Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Boydar o Wolne tematy (64 – …
  Sebastian o Facet o ksywce „Margot”
  wanderer o Wolne tematy (64 – …
  Boydar o Instytut Rodła we Wrocław…
  Boydar o Wolne tematy (64 – …
  revers o Segregacja pacjentów. Koronawi…
  I*** o Duchowa przestrzeń Polski?
  Listwa o Wolne tematy (64 – …
  Listwa o Wolne tematy (64 – …
  Listwa o Wolne tematy (64 – …
  Boydar o Wolne tematy (64 – …
  Boydar o Wolne tematy (64 – …
  Kowalski3 o Facet o ksywce „Margot”
  Listwa o Wolne tematy (64 – …
  Boydar o Facet o ksywce „Margot”
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 524 obserwujących.

Król Belgii Leopold II – jeden z największych zbrodniarzy w historii, do dziś szanowany przez Belgów

Posted by Marucha w dniu 2017-11-25 (Sobota)

Rysy twarzy Leopolda II nasuwają pewne podejrzenia

Przerażający opis rządów zbrodniarza, króla Belgii Leopolda II. Niezbyt znanego, choć zasługuje na czołowe miejsce wśród największych bandziorów, jacy kiedykolwiek splugawili Ziemię swym istnieniem.
Admin

Odcinał ręce, stopy i genitalia. “Zamordowali jednemu córkę i kazali mu zjeść jej szczątki”. Wybił połowę populacji.

Traktował te ziemie jak swoją prywatną posesję. Zarządzając państwem ponad 70-krotnie większym od Belgii doprowadził do jednego z największych ludobójstw w historii ludzkości. Niektórzy sądzą, że w ciągu zaledwie dwóch dekad król Leopold II mógł wybić nawet połowę populacji Konga.

Czarno-białe zdjęcie wygląda z pozoru bardzo niewinne. Widać na nim czarnoskórego mężczyznę siedzącego na ganku. W rzeczywistości jest to uwieczniony obraz przerażającej tragedii – zagłady mieszkańców Konga, byłej kolonii belgijskiej w środkowej Afryce. Wspomniany mężczyzna to ojciec siedzący nad dłonią i stopą swojej pięcioletniej córki…

W książce “Don’t Call Me Lady: The Journey of Lady Alice Seeley Harris” autorstwa Alice Seeley Harris czytamy:

Mężczyzna nie wyrobił dziennej normy zbioru kauczuku, więc belgijscy nadzorcy odcięli jego córce dłoń i stopę. Miała na imię Boali. […] Następnie ją zamordowali. Ale nie zaprzestali na tym. Następnie zamordowali także jego żonę. I jakby było to niewystarczająco okrutne, niewystarczająco wymowne, dodatkowo zjedli szczątki Boali i jej matki. Następnie obdarowali Nsali pozostałościami po ciele jego córki, którą tak bardzo kochał. Jego życie zostało zrujnowane. Częściowo zniszczyli je już wcześniej, zmuszając do niewolniczej pracy, ale ten akt przypieczętował całą tragedię. Całe to okrucieństwo działo się z powodu jednego człowieka, żyjącego tysiące kilometrów za morzem, jednego człowieka, któremu nigdy nie dość było bogactwa, który zadeklarował ten ląd jako swój, i ludzi żyjących tutaj jako swoją własność.

Krwawy kolonizator

Człowiekiem tym był król Belgii Leopold II Koburg. Władca uczynił z Wolnego Państwa Konga własną kolonię, które była jego prywatnością przez ponad dwadzieścia lat. Czerpał zyski, przyczyniając się do śmierci milionów mieszkańców Konga. Prowadził rabunkową gospodarkę, pozyskując rękami rdzennych mieszkańców kauczuk i kość słoniową, będące głównymi bogactwami Konga. Niewypełnienie normy zbioru kauczuku było karane odcięciem dłoni, stopy lub genitaliów; chłostano na śmierć, głodzono, zmuszano do niewolniczej pracy, zabierano dzieci jako zakładników i palono wioski.

Belgia przed odzyskaniem niepodległości (1830 r.) była częścią Królestwa Zjednoczonych Niderlandów. W tym czasie spora część zamorskich terenów Konga znajdowała się w strefach wpływów potężnych państw kolonialnych, takich jak Wielka Brytania czy Francja. Król Belgii, Leopold II, był pewny, że kolonie są patentem do potęgi narodu i usiłował uzyskać je dla siebie. W roku 1885 na konferencji berlińskiej oddano w jego ręce tereny Konga. W ciągu kilku lat Belgowie zorganizowali tam swego rodzaju olbrzymi obóz pracy.

Peter Forbath w swojej w książce “The River Congo” opisuje, że przydziały kauczuku spłacano częściowo w odciętych dłoniach. Czasami dłonie były zbierane przez żołnierzy Force Publique (formację wojskową składająca się z tubylców), innym razem przez samych mieszkańców. Zdarzały się też wojny, podczas których wioski były atakowane przez innych tubylców w celu zdobycia dłoni, ponieważ normy były niemożliwe do wyrobienia:

Kosze wypełnione odciętymi dłońmi, składane u stóp europejskich dowódców, stały się symbolem Wolnego Państwa Kongo. Zbieranie dłoni stało się zwyczajem samym w sobie. Żołnierze Force Publique przynosili je do dowództwa zamiast kauczuku; nawet zbierali je zamiast kauczuku. Stały się swego rodzaju walutą. Stały się zadośćuczynieniem za spadki w normach kauczuku, zastąpiły niewolników potrzebnych do zbioru. Żołnierzom Force Publique płacono premie na podstawie ilości zebranych dłoni…

Zbrodnia bez kary

Chociaż Leopold II był jednym z największych ludobójców w historii, chciał uchodzić za oświeconego humanistę i szczodrego filantropa. A jednak za jego rządów sytuacja w Kongo nie różniła się od warunków w sowieckich łagrach [chyba na niekorzyść – admin]. Mimo to dziś nie stawia się go na równi Hitlerem i Stalinem. Został zapomnianym zbrodniarzem ludzkości.

