Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

1,5 roku w zawieszeniu za wyłudzanie 341 mln zł! Tak, proszę Państwa, to Sąd Apelacyjny w Warszawie.

Posted by Marucha w dniu 2017-11-06 (Poniedziałek)

18-letni chłopak, który na drukarce atramentowej wyprodukował kilkanaście sztuk 20-złotówek dostał 3 lata bezwzględnej odsiadki w pace.

Pięciu biznesmenów-cwaniaków (wśród nich był także radca prawny), którzy metodą „na reaktywowaną przedwojenną spółkę” próbowali dokonać mega-szwindla i wyłudzić od Skarbu Państwa odszkodowanie w wysokości 341 milionów złotych, dostali od 1,5 do 2 lat więzienia… w ZAWIESZENIU!

Czasami totalnie nie rozumiem decyzji polskiego wymiaru sprawiedliwości. Ta sprawa się do tego kwalifikuje.

[Jak Pan nie rozumie, to może czas wziąć się za inne zajęcie? Żartuję. Wiem, że to sarkazm – admin]

Grupa 5 mężczyzn w 2010 roku wpadła na pomysł wyłudzenia od polskiego państwa gigantycznego odszkodowania za rzekomo utracone w wyniku powojennej nacjonalizacji mienie. Posługując się nie mającymi już żadnej mocy prawnej akcjami przedwojennej spółki Giesche S.A. (dokumenty miały wartość kolekcjonerską) najpierw dokonali wpisu do Krajowego Rejestru Sądowego (KRS), a następnie – wiedząc, że nie mają ku temu podstaw, wystąpili do organów administracji publicznej, domagając się zwrotu majątku spółki Giesche S.A. lub rekompensaty za to mienie w wysokości 341 mln zł.

Sąd w pierwszej instancji (Sąd Okręgowy w Warszawie) podzielił pogląd prokuratora i skazał w 2016 roku całą piątkę na kary bezwzględnego więzienia od 3 do 5 lat oraz bardzo wysokie grzywny (od 300 do 500 tys. zł).

Oskarżeni odwołali się od tego wyroku do sądu drugiej instancji (Sąd Apelacyjny w Warszawie). Ten podtrzymał orzeczenie w zakresie winy biznesmenów-cwaniaków, jednak zdecydował się istotnie złagodzić im karę. Trzech z nich otrzymało wyroki 2 lat więzienia, a dwóch – 1,5 roku. Problem w tym, że wszyscy oni nie spędzą w więzieniu ani dnia, bowiem Sąd Apelacyjny zawiesił wykonywanie kary!

[Jak się nazywa sędzia? – admin]

Czytając o złagodzeniu kary dla oszustów od „reaktywowanej” spółki Giesche nóż w kieszeni się otwiera. Wszak nie mówimy tu o młodym chłopaku, który na atramentówce drukował w domu 20-złotowe banknoty, a następnie próbował je (z marnym skutkiem) wprowadzić do obiegu (dostał 3 lata bezwzględnego więzienia).

Mówimy o zorganizowanej grupie przestępczej, która w sposób przemyślany próbowała oszukać państwo polskie (a zatem nas wszystkich, którzy płacimy podatki) na zupełnie astronomiczną kwotę 341 mln zł! Jeśli za próbę takiego przekrętu sąd złagadza karę i orzeka ją zawieszeniu, to jest to najlepsza zachęta dla wszelkiej maści naśladowców. Wszak co im grozi. Najwyżej dostaną zawiasy…

[Nooo… na pewno nie „wszelkiej maści”, a jedynie tych o właściwych genach – admin]

http://niewygodne.info.pl

Komentarzy 10 to “1,5 roku w zawieszeniu za wyłudzanie 341 mln zł! Tak, proszę Państwa, to Sąd Apelacyjny w Warszawie.”

 1. maasteer said

  Żeby ten 18 latek był chrzczony scyzorykiem to pewnie dostałby tylko pouczenie.

 2. Re: Artykul…
  Nie tylko ks. Staszic sie w grobie przewraca…
  Mowiac bez ogrodek: To sie k…rwa w „pale nie miesci”…!!!!….
  Sodoma I Gomora w porownaniu z tym zydowskim „cyrkiem”, to „pryszcz” na d…pie…
  ================================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

 3. Abc said

  Okupant i jego ludzie podlegają pod inne prawa.

 4. peacelover said

  …NOSIL WILK RAZY KILKA…
  …PONIOSA I WILKA !!!!!!

 5. brys said

  Grupa 5 mężczyzn w 2010 roku wpadła na pomysł wyłudzenia od polskiego państwa gigantycznego odszkodowania – ciekawe ile takich odkszkodowań juz zostalo wypłaconych? Panowie zwrócicili się do organów administracji – może się źle zwrócili, może za dużo chcieli?

  Co do młodego fałszerza – jak na Polskie warunki i tak łagodnie go potraktowali.

  Art. 310

  § 1. Kto podrabia albo przerabia polski albo obcy pieniądz, polski albo obcy znak pieniężny, który został ustalony jako prawny środek płatniczy, jednak nie został jeszcze wprowadzony do obiegu, inny środek płatniczy albo dokument uprawniający do otrzymania sumy pieniężnej albo zawierający obowiązek wypłaty kapitału, odsetek, udziału w zyskach albo stwierdzenie uczestnictwa w spółce lub z pieniędzy, innego środka płatniczego albo z takiego dokumentu usuwa oznakę umorzenia, podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 5 albo karze 25 lat pozbawienia wolności.

  § 2. Kto pieniądz, inny środek płatniczy lub znak pieniężny albo dokument określone w § 1 puszcza w obieg albo go w takim celu przyjmuje, przechowuje, przewozi, przenosi, przesyła albo pomaga do jego zbycia lub ukrycia, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.

  § 3. W wypadku mniejszej wagi sąd może zastosować nadzwyczajne złagodzenie kary.

  § 4. Kto czyni przygotowania do popełnienia przestępstwa określonego w § 1 lub 2, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

  Czasami wystarczy mieć taką fałszywkę w ręku i trzeba się gęsto tłumaczyć – a profilaktyczne zatrzymanie 24h w takich przypadkach też się spotkałem.

 6. Zerohero said

  Panowie próbowali oszukać państwo polskie, a 18 letni chłopak próbował oszukać bank centralny który polski jest tylko z nazwy. Kiedyś mnie dziwiła wysoka kara za fałszowanie pieniędzy. To zawsze było surowo karane i nawet gdy łagodzono kary za morderstwa i znoszono karę śmierci, a spece mówili „nie surowość kary, a jej nieuchronność….”, to fałszowanie było jak skała. Teraz już rozumiem.

 7. NC said

  Re 6: 20/20

 8. guła said

  To tylko 10 zł na obywatela. A jak się podzieli na 4 to zaledwie 2,5 zł. Jak wogóle moszna za takie cóś karać? Obszydliwość.

 9. kid said

  Różnica miedzy polskim gojem a polskim żydem.

 10. Re: Artykul…
  Nie falszuj, nie kradnij, nie oszukuj I nie defrauduj…zydowskie scierwa nie znosza konkurencji…
  ===========================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

Sorry, the comment form is closed at this time.