Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  osoba prywatna o Wolne tematy (81 – …
  Katechon o Wolne tematy (81 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (81 – …
  Katechon o Wolne tematy (81 – …
  Katechon o Wolne tematy (81 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (81 – …
  Dinozaur o Trzy lata więzienia za „dyskry…
  Jerzy o Gdzie się podziała grypa? Dr M…
  Zbigniew Kozioł o Upadek nauki? W przyszłym roku…
  Lily o Wolne tematy (81 – …
  zen o Gdzie się podziała grypa? Dr M…
  JanuszT o Gdzie się podziała grypa? Dr M…
  Boydar o Wolne tematy (81 – …
  Przemysław Jakub o Trzeci Rzym – czy Święta …
  Yah o Wolne tematy (81 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 527 obserwujących.

Jak Kuba Bogu…

Posted by Marucha w dniu 2017-11-29 (Środa)

Wydalono z Rosji polskiego naukowca zajmującego się stosunkami polsko – rosyjskimi w XIX i XX wieku. Strona rosyjska nie podała żadnego uzasadnienia tego drastycznego kroku.

W Polsce oburzenie – no bo jak można tak potraktować osobę dla Rosji zupełnie niegroźną? Grupa historyków napisała list protestacyjny zamieszczony w „Rzeczpospolitej”.

Jak to się mówi sprawa jest rozwojowa i pewnie będzie wykorzystywana do pokazywania nieuzasadnionej wrogości Rosji, czyli do rosnącego zagrożenia z jej strony. Mam jednak wrażenie, że wspomniana grupa historyków albo świadomie, albo nieświadomie występuje w politycznej roli, udając, że broni swobody badań naukowych.

Wiadomo, że wydalony naukowiec jest związany z Instytutem Pamięci Narodowej, Wiadomo również o roli IPN-u w usuwaniu pomników żołnierzy sowieckich i wiadomo wreszcie jakie oburzenie Rosjan wywołało to usuwanie pomników. Jak się połączy te fakty, to wniosek jest prosty.

Zapewne żaden historyk związany z IPN-em nie zostanie do Rosji wpuszczony. Ta sprawa nie ma nic wspólnego z wolnością badań naukowych. Jest czysto polityczna i tylko w takich kategoriach należy ją rozpatrywać.

W Polsce upowszechnia się pogląd, że w sprawie pomników sowieckich żołnierzy prawdziwa i ważna jest tylko nasza wrażliwość i pamięć historyczna, ponieważ racje moralne stoją wyłącznie po polskiej stronie. Dlatego wydalenie polskiego uczonego, to nie jest symetryczne działanie, ale nieuzasadniona, wroga retorsja.

Niestety to się w polityce nie sprawdza. Rosjanie wychodzą z założenia, że jeżeli wy nie respektujecie naszych racji, to my mamy gdzieś wasze i panie uczony wynocha z zakazem wjazdu. Nie przyjęło się w polityce uznawanie wyższości racji moralnych. Zamiast nich cały czas istnieją interesy.

W tym kontekście list polskich historyków jest hipokryzja wymieszaną z cynizmem. To ludzie zbyt dobrze znający i materię polityki, i stan relacji polsko – rosyjskich, by wierzyli, że wydalenie ich kolegi, to brak okrzesania u Rosjan.

Ta hipokryzja jest tym większa, że żaden z nich nie wystąpił publicznie w obronie innego polskiego historyka, któremu Ukraińcy zabronili wjazdu do swojego kraju, również tego nie uzasadniając tylko z sobie wiadomych poglądów uznając go za niebezpiecznego dla Ukrainy.

Porównanie tych dwu spraw pokazuje miarę antyrosyjskiego zaślepienia polskich elit. Przypomina się żydowskim dowcip w którym żona rozpacza, bo męża wysyłają na wojnę. Icek ją pociesza i mówi: nie martw się Salcie, zabiję jednego, drugiego i wrócę. Na to żona: a jak ciebie zabiją? A Icek, czyli nasi oburzeni historycy: a mnie?! Za co?!

Andrzej Szlęzak

Od redakcji:
Bez wątpienia wydalenie z Rosji dr. Henryka Głębockiego ma związek z niedawnym wydaniem z Polski rosyjskiego historyka Dmitrija Karnauchowa. Jak oświadczyło rosyjskie MSZ: „Pragniemy przypomnieć, że 11 października br. polskie władze na podstawie absurdalnych zarzutów wydaliły z Polski rosyjskiego naukowca, historyka zajmującego się tam działalnością wykładową. Środki podjęte wobec Henryka Głębockiego są odpowiedzią na ten nieprzyjazny akt”.

