Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Kto wyjaśni fenomen okładek Newsweeka? Dlaczego ich wydźwięk tak często jest antypolski?

Posted by Marucha w dniu 2017-11-06 (Poniedziałek)

Na okładkach wydawanego przez koncern medialny Ringier Axel Springer tygodnika „Newsweek Polska” dość często pojawiają się antypolskie motywy. Raz jesteśmy „męczarnią”, innym razem „Kokolandem” lub „krajem wściekłych ludzi”. Wszystko co złe musi być „polskie” lub z Polską związane.


Czytelnik kupujący ten tygodnik ma prawo wstydzić z Polski oraz z faktu bycia Polakiem. Ciekawe, czy gdyby Polacy przejęli kontrolę nad którymś z niemieckojęzycznych tygodników i zaczęli w nim pisać o Niemczech jako „męczarni”, to jak długo utrzymaliby się na rynku?

Pisałem już o tym jakiś czas temu, ale nie zaszkodzi powtórzyć. Należący do niemiecko-szwajcarskiego koncernu Ringier Axel Springer tygodnik „Newsweek Polska” jest w mojej opinii dobrym przykładem jak tworzyć w zbiorowej świadomości polskich czytelników patologiczne przekonanie o nikłej wartości swojego narodu, która w konsekwencji może powodować „kompleks niższości” wobec innych nacji. Wystarczy spojrzeć na bijące po oczach okładki „Newsweeka”.

Przeglądając archiwum okładek tygodnika, którego redaktorem jest Tomasz Lis, możemy odkryć, że Polska jest „męczarnią”, „Kokolandem”, „krajem wściekłych ludzi”, a sami Polacy są podejrzliwymi i nieufającymi nikomu poganami-nacjonalistami, którzy nienawidzą obcokrajowców, a w szczególności Żydów. Na przestrzeni kilku ostatnich lat takie okładki pojawiały się wielokrotnie.

[I Polacy to g*wno kupują… a może kupują je sami Żydzi? – admin]

Powstaje pytanie – jaki jest rzeczywisty powód aż tak silnego, antypolskiego stężenia na okładkach „Newsweek Polska” oraz w publikowanych na łamach tego tygodnika tekstach? Czy chodzi tylko i wyłącznie o dotarcie do odpowiedniego „targetu”? Czy też przede wszystkim wywołanie poczucia wstydu za Polskę oraz skrajnie negatywnych emocji dotyczących wspólnoty czy tożsamości narodowej?

Osobiście obstawiam to drugie. Pedagogika wstydu, która łączy absolutnie wszelkie patologie życia społecznego z polskim kodem kulturowym, przy jednoczesnym wskazaniu alternatywy jaką jest „kosmopolityczna europejskość”, musi wywołać kompleks niższości.

W kontekście powyższego ciekawi mnie jeszcze jedna rzecz – gdyby polski kapitał przejął jakimś cudem kontrolę nad którymś z topowych niemieckojęzycznych tygodników (np. „Der Spiegel”) i nagle, za pośrednictwem tej gazety, zaczął sączyć anty-niemiecki hejt i pedagogikę wstydu skierowaną przeciwko Niemcom, to jak długo byłby w stanie utrzymać się na niemieckim rynku prasy? Obstawiam, że odpływ czytelników i reklamodawców byłby w takim przypadku ekspresowy.

http://niewygodne.info.pl

Komentarzy 16 to “Kto wyjaśni fenomen okładek Newsweeka? Dlaczego ich wydźwięk tak często jest antypolski?”

 1. Plausi said

  Media w Polsce

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/gadz/

  n.p.

  http://kdgwna.blogspot.com/2015/03/syj.html

  Czy istnieją w ogóle jakieś polskie media ?!

 2. Iln said

  „Niemieckie” media to de facto – żydowskie media !

  A żydowskie media realizują antypolską politykę żydowską czyli ANTYPOLONIZM. Z okładek żydoNewsweeka bije po oczach antypolska propaganda – wyjątkowo prostacka i nachalna, wręcz ordynarna.

  Nikt z Polaków tego oszukańczego badziewia prasowego nie czyta. Pan Lis – redaktor naczelny tego piśmidła – jest, jako dziennikarz, osobą skompromitowaną i niewiarygodną.

  Należałoby się redaktorowi Lisowi to, co zapowiedział, w znanym dowcipie, miś – do grających z nim w karty – „ktoś tu oszukuje, ja nie powiem kto, ale jak … w ten rudy pysk …

 3. Iln said

  Okładki tej „gadzinówki” ewidentnie szkalują Polaków i Naród Polski.

  ŻydoNewsweek nie tylko szkaluje Naród Polski, ale i poniewiera godłem polskim – przy milczącej aprobacie polskojęzycznego rządu żydowskiego !

 4. Nie kupować tej gazety „Newsweek Polska” a stowarzyszeniom radzę zakładać sprawy karne przeciw „Newsweek Polska” .

  Wysyłać email z protestami do policji,do prokuratury generalnej….w Berlinie.Politycy w Polsce,mają strach przed prawnikami z „Newsweek Polska” pobierającymi 1000 (minimum)Euro za godzinę.

  Bez wspracia mieszkańców Polski….rząd w Polsce(tymczasowy) nie ma szans.

  Jestem za wolnością słowa ale gdy atakowane są dzieci w Polsce,przez „Newsweek Polska” kategorycznie protestuję.

