Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Lily o Wolne tematy (53 – …
  MatkaPolka o Kult i wiara w życiu Józefa…
  NICK o Wolne tematy (53 – …
  MatkaPolka o Kult i wiara w życiu Józefa…
  MatkaPolka o Kult i wiara w życiu Józefa…
  MatkaPolka o Kult i wiara w życiu Józefa…
  Genesis o Kult i wiara w życiu Józefa…
  Zerohero o Wolne tematy (53 – …
  NICK o To była amerykańska rozgłośnia…
  marteczka o Wolne tematy (53 – …
  NICK o Polska polityka podżegania
  NICK o Drewno – od wieków polsk…
  NICK o Wolne tematy (53 – …
  Zerohero o Wolne tematy (53 – …
  NICK o Wolne tematy (53 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 496 obserwujących.

Macierewicz doczekał się swego rycerza na białym koniu

Posted by Marucha w dniu 2017-11-15 (Środa)

Macierewicz: „Nie lubię komunistów i ludzi Putina, a oni nie lubią mnie. To normalne. Boją się mnie i chcą mnie «zabić», posługując się narzędziami propagandowym”.

Rozmowa korespondentki radia Sputnik z działaczem społecznym Januszem Niedźwiedzkim.

Amerykański portal internetowy The New York Observer zamieścił obszerny wywiad z Antonim Macierewiczem, który, odpowiadając na pytanie, czy w Polsce jest wystarczająco wielu żołnierzy amerykańskich, podkreślił, że absolutnie nie. Jest to symboliczna obecność, ale bardzo ważna, zmieniła historię, mamy dzisiaj pokój w Europie tylko dzięki rozmieszczeniu żołnierzy amerykańskich w Polsce. Co Pan na to?

— Jest to teza, która z jednej strony mnie nie dziwi, ponieważ poglądy Pana ministra są powszechnie znane. Jest on czołowym reprezentantem w Polsce twardego skrzydła neokonserwatystów, które buduje całą narrację polityczną w oparciu o wyimaginowaną wizję walki z wrogiem, który nadciąga ze Wschodu.

Oczywiście w tej całej bajce na temat wyimaginowanego zagrożenia ze Wschodu potrzebny jest rycerz na białym koniu i w tym konkretnym przypadku rolę rycerza spełniać mają rzekomo amerykańscy żołnierze.

Ja oczywiście całkowicie sie z tym nie zgadzam. Rozumiem, że tego typu stwierdzenia są potrzebne zwłaszcza dla elektoratu, jakim jest polonia amerykańska. Natomiast one się w radykalny sposób rozmijają z faktami.

Minister powiedział też, że polski resort obrony co tydzień doświadcza cyberataków z Rosji. Podkreślił: „Nie lubię komunistów i ludzi Putina, a oni nie lubią mnie. To normalne. Boją się mnie i chcą mnie «zabić», posługując się narzędziami propagandowym”. Jak to należy rozumieć?

— Moim zdaniem, żeby podnieść swoją rangę polityczną, Pan minister próbuje rzucać oskarżenia, nie przedstawiając tak naprawdę żadnych faktów. Wizja wojny z Rosją i rzekomych ataków ma bardziej charakter mitologiczny, a nie faktyczny. A tymczasem tak jak to jest w bajkach, ważniejsze od faktów są tutaj emocje i różnego rodzaju barwne sformułowania. [Po prostu debil zmyśla – admin]

Pan Macierewicz podkreślił, że Rosjanie są gotowi do wojny i NATO też musi być gotowe. Nie wykluczył, iż „reżim Putina” planuje rozpoczęcie wielkiej wojny.

— To się wpisuje w tę samą narrację, którą sprzedawano nam podczas manewrów Zapad 2017. Jak wiemy, wojna miała wtedy wybuchnąć, manewry, jak nam wmawiano, miały być tylko pretekstem do tego, by te wojska przybliżyć do polskich granic, miały zająć bądź to kraje nadbałtyckie, Białoruś lub Polskę, różne scenariusze rysowano, tymczasem nic nie nastąpiło, nikt się tym nie przejął i dalej ta sama narracja jest rozpowszechniana.

Wniosek jest tylko i wyłącznie jeden, tzn. wizja wojny z Rosją jest niezbędna, bo podobnie jak w polityce amerykańskiej, żeby utrzymać jedność i poparcie dla obozu rządzącego, stale wykorzystuje się wizje zewnętrznego wroga, tak samo pan Antoni Macierewicz, który bardzo chętnie i pełnymi garściami czerpie z wiedzy Amerykanów, stara się przeszczepić tego rodzaju zabiegi polityczne na grunt polski i również wykorzystuje Rosję jako taki straszak, aby cementować wokół siebie swój elektorat.

