Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Lewicki: Przyczyny Rzezi Wołyńskiej. Cz. 3. Cywilizacja turańska.

Posted by Marucha w dniu 2017-11-22 (Środa)

Poprzednie części:
https://marucha.wordpress.com/2017/07/14/lewicki-przyczyny-rzezi-wolynskiej-cz-1-dlaczego-apogeum-rzezi-wolynskiej-mialo-miejsce-11-lipca/
https://marucha.wordpress.com/2017/11/21/lewicki-przyczyny-rzezi-wolynskiej-cz-2-dlaczego-banderowcy-nakazywali-w-rodzinach-mieszanych-mordowanie-polskich-czyli-rzymsko-katolickich-czlonkow-rodziny/

Różnice cywilizacyjne i wpływy zewnętrzne istotną przyczyną ludobójstwa na Polakach. Ukraina zbudowana na tradycji kozaków, hajdamaków i banderyzmu to jest modelowy przykład cywilizacji turańskiej.

Wśród wielu czynników, które warunkowały możliwość pojawienia się sytuacji gdzie uciekanie się do ludobójstwa stało się dla ukraińskich nacjonalistów możliwym rozwiązaniem, trzeba wymienić także wpływy innych kultur, interakcje z nimi czy też wręcz oddziaływanie i bezpośredni przykład.

Do takich wpływów należy zaliczyć trwające wiele wieków kontakty z kręgiem turecko-tatarskim, a wcześniej jeszcze mongolskim. Takim narzucającym się od razu wpływem z tamtego kierunku jest barbaryzacja i wyjątkowe okrucieństwo jakie było tam rzeczą zwyczajną.

Aby uświadomić sobie o czym mówimy przytoczę fragment opisujący potraktowanie przez Turków pojmanego w niewolę obrońcy twierdzy Famagusta: „kapitan Marcantonio wydany na trwające dziesięć dni tortury. Turcy pastwili się nad w sposób wyjątkowo zwyrodniały, najpierw pozbawiając go nosa i uszu, a potem obdzierając ze skóry. Na koniec został ukrzyżowany i wystawiony na słońce, a po śmierci poćwiartowany, zaś części jego ciała przekazane w formie trofeów dowódcom tureckich oddziałów. Zdjętą skórę wypchano włosiem i trawą, odziano w kapitański mundur, posadzono na osła i wożono po pustych ulicach zdobytego miasta”[1]

Działo się to w roku 1570, kiedy to nad dolnym Dnieprem zaczęła powstawać wspólnota kozaków zaporoskich, którzy wyprawiali się na miasta tureckiego wybrzeża, zaś tychże kozaków zwalczali Turcy i Tatarzy. Zwyczaje i sposoby traktowania pokonanych i pojmanych w sposób oczywisty zaczęły się upowszechniać po obu stronach.

Oto, z kolei, opis zamordowania przez kozaków św. Andrzeja Boboli w roku 1657: „wycięto na ciele ornat, oskalpowano czerep tworząc tonsurę, „świeże rany posypywali plewami z orkiszu, odcięli mu nos i wargi, przez otwór wycięty w karku wydobyli język i odcięli u nasady, wreszcie powiesili go u sufitu za nogi, głową na dół i naśmiewali się z ciała”. Po dwóch godzinach męczeństwa ojciec Bobola, słynący z żywotności i ogromnej energii, nadal żył, jakby wzywał Kozaków do opamiętania. Wreszcie drgające w konwulsjach ciało spuścili Kozacy na polepę i dwukrotne cięcie szablą po gardle przerwało cierpienia jezuity.”[2]

To tylko przykład przerażających zbrodni, które na skalę masową miały miejsce wielokrotnie: podczas powstania Chmielnickiego, rzezi humańskiej, „pożogi” polskich dworów w latach 1917-18 i najbardziej podczas ludobójstwa z lat 1943-1947 przeprowadzonego przez OUN-UPA.

Mamy zatem cykliczne powtarzanie się podobnych w swym barbarzyństwie okropnych rzezi, masowych prześladowań i szczególnie okrutnego unicestwiania całych społeczności. Dotyczyło to szczególnie Polaków i Żydów, choć także i inne mniejszości nie były bezpieczne.

