Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Maverick o Czy następny będzie Władimir…
  Kwal o Wolne tematy (65 – …
  Bogdan Goczyński o Maseczkowy szwindel
  Marucha o Wolne tematy (65 – …
  Staszek z Przyborowa o Duchowa przestrzeń Polski?
  Lily. o Wolne tematy (65 – …
  Roman o Wolne tematy (65 – …
  Roman o Wolne tematy (65 – …
  PJO o Twórca „Patrioty” nie żyj…
  revers o Wolne tematy (65 – …
  Niedźwiedź o Wolne tematy (65 – …
  revers o Czy następny będzie Władimir…
  Kwatermistrz o Wolne tematy (65 – …
  NICK o Wolne tematy (65 – …
  NICK o Wolne tematy (65 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 524 obserwujących.

Znamy plan homoseksualnych środowisk. Chcą ominąć konstytucję!

Posted by Marucha w dniu 2017-11-08 (Środa)

Zwolennicy legalizacji homomałżeństw szykują się na batalię w Polsce. Grunt jest już przygotowywany, a orężem w rękach postępowców może stać się Konstytucja RP.

Wprawdzie chroni ona tradycyjne małżeństwo i rodzinę, ale jej zapisy już próbuje się na siłę interpretować na korzyść homozwiązków.

Środowiska przychylne postulatom ruchów osób homoseksualnych przygotowują się na przeprowadzenie w Polsce batalii o „równe prawa” dla związków osób jednej płci. „Tęczowi” z zazdrością patrzą na to, co już udało się osiągnąć w Niemczech. Tam prawa homozwiązków zostały zrównane z prawami tradycyjnych małżeństw, włączając w to adopcję dzieci.

Zazdrosny wzrok polskich homoseksualistów pada też na Włochy, gdzie homodziałacze przed Europejskim Trybunałem Praw Człowieka w Strasburgu uzyskali korzystny dla siebie wyrok, który spowodował dość szybką zmianę tamtejszego prawa.

W Polsce – jak wieszczył na łamach „Tygodnika Powszechnego” prawnik, Jakub Urbaniak – „powinno być podobnie, ale wiem, jak wygląda obecny stan praworządności w naszym kraju”.

Prawnik postawił śmiałą tezę sugerując, że stojący na straży małżeństwa art. 18 Konstytucji RP, definiujący je jako związek kobiety i mężczyzny, można obejść. Kluczem ma być tu słowo „jako”, które zdaniem Urbaniaka można potraktować w znaczeniu „przykład” – przykład jednej z relacji. To, że Konstytucja literalnie nie wskazuje na inne związki ma nic nie znaczyć, bo przecież Ustawa Zasadnicza – jak uzasadniał prawnik – nie reguluje większości zjawisk życia społecznego, a nie są one zakazane. Dla Urbaniaka przeszkodą nie są też zapisy o rodzicielstwie, rodzinie i małżeństwie, bo przecież w Polsce funkcjonują już „rodziny LGBT”, których nie można „wyrzucić za społeczną burtę”.

[Podejrzewamy, iż prawnik Jakub Urbaniak ma wiadome korzenie. – admin]

Z wykładnią prezentowaną przez prawnika goszczącego na łamach „TP”, nie zgodził się dr Marcin Olszówka, analityk Instytutu na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris, który w komentarzu dla PCh24.pl podkreślił, że przedstawiona przez Urbaniaka argumentacja jest absurdalna.

– Twierdzenie, że art. 18 Konstytucji nie zakazuje uznawania za małżeństwo innych związków niż związek kobiety i mężczyzny, jest równie kuriozalne jak wywodzenie z prawa do życia prawa do aborcji, eutanazji czy kary śmierci. Niestety sama absurdalność nie oznacza, że pogląd ten nie będzie zyskiwał zwolenników – ocenił.

Zdaniem analityka, w doktrynie prawa konstytucyjnego, jak na razie, nie ma wątpliwości, że „art. 18 Konstytucji zakazuje uznania w polskim prawie za małżeństwo – czy nawet zrównania w prawach i obowiązkach – jakichkolwiek związków alternatywnych, czy to osób tej samej płci, związków wieloosobowych czy innych jeszcze bardziej wymyślnych konfiguracji (niekoniecznie z udziałem tylko ludzi)”.

– Było to oczywiste dla twórców polskiej Ustawy Zasadniczej, co ostatnio przypomniał Sąd Apelacyjny w Katowicach (postanowienie z 13 czerwca 2017 r.) – podkreślił dr Olszówka.