Należy podkreślić, że populacja Konga przed kolonizacją belgijską wynosiła ok. 20 mln ludzi. Historycy wciąż spierają się ilu ludzi zamordował krwawy władca, ale szacuje się, że były to liczby w przedziale od 5 do 15 milionów mieszkańców środkowej Afryki. Zakłada się, że majątek, który został zgromadzony przez Leopolda II podczas kolonizacji Konga, byłby dziś wart około miliarda dolarów. Wynikałoby z tego, że życie każdego mieszkańca było dla niego warte 100 dolarów zysku!

System stworzony w Kongo przez Leopolda II polegał na tworzeniu wielu firm i lokowaniu dochodów z kolonii na zagranicznych kontach.

Wbrew negatywnej oceny rządów i świadomej rzezi w Kongo, znaczna część Belgów nadal darzy go ogromnym szacunkiem i wynosi na sztandary. Król Leopold II nie poniósł odpowiedzialności za te okrutne czyny, czego najlepszym dowodem są jego liczne pomniki oraz parki, szkoły i instytucje noszące jego imię. W mieście Arlon do dziś można zobaczyć jego posąg, na którym widnieje napis: “Powziąłem dzieło Konga w interesie cywilizacji i dla dobra Belgii – Leopold II”.

Ponadto jednym z najwyższych odznaczeń przyznawanych ludziom zasłużonym dla narodu belgijskiego w dalszym ciągu jest tzw. Order Leopolda II, ustanowiony przez władcę w 1900 r.

W kwietniu 2014 r. nagroda ta została przyznana Adamowi Radoniowi, dyrektorowi Międzynarodowego Festiwalu Komiksów i Gier w Łodzi. Powodem wręczenia orderu miała być m.in. promocja belgijskich dzieł kultury w Polsce.

Przemysław Dymarkowski
Miłośnik historii Polski. Interesuje się epoką nowożytną, dziejami II Rzeczypospolitej oraz historią I i II wojny światowej.
https://cozahistoria.pl

Komentarzy 60 do “Król Belgii Leopold II – jeden z największych zbrodniarzy w historii, do dziś szanowany przez Belgów”

 1. Maćko said

  W 1908 Leopold scedował Kongo państwu belgijskiemu i od tego momentu stało się ono oficjalnie kolonią pod nazwą Kongo Belgijskie. W kolonii Belgowie prowadzili bezwzględny wyzysk tubylców przez kompanie koncesjonowane. Wyzysk prowadził do rebelii (powstania na wschodzie 1919–23, bunt wojskowych w Luluabourgu w 1944)[4]. Szacuje się, że represyjna polityka Belgów doprowadziła do zabicia lub doprowadzenia do śmierci od 5 do 15 milionów mieszkańców Konga[5]. Rządy kolonialne przyczyniły się także do chrystianizacji kraju
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Demokratyczna_Republika_Konga
  Wiadomości o okrucieństwie Belgów dotarły jednak do Europy i Leopold II był zmuszony do powołania w 1904 specjalnej komisji do spraw Konga. Raport przedstawiony rok później wykazał wprawdzie, że największe nadużycia zostały usunięte, jednak nie była to prawda. Belgowie wykorzystywali rdzennych mieszkańców do ciężkiej pracy na plantacjach kawy, kakao, trzciny cukrowej oraz w kopalniach złota i diamentów. Kolonializm belgijski w Kongu charakteryzował się wykorzystywaniem miejscowej ludności na olbrzymią skalę i okrucieństwem. W okresie kolonizacji obowiązywał całkowity zakaz edukacji tubylców, traktowanie ludności czarnej jak własności, pełne niewolnictwo, egzekucje, krwawe tłumienie buntów. Różnymi metodami koloniści „rozdrapywali” dawne konflikty międzyplemienne, aby nie dopuścić do porozumienia pomiędzy plemionami. Przez niemal cały okres istnienia kolonii Kongo było zamknięte dla cudzoziemców, nawet przyjazdy Belgów były całkowicie kontrolowane.

  Szacuje się, że Belgowie zamordowali lub doprowadzili do śmierci od 5 do 15 milionów mieszkańców Konga[1]. Prawdopodobnie ta liczba jest o wiele większa. Przypuszcza się, że jest to jedno z najmniej znanych ludobójstw w historii.
  ..
  Askarysi (arab. عسكري = askari) – tubylczy żołnierze afrykańskich sił kolonialnych w XIX i XX wieku. Także wzorowane na nich niektóre niemieckie jednostki w Europie złożone z żołnierzy obcego pochodzenia.

  W armii brytyjskiej oddziałom tym, początkowo nieregularnym, zmieniano później status, formując np. East African Rifles (Wielka Brytania), następnie przekształcony w King’s African Rifles – pułk, który walczył w obydwu wojnach światowych. Włoska armia kolonialna licząca ok. 256 tys. ludzi, miała ok. 180 tys. tubylczych żołnierzy.

  Najbardziej znanymi wojskami złożonymi w dużej części z askarysów były Schutztruppe z Niemieckiej Afryki Wschodniej, które pod dowództwem gen. Paula von Lettow-Vorbecka skutecznie wiązały znaczne siły brytyjskie przez całą I wojnę światową (w latach 60. rząd niemiecki wypłacił renty żyjącym jeszcze uczestnikom walk).

