Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  JW o Bójka w sklepie z powodu braku…
  Lily. o Polska błaga UE o paszporty…
  marteczka o Wolne tematy (29 – …
  marteczka o Bójka w sklepie z powodu braku…
  Lily. o Polska błaga UE o paszporty…
  Kubuś Fatalista o Stany Zjednoczone wszczęły 81%…
  wow o Traktat Ryski
  Boydar o Wolne tematy (29 – …
  Boydar o Polska błaga UE o paszporty…
  Bloor St. o Paradoks Google’a
  Boydar o Światełka w tunelu
  Boydar o Wypalona ziemia
  Boydar o Kontrola umysłów według Nicola…
  Nietytus o Bójka w sklepie z powodu braku…
  Jack Ravenno o Polska błaga UE o paszporty…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 540 obserwujących.

Wolne tematy (98 – 2017)

Posted by Marucha w dniu 2017-12-10 (Niedziela)

„Proszę, możecie mnie dowolnie odwoływać. Ale jeżeli chcecie, aby armia polska, była armią polską, a nie armią, która na rozkaz rosyjski, oskarża własnych pilotów, że zabili własnego prezydenta, żeby ukryć zbrodnię dokonaną przez kogo innego. Jeżeli chcecie ode mnie, abym ja promował i utrzymywał takich dowódców (…), to nigdy tego nie zrobię”
Antoni Macierewicz.

Nie chcemy, aby Putin nadal rządził Polską i zmuszał nas do zakupu amerykańskiego złomu, więc wpisujemy poniżej wolne uwagi.

Poprzednie: https://marucha.wordpress.com/2017/12/07/wolne-tematy-97-2017/
Następne: https://marucha.wordpress.com/2017/12/12/wolne-tematy-99-2017/

Gajowy Marucha

Komentarze 263 do “Wolne tematy (98 – 2017)”

 1. revers said

  Jak i do kogo panowie sie modla? co ze starszymi ludzmi ktorym percepcja nie umozliwia w lot zmiany slow modlitwy tak jak bosko mlodemu appoliniemu Frankowi.

  https://forumdlazycia.wordpress.com/2017/12/08/rewolucja-w-kosciele-katolickim-papiez-franciszek-chce-zmienic-slowa-modlitwy-ojcze-nasz/

  ——-
  Już się wziął i za VI przykazanie.
  Admin

 2. Marucha said

  Panie Jerzy (poprzednie WT 221, 225):

  Agresja muzułmanów na Europę (i na chrześcijan) jest tak stara, jak Islam.
  Cóż mam więcej dodać?

 3. NyndrO said

  No oczy-wiście, że czeskie knedlicki. Z tym, że w sosie, który pozostawił po sobie zeżarty polski bigos. Takie mixy się często w grudniu zdarzają. No doobra, o jeny.

 4. Boydar said

  „… żeby ukryć zbrodnię dokonaną przez kogo innego …”

  Ale przez kogo, to już nie mówi. A jeszcze niedawno twardo mówił, kto. Znaczy się, sytuacja zaczyna powoli dojrzewać.

 5. www.wandaluzja.pl said

  Marcin Moneta, WIELKA LECHIA czyli urojone imperium, HISTORIA Świat Wiedzy ze Zwiastunem na okładce: Historyczne śledztwo: NA TROPIE WIELKIEJ LECHII, 1, 90-93.

  Jeśli Zwiastun zapowiada ŚLEDZWO to w Tytule nie może być ZGANIENIA, bo to śledztwo Ustawione. Tak już było 20 razy, gdyż śledztwa historyczne były prowadzone przez Agentów, żeby zwieść Głupich Polaczków na manowce, ośmieszyć ich i OGRABIC. Jednak tam razem agentom masońskim nie udało się POKIEROWAĆ śledztwem historycznym więc pozostały im LŻEŃSTWA lub MĄDROŚCI w rodzaju: Spraw na Wariackich Papierach nikt Rozsądny nie będzie Krytykował Merytorycznie.
  To dało ZYSK 53 bilionów złotych wydaniem przez Jaruzelskiego i Michnika wariackich papierów dla 128 tysięcy solidarnościowców i 12 tysiącom nacjonalistów, z których ŻADEN do polityki nie wrócił. Najlepszym masońskim biznesem okazało się więc być wydawanie Wariackich Papierów dla NIEMAJĄCYCH spermy jerozolimskiej. Na Politechnice Wrocławskiej zaatakowano Doktora Cabana, który Nie Ma spermy jerozolimskiej: JAK MU NIE WSTYD POWAŻNIE TRAKTOWAC PRAWDZICA, który ma Wariackie Papiery?
  Zadałem sobie dużo trudu by odkryć, KTO dał mi te Wariackie Papiery, ale Nie Znalazłem. Tymi Wariackimi Papierami ANULOWANE np. moje prawa autorskie do Austriackiego Silnika SUPEREKOLOGICZNEGO, na którym podpisano Europejską Konwencję Transportu Ekologicznego, która UPADŁA z powodu pobicia we Wrocławiu konsula austriackiego z okrzykami: TU JEST POLSKA. Gdyby więc nie to POBICIE to ja bym został pozbawiony Praw do mej własności intelektualnej, jak onych 140 tysięcy NADZORCÓW Polskiego Majątku Narodowego. – Z BOŻYM NASIENIEM MOŻNA WYGRAĆ TYLKO PRZEZ POBICIE.
  Ty MONETA Włoska czy Inna: do Konstytucji 3-Maja uczono w szkołach, że Polska ma 3 TYSIĄCE LAT. Zaczęło się od Powołania Sejmu na Górze Narad czyli CYTADELI poznańskiej. Masoni angielscy napisali jednak w Kilka Godzin KATECHIZM Historii Polski, jako ANEKS Konstytucji Majowej, którymi to fekaliami karmi się Polaczków do dziś. Powołanie Sejmu ZASTĄPIONO Chrztem Polski.
  Sejm miał powołać Lech Wielki zwany też Popielem Wielkim, ponoć w XVIII wieku pne. Najpierw stolicą miał być KODAN czyli Gdańsk a potem SZCZYT-Szczecin. Zdaje to się być jednak KATOLICKIM upiększeniem. W średniowieczu funkcjonowała łacińska nazwa Gdańska „Sinus Codanus” czyli Morze Północne, zaś w czasie przyjmowania Katolicyzmu stolicą Państwa NAD DŁUGIM MORZEM – bo Dłuższe jest tylko Morze Czerwone – był Szczecin-Gniezno, wobec czego wypadało Zaakceptować STOŁECZNY charakter Szczecina więc zrobiono go II Stolicą Lechii, ustanowioną jakoby przez wnuka Lecha Wielkiego SARMATA.
  Sarmat był od SERENA, jak Szreniawa od SERENIAWY czyli Króla Serenów, których przywiódł NA OKRĘTACH Wandaluz, zabity przez Hellenów w Wisełce na Wolinie i pochowany we wspaniałym grobowcu megalitycznym w Krajnie. Po klęsce na Wolinie Szreniawa zawarł sojusz z Egiptem, aby wspólnie opanować Europę, co jest czytelne archeologicznie jako egipska kultura pucharów dzwonowatych i aryjska kultura amfor kulistych. Szreniawa zbudował sobie pałac Biskupi w Kielcach, ale został wyproszony przez Egipcjan za Pilicę więc wyniósł się do Warszawy, gdzie zbudował zamek Ujazdowski.
  Skandynawowie nie byli Aryjczykami tylko Hellenami, którzy ulegli językowemu wpływowi Samek-Laponek z którymi się żenili.
  Jak pisze Marski w Księdze Popiołów to po upadku Starego Państwa egipskiego wybuchło w Kassaterydach-Czechach powstanie antyegipskie. Gubernator Kassateryd k’OZYRYS-Kazimierz wezwał Serenów z Kujaw, którzy dokonali okupacji Czech i Moraw. Powstańcy dogadali się jednak z okupantami, że Po Co Mają Się Ganiać Po Lasach i Górach? Lepiej będzie jak podzielą się ziemią Poegipską na Kanale Przemysłowym Sosnowiec-Weneda więc Serenowie wynieśli się za górną Wartę.
  Serenowie zlikwidowali jednak metalurgię brdneńską, co skazywało ALBANÓW (kultura unietycka z Moskwy) na zależność od SŁOWIAN, oraz uprowadzili córkę Ozyrysa-Kazimierza KASSATERĘ-Kasię. Kazimierz musiał podążać za nimi, a ponieważ nie chcieli z nim gadać to musiał iść Na Kolanach na Łysicę – aż Serenowie zlitowali się i Kasię wypuścili.
  Serenowie wykorzystali Kazimierza do Odbierania BEREŁ Małym Władcom, aż zginął przy oblężenia grodu na Pomorzy, którym mógł być TYLKO Bazylos-Szczecin. Hellenowie przybili Kazimierza oszczepem do jawora, gdzie wisiał 7 dni. Po śmierci Kazimierza Królową Serenów wybrano Kasię, która spacyfikowała Szczecin i PODBIŁA SKANDYNAWIĘ.
  Międzynarodowy Instytut Cywilizacji Słowian pouczył mnie listownie, że dla tej chronologii Najważniejszy był WYBUCH Santorynu w r. 1628 p.n.e., który wyludnił Egeję. Albanowie z Pragi i Ariowie z Asgardu-Kijowa załadowali się na statki i popłynęli na Opuszczone Ziemie, zakładając Nową Hetycję i państwa helleńskie nad Morzem Egejskim i w Troi na Złotym Rogu, co nazywa się Cywilizacją Mykeńską.
  Słowianie z Pomorza i Skandowie wykorzystali to do ataku na Miasto Bogów ASGARD, którego ceglane mury były W Budowie. Ariowie zostali zaskoczeni przez płynących Dźwiną i Dnieprem Skandów a Prypecią i Dnieprem Słowian, którzy wdarli się do Miasta Bogów przez NASYP z Palisadą. Wcześniej służba specjalna Słowian ZAPOBIEGŁA w genialny sposób UKOŃCZENIU ceglanego muru obronnego.
  Zwycięzcy potraktowali zwyciężonych Jak Przyjaciół, ale w traktacie pokojowym była likwidacja Wielkiej Albanii na rzecz POLSKI w dorzeczu SŁAWY-w’Odry i SKANDY w dorzeczu środkowej i dolnej Łaby. Traktat nie przesądzał o przynależności Bazylosu-Szczecina, który był w delcie Odry – skąd jego słowiańska nazwa OSTATNI, że Dalej na Zachód rościć nie będą. To stało się jednak powodem awantur między Słowianami a Skandami, aż Jan Liczyrzepa z Janowic Wlk w r. 700 p.n.e. wypędził Skandów z kontynentu, przez co Thule-Hamburg stał się miastem słowiańskim. Wówczas Szczyt-Szczecin mógł faktycznie stać się Stolicą Polski, ale Nie Wcześniej.
  Historiozofia hitlerowska jest dużo bardziej brutalna i antypolska od pruskiej. Przykładem jest ANEKSJA Wandalów przez Hitlera we Wrocławiu w r. 1940. Chodziło o formułę Wielkiej Germanii DO URALU, gdyż BEZCZELNE Mianowanie Wandalów SWEBAMI, gdy historycznie byli eponimami Słowian, umożliwiało FAŁSZOWANIE Archeologii wschodnioeuropejskiej jako Swebskij. Juliusz Cezar dał CELTYCKĄ Teutonię Swewom Skandynawskim, których na kontynencie zaczęto zwać SWEBAMI.
  Nazwa Germania pochodzi od zamku GARGAMELL na krakowskich Bielanach, gdzie urzędował Leszek Złotnik, który podczas bitwy pod Maratonem, gdy Scytowie poszli pomagać Grekom, zdobył skarbiec scytyjski w Płocku, pobił Scytów w Puszczy Sandomierskiej oraz Podbił Scytię, wbijając nad Donem słupy graniczne z napisem HORWACJA. Był to Kaszub z Tczewa więc dla niego ważne były Góry WANDALSKIE czyli Kaszubskie, jako że Gdańsk jest jedynym dużym GÓRSKIM miastem w Polsce.
  Wtedy właśnie ta CHRWACJA sięgała od Renu do Donu, z czego wyśmiewają się jadacze fekaliów hitlerowskich, którzy chcą Germanii DO URALU. Germania była nazwą TAKTYCZNĄ od Gierka-Giermka czyli Piechura, wobec czego powstała PRZED utworzeniem przez Wandalów Strasznej Dragonii Słowiańskiej.
  Prusacy uczyli dzieci polskie, że Początkiem Polski było HISTORYCZNE przybycie Lecha i Czecha z Belgradu do Wrocławia w roku 550. Przybyli z prośbą do Sejmiku Śląskiego o pomoc dla oblegających Konstantynopol Wandalów Afrykańskich. Sejmik Śląski odesłał jałmużników do wiecu Dziadoszan w Legnicy, który Ulitował Się i wysłał armię na Bałkany, co zapoczątkowało wielką karierę Lecha Afrykańskiego.
  Miałem list Międzynarodowego Instytutu Cywilizacji Słowian z informacją, że dostarczona przez ROSJAN mapa Polski z ROKIEM 565 ze stolicą w Kaliszu i dużymi miastami polskimi ze SMOLEŃSKIEM zostanie wydana we Frankfurcie nad Menem w roku 2000. List ten ukradła mi policja polityczna, ale jeśli daje się do opublikowania Ważny dokument masonowi, hrabiemu Antoniewiczowi Andrault de Buy w wieku 85 lat to DLATEGO, żeby umarł a Dokument ZAGINĄŁ.
  Byłem bardzo niezadowolony z tego procederu, ale uzupełniłem, że w Pokoju w Adrianopolu w r. 568 Moskwa i Rus otrzymali za ewakuację Bałkanów Italię, którą zaraz zamienili z Longobardami na naddunajską Bohemię dla Czecha, za co dostali od Lecha SMOLEŃSK. List ten ukradła mi policja polityczne wraz z grubą teczką korespondencji z MICSł.
  Wielokroć publikowaną ANGIELSKĄ mapę Wielkiej Lechii – od Renu i Adriatyku do Uralu – uzupełniłem, że gdy Awarowie oblegali Paryż to podpisano Pokój w Adrianopolu, wobec czego wycofali się na wschodni brzeg Renu, który stał się granicą Polski. Granicę na Renie ustanowił już Jan Liczyrzepa w r. 700 p.n.e., ale upadła ona po podboju Polski przez cofających się przed Dariuszem Wlk Scytów.
  Okupacja trwała kilkanaście lat, aż Leszek Złotnik wykorzystał ratowanie przez Scytów Grecji dla zdobycia skarbca scytyjskiego w Płocku, po czym pobił Scytów w Puszczy Sandomierskiej i podbił Scytię do Donu. Potem zaś dzięki tym Scytom Odzyskał granicę na Renie.
  Aleksander Wlk napisał w liście do Arystotelesa o Zdobyciu Ważnego Lechickiego Miasta CARACAUS od strony Panonii, ale Bardziej Ludnego niż Bogatego, czyli że krakowiaczki pochowały swe skarby. Było to bezpośrednio po bitwie pod Wiedniem w r. 339 p.n.e., w której Macedończycy i Epiroci pobili SCYTÓW, ale byli to LECHICI. Aleksander został Księciem Krakowskim a kanclerzem jego matka Olimpiada.
  KSIĘSTWO Aleksandra było od Odry do Donu, gdyż w Hedebach-Szlezwiku była mennica, która wybiła STO monet Filipa II a tylko JEDNĄ Aleksandra. Tacyt pisze, że Rzymianie napotykali w Germanii ruiny zniszczonych przez Swebów miast z napisami GRECKIMI. Gdy w Grecji wybuchło powstanie antymacedońskie to Aleksander poprowadził jazdę scytyjska, która pod Heroneją rozgromiła Beotów.
  W drodze powrotnej Aleksander anektował Pangajon-Siedmiogród, którego kopalnie dawały Filipowi tysiąc talentów złota rocznie, za co prowadził agresywną politykę w Azji Mniejszej. Pamiątką czego są statery z wizerunkiem Aleksandra-Apolla i Filipa-Szczura – żeby paryżanki głosowały na Apollina. Ponieważ u Greków królem jest ten kto ma złoto, to Grecy zamordowali NIEWYPŁACALNEGO Filipa i przywołali WYPŁACALNEGO Aleksandra.
  Po podboju Indii Aleksander puścił się na pagajach przez Suez, Triest i Wiedeń do Krakowa, aby ODZYSKAĆ zachachmęcony mu z Chiwy przez królową Sarmatów Artemizę-Dianę skarbiec perski, ale został pobity przez Dianę w Kielcach – skąd nazwa staterów PŁACZKI. Diana ogłosiła protektorat nad Azją Mniejszą, kazała odbudować Najwspanialszą Świątynię pod swym imieniem ARTEMIZJON oraz wznieść kopię na mauzoleum dla siebie na kieleckiej KADZIELNI, która zburzyli Tatarzy.
  Potem była wojna Lwa z Tygrysem, w której Tygrys skapitulował Lwa czyli Galów i poprowadził ich do Azji Mniejszej jako Ojczyzny Celtów, którzy wywodzili się od wyprowadzonych przez Aleksandra-Parysa z Płonącej Troi na Złotym Rogu Traków, którym Indra dał Asgard-Kijów. Późniejszy król Lechii GRAKCH I wystąpił w Azji jako protektor Ptolemeuszy, którego ci uwiecznili na Latarni FAROS jako Pana Lasów w ELEKTRYCZNEJ aureoli.
  Grakch przywiózł sobie z Aleksandrii zięcia Seta, którego mierził marny pałac w Łęczycy (obecnie Więzienie) więc zbudował kopię pałacu Aleksandryjskiego na zamku KASZUBY w Koninie i kopie latarni FAROS na zamku Gargamell. Na Gargamellu miała istnieć też kopia pałacu Aleksandryjskiego, którą przypisywano Walesce Złotowłosej?
  Dynastię Polskich Ptolemeuszy obalił Leszek Chytry z Hanoweru. Asekurował on ANTYRZYMSKI Lyon, ale Cezar sprowadził lichwiarzy rzymskich, który Lyon wykupili od Helwetów. Wobec tego Leszek dogadał się z Cezarem: ZA OBALENIE PTOLEMEUSZY W KONINIE ZGODA NA PODBÓJ PRZEZ RZYM GALII I BRYTANII. Saga śląska mówi, że Ostatni Polski Faraon kazał napełnić statki zbożem i popłynął do Ameryki. Tu mamy więc Nowy Początek Lechii – od Leszka i Lubrana.
  Leszek dowodził Wszystkimi Siłami Partów pod Karrhae w Syrii, gdyż tabory rzymskie mogła zatrzymać tylko piechota RÓWNORZĘDNA rzymskiej czyli wandalska. Lubran poparł Oktawiana jako TRZECI Tryumwir na Bałkanach, ale po Akcjum Oktawian zlikwidował II Tryumwirat. Ponieważ Herod Wlk dostarczył Oktawianowi REJESTR Złota Egipskiego to ten skonfiskował je, co dało mu Największy Łup w Historii, który ukrył w skarbcu Aleksandra Wlk na LabirynTHOSIE-Athosie. Gdy flota rzymska obległa Taurygę Krym to Lubran KAZAŁ Trakom z Aleksandrii Trojańskiej (Troja na Złotym Rogu) zaatakować skarbiec na Athosie, więc Oktawian-August turlał się po swym pałacu: JOWE, ZWRÓĆ MI NAJWIĘKSZY ŁUP W HISTORII – co jest Diabelską Tajemnicą Labiryntu.
  W roku 630 n.e. Lechici z Sambora-Kijowa zdobyli Konstantynopol wyganiając mieszkańców i osiedlając tam armię, więc w Konstantynopolu zaczęto mówić Po Polsku. Cesarz wyszedł z tego płacąc Awarom OLBRZYMI Trybut, że ci dostali Zajoba. Beg awarski bez zgody suwerena czyli witezia polskiego, który był zajęty wojną z Chinami, wyprawił się na Persję, gdzie SKAPITULOWAŁ, wobec czego szach kazał mu wypędzić z Chazarii wiernego Polsce kagana Kubrata, który uciekł z 60 tysiącami zwolenników do Panonii, gdzie został pobity przez Awarów panońskich więc uciekł do Bawarii, gdzie Awarowie Polscy zostali wymordowani na rozkaz Dagoberta Wielkiego. To się nazywa Rzezią Bułgarów.
  Wobec tego witeź Wyzymir zawarł Pokój z Chinami, z granicą na Jeniseju i Bałchaszu, i zwrócił się przeciw Dagobertowi, który korespondował z Samonem z Wiednia. Dagobert został pobity pod Vogatisburgiem-Norymbergą i ubrany w kaftan bezpieczeństwa, strażnikami którego zostali Karolingowie, co nazywa się Francuskim Szogunatem. Potem Wyzymir zwrócił się przeciw Persji, która po klęsce stała się łatwym łupem Arabów. Polacy anektowali tylko Taszkent.
  Gdy do Azji Środkowej weszło Ogromna Armia Chińska to polski gubernator Taszkentu pokłócił się z marszałkiem chińskim, Koreańczykiem, który dobył miecza i ŚCIĄŁ Gubernatora. Armia chińska liczyła 160 tysięcy, polska 60 tysięcy, ale Polakom przybył z pomocą korpus irańskich Abbasydów w sile 30 tysięcy. Chińczycy zostali rozgromieni i sprzedani PRZEZ ARABÓW jako niewolnicy. Chińczycy zawarli jednak Pokój nie z Polakami, ale Arabami, płacąc im Górę Złota, dając im Kaszgar i godząc się na podbój przez Arabów Indii.
  To był początek wojen arabsko-polskich, w których Arabowie zadali Polakom szereg klęsk, zdobywając nawet Kursk i Sambor-Kijów – ale marszałek arabski Abu-Islam miast iść na Płock udał się w II pielgrzymki do Mekki, w trakcie której obalił w Damaszku Omajadów.
  Polacy ogłosili Pospolite Ruszenie, które skończyłoby się KLĘSKĄ jak poprzednio, gdyby Czesi nie przysłali armii konnej. Był tam syn chłopa spod Znojma Leszek, który wynalazł skuteczną acz plugawą taktykę walki z dromadnicą, wobec której Polacy byli BEZRADNI. Polegało to na tym, że wobec ataku dromadnicy konnica cofała się i rozsypywała żelazne JEŻE; a gdy wielbłądy RYCZAŁY to konnica na specjalnie okutych koniach atakowała.
  W ten sposób Polacy pobili Arabów nad Seretem i pod Tyflisem, gdzie zdradził Polaków – po raz Trzeci – chan Ujgurów Oguz, największy zdobywca turecki. Leszek ożenił się z córka witezia Przemysława a ponieważ jego synowie polegli w walkach z Arabami to został witeziem jako Leszek III Wyścigowy.
  W r. 789 Leszek gościł w Krakowie Karola Wielkiego i Kalifa z Bagdadu, który obiecał Polakom pomoc w Odzyskaniu Chazarii za wypędzenie Turków z Afganistanu i Indii. Był to Największy Zdobywca w Historii, bo poza wypędzeniem Turków z Afganistanu i Indii podbił dla Polski Chiny, których Nie Utrzymał.
  Za Indie Kalif zwrócił Polsce Chazarię, której begiem został Prawdzic. Leszek budował nowa stolicę Lechii LECH nad Donem a Prawdzic zamek KAZBEK w Wołgogradzie, przy czym w obu miastach zbudowano kopie krakowskiego FAROSU, od czego Wołgograd nazwano Białą Wieżą a LECH Boguczarem od BOGA I CARA. Gdy Karol Wielki poniósł klęskę z Czechami pod Wiedniem to został obalony przez syna z nieprawego łoża, który tytułował się CARLOMAGNE czyli Karol Wielki. By mu się chyba udało, ale wszedł do Czech, gdzie pod Chebem wszedł do jego namiotu Leszek III jako Wojewoda Czeski, który powiedział mu, ŻEBY SIĘ NIE WYGŁUPIAŁ, za co ten Karol Wielki kazał go ROZERWAĆ KOŃMI.
  Sejm spuścił z łańcucha Normanów i wysłał armię z pozostawionym w Krakowie jako Zakładnikiem Ludwikiem z tytułem Króla Akwitanii. Armia zdobyła Paryż, gdzie Popiel I Gnuśny UKORONOWAŁ Ludwika na Króla Francji MIECZEM. – TAK POJAWIŁA SIĘ FRANCJA.
  Ty MONETA, ty jesteś fałszywym talarem Fryderyka Wielkiego lub Rentenmarką Adolfa Hitlera.

 6. Zdzicho said

  No to po PiS-ie. Tak to widzę. Oszukańcze zabiegi masonerii po wystawieniu wg Jabłonowskiego szczurka na Prezzia, otworzyły oczy całej gawiedzi na właściwych pociągających za sznurki. I komu to ma służyć. Kaczyński znowu zrejterował. Posypało się w zasadzie wszystko. A skończy się niebawem. Odwołanie Macierewicza w próbie nowego rozdania rozpruje tak misternie zeszytą z kawałków szatę Starego Wiarusa. I przez potarganą szatę ukażą się poły czarnego chałatu. A PAD nie odpuści. Wie, że z PiS-em tylko utonie. Musi tą szatę ruzerwać całkiem. I co niwe wybory. Rząd Morawieckiego nigdy nie powstanie, z PiS-em. Tak to widzę. Wernychora.

 7. Marucha said

  Re 3:
  Co do sosu, to jest Pan w mylnym błędzie. Jest to sos mięsny. Ja wiem zresztą, że Pan wie, ale lubi Pan nieraz skubnąć starego.

 8. Boydar said

  NyndrusiowI Pani Ania założyła szlaban na gary to zawiści. Z głodu różne rzeczy człek popełnia, nawet na konklawe.

 9. NyndrO said

  Wiem, wiem. Nawet dokładnie . Ale ja już Staremu do śmierci będę z pełną sympatią i Szacunkiem dozował. Przekroczyła Gajówka u mnie granicę między „lubieniem”, a „byciem oddanym”. 🙂 A Pan jest niezły Harpagan, Kierowniku. No i raz na pół roku trzeba pozdrowić Panią Maruszynę. Właśnie minęło, więc pozdrawiam.

 10. NyndrO said

  Znaczy pozdrawiam od Seca, tylko, że ja bym też nie lubił, gdyby moją Kobitę ktoś za często pozdrawiał. No.

 11. Lily said

  Panie Marucha,czy to jest wolowina w sosie
  wlasnym i kluski na lachu(gwara poznanska).

 12. Zdzicho said

  Na sytuację w Polsce największy wpływ ma destabilizacja- walka w zasadzie o schedę po będącej w totalnej niemocy Angeli Merkel. To daje możliwości do zmian w naszym kraju. I tu PiS mimo tego co niby mówi, że jest antyniemiecki mija się z prawdą.

 13. NyndrO said

  Tak. To są stanowczo zbyt drogie i wymagające specjalnej opieki gary, żebym ja je próbował myć. To nie moja liga. Ja to, Aniu, se mogę kubek po kawie w robocie opłukać nie? Oczywiście wodą z czerwoną kropeczką. Po prawo, jak stoję przodem do zlewu. My to się kochamy, nie? Ja też.mi

  ——
  Jak tu nie lubić NyndrO…
  Admin

 14. ,... said

  @ WT 97 :
  221 Jerzy said

  Wielka Brytania, Szwecja, Dania, Norwegia, Niemcy, Belgia, Francja i inne „bogate” państwa UE swoje bogactwo zawdzięczają: …swoim wynalazkom i rewolucji przemysłowej , a nie okradania Bambo, Joginów, poganiaczy wielbłądów z prymitywizmu, głodu itd.

  218 Jerzy said
  Sprawcą wszystkich nieszczęść nie są muzułmanie tylko żydzi którzy ich sprowadzili.

  i ich historia nienawiści opisana tutaj: Przerażające Cytaty Biblijne 1/3, 2/3, 3/3 (wpisać zapytanie w Google, lub na Facebooku)

  @217 Krzysztof M said: „Cham chamem na wieki wieków amen” – taką wersję słyszałem. (źródło – babcia Czeszejko-Sochacka)
  Katolicy i prawosławni pozdrawiają się i odpowiadają: :”Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus i Maryja zawsze Dziewica”, Odpowiadamy: “Na wieki, wieków, Amen”

  209 … dr TS said 300 mln USAmanów to dzieci?

  Welcome to the CIA’s Headquarters tour.
  Here, you’ll be able to take an unprecedented look inside the CIA

  https://www.cia.gov/library/publications/resources/the-world-factbook/geos/us.html
  
  Population: 326,625,791 (July 2017 est.)

  Pozdrawiam

 15. Boydar said

  Faktycznie, po prostu się nie da.

 16. NyndrO said

  No tak jest, kpiący Dupku 😉 . Tej, a ostatnio kapnąłem, że Twój Ulubiony Stanisław stawiał pierwsze kroki w Twoim mieście. Co za lokalne braterstwo. Mam jeszcze więcej szacunku do Ciebie. Lojalność lokalna – wstęp do Społeczeństwa Łobywatelskiego. A jak forma?

 17. NyndrO said

  ….jeszcze się Głupiec obrazi…. Jak się obrazisz, to na przeprosiny podaruję Ci „Septuagintę”. No k**wa weź się w końcu obraź!

 18. Boydar said

  Za tanio.

  – a trzecie ?
  – hmm… dobra … dołóż flaszkę i jesteśmy kwita.

 19. ,... said

  @ 14 (July 2017 est.) oznacza liczbę przybliżoną, podobnie jak przybliżona liczba izraelskich bomb atomowych, czy irackiej broni masowego rażenia

  https://www.diki.pl/slownik-angielskiego?q=estimate

  1. szacunek, przybliżona liczba, ocen
  2. kosztorys, kalkulacja, wycena

 20. NyndrO said

  Ale jak „kwita”? A po drugie zeobiłem coś strasznego. Ten grudzień mnie wykończy. Obiecałem Kobicie, że wieczorem się z Nią przebiegnę po Solankach. Biada mi.

 21. NyndrO said

  Tej, a może od nowego roku ja ołożę flaszkę a Ty fajki. Ty pić możesz. No zły układ?!

 22. NyndrO said

  Ło jeny… gubię litery. Nie! Ja ten grudzień lubię. Nawet, jak Pan Maćko będzie ryja darł.

 23. Boydar said

  Piękny plan, zarąbiście piękny.

  Na coś wypada umrzeć …

 24. ,... said

  @16 https://www.wordproject.org/bibles/index.htm – do wyboru język i pismo

 25. NyndrO said

  Teraz zrozumiałem. Także będę musiał się przebiec. Jaki ten grudzień jest jakiś taki beztroski… No jak ja ci się przebiegnę?! 126 kilo. Chyba ze schodów na du*ie.

 26. NyndrO said

  Jeszcze na dwóch promilach. To ze schodów łbem na dół. Kuwa, bobslej. Doobra. do przyszłego tygodnia. Idę poćwiczyć. * .https://www.youtube.com/watch?v=HhXyF1dhi1E

 27. Boydar said

  Panie Nyndr0, ja tak z dobrego serca i czystej rzyczliwości – może to ? –

  Panu będzie łatwiej a Pani Ania kondycję zyska niebywałą ?
  Producent gwarantuje do trzystu kilo obciążenia, tak że nie będzie się Pan musiał już w niczym ograniczać.

 28. NyndrO said

  No kurrr*a, no muszę Panu powiedzieć, że nigdy Kolegów przypadkowo nie wybierałem… No i podoba mnie się to! To je ono!

 29. Boydar said

  Franciszek nawet prądu nie używa, taki chitrus

  https://magazyn.wp.pl/artykul/mrozacy-krew-w-zylach-eksperyment-polacy-posluszni-do-bolu

 30. NyndrO said

  Śliczne!

 31. NyndrO said

  I zero elektroniki, także jakby kółko odpadło, to mogę iść do sklepu, a Anka wszystko naprawi. Wypijam proszę Ciebie piwko, wracam i jedziemy dalej!

 32. Antymarxista said

  Krzysztof Karoń o Morawieckim, Sorosie, federalizmie, Kościele Katolickim i Chinach? Pytania…

  62,458 views (!!!!)
  wRealu24.pl
  Streamed live on Dec 7, 2017

 33. Boydar said

  Wiedziałem ! Że utrafię w gust; proszę się kłaniać Pani Ani.

 34. NyndrO said

  Mówi, że dobrze. Jest zimna. Odmóiłem biegu, którym o którym mówiłem, że odbębnię. Ale nie chce mi się. Także jeszcze raz dziękuję za jakieś głupie „kłanianie”. To mnie trochę odciążyło. Co Kumpel, to Kumpel. * Pobiegnę jutro. fffffffff

 35. Boydar said

  Co to znaczy „jest zimna”; to Pan Ją w zamrażarce przechowujesz ?!?!

 36. NyndrO said

  To znaczy, że jest ciepła. Jak ja nie lubię, jak wykładowca nie wierzy w to, co wykłada, a potem jeszcze wystawia oceny. * „Jak to co; znaczy się skoro bumaga mówi że 176 to 176, jak mówi że Śliwa to znaczy że Silberstein.” Dramat.

