Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  osoba prywatna o Wolne tematy (64 – …
  I*** o Duchowa przestrzeń Polski?
  wanderer o Wolne tematy (64 – …
  Boydar o Wolne tematy (64 – …
  Sebastian o Facet o ksywce „Margot”
  wanderer o Wolne tematy (64 – …
  Boydar o Instytut Rodła we Wrocław…
  Boydar o Wolne tematy (64 – …
  revers o Segregacja pacjentów. Koronawi…
  I*** o Duchowa przestrzeń Polski?
  Listwa o Wolne tematy (64 – …
  Listwa o Wolne tematy (64 – …
  Listwa o Wolne tematy (64 – …
  Boydar o Wolne tematy (64 – …
  Boydar o Wolne tematy (64 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 524 obserwujących.

„Ukraina” – państwo, które nigdy nie istniało

Posted by Marucha w dniu 2017-11-03 (Piątek)

Słowo „Ukraina” jest terminem bardziej historyczno-geograficznym niż politycznym. W języku polskim jak i rosyjskim oznacza „ziemie pograniczne”.

Takie państwo nigdy w przeszłości nie istniało. Nawet jeśli weźmie się pod uwagę okres po rozpadzie (a raczej rozwiązaniu) ZSRR to dojdziemy do wniosku, że jest to quasi-państwowy twór, który nie posiada nawet ściśle wytyczonych granic ze swoim największym sąsiadem czyli Federacją Rosyjską. A granice to jeden z podstawowych atrybutów państwowości.

„Niepodległa” Ukraina powstała właściwie w sposób nielegalny i wbrew woli społeczeństwa ukraińskiego. W marcu 1991 na Ukrainie odbyło się referendum w sprawie wyjścia lub pozostania w składzie rozpadającego się ZSRR. Takie referenda odbyły się w 9 z 15 republik związkowych bo państwa bałtyckie, Armenia, Gruzja i Mołdawia były już de facto niezależne.

Obywatele Ukrainy, w przeciwieństwie do innych ex obywateli ZSRR masowo zagłosowali za utrzymaniem ZSRR i zachowaniem związków z Rosją. Frekwencja wyniosła 83,5% a 71,5% zagłosowało za utrzymaniem ZSRR. Tylko trzy z 25 regionów było za secesją i były to regiony leżące w Galicji (Lwów, Iwano-Frankowsk i Tarnopol)

Kilka miesięcy później ZSRR się rozpadł i kwestia postawiona w referendum przestała być aktualna. W wyniku zamachu stanu Jelcyna, wspieranego przez zachodnie służby specjalne, który przejął nielegalnie władzę w Moskwie, Rosja ogłosiła „niezależność” od ZSRR. Praktycznie ogłosiła „niezależność” od samej siebie. To tak jakby Anglia ogłosiła niezależność od Zjednoczonego Królestwa, którego jest podstawowym elementem.

W ten sposób inne republiki sowieckie z Ukrainą włącznie zostały odseparowane od Moskwy wbrew woli własnych obywateli, którzy tego sobie wcale nie życzyli. Tak więc rzekome dążenia obywateli Ukrainy do „niepodległości” należy włożyć między bajki.

Nowonarodzona Ukraina wpada natychmiast w łapy filo-zachodniej kliki oligarchów z Krawczukiem na czele. Podobnie jak Rosja dostała się pod wpływy promowanej przez Zachód kliki Jelcyna. Dla obydwu krajów nastały ciężkie czasy, stały się terenem grabieży międzynarodowych mafii finansowych.