 2. hulsz said

  Przeciez wiadomo nie od dzis ze ten caly zachodni dobrobyt jest oparty na zbrodni i rabunku.Czyli na chlopski rozum zabijam rabuje gwalce a potem kapital inwestuje w jeszcze wieksze zabijanie i okradanie i tak w kolko.

 3. Maćko said

  Click to access conrad-jadro-ciemnosci.pdf

  https://genius.com/Joseph-conrad-jadro-ciemnosci-czesc-1-annotated

  Wszyscy przeczytali?

 4. Fiat said

  Leopold II Koburg
  Leopold II
  — Król Belgów —
  ilustracja
  faksymile
  Król Belgów
  Okres panowania od 10 grudnia 1865
  do 17 grudnia 1909
  Poprzednik Leopold I Koburg
  Następca Albert I Koburg
  Władca Wolnego Państwa Konga
  Okres panowania od 5 lutego 1885
  do 15 listopada 1908
  Dane biograficzne
  Dynastia sasko-koburska
  Data i miejsce urodzenia 9 kwietnia 1835
  Bruksela
  Data i miejsce śmierci 17 grudnia 1909
  Laeken
  Ojciec Leopold I Koburg
  Matka Ludwika Maria Orleańska
  Żona 1. Maria Henrietta Habsburg
  2. Blanche Delacroix
  Dzieci Ludwika
  Leopold
  Stefania
  Klementyna

  Leopold II, właśc. Leopold Ludwik Filip Maria Wiktor (ur. 9 kwietnia 1835 w Brukseli, zm. 17 grudnia 1909 w Laeken) – król Belgów w latach 1865–1909, z dynastii Koburgów -Wettynów ; przedstawiciel nowego imperializmu.

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Leopold_II_Koburg

  Wettynowie (Wettinowie, Wettyni, niem. Wettiner) – dynastia niemiecka wywodząca się z dzisiejszej Saksonii-Anhaltu. Panowała w Miśni, Saksonii i księstwach Turyngii. Jej przedstawiciele zasiadali także na tronie w Warszawie (elektorowie August II Mocny, August III Sas jako królowie Polski i wielcy książęta Litwy oraz król Saksonii Fryderyk August I jako książę warszawski).
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Wettynowie

  Leopold ze stajni bandytów niemieckich wettynów jak August Mocny król Polski. Nie mogło się skończyć dobrze dla „podludzi”

 5. NICK said

  Przecież całe te niederlandy.

 6. Maćko said

  Fiat – Koburg to nie Windsory z BG?
  https://sk.wikipedia.org/wiki/Sasko-cobursko-gothajsk%C3%A1_dynastia

 7. PISKORZ said

  re 2 Zgoda..No i to gówniane bandycko-złodziejskie imperium. w którym to .słońce nigdy nie zachodziło..Ci to przynajmniej całemu światu znani…

 8. Izunia said

  Wiem juz o tym i mimo to wywoluje ogromny zal i smutek. To jest tez dobitny przyklad diabelskich wojen i jej skutków oprocz ofiar w ludziach, ze historia jest niszczona i pisana na nowo to po 2 wojnach swiatowych zostal wyniesiony na piedestał europejski ten śmieć, co to daję dziś satysfakcje smieciom systemowym, ktorzy to odbierają i są zaszczyceni.

 9. Lara said

  Nie pierwszy niestety ludobójca wyniesiony na piedestał bohatera narodowego.
  Zbrodnie ludobójcze powinny być karane z wielką surowością.
  Kosze dziecięcych dłoni, stópek – to już naprawdę przechodzi ludzkie pojęcie.

 10. Joannus said

  Patrząc na foto natrętnie nasuwa mi się skojarzenie masona iluminata.
  Natomiast co do linii Wettynów
  Loża ”Okrągły stół” Wettyna Sasa w efekcie kilkudziesięcioletnich knowań dała rozbiory Rzeczypospolitej Obojga Narodów.
  Analogicznie współczesna, niemiecko-żydowsko – amerykańska o tej samej nazwie, do niczego innego nie doprowadza, tylko bardziej sprawnie i szybko.

 11. I tak się zastanawiam… czy ci Belgowie, to rzeczywiście byli Belgowie? 🙂

 12. Maćko said

  11 – Ano tego i ja szukalem… wszedzie ten Leopold morderca koczowników nietu… 😉

 13. Bo-bola said

  Nie stosujmy wspolczesnych norm postepowania do sytuacji w Afryce w koncu 19 wieku. Leopold musial przeksztalcic leniwych murzynskich kanibali w sile robocza dla rozwijajacego sie przemyslu krajow cywilizowanych. Musial wiec stosowac srodki wychowawcze, ktore byly zrozumiale dla pozostajacego w jego dyspozycji materialu ludzkiego.

  ——
  Tak… Chyba on jeden opracował taką pedagogikę. Bo w innych krajach uchodziło to za barbarzyństwo i zbrodnię od niepamiętnych czasów.
  Admin

 14. VA said

  Ma nos parcha.

 15. snag said

  „Szacuje się, że Belgowie zamordowali lub doprowadzili do śmierci od 5 do 15 milionów mieszkańców Konga[1]. Prawdopodobnie ta liczba jest o wiele większa. Przypuszcza się, że jest to jedno z najmniej znanych ludobójstw w historii.”

