Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Maverick o Czy następny będzie Władimir…
  Kwal o Wolne tematy (65 – …
  Bogdan Goczyński o Maseczkowy szwindel
  Marucha o Wolne tematy (65 – …
  Staszek z Przyborowa o Duchowa przestrzeń Polski?
  Lily. o Wolne tematy (65 – …
  Roman o Wolne tematy (65 – …
  Roman o Wolne tematy (65 – …
  PJO o Twórca „Patrioty” nie żyj…
  revers o Wolne tematy (65 – …
  Niedźwiedź o Wolne tematy (65 – …
  revers o Czy następny będzie Władimir…
  Kwatermistrz o Wolne tematy (65 – …
  NICK o Wolne tematy (65 – …
  NICK o Wolne tematy (65 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 524 obserwujących.

Piskorski siedzi, a ABW jest w czarnej dupie

Posted by Marucha w dniu 2017-11-08 (Środa)

Przyzwoitym, acz naiwnym osobom, proponuję wykonanie prostego testu. Spytać, powiedzmy, dwadzieścia osób na ulicy, kim jest Mateusz Piskorski i z czego jest znany. Zanotować:
– ile osób w ogóle nie wie, o kogo chodzi
– ile osób pomyliło go z Pawłem Piskorskim z PO
– ile osób uważa go za szpiega
– ile osób sądzi, iż siedzi za niewinność
– ile osób coś tam wie, ale ma wszystko w dupie.
Poza konkursem: ile artykułów o Piskorskim przeczytali w prasie głównego nurtu, ile programów w TV obejrzeli, ile audycji radiowych na jego temat wysłuchali.
Admin

Robotnik rano idzie do pracy, nauczyciel do szkoły, lekarz do szpitala, a Mateusz Piskorski do sądu, aby ten przyklepał mu izolację na następne miesiące.

Rozprawa o przedłużenie aresztu tymczasowego dla Mateusza Piskorskiego odbyła się 6 listopada.

Kolejna sprawa, nie tylko dla mnie, ale i dla zgromadzonych w pobliżu sali sądowej przyjaciół i współpracowników Mateusza Piskorskiego, wydawała się sprawą rutynową. Ot zwyczajny dzień w Polsce. Robotnik rano idzie do pracy, nauczyciel do szkoły, lekarz do szpitala, a Piskorski do sądu, aby ten przyklepał mu izolację na następne miesiące.

Tym razem, pod różnymi względami, było jednak trochę inaczej. Jedne budzą nadzieję a inne wręcz przeciwnie.

Już na wejściu, chyba w ramach tej głośnej reformy sądownictwa i zbliżania się tegoż do ludu, po wyjściu z windy mało nie rozbiłem sobie głowy o szklane drzwi, które jak się dowiedziałem zamontowano tam raptem cztery dni wcześniej. Przy wejściu na piętro, gdzie odbywają się rozprawy o charakterze niejawnym, są teraz automatycznie przesuwane szklane drzwi otwierane za pomocą karty elektronicznej. Nieuprawnionym wstęp wzbroniony!? Ale takiej kartki na drzwiach brak. Przynajmniej byłoby widać, że są tam jakieś drzwi, których uprzedni nie było. Całe piętro jest wyłączone dla postronnych wścibskich obywateli.

Rozprawa według wokandy (wywieszone tym razem przy windach, jeszcze przed nowymi szklanymi drzwiami) miała się zacząć o godzinie dziesiątej. Aby Piskorski mógł się zapoznać z aktami sprawy, a przede wszystkim z uzasadnieniem dalszego przedłużenia aresztu, napisanym przez prokurator Annę Karlińską, ABW przywiozło go już… dziesięć minut przed czasem.

Niestety, ale aresztowany nie przeszedł chyba kursu szybkiego czytania (a przecież takie są teraz dostępne nawet w internecie) i nie dał rady przeczytać ponad sześćdziesięciu stron radosnej twórczości pani Karlińskiej w skromnym dziesięciominutowym czasie. Poprosił więc sąd, by dano mu go więcej. Nie tylko na przeczytanie tegoż uzasadnienia, ale i na konsultację tego co przeczyta ze swoim obrońcą.

Sąd był tego dnia łaskawy. Czas od sądu dostał, nie przesadzajmy, żyjemy przecież w państwie prawa, i pod salą sądową mogliśmy go już zobaczyć dokładnie o jedenastej.

Swoim zwyczajem (taki to już zwyczaj w ramach tych rutynowych procedur sądowych) zanim wszedł na salę, wygłosił kilka zdań do stłoczonych na klatce schodowej ludzi przez przytrzymane przez kogoś te szklane drzwi, zbliżające lud do wymiaru sprawiedliwości. Jak zwykle prosił, by się o niego nie martwić, bo on tylko się martwi o to jak jego partia funkcjonuje pod jego nieobecność.