W Rosji Smuta zakończyła się dopiero z nastaniem Putina, dzięki któremu Rosja zaczęła podnosić się z kolan. Nic więc dziwnego, że Putin jest najbardziej znienawidzonym przez „liberalnych” złodziei liderem na świecie. Oczywiście jego sukcesy nie byłyby możliwe bez wsparcia potężnego aparatu rosyjskich służb specjalnych (podobnie było z sukcesem Orbana na Węgrzech) ale jak widać bez służb niewiele da się zrobić a prawdziwy problem polega jedynie na tym, żeby te służby służyły własnemu narodowi. Polsce jest jeszcze bardzo daleko do tego modelu…

Na Ukrainie rozpoczęto proces brutalnej ukrainizacji społeczeństwa mimo że stosunkowo niewielki procent społeczeństwa i to głównie w Galicji Wschodniej miał poczucie jakiejś etnicznej odrębności.

Ten proces mocno przyspieszył po „pomarańczowej rewolucji” Juszczenki, jednej serii „kolorowych” przewrotów inicjowanych i sponsorowanych przez Departament Stanu USA, CIA, Sorosa i wszelkie „pozarządowe” organizacje mniej lub bardziej jawnie przez nich sponsorowane. Wspólnym pierwiastkiem tych działań miało być i do dziś jest maksymalne skłócenie obywateli Ukrainy z Rosją.

Mimo tych wysiłków większość obywateli wschodniej i południowej Ukrainy do dziś bardziej identyfikuje się z Rosją niż z kijowską neo-nazistowską juntą.

W 2014 roku miał miejsce krwawy zamach stanu zwany Majdanem albo „rewolucją godności”, sponsorowany przez tych samych „liberalnych” macherów zza oceanu i z Unii Europejskiej. Czystki etniczne i pozbawianie możliwości używania języka rosyjskiego przez ludność wschodniej Ukrainy nabrały prawdziwego tempa. Bombardowania zbuntowanych regionów przy pomocy ciężkiej artylerii i lotnictwa, ataki na obiekty cywilne – szpitale i budynki mieszkalne były jedynie preludium do całkowitej blokady Donbasu przez kijowską juntę, odmowy wypłacania pensji urzędnikom i świadczeń emerytom.

Ponad dwa miliony musiały opuścić swoje domy i schronić się w Rosji. Do tego należy oczywiście doliczyć masową emigrację zarobkową, głównie do Polski.

Ukraina jako „państwo” praktycznie nie istnieje, jedzie na kroplówce USA, MFW, UE w tym oczywiście Polski. Kijów kupuje obecnie np. węgiel w USA i Australii, taka jest cena głupoty, co jednak wcale nie przeszkadza w sprzedaży broni do Rosji – tylko w 2016 za ok. 190 mln$.

Zachodnie „liberalne” fake media trąbią oczywiście o „rosyjskiej inwazji” zapominając, że Rosjanie (podobnie jak Polacy, Węgrzy, Rumuni i Słowacy) żyją na tamtych terenach od stuleci i trudno ich raczej nazwać „najeźdźcami”. Nie wiem dlaczego Rosja nie zrobiła jeszcze z tym porządku, jak choćby na Krymie. No ale powodem takiej polityki są z pewnością rzeczy, których (jeszcze) nie rozumiem.

Ukraina w obecnym kształcie nie ma szans przetrwać. Z językowego i politycznego punktu widzenia jedyny sens miałoby utworzenie odrębnego państwa na terenie Galicji Wschodniej tylko, że taki twór miałby rozmiar podobny do Słowacji i byłby z pewnością mniejszy niż Białoruś. Na takie jednak rozwiązanie nie pójdzie z pewnością neo-nazistowska junta ulokowana w Kijowie przez zachodnich sponsorów.

Zamach stanu na Majdanie i rozpoczęta przez juntę wojna domowa zakończyła krótką historię państwa Ukraińskiego bo Krym i Donbas z pewnością już nie wrócą do Ukrainy a regiony południowe tylko czekają na taką możliwość. Podobnie z regionami zamieszkałymi przez mniejszości rumuńską i węgierską zwłaszcza, że ostatni pomysł banderowców, czyli ustawa oświatowa nie pozostawia złudzeń co do zamiarów i polityki Kijowa. Ten dansemacabre będzie jednak trwał tak długo jak będzie na tym zależało USA i ich wasalom. Ani dnia dłużej.