  W samym Congo? Wow !!! I’m shocked, a ile w pomniejszych koloniach jak Ruanda, Urundi, Santo Tomás w Guatemala i ile mogli by więcej gdyby nie ‚jankescy bandyci’? Gdyby ci wymordowali 1/5 tyle co Belgowie to w Stanach nikt by nie został ,…

  Na marginesie po raz pierwszy czytam na gajówce o dziadostwie Belgów. Wygląda na to że Jankesi przy nich to raczkujące pędraki … Czekam na więcej … w tym na temat ruskich podbojów i kolonizacji.

  ——-
  Niech Pan będzie spokojny, żadnym s-synom nie odpuścimy, gdy tylko czegoś się dowiemy.
  Obecnie to jednak nie Belgia jest naszym bólem głowy…
  Admin

 16. Poziomka said

  Wszystko jeden i ten sam syf. Nic już nie dziwi. Te same rodzinne linie krwi służące szatanowi w zamian za błyskotki tego świata; Coburg, Astor, Bundy, Collins, Du Point, Russel, Rothschild, Rockefeler i inni.
  http://freimaurer-wiki.de/index.php/Belgien

 17. Antares said

  „Belgia przed odzyskaniem niepodległości (1830 r.) była częścią Królestwa Zjednoczonych Niderlandów.”
  Belgia nie mogła odzyskać niepodległości bo nigdy takie państwo ani naród nie istniał. To sztuczny twór coś w stylu ukrainy tylko że wcześniejszy. Powstał w momencie jak w Polsce rozpoczęło się powstanie listopadowe – ot taki dziwny zbieg okoliczności.

  Nie inaczej,
  Admin

 18. R cz said

  Oto zrodla naszej obecnej „szczesliwosci” . Zbrodnia goni zbrodnie. W historii jest wiecej koronowanych bandytow.
  Nie mam szacunku do koronowanych glow ani do arystokracjii (poza szczatokowymi wyjatkami). Dobre wychowanie nie przeszkadzalo im
  w skrajnym wyzysku swoch poddanych. A ktorz I’m poddal niezliczone rzesze pracujacych of switu do nocy we wladanie?
  Bog? O nie , nie Bog ale miecz.Cala ta zachodnia cywilizacja smierdzi bandytyzmem podlewanym geniuszem kompozytorow, skad inand
  zmuszonych czerpac wsparcie u moznych tego swiata. Swoistym swiadkiem takiej rzeczywistosci byl poetaFrancoise Villon z jedenasteg
  wieku naszej ery. Jego autorstwa jest slawna modlitwa. Czytalem wszystkie (dostepne) wiersze. To geniusz. Jego pokora wobec
  Zbawiciela nie ulega kwestii. Jego zadziornosc wobec biskupa Paryza rownierz.

 19. AlexSailor said

  ad 13 @Bo-bola

  Pogięło pana?
  I dlaczego podpisuje się pan nickiem sugerującym zbieżność z Andrzejem Bobolą.
  Łagodnie pisząc, bardzo łagodnie, jest to niesmaczne.

  Jakie prawo miał ktokolwiek do czynienia z murzynów niewolników i zwierząt inwentarsko-łownych?
  On ich nie kupił ani nie odziedziczył, ani nie miał żadnego tytułu do ich posiadania, tylko napadł i zrabował.
  A nawet, gdyby miał takie prawo, to nawet niewolników tak nie wolno traktować.
  To działania zbrodnicze, jawne łamanie piątego i siódmego przykazania, które obowiązywały WÓWCZAS wszystkich Europejczyków.
  Dlaczego usprawiedliwia pan bydlaka, dla którego nie ma na Ziemi wystarczającej kary, i tylko dlatego chyba jej nie poniósł zdychając w wieku 44 lat.

  A tak na marginesie, to nie można zrozumieć, dlaczego „nasze” wybitne władze nie wykorzystują takich kwiatków w argumentacji w przepychankach europejskich.
  Ile kosztuje zrobienie wystawy w PE takiej treści, najlepiej jeszcze obsługiwanej przez czarnoskórych obywateli Polski???

  Co ja piszę.
  Wiadomo, że kosztuje za tanio, więc lepiej ładować miliony w propagandowe idiotyzmy.

 20. .243 said

  ad 14 – prosze o wiecej poprawnosci -mowi sie ze -na twarzy ma klucz do synagogi-

 21. Pinxit said

  15
  Snag
  Snag sie ujawnil!!
  Nie czytal J.K. Conrada!
  Ale wstyd!

  ——
  Po dłuższym okresie karencji wpuściłem Snaga na forum… i zaczynam żałować.
  Admin

 22. brys said

  Kto by tam czytał jakieś Polskie książki Józefa Teodora Konrada Korzeniowskiego herbu Nałęcz.

 23. Bogusz said

  Panie Marucha , Belgia może nie ale Bruksela napewno tak

 24. Ale Dlaczego? said

  Tekst należało by zadedykować debilom majaczącym o wyższości białej rasy i leniwych murzynach. A także o wyższości cywilizacyjnej Zachodu…

  ——
  Rasa biała jest wyższa. Ale i w niej zdarzają się kanalie.
  Zresztą wszyscy jesteśmy dziećmi jednego Boga i nie będzie on nas nagradzał za kolor skóry albo wyższość intelektualną.
  Admin

 25. brys said

  „Po dłuższym okresie karencji wpuściłem Snaga na forum… i zaczynam żałować.
  Admin” – równie dobrze może nam Pan wklejac artykuły z niuswłika albo z frondy.pl. Stymulacja jakaś jest, ale ile się można kopać z koniem. A koń jaki jest, każdy widzi.

 26. Ale Dlaczego? said

  Ad. Bo-Bola.
  Podpisałeś przymierze z szatanem czy chcesz mu się przypodobać?

