Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Ukraińska prokuratura rozpatruje możliwość celowego spowodowania wypadku, w którym zginęło pięciu ukraińskich politologów.

Posted by Marucha w dniu 2017-11-14 (wtorek)

Ukraińscy śledczy podejrzewają, że wypadek drogowy, w którym zginęło pięciu ukraińskich politologów, wracających z konferencji w Warszawie, mógł być spowodowany umyślnie – wynika ze szczegółów śledztwa ujawnionych w poniedziałek przez Ukraińską Prawdę.

Przypomnijmy, że do tragicznego w skutkach wypadku doszło 6. września br. w okolicach Rokitna w obwodzie rówieńskim na Ukrainie. Pięciu politologów – Ołeksandr Masłak, Ołeksij Kurinnyj, Ołeksandr Nikonorow, Wołodymyr Karahiaur i Serhij Popow – wracało do domu z Warszawy, gdzie brali udział w konferencji o Międzymorzu.

Około godziny 7. czasu kijowskiego ich Opel Omega zderzył się z ciężarówką DAF jadącą z naprzeciwka. Wkrótce po wypadku Anton Heraszczenko, doradca ministra spraw wewnętrznych Ukrainy napisał na Facebooku, że prawdopodobnie kierowca samochodu osobowego zasnął za kierownicą, bądź nie opanował pojazdu na zakręcie a próba uniknięcia zderzenia przez kierowcę ciężarówki okazała się nieskuteczna.

Jak podała w poniedziałek Ukraińska Prawda, z postanowienia sądu rejonu peczerskiego w Kijowie wynika, że kierowca ciężarówki „mając zamiar bezprawnego spowodowania śmierci dwóch lub więcej osób” umyślnie doprowadził do zderzenia z samochodem, którym jechali politolodzy. Według śledczych w przestępstwie mogła brać udział jeszcze jedna osoba, która kontaktowała się z kierowcą DAF-a za pomocą komórki zarejestrowanej u operatora Kyjiwstar. Z wnioskiem o ujawnienie bilingów właśnie tej osoby zwrócili się ukraińscy śledczy do kijowskiego sądu. Sąd przychylił się do ich wniosku.

Jak pisze Ukraińska Prawda, umyślne zabójstwo jest jedną z wersji sprawdzanych w toku śledztwa.

Kresy.pl / Ukraińska Prawda
https://kresy.pl

Podobno min. Macierewicz widział tam Putina ze smartfonem, ale przypuszczamy, że to złośliwa plotka.
Admin

Komentarzy 17 to “Ukraińska prokuratura rozpatruje możliwość celowego spowodowania wypadku, w którym zginęło pięciu ukraińskich politologów.”

 1. Marcin said

  Długie ramię Moskwy jak nic. Dla Turczynowa to wystarczy aby szofer dostał czapę wszak poszlaki nie kłamią.

 2. ibrahim ibn jakub said

  towarzyszu putin, nie lubię pana, ale gratuluję panu.

 3. Pinxit said

  Admin
  Plotka jest bardzo zlosliwa.
  Putin nie ma smartfonu.
  Taki glupi to on nie jest.

 4. Jerzy said

  Umyślnie czy nieumyślnie, trzeba się cieszyć, że świat jest bogatszy o pięciu banderowców mniej. Poprosimy o następną piąteczkę.

 5. Joe said

  KOCHANI…Banderowcy juz przeszkadzaja,oni sa ciezarem dla SZERMIERZY domonkracji…Po malutku co prezniejszych sie usuwa.Na majdanie zrobili to co bylo dla nich do roboty.A teraz to ciezar,dzieci z systemam Downa w DEMONKRACJI EUROPEJSKIEJ.

 6. Jerzy said

  Może dla szermierzy demokracji są już ciężarem, ale nie dla żydo-banderowskiego reżimu z Warszawy, który ściąga ich do Polski.

 7. Joe said

  To sa tz.ruchawki Panie Jerzy.Kazdy chroni swoich,ale generalnie bandersyny juz sa przesylani do ZOO.

 8. Maćko said

  …bądź nie opanował pojazdu na zakręcie …
  ???

 9. Asa said

  Banderowców i tak przybywa – dzisiaj w szkole syna widziałam chłopca ok. 12 lat w bluzce z tryzubem. Paradują tak ubrani po całej Warszawie, czy tylko ja mam takie szczęście ich spotykać?

 10. Maćko said

  9. Asa -> ….takie NIEszczęście ich spotykać?
  😉
  powodzenia 🙂

 11. Jerzy said

  Ad. 9

  Jest ich pełno w całej Polsce. Z tryzubami i bez. Bezczelnie obnoszą się ze swoim banderyzmem. Widać, że w ogóle się nie boją, jakby mieli od kogoś pozwolenie Z każdym dniem jest ich coraz więcej.

 12. Ścichapęk said

  Panie Jerzy(nr4). Prosimy o więcej Nie mozna tak mówić, żeby się nie stawiać na ich poziomie. Tak się nie powinno mówić.

  (tak się powinno robić)

 13. zenek trąba said

  Odwieczne pytanie, na którechyba odpowiedzieć nie można, więc iech pozostanie w sferze retoryki.

  „Jako i my odpuszczamy” – którego ze świętych trzeba prosić o instrukcje w sprawie zapomnienia Wołynia i bezwarunkowego przebaczenia? Czy to w ogóle mieści się w zakresie możliwości etycznych zwykłego Polaka? Może Wołyń miał na celu dokładnie to? Niedopuszczenie nas samych do odpuszczenia naszych win, o co sami codziennie prosimy?

  Z jednego pytania zrobiła sie cała seria. Proszę wybaczyć świdrująca dociekliwość.

 14. Jerzy said

  Państwo wybaczą mi niechrześcijańską postawę, ale dalej będę uważał, że dobry banderowiec to martwy banderowiec.

 15. zenek trąba said

  Może chodziło właśnie o to, abyśmy wykazywali niechrześcijańska postawę?

 16. Lily said

  Pis im sluzy,pomaga i chroni.
  Polacy OUT z Polski za chlebem,Ukraincy i inni
  (wiecie o kogo chodzi) IN.

 17. Joannus said

  Ad 14
  Dobry banderowiec to martwy banderowiec.
  Coś w tym jest.
  Gdyby banderowców poubijano za wczasu, byliby lepsi bo nie mieliby tylu zamordowanych bestialsko ludzi i krzywd na sumieniu, a śmierć im zadana, mogłaby być w Bożej dobroci zaliczona na poczet win.

Sorry, the comment form is closed at this time.