Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Miarka się przebrała. Polska postawiła Ukrainie ultimatum.

Posted by Marucha w dniu 2017-11-08 (Środa)

Warszawa wezwała Kijów do tego, by zaczął rozwiązywać problemy w ukraińsko-polskich stosunkach. I to nie prośba – to rozkaz.

Warszawa zrozumiała — Kijów ją wykorzystuje. Zrozumiał to polski szef dyplomacji Witold Waszczykowski po tygodniu spędzonym we Lwowie.
[Goovno tam zrozumiała. Dostała nowe wytyczne i tyle – admin]

O swojej oficjalnej wizycie opowiedział na antenie radia Trójka i zamierza ją zrelacjonować prezydentowi, który również wybiera się z wizytą na Ukrainę. Waszczykowski już wcześniej obiecał, że odwiedzie prezydenta od tej wizyty, ale teraz najwyraźniej będzie operować bardziej ważkimi argumentami

Tak, Polska zawsze była jednym z głównych adwokatów Ukrainy, która zajmuje niepoślednie miejsce w polskiej wojskowo-politycznej doktrynie — potwierdza polski minister. Dlatego, mówi, Warszawa wytrzymywała antypolskie ataki ze ściśniętymi zębami.
[Ze ściśniętymi zębami i szeroko rozsuniętymi zwieraczami – admin]

Ukraina takiego oddania jednak nie docenia i zachowuje się bardzo niefrasobliwie — uważa, że Polska tak czy owak będzie ją wspierać, w szczególności w obliczu „strasznego” sąsiada zza wschodniej granicy.

Ale miarka się przebrała. Napatrzywszy się na ukraińską arogancję, pan Waszczykowski oświadczył, że rosyjska agresja nie może usprawiedliwiać braku rozwiązań problemów w relacjach dwustronnych.

A problemów zebrało się sporo, w szczególności w kwestii tego, kto wobec kogo ponosi winę. Waszczykowski już obiecał, że wprowadzi zakaz wjazdu do kraju tym, którzy ostentacyjnie noszą mundury dywizji SS-Galizien. A we Lwowie, do którego pojechał z oficjalną wizytą, potwierdził swoje stanowisko, odmawiając wizyty w Muzeum Pamięci Narodowej „Więzienie przy Łąckiego”. Za powód posłużyły słowa dyrektora muzeum, który uważa, że w 1918 roku Polska okupowała Zachodnią Ukrainę.

Zdaniem Waszczykowskiego Kijów nie chce dialogu z Polską, bo boi się, że ta narzuci mu swoją pozycję. I w ogóle do niczego nie jest gotów — najpierw powinien uporać się z własną historią, a dopiero potem szukać kompromisu z sąsiadami.

I teraz zdaniem Warszawy najwyższa pora, by Kijów się zdecydował, czy budować swoją tożsamość na ideach UPA czy skupić się na nowych bohaterach typu Niebiańskiej Sotni czy żołnierzy walczących na Donbasie [Sic! – admin].

Propozycja oczywiście dość dziwna: nawołując do odrzucenia ideałów jednych nacjonalistów, Warszawa pobudza Kijów do heroizacji innych, właśnie tych samych, którzy noszą mundury SS „Galizien” i którym niebawem zostanie zabroniony wjazd do Polski.

[Widać, że Waszczykowski dostał nowe instrukcje, ale szczegóły wykonawcze wymyśla już własnym rozumem – no i wychodzi, jak wychodzi. Jakby powiedział mały Icek – „logiki nie ma” – admin]

https://pl.sputniknews.com/

 

Komentarzy 17 to “Miarka się przebrała. Polska postawiła Ukrainie ultimatum.”

 1. Duda zwiezie nie milion ojro, tylko cztery miliony i przeprosi za stanowisko Polski.

 2. Ibrahim ibn Jakub said

  Zajmijcie się nową ustawą szczepionkową, bo ona zmierza do wymordowania Narodu Polskiego:

  http://stopnop.com.pl/nowa-ustawa-o-epidemiach/

  http://zdrowie.hotto.pl/od-2017-szczepienia-w-polsce-obowiazkowe-dlaczego-nie-mozesz-sie-szczepic/

 3. gość said

  Poseł Rzymkowski: PiS po raz kolejny blokuje ustawę o penalizacji banderyzmu

  Poseł Kukiz’15 Tomasz Rzymkowski za pośrednictwem Twittera odniósł się do polityki historycznej, jaką Polską prowadzi z Ukrainą.

