Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Wolne tematy (89 – 2017)

Posted by Marucha w dniu 2017-11-10 (piątek)

WikiLeaks twierdzi, że CIA podszywało się pod moskiewską firmę Kaspersky Lab (zajmującą się zabezpieczeniami komputerów, m.in. znanym programem antywirusowym), oskarżoną o szpiegowanie amerykańskiej National Security Agency na rzecz rosyjskiego wywiadu.

Czymże bowiem jest dla Rosjan szpiegowanie NSA, skoro ich hackerzy potrafią wybrać prezydenta USA?

Bez zdziwienia wpisujmy poniżej wolne uwagi.

Poprzednie: https://marucha.wordpress.com/2017/11/05/wolne-tematy-88-2017/
Następne: https://marucha.wordpress.com/2017/11/14/wolne-tematy-90-2017/

Gajowy Marucha

Komentarzy 235 to “Wolne tematy (89 – 2017)”

 1. Marucha said

  Poprzednie WT, #204, Lily:
  O Ameryce mowia,ze nie ma przyjaciol tylko interesy.

  Jest gorzej.
  Ameryka ma albo wasali, albo wrogów.
  Za wroga uważa się każdego, kto nie jest wasalem.

 2. Joannus said

  https://forumdlazycia.files.wordpress.com/2017/11/sejm2017_m2.jpg?w=640&h=905

 3. gość said

  Kristina Winberg: W Szwecji uchodźcy mają lepiej niż seniorzy!

  .https://youtu.be/bkKXHW_8xfU

 4. gość said

  Solaris pomnikiem polskiego kapitalizmu. Produkcja rośnie, pracownikom żałują 300 zł podwyżki

  Niskie koszty produkcji i niska cena – to przewaga rynkowa producenta autobusów Solaris. Właściciele, małżeństwo Olszewskich należy do najbogatszych ludzi w Polsce. Mimo to utrzymują, że pieniędzy na wyższe płace dla podwładnych nie mogą sobie pozwolić.

  http://strajk.eu/solaris-pomnikiem-polskiego-kapitalizmu-produkcja-rosnie-pracownikom-zaluja-300-zl-podwyzki/

 5. osoba prywatna said

  Czy żydzi z IPN i PIS dokonają pośmiertnej egzekucji na Pileckim I pochowają Go na kierkucie Panteon?
  http://www.gazetawarszawska.com/pugnae/6545-czy-zydzi-z-ipn-i-pis-dokonaja-posmiertnej-egzekucji-na-pileckim-i-pochowaja-go-na-kierkucie-panteon

 6. PISKORZ said

  Anna Bagratuni, Sebastian Berlin, Lukasz Urban, Lena Wahlberg, Ariane Theiller: Dies sind nur einige der tausenden vergessenen Opfer von Multikulti und Masseneinwanderung. NIEMCY PAMIĘTAJĄ O „NASZYM” ŁUKASZU URBANIE..jako jednej z wielu zapomnianych ofiar multi-kulti i masowej imigracji..

 7. http://www.historiasztuki.com.plwww.historiasztuki.com.pl/strony/021-00-00-ANTYKULTURA.html

  Na początek kilka portretów wybitnych prekursorów i twórców aktykultury.
  Są wśród nich ludzie po prostu infantylni (jak Thoreau i Mead), maniacy (jak Reich), fanatycy (jak Marks i Dutschke), cyniczni manipulatorzy (jak Fromm i Moscovici),
  ale wszyscy byli znakomicie wykształceni, wybitnie inteligentni, kończyli renomowane uczelnie, zdobywali profesorskie katedry i stanowili elitę swoich środowisk i specjalności.

  W sztandarowym dziele teorii krytycznej – „Dialektyce oświecenia” Max Horkheimer i Theodor W. Adorno zastanawiają się nad „tajemniczą skłonnością technicznie wykształconych mas do poddawania się despotyzmowi totalitarnych ideologii” i uległością wobec „nowoczesnego barbarzyństwa”, mając na myśli wykwalifikowany proletariat i drobnomieszczańską klasę średnią, czyli społeczną bazę ówczesnego kapitalizmu, oraz hitlerowski narodowy socjalizm (z uporem nazywany faszyzmem) jako nowoczesne barbarzyństwo. Warto przyjrzeć się inteligentnym twarzom klasyków neomarksistowskiej antykultury i zastanowić się, jak to było możliwe, że nie „technicznie wykształcone masy”, ale humanistycznie wykształcone elity uległy czarowi marksowskiej utopii, której realizacja w ilości ofiar zdystansowała nawet zbrodnie nazizmu i jak to jest możliwe, że rozwijając nowoczesną wersję tej ideologii elity te wyborażały sobie, że zamiast nędzy, poniżenia i śmierci przyniesie ona ludzkości wyzwolenie, dobrobyt i szczęście.

  Antykultura to połączenie współczesnego marksizmu, czyli ideologii globalnego, totalitarnego systemu, w którym zdezorganizowana większość społeczeństwa kontrolowana jest przez dobrze zorganizowaną mniejszość, oraz tzw. religii humanistycznej.

  Ośrodkiem rozwoju współczesnej antykultury jest szeroko pojęta antropologia kultury.

  Ideologia antykultury jest niesłychanie atrakcyjna, ponieważ obiecuje wszystko, niczego w zamian nie wymagając. Jeśli nawet elementarna wiedza mówi, że takie obietnice są kłamstwem, to antykultura likwiduje właśnie mechanizm umożliwiający zdobycie takiej wiedzy. Sama niewiedza zaś jest równie atrakcyjna, ponieważ pozwala uwierzyć w to, w co wierzyć jest najwygodniej.
  cd. na linku

 8. Yagiel said

  porzednie WT/271
  Pan Gajowy pija Irish Coffee – pięknie!
  Kawy malutko pijam, wszelako IrCo jest nadzwyczajna i pijana ze cmokaniem…
  I jest tej jesieni – będzie zimą, jakakolwiek ona będzie tu w gościach – jeszcze jedno cudo płynne: pigwowcówka z odrobiną głogu:
  zapach, smak, sny potem…! Tego na promach nie dają, myślę… To Przyroda daje na działkach, rosnące w płotach, leżące w trawie, gnijące ciut pod liściem…
  I jeszcze nalewka na pesteczkach pigwowców – pierwszy raz zalałem, czekam, ale niucham, gdy jeszcze dosypuję… Pachnie jak niebo o letnim zmierzchu: późnym, spokojnym, zmęczonym dosytem wrażeń, z wonią potu aniołów…

  Kołysania morza nie lubię – kołysanie IrCo, kołysanie nalewek, kołysanie drzew lubię.

 9. gość said

  „To jest początek końca tysięcy polskich firm”

  ZUS ściąga składki od umów zleceń. Pracownicy będą musieli zwracać miliardy?

  Jeszcze w grudniu zeszłego roku ZUS akceptował sposób rozliczania składek. W trakcie powtórnej kontroli w styczniu już je jednak zaczął kwestionować. Firmy mają problem, bo mogą być zmuszone do zwrotu miliardów złotych. Możliwe, że pieniędzy będą domagać się także od swoich pracowników.

  – Przez lata ZUS uznawał za legalne odprowadzanie składek tylko od pierwszej umowy w przypadku kilku umów zleceń z jedną osobą, ale w tym roku nagle wykonał zwrot o 180 stopni – mówi money.pl drobny przedsiębiorca z Warszawy, który woli pozostać anonimowy.

  – Naliczono mi pół miliona złotych zaległych składek, ale pewnie dojdą do tego niemałe odsetki. Nie dostałem jeszcze ostatecznej decyzji – wyjaśnia. – Nie wiem, z czego to zapłacę, z działalności gospodarczej miałem niewielkie dochody – mówi załamany.

  https://msp.money.pl/wiadomosci/prawo/artykul/zus-sciaga-skladki-zaplacic-moga-pracownicy,149,0,2385813.html

 10. gość said

  Musisz to wiedzieć(266)Niespodzianka! Amerykański gaz okazał się rosyjskim! I co teraz?

  .https://youtu.be/2EPn1pQqbos

 11. osoba prywatna said

  Ministerstwo Zdrowia rekomenduje: rozmnażajcie się jak króliki!
  https://pl.sputniknews.com/polska/201711096670398-Sputnik-Polska-Ministerstwo-Zdrowia-kroliki/

 12. osoba prywatna said

  Ukraińcy współpracujący z Rosją w sferze wojskowej będą zamykani w areszcie i rozstrzeliwani – oświadczył sekretarz Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy Ołeksandr Turczynow. Jego wystąpienie opublikował na kanale You Tube ukraiński „5 kanał”.
  https://pl.sputniknews.com/swiat/201711106683998-Turczynow-bedziemy-rozstrzeliwac-za-wspolprace-z-Rosja/

 13. osoba prywatna said

  Euronet – właściciel największej sieci bankomatów i wpłatomatów w Polsce (7500 maszyn) – ogranicza maksymalną kwotę pojedynczej wypłaty z bankomatu do 1 tys. zł. Tłumaczy, że na razie to pilotaż. Dla klienta chcącego pobrać wyższą sumę oznacza to, że będzie musiał zapłacić łącznie wyższą prowizję.
  Czytaj więcej na http://biznes.interia.pl/finanse-osobiste/news/chcesz-ponad-1-tys-zl-z-bankomatu-uwazaj,2544581,4141?utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

 14. Lily said

  Re1;Marucha
  Przypomnialam sobie,USA ma jednego przyjaciela Izrael,ktory finansowo i militarnie
  wspiera.

  ——
  A to jest specjalny przypadek: ani wasal, ani wróg, lecz władca.
  Admin

 15. gość said

  Myśliwce będą strzelać laserami. Umowa rodem z „Gwiezdnych Wojen” podpisana

  Pociski czy rakiety stają się przeżytkiem. Już wkrótce samoloty myśliwskie mają strzelać do przeciwników z działek laserowych. Koncern Lockheed Martin podpisał kontrakt o wartości 26,3 mln dolarów z amerykańskim Laboratorium Badawczym Sił Powietrznych (ARLF) na opracowanie i stworzenie wysokoenergetycznego lasera bojowego opartego na technologiach światłowodowych.

  http://www.tvp.info/34763882/mysliwce-beda-strzelac-laserami-umowa-rodem-z-gwiezdnych-wojen-podpisana

 16. gość said

  Kogo boli polski patriotyzm?
  —————
  Warszawa: Największy faszystowski marsz w Europie

  Faszyści i inni prawicowi ekstremiści zwołali na sobotę w Warszawie marsz, który może być najliczniejszym w Europie, a może nawet na świecie, pokazem siły supremacjonistów – pisze „The Independent”.

  http://www.rp.pl/Spoleczenstwo/171119883-Warszawa-Najwiekszy-faszystowski-marsz-w-Europie.html

 17. osoba prywatna said

  Ta wiadomość może wydać się niektórym szokująca: pod koniec lat 40. włoski biochemik Gianfrancesco Valse Pantellini wpadł na trop środka chemicznego, który mógłby być skutecznym lekiem na raka. Z jego badań nie wyciągnięto jednak żadnych wniosków!
  http://www.paranormalne.pl/topic/14753-doktor-pantellini-kontra-mafia-naukowa/

 18. PISKORZ said

  re 7 „takie obietnice są kłamstwem”…Nie potrafiłem nigdy powiedzieć kłamstwa. w które by ktokolwiek wątpił, ani prawdy, w którą by ktokolwiek uwierzył..” M. Twain /ha ha/..

 19. Marucha said

  Re 8:
  Gajowy pija (lub raczej sączy) Irish Coffee pośród wielu innych trunków. Jak trzeba, to nawet likier pomarańczowy wypije.
  Wszystko dostosowane do okoliczności.
  Jest czas na Irish Coffee, jest czas na pigwówkę, jest czas na miód, a bywa ze i na bieszczadzki bimber.

 20. osoba prywatna said

  Tanzański bandyta uderzył dziewczynkę poznańska policja ściga… ojca dziecka za rasizm
  http://prawy.pl/60834-tanzanski-bandyta-uderzyl-dziewczynke-poznanska-policja-sciga-ojca-dziecka-za-rasizm/

 21. www.wandaluzja.com said

  Ad. 15: Gość said – 2017-11-10 (piątek) @ 20:03:05

  To jest REMANENT minireaktora URSZULA SIPIŃSKA. Laser do strącania samolotów z odległości 400 km opatentował w r. 1938 Tesla, ale był nieprzydatny z powodu NIEMOBILNOŚCI, gdyż do zasilania potrzebował ELEKTROWNI. Mobilność laserowi TESLI nadał dopiero mój minireaktor URSZULA SIPIŃSKA mieszczący się na PÓŁCIĘŻARÓWCE.
  W r. 1977 minireaktor URSZULA SIPIŃSKA zakupili we wrocławskiej TOSHIBIE od Komitetu Obrony Robotników Amerykanie i Japończycy, co było legalizacją SOLIDARNOŚCI. Potem Reagan zaklął Sowietów w capa demonstrując SKUTECZNOŚĆ działa laserowego Tesli. Doświadczenie Reagana polegało na STRĄCENIU działem laserowym rakiety, którą ZAMINOWANO i zdetonowano sygnałem radiowym.
  Istotna jest też pyskówka w parlamencie japońskim po Fukushimie: DLACZEGO NIE WYŁĄCZONO REAKTORÓW? – RZĄD OBAWIAŁ SIĘ PANIKI W TOKIO I DZIKIEJ EWAKUACJI. A POZA TYM ARMIA OBIECAŁA DOSTARCZYĆ REAKTORY PRZENOŚNE. – I DOSTARCZYŁA? – TAK, ALE OKAZAŁY SIĘ NIESTOSOWNE. – DZIĘKUJĘ.

 22. www.wandaluzja.com said

  https://www.msn.com/pl-pl/motoryzacja/wiadomosci/moja-fabia-bardziej-ekologiczna-od-tesli-elona-muska-%e2%80%93-elektryki-wcale-nie-s%c4%85-tak-ekologiczne-jak-je-maluj%c4%85/ar-BBELELY?ocid=spartandhp

  Plansza z transparentem: FABIA BARDZIEJ EKOLOGIZNA OD TESLI. ELEKTRYKI TO ŚCIEMA.

  Kiedyś polscy fizycy wydali deklarację: NIGDY NIE BĘDZIE SAMOCHODÓW NA PRĄD – Ponieważ samochód elektryczny jest bardziej uciążliwy dla środowiska, dużo DROŻSZY i znacznie bardziej UCIĄŻLIWY w obsłudze. Kapitał żydoarabski kupił sobie TESLĘ, żeby uwiarygodnić Japońskie Szalbierstwa – że Cesarz Japoński jest Synem Abrahama, który CHODZIŁ I DUPIŁ.
  Takim Japońskim Szalbierzem jest Nadpremier Morawiecki, który skonfrontował się z moim VDTW, który był JEDYNYM ŚRODKIEM POWSTRZYMANIA Zatopienia Holandii, Danii, Padanii, Północno-Zachodnich Niemiec i stu miast milionowych, a w Polsce Gdańska i Szczecina.

 23. Lily said

  http://www.gazetawarszawska.com/pugnae/6547-rakowiecka-37
  Niejaki Wilhelm Swiatkowski,Prezes Najwyzszego Sadu Wojskowego w latach
  1950-1954 w W-wie,zyje w Odessie.Ma 98lat.
  Ciekawe,czy pobiera wypasiona Polska emeryture?.Nie tak dawno ktos sie wygadal publicznie,ze ma rodzine w Odssie.

 24. matirani said

  Samochód elektryczny jest fantastyczny. Wystarczy produkować energię elektryczną z geotermii, słońca czy syntezy wodoru w jak.
  Ziemia prezymuje od Słońca 7500 razy więcej energii niż Ludzkość jej zużywa dzisiaj.
  Wystarczy tej zanim nie opanujemy techniki syntezy która jest praktycznie nieskonczona

  ——
  Tylko produkcja pojemnych i szybko się ładujących akumulatorów sprawia kłopoty i jest mało ekologiczna…
  Admin

 25. Lily said

  Ciekawe podsumowanie,warto posluchac.

 26. NyndrO said

  Ale śliczna przekąska. Do tego setę i obiad. Kluchy na pyrach, kapucha zasmażana na boczku, kotlet z kością, mizeria i bardzo dużo pyrów polanych masłemi śmietaną. I bym jeszcze prosił sos „tabasko”. A! I piwo.

 27. NyndrO said

  A jak już zjadłem obiad, zamówiłem jeszcze na „dowidzenia”, to wiem, że intektualiści nie znają sportu, gdyż so gruóbi. Wczoraj Artur Boruc z własnego umysłu opuścił Reprezentację Polski. Legendarny Bramkarz. .https://www.youtube.com/watch?v=2-qcP-zi-Qo

  I skubaniec, mimo fali hejtu, nigdy nie zapomniał się przeżegnać przed meczem.
  Admin

 28. NyndrO said

  Moja Baba mówi, że wypisz-wymaluj-ja. No kocham Ją i się zna. Ona nawet Pana Boydunia traktuje po ludzku.

 29. PONADSWIETLNY said

  „Naładowany” Nitras pokazuje swoje prawdziwe oblicze „SEJMOWY PAJAC” 🙂

  ____________
  PS Zamknąć to ekipę w tej budzie przy chlewie to się sami wkrótce zagryzą 😉

  Leszek Żebrowski był Tajnym Współpracownikiem SB.?!!!?
  ______________________
  https://www.dropbox.com/s/1rijbl93rp9p2f3/Zebrowski_bez_znakow.pdf?dl=0
  PS Jego akta z IPN

 30. www.wandaluzja.com said

  Ad. 24: Matirani said – 2017-11-11 (sobota) @ 04:40:26

  „Samochód elektryczny jest fantastyczny. Wystarczy produkować energię elektryczną z geotermii, słońca czy syntezy wodoru w jak.
  Ziemia przyjmuje od Słońca 7500 razy więcej energii niż Ludzkość jej zużywa dzisiaj.
  Wystarczy tej zanim nie opanujemy techniki syntezy która jest praktycznie nieskonczona”

  Tą Syntezą Wodoru to Mercedes-FLICK pobił Kowalskiego-Prawdzica na głowę. Ponieważ Kanadyjsko-Kalifornijski System Energetyki Wodorowej był 10 TYSIĘCY razy droższy od Kowalskiego Prawdzica to Mercedes-FLICK zadłużył Amerykanów MONSTRUALNIE – tak że obudzili się Nie w Swoich Domach i Nie Na Swojej Ziemi. Trumpf OBIECYWAŁ Amerykanom Dług Amerykański 19 bilionów dolców, ale nazajutrz po wystawieniu Aktu Oskarżenia Lechowi Wałęsie Sekretariat Stanu MARYLAND ogłosił Dług Amerykański na 3.200.bilionów.USD.
  Skurwysyn Matriani MARZY o likwidacji Polski Syntezą Wodoru. Uda mu się to tak, jak bicie Wandalów IMPERIUM ROMANUM, które zostało wzięte do worka przez łykaczy złota.

 31. Zbyszko said

  bardzo przejmujące, pełne prawdy, wystąpienie z okazji 11.11
  .https://www.youtube.com/watch?v=nleC4RNgHIA

 32. osoba prywatna said

  Po to istnieje m.in. Kórwin, który wyhodował całą rzeszę swoich sympatyków zapatrzonych w swojego miszcza.
  .https://www.youtube.com/watch?v=D-Rb14qvUwg

 33. Boydar said

  Coś Pana Juliusza straśnie (30) wzburzyło ale nie do końca kumam co. Nie chcę dyskutować czy Pan Macka jest squrwysynem czy nie, bo z tego konkretnego tematu nie wynikają dla mnie na razie żadne przesłanki odnośnie. Niechby Pan Juliusz dookreślił, w czym zasadza się squrwysyństwo przy poszukiwaniu nowych (powiedzmy że nowych) metod produkcji prądu (energii elektrycznej). Podkreślam, że ten mój komentarz nie jest w najmniejszym stopniu tendencyjny czy stronniczy. Po prostu jestem ciekaw. A jeśli ja, to być może inni też.

 34. www.wandaluzja.com said

  https://marucha.wordpress.com/2017/11/05/wolne-tematy-88-2017 – Ad. 265:

  https://www.youtube.com/watch?v=InYKN7pXm-k// Paweł Szydłowski, MIESZKO I, KRÓL WANDALÓW

  Zamieściłem ten post aby zilustrować historyczną OCZYWISTOŚĆ identyfikacji Polaków z Wandalami i Lechitami. Było to OCZYWISTE dla wszystkich jako świadczone przez dziesiątki czy setki wiarygodnych źródeł historycznych, ale w roku 1939 Adolf Hitler anektował we Wrocławiu Wandalów jako GERMANÓW, którzy od tego czasu stali się Wrogami Polaków.
  Paweł Szydłowski mówi, że Wielka Germania sięgała URALU a Słowianie byli Najliczniejszym Ludem Germańskim. Anektowanie Wandalów we Wrocławiu było więc Wdzianiem przez Wehrmacht Butów Słowiańskich dla ODZYSKANIA ziemi Do Uralu i WYMORDOWANIA Słowian jako NACHODŹCÓW.
  To córka Hitlera z zamrożonej spermy z dupy Francoisa Mitterranda chce osiągnąć przy pomocy Jezuickiej Bundeswehry zapraszając do Europy 70 milionów rekrutów muzułmańskich i mobilizując 250 milionów, co Anglicy z The Economist POPRAWILI na Miliard 200 milionów – bo dla utrzymania jednego Araba potrzeba 2 Europejczyków a Żyda 4 …
  Najważniejsze jest jednak to, że Jezuicka Bundeswehra ZDOBĘDZIE Skarbiec Hitlera w Wałbrzychu przy pomocy MOJEGO Aerobusa, jak Chińczycy amerykańską doktrynę imperialną na Morzu Południowochińskim.
  Paweł Szydłowski Absurdalizuje jednak historyzację Wandalów jako Słowian, bo Celtowie, Scytowie czy Goci Sławianami NIE BYLI. Nazwa Germania pochodzi od zamku GARGAMELL na krakowskich Bielanach, który był zamkiem Królewskim do zburzenia go przez Jana Luksemburskiego, wobec czego Władysław Łokietek zarekwirował BISKUPI Wawel. Kazimierz III Wlk odbudował tylko część Gargamella jako PRZEGORZAŁY a fundusz Odbudowy spożytkował na budowę gotyckiego KREMLA.
  Szydłowski mówi, że KRAKÓW ZBUDOWAŁA WANDA, MATKA KRAKUSA. Otóż nie Zbudowała tylko ODBUDOWAŁA po zburzeniu Wawelu Przedromańskiego przez Tyfona z Pragi. Wandą tą była Waleska Złotowłosa, córka zabitego przez Tyfona GEREONA, od którego urobiono nazwę Gargamell – na co są DOWODY historyczne, architektoniczne, archeologiczne.