Analityk przyznał, że definicja małżeństwa zawarta w Konstytucji nie ma tzw. postaci klasycznej, niemniej „każdy student prawa na pierwszym roku na zajęciach z logiki dowiaduje się, że są różne sposoby definiowania”. Definicja małżeństwa umieszczona jest zaś w rozdziale I Konstytucji RP, który zawiera podstawy ustrojowe Rzeczypospolitej.

– Jedną z nich jest właśnie nakaz otoczenia małżeństwa ochroną i opieką przez władze publiczne. Nie przypadkiem też w jednym przepisie chroni się tożsamość małżeństwa, rodzinę, macierzyństwo i rodzicielstwo – dodał.

Warto więc w tym miejscu przytoczyć art. 18 Konstytucji w pełnym brzmieniu. A stanowi on, że: „Małżeństwo jako związek kobiety i mężczyzny, rodzina, macierzyństwo i rodzicielstwo znajdują się pod ochroną i opieką Rzeczypospolitej Polskiej”.

– Naturalnym miejscem założenia rodziny jest bowiem małżeństwo, co przypomniał Trybunał Konstytucyjny w 2007 r., stwierdzając że Konstytucja „wysuwa na pierwszy plan małżeństwo i rodzinę opartą na małżeństwie”. Cztery lata później Trybunał przypomniał, że prawo nie może „prowadzić, choćby nawet pośrednio, do osłabiania trwałości więzów rodzinnych przez takie rozwiązania, które preferowałyby wychowywanie dzieci tylko przez jednego z rodziców albo nawet przez oboje z nich, ale bez zawierania związku małżeńskiego”. A czymże byłoby wprowadzenie w polskim prawie związków alternatywnych wobec małżeństwa – nawet jeśli byłyby tak nazwane związki nim nie będące – jeśli nie właśnie wspieraniem modelu rodziny bez małżeństwa, które zawarli ze sobą kobieta i mężczyzna? – zauważył dr Olszówka.

W jego ocenie nawet jakakolwiek instytucjonalizacja (rejestracja) związków partnerskich – niezależnie od płci partnerów – byłaby niezgodna z art. 18 Konstytucji, gdyż „w świetle atrybutów małżeństwa cechą decydującą o nadaniu związkowi partnerskiemu charakteru alternatywnego wobec małżeństwa jest już sam fakt prawnej rejestracji takiego związku (instytucjonalizacja) i wynikające stąd nadanie jego uczestnikom nowego statusu prawnego”.

– Tak więc już samo uznanie przez polski porządek prawny związków alternatywach wobec małżeństwa narusza konstytucyjny obowiązek otoczenia małżeństwa ochroną i opieką. Stąd też nie było konieczności zakazywania w ustawie zasadniczej wprost związków alternatywnych wobec małżeństwa, bo taki zakaz jest jedną z form ochrony i opieki małżeństwa, jako związku kobiety i mężczyzny – wyjaśnił.

Ponadto – zdaniem dr. Olszówki – jest mało prawdopodobne, że Europejski Trybunał Praw Człowieka może nakazać wprowadzenie w Polsce „małżeństw homoseksualnych”. Trzeba pamiętać, że w 2016 roku Trybunał w Strasburgu po raz kolejny potwierdził, że Konwencja o Ochronie Praw Człowieka i Podstawowych Wolności nie gwarantuje takiego prawa i to państwo „decyduje samodzielnie o kształcie instytucji małżeństwa (a w znacznej większości państw Rady Europy małżeństwo to związek kobiety i mężczyzny)”.

Jak zauważył, bardziej zniuansowane jest stanowisko Trybunału wobec związków alternatywnych, które nie roszczą sobie prawa do nazywania ich „małżeństwem”, szczególnie jeśli tworzą je osoby uprawiające homoseksualny styl życia. ETPC jest bowiem bardzo wyczulony na odmienne traktowanie konkubinatów dwupłciowych i jednopłciowych.

– Dla przykładu, jeżeli prawo w Polsce przyznaje jakieś uprawnienia osobom pozostającym „we wspólnym pożyciu” (niestety takich przepisów trochę jest), to musi to dotyczyć wszystkich par, niezależnie od płci. Niewykluczone też, że Trybunał w Strasburgu w końcu uzna, iż akceptacja polskiego prawa i społeczeństwa dla tego rodzaju związków jest na tyle duża, że brak formalnego uznania przez prawo związków partnerskich osób tej samej płci, narusza Konwencję i nakaże tym samym ich instytucjonalizację (popularnie, acz niepoprawnie, nazywaną legalizacją) – zauważył dr Marcin Olszówka.

