi, zachowujących skrajnie antypolskie stanowisko”. Przyszła procedura nie dopuści także do wpuszczania na teren naszego kraju wybitnych „polakożerców” jak choćby Tomasz Gross.

  Szef MSZ powiedział też w TVP1, że będzie się zastanawiał, „czy rekomendować polskiemu prezydentowi wizytę na Ukrainie w tej chwili”.

  http://wolnosc24.pl/2017/11/02/nie-wpuszcza-grossa-i-banderowcow-do-polski-osoby-o-skrajnie-antypolskim-stanowisku-nie-wjada-nowa-inicjatywa-msz/

 124. brys said

  cd 120

  Nawet na zupe pomidorową.

 125. brys said

  Jak by ktos miał wątpliwości odnośnie szczepień, polecam kontakt:

  Główny Inspektor Sanitarny
  Marek Posobkiewicz

  Absolwent Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi; specjalista w dziedzinie chorób wewnętrznych, medycyny morskiej i tropikalnej oraz organizacji ochrony zdrowia. Specjalista w dziedzinie medycyny hiperbarycznej. Stale wykonuje pracę dla Medical Radio – ogólnoświatowego system radiostacji umożliwiający świadczenie nieodpłatnych usług telemedycznych dla załóg statków znajdujących się na morzu. Tłumacz z języka niemieckiego. Sędzia Sądu Lekarskiego Wojskowej Izby Lekarskiej. Pełnił funkcję Państwowego Granicznego Inspektora Sanitarnego w Świnoujściu, a następnie zastępcy Głównego Inspektora Sanitarnego. Od sierpnia 2012r. pełni obowiązki Głównego Inspektora Sanitarnego.

 126. brys said

  +Don Gisu mówi: vaccinare!

  .https://www.youtube.com/watch?v=tIY-KN66Iqw&feature=share&app=desktop

  Don Gisu to może mieć coś wspólnego z Główny Inspektor Sanitarny, ale może mi się tylko wydaje.

 127. revers said

  re113,115

  No jak w berlinie w kosciele dla katolikow murzynek plunal na pania z barnzy medycznej siostre, a w zasadzie corke praktykujacej doktor z Gdanska, to przez kilka miesiecy trzymali ja kwarantalnie cyruliki berlinskie w szpitalu, i do dzisiaj konowalia niemiecka nie wie na o zachorowala, ani jej mama doktor medycyny internistka, nieznany konowalom europejskim virus przyniesiony z Afryki na zaproszenie pani kanclerz Merkel, bez szczegolowych badan i kwarantanny ich nosicieli za free.

 128. osoba prywatna said

  „Ukraina” – państwo, które nigdy nie istniało
  http://spiritolibero.neon24.pl/post/140849,ukraina-panstwo-ktore-nigdy-nie-istnialo

 129. osoba prywatna said

  Stop ukrainizacji Polski na Facebooku
  https://www.facebook.com/STOPukrainizacjiPOLSKI/

 130. Ola said

  ad 127 , revers

  a czym to sie mozna zarazic poprzez oplucie?
  Z Murzynkiem mojej kolezanki to akurat bylo calkiem odwrotnie . pewnego razu przejrzal on jej domowa apteczke, taka w koszyku na polce w kuchni . I znalazl tam opakowanie jakiegos leku , dostepnego w Polsce bez recepty , regenerujacego niby to watrobe po przebytym wirusowym zapaleniu watroby . Kolezanka kupila to bedac w Polsce , bo miewa pobolewania watroby , wynikajace z przebytego zapalenia nie wiadomo skad, przypuszczalnie po przetoczeniu krwi jeszcze jako dziecko . I Murzynek , ten najezdzca, zrobil mojej kolezance potworna awanture ( ulotka w opakowaniu byla tez po angielsku) , ze nie poinformowala go o tak powaznym i zarazliwym schorzeniu ( takze droga plciowa) . Coz to sie dzialo i jaki to byl dramat , ile biegania po lekarzach by wystawili jakies zaswiadczenie , ze wszystko jest z nia ok. Nie udalo sie , Murzynek dal jej szlaban na lozko. Jak widac , sa najezdzcy i najezdzcy.

 131. Choroba said

  Pani Ola znów zaczyna panoszyć się ze Swoją Ignorancją?

  http://infozdrowie24.pl/temat/zdrowie/choroby+przenoszone+droga+kropelkowa

 132. Biały said

  Murzynek Pani kolezanki jest bardzo zabawny, zwlaszcza ze ma jeszcze w samych niemcach jakies 500 000 kolegow. A tak przy okazji, gdzie się poznali?

 133. Jacek2 said

  Znów te koty…

  Pełnią rotacyjne nocne „dyżury”, co wieczór inny psotnik, a właściwie psotnica, nie może spać, stoi na warcie i tylko szuka sposobności jak z tej warty uciec na kolana. Cztery kotki z jednego miotu, nawet dr wet. był trochę zdziwiony.
  Chyba jakoś między sobą się umawiają.

  Mam problem bo za tydzień muszę wyjechać do pracy, niezbyt wierzę domownikom że zechcą i potrafią tymi wciąż jeszcze trochę „zapsikanymi” zwierzątkami należycie się zaopiekować.

  ——
  Na długo Pan wyjeżdża?
  Naprawdę nie ma nikogo, komu Pan by wierzył? Kto ma miękkie serce dla kocinek?
  Może poza domem?
  Admin

 134. pies said

  Nie dałoby się zabrać sierściuchów ze sobą?

 135. www.wandaluzja.com said

  Stanisław Gomułka, DOKTRYTNA EKONOMICZNA PIS – Strategia rządowa – ta realizowana a nie deklarowana – urealnia możliwość wpadnięcia Polski w pułapkę średniego dochodu; Rzeczpospolita, 2 XI 2017, s. B8.

  Z tego co pisze StGom wynika, że Nie Ma Doktryny Ekonomicznej PiS – tylko Hasła populistyczno-wyborcze o charakterze socjaldemokratyczno-socjalistycznym – a POMINIĘCIE Polityki Pożyczkowej, gdy skończyła się złodziejska prywatyzacja, czyni artykuł SZALBIERSKIM. Polityka ekonomiczna III RP została określona przez Balcerowicza, co najlepiej ujął prestiżowy francuski publicysta ekonomiczny: RZĄD MAZOWIECKIEGO-BALCEROWICZA ZACHOWUJE SIĘ TAK, JAKBY CHCIAŁ SPRZEDAĆ POLSKĘ, JAK NAJSZYBCIEJ, DRAPIEŻNEMU KAPITAŁOWI MIĘDZYNARODOWEMU A JA TAKIEJ POTRZEBY NIE WIDZĘ. CO JEDNAK BĘDZIE, JEŚLI DRAPIEŻNY KAPITAŁ MIĘDZYNARODOWY POTRAKTUJE POLSKA JAKO ŁUP? – GDZIE WY PANOWIE IDZIECIE? MOŻE DO KALKUTY???
  Niemiecki wiceminister powiedział zaś dr. Siutowi, który zapodał to mnie: CO WY W TEJ WARSZAWIE ROBICIE? PRZYJMUJECIE Z HONORAMI TYCH OBWIESI, KTÓRYCH MY SIĘ W BONN BOIMY. – TOŻ TO POWINIEN WISIEĆ JEDEN Z DRUGIM.
  To byli kolesie Balcerowicza, którego ojciec wziął na żołd Stalina najlepszych gangsterów amerykańskich. Wiem to stąd, że Bierut bronił się przed premierostwem Oskara Langego tłumacząc Stalinowi, że Lange jest pod śledztwem FBI a Polska nie może sobie pozwolić na konfrontację z USA.
  Doktrynę ekonomiczną to mieli endecy, którzy przekonali do niej Francuzów: FRANCJA BYŁA ZAWSZE RYNKIEM ZBYTU DLA PRZEMYSŁU NADRENII I POZOSTANIE. JEDYNYM WYJŚCIEM JEST STWORZENIE PRZY POMOCY KAPITAŁU FRANCUSKIEGO ŚLĄSKIEJ SZWAJCARII, GDYŻ NACJONALISTYCZNY ŚLĄSK UNIEMOŻLIWI NIEMCOM WOJNĘ REWANŻOWĄ. Podstawą tej Śląskiej Szwajcarii miała być górnośląska metalurgia.
  To uniemożliwił Piłsudski odpowiadając Anglikom na przyznanie Polsce Opola: TO ŹLE, TO FATALNIE, gdyż bał się, że nacjonaliści KUPIĄ Ślązaków, oraz prowadzeni przez Rotszyldów za kulczyk w nosie Czesi napadem na Cieszyn, co ZNISZCZYŁO Europę Francuską. Z tej racji Lloyd George nazwał przyjęty przez Radę Najwyższą wniosek przyznania Polsce Górnego Śląska DAWANIEM MAŁPIE ZEGARKA, mając prawdopodobnie na myśli Leszka Balcerowicza, który szedł do Kalkuty niczym Timur Kulawy po WYPŁACALNOŚĆ, ale został skontrowany przez Polaków w Połtawie.
  Timur Kulawy nie doszedł do Kalkuty więc z jego Wypłacalności wyszły Nici. Rozgromił wprawdzie Turków pod Ankara, ale Turcy siedzieli na srebrze kosowskim i saletrze albańskiej, które utrzymali Dzięki Polakom, więc srebra kosowskiego Nie Dostał. Mateusz Morawiecki to większa menda od Hilarego Minca, bo o Zadłużeniu i Wypłacalności NIE MÓWI.
  W dzisiejszej prasie jest jeszcze 2 ważne artykuły: Klaus Wittmann, NIEPOTRZEBNIE ODDALIŚMY NASZE CZOŁGI – Gdyby dziś doszło do wojny z Rosją Niemcy mogłyby wystawić tylko jedną ciężką dywizję. Ale z pewnością przyjdą na pomoc Polsce – zapewnia Jędrzeja Bieleckiego generał brygady Bundeswehry i niemiecki historyk; „Rz.”, s. A11, oraz Jan Śpiewak o prywatyzacji w Warszawie, Patryku Jakim i politykach PO w aferze prywatyzacyjnej w rozmowie ze Sławomirem Jastrzębowskim, GRONKIEWICZ-WALTZ NIE CHCE ZEZNAWAĆ, BO MUSIAŁABY MÓWIĆ PRAWDĘ, Super-Express, 2 XI 2017, s. 4-5.
  Wyzbycie się przez Bundeswehrę czołgów wynika z racji doktrynalnych: Otóż mój AEROBUS jako Nowa Technika Lotnicza dezawuuje czołgi do mobilnych schronów pa, więc zostały wyprzedane jako NIEPOTRZEBNE. Czołg na gąsienicach został bowiem zastąpiony Czołgiem Latającym, zabierającym STU komandosów lub marinersów. Prospekt tego mieliśmy w wojnie jugosłowiańskiej, gdzie Kitany WYRŻNĘŁY Wszystkie Apacze, aby anektować Morze Południowochińskie, którego US Navy – nie mając tej techniki – bronić NIE MOGŁO.
  II artykuł mówi, że Hanna Gronkiewicz-Waltz NIE MA ZDOLNOŚCI PRAWNEJ, jak Mateusz Morawiecki Ekonomicznej. Tych, którzy pocieszają, że JEST WYJŚCIE Z SYTUACJI, przez objęcie przez Jarosława urzędu Premiera, muszę ZASMUCIĆ, że Korwin-Mikke powiedział, iż KACZYŃSKI NIE MOŻE BYĆ PREMIEREM, BO NA EKONOMII SIĘ NIE ZNA.
  Wypłacalnym w III RP byłem i jestem TYLKO JA a Strategia Ekonomiczna III RP polegała i polega li tylko na pokazywaniu mi Odbytnicy.

