Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Szlęzak: Karanie za (głupie) poglądy?

Posted by Marucha w dniu 2017-11-12 (Niedziela)

Polska polityka w stosunku do Ukrainy przetacza się od zdrady do głupoty. Zdradą była i jest zgoda, a nawet akceptacja na “banderyzację” polityczną Ukrainy.

Głupotą jest próba odwetu z polskiej strony metodami, którymi banderowscy politycy na Ukrainie posługują się w stosunku do Polaków. Tworzenie listy Ukraińców, którzy za propagowanie banderyzmu mają mieć zakaz wjazdu do Polski i próba penalizowania głoszenia ideologii OUN – UPA niczego nie zmienią, a przede wszystkim nie spowodują, że wpływy banderyzmu na Ukrainie osłabną. [Ale może spadną, k…a mać, wpływy bnderyzmu W POLSCE? – admin]

Zapewne stanie się wręcz przeciwnie. Zapewniam, że wiem, co piszę. Wspomniane posunięcia sprowadzają polską politykę do poziomu zwolenników banderyzmu na Ukrainie. Nie chodzi przy tym o pokazywanie intelektualnej i moralnej wyższości. Chodzi o to, żeby nasze jednoznaczne potępienie banderyzmu nie prowadziło do zaostrzania relacji polsko – ukraińskich, choć to coraz trudniejsze.

Polska polityka powinna zmierzać do tego, by Ukraińcy zrozumieli i uznali nasze racje bez rzucania ich na kolana [zadanie skazane na powodzenie… – admin].

Dlatego pan Włodzimierz Wiatrowycz powinien mieć prawo wjazdu do Polski, ale żadna uczelnia czy inna instytucja nie powinna go tu zapraszać jako historyka, czy szefa ukraińskiego IPN-u. Pan Wiatrowycz powinien mieć prawo wjazdu do Polski jako osoba prywatna po uprzednim sprawdzeniu, czy jego obecność nie zagraża porządkowi prawnemu Rzeczpospolitej.

Co więcej, pan Wiatrowycz powinien mieć prawo głosić na terenie Polski swoje kłamstwa na temat działalności OUN – UPA. Powinien mieć w Polsce prawo wydawania o tym książek. Dlaczego? Po prostu dlatego, że Polska to wolny kraj w którym działają instytucje i nie brak niezależnych osób, które albo mają ustawowy obowiązek, albo osobiście im na tym zależy, żeby żaden Wiatrowycz nie zakłamał prawdy o zbrodniach OUN – UPA na Polakach. [Bua ha ha ha! A jak jest z prawem wydawania książek na temat działalności żydostwa? – admin]

Zamiast odwetu, który poza mściwą satysfakcją nic nie daje, potrzeba wspomagania na Ukrainie środowisk, niezależnych mediów, wydawnictw i naukowców, którzy nie chcą budować ukraińskiej świadomości narodowej na micie założycielskim banderyzmu. Dla nich powinny być otwarte polskie uczelnie. Oni powinni być promowani przez polski rząd i parlament. Dla nich powinny być stypendia i w Polsce, i na Ukrainie.

Jak dotąd nic takiego nie ma miejsca. Głupotą jest karanie za głoszenie nawet najbardziej obrzydliwych poglądów, jeżeli nie są podżeganiem do łamania prawa. Państwo dowodzi swojej siły, a naród mądrości jeżeli swoboda głoszenia takich poglądów nie narusza porządku w państwie i nie deprawuje narodu, bo mają w sobie taki potencjał intelektualny i moralny, żeby bez przemocy w jakiejkolwiek postaci skutecznie się temu przeciwstawić. Owszem, można mieć wątpliwości czy obecne państwo polskie ma w sobie taki potencjał.

A Państwo uważacie, że taki potencjał w Polsce jest?

Andrzej Szlęzak
https://konserwatyzm.pl

Komentarzy 17 to “Szlęzak: Karanie za (głupie) poglądy?”

