Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  wanderer o Wolne tematy (64 – …
  Boydar o Wolne tematy (64 – …
  Sebastian o Facet o ksywce „Margot”
  wanderer o Wolne tematy (64 – …
  Boydar o Instytut Rodła we Wrocław…
  Boydar o Wolne tematy (64 – …
  revers o Segregacja pacjentów. Koronawi…
  I*** o Duchowa przestrzeń Polski?
  Listwa o Wolne tematy (64 – …
  Listwa o Wolne tematy (64 – …
  Listwa o Wolne tematy (64 – …
  Boydar o Wolne tematy (64 – …
  Boydar o Wolne tematy (64 – …
  Kowalski3 o Facet o ksywce „Margot”
  Listwa o Wolne tematy (64 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 524 obserwujących.

Potop ukraiński zalewa Polskę

Posted by Marucha w dniu 2017-11-03 (Piątek)

Ukraińcy coraz bardziej zadomawiają się w Polsce

Wielu Ukraińców emigruje do Polski za lepszym życiem. Zmusza ich do tego dramatyczna sytuacja, w jakiej znajduje się ich kraj, rozdzierany przez wszechobecną korupcję oraz brak perspektyw dalszego godnego życia! Większe miasta rządzą się swoimi prawami. Zorganizowane grupy przestępcze przejmują inicjatywę. Ludność cywilna żyje w strachu na granicy skrajnego ubóstwa, co jest motorem napędowym do sięgania po nielegalne źródła dochodów.

Czarny rynek zaczyna rozwijać się bardzo dynamicznie. Samozwańczy rząd nie radzi sobie ze wszechobecnym chaosem i BEZPRAWIEM. Dyskryminowana jest ludność pochodzenia rosyjskiego. Wprowadzony zakaz używania języka rosyjskiego oraz szykanowanie mniejszości narodowych w konsekwencji daje obraz tworu totalitarnego, który zacieśnia sznur na szyi konającego…

Polska otworzyła dla Ukrainy granicę. Tak nieodpowiedzialna decyzja jest przejawem wpływu polityki prowadzonej przez Zachód. Zgodnie z oficjalnymi doniesieniami w Polsce przebywa ponad dwa miliony uchodźców ukraińskich. Są to dane zaniżone. Nielegalny napływ jest o wiele większy.

Ciche przyzwolenie władz na taki proceder doprowadza do tego, że w Polsce staje się to poważnym społecznym problemem. Kwitnie nielegalny rynek pracy, napływowa siła robocza przejmuje inicjatywę, pracując za zaniżone stawki. Zachęca to pracodawców do angażowania się w czarny rynek dla większego zysku. Polscy robotnicy tym samym wypadają z obiegu lub zmuszeni są wykonywać swoją pracę za stawki głodowe. Przyzwolenie na taki proceder jest działaniem na szkodę państwa polskiego.

Jeden tylko przykład Bornego Sulinowa, gdzie procent bezrobocia jest bardzo wysoki. Sieć Biedronki buduje nowy obiekt. Jak wiadomo, Jeronimo Martins, to portugalski właściciel tej sieci. OBCOKRAJOWIEC pakuje i wywozi pieniądze z Polski. Do budowy zatrudnia Ukraińców, płacąc im 12 zł za godzinę! Tak to się odbywa praktycznie — narodowy produkt brutto jest rozdzierany przez obcych inwestorów, zatrudniających obcokrajowców. Pieniądze wypływają z naszego kraju, a nam Polakom wciska się towar, który jest wątpliwej jakości. A najbardziej zatrważające jest to, że właściciele dużych sieciówek w Polsce z obcym kapitałem unikają płacenia podatków. Nasz kraj jest łapczywie grabiony, a my Polacy nic w tym kierunku nie robimy!

Dodatkowo bardzo niebezpieczny, odradzający się banderyzm. Ruch skrajnie ultranacjonalistyczny na Ukrainie kieruje swoje ostrze nienawiści w stronę Polski. Rząd Polski o tym wie, jednak bagatelizuje sprawę ze względów politycznych, mając na uwadze międzynarodową opinię i nacisk na faworyzowanie kraju, który pod każdym względem jest niestabilny i budzi wątpliwość.