 136. kid said

  Polaku bądź dumnym prawi żyd, wiec Marki wkładają sobie pawie piórko i wypięci dumnie chadzają po Łazienkach.
  A mogło być lepiej. Adolfowi należało pomoc w wykonaniu planów zaprowadzenia rzymskiej białej aryjskiej władzy na powrót do chwały Bożej, kurując Narody z Żyda ohydy i jego nędzy. Zwalczając skutecznie te zamiary Polacy przyczynili się do obżydzenia świata, hodując i walcząc o jego talmudyczne idee pod ukryciem wiary tego samego Boga.
  Symbioza z żydami nikomu jeszcze nie wyszła na dobre. Polacy natomiast wierzą, ze żyd to ich starszy brat, znacznie od nich mądrzejszy i świętszy, bo wybrany przez Boga, co jest ich największym kłamstwem jak i to, ze Chrystus to żyd.. POLIN

  [ w przebraniu i z pomocą innych ]

  Polacy w nagrodę dostali od żydów swego papieża Polaka żyda świętego, który jak to Polak Żyd braciom swym prawdziwym oficjalnie oddal i Kościół i Polskę. Polacy za to dostali ikonę, mogą się do niej modlić. Robią to, mimo ze ten sam żyd zaorał ich krainę, polowe zżarł – przejął, zniszczył tubylców, torturował, mordował, okradał, oszukiwał, zrobił co w diablej mocy i nadal to robi, nie przebierając w środkach.

  Marki obwiniają sąsiadów, Niemcy [ Hitlera] Rosje [Putina] tak sobie na zmianę żydowską raz lepiej raz gorzej, raz z prawa raz z lewa. Chwytają jak pelikany wszystko co żyd podrzuci, spragnione wciąż parcha słodkiego przewodnictwa. Oni po prostu innej rzeczywistości nie znają i nie chcą znać, dlatego tez nie są winni własnej głupoty..sprytne.

  [ z diabłem ślub nie ma zlituj ]

  Jeśli człowiek bywa Idiota to taki Naród jak można nazwać jak nie kupa kretynów w jednym miejscu Markow Ryśków i Andrzejów.

  Orzełek z gwiazda Dawidka w tle do naszego ostatniego tchu za wasza i nasza byle nie moja. Żydowi korona i berło Polakowi tarcza i miecz POLIN

  Pozostaje pomniki stawiać głupocie i lewactwu, bo wszystkie inne już stoją lub jak najdalej uciekać, co mądrzejsi z dawien praktykują.

  Idiotyzm hodowanego Polaka przez żyda podniesiony do potęgi entej nie ma miary ******

 137. Też biały said

  Nie 500 000 a 1,6 mln uchodźców w Niemczech. Bagatelizowania pozamałżeńskich i międzyrasowych stosunków jest gwoździem do trumny dla Nas.

 138. www.wandaluzja.com said

  https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/swiat/miejsca-kt%c3%b3re-znikn%c4%85-z-mapy-%c5%9bwiata-za-naszego-%c5%bcycia/ss-AArGPvb?ocid=spartandhp#image=11
  https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/swiat/miejsca-kt%c3%b3re-znikn%c4%85-z-mapy-%c5%9bwiata-za-naszego-%c5%bcycia/ss-AArGPvb?ocid=spartandhp
  WENECJA ZNIKNIE Z MAPY ŚWIATA ZA NASZEGO ŻYCIA – Miejsca, które znikną z mapy świata za naszego życia

  Kadafi i Berlusconi wykorzystali moja książkę INCYDENTU NIE BYŁO, Gdańsk 2001 do zgarnięcia brukselskiej puli pokerowej EXODUSU BIBLIJNEGO. Ponieważ ZAGŁADA Armii faraona Jechnatona-Jehowy na tafli solnej Wlk Jeziora Gorzkiego przez otwarcie TAMY w Goszem-Suezie jest podobna do kataklizmu Wenecji to program Ratowania Wenecji za część tej puli nazwali MOJŻESZ.
  Ja od razu ZAPROTESTOWAŁEM tego Mojżesza Weneckiego, wykazując jego Absurdalność, gdyż nie mniejsza on żadnego z parametrów Kataklizmu Weneckiego a tylko potęguje Wenecki Smród. Miast tego zaproponowałem technikę MOSKIEWSKO-WARSZAWSKĄ, tj. podniesienia pałaców i kamienic weneckich sterowanymi elektronicznie podnośnikami hydraulicznymi do PIERWOTNEGO poziomu, przez co uzyskuje się PARTERY na infrastrukturę techniczną i trety handlowe za przyćmionymi szybami, co likwiduje wenecki smród i przedłuża sezon turystyczny na cały rok.
  Moje wołanie było Głosem na Puszczy, ale tą technikę można zastosować w setkach HISTORYCZNYCH miast turystycznych w Europie, Azji i Ameryce. Poza tym NAJKORZYSTNIEJSZĄ inwestycją XXI Wieku jest bardzo tandetna replika Wenecji w Las Vega, co ja podchwyciłem proponując budowę repliki Wspaniałej Wenecji WĘGIERSKIEJ (1084-1177) nad Balatonem.

 139. osoba prywatna said

  Jeżeli Niemcy mają wypłacić Włochom 6,6 mln euro za śmierć 128 cywili, to Polakom powinni wypłacić 309 mld euro
  http://niewygodne.info.pl/artykul8/04094-Odszkodowanie-za-pacyfikacje-wloskiej-wioski.htm

 140. osoba prywatna said

  Brytyjska gazeta Mail on Sunday dotarła do oficjalnych dokumentów, które ujawniają rządową strategię „walki z islamskim terroryzmem”. Władze rozważają absurdalny pomysł pomagania radykałom, zapewniając im darmowe pieniądze i mieszkania z nadzieją, że islamiści dobrowolnie przestaną organizować zamachy i zabijać niewiernych. Przypomina to patologię rodem ze Szwecji, gdzie dżihadyści mogą brać udział w programach resocjalizacyjnych i w zamian regularnie pobierać świadczenia socjalne.
  http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/rzad-wielkiej-brytanii-chce-przekupic-islamistow-dajac-im-pieniadze-i-mieszkania

 141. osoba prywatna said

  Ukraina wydała zakaz wjazdu znanemu polskiemu naukowcowi, historykowi i badaczowi wzajemnych stosunków. Ta sprawa to ostatni dzwonek alarmowy. Jeżeli Ministerstwo Spraw Zagranicznych nie podejmie zdecydowanej interwencji, będzie to oznaczało, że Ukraińcy mogą wejść nam na głowę. A nawet więcej – na głowę już nam weszli, a teraz zaczynają tam… sikać.
  https://warszawskagazeta.pl/kraj/item/5215-kiedy-ukraincy-wejda-nam-na-glowe

 142. osoba prywatna said

  Nowe niemieckie kłamstwa! Popularyzacja kłamliwych terminów: „polskie getta” i „polskie SS”, to nowy cel niemieckiej propagandy
  https://warszawskagazeta.pl/kraj/item/5234-nowe-niemieckie-klamstwa-popularyzacja-klamliwych-terminow-polskie-getta-i-polskie-ss-to-nowy-cel-niemieckiej-propagandy

 143. Boydar said

  Każde państwo ma prawo wydać zakaz wjazdu (140). Fakt braku uznanej państwowości nie odgrywa w tej sprawie żadnej roli.

 144. brys said

  W Akademii Policyjnej uczy się 1200 przyszłych policjantów. Około jedna trzecia pochodzi z rodzin migranckich.

  Z Berlina Jacek Lepiarz

  http://fakty.interia.pl/swiat/news-tagesspiegel-czlonkowie-klanow-arabskich-w-berlinskiej-polic,nId,2460869

 145. osoba prywatna said

  Jeśli komuś wydaje się, że wojować można tylko o gaz i ropę – ten nie do końca rozumie współczesną ekonomię. Walczyć można o wszystko – byle dało się sprzedać oraz osiągnąć w tym monopol. A już szczególnie jeśli to coś jest smaczne.
  http://chart.neon24.pl/post/140861,pistacjowa-wojna

 146. osoba prywatna said

  Igor Borisov jeden z członków Rady (będący także przewodniczącym Centralnej Komisji Wyborczej) stwierdził, że transmisje na żywo z lokali wyborczych – odbywające się podczas niedawnych wyborów regionalnych – były śledzone przez ogromną wprost ilość widzów z zagranicy. Zarejestrowano około 1 miliona osób oglądających je.

  Borisov zapytał – z jakiego powodu tylu cudzoziemców jest zainteresowanych przekazem obrazu, twarzami ludzi głosujących i do czego chce się tych informacji użyć?
  http://ram.neon24.pl/post/140859,ngos-zbieraja-probki-biologiczne-w-rosji

 147. osoba prywatna said

  http://demotywatory.pl/4570421/Szwajcar-wracajacy-SAM-do-domu-pociagiem-po-szkoleniu-wojskowym

 148. osoba prywatna said

  „Myślałam, że zakaz posiadania broni jest dobrym rozwiązaniem. Moje badania uświadomiły mi, że jest inaczej.”
  http://trybun.org.pl/2017/10/08/myslalam-ze-zakaz-posiadania-broni-jest-dobrym-rozwiazaniem-moje-badania-uswiadomily-mi-ze-jest-inaczej/

 149. osoba prywatna said

  Szeryf Wayne Ivey z Florydy (USA): “Nadszedł czas aby zwykli ludzie byli przygotowani do obrony”
  http://trybun.org.pl/2017/06/21/szeryf-wayne-ivey-z-florydy-usa-nadszedl-czas-aby-zwykli-ludzie-byli-przygotowani-do-obrony/

 150. Pinxit said

  144
  Osoba prywatna
  Ja bardzo popieram osobe prywatna. Ma rzetelna wiedzie i uczciwy serwis informacji.
  Bardzo dziekuje za

 151. Pinxit said

  149
  Przepraszam. Wylaczyl mi sie komputer. Czas isc spac..
  A ja jeszcze raz dziekuje osobie prywatnej za rzetelny serwis informacyjny.
  Czas isc spac

 152. osoba prywatna said

  Narodowe Siły Zbrojne
  Wspomnienia Ryszarda Mikołajczuka
  Ryszard Mikołajczuk – „Szkot”
  https://nsz.com.pl/index.php/wspomnienia/190-wspomnienia-ryszarda-mikoajczuka

 153. ,... said

  Co się stało z Wolnymi tematami w listopadzie?