 35. gość said

  Dekomunizacyjny szał i kult jednostki: w Warszawie będzie aleja Lecha Kaczyńskiego

  Pod płaszczykiem dekomunizacji PiS rozwija w Warszawie kult jednostki – wojewoda mazowiecki Zbigniew Sipiera zdecydował, że stołeczna Aleja Armii Ludowej otrzyma imię Lecha Kaczyńskiego.

  To jeden z lepszych prezentów, jaki na kolejną miesięcznicę mogli dostać wyznawcy kultu smoleńskiego.

  http://strajk.eu/dekomunizacyjny-szal-i-kult-jednostki-w-warszawie-bedzie-aleja-lecha-kaczynskiego/

  ——
  Dlaczego nie od razu Lecha i Jarosława Kaczyńskich?
  Admin

 36. gość said

  Burza w sieci po ostatnim odcinku „South Park”. Czy Trump nazwał Kaczyńskiego „polskim karłem” i sugerował jego homoseksualizm? [VIDEO]

  „Polski karzeł”, „pedał”, „upośledzony umysłowo” – takie słowa padają najnowszym odcinku animowanego „South Park”, w którym Donald Trump obraża polskiego polityka – najprawdopodobniej Jarosława Kaczyńskiego.

  http://nczas.com/wiadomosci/burza-w-sieci-po-ostatnim-odcinku-south-park-czy-trump-nazwal-kaczynskiego-polskim-karlem-i-sugerowal-jego-homoseksualizm-video/

 37. gość said

  Szczepionki przeciw grypie są nieskuteczne mówią najnowsze badania

  Szczepionki przeciw grypie jak się okazuje są całkowicie nieskuteczne a nawet szkodliwe – do takich wniosków skłaniają najnowsze wyniki badań.

  Do tej pory jak sądzono mogą chronić tylko przed niektórymi szczepami wirusa grypy. A te jak wiadomo nieustannie mutują więc trudno jest przewidzieć jaki szczep wirusa będzie aktywny w kolejnym sezonie, a co za tym idzie wyprodukować właściwą szczepionkę z czasowym wyprzedzeniem.

  http://sekrety-zdrowia.org/szczepionki-przeciw-grypie-nieskuteczne/

 38. gość said

  Prof. Pawłowicz: JESTEM WŚCIEKŁA! Nie będzie reformy wymiaru sprawiedliwości!

  .https://youtu.be/dI0fKCK1aH4

 39. Boydar said

  „… mówią najnowsze badania …” – Gość (37)

  a wcześniejsze badania co mówiły ?

  – Muszę powiedzieć, że moja żona jest wspaniała! – oświadcza Rozenbaum, na przyjęciu urodzinowym małżonki.
  Matka odciąga go na bok i mówi:
  – Jak mogłeś powiedzieć, że ta twoja ruda, wredna wiedźma jest wspaniała?
  – Ależ mamusiu, ja nie powiedziałem, że jest wspaniała. Ja powiedziałem, że muszę tak powiedzieć.

 40. gość said

  Włoski sąd ogłosił wyrok dla gwałciciela z Rimini!

  Dziś sąd w Rimini ogłosił wyrok. Kongijczyk za napaść na polskich turystów, w tym za gwałt na Polce i inne napady, został skazany na 16 lat więzienia.

  21-letni Imigrant z Konga Guerlin Butungu był sądzony jako jedyny pełnoletni członek gangu, który zaatakował polskich turystów. Kobieta została kilkakrotnie zgwałcona, a jej partner ciężko pobity.

  https://parezja.pl/wloski-sad-oglosil-wyrok-dla-gwalciciela-rimini/

  ——
  Wyrok dość sprawiedliwy, o ile mudżynek nie wyjdzie wkrótce na wolność.
  Admin

 41. gość said

  Boydar said
  2017-11-11 (sobota) @ 13:13:46

  Cała lata mówiono, że margaryna jest zdrowa a tłuszcze zwierzęce be i co im zrobimy.

 42. Konichiwa said

  Bez Strachu, 3 tomy, Albina Siwaka zostały usunięte z sieci, oraz 57 nazw ulic warszawskich.

 43. Konichiwa said

  @41 Tylko ryż i margaryna itd., a W Australii:
  http://www.travelplanet.pl/przewodnik/australia/temperatury/

 44. osoba prywatna said

  Jabłonowski – Wrocław jest twierdzą Polskiej niepodległości!
  .https://www.youtube.com/watch?v=-gEy45xKT7w

 45. osoba prywatna said

  Lotniskowce demokracji.
  http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/trzy-lotniskowce-usa-rozpoczely-wielkie-manewry-przy-korei-polnocnej

 46. osoba prywatna said

  WHO ostrzega rolników, aby przestali stosować antybiotyki u zdrowych zwierząt
  http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/who-ostrzega-rolnikow-aby-przestali-stosowac-antybiotyki-u-zdrowych-zwierzat

 47. osoba prywatna said

  Dosłownie darmowe. Bezpieczne i skuteczne, bo naturalne.
  DARMOWE METODY, KTÓRE POWINIENEŚ POZNAĆ – Barbara Kazana
  .https://www.youtube.com/watch?v=W-8RcYZRie0

 48. Lily said

  Wasale ?
  http://www.gazetawarszawska.com/judaizm-islam/
  6551-manewry-wojskowe-w-izraelu-z-udzialem-
  polakow-lotnictwo

 49. NyndrO said

  Panie Kierowniku, Pan Boruc (mój rocznik) zawsze pokazywał rangersom przywiązanie do Tradycji.. Zawsze klękał i pokazywał Znak Krzyża. Za to Go nienawidzono. Ale Pan pewnie wie. Pan dużo wie….

 50. Radosław 37 said

  Chrzanię Piłsudskiego mam go dość precz z apostatą tylko Roman Dmowski prawdziwy patriota

 51. NyndrO said

  .https://www.youtube.com/watch?v=Ap4AxeqmM1s

 52. osoba prywatna said

  „Reformista” Bin Salman kopie grób Arabii Saudyjskiej
  http://ram.neon24.pl/post/140986,reformista-bin-salman-kopie-grob-arabii-saudyjskiej

 53. osoba prywatna said

  Oddychaj mniej by żyć dłużej
  http://sekrety-zdrowia.org/oddychaj-mniej-zyc-dluzej/

 54. Konichiwa said

  .https://www.salon24.pl/newsroom/806010,to-juz-pewne-az-2-tysiace-nazw-ulic-propagujacych-totalitaryzm-ulegnie-zmianie

  Wiki i internetowe gazety usunęły z opisów rabacji podżegacza i pasera Izaaka Luxenberga.

  Jakub Szela, przymierający głodem chłop galicyjski podburzony przez C.K. Austrię, z pijaną tłuszczą chłopską mordował mieszkańców dworów szlacheckich i księży. Starosta tarnowski Joseph Breinl von Wallerstern wypłacał pieniądze za zabitego lub żywego szlachcica, zaś paser Izaak Luxenberg kupował za bezcen zrabowaną w majątkach biżuterię i sprzedawał przez swoich ludzi chłopstwu wódkę, co opisał Bruno Jasieński

  „Tańcowali raz po raz
  chłopska kosa, pański pas.
  Od ogródka do ogródka
  ciekła rowem krew jak wódka.

  .http://dzieje.pl/postacie/bruno-jasienski-1901-1938
  .https://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/933243,75-lat-temu-zginal-Bruno-Jasienski

  .http://dzieje.pl/kultura-i-sztuka/premiera-slowa-o-jakobie-szeli-w-rez-kmiecika-w-piatek-w-teatrze-slaskim
  .https://mikeurbaniak.wordpress.com/tag/michal-kmiecik/

  .https://pl.wikipedia.org/wiki/Rze%C5%BA_galicyjska
  .https://opowiemcilegende.blogspot.com/2016/05/rabacja-jakuba-szeli.html
  .https://plus.gazetakrakowska.pl/region/a/krwawe-byly-zapusty-1846-chlopi-rabowali-majatki-oraz-zabijali-panow,11705154
  .https://ptto.wordpress.com/2013/03/10/zydzi-rabacja-galicyjska-1846-zlote-zniwa-izaaka-luxenberga/

  W szkołach prl-u Jakub Szela był bohaterem narodowym, rewolucjonistą, a w wielu miastach miał swoje ulice i place: we Wrocłwiu, w Tarnowie, w Zielonej Górze i innych.

 55. Lydokork said

  Szwecja nieoczekiwana:

  Szwecja – kraj na temat którego krąży tak wiele legend, że rozwiewanie ich wydaje się Syzyfową pracą. Spróbowałem się z tym zmierzyć w niewielkim chociaż zakresie – moim zdaniem tym najciekawszym.

 56. Lydokork said

  Czarni bokserzy najlepsi????

  Ehhh tam…

 57. PISKORZ said

  re 23..”Ciekawe,czy pobiera wypasiona Polska emeryture?.” JEŚLI DOŻYJE SETKI /pod warunkiem, że pobiera polską em./…to dostanie dodatek ponad 3 tys . miesięcznie. Takich emerytów jest obecnie w Polsce około 2200 /?/…

 58. PISKORZ said

  re 40…a rodzice jego ..dostali deportację z Italii.Ale dopiero od kwietnia, bo tatuś bandziora ma areszt domowy za różne wyskoki../do IV 2018/..

  ——
  G…o z tego będzie. Obrońcy praw człowieka ich wybronią.
  Admin

 59. gość said

  Berlin w szoku. Imigrant z Syrii zgwałcił kucyka w Görlitzer Park

  23-letni imigrant z Syrii został przyłapany przez personel minizoo w parku Görlitzer w stolicy Niemiec gdy wykorzystywał seksualnie tamtejszego kucyka, ulubione zwierzątko odwiedzających park dzieci.

  Szokującą scenę zauważyła niania, która była na spacerze z małym chłopcem. Zrobiła zdjęcie mężczyzna i natychmiast poinformowała personel parku. Imigrant został zatrzymany przez nich i przekazany wezwanej policji.

  http://nczas.com/wiadomosci/berlin-w-szoku-imigrant-z-syrii-zgwalcil-kucyka-w-gorlitzer-park/

  ——
  Czym się szokują? Sami mają zwierzęce burdele…
  Admin

 60. gość said

  Ks. Natanek. Dmowski vs Piłsudski

  .https://youtu.be/7AeH7Uy9I0Y

 61. Marucha said


  Czy ktoś wie, co dzieje się z naszym zasłużonym gajówkowiczem, panem Siggi?
  Od dawna się nie odzywa…

 62. Maćko said

  Do 30 w którym jakis facet, podobno Juliusz Prawdzic Tell, napisal „Sk*rwysyn Matriani ” –

  Jak bede we Wroclawiu to poszukam Pana osobiscie.

  Do zobaczenia.
  ( Juliusz Prawdzic-Tell (www.wandaluzja.com – Forum: Historia polityczna); ul.
  Tarnobrzeska 2/1, 53-404 Wrocław, 03 XII 2012; tel. 361-89-33 lub
  48-792-865-767)

 63. Marucha said

  Re 62:
  To jakieś nieporozumienie.
  Poza tym fizyczna konfrontacja ze starszym człowiekiem chluby Panu nie przyniesie….

 64. osoba prywatna said

  Badacze zanurzyli się na głębokość 750 metrów i spotkali żerujące rekiny.
  .https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=Yn574acq9Fk

 65. gość said

  Polacy – rozmnażajcie się jak króliki!

  Polskie Ministerstwo Zdrowia rozpoczęło kampanię mającą na celu zwiększenie liczby urodzeń, która nie do końca przypadła do gustu polskim internautom.

  Ministerstwo Zdrowia RP rozpoczęło kampanię społeczną promującą zwiększenie liczby urodzeń. Głównymi bohaterami reklamy telewizyjnej są króliki. Resort uważa, że Polacy powinni brać przykład z puchatych zwierząt: są aktywne fizycznie, zdrowo się odżywiają i wydają na świat liczne potomstwo. Ta reklama kosztowała Ministerstwo Zdrowia trzy miliony złotych, ale mimo to nie przypadła obywatelom do gustu.

  Niektórzy poczuli się nawet orginalną reklamą urażeni.

  https://pl.sputniknews.com/polska/201711096670398-Sputnik-Polska-Ministerstwo-Zdrowia-kroliki/

 66. gość said

  Kaczyński:żydom zapłacono a Polakom nie!

  http://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/marsz-niepodleglosci-dobiega-konca-tak-swietowalismy-odzyskanie-wolnosci-relacja/b1mnqfr

 67. Maćko said

  do 63. Panie Marucha, od razu fizyczna???

  Pan doskonale wie, jak kot sie zachowuje.

  Nie jest potrzebne uzywanie rak, nóg, lokci, kolan czy czola 😉 – wystarczy spojrzec w oczy i zadac pytanie:
  Dlaczego Pan tak napisal?

  Swoja droga: Panie Juliusz Prawdzic-Tell – Dlaczego Pan tak napisal?

 68. osoba prywatna said

  Najtrudniejsza branża świata
  .https://www.youtube.com/watch?time_continue=34&v=UM21sOgZcyQ

 69. gość said

  Rodziny ofiar UPA piszą do ministra Waszczykowskiego. Czy odpowie?

  http://isakowicz.pl/rodziny-ofiar-upa-pisza-do-ministra-waszczykowskiego-czy-odpowie/

 70. Boydar said

  Panie Macka, kiedy Pan JPT pisywał o „spermie Jezusa Chrystusa” to jakoś to Panu nie przeszkadzało.

  Mnie przeszkadzało, ale ja mam samych pier*dolniętych naokoło a nawet w rodzinie, to po pierwsze się przyzwyczaiłem a po drugie nie oceniam wszystkich jednakowo.

  Czyli wtedy Pan Juliusz był dla Pana normalny, a teraz nie, cóż za nagła zmiana poglądów, Panie Macka …

 71. osoba prywatna said

  Naj bany Borys Jelcyn ciekawe momenty.
  .https://www.youtube.com/watch?v=jzaNL_coAG4

 72. www.wandaluzja.com said

  Ad. 22, 24, 30, 33, 38, 62, 63, 66, 67, 70:

  Wyjaśniłem sprawę pod 30. Sprawa była przedmiotem wojny ŚWIATOWEJ, którą wygrał kapitał żydoarabski DZIĘKI Szalbierzom Japońskim, którzy uzyskali przez to dla Cesarza Japońskiego godność Syna Abrahama !!! Może Niezupełnie, bo w r. 1996 polsko-niemiecka konferencja ekologiczna w Jeleniej Górze UZNAŁA kapitał żydoarabski za właściciela Długu Amerykańskiego – wg Donalda Trumpa 19 bilionów $ a Sekretariatu Stanu MARYLAND 3.200 bilionów $ – ale ćwierć wieku później Sekretarz Paliw Kanclerz Merkel oświadczył: PRAWDZIWI WŁADCY ROPY MIESZKAJĄ W BERLINIE, co świadczy o Zhołdowaniu kapitału żydoarabskiego przez Niemcy?
  Kilka lat temu była STRATEGIA ENERGETYCZNA KANCLERZ MERKEL, po odczytaniu której Potentaci Energetyczni Niemiec podzielili się na 2 obozy, żeby skoczyć sobie do gardła, ale Kanclerz Merkel nie rozpłakała się, bo wzięła doskonały niemiecki środek uspakajający a Donald Tusk oświadczył w Brukseli: POLSKIE ELEKTROWNIE ATOMOWE BĘDĄ BEZPIECZNE więc uzbrojeni w Topory, Miecze, Zbroje i Kolczugi WALCZĄCY pochowali się pod stół ze strachu przed minireaktorem URSZULA SIPIŃSKA, wobec czego Kanclerz Merkel mogła Zarządzić WISZĄCĄ NA KIESZENI PODATNIKA Energetykę Ekologiczną.
  Energetyką Ekologiczną to wymyśliłem przed 40 laty ja dla nawodnienia Sahary WŁOSKIM skraplaczem pustynnej mgły nocnej z lustra fotoelektrycznego Siemensa: W NOCY WODA A W DZIEŃ PRĄD. To uznali tylko Anglicy, którzy Weszli na Saharę, którą POGARDZILI sto lat wcześniej: NIECH KOGUT STĘPI PAZURY W SAHARYJSKIM PIACHU !!!
  Gdy depozytor banku Atlantyckiego napisał mi, że ma dla mnie 2 czeki Jovana Prawdzica: na 10 i 6,5 miliony USD to zapytałem, Co Się Stało z Kapitałem Jovana Prawdzica? na co odpisał mi: ZOSTAŁ ROZDRAPANY PRZEZ KOGUTY I PORÓSŁ CHWASTAMI, co świadczy, że Francuskie Koguty nie STĘPIŁY pazurów na Saharze ???
  Teraz jakiś MAĆKO wygraża mi Toporem…

 73. Komitet Obrony Gojów said

  PiSuary jednak wpuszczają imigrantów z Afryki i Azji:
  http://echointernetu.pl/2017/11/10/imigranci-z-krajow-islamskich-juz-sa-w-polsce-te-dane-przerazaja/

 74. osoba prywatna said

  Gorączka jest dobrodziejstwem. Zbijasz – wyłączasz mechanizmy obronne
  http://sekrety-zdrowia.org/goraczka-jest-dobrodziejstwem/

 75. www.wandaluzja.com said

  Ad. 33, 66:

  CZYM Jarosław Kaczyński wyprowadził z równowagi Prezydenta Donalda Trumpa??? Uważam, że mogły być 2 takie rzeczy: Ostatnia deklaracja Prezesa PiS: ŻYDOM ZAPŁACONO A POLAKOM NIE! To jest zgodne z tym, co powtarzałem o SPŁACIE Solidarności przez Prezydenta George W. Busha: JAK KTOŚ MIAŁ SPERMĘ JEROZOLIMSKĄ TO DOSTAŁ MILION DOLCÓW, A JAK KTOŚ NIE MIAŁ SPERMY JEROZOLIMSKIEJ TO NIE DOSTAŁ MILIONA DOLCÓW.
  To suponuje, że przy zakupie minireaktora URSZULA SIPIŃSKA Amerykanie zobowiązali się SPŁACIĆ Solidarność MOIMI pieniędzmi. Jaruzelski z Michnikiem wydali jednak 128 tysięcy wariackich papierów dla NIEMAJĄCYCH spermy jerozolimskiej solidarnościowców i 12 tysięcy nacjonalistów. Politolog amerykański Francis Fukuyama twierdził, że Solidarność była sojuszem liberałów (dyktatura kapitału) z nacjonalistami.
  Najbardziej fikuśną historię w tym względzie opowiadał mi Zasłużony Architekt PRL Numer STO – jedyny nie należący do PZPR, przez co nie został Profesorem. Otóż jego przyjaciel jeździł samochodem po Europie ii PŁAKAŁ, że jest Biednym Żydem a Nie Dostał Miliona Dolarów. Wcześniej nie miał nic wspólnego z żydostwem i Solidarnością, ale Na Otarcie Łez przysłano mu ze Szwajcarii milion dolców. Tych do banku nie dał, ŻEBY MU ŻYDY NIE UKRADŁY.
  II sprawą, która mogła wyprowadzić Trumpa z równowagi, byłoby uznanie ogłoszonego przez Sekretariat Stanu MARYLAND Długu Amerykańskiego. Trump przyjechał DO Lecha Wałęsy a Jarosława Kaczyńskiego spostponował więc Kaczyński UZNAŁ Dług Amerykański MARYLAND.

 76. guła said

  #66
  Zapłacono i czołowemu kooperantowi przemysłowemu i politycznemu Rzeszy, Francji.
  Polsce nie zapłacono ponieważ skorzystano z raportu gen. Modelskiego – któren powstał na polecenie gen. Sikorskiego a z którego niezbicie wynika iż do II wojny światowej doprowadziła Sanacja. Spadkobiercy Ziuka.

  O ten raport oparł również swoje stwierdzenie były prezydent Komorowski twierdząc, cytuję: „Polacy powinni przyzwyczajać się do faktu bycia winnym wybuchu II wojny światowej” – choć to dwaj górole pobili się ciupagami.

  Chociaż mój dziadek którego gen. Sikorski internował i osadził na wyspie Węży, a któren po aprowizację bywał poza obozem, twierdził do końca swoich dni, że Polsce choć niewiele też odszkodowanie przyznano. Co się z tym odszkodowaniem stało nie wiedział.

