Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Krajobraz po Marszu…

Posted by Marucha w dniu 2017-11-14 (wtorek)

Marsz Niepodległości w Warszawie stal się centralnym wydarzeniem imprez związanych ze Świętem Niepodległości. Profesor Adam Wielomski zachęca w związku z tym do dyskusji o sensie i bezsensie kontynuowania Marszu.

I ja włączę się do tej dyskusji. Najpierw powiem komu Marsz jest cały czas potrzebny.

Otóż Marsz jest niezbędnie do życia potrzebny „Gazecie Wyborczej”, stacji TVN, PO i reszcie środowisk tak zwanej lewicy oraz kilku aktorom, którym polskość nieznośnie ciąży albo ich wręcz brzydzi.

Marsz jest dla nich koronnym dowodem na to, że Polska wpada w łapska faszystów, antysemitów i innych nacjonalistów. W tej optyce Marsz jest zagrożeniem dla demokracji, Unii Europejskiej, wolności skrobanek i stosunków homoseksualnych. I wybiórczo słuchając wykrzykiwanych haseł oraz odczytując treść różnych transparentów może się to nawet zgadzać. W tym sensie Marsz uzasadnia istnienie tej tak zwanej lewicy i daje jej paliwo do działania.

Aż dziw, że do tej pory nie zwrócili się do Georga Sorosa, żeby dofinansował organizację Marszu, bo wtedy już nie tylko polskie i europejskie lewactwo mogłoby krzyczeć o zagrożeniu faszyzmem, rasizmem i antysemityzmem.

Marsz jest również potrzebny jego organizatorom, ale nie bardzo wiadomo do czego. Jakikolwiek cel Marszu przychodzący na myśl kończy się tym, że efekt jest odwrotny od zamierzonego. Jeżeli celem Marszu jest przygotowanie narodowców do przejęcia władzy, to dzieje się odwrotnie. Jeżeli celem marszu jest mobilizacja osób i środowisk do jakiejś akcji politycznej, to również tego efektu nie ma. Wielotysięczne tłumy na marszu nie zamieniają się na tłumy przy urnach wyborczych. Marsz jest jak święta kościelne w polskim katolicyzmie.

To jest coroczne jednorazowe święto, po którym jego uczestniczy rozchodzą się i nic z tego nie wynika. I tak do następnego marszu. [A co niby ma wynikać? Obalenie rządu? – admin]

Wreszcie Marsz jest potrzebny wszelkim ekstremistom i politycznym oszołomom, bo ten jeden raz mogą zaistnieć i zostać zauważeni, a nawet znaleźć się w centrum uwagi. Na co dzień są marginesem i tego jednego dnia służą za dowód faszyzacji Polski. Oni również powinni zwrócić się do Sorosa o dofinansowanie, a jak odmówi, to zagrozić, że następnym razem nie wezmą udziału i wtedy teoria o faszyzacji Polski po prostu się zesra.
[Do ekstremistów i oszołomów zaliczymy niewątpliwie sześcio- czy ośmioletnie dzieci, biorące udział w święcie – admin]

Na koniec krótko o tym komu Marsz Niepodległości nie jest potrzebny. Marsz nie jest potrzebny endekom, choć endeckie hasła wykorzystuje. Nic nie wnosi do narodowej myśli politycznej ani nie tworzy sprawnej organizacji politycznej. [A ma wnosić i tworzyć? To od tego są święta? – admin]

ONR i Młodzież Wszechpolska coraz bardziej oddalają się od tego czym była i być powinna narodowa myśl polityczna. Z roku na rok przekonuję się, że powiększa się różnica między mną endekiem, a różnymi środowiskami nazywającymi siebie narodowcami. Nie ma myśli, jest bieganie po ulicach. Nie ma skutecznej organizacji, jest akcyjność i mącenie w głowach. A jeszcze kilka lat temu była szansa, żeby było inaczej.

