Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Polska uległa presji i przyłączy się do projektu unijnej obrony wojskowej. „Zainicjowany przez Niemcy i Francję”

Posted by Marucha w dniu 2017-11-13 (Poniedziałek)

„W poniedziałek ministrowie około 20 państw unijnych, w tym Antoni Macierewicz, podpiszą dokument uruchamiający tzw. stałą strukturalną współpracę w dziedzinie wojskowej (PESCO)” – donosi „Rzeczpospolita”.

Polska początkowo była przeciwna projektowi.

Unia próbowała tego wiele razy. Po raz pierwszy inicjatywa może zakończyć się sukcesem – mówiła Sophia Besch, ekspertka think tanku Centre for European Reform w Londynie [a cóż to za cudaczna intytucja? – admin].

Projekt zainicjowany przez Francję i Niemcy ma szansę powodzenia również dzięki temu, że ostatecznie zdecydowała się do niego przystąpić Polska, która jest bardzo ważna ze względu na swoje położenie geograficzne i potencjał militarny. [A czy Polska sobie coś przy okazji utargowała? – admin]

Gra o równowagę strategiczną jeszcze się nie zakończyła. Ale chcemy ją prowadzić wewnątrz PESCO – powiedział „Rzeczpospolitej” Konrad Szymański, sekretarz stanu ds. europejskich. Rząd długo wahał się czy przystąpić do tego projektu, ostatecznie jednak uległ Unii. [Jak zwykle… – admin]

W poniedziałek państwa, które są chętne do przyłączenia się do programu notyfikują swój udział. Nie będzie to 28 krajów, ponieważ udział nie jest obowiązkowy.

„Nieoficjalnie dyplomaci w Brukseli mówią o grupie około 20 państw, która obejmuje na pewno największe, czyli Niemcy, Francję, Włochy, Hiszpanię i Polskę. Do PESCO mogą też przystąpić kraje neutralne, które nie są członkami NATO. Austria już zapowiedziała, że zrobi to w poniedziałek, Irlandia ma dołączyć później” – podała „Rzeczpospolita”.

Nowa inicjatywa będzie się skupiać na dwóch obszarach – tworzeniu zdolności bojowej i wykonywaniu operacji. [Np. rozbijaniu demonstracji i tłumieniu strajków? – admin]

http://nczas.com/

 

Komentarzy 15 to “Polska uległa presji i przyłączy się do projektu unijnej obrony wojskowej. „Zainicjowany przez Niemcy i Francję””

 1. Jerzy said

  Ciekawe czy Polska dostała na to zgodę z Kijowa?

 2. Marucha said

  O ile uleganie naciskom państw takich, jak USA czy Niemcy mogę jakoś zrozumieć (choć nie usprawiedliwić) – o tyle podporządkowanie się gównianemu pseudopaństwu Ukraina jest dla mnie głęboko upokarzające.

 3. Slav said

  i połączy się rasą — https://www.youtube.com/watch?v=zsj2cBU5hts

 4. Jerzy said

  Najbardziej upokarzające jest to, że nawet Polacy biorący udział w Marszu Niepodległości występują pod ukraińską flagą. Proszę obejrzeć filmik aldżaziry i zobaczyć jak dumnie powiewają ukraińskie flagi. Czy to tylko presja, czy już jesteśmy wasalami Kijowa?

 5. Nina said

  Do 1: Świetne pytanie!
  Z każdym dniem przywilejów dla (nieproszonych) gości przybywa. Nawet sądy czuwają, aby (nieproszonym) gościom nie działa się krzywda. Np. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Łodzi orzekł, iż świadczenie 500+ może być wypłacane obcokrajowcowi, nawet gdy nie wszyscy członkowie rodziny przebywają w Polsce. To efekt wcześniejszej odmowy prezydent miasta w stosunku do ukraińskiej obywatelki, posiadaczki Karty Polaka – Tamary K.
  Chodzi o więcej niż jedno dziecko Tamary.

