Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Werwolf, czy może UPA?

Posted by Marucha w dniu 2017-11-14 (wtorek)

Z obfitości serca usta mówią – powiada Pismo Święte i słusznie, bo życie nieustannie dostarcza przykładów potwierdzających trafność tego spostrzeżenia.

Niekiedy daje to niezamierzony efekt komiczny, jak w przypadku pana prof. Andrzeja Rzeplińskiego, który, razem ze swoją żoną, zamieścił w żydowskiej gazecie dla Polaków, kierowanej przez red. Michnika rodzaj nekrologu adresowanego do Piotra Szczęsnego z Niepołomic, który podpalił się pod Pałacem Kultury i Nauki im. Józefa Stalina, a w kilka dni później zmarł od poparzeń.

„Panie Piotrze, chylimy czoła przed Pańskim aktem na rzecz wolności” – napisał pan prof. Rzepliński ze swoją żoną. Pikanterii dodaje nie tylko okoliczność, że pan prof. Rzepliński, pozujący dzisiaj na szermierza wolności, za komuny był działaczem PZPR, a więc totalniackiej partii, dławiącej każdy przejaw sprzeciwy wobec zniewolenia.

Mamy dwie możliwości: albo wierzył w komunę, a więc jest durniem, albo nie wierzył, a do PZPR zapisał się dla kariery – a więc jest szubrawcem. Ta druga możliwość wydaje mi się nawet bardziej prawdopodobna, bo pan prof. Rzepliński, jako prezes Trybunału Konstytucyjnego, nie zaprotestował przeciwko mianowaniu przez sejmowa większość PO-PSL tak zwanych „nadliczbowych sędziów” TK.

Pan prof. Rzepliński we własnych oczach i w oczach rozmaitych klakierów uchodzi za wybitnego prawnika. Jeśli byłoby tak naprawdę, to nie ma możliwości, by taki wybitny prawnik nie zauważył, w jakim trybie i w jakim celu wybrani zostali ci „nadliczbowi” sędziowie.

Zatem znowu mamy dwie możliwości: albo pan prof. Rzepliński tylko „uchodzi” za wybitnego prawnika, a tak naprawdę jest durniem, który nie potrafi zauważyć rzeczy oczywistych (w starożytnym Rzymie „rażące niedbalstwo” było definiowane jako „nierozumienie tego, co wszyscy rozumieją” – „nimia negligentia id est non intellegere quod omnes intellegunt” – a więc rodzaj głupoty), albo, jeśli potrafi to zauważyć i nie protestuje jako prezes TK , to jest szubrawcem.

Tak czy owak – taki z niego szermierz wolności, jak z koziej dupy trąbka – no a żona pewnie też nie lepsza. Gdyby tedy, zamiast „chylić czoła” przed panem Piotrem Szczęsnym z powodu jego desperackiego kroku, sam się podpalił, najlepiej w towarzystwie żony, to przynajmniej nasz nieszczęśliwy kraj miałby z tego jakąś korzyść, że oto jednego durnia, albo szubrawca mniej – ale – jak mawiał subiekt Ignacy Rzecki z „Lalki” – gdzie tam marzyć o tem! Tylko „chyli czoła” w nadziei, że w tym ogniu sam się też trochę oczyści.

Mniejsza zresztą o pana prof. Rzeplińskiego, bo znacznie ważniejsza była wypowiedź pani Urszuli von der Leyen, niemieckiej minister obrony, która w telewizyjnej audycji powiedziała między innymi, że „należy wesprzeć zdrowy, demokratyczny opór młodego pokolenia w Polsce”.

Gdyby to powiedział jakiś dziennikarz, to nie miałoby to takiego ciężaru gatunkowego, jak w ustach ministra obrony, który dysponuje rozmaitymi narzędziami wspierania „zdrowego, demokratycznego oporu” w Polsce, nie mówiąc już o oporze niedemokratycznym”. Ponieważ z obfitości serca usta mówią, to ta deklaracja pani Urszuli pokazuje, co tam sobie Niemcy kombinują w ścisłym gronie. Myślę, że w ścisłym gronie przechodzą już do konkretów, przed przedstawieniem których pani minister przytomnie się już powstrzymała. Ale chociaż się powstrzymała, to tego i owego możemy przecież domyślić się na własną rękę.

Nie przypuszczam, by pani Urszula chciała w ten sposób dać do zrozumienia, że gwoli wsparcia w Polsce demokratycznych przemian, powoła tutaj jakiś Wehrwolf, który prowadząc w Polsce szeroko zakrojoną dywersję, stworzy przesłanki do zastosowania ustawy numer 1066, przewidującej możliwość uczestniczenia obcych formacji zbrojnych w tłumieniu takich zamieszek.

Znacznie bardziej prawdopodobne wydaje się wykorzystanie przez Niemcy obecności w Polsce ponad 1,5 miliona obywateli Ukrainy. Przypuszczam, że większość z nich nie ma wobec Polski złych zamiarów, ale trzeba z gry zakładać, że pół procenta z tej liczby, albo nawet i jeden procent, może być zadaniowany wywiadowczo, albo nawet dywersyjnie i to niekoniecznie przez Służbę Bezpieki Ukrainy – chociaż i tego wykluczyć przecież nie można – tylko przez niemiecką BND.

Zadanie to może polegać na uzbrojeniu bojówek w przemycaną z Ukrainy broń, a następnie – na wywołaniu czegoś w rodzaju „wołynki”, to znaczy – fali skrytobójczych mordów na polskich obywatelach i niszczenia urządzeń infrastruktury na terenie Polski – co też stworzyłoby warunki do zastosowania ustawy nr 1066.

Dotychczas tajne służby w Polsce najwyraźniej nie potrafiły poradzić sobie ani z przemytem broni przez polsko-ukraińską granicę, ani nawet ze zrobieniem porządku z fundacją niejakiego pana Kramka, co to otwartym tekstem nawoływał do „wyłączenia” polskiego rządu. W normalnym państwie już dawno zostałby z Polski wydalony razem ze swoja babą jako uciążliwy cudzoziemiec, no ale nie żyjemy w normalnym państwie, tylko w atrapie, na której pasożytują tajne służby, które poza wykonywaniem zadań zleconych przez państwa obce, kręcą lody na własną rękę, od czasu do czasu dla rozmaitości urządzając operacje, jak na przykład „Menora”.

Nic zatem dziwnego, że i pani Urszuli spod serca gorejącego wyrywają się skrzydlate słowa, bo im bliżej do rozpoczęcia kolejnej kombinacji operacyjnej w naszym nieszczęśliwym kraju, tym szybciej wzrasta poziom adrenaliny, powodujący różne niedyskrecje.

Stanisław Michalkiewicz
http://www.michalkiewicz.pl

Komentarzy 9 to “Werwolf, czy może UPA?”

 1. Boydar said

  I ani słowa o zimnym czekiście … dziwne.

 2. Pinxit said

  Jest polskie slowo: wilkolak – po co naduzywac obcych slow gdy polskie ma mocniejszy akcent.
  A gdy chodzi o obecnosc Ukraincow w Polsce?
  Ostatnio modne staly sie plebiscyty w Europie. Tylko patrzec jak Niemcy zrobia referendum we Wroclawiu i na Slasku.

 3. revers said

  IPN to juz dawno rostrzygnal, beda wymazywac dzialnosc upa, werwolfow jak napisy o Birczy na pomniku nieznanego zonierza, szkoda ze nijakigo Skorzennego jeszcze nie wpisali i Stiepy na cokoly.

  https://kresy.pl/wydarzenia/spoleczenstwo/prezes-ipn-chcemy-wspolpracowac-ukraincami/

 4. Pinxit said

  Pan Michalkiewicz odrobine przesadzil piszac, ze PZPR byla „totalniacka partia dlawiaca kazdy przejaw sprzeciwu wobec zniewolenia”.

  Nie do konca rozumiem neologizm „totalniacka” , ale przypominam sobie jak pan Michalkieiwcz wrecz namawial Polonie do glosowania na PiS.

  I przypominam tez sobie robotnicze demonstracje w PRL-u.
  BYLY!

  Probuje sobie wyobrazic uwiezienie jakiegos Piskorskiego w czasach PRL tylko dlatego, ze mu nie podobal sie pakt wojskowy wysylajacy polskie wojska na wszystkie swiatowe (kosztowne i niepotrzebne) wojenki.!!
  Nie tylko robotnicy wyszliby na ulice i nie baliby sie wladz!
  W obronie Piskorskiego w czasach PRL- caly Zachod by pyskowal; wszystkie gazety zachodnich demokracji potepilyby Gierka, Gomulke, Partie Robotnicza, nieludzki system, lamanie praw czlowieka, sowiecki system itp.itd.

  Zachod przeciez ma dluga historie popierania dysydentow i opozycji w roznych krajach.

  Tymczasem pan Michalkiewicz, ktory bardzo liczyl na pomoc Polonii w wyborach w Polsce na rzecz obecnie rzadzacej partii, opowiada, ze PZPR dlawila kazdy przejaw sprzeciwu wobec zniewolenia”.

  Akurat za tzw. komuny i rzadow PZPR – nielegalna organizacja pt. Solidarnosc nie tylko ‚negocjowala” z rzadem, stawiala warunki i posulaty, ale zostala nawet ZAREJESTROWANA.

  Tymczasem, na sama wiesc, ze zbliza sie w Warszawie szczyt NATO – zaaresztowano, systemem lapanki, czlowieka, ktoremu sie NATO nie podoba i ktory chcial zarejestrowac partie.

  Zdaje sie ze pana Michalkiewicza pamiec zawodzi. Moze jednak przyda sie odpoczynek w gronie szalenie demokratycznej partii co to sie nazywa Prawo i Sprawiedliwosc.
  (Sama nazwa tej partii jest wyjatkowo glupia – bo to klasyczny przyklad tautologii.)