 27. Ale Dlaczego? said

  Jeszcze taka konkluzja na temat serca EU i „wyższości” cywilizacyjnej.
  Pamiętacie aferę pedofilską w Belgii?
  Z gwałceniem dzieci i ich zabijaniem?
  Gdzie była zamieszana duża część śmietanki belgijskich polityków, sędziów, prokuratorów i policjantów?
  Gdzie w śledztwie mataczono i nie ukarano wszystkich sprawców?
  A właściwie śledztwo dopiero ruszyło, gdy pół min ludzi wyszło w proteście w Brukseli?

 28. Boydar said

  Dlaczego nikt nie zakwestionował słowa „musiał” ” (13). A skalpy dzieci i kobiet „musiały” być po 5$ …

 29. Pinxit said

  27
  Boydar

  re: „dlaczego musial”

  Teraz stosujemy ‚wspolczesne normy postepowania’:

  Bo w XIX wieku widac byl przymus mordowania mieszkancow Afryki.
  Teraz sie to robi dla rozrywki i wymiany handlowo-pogladowej: my im wprowadzamy demokracje a wyprowadzamy im rope naftowa.
  Mamy lepsze metody bo widac metody Belgow niczego tych murzynow nie nauczyly. i .

 30. Bo-bola said

  @Admin, 19, 25

  Trzeba uwzgledniac prosty fakt, ze odczucia aktualne naszego wiernego ludu bardzo roznia sie od pogladow powszechnych w w wiekach budowy imperiow kolonialnych. W tych czasach sila i wola bialego czlowieka stala przed wydumanymi prawami humanitaryzmu. Ludy kolorowe traktowano, nie bez racji, jako osobniki bardziej zblizone do zwierzat niz do ludzi. I tak tez je traktowano. Wtedy czlowiek byl czlowiekowi wilkiem calkiem jawnie. Teraz zas udajemy posiadanie „swiadomosci wyzszej” ale postepujemy podobnie pod przykrywka wyzszych celow. No i czujemy sie znacznie bardziej komfortowo np mordujac wrogow ludu (w ZSRR czy demoludach) czy odwiecznych wrogow rasy bialej (III Rzesza) na skale przekraczajaca wszystko czego dokonal krol Leopold.

  ——
  Nie, Panie drogi, nic nie ma na jego usprawiedliwienie.
  Nawet istnienie współczesnych nam bandytów.
  Admin

 31. WI42 said

  #21 Admin. „Po dłuższym okresie karencji wpuściłem Snaga na forum… i zaczynam żałować.
  Admin”
  Nie warto żałować – czasami dobrze pokazać absurdne rozumowanie i nikłą wiedzę „oponenta”. Przy tym wszystkim obfitość wniosków i bezdyskusynych konkluzji. Niestety „Snag” jest typowym okazem współczesnej populacji.

 32. Cholera said

  29. WI42 – to ze Snag byl typowym okazem współczesnej populacji to mnie nie dziwi. Natomiast to, ze Sang DALEJ JEST typowym okazem współczesnej populacji to juz mnie szokuje.
  On niczego sie tu nie nauczyl!

  Masakracja.

 33. WI42 said

  #17A „Belgia ……To sztuczny twór…….Powstał w momencie jak w Polsce rozpoczęło się powstanie listopadowe – ot taki dziwny zbieg okoliczności.”

  Nieco odwrotnie. Masońskie powstanie listopadowe zostało wywołane po to, aby uniemożliwić przybycie wojsk rosyjskich do pomocy Niderlandom i Francji w stłumieniu buntu o oderwanie części Niderlandów (tj, Belgii) sponsorowanego przez Anglię. Chodziło o osłabienie Niderlandów. Anglia poprzez powstanie listopadowe osiągnęła dużo więcej. Osłabiła (moralnie i gospodarczo) również Rosję i Polskę i zniszczyła z trudem układające się między nimi pozytywne więzy.
  Na marginesie – p. listopadowe było finansowane Anglią, chociaż złoto było rosyjskie. Zatrzymali statek rosyjski przewożący złoto, oskarżając go o coś (nie pamiętam, ale można przyjąć, cokolwiek…. np., że był rosyjski) i zarekwirowali złoto, które wystarczyło z nadmiarem na finansowanie powstania.

 34. Premizlaus said

  Ofiary terroru i niewolnictwa:

  A tutaj inne ujęcie tego gnoja. Faktycznie wygląda na Icka. Z tą gębą lepiej by pasował do rabina, niż do króla.

 35. snag said

  Pinkie ,…

  OMG, snag nie czytał Konrada, no wiecie co? – Może dlatego snag potrafi poruszyć czy odpowiedzieć na temat bez skakania po mapie i omaścić kilkanastoma tematami od rzeczy,…

 36. osoba prywatna said

  Brytyjczycy doprowadzili do śmierci głodowej milionów ludzi! “To ich wina, rozmnażają się jak króliki”
  https://cozahistoria.pl/brytyjczycy-doprowadzili-do-smierci-glodowej-milionow-ludzi-to-ich-wina-rozmnazaja-sie-jak-kroliki/

 37. Bo-bola said

  @Admin. i inni
  Rysy twarzy Leopolda nasuwaja pewne podejrzenia?
  A tu kilka innych postaci o zblizonym wygladzie:

  ——
  A co do tego to się zgadzam… 🙂
  Admin

 38. Bo-bola said

  @Admic cd

 39. snag said

  Odkad udzielam sie na gajowce wspominalem kilka razy Belgie i innych kolonizatorow niestety bez echa a dzis towarzystwo zachowuje sie jakby wczoraj spadlo z fury z sianem w New Jersey … OMG, król Belgii, zrodniarz ,…

  Gdyby zaplacil za niewolnika jak amerykanski kolonista to by go szanowal – Dzis potomkowie dawnych niewolnikow w Ameryce to w wiekszosci zdrowe wyrosniete dryblasy i najlepsi tam gdzie jest to wymagane zaczynajac od koszykowki po amerykanski football.

