Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Tekla o Unia Europejska atakuje Węgry…
  anty o Przepisy o sygnalistach coraz…
  revers o Waszyngtonu powrót do Eur…
  Lily o Wolne tematy (43 – …
  Kar o Waszyngtonu powrót do Eur…
  Lily o Wolne tematy (43 – …
  I*** o Wolne tematy (43 – …
  Wandaluzja.pl o Wolne tematy (43 – …
  Tadeusz o Przepisy o sygnalistach coraz…
  Pozytywne wiadomości o Wolne tematy (43 – …
  Pozytywne wiadomości o Wolne tematy (43 – …
  Pozytywne wiadomości o Wolne tematy (43 – …
  Voodoosch o Wolne tematy (43 – …
  Lily o Wolne tematy (43 – …
  Lily o Wolne tematy (43 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 546 obserwujących.

Moskwa nie wybaczy Holandii złota Scytów

Posted by Marucha w dniu 2017-11-24 (Piątek)

Rosja zagroziła Holandii, że przerwie wymianę eksponatów muzealnych pomiędzy państwami, jeśli kraj przekaże Ukrainie złoto Scytów. Przyszłość unikatowych wyrobów ze złota okazała się „niepewna” po tym, jak Krym stał się częścią Rosji – pisze The Daily Telegraph.

 

W swoim ostatnim wywiadzie rosyjski minister kultury Władimir Medyński oświadczył, że decyzja holenderskiego sądu o przekazaniu Kijowowi ponad 2000 krymskich artefaktów jest „zupełnie upolityczniona” i „podkopuje system wymiany wystaw”. Według słów rosyjskiego urzędnika porównać to można jedynie do „grabieży dóbr kultury w czasie wyprawy włoskiej Napoleona czy też agresji faszystowskiej”.

„Jeśli ta decyzja wejdzie w życie, nie będę mieć prawa do sankcjonowania jakichkolwiek wystaw na terytorium państwa, w którym tworzy się niebezpieczny precedens odbierania dóbr kultury” — uprzedził Medyński.

W lutym 2014 roku cztery krymskie muzea przekazały 2111 artefaktów utworzonych przez Scytów muzeum Allarda Piersona w Amsterdamie. Ale przynależność ekspozycji wkrótce stała się przedmiotem sporu bowiem Rosja „zajęła” półwysep — przypomina brytyjska gazeta.

Wartość zagrożona kolekcji została oszacowana na 2 mln dolarów. Ale kilka artefaktów to zupełny rarytas i może kosztować na otwartym rynku znacznie drożej — uważają władze Krymu.

W grudniu 2016 roku sąd w Amsterdamie [najbardziej „bezstronny” – admin] orzekł, że złoto Scytów musi zostać przekazane Ukrainie. Kijów z zadowoleniem przyjął decyzję, ale krymskie muzea złożyły apelację. Nowe rozprawy w tej sprawie, „na które rosyjskie ministerstwo wydało setki tysięcy funtów” miały mieć miejsce tej jesieni.

Tymczasem w sierpniu w miejscu pochówku scytyjskiej kobiety żyjącej w I w. n. e. znaleziono w czasie prac wykopaliskowych 140 złotych ozdób. Według słów dyrektora Instytutu Archeologii Krymu znaleziska pomogą „zapełnić wyrwę” pozostawioną przez znajdujące się w Holandii artefakty — pisze The Daily Telegraph.

https://pl.sputniknews.com

A gdyby tak wysłać oddział specnazu…
Admin

Komentarze 23 do “Moskwa nie wybaczy Holandii złota Scytów”

 1. Maćko said

  Holandia, kraj podbity przez Koczowników zaraz po tym, jak ich wygnano z Hiszpanii. Trampolina do podbicia ludnej Wielkiej Brytanii i zawladniecia handlem na Ziemi an dlugie stulecia i kosztem milionów wymordowanych „tambylców”, pierwszy poligon doswiadczalny baniek gieldowych rujnujacych „gupich gojuf” a wzbogacajacych „mondrych Unych”
  Holandia – dzisiejsza Sodomo a moze i Gomora. Narkotyki, prostytucja, zloto i diamenty. Jak by mial byc potop to tam by sie zaczal. Depresja? Hmmm,… nie bedzie korelacji, czysty przypadek. 😉

 2. RomanK said

  TO zwykla granda ..wymiana expontow to sprwa miedzy muzealna…nie miedzynarodowa!
  Muzeum Krymu bylo jest i bedzie…tam zloto Scytow bylo zawsze i tam powinno byc!
  Niebywale chamstwo holenderskich wladz!