 154. ,... said

  Citta di San Marino?

 155. osoba prywatna said

  Ile jest faktycznie wilków w Polsce i czy stanowią zagrożenie?
  http://trybun.org.pl/2017/09/02/ile-jest-faktycznie-wilkow-w-polsce-i-czy-stanowia-zagrozenie/

 156. osoba prywatna said

  Re 149, 150
  Dziękuję za miłe słowa.
  Aczkolwiek, moja wiedza jest naprawdę licha i byłaby jeszcze mniejsza gdyby nie dziennik Gajowego i grupy osób, z pod klawiatury których wychodzą bardzo interesujące komentarze.
  A po za tym, marny ze mnie dyskutant i z przyjemnością wolę posłuchać i poczytać tych, którzy dzielą się swoją wiedzą, przemyśleniami i mają coś wartościowego do przekazania, do których to osób zaliczam również Pana.

 157. osoba prywatna said

  Szturm na Eurazję: Północna Korea to tylko starter
  http://ram.neon24.pl/post/140840,szturm-na-eurazje-polnocna-korea-to-tylko-starter

 158. Yagiel said

  Co się, kuźwa, dzieje z Wolnymi Tematami? „Awansowały” do szuflady „poprzednie wpisy”…?

 159. Yagiel said

  Ad 146@Osoba Prywatna

  Jakie to trafne! Tygrysa szablozębnego, który nie ma ani zebów, ani pazurów, no może jeden wsteczny, trudno uważać za groźnego. Choć może bażant z przyzwyczajenia zerwie się do lotu… za trzeci krzak. Zwykle tam srają.

 160. osoba prywatna said

  Przyjaciele pisowców.
  .https://scontent-frx5-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/22885782_1454334108013385_2865341735022233858_n.jpg?oh=f70163f144bbc1f37aa5bca5c4746fc9&oe=5A6FD740

 161. Yagiel said

  Osoba Prywatna@139

  Czy Niemcy aby na pewno są w NATO? Pewnie aby ścigać się z Turcją, kto więcej ma dżihadów w armii…
  A jak oni, ci NIemcy „Zachodni”, przebierają nogami, żeby nas bronić przed Rosją!
  Kiedyś Witowd-Alexander Żmudzin miał w swej armii Tatarów ze 3ooo – upilnował na Mazowszu, w drodze na Państwo Zakonne. Myślę, że za pokolenie nikt już nie upilnuje dżihadów – oni nas upilnują.
  Jak mi powiedział pewien Czeczen 15-letni z 5 lat temu: Pan się nie martwi! Kiedy tu będzie nasz kalifat, to Pan będzie mial domek z ogródkiem (działkę znaczy się?), bo my Pana lubimy…

 162. Yagiel said

  Przyjaciele PiS? Znaczy Pić i Strzelać? Czy Pić i Spieprzać?

 163. Yagiel said

  Ad Wandaluzja@135
  Szanowny Wandaluzjo, to tak smutny, prosty i trafny opis sytuacji naszej pośród otoczenia, że az mi tęskno za czymś Pana odlotowo-niezrozumiałym…

  Czy może wie Pan, dlaczego 1407 AD sfabrykowano w Krakowie pogrom Żydów? I dlaczego było to konieczne do wygrania Wielkiej Wojny z Zakonem?

 164. osoba prywatna said

  My żyjemy zgodnie, nam się nic nie stanie – myślało wiele polskich rodzin przed śmiercią. Ginęli często w męczarniach.
  https://dorzeczy.pl/historia/45826/Mord-po-sasiedzku-Relacje-dzieci-ofiar-rzezi-wolynskiej.html

 165. osoba prywatna said

  UKRAINIZACJA POLSKI
  .https://www.youtube.com/watch?v=5xUj7F35vkE

 166. osoba prywatna said

  Brytyjczyk nagrał piękny klip o Witoldzie Pileckim. Z miejsca stał się hitem. ,,To materiał dla Hollywood” [WIDEO]
  http://niezlomni.com/nagranie-musi-zobaczyc-kazdy-wasz-znajomy-zagranicy-brytyjczyk-nagral-piekny-klip-o-witoldzie-pileckim-miejsca-stal-sie-hitem-material-dla-hollywood-wideo/

  Witold Pilecki mógł zostać bohaterem hollywoodzkiego hitu. Ale było jedno ,,ale”. ,,Któregoś razu zgłosili się do niego ważni ludzie z Hollywood…”
  http://niezlomni.com/witold-pilecki-mogl-zostac-bohaterem-hollywoodzkiego-hitu-bylo-jedno-ktoregos-razu-zglosili-sie-niego-wazni-ludzie-hollywood/

 167. osoba prywatna said

  Polski MSZ przyznaje, że jest „pewien problem” na Ukrainie z gloryfikacją SS Galizien i UPA!
  http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/polski-msz-przyznaje-ze-jest-pewien-problem-na-ukrainie-z-gloryfikacja-ss-galizien-i-upa

 168. gość said

  Wreszcie wolne tematy wróciły na swoje pierwotne miejsce.

  Już myślałem, że pan gajowy stał się despotą i tylko publikuje co chce!

 169. osoba prywatna said

  Stanisław Pięta, poseł Prawa i Sprawiedliwości, w programie „Bilans” w TVN24 BiS wypowiedział się za wprowadzeniem możliwości czasowego nabywania polskiego obywatelstwa. Mogliby je nabywać cudzoziemcy z całego świata, jednak poseł nie określa konkretnych warunków, w tym finansowych.
  http://www.dzienniknarodowy.pl/9087/posel-pis-proponuje-wprowadzenie-mozliwosci-kupien/

 170. osoba prywatna said

  Funkcjonariusze powinni wystawiać więcej mandatów. Jeśli tego nie robią, to za karę jest praca w weekendy i odmowy na złożone wnioski urlopowe – zdradza Wirtualnej Polsce policjant „drogówki”. Wszystko dlatego, że z góry ustalone jest, ile mandatów ma wystawić policja i musi to robić za wszelką cenę.
  https://moto.wp.pl/policjanci-boja-sie-pouczac-bo-czekaja-ich-za-to-kary-dlatego-wystawiaja-tyle-mandatow-6183429187913345a

 171. osoba prywatna said

  Istnieje starożytna mądrość ludowa, która mówi, że czosnek rozpala serce bohatera, gdy jest ono lodowate. Jak niezwykły jest czosnek i jego użyteczne właściwości opisał w I wieku pne. starożytny rzymski lekarz Dioscorides. Starożytny naukowiec zalecał za pomocą czosnku leczyć niestrawność i wyczerpanie, zażywać go przy kolkach żołądkowych.
  http://www.gazetawarszawska.com/scientia-et-arte/6508-badzcie-zdrowi-korzysci-z-czosnku-dla-naszego-zdrowia

 172. gość said

  Polscy marynarze muszą pływać w okrętach z lat 60-tych ub. wieku. To wstyd dla całej klasy politycznej!

  Polityczna decyzja o zakupie nowych okrętów podwodnych dla polskiej Marynarki Wojennej zapadła jeszcze w 2006 r. Była ona motywowana tym, że większość z posiadanych przez nas okrętów (przejętych kilka lat wcześniej od Norwegów z demobilu), to jednostki wysłużone, wyprodukowane w latach 1964-1967, do których nie ma już części zamiennych i które nie mają szans w starciu z jednostkami nowocześniejszymi. Minęło kolejnych 11 lat i nowych okrętów, jak nie było, tak nie ma. Za to średnia wieku jednostek podwodnych na stanie Marynarki Wojennej podskoczyła do 47 lat!

  http://niewygodne.info.pl/artykul8/04092-Przestarzale-okrety-polskiej-marynarki.htm

 173. gość said

  Europa w szoku! Jest Europejski Nakaz Aresztowania premiera…

  To sytuacja bez precedensu we współczesnej historii Europy. Sąd Najwyższy potwierdził, że wydał Europejski Nakaz Aresztowania premiera. Teraz będą trwały procedury prawne, jednak jego prawnik już zapowiedział pełną współpracę z władzami.

  Potwierdzono informację, która jeszcze w czwartek wieczorem krążyła jako plotka. Sąd Najwyższy Hiszpanii wydał Europejski Nakaz Aresztowania (ENA) premiera Katalonii, Carlesa Puigdemonta.

  http://pikio.pl/europa-w-szoku-jest-europejski-nakaz-aresztowania-premiera/

 174. gość said

  Maska opadła! Jabłonowski atakuje Kościół i chce schizmy

  Jego charyzmatycznymi mowami zachwycał się niejeden patriotycznie nastawiony internauta. W pewnym momencie dołączył do grona najczęściej cytowanych „prawicowych youtuberów” w Polsce. Poruszał liczne tematy, spośród których wiele można zakwalifikować jako kontrowersyjne – irytował nimi zarówno lewicę jak i część prawicy. Wielu zastanawiało się kim jest „Aleksander Jabłonowski”. Wydaje się, że teraz maski opadły ostatecznie.

  http://www.pch24.pl/maska-opadla–jablonowski-atakuje-kosciol-i-chce-schizmy,55851,i
  —————

  Stanowczo nie zgadzam się z pch24.pl ale je przedstawiam!

 175. gość said

  Pierwszy Sygnalista 3 RP dr Zbigniew Kękuś donosi o możliwej korupcji lobby żydowskiego

  .https://youtu.be/carZ4LapgcU

 176. gość said

  Prezydent Jan Zbigniew hrabia Potocki – II RP i Prezydent Sokolnicki

  .https://youtu.be/KV8M9GJSUgE

 177. Jacek2 said

  Re.133 Gospodarz
  Na dość długo bo wrócę dopiero na Wigilię, a i tak tylko na tydzień. Po Nowym Roku znów do pracy u „Miemców” bo u nas nikt nie potrzebuje pięćdziesięcioletnich staruchów.
  Niestety rodzinka chwilami traktuje mnie jakbym sam „kota” dostał z tymi kociakami. Już dawno szukałabym dla nich nowych opiekunów gdyby były w stu procentach zdrowe. Nie przejmowałbym się aż tak bardzo gdybym nie widział w jak ekspresowym tempie ta choroba potrafi doprowadzić do ślepoty.
  Matka tych moich maluchów, jak się u mnie pojawiła, to był kompletnie wynędzniały i chory podrzutek którego nie miałem sumienia przegnać z podwórka. Nie pierwszy zresztą, tak więc trudno mi zaufać potencjalnym opiekunom. Są całkowicie zdane na ludzi i aż do przesady ufne, rodzicielkę straciły jak miały miesiąc. Jakoś sobie poradzę choć chwilowo jeszcze nie wiem jak.
  Oczywiście dziś nastąpiła kolejna zmiana „warty”. „Wartownik” ,zamiast czuwać nad pozostałą śpiącą trójką, to przed chwilą zlazł z kolan i obecnie wygrzewa się pod kaloryferem😀.