[I to jest najlepsza odpowiedź na pierdoły, że zbrodnia wołyńska była rzekomo zemstą za prześladowania chazaro-ukraińców w 20-leciu międzywojennym – admin]

To barbarzyństwo, które wśród koczowniczych ludów Azji było powszechne przeniknęło także i zostało przejęte prze kozaków zaporoskich a potem także i innych, którzy do ich tradycji się odwoływali jak hajdamacy i ostatecznie także banderowcy.

Zauważmy, że samo słowo Majdan jest pochodzenia tureckiego i oznacza plac wewnątrz obozu wojskowego. Jak wyglądają dziś te ukraińskie protesty? Zbierają się ludzie na majdanie, dzielą się na sotnie i każda sotnia stawia swój wielki namiot na majdanie. Czyli zachowują się z grubsza tak samo jak dawni koczownicy, jak Mongołowie, Tatarzy, czy Turcy. Nawet ta forma organizacyjna, czyli sotnia, jest pochodzenia mongolskiego, gdyż tam właśnie wojsko dzieliło się na jednostki w podziale dziesiętnym i setka (dżagun) była jedną z nich. Mamy zatem w przypadku społeczeństwa ukraińskiego odbicie cywilizacji turańskiej według Feliksa Konecznego.

Musimy to sobie dobrze uświadomić, że to jest inna od naszej i obca cywilizacja. U nas obywatele nie dzielą się samorzutnie na sotnie i nie stawiają namiotów na majdanach. Nie robią tego także ludzie w krajach lezących na zachód od Polski. U nas i w krajach cywilizacji zachodniej ludzie organizują się w stowarzyszenia, partie, kluby, związki, a przedtem w cechy czy korporacje, ale w żadnym wypadku nie w sotnie. Nie robią tego także Rosjanie, choć Ukraińcy wymyślają im, że są potomkami ordy. To na Ukrainie mamy do czynienia z tym reliktem z czasów koczowniczych, który jest niezrozumiały i niepojęty dla innych mieszkańców Europy.

Toteż dlatego tak trudna jest droga Ukrainy do Europy. Ukraina tam ze swoimi majdanami, sotniami i Banderą nie pasuje, bo to są elementy innej cywilizacji niekompatybilnej z tym co praktykowało się w Europie.

[Najlepiej na tej „drodze do Europy” wykopać bardzo głęboki dół, a na dnie wbić naostrzone pale – admin]

Zauważył to w końcu także prof. Żaryn, który stwierdził niedawno: „Ukraina nie chce należeć do rzymskiej cywilizacji. Zachowuje się jak barbarzyńca w sprawach pamięci historycznej (…)Ukraina musi sobie odpowiedzieć, czy chce wziąć współodpowiedzialność za trwanie szeroko pojętej kultury materialnej na terenie dzisiejszej Ukrainy. W ramach tej szeroko pojętej kultury materialnej mieszczą się cmentarze i miejsca pochówków, a tym bardziej miejsca ostatniego spoczynku, które nie zostały jeszcze naznaczone obecnością krzyża.“[3]

Ta odrębność cywilizacyjna skutkuje niemożnością zbudowania trwałych związków Polski i Ukrainy, a stworzenie jakiegoś wspólnego projektu politycznego jest po prostu kompletnie niewyobrażalne. Tak było od samego początku, gdy tylko ziemie ukrainne weszły w skład Rzeczpospolitej po Unii Lubelskiej. Bunty kozackie zaczęły się zaraz potem, bo już w roku 1591 i trwały z przerwami do samego końca Rzeczpospolitej.

Tylko ważniejszych powstań kozackich było aż dziewięć a oprócz tego cały czas trwał okres mniejszych i większych niepokojów. Był okres przerwy, w czasie rządów rosyjskich w latach 1795-1904, kiedy to Polacy żyli tam w miarę spokojnie. A potem znowu się zaczął okres jeszcze większych rzezi na Polakach i Żydach trwający łącznie trzydzieści lat, od 1917 do 1947.

