Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  wanderer o Wolne tematy (64 – …
  Boydar o Wolne tematy (64 – …
  Sebastian o Facet o ksywce „Margot”
  wanderer o Wolne tematy (64 – …
  Boydar o Instytut Rodła we Wrocław…
  Boydar o Wolne tematy (64 – …
  revers o Segregacja pacjentów. Koronawi…
  I*** o Duchowa przestrzeń Polski?
  Listwa o Wolne tematy (64 – …
  Listwa o Wolne tematy (64 – …
  Listwa o Wolne tematy (64 – …
  Boydar o Wolne tematy (64 – …
  Boydar o Wolne tematy (64 – …
  Kowalski3 o Facet o ksywce „Margot”
  Listwa o Wolne tematy (64 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 524 obserwujących.

Sędzia ma być młody i przystojny

Posted by Marucha w dniu 2017-11-03 (Piątek)

Wielkie larum rozległo się w całym kraju, bo Krajowa Rada Sądownictwa nie zatwierdziła 265 asesorów wybranych przez ministra Ziobro na sędziów. Rozczuliła mnie wręcz lamentacja posłanki Krystyny Pawłowicz, która stwierdziła, coś mniej więcej tym stylu, że to staruchy sędziowie nie chcą dopuścić do orzekania młodych.

Wyobraźcie sobie Szanowni Czytelnicy ten obraz: za sędziowskimi stołami siedzą stare, pomarszczone komuchy (co to jesz cze żołnierzy wyklętych skazywały), a napierają na nich świeżutcy, młodzi, nienagannie ubrani, z promiennymi buźkami ministrantów, absolwenci Krajowej Szkoły Sędziów i Prokuratorów z Krakowa.

No jakżeż można tych młodych nie dopuścić? Nie dać sobie trochę posądzić? Poorzekać – a to o odebraniu mienia, a to o podziale majątku. Ci młodzieńcy jeszcze tego nigdy nie robili! Dajcie im się pobawić naszym losem!

Ironizuję, ale w całej tej aferze przez chwilę możemy skupić się na jednej z istotnych wad polskiego sądownictwa i zobaczyć, na czym polegają „reformy” Ministra Ziobry.

Otóż błędny jest system naboru do zawodu sędziego, polegający w Polsce na tym, że absolwent studiów prawniczych zdaje egzamin na aplikację sędziowską w krakowskiej Szkole Sędziów i Prokuratorów i po trzech latach zdawszy egzaminy, w wieku 27-28 lat uzyskuje mianowanie na asesora i zaczyna orzekać w sądach RP. Niewiele spraw wyjętych jest z jego kompetencji – tylko sprawy rodzinne i orzekanie o areszcie. Potem po kilku latach, kiedy zwalnia się stanowisko sędziego ów asesor jest w pierwszej kolejności i na 99,99% zostanie sędzią i będzie już orzekał w każdej sprawie.

I w ten oto sposób polscy sędziowie dostali władzę sądowniczą w wieku, w którym nie mieli żadnego życiowego doświadczenia. Ba, nikt nie sprawdził ich walorów osobowości. Czy np. mają skłonności sadystyczne, czy lubią zwędzić jakąś wiertarkę w sklepie, czy lubią wykorzystywać nieuczciwie swoją pozycję? Nikt tego nie weryfikował!

Czy można się dziwić, że potem ten i ów sędzia zrobi coś brzydkiego, albo że nawet jak tego nie uczyni, to na skutek, braku życiowego doświadczenia będzie źle prowadził rozprawy i wydawał głupie wyroki?

Doprawdy tylko w Polsce człowiek przed 30-stką, nie sprawdzony pod względem osobowości, charakteru, etycznych nawyków, pozbawiony życiowej wiedzy – że taki człowiek może zostać sędzią czyli dostać do ręki ogromną władzę decydowania o ludzkim losie. Wszędzie w normalnych państwach, gdzie sądownictwo funkcjonuje poprawnie, droga do stanowiska sędziego jest długa i trudna. Zawód sędzia to bowiem tzw. „korona prawniczych zawodów”, a tę funkcję mogą dostać tylko ludzie dobrze prześwietleni przez obywateli. Bo sama wiedza prawnicza to nie wszystko.

Widzimy, że największymi przestępcami w warszawskiej „prywatyzacji” byli prawnicy, w tym sędziowie, którzy ten proceder umożliwili. I oni wszyscy pod względem wiedzy są kuci na cztery łapy, tylko pod względem etycznym są „po ciemnej stronie mocy”.