  ——
  Holandia to kraj kurwów. Zupełnie, jak Norwegia.
  Admin

 3. Pinxit said

  Holandii wiele rzeczy nie da sie wybaczyc.
  Zestrzelonego nad Ukraina malezyjskiego samolotu tez nie.
  I tego procesu w sprawie tego samolotu. Holandia nie ma prawa prowadzic dochodzenia, bo ani samolot ani zaloga nie byly holenderskie i samolot nie byl zestrzelony w Holandii.
  A w ogole, do tej pory Holandia nie umie potwierdzic, ze ten samolot wylecial z Amsterdamu.
  Ani z tego zazydzonego lotniska.
  Ani mlodego milioniera- terrorysty z Nigerii (ktory mieszkal w Londynie i byl synem glownego bankowca Nigerii) co mial bombe-scyzoryk w bucie.

  A teraz ukradli zbiory, ktore naleza do Krymu – wszystko jedno, do kogo nalezy Krym.
  Napewno nie do Holandii.

  I wiadomo, ze krolowaBbeatrice jest szycha w Iluminati.

 4. JerzyS said

  Tak wyglądała sprawiedliwośc po Niderlandzku i nawet medal ustanowili
  =========================================================
  Odcinał ręce, stopy i genitalia. “Zamordowali jednemu córkę i kazali mu zjeść jej szczątki”. Wybił połowę populacji
  PRZEMYSŁAW DYMARKOWSKI 15 października 2017

  Traktował te ziemie jak swoją prywatną posesję. Zarządzając państwem ponad 70-krotnie większym od Belgii doprowadził do jednego z największych ludobójstw w historii ludzkości. Niektórzy sądzą, że w ciągu zaledwie dwóch dekad król Leopold II mógł wybić nawet połowę populacji Konga.

  Czarno-białe zdjęcie wygląda z pozoru bardzo niewinne. Widać na nim czarnoskórego mężczyznę siedzącego na ganku. W rzeczywistości jest to uwieczniony obraz przerażającej tragedii – zagłady mieszkańców Konga, byłej kolonii belgijskiej w środkowej Afryce. Wspomniany mężczyzna to ojciec siedzący nad dłonią i stopą swojej pięcioletniej córki…

  W książce “Don’t Call Me Lady: The Journey of Lady Alice Seeley Harris” autorstwa Alice Seeley Harris czytamy:

  Mężczyzna nie wyrobił dziennej normy zbioru kauczuku, więc belgijscy nadzorcy odcięli jego córce dłoń i stopę. Miała na imię Boali. […] Następnie ją zamordowali. Ale nie zaprzestali na tym. Następnie zamordowali także jego żonę. I jakby było to niewystarczająco okrutne, niewystarczająco wymowne, dodatkowo zjedli szczątki Boali i jej matki. Następnie obdarowali Nsali pozostałościami po ciele jego córki, którą tak bardzo kochał. Jego życie zostało zrujnowane. Częściowo zniszczyli je już wcześniej, zmuszając do niewolniczej pracy, ale ten akt przypieczętował całą tragedię. Całe to okrucieństwo działo się z powodu jednego człowieka, żyjącego tysiące kilometrów za morzem, jednego człowieka, któremu nigdy nie dość było bogactwa, który zadeklarował ten ląd jako swój, i ludzi żyjących tutaj jako swoją własność.

  Krwawy kolonizator

  Człowiekiem tym był król Belgii Leopold II Koburg. Władca uczynił z Wolnego Państwa Konga własną kolonię , które była jego prywatnością przez ponad dwadzieścia lat. Czerpał zyski, przyczyniając się do śmierci milionów mieszkańców Konga. Prowadził rabunkową gospodarkę, pozyskując rękami rdzennych mieszkańców kauczuk i kość słoniową, będące głównymi bogactwami Konga. Niewypełnienie normy zbioru kauczuku było karane odcięciem dłoni, stopy lub genitaliów; chłostano na śmierć, głodzono, zmuszano do niewolniczej pracy, zabierano dzieci jako zakładników i palono wioski.