 178. Lydokork said

 179. gość said

  Requiem w starszej formie rytu rzymskiego pokazuje nam budzącą trwożny podziw naturę śmierci

  Tak zwana „Nowa Msza” w swym pogrzebowym ceremoniale skupia się na zmarłym i uwypukla jego zasługi (często w hagiograficznym stylu), zaś Msza święta sprawowana według „starego” mszału kładzie nacisk na Bożą sprawiedliwość i nieuchronną konieczność śmierci. Takie wnioski przedstawia publicysta portalu „Catholic Herald”, Francis Philips.

  Obie formy rytu tej samej Mszy – jak w Summorum Pontificum pisał o nich Benedykt XVI – wzajemnie się dopełniają, ale różnica w rozłożeniu akcentów jest ogromna. – Jesteśmy przecież w końcu ludźmi obdarzonymi językiem i wyobraźnią; słowa i obrazy wywierają głębokie wrażenie, a kiedy się je ograniczy czy zmieni, nasza reakcja ulegnie nieznacznej przemianie – twierdzi Francis Philips.

  Autor wyraża swoje zdumienie różnicą treści obu form Mszy świętej, którą miał okazję zaobserwować podczas pogrzebów swoich przyjaciół. W niewielkim odstępie czasu zostali oni pożegnani kolejno w „nowej” i „starej” formie rytu rzymskiego. – Byłem pod ogromnym wrażeniem kontrastu w liturgii pomiędzy tymi dwiema Mszami. Mówiąc wprost: pierwsza – w czasie której modlitwy były dużo krótsze – podkreślała miłosierdzie Boga; druga zaś kładła nacisk na Jego sprawiedliwość – relacjonuje publicysta.

  http://www.bibula.com/?p=98001

 180. Marucha said

  Re 177:
  Jakoś poruszyła mnie historia Pana i tych czterech chorych kociątek, o które Pan walczy…
  I, jak prawie zawsze, nic nie mogę konkretnie pomóc…
  Ale mam nadzieję, że jakoś Pan sprawę załatwi.
  Czekamy na zdjęcia mruczusiów.

 181. Listwa said

 182. Jacek2 said

  Re.180
  Ze zdjęciami małych kociaków to nie tak prosto, jak tylko zbliżę się z obiektywem to konieczne muszą sprawdzić organoleptycznie co to takiego nowego i fajnego. Nie ma mowy o żadnym pozowaniu, pomijając że te stwory sekundy spokojnie nie usiedzą jeżeli nie śpią. Jak mi się uda coś konkretnego „ustrzelić” to oczywiście zamieszczę zdjęcia.

  ——
  Może dać im jeść i robić zdjęcia z oddalenia zoomem?
  Admin

 183. www.wandaluzja.com said

  I. WOJNA ŚWIATOWA – I

  Krakowski patent ŁUKASIEWICZA Dał Świat Amerykanom czyli ROCKEFELLEROWI. Węgierski wykidajło Emil Jelinek przez zamówienie u Maybacha Panny MERCEDES rewindykował świat, ale Rockefellerowie wykupili za Horrendalne Pieniądze PAROWY silnik Maybacha Odzyskując Świat.
  To stało się podstawą SOJUSZU niemiecko-amerykańskiego z Podziałem Imperium Brytyjskiego: Kanada i Australia dla USA a Indie i Afryka dla Niemiec, gdyż wobec PRUSKIEGO patentu silnika wysokoprężnego Jana Nadrowskiego Anglia – nie mając ropy naftowej – bronić się Nie Mogła. W ostatniej chwili Anglicy znaleźli jednak ropę w NIGERII.
  Jednak Niemcy czuli się oszukani przez Amerykanów, którzy odstąpili od planu Podziału Imperium. I wojna światowa TEŻ była skutkiem onego konsensusu niemiecko-amerykańskiego, gdyż Niemcy budowali Kolej Bagdadzką, która KASOWAŁA Handel Indyjski – podstawę finansową Imperium, Anglicy musieli więc wywołać wojnę światową PRZED Ukończeniem kolei bagdadzkiej, w czym posłużyli się serbskimi psami wojny, którym dali Powąchać, że Austria Wojny Europejskiej NIE PRZEŻYJE, ale Towarzystwo Kanału Sueskiego musiało zapłacić rabinowi Sarajewa sto tysięcy Ł
  Niemcy miały wojnę WYGRANĄ w ciągu dwóch miesięcy, bo na tyle starczały Entencie strategiczne zapasy saletry, gdy Niemcy mieli saletrę SYNTETYCZNĄ, umożliwiającą Pełną Mobilizacje i Nieograniczony Ogień Frontowy.
  Niemiecki SZOK po bitwie nad Marną wynikał ze zdobycia alianckiej saletry SYNTETYCZNEJ Kowalskiego-Mościckiego, co znaczyło, że wojną potrwa NIE 2 Miesiące, ale lat KILKA !!! Z drugiej strony upadł Plan wygrania przez Niemcy wojny Motoryzacją Armii i Bronią Pancerną, gdyż po bitwie pod Gorlicami Rosjanie cofając się PALILI szyby naftowe i rafinerie, gdy Anglicy mieli nieograniczone zasoby ropy nigeryjskiej.
  Nieograniczona Wojna Podwodna uderzała w USA a Niemcy wystąpiły z planem Podziału USA, co było POWODEM przystąpienia USA do wojny po stronie Ententy. Podaje się tu przechwycenie i odczytanie przez Anglików depeszy MSZ Rzeszy do rządu meksykańskiego, oferującego Meksykowi TEKSAS. Głównym kontrahentem Niemiec w Podziale USA byli jednak Żydzi, którym Niemcy oferowali ziemię między Atlantykiem a Missisipi.
  Niemcom brakowało milion żołnierzy do okupacji Rosji, których starali się pozyskać w Polsce, ale z powodu rosnącego w siłę polskiego nacjonalizmu BEZ REZULTATU. Wobec tego Niemcy wyciągnęli z lamusa Lenina, któremu dano 40 milionów RM na antywojenną Propagandę a potem 40 mln DM na Armię Czerwoną, która była przebranym w mundury rosyjskie okupacyjnym Wehrmachtem.
  Ten tryk może by się udał, ale Polacy zaczęli rozstrzeliwać Towarzyszy Mauserów, wobec czego po Bitwie Warszawskiej bolszewizm pruski został zastąpiony ŻYDOWSKIM.

 184. Maćko said

  http://hottopic.chinatimes.com/20160514001524-260812
  „A tymczasem China Times (czwarta największa gazeta na Tajwanie), o orientacji prochińskiej pisze o Polsce:

  — Rzeczpospolita była największym i najludniejszym państwem Europy.

  — Była państwem wieloetnicznym, któremu ton nadała polska szlachta.

  — Polska stworzyła najbardziej zaawansowany system polityczny w Europie, upadł, bo nie osiągnął dojrzałości i jego słabości zostały wykorzystane przez sąsiadów.

  — O wielkości Rzeczypospolitej świadczy fakt, że w okresie swojego schyłku pokonała Imperium Osmańskie, ratując integralność Europy.

  Tymczasem w Polsce wciąż dominuje pedagogika wstydu.”

 185. Marcin said

  Niszczenie krzyża z natychmiastowym skutkiem

 186. ibrahim ibn jakub said

  Ad: 144
  No i dobrze. Będzie tak:
  Policmajster zatrzymuje pojazd do kontroli.
  Bierze od kierującego dokumenty. Odwraca się do drugiego policmajstra pokazując mu dokumenty kierowcy i mówi prześmiewczo:
  – Patrz Ahmed jakie dziwne nazwisko: Müller ! …. :-))

 187. Lydokork said

  Interesujace:

  Krzysztof Meissner: Model Standardowy
  Centrum Nauki Kopernik

 188. maasteer said

  Ad 140
  Osoba Prywatna

  http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/rzad-wielkiej-brytanii-chce-przekupic-islamistow-dajac-im-pieniadze-i-mieszkania

  To jest po prostu jawne sponsorowanie terrorystów z isis. Podobny program wprowadzono w Danii: „Przytul terrorystę”. Tylko naiwni uwierzą, że chodzi a jakąś resocjalizację. Bez tych wszystkich socjalów Syria już dawno wygrałaby walkę ze sponsorowanymi przez zachód dżihadystami.