Dodał znów, że jest więźniem politycznym i nikt co do tego nie ma już żadnych wątpliwości.

Prokurator, co nietypowe, zażądała tym razem przedłużenia aresztu nie o kolejny kwartał, ale od razu o 4 miesiące. A co tam! Stać ją!

Wiadomo przecież, że w grudniu opłatek, ciasteczka, wódeczka, śledzik i inna praca, a w prokuraturze też pracują ludzie. Zaraz potem Nowy Rok i Trzech Króli. Realnie więc tego czasu na wymyślanie nowych tropów i zarzutów mało. Prokurator zalicytowała więc z fantazją od razu 4 miesiące.

Sąd spojrzał w karty, zadumał się i odpowiedział — maksimum dwa! Mało, że dał „tylko” dwa, to nawet nie zgodził się na to, by zwyczajowym krakowskim targiem zatrzymać się gdzieś pośrodku na kwartale i z uporem trzymał się tego co sam zalicytował.

A jakby tego było nadal mało, stwierdził, że to są jakieś jaja. I albo prokuratura w styczniu jakiś akt oskarżenia w końcu przedstawi, albo Piskorskiego będzie zmuszona uwolnić.

Tego się prokuratura chyba nie spodziewała.

Karlińska miała przecież mocne argumenty. Między innymi twierdziła, że po półtora roku od napaści na warszawskie biuro partii „Zmiana”, nie miała jeszcze czasu przeprowadzić dokładnych badań elektronicznego sprzętu, jaki wtedy z tego biura wyniosła i odczytać informacji ze zgromadzonych nośników elektronicznych. A sprzęt można badać tylko wtedy, jak Piskorski jest pod ręką, bo przecież tylko on zna hasło do swego Windowsa?

Ten sprzęt to: telefon komórkowy z kartą mini SD nieznanej pojemności; laptop o nieznanej pojemności dysku HD; oraz kamera, która posiada i pamięć wewnętrzna i kartę SD o pojemności 64 GB.

Przy tej okazji jak zwykle nachodzą mnie refleksje i troska o stan polskiej bezpieki i profesjonalizm jej pracowników. Czy naprawdę takim trudnym zadaniem jest wgranie na czyjś komputer dziecięcego porno, że trzeba na to aż tyle czasu? U Tymochowicza się udało. Wystarczy krok po kroku odtworzyć sprawdzoną procedurę.

Co dalej jak już w prokuraturze po świętach wytrzeźwieją i wezmą się w nowym roku ochoczo do „pracy”? A mało czasu, bo sąd przedłużył areszt dokładnie do 18 stycznia.

Co dalej jak już w końcu odczytają z jego telefonu… zdjęcia rodzinne? Tu możemy tylko domniemywać. Z całą pewnością prokurator Karlińska odpuścić nie może i nie chce.

Od swego przełożonego dostała już zgodę na kontynuację śledztwa przez dalsze pół roku i pewnie nie spodziewała się takiej obstrukcji ze strony sądu. Nie powie przecież — dobra, pasuje, nic na pana nie mam. Idź pan już do domu. Tak powiedzieć nie może, dlatego dalej musi wymyślać, z natury rzeczy coraz bardziej absurdalne, powody dalszego uwięzienia Piskorskiego. Tu nie ma na co liczyć.

Prokuratura to polityczna struktura, podporządkowana bezpośrednio ministrowi sprawiedliwości Zbigniewowi Ziobro, i wiele wspólnego z wymiarem sprawiedliwości nie ma.

A sąd?

Czy to postanowienie to tylko zabawa w dobrego i złego policjanta, czy też trafiła w końcu kosa na kamień?

Być może.

Prokurator Anna Karlińska. Zamiast w prokuraturze winna pracować w agencji towarzyskiej, ku czemu ma, wydaje się, warunki.

Ale niespełnienie do końca żądań prokurator i postawienie warunków i żądań w stosunku do prokuratury, obiektywnie staje się furtką dla decyzji następnego sędziego, który będzie zmuszony pochylić się nad wypocinami Karlińskiej w styczniu, by Piskorskiego w końcu wypuścić. Nadmienić warto, że za każdym razem o kolejnym przedłużeniu aresztu decyduje inny sędzia.

Politycy PiS doskonale wiedzą, że któryś wkurzony sędzia w końcu Piskorskiego będzie musiał wypuścić. Tu już nie chodzi o nomen omen „prawo i sprawiedliwość”, ale sprawa z każdym dniem staje się coraz bardziej niesmaczna i niestrawna.