Ukraińcy, zamiast stawiać pomniki Banderze I Szuhewiczowi powinni, paradoksalnie, czcić Lenina i Stalina, którzy dali tym ziemiom namiastkę państwowości w formie Ukraińskiej SRR.

Jarek „Spirito Libero” Ruszkiewicz
http://spiritolibero.neon24.pl

Komentarzy 29 do “„Ukraina” – państwo, które nigdy nie istniało”

 1. Lydokork said

  No a teraz istnieje.
  Kropka.

 2. Marcin said

  To długo ten dancemacabre jeszcze potrwa bo smród trzeba utrzymać przy rosyjskiej granicy za wszelką cenę,nawet za cenę naszczania na kości 200 tys Polaków.

 3. Boydar said

  Skonstatowałem poniewczasie, że chyba ostatnio przechrzciłem SL na Jacka. Najmocniej przepraszam. Też spróbuję zapamiętać.

 4. Moher49 said

  Kiedy się Polska zapyta mieszkańców tamtych ziem: Czy chcesz aby tu znów była Polska ?.

 5. Marek said

  Kiedy się Polska zapyta mieszkańców tamtych ziem: Czy chcesz aby tu znów była Polska ?.
  ===
  Giedroyciowe żydy nie zapytają.
  A w obecnej zbanderyzowanej upainie nawet strach pytać i odpowiadać na tak postawione pytanie.

  Proszę zauważyć, że dla kilku tysięcy Polaków z Kazachstanu, którzy chcą wrócić do Polski, nie ma miejsca.
  Miejsce jest dla żydów i ukrów.

 6. maasteer said

  Ad 5 Marek
  I to jest znamienne – Polakom nie ma miejsca. Polacy muszą zostać wytraceni. I to wszystko dzieje sie w tak szybkim tempie. Na naszych oczach, a pis udaje patriotyzm

 7. Ad.3
  //Skonstatowałem poniewczasie, że chyba ostatnio przechrzciłem SL na Jacka.//

  No raczej :)))

  Ale ja pamiętliwy nie jestem… Tylko do śmierci 🙂

 8. Re: 6 Masteer…
  Od dawna pisze, ze Polska rzadza zydowskie k…rwy syjonistyczne I bynajmniej nie sa zainteresowane jakimkolwiek interesem Narodu Polskiego.
  Caly zydowski „kneSejm” zapakowac widlami na taczki I wywiezc poza granice RP raz na zawsze…
  -=======================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

 9. RomanK said

  Dobry i rzetelny artykul…panie Jarku.tak jest- jak pan pisze.
  Ukraina to nie panstwo a region geograficzno polityczny , a Ukraincy to nie narod, ale lud Ukrainy…jaki tworza rzesze roznych narodowych grup, etnicznych I religijnych.
  W tym wszystkim wyroznia sie grupa Halyczyna…skladajaca sie z trzechglownych grup etnicznych Bojkow, Lemkow, i Huculow, ktorzy za pomoca mitu ewoluowali najpierw w Halyczan, a teraz dryfuja w kierunku narodu sztucznie lepionego mitami zalozycielkimi, bazujacych na mitologii zwanego Ukraincami. Paradoksalnie ta grupa ma najbardziej chwiejna identyfikacje i tozsamosc:-))))) duzy procent ma oczywiste korzenie polskie..co mozna bardzo latwo wykorzystac.
  Niech pan pomysli co zrobic z Galicja -czyli Halyczyna – kiedy reszta odejdzie….
  TO dla Polaki moze byc poskudnym experymentem.

 10. RomanK said

  Wszystkim marzycielom..polonizujacym Galicje..polecam cwiczenie…
  :
  Polknij zywa , jadowita zmije..majac na utrzymaniu chorowita zone z malutkim drobiazgiem i z dlugmi hipotecznymi.