  Belgia przed odzyskaniem niepodległości (1830 r.) była częścią Królestwa Zjednoczonych Niderlandów. W tym czasie spora część zamorskich terenów Konga znajdowała się w strefach wpływów potężnych państw kolonialnych, takich jak Wielka Brytania czy Francja. Król Belgii, Leopold II, był pewny, że kolonie są patentem do potęgi narodu i usiłował uzyskać je dla siebie. W roku 1885 na konferencji berlińskiej oddano w jego ręce tereny Konga. W ciągu kilku lat Belgowie zorganizowali tam swego rodzaju olbrzymi obóz pracy.

  Król Leopold II Koburg / Fot. Wikimedia Commens

  Peter Forbath w swojej w książce “The River Congo” opisuje, że przydziały kauczuku spłacano częściowo w odciętych dłoniach. Czasami dłonie były zbierane przez żołnierzy Force Publique (formację wojskową składająca się z tubylców),innym razem przez samych mieszkańców. Zdarzały się też wojny, podczas których wioski były atakowane przez innych tubylców w celu zdobycia dłoni, ponieważ normy były niemożliwe do wyrobienia:

  Kosze wypełnione odciętymi dłońmi, składane u stóp europejskich dowódców, stały się symbolem Wolnego Państwa Kongo. Zbieranie dłoni stało się zwyczajem samym w sobie. Żołnierze Force Publique przynosili je do dowództwa zamiast kauczuku; nawet zbierali je zamiast kauczuku. Stały się swego rodzaju walutą. Stały się zadośćuczynieniem za spadki w normach kauczuku, zastąpiły. niewolników potrzebnych do zbioru. Żołnierzom Force Publique płacono premie na podstawie ilości zebranych dłoni…

  Zbrodnia bez kary

  Chociaż Leopold II był jednym z największych ludobójców w historii, chciał uchodzić za oświeconego humanistę i szczodrego filantropa. A jednak za jego rządów sytuacja w Kongo nie różniła się od warunków w sowieckich łagrach. Mimo to dziś nie stawia się go na równi Hitlerem i Stalinem. Został zapomnianym zbrodniarzem ludzkości.

  Należy podkreślić, że populacja Konga przed kolonizacją belgijską wynosiła ok. 20 mln ludzi. Historycy wciąż spierają się ilu ludzi zamordował krwawy władca, ale szacuje się, że były to liczby w przedziale od 5 do 15 milionów mieszkańców środkowej Afryki. Zakłada się, że majątek, który został zgromadzony przez Leopolda II podczas kolonizacji Konga, byłby dziś wart około miliarda dolarów. Wynikałoby z tego, że życie każdego mieszkańca było dla niego warte 100 dolarów zysku! System stworzony w Kongo przez Leopolda II polegał na tworzeniu wielu firm i lokowaniu dochodów z kolonii na zagranicznych kontach.

  Wbrew negatywnej oceny rządów i świadomej rzezi w Kongo, znaczna część Belgów nadal darzy go ogromnym szacunkiem i wynosi na sztandary. Król Leopold II nie poniósł odpowiedzialności za te okrutne czyny, czego najlepszym dowodem są jego liczne pomniki oraz parki, szkoły i instytucje noszące jego imię. W mieście Arlon do dziś można zobaczyć jego posąg, na którym widnieje napis: “Powziąłem dzieło Konga w interesie cywilizacji i dla dobra Belgii – Leopold II”.

  Ponadto jednym z najwyższych odznaczeń przyznawanych ludziom zasłużonym dla narodu belgijskiego
  w dalszym ciągu jest tzw. Order Leopolda II, ustanowiony przez władcę w 1900 r.
  W kwietniu 2014 r. nagroda ta została przyznana Adamowi Radoniowi, dyrektorowi Międzynarodowego Festiwalu Komiksów i Gier w Łodzi.
  Powodem wręczenia orderu miała być m.in. promocja belgijskich dzieł kultury w Polsce.

  Król Belgii – sztucznie stworzonego państewka, światowej stolicy pedofilów (vide Marc Dutroux).