Zorganizowane grupy, wrogo nastawione do państwa polskiego, korzystając z otwartej furtki, przenikają granicę! Stanowią zagrożenie dla ładu publicznego państwa. Ingerują w środowiska popierające politykę Federacji Rosyjskiej.

Na razie są to zjawiska incydentalne. Jednak to tylko kwestia czasu! Jeżeli zorganizują sprawnie działające struktury podziemne na terenie Rzeczpospolitej, to mogą się stać realnym zagrożeniem na większą skalę. Dzieje się to wszystko na naszych oczach. Wszyscy mamy do czynienia z różnymi przypadkami wpływu czynników wyżej wymienionych na życie codzienne w Polsce. Sytuacja się zaognia, i jeżeli nie zostaną podjęte odpowiednio radykalne środki zapobiegawcze, życie Polaków we własnym kraju może się stać bardzo niebezpieczne.

Piotr Radtke
Poglądy autora mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji.
https://pl.sputniknews.com

Komentarzy 38 do “Potop ukraiński zalewa Polskę”

 1. Moher49 said

  Do Polski lezą drzwiami i oknami a przeciw Polsce knują.
  „M. in. w dniu 1. listopada na cmentarzu Łyczakowskim świętowano 99. rocznicę utworzenia ZUNR (Zachodnio – Ukraińskiej Narodowej Republiki), która istniała parę miesięcy i proklamowania której nie uznało ani jedno państwo. W obchodach udział wzięli przedstawiciele rady miasta Lwowa oraz administracji obwodowej.
  Kto stał bliżej do memoriału Ukraińskiej Galicyjskiej Armii, ten mógł usłyszeć niektóre przemówienia ukraińskich dygnitarzy. Np. przewodniczący lwowskiej administracji obwodowej Ołeksander Hanuszczyn mówił: „Dzisiaj wspominamy poległych żołnierzy Ukraińskiej Galicyjskiej Armii, Strzelców Siczowych i świętujemy dzień wielkiej sprawy, a właściwie ustanowienia pierwszej państwowości na zachodnio-ukraińskich ziemiach w XX wieku. Za te 99 lat zmieniło się prawdę mówiąc niedużo. Żadna nacja nie realizuje swego prawa do tożsamości i samookreślenia bez silnego wojska i silnego wojskowo – politycznego kierownictwa. Czcimy tych, kto oddał życie za Ukrainę i pamiętamy o tych, kto pozostał odwiecznym wrogiem. Musimy go zwalczyć i obowiązkowo to zrobimy!”
  Zaś gubernator obwodu lwowskiego Ołeh Syniutka mówił o polskiej okupacji ziem ukraińskich.” (Maria Pyż – Polmedia.)

 2. RomanK said

  A gdzie sa Polacy????
  Rzadza w Polsce Mehesy z Mamzerami.
  Bronia Polakow Amerykanie.
  Pracuja za Polakow Ukraincy.
  Bogaca sie w Polsce obcokrajowcy????
  Po co Polsce jacys Polacy?????
  Kto zechce wezmie obywatelstwo i beda polakami……

 3. maasteer said

  Polski MSZ przyznaje, że jest „pewien problem” na Ukrainie z gloryfikacją SS Galizien i UPA!

  Wczoraj minister spraw zagranicznych Polski Witold Waszczykowski wypowiedział się zaskakująco ostro w kontekście Ukrainy i jej jawnego już antypolonizmu. Na antenie TVP1, szef MSZ zadeklarował stworzenie listy Ukraińców, którzy będą mieli zakaz wjazdu na terytorium naszego ze względu na propagowanie antypolskich idei!