W sumie, na okres funkcjonowania w ramach wspólnego państwa, czyli Rzeczpospolitej, większość tego okresu od 1569 roku do 1947 przypada na czasy wzajemnych walk, narastającej nienawiści i szkodzeniu przez Ukraińców wszelkim przejawom państwowości i porządku społecznego ustanowionego na tym terenie przez Polaków lub przy ich udziale.

Wobec powyższego dziwne wydaje się to dążenie do budowy jakichś szczególnych więzów Polski i Ukrainy dzisiaj. To się nie powiedzie i to nie ma żadnego sensu. To się szybko skończy, tak samo jak zakończyły się wszelkie inne próby budowy państw wielonarodowych na terenie Europy Środkowej czy Południowej. Za przykład może służyć Czechosłowacja, Jugosławia, Królestwo Węgier, Cesarstwo Austro-Węgier, Rzeczpospolita, Wielkie Księstwo Litewskie. Na tych obszarach, jak i w całej Europie najlepiej sprawdzają się państwa narodowe.

[Tak, to się skończy… Po drodze skończy się Polska. – admin]

Stanisław Lewicki

[1] Historia Do Rzeczy nr 8(65)/2017 Bogusław Chrobota – Wenecki Kamieniec
[2]http://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/historia/1505486,1,andrzej-bobola—patron-od-spraw-niebezpiecznych.read
[3]https://wpolityce.pl/historia/365069-nasz-wywiad-prof-zaryn-ukraina-nie-chce-nalezec-do-rzymskiej-cywilizacji-zachowuje-sie-jak-barbarzynca-w-sprawach-pamieci-historycznej?strona=1

https://konserwatyzm.pl/

Komentarze 34 to “Lewicki: Przyczyny Rzezi Wołyńskiej. Cz. 3. Cywilizacja turańska.”

 1. Boydar said

  https://marucha.wordpress.com/2017/11/21/lewicki-przyczyny-rzezi-wolynskiej-cz-2-dlaczego-banderowcy-nakazywali-w-rodzinach-mieszanych-mordowanie-polskich-czyli-rzymsko-katolickich-czlonkow-rodziny/#comment-715753

  To ja się kurwa pytam, jak to jest, że Kafel eR o tym chce wiedzieć i wie, i jeszcze skłonny jest napisać to otwartym tekstem, a te wszystkie chuje nie wiedzą ? Czy tylko udają że nie wiedzą ? Przecież to sedno sprawy.

 2. VA said

 3. TG said

  W chwili obecnej ruch Chabad Lubavitch dysponuje nie mającym precedensu, jak na nieliczną ultraortodoksyjną sektę, wpływem nie tylko na mikroklimat krajów jej głównego bazowania ale i na globalną sytuację polityczno-gospodarczą.

  Działalność sekty jest maksymalnie zakonspirowana kiedy jednocześnie PO FARYZEJSKU WYSTAWIA SIĘ NA POKAZ WYŁĄCZNIE DOBROCZYNNOŚĆ, RELIGIJNOŚĆ, POKORĘ I TOLERANCJĘ.

  W odróżnieniu od innych przedstawicieli ortodoksyjnego judaizmu chabadnicy nie tylko nie uznają Jezusa Chrystusa ale nienawidzą go najsroższą nienawiścią. Za swojego największego wroga Chabad uważa Prawosławie i odpowiednio także wyznawców tej religii.
  Ps. Jest to fragment artykułu , który w przeszłości był w Gajówce i niedoceniony.Polecam jeszcze raz przeczytać.http://wolna-polska.pl/wiadomosci/gotujcie-sie-swiat-sie-zmienil-rekach-satanistycznej-sekty-chabad-lubavitch-2017-04

 4. Boydar said

  „… chabadnicy nie tylko nie uznają Jezusa Chrystusa ale nienawidzą go najsroższą nienawiścią …” – TG (3)

  Kolejny lejek. Przecież gdyby Go nie było, gdyby nie powywracał tego brudnego geszftu do góry nogami, to nie mieliby Go za co nienawidzić; ot, kolejna legenda dla mas, jak Budda czy inny Mahomet.