  Ciekawe czy ów żałosny typek wie coś o zbrodniach jednego ze swoich przodków, niejakiego Leopolda II Koburga,

  który w Kongo, które traktował jak swój prywatny folwark wymordował 8 mln ludzi.
  Tutaj cos do poczytania na ten temat:

  https://cozahistoria.pl/odcinal-rece-stopy-i-genitalia…/
  https://dorzeczy.pl/…/Krol-Belgii-Leopold-II-wymordowal…
  https://opinie.wp.pl/prywatna-kolonia-leopolda-ii
  https://www.polskieradio.pl/…/170156,Jadro-ciemnosci

 5. Joannus said

  Ad 2
  ”TO zwykla granda ”

  Jak najbardziej tak.
  Nie umniejszając wagi sprawy dodam, iż taki proceder w nawet innych odsłonach, bardzo powzbogacał grabieżami cudzych eksponatów muzea i kolekcje prywatne w wyimaginowanym raju dla Polaków – Ameryce, oraz we Francji , Niemieczech itd.

 6. Marucha said

  Re 4:
  Panie Jerzy,
  Dla niektórych król Leopold to jeden z największych bandytów wszechczasów.
  Ale dla innych mógł być policjantem, a dla jeszcze innych – wyzwolicielem i zbawcą.

  Nieprawdaż, Panie Snag?

 7. Kar said

  re:4/Jerzy

  Chociaż Leopold II był jednym z największych ludobójców w historii, chciał uchodzić za oświeconego humanistę i szczodrego filantropa.
  ______________________________________________

  – dobra przykrywka dla Stalina, o…wlasnie pierdnal ze szczescia w podziece..!

 8. JerzyS said

  Powinniśmy zażądać od Belgów natychmiastowej delegalizacji t tzw. Order Leopolda II,
  ustanowiony przez władcę w 1900 r. jako sławiącego i propagującego ludobójstwo i faszyzm!

 9. RomanK said

  Panowie zapominaja ze SSynow dzieli sie na Naszych SSynow i Obcych SSynow..tych na pboznych SSynow i Bezboznych SSynow tych na modernistow SSynow i td….

 10. Siekiera_Motyka said

  Ad. 3 – „Ani mlodego milioniera- terrorysty z Nigerii (ktory mieszkal w Londynie i byl synem glownego bankowca Nigerii) co mial bombe-scyzoryk w bucie.”

  To ciekawa sprawa bo był bardzo wiarygodny świadek który widział jak cała sprawa zaczęła się na lotnisku w Amsterdamie. Haskell to adwokat z Detroit który dzisiaj z żoną mieszka w Costa Rica.

  http://www.mlive.com/news/detroit/index.ssf/2009/12/flight_253_passenger_says_at_l.html

  http://haskellfamily.blogspot.lu/2010/01/truth-about-flight-253-has-been.html

  „I further indicated that he wore a tan suit without a tie, was Indian looking, around age 50, 6’0″ tall and 250-260 lbs.”

  A może raczej z Izraelu 😉

 11. NICK said

  SYBERRRIA, WYGRRRA!!!
  Śp. był dobrym.

 12. Regina said

  Coraz bardziej zdajemy sobie sprawę z tego,że nigdy nie powinniśmy znależ się w UE. Nad jej starym jądrem unosi się,taki smród,jak na targowisku bydła.Nigdy złoto Scytów nie powróci na Krym.Gdy będzie w rękach Ukrów,to stanie się łatwym łupem dla złodziei z UE.W krótkim czasie zostanie przez Ukraińców za psie pieniądze na Zachód i oto właśnie chodzi.

 13. NICK said

  Rockowe? Tak.
  Kontrowersyjne? Raczej.
  ALE… .

 14. Regina said

  Ad12. Zgubiłam słowo „opylone”,na końcu komentarza.Przepraszam.

 15. Ukraina się rozleci i złoto Scytów zostanie grzecznie wysłane do prawowitego właściciela. Kwestia czasu.

 16. snag said

  W Stanach byla podobna sprawa, sekta orthodox zydow domagala sie od Rosji ‚zwrocenia’ biblioteki ich naczalnego ktory dal noge do Stanow jak Hitler ruszyl na Sojuz. Znalezli jakiegos sedziego aktywiste ktory nakazal oddac wyrokiem sadu a rzadowi dopilnowac zeby Ruscy oddali. Departament Stanu oswiadczyl ze to nie ich sprawa i umyl rece. Putin podziekowal i uroczyscie w obecnosci moskiewskiego Chabad naczalnych umiescil zbiory i wyznaczonej bibliotece/archiwum kultury zydowsko-rosyjskiej i po sprawie.