Wtedy żaden z protestujących obecnie polskich historyków nie zareagował, uznając pewnie, że to rzecz normalna wydalić naukowca bez przedstawienia wiarygodnych powodów i nie dając szans na jakąkolwiek obronę. Dlatego obecny protest jest zwyczajnie pozbawiony wiarygodności.

http://mysl-polska.pl

Od gajowego Maruchy:
Kilka lat temu wyrzucono z Polski rosyjskiego dziennikarza, Leonida Swiridowa, pod zarzutem – oczywiście! – szpiegostwa. Śmieszne są takie zarzuty w kraju, którego wszelkie tajemnice, gospodarcze, militarne i jakiekolwiek inne zostały podane na talerzu Unii Europejskiej, USA oraz oczywiście bezcennemu Izraelowi i jego licznym przedsiębiorstwom. Co w Polsce jeszcze szpiegować? Chyba życie płciowe p. Joanny Muchy…
Admin

Komentarzy 26 do “Jak Kuba Bogu…”

 1. Jazzik said

  z tym Tadeuszem Kościuszko i KOSYNIERAMI to się lekko autor zagalopował”…Pierwsza kosiarka pojawiła się na świecie w latach trzydziestych dziewiętnastego wieku. Oczywiście kształtem i wielkością w niczym nie przypominała współczesnych, kompaktowych i zgrabnych kosiarek. Wynalazł ją Edwin Budding…” bo kos używano od 12tego wieku. Fabrykę postawiono w 18 wieku w Polsce.

 2. ,... said

  Nie przesadzajmy- w niewłaściwej porze – mawiał ogrodnik.

  Jeszcze na początku ubiegłego wieku używanie kos było rzadkością. Żeńcy żęli kłosy sierpami, prosta słoma (łodygi) używana była na strzechy dachów, a zżęte kłosy młócono cepami. W Rumunii, Bułgarii do „młócenia” zboża używano depczącego bydła na placu.

 3. Boydar said

  Życie płciowe much (a być może i Much) to domena posła Nusselbauma, nie nam się wyznawać na takich sprawach.

  Natomiast fraza p. Szlęzaka – „… ponieważ racje moralne stoją wyłącznie po polskiej stronie …” to już jest chytra dywersja i inseminacja w jednym, takie łośendgoł. Bo jakie to racje moralne stały nad grobem w Trzciance ?

 4. Listwa said

  MSZ Rosji potwierdziło wydalenie z kraju pracownika Instytutu Pamięci Narodowej Polski (IPN) Henryka Głębockiego. Resort wytłumaczył swoją decyzję tym, że jest to odpowiedź na odesłanie rosyjskiego naukowca.

  — Chcielibyśmy przypomnieć, że 11 października tego roku polskie władze na postawie absurdalnych oskarżeń wydaliły z Polski rosyjskiego historyka, który zajmował się tam działalnością wykładowczą. Kroki, podjęte wobec Głębockiego są odpowiedzią na ten nieprzyjazny akt – głosi komentarz Marii Zacharowej, opublikowany na stronie MSZ Rosji.

  Rzeczniczka prasowa rosyjskiego resortu polityki zagranicznej dodała również, że 25 listopada polski historyk opuścił terytorium Rosji.

  https://pl.sputniknews.com/polityka/201711276802979-Zacharowa-wydalenie-Polaka/

 5. Boydar said

  „Jak Kuba Bogu tak Bóg Fidelowi …” 🙂

 6. Listwa said

  Nie wiadomo czy się śmiac czy płakać.

  „Odpowiedzialność za nieudany start rakiety Sojuz-2.1b z kosmodromu Wostocznyj spoczywa na biskupie Lukianie z Błagowieszczeńska, który poświęcił rakietę przed startem.

  Na antenie stacji radiowej Mówi Moskwa powiedział to protodiakon Andriej Kurajew. „Jeśli człowiek robi coś, a wychodzi mu źle, jest to dla niego kwestia do przemyślenia, czy robi dobrze. Dziwne, że cerkiew świadczy usługi, ale nigdy nie odpowiada za jakość tych usług. W tym tkwi pewien problem” — cytuje Kurajewa strona stacji radiowej.”

  https://pl.sputniknews.com/swiat/201711286809909-Sojuz-porazka-winny/

 7. peacelover said

  …co ma piernik do wiatraka ??????????????????

 8. Boydar said

  Pan jest nie z naszego podwórka, nie dam rady wytłumaczyć 🙂

 9. Boydar said

  Niech Pan Listwa się wykaże

 10. ZT said

  Do produkcji pierników używa się mąki, a mąka dawniej była otrzymywana przy uzyciu wiatraków. To ma piernik do wiatraka.

  Wszystko ma ze wszystkim jakieś powiązanie. To tyle w temacie.

 11. ZT said

  Ani ruski wykładowca nie był zagrożeniem dla Polski, ani polski historyk nie był zagrożeniem dla Rosji. To są przepychanki zainicjowane przez siły swiatowe dla na razie politycznego zaatakowania Rosji. Polska jest najtańszym narzędziem. Co tu dużo klawiaturować, jesteśmy w dupie, a żydowstwo to też narzędzie, tylko o kilkanaście szczebli wyżej na społecznej drabinie.

  (chyba było o jedno słowo za dużo – jeśli p.Gajowy jest dobrym politykiem, powinien mnie dla dobra portalu „zabanować” w mordę albo wręcz wywalić)

 12. Mafiozi Psychole PRZESTĘPCZYCH gangów PO-PiS działają na SZKODĘ Polaków ! said

  W III RP doszło do strasznego ZAFAŁSZOWANIA historii, który polega na tym, że neo-banderowski anty-polski gang PiS żydo-ukraińców banderowców PSYCHOLI J.Kaczyńskiego/Maciarewicza/Dudy i neo-hitlerowski anty-polski ZBRODNICZY gang morderców niemca d.tuska/żyda Schetyny KŁAMLIWIE zmienili KRYTERIA oceny historii tzn. oni jako rządzące gangi w III RP WYMUSILI stosowanie FAŁSZYWEJ oceny:
  że Armia Radziecka była „okupantami” PRL-u, a żołnierze Wehrmachtu, czy Waffen SS, walczyli za ojczyznę i przeciwko bolszewizmowi.
  Od tego momentu mafiozi PRZESTĘPCZYCH anty-polskich gangów PiS i PO nakazali ZBURZYĆ lub usuwać pomniki FAKTYCZNYCH wyzwolicieli Polski tzn. Armii Radzieckiej, a w ich miejsce w Polsce pozwolili stawiać pomniki żołnierzy Wehrmachtu, Waffen SS oraz rezunów ukrainskiego” UPA, którzy JAKOBY w ich pokrętnym chorym rozumowaniu walczyli za ojczyznę, bo przeciwko bolszewizmowi żydowskiemu . . .
  Tym to sposobem anty-polskie PRZESTĘPCZE gangi PO-PiS rządzące w III RP doprowadzili do kompletnej WULGARYZACJI oraz sfałszowania historii Światowej.

  Anty-polscy mafiozi gangów PO-PiS posługują się takim RUSOFOBICZNYM chorym rozumowaniem, więc oni nakażą powiesić na bramie wjazdowej do Auschwitz tablicę pamiątkową, upamiętniającą dr.Mengele , czy Eichmanna gdyż oni też walczyli przeciwko bolszewizmowi.

  Zdemoralizowane gangi psycholi Po-PiS to wyznawcy banderyzmu, którzy całymi latami PRZEMILCZALI zbrodnie UKRAINCÓW na Polakach i tym to sposobem WSPIERALI banderowców nagradzając za ludobójstwa na Polakach, a ukraincy w tym samym czasie WYKOŻYSTUJAC głupotę PO-PiS wykreowali kryteria, które chwalą ukrainskich zbrodniarzy UPA, dlatego czołowi mafiozi psychopaci gangów PO-PiS-PSL-SLD w ostatnich latach wpuścili do Polski na dodatek 5 milionów ukrainców do Polski, którzy zostali wychodowani w miłości do ideologii ludobujców Bandery/Doncowa.

 13. Jerzy said

  Co jakiegoś chazara w ogóle obchodzą stosunki polsko-rosyjskie? Niech się lepiej zajmie historią ludów koczowniczych z których sam się wywodzi.

 14. Delphi said

  Jaki polski historyk? To jest polskojezyczny historyk. I bardzo dobrze że Rosja wyrzuciła takie gowno z swojego kraju.

 15. Boydar said

  brutal … (14) 🙂

 16. Agent Głębocki to wspieracz KOLOROWEJ rewolucji w Rosji i zgraji żydowskich oszustów "Memoriał" ? said

  Organizacja tzw. „Memoriał”w Rosji z którą współpracował H.Głebocki jest zbiegowiskiem ŻYDÓW z rosyjskim obywatelstwem, którzy są czymś w rodzaju w ŻYDOWSKIEGO gangu jak w III RP organizacja o nazwie „Otwarta Rzeczpospolita” które SZKALUJE Polskę i Polaków, szuka „dziury w całym” aby ośmieszać miejscowych tubylców.

  Generalnie gang pod szyldem „Memorial” w Rosji usiłuje podporządkować interesy mafijnej KAŚCIE żydowskiej mieszkającej w Rosji, która UZURPUJE sobie prawa do władzy w Rosji, też współpracuje z finansowymi rozczeniowymi KLUBAMI żydowskimi z USA.
  Ten „memoriał” w Rosji jakoby „walczy o prawa człowieka” czyli faktycznie o specjalne przywileje prawne dla żydów i ich agentów.

  Ten że „Memorial” podobno uczestniczył 2 miesiące temu w przygotowaniu i zorganizowaniu dużych awanturniczych aktów przemocy, na wzór „majdanu” w Kijowie 2014, ZADYM ulicznych blokujących całkowicie ruch uliczny w Moskwie, Sankt Petersburgu i innych większych miastach pod PRETEKSTEM „obrony praw człowieka”.