 40. snag said

  35 ,…

  Powinno byc: omaścić dyskusje kilkunastoma tematami od rzeczy.

  Sorry

 41. Zerohero said

  @AleDlaczego

  Tekst należało by zadedykować debilom majaczącym o wyższości białej rasy i leniwych murzynach. A także o wyższości cywilizacyjnej Zachodu…

  Sam jesteś debil. Zbrodnie belgijskie w Kongo nie powodują, że murzyni okazują się pracowitsi niż są, ani nie wymazują np. dorobku europejskiej astronomii, architektury itd.

  @Bobola

  Psychopata

 42. Boydar said

  „… psychopata …”

  No przecież ja to od pięciu lat mówię, a przynajmniej od czasu kiedy się zagnieździłem w Gajówce.

  A Pan Macka nie jest debilem; natomiast nie może przebo-boleć że my też nie.

 43. snag said

  Admin @

  Bo-bola patrzy na to realistycznie, z perspektywy tamtych czasow, dzis (PC) moze sie p. czy komukolwiek nie podobac ale tak bylo. Okrucienstwo nad pokonanym/podporzadkowanym bylo normalka. Stary Testament z opisem ludobojstwa czy pierwszego holocaustu (anihilacja Amalekitow, Perizzitow, Hivitow czy Jebusitow) i niewolnictwem byla drogowskazem w judaizmie i nie rzadko chrzescijanstwie. 3 – 4 dekady temu slowo ‚nigga’, ‚nigger’ bylo normalka dzis lecisz z pracy jak ci sie wymsknie.

  ——
  Kolejne bzdury. Porównywanie czasów biblijnych z XIX i XX wiekiem.
  Chrześcijaństwo od początku potępiało takie zbrodnie.
  Admin

 44. Zerohero said

  @Snag

  Jakich czasów? Co to za wariacko-naiwna maniera aby wierzyć, że żyjemy w jakiś innych, lepszych czasach z doskonalszymi formami rządów i wyższą świadomością społeczną. Od kiedy to się niby poprawiło. Po 1945? W latach 60?

 45. snag said

  Zero ,…

  Zamiast mielic jezykiem spytaj sie siebie czy tania jatka jaka Jozue sprawil sasiadom przeszla by dzisiaj bez echa i czy moglby sie twierdzic ze Bog mu kazal? Niewolnictwo, okaleczanie bylo normalka jeszcze jakies 100 lat temu (Leopold przykladem) przeszlo by dzisiaj? Nie – Era PC, spojrzyj dzis nie tak na zyda tos antysemita, powiedz kobiecie komplement i mozliwe ze w trafisz na sensativity training jesli nie stracisz pracy, jak jej sie nie spodoba ,…

  3 dekady temu najpopularniejszy w Stanach komentator sportowy amerykanskiego football powiedzial ze czarnych wychodowano na mistrzow zeby gorowali nad bialymi (w domysle, sugerujac ze wlasciciele niewolnikow) przez tydzien byl raban, stracil prace i odszedl w niepamienc. 10 lat wczesniej slowo ‚nigga’ bylo normalka.

  Get it?

  http://articles.latimes.com/1988-01-17/sports/sp-36803_1_jimmy-snyder

  ——-
  Podobnie można powiedzieć, że jeszcze kilka lat temu „normalką” było zbombardowanie pokojowego, nikomu nie zagrażającemu narodu, bombami z uranem. Albo rozpierdolenie Iraku o grabież jego muzeów.
  Admin

 46. revers said

  re27
  alez to afera Dutroxa, ofiarami czarnej elitki belgijskiej padaly glownie dzieci z europy wschodniej, Rumuni, ale i z terenow Beneluxu nie gardzono.

  Do tego nalezy wliczyc seryjne zgony swiadkow w ilosci 36 jak nie wiecej, oraz masowe zastraszanie swiadkow zdarzen, takze na nie wiele zdaly sie wystapienia obywatelskie Belgow, bo nawet dotkliwie pobito farncuskiego parlamentarzyste unijnego, ktory odwarzyl sie wspomniec cos na ten temat w europarlamencie. Przypomne ze to francuska policja przypadkowo trafila na siatke pedofilska Dutroxa, choc ten przypadek mogl byc celowym wystawieniem niektorych osob z tego kregow, zrob dobrze.

  A p.Leopolda nosek wskazuje na rzymianskie pochodzenie.

 47. revers said

  re41

  o przepraszam p.Zerohero pracowalem z jednym administartorem systemow z Ghany, co przez pol roku nie widzial wynagrodzenia u jednego z bialych europejczykow i mial nawet przajaciolke pania mambe architekt ktorej instalowal CAD programy.

  Jedno co mu nie wyszlo to instalacja gatesowego Outlocka na moim PC bez zmian zmiennych systemowych, co doprowadzilo do tego ze nie moglem ponownie uruchomic pisanych programow, czy baz danych sql pod serwer ktorego nie bylo fizycznie, tylko virtualnie, a takze bialoruskie interfejsy pod sql.

  Ale na niemiecki poziom rozwiazan systemowych nadawal sie do pracy, jak kazdy Nabijczyk Niemiec z ograniczona lingwinistyczna analiza systemow informatycznych i sprzetowych, a nawet jidisz bo wlasciel firmy u ktorego pracowal black admin to tez einstainowy dezinformatyk, i pierwszy fizyk po Galileuszu, raczej spec od pisania programow pod kontolowane wybory senatu Berlinskiego, czy liczenia glosow w Bundestagu, bo takie pisywala jego firmewka..