  Rzymkowski napisał:

  – PiS po raz kolejny blokuje ustawę o penalizacji banderyzmu. Ten punkt spada z porządku obrad 51. posiedzenia Sejmu RP – czytamy.

  Serwis dorzeczy.pl, który pytał posła skąd ma takie informacje, dowiedział się, że pochodzą one od wicemarszałka sejmu Stanisława Tyszki, który uczestniczył w konwencie seniorów.

  Podobno chodzi o nie psucie relacji z Ukrainą przed oficjalną wizytą prezydenta RP Andrzeja Dudy.

  https://polskaniepodlegla.pl/kraj-swiat/item/13716-posel-rzymkowski-pis-po-raz-kolejny-blokuje-ustawe-o-penalizacji-banderyzmu

 4. Jerzy said

  Polska w sojuszu z Rosją, Węgrami i Rumunią powinna zrobić porządek z tym squrwysyńskim narodkiem. Dla każdego banderowca kula w łeb i dół z wapnem!

 5. Pinxit said

  Mnie sie na przyklad pomysl Waszczykowskiego bardzo spodobal.
  Z niecierpliwoscia czekam na efekty „przebranej miarki” i ultimatum.

  Osobiscie nie bardzo wierze w samodzielne pomysly polskich politykow na sznurku. Niedawno ukazal sie w Haaretz artykul bardzo krytykujacy rozne ” symboliczne” pamiatki z czasow okupacji, ktore sie wybrancom zle kojarza a rozne patriotyczne ugrupowania na Ukrainie posluguja sie ta „pamiatkowa symbolika” na codzien.
  Wiec podejrzewam, moze nieslusznie, ze natchnienie pana ministra przyszlo raczej z Afryki a nie z osobistych wyrzutow sumienia.(ze zdradzamy wielkie idee majdanu)

 6. gość said

  Bardzo mocne wystąpienie posła Rzymkowskiego: „Czekam kiedy warta honorowa SS Galizien będzie witała polskiego prezydenta”.

 7. Kapsel said

  Do Braci Ukraińców” – to list-apel opublikowany w sieci 4 lipca i podpisany przez grupę 45 polskich polityków. Jego sygnatariuszami są m.in. trzej byli prezydenci Polski i 5 byłych ministrów spraw zagranicznych RP.

  W ich spokojnej wiosce Stefan miał opinię psychopatycznego zbira. Kiedyś wymordował całą rodzinę, której dom chciał przejąć. Z uśmiechem na twarzy zabił dziadków i rodziców 12-letniej Natalki, a ją samą brutalnie zgwałcił na oczach młodszego rodzeństwa. Potem trójkę najmłodszych dzieci zabił: 4-miesięcznym Piotrusiem rzucił o ścianę, 2-letniej Zosi rozdeptał główkę, a w brzuch 9-letniej Oli wbił rozbitą butelkę po bimbrze. Długo umierała, krwawiąc i jęcząc, gdy Stefan kolejny raz gwałcił jej siostrzyczkę. Natalka przeżyła i po wielu latach upomniała się o karę dla oprawcy.

  Stefana uniewinniono. Sąd stwierdził, że Stefan jest teraz wrogiem wroga — czyli przyjacielem. Natalce poradzono, by pokochała Stefana, a jego samego przeprosili za bezczelność dziewczyny domagającej się sprawiedliwości. W myśl poprawności przeproszono go też za rany, jakich doznał od broniącej się przed mordem rodziny. Przeproszono w imieniu jego ofiar.

  Domów takich jak Natalki zniszczył „Stefan” ok. 20 tys., mordując w nich ponad 120 tys. niewinnych i bezbronnych ludzi. To nic, że było to dawno — żyją jeszcze świadkowie tych mordów. Zamiast „Stefana” moralnie ukarano „Natalkę”; całkiem niedawno, bo przed kilkoma dniami. Na kilka dni przed uroczystościami mającymi uczcić pamięć tysięcy ofiar ukraińskiego ludobójstwa na Polakach z terenów Wołynia i Małopolski Wschodniej.

  https://pl.sputniknews.com/opinie/201607063356020-Kwasniewski-Walesa-Komorowski-Cimoszewicz-Milosc-przez-gwalt/

 8. AlexSailor said

  Tekst jajcarski, a jeśli ze sputnika, to tragiczny.