Farsa się zmienia w dramat, bo to od początku jest dramat niewinnie uwięzionego człowieka, by potem, gdy Karlińska coś napisze, lub się tylko odezwie, znów zmieniała się w farsę. I może o to właśnie już tylko chodzi? By upiec już cokolwiek przy tym ogniu? Może być to argument za „reformą” sądownictwa, bo te „komunistyczne złogi” wypuszczają na wolność „niebezpiecznych przestępców”?

To jednak niebezpieczna gra, bo każdym kartoflem wyciągniętym z tego ogniska, które rozpalili, można się poparzyć.

Powiało trochę optymizmem, ale mimo decyzji sądu, który tym razem nie uległ już całkowicie prokuraturze, Piskorski nie jest ani trochę bardziej wolny i ani trochę mniej aresztowany.

Jego dramat trwa.

Jarosław Augustyniak, polski publicysta, Warszawa
Poglądy autora mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji.
https://pl.sputniknews.com

Komentarzy 25 do “Piskorski siedzi, a ABW jest w czarnej dupie”

 1. PiS zanim całkowicie wprowadzi w Polsce sanacyjne metody i wybuduje nową Berezę testuje tubylców. Ile są w stanie łyknąć?

 2. rafal z said

  do wyborów raczej go nie wypuszczą.

 3. NICK said

  Dramat trwa.
  Zdrowaśka za Pana Mateusza, kimkolwiek by nie był.

  Jak świat światem.
  Trwają te dramaty a różnym sprawkom służą.
  I, różnie się kończą.

 4. Dzisiaj Piskorski jutro Ty i Twoja firma.
  Przy tej okazji ostrzegam przed dobrymi Polakami,poza Polską,wpatrzonych w obraz Prezesa i system „przyjazny” dla dzieci w Polsce 2017.

  Do krytyków broniących POPIS.
  Proszę się zająć tworzeniem majątku,forsy nawet z Polski.Proszę nauczać dzieci od 1 klasy informatyki , nauki handlowania, przetargów, aukcji, kupna i sprzedaży z zyskiem.Wraz tworzenia figur z gipsu,z gliny…na sprzedaż.Uczyć i przygotowywać sadzenia roślin, warzyw, nasion…nawet w doniczkach.Nauka pływania i strzelania nawet z procy jest dostępna dla każdego.

  Czołem.

 5. Ale Bzdury! said

  Pana Piskorskiego spotkał los, jaki jest zwykle udziałem członków kremlowskich jaczejek. Niech się pan Piskorski cieszy, że takie sprawy nie są obecnie, jak w roku 1925, rozpatrywane w trybie doraźnym i nie podzieli on zapewne losu trzech sowieckich bandytów – niejakiego Rutkowskiego, niejakiego Hibnera i niejakiego Kniewskiego …

  http://www.zw.com.pl/artykul/495491.html

 6. ursus said

  Litania tylko u nas prezydent unii wolności
  ekskluzywny wywiad dla TV Trwam i Radia Maryja
  zapomnieli się zapytać o więzienie prezesa partii Zmiana dr Mateusz Piskorskiego

  http://tv-trwam.pl/film/wywiad-z-prezydentem-rzeczypospolitej-polskiej-andrzejem-duda

  http://www.radiomaryja.pl/informacje/tylko-u-nas-prezydent-rp-w-tv-trwam-wiara-to-niezwykle-wazna-czesc-mojego-zycia/

  Dyrektor Tadeusz Rydzyk jest łasy na pochwały ludzi na wysokich stanowiskach
  jak powiedział generał Sławoj Leszek Głódź ps Flaszka kumpel od wódki Aleksandra Kwaśniewskiego

 7. Bogaty Miś said

  ad 5.
  Czy Pan Gajowy zasłabł, że toleruje jakąś prostytutkę żydobolszewicką w Gajówce ?

  ——
  Czasami się jakieś gówno przez filtry prześliźnie, gdy jestem poza domem.
  Adminm

 8. NICK said

  Ja pindolę… .

 9. Lily said

  Re 6
  Co by robil Pis bez Rydzyka,a Rydzyk bez Pius.
  Zyja w symbiozie,Rydzyk dostaje Kase,a Pis
  koryto.

 10. ojojoj said

  prokurator Karlinska rozjedzie tramwaj i sprawe trzeba bedzie zaczac od poczatku

 11. Zerohero said


  Prokurator Anna Karlińska.

  Warto zapamiętać.

 12. Zerohero said

  @Ale Bzdury!