  —————-
  http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/polski-msz-przyznaje-ze-jest-pewien-problem-na-ukrainie-z-gloryfikacja-ss-galizien-i-upa

  ps
  i koment pod:
  „autor: UPAdlina (2017-11-03 19:39)

  „Pewien problem”. To jest gigantyczny problem, bo dopuszczenie do tego, aby na ukrainie odrodziły się i doszły do władzy środowiska nazi-banderowskie to wielkie niebezpieczeństwo dla Polski. Tym bardziej, że te środowiska wysuwają roszczenia terytorialne wobec Polski. To ku**a katastrofa, a nie „pewien problem”. No ale jak się jest uSSmańską pacynką, która robi to, co pan zza oceanu karze, to dzieją się właśnie takie rzeczy. Zamiast dbać o bezpieczeństwo Polski, dba się o interesy bandyty zza oceanu, które w tym wypadku są sprzeczne z polską racją stanu. Skończcie kretyni na stołkach w W-wie z mitami wsiarza giedroycia, który na pytanie, co zrobić z ludobójstwem wołyńskim odpowiedział: „zapomnieć”. ZAPOMNIEĆ………ale nie o ludobójstwie dokonanym przez ukrów na Polakach, tylko o micie jakiegoś trójmorza z banderowską upainą jako „sojusznikiem”. Bo jak świat światem nie będzie banderowski ukr Polakowi bratem.”

 4. Re: Artykul…
  Pytanie tylko: „Kto nam Polakom takie ukrainskie ku…rewstwo zaaplikowal???”
  (I kto te k…rstwo finansuje)
  ==========================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

 5. ibrahim ibn jakub said

  Nie pozostaje wam nic innego jak posiadać broń i dużą ilość amunicji. Bo inaczej kolejny „Wołyń” macie jak w banku.

 6. ibrahim ibn jakub said

  Nie lubię towarzysza Putina, bo zjebał sprawę smoleńską i sam wywodzi się z k.g.b., ale niestety w przypadku ukrainy trzymam za niego kciuki. Niech dopierdoli tym jebanym banderowcom na maxa.

 7. Zborowski said

  My musimy sie dogadac z ROSJANAMI tymi zwyklymi Rosjanami Nie tymi z Kremla.Gdyz to tez sa przebieranice.I isc na ukrow tak zwanych.I wyrznac te TATALAJSTWO.ACHA nie chcecie to nie pochrzescijansku .No dobrze to oni z wami zrobia czystke.DRUGI WOLYN TYM RAZEM W POLSCE

  Daj nam Boże takich przebierańców…
  Admin

 8. Lily said

  Ukraincy IN,Polacy-Slowianie OUT z Polski.
  A to wszystko wedlug planu,”Was Polakow,
  nie bedzie”.

 9. Lily said

  Re 4
  Kto?,Naczelnik,bo On wszystkim rzadzi.
  „Slawa gierojom,gierojom slawa”,krzyczal
  na Majdanie.

 10. wojsław said

  A propos czułej przyjaźni z Rosjanami, dziś rocznica: http://www.twoja-praga.pl/praga/historia/1090.html – co potrafiła dzicz azjatycka pod germańskim nadzorem, to samo było na Wołyniu

  ——
  Ty jebana kurwo żydowska – to Wołyń zrobili Rosjanie?
  Admin

 11. Moher49 said

  „Daj nam Boże takich przebierańców…
  Admin”
  Sorry Gospodarzu. Putina też obsiadły czarne kapelusze, niszczą cerkiew. Sztuki teatralne w Moskwie, jak „Klątwa” w Polsce. Wszyscy bogacze to naród „wybrany”.

  ——
  Polactwo nie może sobie dać rady z koczownikami od 300 lat… ale Putin ma to zrobić w lat 10?
  Admin

 12. Pinxit said

  Ja to sobie przypominam, ze w gajowce ponad rok temu ktos wypisywal, ze lepiej, zeby Polske naszli Ukry niz islamisci bo Ukraincy to ta sama kultura.
  W gajowce rozni wpisowcy sobie wypisuja co chca ale niektore proroctwa zwalaja z nog.

  A mnie w szkole uczyli, ze zaden najazd nie jest specjalnie preferowany.

 13. Ibrahim ibn Jakub said

  do „Zborowski”.
  Dokładnie tak jest.