  A Buddy czy Mahometa nie nienawidzą, wcale im nie przeszkadzają 🙂

 5. skretowicz Z said

  jest to Prawda ? ja osobiscie wierze Panu Pawlowi Bednarzowi! . Jak blado i wprost niewinnie wyglada zbrodnia Dr m
  Mengele z czasou 2 wojny swiatowej.Przeciez mengele dzialal i eksperymentowal z dziecmi w czasie najwiekszej wojny swiatowej czasu noworzytnego.Natomiast ta mega zbrodnia chandlowaniu dziecmi odbywa sie teraz w czasie pokoju ,Demokracji i „wartosci zachodnich „:):) jak rowniez …cywilicji…. judeochrzescijanskiej:) . Biblijna Sodoma i Gomora to w poruwnaniu z obecna praktyka PISU i to .pryszczyk ! w poruwnaniu do drzumy i holery !!

 6. Bogaty Miś said

  Nie jestem specjalistą od Ukrainy, ale słyszałem, że Kozactwo, czyli Ukraińcy, to mieszanina polskich i rusińskich chłopów. Ci polscy to zbiegowie z pańszczyzny, bo ukraińscy – polscy magnaci dawali 30 lat wolności za osiedlenie się na ich ziemi. A potem pańszczyzna. Więc wybuchały powstania kozackie. A chłopi zawsze są okrutni. Zwróćmy uwagę na oprawców Olejnika, którzy trzymali go w dole o średnicy ok 50cm przez dwa lata, a potem go zamordowali. Czy oni też byli z cywilizacji turańskiej ? Kiepska logika.

 7. NICK said

  Biedny Miś.

 8. Boydar said

  Lejek Misiu, skoro trzymali „… w dole o średnicy ok 50cm przez dwa lata, a potem go zamordowali …” to jakie jeszcze genealogie Misiowi potrzebne ?

 9. Premizlaus said

  To się szybko skończy, tak samo jak zakończyły się wszelkie inne próby budowy państw wielonarodowych na terenie Europy Środkowej czy Południowej. Za przykład może służyć Czechosłowacja, Jugosławia, Królestwo Węgier, Cesarstwo Austro-Węgier, Rzeczpospolita, Wielkie Księstwo Litewskie. Na tych obszarach, jak i w całej Europie najlepiej sprawdzają się państwa narodowe.

  Nie zgadzam się. Państwa narodowe zaczęły się tworzyć w wyniku rewolucji protestanckiej. Większość wyżej wymienionych państw zostały rozwalone w wyniku knucia Żydów i masonerii, tak jak cała Respublica Christiana.

  ——
  Ale co Pan powtarza jakieś brednie pseudohistoryków… o tych państwach narodowych.
  Admin

 10. NICK said

  No.
  Zaiste.
  Niespodzianka.
  Prze-mysławie.
  „Państwa narodowe zaczęły się tworzyć w wyniku rewolucji protestanckiej.”

 11. Premizlaus said

  A tak z innej beczki: te same metody mordowania zostały zastosowane w zabijaniu Apostołów św. Bartłomieja (obdarty żywcem ze skóry) i św. Szymona (przepiłowany).

 12. NICK said

  No i co???
  (11)
  Wnioski!!!
  Pan dziś nie ma formy.

 13. Boydar said

  Bez przesady, Panie NICK’u. Przemysław dość słusznie prawi. A wyjątki nie stanowią o regule, choć ją potwierdzają.

 14. Boydar said

  To znaczy w kwestii państw narodowych, bo czasem to jak św. Bartłomiej, albo np. Piekarski.

 15. Boydar said

  Choć ja bym to ujął „w czasach” a nie „w wyniku”. ale nie wiem wszystkiego, może i to ścierwa zaplanowały.

 16. NICK said

  Pan też?
  Wracam do koniaczka-czka.

 17. Boydar said

  To dobry plan; udaję się.