  Chasła tych ZADYM ulicznych podważały wiarygodności oficjalnej władzy w Rosji, co ma celu doprowadzenie do buntu społecznego na wielka skalę i KOLOROWEJ rewolucji w Rosji z NIE konstytucyjnym obaleniem legalnej władzy w Rosji na ZAMÓWIENIA krawaego awanturnictwa waszyngtońskiego:
  „Does the USA Sponsor Revolutions?” :

  Prawdopodobnie „historyk” agent H.Głębocki brała też udział w przygotowaniu tego awanturnictwa zamieszek ulicznych 2-a miesiące, czyli politycznej dużych ZADYM ulicznych w Moskwie z blokowaniem ulic śródmieścia itp.
  W czasie tego awanturnictwa politycznego tylko w Moskwie aresztowano ponad 40 osób oraz PRZEŚWIETLONO network zagraniczny, który wspierał tą próbę organizowania KOLOROWEJ rewolucji w Rosji.

  Na wiosnę 2018 roku mają się odbyć prezydenckie wybory w Rosji, a przyjezdni z zagranicy różni tacy „historycy” do Rosji opłacani przez CIA wynajeli sobie pełno agentów, którzy pod przykrywką „naukowców” wspierają pod każdym wzgldem różnych awanturników politycznych w Rosji, którzy bezczelnie WTRĄCAJĄ się w polityczne WEWNĘTRZNE sprawy Rosji.
  Naruszają porządek publiczny w Rosji, naruszają prawa Rosji i być może ten „naukowiec” powinien się cieszyć, że jego w Rosji nie aresztowali, rozliczyli za jego AWANTURNICTWO polityczne w Rosji i wsadzili do PIERDLA łącznie z innymi nawet „amerykańskimi” naukowcami, którzy poważnie naruszył status wizowy na jakim przebywali w Rosji.

  Jak widać Rosja nie pozwoli na panoszenie się obcej agentury w ich kraju tak jak to było w Kijowie w 2014 roku, czy w III RP którzy doprowadzili do ROZPADU tej banderowskiej „ukrainy”, a w Polsce do ZAMACHU stanu po przez zamordowanie prezydenta dnia 10-IV-2010.

 17. MECHANIZM rewolucji o "nową demokracje" na ZAMÓWIENIE złodzeji bank-sterów z USA/UE ! said

  Przeciętni ludzie na świecie nie mają wiedzy i nawet nie podejżewają, że FAKTYCZNIE organizowaniem KONFLIKTÓW społecznych w różnych krajach świata, w które sobie upatrzyli bank-sterzy jako OFIARY do RABOWANIA przez żydo-mafijne zorganizowane networki z wilczymi siedzibami w żydowskim New Yorku, Waszynktonie lub innych miastach USA lub zdegenerowanej Brukseli UE.

  Aby jakiś kraj uzależnic finansowo i politycznie, SKOLONIZOWAĆ i metodycznie RABOWAĆ przez żydo-masońskich bank-sterów z New Yorku lub Brukseli, taki kraj MUSI byc koniecznie WGONIONY w PUŁAPKĘ zadłużeniową, ale jeśli legalna władza w jakimś tym upatrzonym kraju do OBRABOWANIA się ZGODZI brac kredyty we wskazanych żyd-mafijnych „centralnych ich bankach” to jest OBALANA !

  W przypadku gdy oficjalny legalny rząd w jakimś państwie NIE godzi się na PODPOŻĄDKOWANIE żydo-masońskiej mafii, przystąpienie do jakieś PASOŻYTNICZEJ organizacji jak ta „UE”, to ta pasożytnicza złodzejsko żydo-mafia bank-sterów ZATRUDNIA zatrudnia za pieniądze wyspecjalizowane FIRMY ze ich FACHOWCAMI do organizowania „rewolucji”, lub wprowadzania „nowej demokracji” z OBALENIEM dotychczasowej konstytucyjnej władzy w upatrzonych krajach do OBRABOWANIA.

  To zawodowe wyspecjalizowane FIRMY z USA o profilu „global intelligence complex” jak np. STRATFOR lub inaczej nazywanej: Strategic Forecasting, Inc., (po polsku „strategiczne przewidywanie” … wiedzą co przygotowują z jakim celem nazywając to „przewidywaniem” , ciekawe czy Rosja i służby specjalne Rosji śledzą z kim się kontaktują lub co organizują w Rosji pracownicy STRATFOR przyjerzajacy do Rosji w wiadomy celu organizowania sabotażu )

  http://www.stratfor.com/

  w której „pracuje” na przykład taki zawodowiec sabotażysta od „organizowania rewolucji” jak ZALEGALIZOWANY bandyta terrorysta Srdja Popovic:

  http://www.occupy.com/article/exposed-globally-renowned-activist-collaborated-intelligence-firm-stratfor

  Srdja Popovic to ROZWALACZ Jugosławi oraz jeden z główniejszych aktorów, organizator sfabrykowania Kosowa.
  Srdja Popovic był jednym z wielu wynajętych FACHOWCÓW od organizowania „rewolucji” w Egipcie, krwawego przewrotu w Libii, Syrii oraz innych krajach Bliskiego Wschodu, Venezueli, Ukrainie a w ostatnich dniach na Tajwanie aby odwrócić uwagę Chin od przewrotu przez nich zorganizowanego na Ukrainie, gdzie był też zatrudniony STRATFOR przez CIA opanowanego(zarządzanego) przez żydostwo i Mosad.

