Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Czy dymisja premier Szydło ma podwójne dno?

Posted by Marucha w dniu 2017-12-11 (Poniedziałek)

Czyżby to był chytry plan Prezesa?

Efekt chyba został osiągnięty. Pani Premier, została bez pardonu wyrzucona z Rządu. Wielu ludzi się bulwersuje, wielu potrząsa głowami, wielu lamentuje…wielu się odgraża, że już więcej na PiS nie zagłosuje.

Pani Premier nie jest z mojej bajki, dla mnie za miękka, ale znów zbyt bardzo naciskała aby Polska wspierała komunistyczny Eurokołchoz. Zresztą nie podoba mi się, że pani Premier jest absolwentką organizowanych przez Departament Stanu USA szkoleń „The International Visitor Leadership”. Biorą w takich udział wyłącznie osoby, które według Amerykanów mają szansę w przyszłości zostać liderami w dziedzinach polityki, mediów czy biznesu.

Dodam, że w ten sposób szkoleni byli także Bronisław Komorowski, były prezydent Aleksander Kwaśniewski a także Donald Tusk, Hanna Suchocka, Kazimierz Marcinkiewicz i Mieczysław Rakowski…więc nie podoba mi się, że „liderów politycznych”, którzy mają służyć Polakom, szkoli się za granicą…

Ta cała „rekonstrukcja rządu” według mnie miała za zadanie wdrożyć bardzo ciekawy scenariusz na najbliższe dwa lata. Jak kiedyś zauważył bodajże poseł Wrzodak, że prezes z Żoliborza to mistrz politycznej intrygi, więc podejrzewam, że „wyrzucenie” premier Szydło ma swoje podwójne dno.

Jakie? Ano to bardzo proste…ponieważ prezydent PAD, strażnik żyrandola, zerwał się z łańcucha, że tak napiszę kolokwialnie, należałoby wdrożyć plan B, czyli odzyskać tenże żyrandol do pilnowania, który tak de facto od słynnego weta PAD-a jest poza zasięgiem Prezesa z Żoliborza.

Więc co należy zrobić? Ano wystrugać męczennika, albo bardziej męczennicę, która niczym Joanna D’arc odzyska Pałac z żyrandolem, Plan chytry, bo wymaga stąpania po gorącym gruncie nadużycia cierpliwości wyborców.

Wiem, że pani Premier była taka swojska, pachła domowym rosołem z grulami, albo krajanką makaronową własnego wyrobu… więc sympatie w Narodzie zdobyła. Teraz ta sympatia jest spotęgowana…za panią Premier wielu stanie murem, pamiętając to publiczne upokorzenie.

Polacy uwielbiają politycznych męczenników, więc oddadzą bez mrugnięcia swój głos na panią Szydło w najbliższych wyborach prezydenckich… pozbawiając tym niesfornego Adriana funkcji strażnika żyrandola.

Ale to nie jedyna pieczeń Prezesa upieczona na tym ogniu… Prezes pokaże publicznie, że nie kąsa się ręki, która żywi i nigdy już nie powtórzy błędu z przyjmowaniem „synów marnotrawnych” bez wymierzenia sprawiedliwej kary. Co najmniej publiczne paręnaście kijów na gołe dupsko za niesforność i niesubordynację… vide pan Ziobro, ten od tych „solidarnych rebeliantów”. A to czekało by PAD-a…

Czy tak się stanie? Czas pokaże… niemniej martwi mnie coś innego. Z perspektywy czasu zauważyłem, że nie można powierzyć pełni władzy jednej partii, a jeśli chytry plan Prezesa wypali tak się w końcu stanie. Ja nie mam zaufania do żadnych polityków, skumulowani w większości sejmowej w jednej opcji potrafią nawet sprowadzić obce wojska do kraju.

