Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

W 2016 roku w Niemczech miało miejsce 466 demonstracji neonazistowskich. Ale to Polska ma być „faszystowska”.

Posted by Marucha w dniu 2017-11-23 (Czwartek)

W sprawie faszyzmu i neonazizmu Zachód drzazgę dostrzega w oku Polski, lecz belki we własnym nie widzi. Zgodnie z oficjalnymi informacjami niemieckiego MSW – w ubiegłym roku na terytorium naszego zachodniego sąsiada odbyło się aż 466 demonstracji o charakterze neonazistowskim.

Jakby tego było mało odnotowano aż 3533 ataki o podłożu ksenofobicznym lub rasistowskim na uchodźców bądź na ośrodki, w których mieszkają.

W wyniku tych ataków rannych zostało 560 osób, w tym 43 dzieci. Problemem dla świata ma być jednak Polska i jej Marsz Niepodległości.

Spora grupa środowisk nieprzychylnych Polsce rozpoczęła bezpardonowy atak na nasz kraj po tym, jak kilkadziesiąt osób na liczącym 60 tys. uczestników Marszu Niepodległości wzięła ze sobą kilka transparentów zawierających treści ksenofobiczne. Na tej podstawie ukuto narrację, jakoby 11 listopada ulicami Warszawy przeszedł marsz „60 tys. nazistów”.

Ten fake-news przebił się na niemal wszystkie czołówki mediów na świecie. Ilość czarnego pijaru jaka wylała się na nas w ciągu ostatnich kilku dni była bezprecedensowa, jeśli spojrzymy przez pryzmat okresu po 1989 roku.

Co ciekawe – kilka głupich transparentów na Marszu Niepodległości przyczyniło się do światowej histerii.

Jednak, gdy chodzi o niemal „cykliczne” imprezy neonazistów u naszych zachodnich sąsiadów, to mało kto w ogóle to zauważa i się tym przejmuje. Zainteresowanie z jakim światowe media relacjonują kwestię wzrastających w siłę niemieckich ruchów neonazistowskich jest bliskie zeru.

A byłoby o czym opowiadać – tylko w ubiegłym roku na terytorium naszego zachodniego sąsiada doszło bowiem do 466 demonstracji o charakterze neonazistowskim. Jakby tego było mało odnotowano aż 3533 ataki o podłożu ksenofobicznym lub rasistowskim na uchodźców bądź na ośrodki, w których mieszkają. W wyniku tych ataków rannych zostało 560 osób, w tym 43 dzieci.

O coraz większej popularności Alternatywy dla Niemiec (AfD), która oficjalnie kultywuje pamięć o żołnierzach Wermachtu z okresu II wojny światowej nawet nie będę wspominał.

Wydaje się zatem, że w sprawie faszyzmu i neonazizmu Zachód drzazgę dostrzega w oku Polski, lecz belki we własnym nie widzi. Zrobienie światowej afery z powodu kilku (dosłownie – kilku!) transparentów, jakie pojawiły się na 60-tysięcznym Marszu Niepodległości, było zupełnie nieadekwatne do skali neonazistowskiego zagrożenia, jakie płynie choćby ze strony Niemiec czy innych państw Europy Zachodniej, gdzie ideologia ksenofobii i nietolerancji wobec np. Żydów jest znacznie silniejsza niż w Polsce. Niestety, ktoś zdecydował, że to Polska ma być dziś „faszystowska”.

Źródło: 
Cezary Gmyz (Twitter.com)
Ponad 3,5 tysiąca ataków na uchodźców w Niemczech (PolsatNews.pl)

http://niewygodne.info.pl

Komentarzy 6 to “W 2016 roku w Niemczech miało miejsce 466 demonstracji neonazistowskich. Ale to Polska ma być „faszystowska”.”

 1. Joannus said

  Co się dziwić.
  Żadna k…a nie będzie się afiszowała na zewnątrz jako szmata, tylko damą.

 2. Boydar said

  Ja nie bardzo rozumiem. Załóżmy, że to u „naszego sąsiada” (a ch. z takim sąsiadem, no ale …) było takich demonstracji tylko trzy a u nas właśnie czterysta sześćdziesiąt sześć. No i co, co to qurwa kogoś obchodzi ?!?! Niechby było czterdzieści tysięcy sześćset. To nasza sprawa. I naszego zarządzania wolnością demonstracji i porządkiem. A nie pier*dolonych gestapowców z Waszyngtonu, Berlina i Brukseli. Że o innych ośrodkach sterowania opinią nie wspomnę.

 3. Roman B said

  Nie ma też co się dziwić „zachodowi” że wyciera sobie Polską gębę jak brudną szmatą skoro to co się stało na Marszu NIEPODLEGŁOŚCI było ewidentną prowokacją osób podstawionych ,ale bardziej jak mniemam kolegów z tamtych lat samych organizatorów. Straż Marszu zamiast reagować na ewidentną medialną ustawkę transparentów jawnie faszyzujących ,perunów i innych symboli rasistowskich pozwoliła je eksponować przyjmując do wiadomości zasadne paradowanie na marszu bloku neonazistowskiego zwnego Czarnym Blokiem -min Ci panowie jako miedzynarodówka Blood and Honour do swojego bloku przyjmuje siepaczy z Prawego Sektora i innych ukraińskich neonazistowskich bojówek.
  Na marszu pojawili się Polacy ,całe rodziny też by zaprotestować przeciwko temu co się dzieje i u nas i w Europie gdzie wszelkie warości są niwelowane. Kilkuset neonazistów dało pretekst calemu światu że to Nazistowski Marsz! A nie można ich było odseparować i dać iść w osobnym odgrodzonym marszu?
  Jeśli Narodowcy mają za kolegów Nazistów to nie mam więcej pytań…

 4. Kar said

  jakby nie bylo tych neonazistowski fermentow, to nie byloby obecnego rzadu ..Merkel..to jest mlyn-sciema na ukochany uklad-system majacy sie szczesliwie/bezpiecznie w Niemczech..albo inaczej, jezeli sa to prawdziwne ruchy kseno-neonazistowskie, to dlaczego jest brak rasowego prowodyra typu Hitler..dlaczego do tej pory nie wychodowali takiego..70 lat po wojnie..te ruchy to duplikacja mimika Kristallnacht Icek..

  ..sa neonazisci i otwarty szlaban az pod chmury dla tabunow dzikusow z poludnia..to k.. nie ma sensu kompletnie. Dokladnie ta sama doborowa orkiestra przygrywa tuptaka w Polsce co i w Niemczech

 5. jjj said

  Samo jakieś zestawianie Marszu Niepodległości z jakimiś tam demonstracjami w Niemczech, jest mocno niewłaściwie i dziwię się, że ktoś to robi … broniąc, jak rozumiem, Marszu. Jest to -uważam – najbardziej klasyczne wylewanie dziecka razem z kąpielą, pytanie tylko – świadome czy nie….
  „głupich transparentów”…. Sądzę, że 30-40-50 lat temu nie „budziłyby zdziwienia”, może tylko „skrajni lewacy”, nazwaliby je „głupimi”. Jeśli ktoś dziś je tak nazywa, daje świadectwo, że w jakimś zakresie stał się niewolnikiem „narracji słusznych mediów”, że jakoś akceptuje i honoruje „standardy” politycznej poprawności, choćby się oficjalnie przeciw nim wypowiadał….

 6. Racjonalista said

  Polska jest papierkiem lakmusowym – kto w świecie Polaków atakuje oskarżając o nazizm czy faszyzm w 100% wyznaje poglądy zgodne z nazizmem.

Sorry, the comment form is closed at this time.