 189. www.wandaluzja.com said

  WOJNA REWANŻOWA – II

  Niemcy uwolnili Piłsudskiego z twierdzy magdeburskiej, gdyż mieli pewność, że ten zatrzyma komunizm i z Leninem się dogada. Piłsudski poszedł jednak dalej, bo przy pomocy Petlury zlikwidował Austriacką Ukrainę i wystąpił jako protektor Kozaków Nestora Machno w Jekatierinowsku-Dniepropietrowsku, na których napadła Biała Rosja Denikina z Rostowa.
  Kozacy Machno uciekli za Dniepr do Petlury i Piłsudskiego, aby przy ofensywie Denikina na Moskwę zaatakować jego tyły pod Orłem, gdzie wzięli pociągi ze skarbami arystokratycznych rodów rosyjskich. Lenin dał zdobytą pod Orłem broń Kemalowi, który pobił nią Ormian i Greków oraz odzyskał Konstantynopol. Potem Machno nawiązał taktyczny sojusz z Leninem, który obiecał mu KRYM, ale w wojnie bolszewicko-polskiej zachował neutralność.
  Po rozgromieniu przez bolszewików Wrangla bolszewicy napadli na kozaków Zadnieprzańskich, którzy ewakuowali skarby z Krymu do Polskiej Odessy, ale byli tam już Chińczycy więc Machno skapitulował przed Rumunami, co stało się podstawą Rumuńskiej Mocarstwowości. Pisałem, że wszyscy Rosjanie, którzy utracili skarby rodowe pod Orłem, mogą zacząć rewindykacje od zarejestrowania u mnie.
  Uprzednia ofensywa bolszewików na Warszawę miała związek z polityka niemiecką. Najpierw rabini kijowscy zaprosili Piłsudskiego, aby pojechać na Kreml i żyć Lenina: TY ŻYDOSKI GNOJU, ZARAZIŁEŚ KAPLANKE SYFILISEM TO KOPULUJ JĄ. Lenin musiał dać armię Trockiemu, który się Piłsudskiego nie bał i przyjąć Afanasję na nałożnicę, która, gdy Armia Czerwona była pod Warszawą, postrzeliła go z małokalibrowca, co uruchomiło syfilis.
  Władzę przejął Trocki, który po klęskach nad Narwią i Niemnem musiał UWOLNIĆ Dzierżyńskiego, który ze Stalinem SPRZEDAŁ południową Mongolię nacjonalistom chińskim a północną Mandżurię samurajom za najemników chińskich i japońskich, którzy ZASTĄPILI Niemców, zlikwidowali państwo eserów na Syberii i wypędzili Polaków z Odessy, którą spacyfikowali MAKABRYCZNIE. Powstanie eserów w guberni tambowskiej stłumił Tuchaczewski gazami bojowymi Reichswehry.
  To wiązało się z przejęciem protektoratu nad rewolucją rosyjską przez kapitał nowojorski, który podjęli import Rosyjskich Sierot, które produkowano WIELKOPRZEMYSŁOWO. To zmieniło charakter etniczny USA z kraju niemiecko-anglosaskiego na niemiecko-żydowski. To wzmocniła wojenna imigracją Żydów europejskich. Mój ojciec np., jako właściciel lotnisk po prawej stronie Środkowej Wisły, podpisał konwencję szwajcarska o zakupie przez Stan Nowy York 2,5 miliona Żydów Po Dolarze za Głowę transportem lotniczym US AF, a takich konwencji było Kilka.
  To zalegalizowano HOLOKAUSTEM czyli Rozkazem Antykomunistycznym Wehrmachtu na podstawie śledztwa Abwehry w JEDWABNEM, gdzie Golda Meir i Menachem Begin ZŁAMALI Plan Barbarossa.
  Plan Barbarossa był skutkiem zakupu przez generałów pruskich od rabinów nowojorskich folwarku żydowskiego, który nazywał się Związkiem Socjalistycznych Republik Rad. Kasiarz wszechczasów Szpicbródka zeznał w więzieniu mokotowskim, że celem bolszewików było podjęce w Rosji Przemysłowej Produkcji Złota na Wykupienie USA, co zaskutkowało FASZYZMEM Keynesa i Paderewskiego.
  Faszyzm zdejmował z Żydów odium Kapitału Kryminalnego na rzecz tajnych kont szwajcarskich KOMINTERNU, na które płacono dywidendę z folwarku żydowskiego za którą wykupowano Europę i USA. Z tej racji jako pierwsi przyjęli faszyzm Żydzi włoscy Mussoliniego a za nimi Żydzi niemieccy Adolfa Hitlera. Śledztwo Bundestagu w/s Hitleryzmu i Holokaustu wykazało, że Hitler był Żydem i ŻYDOFILEM, który przyjął lasalizm i faszyzm dla przejęcia Folwarku Żydowskiego i wschodniej granicy Niemiec na Missisipi.
  Po złamaniu przez Churchilla preliminarza pokojowego z Zakopanego generałowie Wehrmachtu wydali Hitlerowi paszport na emigrację do Niemieckiej Palestyny: Pochodzenie ŻYDOWSKIE; Narodowość ŻYDOWSKA; Kapitał KRYMINALNY, ale Hitlera uratowali mnisi bułgarscy sprzedając mu bułgarski skarb imperialny, który Brał USA.
  Ta Wschodnia granica Niemiec nie podobała się Stalinowi, który zalecił Kominternowcom: WROGÓW NAZYWAJCIE FASZYSTAMI, jak w kłótni Jahowy z Baalem: NARODOWI WYBRANEMU KAZAŁEM ZWAĆ CIĘ SZATANEM. To zelżenie Faszystów jako wrogów tajnych kont szwajcarskich, na które płacono dywidendę z folwarku żydowskiego, jest JEDYNYM argumentem antysemityzmu Stalina: Żydzi stali się ZNOWU Kapitałem Kryminalnym.
  Bolszewizm rosyjski był połączeniem Marksizmu Lenina z Lasalizmem Stalina. Mam list z USA, w którym pisze, że Rotszyld dał Hitlerowi 900 milionów $ a Himmlerowi 100 za zmianę wyznania, z marksizmu na lasalizm. Stalin zaś po przejęciu schedy po Leninie zaakceptował Marksizm jako religię państwową, czym zerwał z Rotszyldami.
  Plan Barbarossa przewidywał przejęcie władzy w Moskwie przez LASALISTÓW pod wodza Nadrabina ZSRS Łazara Kaganowicza, co się Nie Udało dzięki spiskowi księcia Radziwiłła w Jedwabnem, który zwiózł Łosiem do Moskwy Wandę Wasilewską jako KOPULANTKĘ Stalina. To jest wersja hrabiego Kurowskiego – ale jedyna Funkcjonalna.
  Była umowa Izby Lordów z generałami pruskimi o granicy angielsko-niemieckiej na Górach Skalistych, którą ZŁAMAŁ hrabicz Moltke z Krzyżowej kupując od rabinów nowojorskich Folwark Żydowski z granicą na MISSISIPI. To WYMUSZAŁO wojnę angielsko-niemiecką, na czym grali Piłsudski z Beckiem i zamordowany PRZEZ AMERYKANÓW Paderewski. Plan Barbarossa wymagał rozejmu niemiecko-polskiego DO DZIESIĄTEGO DNIA WOJNY, gdyż po tym terminie gambit deaktualizował się, ale upadł w bitwie nad Bzurą.
  II wojna światowa była więc faktycznie wojną angielsko-żydowską z ALTERNATYWĄ: Granica niemiecko-angielska na Górach Skalistych czy granica niemiecko-żydowska na Missisipi ??? W trakcie wojny okazało się jednak, że granica na Missisipi przestała być Żydom potrzebna, gdyż dzięki przemysłowemu płodzeniu żydłaków brali całe USA jako HOLOKAUŚCI i w te pędy zlikwidowali Imperium Brytyjskie.

 190. Ad. 184

  I najważniejszym z tych doniesień China News wydaje się info, że Polska była krajem wieloetnicznym. – Podgotowka? 🙂

 191. www.wandaluzja.com said

  Francuzi BIORĄ 40 Zajobów Amerykańskich i kilka Europejskich.

  https://turystyka.wp.pl/dla-tej-linii-brak-lotniska-nie-jest-problemem-samoloty-beda-ladowac-na-wodzie-6183501258503809a//
  DLA TEJ LINII BRAK LOTNISKA NIE JEST PROBLEMEM. SAMOLOTY BĘDĄ LĄDOWAĆ NA WODZIE

  Rząd Indii AKCEPTUJE pomysł budowy trakcji lotniczej z lotniskami NA WODZIE. Jest to KROK w kierunku mego Aerobusa, którego produkował w Iniach koncern Tata na kapitale południowokoreańskim pod nazwą XENON na licencji wicepremiera Pawlaka, po ujawnieniu czego Pawlak został wyrzucony przez Tuska na zbitą morde.

 192. Lily said

  Polacy-Slowianie czy jest Wam cos wiadomo w tym temacie?.

 193. Boydar said

  Po całości lecą …

  https://pl.sputniknews.com/swiat/201711016612804-sputnik-ukraina-prostytucja/

  Jeszcze będą widły w robocie, nawet pożyczone od „sąsiada”.

 194. NyndrO said

  https://www.o2.pl/hot/problem-z-migrantami-w-szkole-policyjnej-w-berlinie-skandaliczna-sytuacja-6184076871571585a

 195. Joannus said

  Ad 185

  Po obejrzeniu filmiku pojawiła się taka oto refleksja.
  Dużo hałasu i oburzenia dekompozycją pomnika JPII we Francji, czyli usunięciem zwieńczenia krzyżem.

  A jak rozwalno kościoły, albo sprzedawano islamistom lub adaptowano na inne cele, to nie miało miejsce usuwania krzyży.
  Kiedy wladze II RP rozwalały cerkwie pewnie też nie było w nich krzyży. Albo gdy rozwalano ołtarze główne po nastaniu ”wiosny w Kościele” czyli SVII, aby powstawiać stoły to nie było tam krzyży.

  Ot pojawiła się teraz taka wybiórcza propagandowa akcja ocalenia pomnika JPII z udziałem podbudowujących swe image przedstawicieli władzy.

  ——
  Celnie, Panie Joannus.
  Admin

 196. Boydar said

  Sądzę niebezpodstawnie, Panie Janie, że ta akcja to test na co najmniej kilka spraw.
  Po pierwsze, czy utożsamiamy dokonania JP2 z symbolem jakim jest Krzyż.
  Po drugie, krzyczą o Krzyżu (oni o krzyżu), ale to ten ich Mojżesz II jest istotny.
  Po trzecie, kto się odezwie na „apel” i w jakiej ilości.
  Po czwarte, poświęcony Krzyż to jednak poświęcony Krzyż, swoje robi samą obecnością w przestrzeni, ich uwiera rzeczywiście i bardzo.

 197. TG said

  Ad. 195. Mnie bardziej dziwi stanowisko Hierarchy Gądeckiego ,który po głosie Premier też broni krzyża.Szkoda ,że nie bronia Tego co na krzyżu umarł, tylko prowadza spotkania z wyznawcami Lutra.Nie umieją obronić Boskości Chrystusa nawet teraz kiedy istnieje naukowe potwierdzenie z badania Krwi Chrystusa.https://monitorpolski.wordpress.com/2012/04/07/krew-jezusa-mesjasza-odnaleziona-i-potwierdzona/

 198. Joannus said

  Ad 196
  Zgadzam się, i coś dodam.
  Nie akceptuję nawet zdejmowania niepoświęconego krzyżyka zawieszonego na piersi, bo to nie jest dobre, mieści się w odrzuceniu Krzyża Chrystusowego.
  W tym wypadku widzę bardziej troskę o pomnik bożyszcza, a nie to co jawi się w zagrywce propagandowej.

 199. VA said

  Żydowski reżyser filmowy Brett Ratner został oskarżony o napaść seksualną na nastoletnią Natashę Henstridge i masturbację przed Olivią Munn i sześć innych kobiet oskarżyło go:
  http://www.dailymail.co.uk/news/article-5039309/Brett-Ratner-raped-Natasha-Henstridge-harassed-Olivia-Munn.html

 200. Warta said

  A czy coś mu grozi?

  Owszem grozi, szereg procesów, przez co potrzebuje pieniędzy na opłacenie adwokata, których nie ma. Niżej podane wydarzenia są niestety prawdziwe i nie służą wyłudzeniu pieniędzy.

  A oto krótka chronologia wypadków przedstawiona w pierwszej osobie liczy pojedyńczej:

  I dlatego dla wszystkich, którzy by pomóc podajemy także tutaj nasze konto:

  58 1500 1865 1018 6031 2631 0000

  Osoby, które chcą złożyć propozycję pożyczki mogą napisać na pocztę. Bardzo prosi także o intensywną modlitwę w jego intencji, najlepiej Wielkim Egzorcyzmem po łacinie, może być także jakaś dłuższa litania lub przynajmniej różaniec. Bóg zapłać!

  https://wobronietradycjiiwiary.wordpress.com/2017/11/03/redakcja-potrzebuje-pieniedzy-lub-zbiorka-na-adwokata-blog-ogolnodostepny/

 201. Boydar said

  Jeszcze nie wiem, jak to skomentować; więcej pytań niż zrozumiałych faktów

  https://wiadomosci.wp.pl/rozdzki-pottera-i-dumbledora-zatrzymane-w-gdansku-przylecialy-z-chin-6184096060504193a

 202. PISKORZ said

  Młodzi Niemcy o Europie i swojej przyszłości..https://youtu.be/rPXI6tA31yI /są też polskie napisy.. tylko 3 min./..Warto..

 203. Yagiel said

  ad Piskorz@202

  Młodzi 30-letni i raczej mówią o swojej tożsamości i poczuciu bycia wymienianymi na „inny model” – więc to nie jest ich przyszłość, ale ich zagłada.
  Spełnia się hasło Bertold’a Brecht: władzy nie pasuje naród, więc wymienia naród na pasujący – co jest złudzeniem, bo oni, ten „inny model narodu”, ani pracować, ani walczyć za Niemcy nie mają zamiaru. Chcą kalifatu z życiem za darmo, czyli z niewolnictwem rodowitych Niemców. Chcą Imperium Islamskiego w Europie.
  Angela Markel i jej paputczicy są jak zahipnotyzowane zwierzęta, spędzone nad przepaść i krzyczące
  „A teraz zrobimy ten wielki krok w przyszłóść, przed siebie!”