 77. Ad. 40

  W niektórych krajach islamskich za gwałt jest kara śmierci. Nie w sensie prawnym, ale obyczajowym. Po prostu delegacja zhańbionej udaje się do sprawcy i… Potem policja umarza śledztwo i udaje się do siedziby delegacji, żeby uczcić dokonany fakt.

 78. guła said

  Bo co stało się z e złotem NBP to wyjaśnił ostatni premier rządu na uchodźstwie Stanisław Cat-Mackiewicz. Który obejmując urząd nie tylko zastał pusty rządowy skarbiec, ale i znikających w londyńskiej mgle członków tak swojego jak i poprzednich rządów.

 79. PONADSWIETLNY said

  Rewelacyjna rozmowa nt. sztucznej inteligencji w tworzeniu kryptowalut, kreowaniu przyszłości, ekonomi, kontroli (-bestia z otchłani stworzona-)
  _________________________
  Live in Las Vegas with Quinn Michaels (ważne info ok 30:42 min)!!!

  #VegasStrong AI
  Quinn returns to reveal connections between MGM Resorts, Palantir, Andreesen Horowitz
  and the Podesta Group and their plans for Bitcoin.

  Twin Peaks (2017) – Mr. Jackpots 🙂

  A w kasynkach kopią sobie krypto walutę (może stąd te braki prądu?)
  i wypłacają komu chcą :))
  _____________________________
  PS Kiedy zaczniemy kopać słowiańską krypto walutę ?!!!!!?
  PPS Trzeba wymyśleć jak się będzie nazywać!!! Może Lech-C0in 😉

 80. PONADSWIETLNY said

  Witam, b. przepraszam zapominałem kropeczek 😦

 81. walthemar said

  Re.42
  https://docer.pl/show/?q=siwak
  Bez strachu 1,2,3
  Trwale slady 214 stron wiecej niz w gajowce
  A znajomym Pana A.S Prosze go kopnac w tylek [tylko nie mocno] Powinien napisas kilka nowych
  Prawie wszystkie przeczytalem
  Gdyby nie zadzieral z eskimosami to by byl juz swiety

 82. Lily said

  Troche wiadomosci z 1925 r. Czytajcie i wyciagajcie wnioski.
  „Albo Polacy,beda madrzy,albo Ich nie bedzie”.
  Nie pamietam na ta chwile,czyje to slowa.
  Napewno byla/jest to osoba dobrze Nam zyczaca.
  http://jbc.bj.uj.edu.pl/Content/321161/NDIGCZAS012582_1925_012.pdf

 83. Jack Ravenno said

  @24 komentarz Admina: „Tylko produkcja pojemnych i szybko się ładujących akumulatorów sprawia kłopoty i jest mało ekologiczna…
  Admin”

  Ale nie są potrzebne akumulatory. Wystarczy produkować wodór i tlen choćby z wody morskiej i używać go w elektrycznych ogniwach paliwowych. To jest znacznie mniej uciążliwe. Problemem jest malutki wodór ale to też jest już chyba opanowane…

 84. Marucha said

  Dla zainteresowanych:

  Ksiażka Albina Siwaka „Bez strachu” (trzy tomy) jest dostępna w dziale „Do pobrania”
  https://marucha.wordpress.com/do-pobrania/

 85. WOŁYNIAK said

  Z marszu Niepodległości RP

 86. www.wandaluzja.com said

  http://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/opinie/daniel-olbrychski-dzi%c5%9b-patriotyzm-to-odsuni%c4%99cie-od-w%c5%82adzy-pis-za-wszelk%c4%85-cen%c4%99-oby-nie-za-cen%c4%99-krwi/ar-BBES7b9?li=BBr5MK7&ocid=iehp//

  Daniel Olbrychski: DZIŚ PATRIOTYZM TO ODSUNIĘCIE OD WŁADZY NIEPATRIOTYCZNEJ PARTII

  Powiedział judenknecht i mafioso sycylijski

 87. NyndrO said

  Szczerze, to nawet mi, takiemu gnoju przeszkadzało.Tak się nie robi i tyle.

 88. NyndrO said

  Pana Prawdzica szanuję, ale czasem przesadza. Jak w nic, oprócz swojej rodziny nie wierzy, to nie znaczy, że nie może dostać liścia w mordę.

 89. Boydar said

  https://wiadomosci.wp.pl/kolejny-kontrowersyjny-wpis-maszerowali-za-czystoscia-etniczna-polski-wolnej-od-zydow-i-muzulmanow-6186955909621889a

  jeden z komentarzy – rem 5h temu
  Żydzi mają swój kraj, Muzułmanie mają swoje a my swój , więc o co chodzi. A jak Żydom to przeszkadza to niech zaproszą muzułmanów do siebie

  https://wiadomosci.wp.pl/burza-po-slowach-b-rzecznika-hillary-clinton-o-marszu-niepodleglosci-6187010885842561a

 90. Boydar said

  Nie wszystkie układanki są tak łatwe w obsłudze jak (89). Tu jest temat; apolityczny i uniwersalny a także ponadczasowy.

  https://wiadomosci.wp.pl/sad-nakazal-pozbyc-sie-psa-bo-szczeka-kuriozalny-wyrok-sadu-6187004072883841a

  Polecam szczególnie lekturę komentarzy pod

 91. www.wandaluzja.com said

  Ad. 75, 83:

  Drugi z mafii sycylijskiej, co tańczy i śpiewa z Długiem Amerykańskim MARYLAND w Dupie

 92. matirani said

  70. Panie Radyobie, JPT vel Wanda… wypisuje duzo i nie czytam tego dla zasady, gdyz nie mam nic tam do odkrycia dla mnie istotnego. Pan wie, ze nie kazdego czytuje, bo po co? Nie na kazde bzdety odpowiadam, bo po co?

  Natomiast wymyslanie mi od s–ów jako mnie uderzylo… jeszcze z Panem Juliuszem chyba bezposrednio nie wymienialem argumentów, wiec, prawe mówiac, nie mam na jego temat wypracowanej wlasnej opinii. Pisze duzo i przemyca w tekscie rózne ciekawe komunikaty, ale coloksztaltu przekazu nie sprawdzalem.
  Co do niesmaczych uwag na temat spermy to, oczywiscie, zgoda, Tak Pan jak i inni obecni katolicy maja obowiazek na to zareagowac. Ja moge, owszem, ale jakos nie przyszlo mi to do glowy, mimo poczucia niesmaku.

  83. Panie Jack, Ludzkosci tam wsio rawno, w jakiej formie sie bezpiecznie i wydajnie przechowuje energie sloneczna. Zbiorniki wodoru nie sa latwe ani do zrobienia ani do zaladowania. Kazda forma energii zmagazynowana w duzej ilosci stanowi potencjalne zagrozenie dla otoczenia.
  Byleby brac ja z promieniowania slonecznego bez posredników typu wiatr czy deszcz, bo po co jak mozna bez posredników? 😉 Zawsze taniej u producenta 🙂
  Akumulatory litowe z Toyot Prisu maja juz ponad 20 lat i slyszalem, ze nia ma z nimi klopotów…
  Moje 6 plytek fotoV na dachu dawalo mi dzisiaj ponad 1kW przez jakie 8h.
  ( Replacement is rare

  The first, and most reassuring thing you should know about these battery packs, is that replacement is a rare occurrence.

  Toyota told us that the engineers consider the NiMH batteries in Prius and other Toyota hybrids to be a life-of-the-car component. It could be several owners and hundreds of thousands of miles down the line before the pack requires replacement, at which point the car itself may well be past its prime.

  That’s backed up by stories like the 300,000-mile Ford Escape hybrid taxis, and Consumer Reports recently tested a 215,000-mile 2003 Prius and found its performance had barely diminished. In the latter, the only component that had needed replacement was a fan belt, at 127,000 miles.)

 93. PISKORZ said

  USA zainwestowały /w te swoje wojny/ od IX 2001 ponad 5 tys 600 miliardów dollarów. Podatnik amerykański płacił na to rocznie ponad 23 tys….

  ——–
  Lepiej jednak jest być ograbionym i zamordowanym przez Amerykanów, niż przez kogo innego.
  Admin

 94. Kapsel said

  Как сделать ПУШКУ AppLe-МЁТ для СТРЕЛЬБЫ ЯБЛОКАМИ СВОИМИ РУКАМИ

  .https://www.youtube.com/watch?v=EjWiu_gMGew

  ГАЗОВАЯ ВИНТОВКА из ПЛАСТИКОВЫХ ТРУБ от AssistanceTV

  .https://www.youtube.com/watch?v=DXq-9paNRs0

 95. przydomek said

  Jednak pontyfikat Waszej Świątobliwości zdaje się upływać pod znakiem ciągłego zamętu. Światło wiary, nadziei i miłości nie zniknęło, lecz jest zbyt często przysłaniane dwuznacznością wypowiedzi i działań Waszej Świątobliwości, co prowadzi do narastającego niepokoju wśród wiernych. Naraża to szwank ich zdolność do miłowania, radości i pokoju. Pozwolę sobie na przedstawienie kilku przykładów.

  Pierwszy dotyczy kontrowersyjnego 8 rozdziału Amoris Laetitia. Nie muszę zgłaszać moich własnych obaw na ten temat. Inni, nie tylko teolodzy, ale także kardynałowie i biskupi, zrobili to za mnie. Głównym powodem niepokoju jest sposób nauczania Waszej Świątobliwości. W Amoris Laetitia Wasze wskazówki czasami zdają się celowo dwuznaczne, pozwalając tym samym na tradycyjną interpretację katolickiej nauki o małżeństwie i rozwodach, a jednocześnie na taką, który dopuszczałaby zmiany w tej kwestii. Jak słusznie Wasza Świątobliwość zauważa, pasterze powinni towarzyszyć i dodawać odwagi osobom pozostających w nieregularnych związkach; jednak pozostaje niejasnym, co takie „towarzyszenie” w rzeczywistości oznacza.

  Nauczając z taką, na pierwszy rzut oka, celową niejasnością, narażamy się na grzech przeciw Duchowi Świętemu, który jest Duchem prawdy.

  Został on dany Kościołowi, a przede wszystkim Waszej Świątobliwości, aby walczyć z błędem, a nie sprzyjać mu. Co więcej, tylko w prawdzie może zaistnieć autentyczna miłość, ponieważ prawda jest światłem, które uwalnia kobiety i mężczyzn od ślepoty grzechu, ciemności, która uśmierca duszę. Jednak Wasza Świątobliwość zdaje się cenzurować i narażać na kpinę tych, którzy interpretują 8 rozdział Amoris Laetitia zgodnie z Tradycją Kościoła, porównując ich do rzucających kamieniami faryzeuszy, będących uosobieniem bezdusznego rygoryzmu. Tego rodzaju kalumnie nie przystoją charakterowi Urzędu Piotrowego. Niektórzy z doradców Waszej Świątobliwości niestety podejmują się takich działań. Przez takie zachowanie można odnieść wrażenie, że Wasze stanowisko nie wytrzymuje teologicznej analizy i musi być podparte argumentami ad hominem.

  Po drugie, zachowanie Waszej Świątobliwości zbyt często zdaje się godzić w wartość doktryny Kościoła. Niejednokrotnie przedstawiana jest przez Was jako coś suchego i książkowego, dalekiego od codziennych duszpasterskich trosk. Ale przecież to jest właśnie chrześcijańska doktryna – włączając w to subtelne rozróżnienia w sformułowaniach dotyczących głównych prawd wiary, takich jak dogmaty o Trójcy Świętej, naturze i celu Kościoła, Wcieleniu, Odkupieniu oraz o sakramentach – która uwalnia ludzi od światowych ideologii i daje pewność, że nauczają oni prawdziwej i życiodajnej Ewangelii. Ci, którzy dewaluują doktryny Kościoła, separują się od Jezusa, autora Prawdy. W tym wypadku mogą oni posiadać wyłącznie ideologię – taką, co dostosowuje się do grzesznego i śmiertelnego świata.

  Po trzecie, wierni katolicy mogą być co najmniej zbici z tropu z powodu mianowania przez Waszą Świątobliwość pewnych osób na urzędy biskupie – osób, które zdają się być nie tylko otwarte na sprzeczne z wiarą poglądy, ale nawet je popierają lub też bronią. To, że Wasza Świątobliwość nie tylko mianował takich ludzi, ale zdawał się też milczeć na temat ich nauczania i duszpasterskiej posługi, jest powodem zgorszenia dla wiernych oraz niektórych biskupów. Osłabia to gorliwość wielu kobiet i mężczyzn, którzy przez długi czas byli orędownikami prawdziwej katolickiej nauki, często narażając własną reputację i dobro. W rezultacie wielu wiernych, którzy uosabiają sensus fidelium, traci zaufanie w ich najwyższego pasterza.

  Po czwarte, Kościół jest jednym ciałem, Mistycznym Ciałem Chrystusa, i sam Pan polecił Waszej Świątobliwości, by krzewić i wzmacniać tę jedność. Jednak słowa i czyny Waszej Świątobliwości zdają się zbyt często świadczyć o czymś zupełnie przeciwnym. Wspieranie koncepcji ‘synodalności’, która pozwala i promuje wielość doktrynalnych i moralnych stanowisk wewnątrz Kościoła może prowadzić tylko do jeszcze większego teologicznego i duszpasterskiego zamieszania. Taka synodalność jest nieroztropna i w praktyce działa przeciwko kolegialnej jedności wśród biskupów.

  Z powyższą myślą wiąże się moja ostatnia troska. Wasza Świątobliwość często mówił o potrzebie przejrzystości w Kościele. Podczas ostatnich dwóch synodów, często zachęcaliście wszystkich, szczególnie biskupów, aby śmiało wyrażali własnej opinie, bez obawy, co pomyśli papież. Jednak czy zauważył Wasza Świątobliwość, że większość biskupów na całym świecie dziwnie milczy? Dlaczego tak się dzieje? Biskupi szybko się uczą i wielu już się nauczyło w ciągu Waszego pontyfikatu, że Wasza Świątobliwość nie jest otwarty na krytykę i jej sobie nie życzy. Wielu biskupów milczy, chcąc zachować się względem Was lojalnie, i nie wyraża, przynajmniej publicznie (prywatnie to już inna kwestia) swoich obaw związanych z obecnym pontyfikatem. Wielu boi się marginalizacji lub czegoś gorszego, jeśli zabiorą głos.

  Często pytałem siebie: „Dlaczego Jezus na to wszystko pozwala?” Jedyną odpowiedzią, jaka mi się nasuwa jest to, że Jezus chce pokazać, jak słaba jest wiara wielu w Kościele, także wśród biskupów. Jak na ironię, pontyfikat Waszej Świątobliwości dał osobom wyznającym szkodliwe z teologicznego i duszpasterskiego punktu widzenia poglądy przyzwolenie i pewność siebie – wystarczającą, by wyjść z na światło dzienne i ujawnić skrywaną do tej pory ciemność.

  Rozpoznawszy tę ciemność, Kościół będzie potrzebował pokornej odnowy, aby móc wzrastać w świętości.
  Ojcze Święty, nieustannie się modlę w Waszej intencji i będę nadal. Niech Duch Święty prowadzi Was do światła prawdy i żywej miłości, aby Wasza Świątobliwość mógł rozproszyć ciemność, która przesłania teraz piękno Chrystusowego Kościoła.

  Oddany w Jezusie Chrystusie
  Thomas G. Weinandy, O.F.M., Cap.

  https://franciszekfalszywyprorok.wordpress.com/2017/11/06/o-weinandy-pontyfikat-waszej-swiatobliwosci-zdaje-sie-uplywac-pod-znakiem-ciaglego-zametu/

  https://franciszekfalszywyprorok.wordpress.com/2017/10/18/kard-sarah-krytykuje-w-mocy-milczenia-to-co-sie-dzieje-za-pontyfikatu-franciszka-a-moze-nawet-jego-samego/

  https://franciszekfalszywyprorok.wordpress.com/2017/10/07/prof-pierantoni-70-zwolennikow-correctio-do-ktorych-wyslalem-maila-odmowilo-podpisow-z-obawy-przed-konsekwencjami-jest-nas-o-wiele-wiecej/

  https://franciszekfalszywyprorok.wordpress.com/2017/09/24/franciszek-idzie-w-zaparte-popiera-poglady-przeciwne-prawu-bozemu-potwierdzajac-to-swoimi-dzialaniami-list-teologow-i-wideo/

  https://franciszekfalszywyprorok.wordpress.com/2017/09/14/politique-et-societe-nie-istnieje-wojna-sprawiedliwa-i-inne-bzdury-franciszka/

  http://www.pch24.pl/kilkudziesieciu-uczonych-wyslalo-do-papieza–synowskie-napomnienie-w-sprawie-szerzenia-herezji-,54837,i.html

 96. PONADSWIETLNY said

  Ad. 82 Lily

  Hmm, bardzo podejrzany plik PDF !!!
  http://jbc.bj.uj.edu.pl/Content/321161/NDIGCZAS012582_1925_012.pdf
  ______________
  CreationDate Sat Oct 17 12:00:57 2015
  ModDate Sat Oct 17 12:00:57 2015
  ______________

  Zawiera exploit CVE-2009-0658 🙂
  Warstwy w plikach PNG 🙂
  Tekst dodany osobno 🙂

  PS To jest oryginał ? To nie jest scan!!!
  PPS Możliwa fałszywka !!!

  ——-
  U mnie nic się nie dzieje.
  Przed Gajówką też różne systemy antywirusowe niejednokrotnie ostrzegały. Podejrzewam, że wiem, dlaczego, ale może był to przypadek.
  Admin

 97. przydomek said

  prostacki niezrozumiały bełkot, bzdury, herezje, apostazja i schizma niewierzącego polskojęzycznego Franciszka bergoglio
  protestancki pastor Abp Grzegorz Ryś metropolita Łódź ( czy karierowicz wróci do prestiżowego Krakowa po Jędraszewskim z prowincji?)

  Główną osią sporu wokół „Amoris laetitia” jest jej 8 rozdział, mówiący o związkach niesakramentalnych osób rozwiedzionych. Chodzi o możliwość dopuszczenia ich do Komunii św. Czy zdaniem Księdza Arcybiskupa jest to możliwe?
  – Tu jest właśnie miejsce na owo towarzyszenie i rozeznawanie, do którego wzywa Franciszek. I ono musi mieć bardzo indywidualny charakter.

  O Lutrze i reformacji:

  W tych dniach wspominaliśmy rocznicę 500-lecia Reformacji. Czego możemy nauczyć się od Kościołów protestanckich?

  – Aby się tego dowiedzieć wystarczy zajrzeć do wspólnej deklaracji katolicko-luterańskiej na temat usprawiedliwienia, przyjętej w 1999 roku. Można tam przeczytać ile Duch Święty zrobił przez te pięć wieków po obu stronach. Już w XVI wieku, kiedy Luter tak silnie postawił temat usprawiedliwienia, naszą odpowiedzią na Soborze Trydenckim był Dekret o usprawiedliwieniu. Równie ważny, co piękny! Wyważony. Ojcowie soborowi bili się o każde zdanie. W dekrecie czytamy, że „Jesteśmy usprawiedliwiani darmo, bo nic z tego, co poprzedza usprawiedliwienie, czy to wiara, czy uczynki, nie zastępuje samej łaski usprawiedliwienia”. Jest to jeden z najdojrzalszych dokumentów w dziejach Kościoła. Ówczesna różnica między katolikami a protestantami była taka, że przyjęli oni, iż usprawiedliwienie dokonuje się TYLKO dzięki łasce (Sola Gratia). Natomiast ojcowie trydenccy mówią o pierwszeństwie łaski, nie pomijając znaczenia czynów człowieka oraz jego wolnej woli.

  Dziś – jeśli mówimy o wymianie darów między Kościołami – to przede wszystkim mamy na myśli nową ewangelizację.

  Np. Kurs Alfa, stosowana u nas metoda pierwszej ewangelizacji, powstał w Kościele anglikańskim. Kurs jest oparty na kerygmacie, który jest wspólny dla wszystkich Kościołów.

  Benedykt XVI kiedy był w Warszawie, powiedział, że trzeba szukać modelu jedności w małżeństwach mieszanych. A w małżeństwie np. pomiędzy katolikiem a luteranką jest to jedność w miłości, niezależnie od wyznaniowych różnic. Małżonkowie muszą postawić sobie pytanie, jak wspólnie wychować dzieci, jak pokazywać to, co ich łączy a jak podchodzić do tego, co dzieli?

  ekai.pl/abp-grzegorz-rys-lodz-to-nie-jest-trudny-kosciol/

  niewierzący pastor Wojciech Polak świętuje herezje
  ekai.pl/prymas-polski-przewodniczyl-mszy-sw-z-okazji-50-lecia-odnowy-w-duchu-swietym/

  31 października 1992 r. papież Polak uroczyście go zrehabilitował przyznając, że skazanie go za jego teorie dotyczące budowy wszechświata było błędem.
  ekai.pl/25-lat-temu-jan-pawel-ii-uroczyscie-zrehabilitowal-galileusza/
  Kłamstwa Jana Pawła II
  Kościół nigdy nie skazał Galileusza za teorię budowy wszechświata.

  Przedstawiciele różnych Kościołów chrześcijańskich, w tym Prymas Polski abp Wojciech Polak uczestniczyli w niedzielę w uroczystym nabożeństwie reformacyjnym w kościele ewangelicko-augsburskim pw. Świętej Trójcy.