Tak więc prawdziwa reforma sądownictwa musi polegać na tym, by przede wszystkim zmienić drogę dostępu do funkcji sędziego, tak by było to „korona zawodów”. Musi więc istnieć forma wyborów – na świecie są to wybory pośrednie – w których oceniane będą walory etyczne i osobowość kandydatów na stanowiska sędziów. A kandydatami mają być prawnicy z wieloletnim doświadczeniem. A nie chłystki, które dopiero co zdały egzaminy.

Konflikt o asesorów jaki rozgorzał po odrzuceniu przez Krajową Radę Sądownictwa kandydatów ministra, pokazuje że w istocie żadna reforma w Polsce nie jest planowana. Minister Ziobro utrzymuje patologiczną z samej swej istoty instytucję Krajowej Szkoły Sędziów i Prokuratorów i cieszy się, że to on teraz może mianować przyszłych sędziów. Podnosi to jego samoocenę i wzmacnia pozycję polityczną. Nowi asesorzy-sędziowie będą bowiem wdzięczni ministrowi Ziobrze za mianowanie na tę intratną funkcję.

A co z tego będzie miało społeczeństwo? Tylko kolejną odsłonę spektaklu pod mylącym tytułem: „reformujemy sadownictwo”.

Janusz Sanocki
http://prawica.net

Komentarzy 20 do “Sędzia ma być młody i przystojny”

 1. rafal z said

  młodzi gniewni… nowe inżyniery ds Polin

 2. Joe said

  Nie polemizujac z glowna teza postawiona w artykule, ktora wydaje sie sensowna chcialbym tylko nadmienic, ze Ziobro tylko odebral od tych ludzi slubowanie, a nie ich mianowal. Rola ministra sprawiedliwosci jest w tym procesie wlasciwie symboliczna. KRS jest czescia totalnej opozycji, ktora neguje wszystko co tylko chociaz traci PiSem nie zadajac sobie trudu pomysleniem nad sensownoscia swoich poczynan.
  KRS chce dalej siedziec w swoim sosie, gdzie sedziowie sami sie mianuja, oceniaja i karza, co jest niewatpliwie komfortowe dla nich ale rodzi niesamowita patologie.

 3. RomanK said

  W USA nei udalo mi sie spotkac sedziego..w wieku ponizej 40 lat….nawet we filmach graja ich starzy aktorzy…..ale tu sedziow wybieraja obywatele. Czyli ci ,ktorzy beda sadzeni i sami sobie szykuja najlepszyc h jakich uda sie wybrac. WYBRASC nie przebrc w togi, ktorymi przykrywaja buzujace hormony na ktorych siedza …z orlem na lancuchu….

 4. Re: 3 RomanK
  No I dlatego cala amerykanska administracja jest do szpiku kosci s…rwiona pod zydowskim pregierzem finansowym (wlacznie z policja jako syndykatem wykonawczym)…
  „stary” sedzia szybciej „bierze”, bo wie ze czas nie stoi w miejscu…
  =========================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

  P.S. W Kanadzie nie jest bynajmniej lepiej. Skorumpowane k…rwy…

 5. AlexSailor said

  @Joe

  Pierwszą rzeczą, którą powinno się zrobić w celu poprawy sytuacji, jest ustawowe odebranie immunitetu.
  Tyle, tylko tyle i aż tyle.

  Immunitet powinien przysługiwać jedynie parlamentarzystom, ale jak wiadomo NIE PRZYSŁUGUJE w związku z ich
  działalnością w parlamencie.
  To jest przysługuje w każdej inne sprawie, też kryminalnej, ale nie przy wykonywaniu mandatu poselskiego.

  Dlatego też wszystko stoi na głowie.

 6. Lily said

  Jedno jest pewne,Ziobro nie jest przystojny.
  Niski,krepy,bez szyi.Typ urody Kaczynskich.

 7. Dinozaur said

  Dinozaur (postać , jak sama nazwa wskazuje , mocno starożytna ) radzi :
  1) Jest realna możliwość pozbycia się starych dziadygów i babciów i należy ją wykorzystać .
  2) Sędziowie powinni mieć prawa jazdy .
  3) Mamy dosyć prawników – emerytury dla takowych w wieku lat 65.

  Swiat zmienia się bardzo szybko.
  A co do tej Hameryki …
  Rezultaty epidemii sklerozy w sądach nie są zbyt zachęcające .