  Oprócz firmy STRATFOR, która jest wiodąca w tej branży ZAWODOWEGO zalegalizowanego przez USA, UE czy ONZ w organizowaniu terroryzmu międzynarodowego w zawodowym organizowaniu networków OPŁACANYCH przez nich do przeprowadzania demonstracji, zamieszek na ulicach i krwawych przewrotów rządowych jest całe mnustwo INNYCH firm zawodowych w tej branży ze swoimi wynajętymi siedzibami oraz doświadczonymi „konsultantami” od „zakładania „nowej demokracji” sprzyjającej RABUNKOWI organizowanemu przez żydo-bank-sterów.

  Ta firma STRATFOR na zamówienie CIA jak ROZPRACOWUJE jakiś Kraj w celu dokonania przewrotu politycznego, zamachu stanu, wykorzystuje całe zaplecze naukowe Uniwersytetów w USA i kraju planowanego ATAKU, inżynierii i socjologii społecznej, dogłębną wiedzę o kraju, ZBIERA informacje o networkach powiązań personalnych całej MASY ludzi w tych krajach w którym globaliści bank-sterzy ZAMAWIAJĄ założenie nowej tzw. „demokracji” aby tam zainstalowac swoje mechanizmy RABOWANIA lokalnych tubylców.

  W BARBAŻYNSTWIE organizowania ROZWALANIA Jugosławi, rewolucji w Egipcie, Libii, a teraz na Ukrainie czy Tajwanie brało udział wielu profesorów z uniwersytetów w USA, a także pełno instytucji jak np. Center for International Affairs, International Republican Institute – zarządzanego przez senatora a właściwie zalegalizowanego TERRORYSTĘ miedzynardowego, bandytę Johna McCain , National Endowment for Democracy z USA, University of Oxford, Harward University …itd.
  KORRDYNATOREM naukowym w tym był i dalej jest profesor Gene Sharp, który opracował wiele książek poradników, a w tym jego najwazniejszą książkę PORADNIK – biblję jak obalac legalną władzę, organizować „pokojowy” opór przeciw „dyktatorskiej władzy”. Tytuł tego opracowania Gene Sharp to:

  „Od Dyktatury do Demokracji”

  To jego dzieło zostało przetłumaczono na 34 języki i też na j.polski. KONIECZNIE PRZEKOPIUJ, aby poczytac ten podręcznik z którym WARTO się zapoznac z tąd:

  Click to access gene-sharp-od-dyktatury-do-demokracji-drogi-do-wolnoc59bci.pdf

  Ten PORADNIK naucza jak urządzc ULICZNE ZADYMY czyli protesty, demonstracje, organizowc network ludzki rewolucji, stawiac aktywny czy bierny opór, zajmować budynki publiczne i je okupowc ..itp. itd. Temu żydo-masonowi Gene Sharp za udział w rozwaleniu Jugosławi zgłosili do nagrody pokojowej NOBLA … SIĆ !

  Jako oblania prezydentury Jnukowicza i rzadu ukrainskiego na Ukrainie w 2014r. był zatrudniony ZAWODOWIEC do organizowania rewolucji ukrainiec strateg Dmitro Peteschin (opłacony przez STRATFOR) – polityczny doradca z organizacji OTPOR opłacanej też przez CIA z USA. Według Dmitro Peteschina organizowana „rewolucja” musi byc WESOŁĄ celebracją, aby wciągnąc w to przecietnych obywateli. Oczywiście REBELIA na Ukranie to „praca” całej masy ekspertów przez wiele poprzednich lat, który wcześniej organizowali „pomarańczową rewolucje” co kosztowało kilka MILIARDÓW US$ + Euro.

  Muszą też być różne imprezy towarzyszące takiej „rewolucji obalania np. prezydenta” bo organizowana rewolucja musi by czymś w rodzaju „heppeningu” musi WCIAGAĆ publikę dzięki wprowadzonemu specjalnemu SYMBOLIZMOWI jak np. „pomarańczowemu kolorowi” lub „róży w Gruzji” czy innych symboli, które są niejako FLAGĄ indagującą do obalenia istniejacego porzadku publicznego w jakimś kraju, któremu wynajęci za gotówkę REBELIANCI przyklejają NAKLEJKE na plecy oficjalnej władzy jako „dyktatura” na zamówienie sponsorów żydo-masonów bank-sterów z USA lub „banków centralnych” z Niemiec czyli UE.

  Tak zwana „różna rewolucja” w Gruzji, gdzie wyłoniono pro-amerkanskiego i pro-żydowskiego gruzina na prezydenta, który był wykonawcą poleceń bnank-sterów MELINY z Waszynktonu, aby ekonomicznie WYSZLAMOWAĆ Gruzje, a banksterzy z New Yorku tam mogli założyc swoje przyczółki w udzielaniu „KREDYTÓW” wirtualnych, aby potem DRENOWAC ekonomicznie ten cały kraj, wszystkich obywateli tubylców.
  Ten sam koncept też próbowano użyc na Białorusi, ale tam władza Łukaszenki była bardziej czujna wiedzieli o co chodzi i KTO za tym stoi organizowaniu „rewolucji demokratycznej” wiec skutecznie ROZGONIONO płatnych rebeliantów ze Strategic Forecasting, Inc., z USA.