  Zwierzchnik polskich luteran bp Jerzy Samiec podkreślił, że reformacja to przede wszystkim „poszukiwanie Boga”. Marcin Luter szukał Boga, przed którym chciał zasłużyć na to, by być zbawionym. W Liście do Rzymian znalazł Boga łaskawego, który zbawia przez wiarę, a nie z uczynków, byśmy się nimi nie chlubili. To zmieniło jego życie i życie milionów innych ludzi.Ewangelicy są częścią Rzeczypospolitej, jest ona także ich dziełem zaznaczył patronujący sesji prezydent RP Andrzej Duda.

  W sesji jubileuszowej na Zamku Królewskim udział wzięli m.in. prymas Polski abp Wojciech Polak, metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz i przewodniczący Komisji ds. Ekumenizmu w Konferencji Episkopatu Polski bp Krzysztof Nitkiewicz.
  https://ekai.pl/zakonczyly-sie-centralne-obchody-jubileuszu-500-lecia-reformacji/

  O dziedzictwie Jana Kalwina w naszych czasach mówił katolicki kapłan ks. Piotr Jaskóła z Uniwersytetu Opolskiego. Wskazał na wpływ reformatora z Genewy na takie dziedziny jak etyka i kultura pracy, polityka i życie społeczne, a nawet język francuski, przez odejście od katolickiej terminologii kościelnej.

  https://ekai.pl/w-warszawie-o-tradycji-i-dziedzictwie-reformacji/

  Opowiadał też o Józefie Piłsudskim, który osadzony w twierdzy w Magdeburgu wyczekiwał na cud Bożej opatrzności:)

  http://www.diecezja.pl/archidiecezja/aktualnosci/abp-jedraszewski-musimy-bronicniepodleglosci-trwajac-przy-chrzescijanskich-korzeniach.html
  bajki zamiast historii

 98. przydomek said

  złote myśli Abp Grzegorz Ryś: Kościół Chrystusa zna autorytet płynący z ubóstwa, nie z układów

  Owocną pracę naukową łączy z zaangażowaniem duszpasterskim: aktywnie uczestniczy w życiu Drogi Neokatechumenalnej, głosi kazania, rekolekcje, dni skupienia. Co roku bierze też udział w pieszej pielgrzymce z Krakowa na Jasną Górę.
  Bp Ryś jest zaangażowany w dialog ekumeniczny i międzyreligijny, zainicjował spotkania w intencji pokoju z udziałem chrześcijan, Żydów i muzułmanów „Echo Asyżu w Krakowie” (2011), jest współtwórcą i wykładowcą kursu „ABC relacji chrześcijańsko- i polsko-żydowskich” (od 2010). Jest członkiem kapituły Nagrody im. Ks. Stanisława Musiała przyznawanej przez Klub Chrześcijan i Żydów „Przymierze” za zasługi dla dialogu chrześcijańsko-żydowskiego. Od 2009 r. uczestniczy w Ekumenicznym Maratonie Biblijnym w Krakowie. Od 2012 jest członkiem Międzynarodowej Rady Oświęcimskiej.

 99. Krzysztof Karoń: PREKARIAT czyli jak się tworzy „ELITY”? O PiSie, Marszu Niepodległości i systemie! 29,568 views

 100. przydomek said

  – Czyniłem tylko swoją powinność – powiedział emerytowany biskup opolski, odbierając w Teatrze Hauptmanna w Goerlitz międzynarodowe wyróżnienie. W uroczystości wzięli udział m. in. nuncjusz apostolski w Niemczech oraz premier Saksonii.

  – Przesadą jest mówienie o mych zasługach, po prostu budowa mostów jest moim obowiązkiem, jako kapłana – powiedział wczoraj laureat. Nagrodę przyznała mu międzynarodowa kapituła za
  +++++”wkład w pojednanie polsko-niemieckie i działania na rzecz +++++połączenia religii, wyznań i narodów we wspólnocie ducha”.

  W laudacji, która wygłosił prof. dr. Hans Joachim Meyer, były saksoński minister stanu ds. nauki i sztuki w Dreźnie, wiele miejsca poświęcono jednak umiejętności budowania mostów. Prof. Meyer przypomniał o słynnej mszy pojednania w Krzyżowej właśnie+++ z 1989 r., której abp Nossol był uczestnikiem, a której+++ kolejna rocznica przypada 12 listopada.

  Abp Alfons Nossol to+++ teolog i ekumenista. W latach 1977-2009 był ordynariuszem diecezji opolskiej. Emerytowany profesor KUL, jest laureatem +++siedmiu doktoratów honoris causa polskich i zagranicznych uczelni.+++++ Uczestniczył w dialogu ekumenicznym katolicko-luterańskim i katolicko-prawosławnym.

  To osoba niezwykle zasłużona dla pojednania polsko-niemieckiego. Jest m. in. kawalerem odznaczenia „Missio Reconciliationis”, przyznawanego przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie „Misja Pojednania”, założonego przez „Rodzinę Hubalczyków-Westerplatczyków” w 1993 r. po historycznym spotkaniu obrońców Westerplatte i marynarzy z pancernika „Schleswig-Holstein”.

 101. przydomek said

  http://luter2017.pl/aktualny-stan-ekumenii-miedzynarodowa-konferencja-teologiczna-kamieniu-slaskim/

  Trzy główne wystąpienia konferencji dotyczyły sytuacji ekumenicznej w Polsce (bp Andrzej Czaja, ordynariusz opolski), na świecie (kard. Walter Kasper) oraz perspektywy historycznej (abp Alfons Nossol, arcybiskup-senior diecezji opolskiej).

  Omawiając stan światowego dialogu ekumenicznego oraz perspektywy na przyszłość w kontekście 500-lecia Reformacji, kardynał Walter Kasper podkreślił, że rok jubileuszowy 2017 nie może być końcem ekumenicznych dążeń. Decydujące będzie to, co stanie się po tym czasie, jakie kroki zostaną podjęte – powiedział watykański hierarcha.

  Z kolei abp Alfons Nossol nawiązując do swoich doświadczeń ekumenicznych oraz słów papieża Franciszka, podkreślił, że nie jesteśmy „spreparować ekumenizmu. Potrzebujemy wciąż chrześcijańskiego trójkąta wyrażającego się w katolickiej szerokości, ewangelickiej głębi oraz w prawosławnej perspektywy Ducha Świętego.”

  Abp senior przypomniał, że ekumenizm był najbardziej dynamicznym ruchem pacyfistycznym XX wieku, gromadzącym różne stanowiska. Musi też pozostać ekumenizm pojednaną różnorodnością. – Potrzebujemy otwartości. Nie ma autetycznego chrześcijaństwa bez ekumenicznego otwarcia – dodał abp Nossol.

  Część referatową zakończył jeden ze współorganizatorów konferencji ks. prof. Zygfryd Glaeser z Opola, który mówił o miłosierdziu jako ekumenicznym paradygmacie, odnosząc się nie tylko do papieskich dokumentów, ale i wspólnego, rzymskokatolicko-luterańskiego doświadczenia wyrażonego w dokumencie „Od konfliktu do komunii”.

 102. przydomek said

 103. przydomek said

  Prezydent Macron kanonikiem bazyliki św. Jana na Lateranie

  https://ekai.pl/prezydent-macron-kanonikiem-bazyliki-sw-jana-na-lateranie/

 104. revers said

  Bez obroncow lesniczowki w Birczy, a pan Gajowy nie bije sie w piersi , i nie powtarza …
  http://www.rmf24.pl/tylko-w-rmf24/isakowicz-zaleski/blogi/news-usunieto-obroncow-birczy-z-grobu-nieznanego-zolnierza-zenada,nId,2464149

  ——
  Panie Revers, niech Pan nie wymaga, abym zamieszczał wszystko, czym się ktokolwiek interesuje.
  Ja jestem jeden. Stary, zmęczony cokolwiek życiem, człowiek. Jeszcze przyp…ć potrafię, ale maratonu już nie przebiegnę.
  Nie mam armii pomocników, ani funduszy od Sorosa.
  Admin

 105. przydomek said

  Rzymska policja zatrzymuje reklamę ciężarówek w hołdzie Caffarrze, ponieważ nie był „w linii” z papieżem
  Samochód reklamowy został zatrzymany przez policję mundurową i cywilną, która wskazała organizatorom inicjatywy, że „kardynał Caffarra nie był zgodny z papieżem Franciszkiem”.

  Ale dzisiejsza wiadomość przywróciła nas do tamtych czasów. Wydaje się, że niektóre stowarzyszenia katolickie wynajęły furgonetkę z wizerunkiem zmarłego niedawno kardynała Carlo Caffarry, jako hołd złożony jego zdecydowanej obronie życia i rodziny.

  Ciężarówka została zatrzymana na dwie godziny, a Brandi została poddana długiemu przesłuchaniu, które ma być kontynuowane jutro.

  https://infovaticana.com/2017/11/06/la-policia-romana-detiene-camion-anuncio-homenaje-caffarra/

 106. przydomek said

  ittorio Messori critica il Papa: „Chiesa società liquida”
  05.11.2017

  Vittorio Messori krytykuje Papieża: „Kościół płynnego społeczeństwa”

  Messori, słynny katolicki pisarz i dziennikarz, krytykuje Bergoglio argumentując, że Kościół jest zanurzony w „płynnym społeczeństwie” Baumana

  http://www.ilgiornale.it/news/cronache/vittorio-messori-critica-papa-chiesa-societ-liquida-1459788.html

  Kardynał Burke: kurs „Alpha” jest poważnym zagrożeniem dla katolickiej wiary

  http://www.pch24.pl/kardynal-burke–kurs-alpha-jest-powaznym-zagrozeniem-dla-katolickiej-wiary,55534,i.html

  abp Ryś:

  Dziś – jeśli mówimy o wymianie darów między Kościołami – to przede wszystkim mamy na myśli nową ewangelizację.

  ++++++++++++++ Np. Kurs Alfa, stosowana u nas metoda pierwszej ewangelizacji, powstał w Kościele anglikańskim. Kurs jest oparty na kerygmacie, który jest wspólny dla wszystkich Kościołów.

  https://ekai.pl/abp-grzegorz-rys-lodz-to-nie-jest-trudny-kosciol/

  ——————————

  Michael Voris: Kurs Alpha oparty jest na ckliwości, nie na nauczaniu Kościoła

  Kursy Alpha dla katolików wywołują ogromne kontrowersje – a jeszcze większe emocje wywołuje skrytykowanie tej „metody ewangelizacji”.
  Gdy kilka dni temu portal http://www.PCh24.pl przypomniał list kardynała Raymonda Burke’a z 2015 roku, w którym hierarcha negatywnie wypowiedział się o tych kursach, wybuchła burza.

  Uczestnicy kursów Alpha oraz prowadzący je zarzucali nam „dzielenie Kościoła” i sugerowali inne, równie gorszące przewiny. Wielu komentatorów odnosiło się do „osobistych doświadczeń” uzyskanych na tych kursach, bez których to doświadczeń rzekomo niczego nie zrozumiemy.

  Oddajemy zatem głos znanemu dziennikarzowi katolickiemu, który – mieszkając w USA – jeszcze lepiej dostrzega i doskonale opisuje różnicę między tym co katolickie, a tym co protestanckie. Michael Voris – opisując zagrożenia wynikające z zacierania tych granic – również spotkał się z atakiem na jego słowa. Posłuchajcie Państwo co ma do powiedzenia o kursach Alpha.

  Polska lista dialogowa dostępna jest po kliknięciu przycisku „napisy” w oknie odtwarzacza.

  http://www.pch24.pl/michael-voris–kurs-alpha-oparty-jest-na-ckliwosci–nie-na-nauczaniu-kosciola,56063,tv.html

 107. brys said

  ad 90 Boydar

  A powinien był gryźć…

 108. Joannus said

 109. revers said

  ad. 101 Pod Butem Bundeswehry,
  http://nczas.com/wiadomosci/polska/polska-ulegla-presji-i-przylaczy-sie-do-projektu-unijnej-obrony-wojskowej-zainicjowany-przez-niemcy-i-francje/

  tego to by Dr.Goebells, Hitler, Stalin,Churchill, Eisenhower nie wymyslil razem wzieci lub najnowci noblisci pokoju po Walesie.

 110. Boydar said

  Coś dziwnie kulturalnie, spokojnie i rzeczowo Pan Macka odpowiedział (92), to wzbudza podejrzenia.

  Ja nie wierzę Wam, ateistom. Macie jakąś wadę w mózgach i ona może różnie się objawiać, czasem w zupełnie nieoczekiwanych okolicznościach. Poza tym, więzy koalicji przeciw chrześcijanom są silniejsze od rozumu; dzisiaj okładacie się „squrwysynami” a jutro sprzedacie nas oprawcom. Jesteście jak pedały, nie rozumiejące, że animatorzy, sponsorzy i promotorzy ich ruchów i demonstracji pierwszych ich rzucą na stos gdy tylko przyjdzie pora.

 111. www.wandaluzja.com said

  Ad. 92:
  Nie tylko Prezydent Donald Trump STRACIŁ PANOWANIE NAD SOBĄ na widok Jarosława Kaczyńskiego, bo mnie TELEPIE Mercedes-FLICK: Policmajster: – OJ NIE ŁADNIE, NIE ŁADNIE FLICKU. IDĄ ŻYDZI DO GAZU A TY ZABIERASZ IM BIŻUTERIĘ, WALIZKI Z DOLARAMI TUDZIEŻ AKCJE MERCEDESA, A POMAGA CI W TYM NIECNYM PROCEDERZE TEN SUKINSYN PRESKOTT BUSH. Flicka ruszyło sumienie, bo powiedział AUUU…
  Proszę więc wybaczyć mi, że gdy czytam na forum Maruchy MERCEDESA-FLICKA – którego jestem Ofiarą – to Diabli Mnie Biorą za pół wieku internowania. Na forum Maruchy przeczytałem np., że AMERYKANIE MAJĄ DWA OCEANY ENERGII, czym Mercedes-FLICK Zaklął Amerykanów w Capa.
  Rockefellerowie byli twórcami amerykańskiego Imperializmu jak HABSBURSCY depozytorzy krakowskiego patentu Łukasiewicza. Hrabia Kurowski mówił mi, że jako tacy WYKUPILI na salonie samochodowym PARYŻ 1901 za za Horrendalne Pieniądze PAROWY silnik Jelinka-Maybacha, który dawał Niemcom ZWYCIĘSTWO w przyszłej wojnie i LIKWIDOWAŁ Imperializm Amerykański. Według Hrabiego to mój silnik VDTW jest TOŻSAMY Jelinkiem-Maybachem.
  Potem Tesla opatentował DARMOWĄ ENERGIĘ, którą zawładnął też Rockefeller. Tą Darmową Energią Tesli były DWA OCEANY Amerykańskie, gdyż technologia Tesli polegała na Podgrzewaniu Oceanu Laserem Tesli.

 112. Lily said

  Czy ulubieniec braciszkow jest ?.

 113. Lily said

  Re 66;Gosc
  Naczelnik najlepszy aktor na Wiejskiej,mowi
  to co mu w danej chwili pasuje.
  Nie posadze Jego o sympatie i tolerancje dlaTubylcow. Przemowienie w Bialymstoku i
  nie tylko,jest tego najlepszym dowodem.

 114. Boydar said

  „… Aktorami zostać nie chcieli – dodawała ich matka. – Najwyżej reżyserami …”

  https://film.wp.pl/o-dwoch-takich-co-ukradli-ksiezyc-nieznane-kulisy-powstania-kultowego-filmu-6185904959060097g

 115. NyndrO said

  Bo mnie to wkurwia. tak się robi będąc u Pana Maruchy. Ma Pan u mnie przejebane, Panie Prawdzic,. A kochałem Pana,, pizdo.

 116. Boydar said

  Miłość niejedno ma imię, Panie Nyndr0. Zauważ Pan, że do tej pory nie mamy pełnej jasności, co tak wqurwiło Pana Juliusza. Bo to może być dość ważne. I zazwyczaj tak jest, że rzeczy najważniejszych „dyskutanci” nie chcą nazwać po imieniu, żeby nawet ich mieli w paski pokroić. Bo w ten sposób odsłoniliby sprawy naprawdę istotne, i po której stronie rzeczywiście się lokują.

 117. Lily said

  Z co Oni Nas maja ?.

 118. NyndrO said

  Ale jak tak można. Idź mi pan w pizdu z takim żartem.

 119. revers said

  ad117 Tak, jednoczesnie nadchodza rzadania ukarania niepodleglosci i jej uczestnikow z nadrzednego MSZ-tu jak p.Waszczyk

  https://kresy.pl/wydarzenia/msz-izraela-liczy-ukaranie-organizatorow-marszu-niepodleglosci/

  a z Bedryczowa Podolskiego nie zrzucane sa polskie flagi w ukrainskich urzedach, jesli takowe sa bo w Beherdowie Sicz Karpacka to zrzuca
  Wegierskie Flagi za orbana i jego stanowisko wobec wejscia Ukrainy do NATO , czy szkol z jezykiem wegierskim.

  Listy Waszczykowskiego tylko na Berdyczow wysylac moze jakiego chazara , rezuna zlapia hajducy z MSZ i SG.

  https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/ukraina/neobanderowcy-zrzucili-flage-wegier-budynku-rady-miasta-berehowie-zakarpaciu-fotovideo/

 120. NyndrO said

  Ja jestem Polak. Niezależnie, co Pan o tym sądzi. I ja se nie pozwolę, żeby jakiś gnój po mnie jechał. Do-wi-dze-nia -pedały. Zrozumiano?

 121. NyndrO said

  A jak jest cwaniak; adres. Nawet, jak większszość pedałow na Marusze, stać mnie, , żeby Was odwiedzić.

 122. Joannus said

  Pismaki i nie tylko z ”przyjaznych” nam państw jak wściekłe psy ujadają na Marsz Niepodległości.
  Podejrzewam, że najbardziej ich rozwścieczyła pod stadionem modlitwa Różańcowa i egzorcyzm św. Michała Archanioła

 123. Lily said

  Zydzi o Nas.
  http://www.polin.pl/wydarzenia/pogromy-i-napady-
  na-zydow-w-polsce-po-wojnie?d=0

 124. Boydar said

  Panie Nyndr0 … tysiące gnoi jadą po Panu 24/7/365/~300

  Może Pan ich cmoknąć. Tak samo prawie jak ja. Uwzinanie się na akurat jednego, daje asumpt pozostałym że ich Pan nie zauważył a oni są sprytniejsi od Pana.

 125. NyndrO said

  Przyjacielu…. Jest to możlwe?

 126. NyndrO said

  Się nie boją ? Zaryzykują?

 127. NyndrO said

  Przecież ja zabiję.

 128. Lily said

  Re 118;Revers
  Nie ma co sie dziwic,Izraelski Kneset mial
  swoje pierwsze posiedzenie w Krakowie
  w 2014 r. Duda A,zostal pierwszym
  prezydentem poknesetowym .Cos takiego
  moglo wydarzyc sie jedynie w III.R.P

 129. Boydar said

  Wie Pan, dlaczego Pan Bóg już nie zsyła potopów ?

 130. NICK said

  Szczerze?
  To dalej nie wiem, Krzysiu, o co Ci biega z Pp. Jasiem i Prawdzicem.
  Hę? 😦 .

 131. Marucha said

  Re 115:
  Niech Pan – bodaj z szacunku dla starego gajowego – odpuści Panu Wandaluzji/Prawdzicowi.
  Osobiście Pana o to proszę.
  To naprawdę będzie słuszne. Tak to jakoś czuję.

 132. PISKORZ said

  re 82 Dzięki za link…NIC PODEJRZANEGO tu nie ma..Trochę się zna okres międzywojenny…

 133. NICK said

  A Pan Maćko?
  Niejednego TU owinął we socjocośtam.
  Kossecki. Mistrz (w czym?) też odnosił się do Boga.
  Ba, niektórzy z gawiedzi, uznali to za uwiarygodnienie.

  Niektórych tu, rola, ciągle trwa.
  Lecz. Diabła. Za skórą. Zaiste ma.

  Anioły mają wielką wiedzę a nasienie diabelskie podobną mają.
  Tyle.

 134. gość said

  Zmarła Alina Janowska

  13 listopada zmarła w wieku 94 lat znakomita aktorka Alina Janowska.

  http://www.filmpolski.pl/fp/index.php?artykul=546

 135. gość said

  Prywatni zarządcy autostrad tylko w 2016 r. otrzymali od państwa aż 1,55 mld zł! A wszystko na podstawie tajnych umów!

  Nóż w kieszeni się otwiera, kiedy człowiek czyta takie informacje. Okazuje się, że w 2016 roku z Krajowy Fundusz Drogowy przekazał zarządcom płatnych autostrad w Polsce kwotę aż 1 mld 555 mln zł! To o 177 mln więcej niż wpływy z całego systemu Viatoll za 2016 rok! Wszystko to dzieje się na bazie tajnych umów, których ani Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa, ani sami koncesjonariusze nie chcą ujawnić. Powód? – Umowy te mają rzekomo zawierać informacje o „charakterze gospodarczym”, a na ich ujawnieniu „mogłaby skorzystać konkurencja” (sic!).

  http://niewygodne.info.pl/artykul8/04111-Miliardy-na-podstawie-tajnych-umow.htm

 136. Maćko said

  110 Panie Radyobie, czy ateista moze ufac wierzacym, którzy problemy Swiata chca rozwiacac modlitwa i paciorkiem?
  Jako ateista czy agnostyk szanuje innych bardziej niz wielu tu obecnych podajacych sie za katolików.
  Nie sprowokowany nie ublizam innym, tylko tlumacze i podaje informacje które maja im posluzyc w ich zyciu.

  Ludzi ublizajacym innym bez powodu szanowac nie moge i nic na to nie poradze. Taki charakter. I wydaje mi sie to calkiem sprawiedliwe.