  Przypomnę: samobójcy nie idą do nieba. Angela Merkel skacze prosto w czeluści piekła.

 204. Yagiel said

  Co do tego, czy bronić krzyża:
  Raczej bronić nauki Jezusa, bronić Jezusa żywego! Krzyż jest rzymskim symbolem władzy i kary/potęgi.
  Jestem chrześcijaninem, lecz/i właśnie dlatego nie bronię krzyża, lecz życia mądrego, wspólnego: bronię raczej drzew/lasu, niż krzyży. (Proszę, Szanowny Gajowy, o zrozumienie.)
  Ale
  w tej konkretnej sytuacji… jest to sprawa Francuzów, katolików Francuzów: albo są w stanie być żywi i silni, albo są już pastwą islamskiej lawiny… Jeśli katolicy Polacy chcą wesprzeć Francuzów, niech tam pojadą i tam bronią wespół z Francuzami.

  W Trzciance krzyż na mogile żołnierzy Armii Czerwonej to moja sprawa.

  ——-
  A Pan znowu jakieś, za przeproszeniem, mierdoły, do których doszedł Pan własnym rozumem…
  Gdzie i dlaczego mam okazać wyrozumiałość?
  Admin

 205. ,... said

  To ma być licytacja modeli? gimme what?

  .http://investmentwatchblog.com/maga-23-billion-in-credits-claimed-by-illegal-immigrants-would-be-canceled-under-gop-tax-bill-cut-tax-break-for-nfl/

  Pozdr.

 206. Boydar said

  Panie Macka, do dzieła !

  https://businessinsider.com.pl/rozwoj-osobisty/kariera/czy-jestes-charyzmatyczna-osoba-test-na-charyzme/hs7c55b

 207. ,... said

  @ 194 NyndrO said: o niemiecliej akademii policyjnej

  .https://www.o2.pl/artykul/problem-z-migrantami-w-szkole-policyjnej-w-berlinie-skandaliczna-sytuacja-6184076871571585a


  A tu szykuje się zorganizowany zamach na prezydenta:

  .http://investmentwatchblog.com/fbi-report-us-oakland-group-and-antifa-met-with-isis-and-al-qaeda-in-germany-in-plot-to-overthrow-trump-new-warning-for-november-4-2017/

 208. NyndrO said

  Uwaga. * .https://www.youtube.com/watch?v=Y5Mj0afuATI

 209. osoba prywatna said

  Dużo ostatnio dzieje się w magicznym świecie “Idź pod prąd”… Marian Kowalski po raz pierwszy zadaje pytania i prowadzi swoje wywody z pozycji publiczności… na spotkaniu tzw. Kościoła Nowego Przymierza, na których dotąd nie bywał. Co się, co się, co się stało? Marian nowonarodzonym chojecczaninem? Ileż to razy zapierał się, że on do tego kościoła nie należy, że jest katolikiem nadal choć “pasterze go opuścili” (biedny Marian)?
  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/marian-kowalski-nowonarodzony-chojecczanin-mazel-tov-2017-11

 210. osoba prywatna said

  Klub idź pan stąd
  Blog poświęcony obnażaniu propagandowej i zarobkowej działalności lubelskiej sekty Pawła Chojeckiego i Mariana Kowalskiego

 211. Marcin said

  https://www.google.com/amp/s/piotrbein.wordpress.com/2015/05/05/dziad-a-dudy-to-zydowski-oficer-upa/amp/

  Ciekawe. Artykuł stary bo przedwyborczy. Czy ktoś może ma wiedzę na temat rodziny Dudusia?

 212. denuo said

  KOMUNIZM + ISLAM + KATOLICYZM = ?
  .https://www.youtube.com/watch?v=lrNVh-zPpQw

 213. denuo said

  do 210
  A więc biskupi komuniści zgodnie z zapowiedzią przystąpili do ataku

 214. Boydar said

  Cztery artykuły które, jak uważam, warto przelecieć okiem i rozumem

  http://miarka.neon24pl.neon24.pl/post/140888,szacunek-w-praktyce-netykiety
  http://jeznach.neon24.pl/post/140885,cywilizacja-dewiacji
  http://kresywekrwi.neon24.pl/post/140868,wielbiciele-bandery-na-polskim-marszu-niepodleglosci
  http://jeznach.neon24.pl/post/140850,metafizyka-luksusu-elit

  Nie komentuję bo już padnięty jestem.

 215. Joannus said

  Ad 204

  ” Krzyż jest rzymskim symbolem władzy i kary/potęgi.”

  Był do chwili Ukrzyżowania Pana Jezusa.
  Teraz jest Ołtarzem Ofiary Zbawczej, odnawianej podczas każdej Mszy św, a jednocześnie j e d y n ą drogą do Nieba.

  Nie warto się tak nieroztropnie odkrywać.

 216. Maćko said

  190 – Panie Krzysztofie – Imperium Polskie bylo wyjatkowo dobrze prowadzonym ( przez jakis czas ) ogromnym krajem wieloetnicznym.
  Takie tez i sa Chiny – mozna latwo zrozumiec ich zainteresowanie losami Imperium Polskiego.

  — Była państwem wieloetnicznym, któremu ton nadała polska szlachta.
  Ja tez z chlopów, ale nie mam urazy do szlachty.

 217. Joannus said

  Ad 209/210

  Marianek o fizjonomii chazarsko-mongolskiej odkrył się całkowicie.
  Aź dziw bierze skąd u niego taka mirszanka służalczości z debilizmem

 218. Cyborg said

  na zywo… ?
  https://www.rt.com/usa/408807-anti-fascist-demonstrations-trump-pence/
  Trump regime must go…
  MTB! Oni tez maja KOD????

 219. osoba prywatna said

  Sztuczna inteligencja stanie się nową formą życia, która przewyższy ludzi, ostrzega Stephen Hawking
  http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/sztuczna-inteligencja-stanie-sie-nowa-forma-zycia-ktora-przewyzszy-ludzi-ostrzega-stephen

 220. *** said

  http://lux24.pl/juz-jest-druga-czesc-rozmowy-z-ks-prof-tadeuszem-guzem

  Popatrzcie, on nikomu nie ubliza, nie szkaluje.
  On uczy i tlumaczy.
  Nawet tlumokom.

  Jaki z tego wniosek?

  Kto lekcje dla siebie wyciagnie?
  No kto?

 221. osoba prywatna said

  Bergoglio: „Kształćcie przywódców otwartych na migrantów”
  http://ram.neon24.pl/post/140891,bergoglio-ksztalccie-przywodcow-otwartych-na-migrantow

 222. Moze, ale nie musi... said

  Radyob, Jak Pan odpocznie, to moze Pan poslucha Meisnera ( 187 ) i skomentuje, ok?
  Troche od-hamiania sie dobrze nam robi.

 223. osoba prywatna said

  Kryzys w nabiale.
  http://jeznach.neon24.pl/post/140887,kryzys-w-nabiale

 224. maasteer said

  Groźby z Ukrainy po sugestii polskich retorsji dyplomatycznych. Zapowiadają bicie Polaków, a nawet kolejny rozbiór Polski!

  Bracia Ukraińcy, tak umiłowani przez obecną i poprzednią władzę zdenerwowali się na nas, ponieważ odmówiliśmy budowy żądanego przez nich pomnika UPA na Podkarpaciu, a na dodatek minister Waszczykowski zapowiedział wprowadzenie czarnej listy dla Ukraińców bez prawa wjazdu do Polski za antypolskie wypowiedzi i blokowanie ekshumacji Polaków zamordowanych przez ukraińskich nacjonalistów.

  —————
  http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/grozby-z-ukrainy-po-sugestii-polskich-retorsji-dyplomatycznych-zapowiadaja-bicie-polakow

 225. PISKORZ said

  re 203../Y///www.identitaere-bewegung.de/ ZAMIAST PISAĆ TRUIZMY…to warto to poczytać, strona w jęz. niemieckim..jest co czytać!!

 226. osoba prywatna said

  Czego w internecie najczęściej szukają muzułmanie.
  .https://www.youtube.com/watch?time_continue=12&v=jWPIHRt4DUY

 227. osoba prywatna said

  Aaaa i wszystko jasne. Te kręgi w zbożu robią ryby.
  .https://www.youtube.com/watch?time_continue=192&v=p1PID91sEW8

 228. osoba prywatna said

  2 razy kotki.
  .https://www.youtube.com/watch?v=X_Lhh2hUcM0
  .https://www.youtube.com/watch?v=b9f4J7jWHHg6

  ——

  Admin

 229. Batten said

  Fale grawitacyjne

  Duzy wklad Polaków

 230. revers said

  Grob Edwarda Gierka w Sosnowcu w dn. 010.11.2017 i podziekownia syna Adama Gierka

  http://www.se.pl/wiadomosci/polityka/tak-wygladal-grob-edwarda-gierka-po-wszystkich-swietych-bedziecie-zaskoczeni-zdjecia_1025785.html

 231. Pinxit said

  226
  Osoba prywatna
  re: czego w inetrnecie szukaja muzulmanie..

  Co innego w internecie a co innego „na zywca”

  Zwierzece burdele dla panow w Europie,. Bardzo popularne i bardzo kosztowne.

  Subject: Europeans pay big for beastiality at barnyard brothels | Aftermath News

  https://aftermathnews.wordpress.com/2006/10/02/europeans-pay-big-for-beastiality-at-barnyard-brothels/

  W Danii zoofilia jest legalna
  W Niemczech tez
  I w Kanadzie
  I w Szwajcarii sa burele dla panow,, ktorzy lubia seks z koniem

 232. Miet said

  Ad.230.
  Ludzie wiedzą co robią. Wiedzą, że to był z krwi i kości Polak i wiele dla Polski zrobił.
  Ja go bardzo cenię – nie poddał się koczownikom – oparł się na górnikach. Niestety to nie wystarczyło – nikt go nie wspomógł w trudnych momentach.
  No to teraz mamy co mamy.