 1. Mariusz said

  Dawno takich bzdur nie czytałem…
  To jakaś czytanka dla grzecznych przedszkolaków?
  Ten pan naprawdę jest tak naiwny, czy tylko takiego z jakiegoś powodu udaje w interesie banderowni..?
  Jak on sobie wyobraża tę „pracę u podstaw” i „przekonywanie” Ukraińców że OUN-UPA było „be”? Na Ukrainie grożą 3 lata ciupy za „podważanie dobrego imienia UPA” – już choćby z tego powodu nikt się „przekonać” nie da. A „przekonywujący” dostanie w najlepszym razie od SBU 5 lat zakazu wjazdu na Ukrainę. 🙂

  „Głupotą jest karanie za głoszenie nawet najbardziej obrzydliwych poglądów, jeżeli nie są podżeganiem do łamania prawa.”

  No i tu się właśnie kłania brak penalizacji banderyzmu w Polsce…

  Zresztą nie chce mi się nawet punktować tych wszystkich zawartych w artykule idiotyzmów.
  Skąd wy tego banderofila wytrzasnęliście..?

 2. Archer said

  Rzygać mi się chce na ten pseudointelektualny bełkot Szlęzaka na postępowanie Ukraińców i gloryfikowanie przez nich zbrodniarzy z OUN-UPA. Przecież to co ten Szlęzak wypisuje, to tak menażeria z (nie)rządu warszawskiego postępuje już od prawie 30 lat względem Ukraińców i żadnego dobrego efektu to nie przynosi (niech jeszcze „prezydęt” naszego bantustanu niejaki Duda zawiezie ukraińcom następne 4 miliardy i przeprosi ich dodatkowo w imieniu „całego narodu” polskiego).
  Inne kraje się nie cackają. Jak reżim kijowski uchwalił w szkolnictwie dyskryminację mniejszości narodowych na Ukrainie – węgierskiej, słowackiej, rumuńskiej, polskiej, to Węgry zablokowały szczyt NATO – ukraina.

 3. Zborowski said

  Co moze uzdrowic w POLSCE zycie polityczne.Ano ;;;;;;;;ZMIANA WLADZY.A do tego ;swiatowy ;;;;;;;sanchedryn nie dopusci (ONZ=NATO=MFW=Unia=jewropejska)
  I tyle w tym temacie.

 4. Dziadzius said

  Jakies 40-50- lat temu , tak mniej wiecej +/- kiedy prawo wolnego myslenia zostalo kobieca sila ” zamknietwego rozkroku” wytorwane z umyslu ludzkosci przez idiotyczne koncepty takie jak „politically correct” i „women’s supreme right” , powstalo myslenie „negatywnej logiki” i ten tu artykul jest pierwwszej klasy dowodem tego spaczonego myslenia. —-n.p.’cytat’…….
  „”Tworzenie listy Ukraińców,…..niczego nie zmienią,….nie spowodują, że wpływy banderyzmu na Ukrainie osłabną.–Zapewniam, że wiem, co piszę.””
  To jest ta ‚negatywna logika’ ktora juz widzi nieszczescie zanim wysechlby atramant na papierze ustawy i powoduje ustawy ktore sa nic nie warte wzgledem ich wartosci dla spolecznstwa czy to w biznesie czy w poprawie spolecznej. I tak dla poparcia glupty tych negatywnych logoik podszywajacych sie pod PRAWA OBYWATELA, ten nastepny ‚cytat”——–
  „Co więcej, pan Wiatrowycz powinien mieć prawo głosić na terenie Polski swoje kłamstwa na temat działalności OUN – UPA. Powinien mieć w Polsce prawo wydawania o tym książek. Dlaczego? Po prostu dlatego, że Polska to wolny kraj w którym działają instytucje i nie brak niezależnych osób, które albo mają ustawowy obowiązek””–
  —i tu teraz widzimy ten falsz i podstep tej negatywnej logiki — A wiec to jest zle i bezowocne zeby miec liste banderowcow ale to nie jest zle i bardziej owocne miec zdrajce roglaszajacego zdrade bo Polska jest WOLNYM KRJEM — a jak dlugo.- bo wiemy ze komunizm nie powstal jednego dnia o 8 rano ale drazyl roznorodene spoleczenstwa przez lata i lata i wlasie takim samym „prawem wonosci ” az do sukcesu w ZSSR– I kedy ten falszywy eksperyment sie rozlozyl kosztem chyba 100 miljonow ofiar to on nie zginal ale sie przebral w juz nie w komunizm ale „Spoleczne rownouprawniene” ktore to uprawnienie jedzie na wozku „dywersji rasowej” i ktora DZIS niszczy Amerke jak termit od srodka i ktora dzis sprowadza ludzi do krajow ktore nie sa w stanie juz utrzymac swojej TOZSAMOSCI NARODOWEJ — i to zaczelo sie od tej glupiej’negatywnej logiki’ ze nic sie nieda zrobic bo wszystko jest przeciw prawu demokracji ale nie przeciw prawu podboju od wewnatrz. .