 8. Prostytutka, jeżeli już musi nią być, ma być młoda i pociągająca (nie nosem). Kurwa, jeżeli już jest, zwłaszcza ta genetycznie uszkodzona, ma nie być w ogóle. A sąd nad tymy pokrakamy ma być krótki: powiesić na haku za poślednie ziobro.

 9. RomanK said

  Zeby wieszac za ziobro , trzeba byc chlopem i miec jaja….Polacy sraja w pory nawet nie umiejac sie sami bronic!
  Gdakanie o broni palnej i czy wolno ja posiadac…majac pod reka siekiery…to polska droga do wolnosci:-_)_)))

 10. Boryna said

  Dożywotnie mianowanie to droga do demoralizacji sędziów. Najpierw trzeba wszystkich wymienić i wprowadzić wybieralność sędziów.

 11. JerzyS said

  Sędzina powinna dodatkowo umieć nie zachodzić w ciążę!

 12. Izaurus said

  AD 11. Tak właśnie, a dodam, że każda kobieta, kandydatka na sędzinę (nie na sędziego, bo kobieta nie jest mężczyzną):
  1. powinna być zwolniona z pracy na 7 dni w miesiącu, bo ma zaburzenia w związku z menstruacją i do końca nie panuje nad sobą
  2. od około 40 roku życia powinna być zwolniona z pracy na stałe, bo ma zaburzenia związane z przekwitaniem i do końca nie panuje nad sobą
  3. powinien być prześwietlany szczegółowa jej kochanek, bo z cała pewnością będzie wykonywała polecenia kochanka (męża, po latach małżeństwa, nie koniecznie, ale i to nie jest do uniknięcia jeżeli go kocha).
  I to wszystko zapewne jest powodem utrzymania celibatu u księży jak i niedopuszczania do kapłaństwa kobiet w Kościele Katolickim. Jest przykład Ewy – zawsze sięgnie po owoc z drzewa zakazanego. Wrogowie K.K. aż wyją ze wściekłości prowadząc kampanię zniesienia celibatu i kapłaństwa kobiet.

  ——
  Celnie!
  Admin

 13. błysk said

  Popieram PIS w reformie sądów.

 14. RomanK said

  QANo ..a jak pisze od lat ze cenzus wieku, buzujace hormony i mianowanie wykluczaja sprawiedliwe sady to malo kto wierzy…bo zeby wiedziec nie smiem nawet marzuyc…..

 15. Marek said

  Polacy sraja w pory nawet nie umiejac sie sami bronic!
  ===
  Czego nadający zza wielkiej kałuży jest dobitnym dowodem.
  Bohatera i samoobrońcy.
  Ilu pan zlikwidował wrogów?
  haha
  ——————————
  Panie Marku, różne były losy Polonusów – nic Pan o nich nie wie, ale z góry deprecjonuje…
  Admin

 16. Boryna said

  Sędziowie mają ochraniać oszustów.

 17. Re: 12 Izaurus
  Nie przypominam sobie, aby w Imperium Rzymu zasiadali w Senacie kobiety, ani w rzymskich sadach.
  Wystarczyloby napisac: „W/g Prawa rzymskiego” kobiety nie zasiadaja w rzadowej administracji.
  (emocje kobiet sa az nazbyt kosztowne, a nawet I tragiczne w skutkach)
  ============================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

 18. Boydar said

  @ Pan Izaurus(12)

  .https://www.youtube.com/watch?v=lwleaxA0ps0

 19. Re: 18 Boydar…
  Widze, ze Pan bardzo lubi dopieprzyc lopatologicznie „cieniasowi” z 12-tki…Oj lubi Pan…
  I bardzo dobrze,..Ktos musi…
  ===========================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

  P.S. W slusznej wiekszosci postow („objawien”) nie komentuje…Szkoda czasu I atlasu, gdyz moje zdumienie w wiekszosci utozsamia sie z bezposrednimi komentarzami p. Gajowego…

 20. Boydar said

  Pan Jasiek mnie czasem szczerze zadziwia swoim rozumieniem spraw i rzeczy. Ja na ten przykład sam nigdy bym na to (19) nie wpadł. Uważam wpis Pana Isaurusa (12) za absolutnie adekwatną drwinę, do której jedynie skromnie się dopisałem, cudzą zresztą (Machulskiego) ilustracją.

Sorry, the comment form is closed at this time.