Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Czesio i muchy o Czy można się modlić na Różańc…
  revers o Wolne tematy (22 – …
  Anzelm o Czy żydzi są odpowiedzialni za…
  Maverick o Wolne tematy (22 – …
  matirani o Wolne tematy (22 – …
  matirani o Wolne tematy (22 – …
  matirani o Wolne tematy (22 – …
  KONAR o Stalin i jego cechy chara…
  Piotr B. o Czy żydzi są odpowiedzialni za…
  Cypo o ONZ: Rosjanie na Ukrainie nie…
  revers o Wolne tematy (22 – …
  revers o Wolne tematy (22 – …
  Echo z Węgier o Przejechałam drogą śmierci w…
  kokis o Skryte noszenie broni przez zd…
  Liwiusz o Demokracja liberalna, demokrac…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Ukraina łudzona mirażami jest zagrożeniem dla Polski

Posted by Marucha w dniu 2017-11-28 (Wtorek)

[Zagrożeniem? Polska już przegrała. – admin]

Polska wyprzedziła Niemcy pod względem liczby cudzoziemców przyjeżdżających do niej do pracy. 585969 – dokładnie tylu czasowych imigrantów przyjęto w Polsce w zeszłym roku.

Większość przybyszy stanowią Ukraińcy — prawie 82,7%. Celem ich przyjazdu jest przede wszystkim praca czyli zysk, natomiast w Niemczech imigrantami są głównie uchodźcy — około 60 %. Dlatego argumenty Polski na dowód tego, że przyjmuje uchodźców, są nieprawomocne.

Wyżej wymienione liczby są tematem rozmowy korespondenta radia Sputnik Leonida Sigana z politykiem i niezależnym publicystą Konradem Rękasem.

Instytut Spraw Publicznych przygotował raport — zaangażowanie społeczne Ukraińców, mieszkających w Polsce i Niemczech. Raport według badaczy ma wiele twarzy. Zresztą Ukraińcy w Polsce — to temat rzeka. Jedni uważają, że bez emigrantów zarobkowych polska gospodarka podupadnie. Inni wręcz alarmują, że napływ Ukraińców do Polski stanowi zagrożenie dla jej bezpieczeństwa. A jaka jest rzeczywistość według Pana?

— Zmienia się nie tylko liczba — ona rośnie, ale zmienia się też kształt i charakter emigracji ukraińskiej do Polski. Coraz więcej przyjeżdżających tutaj to ludzie przyjeżdżający z zamiarem pozostania tutaj na stałe.

Otwarcie granic Zachodniej Europy nie przyniosło wyraźnego przemieszczenia się pracowników ukraińskich z Polski na Zachód. Tu mają bliżej, tu czują się widocznie bardziej swojsko, lepiej wpisali się w polski rynek pracy, wydrenowany przez wyjazdy polskich pracowników na Zachód. Wszystko to powoduje, że Ukraińcy przyjeżdżają do Polski i chcą tutaj zostać.

A to siłą rzeczy z czasem przyniesie wzrost ich aspiracji. Będą domagali się lepszej płacy i poniekąd słusznie, dla polskiej gospodarki czas skończyć z tym pseudoniewolnictwem, które mamy teraz, będą próbowali się zorganizować. Będą artykułować swoje potrzeby kulturalne, polityczne, społeczne i musimy być na to przygotowani. Jeśli się ich tutaj wpuściło, to są to konsekwencje decyzji podjętych wcześniej.

Uważam, że niezależnie od tego, jak oceniamy imigrację ukraińską do Polski, niezależnie, jak oceniamy całą sytuację w obecnej Ukrainie, musimy pamiętać o jednym. I przed tym powinniśmy Polaków bardzo wyraźnie ostrzegać.

Nie możemy popełnić tego samego grzechu, który dręczy teraz naszych ukraińskich sąsiadów. Nie możemy popaść w grzech nienawiści, złości, agresji, który doprowadził kiedyś do ciężkich zbrodni, które popełnili Ukraińcy na narodzie polskim i innych narodach.

Musimy pamiętać, że Ukraina to jednak mimo wszystko może niezbyt mądra, może niezbyt poukładana, może niezbyt dobrze prowadząca się, ale nasza sąsiadka i musimy jej pomóc wyzwolić się, wyrwać z rąk banderowców, oligarchów. [Aha… a w czasie okupacji trzeba było pomagać gestapowcom wyrwać się z okowów nazizmu… – admin]

Ukraina wyzwolona, która sama będzie stanowiła o swoim losie, będzie dobrym sąsiadem Polski [„Wujku, śpicie?” – admin].

Ukraina taka jak obecnie — łudzona mirażami Zachodu, rozkradana, jeszcze w dodatku oczadzana ideologią banderowską jest zagrożeniem dla Polski, dla całej Europy dla i bezpieczeństwa światowego.

https://pl.sputniknews.com

Komentarzy 6 do “Ukraina łudzona mirażami jest zagrożeniem dla Polski”

 1. Grace said

  Oni nie przenoszą sie dalej na zachód bo stąd im nie tylko bliżej do Ukrainy, ale są w Polsce potrzebni jako przyszła armia która rozprawi sie z Polakami na polecenie jakiegos szwaba, niestety historia sie lubi powtarzać. Obym sie mylila…Ukraińcom nie wolno wierzyć, chyba że tylko tym którzy są pro rosyjskimi ukraińcami. Znam ukraincow dobrze. Było ich sporo w moim mieście. Moja kuzynka w Gdańsku wynajmuje dom dla ukraińskich robotników. Ma także ukraińskie sprzątaczki które wciąż sie zmieniają, bo uważają że to dla nich poniżenie pracować dla Polski jako sprzątaczka.

 2. Grace said

  przepraszam miało być dla Polki jako sprzątaczka.

 3. Boydar said

  Nie leży w interesie Rosji opanowanie przez banderowców terenów na zachód od Bugu. Gdyby było inaczej, nie byłoby np. akcji Wisła. Rosja ma własną koncepcję utylizacji odpadów cywilizacji i z pewnością ją zrealizuje. A jeśli nie potrafimy w tym pomóc, to przynajmniej nie przeszkadzajmy.

 4. RomanK said

  Nie ma Ukraincow…..kazdy Ukrainiec madrzejac staje sie albo Polakiem, albo Rusinem….
  Istnieje tez cos co moze nie widzac golym okiem , ale to cos to bardzo gleboko ukryta swiadomosc wspolnoty plemiennej. Wiedzieli o tym banderowcy i z tym walczyli zaciekle…stad wielotysieczne ofiary Ukraincow, ktorzy kierujac sie tym odruchem ratowali i pomagali Polakom.
  Druga prawidlowoscia ,ze pomagali ludzie madrzejsci niz przecietna czern, ciemna i tepa.
  ZE to istnieje swiadczy fakt traktowania Ukraincow w Polsce…zwlaszcza tych co nie afiszuja swoich zboczonych pogladow banderowskich.
  Wiedza o tym Rosjanie i madrze prowadza swoja polityke dalekosiezna.

 5. Miet said

  Re.4.
  Bardzo mi się podoba Pana wpis.
  Nie jestem żadnym guru w tym temacie – ale to co Pan pisze Panie Romanie ma sens. Dzięki.

 6. , said

  Potwierdzam słowa p.Miet

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: