Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Przemilczana rocznica

Posted by Marucha w dniu 2017-11-14 (wtorek)

11 listopada 2017 roku minęła bardzo ważna, przemilczana rocznica. 20. rocznica utworzenia rządu Jerzego Buzka, rządu AWS-UW. Rządu, który zadał Polsce ciosy, jakie normalnie państwo otrzymuje podczas wojny.

Propaganda „Gazety Polskiej” od ponad 20 lat powtarza mantrę o komunistach, którzy skorzystali na transformacji i niszczyli podobno po 1989 roku Polskę.

To jednak nie komuniści rządzili w latach 1997-2001 i doprowadzili do: głębokiej deindustrializacji, w tym zniszczenia górnictwa i wielu innych gałęzi przemysłu poprzez „prywatyzację” (najwięcej „sprywatyzował” rząd AWS-UW) lub likwidację (górnictwo, cukrownictwo i in.) nadzorowaną przez Bank Światowy, strukturalnego bezrobocia (rezultat deindustrializacji), co skutkowało masową emigracją po wejściu Polski do UE, trwałego załamania finansów publicznych, zamierzonego obniżenia nakładów na publiczną służbę zdrowia w celu wymuszenia jej prywatyzacji, co skutkuje do dzisiaj zapaścią publicznej służby zdrowia, degradacji publicznego transportu (przede wszystkim kolei, co skutkowało likwidacją nie tylko połączeń, ale wielu szlaków kolejowych), degradacji oświaty publicznej poprzez reformę Handkego (sprawa gimnazjów), zniszczenia systemu emerytalnego poprzez przyjęcie skompromitowanego w Chile i Argentynie modelu „emerytur kapitałowych” (Otwarte Fundusze Emerytalne), którego jedynym celem było doprowadzenie do obniżenia emerytur, wyzbycia się przez państwo sektora bankowego na rzecz obcego kapitału, wyzbycia się przez państwo kontroli nad sektorem ubezpieczeń, mającego charakter wręcz kryminalny (afera Eureko), zablokowania powszechnego uwłaszczenia obywateli, co umożliwiło reprywatyzację – największą patologię Polski ostatniego ćwierćwiecza.

No i trzeba jeszcze dodać reformę administracyjną, która powołała do życia 16 niewydolnych województw i trójszczeblowy samorząd (gdy do skutecznego zarządzania wystarczy jednoszczeblowy – na poziomie gminy).

Jednym z ukrytych celów tej reformy było stworzenie tysięcy dobrze płatnych stanowisk dla nowej klasy rządzącej. Tajemnicą poliszynela jest również to, że województwo opolskie utworzono tylko po to, by mniejszość niemiecka miała szansę w wyborach samorządowych i parlamentarnych.

Tego wszystkiego dokonał rząd AWS-UW, rząd powołany przy wykorzystaniu papieża Jana Pawła II. Nikt bowiem nie ukrywał, że pielgrzymka Jana Pawła II w czerwcu 1997 roku była elementem kampanii wyborczej AWS (drugim elementem tej kampanii było polityczne wykorzystanie przeciw rządowi SLD-PSL powodzi tysiąclecia w lipcu 1997 roku).

Już podczas pielgrzymki do Skoczowa w maju 1995 roku Jan Paweł II oświadczył, że „Polską muszą rządzić ludzie sumienia” i w czasie pielgrzymki w 1997 roku jako „ludzie sumienia” wystąpili politycy AWS, padający na kolana przed papieżem m.in. w Zakopanem (Adam Bachleda-Curuś). Z AWS i UW wywodzą się PO i PiS, a więc rządy AWS-UW są faktycznie kontynuowane od 2005 roku. Są kontynuowane ze wszystkimi patologiami zapoczątkowanymi w latach 1997-2001.

Największą z tych patologii jest faktyczne unicestwienie systemu emerytalnego, co dzisiaj skutkuje obniżką emerytur dla służb mundurowych pod pretekstem pracy w SB, a dla mojego pokolenia będzie skutkowało po prostu brakiem emerytur.

Z tym wiąże się także inna patologia transformacji – czyli celowa polityka niskich płac. To są tematy, nad którymi należy się pochylić. Tymczasem co roku 11 listopada dziesiątki tysięcy ludzi wychodzi w Warszawie na ulice pod hasłami, które nie mają związku tematycznego z rzeczywistością.