 5. Jestem ciekaw, kiedy ludzie w końcu zrozumieją, że nie ma niemieckich mediów ani w NRF, ani tym bardziej w IIIŻydo-RP. To są media żydowskie. W NRF Żyd przejął media już w 1945r. (podobnie było u nas). Dzięki temu Żyd z łatwością pobudza nienawiść Polaków do Niemców i odwrotnie.

 6. Kilka przykładów:
  https://wiernipolsce1.wordpress.com/2016/06/24/zydowskie-media-bezkarnie-zniewazaja-polakow/
  https://wiernipolsce1.wordpress.com/2017/08/29/zydzi-to-wielce-tolerancyjna-nacja/

 7. Pinxit said

  4
  Marek Lipski

  Sprawa nie jest prosta.
  Z ta prokuratura to mozemy miec klopot bo trzeba byloby udowodnic, ze to wszystko nieprawda co maluja na okladlach Neewseeka.. Spriner moze sie bronic, ze w roznych polskich blogach (gajowce, prawicy.pl, NEON-ie, Zmiany na Ziemi, Wolnej Polsce itp.) nie takie rzeczy pisza o Polsce Polakach.
  Bo jak tu udowodnic, ze Polska NIE jest krajem sfrustrowanych ludzi?

  Polacy bywaja nie tylko sfrustrowani a nawet wsciekili:

  Bydlaku- YouTube

 8. Jerzy said

  Newsweek to anglo-syjonistyczna szmata, która nie ukrywa swojego stosunku do Polaków. To rządzące Polską kukły wmówiły Polakom, że anglosasi czy żydzi kochają Polaków. Kto zna historię, ten zna też prawdę.

 9. Premizlaus said

  Gdyby Polacy byli sobą, to redakcje Żydownika Powszechnego, Gazety żydowskiej, Jewsweek’u i Wprost’u dawno zostałyby spalone, a pismaki rozgonieni na cztery wiatry.

 10. Lovshak Russkij Agient said

  Co za pytanie = to jest przecież z trudem i z mozołem iście stachanowskim budowana ŻYDOBOLSZEWICKA PEDAGOGIKA WSTYDU, WCZORAJ ŻE TWOJ TATO BYŁ KUŁAKIEM I TRZEBA GO BYŁO OKRAŚĆ, DZIŚ obŻydzić Polakom Polaków i Polskę.

  Żydobolszewickiej syjonistycznej gadzinówce jewsweeka odpowiadamy

  obŻYDZENI podJUDZANIEM … TAK TAK JEZYK POLSKI NIE KŁAMIE PARCHY

 11. kid said

  Słynne żydowskie dziel i rządź, nie ma co się obrażać, to forma walki o władze i wpływy.

 12. Pinxit said

  11
  Kid

  Nieprawda!
  ‚Divide et impera’ jest rzymskie, a konkretnie cezarianskie – nie zydowskie.
  Niedlugo bedziemy opowiadac, ze Hamlet tez byl zydem, bo tylko zyd mogl wyglosic slynne : „Bic czy nie bic”

 13. Pinxit said

  Jak na razie to Newsweek’owi nie grozi brak czytelnikow. Wiekszosc wiadomosci o Putinie Polacy czerpia z Newsweeka.
  I to Putin, nie Polska, sa na pierwszym miejscu sensacyjnych wiadomosci.

  Vladimir Putin

  http://www.newsweek.com/topic/vladimir-putin

 14. Iln said

  (13)Pinxit

  „Większość wiadomości o Putinie Polacy czerpią z Newsweeka.”

  Mieszka Pan na antypodach i wie, jaką gazetę Polacy kupują w kioskach i z jakiej czerpią wiedzę ! A kiedy był Pan ostatnio w Polsce ?

  Pańska wiedza ma się nijak do rzeczywistości. Polacy przeciętnie żyją za sumę około tysiąca złotych miesięcznie – z tego muszą opłacić mieszkanie i media, ledwie starcza im na jedzenie … a gdzie pieniądze na leki, jakiś przyodziewek etc. …
  Ludzi nie stać na podstawowe potrzeby – więc o kupowaniu żydowskich gadzinówek w ogóle nie ma mowy. Raz – z braku pieniędzy, dwa – bo nikt tego chłamu nie będzie kupował, nawet gdyby miał za co !

  Piszę o ciężko pracujących Polakach – nie o nierobach żydach, którzy żyją w Polsce jak pączki w maśle, na koszt Polaków ! Ale to wszystko do czasu … tak więc proszę nam tu nie opowiadać bajek z tysiąca i jednej nocy.

 15. Peryskop said

  Kiedy nazbyt ostre krytykanctwo Polaków obudzi w Marusze culpę ?
  Bo jednak coś drgnęło, jeśli nawet BBC publikuje taki pean :

  The Polish phrase that will help you through tough times
  In Poland, the concept of ‚Jakoś to będzie’ is acting without worrying about the consequences. It’s reaching for the impossible. It’s taking risks, and not being afraid…

  By Olga Mecking 8 November 2017

  http://www.bbc.com/travel/story/20171107-the-polish-phrase-that-will-help-you-through-tough-times

  ===

  Coś im drgnęło, jeśli BBC dokopuje Karolkowi za szwindel na klimacie :

  Paradise Papers:
  Prince Charles lobbied on climate policy after shares purchase
  http://www.bbc.com/news/uk-41901175

 16. Isreal said

  szczur młody szczur stary nawet by nie zipnęli gdyby polaczek nie zachwycał się ich elokwencją …..

  skąd tytuły – polaczek potrzebuje jak tlenu ……

Sorry, the comment form is closed at this time.