Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Zaczęło się! Wniesiono projekt LIKWIDACJI państw narodowych.

Posted by Marucha w dniu 2017-11-21 (Wtorek)

Ten pomysł Szwedów jest ostatecznym dowodem na to, że idea suwerennych państw narodowych w Europie ma być wkrótce stłamszona. Choć setki milionów Europejczyków są stanowczo na nie – politycy robią swoje.

[Nie przesadzajmy. Jakaś gówniana szwedzka partia, póki co, o niczym nie decyduje, ani na nic nie ma wpływu. Mogą się tylko onanizować własnymi projektami, propozycjami, koncepcjami i dezyderatami. -admin]

Szwecja powinna zostać zniesiona jako suwerenny naród, a zamiast tego być częścią „Europejskiej Federacji”, kontrolowanej centralnie z Brukseli. Jest to propozycja, którą liberałowie przegłosowali w niedzielę na krajowym zjeździe.

To właśnie młodzieżowa partia Luf złożyła wniosek, w którym orzekła, że „nadszedł czas na federację i należy zająć stanowisko w sprawie Unii Europejskiej, aby ostatecznie przekształcić się w federację europejską”.

Zgodnie z wnioskiem, federacja UE będzie podobna do Stanów Zjednoczonych, z własnym prezydentem i parlamentem. UE będzie miała również prawo decydować o polityce zagranicznej i bezpieczeństwie państw członkowskich, polityce walutowej i monetarnej, środowisku oraz walce z międzynarodową przestępczością.

To wszystko wynika z wniosku, który został przyjęty w niedzielę przez liberałów – siódmą co do wielkości partię Szwecji.

W mediach społecznościowych wiele liberalnych profili raduje się, że ten pomysł został przyjęty, co w praktyce oznacza, że ​​Szwecja została zniesiona jako niezależny kraj i staje się państwem regulowanym przez Brukselę. [Ten pomysł w praktyce NIC nie oznacza – admin]

Chociażby Cecilia Wikström, która jest członkiem Parlamentu Europejskiego, pisze: „Liberałowie podjęli już decyzję o pracy na rzecz UE, aby stać się federacją!”. Warto zaznaczyć, że zwolennikiem podobnej idei jest Guy Verhofstadt, który dzieli i rządzi w Brukseli i Strasburgu, choć nie sprawuje tam żadnej poważnej funkcji.

W majowej debacie szef partii Joar Forssell zauważył, że federacja będzie miała wiele zalet. Na przykład może zmusić takie kraje jak Węgry do przyjmowania imigrantów z krajów trzeciego świata. „Usunięcie jakiejś władzy z poszczególnych rządów nie jest kwestią zmniejszenia wpływu ludzi, wręcz przeciwnie, chodzi o uczynienie UE bardziej demokratyczną” – pisał. [Ściągnięte nieudolnie z Orwella – admin]

Marta Bilska
Napisz do autorki: marta.bilska@newsweb.pl
http://newsweb.pl

Komentarzy 5 to “Zaczęło się! Wniesiono projekt LIKWIDACJI państw narodowych.”

 1. Premizlaus said

  Narodziny i schyłek nacjonalizmu
  http://www.piusx.org.pl/zawsze_wierni/artykul/609

 2. Marcin said

 3. Franz said

 4. Maverick said

  Demokracja jest lokalna a nie odgórna z Brukseli ciołki wymagające leczenia psychiatrycznego.

  Jak takich Szwedów można uważać za kiedyś bitnych wikingów, to teraz wussies, zniewieścieli faceci, i waleczne lesby.

 5. […] To tylko pokazuje co dzieje się w umysłach ludzi którzy bardziej nienawidzą samych siebie niż bliźniego. Dlatego też to co chcą dla bliźniego nie jest niczym dobrym. Skąd to się wzięło? Pomyślcie. Jak bardzo muszą być pokrzywdzeni żyjąc bez miłości? Chcąc odebrać innym to w co wierzą? Ojczyznę? „…To właśnie młodzieżowa partia Luf złożyła wniosek, w którym orzekła, że „… […]

Sorry, the comment form is closed at this time.