 5. jazmig said

  Niech Szlęzak wpuszcza do swojego domu ludzi, którzy obrażają jego, domowników oraz gości, ale Polska nie jest jego własnością i ja nie życzę sobie w Polsce banderowców, ani lansowania tych nazistów.

 6. Regina said

  Można ten artykuł skwitować: powiedział co wiedział. ………..”chodzi o to,żeby nasze jednoznaczne potępienie banderyzmu nie prowadziło do zaostrzenia relacji polsko-ukraińskich. No i tutaj autor odsłonił całkowicie swoją twarz.Zapytam,co robiliśmy dotychczas? Dotychczas to Ukraińcy rzucali nas na kolana.W imię dobrych relacji z banderowcami,byliśmy w stanie znieść wszystko,ale upokarzania Polaków nie było końca,w końcu miara się przebrała,bo k…stwo ma jakieś granice. Rozumując jak autor tych wypocin,to powinniśmy wszystkim pozwolić na wszystko. Również tym co hołubią Hitlera.Pozwólmy więc,aby jak grzyby po deszczu,powstawały pomniki Bandery w Polsce. Pozwólmy,aby gazety niemieckie pisały,że to były Polskie obozy zagłady.Pozwólmy Żydom oskarżać Polaków o mordowanie Żydow itp,itd.Nawet gdyby Polska była wolnym krajem(ja w to wątpię),to zawsze są jakieś granice wolności.A gdy ich nie ma,to już jest całkowite dno.

 7. Jerzy said

  Widać coraz silniejsze parcie na zmuszenie Polaków do chodzenia do łóżka z banderowcami. Coś takiego mógł wymyślić albo jankeski debil albo nienawidzący Polski żydłak.

 8. Joannus said

  ”.. potrzeba wspomagania na Ukrainie środowisk, niezależnych mediów, wydawnictw i naukowców, którzy nie chcą budować ukraińskiej świadomości narodowej na micie założycielskim banderyzmu. Dla nich powinny być otwarte polskie uczelnie. Oni powinni być promowani przez polski rząd i parlament. Dla nich powinny być stypendia i w Polsce, i na Ukrainie.”

  Jakiż hojny dobrodziej upadliny się prezentuje.
  Niech mądrala naganiacz wyjmie swe pieniądze i wspomaga, a nie rządzi się owocami pracy Polaków. Niech bierze sobie pożyczki i funduje stypendia.
  Jeszcze za mało durniowi angażowania się dla ukrów, jeszcze ich mu za mało.