 14. NacjoFilm said

  Gorsi żydzi — https://www.youtube.com/watch?v=KBndwXnS9AA

 15. Pinxit said

  6
  Ibrahim Ibn Jakub

  „Nie lubię towarzysza Putina, bo zjebał sprawę smoleńską i sam wywodzi się z k.g.b., ale niestety w przypadku ukrainy trzymam za niego kciuki. Niech dopierdoli tym jebanym banderowcom na maxa”.

  Ladny wpis, tylko calkiem do dupy.
  Po pierwsze Putin nigdy nie byl towazyszem!
  Po drugie, nie Putin „zjebal sprawe smolenska” tylko ci, ktorzy nielegalna delegacje z Polski wyslali. W Moskwie nikt nie wiedzial, ze przylatuje delegacja rzadowa z Polski.
  Dochodzenia w sprawie smolenskiej nie zycza sobie przede wszystkim wladze w Polsce.
  A te glupawe raporty nie maja mocy prawnej poniewaz nie sa dokumentem prawnym potwierdzonym przez prawne urzedy..
  O KGB radze sie jednak czegos dowiedziec, a nie powtarzac zydowskiej propagandy.

  Takim roznym niekumaszczym przypominam, ze G. Bush byl szefem CIA, a Obama i jego mamusia agentami CIA. Jakos nikt sie CIA w naszym kraju nie czepia, mimo, ze to CIA urzadzilo nam Okragly Stol.
  Jeszcze innym przypominam, ze nie nalezy myslic KGB z NKWD.
  Zdaje sie, ze wiele osob czerpie swoja wiedze z Holywood i filmow z Bondem.

  A po trzecie: Putin nie ma obowiazku robic porzadku na Ukrainie. na rozkaz i zyczenie wpisowca w gajowce.

  Ibrahim pomylil Putina z Obama i Bushem, Clintonem i Reaganem, ktorzy wszedzie robili „porzadek”.
  A banderowcy sa bardzo popularni wsrod ukrainskiego narodu.
  Jakos, kiedys radosnie polskie wojsko szlo na Kijow. A teraz nie chce, czy nie moze?

 16. Pinxit said

  7
  Zborowski
  Nic nie stoi na przeszkodzie; Karabin, spadochron i trampki i hajda na Kijow. jestem pewien, ze za panem Zborowskim pojda hufce!

 17. Rockrider said

  Dodam coś od siebie. Rozmawiałem ostatnio z jednym znajomym. W czasie przerwy w pracy zasłyszał słowa, które padły z ust jednego przybysza zza wschodniej granicy. Pozwolę sobie zacytować: „Jeszcze trochę i Polsza nasza”. Na ogół są cisi, nie wyróżniają się, ale kto to wie co im po głowach chodzi.

  Dodać należy, że czeczenów rownież się zaprasza do pracy w Polsce. Powtórka z „rozrywki”?

 18. Joe said

  16…Zborowski stara sie tylko POkazac wam w czym jest glowne ZLO….Sami musicie POdejmowac decyzje,ktore was ochronia lub zgubia….Bog jak chce kogos ukarac to mu rozum odbiera…Dlatego nad Wisla tak sobie „figlowali”rozne France Jozefy,Hitlery,Selmany i wszelkie inne BLADZIE….przez stulecia.

 19. Roman B said

  Sprawa islamistów dla Polaków jest jednak bardzo obca (mamy tylko Tatarów na Polskich rubieżach wschodnich) – problem z lobby islamskim i też niejako z samymi ludźmi tego wyznania ma Europa Zachodnia NIE MY!
  Dla Polski i Polaków kwestia przzyjmowania uchodźców jest taką sumą strachów (uchodźcy są widoczni z daleka z racji karnacji skóry ,byliby skoszarowani i odizolowani). Fakt – miliśmy już pierwszą falę Islamskich uciekinierów80 tysięcy w latach 90tych -Czeczeńców (wtedy byli to jednak nie radykałowie) ,ale napsocili nam tu bo jak wiadomo ta ichnia diaspora tworzy grupy przestęcze i sa z nimi problemy. Jakieś problemy nie jako problem w skali całego kraju…