Jeśli odrzucić tę całą mitologiczną frazeologię o tym, że ktoś nas tutaj wyzwala, i spojrzeć na twarde fakty, to fakty są takie, że dopłacamy do obecności obcych wojsk, które de facto są wyłączone z pod naszej jurysdykcji, ponieważ żołnierze amerykańscy nie podlegają polskim sądom, znajdują się tutaj w zasadzie na takich bardzo luźnych warunkach, tzn. nie ma żadnych ram czasowych, kiedy ewentualnie wyjadą, no i na dodatek partycypujemy w kosztach.

Jeśliby Polska prowadziła rozsądną politykę, to chociażby domagałaby się od Amerykanów za to, że wzmacnia ich cele geopolityczne, jakiejś rekompensaty, choćby w formie inwestycji na terenie Polski. Tymczasem „na kolanach” wyprosiliśmy, by przyszły do nas obce wojska, więc sytuacja jest bez porównania gorsza niż ta klasyczna historia sprowadzenia do Polski Krzyżaków. To się odbywało na znacznie mniej radykalnych warunkach, a i tak wszyscy wiemy, jak to się skończyło.

https://pl.sputniknews.com

Komentarze 23 to “Macierewicz doczekał się swego rycerza na białym koniu”

 1. Marek said

  Ten gość powinien oddać do badania swój mózg po zgonie, jak marszałek brygardier Ziuta z druta.

 2. Marek said

  Zresztą, czy te oczy mogą kłamać?

 3. Nic nie trwa wiecznie i wy też się skończycie said

  No właśnie, czy te ślepia chazarskie mogą kłamać 2?
  A jaką Polska może mieć pociechę z chazara Izaaka Singera?
  Z 70% w rządzie polskim jest/pochodzi z tej dziczy chazarskiej – turecko-mongolsko-tatarskiej i chgw jakiej jeszcze… Polska to nasz DOM, Dom Polaków i dla Polaków a nie szałas dziczy chazarskiej.

  Tak nas roluje to talmudyczne bydło, przefarbowane dla niepoznaki na Polaków a my śpimy zamiast ich potraktować po szlachecku na kawałki.

 4. Jerzy said

  Nie ma co się czepiać maciory. Ośmiesza państwo pisowskie jak mało kto. Jest w tym lepszy od całej „opozycji”.

  A jego mózg powinien trafić do badań naukowych. Ciekawe w jaki sposób został uszkodzony. Chemicznie czy mechanicznie?

 5. PISKORZ said

  re art.”mamy dzisiaj pokój w Europie tylko dzięki rozmieszczeniu żołnierzy amerykańskich.” WE WSZYSTKICH MOŻLIWYCH KRAJACH ŚWIATA..a ilość baz jest trudna do policzenia. Robimy to w imię naszej demokracji na sposób amerykańsko/gangsterki../ha ha ha/..

 6. Kojak said

  PARTYCYPUJEMY W KOSZTACH ? TO PIRAMIDALNY IDIOTYZM ! POKRYWANY KOSZT CO DO CENTA ! CZY TEN CZLOWIEK JEST IDIOTA CZY UDAJE IDIOTE ? I TAK ZLE I TAK NIEDOBRZE !

 7. Kiedy ta kurwa męska zacznie się leczyć?

 8. revers said

  To kiedy macierewicz sprowadzi ISIS do Polski, bo UPA juz mamy.

  https://southfront.org/russian-defense-ministry-released-photos-reportedly-confirming-us-cooperation-with-isis/

 9. RomanK said

  Czy Dolega Mostowicz ma gdzies w POlsce pomnik??????

 10. Re: Artykul…
  A maciar-k…rwa-rawicz mial niesamowite „przeczucie”, aby nie leciec do Smolenska samolotem, a wybral szybszy rodzaj lokomocji jakim byl „pociag pospieszny”….
  =====================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

 11. Pinxit said

  Czy to Macierewicz byl jednym z zalozycieli Solidarnosci?
  Bo jakos dekomunizacja omija komunistow z PRL.

 12. ibrahim ibn jakub said

  kolejny – qrva – mason….

 13. Kojak said

  16.11.17 – 8.43

 14. Jerzy said

  Nie wsiadł do samolotu, więc może czeka go śmierć w męczarniach, najlepiej z ręki narodu polskiego.

 15. Oko said

  Troszkę inny temat ale zbliżony. Chodzi taż sprawy POLSKIE:

  Ronald Bernard ujawnia sekrety światowej finansjery.


 16. Hang ’em all very high!

  If you want to live yourself of course.

 17. Polski punkt widzenia said

  Minister Macierewicz (żyd o nazwisku Singer) jest marionetką międzynarodowego żydostwa, tak jak marionetką syjonistów jest cały polskojęzyczny rząd żydowski w Polsce – a więc nie jest samodzielny, jedynie posłusznie realizuje antypolską politykę żydowską.

  Oczywiście ma on, jak wszyscy z tego „polskiego” rządu, gębę pełną frazesów bogoojczyźnianych w celu tumanienia Polaków – taka zasłona dymna. „Polski” minister Macierewicz doskonale realizuje cele żydowskie (właściwie kontynuuje) – tj. zniszczenie armii polskiej czyli pozbawienie możliwości obrony państwa polskiego a jednocześnie, poprzez różne działania i wypowiedzi, podjudzanie do wojny (z Rosją) – które, w efekcie końcowym, mają doprowadzić do zagłady Narodu Polskiego i Państwa Polskiego.

  Z żydowskiego punktu widzenia to dobry minister – robi co mu żydzi każą, to wszystko !

 18. Re: 13…
  Od dawna pisze, ze wszyscy tzw.”ekonomisci”, to znaczy ich wiedza n/t ekonomii jest zwyklym oszustwem „wypracowanym” przez lichwiarzy…I kto nie zna systemu cyrkulacji przeplywu srodkow finansowych, to w zasadzie nie ma pojecia o niczym… Zyje w tzw., „matrixie” (zaprogramowanej iluzji).
  =========================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

 19. Lily said

  Re10;Pinxit
  Byl jednym z zalorzycieli KOR-u,razem z Gieremkiem,Kuroniem i ( tym od Kuroniowki) innymi.
  Celem powstania KOR-u,miala byc
  „obrona/pomoc”robotnikom.A,jak sie to
  skonczylo to wszystkim wiadomo.

 20. RomanK said

  ad 10………nie -nie byl zadnym zalozycielem Soldarnosci…. on- z reszta KORu..tylko przypi….olil sie do Solidarnoaci..ot ,jak pies do milicjanta ..pan do Gajowki….wie pan..i tym podobnie.
  W sumie sa dokumenty publiczne i pan- jako czlek wyksztalcony poqwinien umiec szukac….tam jest Akt Rejestracji SOidarnosci..zobacz pan…I pokaz pan innym co wszystko wiedza na wspak..I maja na poprzek:-))))

 21. Plausi said

  Fachowość Macierewicza

  zdaje się być niedoceniana.

  „czy w Polsce jest wystarczająco wielu żołnierzy amerykańskich, podkreślił, że absolutnie nie.”

  i ma rację, w okupwanej przez siły USA RFN stacjonuje 45 tys. Amis i liczne jednostki broni jądrowej, a w Polsce jedynie batalion. Czyż nie powino to obrazić naszego poczucia wartości jako narodu, że do okupacji podwójnej ilości Niemców potrzeba wielokrotność sił, które zdają się wystarczać do okupacji Polaków. Macierewicz i tym razem stara się ratować nasz honor, jak zresztą liczni inni bohaterzy narodowi

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/hala-po/

  być może, że zaangażowanie tego kwiatu polskiego bohaterstwa czyni dla USA okupację Polski tak łatwą.

 22. wert said

  Warto przypomnieć osiągnięcia tego wybitnego wodza, i jego zasługi dla armii, które treściwie określiła rzeczniczka MON:
  „W związku z dezinformacją wymierzoną w Ministerstwo Obrony Narodowej, a tym samym w bezpieczeństwo państwa informujemy, że przez rok urzędowania minister Antoni Macierewicz dokonał wielu zmian skutkujących zarówno poprawą sytuacji polskich żołnierzy, jak też przekładających się na wzrost bezpieczeństwa państwa, m.in.:
  „1. Przygotowano i przeprowadzono szczyt państw NATO w Warszawie, który stał się ogromnym sukcesem zarówno pod względem organizacyjnym, logistycznym, jak i politycznym. Podczas lipcowych obrad przywódców najważniejszych państw świata podjęto historyczną decyzję o stacjonowaniu wojsk sojuszniczych na terenie krajów Europy Wschodniej i Środkowej. Polska stała się tym samym pełnoprawnym członkiem NATO, nie tylko z nazwy. Zawarto też porozumienie z USA o stacjonowaniu w Polsce ciężkiej brygady pancernej i jednostki lotniczej. W sumie w Polsce będzie stacjonować 7 tysięcy żołnierzy USA i NATO;”

 23. Komitet Obrony Gojów said

  Co to w ogóle za ekipa ten PiS: Kaczyńscy wychowani na kolankach arcy-masona Jana Józefa Lipskiego, z którym przyjaźniła sie ich matka; Macierewicz – były czegewarysta; marszałek Sejmu Terlecki – były hipis (jeden z pierwszych lewaków w Polsce w czasach, gdy jeszcze prawie nikt nie wiedział, co to lewactwo). I ci ludzie robią w Polsce za prawicę katolicko-narodową? Umoczeni w Magdakenkę, okrągły stół i rozj…nie Polski po ’89 r. Teraz „dorzynają watahę” (czyli nasz naród) odbierając ostatnie połacie wolności osobistej, upaństwawiając do końca dzieci, wprowadzając sodomię do szkół gorliwiej, niż PO-PSL, rozszerzając przymys szczepień i terror ich egzekwowania, ograniczając obrót gotówkowy, podporzadkowując Wojsko Polskie nowo tworzonej armii UE – i ci ludzie dalej uchodzą za patriotyczne wybawienie w w oczach patriotycznie nastawionej części Polaków i kleru?

Sorry, the comment form is closed at this time.