Bohdan Piętka
http://www.mysl-polska.pl

Komentarzy 12 to “Przemilczana rocznica”

 1. gość said

  Wyjątkowa podła gnida, która za obiecane apanaże doprowadził do okradzenia narodu polskiego!

  https://wzzw.wordpress.com/2015/07/16/%E2%96%A0%E2%96%A0-jerzy-buzek-tw-karol/

 2. RomanK said

  Panie Pietka AWS oczywscie to postkomunisci. nie komunisci..ci co podpisali Przewal Magdalenski ze swoimi pruyncypalami:-)))))
  W POlsce komunistow raczej nie bylo..a ci co byli nie mieli nic do powiedzenia…rzadzili ,jak zawsze SSyny bez-bozne…ktorzy przekazali pod stolem pale wladzy SSynom po-boznym.
  Roznica pomiedzy nimi jest olbrzymia..jedni komunikuja sie tylko po spowiedzi …a ci drudzy nigdy sie nie spowiadaja:-))))
  +Jedni uwazja sie za rozgrzeszonych…… drudzy ,ze grzech nie istnieje:-))))
  Oczywiscie I jedni I drudzy sa Kara Boza dla Polakow za kurduplizm I zaprzanstwo:-)))) Tylko dzielem zupelnego przypadku jest- ze jedni to mehesy, a drudzy mamzery:-))))

 3. Polsza Nie Zagranica said

  „…co dzisiaj skutkuje obniżką emerytur dla służb mundurowych pod pretekstem pracy w SB”

  Oj zabolało, zabolało! Z takiego wpisu od razu widać, że październikowa wizyta listonosza u dziadzia była sporym rozczarowaniem … No cóz począć….:)

  Chciałbym tylko jeszcze nadmienić, że rząd charyzmatycznego premiera Buzka nie działał w próżni. Uchwalone przez tamten Sejm ustawy musiały być podpisane przez ówczesnego prezydenta. Czemuż to pan prezydent Kwaśniewski nie zawetował na przykład reformy emerytalnej, wprowadzającej system zdefiniowanej składki i innych szkodliwych „reform”?

 4. Zbyszko said

  Reforma administracyjna z utworzeniem tych nowych 16 województw, trójszczeblowego samorządu, zdublowaniu urzędów (wojewódzki i marszałkowski), itd, itp, to nic innego jak tylko i wyłącznie jeden ze sposobów na utworzenie bazy miejsc pracy dla swoich

 5. Marek said

  Wszyscy zasłużeni dla reformowania – okradania – kolonii znaleźli opiekę i wikt w wieży babel.
  Włącznie z tym ze zdjęcia. Mówią, że mehes, przechrzta na luteranizm z Gleiwitz.

 6. Sowa said

  To był najbardziej antypolski rząd po 1989 roku.

 7. Dziad Wernyhora said

  🙂 Trójszczeblowy samorząd – dywagacje o ilości drzewek w parkach, lapach ulicznych, ścieżkach rowerowych, placach zabaw i inne „ważkie” tematy.
  Ok, ktoś musi podejmować te decyzje, ale dlaczego rady musza być aż tak liczne i czemu musi ich być tak wiele.
  Rosną zastępy osób żyjących z demokracji na wszystkich szczeblach. Okazuje się że do obmyślania strategii nie trzeba mieć kompetencji – wystarczą głosy wyborców.
  Postępująca głupota ….

 8. Carlos said

  Zawsze mowilem , ze kariera jego coreczki, to nagroda za zniszczenie Polski. No bo Meryl S. to ona nie jest, zeby jako brzydula zrobic kariere.

  ——
  Fakt, że brzydactwo z niej tragiczne, aktorka też żadna…
  Admin

 9. irtur said

  Po konferencji na terenie Politechniki w Gliwicach uciekał piwnicami – przed głównym wejściem oczekiwali na niego protestujący górnicy z taczką, skandowali :”Buzek – na wózek!”

 10. Joannus said

  Ad 4 Zbyszko

  Gdyby tylko o to chodziło, można by było darować.

  Ad 6 Sowa
  Fakt.
  Przypomnę tylko, iż super bogoojczyźniany AWS pchany na siłę przez Ojca Dyrektora kierowany był przez czołowych dzisiejszych działaczy z PIS i PO z kierownikiem Solidurności Krzaklewskim, który jak głosił rozpinał parasol ochronny nad rządem i jego ”dziełami”.

 11. Joannus said

  Ad 7
  Bardzo podoba mi si wpis Wernyhory, dziada z grzeczności pomijam

 12. PISKORZ said

  re 9 ” protestujący górnicy z taczką, skandowali :”Buzek – na wózek!”” TO I TAK B. DELIKATNIE GO POTRAKTOWALI…..aż się dziwię..!

Sorry, the comment form is closed at this time.