Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Janek o Dobre rady, ale diagnoza …
  Wandaluzja.pl o Wolne tematy (41 – …
  revers o Konfiskata majątku bez wyroku…
  revers o Rasizm w USA? Czarnoskóry dzie…
  martino o Wolne tematy (41 – …
  martino o Wolne tematy (41 – …
  bryś o Konfiskata majątku bez wyroku…
  bryś o Konfiskata majątku bez wyroku…
  Piskorz o Wolne tematy (41 – …
  revers o Kiepski kandydat na „świę…
  Lolek (Prawdziwy) o Pewnego razu w Ameryce
  OutsiderR o Wolne tematy (41 – …
  Piskorz o Konfiskata majątku bez wyroku…
  bryś o Kiepski kandydat na „świę…
  bryś o Kiepski kandydat na „świę…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 516 obserwujących.

Sprawiedliwość Zachodu

Posted by Marucha w dniu 2017-11-24 (Piątek)

Międzynarodowy Trybunał Karny ONZ ds. Zbrodni Wojennych w byłej Jugosławii skazał 22 listopada 2017 roku gen. Ratko Mladicia na dożywocie. Głównie za Srebrenicę.

Tym samym jeszcze raz dobitnie wybrzmiała narracja polityczna Zachodu, wedle której zbrodniarzami wojennymi w byłej Jugosławii byli tylko Serbowie.

Ten czarny obraz Serbów stanowił jednym z kluczowych elementów wojen, które doprowadziły do rozbicia Jugosławii – wojen, w których Zachód nie był bezstronny i które wg prof. Marka Waldenberga były pierwszym w dziejach konfliktem zbrojnym kreowanym przez media.

Ten sam trybunał, który skazał Ratko Mladicia i Radovana Karadžicia, uniewinnił czołowych chorwackich zbrodniarzy wojennych odpowiedzialnych za tzw. operację „Oluja” („Burza”), w wyniku której w sierpniu 1995 roku zamordowano co najmniej kilkuset i trwale wypędzono około 150-200 tys. Serbów z Krajiny.

Jeśli masakra w Srebrenicy [fakt medialny – admin], za którą miał być odpowiedzialny Mladić, była największą zbrodnią wojenną w Europie po 1945 roku, to operacja „Oluja” była największą zorganizowaną czystką etniczną współczesnej Europy. Ale odpowiedzialnych za tę czystkę etniczną uniewinniono, ponieważ byli sojusznikami USA, RFN i UE. Nigdy przed żadnym trybunałem nie stanął jej główny sprawca, nieżyjący już prezydent Chorwacji i epigon ustaszy Franjo Tudźman, który na cztery dni przed operacją „Oluja” powiedział, że „przeprowadzimy takie ataki, że Serbowie praktycznie znikną” („nanesemo takve udarce da Srbi prakticno nestanu”).

W artykule, który opublikowałem w „Myśli Polskiej” w 40. rocznicę operacji „Oluja” napisałem m.in.: „Chorwacki zbrodniarz wojenny Ante Gotovina, bezpośrednio odpowiedzialny za operację »Oluja«, został początkowo skazany na 24 lata pozbawienia wolności. Jednakże 16 listopada 2012 roku izba apelacyjna Trybunału Haskiego uwolniła go od wszelkich zarzutów. Razem z nim uniewinniono także innego chorwackiego generała, Mladena Markacza, skazanego w pierwszej instancji na 18 lat więzienia. Postawienia przed jakimkolwiek sądem nie doczekali się odpowiedzialni także za operację »Oluja« gen. Janko Bobetko i minister obrony Chorwacji Gojko Szuszak.

W dzisiejszej Chorwacji Ante Gotovina jest uważany za największego bohatera narodowego, niemal chodzącego półboga. Niezależnie od odpowiedzialności za zbrodnie wojenne, popełnione podczas i po zakończeniu operacji »Oluja«, współczesny chorwacki bohater jawnie identyfikuje się z tradycją ustaszowską i ma przeszłość kryminalną (służył w Legii Cudzoziemskiej i jako najemnik w szwadronach śmierci w Ameryce Łacińskiej). To wszystko jednak nie przeszkadza demokratycznej i zjednoczonej Europie, której Chorwacja jest częścią” [1].