Dla Polski najlepszym paradoksalnie rozwiązaniem jest jak największa ilość partii kanapowych w Sejmie. Ponieważ tak jak z wieżą Babel, w swojej zaciętości jest szansa, że pomieszają im się języki i Polska nie będzie przechodzić z łapsk ruskich, do niemieckich, a potem do jankeskich… i odwrotnie. [Autor zapomniał o łapkach żydowskich… z nich nie wychodzimy od 300 lat – admin]

Poza tym wiecie… te główne partie mają swoje genesis w sławnej Magdalence, więc cudów się tutaj już nie spodziewam…

Plan jest chytry jak wspomniałem i może wypalić… o ile Prezes z Żoliborza nie rozpisze nowych wyborów… wtedy odczujemy efekt déjà vu… a to może być plan C, czyli powrót „złego policjanta”…

Trybeus
http://trybeus.neon24.pl

Komentarzy 47 to “Czy dymisja premier Szydło ma podwójne dno?”

 1. Marcin said

  Szybciej powstanie jakaś nowa magdalenkowa hybryda bo PiS już raczej sobie punktów nie poprawi,nawet przy stekaniu ojca dyrektora.

 2. NICK said

  Temat zastępczy.

 3. trybeus said

  Pan Gajowy…fakt, że zapomniałem o „łapkach żydowskich”, ale kumaci wiedzą, że za tymi wszystkimi łapkami, które przytoczyłem stoją te najważniejsze, żydowskie…;pozdrawiam i dziękuję za promocję w Gajówce…

  ——
  Pozdrawiam wzajemnie!
  Admin

 4. Lily said

  Jakos nikt nie zwraca uwagi na dlon pani
  ex-premierzycy. Te rozstawione paluchy.
  Zwruccie uwage,kto jeszcze w rzundzie i
  nie tylko to robi,a znajdziecie Panstwo odpowiedz.”Swiatem rzadza nie slowa,a
  symbole”,zapomnialam na ten czas,czyje
  to slowa.

 5. Ta dymisja ma popiątne dno. Cały ten ychni rząd to dno. A ten mlaskaty pajac to dno wszystkich den. Wypiję do dna za całkowitą dymisję wszystkich kudłajów, ych pociotków, powujków i zdrajców lizidupskich. Niech się dymisjonują codziennie, aż do wyczerpania zapasów, do dna. Do dna!

 6. precel said

  Wielki Geniusz Strateg Jarosław Kaczyński i Geniusz Donald Tusk

  http://www.polskatimes.pl/artykul/171936,nowak-tusk-jest-dotkniety-przez-boga-wielkim-geniuszem,id,t.html
  Nowak: Tusk jest dotknięty przez Boga wielkim geniuszem

  Nasza Ojczyzna bogata w Geniuszy

  „Premier jest Mojżeszem, który przeprowadza nasz lud przez Morze Czerwone ku tej „zielonej wyspie”” Andrzej Halicki, TOK FM. „Tusk jest dotknięty przez Boga wielkim geniuszem” Sławomir Nowak. a dzisiaj: „oddajemy królowi, co królewskie . A jest nim Jarosław Kaczyński i nie ma co do tego wątpliwości”

  wolnosc24.pl/2017/10/08/jaki-jaroslaw-kaczynski-jest-najwazniejszym-politykiem-oddajmy-krolowi-co-krolewskie/

  http://nonsensopedia.wikia.com/wiki/Sławomir_Nowak

  Szewczak wielki antybankster
  wpolityce.pl/polityka/371364-szewczak-o-zmianie-na-stanowisku-premiera-mysle-ze-jest-to-pierwszy-etap-rekonstrukcji-przeprowadzony-z-klasa-i-kultura

  poseł spiewa prezesowi telewizji polsat
  wpolityce.pl/media/371379-polsat-konczy-25-lat-gala-urodzinowa-w-teatrze-wielkim-na-widowni-min-andrzej-duda

  Duda oklaskuje ubeka
  http://www.media.wplm.pl/pictures/825/upscale_True/path/2017/12/11/825/360/70e181425fac4230b70f3c9945e9025d.jpeg