  Nie wiem co planowałeś śmieciu pisząc te swoje komenatrze. Zdenerwować prawych ludzi? Budzisz tylko odrazę, taką samą jak towarzyszka Anna Karlińska.
  W Wolnej Polsce odpowiecie za swoje zbrodnie.

 13. AlexSailor said

  ad 4 @Marek

  Dokładnie 100/100.

  Mogę się podpisać pod każdym słowem.

 14. AlexSailor said

  @admin

  Cała sprawa, i nie tylko ta, jest wynikiem absolutnej bezkarności zbrodniarzy z tak zwanego wymiaru sprawiedliwości z lat 1944-89 (później oczywiście też).
  Gdyby dostali kary, na jakie zasłużyli łamiąc nawet to komunistyczne prawo i mordując, więżąc, okaleczając i łamiąc ludzi, oraz musieli im płacić odszkodowania, to nie byłoby tego, co mamy dziś.

  A tak nauczeni bezkarności za nic mają wszystko i wszystkich.

  ——
  Prof. Strzembosz sądził, że środowisko sądownicze „samo się oczyści”.
  Admin

 15. ibrahim ibn jakub said

  Na Łubiance mówili od zawsze : „Nie ma człowieka, nie ma sprawy”, więc Piskorski pewnie się niedługo powiesi w celi monitorowanej 24/24 i oczywiście klawisz wtedy pójdzie do kibla, a kamery zaszwankują lub nagle zgaśnie prąd.

 16. Ad.5
  „Ale Bzdury! ”

  Polecam gostka Gajowemu.

 17. ibrahim ibn jakub said

  No i jeszcze facjata tej pani karlińskiej…..hm….tak patrzę i patrzę i patrzę i za chuja nie nie mogę się doszukać słowiańskich rysów twarzy….tylko jakieś dziwne takie… 🙂

 18. Marucha said

  Ona jest takim „duchowym członkiem” polskiego narodu.

 19. Ad.17

  Synu Jakuba,
  No chazarzyca czystej krwi :))
  Jak są młode to są w miarę ładne.

 20. Pinxit said

  9
  Lily
  Bardzo celne!
  Traf w 10-tke!.
  Kiedys sie to nazywalo: dychotomia wladzy: nad dusza i cialem.

 21. Pinxit said

  Obecne wladze w Polsce skompromitowaly sie na zawsze i po wsze czasy! (idem per idem)
  Po wielkich kampaniach „dekubeizacji” – co za debil tak ladnie wzbogaca polski jezyk?! – burzeniu pomnikow-symboli komunizmu – po zmianie nazw ulic, i calej tej prymitywnej retoryki na temat komuchow i PRL- obecne „demokratyczne” wladze zasranej III RP nie tylko uwiezily dra Piskorskiego bez orzeczenia winy – ale jeszcze jacys zwyrodniali gestapowcy (wiezienne kapo) go pobili!!!!!!!!!
  Bezbronnego, niewinnego czlowieka w kajdankach!

  Jest to apogeum socjopatii w kraju, w ktorym najwazniejsze dyskusje ciagna sie miesiacami na temat…. trybunalow konstytucyjnych!! i wyboru skladu sedziowskiego!
  I ze nas Unia nie lubi bo posadza o …bezprawie!

  Gdzie jest ksiadz Rydzyk i cala ta holota Rydzykowa, ktora sie modli za grzechy PRL??!!

 22. Pinxit said

  Zapomnialem wkleic, dla przypomnienia tego, co juz kiedys dyskutowalismy:
  Mateusz Piskorski został dotkliwie pobity – Sputnik Polska

  https://pl.sputniknews.com/polska/201704265337999-Mateusz-Piskorski-zostal-dotkliwie-pobity/

 23. Rafal Cz. said

  Ad 5
  Sam pan jestes niejaki!

 24. revers said

  Ad 11

  podobne panie w bialych koazaczakch obsluguja na przejsciach granicznych kierowcow.

  Wiezienie dla kazdego eurosowietusa …

  https://pl.sputniknews.com/opinie/201710126458955-sputnik-katalonia-referendum-niepodleglosc/

  inne europejskie listy goncze …

  http://www.newsweek.pl/swiat/polityka/europejski-nakaz-aresztowania-dla-carlesa-puigdemonta-,artykuly,418427,1.html

  Wiezienia, na wypadek jak by komu przyszlo do glowyy wyjsc z uni, np. wzorem Anglii.

  http://www.rp.pl/Katalonia/171109826-Ministrowie-Katalonii-zostali-przewiezieni-do-wiezienia.html.

 25. Borys said

  W Rosji wygrał Putin.
  W Polsce wygrał Jelcyn.

  Zwycięzca robi co chce w podbitym kraju.

Sorry, the comment form is closed at this time.