 48. revers said

  Dobrze ze ciemnoskorzy wykaszatlciuchy z Kuby pomogli Angoli, bo faktycznie po odejsciu bialej administracji z Konga, przez pewien czas Kongo zamienilo sie w chaos.

 49. Pinxit said

  48
  Revers
  Kongo nie zamienilo sie w chaos. Kongo kolejni biali zamienili w chaos.
  Bo tak naprawde co biali robia w Afryce??
  Krytykuja murzynow?
  Nie. Okradaja fryke z mineralow i innych skarbow ziemi.

  Africom – Latest US Bid To Recolonise Continent

  http://rense.com/general89/obams.htm

 50. Marucha said

  Re 49:
  Wpieprzyli się do cudzych krajów, rozpoczęli grabież, nierzadko dokonują masowe morderstwa… i jeszcze narzekają, że Murzyny są leniwe, nie nadążają za postepem, a nawet chcą się stawiać…
  Przecież ktoś MUSI Murzynów gnębić. Inaczej się nie da, bez gnębienia. Prawda, panie Snag?

 51. Pinxit said

  45
  Snag
  Snag zdaje sie mieszka gdzies w dziupli, gdzie nie ma ani swiatla ani radia, TV, telefonu.- w ogole zadego dostepu do informacji. Wszystko musi z glowy sam wykombinowac.
  Zanim go wsadzili do ciupli to pamietal, ze gdzies pisali o Jerycho.
  O tym co Joseph Conrad pisal w „Jadrze Ciemnosci ” (Heart of darkness) w kilka tysiecy lat pozniej – Snag nie ma zielonego pojecia.

  I pisze takie madrosci o jatce Jozuego:
  „Czy taka jatka przeszlaby dzisiaj bez echa”?

  Ta ‚jatka’ Jozue odbija sie echem juz tysiace lat.

  Natomiast to co robili Amerykanie w Iraku, Hiroszimie, Wietnamie, Czadzie, a teraz w Somali – i ze amerykanskie drony terroryzuja ludnosc Afryki – to do ciupli, w ktorej siedzi zamkniety Snag- widac nie dociera.

  Drony i bomby kasetowe sa nielegalne. A jednak Amerykanie morduja ludnosc cywilna na calym Bliskim Wschodze, w Pakistanie, Jemenie, Somali a nawet i w Mali gdzie pomagaja Francuzom.

  W ciupli nie slychac?
  A moze to, co opowiadaja Amerykanie to troszke niezrozumiale dla Snaga, bo ten slang jest jakis taki niezrozumialy?

  Trump Admin Set To Expand Number Of Civilians Killed By Drone Strikes

  http://www.activistpost.com/2017/06/trump-admin-set-to-expand-number-of-civilians-killed-by-drone-strikes.html

 52. snag said

  Pinkie ,…

  Amerykanie nie twierdzą ze P. Bóg im kazał ,…

  Get a Life ,…

  ——
  Czy aby na pewno? Bo mnie się cóś wydaje, że wielu z nich powołuje się właśnie na wolę Boga…
  Admin

 53. snag said

  Admin @ 45 ,…

  Imputuje p. ze popieram inwazje Iraku, czy pomoc zio-nacji w destabilizacji Syrii a tak nie jest, przeciwnie krytykuje to przy kazdej okazji i jesli chodzi o moje zdanie to Bush jest zbrodniarzem wojennym, wystarczy? To powiedziawsz mam nadzieje ze przestanie mi pan wmawiac dziecko w brzuch w przyszlosci ,…

  Na marginesie muzea rozktadli miejscowi oportunisci a nie nasi.

  ——
  No to cieszy, że zamiast powiedzieć swoje „Przecież ktoś musiał rozwalić Irak, więc lepiej że to byli Amerykanie” – stanął Pan po jasnej stronie mocy.
  Admin

 54. NICK said

  Snag to stoi w rozkroku.
  Jeszcze.
  Skoro jest zadrą? Zaczynem? I zdrajcą?
  To i pozostanie, Gospodarzu.

  Ale miło popatrzeć.
  Na gostka.
  Ynteligentniejsza wersja pani bibliotekarki, tej od filmiku ze psem. We zimie.
  Jak jej było?
  Una tyż była długo.
  Dla przykładu.

  Ze psem, powtarzam.

  ——
  Snag ma jedną zaletę: przedstawia swój punkt widzenia na USA i wydarzenia w tym kraju. Czasami naprostuje. Czasami odwrotnie.
  Admin

 55. snag said

  Admin @ 52 ,…

  Odpowiedzieć p. szczerze? Gdyby nie ta część chrześcijańskiego stada jew-ass kissers, judeo-christians ‚bible bełt’ ewangelików która nie może doczekać się Armageddon i zbawić żydów to jewrejstwo siedziało by cicho a nie dyktowało ale oni głosują na skoorwieli mimo że wielu z nich ma gdzieś religię, ST i tylko pozują ,…

  Żydom się nie dziwię bo kierują się wolą przetrwania a judeo-christian ass-kissers idiots którzy uwierzyli w ten szajs ‚wybranego narodu’ i mu nadskakują prześcigając się kto lepszy i kto glębiej w jew-doopie… teraz widzę że naczalni katolicyzmu nie chcą być gorsi i idą ich śladem … good luck, zobaczymy jak na tym wyjdziecie ,…

 56. Marucha said

  Re 55:
  Odkąd istnieje chrześcijaństwo, żydzi próbują je zniszczyć, zniekształcić, zdegenerować. Wiele im się udało: WSZYSTKIE protestanckie „Kościoły” i wiele innych reformowanych, to żydowska robota.