 37. Boydar said

  Stary już jestem, i nie taki szybki jak Pan Nyndr0, łaski się dopraszam Jaśnie Wielmożnego …

 38. NyndrO said

  Wybaczam, Stary! 😉 I tak jesteś sprytniejszy, niż mogłoby się wydawać, że jest możliwe w tym wieku.

 39. NyndrO said

  Pan Kierownik jest jeszcze sprytniejszy. No ale to chyba wiadomo. Gościu od dwudziestu lat gra w warcaby ze Ssssnagami.

 40. NyndrO said

  Dobra, tera już na serio idę trenować. Ja jutro przebiegnę te 300 metrów, o Anno! * .https://www.youtube.com/watch?v=zBsP8ch_-Tg

 41. Boydar said

  Dzięki, o Przewspaniały !

 42. NyndrO said

  … niby wszystko gra, ale wolałbym tak, jak nazywa mnie Pan Listwa. To jednak bardziej współgra z moim Majestatem. „Wasza Wysokość”, … gdybyś oczywiście mógł. A teraz nie przeszkadzaj. Robię koziołka. * Zaraz nas Stary zjedzie za rozbijanie „Wolnych”. Jeśli to czyta: to Jego wina. Nie robi się nowych „Wolnych” w łikend, a szczególnie w grudniu. No przecież dajcież spokój!….

 43. NyndrO said

  Jeszcze zaraz „użytkownicy” zaczną piszczeć…

 44. snag said

  Admin @ 213 ,…

  A gdzie pinxit na operacji ze p. za niego ?

 45. Marucha said

  Re 42:
  Przecież mogę zawsze udawać, że nie widzę, że w „Wolnych Tematach” zebrało się już 600 komentarzy…

 46. snag said

  Marucha @ 216 ,…

  Cwane no nie ?

 47. NyndrO said

  Rozumiem. Nastawiam se budzik na czwartą rano. Dresy, trochę wody i ” ja już biegłem, muszę się położyć. Teraz Ty.”

 48. snag said

  Wracajac do bezdomych w poprzednich ,…

  Nigdzie nie ma tej liczby (2.5 milliona bezdomnych dzieci) bo niemozliwa do zweryfikowania natomiast jest liczba osob ktore skorzystaly a przytulkow i zastepczych zakwaterowan. Tu jest rozbite na rasy, wiek, mezczyzni, kobiety i dzieci i tu nalezy zaznaczyc ze dzieci to osoby ponizej 18 lat. Podejrzewam ze tyle osob skorzystalo a przytulkow i zastepczych zakwaterowan a szanowna Newsweek i rip-off organizacja ktota cytuja zrobila z tego te 2.5 bezdomnych dzieci.

  Crap, bo nie widze bezdomnych imigrantow z Afryki, Bliskiego Wschodu czy z Azji w Stanach, ci potrafia sobie znalezc mieszkanie i poradzic a miejscowi nie i trudno sie dziwic skoro nacpani i nie potrafia znalezc pracy czy welfare biura.
  ——————————————-
  http://nlihc.org/article/census-report-provides-insight-us-emergency-and-transitional-shelter-population

 49. jan nowak said

  Panie Boydar co eksperymentu z prądem to przecież wiekszość młodych inteligentnych internautów zna ten eksperyment. Był dyskutowany wielokrotnie na portalach, był też film pełnometrażowy dokumentalny. To kogo oni wzięli do badania? Dla mnie to groźne działania socjotechniczne prowadzone przez agentów z wykorzystaniem pudeł rezonanosowych w stylu wp.pl. Jaki jest cel?

 50. Głos Prawdy said

  Za co Rosjanie kochają Barbarę Brylską?
  http://wyborcza.pl/1,75410,5405411,Za_co_Rosjanie_kochaja_Barbare_Brylska_.html?disableRedirects=true

  Barbara Brylska do Ławrowa o tych, co nie kochają Rosjan: „Nienawidzę ich. Naprawdę”
  https://wpolityce.pl/polityka/106900-barbara-brylska-do-lawrowa-o-tych-co-nie-kochaja-rosjan-nienawidze-ich-naprawde

 51. Boydar said

  Też niezłe pytanie (48). Ale ostatnio znajoma nauczycielka z drżeniem w głosie opowiedziała mi, że trafiła na ucznia przed maturą który nie wiedział jak wygląda graniastosłup foremny. Tak że ja bym się nie sugerował; a w ogóle, to na fejsie o tym było ?

 52. snag said

  Boydar ,…

  Glowa pinxit’a … czy panska?

 53. Marucha said

  Re 49, 51:
  Przynajmniej część uczestników wiedziała o eksperymencie Milgrama. Mimo to – jak twierdzą badacze – nie miało to praktycznie żadnego wpływu na zachowanie uczestników.
  To mi bardzo pasuje do polskiej mentalności…

 54. Boydar said

  Niech Pan powie do której nie pasuje. Wyłączmy Indian i Eskimosów. Nie uwzględniajmy tez Rosjan, bo zarzucą nam stronniczość i różne inne.

 55. osoba prywatna said

  Chris Rea – Hello Friend
  .https://www.youtube.com/watch?v=EPHdNwYRunk

 56. osoba prywatna said

  Tego roku w Jeruzalem
  http://jeznach.neon24.pl/post/141339,tego-roku-w-jeruzalem

 57. osoba prywatna said

  Decyzja prezydenta USA Donalda Trumpa o uznaniu Jerozolimy za stolicę Izraela rozpętała burzę w świecie islamskim.Iran, Jordania, Syria, Arabia Saudyjska uważają, że
  http://jeznach.neon24.pl/post/141370,sobota-9-grudnia-2017

 58. nestor said

  Dyrektor Radia Maryja Tadeusz Rydzyk w koalicji z ateistami Morawieckimi
  http://prawy.pl/11798-kornel-morawiecki-kolejny-falszywy-idol-srodowisk-katolickich/

 59. nestor said

  Równie oryginalne jak poglądy Kornel Morawiecki ma życie osobiste. Na stronie internetowej Super Expressu ukazał się artykuł w którym 74 letni Kornel Morawiecki ujawnił, że żyje od lat z konkubiną z którą ma 22-letniego syna. W artykule poseł deklaruje, że prócz konkubiny kocha żonę, z którą już nie mieszka (z żoną ma syna Mateusza, wiceministra w rządzie PiS), i trzecią panią, z którą zakładał Solidarność Walczącą. Co najciekawsze Kornel Morawicki z każdą z pań spędzi zbliżająca się Wigilię.
  playboy Morawiecki, Korwin Mikke…

 60. Ad. 49

  Natknąłem się na opinię metodyków, którzy twierdzili, że programy nauczania wyłączają tę część mózgu, która odpowiada za analizę. Więc ten graniastosłup, to tylko skutek.

 61. Ola said

  ad 48, Snag
  census Report przeciez pisze , ze jego „liczby” nie sa reprezentatywne , ze to tylko peak gory lodowej : „While this report gives valuable information about who makes up the shelter population in the United States, the authors note that the people counted should not be considered representative of the homeless population overall. ” I podaje dane z roku 2010 . Wowczas wed lug danych Newsweeka co 45 -te dziecko bylo bezdomne – ca.1 500 000 , choc nie kazde rejestrowane w sheltersach .W 2014
  Problem sie powiekszyl – juz co 30-te dziecko , czyli ca. 2 500 000.
  Census podaje niewatpliwie liczbe zanizona , bo ogranicza sie do przypadkow rejestrowanych . Newsweek pewno i nieco zaokraglona w gore , bo uwzglednia dzieci mieszkajace w samochodach , tanich motelach czy gdzies katem jak popadnie nie korzystajac jednak ze schronisk.

 62. nestor said

  http://www.se.pl/wiadomosci/polityka/morawiecki-wyznaje-mam-zone-zyje-z-inna-kobieta_748822.html

  Ożeniłem się dość szybko, w wieku 18 lat, w 1959 roku. Jadzię poznałem na wycieczce, na drugim roku studiów. Od razu przypadliśmy sobie do gustu i zakochaliśmy się – wspomina z łezką w oku Kornel Morawiecki. Z tego związku poseł ma czwórkę dzieci, w tym obecnego wicepremiera i ministra rozwoju Mateusza Morawieckiego (47 l.). Ale od dłuższego czasu marszałek nie żyje z żoną, ale z partnerką Anną. – Oczywiście kocham swoją żonę, ale z nią nie jestem od dłuższego czasu. Tak się potoczyło… Ale nie mamy rozwodu – dodaje. I zdradza nam związek z młodszą od siebie Anną. – Byłem z Jadzią do 1981 roku. Wtedy przyszedł stan wojenny, a wcześniej, bo w 1976 roku, poznałem Annę. Zakochaliśmy się… – dodaje marszałek. Jednak los chciał, że przez całe lata 80. nie było im dane ponownie się spotkać. – Urwał nam się kontakt. Odnaleźliśmy się na początku lat 90. Pokochaliśmy się. Anna jest ode mnie młodsza o 15 lat. Mamy 22-letniego syna Jerzego. To piękna, mądra kobieta. Bardzo ją kocham – wyznaje nam Kornel Morawiecki. Ale w jego życiu była i wciąż jest jeszcze Hanna, z którą tworzył Solidarność Walczącą. – Hanna jest mi bardzo bliska. W swoim życiu kochałem i wciąż kocham kilka kobiet. Oczywiście moją partnerkę Annę, z która żyję, żonę Jadwigę i właśnie Hannę. Z każdą z nich spędzę zbliżającą się Wigilię – dodaje na koniec Kornel Morawiecki.

 63. nestor said

  Odpowiadając na pytanie o doradzanie przez syna byłemu premierowi Donaldowi Tuskowi, Kornel Morawiecki powiedział, że był on bardzo dumny z tego, że był doradcą premiera Tuska. – Każdy polski obywatel powinien tak, jak umie najlepiej doradzać premierowi – zaznaczył.

  p.Kornel Morawiecki ma nieuregulowane stosunki malzenskie – jedna zona bez rozwodu, jedna konkubina i 5 dzieci z roznych zwiazkow.

 64. Boydar said

  @ Pan Krzysztof (60)

  Nie tylko podejrzewam ale jestem tego pewny. Nawet ja sam, osobnik trudny do zmanipulowania, czytając „nowoczesne” podręczniki łapię się na czymś takim –

  „Do ustalenia pozostaje” kto tym steruje, gdzie to jest robione i kto to bezpośrednio zleca i komu. Bo kto klepie do użytku to wiadomo.

 65. nestor said

  http://prawy.pl/produkt/moja-rodzina-2017-11/

  .http://prawy.pl/wp-content/uploads/2017/10/Moja_Rodzina_11_2017_okladka.jpg

 66. snag said

  Boydar is a big boy senor, poradzi se bez filtra … Czy nie?

 67. Ola said

  Macior odwolany?

 68. snag said

  Jak tam u was z ta Konstytucja?

  Pytam bo nie moge znalezc kiedy i gdzie pani Premier zlozyla rezygnacje prezydentowi czy podala sie do dymisji? ,…

 69. snag said

  „Materiał wybuchowy podrzucony przez nieznanych sprawców eksplodował pod polskim autokarem w Sokolnikach pod Lwowem. Nikomu nic się nie stało, bo w chwili eksplozji autobus był pusty” – Zapodaje Radio ZET.

  „Ukraiński MSZ: Ktoś stara się poróżnić nas z Polską” …

  Putin, a kto?

 70. snag said

  Boydar ??? ,…

 71. snag said

  Boydar – Moze nie podreczniki a to is dumbing you down ,…

 72. W Szczebrzeszynie chrząszcz brzmi w trzcinie said

  @ 59
  O Cangaceiro

  Przed stu laty żył Indianin
  Co dziewczyny kochał dwie
  Czy to bajka, czy podanie
  Może prawda,… kto to wie
  A dwie dziewczyny kochać naraz wielki grzech
  Więc boga Indian Manitou ogarnął gniew.

  Jerzy Michotek

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Jerzy_Michotek

 73. W Szczebrzeszynie chrząszcz brzmi w trzcinie said

  http://liryka-liryka.blogspot.com/

  http://liryka-liryka.blogspot.com/2016/06/by-bal-jonasz-kofta.html
  http://liryka-liryka.blogspot.com/2015/03/cest-si-bon.html
  http://liryka-liryka.blogspot.com/2014/11/zywa-woda-agnieszka-osiecka.html

  Od A do Ż tysiąc polskich piosenek (nie liczyłem)

  Oby śniły się Wam piosenkarki , a piosenkarze naszym Paniom
  Dobranoc!

 74. (((snag))) said

  Pobudka !!! ,…

 75. W Szczebrzeszynie chrząszcz brzmi w trzcinie said

  Pamiętam był ogromny mróz od Cheetaway do Syracuse
  pamiętam był ogromny mróz od Cheetaway do Syracuse
  Sam diabeł szepnął: wietrze wiej od Syracuse do Cheetaway
  Sam diabeł szepnął: wietrze wiej od Syracuse do Cheetaway
  Trzech pasażerów pociąg wiózł od Cheetaway do Syracuse
  Trzech pasażerów pociąg wiózł od Cheetaway do Syracuse
  W moim przedziale wszyscy trzej ten z Syracuse, ten z Cheetaway
  W moim przedziale wszyscy trzej ten z Syracuse, ten z Cheetaway
  Ten trzeci to był na mój gust nie z Cheetaway nie z Syracuse
  Ten trzeci to był na mój gust nie z Cheetaway nie z Syracuse
  Mój cudzoziemcze zostać chciej gdzieś w Syracuse, gdzieś w Cheetaway Mój cudzoziemcze zostać chciej gdzieś w Syracuse, gdzieś w Cheetaway Zatęsknisz jeszcze do mych ust do Cheetaway, do Syracuse
  Zatęsknisz jeszcze do mych ust do Cheetaway, do Syracuse
  Wesele będzie hejże, hej od Syracuse do Cheetaway
  Wesele będzie hejże, hej od Syracuse do Cheetaway

 76. OTTOOT said

  http://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/jaroslaw-kaczynski-i-mateusz-morawiecki-to-rodzina/ex2x59z

  śmierdzące pejsy rzydy z herbami koń by się uśmiał…..to kogo gazowano w Auschwitz Polaków przebranych za rzydów a ci z kolei przejęli majątki zmarłych i tatuowali sobie ich numery obozowe

 77. (((snag))) said

  Ola @ 61

  Odnotowalem to w uwadze ‚bo niemozliwa do zweryfikowania’ – Zaokraglona czy nie 2.5 miliona w roku korzystajacych przytulkow czy zastepczych kwaterunkow to nie 2.5 milliona bezdomnych.

  Ciagle nie mam odpowiedzi jakim cudem imigranci sobie radza a tu urodzeni ze znajomoscia jezyka nie potrafia?

 78. snag said

  Ola @ 61

  Odnotowalem to w uwadze ‚bo niemozliwa do zweryfikowania’ – Zaokraglona czy nie 2.5 miliona w roku korzystajacych przytulkow czy zastepczych kwaterunkow to nie 2.5 milliona bezdomnych.

  Ciagle nie mam odpowiedzi jakim cudem imigranci sobie radza a tu urodzeni ze znajomoscia jezyka nie potrafia?

 79. OTTOOT said

  wy rzydy szlachtą nigdy nie będziecie bo wy jeno złodzieje kłamcy bankstery ciecie….wara wam od Polski

 80. Myślę, że: said

  http://www.mon.gov.pl/aktualnosci/artykuly/tag/lista-obrona-terytorialna/
  To największy od wielu lat kontrakt, który został zamówiony w fabryce Łucznik, wartości pół mld zł. Ponad 53 tys. sztuk tej broni będzie …

 81. snag said

  U Madziarow, a kiedy w Polinie ,…

  .https://www.blogstar.hu/landing3/pics/blog_19804_800x600.jpg?ts=1512759154

 82. snag said

  Jew dziwka Zeman – Europa dąży do supremacji Palestynczykow nad zydami
  —————————————
  https://www.timesofisrael.com/czech-leader-slams-eu-cowards-on-jerusalem-stance/

 83. gav said

  przedni wypas,

  przekroj degrengolady,

 84. Boydar said

  Wyjęcie z rynku nawet jednego egzemplarza takiej „świeczki” jest zjawiskiem pożytecznym społecznie; przynajmniej jedna naiwna osoba nie nawdycha się trutki. Wałęsę jr należy od winy uwolnić. A certyfikat wystawiony tym trutkom prześwietlić i zanieść do prokuratury. Ktoś go podpisał z imienia i nazwiska, przystawił też imienną pieczątkę z funkcją za nasze pieniądze.

  https://wiadomosci.wp.pl/syn-walesy-trafi-do-aresztu-stracili-cierpliwosc-6197125619906689a

  Aczkolwiek nie wykluczam, że cała sprawa steruje w tym właśnie kierunku.