 18. NICK said

  Bo ja mam w dooopie.
  „Dyskusje”.
  Niemądre.
  Wracamy na WT.
  TU mędrców.
  Zostawmy.
  Autyzm-mitycznie.

 19. TG said

  Ad.4 Czy mógły Pan to ujęcie” kolejna legenda dla mas, jak Budda czy inny Mahomet” mi wyjasnić?Proszę.

 20. Boydar said

  Tu nie ma nic do wyjaśniania, to narracja parchów, czuj Pan trochę blues’a.

 21. TG said

  Prośba była o wyjasnienie, a nie slogan w formie „narracja parchów”.Język czyj?

 22. Boydar said

  Byłem przekonany, że Pan zrozumie.

 23. TG said

  Nie mam dużych problemów ze zrozumieniem tekstów ale tej górnej półki nie rozbieram. Może Pan się zniżyć i wyjasnić? Babska ciekawośc mnie bierze.

 24. NICK said

  Wiedźmość.
  Raczej.

 25. Dziadzius said

  Do Pana Gajowego,
  Ja mam maly klopt bo chcialem zrobic odbiytki z tych 3 artykulow o RZEZI moich Wolynskich Ziomkow ale niestety moja kopiarka nie moze zmienic druku Panskiego oryginalu {I-pod ??} ktoren daje mi kartke druku tak okola 5 centymetrow szeroka a wiec papieru szmata — Czy jest jakis arkan zeby powrocic druk do +/- 21.5 cm szerokosci ?
  Dzieki,

  ——-
  Kopiarka?
  Przecież trzeba używać drukarki…
  W przeglądarce ma Pan gdzieś menu „Print”, „Drukuj”, czy coś podobnego.
  Trzeba nacisnąć. Potem pokaże się propozycja formatowania strony. Tam dobieramy wielkość czcionek, powiększenie itp.
  Admin

 26. mordy banderowców nie mają nic wspólnego z kozakami i hajdamakami…bo banderowcy, to grekokatolicy sekciarze i zdrajcy dla tych drugich, którzy byli prawosławnymi i tych gerkokatolickich „u-kraińców” tak samo rezali jak i Lachów…

 27. Marek said

  diabły wcielone

 28. W drugim odcinku .https://marucha.wordpress.com/2017/11/21/lewicki-przyczyny-rzezi-wolynskiej-cz-2-dlaczego-banderowcy-nakazywali-w-rodzinach-mieszanych-mordowanie-polskich-czyli-rzymsko-katolickich-czlonkow-rodziny/
  p. Gajowy zadaje pytanie: „Jak rozmawiać ze skorpionami? Jak ich przekonać, że źle czynią?”
  Pierwej trzeba dokonac anihilacji tych ktorzy te „skorpiony” wychodowali i podrzucili do twego domostwa.

  ——
  Nie. Skorpiony trzeba rozgniatać w pierwszej kolejności – bo zanim dobierzemy się do hodowców, to nas te gadziny zagryzą.
  Admin

 29. Boydar said

  Muzyka w tańcu nie przeszkadza …

 30. tereny Rusi Kijowskiej zajęli Azjaci Chazarowie podający się za żydów i Ukraińców . Barbarzyńscy Azjaci swymi czynami dowodzą jednoznacznie że nie są Słowianami. W naszym współczesnym okresie istniał Związek Sowiecki (Radziecki) w którym wymordowali 70 milionów Rosjan i tylko w Północno Wschodniej części ZSRR – 17 milion ów Polaków. Obecnie oficjalnie mówi się o powrocie Zydów na te tereny i teren Polski (Judeopolonia) .Obecne zamieszania wojenne i polityczne na tych terenach potwierdzają naukę o cywilizacjach prof. Konecznego o której całkowicie zapominają nasi współcześni „politycy”. Jednak naukowego odkrycia prof. Konecznego nie uda im się zgadać. Wcześnie czy później realny świat się o nią upomni.

 31. veri said

  Wszystko to co dzialo sie ( i dzieje ) na Ukrainie pewnie wynika z tego, ze te tereny byly cywilizowane na zydowska modle, oni tam brylowali – tak przynajmniej twierdza Zydzi i z tego tytulu roszcza sobie pretensje do tych obszarow * ( skrot tego co wstawilem do swojego archiwum na ten temat – nie przekopie sie aby wstawic tu stosowny link ).