  Tak samo było w Kirgizji. W poszczególnych krajach ZMENIAJĄ się jedynie symbole, ale KONCEPT tych rewolucji jest IDENTYCZNY.

  Sponsorem tego byli żydo-masoni bank-sterzy z USA, którzy usiłuja wstawic swoich ludzi marionetki, aby SZLAMOWAĆ ekonomicznie dany Kraj.

  Obecnie Dmitro Peteschin, strategoczno-polityczny doradca, który zdobył doświadczenie w czasie organizowania udanej „pomarańczowej rewolucji” jest STAŁYM zawodowym KONSULTANTEM zatrudniony przez CIA i jest opłacany za organizowanie rewolucji w Venezueli, Iranie, Rosji i innych krajach zgodnie z zamówieniem żydowskiej mafii w USA, której centralną złodzejsko-bandycką MELINA stał się przez nich opanowany „Biały Dom”.

  Ci zawodowi konsultanci o organizowania „demokracji i przewrotów politycznych” za pomoca Skypa utrzymuje STAEŁE kontakty ze wszystkimi swoimi opłacanymi agentami w docelowych krajach organizowanej rewolucji, którzy przygotowują demonstracje, siłowe zajmowanie urzędów państwowych, organizują krwawe zadymy uliczne w celu ZANEPOKOJENIA tam mieszkających w spokoju żyjacych ludzi oraz zwrócenia uwagi lokalnej publiki i opinii międzynarodowej.

  Organizowanie rewolucji w jakimś kraju jest dużym STRATEGICZNYM przedwsięzięnciem organizycjnym, zabierającym wiele czasu, gdyż z każdym WYNAJETYM aktywistą rewolucjonistą trzeba współpracowac przez dłuższy okres czasu, udzielać na bieżąco INSTRUKCJI, nauczac metodologii działania w określonych sytuacjach obyczajowych jakiegoś kraju.
  Ci zawodowi INSTRUKTORZY z zawodowej firmy w tej branży Strategic Forecasting, Inc., MUSZĄ zachęcac do organizowania „rewolucji”, WYMUSZAJĄ. opłacają budowę networku ludzkiego za pomocą Twittera, Fasebooka … itp wykozystując zawodowe firmy marketingowe lub reklamowe mające bazy danych o ludziach – adresy, telefony, e-maile … itd,

  Oczywiście też zakładają specjalne Organizacje lub nawet chwilowe Partie polityczne do swojego wykorzystania na okres przygotowywania oraz przeprowadzenia PRZEWROTU w celu zalegalizowania ich działalności w Kraju ATAKOWANYM oraz budowy specjalnych relacji personalnych w rodzinie lub przyjaciół lub znajomych PŁATNEGO zatrudnionego „rewolucjonisty” REBELIANTA.

  Ci ZAWODOWI instruktorzy opłacani przez CIA oraz STRATFOR systematycznie podrużóją służbowo do krajów, gdzie jest przygotowywana „rewolucja”/przewrót polityczny i tam na miejscu organizują tzw „Work-Shop” czyli spotkania edukacyjne, nauczają jak przygotowywac poszczególne ETAMPY rewolucji, werbowac ludzi aby etapy organizowania przewrotu miało charakter ZABAWY, jakieś konspiracji wśród młodych ludzi, ale to doprowadziła do zmiany sytemu politycznego ZAMÓWIONEGO przez bank-sterów z USA lub UE.

  Konsultanci z CIA lub STRATFOR przygotowują listy ROZCZEN politycznych wobec lokalnych władz, oraz nauczają metodologii do wymuszania na władzy zniesienia lub ustanowienia jakiś „prawa” lub zalegalizowania SPECJALNIE na ta okolicznośc organizowania „rewolucji demokratycznej” powołanych organizacji (np. Prawy Sektor na Ukrainie) do organizowania rewolucji / przewrotu politycznego w interesie bank-sterów. Oczywiście w tym wszystkim MUSI by baza do WYKREOWANIA jakiś konfliktów, za pomocą odpowiedniej metodologii jeśli władza nie jest ustępliwa.

  W kulminacyjnych momentach organizowanych zamieszek często są POTRZEBNE ludzkie TRUPY, czyli ZABICIE jej uczestników, aby demontracja, czy przygotowanie do przewrótu nabrał charakteru DRAMATYZMU oraz DYNAMIKI wydarzeń, nabrał rozgłosu medialnego – tak jak było na Mjdanie w Kijowie w lutym 2014 roku, kiedy to WYNAJECI ci sami snajperzy przez REBELIANTÓW lub pomocników konsultantów z USA/UE zaczeli strzelac do WSZYSTKICH stron uczestników konfliktu, aby POLAŁA sie KREW na ulicy, aby udramatycznić oraz intensyfikowac konflikt, aby stał sie bardziej zażarty, nabrał ROZGŁOSU międzynarodowego, poruszył światową opinie publiczna … a nawet spowodował KONFLIKT MĘDZYNARODOWY … wskutej za wczasu już spreparowanej propagandy medialnej.