 85. Boydar said

  Na głównej wp.pl

  https://wp.tv/i,historica-leopold-ii-wymordowal-10-mln-ludzi-w-prywatnym-panstwie-zyski-wydal-na-kochanki,mid,1874098,cid,2294650,klip.html?_ticrsn=3&ticaid=61a61c

  Dobrze. Że na głównej.

 86. Marcin said

  Statystyka użycia antydepresantów – globalna. Zgadnijcie kto przoduje w rankingach.

  http://uk.businessinsider.com/countries-largest-antidepressant-drug-users-2016-2?r=US&IR=T

  Zaskoczyła mnie Islandia chociaż to normalne w północnych krainach- brak słońca. Ale dlaczego Australia czy Hiszpania? Piszą, że brak alternatywnych form leczenia czy raczej terapii chociaż trudno mi w to uwierzyć że w takiej Australii nie mają.

 87. Boydar said

  A to na głównej w Onecie 🙂

  http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/tajemnica-kamienicy-waltzow-odnaleziono-kluczowe-zeznania-sprzed-lat/sxqce5j

  Chłe, chłe, nie „odnaleziono” tylko właśnie dojrzały do roli

 88. Marucha said

  Re 86:
  USA przoduje na świecie w użyciu antydepresantów, ponieważ jest tam najwyższy poziom medycyny i ludzie się leczą w nowoczesny sposób, zamiast brać jakieś ziółka albo chodzić na spacery po lesie.

 89. Marcin said

  Dobre. Dla nich ziołem jest pietruszka i bazylia. Mają też lepsiejsich prozakowych dealerów.

 90. Boydar said

  „… Morawiecki nie jest delfinem …”

  Ciekawe jak zabiorą się do tego zdania „młodzi, wykształceni, z wielkich miast”. Gdyby powiedział np. że „nie jest wielbłądem”, to już prędzej. A w ogóle to „jak partia mówi że nie da, to nie da …”.

  https://wiadomosci.wp.pl/ryszard-czarnecki-antoni-macierewicz-bedzie-nadal-ministrem-obrony-6197149220517505a

 91. Boydar said

  Istotne są tylko stanowiska (i działanie) ministra obrony, sprawiedliwości i oświaty. Reszta to pochodne bez prywatnego ryzyka. Łącznie z premierem.

  Z oświatą niestety można jeszcze mieć wątpliwości. Być może problem jest poważniejszy niż się na pozór wydaje.

 92. osoba prywatna said

  Tajemnice ruskiego warkocza
  https://treborok.wordpress.com/tajemnice-ruskiego-warkocza/?preview=true

 93. Lily said

  Prosze zobaczyc za kim stoi i kogo popiera Wojciech S.

 94. osoba prywatna said

  W Szwecji i w Niemczech płoną flagi Izraela i nikt na zachodzie się tym nie oburza
  http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/w-szwecji-i-w-niemczech-plona-flagi-izraela-i-nikt-na-zachodzie-sie-tym-nie-oburza

 95. Boydar said

  Jaki znowu qurwa „sąsiad”, no jaki; już powinien być nieżywy, z jakiegokolwiek bądź powodu

  http://www.dziennikwschodni.pl/kraj-swiat/sasiad-uderzyl-dziecko-kamieniem-nikos-wyzdrowieje-wroce-do-przedszkola,n,1000210111.html?utm_source=wp&utm_medium=sg&utm_campaign=trendy

 96. Boydar said

  Sędzia pyta:
  – No to jak to było, baco?
  – Ano nijak. Siedziołek se na przyzbie i strugałek osikowy kołecek. A ten turysta siad se kole mnie i zacoł jeść cereśnie. I co zjod, to mi pesteckom trach!! w oko. A jo nic, ino se strugom ten kołecek. A on znowu zjad i trach!! mie pesteckom w oko. A jo nic i dalej strugom… A on łostatniom cereśnie zjod, rzucił mi torebke pode nogi, wstał i tak niesceśliwie potknoł, ze upadł na ten kołecek, com go strugoł. I tak, panie, coś ze 27 razy…

 97. osoba prywatna said

  Czy dymisja premier Szydło ma podwójne dno?
  http://trybeus.neon24.pl/post/141391,czy-dymisja-premier-szydlo-ma-podwojne-dno

 98. Cyborg said

  Dwustronne panele słoneczne firmy LONGi Solar z ogniwami PERC biją rekord świata

  PEKIN, 7 grudnia 2017 r. /PRNewswire/ – Chińskie Krajowe Centrum Nadzoru i Inspekcji Jakości Produktów Fotowoltaicznych (CPVT) opublikowało wyniki niezależnych badań potwierdzających pobicie rekordu świata dwustronności przez ogniwa słoneczne PERC firmy LONGi Solar na poziomie 82,15%.

  Firma LONGi Solar wprowadziła dwustronny monokrystaliczny moduł PERC (Hi-MO2) na targach SNEC 2017 w Szanghaju. Celem firmy jest dostarczanie modułów odpowiadających rosnącemu zapotrzebowaniu rynkowemu na produkty wyższej jakości oraz na potrzeby programów Top-Runer w Chinach.

  http://centrumprasowe.pap.pl/cp/pl/news/info/110720,38,dwustronne-panele-sloneczne-firmy-longi-solar-z-ogniwami-perc-bija-rekord-swiata

 99. snag said

  … to ja wolę w tym USraelu i lawę 12-tu – Banana republic z jew kacykami bez honoru i wstydu za kierownicą. Niektórym tu USrael spędza sen z oczu a domu burdel ,…

  Skazany na wyrok. Jak polskie państwo osacza lekarza, który leczył ojca Zbigniewa Ziobry
  ———————————————————
  http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/skazany-na-wyrok-jak-polskie-panstwo-osacza-lekarza-ktory-leczyl-ojca-zbigniewa/wjg4yg3

  ——
  System ławy przysięgłych jest całkiem dobry. I nigdy nie mówiliśmy na niego złego słowa.
  Ale jeśli ktoś ma burdel w domu, to są ogromne szanse, że to właśnie USRael namieszał.
  Dać przykłady?
  Admin

 100. Boydar said

  Kolokwialnie mówiąc, za Kosiurem „nie przepadam”; ale za ten tekst daję piątkę

  https://wiernipolsce1.wordpress.com/2017/12/07/jawnosc-my-jestesmy-u-siebie-zydzi-sa-u-nas/

 101. Zbyszko said

  Włoska gazeta: „Polska dostała żydowskiego premiera. Czyżby stało się tak z powodu nadmiernego patriotyzmu Polaków?”
  I wiele, wiele ciekawych tematów
  http://ram.neon24.pl/post/141399,maurizio-blondet-o-polin-wczoraj-i-dzis

 102. Marta1973 said

  A to się esbeczątka popłaczą…
  Po obniżce emerytur – teraz chyba „emeryturek”??? – taki cios…..

  http://fakty.interia.pl/polska/news-1-5-mln-zl-kary-dla-tvn-za-sposob-relacjonowania-protestu-op,nId,2476173

 103. osoba prywatna said

 104. snag said

  Re 88 ,…

  Nastepna szajs statystyka podobnie jak z bezdomnymi bo jak sprawdzisz p. Ile naprawde jesli sprawdzasz wasc tylko co doktor przepisal a ile przeszmuglowano z zagranicy nigdy sie nie dowiesz?

  W Stanach jest epidemia z antidepressants i opioids (przeciwbolowe) o tym sie mowi i cos robi* ale dopoki moda nie przejdzie to syzyfowa praca bo naganiaja klientele nielegalnym producentom i przemytnikom.

  Nie chce byc zlosliwy ale w Polsce czy w Rosji nadrabiaja jest bimberem i gorzala, tez anty z tym ze kac po zazyciu 😉

  * Ponoc w/g waszej opinii panstwo dyktuje lekarzom co maja robic. A w tym przypadku prowadza staystyke kto ile przepisuje i reaguja jak za duzo … Jedyny efekt to nabijanie kasy nielegalni producencom i przemytnikom.

  https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/16540811

 105. Boydar said

  To chyba dobrze, że zmyślone … po to są „pogardliwe, drwiące i kpiące” aby żaden z nas nie mógł powiedzieć „nie wiedziałem”.

  Kiedy jeszcze mieszkałem zupełnie gdzie indziej, jeden Żyd, całkiem sympatyczny z pozoru zresztą, nazywał się „Kupa”. Po wielu latach dopiero zorientował się co oznacza i zdecydował na zmianę.
  Normalnie popylał w jidysz i j. polskiego do końca nie obczajał. Więc może się okazać, że oni nawet nie zawsze rozumieli, jak ich „ochrzczono”. Ale w papierach zostało.

 106. osoba prywatna said

  Eksplozja na stacji Port Authority w Nowym Jorku
  Czytaj więcej na http://fakty.interia.pl/swiat/news-eksplozja-na-stacji-port-authority-w-nowym-jorku,nId,2476132#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

 107. osoba prywatna said

  Zabójcze dziewczyny z AK. Likwidacja Mieczysława Darmaszka
  https://ciekawostkihistoryczne.pl/2017/10/23/zabojcze-dziewczyny-z-ak-likwidacja-mieczyslawa-darmaszka/#3

 108. osoba prywatna said

  Szpitale śmierci. Bolesna prawda o służbie zdrowia w Powstaniu Warszawskim.
  https://ciekawostkihistoryczne.pl/2017/06/22/szpitale-smierci-bolesna-prawda-o-sluzbie-zdrowia-w-powstaniu-warszawskim/#5

 109. osoba prywatna said

  Nasze babcie potrafiły przetrwać wszystko! Tak wyglądała wojna na domowym froncie
  https://ciekawostkihistoryczne.pl/2015/08/30/nasze-babcie-potrafily-przetrwac-wszystko-tak-wygladala-wojna-na-domowym-froncie/#3

 110. osoba prywatna said

  Misie przed zimą.
  http://jeznach.neon24.pl/post/141395,misie-przed-zima

 111. snag said

  Re 99 ,…

  Prawde mowiac tu Ziobro dostal by kopniaka ze stanowiska za szkalowanie a Ziobry zostali by z gola doopa (z jedynym domem w ktorym mieszkaja) bo jesli poszkodowany nie dostal by wszystkiego to jego adwokaci ogolili by z reszty.

  Co do przykladow to nie ‚przykladaj’ wasc za duzo bo nie Amerykanie wybrali wam co macie a wy sami przy urnach ,…

  ——-
  Tak. Przyjęliśmy do wiadomości, że Amerykanie nigdy w nic się nie wtrącają…
  Admin

 112. osoba prywatna said

  Bogaty świat zachodni odrzuca żywność w przetworach fermentowanych. Czy słusznie?
  http://jeznach.neon24.pl/post/141394,ferment-dla-zdrowia

 113. ,... said

  Jak te procenty szybko rosną:

  https://www.solarquotes.com.au/
  https://www.solarquotes.com.au/panels/longi-solar-review.html

  Efficiency Record For Mass Produced PERC Cell
  Just a few days ago Longi announced they had achieved a new cell efficiency record for mass produced PERC monocrystalline cells of 22.43% (which was subsequently bettered by a competitor just a few days later).  While this is cell efficiency only, panels made from these cells won’t perform quite as well, but it is still an impressive development.

  http://centrumprasowe.pap.pl/cp/pl/news/info/110720,38,dwustronne-panele-sloneczne-firmy-longi-solar-z-ogniwami-perc-bija-rekord-swiata

  07.12.2017, 14:28
  Dwustronne panele słoneczne firmy LONGi Solar z ogniwami PERC biją rekord świata
  PEKIN, 7 grudnia 2017 r. /PRNewswire/ – Chińskie Krajowe Centrum Nadzoru i Inspekcji Jakości Produktów Fotowoltaicznych (CPVT) opublikowało wyniki niezależnych badań potwierdzających pobicie rekordu świata dwustronności przez ogniwa słoneczne PERC firmy LONGi Solar na poziomie 82,15%.

  Źródło: LONGi Solar

 114. Marucha said

  Re 104:
  Kolejna czarna legenda na temat Polski: Polacy piją mniej więcej tyle, ile wynosi średnia europejska i daleko im choćby do Litwinów, Belgów czy Austriaków.

 115. NICK said

  Snag, we tutejszej ruletce (rosyjskiej) ma farta.
  Nieprawdopodobnego!
  Adminie, przestańże kręcić bębenkiem. Niech se strzeli.
  https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQwDKYb19kO0Qd29vHdUj0HJnIM77HH9dC0ISrY04Ua4J2sFQpc

 116. snag said

  Re 104 ,…

  „bo naganiaja klientele nielegalnym producentom i przemytnikom” tu zapomnialem dodac ktorzy produkuja i przemycaja prawdziwy szajs ktory nie wiadomo jakimi ‚wzmacniaczami’ okraszone i w jakiej ilosci, stad ta epidemia zgonow ,…

  Wina shrinkow i rodzicow bo kreuja uzaleznionych od mind-altering dope ktorymi faszeruja od malego zamiast wlozyc troche energi i wychowywac ,…

 117. snag said

  Marta @ 103 ,…

  A w USralu nieodplatne media musza uwazac na 4 literowe bluzgi a reszta chroniona wolnoscia slowa chyba ze ktos szkaluje a szkalowanemu sie nie podoba. W odplatnych nawet adminowi by uszlo na sucho bo nikt nikogo nie zmusza by placil i sluchal.

 118. snag said

  Re 114 ,…

  Byc moze ale o 6 tej rano ani otwartej budki z piwem otoczonej ‚spragnionymi’ tu wasc nie uwidzisz. Bary otwarte do 2 w nocy, np. w NY w niedziele piwa wasc przed 12 w poludnie nie kupisz. Nie wiem jak teraz ale jak tam mieszkalem do polowy 80 tych wlasciciel sklepu z procentami ktory dobrze nas znal (mnie i kolesia) nie sprzedal butelki 5 minut przed 12 ta. W niektorych Stanach nawet w sobote wieczorm nie wspominajac o niedzieli a w UTAH prohibicja.

  Mojego kolesia ktory nie wylewal za kolnierz w kraju sponsorowala rodzina Mormonow w Salt Lake City – Tragedia, dzwonil do mnie do NY zebym poradzil to mu poradzilem zeby spieprzal gdzie legalnie albo zaczal ‚pedzic’ ,…

  Ostatnio bedac w kraju podczas rannej przechadzki o 6 tej rano mijalem kiosk z piwem i widzialem na wlasne oczy – W Europie nadrabiaja piwem czy winem i nie pija zeby sie urznac ,…

  Jeszcze jedno, tu taka budka jest nielegalna bo spozywanie alkoholu w miejscu publicznym jest nielegalne co nawet obszczymurki przestrzegaja pijac z puszek w torebkach ,…

 119. snag said

  ,…

  Podajesz linki do promocyjnych reklamowek, pajacu w ktorych kazdy sie chwali ze najlepszy, najtanszy, najzdrowszy i cholera wie czym jeszcze. PAP tez nie zaskoczyl ,…

 120. ,... said

  Zbiór utworów lirycznych (w tym piosenek) to 181 stron po 28 pozycji każda, to ponad 5 000 (5 tysięcy). Niestety skazane są na zapomnienie, bo były śpiewane w PRL, w “komunistycznym”, według zakutych rycerzy, kraju.

  .http://liryka-liryka.blogspot.com/2015/12/pada-snieg-jacek-cygan.html – zima

  .http://liryka-liryka.blogspot.com/2016/09/piosenka-kowbojska.html – dla Amerykanów/nek

  .http://liryka-liryka.blogspot.com/search/label/Jewtuszenko – dla Boydara

  .http://liryka-liryka.blogspot.com/2014/08/och-zycie-kocham-cie-nad-zycie-wojciech.html – dla Mieta z Kalifornii

  .http://liryka-liryka.blogspot.com/2014/06/rozmowa-przez-ocean-agnieszka-osiecka.html – dla Admina bo ją lubi

  .http://liryka-liryka.blogspot.com/2016/10/salomon-adam-hosper.html – Snaga

  .https://onlinegame.railnation.pl/station/?ad=10776_1234501123&s1=23648&s2=_36910 dla pana Maćka

  .https://drive.google.com/file/d/1wV53XnsUhLr_cGMNQLEstmN9jeWkVdQ7/view – wielki katalog utworów.

  Pan Admin pozwoli, na wyróżnienie siebie i kilku muzycznych forumowiczów

  Pozdrawiam

 121. Marucha said

  Re 118:
  Nie wiem, gdzie Pan teraz w Polsce widział „budki z piwem”, zwłaszcza otwarte o 6-ej rano.
  Zatrzymał się Pan chyba na czasach PRL.