Dzisiaj dodam do tego, że przed żadnym trybunałem nie stanęli i nigdy nie staną najważniejsi sprawcy nieszczęść narodów byłej Jugosławii, czyli ci, którzy z zewnątrz doprowadzili do rozbicia Jugosławii. Nieżyjący już kanclerz RFN Helmut Kohl, także nieżyjący już ministrowie spraw zagranicznych Niemiec Hans-Dietrich Genscher i Austrii Alois Mock, kanclerz Austrii Franz Vranitzky, prezydenci USA George W. Bush senior i Bill Clinton oraz sekretarze stanu USA James Baker, Warren Christopher i Madeleine Albright. Taka jest bowiem sprawiedliwość Zachodu. Zgodnie z nią winni rozpadu Jugosławii i popełnionych w związku z tym zbrodni wojennych byli tylko Serbowie.

[Amerykańskie kurwy są oczywiście niewinne. Zresztą ktoś przecież musi być kurwą, więc niech będą to kurwy amerykańskie. Świat bez kurew jest niemożliwy wręcz do wyobrażenia sobie.- admin]

To samo odnosi się do dzisiejszej Ukrainy. Odpowiedzialnym za jej tragedię mają być wyłącznie Władimir Putin i przywódcy tzw. republik ludowych na wschodzie Ukrainy, ale bynajmniej już nie marionetka USA Petro Poroszenko oraz sprawcy palenia żywcem ludzi w Odessie, czy dowódcy i uczestnicy tzw. „operacji antyterrorystycznej” w Donbasie.

Bohdan Piętka
[1] B. Piętka, „Jak wygnano Serbów z Krajiny”, www.mysl-polska.pl, 12.09.2015; „Operacja »Oluja«”, „Mysl Polska” nr 37-38 (2051/52), 13-20.09.2015, s. 8.
http://www.mysl-polska.pl

Komentarze 22 to “Sprawiedliwość Zachodu”

 1. maasteer said

  Chwała Bohaterom!!!

  Kosovo jest Serbskie!!!!

 2. maasteer said

  Za to np. „Operacja Płynny Ołów” to przejaw troski oprawa człowieka i mniejszości narodowych.

 3. Boydar said

  O Mladicu nic nie napiszę bo nie jestem kompetentny; wiem tylko że „masakra w Srebrenicy” była fikcją, co nie przesądza o innych sprawach.

  Alle, skoro Gotovina jest wolny, to gdzie są Serbowie ? Został chociaż jeden ?

 4. maasteer said

  Panie Boydar tu nie trzeba wielkich kompetencji – trybunał w Hadze jest stworzony tylko i wyłącznie do sadzenia Serbów 😦

  Kosovo jest Serbskie!!!!

 5. Joannus said

  Ad 3
  ”..to gdzie są Serbowie ? Został chociaż jeden ?”
  Tak samo można powiedzieć to gdzie są Polacy, czy został choć jeden np. Pan Boydar, wobec ”naszych bohaterów” sprawców nieszczęść, których wielu.
  Bez urazy, Pana wymądrzenie w niektórych komentarzach bywa niekiedy niepotrzebne i niesmaczne

 6. Pinxit said

  5
  Johannus

  re: „to gdzie sa Serbowie..”

  W samej Krajinie, ktora Amerykanie zrownali z ziemia, zginelo 200 000 Serbow.
  Zeby odwrocic uwage od Krajiny – zmontowano brednie o Srebrenicy.
  W Kosowie, wymordowano 10 tysiecy Serbow zanim sie wojna zaczela.
  Miloszewicz wyslal wojsko … i wtedy zaczela sie wojna, bo oczywiscie Miloszewicz byl agresowrem. O morderstwie Serbow prasa zapomniala wspomniec.
  W obecnej amerykanskiej ‚taktyce wojennej’ zadne panstwo nie ma prawa bronic sie przed agresja USA.