 137. gość said

  Rosja: Rolnicy wyrzucają Amerykanów z rynku zboża

  Jak przyznaje Wall Street Journal, rosyjscy rolnicy wypierają Amerykanów z globalnego rynku zboża. Według prognoz amerykańskiego dziennika w 2017 roku Rosja wyprodukuje co najmniej 83 miliony ton zboża, zaś rosyjskie centrum ProZerno szacuje, że zbiory wyniosą nawet 130 milionów ton, co stanowiłoby najlepszy wynik od przeszło stu lat. Zdaniem specjalistów ma to związek ze zwiększeniem inwestycji w sektor, a także niskim kursem rubla, który sprzyja eksportowi.

  „Odczuwamy satysfakcję z faktu, że udaje nam się wypierać Amerykanów z niektórych rynków” – powiedział rosyjski minister rolnictwa Aleksander Tkaczew.

  http://xportal.pl/?p=31592

 138. gość said

  Białoruś: Chcemy dialogu i współpracy z Polską

  11 listopada prezydent Białorusi Alaksandr Łukaszenka przekazał polskiemu prezydentowi Andrzejowi Dudzie życzenia dla Polaków z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Białoruski przywódca oznajmił ponadto: Białoruś jest zainteresowana w rozszerzeniu otwartego i równoprawnego dialogu z Polską, który jest obiecującym fundamentem dla dalszego rozwijania współpracy pomiędzy naszymi krajami w najróżniejszych dziedzinach.

  Prezydent Białorusi dodał, że najważniejszym zadaniem na najbliższy czas jest realizacja w maksymalnym stopniu niewykorzystanego potencjału relacji polsko-białoruskich.

  http://xportal.pl/?p=31589

 139. gość said

  Dlaczego tak wielu celebrytów nienawidzi Polski i Polaków?

  Sposób, w jaki niektórzy celebryci czy ludzie aspirujący do bycia celebrytami wypowiadają się o Polakach, po prostu poraża. Nienawiść, jaka wylewa z każdej ich wypowiedzi, nie może nie szokować. Bodaj tylko niemieccy naziści z taką nienawiścią i pogardą wyrażali się o Polsce i Polakach. A towarzyszy temu prostactwo i wulgarny język. Oto na przykład Andrzej Pągowski w opublikowanym na portalu Wirtualna Polska felietonie o wiele mówiącym o jego autorze tytule „Polska dla Polaków… ku…!” pisze:

  „W katolickiej Polsce rozkwitło pogaństwo z nowymi wcieleniami bożków wojny, konfliktów i zacietrzewienia. Zamiast patriotyzmu mamy hejtrotyzm – w dobrym tonie jest być Polakiem zawziętym, endeckim, narodowo-katolickim, nienawidzącym innych. W tej dyscyplinie deklasujemy wszystkich, ale nie mamy się czym chwalić. Tegoroczne święto niepodległości dobitnie pokazało, że polska wspólnota narodowa jest w rozsypce. Jeśli w ogóle istnieje.”

  Dalej mniej więcej jest podobnie… A kim jest ów Andrzej Pągowski?

  https://www.magnapolonia.org/dlaczego-tak-wielu-celebrytow-nienawidzi-polski-i-polakow/

 140. Boydar said

  A na ten przykład, jakie problemy ma Pan Macka na myśli ? Że niby chcemy rozwiązać modlitwą i paciorkiem ? Pan rzuci coś, tak na rybkę.

  Co do ubliżania, jakiś powód zawsze jest; tylko czasem subiektywny. Pamiętam takie dictum – „a bo ja was Kowalski coś nie lubię …”. Też powód.

 141. revers said

  ad104

  to przynajmiej emblemad z tarcza zachowa dla siebie

  https://postimg.org/image/uf5xj8i85/

  lub pomodli sie w lesnej kapliczce za ich weiczyste zycie, co zrobiono wczoraj w lesnej kapliczce za pana i ofiar w Birczy , plus znicze, nie tylko smolenskie sekty licza sie.

 142. gość said

  MSZ Izraela skrytykowało Marsz Niepodległości w Warszawie

  – MSZ Izraela nazwało „niebezpiecznym” sobotni Marsz Niepodległości w Warszawie i odnotowało, że zorganizowały go „elementy ekstremistyczne i rasistowskie”. Rzecznik resortu wyraził nadzieję, że organizatorzy zostaną ukarani przez polskie władze.

  „To marsz niebezpieczny, zorganizowany przez elementy ekstremistyczne i rasistowskie” – oświadczył rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych Izraela Emmanuel Nahshon, którego słowa przytoczyła w niedzielę włoska agencja prasowa Ansa.

  Dodał: „Wyrażamy ufność, że władze polskie podejmą działania przeciwko organizatorom”.

  „Historia uczy, że na takie zjawiska nienawiści rasowej trzeba reagować natychmiast i w sposób zdecydowany” – podkreślił.

  http://www.stefczyk.info/wiadomosci/swiat/msz-izraela-skrytykowalo-marsz-niepodleglosci-w-warszawie,21668911221
  ——————-
  Skąd Richard Czarnecki jako jeden z pierwszych wiedział o dymisji rzecznika MW?

  Rzecznik MW Mateusz Pławski stracił stanowisko. Informację przekazał europoseł PiS Ryszard Czarnecki podczas rozmowy w RMF FM.

  – Pan rzecznik już rzecznikiem nie jest. Taka jest decyzja władz Młodzieży Wszechpolskiej. I dobrze – oznajmił Czarnecki w rozmowie z redaktorem RMF FM. Gość programu ocenił wypowiedź rzecznika jako ,,absolutnie niefortunną, fatalną”.

  http://prostozmostu.pl/jest-decyzja-mw-w-sprawie-rzecznika,10295.html

 143. gość said

  Żydowska Wyborcza przeprasza czytelników za… Jerzego Ziębę.

  http://wyborcza.pl/7,75247,22635280,oswiadczenie-gazety-wyborczej-w-zwiazku-z-publikacja-rozmowy.html?disableRedirects=true

 144. revers said

  .https://s18.postimg.org/idajp38zt/Birczadefense.jpg

  modlitwa za Bircze …, i pare samobieznych 155 tek, bezzalogowego skorpiona.

  .https://s18.postimg.org/s32izp7yx/cross.jpg

 145. Kapsel said

  MSZ Izraela skrytykowało Marsz Niepodległości w Warszawie

  MSZ Izraela nazwało „niebezpiecznym” sobotni Marsz Niepodległości w Warszawie i odnotowało, że zorganizowały go „elementy ekstremistyczne i rasistowskie”. Rzecznik resortu wyraził nadzieję, że organizatorzy zostaną ukarani przez polskie władze.

  „To marsz niebezpieczny, zorganizowany przez elementy ekstremistyczne i rasistowskie” – oświadczył rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych Izraela Emmanuel Nahshon, którego słowa przytoczyła w niedzielę włoska agencja prasowa Ansa.

  Dodał: „Wyrażamy ufność, że władze polskie podejmą działania przeciwko organizatorom”.

  „Historia uczy, że na takie zjawiska nienawiści rasowej trzeba reagować natychmiast i w sposób zdecydowany” – podkreślił.(PAP)

  http://dzieje.pl/aktualnosci/msz-izraela-skrytykowalo-marsz-niepodleglosci-w-warszawie

  (…. A gdzieniegdzie ton twardszy jak grzmot – to strzelanie. Tu przerwał, lecz róg trzymał; wszystkim się zdawało, Że Wojski wciąż gra jeszcze, a to echo grało……)

  Prezydent: nie ma w naszym kraju zgody na ksenofobię, na nacjonalizm, na antysemityzm

  http://dzieje.pl/aktualnosci/prezydent-nie-ma-w-naszym-kraju-zgody-na-ksenofobie-na-nacjonalizm-na-antysemityzm

  Marszałek Senatu: absolutnie potępiam rasistowskie hasła

  Absolutnie odcinam się i potępiam rasistowskie hasła, które pojawiły się na sobotnim Marszu Niepodległości; prokuratura z urzędu powinna wszcząć postępowanie wyjaśniające – powiedział w poniedziałek PAP marszałek Senatu Stanisław Karczewski

  http://dzieje.pl/aktualnosci/marszalek-senatu-absolutnie-potepiam-rasistowskie-hasla

  Fundacja From the Depths zawiadomiła prokuraturę ws. ekscesów podczas Marszu Niepodległości

  Zawiadomienie o przestępstwie propagowania rasizmu oraz dyskryminacji w czasie Marszu Niepodległości złożył w prokuraturze Jonny Daniels, prezes Fundacji From the Depths.

  „Jako dumny Żyd polskiego pochodzenia jestem oburzony i wstydzę się, że obywatele tego kraju mogą dokonywać tak haniebnych czynów. Oczekuję, że prokurator podejmie działania przeciwko tym pojedynczym osobom, które złamały prawo” – powiedział Daniels, cytowany w komunikacie Fundacji, przekazanym PAP.

  http://dzieje.pl/aktualnosci/jonny-daniels-zawiadomil-prokurature-ws-ekscesow-podczas-marszu-niepodleglosci

  Prezydent Warszawy chce delegalizacji ONR

  Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz wystąpiła do ministra sprawiedliwości i Prokuratora Generalnego Zbigniewa Ziobry o delegalizację Obozu Narodowo-Radykalnego – poinformował w poniedziałek ratusz.

  „Organizacje nawołujące do nienawiści ze względów narodowościowych, etnicznych, rasowych czy wyznaniowych, zgodnie z Konstytucją RP, nie mogą legalnie manifestować. Dlatego Prezydent m.st. Warszawy kolejny raz wnosi do Ministra Sprawiedliwości i Prokuratora Generalnego o delegalizację Obozu Narodowo-Radykalnego” – poinformowało biuro prasowe stołecznego ratusza w komunikacie przesłanym w poniedziałek PAP.

  http://dzieje.pl/aktualnosci/prezydent-warszawy-chce-delegalizacji-onr

 146. gość said

  Arabska telewizja ostrzega przed Polakami. Wystraszyli się tłumów na Marszu Niepodległości [WIDEO]

  Telewizja Al Jazeera postanowiła wyemitować materiał poświęcony Marszowi Niepodległości. Okazuje się, że brali w nim udział „prawicowi radykałowie”.

  Z nagrania możemy dowiedzieć się, że w Polsce poglądy rasistowskie cieszą się dużą popularnością. W dodatku nie są przez państwo tępione. Jakby tego było mało, rządząca partia ma skłonności nacjonalistyczne.

  http://polskaracja.com/arabska-telewizja-ostrzega-przed-polakami/

  ——
  No i bardzo dobrze.
  Admin

 147. gość said

  Ekspertka: Polacy chcą wiedzieć, czy pieniądze jakie wydają w sklepach zostają w kraju

  Polscy konsumenci coraz częściej chcą wiedzieć co się dzieje z pieniędzmi, które zostawiają w sklepach. Czy zostają one w kraju, czy wypływają za granicę – mówi w rozmowie z PAP dr Joanna Szalacha-Jarmużek z Wyższej Szkoły Bankowej w Toruniu.

  Choć najważniejszym kryterium, jakim kierują się polscy konsumenci przy wyborze produktów codziennego użytku są cena (81 proc. wskazań) i jakość (76 proc. wskazań), to coraz większą rolę odgrywa patriotyzm gospodarczy. Obecnie niemal dla połowy Polaków ważne jest rodzime pochodzenie produktu – wynika z badania CBOS z początku listopada. Przez ponad rok grupa respondentów kierujących się tym kryterium w codziennych zakupach znacznie się zwiększyła (o 13 punktów procentowych).

  http://www.pap.pl/aktualnosci/news,1163343,ekspertka-polacy-chca-wiedziec-czy-pieniadze-jakie-wydaja-w-sklepach-zostaja-w-kraju.html

 148. Kapsel said

  W dniu 13 listopada 1947 r r władze Polski Ludowej zamordowały
  w wiezieniu Montelupich trzech członków II Zarządu WiN ppłk.Alojzego Kaczmarczyka, mjr.Waleriana Tumanowicza i kpt.Józefa Ostafian.
  Zwłok ich nie znaleziono

  http://dzieje.pl/aktualnosci/ekshumacja-oficerow-win-straconych-w-wiezieniu-montelupich

  Niemieccy neonaziści zaciągają się do pułku „Azow” na Ukrainie. Rekrutacja pod hasłem „Odzyskanie Europy”

  http://nczas.com/wiadomosci/niemieccy-neonazisci-zaciagaja-sie-do-pulku-azow-na-ukrainie-rekrutacja-pod-haslem-odzyskanie-europy

 149. gość said

  Udział płac w PKB plasuje nas na końcu Europy

  Doniesienia o malejącym bezrobociu oraz braku rąk do pracy nie zmieniają faktu, iż Polska dalej znajduje się na końcu Unii Europejskiej jeśli chodzi o udział płac w PKB całego kraju. Wynosi on bowiem zaledwie 48 procent i stale maleje od 1995 roku, co jest w dużej mierze związane ze słabnącą pozycją pracownika względem międzynarodowych korporacji, dlatego też płace rosną dużo wolniej niż sama wydajność pracy.

  Dzięki wskaźnikowi udziału płac w PKB możemy się przekonać, czy wynagrodzenia rzeczywiście rosną wraz z wydajnością naszej pracy i ile tak naprawdę zarabiamy w porównaniu do wszystkich dóbr i wartości wytworzonych w gospodarce. Według najnowszych prognoz Komisji Europejskiej dalej znajdujemy się pod tym względem na samym szarym końcu Unii Europejskiej, ponieważ wynagrodzenia stanowią tylko 48 proc. polskiego PKB, a na dodatek od 1995 roku współczynnik ten spadł aż o 8,9 pkt. proc.

  http://autonom.pl/?p=20077

 150. gość said

  Wróg w masce. Wolnomularze i walka o rząd dusz

  Masoneria, która przedstawia się jako niewinne stowarzyszenie promujące własną wizję kultury i życia społecznego, jest w istocie nieprzejednanym wrogiem chrześcijaństwa, co Magisterium Kościoła nieustannie podkreślało – i do dziś podkreśla.

  Leon XIII, w encyklice Humanum genus z 20 kwietnia 1884 roku kategorycznie nakazał demaskować oblicze, ideologię i poczynania masonerii, aby ukazywać ją taką, jaka jest naprawdę, w pełni jej charakterystycznych cech z natury wrogich wierze katolickiej. Wielkie oszustwo masonerii polega na przekonaniu świata, że dzisiaj loże są co najwyżej koteriami, gdy tymczasem działając na całym świecie wpływają one nie tylko na giełdy, ale i na politykę międzynarodową, salony kultury oraz na liczne ruchy społeczne. Loże masońskie, stojąc za kulisami, są niezwykle aktywne.

  Jest niezaprzeczalnym faktem, że masoneria, która widzi skandal w każdym symbolu religijnym umieszczonym w siedzibach instytucji państwowych, sama pragnie niepodzielnie wpływać na rządy. Szkodliwe jest więc usiłowanie nadania jej romantycznego wyobrażenia bądź udawanie, że to przebrzmiała pieśń przeszłości. „Bracia w fartuszkach” są masowo obecni w ośrodkach liczącej się władzy, zwłaszcza na lewicy, a ich jedynym celem jest kierowanie nimi dla własnych korzyści.

  http://www.pch24.pl/wrog-w-masce–wolnomularze-i-walka-o-rzad-dusz,56131,i.html

 151. gość said

  Imigranci z krajów islamskich już są w Polsce. Te dane przerażają.

  https://prawicowyinternet.pl/imigranci-z-krajow-islamskich-juz-sa-w-polsce-te-dane-przerazaja/

 152. NICK said

  Marsz Tzw. Niepodległości jest ZŁY.
  Niepotrzebny.
  Organizatorzy, poprzez sponsorów, sterują DURNIAMI.
  Zatem są czym?

  Krytykujący polski??? marsz?
  Podsycają OGIEŃ. Niby polskości.
  Niby polskość dokona samospalenia.
  Gawiedź niemyta tego dokona.

  Meta.
  Cel.

  Tylko 100.
  Oświęcimiów? wystarczy?
  By spalić. Nas! Na tarczy… .
  Wy wszyscy: gadu-gadu.
  Już sponsor da Wam. CZADU.

 153. revers said

  z wirtualnej gajowki, za zmarlych w lesniczowce w Birczy, znicz, nie konicznie od milosnikow banderyzmu …

 154. gość said

  Islamski terroryzm to wciąż bagatelizowany problem. Tymczasem Węgry nie chcą u siebie ani jednego meczetu

  http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/islamski-terroryzm-wciaz-bagatelizowany-problem-tymczasem-wegry-nie-chca-u-siebie-ani

 155. gość said

  Poroszenko wysyła delegację do Krakowa

  Prezydent Andrzej Duda w sobotę rozmawiał przez telefon z prezydentem Ukrainy Petrem Poroszenką. Politycy uzgodnili, że w przyszłym tygodniu odbędzie się w Krakowie spotkanie delegacji Komitetu Konsultacyjnego Prezydentów Polski i Ukrainy.

  „(Prezydenci) uzgodnili przeprowadzenie nadzwyczajnego posiedzenia Komitetu Konsultacyjnego Prezydentów Polski i Ukrainy na szczeblu doradców ds. polityki zagranicznej w przyszłym tygodniu w Krakowie” – poinformowała służba prasowa ukraińskiego prezydenta.

  Rozmowa dotyczyła też wizyty Andrzeja Dudy w grudniu w Charkowie. „Prezydenci polecili rozpoczęcie przygotowań do wizyty roboczej Andrzeja Dudy w Charkowie w grudniu tego roku”- donosi służba prasowa.

  Rzecznik prezydenta Ukrainy Swiatosław Cehołko oświadczył, że Petro Poroszenko zainicjował nadzwyczajne posiedzenie Komitetu Konsultacyjnego Prezydentów Ukrainy i Polski w celu zapobiegnięcia dalszej eskalacji napięcia między obu krajami.

  https://pl.sputniknews.com/polska/201711126690206-sputnik-ukraina-polska-poroszenko-duda-krakow/

 156. gość said

  Komputery dla starszych

  Pięć tysięcy osób po 65. roku życia dostanie na Węgrzech komputery i zostanie przeszkolone w zakresie ich używania. To rządowy program wspierania komunikacji osób starszych.

  Jak pisze dziennik „Magyar Idoek”, społeczeństwo węgierskie się starzeje. Obecnie prawie 4,5 proc. mieszkańców, czyli około 430 tys. osób, to ludzie powyżej 80. roku życia. Według szacunków, do 2050 r. ta liczba wzrośnie 2,5-krotnie.

  Projekt dotyczy ludzi mieszkających w 500 miejscowościach, gdzie panują trudne warunki. Darmowe komputery i dostęp do internetu zostanie zapewniony przede wszystkim osobom mieszkającym samotnie. W ramach programu starsi ludzie nie tylko dostaną komputery, ale też zostaną nauczeni, jak z nich korzystać. W codziennej komunikacji od godz. 9-16 będzie im pomagać prawie 1000 specjalnie zatrudnionych dyspozytorów.

  Realizacja projektu rozpocznie się jeszcze w listopadzie.

  https://nowyobywatel.pl/2017/11/12/komputery-dla-starszych/

 157. gość said

  Masowa rzeź wielorybów i delfinów na Wyspach Owczych

  „Sea Shepherd Global” potajemnie udokumentował tradycyjne polowanie – Grindadráp, które trwa od lipca do września. Według obliczeń, co najmniej 1203 grindwali i 488 delfinów zostało zabitych podczas 24 indywidualnych polowań latem 2017 r. Czyni je to jednymi z najkrwawszych polowań od połowy lat dziewięćdziesiątych.

  http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/okrutna-tradycja-na-wyspach-owczych-morze-splywa-krwia-wielorybow-i-delfinow

 158. gość said

  Czy LOTTO to oszustwo?

  Losowania Lotto, inaczej Totalizatora Sportowego, są w Polsce bardzo popularne. Tego typu loterie na stałe goszczą w wielu krajach świata, szczególnie z naszego, Zachodniego kręgu kulturowego. Jest to bardzo dochodowy biznes. Mówią, że największe interesy robi się w tych obszarach, z których nie da się zrezygnować. Na przykład państwo zawsze opodatkowuje nie kawior, który jest towarem luksusowym i rzadko kupowanym, ale benzynę, wodę czy prąd których używają wszyscy. Z kolei mafie, za cichym pozwoleniem i współudziałem państw, największe pieniądze robią w narkotykach, prostytucji i właśnie hazardzie.

  Poniższy film informuje o oszustwie Lotto zdemaskowanym przez byłego dyrektora od spraw technicznych.
  .https://youtu.be/A6nq821s1TY

  https://jarek-kefir.org/2017/11/10/lotto-to-oszustwo-robia-nas-w-konia-na-miliardy-video/

 159. Maćko said

  Do 140 – Pan Radyob zapomina co pisze a mi sie nie chce zachowywac cytatów które nie sa drastyczne, wiec nie znajde teraz tego, co Pan napisal w dyskusji pare dni temu. Temat byl powazny, a Pan odpisal, ze opierac sie na 10 przykazaniach i krzyzu wystarczy, ze wiecej nie potrzeba, co wydalo mi sie dosc naiwne, bo co krokodylowi czy islamiscie po przykazaniach czy krzyzu? Lepiej miec kauaha albo chociaz wiedze ogólna o zagrozeniach.
  Nieprawdaz?