 122. snag said

  W miasteczku moich rodzicow, gdzie sie wychowalem w 2009 ,…

  Czas na przechadzke, cacy pogoda ,…

  https://www.spaceneedle.com/webcam/

 123. NyndrO said

  A jak taki lekarz ma dostęp do działania serca ( Szczególnie żyd, tak jak Ssssnag) , to se może se zatrzymać. Moim zdaniem nie należy popukać.

 124. NyndrO said

  Technika jest zajebista. Jak by Pan dohtor był moją wują, to bym Ssssnagowi pizgnął arytmię. Bez pukania.

 125. Marucha said

  Re 122:
  Jest zakaz działania takich „budek”. Najbliżej ich plasują się ogródki z piwem. Nie są czynne o 6 rano. Bzdury.

 126. Boydar said

  I elektrowstrząsy, i elektrowstrząsy …

 127. revers said

  Pojawily sie w sieci nie sprawdzone informacje o odwolaniu A.Macierewicza, jak tez zmiana dobrodzieji wybierajacych premierow RP

  http://kontrowersje.net/mog_o_by_gorzej_premiera_polski_wybra_nie_george_soros_ale_jonny_daniels

  Pan daniels zaspil dobrodzieja Sorosa.

 128. Boydar said

  „… Pozwolą nam być „ciemnogrodem”, modlić się po swojemu, gonić islam? Punkt. Pozwolą postawić własne fabryki i palić węglem? Punkt. Pozwolą posadzić złodziei od reprywatyzacji? Punkt. Podzielą się reparacjami? Punkt. Wyciszą lewacką diasporę? Punkt. Pozwolą zrepolonizować media i zachować własne banki? Punkt. Tyle możemy i powinniśmy zrobić, nad resztą możemy tylko zapłakać albo się pogodzić, że światem rządzą giganci, nie genialni politycy średniej wielkości kraju w środkowej Europie …”

  to drugie całkiem niezłe kompendium MK w jego karierze. Pierwsze brzmiało „Na razie ustaliłem że Bóg istnieje” (cytuję z pamięci)

 129. snag said

  Re 125

  Senor admin, moglbym zapodac google link, wie pan taki co to pozwala sie szwendac po ulicy zeby mogl pan sie ‚przejsc’ i sam przekonac, ale po kiego bo p. czy pinkie powie ze to nie piwo a lemoniada i leze … forget it ,…

  Znam takie linki. Najlepsze linki widziałem chodząc po ulicach miast i wsi.
  Admin

 130. Boydar said

  A tu Waszczu, pragmatycznie

  https://pl.sputniknews.com/polska/201712116895919-izrael-usa-polska-jerozolima-waszczykowski-trump-sputnik/

 131. neoklasyk said

  Ciekawe czy Pan admin zrozumie ?

  ——-
  A co to za test i po co?
  Admin

 132. neoklasyk said

  Chyba masz świadomość, że niektore ze stanów zostały założone przez Polakow ?

  Nie widzisz tego ?

 133. neoklasyk said

  Z drugiej strony:

  Panie Marucha blokujesz mi komentarze kiedy wiele innych przeszło a ja zostaje na dnie nie przeczytany

  To nie sprawiedliwe

  ——-
  Nie blokuję.
  Admin

 134. neoklasyk said

  Panie Adminie, czytał Pan ksiażki Sergiusza Piaseckiego ?

  Coś tam czytałem.
  Admin

 135. snag said

  Re 129 ,…

  Ja nie narzekam, cieszy ze moge poszwendac sie po starych smieciach i powspominac ,…

  .https://www.google.com/maps/@54.4669286,17.0276299,3a,37.5y,64.77h,96.56t/data=!3m6!1e1!3m4!1syJ-etA8Akrt8KbhmmOwHcw!2e0!7i13312!8i6656

  Po lewej stronie a gorze budynku kolo wiezy okno pracowni dekoratorskiej jak pracowalem dla Domu Towarowego Centrum. To byly czasy senor admin, nawet kanape w pracowni mialem jak trzeba bylo ‚zostac po godzinach’ ,…

  .https://www.google.com/maps/@54.4653429,17.0280124,3a,75y,62.08h,97.49t/data=!3m6!1e1!3m4!1sUngniS0_TrtSl3oZqh8GpQ!2e0!7i13312!8i6656

 136. rafal said

  Polska – serce Europy:

 137. Gerard Mar said

  Co tu tak śmierdzi? Rozglądnijcie się się proszę wokół siebie i zobaczcie, czy gdzieś przypadkiem nie leżą ruskie onuce.

  ——
  Sam jesteś onuca. Żydowska.
  Admin

 138. brys said

  O czym wy wogóle piszecie?

  https://winicjatywa.pl/polska-najbardziej-restrykcyjna-w-europie/ – generalnie o winach, ale można poczytać gdzie indziej też. Ja widziałem, ja nie widziałem, on powiedział, a moja ciocia mówiła, k.., to poziom gimnazjum.

 139. Cyborg said

  http://www.pap.pl/aktualnosci/gospodarka/news,1205409,chiny-buduja-najwieksza-elektrownie-fotowoltaiczna-swiata.html

  Chiny stopniowo odchodzą od węgla jako źródła energii elektrycznej, a ogłoszony w ubiegłym roku plan pięcioletni ogranicza maksymalną łączną moc elektrowni węglowych w kraju do 1100 GW. Poziom ten ma zostać osiągnięty w 2020 roku i od tej pory moc uzyskiwana z węgla ma już nie rosnąć. Choć w Chinach wciąż powstają nowe siłownie opalane węglem, ponad 100 projektów zostało w tym roku wstrzymanych.

 140. Lily said

  Wazne,nagranie z 1988 r.
  A tak to sie wszystko zaczelo.

 141. revers said

  Ostanio Turcja zrobila duzy skok gospodarczy ok 11% przyrostu PKB za Erdogana wspolpracujacego na zdrowych zasadach z Rosja, Chinami, Iranem a moze Syria jak wyczysci sie kurdow, bez zadnego naslanego z zachodu demokrate i namaszczonego przez kahal NY Gulena.

  Polska ze swoim niby 3.6% przyrostem PKB z sufitu moze tylko podziekowac pomagdalenkowym ignorantom ekonomicznym, a po wcieleniu do federacji ruraska za wwielkiego niecertyfikowanego CTA finansisty i bankiera morawieckiego, ktory jak zawsze obiecuje tubylcom gruszki na wierzbie te wyniki spadna w OKB do 0.9-1.1% PKB federacyjnego.

  Szalom polacy z kahalem.

 142. Yah said

  „– „Nie pozwól, abym uległ pokusie”, ponieważ to ja upadam, to nie Bóg wiedzie mnie na pokuszenie, a potem patrzy, jak upadłem. Ojciec tego nie robi, ojciec pomaga ci natychmiast wstać – powiedział papież w rozmowie z włoską telewizją katolicką TV2000.”

  .http://www.bibula.com/?p=98591

  Oczywiście to tylko pierwszy kroczek i obserwacja reakcji wiernych na zmiany. Następnie pójdzie „który jesteś w niebie”, bo przecież niebo to przenośnia, później „święć się imię Twoje” bo inne bóstwa mogą się poczuć urażone, a na końcu „broń mnie od wszelkiego zlego” – bo przecież zła nie ma.

  A przecież ten udający biskupa ekumenista i tełolog powinien to znać”

  1. U Gasspariego:

  312. O co modlimy się słowami szóstej prośby: I nie wódź nas na pokuszenie?

  Słowami szóstej prośby: I nie wódź nas na pokuszenie, uznając swoją słabość, w modlitwie uciekamy się do Boga, żeby nas uwolnił od pokus, a przynajmniej żeby nam użyczył pomocy swej łaski, abyśmy mogli zwyciężać pokusy.

  313. Dlaczego Bóg dopuszcza na nas pokusy?

  Bóg dlatego dopuszcza na nas pokusy, żebyśmy uznali swoją słabość, żeby wypróbować naszą wierność i żebyśmy zwyciężając pokusy za Jego łaską, ćwiczyli się w cnocie i zdobywali zasługi na żywot wieczny; nigdy jednak nie pozwala Bóg kusić nas ponad to, co możemy wytrzymać, wspomożeni Jego łaską.

  314. Jakie są środki szczególnie skuteczne przeciwko pokusom?

  Środki szczególnie skuteczne przeciwko pokusom są następujące: unikanie okazji, myśl o rzeczach ostatecznych i częste przystępowanie do Sakramentów; w chwili pokusy zaś: znak Krzyża świętego, pokorne wzywanie Anioła Stróża, a zwłaszcza Najświętszego Imienia Jezus i Najśw.Maryi Panny.

  2. U prawosławnych:

  W szóstej prośbie błagamy, Jaby Pan odwiódł nas od pokuszeń.?
  Pokuszeniem nazywa się taki zbieg okoliczności w naszym życiu, kisdy bliskim jest niebezpieczeństwo utraty wiary lub popełnienia innego ciężkiego grzechu. Trudno głodnemu człowiekowi oprzeć się pokusie przyswojenia sobie cudzej własności w celu nasycenia głodu, — jest to pokusa własnego ciała. Przykład innych ludzi, którzy za pomocą niskiego pochlebstwa, przakupstwa i innych niemoralnych środków zrobili świetną karierę; wyrzuty bliskich ludzi, domowników z powodu niedostatecznego zaopatrzenia ich potrzeb, niedostatecznej pieczołowitości, okazywanej im zbytecznej drażliwości to wszystko może stać się wielkim zgorszeniem i doprowadzać do tego, że człowiek moralnie oporny zdecyduje się zrezygnować ze swych przekonań i odważy się na jakiś nieuczciwy moralnie niedopuszczalny postępek w celu zapewnienia sobie dobrobytu. Wreszcie z dopustu Bożego, szatan może wywołać w duszy naszej nieczyste, złe pomysły, grzeszne uczucia i pożądania.
  Walka z pokusami jest konieczną w celu wzmocnienia naszej woli ku dobremu; wobec tego pokusy są dla nas niezbędnymi i pożytecznymi. Otóż dlatego, zwracając się do Boga?
  z błaganiem o niewo lżenie nas na pokuszenie, powinniśmy prosić o wybawienie nas od pokus, przechodzących nasze siły, i o to, aby Bóg, dopuszczając pokusy, udzielał nam Swojej pomocy do walki z nimi i bronił nas od upadku.

  Tak prawdę mówiąc w tłumaczeniu Wuja brzmi to inaczej:

  ” I nie wwódź nas w pokuszenie” co uwzględniając staropolskie znacznie słowa wodzić – mocować się jest bliskie greckiemu Καὶ µὴ εἰσενέγκῃς ἡµᾶς εἰς πειρασµόν ( i nie prowadź nas do próby ), a to z kolei jest zgodne z prawowierna katechezą.

  Franciszek, nie on zresztą jeden, tłumaczy Bogu , co miał na myśli i wyjaśnia Mu jak się ma zachowywać dobry ojciec.

  Nie ma lepszej próby naszej wiary jak stosunek do tego co mówi i wprowadza rzymski biskup.

 143. Boydar said

  Uznając jednocześnie w pełni jego papiestwo; gdyby handlował trocinami, nie stanowiłoby to co mówi żadnego dylematu.

 144. Marcin said

  Ciekawostki o Słowianach http://www.kns.us.edu.pl/artykuly/dawnislowianie/001.html

 145. Cyborg said

  Panie Koma czy Przecinek. 25% wydajne panele fotowoltaiczne kupuje sie w sklepie albo na Alibaba w kazdym momencie natomiast te 82.5% dopiero wchodzą do produkcji.
  Nie ma co podejrzewać pomyłki.

  W laboratoriach pracuje się nad sprawnością ponad 100% w stosunku do spektrum widzialnego włączając odbiorniki podczerwieni, pasma radiowego oraz ultrafioletu.

 146. Boydar said

  O ile podczerwień czy ultrafiolet to jak cię mogę, to pasmo radiowe w tym zestawie jest zupełnie bez sensu. Z „pasma radiowego” korzystali bez żadnych „badań” mieszkańcy okolicznych wsi wokół Konstantynowa (nie tylko) a władza ich za to ostro ścigała. Niech Pan Macka myśli co pisze.

 147. maasteer said

  Niedawno w radiu b.zdet mówili, że sąd skazał jakiegoś gościa za nawoływanie do zorganizowania w Polsce majdanu na wzór kijowski.

  No nie rozumiem dlaczego.

  Jak polskojęzyczni politykierzy krzyczeli w kijowie sało upadlinie to było wporzo. Tam obalanie legalnej władzy było pozytywną inicjatywą.
  A czemu u nas jest inaczej?, podwójne standardy czy co?

 148. Boydar said

  „… Wiarę słowiańską, czyli etykę piastującą wszechświat gdzie (co było herezją na owe czasy w Polsce) wykazał, że bogowie słowiańscy z ich zwierzchnikiem – Jeszą, są postacią tego samego boga, którego czczą chrześcijanie. Jego ogromna praca, w której zawarł informacje o mitologii słowiańskiej znane mu z badań etnograficznych, do tej pory nie została opublikowana. Zamiast tego niejaki Joachim Szyc dokonał kradzieży intelektualnej i skrócił, streścił i wydał tą pracę pod własnym nazwiskiem …” – Pan Marcin (140)

  Mocne to być musiało, i bardzo przeszkadzało.

  Będę musiał poszukać …

 149. osoba prywatna said

  Konie w polskiej historii odgrywają rolę symbolu, legendy lub wręcz jednego z kluczowych mitów tworzących polską tożsamość narodową i pamięć historyczną. Równie fascynująca jest historia polskich stadnin i ludzi, którzy prowadzeniu hodowli wierzchowców poświęcali całe życie….
  ….Z tym okresem związana jest cytowana przez autorkę historia. „To niesamowite, jakie Janów miał szczęście do ludzi, nawet pod okupacją. Fellgiebel bardzo dbał o to, żeby koniom i obsłudze niczego nie brakowało. Okazał się postacią na tyle pozytywną, że był oficjalnym gościem Ministerstwa Rolnictwa w 1956 roku! Przecież to brzmi nieprawdopodobnie. Pułkownik Wehrmachtu, komendant okupowanej stadniny odwiedza świeżo po wojnie Polskę na zaproszenie władzy ludowej” – wspominał Marek Trela zasłyszaną w Janowie historię.
  http://dzieje.pl/ksiazki/marek-trela-moje-konie-moje-zycie

 150. osoba prywatna said

  Kiedy w zeszły piątek, 8 grudnia, Sejm głosował nad ustawą autorstwa PiS-u, która przewiduje przekazanie z budżetu państwa 100 mln PLN na żydowski cmentarz przy ulicy Okopowej w Warszawie, za było 416 posłów, wstrzymało się 6, a przeciw było tylko 4. Mam nadzieję, że wstrzymującym się wstrzymane zostaną poselskie diety, zaś do przeciwników ustawy zapuka ABW w towarzystwie ‘dumnego Żyda polskiego pochodzenia’ czyli Jonny Danielsa, robiącego dziś w rozgrywce z Polakami za dobrego policjanta
  http://macgregor.neon24.pl/post/141411,rejudaizacja-nabiera-tempa

 151. osoba prywatna said

  Izrael chce ustawić Europę do pionu
  http://spiritolibero.neon24.pl/post/141405,izrael-chce-ustawic-europe-do-pionu

 152. snag said

  Re 139 ,…

  Cyborg, ty naprawde jestses taki durny czy robisz jaja? Kiedys po przemowieniu Gomulki gdzie zapewnial ze co roku jestesmy o krok blizej do dobrobytu ktos zauwazyl ze zostalo nam jeszcze kilka kilometrow ,…

 153. Marucha said

  Re 152:
  Mówi Pan, że Chińczycy rzucają słowa na wiatr…

 154. Sebastian said

  CHAZARZY KIEDYŚ, CHAZARZY DZIŚ

  Publikujemy ważny tekst ze strony prowadzonej przez emerytowanych oficerów amerykańskiego wywiadu, która jest uważana za tubę propagandową Pentagonu. Autorzy odkrywają głęboko skrywaną prawdę o Chazarach, wykorzystując m.in. zaawansowaną wiedzę na ten temat laureata nagrody Nobla Aleksandra Sołżenicyna w książce „Rosja i Żydzi. 200 lat razem”. Tłumaczenie artykułu z oryginalnego tekstu angielskiego na polski – zdanie po zdaniu prezentujemy poniżej.

  http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2017/12/chazarzy-kiedys-chazarzy-dzis/

 155. snag said

  Re 145 ,…

  Ciekawe ze w laboratoriach gdzie pracuje się nad sprawnością panels pracuje sie za pieniadze podatnika bo prywatny business to olal (podobnie jak wiatraki) bo nie widzi profitu a co nie przynosi zyskow nie ma przyszlosci chyba ze Gore czy Charlie the Great rzadzil by swiatem.