 9. Bodzio said

  Ten osobnik to – cytując klasyka – już z niejednego komina wygartywał. Za wikipedią:

  Do 1999 był działaczem Stronnictwa Narodowo-Demokratycznego. Później należał do Przymierza Prawicy. W wyborach parlamentarnych w 2001 bez powodzenia kandydował do Sejmu z listy Prawa i Sprawiedliwości. W 2002 wraz z Przymierzem Prawicy przystąpił do PiS. W wyniku bezpośrednich wyborów w 2002 został prezydentem Stalowej Woli (z ramienia komitetu Sprawiedliwość i Praworządność). Następnie wystąpił z PiS i pozostawał bezpartyjny. W 2006 ponownie wybrano go na stanowisko prezydenta (…). W 2010 z własnego komitetu uzyskał reelekcję na kolejną kadencję. Popierał Janusza Korwin-Mikkego i Nową Prawicę. Następnie współpracował kolejno z Ruchem Narodowym i z Polską Razem. Potem, w wyborach w 2014, przegrał prezydenturę miasta w pierwszej turze głosowania (ponownie startując z własnego komitetu).

  W kwietniu 2015 wstąpił do Polskiego Stronnictwa Ludowego. Został asystentem społecznym w stalowowolskiej filii biura poselskiego Jana Burego i Dariusza Dziadzio, a następnie kandydatem PSL do Sejmu w wyborach parlamentarnych w 2015 (nie uzyskał mandatu).

  Autorytet jak jasna …

 10. .243 said

  ad1 -wytrzasneli ze St Woli

 11. AlexSailor said

  Admin

  „Głupotą jest karanie za głoszenie nawet najbardziej obrzydliwych poglądów”
  Pod warunkiem, że są to poglądy antypolskie oczywiście?

  Co do artykułu, to tu niewątpliwie sprawdza się reguła – „nie dyskutuj z idiotą, bo najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a później pokona doświadczeniem”.
  Szkoda czasu na sensowną dyskusję nad rzeczami oczywistymi.

  Polskie (?) rządy (zdrady narodowej?) od lat budują banderyzm na ukrainie wspierając go ze wszystkich sił, a na dodatek z zamieszkałych tam Polaków, Rusinów wszelkich denominacji, Łemków, Węgrów, Rosjan, Rumunów, Tatarów, i innych, budują od podstaw nie istniejący wcześniej naród ukraiński.
  Przy czym NIC nie robią, by przywrócić świadomość narodową u zamieszkałych tam kilkunastu milionów ludzi z polskimi korzeniami.

  Nie wierzę, że autor jest idiotą, a zatem musiałby być zadaniowany.
  O co w tym wszystkim chodzi?

 12. Boydar said

  Praktycznie podchodząc do zagadnienia, nie da się ukra Wiatrowycza powiesić uprzednio go nie wpuściwszy … to oczywiste, Watsonie.

 13. Jerzy said

  Macierewicz zmieniając pod osłoną nocy tablice na GNŻ pokaza Polakom i całemu światu, że Polska dla UPAiny jest tylko prostytutką, którą banderowcy mogą dymać kiedy chcą, nie płacić za to, a jak będzie taka potrzeba, to na nią naszczać ciepłym banderowskim moczem.

  Dla potwierdzenia tego statusu, nazajutrz banderowiec Wiatrowycz zapowiedział, że oprócz bycia banderowską prostytutką, Polska musi jeszcze odbudować wszystkie pomniki poświęcone UPA.

  https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/ukraina/wjatrowycz-pewny-zakazu-wjazdu-dla-polski-bedzie-polacy-musza-odbudowac-pomniki-upa/

 14. https://wiernipolsce1.wordpress.com/2017/02/02/polacy-ukraincy-slowianie-kto-miedzy-nas-sieje-nienawisc/

 15. Boydar said

  Panie Kosiur, czyj plemnik i w czyją macicę zapoczątkował „naród ukraiński” ? Co panu szkodzi powiedzieć, po tylu eonach to już chyba nie tajemnica …

 16. Dziadzius said

  @14,Rzeczpospolitapolska said,..
  No niby geograficznie to „ukraincy” sa naszymi bracmi slowianami ale tak z taka SAMA miloscia jaka Kain darzyl SWEGO brata Abla– ani mniej ani wiecej!.

 17. JerzyS said

  Pan Ślęzak nie ma swoich poglądów.
  Pan Ślęzak ma swoje Interesy

  Pan Ślęzak jest do wynajęcia , a kto go wynajął?

Sorry, the comment form is closed at this time.