 160. revers said

  ad135 dobrze ze czasami mlodym wegierkom i jej starszym rodzicom, trzeba pomoc dotrzec na prono wystawe Venus, bez komputera i gps-ow, z kawalka wyrwanej mapki Berlina, po angielsku tlumaczc jak dojechac i w ktorym kierunku z stacji kolejki obwodowej S-bahn 41-42, bo by dlugo musieli madziarsko krazyc po Berlinie bez przyjemsnosci ogladania porno gadzetow i ciekawostek, zamaist cwiczyc Nemeczka na placu boju.

  Swoja droga moja kumpela o Ewa Richter o podobnej fizjonomi jak wegeirka, ciemna blond dzewczyna, lokowate krotkie wlosy potrafila grac w pilke nozna z chloapkami an rowni i brac udzial w miejskich mistrzostwach dzikich druzyn, zdobywac championtay i do konca nikt z jury ani z druzyn przeciwnych nie wiedzial, czy to dziewczyna, chlopczura, czy clopak.

  Rownie dobrze w palanta sie z nia gralo, lapala pilki i potrafila przywalic z grubego palanta, w kosza to normalka, w tym grala Doorsow na gitarze na szkolnej laweczce bez komorkek i dzisiejeszych gadzetow, hejtow, potluczonych lub silikonowych cycow, tatoo rozancow i krzyzykow na szyji, princesow na pepku, w nosie , ustach lub genitaliach ..

 161. Kapsel said

  Kolejny rekord absurdu pobity. Czym jest patriotyzm według Scheuring-Wielgus

  Joanna Scheuring-Wielgus zasłynęła w polskiej polityce głównie z niezbyt inteligentnych wpadek. Tym razem posłanka Nowoczesnej postanowiła podzielić się swoimi przemyśleniami na temat patriotyzmu.

  Posłanka Scheuring-Wielgus gościła niedawno w programie „Kto nami rządzi”. W rozmowie z prowadzącym, Łukaszem Mężykiem, wyjawiła czym według niej jest patriotyzm i w czym się on przejawia.

  Dla mnie patriotyzm to nie jest takie epatowanie, że jestem prawdziwym Polakiem, prawdziwą Polką, biało-czerwona flaga… – zaczęła swoją wypowiedź – Dla mnie patriotyzmem jest pomaganie Jurkowi Owsiakowi.

  http://nczas.com/wiadomosci/kolejny-rekord-absurdu-pobity-czym-jest-patriotyzm-wedlug-scheuring-wielgus/

 162. gość said

  Stanisław Michalkiewicz o Marszu Niepodległości

  .https://youtu.be/naJxfGFyo78

 163. Boydar said

  Ja nie muszę pamiętać co pisałem, ani parę dni temu ani parę lat. Bo moje poglądy słabo się zmieniają, Panie Macka. A ja jestem zawodowym oszustem i miedzy innymi dlatego nigdy nie kłamię. Nie muszę.

 164. NICK said

  Gościu. (161).
  Kolejna odsłona usraelskiego agenta.?

  We Naród pusty.

 165. cg said

  BARDZO WAŻNY FILM ZOBACZCIE:

  SZYKUJĄ WAŁEK NA TYSIĄC MILIARDÓW DOLARÓW ZA REPARACJE ZA KTÓRE WPROWADZĄ SYSTEM PRAWNY KTÓRY DO RESZTY WYBIJE POLAKÓW A PIENIĄDZE NAWET DO POLSKI NIE TRAFIĄ

 166. revers said

  Niepochamowany przez chazarskich mongoloidow, nawet inteligetniejszych mongolow wybuch intelektu szabasgoja

  https://niezlomni.com/marszu-radoslaw-sikorski-mowi-o-kraju-tepych-antysemitow-nacjonalistow-odpowiedz-bezlitosna/

 167. Joannus said

 168. Boydar said

  Jeszcze a’propos (146) Gościa i komentarza Pana Gajowego pod.

  Kiedy ja pisałem, że powinno się Grossom, Kosińskim i wszelakim antypolakom piszącym o „polskich obozach koncentracyjnych” i „antysemityzmie wyssanym z mlekiem matki” postawić po dużej flaszce (zanim się ich powiesi), tośwa siem ze mniem Wszystkie naśmiewały.

 169. Marucha said

  Re 168:
  Ja się nie śmiałem.
  Tylko bym ich nie wieszał. Za szybka, za łatwa śmierć.
  Zaczerpnąłbym z doświadczeń naszych sąsiadów z Ukrainy.

 170. Boydar said

  Nie, nie wolno się znęcać, to nie po chrześcijańsku. Już tam nimi będzie się miał kto potem zająć, i raczej bym nie patrzył w tamtym kierunku, już żona Lota popatrzyła.

  ——
  Wachmistrz Luśnia nie miał takich skrupułów…
  Admin

 171. gość said

  Putin zdecydował o starcie w wyborach prezydenckich

  Władimir Putin ostatecznie zdecydował o starcie w kolejnych wyborach prezydenckich – informuje gazeta „RBK Daily”. Chociaż nikt nie wątpił, że Putin wystartuje i wygra, to Putin dotąd jasno nie powiedział, że ponownie chce być prezydentem. Będzie to już czwarta kadencja obecnego prezydenta Rosji.

  http://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-putin-zdecydowal-o-starcie-w-wyborach-prezydenckich,nId,2464685

 172. Boydar said

  Wujek Srogi Luśnia miał misję ewangelizacyjno pedagogizacyjną, ciężki kawałek chleba w Jego czasach i okolicznościach przyrody. Poza tym on nie bardzo wierzył że siarka się topi w 444 stopniach Celsjusza. Niedowiarek z Niego taki był, ogólnie.

 173. revers said

  ad13

  to pilotaz`to przejscie do kontrolowango bezgotowkowego obiegu pieniedzy, w Deutsche Bank i wielu banakch zachodnich od dawna zastosowany.

  Co to oznacza praktycznie 1000 Zlp, czy 300 EUR w DB, ze nie zaplace podstawowych rachunkow do zycia np. czynsz, w 3 dni i w niektorych wielkich euopejskich miastach, klient banku i szybkiego w kasowaniu najemcy zarzadcy nieruchomosci moze najemce lokalu wystawic na ulice.

  Dodac nalezy ze jednoczesnie niektore banki ograniczaja liczbe pracownikow, zamykaja osiedlowe ekspozytury banku z okienkiem dla klienta, i z automatu zostaje sie na lodzie w przypadakch awaryjnych, takze automatow.

 174. www.wandaluzja.com said

  Ad. 66. Gość said – 2017-11-11 (sobota) @ 21:13:42
  Kaczyński: ŻYDOM ZAPŁACONO A POLAKOM NIE!
  http://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/marsz-niepodleglosci-dobiega-konca-tak-swietowalismy-odzyskanie-wolnosci-relacja/b1mnqfr

  Ad. 67: Maćko said – 2017-11-11 (sobota) @ 21:16:14
  do 63. Panie Marucha, od razu fizyczna???
  Pan doskonale wie, jak kot sie zachowuje.
  Nie jest potrzebne uzywanie rak, nóg, lokci, kolan czy czola – wystarczy spojrzec w oczy i zadac pytanie:
  Dlaczego Pan tak napisal?
  Swoja droga: Panie Juliusz Prawdzic-Tell – Dlaczego Pan tak napisal?

  Jeśli Jarosław Kaczyński powiedział: ŻYDOM ZAPŁACONO A POLAKOM NIE! dopiero podczas bieżącej demonstracji 11 LISTOPADA w Krakowie to jest to riposta na ZELŻENIE go przez Prezydenta Trumpa? Imperializm Amerykański powstał na KRAKOWSKIM patencie Łukasiewicza więc Kraków jest stosownym miejscem dla takiej Deklaracji.
  Poza tym jest to kazus Marcina Lutra, który OBIECAŁ swym Barankom godziwą zapłatę za Służbę, Krew i Kości, czego Cesarz i Papież NIE UZNALI, gdyż według prawa feudalnego Chłopi walczyli BEZ ŻOŁDU. Sperma jerozolimska ODMAWIA więc Polakom praw politycznych niczym Cesarz i Papież Barankom Lutra, czemu Przyklaskują Niemcy, sposobiący się do Wykupienia Polski od spermy jerozolimskiej niczym Folwarku Żydowskiego w nowojorskiej loży masońskiej. Luter poradził Barankom okupację Rzymu, a ponieważ Papież też nie chciał ich spłacić to BARANY zrobiły z Rzymu Kupe Gnoju.
  Ja jestem łupiony od półwiecza przez spermę jerozolimska pod flagą AMERYKAŃSKĄ też według prawa feudalnego. Silnik Elektryczny bankstera Morawieckiego jest POWTÓRZENIEM szalbierstwa japońskiego z lat 80, po zamordowaniu mego kuzyna Setlika-Prawdzica, który NIE UZNAŁ długu Żyrowego Andrzeja Jaroszewicza u Małego Fiata czyli mafii sycylijskiej, za co Japończycy zyskali HONOR Synów Abrahama, który CHODZIŁ I DUPIŁ, czym Uszlachcił Japończyków.
  Pozostaje jeszcze POWÓD wyprowadzenie Trumpa z równowagi przez Kaczyńskiego. Ja domyślam się, że było to Uznanie przez Kaczyńskiego Długu Amerykańskiego MARYLAND za SPRZEDANIE Amerykanom patentu Tesli na Darmową Energię przez podgrzewanie oceanu laserem Tesli. Ponieważ Tesla AMERYKANINEM NIE BYŁ to Amerykanie musieli jego patent KUPIĆ od spermy jerozolimskiej.

 175. revers said

  posli karzel, no wiecej w odbyt wchodzic swym transatlatyckim mocodawcaa , szczekac na Rosje z odbytu z sekta smolenska ..

 176. revers said

  inne wystawianie polakow na armatnie mieso

  3. Polska oligarchia „okrągłostołowa” konsekwentnie zajmuje pozycję agresywnie atlantycką. Najbardziej konsekwentnie proamerykański jest w jej ramach PiS, w obrębie zaś obecnej ekipy rządzącej, rzecznikiem ekstremistycznego stanowiska jest MON kierowany przez Antoniego Macierewicza i szefujący partii Jarosław Kaczyński. Nie akceptują oni antyukraińskiego zwrotu w polityce USA rozpoczętego wizytą D. Trumpa w Warszawie i mają własną koncepcję dowodzenia siłami zbrojnymi.

  http://xportal.pl/?p=31566&utm_campaign=shareaholic&utm_medium=facebook&utm_source=socialnetwork

 177. PONADSWIETLNY said

  …Od tej pory uwagi mające na celu zakwestionowanie faktu, że Ziemia jest okrągła, zostaną usankcjonowane grzywnami w wysokości do 12 000 euro. Pisanie książek lub artykułów twierdzących, że ziemia jest płaska, zostanie ukarane 12-miesięcznym okresem służby wspólnotowej w Centrum Euro Space w Transinne. Wreszcie, posiadanie grupy lub strony na ten temat w sieciach społecznościowych będzie zagrożone karą 6 miesięcy więzienia… 🙂
  ______________________
  Bruksela zakazuje mówić o płaskiej ziemi ?
  .https://www.youtube.com/watch?v=0LoroBEi8jU

  .http://nordpresse.be/nouveau-decret-europeen-theorie-de-terre-plate-sera-assimilee-negationnisme-condamnee-lourdement/
  ______________________
  PS Jeśli to prawda, to już jestem pewny że jest płaska 🙂

  ——————–
  Jakaś totalna bzdura. Fejk.
  Admin

 178. osoba prywatna said

  Żeby mniej jeść
  Tekst pochodzi ze strony https://www.pocztazdrowia.pl/artykuly/zeby-mniej-jesc © Poczta Zdrowia sp. z o.o.

  https://www.pocztazdrowia.pl/storage/cache/img/2017-11/shutterstock-591668285-648x427_0-0-648-427.jpg?r=10569429

 179. Duszek said

  Panie Gajowy nie wiem czy to bylo, bo padl mi komp, ale.. cyt.
  … ” Nadejszła wiekopomna chwila: http://www.wandaluzja.com Prawdzica Tella już nie egzystuje.” Pan sobie poradzil a p. Juliusz jeszcze nie odzyskal tylu lat pracy..
  http://seczytam.blogspot.com/2017/10/jak-przyjaciele-michalkiewicza.html

  ——
  Ach, ten gnój Rey…
  To on jeszcze żyje?
  Admin

 180. NICK said

  Żeby mniej jeść to trzeba jeść mniej. OP.

 181. Boydar said

  Dlaczego dokucza Pan Naszemu Drogiemu Krzysiowi ? Cooooo ?

 182. NICK said

  Gospodarz. 🙂 . Ach ten „Mikołaj”.

  Lubelak: bo jestem dokuczNICK.

 183. Boydar said

  W takim razie wszystko w porządku, „wal Pan śmiało, to moja żona”.

 184. denuo said

  Wiadomo, kto rozwinął transparenty na Marszu, które stały się powodem ataków na Polskę. ,,Straż szybko ich usunęła, ale…”
  Opublikowane 2017/11/14w
  Internauci przeprowadzili błyskawiczne śledztwo, kto odpowiedzialny jest za rasistowskie banery na Marszu Niepodległości, stanowiące doskonałą pożywkę do ataków nie tylko na imprezę, ale na cały kraj.

  Internauci sygnalizują, że to Stowarzyszenie Niklot i Stowarzyszenie Czarny Blok.

  Jak informuje dziennikarz TV Republika Wojciech Kościak ,,rasistowskie banery nie były na czele marszu. Weszli między ludzi w okolicach palmy i rozwinęli baner”. Odpowiadał tym samym na insynuacje dziennikarki TVN Katarzyny Kolendy-Zalekiej, że banery były na czele Marszu.
  tutaj Niklot pisze o akcji stowarzyszenia Czarny Blok pic.twitter.com/dAp00M5qrl
  — Radosław (@bogdan607) 13 listopada 2017
  Dobra, mam ich dzieki @RobertTekieli
  za banery odpowiedzialne jest Stowarzyszenie Niklot i Stowarzyszenie Czarny blok
  tutaj stowarzyszenie Niklot
  cc @krzysztofbosak pic.twitter.com/kZwFzx8nb6
  — Radosław (@bogdan607) 13 listopada 2017
  problem w tym, że psychole z tzw. „Czarnego Bloku” weszli na chama między zwykłych ludzi (tuż przede mną) i wyprowadzenie ich przez straż @StowMarszN byłoby bardzo niebezpieczne. @PolskaPolicja powinna ich obserwować, może jest szansa na delegalizacje https://t.co/ZkU1ZWhAG2
  — Wojciech Kościak (@WKosciak) 13 listopada 2017
  Rasistowskie banery nie były na czele marszu. Weszli między ludzi w okolicach palmy i rozwinęli baner. Byłem świadkiem
  — Wojciech Kościak (@WKosciak) 13 listopada 2017
  Prowokatorzy robili wszystko, aby być widocznym – i udało im się to.
  Zrzuty z Faktów TVN:
  Dlatego też jest mało materiałów fotograficznych i z dość bliskiej odległości.
  Ale co jest ciekawe – TVN tam był.
  — Eufémia (@WstydNaSwiat) 13 listopada 2017
  Dokładnie. Zatrzymali marsz, poczekali aż przód podejdzie, rozwinęli transparent niby że są „czołem”. Straż ich usunęła ale szybka fota była

 185. Zbyszko said

  Nieprawdopodobny szwindel z gazem „amerykańskim” (dwa razy droższym)

 186. Boydar said

  Mógłby mi ktoś objaśnić tą aferę z „rasistowskimi hasłami” ? Jakie były, ile ich było, takie drobne szczegóły. Bo znalazłem, że „Biała Europa” to jest rasizm. Wydawało mi się, że Europa zawsze była biała. Gdyby transparent „Biały Mozambik” niesiono w Maputo, przychyliłbym się, że to ewentualnie rasizm, ale w Warszawie ? A nawet w Berlinie !

  Znalazłem też opinię p. Wielowiejskiej – „… To straszne, że nasze Święto Niepodległości jest sprofanowane przez ludzi promujących rasizm …”
  I nic nie rozumiem, przecież Marsz Niepodległości odbył się 11 listopada, a nie 14 maja. To nie ta uroczystość pani Dominiko !!! Niech się pani zapyta pana Adama.

 187. gość said

  Plaga samobójstw szerzy się we francuskiej policji

  Ośmiu francuskich funkcjonariuszy policji, w tym jeden wysoki rangą, popełniło samobójstwo w ciągu zaledwie tygodnia, wywołując duży niepokój wśród przedstawicieli sił porządkowych i rządu. Sprawę omawiają ministrowie gabinetu premiera Édouarda Philippe’a.

  http://www.dzienniknarodowy.pl/9192/plaga-samobojstw-szerzy-sie-we-francuskiej-policji/

 188. Kar said

  re:186/Boydar

  ..tak sobie niex dumam, panie Boydar, ze Bog wynagrodzil Was sarkastycznie – macie zmyslnych, szczwanych, szemranych tam na gorze..Ale to w pewnym sensie jest moze i dobrze, bo wyobraz Pan sobie przez chwile zycie np. w takiej osieroconej gluszy jak Kanada..; nudy na pudy, wszystko ulizane, okraszone psychopatycznym usmiechem, rutynowa nuda-stagnacja!..a w chwilach relaksu to idzie pan do lasu nad Huron i wyje z bolu jak ten p. wilk…A tu w kraju, popatrz pan, kazdy dzionek to flirtowanie z nowa gudlajska atrakcja..nie ma nic cukierkowego, wszystko w realu..black is fucking black, a po polsku to nie inaczej jak zawsze przasny i niezawodny ch.. gleboko w du*pe temu na dole

  pozdrawiam

 189. gość said

  Niemcy: Trzecia płeć stała się faktem. Episkopat Niemiec jest „za”

  Po tym, jak Trybunał Konstytucyjny w Karlsruhe orzekł, że „zmuszanie osób interseksualnych do urzędowego określenia się jako mężczyzna lub kobieta to dyskryminacja” i podjął decyzję o wprowadzeniu w urzędowych dokumentach trzeciej płci – „inter” lub „różna” – swoje zdanie w tej sprawie wypowiedział episkopat Niemiec.

  Jego rzecznik Matthias Kopp, uznał wyrok Federalnego TK „zrozumiałym”. Dodał też, że człowiek nie może być zmuszany przez prawo lub zwyczaje społeczne, do określania swojej płci, jeśli się z nią nie identyfikuje, czyli wbrew temu „co czuje”.

  Rzecznik episkopatu Niemiec uznał „pozytywne przyporządkowanie”, jako lepsze rozwiązanie od rezygnacji z możliwości zadeklarowania swej płci.

  https://polskaniepodlegla.pl/kraj-swiat/item/13793-niemcy-trzecia-plec-stala-sie-faktem-episkopat-niemiec-jest-za

 190. gość said

  PiS nacjonalizuje sektor energetyczny. Dziewięć zakładów przejętych

  Obecna władza obok posunięć ewidentnie podłych i szkodliwych wykonuje zupełnie racjonalne i zgodne z interesem społecznym. Do tych drugich zaliczyć należy przejęcie aktywów francuskiej spółki EDF, czyli nacjonalizację elektrowni Rybnik i ośmiu elektrociepłowni. Transakcja została właśnie dopięta.

  Rząd Beaty Szydło dąży do przywrócenia kontroli państwa nad kluczowymi sektorami gospodarki. Po przejęciu Pekao SA przyszła pora na sektor produkcji energii. Polska Grupa Energetyczna, której większościowym właścicielem jest Skarb Państwa, odkupiła od Francuzów zakłady wytwarzające prąd i ciepło. Wartość transakcji wyniosła 4,27 mld zł. Umowa sprzedaży, podpisana w maju, została zrealizowana w poniedziałek.

  http://strajk.eu/pis-nacjonalizuje-sektor-energetyczny-dziewiec-zakladow-przejetych/

 191. gość said

  Horror w Brukseli! Marokańczycy zdewastowali stolicę Belgii [WIDEO]

  .https://youtu.be/nXDqibzS7wM

 192. gość said

  Izrael chce eksportować medyczną marihuanę

  Izrael pracuje nad ustawodawstwem umożliwiającym eksport medycznej marihuany. Zdaniem rządu jej sprzedaż zwiększyłaby PKB o ponad miliard dolarów. Izrael może zostać globalnym rynkowym liderem.

  http://www.rynekzdrowia.pl/Farmacja/Izrael-chce-eksportowac-medyczna-marihuane,178343,6.html

 193. gość said

  Nie rozbroicie nas! Czesi pozywają Brukselę w sprawie dyrektywy o dostępie do broni

  Czechy zaskarżyły unijną dyrektywę w sprawie broni. Przegłosowane w marcu przepisy maja utrudnić obywatelem dostęp do niej. Czesi twierdzą, że zagraża to ich bezpieczeństwu.

  Dyrektywa unijna przegłosowana wiosną dotyczy m.in broni półautomatycznej, której posiadanie ma być zakazane i zawiera przepisy, które miałyby pozwolić na lepsze monitorowanie obrotu bronią.

  Według Brukseli pozwoli to lepiej zapobiegać terrorystycznym atakom.

  http://nczas.com/wiadomosci/europa/nie-rozbroicie-nas-czesi-pozywaja-bruksele-w-sprawie-dyrektywy-o-dostepie-do-broni/

 194. Boydar said

  Potwierdzam, Panie Kar, w całej rozciągłości. Dodam tylko, parafrazując powiedzonko – nie było nas, była Kanada, nie będzie nas, będzie Kanada.

  A z drugiej strony – nie było żydów, była Polska, nie będzie żydów, Polska będzie.