  ——
  Oczywiście. Gdyby to biznes decydował o postępie nauki, to odkrycia niejakiego Boole’a nigdy nie ujrzałyby światła dziennego.
  To, co p. Snag głosi, to wulgarny utylitaryzm.
  Admin

 156. snag said

  Marucha ,…

  Nie ma przyszlosci dopoki konkurencja gwarantuje dostawy energii za 1/3 ceny a taka jest rzeczywistosc. Tansza energia to tanszy produkt chyba ze zatrudnia sie niewolnikow a tacy nie kupuja wiec dla kogo produkowac? ,…

  ——
  Dobrze wiedzieć. Nigdy bym na to nie wpadł…
  Admin

 157. Miet said

  W któryź z poprzednich Wolnych Tematów p.Boydar zachęcił mnie do tablicy abym wypowiedział się na temat odnośnie wieloznaczności tytułów profesorskich i związanymi z nimi nadużyciami.

  Obiecałem, że do tablicy podejdę ale po pewnym czasie bo wtedy spadła mi na głowe bardzo bardzo smutna wiadomość o śmierci syna mojego dawnego kolegi z pracy.

  Przytaczam tutaj cały wpis p.Boydara:
  ========
  Boydar said
  2017-12-06 (środa) @ 13:46:26
  Ja tylko w kwestii formalnej i niewiele wnoszącej.
  Pan profesor Bartoszewski korzystał z dwuznaczności co do używania tego tytułu. Nie był żadnym profesorem, tak jak i mój „pan od geografii” w liceum. Choć wszyscy uczniowie bez wyjąatku tak do niego mówili.
  Czy może ewentualnie Pan Miet mógłby się odnieść ? Bo żadnego sprostowania nie zauważyłem. Pamiętam natomiast komentarze których najwyraźniej nie pamięta cała reszta Komentatorów. Uznaje natomiast, że w tzw. cwiszencajcie cóś mogło się zmienić, o czym naturalnie nie wiem.
  ========

  Teraz widząc nawałę nowych, i bardzo na czasie tematów, którymi Gajówka się zajmuje, nie wiem czy ten problem teraz kogokolwiek zainteresuje.
  Na dodatek, ja na temat tytułów naukowych w Polsce i tutaj w USA już się kiedys dawno wypowiadałem i to chyba też w kontekście „profesury” Bartoszewskiego.
  Swoich wypowiedzi nigdzie nie szufladkuję i nie mogę ich przytaczać ponownie – mam inne przyjemniejsze zajęcia:-))).

  Może powiem tylko krótko, że takiej kuriozalnej tytułomanii jaka istnieje w Polsce, nie spotyka się w żadnym innym kraju.

  W USA jest tylko jeden tytuł naukowy – tytuł doktora jakiejś nauki.
  Tytuł ten nie jest związany z pozycją w pracy i posiada się go dożywotnio.
  Tytuły profesorskie (są trzy) i one są związane z etatem na jaki się jest zatrudnionym i z uczelnią, która na ten etat zatrudniła.

  Pracownik naukowy ma do wyboru (np. na drzwiach swojego biura), użycie tytułu dr. lub prof.
  Bywa tak, że na bardzo wielu uczelniach i nawet bardzo renomowanych ludzie w danym departamencie nie używają żadnych tytułów.
  Między sobą mówią sobie po imieniu a studentom zapodają, jak mają się do nich zwracać.

  Jest jeszcze sprawa zatrudnienia na pozycji „Visiting Professor”.
  Jest to zatrudnienie na krótki okres, na ogół maksymalnie do jednego roku i tu może być zatrudniona osoba nie mająca żadnych tytuł¨w naukowych.
  Np. jakiś ważny polityk.

  O ile wiem, to Bartoszewski był zatrudniony na takiej pozycji gdzieś w Niemczech.
  Może studenci wtedy tytułowali go profesorem a potem polscy szabesgoje i przydupasy, aby mu się przypodobać, „nadali” mu taki tytuł „dożywotnio”:-))).

  To tak w bardzo wielkim skrócie.

 158. Miet said

  Oczywiście – powinno być „w którymś”

 159. NyndrO said

  Tej, profesor, pisze się oczy wiście. Ki gupi.

 160. snag said

  Cyborg ,…

  Popros pinxit’a niech ci przetlumaczy jesli masz angolo complex ,…

  https://spectrum.ieee.org/green-tech/solar/solar-energy-isnt-always-as-green-as-you-think

 161. Boydar said

  A tak nieco skracając, czyli Pan Miet ma być w naszym ciemnogrodzkim rozumieniu profesorem czy raczej nie ?

 162. Miet said

  A tobie NyndrO, to poza pierdzeniem w bambus, to pozostało coś jeszcze na literę „p”?

 163. Miet said

  Panie Boydar, ja kuriozalną polską tytułomanię zostawiłem w Kraju bardzo, bardzo dawno temu.
  Z moimi przyjaciółmi – polskimi i amerykańskimi – jestem po imieniu.
  Co do innych, to jak mawiał mój stary przyjaciel z Polski, to mi wisi jak kilo kitu na agrawce.:-)))

 164. Boydar said

  Tak, rozumiem. Jednak w tym kontekście profesor Bartoszewski również był w pełni uprawniony. Sam Pan widzi do czego doprowadziła Wasza mentalność. Podejrzewam również, że nie tylko tytułomanię Pan pozostawił, ale to już nie moja rzecz. Tak czy owak dla mnie temat jest zamknięty i uprzejmie dziękuję za wyjaśnienie.

 165. snag said

  P. Miet ,…

  „Może powiem tylko krótko, że takiej kuriozalnej tytułomanii jaka istnieje w Polsce, nie spotyka się w żadnym innym kraju”

  … a po tytułach, nazwiska jak np. Kamila Gasiuk-Pihowicz … Joanna Izabela Scheuring-Wielgus, czy im podobne i werbalny kabaret jak otworzą buzie ,…

 166. brys said

  Polska wprowadza podatek katastralny, uderzy w galerie handlowe. Na razie tylko od nieruchomości komercyjnych.

  http://biznes.interia.pl/podatki/news/polska-wprowadza-podatek-katastralny-uderzy-w-galerie,2548584,4211

 167. NICK said

  Bo w Kalkucie ‚KLINIKA’ to grajdołek.
  W najlepszym razie z lekarzem.
  Jakimś.

  Jednak stopień uporządkowania wszelkich tytułów jest u nas duży.
  A we wiodących [na manowce] krajach tyci, tyci.
  Celowo.
  Oczy wiście.
  Pozdrawiam profesorów i „profesorów”.
  Maści nie końskiej i neokońskiej.

  P.S. „dr.” piszemy bez kropki.
  Też kropka. Lubelaku.

 168. NICK said

  P.S. II.
  Tytułomania polska dążyła do normalności.
  W tym zachowania, m.in., hierarchiczności.
  Za ‚socjalizmu’.

 169. Boydar said

  Nie wiem, Panie NICK’u, nie znam, nie widziałem. Ale myślę, że wielu Amerykanów jest zwyczajnie uczciwych w swym podejściu do życia. I gdyby to od nich zależało nie ustaliliby ceny na marne 5$. To była zwyczajna granda !

 170. Marucha said

  W Polsce wychodzimy z założenia, że jeśli ktoś uzyskał tytuł naukowy, to nie ma się go co wstydzić i chować za pazuchę.
  W Polsce nadał całujemy panie w rękę, co budzi zdumienie i oburzenie światłych „zapadników”
  W :Polsce stawiamy krzyże na miejscach wypadków – co napawa zgrozą naszych przyjaciół i sojuszników.
  W Polsce po posiłku mówimy „dziękuję” współbiesiadnikom, zamiast kucharce albo kelnerowi.

  Takie mamy obyczaje.
  Nie gorsze, niż gdziekolwiek indziej, a może lepsze.
  I nikomu nie wchodzimy w drogę.

 171. NICK said

  Ja całuję dłoń swej żony przez szacunek. Dla jej rodzinnych dokonań.

  Ona zaś, moją, przez większy i normalniejszy szacunek.
  Dla odkrytej głowy rodziny naszej.

  Hierarchia.

 172. Boydar said

  Kiedyś, dawno dawno temu, (tu można sobie wpisać jak dawno, wedle uznania) „dziękuję” po posiłku miało formę nieco dłuższą i kierowane było nieco wyżej. Słyszeli zaś wszyscy – i współbiesiadnicy, i służba, i przede wszystkim Ten Któremu Dziękowaliśmy.

  Ale to nie jest przygana Panu Gajowemu – bo (170) opisuje jak jest obecnie, tylko przypomnienie zapominalskim.

 173. osoba prywatna said

  Pierwszy sklep Lasów Państwowych otwarto w Warszawie
  https://businessinsider.com.pl/twoje-pieniadze/dobre-z-lasu-sklep-lasow-panstwowych-np-z-dziczyzna-w-warszawie/cs5t6t9

 174. Ola said

  ad 135, Snag

  o, ladny ten Slupsk. Bylam tylko tam przejazdem, szkoda. Ladny , bo taki typowo pomorski , hm hm, poniemiecki znaczy .
  Ma sie ta pomorska krew to i sie podoba i lubi. Przyzwyczajenie druga natura przeciez . A Pan Snag to dekorator kiedys?
  Artystyczna dusza ?

 175. osoba prywatna said

  KRLD przetestowała rakietę o zasięgu około 12000 km. Całe terytorium USA w zasięgu Korei Północnej! W KRLD w nocy z 28 na 29 listopada br. przeprowadzono start rakiety balistycznej. Najciekawsze – reakcja mediów i tzw. społeczności …
  http://mikstury-bezmetki.neon24.pl/post/141410,konstantin-siwkow-program-jadrowy-krld-zrealizowany

 176. NICK said

  Cóż znaczy być tzw. uczciwym.
  Uczciwy we usraelu to błądzący gostek.
  Jak większość polonusów.
  Chwalić nową, hm, ojczyznę?
  Szatana?

  Kwestia czasu.
  Są. Obozy. Gotowe.

 177. NyndrO said

  Powaga?

 178. NICK said

  Żart!

 179. snag said

  Re 170 – „W :Polsce stawiamy krzyże na miejscach wypadków – co napawa zgrozą naszych przyjaciół i sojuszników”

  Jak Amerykanie zaczeli stawiac krzyze przy drodze to w Polsce fury po polnych drogach i gdyby spadl z takiej fury to ,…

  .https://www.google.com/search?q=Roadside+memorials&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwictdfhoIXYAhVK4YMKHX60Ct4Q_AUICigB&biw=1455&bih=699

  ——
  CHUJ CI W DUPĘ, GNOJU. Ani Polak, ani Amerykanin.
  Admin

 180. NyndrO said

  Co u Ciebie?

 181. NyndrO said

  Jeezu (przepraszam), serio) Stary dostał na-reszcie padaki.

 182. Cyborg said

  146 Radyob – cytat z XinaNews… pan sie zwróci do Pana Li Peng w sprawie wyjasnien radyobowo-spektralnych.

  152. Sangu – Pan nie moze ocenic czy ktos jest durny czy nie, podobnie jak pszczola nie oceni Pana. Inne gatunki. Got it? Pan jest automatem z 4 bitowym procesorem a my tu rozmawiamy o sprawach. Spoko. Keep quiet and don´t mess arround with adults.

 183. NyndrO said

  Od razu mówię, że taki styl wkurzenia Pana Kierownika jest ciężki do odkręcenia. On jest bardzo dziki. Fajny, ale jaj nie liże.

 184. Boydar said

  eeee tam, raczej solidny pretekst; ze mnie bierze przykład – „daj mi wystarczająco dobry powód abym miał prawo cię zabić”

  No i dostał. I zabił.

 185. NyndrO said

  Ssssnag, gówniarzu…. i po co Ci to bycie kurwiatką.

 186. Boydar said

  Pan Li Peng nie jest nawet z naszego osiedla. A bzdury powtarza Pan Macka. Uwzględniając apreturę i hni, energia dodatkowa od radiowych wyniesie ułamek promila, kto i po co sobie tym by głowę zawracał.

 187. NyndrO said

  Dobra, cicho.Niech pokonbinuje.. Głupi jesteś?

 188. Miet said

  Re.170.
  Zgadzam się jak najbardziej, Panie Wacławie.
  Tradycje swojego kraju należy uszanować i ja nie to miałem na myśli pisząc o kuriozalnej tytułomanii.

  Problem w tym, że w Polsce mieliśmy i chyba dalej mamy duże przegięcia w tej materii.

  Obecnie, poza tytułami nadawanymi przez (kiedyś CKK – Centralna Komisja Kwalifikacyjna – tak się to chyba zwało),uczelnie zaadoptowały także system amerykański.
  Sama uczelnia nadaje też tytuły.
  Uważam to za kolejne małpowanie Ameryki – i po co to?.
  Pracownicy naukowi teraz się dzielą na kasty.
  Mam tytuł wypracowany naukowo to jestem ważniejszy a ty jeżeli ci go nadała uczelnia to jesteś kto, no kto???

  Najbardziej humorystyczny epizod z tytułomanią mialem w Polsce, gdy podczas mojej wizyty w Ojczyźnie, Gdzieś na początku lat 90-tych – mój dobry stary kolega, „zasłużony sportowiec PRL”, zaprosił mnie abym obejrzał jego zakład, który poprzez stare układy udało mu się otworzyć.

  Najważniejszą częścią spotkania było pokazanie mi wizytówki na drzwiach gabinetu: „Właściciel Zakładu mgr Józef Pielecha”. Wszystko inne było mało ważne.
  Oczywiście nazwisko właściciela zmieniłem.:-)))

 189. NyndrO said

  Widzisz? To się nazywa Profesor. Rozumisz?

 190. NyndrO said

  A ja nie mam nawet Prawo Jazdy kat.
  „A”.

 191. Boydar said

  To wszystko nie na moje nerwy, idę spać. Pa pa.

 192. NyndrO said

  A pa pa.

 193. Cyborg said

  Tytulomania w PRLu moze miec zródla systemowe i psychologiczne.

  W USA zawyczaj profesorem zostaje ktos na to stanowisko zaslugujacy. Nie potrzebuje epatowac tytulami.

  Za PRL stanowiska profesorskie bywaly duzo czesciej obsadzane osobami partyjnie nienagannymi ale naukowo slabymi.
  Poniewaz ci partyjni naukofcy wiedzieli, ze inni nad nimi intelektualnie górowali, to uzywali magii tytulów aby podniesc swoje ego oraz utrwalic pozycje, an która nie zasluzyli wynikami w pracy naukowej tylko raczej lojalnoscia administracyjna.
  Ten sam mechanizm zapewne dzialal i wsród kadr technicznych.

 194. NICK said

  W porzo. Krzysiu.

  Porzucam tytuło-manie. Mania.

  Śpij, Lubelaku.
  Obiecałeś. I, co?
  Zaraz zadrzesz tutaj.

 195. NICK said

  Zatem?
  Jestem profesorem.
  In spe.

 196. Duszek said

 197. Marucha said

  Re 188:
  Owszem, niektórzy Polacy są bardzo dumni ze swego mgr , inż. czy dr. To taka w sumie dość niegroźna słabość. Jedni chwalą się majątkiem, inni wykształceniem, jeszcze inni atrakcyjną żoną.

  Re 193:
  Czy jest Pan pewien, że w USA „zazwyczaj” osoby opatrzone tytułem naukowym zasługują na niego? Specjaliści od ocieplenia klimatycznego dla przykładu? Albo od wmawiania ludziom, że GMO jest zdrowe?

  W PRL owszem, nadawano profesury w pseudonaukach marksistowskich i pochodnych. Poza nimi jednak trzymano dobry poziom. Nie spotkałem podczas mej kariery zawodowej na Politechnice ani jednego naukowca, który nie zasługiwał na swój tytuł.
  Może gorzej było w naukach humanistycznych… ale w naukach ścisłych nie było mowy o promowaniu jakichś miernot.

 198. NICK said

  Z socjologią? Na ty.

  Ze socjocyborgiem?
  Na weg.

 199. Miet said

  Tak Panie Waclawie, w naukach scislych bylo niezle.
  W tzw. Humanistycznych to byly istne cyrki a w politycznych to bylo po prostu dno.
  Pamietam wielu sekretarzy KW, ktorzy nie musieli sie pokazywac na zadnych wykladach i tzw. Skroconym systemie i indywidualnym studiow odbierali dyplomy magistrow i inzynierow.