Zdaniem analityka, w tej sytuacji nie tylko można, ale wręcz trzeba pilnie przeciwdziałać realizacji takiego scenariusza.

– Jednym ze sposobów jest eliminacja z polskiego prawa wszelkich uprawnień, które przysługują z tytułu „wspólnego pożycia” czy inaczej nazwanego konkubinatu i to niezależnie od tego, jak szeroko użyty termin jest interpretowany – podkreślił. Zdaniem dr. Olszówki, stan taki zawsze pozostaje związkiem alternatywnym wobec małżeństwa i dlatego nie powinien być w jakikolwiek sposób wspierany przez państwo i system prawny, ponieważ jest to sprzeczne z art. 18 Konstytucji RP. – Czas tu najwyższy na dobrą zmianę – dodał prawnik.

Marcin Austyn
http://www.pch24.pl

Komentarzy 9 do “Znamy plan homoseksualnych środowisk. Chcą ominąć konstytucję!”

 1. Joannus said

  ”Znamy plan homoseksualnych środowisk. Chcą ominąć konstytucję!”

  Gwarantem realizacji planu jest kasa od Sorosa lub innych organizacji pozarządowych. Konstytucja to żadna przeszkoda.

 2. Rafal Cz. said

  Na tego Sorosa trzeba zwwocic baczna uwage. To bardzo niebiezbieczny typ.
  Chce rozwalic panstwa narodowe a jednoczesnie wspiera panstwo polozone w palestynie ktore jest arcywzorem panstw narodowych.

 3. Siekiera_Motyka said

  Oto Tęczowy Jakub,

  http://weekend.gazeta.pl/weekend/1,152121,17717506,Osobom_homoseksualnym_oferuje_sie_obchodzenie_prawa_.html

 4. Sowa said

  R Admin: „[Podejrzewamy, iż prawnik Jakub Urbaniak ma wiadome korzenie. – admin]”

  „dr hab. Jakub Urbanik, prawnik, pracownik naukowy i wykładowca Wydziału Prawa i Administracji UW”
  http://weekend.gazeta.pl/weekend/1,152121,17717506,Osobom_homoseksualnym_oferuje_sie_obchodzenie_prawa_.html

  UW to jest największa wylęgarnia mentalnego gnoju w Polsce. Nadaje się tylko do zrównania z ziemią i posadzenia na tym miejscu lasu.

 5. Barbara chojnacka said

  http://www.fakt.pl/wydarzenia/swiat/para-australijskich-gejow-adoptowala-chlopca-z-rosji-zeby-go-gwalcic/fz1e7p0

  http://www.bibula.com/?p=20964

 6. Marcin said

  Zastępczy ojciec lub matka czeka

 7. Borys said

  Gender, to jest ATAK SPOŁECZNY.

  Takiego zwrotu (pojęcia) należy używać.

 8. Zdzicho said

  Homoseksualiści, żyjący w związkach generalnie mają więcej pieniędzy, niż pary heterosekualne, ponieważ wychowanie i opieka dzieci kosztują. Ale brak im rodziny. To skrzywienie orientacji seksualnej jest niestety naturalne w swojej nienaturalności. Tacy się już urodzili. Niemal każdy wychowywał się w normalnej rodzinie, z matką i ojcem, z rodzeństwem. Ich homozwiązek staje się jednak pusty bez dzieci. Społeczeństwa winny się bronić przed coraz bardziej, być może z powodów przewagi materialnej, wydziwnionymi i niezgodnymi z interesem społecznym żądaniami homoseksualistów. Ale pecunia non olet. A lobby to ma dużo wartościowych argumentów. Jak rozwiązać ten problem. Tworzenie Gett, czy enklaw dla homoseksualistów? Czy poprzez wprowadzenie kastowości społeczeństwa, z prawnym zakazem dla homoseksualistów na podważanie porządku heteroseksualnego, nawet z karą śmierci włącznie? Tak czy inaczej, problem współżycia z nimi będzie istniał. A każdy winien mieć prawo do życia. Nie da się też wszystkiego generalizować i opisać w przepisach prawa. Trzeba z tym żyć. Ale z prawem do bezwzględnego i natychmiastowego veta.

 9. Barbara Chojnacka said

  Ad,7
  Kogo obchodzi veto zwłaszcza veto goya???
  Obowiązuje bezprawie talmudyczne !!!
  A wszechobecna jemioła jest odzwieciedleniem tego „prawa” w przyrodzie

Sorry, the comment form is closed at this time.