 57. snag said

  Z Watykanem zajelo im troche dluzej ale wyglada ze sa na ‚dobrej’ drodze ,…

 58. Pinxit said

  56
  Marucha
  Ja to bardzo lubie jak ktos oddziela zydow od protestantyzmu. Wtedy dopiero wiadomo, ze to zydowskie pieniadze – a nie zydzi- stworzyli i sfinansowali Protestantyzm.

  I doskonale rozumiem, ze bardzo trudno jest Polakowi zyc -zwlaszcza – w USA i zachowac stalosc pogladow.
  Bo chyba bardzo trudno byc obywatelem dwoch swiatow.

  Wtedy nawet Stary Testament miesza sie z Ewangelia.
  A Jozue?
  Bush zrobil dokladnie to samo co Jozue gdy oglosil krucjate (sic!) i kazal mordowac wszystko co zyje w Iraku.
  Madame Clinton, troche mniej religijna, radosnie parafrazowala pogana Cezara: Veni, vidi…
  „Przyszlismy, zobaczylismy i Kadafi zginal.. ” ( a z nim cale suwerenne panstwo)

  A jej maz, Bill Clinton, znany buhaj – ze strachu przed Kongresem i w obronie zydowskiej dziewicy stanal dzielnie w obronie muzulmanow, ktorych podobno bestialsko wymordowali chrzescijanie w Srebrenicy.
  Obama, na wszelki wypadek wywalil wszystkie chrzescijanskie symbole z Bialego Domu i otrzymal palme pierwszenstwa .. a priori, a wiec zanim zaczal mordowac narody.

  Nagrode Nobla obecnie mozna dostac wlasnie za zamach na wolne narody.
  Rozpoczeta przez amerykanskich prezydentow walka religijna polega na tym, ze USA walczy z islamem zbrojac islamistow przeciwko…islamowi.
  Przy okazji wyzrnieto bardzo wielu chrzescijan ale to jak zwykle sie zdarza w takich przypadkach i nazywa sie „colateral damage” czyli wypadek przy pracy.

  Obecny prezydent, Trump, przywrocil choinke swiateczna w Bialym Domu (pewnie dostal po pysku od zony) ale juz przygotowuje „program swiateczny” w Azjii Poludniowo -Wschodniej. Wlasnie wyslal tysiace zolnierzy na manewry wojskowe przeciwko Korei Polnocnej.
  I do tego, kolejny zlotousty przywodca demokratycznego swiata, opowiada swiatu:
  „All options are on the table”- co po polsku znaczy: mamy tylko jedno rozwiazanie: militarne.
  A po angielsku sie przeklada na „My way – or no way”. (po mojemu albo po zadnemu)

  Wiadomo po co Reaganowi potrzebny byl papiez w budowaniu Unii Europejskiej i NWO.

  Tak wiec rozterka religijna w USA doprowadzila do tego, ze bardzo trudno zrozumiec dlaczego Pan Jezus rozwalil stoly z mamona przed swiatynia.

  Amerykanom wplatalo sie do filozofii narodu, ze ‚pecunia non olet’ – pieniadz nie smierdzi . Moze nie wszyscy pamietaja, ze to cesarz rzymski w ten sposob bronil zapachu pieniadza , kiedy go skrytykowano za to, ze opodatkowal miejskie kible.

  Przyklad zas Jozuego jest widac blizszy sercu i duchowi amerykanskiego jedynowladztwa swiatowego, ktore urzadza naszej cywilizacji powtorke z Kanaanu.

 59. Przemko said

  PRZYZNAJĄC, że największych i najstraszliwszych zbrodni wobec Murzynów, dokonywali, dokonują i będą dokonywać inni Murzyni, przyznając, że to co robili Belgowie w Kongo było od dawna tradycją wśród czarnych plemion i „normą” ich współżycia … NIE SPOSÓB ZAPRZECZYĆ, że ani trochę to tego bydlaka nie usprawiedliwia – nie był u siebie i nie miał prawa do powielania tych „wzorców”. i prawdą jest, że społeczeństwa Zachodu wzbogaciły się na kradzieży, grabieży, mordach i niewolnictwie – ale karma/sprawiedliwość boska wraca – za 50 lat tzw. Zachodu już nie będzie…

 60. Boydar said

  @ Pan Przemko

  To co zrobił Koburn, leżało w jego naturze i interesie. Obecnie, po latach, nic na to nie poradzimy. Tak jak nie poradzimy np. na wyrzniecie Wandei czy Ormian.

  Istotą rzeczy dla mnie nie jest płacz nad rozlanym mlekiem, tylko zimna ocena tych, którzy uważają ze wszystko było w porządku a nawet bardzo – „do dziś szanowany przez Belgów”. Dokładnie tak samo jak w Turcji czy we Francji, oczywiście per analogiam. I dla mnie, praktycznie, jest to przesłanka komu nie podawać ręki. To bardzo ważna sprawa.

  Pana spostrzeżenie że „… najstraszliwszych zbrodni wobec Murzynów, dokonywali, dokonują i będą dokonywać inni Murzyni …”, opatrzone wprawdzie później „… ani trochę to tego bydlaka nie usprawiedliwia …” jest objawem instynktownego szukania relatywizmu. Nas gówno obchodzi, co jedni Murzyni robią drugim, bo od takiego interesowania się to niedaleka droga do „wprowadzania demokracji”, najlepiej oczywiście amerykańskiej.
  Stworzył Pan Bóg Murzynów, niech się o nich martwi, nic nam do tego.

Sorry, the comment form is closed at this time.