  A najlepiej to widac na przykladzie awantur z trybunalem; ani prawo ani sprawiedliwosc.
  Czy doczekamy sie, ze pan Michalkiewicz sprobuje bronic praw czlowieka i obywatela w PiS-owskiej Polsce?

  PS.
  Ciekawe, ile osob zapisalo sie do PiS dla kariery?

 5. revers said

  Typowy aparatczyk pisu, ulubieniec pana Stasia i moherowej reszty, jeden co to nosil legitymacje partyjna do ostanich dni PZPR, drugi donosiciel rozjezdzajacy wozkiem Hotele na cyprze po mocniejszych trunkach. Szkody 13 tys EUR z odsetkami.

  http://www.se.pl/wiadomosci/polska/posowie-pis-karol-karski-i-lukasz-zbonikowski-skazani-przez-cypryjski-sad_169173.html

 6. JerzyS said

 7. AlexSailor said

  @Jerzy

  To jest wszystko bardzo proste, jasne i oczywiste.
  Tylko, żeby w ogóle pracować na informacji (komunikatach), to trzeba mieć zasilanie, bo na razie nie ma możliwości obróbki informacji w sposób bezenergetyczny.
  Zasilanie rozszerzę na również moc socjologiczną, a ta jest bezpośrednio związana z potencjałem ekonomicznym, to jest ze środkami finansowymi.
  Oczywiście nie zgadzam się ze śp. docentem, że pieniądz jest tylko miernikiem mocy socjologicznej czy też jej potencjału.
  Bez zasilania, nawet bardzo małego nic się nie zrobi, o czym mówię, czasem piszę.

  Żeby poważne coś robić, musi być to praca systematyczna i celowa, i tak, żeby wykonać czynności sprawdzające polecone przez docenta, a także inne oczywiste, jak sprawdzenie choćby głosowań w organach decyzyjnych (już dalej nie rozszerzam), to NIE może być bieżączka oraz przypadek z koniecznością.
  Musi być sprzęt nawet za 1000 zł do tego celu tylko, musi być okresowy czas, muszą być relacje łączące grupę pracujących nad tym ludzi.
  I musi być jakiś kierownik tego, to jest przynajmniej minimalne zorganizowanie, absolutnie wbrew pomysłom organizacji bez organizacji.
  Muszą być też fundusze awaryjne i rezerwowe.

  No ale to nie wszystko, bo dajmy na to, że amatorski zespół analityczny dobrowolców ustali coś, np. że pan X działa bez wątpienia na rzecz ośrodka Y (niech będzie rosyjskiego).
  Już pomijam brak możliwości działań operacyjnych zastrzeżonych prawem dla SS.
  I co dalej?

  Trzeba mieć środki (efektor), który to wykorzysta.
  To jest opublikuje, przekaże SS czy wymiarowi sprawiedliwości.
  W dwóch ostatnich przypadkach można być niemal pewnym znacznych kłopotów,
  od aresztowania, przez wyrzucenie z roboty, po pobicie a nawet fizyczną likwidację.

  A żeby tego uniknąć, znowu trzeba mieć środki na ochronę, adwokatów, medialne nagłośnienie, wyjazd i utrzymanie za granicą.
  Czy choćby banalne pieniądze na utrzymanie rodziny.

  Dlaczego i tym piszę.

  Proszę jeszcze zobaczyć tu
  http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2017/11/krol-jest-nagi-manewry-dragon-17-czyli-najwieksza-kompromitacja-w-dziejach-mon/

  I założyć, że sytuacja w interesującym nas obszarze jest jeszcze dużo gorsza.

  Ano mamy po prostu POZAMIATANE.
  I tu już nie chodzi o to czy tamto, ale o to by przeżyć z rodziną w jakim takim stanie.
  To między innymi dlatego płace w Polsce są tak niskie, a koszty utrzymania i podatki tak wysokie.
  I to dlatego najważniejszym przedmiotem w szkole nie jest matematyka czy logika, ale języki obce umożliwiające pracę w lepszym miejscu niż zmywak.
  I w ten sposób plan Hitlera – Polak może być co najwyżej majstrem – został zrealizowany.

  Pozdrawiam.

 8. karlik said

  Ja w kwestii formalnej, proszę o poprawienie błędu w tytule powinno być Werwolf czyli jak ktoś słusznie zauważył wilkołak…

  Ups… poprawiam.
  Admin

 9. Antymarxista said

  7 Alex, dobry wpis, szkoda ze takich tak malo… zaraz, zreszta, pojawia sie i tu trolle zsmiecajac temat byle szumem byle sie ludzie nie poduczyli.

  Ale zanim tak sie stanie, warto posluchac Rafala Brzeskiego:
  https://duckduckgo.com/?q=Brzeski%3A+Organizacja+bez organizacji”&t=opera&iax=videos&ia=videos&iai=cguSI0HhPLg
  albo poczytac:
  https://socjocybernetyka.wordpress.com/2013/03/07/dr-r-brzeski-organizacja-bez-organizacji/

Sorry, the comment form is closed at this time.