Andrzej Szlęzak
fot. Jan Bodakowski
http://www.mysl-polska.pl

Furiackie ataki euroszumowin z różnych krajów na Marsz Niepodległości dowodzą, iż jest on bardzo potrzebny. Co by p. Szlęzak sobie nie wyrozumował.
Admin

Komentarzy 31 to “Krajobraz po Marszu…”

 1. Kapsel said

  UE ZAŻĄDA OD POLSKI POTĘPIENIA „KSENOFOBICZNEGO I FASZYSTOWSKIEGO” MARSZU NIEPODLEGŁOŚCI?

  Według doniesień Polsat News europarlamentarzyści chcą potępienia Marszu Niepodległości przy okazji debaty o praworządności w Polsce.

  Eurodeputowani pięciu grup politycznych w Parlamencie Europejskim zgłosili poprawkę do projektu rezolucji w sprawie praworządności w Polsce, która przewiduje wystosowanie wobec Polski żądania potępienia Marszu Niepodległości. – podał we wtorek portal tygodnika DoRzeczy powołując się na korespondencję Polsat News z Brukseli.

  https://kresy.pl/wydarzenia/polityka/ue-zazada-polski-potepienia-ksenofobicznego-faszystowskiego-marszu-niepodleglosci/?utm_source=notification&utm_medium=browser

 2. Boydar said

  Popieram opinię Pana Gajowego, w całej rozciągłości. Rozebrać wszystkiego na atomy nie rozbierzemy. Jednak jeśli wszystkie postępactwo świata wyje dziko na samą myśl, to chuj im w dupę, maszerujmy. Może chociaż oni dobrze wiedzą co dla nich złe.

  ——
  Właśnie tak. Róbmy wszystko, co sprawia, że euroszumowiny toczą pianę z pyska. Bądźmy również rasistami i antysemitami – bo, k.m., nikt name tego nie może zakazać, prócz Boga.
  Admin

 3. gość said

  Tommy Robinson: Europo,Francja obudźcie się: w Polsce nie żadnych zamachów.

  Dzieci, młodzież i starsi na pochodzie.

 4. Jestem zaskoczony unikaniem prawdy o Marszu. Wszystkie media Zachodnie zawyły jednym tonem i przyrównywaniem Polaków do Nazi III Rzeszy. Po drugie ujawnił się potworny strach okupanta Polski . Stąd to wojsko z USA – no przecież nie na Rosję się pojawiło. Wojsko USA zostało sprowadzone do ochrony okupanta Polski który trwa na tym stanowisku w naszym kraju od 1945 roku. Przedtem miał ochronę wojsk sowieckich . Teraz przy coraz wyraźniejszych wątpliwościach Narodu Polskiego zauważono że król jest nagi. Nie mają pewności czy Polskie wojsko i policją będą strzelać do Polaków – tak jak to się działo w dobrych dla nich i bezpiecznych czasach w PRL!! Ten Marsz nie nazywa się bez powodu Marszem Niepodległości!!

 5. brys said

  Trzeba tylko pisać gdzie idziemy i z kim. Żeby nie było jak np. w którymś powstaniu z tymi chorążymi.

 6. joe@joeland.com said

  Z marszu nic nie wynika, bo jest typowym przejawem polskiej wersji patriotyzmu. Polska wersja patriotyzmu jest bardzo plytka, to sa puste gesty takie jak cykliczne skladanie wiencow pod roznymi pomnikami upadlych spraw.
  Powyzej jest artykul przypominajcy ”dokonania” rzadu Buzka. Czy komus z tej ekipy spadl wlos z glowy za to co zrobili? Czy ktokolwiek domaga sie, zeby spadl? Nie, bo zdecydowana wiekszosc spoleczenstwa nawet nie zdaje sobie sprawy, ze zostala wydymana, a reszcie to zwisa i powiewa, bo ”tak widocznie mialo byc”.
  Ponadto uwazam, ze zbiorowe akty patriotyzmu w Polsce nie konsoliduja spoleczenstwa na dluzej niz sam ten akt trwa. Niby jest sprzeciw przeciwko obcej kulturze, a jej powolny zalew trwa: patrz dane migracyjne zaprezentowane tu kilka dni temu i cisza o tym.
  Ten marsz jest bardzo podobny do marszow na 1 maja w latach 80tych: wypada na nim byc, ale po odfajkowaniu mozemy zajac sie czym innym.