  NASTĘPNA REWOLUCJA ale na wielka skalę jest cynicznie z jubilerska dokładnoscia PRZYGOTOWYWANA w Rosji, aby ten kraj PODZIELIĆ wewnętrznie, ROZBIĆ na części, spowodowanie jego UPADKU gospodarczego. W kraju ROZBITYM jest łatwiej organizowac rewolucje oraz UZALEŻNIĆ ekonomicznie oraz politycznie przez PAZERNE hieny żydo-masonów bank-sterów z USA lub UE.

  Aby nauczyć REBELIANTÓW do prowadzenia regularnej ULICZNEJ BITWY na ulicach miast z siłami porządkowymi państwa, czyli POLICJĄ w tym celu opracowano specjalne GRY KOMPUTEROWE o tym jakie taktyki stosowc w czsie demonstracji ulicznych, o sposobach atakowania policji, stosowania oporu aktywnego oraz biernego przez demonstrantów.

  Te GRY komputerowe specjalnie zaprojektowane dla przyszłych „rewolucjonistów” maja na ZADANIU naucza za pomocą ZABAWY jak prowadzic BITWĘ na ulicy w grze komputerowej, uczyc się strategii organizowania zamieszek ulicznych w bardzo agresywnej formie łacznie z urzywaniem koktajlów Mołotowa, kamieni, pałek i innych kryminalnych form przemocy.

  Uczy się też posługiwania się inżynieria psychologii tłumu, dowodzenia grupa rewolucyjna oraz takich stosowanych technik w czynnej walce ulicznej ze służbami porządkowymi na ulicy.
  Te specjalnie zaprojektowane GRY KOMPUTEROWE pod nazwami „A Force More Powerful”:

  http://www.aforcemorepowerful.org/game/index.php

  uczą bardziej EFEKTYWNEJ walki ulicznej. Ta metodologia nauczania za pomocą gier komputerowych była wykorzystana do edukacji rewolucjonistów w Egipcie, na całym Bliskim Wschodzie 2011, a teraz na Ukrainie w Kijowie, Venezueli i pare dni temu na Tajwanie.
  Te GRY KOMPUTEROwe naczujace jak przeprowadzac zamieszki uliczne w określanym panstwie, ulicy czy konkretnym obiekcie budowalanym nie są dostępne w sprzedaży lecz tylko dla osobników płatnych z networku, którzy przygotowują te zadymy w określanym państwie oraz planowanym miejscy demonstracji – zadymy.

  Pieniądze na opracowanie tych gier komputerowych orza finansowanie na to daje skorumpowany rząd USA i różne „filantropijne” organizacje z USA sponsorowane przez Sorosa, JC Morgan … itp i innych ZŁODZEJI bank-sterów.
  MELINA w Waszynktonie, czyli tam skrzyknięta mafia żydo-masońska OKUPUJĄCA tzw. „Biały Dom” stała się wichrzycielem świata, aby jego destabilizowc w celach RABUNKOWYCH, aby potem to wykożystywac do własnych globalistycznych celów podporządkowywania sobie małych krajów, aby je RABOWAĆ pod każdym względem, ale NIE w interesie Ameryki jako całości lecz małej wyselekcjonowanej UPRZYWILIJOWANEJ KASTY kilkudziesięciu rodzin mafijno-finansowych, które są zdominowana przez żydów z różnymi obywatelstwami podających się za „władze państwowe”.

  Ten bandycki proceder USA jest ze STRASZNĄ SZKODA dla przeciętnych obywateli Ameryki, którzy też starcili w ostanim 10-leciu ponad 24 miliony domów wskutek wyprowadzenie 750 tysięcy firm poza granice USA do Azji. W USA 65% wszystkich obywateli obecnie NIE posiada jakich kolwiek ubespieczeń zrowotnych.

  Ponadto społeczeństwo USA jest skrajnie wynędzniałe kryzysami finasowymi, zbankrutowane w którym panują KATASTROFALNE podziały socjalne, które wygenerowały BARDZO POWAŻNE napęte konflikty społeczne, które zamieniają się w rękoczyny i wybuchają na masową saklę na ulicach. To doprowadzi do następnej WOJNY domowej.

  Te konflikty społeczne zaczeły EKSPLODOWAĆ w USA pod koniec kadencji tego LEWAKA buraka bandyty Obamy.
  Gdy nastaje w USA naiwy Prezydent to jest wymieniana cząść starej administracji co było STAŁYM procesem. Teraz USUWANIE czarnej administracji Oabmy, a tak naprawdę skorumpowanych złodzeji hoksztaplerów murzynów z całej państwowej administracji publicznej USA, którzy w czasie jego „prezydentury” obskoczyli jak KARALUCHY urzędy państwowe i spółki skarbu państwa jak Pocztę, którzy dogłębnie ZDEMORALIZOWALI te urzędy i zrujnowały ekonomicznie oraz moralnie Amerykę.