  Ten moj przyklad, co zapodalem, to jest wlasnie potwierdzenie tego co napisalem.

 200. Miet said

  Re.193.
  Panie Cyborg – calkowita zgoda z Pana uwagami – tak bylo.

 201. Miet said

  Re. 179.
  No wiem, że p.Snag, to ten podpadnięty na całej linii w tym gronie.

  Panie Wacławie, wiem, że styl wypowiedzi p.Snaga Pana, delikatnie ujmując – wkurwił.

  Ja tylko w kwestii formalnej.
  Rzeczywiście, stawianie krzyży w miejscach wypadków drogowych, to dość stara tradycja tutaj w tej podłej Hameryce.
  Gdy zaczynałem tutaj moje pierwsze kroki, to muszę przyznać, że nawet byłem bardzo ździwiony, że to tak ładnie się tutaj dzieje.

  Mogę zrobić zdjęcia i udowodnić, że na odległości pięciu mil od mojego domu znajdują się krzyże i ludzie nawet kwiatki tam zanoszą.
  To jest tradycja tutaj dość stara i jak dotychczas żadne kur…y temu nie zdołały przeszkodzić.

  Wiem, że sposób wypowiedzi p.Snaga nie bardzo się Panu spodobał.:-)))
  Ale chba się Pan zgodzi, że ta tradycja w Polsce, to chyba nie od dawna???

  ——
  Nie wiem, od jak dawna…
  Taka jest.
  I spotkałem Amerykanów, którzy z niej kpili.
  Admin

 202. Siekiera_Motyka said

  Gówno na patyku

 203. www.wandaluzja.pl said

  Magdalena Rubay, Mikołaj Wójcik, SZOPKA ZAMIAST REKONSTRUKCJI – Prezydent zaprzysiągł rząd w identycznym składzie, Fakt, wtorek 12 XII 2017, s. 1, 2.

  W dalszym ciągu BYDLĘTA KLĘKAJĄ, choć ten sam Fakt donosi, że Chrystus NIE URODZIŁ SIĘ W STAJENCE. Chodziło więc tylko o ZASTĄPIENIE Szydło Morawieckim, co ja nazywam RENESANSOWYMI PRAKTYKAMI WŁOSKIMI W XXI-WIECZNEJ POLSCE – może z racji SKONTROWANIA Historyka Architektury z Oxfordu BUDOWĄ Gotyckiego KREMLA przez Kazimierza Wielkiego ???
  48 godzin po UJAWNIENIU przeze mnie adresu Skarbca Łowczego Siedmiogrodu we Wrocławiu było Incognito polskiego rządu w Izraelu. Sprawę UJAWNIŁO nagrane przez CIA TRAFIENIE limuzyny Premier Szydło rosyjską rakietą pp, do której na lotnisku w Tel Awiwie wsiadł też MON Macierewicz. Limuzyna Premier NIEREGULAMINOWO poprowadziła kawalkadę do Jerozolimy – jakby Pani Premier ZNAŁA trasę i miasto?
  Limuzyna Premier była NIEOZNACZONĄ a w Knesecie Pani Premier przemawiała z Oznaczonej tylko Menorą mównicy, czyli że wizyta miała być TAJNA. Pomimo TRĄBIENIA przeze mnie o tym palestyńskie media Nie Odezwały Się, za co Trump ZAPŁACIŁ Palestyńczykom PRZENIESIENIEM Stolicy Izraela do Jerozolimy. Wypada więc pogratulować Palestyńczykom POSŁUGI Izraelowi.
  Gdyby ZAMACH na autostradzie jerozolimskie udał się to Mateusz Morawiecki ZASTĄPIŁBY Szydło już wówczas, jak miało być w POWTÓRZENIEM zamachu w Oświęcimiu i zamachu tą samą techniką na Macierewicza na Kujawach. Zamach na autostradzie jerozolimskiej nie udał się, gdyż Macierewicz zastąpił limuzynę Premier pozorantami. To piękna ilustracja Egzotycznego Państwa, o którym mówił Erdogan.
  Rząd udał się do Egzotycznego Państwa na POLECENIE Jarosława Kaczyńskiego, który w ten sposób ZAŁATWIŁ skarbiec Łowczego Siedmiogrodu, który był krezusem i ograbił bogate Czechy. Wobec tego nazwałem Jarosława Kaczyńskiego IZRAELCZYKIEM.
  Powołanie rządu Mateusza Morawieckiego nazwałem AWANSOWANIEM NAJLEPSZEGO PROWOKATORA ARMII SOWIECKIEJ NA OJCA USA, co utrzymuję, m.in. z racji na APPLE, GOOGLE i MICROSOFT oraz 168 synów Teodora Żiwkowa. Gdy powiedziałem byłemu oficerowi LWP, że Kornel Morawiecki otruł Falcmana to odpowiedział: że TRUCIZNĘ DAŁA MU KURATOWSKA.
  Kuratowska była Nadworną Trucicielką Bieruta, która wsławiła się próbą otrucia całego przywództwa Obozu Antystalinowskiego, z Broz-Tito i Chruszczowem. Zamach się nie udał, gdyż marszałek Żukow krzyknął NIE JEŚĆ i kazał dwóm znanym z nazwiska generałom Nakarmić tymi kołdunami Bieruta, który WYKITOWAŁ.
  Powstał tumult w którym oficerowie Żukowa PISTOLETAMI torowali drogę Broz-Ticie, który prowadził słaniającego się Wilhelma Picka, który Nie Usłuchał i próbował pomagać Bierutowi łykać smakowite litewskie kołduny. Tito zawiózł go do Berlina, gdzie go odratowano. Przeżył dlatego, że był Chłop Wielki a kołdunów łyknął kilka.
  Wypada więc ZAPŁAKAĆ nad Renesansowymi Praktykami Włoskimi w XXI-wiecznej Polsce, jak to zrobił Płaczek Żydowski nad praktykami moskiewskimi, czym ROZPIERDOLIŁ Spisek Chruszczowa. Szydło na Odchodnym powiedziała, O Co w tej imprezie chodzi: CHODZI O UTRZYMANIE POLSKI JAKO ŁOWISKA DLA KAPITAŁU MIĘDZYNARODOWEGO – żeby przyjechać do Polski lub się w niej urodzić z Matki Polski, ZŁUPIĆ POLAKÓW I WYJECHAĆ Z KAPITAŁEM zacierając za sobą ślady. Syn Najlepszego Prowokatora Armii Sowieckiej już zapowiedział, że stosunki z Gangsterskim Państwem będą się odtąd rozwijały Bez Przeszkód – niczym ze Związkiem Sowieckim.

 204. Dyskurs i jak zaorac druga strone… komus takie zaorywanie cos przypomina bliskiego w czasie i ekranie?

 205. do 201 – powinno sie wlaczyc w interesujacym momencie. Ten jest jeszcze blizszy zamierzonemu przeze mnie przekazowi: .https://youtu.be/h3dcj92qbnw?t=1h14m25s

 206. Cyborg said

  200. Panie Miet – Poza własnymi drobnymi obserwacjami to pomogli mi bardzo widzieć jaśniej Sutton, Sowell i Legutko.

  197. Pan Marucha zauważy, że często szef wydziału nie był na poziomie bystrych podwładnych.
  A jak ci coś błyskotliwego wynajdowali to ich RWPG kastrowało.

  Nie powiem, że granty są najlepszym rozwiązaniem na rozwój nauki, ale za PRL ucinanie projektów błyskotliwych a już szczególnie tych genialnych było na porządku dziennym, tak z winy przecietniaków z wierchuszki jak i pod wpływem sowieckiej kontroli nad satelitą. Polsce pozwalano na to i owo ale tamto i takowo blokowano bezwzględnie.
  Np. produkcję miedzi o 9 dziewiatkowej czystości, jak się to nazywało. Niby mała rzecz a tak strategiczną.

 207. Miet said

  Panie Cborg, potwierdzam w całej rozciągłości.

 208. Pinxit said

  179
  Marucha
  Re: krzyze przy drogach

  Bardzo trudno jest byc obywatelem dwoch swiatow. Chyba jednak najtrudniej przychodzi to niektorym mieszkancom USA. Dlatego niestety, trzeba im przypominac, ze kiedy w Polsce stawiano pierwsze krzyze przy drogach – w Ameryce Polnocnej na obecnych terenach Nowego Jorku czy Waszyngtonul po dzikich preriach gonili Indianie z dzidami.

  ——
  To oczywiście święta prawda.
  Jednak w tym przypadku chodziło chyba o krzyże stawiane w miejscach wypadków drogowych.

  Jak wiadomo, w Polsce pierwsze samobieżne pojazdy samochodowe przywiozły wojska amerykańskie i pokazali zdumionym tubylcom, którzy nigdy czegoś podobnego nie widzieli.
  Admin

 209. Miet said

  Re.206.
  No a czy mógłby pan Pinxit to udowodnić???
  A i co to ma wspólnego z obywatelstwem dwóch światów – to chyba p. Pinxit sam wie.

  Czytajcie i słuchajcie Pinxita.
  Pinxit wszystko wam objaśni.

 210. Miet said

  No i jeszcze zapodam panu Pinxitowi, żeby się zastanowił o jakich krzyżach stawianych przy drogach mówimy.

 211. Cyborg said

  .https://www.youtube.com/watch?v=an30_9uM_p4

  Sumliński u Roli ujawnia kulisy wyboru Morawieckiego na premiera RP przez Kaczyńskiego! Szokujące!

 212. Miet said

  Mój wpis 201 został zaszczycony moderacją.
  Za cholerę nie wiem dlaczego ale niech tam.

  Ja też nie wiem.
  Admin

 213. Marta1973 said

  Nie podzielam zachwytu Pan Marty nad bluzgiem Emiliana Kamińskiego.

  Co on właściwie wnosi? O czym nas poucza? Jakie ma przesłanie, oprócz wykazania się umiejętnością wiązania przekleństw i obelg w wiązanki rymowane?
  Identyczny bluzg można by odnieść np. do Tuska czy Michnika. Nie zmieniając w zasadzie ani jednego słowa.

  To jest dziecinada.
  Taka sama, jak za czasów Kwaśniewskiego, gdy „satyra” polegała na pokazaniu jego zdjęcia z zębami, jak u wampira i podpisem „Cvasula”. Ha ha ha, jakie smefne.

  Admin
  ————————————————-

  Gdyby słowa mogły zabijać, to ten szef junty, Oberjuj, „Polacziszka służący Sowieckiemu Sojuzu, „piczka-zasadniczka”, czyli premier-„generał” Wojciech Jaruzelski”, zdechłby najpóźniej 13 grudnia 1981 roku wieczorem.

  Niezbadane są wyroki boskie, ale mam nadzieję, że folkslista, którą tchórzliwie podpisał na łożu śmierci z Panem Bogiem, niewiele mu pomogła!

  Od pokolenia stanu wojennego dla ciebie, sowiecki namiestniku na Польшy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Przebrzydła szumowino, pachołku moskiewski,
  Ty farbowana świnio, marszałku kurewski,
  Chamie zbuntowany, zatęchła sklerozo,
  Gnoju zasmarkany, ty zdrajco ZOMOZO.

  Gnido zarzygana, jadowita mendo,
  Ty kukło gówniana, kacapski przybłędo.
  Tchórzu zafajdany, ropiejący strupie,
  Padalcu rozdeptany, ty wrzodzie na dupie.

  Ty diabelskie łajno, ty głupi żołdaku,
  Ty kurwo sprzedajna, ty rusku zupaku,
  Wypierdku Breżniewa, ty ślepy pedale,
  Kurduplu tępogłowy, ty głupi bęcwale

  Ty skunksie śmierdzący, pluskwo zasuszona,
  Wrzodzie ropiejący, ty małpo zielona,
  Ty strachu na wróble, zboczony sadysto,
  Judaszu za ruble, tępawy marksisto.

  Ty pało gumowa, wredny okupancie,
  Zakało narodowa, złamany palancie,
  Cuchnący śmierdzielu, pełzająca glisto,
  Ponury skurwielu, czerwony faszysto.

  Ty sługo kremlowy, lokaju sowiecki,
  Ty zbóju parszywy, pomiocie radziecki,
  Ty mówco obłąkany, nadęty bufonie,
  Za naród sprzedany piekło cię pochłonie.

 214. www.wandaluzja.pl said

  2017.18,20 @ 09.12;32

  10 NAJDROŻSZYCH ODNALEZIONYCH SKARBÓW

  Wykład zaczyna się Skarbem Tysiąclecia ze Środy Śląskiej, którego byłem komisarzem WOAK i który wykupiłem od Bawarów za Polskiego Bobra Kasztelańskiego, którego wcześniej skaperowali Amerykanie dla NAWODNIENIA Zachodu, dzięki czemu rozbierają tamy, dzięki którym zagospodarowanie Zachodu w ogóle możliwe było.
  Skarb Tysiąclecia jako Majestatyczny Skarb Czyngis Chana liczył w momencie odnalezienia – jak obliczyliśmy – Co Najmniej 30 ton biżuterii, z czego najtańszym materiałem było czyste chemicznie złoto. Do GMATWANIA Majestatycznego Skarbu Czyngis Chana przyczyniali się i przyczyniają Czesi akceptując SZALBIERSKIE Metrykowanie Luksemburgami (???) choć nie ma tam Ani Jednego LWA tylko Orły Piastowskie. Czesi widocznie myślą, że sperma jerozolimska, jaką miał Czyngis Chan, bo kopulował Żydówki, to ZWYCIĘSTWO !!!
  Majestatyczny Skarb Czyngis Chana był więc mniejszy od Majestatycznego Skarbu Attyli, który jako Narodowy Skarb Rumuński waży 37 tony. Nie mylić z IMPERIALNYM Skarbem Attyli, którego szuka się od Starożytności a który zlokalizowałem dopiero ja.
  Po bitwie nad Nedao-Nidą Hunowie ewakuowali skarby Attyli z PAŁACU Habsburgów w BUDZIE: Skarb Majestatyczny wozami na Wschód a skarb Imperialny isterami w dół Dunaju. Wandalowie osaczyli skarb Majestatyczny w Mołdawii, ale po zorientowaniu się zostawili go Gepidom płockim i pognali za isterami – skąd legenda, że Narodowy Skarb Rumuński jest GEPIDZKI.
  Nie bardzo wierzę, aby Wandalom udało się dostać Imperialny Skarb Huński, gromadzony OD PACYFIKU, ale gdyby tak było to trafiłby do skarbca wandalskiego w MODLINIE, skąd mógł zostać wysłany przez Tuska do Anglii, USA lub Izraela ??? Znacznie bardziej prawdopodobnie wygląda, że został on przechwycony przez Bizantyjczyków i ukryty w zamku belgradzkim. Obiecywałem, że SPRAWDZĘ Skarb Włastów w skarbcu amerykańskim i jeśli tam będzie Imperialny Skarb Attyli to każę go zwrócić Węgrom.
  W I wojnie światowej saperzy niemieccy znaleźli w twierdzy MODLIN Skarb Włastów. Był on tak duży, że Niemcy mogli go uszczknąć, ale Nie Wywieść. Hitler zdecydował się jednak na wojnę z Polską dla wywiezienia Skarbu Włastów do Berlina, ale jako protektor Skarbu Włastów wystąpiła Wielka Brytania GROŻĄC zbombardowaniem Berlina Czechosłowacką bombą atomowa Tesli.
  Gdy Winston Churchill zniszczył hitlerowsko-stalinowski Preliminarz Pokojowy z Zakopanego odpowiadając kongresmenom amerykańskim, że chodzi o niemiecko-JEZUICKĄ granice na Missisipi to generałowie Wehrmachtu wydali Hitlerowi paszport na emigrację do Niemieckiej Palestyny: Pochodzenie ŻYDOWSKIE, narodowość ŻYDOWSKA, Kapitał KRYMINALNY.
  Ponieważ Adolfowi, jako Naczelnemu Wodzowi Wehrmachtu, przynależało Całę Złoto Zdobyczne i Wybór Dzieł Sztuki to wzbogacił się bardzo. Pojechał do Haify, gdzie doszedł do wniosku, że TE ŻYDY GO OKRADNĄ, więc pojechał do Szwajcarii. Bankruta politycznego uratowali jednak mnisi bułgarscy, SPRZEDAJĄC MU Bułgarski Skarb Imperialny wg kalkulacji: MUSI go ukryć w landach wschodnich, które zostaną anektowane przez Polskę więc będą mogli go Odzyskać. To było lepsze od Wyboru Ślepej Babki: DAĆ GO STALINOWI CZY ANGLIKOM ???
  Na posiedzeniu białorosyjsko-polskiej komisji wojskowej w Rostowie nad Donem, gdzie narodowcy wielkopolscy odczytali CHAMSKIE Ultimatum Piłsudskiego, BRAKOWAŁO Darczyńców Białej Rosji: Francuzów i Anglików. Sądzę, że SAMI NIE PRZYSZLI, bo był rozpatrywany NAPAD Białej Rosji na Kozaków Zadnieprzańskich, którzy uciekli za Dniepr do Petlury-Piłsudskiego.
  Ten Brak Darczyńców miał TRAGICZNE SKUTKI, bo w bitwie pod Orłem Kozacy Zadnieprzańscy zaatakowali tyły armii Denikina, zagarniając pociągi ze skarbami kilkuset arystokratycznych rodów rosyjskich. Gdy potem wieźli te skarby flotyllą do Polskiej Odessy to byli tam już Chińczycy, przed którymi Polacy UCIEKLI, wobec czego Kozacy skapitulowali przed Rumunami.

  http://www.wandaluzja.com said – 2017-10-20 (piątek) @ 09:44:05
  https://wiadomosci.wp.pl/kiedys-spytalem-go-co-mysli-o-swoim-bracie-wladyslaw-frasyniuk-zdradza-co-powiedzial-lech-kaczynski-6178552791971457a//

  PODWŁADNI MORAWIECKIEGO OKRADALI RESORT FINANSÓW. ”POD LATARNIĄ JEST NAJCIEMNIEJ”
  *****
  A ja się zastanawiałem, CZY ON TAKI GŁUPI, CZY TAKI PRZEKUPNY???
  KTO NIE JEST PRZEKUPNIEM NIECHAJ TU NIE SIADA, BO GĘMBĘ FEST OBIJEMY.