 6. Lily said

  A czy wiary w Boga,ktos im zabrania?.
  Ponoc obecna wladza jest „katolicka i
  narodowa”, za taka bynajmniej chce uchodzic.Najwieksza partia narodowo
  -katolicka, na czele ktorej stoi „wielki
  Polak i gorliwy Katolik”. : > )
  W III.R.P.buduje sie najwiecej budowli
  sakralnych w Europie, ba na Swiecie.

 7. NICK said

  Panie RomanieK i inni podobnie piszący, pod, wiadomym artykułem.
  To kolejny dowód, że Polski już nie ma… .

  Katakumby.
  Wiarę Prawdziwą i GENY zachować; polskość tudzież.

  Obserwuję też zalew rotarian.
  Głównie z usraela.
  Młodych.
  Tzw. wymiana, bo, dzieci, młodzież, polskich? katoliczników jadą na rok do szkół usraelskich.
  „Polska edukacja” lasuje miózgi.
  Tamtejsza dokończy.

 8. volviak19 said

  Tak ludzie z Polski będą potrzebni na mięso armatnie do partyzantki z maczugami i z kastetami.
  Pozwolę przytoczyć sobie 2 komentarze:

  Kazimierz Rychter Te 100 tys. Ludzi z Marszu Niepodległości jest szykowane na mieso armatnie, wskazują im co mają krzyczeć, kogo mają nienawidzić, potem dadzą broń do ręki i wyślą na Rosję i powtórka będzie z 1944 r.
  Ludzie, w większości młodzi i bardzo młodzi nie umieją analizować, w szkołach już dawno nie uczy się logiki
  Ta krytyka ze strony zachodu, absurdalnie nie oznacza sprzeciwu- to jest zgoda na takie działanie- jest to celowe. Socjologicznie wiadomo że jeśli jakieś działanie jest krytykowane, poniżane i ścigane, tym więcej ma zwolenników, więcej ludzi się przyłącza i taki ruch się rozrasta a potem jest wykorzystywany do określonych celów- tych co go zorganizowali- vide Solidarność
  Zaczęło się od Tuska, który sciągał bojówki, policję nastawiał Antifę.
  Na Marszach z początku było 30 tys potem 50 tys. teraz ponad 100 tys. ludzi. Potrzebują armii ludzi do wykonania ich zadania. TYLKO ŻE CI MŁODZI LUDZIE NIE WRÓCĄ A POLSKA ZOSTANIE ZNISZCZONA. Patriotyzm jest ważny i ceniony, warto walczyć o Polskę, ALE WALCZYĆ CIĄGLE O CUDZE INTERESY TO JEST SAMOBÓJSTWO I TOTALNA GŁUPOTA. OD ŚREDNIOWIECZA NAS NAPUSZCZAJĄ- GŁÓWNIE NA ROSJĘ I TO PRZEWAŻNIE PRUSAK/ NIEMIEC, WATYKAN, ANGLIA LUB IZRAEL.
  PORA Z TYM SKOŃCZYĆ DLA DOBRA OJCZYZNY,
  JEŻELI CHCECIE WIELKIEJ I NIEPODLEGŁEJ POLSKI.
  Zbyszek Gojny Czy to było spontaniczne czy ktoś steruje tym wszystkim?….proszę nad tym się zastanowić. Ponadto, jak już pisałem 28 czerwca jest prawdziwym świętem niepodległości…komu zależy na tym by tak nie było? Kto burzy pomniki, kto i po co tworzy rusofobię i straszy ludzi rosyjska agresją? Kto i w jakim celu dzieli, sortuje Polaków na zwalczające się grupy? Kto i po co świętuje żydowskie święto Chanuki w pałacu, sejmie i senacie? Kto i po co na okrągło opowiada o Polsce jako ziemi POLIN? Kto i po co sprowadza na polską ziemię obce wojska Bundeswehrę i ludobójców z US Army? Kto i po tworzy ustawę by obce wojska mogły legalnie strzelać do Polaków? Kto i po co sprowadza Ukraińców milionami, daje im obywatelstwo i emerytury? Kto i po co wypłaca odszkodowania żydom za niemieckie zbrodnie? Kto i po co tworzy z Polski jakąś wschodnią flankę i pole do masakry Polaków? Kto i po co wysyła polskich żołnierzy na nie swoje wojny?…pytania można mnożyć.
  MARSZ ZMANIPULOWANYCH IGNORANTÓW – POD HASŁEM „MY CHCEMY BOGA”
  Paczta i uczta się….”Boga chcą” patrioci z bożej łaski…
  Nie PRACY, nie GODZIWEJ PŁACY, nie BEZPŁATNEJ SZKOŁY, STUDIÓW, nie dostępnej BEZPŁATNEJ SŁUŻBY ZDROWIA, BEZPIECZNEJ GODNEJ STAROŚCI….itd…
  Nie chcą odbudowy polskiego przemysłu i handlu.
  Nie chcą suwerennej bitej w Polsce(!) złotówki nieobciążonej lichwą.
  Nie chcą wygnać precz partyjnych okrągłostołowych szemranych podżegaczy wojennych, kolaborantów i złodziei.
  Nie chcą wygnać precz konkordatowych oszustów i złodziei…a przecież watykański krk jest już największym w Polsce właścicielem ziemskim.
  Nie chcą wygnać precz okupacyjnych wojsk Bundeswehry i ludobójców z US Army z ziemi polskiej, sprowadzonej przez chanukową Dudę i banderowca jawnego Kaczyńskiego.
  DUŻO TEGO CZEGO NIE CHCĄ……wymienić nie sposób…
  Oni chcą BOGA! „patrioci” pełzający na klęczkach.
  Dostaną go. Oj dostaną. I to oryginalnego, niepodrobionego Jahve.
  Jeszcze im się odechce…