  „Ja to sobie przypominam, ze w gajowce ponad rok temu ktos wypisywal, ze lepiej, zeby Polske naszli Ukry niz islamisci bo Ukraincy to ta sama kultura.
  W gajowce rozni wpisowcy sobie wypisuja co chca ale niektore proroctwa zwalaja z nog.”
  U nas w mieście ta kwestia ukraińska też wszystkich zaskoczyła i przyszła jak fala rozlanego oceanu. Jednego roku u mnie w firmie szukali na kolanach pracowników a kolejnego mieli już 150 Ukraińców a ja straciłem pracę bo polskojęzyczni umocnieni w postanowieniu że Polak to gówno zaczęli zwalniać na lewo i prawo bo już …można!
  Ukraińcy są niewidzialni ,są takiej samej karnacji jak my ,jeżdżą już takimi samymi samochodami ,wszystki agencje pracy tymczasowej obsługują ich a jako że pracy jest (niskopłatnej) najeżdża ich coraz więcej. FAKT – PRACOWNIK NA BUDOWIE MA DZIŚ 3000ZŁ NETTO ,ALE ZA 12 GODZINNĄ PRACĘ I ZAREJESTROWANY NA PÓŁ ZUSU ,ALBO NAJNIŻSŻA. FACHOWCY DOSTAJĄ PO 13,14 ZŁ NA RĘKĘ! WSZYSTKO SPADŁO NA PYSK!
  Dostaliśmy po tyłku na tej nienawiści do Kacapów
  Ruskiego czołgu nawet na granicy nie widać a za to widać ,ale miliony głodnych ,wściekłych na swój los!
  Na pytanie do Ukraińca Nikity -„co studiowałeś w Polsce na nasz koszt i co chcesz robić?” ,ten odpowiada- ” Obronność i chcę do…policji:)!!!”. Rozmowa z tego roku!
  I już. ! Jedni przyjeżdżają jako mięso fabryczne do stref ekonomicznych ,inni buduja domy ,tworzą firmy a jeszcze inni będa tworzyc podwaliny pod kulturę ,administrację ,władzę i mając swoich policjantów ,lub ludzi w wojsku również mając monopol na przemoc.
  Taka nasza rzeczywistość

 20. Hau, hau! I jeszcze raz! Każdego dnia przed i po posiłku! Przecież o to właśnie ym chodziło! Macie winą za wszystko obarczać biednych ludzi, ku nim kierować swoją złość i agresję, a oni na was. Im bardziej głupsi Polacy, im bardziej durnowaci wymyśleni „Ukraińcy”, tym lepiej dla geszefciarzy. Broń szykować? A tak! Zawsze mieć się na baczności! Tylko jeśli chcecie jej użyć przeciw zwykłym zjadaczom chleba, takim jak wy, to szkoda waszego impetu i kul. Wziąć za wszarz te prawdziwie szkodliwe przybłędy, a zobaczycie, że mnóstwo współczesnych „problemów”, jak nie wszystkie, rozwiąże się samoistnie. Szukać przyczyny choroby, a nie „leczyć” jej skutki. Szkolić snajperów. Amen.

 21. Roman B said

  ad20 Nie wiem czy Pan szanowny raczy żartować ,czy jest prowokatorem! Lubi Pan film „Leon Zawodowiec” Luca Bessona? „Szukać przyczyny choroby, a nie „leczyć” jej skutki. Szkolić snajperów.”…
  Co do napuszczania biednych na biednych -PRAWDA! Jest jednak różnica gdy robi się ośrodek dla uchodźców dla 500 osób ,które tam siedzą ,nudzą się ,popełniają drobne przestępstwa a ZALEW MILIONÓW -widzi Pan różnice? Czy to jest dla szanownego Pana to samo co PiS owskie strachy przed kilku tysiącami „nachodźców”?
  Polacy sa ekonomicznie rozjeżdżani OBCYMI
  Niemcy są zawsze pierwsi do pracy (nawet nisko płatnej) ,potem dostaje ją OBCY
  TO MY JESZCZE U SIEBIE ,CZY U SIEBIE OBCY?