  Te makabreske probowano powtorzyc w Syrii – przez 5 lat Syria byla mordowana, a armia syryjska oskarzana o mordowanie … wlasnych dzieci!!!

  Niestety, 1999 roku w Moskwie rzadzil wiecznie pijany Jelcyn a tak naprawde .. Chodorkowski. To jemu zawdzieczaja Serbowie ulatwienie masakry Serbow. Chodorkowski kazal odwolac 2 rosyjskie bataliony z Kosowa.

 7. Pinxit said

  Mnie to zawsze zastanawia, jak to sie stalo, ze Trybunal w Hadze zostal powolany rzeczywiscie przeciwko Serbom. To Serbowie sa oskarzeni o wszystkie dranstwa tej skandalicznej wojny.
  Ale nie Serbowie staja przed trybunalem.
  To sami Czarnogorcy!.

  Chodzi glownie o to, ze Kosowo jest serbskie wiec nalezy Serbow winic za wojne i za kare odebranie Serbom bardzo bogatego w mineraly Kosowa. .
  Wymordowanie zas Czarnogorcow w Hadze pozwolilo krajom NATO zalozyc baze USA w Czarnogorze.
  Za Czarnogora juz nikt sie stawi.

  Plany podboju Balkan maja Niemcy od dawna. NATO bardzo sie przydalo.

 8. R cz said

  USA postawilo sobie za cel rozmontowanie Jugoslawii, utworzenie slabych, wiecznie klocacych sie panstw. W ten sposob USA uzyskalo wplywy w tym regionie I mozliwosc rozgrywania lokalnych animozjii na swoja korzysc. Krotko I wezowato: Jugslawia byla przeszkoda
  w realizacji celow USA.

 9. Marucha said

  Re 6:

  W samej Krajinie, ktora Amerykanie zrownali z ziemia, zginelo 200 000 Serbow.
  Zeby odwrocic uwage od Krajiny – zmontowano brednie o Srebrenicy.
  W Kosowie, wymordowano 10 tysiecy Serbow zanim sie wojna zaczela.
  ……
  W obecnej amerykanskiej ‚taktyce wojennej’ zadne panstwo nie ma prawa bronic sie przed agresja USA.

  Zaraz Panu napisze Snag, że Amerykanie dla jednego to bandyci, ale za to dla innych to policjanci, a dla jeszcze innych to wybawiciele.
  Wybawili Jugosławię od pokoju, dobrobytu, od paruset tysięcy obywateli…
  KURWY, KURWY, PO STOKROĆ KURWY I BANDZIORY.
  I TCHÓRZE.

 10. Marucha said

  Re 8:
  Ale co Pan!

  USA zrobiło to dla dobra ludzkości.
  Wybawiły handlarzy narkotyków i ludzkich organów od zemsty krwawych Serbów.

 11. Joannus said

  Ad 9 Re 6
  ”Zaraz Panu napisze Snag, że Amerykanie dla jednego to bandyci, ale za to dla innych to policjanci, a dla jeszcze innych to wybawiciele.”

  Zdaje się przeszedł na tzw wyznanie handlowe. Dlatego morze jak najbardziej tak napisać.

 12. Boydar said

  Rozmawiamy Panie Janie o Serbach, po co mieszać do tego Polaków. Poza tym, w ten sposób nie ja jeden pomyślałem.

  Pańskie pytanie to pierwszy kamyk lawiny. W Polsce mamy „pewne uwarunkowania” których wymienienie stanowi cała Gajówka; czy należy rozumieć, że w Serbii jest dokładnie tak samo ?