 7. Dziad Wernyhora said

  ad 6.
  Z marszu nie ma wynikać żadna „operacja kinetyczna” czy inna rozróba.
  Jednym z celów marszu jest budzenie świadomości u tych, którzy jej jeszcze nie mają, marsz ma funkcję edukacyjną, mówione są słowa, których nie ma okazji powiedzieć w innych okolicznościach.
  Celem jest pokazanie liczby – to nie jakaś garstka oszołomów, stetryczałych starych dziadków albo pijanych kiboli.
  Zarówno „obojętni Polacy” jak i „czynniki zewnętrzne” muszą zobaczyć tę liczbę, bo ta liczba to tak jak próba z bronią jądrową na poligonie – budzi respekt, zaniepokojenie lub strach a jednocześnie nikomu nie szkodzi.

  I ja się cieszę że budzi skowyt, zaniepokojenie lub strach w wrogów , bo taki jest cel tego marszu.

 8. Joe said

  Nie mam na mysli zadnych zadym tylko sklonienie ok. 70% uprawnionych do glosowania i do odsuniecia od wladzy tych, ktorzy przy niej sa of 1989 r. Ale musiala by w koncu jakas realna sila powstac. Sam czyjstam skowyt niczego nie zmieni.

 9. veri said

  Wstawie tu swoje komentarze umieszczone na S24 :

  Niewatpliwie Marsz Niepodleglosci byl ( i jest ) baza do organizowania roznego rodzaju propagandowych, antypolskich zadym … i czy to czasami nie byl glowny motyw powolania go do zycia i przy okazji uczynienie z niego wentyla dla Polakow ( niech sobie pospiewaja ” Jeszcze Polska … ” , pokrzycza ” raz sierpem, raz mlotem … „, pomachaja bialoczerwonymi, ). Duzo by analizowac.
  12.11.2017 20:34

  I w zwiazku z domaganiem sie delegalizacji :

  … a teraz drodzy Polacy koniec tej zabawy, zanurzamy sie.

  Z perspektywy czasu i zadym jakie byly organizowane na te okolicznosc … tym Marszem zainteresowani ugrali to co chcieli ugrac czyli wentyl pod Polakow i puszczona w swiat opinia o faszystach. Perfekcyjna robota.
  14.11.2017 17:36

  ps. mnie ciekawi to ilu uczestnikow tego Marszu bylo swiadomych tego do jakiej ( pod pozorem patriotyzmu, polskosci ) gry ich przemyslnie wciagnieto ?
  14.11.2017 17:59
  ——————————-

  Adekwatne ?

 10. Boydar said

  „… tylko skłonienie ok. 70% uprawnionych do glosowania i do odsunięcia od władzy tych, którzy przy niej są of 1989 r …”

  … Diogenesa leżącego śmiertelnie rannego w kałuży krwi, spotkał jeden z jego przyjaciół. Widząc chmary much siedzące na ranach umierającego filozofa, gniewnie je odgonił. Diogenes ostatnim tchem wyszeptał tylko -„po coś je odganiał, te były już nażarte i tylko siedziały syte, teraz przylecą nowe głodne…”

  Pan to przemyśli, Panie Joe …

  Putin wyszedł z innego założenia – ten kto nasrał musi posprzątać. Godne to i sprawiedliwe, podejrzewam też, że słuszne i zbawienne.

 11. Pinxit said

  To taka pamiatka z czasow pochodow 1-Majowych i 22 Lipca..
  Ale wtedy tlumy skandowaly: Pokoj.
  Teraz domagamy sie rewolucji: „Odebralismy rewolucje naszym wrogom! To my jestesmy rewolucja” – „Jak idziemy z Bogiem to nikt nas nie zwyciezy”! „Polska bezie narodowa albo zadna”- krzyczeli z podium organizatorzy.
  I taka perelka:
  „Modlmy sie o holokaust dla muzulmanow”.
  Widac niektorym marzy sie kolejne ludobojstwo.