  * – w Dnietropietrowsku wybudowali najwieksza na swiecie synagoge.

 32. Premizlaus said

  Niedawno w innych komentarzach podałem adres do artykułu z „Zawsze Wierni” z 2003 roku o nacjonalizmie.
  Podam go jeszcze raz wraz z fragmentem:

  http://www.piusx.org.pl/zawsze_wierni/artykul/609

  Średniowiecze – cywilizacja ponadnarodowa

  Człowiek żyjący w średniowieczu nie traktował Imperium Rzymskiego, o którym sądzi się powszechnie, że „upadło” w roku 476, jako nieuchwytnego i nie mającego powiązania z teraźniejszością bytu historycznego. Z pewnością nie było ono dla niego tak intelektualnie odległe, jak średniowiecze dla nas. Kultura, której ciągłość nie została zakłócona, postrzegała samą siebie jako dziedziczkę Romanitas, nawiązując do marzeń o powszechnej władzy.

  Według historyka Krzysztofa Dawsona, średniowieczna jedność – kulturowa, religijna i polityczna – osiągnęła swój szczyt za czasów papieża Grzegorza X (1271–1276), w epoce św. Ludwika IX i św. Tomasza z Akwinu. To właśnie Kościół nadawał ostateczny kształt cywilizacji zachodniej, a słabość papiestwa w XV i XVI wieku przyczyniła się w znacznym stopniu do stopniowego rozbicia politycznego Europy i, co za tym szło, jej rozbicia religijnego pod płaszczykiem rewolucji protestanckiej. Jak pisze Dawson:

  (…) uznając, że to, co jest katolickie, nie jest koniecznie średniowieczne, a to, co jest średniowieczne, nie jest z konieczności katolickie, musimy równocześnie przyznać, że nigdy nie było epoki w której kultura europejska była bardziej przeniknięta tradycją katolicką lub w której katolickie ideały znalazłyby pełniejszy wyraz na prawie każdym polu ludzkiej aktywności. (The Formation of Christendom)

  Nasiona rozpadu

  To, że rewolucja protestancka zainicjowała polityczne rozbicie Europy, nie powinno nikogo dziwić, jednak wzrost nastrojów nacjonalistycznych nie był ani tak gwałtowny, ani nieunikniony, jak sugerowali później liberalni historycy. Państwo narodowe kształtowało się stopniowo w ciągu trzech stuleci, zaś nacjonalizm jako ideologia nie pojawił się przed końcem XVIII wieku. Herezja protestancka przygotowała grunt pod te przemiany, niszcząc jednoczącą moralnie i politycznie siłę katolicyzmu. Kolejne stulecia były świadkami upadku religijności (zwłaszcza w Europie północnej), narodzin liberalnego humanizmu i innych prądów intelektualnych, będących wyzwaniem dla tradycyjnego ładu, oraz powstania państw narodowych. Kulminacja przypadła na okres rewolucji francuskiej (w najprawdziwszym sensie tego słowa – dziecka protestantyzmu), która zapoczątkowała erę stosunków międzynarodowych i międzynarodowych konfliktów, opartych nie na rywalizacji rodzin czy religii, ale na politycznej walce pomiędzy rządami posiadającymi wolę i środki do zmobilizowania całych populacji w służbie państwu.”

 33. Boydar said

  Dobra, w tył na lewo, co to znaczy „państwo narodowe”. Bo czasy rewolucji protestanckiej to pi razy oko wiek XV. Ja przy tym nie byłem, ale nie wyobrażam sobie aby wówczas ludzie (zwłaszcza tak różnych stanów i warstw) o sobie mówili czy myśleli „my Polacy”, „my Rosjanie” czy nawet „my Niemcy”.

 34. Premizlaus said

  Bo to były dopiero zalążki, które się rozwijały, ale doprowadziły stopniowo do takiej sytuacji, jak teraz.

Sorry, the comment form is closed at this time.