  To są wszystko przejściowe problemy, trzeba umieć zachować dystans i szerzej patrzeć 🙂

 195. gość said

  Marcin Luter i Filip Melanchton na znaczku Poczty Watykańskiej. Obaj uważali Kościół rzymskokatolicki za „babilońską nierządnicę“

  http://katoliktradycjionline.blogspot.com/2017/11/marcin-luter-i-filip-melanchton-na.html

 196. Lily said

  Re 5;Osoba Prywatna
  Prosze zobaczyc w jakiej oprawie.
  https://nolesnica.pl/artykul/pilecki-z-lotu-ptaka/39232

 197. gość said

  Jak państwo ściąga haracz z Polaków?

  W ostatnim czasie wiele mówi się na temat podatków. Rząd modyfikuje przepisy w takim tempie, że nikt normalny nie jest w stanie nadążyć za zmianami. Celem jest oczywiście uszczelnienie systemu i zwiększenie dochodów państwa. Mało kto jednak zastanawia się jak duże podatki w istocie płacimy.

  Dziś postanowiłem zająć się tym tematem, gdyż zdecydowana większość z nas nie zdaje sobie sprawy jak ogromne są obciążenia podatkowe oraz ile faktycznie państwo zabiera z naszych dochodów. Ogromna część środków, które trafiają do budżetu jest marnowana. Ostatecznie każdy z nas jest w stanie zarządzać ciężko zarobionymi pieniędzmi dużo efektywniej niż robią to politycy. Myślę, że większość z Was jest tego samego zdania.

  http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/jak-panstwo-sciaga-haracz-z-polakow

 198. gość said

  Patryk Jaki: Nigdy w historii III Rzeczypospolitej tylu skazanych nie pracowało

  Przygotowany przez Ministerstwo Sprawiedliwości oraz Centralny Zarząd Służby Więziennej program „Praca dla więźniów” przynosi spektakularne efekty. Wśród skazanych zdolnych do pracy poziom zatrudnienia wynosi 83 proc. Przed wdrożeniem programu pracowało 36 proc. wszystkich skazanych, dziś jest to 54 proc. Powstają kolejne z 40 zaplanowanych hal produkcyjnych przy zakładach karnych.

  http://prawy.pl/61063-patryk-jaki-nigdy-w-historii-iii-rzeczypospolitej-tylu-skazanych-nie-pracowalo/

 199. matirani said

  https://pl.sputniknews.com/infografika/201711016611606-Sputnik-najpotezniejsze-armie-swiata/

  Interesujące zestawienie

 200. PONADSWIETLNY said

  Uwaga na Marka Podleckiego ( monitorpolski)
  _________________________
  Cenzura i manipulacja na całego !!!

  PS Myślałem że to w miarę normalny człowiek 😦
  Nie dajcie się nabrać.

 201. Boydar said

  Do kiedy, Pan tak myślał ?

 202. Kapitan Bąba said

  re 192 Gość.
  to już wiecie dlaczego w lutym bodajże po po powrocie z Izraela „rząd polski” usztywnił stanowisko w sprawie medycznej marihuany. Zarówno jeżeli chodzi o dostępność (bariery) jak i uprawę. Chyba coś napisałem tutaj na ten temat + załączyłem kilka ciekawych linków.

 203. PONADSWIETLNY said

  Re.201 Boydar
  Od dawna miałem podejrzenia i wiadomości na jego temat.
  Ale ostatnio przegioł pałę 😉
  _____________________________

  PS Wykorzystałem jego blog ku prawdzie i osiągnąłem zamierzone cele 🙂

 204. Kar said

  re;190/Gosc

  ..brzmi (przechwyt energii elek.) b. optymistycznie (?) – beda kontynuowac jebac tych zarobionych karkanow na dole z lewej manki..

 205. Lily said

  HYBRYDY,kto to taki?.To sa zmaterializowane
  demony.Wiecj o tym na 2 ponizszych widiach.

 206. volviak19 said

  Macierewicz oznajmił Wojskom OT, że czeka ich wyzwanie- będą przelewać krew za Polskę . Będą walczyć z wrogiem zewnętrznym jak i wewnętrznym, który już tu jest….
  Kogo ma na mysli? us army, niemców, żydów czy ukraińców.
  Pan Boydar kiedyś pamietam coś wspomniał że to jego jakaś zasłona dymna.
  Przecież Macierewicz wzywa Polaków do wojny domowej.

 207. volviak19 said

  Dariusz Nejman
  1 godz. ·
  Panama Papers czyli wstęp do Wielkiego Czipowania.
  Przeczytaj Polaku to dotyczy wszystkich i to nie jest plan na jutro to jest plan NA DZIŚ
  Kiedy przeczytasz Polaku zapytaj wikarego, proboszcza, biskupa czy masz przyjąć znamię bestii , jaki stosunek ma Kościół do czipów, do niewidzialnych tatuaży na ręku i czole z kodem kreskowym pozwalającym na odczytanie numeru człowieka w rejestrze.
  Spiskujący przeciwko ludzkości, przeciwko człowiekowi są bardzo przebiegli. To oczywiste, że za patrona swoich poczynań przyjęli szatana , bo codzienne ludobójstwo, szerzenie przemocy, nikczemności, podłości , kłamstwa i złodziejstwa to szatańskie zajęcie. Prawda jest taka że ONI w nic nie wierzą, Kolejne ich pokolenia dokonywały makabrycznych zbrodni i oczekiwały boskiej kary i nic. Nikt się nie pojawił, nikt nie zastąpił z niebios i nie wtrącił ich do piekła, wręcz przeciwnie, żyją w luksusie, poza prawem, pełni pogardy dla głupich rzesz ludzi, niczym Bogowie na Olimpie.
  Dobrze się bawią składając ofiary , czy upuszczając krwi dzieciom. Szydzą z religii, ale rozumieją jak ta zniewala masy, odbiera masom wolę do walki, nakazuje nadstawić drugi policzek i ułatwia im zadanie w ciemiężeniu rodzaju ludzkiego. Jednym z ich ulubionych zajęć jest materializowanie wydarzeń opisanych w Starym i Nowym testamencie, by utrwalać przekonanie że to co spotyka człowieka dziełem boskim jest, a nie nikczemnego człowieka. Sobieski pod Wiedniem nie zawierzył jednak w cud i sam zadbał o los narodu. Ten naród zgłupiał dzisiaj do tego stopnia, że wierzy w łańcuszek różańcowy , a nie w moc decydowania samemu o swoim losie przez siłę swojego głosu, w jedności i konsekwencji w działaniu.
  Jednym z najważniejszych szyderstw z religii jest system długu, czyli biblijne zamienianie wody w wino. Emitując pieniądze, kawałki papieru, za pomocą kontroli popytu i podaży pieniądza przekształcają te kawałki papieru w dobra materialne, w nieruchomości, ruchomości, złoto, inne metale szlachetne, surowce, płody. Zamieniając wodę w wino posiedli 99% majątku świata. Zbliżają się do celu, wtedy ukażą swoją twarz, i prawdę , że to ONI są Bogami na Ziemi, że nie ma dobra i że jest tylko władza i pieniądze, a dobro jest wiecznym niewolnikiem przemocy.
  Zorganizowali już tyle wojen, które kosztowały życie setki milionów ludzi, spowodowali nieprawdopodobne cierpienia , głód i nędzę i pytają GDZIE JEST WASZ BÓG ?! A jego nie ma, nikt nie zstąpił na Ziemię ! Zacierają ręce kiedy widzą w modlitwie złożone ręce przeciwko pałkom, pistoletom, karabinom, lufom. Są coraz bliżej swego celu, a wszystko to dzięki biernym, ogłupionym masom, głupcom którzy oddali im wynalazki i wiedzę by mogli coraz doskonalej gnębić rodzaj ludzki, dzięki tym którzy dali się zwieść służąc pierwotnemu złu, które przyoblekło szaty dobra.
  Cel coraz bliżej , już mogą żyć 150 lat, do 2030 roku posiądą technologię jaka zapewni im 250 lat życia. Wierzą w potęgę sztucznej inteligencji , że ta rozwiąże im wszystkie zagadki istnienia, że za chwilę czeka ich życie wieczne na cudownej planecie Ziemia, jaką chcą zawłaszczyć wyłącznie dla siebie.
  By po raz kolejny dać masom dowód swojej boskości, upewnić masy że ich los jest zapisany i że nie mają na niego wpływu każdy otrzyma znamię bestii, czip który uczyni człowieka wiecznym niewolnikiem. Już dziś kontrolowane przez nich media prześcigają się w budowaniu atmosfery grozy, oto nadchodzi znamię bestii w biblii zapisane, uklęknijcie, ukorzcie się , bo trud wasz daremny, a protest skazany na porażkę. Wierne owieczki, te same które tak ufnie szły do gazu, podajcie swe ręce, oddajcie swe ciała, a MY Bogowie już się o was zatroszczymy.
  Czy słyszycie w Kościołach by bili w dzwony, czy Wasz wikary, proboszcz, czy biskup nawołują do odrzucenia znamienia bestii ? Czy Wasz Kościół mówi o zagrożeniu i wzywa dla walki z szatanem ? A może łatwej będzie dać na tacę, szybciej wznieść nowa parafię, kupić dobry samochód który w potrzebie nie zawiedzie ?
  Wielokrotnie o tym pisałem , że ONI mają pełny dostęp do informacji, a jako jedyni dostęp do informacji prawdziwej. Pierwsi dowiadują się o nowych technologiach i pierwsi je wykorzystują, często zatajając ich istnienie, by zaprogramować ich wykorzystanie w odpowiednim czasie, tak by umocnić swoją władzę i panowanie nad miliardami ludzi.Tak było z czipami.
  Pierwsze mikroczipy pojawiły się w latach 70-tych i ich celem było identyfikowanie bydła i koni. W 1984 roku pewien Profesor z Uniwersytetu Nowej Południowej Walii opracował mikroczip niobioanowo-litowy który był nadajnikiem i odbiornikiem fal radiowych.Do tego czipa można było wysłać sygnał z orbity na który on odpowiadał podając swój unikalny , tylko jemu przypisany numer. Czip miał długość 0,8 mm i grubość rzędu tysięcznych milimetra. Ten czip udoskonalono, a na jego bazie firma z doliny krzemowej wyprodukowała kilka miliardów mikroczipów jakie odsprzedano firmie Siemiens już w latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku. Te mikroczipy zostały wszczepione wielu nieświadomym ludziom przy szczepieniach, podawaniu leków, czy pobieraniu krwi. System testowano zatem już od drugiej połowy od lat osiemdziesiątych i testuje do dziś.
  Stworzono system satelit szczelnie monitorujących Ziemię i system bramek w miastach śledzących posiadaczy czipów. Czip RFID , bo o niego chodzi, pełni różne funkcje. Po pierwsze lokalizuje posiadacza czipa, można go śledzić w czasie rzeczywistym od momentu wszczepienia czipu przez całe życie i zapisywać tę historię na nośniku elektronicznym. Po drugie czip pełni rolę konta bankowego. Za jego pomocą dokonywane będą wszelkie transakcje za życia człowieka. Dlatego wycofywane są stopniowo pieniądze z obiegu. Po trzecie czip to pełna informacja o stanie zdrowia, o ciśnieniu krwi, liczbie czerwonych, czy białych krwinek krwi, funkcjonowaniu organów. Czip to kontroler fal mózgowych, zdolny do przesyłania odpowiednich sygnałów do mózgu, przekazywania komunikatów, czy sterowania pracą mózgu za pomocą odpowiednich częstotliwości i uruchamiania procesów chemicznych w organizmie przez odpowiednią stymulację mózgu. Czip to urządzenie rejestrujące poziom hormonów, akcje serca. Czip to narzędzie absolutnego zniewolenia.
  Warto dodać że jest już dostępna technologia tatuowania na ręce lub czole niewidzialnego znaku w formie kodu kreskowego. Taki tatuaż zawiera dane personalne potrzebne do ustalenia obiektu (nie człowieka ) i numeru jego konta w ewidencji.
  To oczywiste że nie będzie łatwo przekonać ludzkość do wszczepienia im czipów. Dlatego przygotowania do przekonania ludzi by zgodzili się sami wejść do dożywotniego więzienia trwają od lat 70-tych ubiegłego wieku. W tym celu stworzono na całym świecie raje podatkowe, które przez lata umożliwiały elicie pomnażanie nieprzebranego i tak bogactwa. Stymulowano rozwój wszelkiej przestępczości. Służby państw, choćby CIA, rozpowszechniały narkotyki , budowały sieci ich sprzedaży, stymulowano wszelką patologię, pranie brudnych pieniędzy, handel organami, produkcję podróbek, przestępstwa skarbowe, unikanie opodatkowania, rozpowszechniono korupcję wśród polityków, zbudowano wielki system oszustwa w sporcie , ustawianie wyników meczy, każdej dyscypliny jaka weszła do zakładów bukmacherskich, po to by w odpowiednim czasie ujawnić skalę tych patologii i pod pretekstem walki z nimi zagonić bydło do klatki.
  Wielką rolę w tym procesie odgrywają dziennikarze których nazywam KAPO nowoczesnych obozów koncentracyjnych. To zdegenerowane i nikczemne , podłe kreatury , gotowe sprzedać każdego za pieniądze. Nie muszę nikomu tłumaczyć , że mafijna organizacja dziennikarzy służy swoim Panom, właścicielom stacji telewizyjnych, radiowych i gazet oraz mediów elektronicznych. Tak jak uderzyła ta sfora w Kościół Katolicki aferą Spotlight , tak teraz dostała zlecenie na przygotowanie gruntu pod Wielkie Czipowanie. Temu ma służyć właśnie afera Pana Papers. Dziennikarze śledza to co zbudowali ich szefowie z leity przez lata. Mają dokładne dane, bo kto może więcej wiedzieć o przestępczości niż ci którzy ją organizowali. Co znamniene będą wikłać w te sprawt tych którzy stoją za elitą, choćby Królową Anglii, by dać jej alibi , by pospólstwo myślało że to nie jest ptrzebiegły plan elity do której królowa Anglii należy. Proste, prymitywne umysły, jak sądzę, czym prędzej wszczepią sobie czip by dać dowód swej uczciwości i poprzeć walkę z „patologią”,do zego nakłaniać je będą wszystkie media. Zdzwią się wielce kiedy przyjdzie czas wielkiej redukcji mas.
  Zapytacie co z przestępczością zorganizowaną. Od dawna szefowie mafii, karteli pozostają w zażyłym związku z państwem, ci ludzie są już dawno częścią tego państwa, ponadnarodowej elity rządzącej światem. Te osiem tysięcy rodzin rządzących światem nie będzie miało czipów tylko specjalne znaki na skórze rozpoznawane przez droidy , nanoroboty i roboty. Powstaną strefy czystego powietrza, czystej wody, strefy zamknięte dla ludzkich śmieci , jakie dostępne będą tylko wybranym. Tak samo będzie z jedzeniem , piciem, lekami, ochroną zdrowia, bezpieczeństwem. Po zaczipowaniu , czyli po przejęciu permanentnej kontroli nad masami, dojdzie do ostatecznego procesu likwidacji klasy średniej i masowej depopulacji.
  Formowanie korporacyjnego komunizmu, kolejnej fazy, poprzedzającej utworzenie EDENU na Ziemi, przedostatniego szyderstwa z religii, nastąpi przez likwidację klasy średniej właśnie przez czipowanie. które wywoła rewolucyjne zmiany w gospodarce i stosunkach społecznych.
  Czipy doprowadzą do zamknięcia aparatu skarbowego i wyrzucenia z pracy setek tysięcy ludzi. Przestaną istnieć zawody księgowego, doradcy podatkowego. Trzeba będzie istotnie zredukować sądownictwo i ogromną część infrastruktury związanej z przedsiębiorczością, bowiem kontrola rynku i rozliczeń bezgotówkowych przez informacje przekazywane przez chipy doprowadzi do usunięcia z obrotu sporów i zaległości finansowych. Zniknie z czasem korupcja, handel narkotykami, nielegalny hazard. Te dziedziny już przejmują korporacje. Oplatają świat gry hazardowe, bukmacherstwo, legalizują marihuanę jako używkę rekreacyjną. Za 10-15 koncerny będą dystrybutorem legalnych narkotyków, odpowiedników kokainy, czy extase. Czipy i informacja w nich zawarta usuną stopniowo z obrotu przestępstwo , zniknie zorganizowana przestępczość, mafia, dojdzie do likwidacji wielu pionów służb i policji. Czipy będą kontrolować stan zdrowia ludzi i zajdzie potrzeba stopniowego eliminowania lekarzy. Już dziś systemy informatyczne przejmują sektor ubezpieczeń.
  Po likwidacji klasy średniej nastąpi depopulacja mas , których nikt i nic nie będzie w stanie już obronić. Równolegle elity zaczną czyścić planetę, usuwać odpady, zanieczyszczenia z powietrza, ziemi i wody. Sztuczna inteligencja odtworzy cały ekosystem, rafy koralowe, wielkie połacie zieleni, wymarłe i wybite gatunki zwierząt, odłowione gatunki ryb, skorupiaków, czyste ekologiczne uprawy, zboża, owoce, warzywa i bydło hodowlane.Tak ludzkość przejdzie katharsis , a elita zanurzy się we wszechświat, a na Ziemi w naukę, w sztukę, poezję, muzykę i naturę ( AGORA ). Już dziś trwa zażarta walka o to kto znajdzie się w tej elicie, kto wejdzie na pokład ARKI jaka zabierze nielicznych do tego RAJU na Ziemi.