  USUWANIE zatrudnionych murzyńskich prostackich kacyków, autentycznych tępaków i ignorantów z administracji państwowej przez Obame jest obecnie fałszywie interpretowane jako „rasizm” i dlatego z nastaniem nowej administracji państwowej z innym prezydentem spowodowało BUNT murzynów w USA, którzy z użyciem wszędzie dostępnej broni palnej bronią swoich przywileji władzy jaką osiągnęli za czasów tego Obamy i nie chcą się pogodzić z faktem ROTACJI władzy.
  Faktycznie to od 2017r. zaczęła się z tego powodu ukryta WOJNA domowa w USA na wielką skalę czarnych z białymi ludzmi + inni kolorowymi którzy są bardzo rozżaleni, czują się pokrzywdzeni po przez UTRATĘ władzy, dlatego zaczęli ZAJADLE atakować białych ludzi w Ameryce, depczą historię USA oraz Konstytucję i atakują samego nowego Prezydenta D. Trumpa

 18. Siekiera_Motyka said

  Ad. 16 – Jeden komentarz podaje ta informacje,

  „W 2011 r. w Tunezji strzelano do protestujących, a ludzie obwiniali za to rząd, ale po kilku dniach tunezyjska armia złapała 2 szwedzkich mężczyzn w taksówce z 2 skrzyniami zawierającymi karabiny, amunicję i telefony satelitarne … Dodatkowo telewizja cały czas pokazywała nam materiał przedstawiający zamaskowanych mężczyzn grabiących i atakujących banki i posterunki policji. Tak ze nikt nie wierzył w informacje policji. Ale wiele wskazówek i śledztw dziennikarskich sugeruje, że szef armii był bezpośrednio zaangażowany w przyjmowanie rozkazów z Kataru i CIA. Po około 4 latach po zaaranżowanej rewolucji, mieszka obecnie w USA i pracuje jako doradca ds. bezpieczeństwa.”

 19. Regina said

  Ad.14.Delphi. „Jaki polski historyk?To jest polskojęzyczny historyk” Myślę,że coś prawdy w tym jest.Szukałam w internecie i niewiele mogłam znależć o tym panu. Ani miejsca urodzenia,ani szkół,które pokończył,ani słowa o rodzinie.Życiorys tego pana(w/g Wikipedii),bardzo lakoniczny,ogranicza się do: kraj działania-Polska,data urodzenia-1967(nie podana miejscowość,może został znaleziony w kapuście),obrona doktoratu-1998 i habilitacja-2013.Mam wrażenie,że to jakiś cichociemny osobnik,albo agent Caramba z Krainy Deszczowców.A instytucja,którą reprezentuje(IPN),jest na poziomie jej odpowiednika w Kijowie.

 20. Re: 19 Regina.
  Nie podejrzewam, zeby w rosyjskich tajnych sluzbach pracowali idioci I nie wiedzieli kto kim jest I z czym (I po co) przyjechal do Rosji…vide „teczowe protesty”, czy tzw., „organizacje poza-rzadowe”…
  Rosjanie od dawien dawna mieli sprawne sluzby w ktorych rowniez pracowali Polacy zajmujacy wysokie stanowiska (za czasow cara…)
  Dzisiaj Rosja ma wlasne problemy, a my mamy rowniez dokladnie te same „koszerne” problemy…I przez ponad 600 lat nie mozemy sobie z „nimi” poradzic…
  ===========================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 21. , said

 22. , said

 23. Pinxit said

  17
  Mechanizm Rewolucji

  Bardzo wazny wpis.
  Przy okazji zniszczenia Jugoslawii bardzo malo sie dyskutuje role grupy Otpor i jej zalozyciela Srdza Popovicza w niszczeniu narodow..
  Ten Popovic zrobil niemala kariere organizujac tzw. pokojwa rewolucje w Jugoslawii, Egipcie (wiosna arabska) i Tunisie, w Gruzji…i trenujac ludzi w kilkudziesieciu krajach do obalania legalnych rzadow.
  Po upadku Jugoslawii zalozyl grupe Canvas, jest wykladowca w ST. Andrews i doradca prezydenta Serbii od ochrony srodowiska!!! (nie bardzo juz jest co ochraniac)
  Programem grupy CANVAS jest „zmiana rezimu” w krajach, ktore sie swiatowej mafii nie podobaja, bo nawet pokojowa rewolucja nie uznaje wyborow.

  Exporting Nonviolent Revolution, From Eastern Europe To The Middle East

  https://www.rferl.org/a/exporting_nonviolent_revolution_eastern_europe_mideast/2316231.html

 24. , said

  .https://nk.pl/

 25. JerzyS said

  Dar Narodu niemieckiego dla narodu polskiego
  Willa w KTÓREJ Rezydował JP! w Magdeburgu przeniesiona i postawiona w ogrodach belwederskich 1929 R.

 26. JerzyS said

  Długo szukałem tego zdjęcia,
  aż dziś kolega mnie je podesłał,
  bo zdjęcia z demontażu 1938 r, w Magdeburgu tej willi już miałem!

Sorry, the comment form is closed at this time.