 9. NICK said

  Ano.
  Volwiak19.

 10. hulsz said

  ad.8 Niech Pan sie nie martwi od wymachiwania flaga po browarku do realnej walki na polu bitwy gdzie lele sie prawdziwa krew a nie piwo jeszcze daleka droga.Wspolczesny mlody Polak (moze poza malym wyjatkiem )ma w dupie Polske i mysli tylko do jakiego kraju wyjechac zeby zarobic dobre pieniadze.Reszta to tylko tlo.Rozpadaja sie cale rodziny boi matka czy ojciec nie chce wrocic do biednej Polski a co dopiero tu mowic o obronie ojczyzny.Kto z gajowki wyjechal z Polski raczka w gore .Przyznaje sie bez bicia ze ja tez.

 11. NICK said

  a DO KOGO? Pan to mówi?
  Ech.

 12. Premizlaus said

  Kiedy Unię Europejską szlag trafi?

 13. ZT said

  Sekunda 22 filmu z komentarza 4. Proszę zatrzymać klatkę i zlustrować, co na niej jest. Omen jakiś, czy co… (szyld sklepu w tle hasła Królowo Korony Polskiej, wstawiaj się za nami)

 14. Yah said

  Przecież sami się nie organizują. Ktoś im mówi co maja mówić, robić, zamawia banery, transparenty. Przecież wszystko po to by Polskę i Polaków przedstawić na świecie jako nałogowych rasistów i nazistów.

  Kto to robi i po co wiemy.

  A już transparenty z JPII – czołowym promotorem ekumenizmu, kosmopolityzmu i NWO świadczą o bezmyślności jego uczestników.

  To tak jak by na pochodzie pierwszomajowym, na Placu Czerwonym w latach 20-tych w ZSRR pojawił sie transparent z ….. rodzina carską

 15. Pinxit said

  Podoba mi sie taki zwrot w ostatnim zdaniu: „Nowa inicjatywa bedzie sie skupiac na dwoch obszarach”.
  Wlasciwie nic zlego w skladni, gramatyce i polszczyznie.
  Ale jak mozna walic kupe na dwoch obszarach rownoczesnie?

Sorry, the comment form is closed at this time.