 208. volviak19 said

  U PROGU WIELKICH PRZEMIAN
  Czy potraficie sobie wyobrazić to co wydarzy się już niebawem, za 15 lat, najdalej za 20 ? Sądzicie że to kolejna fatalistyczna wizja nieodległej przyszłości ?
  To co nas czeka to jakby przejście po wąskiej, kołyszącej się kładce nad przepaścią. Wielu czeka na ten moment , bo każdy widzi tu swoją szansę na odwrócenie biegu wydarzeń na swoją korzyść, chce zepchnąć innych z tej kładki i pierwszy znaleźć się po drugiej stronie i być może odciąć kładkę i zrzucić resztę w przepaść. To bardzo skomplikowany układ złożony i tylko wielka inteligencja może uczestniczyć w tej grze o przyszłość.Tyle ile zainwestujecie dziś w wierną wam inteligencję, którą wesprzecie, która poprowadzi naród, to tyle stworzycie sobie szans w walce o przyszłość. W wyborze kierujcie się faktami , niech wyłącznie czyny mówią o nich, po czynach ich poznacie.
  Detroit, Pittsburgh, Nowy Orlean, South Bend, Flint to dziś miejsca dużego bezrobocia i szerzącej się przestępczości, symbole upadku przemysłu w USA, przede wszystkim przemysłu samochodowego.
  Wbrew pozorom to nie jest przypadek, takie rodziny jak Fordów, Guggenheimów, Morganów, Rockefellerów, Carnegie nie popełniają błędów. One wiedziały już 30 lat temu że przemysł samochodowy w znanej nam postaci nie ma przyszłości. a wszystko przez technologię i postęp. By z niego jak najdłużej czerpać trzeba go było przenieść do stref niskich kosztów, do Azji, Ameryki Południowej i Europy Środkowo-Wschodniej. Usuwając przemysł z USA rozpoczęto dostosowywanie amerykańskiego rynku pracy do planowanych przeobrażeń.Te zmiany dokonywane są finezyjnie , by uniknąć poważnych napięć i problemów. Amerykę toczą konflikty rasowe, kulturowe. Bezrobocie i przestępczość mogą doprowadzić do kulminacji nastroje społeczne.
  Proces demontażu klasy średniej jest bardzo zaawansowany w USA. Przesuwa się klasę średnią w dół, tylko nieliczni trafiają do góry. Już teraz z ponad 700 zawodów w USA jakie istniały jeszcze 30 lat temu aż 46% zastępowana jest już przez technologię. Odbywa się to pewnym kosztem, ale nie widać na razie by groziło to rewolucją. Elita ma jednak poważne obawy. To tłumaczy tak rozbudowany w USA system opresji, to przejście od demokracji do faszyzmu, o jakim przekonywał w swoim filmie Aaron Russo.
  Wybudowano obozy FEMA, utworzono dodatkowych 17 służb specjalnych, rozbudowano policję, stworzono permanentny system inwigilacji każdego Amerykanina, zbudowano system szkolnictwa produkujący debili , w końcu, wobec braku pełnego zaufania do armii, stworzono prywatne, korporacyjne wojsko .Także na wypadek buntu stworzono systemy GWEN i HAAARP, by w razie konieczności wykorzystać sygnały niskich częstotliwości do zdławienia oporu.
  Z tych samych obaw organizuje się krwawe strzelaniny, by mieć pretekst by odebrać Amerykanom prawo do broni , tej strzelającej przede wszystkim ogniem ciągłym ( Las Vegas ), by wierne elicie i skierowane przeciwko narodowi amerykańskiemu oddziały wojska, policji zdobyły przewagę nad obywatelami i zdolne były w razie oporu szybko zdławić bunt lub rebelię i utrzymać władzę oligarchii.
  Rząd Trumpa jest także wynikiem nerwowości w łonie amerykańskiej elity, która przestała ufać politykom , jacy także są przeznaczeni do likwidacji. Dlatego do rządu Trumpa desygnowano wiernych elicie wysokich rangą wojskowych, szefów koncernów i korporacji , bezpośrednie zaplecze oligarchii. Warto zatem pilnie śledzić co robi rząd Trumpa, bo to rząd któremu powierzono wyjątkową misję.
  To oczywiste, w pierwszym etapie zmian zlikwidowana zostanie klasa średnia, bowiem ona stanowi największe zagrożenie dla zmian. Posiada inteligencję zdolną ujawnić spisek wymierzony w ludzkość, ona będzie próbować rozbudzić klasy niższe do walki o życie. To wyjątkowy przypadek kiedy trzy klasy , najniższa, średnia i wyższa mają wspólny interes, bowiem klasa oligarchów będzie stopniowo te klasy eliminować wykorzystując jedne przeciwko drugim. Po klasie średniej klasę najniższą rękoma klasy wyższej , a potem klasę wyższą nanorobotami, droidami ,czy odpowiednim promieniowaniem. Technologicznie ludzkość przekroczyła właśnie granice niewykrywalnego skrytobójstwa.Ofiary nie tylko nie są w stanie obronić się przed atakiem ,ale nawet nie będą świadome ataku. Dlatego dziś możliwym jest ludobójstwo na niewyobrażalną skalę bez winy i bez kary. To bardzo kusząca perspektywa dla tych którzy marzą o władzy nad wszystkim co żyje na Ziemi.
  To Was pewnie zaskoczy, ale to był jeden z powodów rozebrania bloku wschodniego , notabene stworzonego także przez te pięć rodzin , o jakich wspomniałem wyżej. Unia Europejska to wielki rynek , postanowiono zatem przekształcić blok wschodni, a konkretnie państwa Europy Środkowej i Wschodniej w obszar niskiego dochodu i tu przenieść produkcję, logistykę także z upadających koncernów motoryzacyjnych z USA. Sprytnie przeniesiono ich siedziby do Holandii czy Anglii, by uzyskały status koncernów europejskich i płaciły niskie podatki. Nikt oczywiście nie ma zamiaru budować Polski , chcą ją po prostu okresowo wykorzystać, a potem już trwale wykreślić z mapy świata.
  Pytanie tylko jak to się odbędzie. W łonie wąskiej elity trwa spór czy ma to się odbyć drastycznie, przez usuniecie 95% obecnej populacji wojną, głodem, pandemiami i kataklizmami czy też nieco łagodniej , przez budowę korporacyjnego komunizmu żywcem wyjętego z książki Kinga Campa Gilette. Jedni chcą usunąć 95% populacji szybko i drastycznie, żeby ci na dole nie zdążyli się zorganizować, inni przekonują że można to zrobić jednak metodycznie, ich zdaniem „humanitarnie”, usunąć jedynie część populacji, stopniowo, przez sterylizację, żywność modyfikowaną genetycznie, środki ochrony roślin, rozpylanie w powietrzu trujących substancji, szczepionki, leki , wodę, promieniowanie elektromagnetyczne, promieniowanie mikrofalowe, skalarne, stopniowo poddając populację permanentnej kontroli przez kontrolę narodzin, likwidację płci, za pomocą czipów , obrotu bezgotówkowego, kompatybilnych systemów kontroli jednostki, grup i społeczeństwa.
  Jest jednak inny scenariusz wydarzeń.
  Analizując dane demograficzne świata na przestrzeni ostatnich 67 lat z zaskoczeniem wielu z was zauważy dziwną anomalię – niebywały wzrostu populacji Azji i Afryki.
  W 1950 roku w Azji mieszkało 1,2 mld ludzi dziś żyje tam 4,25 mld ludzi. Z kolei w Afryce populacja wzrosła sześciokrotnie w ciągu 67 lat, z 200 mln w 1950 roku do 1,2 mld w roku 2017. To procesy całkowicie odwrotne do tych jakie mamy w Europie i USA, gdzie co prawda notuje się wzrost poziomu populacji, ale tylko z tego powodu że za wzrostem tym stoi wielka imigracja.
  Trudno powiedzieć na co liczyły elity godząc się na tak niebywały wzrost populację Azji i Afryki, kiedy jednocześnie sterylizowały Europę i USA. Można domyślać się że chodziło o stworzenie wielkiego rezerwuaru taniej siły roboczej dla wielkich korporacji. Być może komuś się to może nie spodobać, ale fakty mówią same za siebie, to proces marginalizacji rasy białej , która topnieje w zastraszającym tempie. Wygląda to tak jakby zaplanowano odwrócenie biegunów świata. Azja przejmie rolę centrum światowych finansów, zdynamizuje procesy ekonomiczne i społeczne w Afryce i w Ameryce Południowej, a Europa i USA staną się tym czym była Azja i Afryka oraz Ameryka Południowa do tej pory. Potężny BRICS spycha system z Bretton Woods jak czołg spycha z drogi kolejne wraki samochodów.
  I taki może być niespodziewany skutek planu budowy przez elitę Nowego Porządku, co widać coraz wyraźniej. Po drugiej stronie kładki mogą znaleźć się państwa BRICS i zepchnąć USA i Europę Zachodnią w przepaść. Dla Polski oznacza to scenariusz najczarniejszy z możliwych. Elity USA, Anglii gdzie są centra światowych finansów, będą walczyć zażarcie o zachowanie pozycji za wszelka cenę. Oznacza to że będą dążyć do destabilizacji Azji , do wywołania wielkiego konfliktu na azjatyckim kontynencie. Polska w tym planie jest areną konfliktu , tak jak całe Międzymorze, to Ziemia przeznaczona do wypalenia, napromieniowania , by gospodarkom państw Azji uniemożliwić transfer dóbr i usług na inne kontynenty, by zamknąć BRICS na azjatyckim kontynencie i zmusić Chiny, Rosję i Indie do rywalizacji między sobą i odebrać im narzędzia do budowy nowego centrum sterującego wymianą dóbr i usług.
  Jak widzicie każda z tych wizji jakie tu prezentuję jest dla Polski bardzo niekorzystna. Tylko wspólna i zdyscyplinowana współpraca Polaków, dokonanie mądrego, świadomego wyboru, mogą spowodować że będziemy mieli wpływ na bieg wydarzeń, że będziemy zdolni do zabezpieczenia przyszłości naszym dzieciom. I co najważniejsze, mamy większe szanse tu, w naszej ojczyźnie , niż za granicą. Nie rozumiem dlaczego o tych sprawach nie rozmawiamy głośno i publicznie, to są dziś sprawy dla naszego narodu najważniejsze. Przed nami decyzja po której stronie stanąć i tę decyzję musimy podjąć świadomie i odpowiedzialnie.

 209. VA said

 210. Cholera said

  205 Lyly… ALE BZDETY!!!! OMG!!!

  208. Pan czy Pani VA po truciu nas falszywkami dochtora J podaje cos bardziej interesujacego.. potencjalnie przynajmniej.
  VA – warto tego sluchac przez 35 minut?
  Dlaczego warto?
  pozdr.

 211. Lily said

  Re 209;Cholera
  Prosze mnie powiedziec,kto stoi za wszelkim
  ZLEM (wojny,glod,przymusowe szczepionki, niewolnictwo itd) Hybrydy= dzieci szatana.

 212. NICK said

  Pani Lily.
  pan Maćko [cholera] jest ATEISTĄ.

 213. zenek trąba said

  Cholera: To tylko dla odwrócenia uwago człowieczej biomasy. Jeśliby chcieli zdepopulowac świat, mają na to o wiele prostsze, szybsze i tansze sposoby niż GMO, czy szczepionki, czy nawet chemtrailsy. Na dzień dzisiejszy dla jakichś przyczyn nie chcą jeszcze depopulacji. Mogą chcieć ludzkość zmodyfikować, ale jeszcze nie zredukować. Tak to wygląda.

 214. Boydar said

  Oni już nie wiedzą, czego chcieć. Wszystko się poszło pier*dolić. Jedyne co im zostało, to póki mogą (co się sprowadza do ‚żyją’) robić nam w poprzek. Różni mają różne pomysły, jak to w poprzek ma wyglądać. Dokładnie na zasadzie – „a niechby mu te owce zdechły”, obojętnie na co.

  A wszystko przez „krew Jego …”. Tak to jest, jak się nie wie co się mówi, i z kim wchodzi w alianse.

 215. gość said

  Pałac Kultury zniknie z Warszawy? Padła data

  – Nie mam nic przeciwko zburzeniu Pałacu Kultury i Nauki, ale musielibyśmy szybko zbudować w tym miejscu coś sensownego – stwierdził wicepremier i minister kultury Piotr Gliński, pytany o pomysły zburzenia PKiN na 100-lecie niepodległości.

  W przyszłym roku wypada 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Prowadzący „Poranną rozmowę” w RMF FM Robert Mazurek zapytał swojego gościa, wicepremiera Piotra Glińskiego, czy z tej okazji PiS zburzy Pałac Kultury i Nauki w Warszawie. Minister Gliński bez chwili namysłu odparł, że „są takie pomysły”, ale „on się akurat tym nie zajmuje”.

  http://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/palac-kultury-zostanie-zburzony/6phzrsh

 216. gość said

  Duda krytykuje nacjonalizm

  Prezydent Andrzej Duda podczas spotkania z mieszkańcami Krapkowic zdecydował się przypomnieć sobie lata swojej młodości, spędzone jako działacz Unii Wolności, dlatego w charakterystycznym dla tego środowiska stylu oskarżania idei nacjonalistycznej o wszelkie zło tego świata. Jednocześnie Duda po raz kolejny użył argumentów dotyczących „antysemityzmu”, który jego zdaniem wyklucza z polskiej wspólnoty narodowej, a swoje słowa wypowiedział w dniu publikacji skandalicznego oświadczenia ministerstwa spraw zagranicznych Izraela na temat Marszu Niepodległości.

  http://autonom.pl/?p=20139

 217. Lily said

  Re 214;Gosc
  A te Glinskie to jakie maja korzenie?.
  Takie jak pierwszy naczelnik w III.R.P ?.
  Mowi sie,ze naczelnik zatrudnia tylko
  swojakow,”lepszy sort”. ‚We the people”
  (my ludzie),jak mowia najwybitniejszy ekonomista posrod historykow.

 218. PISKORZ said

  Inside the trojan horse was a stereotyped caricature of a Middle Eastern man with a long nose, wearing a suicide vest and carrying a banner which read „I’m a refugee.” ZE STRONY AL JAZEERA..o naszym Marszu Niepodległości..!!

 219. gość said

  Kapitan Bąba said
  2017-11-14 (wtorek) @ 12:23:45

  re 192 Gość.
  to już wiecie dlaczego w lutym bodajże po po powrocie z Izraela „rząd polski” usztywnił stanowisko w sprawie medycznej marihuany. Zarówno jeżeli chodzi o dostępność (bariery) jak i uprawę. Chyba coś napisałem tutaj na ten temat + załączyłem kilka ciekawych linków.
  —————————-
  http://www.polishexpress.co.uk/polska-zalegalizowala-medyczna-marihuane

 220. gość said

  Lily said
  2017-11-14 (wtorek) @ 16:39:48

  Re 214;Gosc
  A te Glinskie to jakie maja korzenie?.
  Takie jak pierwszy naczelnik w III.R.P ?.
  Mowi sie,ze naczelnik zatrudnia tylko
  swojakow,”lepszy sort”. ‚We the people”
  (my ludzie),jak mowia najwybitniejszy ekonomista posrod historykow.
  ——————————–
  Gliński tyle lat był członkiem UW to wiadomo, że korzenie ma właściwe.W ogóle jest to nieudacznik, wielokrotnie opisywany negatywnie u p.Łabody i przez R.J.Nowaka.

 221. gość said

  RT zarejestrowano w USA jako „zagranicznego agenta”

  Departament Sprawiedliwości USA zażądał od rosyjskiej stacji telewizyjnej RT America, by zarejestrowała się do poniedziałku jako zagraniczny agent. Redaktor naczelna RT i Sputnika Margarita Simonian nazwała działania amerykańskich władz „barbarzyństwem”.

  „Mając do wyboru sprawę karną i rejestrację, wybraliśmy to drugie. Składamy w związku z tym życzenia amerykańskiej wolności słowa i wszystkim tym, którzy w nią jeszcze wierzą” – powiedziała pedaktor naczelna RT i Sputnika Margarita Simonian.

  Ministerstwo Spraw Zagranicznych Rosji poinformowało wcześniej, że rozważane są formy i metody odpowiedzi Moskwy w związku z tą sytuacją.

  Szef Ministerstwa Łączności i Środków Masowego Przekazu Nikołaj Nikiforow poinformował, że odpowiedź Rosji na żądanie amerykańskich władz, by stacja RT zarejestrowała się jako zagraniczny agent, będzie „lustrzana”.

  https://pl.sputniknews.com/swiat/201711136703236-Sputnik-RT-w-Ameryce/

 222. gość said

  Nie ma to jak prawdziwa miłość

  [Oddajemy obcym polski węgiel. Gigantyczny sabotaż władz warszawskich. J.B. ]

  http://www.wyszperane.info/2017/11/12/nie-ma-to-jak-prawdziwa-milosc/

 223. PISKORZ said

  Z RT „ISRAEL FURIOUS AFTER ANTI SEMITIC RALLY TAKES PLACE IN POLAND..”

 224. gość said

  Prezes IPN: chcemy współpracować z Ukraińcami

  Polski Instytut Pamięci Narodowej nie ma zamiaru zrywania współpracy z Ukraińcami, pomimo zakazu poszukiwań i ekshumacji szczątków polskich ofiar na terenie Ukrainy.

  Polski Instytut Pamięci Narodowej nie zamierza wycofywać się ze współpracy ze stroną ukraińską. Dotyczy to także organizowania spotkań w ramach Polsko-Ukraińskiego Forum Historyków, w których udział bierze m.in. skompromitowany szef ukraińskiego IPN Wołodymyr Wjatrowycz – wynika z odpowiedzi, którą Kresy.pl otrzymały z Instytutu Pamięci Narodowej.

  https://kresy.pl/wydarzenia/spoleczenstwo/prezes-ipn-chcemy-wspolpracowac-ukraincami/

 225. Boydar said

  https://lublin.onet.pl/chcemy-zlobkow-zamiast-strzelnic-partia-razem-krytykuje-pomysl-pis/mnll4s8

  A matki na kasę do Lidla !

 226. Maćko said

  212. Dokladnie, Zenku, Lemingi juz sa tak odmuszczone, ze lapia sie na byle bzdety… a uczyc sie nie chca, czytac nie potrafia, analizowac ledwo ledwo a syntetyzowac to w ogóle.

  Gość – czekam niecierpliwie na odpowiedz Rosji w sprawie szykan USanskich w stosunku do RT. Mam nadzieje, ze bedzie ostra i dla USanów dotkliwa!

 227. gość said

  Te ekskluzywne, ręcznie robione meble są przeznaczone dla… kotów

  Myślisz, że drapak to szczyt luksusu w kociej rzeczywistości? Grubo się mylisz. Zespół rzemieślników z Okawy w Japonii wpadł na pomysł stworzenia ekskluzywnych mebli dla kotów.

  https://www.salon24.pl/video/15791,te-ekskluzywne-recznie-robione-meble-sa-przeznaczone-dla-kotow

 228. gość said

  Izraelska agentura rozstawia po kątach.

  Prezes fundacji „From the Depths” (po naszemu byłoby „De profundis”), przedstawiający się jako „dumny Żyd pochodzenia polskiego” łaskawy był złożyć zawiadomienie do prokuratury ws. „ekscesów podczas MN”:

  Jako dumny Żyd polskiego pochodzenia jestem oburzony i wstydzę się, że obywatele tego kraju mogą dokonywać tak haniebnych czynów. Oczekuję, że prokurator podejmie działania przeciwko tym pojedynczym osobom, które złamały prawo” – powiedział Daniels, cytowany w komunikacie Fundacji, przekazanym PAP.

  http://macgregor.neon24.pl/post/141041,izraelska-agentura-rozstawia-po-katach

 229. gość said

  Danse Macabre nad grobem III RP

  Zmieniająca się sytuacja polityczna, a zwłaszcza potrzeba jak najszybszej agresji na Rosję, w której III RP ma odgrywać kluczową rolę, spowodowała wprowadzenie na warszawski stolec agentury sterowanej bezpośrednio z amerykańskiej centrali.

  Kilka dni temu byłem świadkiem dyskusji grupki młodzieży na temat miejsca emigracji po zakończeniu nauki. Nie było w tym nic nadzwyczajnego, gdyż z doświadczenia miejsc publicznych wiem, że ta tematyka stanowi jedno z głównych zagadnień od lat nurtujących młode pokolenie. Jednakowoż, na tle wszystkich innych nacji świata, zjawisko to stanowi skrajną patologię. Nawet w Somalii, czy w dawnym siermiężnym PRLu młodzi zastanawiali się nad tym czy osiągnąwszy wiek dorosły zostać strażakiem, lekarzem, czy kolejarzem, a nie gdzie wyemigrować.

  http://drnowopolskiblog.neon24.pl/post/141039,danse-macabre-nad-grobem-iii-rp

 230. Maćko said

  https://www.magnapolonia.org/w-norweskiej-szkole-w-swieta-bozego-narodzenia-dzieci-beda-czytaly-wersety-z-koranu/
  Norweska szkoła podstawowa w mieście Skien włączy do czytań świątecznych podczas Świąt Bożego Narodzenia dwa wersety z Koranu. Kierownik Referatu Edukacji w Skien, Grete Gjelten, tak to uzasadniał:

  „Powodem włączenia wersetów Koranu do świątecznych czytań jest budowanie szacunku i zrozumienia między różnymi religiami”.

  W szkole tej dla 40 procent dzieci język norweski jest drugim językiem, jak twierdzi norweska blogerka Hanne Tolg. Dodała ona, że działania szkoły są dziwaczne, ponieważ Boże Narodzenie nie jest świętem islamskim.

  Jak zauważyła blogerka, całe pokolenie Norwegów będzie teraz w procesie dorastania być poddawane praniu mózgu, „wierząc, że Allah i Koran mają coś wspólnego z Bożym Narodzeniem”.

  Działania podjęte przez szkołę w Skien zostały zignorowane przez norweskie media głównego nurtu, ponieważ „nie chciały one ściągnąć zainteresowania nacjonalistów ani pobudzić narodowej debaty”. O sprawie zrobiło się głośno, gdy napisała o tym na swoim blogu Tolg.

  Więcej:

  Julespill med koranvers på barneskole i Skien

 231. gość said

  Maćko said
  2017-11-14 (wtorek) @ 17:53:27
  —————————
  Prawie każdy kto pisze prawdę o Rosji jest nazwany ruskim agentem, dlatego nie dziwi głos z Departamentu USA, zwał jak zwał.Dla nas jest to kolejny dowód, z jakiego źródła pochodzi ten przydomek.Poczekajmy!

 232. gość said

  Rumunia nowym tygrysem gospodarczym. Po obniżce podatków kolejne miesiące fenomenalnych wyników. Wyprzedzili Chiny

  Rumunia staje się jednym z najszybciej rozwijających się krajów świata. W III kwartale odnotowała blisko 9% wzrostu gospodarczego.

  Rumunia nie przestaje zadziwiać ekspertów ekonomicznych i bije kolejne rekordy wzrostu gospodarczego. Kiedy w II kwartale odnotowała wzrost aż 6,1% rok do roku, ekonomiści spodziewali się lekkiego spadku do 5,8%.

  Tymczasem wzrost wyniósł aż 8,8% czyniąc Rumunię jednym z najszybciej rozwijających się krajów świata. Rumunia prze do przodu szybciej niż Chiny, które odnotowały 6,9% wzrostu i Wietnam z 7,5%.

  Bukareszt od kilku lat systematycznie obniża i upraszcza podatki. VAT obniżono w sumie już o 5 punktów proc. do 19%. Od stycznia 8-krotnie wzrośnie kwota wolna od podatku, która wyniesie ok. 24 tys zł .

  http://nczas.com/wiadomosci/europa/rumunia-nowym-tygrysem-gospodarczym-po-obnizce-podatkow-kolejne-miesiace-fenomenalnych-wynikow-wyprzedzili-chiny/

 233. Kapsel said

  Ukraińska prokuratura rozpatruje możliwość celowego spowodowania wypadku, w którym zginęło pięciu ukraińskich politologów.

  Ukraińscy śledczy podejrzewają, że wypadek drogowy, w którym zginęło pięciu ukraińskich politologów, wracających z konferencji w Warszawie, mógł być spowodowany umyślnie – wynika ze szczegółów śledztwa ujawnionych w poniedziałek przez Ukraińską Prawdę.

  https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/ukraina/wypadek-ktorym-zgineli-ukrainscy-politolodzy-wracajacy-polski-byl-przypadkiem/

 234. Lily said

  Troche wiadomosci z 2 maja 1926 r.
  http://jbc.bj.uj.edu.pl/Content/321214/NDIGCZAS012582_1926_018.pdf

 235. Boydar said

  mały kawałek z (234)

  Znany u nas pewien książę co pałace ma,
  lgnie do żydów całą duszą jak do światła ćma.
  Książe judo marzycielem, z żydem za pan brat,
  Żyd mu dawno przyjacielem, żyd to jego świat.
  Żyd dostarcza do majątku mąkę. gwoździe, sól,
  od samego już początku gryzie go jak mól.
  Bierze mleko i tnie lasy, adwokat też żyd,
  książę żywi całe masy tych plugawych gnid.
  Czego książę lgnie do żydów, jak do światła ćma?
  Pewnie w swych książęcych żyłach krew semicką ma.

  Zastanów się książę panie, nawróć póki czas.
  Jeśli trochę uczciwości i honoru masz.
  Bo całej arystokracji zrobisz wielki wstyd,
  gdy powiedzą żeś nie książę lecz plugawy żyd.

  Dzisiaj ? A niech se mówią, a co to komu przeszkadza …

Sorry, the comment form is closed at this time.