 22. Joannus said

  Ad 16
  Wysoka nota za wpis – komentarz

 23. Joannus said

  Również za nr 15

 24. dorcia said

  No ja do niedawna myslalam, ze tylko nierząd na wiejskiej jest antypolski, ale obecnie i samo zaorane spoleczenstwo dokonuje autodestrukcji na sobie.. Wejdzcie na ogloszenia o pracę (Wielcy”przedsiebiorcy” pisza jak to chetnie przyjmą ukrainca, a i araba jak się pojawi) bo Polak to zły pracownik bo chcę dostać wiecej zeby mogł kupić raz w tygodniu lepsze masło w przeciwnym razie ma tylko na suchy prowiant albo na trucizne. Brak chołocie potawowej wiedzy do zycia i dlatego niszczą siebie sami w efekcie i już nie ma co się łudzić ONZ i klub rzymski podał liczbe 15mln do 2040-50( obecnie jest niecale 39!) bez problemu element sam sie unicestwi z drobną pomocą diabła.

 25. Joannus said

  Ad 24
  Przesadziła Pani tylko z tą drobną pomocą. Jest ona znaczna, kiedy pieniądz i pożądliwość przesłania dobro własne i wspólne

 26. Pinxit said

  24
  Dorcia
  A mialo byc tak pieknie w kapitalizmie, gospodarce wolnorynkowej i w Zachodnim sojuszu wojennym.

 27. Roman B said

  re Dorcia 24
  I chyba już wszystko wiemy. Dla kilku srebrników ,oszczędności ,kolejnego domu ,czy wycieczki Polski przedsiębiorca „oszczędza” /Do nie Polskich pretensji nie mam im pozwala się na takie niegodziwości a wręcz (wiem to z autopsji) góra z tych firm o obcym kapitale mówi o Polakach w tak knajacki sposób że nie będę tu tego przytaczał. Polski Rząd wykańcza drobnych podatkami a gdyby były niskie ci na dole jakoś po swojemu by próbowali…
  JESTESMY W MATNI

 28. Premizlaus said

  Zwyciężyliśmy potop szwedzki, zwyciężymy i ukrainny.

 29. ? said

  „Stanowią zagrożenie dla ładu publicznego państwa. Ingerują w środowiska popierające politykę Federacji Rosyjskiej.”

  No to żeś Pan dosolił. Z takimi konkluzjami to idź buraki plewić chłopie.

 30. dorcia said

  Joannus – nie czuję się arbitrem w tych sprawach, ale to miedzy innymi wynika z braku wychowania i stworzenia nowego czlowieka przez system, ktory jest jak kameleon i sam nie mysli – po prostu godzi sie na taki stan rzeczy bo jest mu wygodniej i pyta niezadowolonych „o co Wam chodzi przeciez jest dzis tak cudownie”. Jezeli jakikolwiek system wymaga ode mne zlodziejstwa i nieuczciwosci,chciwosci i krwi to tylko dobre wychowanie (kultura) moze mnie zatrzymac i sprawi ze zadam sobie pytanie co robie i po co.

  Pinxit – kapitalizm , owszem jest ale w jakiej formie w rzeczywistosci i co oznacza ta definicja nad tym nikt sie nie zastanawia bo gdyby sie zastanowil to szybko widac ze jest to system bezbozny i wrogi czlowiekowi i nie jest tozsamy z gosp. wolnorynkowa.
  Gospodarka wolnorynkowa – to nie istnieje w ogole to tylko przybrało taką nazwe, ale nie jest na pewno gospodarką wolnorynkową i tu jest impas, a bezmóżdza chodzą i po prostu powtarzają puste slogany ( bez urazy nie bierz prosze tego do siebie)
  Zachodni sojusz wojenny – w takim wypadku moze byc i wschodni bo wojenny sojusz zawsze jest zlym sojuszem, z samej zasady.