  Jeszcze zeby choc jeden transparent byl o „kolorowym” sejmie.

  Nie, nie widac bylo radosci z uzyskanej niepodleglosci.

 12. Sebastian said

  W myśl takiej retoryki P. Szlęzak to nam Polakom Katolikom, Narodowcom i Endekom etc. etc. są potrzebne i na rękę marsze i parady gejów i lesb i innych pokrak, koncerty m.in. nergala i innych satanistów, czarne marsze aborterów, chochole tańce chazarów , żydów i kozaków, tłumy na ulicach allahakbarów, bambusów i innych nacji nie z tej części świata itd. itp. Ale na szczęście moje mnie to by wqrviło do szpiku kości i pewnie 99% gajówkowiczów też, więc skoro marsz tak się nie podoba to właśnie jest potrzebny i to bardzo, bo uni się bardzo boją scalania żywiołu Polskiego, tłumów ludzi co się nie wstydzą flagi Polski, śpiewać polskich pieśni, składać hołd wybitnym Polakom np. Dmowskiemu. Jeśli Panu Panie Szlęzak wstyd za tych ludzi to Pan albo nie Polak albo nie zasługuje Pan na to zaszczytne miano.

 13. Sebastian said

  Panie Pinxit wg mnie to przebierańcy byli, oni zawsze łyżkę dziegciu w beczkę miodu wpierdzielą by to wykorzystać do własnych celów propagandowych

 14. Joe said

  Panie Boydar, moze i te diogenesowskie muchy byly juz nazarte, ale te nasze solidarnosciowo-okraglostolowe jakos nazrec sie nie chca …

 15. Boydar said

  To nie o to nawet chodzi, Panie Joe. Jasne, że mucha i anakonda nigdy się nie nażrą. Ale wreszcie mają coś konkretnego do stracenia. To trzeba było stworzyć, taki właśnie układ. Oczywiście, że myśmy za to zapłacili, życiem i krwią. Ale pokłady wiekowych grzechów, w sporej części śmiertelnych, lepiej odpokutować „tu” niż „tam”. Słowo harcerza.

 16. PolExit said

  Marsz winien byc demonstracja poparcia dla politycznej parti jej wartosci i polityki przez nia reprezentwanych.
  Skoro wciaz nie ma, poza zydokomuna PO-PiS-SLD, zadnej polskiej partii ktora odgrywalaby jakakolwiek znaczaca role na scenie spolecznej i politycznej argumenty autora maja sens.

 17. Marek said

  Pan Boydar jest zawsze pozytywnie ustawiony. Uczy nas tu, że cokolwiek by się działo, dobrze, czy źle, z nią tj wolą nieba, zawsze zgadzać się trzeba.

 18. Boydar said

  W sumie, tak; bo jeśli tli się w nas choć resztka człowieczeństwa, Bóg ją na na pewno zobaczy, i zawsze będzie chciał nam pomóc.

 19. Kapsel said

  To nagranie podbija sieć. Amerykanin zestawił ,,nazistowkie Święto Niepodległości” w Polsce z radosnym 11 listopada na Zachodzie Europy [WIDEO]

  Jack Posobiec, amerykański dziennikarz i aktywista, który ma polskie korzenie, zamieścił na Twitterze nagranie, pierwotnie udostępnione przez ONR Małopolska z wymownym tytułem.

  Nazistowski marsz w Polsce vs belgijskie święto tego samego dnia

  https://niezlomni.com/nagranie-podbija-siec-amerykanin-zestawil-nazistowkie-swieto-niepodleglosci-polsce-radosnym-11-listopada-zachodzie-europy-wideo/