 233. www.wandaluzja.com said

  Dziękuję Panom za pouczenia. Proszę jednak Pana o telefoniczny kontakt z bankami Beninu i Atlantyckim w/s ZAPROTESTOWANYCH czeków Jovana Prawdzica i Darowizny Edwarda Bennetta na fundację WODA DLA AFRYKI.
  Czek Jovana Prawdzica został przysłany mi do Zametrykowania, co zrobiłem wykazując, że matka Jovana była oficerem łącznikowym marszałka Broz-Tito z mym ojcem w Wojnie Ukraińskiej, zaś oficerem łącznikowym mego ojca z Marszałkiem był mój stryj Czesław Prawdzic. Ponieważ oficerowie kopulowali się to owocem był Jovan, który przeznaczył 2 czeki dla mnie.
  Bank Atlantycki UZNAŁ moją Metrykę czeku, ale realizacja została ZAPROTESTOWANA, gdyż jestem na liście Oszustów Światowych. Wobec tego BA przekazał sprawę do Wysokiego Trybunału, który skierował ją do FBI więc czekam na ZAPOWIEDZIANĄ Wizytę FBI. Zaraz po Zaprotestowaniu Czeku wysłałem go z Aktem Zgonu Jovana Prawdzica do ambasad Chorwacji i Serbii, ale nie otrzymałem odpowiedzi.
  Bank Beninu IGNORUJE jednak tą listę Oszustów Światowych, co oznacza UZNANIE mych zeznań: Złoto Stalina, Ubolewanie Toglattiego nad Renesansowymi Praktykami Włoskimi w XX-Wiecznej Moskwie i Satelitarna Detekcja Złota za OCZYWISTE. Oprotestowałem bowiem listę Oszustów Światowych UMIESZCZENIEM NA NIEJ MNIE PRZEZ PROPAGANDZISTKĘ STASI ANGELĘ MERKEL za OSZUSTWO Funkcjonalnej Chronologii Architektury Niemieckiej, czym zdezawuowała Zeznanie w/s Satelitarnej Detekcji Złota PRZEZ OSZUSTA i Uwolniła RFN spod Oskarżenia SDZł, w Nagrodę ZA CO została Kanclerzycą.
  Profesorowie: Zawodowy Komunista i Mistrz Masoński, którzy oskarżyli mnie o OSZUSTWO nie żyją. Mistrz Masoński był komisarzem Satelitarnej Detekcji Złota NKWD, i to na podstawie jego Orzeczeniu Angela Merkel UWOLNIŁA Republikę Federalną Niemiec od zarzutu Partycypowania RFN w SDZł poprzez Czarne Konta Kanclerza Kohla, które z powodu MOJEGO Oskarżenia stały się przedmiotem ŚLEDZTWA BUNDESTAGU, zakończonego salomonową formułą Ministra Finansów Theo Waigla: UJAWNIENIE CAŁEJ PRAWDY O CZARNYCH KONTACH MOŻE WSTRZĄSNĄĆ PODSTAWAMI REPUBLIKI FEDERALNEJ.

 234. Boydar said

  Wydaje misię, że skrezola zaczyna Władimira chrumkać z lekka

  https://pl.sputniknews.com/swiat/201711056636125-Sputnik-Putin-przyszlosc-czlowiek/

 235. www.wandaluzja.com said

  https://opinie.wp.pl/juliusz-sabak-smiglowce-przyszlosci-nato-6183400854534273a//
  JULIUSZ SABAK: ŚMIGŁOWCE PRZYSZŁOŚCI NATO

  Wszystkie analizy są zgodne: klasyczny układ śmigłowca jednowirnikowego wyczerpał już swoje możliwości rozwojowe. Przyszłość będzie należeć do maszyn, które do tej pory większość z nas znała z futurystycznych filmów wojennych. NATO się zbroi, a świat czeka rewolucja.

  Była kiedyś nieprzyzwoita piosenka: UKASIŁA MYSZKA SOBACZKU…, którą Janusz Sabak śpiewa nam po 70 latach po polsku. Ten analfabeta polityczny i TECHNICZNY nie słyszał o wojnie jugosłowiańskiej i aneksji Morza Południowochińskiego KITANAMI, która są SADDAMAMI z Dniepropietrowska a te moim AEROBUSEM + 100 miliardów $ Saddama Husajna na reformę bliskowschodniego rynku lotniczego.
  Jeśli w wojnie jugosłowiańskiej Kitany WYRŻNĘŁY wszystkie Apacze, a na morzach Południowochińskim i Karaibskim ZLIKWIDOWAŁY amerykańskie doktryny Imperialne, to wsadzanie nam teraz do Gardła Apaczy jest mordowaniem nas Amerykańskimi Rękami.

 236. Zdzicho said

  Wykład profesora Meissnera, jest to czyste teoretyzowanie. Ma to się nijak do innych teorii. Opieranie się na Teorii Heliocentrycznej i tzw. Teorii Względności, jest tylko dalszym teoretyzowaniem. Nikt jeszcze nie udowodnił Teorii Grawitacji oraz powyższych. Z punktu widzenia tzw. chłopskiego rozumowania Energia jest zawsze w różnych formach, ale też zawsze musi mieć nośnik. Nigdy nie stwierdzono czy czystej E bez masy. I prędkość światła nic tu nie zmienia, nawet do sześcianu. Za mało wiemy o tym jak faktycznie światło jest zbudowane. I czy w myśl Teorii elektrycznego (elektro-magnetycznego) wszechświata, przypadkiem ma ono jednak budowę namagnesowanych elektronów. A jeżeli gwiazdy świecą i my to widzimy, to znaczy, że musi istnieć materia w tzw. Wszechświecie, aby światło mogło się poruszać i abyśmy mogli je widzieć. Stąd wniosek- przypuszczenie, że gwiazdy i inne widoczne Ciała Niebieskie muszą być zawieszone w jakimś przeźroczystym płynie, będącym środowiskiem do przenoszenia wiązki, fali światła. Co do tzw. Grawitacji, to jest to teoria mistyfikująca właściwe zależności budowy materii. Jest jak aksjomat, który nie odpowiada na pytanie dlaczego, jak pewnik, jaki bezrozumnie ma sprawić wrażenie, że głębiej już nic nie ma. I że wszystko jest już wyjaśnione.

  ——-
  Nauka opisuje CO, JAK, KIEDY, GDZIE.
  Nauka nie zajmuje się wyjaśnianiem DLACZEGO.
  Admin

 237. Boydar said

  Trochę Pan Zdzicho pofantazjował. Istnienie czy, jak postulują niektórzy, nieistnienie „eteru” nie warunkuje rozchodzenia się fali elektromagnetycznej jaką bez wątpienia jest światło. To ślepy tor dysputy na który jesteśmy skręcani od czasów Einsteina. Sednem sprawy bowiem jest, jakim cudem przenoszą się oddziaływania elektrostatyczne, magnetyczne, grawitacyjne i jądrowe. Bo na razie wiemy tylko że się przenoszą oraz potrafimy dość precyzyjnie to oddziaływanie opisać, ale zupełnie nie znamy odpowiedzi na pytanie „dlaczego”. Idąc drogą starych spostrzeżeń, najprostszym rozwiązaniem był właśnie ów „eter” jako uniwersalny ośrodek. Aczkolwiek jego hipotetyczna obecność też nie tłumaczyła wszystkich zjawisk; mogła więc to być kolejna „teoria geocentryczna” wymagająca miliona poprawek dla uzyskania zgodności z obserwacjami.

 238. osoba prywatna said

 239. osoba prywatna said

  Źle zważyła pierogi. Policja zakuła kobietę w kajdanki i przesłuchiwała przez 4 godziny
  http://www.gazetawarszawska.com/judaizm-islam/6503-amok-terrorystow-pis

 240. Boydar said

  Mnie Pan nie odchami, Panie Macka, geny to geny. Jestem chamem, tyle że uczciwym na ile potrafię.
  Za Meissnera wezmę się, ale w późniejszym terminie; na pewno nie zapomnę.

 241. osoba prywatna said

  Jest matematyka rasistowska? – 04.11.2017.
  http://zygumntbalas.neon24.pl/post/140895,jest-matematyka-rasistowska-04-11-2017

 242. osoba prywatna said

  Ile kosztują skrzypce? Stradivarius, guarnerius, guadagnini
  http://mediumpubliczne.pl/2016/10/kosztuja-skrzypce-stradivarius-guarnerius-guadagnini/

 243. osoba prywatna said

  Jest takie miejsce na ziemi… Mroczków Gościnny, mój azyl, raj i piekło
  http://mediumpubliczne.pl/2017/08/miejsce-ziemi-mroczkow-goscinny-moj-azyl-raj-pieklo/

 244. Głos Prawdy said

  Suworow i zdobycie Warszawy

  Robiąc serię postów „Spór słowian między sobą…”, dotykam roli Suworowa w tłumieniu powstania pod wodzą Tadeusza Kościuszki w 1794 roku, ale chciałbym powiedzieć jeszcze kilka słów na ten temat.

  Działania Suworowa w Polsce na długo okazały się”rozmienną kartą” dla polityków.

  Karykatura na Suworowa, stojącego z zakrwawionym mieczem na tle płonących warszawskich przedmieść

  «Napoleon nazywał Suworowa „barbarzyńcą, zalanym krwią Polaków”; w europejskich publikacjach koczowały karykatury na temat „żądzy krwi” Suworowa. Powodem było brutalne zachowanie armii rosyjskiej w zdobyciu Pragi, dzielnicy Warszawy…
  Ale warto przypomnieć sobie, czym to było spowodowane.
  Powstanie w Rzeczypospolitej oznajmiło się krwawą rzezią Ruskich w Warszawie, zorganizowanej przez Polaków. Rozumiem, że dla warszawiaków ruscy żołnierze byli uosobieniem wrogów, ale fakt pozostaje faktem – Polacy wykazali się skrajną brutalnością. Szczególnie obraźliwe było to, że stało się to nie w uczciwej walce. Wielki tydzień przed Wielkanocą (a jest to święto szczególne dla prawosławnych), w wielki czwartek, kiedy prawosławni wojskowe z rosyjskiego garnizonu w Warszawie bez broni udali się do cerkwi do spowiedzi i komunii, w mieście uderzył alarm, i powstali, pokonując arsenal, zorganizowali przemoc…
  Tylko w jednej cerkwi zostało wycięte około 500 osób z Kijowskiego pułku. W wąskich uliczkach starego miasta rozwścieczony tłum ścigał rosyjskich wojskowych jak zwierzynę… Za dobę zabili, pocięli i rozszarpali na strzępy 2 tysiące 265 żołnierzy rosyjskiego garnizonu. Historyk N. Kostomarow tak opisał te wydarzenia: „Polacy włamali się wszędzie, gdzie tylko podejrzewali, że są Ruscy… szukali i gdzie tylko znajdowali – zabijali. Mordowano nie tylko Ruskich. Dość było pokazać w tłumie na kogo chcę i krzyczeć, że on moskiewskiego ducha, tłum rozprawiał się z nim jak z Ruskim”. Na Wielkanoc masakra powtórzyła się w Wilnie. Wkrótce oba miasta zostały zajęte przez armię Kościuszki.
  Zresztą, kiedy Suworow w październiku podchodził do Warszawy, sam Kościuszko został już schwytany w niewolę (złapali go rannym w walce) i wysłany do Petersburga.
  Ale Warszawa pozostawała w rękach kościuszkowców. Rosyjscy żołnierze, zbliżając się do Warszawy, pragnęli zemścić się za swoich kolegów (do Suworowa przyłączyły się rozproszone grupy, ocalałe z masakry rosyjskich garnizonów w Polsce, a liczba jego części wzrosła więcej niż o połowę). Suworow rozumiał postawę swojego wojska i próbował zapobiec złemu rozlewu krwi. On nakazał: „W domy nie zaglądać; nieprzyjaciela, proszącego o litość – nie zabijać; nie zabijać bezbronnych; z kobietami nie walczyć; małoletnich nie dotykać. Kogo z nas zabiją, — Królestwo Niebieskie; żywy — dzięki! sława! sława!”
  Aleksander Orlovsky. Szturm Pragi przez wojska Suworowa