 13. Tekla said

  . Oczywiście, nikt nie odmawiał wykonania zadań dla CIA, szczególnie kiedy wszyscy denerwowaliśmy się i mieliśmy skłonności do paranoi! Wielu naszych agentów oraz starsi oficerowie po prostu znikali ponieważ nie chcieli uprawiać propagandy przeciwko Serbom w Jugosławii. Sam byłem zaszokowany ilością kłamstw podawanych dla naszych agencji i polityków! Wielu agentów CIA kierowało propagandą nie zdając sobie sprawy z tego co robią. Wszyscy znali tylko część historii, tylko ci którzy tworzy całą historię znali prawdę – to politycy.
  To znaczy, że propaganda była tylko przeciwko Serbom?
  Tak i nie. Celem propagandy było oddzielenie republiki od ojczystej Jugosławii. Musieliśmy wybrać kozła ofiarnego, na którego można by było wszystko zrzucić. Ktoś, kto będzie odpowiedzialny za wojnę i przemoc. Wybrano Serbię ponieważ była ona następczynią Jugosławii.

  http://trybeus.blogspot.fr/2016/06/dostali-miliony-na-rozwalenie-jugosawii.html

 14. ZT said

  Sprawa Serbii jest ściśle powiązana ze sprawą Polaków, panie Boydar. Mamy to uzasadniać? Ciekawe, czy ruszymy także na Węgry gdy nas wielki szwiat poszczuje. Ponoć ratlerek też pochodzi od wilka…

 15. ZT said

  serbska piosenka o Serbii

  .https://www.youtube.com/watch?v=yl9WGfaos_g

 16. Boydar said

  @ Pan ZT

  Nie wątpię, że jest powiązana. Od chwili gdy pierwszy żyd pojawił się w Europie tysiąc lat temu (albo i wcześniej), niestety wszystko jest powiązane, w dodatku tym samym sznurkiem. Ja o Serbii po prostu nic nie wiem.

 17. NICK said

  „A gdzie są serbowie”… .
  A ilu jest Polaków w dawnej Polsce.

  Wszędzie mordy upa-ińskie widzę.
  I te drugie też.

 18. Boydar said

  Nadzieja jest tylko w puli genów, Panie NICK’u, i w Bogu na pierwszym miejscu.

 19. NICK said

  Proszę mnie nie cytować!
  🙂 .

 20. Premizlaus said

  Przecież w Srebrenicy było odwrotnie. To Serbowie byli zmasakrowani przez albańskich najemników.

 21. zenek trąba said

  Trzeba się więc zainteresować panie Boydar. To była chyba jedyna nacja oprócz Węgrów przyjazna Polakom prawie bezwarunkowo. Na chazarski gwizdek zrobiliśmy sobie wrogów w jeden sezon.

 22. Pinxit said

  Niestety, wiecej wiemy o Krymie – a raczej o tym co powinnismy myslec o Krymie bestialsko zaanetowanym przez Putina, niz o tym, co sie dzieje w Europie.
  Widac gdzie Rzym – a gdzie Krym.

  Tragedia Kosowa jest bardzo zwiazana z Polska.
  Po pierwsze Serbowie byli jedyna nacja na Balkanach , ktora tak, jak Polacy, walczyli z hitlerowcami.
  Po drugie, od 2000 roku polskie wojsko i policja „stacjonuja” NIELEGALNIE w Kosowie. Serbowie ich tam nie zaprosili.
  KFOR tak naprawde jest nielegalny, bo to nie zadna misja ONZ tylko – jak sama nazwa wskazuje- Kosovo Force!
  No wiec troche glupio, ze Polacy w Kosowie bronia bezpieczenstwa muzulmanow i to tych najgorszego gatunku: islamistow. W Kosowie oprocz innych zbrodni, szkoli sie islamistow do aktow terrorystycznych.
  No i po trzecie:
  Bomby uranowe bardzo zniszczyly ekologie Europy. Ilosc zachorowan na choroby popromienne i ilosc zachorowan na raka w Serbii jest ogromna!
  W kilkadziesiat lat po okrutnej wojnie swiatowej Europa zostala zbombardowana bombami uranowymi!!
  Serbia i Sardynia to holokaust ekologiczny.

  I to nie tylko Amerykanie!
  To ponad 20 panstw europejskich odpowiada za zniszczenie Europy.

  Natomiast nie bardzo wiem, co sadzic o lasach w Polsce. Wiecej wiem o Kambodzy i Laosie z ktorych wywozi sie tysiace, tysiace drzew na material budulcowy dla wielkich tego swiata.
  W USA zniszczono 75% drzewostanu.

Sorry, the comment form is closed at this time.