  Roman B- ja wiem ze przedsiebiorcy maja zle w tym przypadku ja nie postrzegam ich inaczej od pracobiorcow bo obecny poziom pseudoprzedsiebiorcow osiagnał „szczyt” dna, ale oni to powinni wiedziec, a ich zachowanie wynika z paniki czyli niewiedzy. Zdaje sobie sprawe ze wszystkiego jak rowniez z nadchodzącego globalnego i poteznego kryzysu tego wilczego kapitalizmu od jutra w przeciagu 15-20 lat. Jak maja o nas nie mowic w knajacki sposob skoro dalismy sie sprostytuowac mentalnie i wpuscilismy armie Hitlera w innej formie do kraju goszcząc towarzystwo. Ja zdaje sobie z tego sprawe i osobiscie mnie to nie dziwi. Jednoczesnie przedsiebiorca szuka winy w pracownikach polskich i zatrudnia ukraincow. Gdyby Hitler mogl to zobaczyc to by odstrzelił Goebelsa za jego ministerstwo propagandy.

  „Polski nierząd wykancza podatkami”, zgadzam sie, ale jednoczesnie elita wsrod elit gloduję o podwyzki w NFZ i zwykły Polak skad ma im wziać i dać skoro sam nie ma. Zeby dac wspierw sama musze miec, a poza tym niech zaczna leczyc w formie dokonanej ludzi i wtedy za dobrze wykonana prace wolaja o podwyzki poki co pala fajury i truja ludzi. Jakos Zachodnie kliniki medyczne w Polsce, nie interweniuja robiac z siebie idiotów jak PL i to nawet te panie w recepcji bo maja sprywatyzowana klinikę bez posrednikow.

  Dam przyklad jeronimo martins w zachodnio-pomorskim najęli ukrainców do budowy swojej kolejnej korporacyjnej placowki w PL po chamsku nie dajac zarobic tzn podziekować Polakom za uzyczenie rynku zbytu syfu (w gruncie rzeczy niejadalnych produktów), a nierząd od nich tego nie ma PRAWA wymagać, zatrudniaja na magazynach hurtowo z dobrym socjalem ukraincow z naszych funduszy, a sama korporacja unika i nie placi podatków zarabiajac rocznie setki milionow a nawet milardy,, defraudując PLN czy taa transferując gigantyczne sumy za granice by pozniej stamtad zarządzać tym czyms czym jest Polska, ale jaki z tego wniosek ze Polska juz nie istnieje od 2009r. jest tylko linia na mapie miedzy Niemcami na zachodzie a Rosja,ukraina,bialorusia na wschodzie.

 31. ? said

  Ad 28: To w Polsce są jakieś środowiska popierające politykę Federacji Rosyjskiej? Te kilka pojedynczych wołających an puszczy?
  Tak można napisać, jeśli mielibyśmy poprawne stosunki z FR i owi Ukraińcy by te stosunki swoimi podziemnymi działaniami psuli. Ale te stosunki de facto nie istnieją, więc nie rozumiem tych dwóch zdań obok siebie.

 32. ~bezmyślnik~ said

  Panie Romanie B. Jeszcze nie wiem, czy poniższe to jest na powaznie, czy nie. Inwazja arabusów jest mniej straszna od inwazji bandersynów, albowiem arabus obetnie ci łeb i męczysz się najdłużej osiem sekund (według badań japońskich), A bandersyn najpierw cie przybije do drzwi za….. albo może lepiej nie rozważać detali w taki piękny sobotni poranek.

  Także sprawa uzbrojenia ludzi w Polsce. Żadna broń jie jest w stane zabezpieczyć przed przemocą, albo zmniejszyć zagrożenie. Bo powiedzmy sobie wprost – jesteśmy tak dobrodupni, że gdy sytuacja nas już zmusi do pociągnięcia za spust, będzie już za późno, a i tak większość na widok lufy dostaje białej gorączki z przejęcia. Prawdu pan każe, jesteśmy społecznie w głębokiej du… matni.

  Dlatego rząd antypolski rozważa udostępnienie broni szerokiej społeczności. Wie, że Polak i tak nie wyciągnie rury, chyba że na postraszenie swojego.

