Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Jest matematyka rasistowska?

Posted by Marucha w dniu 2017-11-05 (Niedziela)

Pisze pani profesor uniwersytetu w Illinois (USA): „Tylko biała rasa może rozwijać matematyczną dziedzinę wiedzy i jest w stanie pojąć taki przedmiot jak matematyka”.

Komentuje tę wypowiedź pani Tiamat:

Miałam ostatnio bardzo piękną awanturę na temat oświaty w Stanach Zjednoczonych. Mieszkańcy USA upierają się, że uniwersytety w ich kraju są najlepsze na świecie. Nie pomogły perswazje, że zarówno prezydenci, jak i przechodnie na ulicy w USA prezentują ten sam – nie najwyższy – poziom wiedzy w różnych dziedzinach i na różne tematy, a zwłaszcza geograficzne. Tak więc na przykład Iran i Rosja są wrogami nr 1 w USA; tymczasem sondaż opinii publicznej na ulicach Nowego Jorku pokazał, że zdaniem wielu przechodniów Iran (podobnie jak niegdyś Krym) leży… w Australii, w Europie i na terenie północnej Rosji.

Uniwersytet Stanforda – 3. miejsce wśród najlepszych uczelni na świecie w 2017 roku. Ranking przygotował Times Higher Education. Wśród 11 najlepszych uczelni jest 7 z USA; zaleciłbym zestawiaczom, by zachowali nieco skromności i przyzwoitości( ZB).

Obama twierdził, że ”Rosja nie może nas osłabić, bo ten kraj jest mniejszy od nas i slabszy od nas” (przygotowuję krótkie tłumaczenie tego przemówienia). A prezydent Trump po wylądowaniu w Izraelu, dokąd przybył z Arabii Saudyjskiej, radośnie obwieścił gospodarzom: “No, wreszcie udało mi się wyrwać z Bliskiego Wschodu”.

A oto kolejna próbka wysokiego poziomu amerykańskiej edukacji:

http://investmentwatchblog.com/university-professor-claims-math-is-racist-because-whites-have-a-natural-advantage-should-algebra-and-geometry-be-banned-for-equality/

„Profesor uniwersytetu utrzymuje, że MATEMATYKA jest rasistowska, ponieważ biali ludzie mają naturalną przewagę…”. – Czy algebra i geometria powinny być zakazane w celu RÓWNOUPRAWNIENIA?

Pani profesor uniwersytetu w Illinois (UoI) Rochelle Guiterrez, która specjalizuje się w metodach nauczania matematyki, apeluje o całkowity zakaz wykładania matematyki w USA z powodów… rasowych. Bo podobno biali Amerykanie są dużo zdolniejsi w opanowaniu takiego ‚rasistowskiego’ przedmiotu, jakim jest matematyka.

Rochelle Guiterrez przeprowadza badania naukowe pt. „W jaki sposób rasa, płeć i język wpływają na możliwości poznania algebry i geometrii”. Pod tym względem ‚biała rasa jest uprzywilejowana’ w każdej naukowej dziedzinie i nie powinno się krzywdzić murzynków, zmuszając ich do poznania zbyt trudnych dla nich dziedzin nauki. I niesprawiedliwie i bardzo rasistowsko jest wykładać przedmiot, który świadczy o… rasizmie.

Pani profesor opublikowała swój osobisty manifest w książce, w której wyraziła swój gniew w stosunku do nieuprzywilejowanej części amerykańskiego społeczeństwa, które uparło się wprowadzić polityczny bardzo przedmiot, jakim jest matematyka.

Oto cytat z tego manifestu:

“W pojmowaniu różnych dziedzin matematyki zdecydowanie przeważa białość (nie mylić z Białasem). Tylko biała rasa może rozwijać matematyczną dziedzinę wiedzy i jest w stanie pojąć taki przedmiot jak matematyka, i tylko biała rasa jest w stanie być częścią matematycznej społeczności”.

Tymczasem wszelkie poważne badania naukowe wykazują, że to Azjaci – NIE biała rasa – mają największe osiągnięcia w matematyce i w naukach ścisłych [czyżby? – admin]. Więc pani profesor Guterrez, która wykłada na uniwersytecie, ma rzeczywiście podstawowe trudności w pojmowaniu otaczającego świata”.

Uniwersytet Jagielloński – 601 – 800. miejsce w rankingu uczelni; nie jestem pewien, czy zestawiacze wiedzą cokolwiek o Krakowie (ZB)

Tiamat – Moja uwaga: To chyba tylko w USA można nie być rasistą, będąc rasistą-idiotą, i zabronić uczenia przedmiotu wszystkich uczniów i studentów na podstawie koloru skóry. Równie dobrze można zabronić nauki języka angielskiego, bo to język… białej rasy.

Ta idiotka nigdy nie słyszała o oświacie w bardzo niegdyś zachodnim Sudanie i bardzo znanym Instytucie Pasteura w Bangui – CAR – Republice Centralnej Afryki.

Ja pewnie należę do rasy murzyńskiej, bo jestem wyjątkowy osioł z matematyki, a przez cały okres liceum tylko dzięki pomocy kolegów w klasie miałam zawsze 4 z matematyki, tylko po to, by nie stracić stypendium. A jeden taki mój nauczyciel matematyki to nam tłumaczył, że nawet małpę można nauczyć rachunków.

Napisała: Tiamat
http://zygumntbalas.neon24.pl

Komentarze 4 to “Jest matematyka rasistowska?”

 1. Iln said

  Prof. Guiterrez swoją wypowiedzią ośmieszyła i skompromitowała samą siebie i poziom nauczania na amerykańskich uczelniach – trudno to inaczej skomentować.

 2. osoba prywatna said

  SRINIVASA AIYANGAR RAMANUJAN – GENIUSZ MATEMATYCZNY, KTÓREMU POMAGAŁY BOSKIE ISTOTY
  https://www.nautilus.org.pl/artykuly,3427,srinivasa-aiyangar-ramanujan—geniusz-matematyczny-ktoremu-.html

 3. ,... said

  Rasitowska fizyka?
  .http://www.wiw.pl/fizyka/boskaczastka/
  Pozdr.

 4. m.s.said said

  Na temat Uniwersytetu Jagiellonskiego mozna by wiele mowic.,i tutaj dodam,z wielka’ ostroznos’cia’!Bo nawet w zartach naszych
  polskich ‚prosilabym nie zartowac’ w ten ow sposob…poniewaz – jes’li sie tam studiowalo,to sie jedno wie!..ze matematyke z biologia mozna pomylic’…
  .a na koniec koment.. mego,doda!’a mentu animus liber’ ..mozliwe ze i ja wynioslam cos z rasizmu,flozofizmu,a moze przeistocze sie w poetke wszechtempus., Coz takie.. tempus habemus,oczywiscie – nos disctis ex cognostis et in latinum parlamus”.A byloby piekne dla mnie,…iz ten ktos wybaczyc’ powinien mi ton podniosly i to zwykle zuchwalstwo me ,w s.s’wietej ..niech raczy…amenus..ok?

Sorry, the comment form is closed at this time.