 11. Re: 9 RomanK
  Panie Romku, bedzie to dla nas Polakow tragiczny ekspeeryment jesli w dalszym ciagu zydowski „kneSejm” sprawowal wladze…I finasnowal ten sztuczny kryminalny „monster” …
  ===========================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

 12. Zerohero said

  Kiedyś na wikipedii było hasło o referendum w sprawie likwidacji ZSRR. Teraz nie mogę go znaleźć, ale to co pamiętam pokrywa się z tekstem pana Ruszkiewicza. Większość obywateli ZSRR NIE CHCIAŁA rozpadu. Rozpad ZSRR był narzucony odgórnie.
  Profesor Anthony Sutton napisał wiele książek na temat budowy ZSRR przez Wall Street. Szkoda, że rozpad ZSRR dokonał się gdy Sutton był już staruszkiem stojącym nad grobem. Na pewno Sutton opisałby wiele ciekawych mechanizmów tego rozpadu który propaganda określiła jako oczywistość dziejową. Nie, ten rozpad wcale nie był oczywisty i wcale nie został wyjaśniony oficjalnie w sposób przekonujący.

  Boleję, że blok wschodni nie poszedł drogą Chin.

 13. Zerohero said

  @1, Lydokork

  Co istnieje, gdzie. Co Pan bredzi?

 14. Lydokork said

  Zero – pomysl chwile albo przeczytaj tytul artykulu.

 15. kid said

  Żyd jest zbyt silny by można było cokolwiek sensownego zrobić. Niemcy hitlerowskie były ostatnie próbujące to zmienić, czy sie podoba czy nie, to fakty. Ludzie piszą tu, jak przejmowana była władza pod komunizmem socjalistycznym, i czym to się zakończyło, jak nie kolejnym przejęciem przez żyda międzynarodowego. O nim Kennedy i wielu innych świadomych ostrzegało, o wielkiej niewidzialnej a istniejącej mocy !

  To nie Żyd jest silny, tylko my jesteśmy słabi.
  Admin

 16. JerzyS said

  RomanK said
  2017-11-03 (piątek) @ 23:43:55

  Wszystkim marzycielom..polonizujacym Galicje..polecam cwiczenie…
  :
  Polknij zywa , jadowita zmije..majac na utrzymaniu chorowita zone z malutkim drobiazgiem i z dlugmi hipotecznymi.
  ================================
  Kiedyś ś.p. J Kossecki zapytał mnie o perspektywy przyłączenia kresów.
  Moja odpowiedź: Panie Józefie, nie sztuka połknąć. Sztuka strawić.
  JK zamyślił się i na tym skończyły sie marzenia o szybkim powrocie kresów

 17. Boydar said

  Koza zje i brudną skarpetkę. Czy my jesteśmy kozą ? Najpierw wypada ją uprać.

 18. Zborowski said

  My POLACY zaczynamy myslec dopiero poprawnie.Jak nas MORDUJA I ZABIJAJA fizycznie.Ale jak nas MORDUJA EKONOMICZNIE SOCJALNIE KULTUROWO I DUCHOWO ………….TO MY TEGO NIE WIDZIMY A DLA CZEGO????
  BO JESTESMY MARTWI (DUCHOWO I INTELEKTUALNIE)dno.

 19. Polska może się o to zapytać, gdy znów będzie polska. Gdyby tak się stało, że i tu i tam nastąpi niespodziewana, kompletna i nieodwołalna ewakuacja wszelkiej maści grzybic, strupieni i narośli, to potrzeby takowej, jak mniemam nie będzie, bo lud tamtejszy sam o to zapyta.