 20. zenek trąba said

  Sama demonstracja nie jest żadną prowokacją. Polacy się spotkali i świętują i wolno im. Żaden wentyl społeczny, bo władze jak (prawie) każde inne nie boją się wyników głosowania i nie będziemy argumentować dlaczego. Za to jak zwykle, odpowiednie frakcje czy tez siły wykorzystują marsze rozmaite dla przeprowadzania najrozmaitszych prowokacji. Slogan o kolorach nie ma najmniejszego sensu. (Trzydzieści lat temu na ten przykład prezesem polskiego związku biegaczy na przełaj w Chicago był nie pamiętam imienia Majewski któy z zewnątrz jest doskonale czarny, a w środku z urodzenia i wychowania taki sam Polak jak każdy inny.) Ale to był specjalnie podrzucony kij dla uderzenia Psa. Podobnie jak żydzi won i niefortunne uproszczenie hasła o białej europie. Wiadomo było od początku, że Irkuck zajęczy, a Duda sie zrąbie. Policzmy ile pieczeni upiekliśmy za darmo wrogom czegokolwiek, co polskie. Z poczciwie zamierzonych obchodów narodowego swięta zrobiono Panem et circensis. Bez panem.

 21. Joannus said

  Primo.
  Autor zdaje się obżarty ochłapami podczas tresury, jak pies poszczuty znowu szczeka.

  Secundo
  Krytykanci Marszu macie rację, taką samą jak małżonka Sikorskiego, rodzimi folksdojcze i inne światowe tuby pasożydów i prusaków.

  Polska, jako wół osaczony i okiełznany z kółkiem w nosie machnął ogonem po wrażych ślepiach nadzorców. Aj waj jak zabolało, jakiż skowyt się rozlega.
  Wam pasowałaby rewolucyjny pochód, najlepiej taki jak miały miejsce przed wybuchem powstania styczniowego.

 22. Premizlaus said

  Re 10:
  Nie bluźnij Pan.

 23. Boydar said

  Czego Ono tam znowu płacze ???

 24. Marek said

  My tu sobie gadu gadu, a propaganda w mediach światowych opłacona żydowskimi srebnikami robi z Polaków drani skończonych, faszystów, wróć neofaszystów, nazistów, wróć neonazistów,….
  Rozumiem, że ci „neo” to udoskonalone wcielenie poprzedników:)
  ch. wam w d.
  neobolszewickie parchy.

 25. Interia pl said

  zydzi

  Piotr Rybak, który został prawomocnie skazany za spalenie kukły Żyda, trafi jednak do więzienia. W środę wrocławski sąd uchylił mu zezwolenie na odbywanie kary w dozorze elektronicznym. Rybak został skazany na trzy miesiące bezwzględnego więzienia.

  ~SŁOWA PRAWDY- zyda
  Polska należy do Narodu Wybranego i tylko do Narodu Wybranego – reszta wyjazd , lub pracować nie pyskować , bo nasi bracia z Parlamentu i wszystkich Komisji UE was wykończą !

  ~SŁOWA PRAWDY- zyda
  I bardzo dobrze, że trafi do ciupy. Niech tam garuje 3 miechy (to i tak zbyt mało), a współwięźniowie parkują mu miedzy poślady codziennie. Nie ma wśród ludzi cywilizowanych miejsca dla takiego neonazistowskiego pitekantropa.

  ~marian belgia- takich wielu

  Kochani rodacy ,to zydzi kierują swiatowa gospodarka ,kryzysami ,wzlotami i upadkami .Zydzi jako narod nie sa zli .Lezalem z 3 miesiace temu z zydem w szpitalu w Antwerpii ,wspanialy gość ,widac bardzo wazny bo calowali Go w reke .Pomagal mi na każdym kroku ,wiedzac ze jestem Polakiem ….Ale moral jest taki nic bez nich nie wskóramy ,piszac takie brednie ,nie znając realiow polityki szkodzicie sami sobie ,czyli RP .

  jakos nie ma marszu narodowcow na w-ke w-ek itp w obronie narodowca przeciw ewidentnemu zagrozeniu i wiezieniu patrioty.

  POLIN W AKCJI. TO JEST FAKT. ZA KUKLE A ZA PARCHA.