  Ze wschodu, skąd podchodziła armia Suworowa, Warszawę broniła umocniona Praga, miejskie przedmieście, gdzie znajdowały się trzydzieści tysięcy bojowców powstańczej armii, trochę więcej, aniżeli u Suworowa. Lecz jego żołnierze szybko podołali umocnienia. W Pradze zaczęły się uliczne boje. Suworow rozkazał podpalić mosty przez Wisłę, co łączyły Pragę z Warszawą. Oceniają ten rozkaz na różne sposoby: według oficjalnej wersji dowódca nie chciał, aby bitwa przerzuciła się na warszawskie dwory, zatopiwszy miasto krwią, lecz wiele osób są pewne, że on po prostu odcinał przeciwnikowi możliwość cofnąć się. Powstańcy znaleźli się w pułapce między rzeczką, przez którą w końcu października(po nowym stylu – na początku listopada) nie można było przejść wpław, i atakują Ruskich częściami. Chciałbym znów zacytować słowa świadka:
  Generał von Kługen, który walczył pod dowództwem Suworowa, wspominał: „W nas strzelali z okien domów i dachów, nasi żołnierze, wchodząc do domu, uśmiercali wszystkich, kto im popadał się Stwardnienie, gniew i pragnienie zemsty doszły do najwyższego stopnia , oficerowie byli już nie w stanie powstrzymać rozlew krwi U mostu nastała znów masakra. Nasi żołnierze strzelali do tłumów, nie rozbierając nikogo, – i dojmujący krzyk kobiet, krzyki dzieci naprowadzały horror na duszę. Słusznie mówi się, że ludzka krew przelana podnieca rodzaj upojenia jak od alkoholu. Zażarci nasi żołnierze w każdej żywej istocie widzieli mordercę Ruskich podczas powstania w Warszawie. “Nie ma nikomu pardona”! – krzyczeli nasi żołnierze i uśmiercali wszystkich, nie rozróżniając ani lat, ani płci…”.
  Po zakończeniu walk, jednak, nie tylko pokojowa ludność, ale i przeciwnicy, co trafili do niewoli, nie zakosztowali na sobie okrucieństwa suworSuworow i zdobycie Warszawy
  Robiąc serię postów „Spór słowian między sobą…”, dotykam roli Suworowa w tłumieniu powstania pod wodzą Tadeusza Kościuszki w 1794 roku, ale chciałbym powiedzieć jeszcze kilka słów na ten temat.
  Działania Suworowa w Polsce na długo okazały się”rozmienną kartą” dla polityków.
  Karykatura na Suworowa, stojącego z zakrwawionym mieczem na tle płonących warszawskich przedmieść

  «Napoleon nazywał Suworowa „barbarzyńcą, zalanym krwią Polaków”; w europejskich publikacji koczowały karykatury na temat „żądzy krwi” Suworowa. Powodem było brutalne zachowanie armii rosyjskiej w zdobyciu Pragi, dzielnicy Warszawy…
  Ale warto przypomnieć sobie, czym to było spowodowane.
  Powstanie w Rzeczypospolitej oznajmiło się krwawą rzezią Rosjan w Warszawie, zorganizowanej przez Polaków. Rozumiem, że dla warszawiaków rosyjscy żołnierze byli uosobieniem wrogów, ale fakt pozostaje faktem – Polacy wykazali się skrajną brutalnością. Szczególnie obraźliwe było to, że stało się to nie w uczciwej walce. Wielki tydzień przed Wielkanocą (a jest to święto szczególne dla prawosławnych), w wielki czwartek, kiedy prawosławni wojskowe z rosyjskiego garnizonu w Warszawie bez broni udali się do cerkwi do spowiedzi i komunii, w mieście uderzył alarm, i powstali, pokonując arsenal, zorganizowali przemoc…
  Tylko w jednej cerkwi zostało wycięte około 500 osób z Kijowskiego pułku. W wąskich uliczkach starego miasta rozwścieczony tłum ścigał rosyjskich wojskowych jak zwierzynę… Za dobę zabili, pocięli i rozszarpali na strzępy 2 tysiące 265 żołnierzy rosyjskiego garnizonu. Historyk N. Kostomarow tak opisał te wydarzenia: „Polacy włamali się wszędzie, gdzie tylko podejrzewali, że są Ruscy… szukali i gdzie tylko znajdowali – zabijali. Mordowano nie tylko Ruskich. Dość było pokazać w tłumie na kogo chcę i krzyczeć, że on moskiewskiego ducha, tłum rozprawiał się z nim jak z Ruskim”. Na Wielkanoc masakra powtórzyła się w Wilnie. Wkrótce oba miasta zostały zajęte przez armię Kościuszki.
  Zresztą, kiedy Suworow w październiku podchodził do Warszawy, sam Kościuszko został już schwytany w niewolę (złapali go rannym w walce) i wysłany do Petersburga.
  Ale Warszawa pozostawała w rękach kościuszkowców. Rosyjscy żołnierze, zbliżając się do Warszawy, pragnęli zemścić się za swoich kolegów (do Suworowa przyłączyły się rozproszone grupy, ocalałe z masakry rosyjskich garnizonów w Polsce, a liczba jego części wzrosła więcej niż o połowę). Suworow rozumiał postawę swojego wojska i próbował zapobiec złemu rozlewu krwi. On nakazał: „W domy nie zaglądać; nieprzyjaciela, proszącego o litość – nie zabijać; nie zabijać bezbronnych; z kobietami nie walczyć; małoletnich nie dotykać. Kogo z nas zabiją, — Królestwo Niebieskie; żywy — dzięki! sława! sława!”
  Aleksander Orlovsky. Szturm Pragi przez wojska Suworowa

  Ze wschodu, skąd podchodziła armia Suworowa, Warszawę broniła umocniona Praga, miejskie przedmieście, gdzie znajdowały się trzydzieści tysięcy bojowców powstańczej armii, trochę więcej, aniżeli u Suworowa. Lecz jego żołnierze szybko podołali umocnienia. W Pradze zaczęły się uliczne boje. Suworow rozkazał podpalić mosty przez Wisłę, co łączyły Pragę z Warszawą. Oceniają ten rozkaz na różne sposoby: według oficjalnej wersji dowódca nie chciał, aby bitwa przerzuciła się na warszawskie dwory, zatopiwszy miasto krwią, lecz wiele osób są pewne, że on po prostu odcinał przeciwnikowi możliwość cofnąć się. Powstańcy znaleźli się w pułapce między rzeczką, przez którą w końcu października(po nowym stylu – na początku listopada) nie można było przejść wpław, i atakują rosjan częściami. Chciałbym znów zacytować słowa świadka:
  Generał von Kługen, który walczył pod dowództwem Suworowa, wspominał: „W nas strzelali z okien domów i dachów, nasi żołnierze, wchodząc do domu, uśmiercali wszystkich, kto im popadał się Stwardnienie, gniew i pragnienie zemsty doszły do najwyższego stopnia , oficerowie byli już nie w stanie powstrzymać rozlew krwi U mostu nastała znów masakra. Nasi żołnierze strzelali do tłumów, nie rozbierając nikogo, – i dojmujący krzyk kobiet, krzyki dzieci naprowadzały horror na duszę. Słusznie mówi się, że ludzka krew przelana podnieca rodzaj upojenia jak od alkoholu. Zażarci nasi żołnierze w każdej żywej istocie widzieli mordercę Ruskich podczas powstania w Warszawie. “Nie ma nikomu pardona”! – krzyczeli nasi żołnierze i uśmiercali wszystkich, nie rozróżniając ani lat, ani płci…”.
  Po zakończeniu walk, jednak, nie tylko pokojowa ludność, ale i przeciwnicy, co trafili do niewoli, nie zakosztowalina sobie okrucieństwa suworowskiej armii.
  Do jeńców uczestnikow powstania Suworow wykazał nie tylko szacunek, ale i miłosierdzie. 6 tysięcy polskich żołnierzy zostali natychmiast zwolnieni do domów. Wkrótce król Stanisław August Poniatowski zwrócił się do Suworowa z osobistą prośbą – uwolnienia z niewoli oficerów. Tu jeszcze 500 polskich oficerów otrzymali wolność.
  Kiedy po podboju Pragi Suworow wchodził do Warszawy, witany był z całą czcią, z chlebem i solą. Gdy mu uroczyście przedstawili symboliczny klucz do miasta, Suworow pocałował go i podniósł do nieba ze słowami: „Dziękuję Ci, Panie, że nie powinienem był kupić te klucze, taka drogą ceną jak…” i ze łzami w oczach spojrzał na upadłą Pragę.»
  https://eho-2013.livejournal.com/112351.html

 245. Zdzicho said

  Podobno nie powinno być skutków bez przyczyny, chociaż są także nagłe kolizje i niespodziewane spotkania po latach. Czy zatem są same skutki. Pojęcie Eteru jest niestety w sferze domniemania istnienia. Coś jak Grawitacja. Znany rosyjski entomolog Grebiennikow poznawał tajemnice lotu chrząszczy i innych owadów. Stwierdził, że ich masa nie pozwalałaby na lot. Analizując budowę pokryw skrzydeł chrząszcza wodnego, doszedł do wniosku, że ich budowa, od strony wewnętrznej składa się z wzoru przypominającego plastry miodu pszczół. Gdy pensetą przypadkowo próbował nałożyć jedną pokrywę skrzydła na drugą, pierwsza nagle odskakiwała na odległość kilkudziesięciu centymetrów. Wpadł On na pomysł zbudowania małej drewnianej platformy z podczepionymi od spodu czterema wachlarzami zrobionymi z kilku cienkich i płaskich patyczków, które posiadały dziesięć małych otworków, w które wkleił owe pokrywy skrzydełek owadów. Do wszystkiego przymocował linki, pozwalające na otwieranie i zamykanie par wachlarzy. Do sterowania zbudował element przypominający drążek od hulajnogi wraz z parą pokręteł do sterowania linkami i w rezultacie wachlarzami. Tak zbudowaną platformą dokonywał, jak twierdził lotów wbrew tzw. grawitacji. W swojej książce „Mój Świat”, podawał, że z jego platformą potrafił latać jakby w bańce próżniowej, z nielokalnym czasem, z pułapem około 300 metrów i prędkością ponad 2400 km / h.

 246. osoba prywatna said

  Melissa Dykes: Dlaczego Prawda jest dla mnie taka ważna?
  http://zygumntbalas.neon24.pl/post/140879,melissa-dykes-dlaczego-prawda-jest-dla-mnie-taka-wazna

 247. Antymarksista said

  Good point!

  Karoń na ostro: Nie dajcie zrobić z dzieci DNA! Marksizm w postaci znanych celebrytów! APEL!

Sorry, the comment form is closed at this time.