 20. Przepraszam, mój ostatni komentarz był kierowany do Pani(a) Moher49

 21. Pinxit said

  14
  Lydokork
  Nie bardzo rozumiem istnienie Ukrainy, ktora nie jest w stanie administrowac Donbasem i Krymu tez juz nie ma. Co to za panstwo, ktore nie zna nawet swoich granic??
  Co to za panstwo, ktore morduje WLASNA ludnosc cywilna??? To nie panstwo tylko faszystowski pomiocik.
  I co to za panstwo, do ktorego przybywa NIELEGALNIE byly prezydent Gruzji, byly mer Odessy, byly obywatel Ukrainy, ktoremu odebrano ukrainskie obywatelstwo i zarzadza wladze we Lwowie i straszy, ze idzie na Kijow??
  Co to za panstwo, ktoremu polowa armii zbiegla do Rosji??

 22. Premizlaus said

  Chcę, by napis głosił: „Lwów na zawsze polski!”.

 23. kiddailey said

  re 15
  Samo to się nie robi i fakt żyd żeruje na naszej słabości, trudno nie zgodzić się z większością pana poglądów.

 24. Carlos said

  re 22 Moj niezyjacy ojciec byl lwowiakiem. A ja mowie na jaka cholere nam Lwow, razem z calym tym obszarem? zeby znowu powtorzyl sie Wolyn? Granice PRL-u sa calkiem porzadne, tylko czy w tzw. wolnej Polsce je utrzymamy?

 25. Iln said

  (24) Panie Carlosie – Lwów jest POLSKIM miastem, to nasze dziedzictwo historyczne, nasza kultura, to wreszcie groby naszych przodków, w szczególności groby dzieci lwowskich, które poświęciły swoje młode życie w obronie polskiego Lwowa nie na darmo – proszę nie odrzucać tak lekko tej krwi przelanej za polskość tego miasta !

 26. Lydokork said

  Polska chora na Rosję

  Ukraińcy mają swoje państwo dzięki Związkowi Radzieckiemu, kto temu przeczy, jest ślepy na fakty lub ma złą wiarę. Moskwa uwolniła Ukrainę na takich warunkach, że końca kłopotów dla niej i dla siebie nie widać. Milcząca część Polaków sojusz z Ukrainą uważa za sztuczny, bo Ukraińcy nie są, historycznie rzecz biorąc, narodem nam przyjaznym; wszystkie od wieku XVIII czynione próby zaprzyjaźnienia się źle się kończyły.

  ( Lagowski )

 27. Maverick said

  Panie Zborowski bo Polacy tak mają w deklu, że jak mają co zjeść i wychlać to nic ich nie interesuje, wybierają takich jakich żydzi im podstawią, nie znają prawdziwej Historii, udają katolików a świadomie czy nie świadomie wspierają lucyferianów. Katolik ma być świadomy tego co się wokół niego dzieje, powinien rozumieć skutki i przyczyny zaistniałych faktów niestety ciągle w mediach jest aż nadmiar mądrych głów sterujących Polską i Polakami w nową przepaść.
  Za Gierka też nam wmawiali że wyrastamy na 10-tą potęgę ekonomiczną, teraz wmawiają nam że jesteśmy 25 rozwiniętym krajem, oczywiście teraz w znacznie gorszej pozycji bo wyzuci i pozbawieni myśli technicznej, kadry inżynierskiej, zadowoleni że mają montownie, i że są tanią siłą roboczą kabały bardziej trafne określenie niewolnikami kabały tylko o tym nie wiedzą bo łańcuchy są niewidzialne.

 28. Maćko said

  27. Panie Maverick, o jakich Polakch Pan pisze? Ja sie nie identyfikuje z takim opisem i wiekszosc odób które znam tez takie nie sa.
  Pan zna takich wielu?

  Przy okazji – sa USanie, Zabojania, Brytonie czy Szwabonie inni? 😉

 29. Maćko said

  21 Panie Pinxit, Kazde prawie panstwo totalitarne morduje wlasych mieszkanców: Rosja sowiecka, Chiny za Mao, Argentyna za Videli, Kambodza za Pol Pota, et j’en passe.
  Co do granic, to jakies sa… jakies byly i jakies beda przez jakis czas przynajmniej 😉

Sorry, the comment form is closed at this time.