 26. Pinxit said

  Nie podobal mi sie ten Marsz i tak naprawde nie wiem o co chodzi z tym marszem i jaki ma dac przekaz urbi et orbi.
  Z cala pewnoscia nawalila organizacja. I te wariackie nieodpowiedzialne okrzyki indianskie daly powod do awantury. Zwlaszcza, ze powiewalo tysiace flag co jest zdecywoanie firmowaniem reprezentacji sentymentow w narodzie.

  Ale…
  Niepokoi mnie jeden taki drobny szczegol..
  Kiedy w Kijowie rzeczywiscie hitlerowskie flagi i symbole wraz z hitlerowskimi okrzykami byly bardzo widoczne a okrzyki bardzo glosne … cala Europa milczala jak zakleta. Zdjec w mediach nie bylo. Potepienia tez nie.
  Polska tez milczala.

  Prawdopodobnie prasa zachodnia ( i nie tylko zachodnia) zrobila z tego niezupelnie udanego przedstawienia wielkie widowisko i prawdopodobnie przejaskrawila troche caly balagan tegi marszu,
  Co mnie zastanawia, dlaczego w Kijowie, na Litwie, w Lotwie moga odchodzic i „paraden marsze” i niesione portrety Hitlera; na Ukrainie stawianie pomnikow Banderze i i banderowcom- to czym sie Polska narazila nie tylko europejskim mediom – dzis cale przedstawienie pokazywala TRT – turecka telewizja. Byl wywiad z jakims Polakiem, ktory do pewnego momentu gadal dobrze ale nagle zaczal opowiadac jak to Polacy lacza sentymenty holokaustu z Izraelem.
  Turcy zreszt tlumaczyli, ze skoro Duda i Szydlo uwazali za stosowne zabrac glos na temat tego marszu- to znaczy, ze przyznali, ze byl duzy problem.
  Bo Turcy nie moga zrozumiec dlaczego Polacy tak bardzo potepiaja muzulmanska emigracje skoro przyjeli az ..18 rodzin sysryjskich.

  No wiec dalej nie wiem, dlaczego w Belgii , w Niemczech czy w Anlii moga paradowac duzo gorsze, bo dobrze zorganizowane faszystowskie wystapienia w oficjalnie faszystowskim programie – i takiego rozglosu i potepienia jak Marsz Niepodleglosci nie doswiadczyly?
  Co nie znaczy, ze popieram te okrzyki. Niektore byly naprawde niepotrzebne. Czerwone petardy tez. Niektorym przypominaly majdan.

 27. Jack Ravenno said

  @ADMIN – „Właśnie tak. Róbmy wszystko, co sprawia, że euroszumowiny toczą pianę z pyska. Bądźmy również rasistami i antysemitami – bo, k.m., nikt name tego nie może zakazać, prócz Boga.
  Admin”

  Adminie – wiem, że to lipa ale może trzeba zacząć zbierać na PETITIONGO wpisy pod wnioskiem o oddanie Gaya pod sąd za oszczerstwa pod adresem Polski i Polaków. Będzie dodatkowy „demokratyczny” argument żeby wariata zatemperować.

  ——
  Ja wierzę już tylko w broń palną…
  Admin

 28. Lydokork said

  Jack – Pan poda link do tej petycji…

 29. ojojoj said

  Marsz jest potrzebny chocby dlatego zeby ujawnic z imienia i nazwiska szumowiny antypolskie – w kraju i poza granicami.

 30. Rokitnik said

  Te marsze to napewno nasz ewenement.
  Polonia w New Yorku mają swoją ” paradę Puławskiego ” i od 77 lat MASZERUJĄ po 5 Avenue, z coraz mniejszym zaiteresowaniem amerykańskich stacji TV Oczywiście wiadomo dlaczego… W Chicago z kolei Polonusi zasuwają z buta po Millwoke Ave na Konstytucje 3 majowa. Jaki tego sens – chyba żaden / ale to TRWA jak widac całe DEKADY. Zupełnie bez sensu
  bo te m a r s z e NIE przekładają się w żaden sposób na podniesienie prestiżu Polonii w USA mimo iż….kosztują miliony $..!

 31. Barbara chojnacka said

Sorry, the comment form is closed at this time.