  Przy okazji na uroczystym otwarciu wygarnął żydom w Stanach że 80-85% pierwszego ‚rządu’ bolszewików było żydami i że prześladowali wszystkie wyznania.

 17. snag said

  Zapomnial ,…

  https://www.timesofisrael.com/putin-first-soviet-government-was-mostly-jewish/

 18. snag said

  Ano nieprawdaż panie Marucha, no sir (6) ,…

  Stanowczo poniżej pasa, skoorwysyństwa nie bronię to pan to insynuuje, ja pytam tylko o dzisiejszą alternatywę jeśli nie Stany to kto bo o ile wiem to od zarania ludzkości nie mieliśmy okresu w ktorym ktoś nie dominował?

  Gdyby coś zbliżonego w Ameryce to czytał bym na ten temat 10 lat temu pierwszego dnia jak tu zajrzałem – Mimo że Amerykanie to raczkujące pędraki przy nim i wielu innych kolonialistach to tylko im poświęcał i poświęca p. czas i szpalty wygodnie nie wspominając że mniej 1/10 Indian straciła życie walcząc z kolonistami a reszta zmarła z powodu chorób które oni albo ich niewolnicy przywieźli do Ameryki, na które nie byli odporni, albo walcząc między sobą.

  Jeśli chciał mnie p. wkoorwic to strata czasu, mam grubą skórę i flance które chętnie odstąpię. Dla pana gratis, po znajomości ,…

  Good night.

 19. Marucha said

  Re 18:

  Rozumiem.
  USA z obowiązku wobec ludzkości wzięły na siebie rolę zbrodniarza i agresora.
  Nie chcą, ale muszą. Się poświęcają dla świata.

  A między dominacją a bandytyzmem jest wielka różnica.
  Polska w okresie Złotego Wieku dominowała w Europie, ale na nikogo nie napadała i była krajem pokojowym (który wszakże potrafił się bronić).

 20. Pinxit said

  16
  Snag
  Rzeczywiscie z ta biblioteka to pamietam, kilka lat temu zydzi z Ameryki koniecznie chcieli zabrac jakies archiwalne wydania jakichs religijnych publikacji w moskiewskich zbiorach synagogi..
  Zydzi w Moskwie upierali sie, ze te zbiory naleza do starej synagogi w Moskwie i nie chcieli wydac.
  Zrobila sie rzeczywiscie awantura.
  Zydzi poprosili Putina o pomoc a Putin prawnikow i rabinow.
  I tak wspolnie wymyslili to muzeum.

  Ale to troche inna sprawa, niz autentyczne skarby Scytow, bo zydzi chyba nie maja tak naprawde jednego swojego stalego, trwalego miejsca na zbiory zydowskie.

  Stolica religijna i swiecka synow Izraela byl na poczatku Shiloh.
  Po zburzeniu Shiloh przez Filistynow, Ramataim stalo sie swiecka i religijna stolica Izraela.
  Wielki prorok i sedzia zlozyl tam nowe sanktuarium Jahwe i stamtad kierowal zyciem synow Izraela.
  Legendarny krol, zboj Dawid podbil co prawda Jerozolime, ale byl na bakier i z kaplanami i z Jahwe z powodu Hetytki Berseby -zony Uriasza, z ktora Dawid mial nieuznane przez Jahwe i kaplanow dziecie w postaci Salomona.

  A Salomon przejal (nieprawnie, bo nie byl legalnym dziedzicem) po Dawidzie Jerozolime ale byl apostata. Wyparl sie i Jahwe i caleo jahwizmu. Nie cofnal sie nawet przed profanacja swiatyni.
  Tak wiec Jerozolima nigdy nie byla ani swiecka ani religijna stolica Izraela. ZonaSalomona byla Egipcjanka – corka faraona. Salomon byl bardziej administratorem i handlarzem niz pokornym sluga boga , ktorego sie wyparl i z Jerozolimy zrobil stolice wszystkich mozliwych bostw Bliskiego Wschodu.