 215. Marta1973 said

  Na nic się zda pańska cenzura, panie Gospodarzu!

  Tego Oberjuja, herszta junty z 1981 roku, za „człowieka honoru” uważa dzisiaj chyba tylko Michnik i resztówka sklerotyków-byłych esbeków.

  ——
  Powtarzam, jak komu głupiemu: cenzura prewencyjna jest na tzw. brzydkie słowa, a nie na treść.
  Admin

 216. NyndrO said

  Właśnie! 😉

 217. NyndrO said

  Pan Mieczysław profesor jest głupi, jak Marta. Z pewnością humanista. No a Marta to Marta. Też naukowiec.

  ——
  Nie, matematyk. To b. porządny gość.
  Admin

 218. NyndrO said

  Dobra, z Martą przesadziłem. Ale na serio taki niegłupi, jak Pan Człowiek nie może zrozumieć, że Stary Kierownik nie odpowiada za Wodpress? Czy Was siła popieściła?

 219. Marta1973 said

  O mnie proszę się nie martwić. Uczyły mnie jeszcze w szkole podstawowej panie nauczycielki z przedwojennym stażem, którym na przykład przez usta by nie przeszły słowa „Związek Radziecki” i „Żołnierze radzieccy”. Czegoś tam, jak widać, nauczyły.

  Ja dzisiaj o 19:30 świeczkę w oknie wystawię.
  Za to ogarka diabłu nie zapalę! Niech sobie sam zapali z Czesiem K. i Adalbertem, herbu Ślepowron!

 220. NyndrO said

  A co by przeszło przez usta? Pani Marto,miała Pani bardzo głupie nauczycielki. Trzeba było w domu się uczyć. Podejrzewam, że nie miała Pani wpływu na dobór nauczycielek. * Panie Kierowniku, Jeśli chciałby Pan pukawkę na ostre, mogę pomóc. Sieriozna.

  ——
  Dzięki za ofertę pomocy. Pukawkę mam. Nie pokazuję jej. Jeśli zaś pokaże, to z reguły wypali.
  Admin

 221. NyndrO said

  Pan Prezydent Andrzej Duda właśnie wylatuje, bo dotrzeć do Ukrainy.! Ale musi mieć schizę !. Wiem o czym mówię, gdyż dawno temu zażywałem LSD.

 222. NyndrO said

  NICK, Ty chyba wiesz, że możesz do mnie pisać, co Ci się podoba. Ty mój Kolega jesteś. Ja tam szanuje odpowiednich Ludzi. 693020313 . Wpadnę do Ciebie.

 223. NyndrO said

  Wiem, że nie powinienem tego numeru, ale ja jestem przekonany o Mądrości Dharmy i jestem Nieustraszony. 😉

 224. NyndrO said

  Oprócz Mamy i Ani. To troszkę pękam. Z tym, że jak Mama, albo Ania z całej siły, to głowa mnie boli 1,5 godziny.

 225. NyndrO said

  …z całej siły żelazkiem…w głowę. Rozumiem Je. I Je wspieram.

 226. Pinxit said

  Miet

  206-207

  Dwa swiaty:
  Wydaje mi sie, ze gajowy Marucha objasnil (w 179) zasade dwoch swiatow: krotko i wezlowato.

  A Miet zasluzyl na dwoje z historii, do ktorej robi wyrazne aluzje.
  Prosze moze zagladnac do ksiazki jakie byly powody w calej chrzescijanskiej Europie- w tym w Polsce- stawiania krzyzy przydroznych. A bylo tych powodow kilka.

  Ciagle chodzi o te same krzyze. Chyba, ze Amerykanie maja inne… takie bardziej nowoczesne.
  Pulapki z trotylu.

  Czerwone Gitary – Biały krzyż – YouTube

 227. Pinxit said

  Re: 220
  Czerwone Gitary – Biały krzyż – YouTube

 228. NyndrO said

  panie Pinxit, Pan do naukowca piszesz. No na kolana! 😉

 229. NyndrO said

  Nie,nie. Miciu nie jezd taki guupi, na jakigo wygląda. Wspiram Go. (sorry, profesor. badam Wordprrrrrres)

 230. NyndrO said

  ss (badam, badam)

 231. www.wandaluzja.pl said

  Boydar – i nie tylko on – nazwał mnie Największym Lżaczem, od którego Roman Giertych mógłby się dużo nauczyć, i radził Polkom – z Całego Serca – żeby nie słuchały tych Strasznych Łżeństw, bo można się ROZCHOROWAĆ, i dały sobie spokój z Wielką Lechią, bo to RZYGOWINY UBECKIE.
  Mnie to zainteresowało z racji Finansowych. Otóż we wrocławskim Empiku opowiadano taką oto historię: W Kijowie wydano książkę, SYJONIZM BEZ MASKI lub SYJONIZM BEZ UPIĘKSZEŃ. Na to przyjechała do Kijowa Golda Meir ze swym adwokatem, który zaczął ŁZYĆ. Zatelefonowano więc do Towarzysza Chruszczowa w Moskwie, który kazał oficjelom kijowskim przyjąć gości – ale adwokat Goldy Meir LŻYŁ nadal po rosyjsku i ukraińsku.
  Zatelefonowano więc ponownie do Towarzysza Chruszczowa ze skargą na te Lżeństwa. Towarzysz Chruszczow posłuchał przez telefon tych Lżeństw i kazał dać Gościom czego sobie życzą. Ci zażądali 500 milionów dolców, ale stanęło na 300, po obiecaniu których i SPALENIU całego nakładu książki, adwokat Pani Meir PRZESTAŁ LŻYĆ.
  Myślę więc sobie, że skoro ja jestem Największym Lżaczem to i mi się należy 300 miliony dolców w Kijowie? – Apropos, może ktoś powie mi, czy to był tytuł SYJONIZM BEZ MASKI, CZY SYJONIZM BEZ UPIĘKSZEŃ?

 232. NyndrO said

  Ja nie! Pan ma niezły odlot, ale jest Wporządku. A między nami, Boydar jest taki bardziej pijak.

 233. NyndrO said

  Chociaż Sipińska na serio umi śpiewać. Chociaż mogę się mylić,

 234. revers said

  re166

  tzn uderzy finansowo w maly handel, najczesciej rodzinny, lub uzupelniajacy asortyment wielkich molochow handlowych.

 235. brys said

  Włąściwie to nie tylko krzyże przydrożne, ale i kapliczki.

  Są wszędzie: na wsiach i ich skrajach, w ciszy leśnych duktów, na polach otoczone falującym zbożem, na łąkach zatopione w polnych kwiatach, na skrzyżowaniach dróg i rozdrożach, w przydomowych ogrodach, nad rzeczkami i strumieniami. Jedne skromne, proste, inne rozbudowane, kolorowe. Zdawać się może, że są od zawsze. Stanowią trwały element polskiego krajobrazu, stanowiąc jego niezaprzeczalną ozdobę, będąc zarazem jego perłami. Są, przede wszystkim, znakiem wiary naszych przodków. Są także elementem ich kultury i wierności tradycji. Często są świadkami historii tych ziem, świadectwem szczególnych wydarzeń. Wiele z nich to najcenniejsze zabytki okolic, w których stoją. Rzeźbione w drewnie i kamieniu, malowane na drewnie, przybite do drzewa, zbudowane z polnego kamienia, usadowione w małych drewnianych lub murowanych domkach, stojące w niszach na drewnianych palach lub murowanych cokołach. Dawały nadzieję, wskazywały drogę, chroniły przed nieszczęściami, utwierdzały w wierze, były zachętą do modlitwy a wszystkie po prostu są. Przydrożne kapliczki – „rozsiane w krajobrazie modlitwy ludu polskiego.”

  Trudno określić, kiedy zaczęto je stawiać. Na naszych ziemiach ich historia może sięgać nawet 1000 lat….

  Za: http://www.katolik.pl/przydrozne-kapliczki,2466,416,cz.html

 236. brys said

  Panie Revers z 228.

  Właśnie. A jeżeli ktoś ma firmę jednoosobową i adres firmy ma miejsce zamieszkania? A warsztaty samochodowe, te przydomowe, a firmy transportowe, a te małe działalności budowlane? Co prawda: ” Podatek nie będzie naliczany w odniesieniu do nieruchomości wykorzystywanych wyłącznie lub w głównym stopniu na własne potrzeby podatnika.” – ale jakie to różne interpretacje już widzieliśmy? Np. sprzęt jest przechowywany w większej części powierzchni nieruchomości i tniemy.

 237. Marta1973 said

  @216

  Ciekawe, czy w Szczytnie Towarzysz (Tawariszcz?) Komendant pozwalał słuchać takiej muzyki?

  Czy tylko czastuszki leciały?

 238. NyndrO said

  No co za Babsztyl….

  ——
  Głupia baba jest głupsza od najgłupszego faceta.
  Admin

 239. rafal said

  Kolejny niewygodny film został ocenzurowany przez YouTube:

 240. Marta1973 said

  Jesteśmy z zupełnie odmiennych kręgów kulturowych, panie NyndrO!

  ——
  Ja wiem, jaki jest Pani „krąg kulturowy”.
  Oszołomstwo.
  Admin

 241. NyndrO said

  Tej, Marta, weź się odwal, bo badam SS wordpres SS * . https://www.youtube.com/watch?v=klQllZ-y-tc&t=692s * Tak się podrywa Lachy, Panie przemysławie przepraszam.

 242. NyndrO said

  „P”, to chyba oczywiste.

 243. NyndrO said

  Dobra, piję kawę. Czego chciałaś? Szybko.

 244. NyndrO said

  SAM rozbiłem z Dupami Wolne Tematy. Nie Banuj mnie Kieras. Grudzień. Wisz, jak jest. Jest ciężko.

  ——
  Wiem. Ale nie przesadzaj Pan….
  Admin

 245. brys said

  ad 197 Marucha

  „Owszem, niektórzy Polacy są bardzo dumni ze swego mgr , inż. czy dr. ” – wiele lat cieli nam elity – tak więc przywiązywanie wagi do osiągnięć (ze względu na pracę umysłową np.) jest przejawem zdrowego rozsądku i próbą odbudowania społeczeństwa. US -mański wymysł – wszyscy są równi – ale izr….ą łape liżą.

  ——
  W tym jest zaskakująco dużo prawdy. W tym satyrycznym „wszyscy są równi”.
  PS Niemcy też się nie wstydzą tytułów. Chyba jeszcze bardziej, niż Polacy.
  Admin

 246. NyndrO said

  Ja tam wolę Palacza Boydara i Podróżnika Kierownika.

 247. NyndrO said

  I NICK’A Przczelaża i Wandaluzję- Pana Darth Vader.

 248. revers said

  p.Brys co by nie bylo to jest ta wlasnie symulacja gopodarki, przedsiebiorczosci Morawieckich, czyli duszenia podatkami i zwiekszanie zadluzania, tak moski zarzneli wiele imperiow i gospodarek od egipskich faraonow, przez cesartwo rzymskie po czasy doczesne, zazynanie podatkami i dlugami jeszce panstw narodowych.

  Wlasnie Wlochy maja zamiar wyjsc z eurokolchozu socmultimarsistowskiego, bo wiedza ze naprzeciwko nich jeszcze na wybrzezach afryki czeka setki tysiecy nowych europejczykow, i maja dosc tych socmultikulti ekperymentow Berlina i Brukselki..

 249. brys said

  ad NyndrO

  Którzy idiotami nie są. A co gorsza się z tym nie ukrywają. Czyli też się Pan nadaje. Na tytuł. Na początek jakiś niewielki?

 250. NyndrO said

  Idiota. Ale to tylko taka sugestia. A może Dohtur Idiota. Pasuje?

 251. brys said

  Pzdr

 252. NyndrO said

  A ja nawet Pana w czółko. Tak bym Pana wycałował, że 4,8 promille.

 253. NyndrO said

  Nie wtrącajcie się. Badam.

 254. eremita Maksymilian said

  Coś o ochronie przyrody:
  .http://www.chronmyklimat.pl/wiadomosci/zielona-gospodarka/ile-warte-jest-mokradlo-czyli-uslugi-ekosystemow-i-ich-wycena

 255. NyndrO said

  …………Kietrownik, zmiń objat…… tu już za dużo poleciało. A w ogóle pobudka. Nie przesadzaj…….

 256. NyndrO said

 257. www.wandaluzja.pl said

  https://opinie.wp.pl/pawel-lisicki-wizja-premiera-morawieckiego-6197658572633729a//

  Plansza z ekspozującym Premierem i transparentem: LUDZIE PRZECIERAJĄ OCZY ZE ZDUMIENIA: MORAWIECKI PREMIEREM…

  Czytaj także: Grzegorz Wysocki – Wszystko dla wszystkich. „Nowy” rząd PiS-u lepszy od Harry’ego Pottera

 258. NyndrO said

  Mam nadzieję zakończyć to Wolne Tematy, ale znając Go, Nie sądzę. Ja w każdym razie odezwę się 24.12.17. Pa. ((niepotrzenie))

 259. VA said

  Franek oszust zydowski szaleje w Watykanie.
  W tegorocznej szopce bozonarodzeniowej sa postacie dwoch mezczyzn z ktorych jeden jest nagi. Czy to zapowiedz zydomasonerii koscielnej uznania zwiazkow jednoplciowych przez Franka?

 260. NyndrO said

  Ale mam fuksa.

 261. VA said

  Boże Narodzenie w Watykanie – szopka 2017 roku.
  Szopka tegoroczna jest nieco szokująca, ale może o to chodzi.

  Odkąd papież Jan Paweł II wprowadził na Placu sw. Piotra w Watykanie szopki, zawsze co roku były rózne. W tym roku tematem są bergogolskie kapryśne dzieła miłosierdzia. Postacie z szopki sa w XVII-wiecznych neapolitańskich strojach.

  Ten straszny facet ukrywajacy się poniżej. Okazuje się, że jest gościem „odwiedzajacym więźniów”.

  „Nakarm głodnych”, „daj pic spragnionym”, „osłaniaj ubogich” i „odwiedzaj chorych” te sceny wygladaja niewinne.

  Ale scena „grzebąc zmarłych”, z obumarłym, białym ramieniem wychodzącym z pod przescieradła, to jest wyraznie przesadzone.

  Dzieciatko Jesus jest przykryte. Jezus wygląda jak martwy.

  Szopka Bozonarodzeniowa i choinki zostały oficjalnie odsłonięte i zapalone w Watykanie 7 grudnia o godzinie 16:30.

 262. Siekiera_Motyka said

  Ad. 258 – Moje oczy skupiły się na rekach tych „marionetek”.

  http://thecatholictraveler.com/christmas-vatican-2017-nativity-scene/

  Powinni mieć bez płciowe figurki by było PC … 😉

 263. Siekiera_Motyka said

  Ad. 140 – Nie 1988 a 2007.

  http://projectavalon.net/forum4/showthread.php?4468-Jack-Otto-and-the-NWO

  Otto „zmarł” w 2008.

Sorry, the comment form is closed at this time.