  (aby była jasność – od zawsze jestem za posiadaniem broni przez ludność bez ograniczeń, choć ta informacja niewiele wnosi do tematu)

 33. Zofia said

  Niestety ukry przyjeżdzają już do siebie. Dostali Polskę w zamian za odstąpienie swoich ziem i zerwanie z ruskimi tak jak za rezygnację z Polski dostaliśmy zmywaki za funty i doopy do wycierania za ojro czyli karierę na zachodzie. To się biednym ludziom opłaci, już teraz mają lepiej, nowe smartfony, nowe laptopy, codziennie kilka piwek, 10 cio letnie zaledwie a nie 20 letnie samochody. I nie za 50 lat tylko już. Komu dzisiaj potrzebna Polska czy Ukraina na własność jak ludzie mają lepiej. Nie ma o co się bić. Nie ma i długo nie będzie siły która może próbować coś tu zmienić. Pieniądz, czyli możliwość lepszego życia zawsze wygra, jak nie wcześniej to później. Po co się zastanawiać co będzie dalej, jak lepiej popijać piwko a nie biedować.

 34. dorcia said

  Zofia, widze ze problem piwek i nowej „wysokiej” jakosci zycia, tak samo jak ja, dostrzega Pani pierwszoplanowo.. Nie da sie ukryc, ze kultury tak waznej obecnie zabrakło i nie rozumieja co robią, ale dusze muszą być zranione i to sie wyraża poprzez masowo-społeczną apatie.

 35. Roman B said

  Temat Ukraińców jest dla POLSKI (a właściwie tylko dla korporacji i multikorporacji) tematem ile rąk przybędzie na taśme do fabryki. Korporacja jest bezosobowa i beznarodowa ona jest a jutro jej nie ma. Chciałbym tego dowiedzieć się od P.Morawieckiego i P Kaczyńskiego!. Lżej by mi było na duszy że ja już tylko śmieć jestem w tej machinie wielkich globalnych gospodarczych planów. Po co mówić Polska -może lepiej była kiedys taka kraina ,która dziś jest nam wypożyczona…

 36. Jabo said

  Pani Zofio, zastosowując analogię do budowy organizmu powiem tak: trudno wymagać od d…, żeby myślała, bo jej zadanie jest inne. Naszym problemem jest to, że g…. znajduje się także w głowie. Mówiąc otwarcie, chodzi o mentalność naszych elit. Z tym mamy problem już od z górą trzystu lat. To egoizm, zachłanność, brak samodzielności i sprzedajność elit była głównym żródłem naszych nieszczęść i jest dalej. Wracając do przyjętej analogii, to głowa, aby móc decydować samodzielnie musi zadbać, żeby d… miała to swoje piwko, smartfona, w miarę nowy samochód i.t.p. Niestety naszą głowę samodzielność i myślenie bardzo męczy,więc aby tego nie robić zawsze znajduje sobie jakiegoś patrona, jak nie w Moskwie, to w Berlinie, jak nie w Berlinie to Waszyngtonie.

 37. Jerzy said

  Gdzie nie rzucisz kamieniem, tam trafisz ukra w łeb. Bezczelnie obnoszą się ze swoim pochodzeniem, rozmawiają po banderowsku na głos w środkach transportu publicznego, patrzą na Polaków z lekceważeniem lub nienawiścią w oczach. Jest ich coraz więcej. Przypuszczam że wielokrotnie więcej niż muzułmanów na terenie Niemiec.

  Są jak zawartość szamba, która ktoś nagle wylał pośrodku salonu pełnego ludzi. Polska traci swój szlachetny charakter. Staje się ludzką kloaką…

 38. Boydar said

  Ostatni Pański akapit (37), Panie Jerzy, brzmi jak szyderstwo doskonałe. I raczej nim jest, bo niczym innym być nie może.

  Perfekcyjnie wręcz „zasymilowanym” po prawie dziesięciu wiekach braciom starszym jacykolwiek nowi „przechodnie” czy „goście” na terenie Polin są wybitnie zbędni. I to jedyny powód rejwachu jaki ostatniemi czasy podnoszony jest w ich żydomediach. Tasiemcowi żaden następny tasiemiec w naszej kiszce potrzebny nie jest. To proste jak konstrukcja cepa, Watsonie.

Sorry, the comment form is closed at this time.