  Natomiast komenty admina, to sama śmietanka:

  „[Widać, że Waszczykowski dostał nowe instrukcje, ale szczegóły wykonawcze wymyśla już własnym rozumem – no i wychodzi, jak wychodzi. Jakby powiedział mały Icek – „logiki nie ma” – admin]”

  No i co do instrukcji.
  Raczej zbliżające się wybory, niż instrukcje.
  Środowiska kresowe wzmocnione patriotycznymi, czy choćby zdrowo myślącymi Polakami mają po dziurki w nosie i NIE BĘDĄ głosować na przyjaciół rezunów, którzy zarżnęli w wyrafinowanie okrutny sposób ich rodziny, czy sąsiadów.

 9. Marcin said

  Miarka się przebrała. A jakaś w ogóle była?

 10. GZN said

  O tej miarce (przebranej) trzeba było myśleć już w 2004 roku. Kiedy to Juszczenko nie ukrywał swoich planów w sprawie bandery i upa (specjalnie z małej) a Polska dostała euforycznej sraczki na pomarańczowy kolor. Jakoś tym „wielkim polskim politykom” nie przeszkadzał stojący już po 2004 roku pomnik zboczeńca Stiepana we Lwowie i czarno czerwone flagi na drugim majdanie (z resztą na pierwszym też były) kiedy to głośno – Kaczyński, Wolski, Kwaśniewski, Sikorski i po cichutku Jaś Tombiński podlizywali czułe miejsca Kliczce, Poroszence, Tiagnybokowi, Parubijowi i wszelkiej maści „patriotom”.
  Ukraina szuka swoje historii i tożsamości narodowej … co może znaleźć? Pogromy, rzezie, mordy. Trzeba było mości panowie o tym pamiętać od samego początku istnienia tego „państwa” tj. od 1991 roku. A jak się o tym nie pamiętało to mamy teraz co mamy. CZARNĄ DZIURĘ za południowo wschodnią granicą.

 11. peacelover said

  …Putin sprawe wyjasni – juz nie dlugo !!!

 12. Kojak said

  MIARKA SIE PRZEBRALA <POLSKA STAWIA ULTIMATUM ? KOMPLETNA PIRAMIDALNA I ABSURDALNA BZDURA ! PISOWSKIE BYDLAKI W TAJEMNICY PRZED POLAKAMI MASOWO SZKOLA POGROBOWCOW Z UPA, ZBROJA ICH TEZ NA POTEGA ! DALI TEZ UKRAINCOM EMERYTURY W POLSCE ! POPRACUJE PARE MIESIECY I ….POLSKA EMERYTURA ! ! ! ! ! NIE PLECMY WIEC IDIOTYZMOW O JAKIMS UROJONYM ULTIMATUM !!! TO ZWYCZAJNA ZAGRYWKA SYJONISTYCZNYCH OSZUSTOW I KANALI Z PYYSSSS !

 13. ojojoj said

  Ultimatum (śrdw. łac. ultimatum r.nij. od ultimatus ‚ostateczny’ z późn. łac. ultimare ‚kończyć się; być ostatnim’ od łac. ultimus ‚najdalszy; ostatni; ostateczny’) – w prawie międzynarodowym żądanie jednego państwa wobec drugiego spełnienia określonych warunków w określonym czasie pod groźbą wojny.

  To ja sie w takim razie pytam, czy Antek Wybuchy Dwa juz przeszkolil swoja wielka niepokonana armie partyzantow z niedzielnych szkolek ?

 14. Jack Ravenno said

  Krótko: psie i kurwy syny

 15. NICK said

  Pan Kojak znowuż się zdenerwował.

 16. NyndrO said

  Daje se klatę na sucho obgolić, że o Icku, to Szefuńcio zaczerpnął od Ulubionego Stanisława Pana Boydara. I choćby z tego powodu jest cenne, że Ulubiony Stanisław Pana Boydara pisze co tam tego. Przyznam, że sam Pan Boydareniuś temu wcale nie zaprzecza.

 17. Marucha said

  Re 16:
  Niestety, nie pamiętam, od kogo zaczerpnąłem historyjkę o Icku – wiem tylko, że sam jej nie wymyśliłem.

Sorry, the comment form is closed at this time.