  Salomon mial swoiste hobby.
  Gromadzil w swoim przeogromnym haremie niewiasty najrozmaitszych ras i wierzen religijnych. Byly to Hetytki, Moabitki, ddomitki, Ammonitki, Egipcjanki, Filistynki, Fenicjanki i Kanaanejki, ktore wraz ze swoimi obyczajami przynosily do palacu swoich bogow..
  Salomon sam ustanawial tez rozmaite kulty balwochwalcze. Wiemy na przyklad, ze na dziedzincu swiatyni uprawiano kult Baala, Astarte, i Molocha.
  Naturalnie ludnosc Jerozolimy podatna na uroki kanaanejskich bogow nie bardzo sie przejmowala jahwizmem.
  Salomon nie bardzo przejmowal sie zjednoczeniem plemion hebrajskich i wlasciwie panstwo Salomona nie bardzo bylo sklejone – raczej zbuntowane.
  W piec lat po smierci Salomona, faraon Szoszenk wtargnal do panstwa judzkiego, i ograbil swiatynie z wszystkich jej skarbow.
  Po rozlamie Izraela , Asyria podbila i calkowicie zniszczyla Izrael i uprowadzila 10 plemion do niewoli babilonskiej.
  Po upadku Asyrii , Chaldejczycy podbili Jude i calkowicie zniszczyli Jerozolime.
  Naturalnie, po powrocie z Babilonii zydki dalej sie ze soba zarly i klocily . Tytus podbil Jerozolime i przepedzil skloconych ze soba zydow na 4 wiatry.

  Tyle Stary Testament.

  Przypominam o tym dlatego, ze amerykanscy zydzi nie mieli zadnego prawa do archiwalnych zbiorow (cokolwiek to nie bylo) znajdujacych sie u rabinow w Moskwie.

  Podobnie jak teraz zydzi nie maja zadnego prawa do rzekomych „stajni krola Salomona”, ktore byly odkopane w Megiddo, ktore bylo glowna baza handlu konmi miedzy Azja i Egiptem.
  Zadne badania genetyczne robione przez naukowcow w Tel Awiwie i Jerozolimie nie potwierdzily genetycznego pochodzenia obecnych zydow od synow Izraela – znaczy sie Jakuba, ktory zmienil swoje imie: z Jakuba na Izrael.

 21. snag said

  Pinxit.

  Putin posumowal to w krotkim przemowieniu a przy okazji wygarnal nie owijajac w bawelne, ktore mozna strescic w kilku slowach: zbiory zostaly znacjonalizowane 100 lat temu przez bolszewicki rezim ktory w 85% skladal sie z zydow ktorzy przesladowali wszystkie wiary.

  A tak na marginesie piszac ‚synow Izraela’ masz na mysli panstwo czy przynaleznosc narodowa zakladajac ze byli narodem?

  O przywlaszczonych i adoptowanych mitach ST mozemy pogadac ale to inny temat na inna okazje.

 22. snag said

  Marucha @ 19 ,…

  Czyzby?

  Spytajmy o to naszych wschodnich i polnocno-wschodnich sasiadow nie wylaczajac Litwinow ktorzy w tych czasach potrzebowali nas a my ich zeby przetrwac (mowa o ekspansji Krzyzakow) – Po smierci Jagielly tez niezbyt Polakow kochali i kochaja tak bylo kiedys i tak jest teraz od kiedy sie uniezaleznili – Ja staram sie patrzec na to obiektywnie i trzezwo, bez sentymentow.

  Spojrzyj p. na ta mape i powiedz kto nas na wschodzie i polnocnym-wschodzie zapraszal?

  —–
  Kurwa, człowieku, poucz się historii, mnie nikt nie płaci za oświecanie głąbów i ignorantów.
  Admin

 23. snag said

  Mapa z czasow ‚zlotego wieku’ byc moze zlotego dla Polakow ale nie dla sasiadow – Powiedz mi pan co Polacy maja wspolnego z Estonia czay Lotwa i kto nas tam zapraszal?

  Litwini nie zamykaja polskich szkol bo nas kochaja ,…

  ——-
  Mówiłem, do kurwy nędzy, że z ignorantami nie mam zamiaru rozmawiać.
  Ty człowieku nawet nie wiesz, co to była a co jest Litwa.
  Naprawdę, nie wkurwiaj mnie…
  Admin

Sorry, the comment form is closed at this time.