 7. VA said

  Rządy Żydów w Polsce – Mateusz Morawiecki … cham li tylko, czy także agent WSI – ZWOP O. we Wrocławiu, czyli czy się Żydzi na nas szykują
  http://kekusz.pl/2016/02/rzady-zydow-w-polsce-mateusz-morawiecki-cham-li-tylko-czy-takze-agent-wsi-zwop-o-we-wroclawiu-czyli-czy-sie-zydzi-na-nas-szykuja/

 8. Joannus said

  Wywody autora oparte na własnych domysłach, z założeniem iż głównym rozprowadzaczem jest bliźniak.
  Gdybać każdy może, trochę lepiej trochę gorzej.

 9. Re: 7 Joannus…
  Prosze zwrocic uwage nie na „rozprowadzajacego” ale na rodzaj doktryny, tj. jej kierunku…I „zrodla”…
  ========================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 10. Jadwiga said

  Czy ustępujący rząd dostanie odprawę? Widmo rekonstrukcji wciąż krąży, nawet nad nowym rządem.- czy to odpowiedzialne działania, czy zabawa?

 11. Joannus said

  Ad 8
  Władzy na dobrą sprawę nie posiada sprawujący ją, a ten co jej udziela sprawującemu.
  A wierzyciele to niby kryją się w kącie czekając na ruchy machających językami i rękami marionetek na arenie politycznej.

 12. AlexSailor said

  Takie dno ma dymisja rządu moim zdaniem.
  To był główny powód rekonstrukcji:

  http://www.wiocha.pl/1481099,A-przyjbali-sie-do-osmiorniczek…fakt-nie-bylo

  Pewnie mało kto w to uwierzy.
  Błąd.
  Po prostu karpiowe.

 13. Maverick said

  Czyżby podstawienie nam Morawieckiego miało doprowadzić do ogromnego zadłużenia Polski. Najpierw jako enkawudziści wpijali ślepe posłuszeństwo komunizmowi, mordując blisko 1 850 000 Polaków już po zakończonej II wojnie światowej lub przyczyniając do zsyłek na Syberię, wiele zostało zmuszanych do niewolniczej pracy karnej w kopalniach, przy odbudowie miast, w kopalniach uranu w Kowarach etc. nasłani do nas poprzez Stalina enkawudziści czuli się ponad prawem i czują się tak do dzisiaj ponieważ okupują sądy ministerstwa i placówki zagraniczne, potem niby bronili robotników, a tak ich bronili że miliony musiało emigrować za chlebem, Stolzman vel Kwaśniewski nazywał to dobrodziejstwem, wszystko rozsprzedali za grosze wmawiając potrzebę inwestrów strategiccznych, lub sobie przywłaszczyli. Teraz w naszym imieniu chcą robić robić repolonizację banków, przemysłu i mediów, zamiast po prostu uświadomić Polaków aby nie kupowali mediów Michnika, czy niemieckich żydów. Tacy mądrzy ci PiS że odkupili jeden bank za więcej niż zarobili na wszystkich poprzednio sprzedanych poprzez anty-polaków jak Cimośki, Balcerowicze, Buzki, Rakowski, Bielecki czy największy z tych idiotów Tusk, który nawet LOT chciał sprzedać za grosze. Zamiast odkupować znacznie łatwiej zmusić ich do bankrupcji ale do tego jest potrzebna świadomość narodowa, która stale i konsekwentnie jest zwalczana.

  Morawiecki pod pozorami nakręcenia koniunktury zadłuży nas u żydowskich banksterów i to będzie gwoźdź do naszej trumny. Z tych długów nigdy się nie otrząśniemy jak Grecja. Znacznie łatwiej dać Polakom ulgi na rozpoczynanie biznesów, zwolnienie z ZUS na pierwsze trzy lata, a my sami bez zadłużania wymyślimy nowe biznesy. A tak swoją drogą coraz więcej ludzi z forsą osiedla się w Rosji, własnie znany amerykański bokser Floyd Mayweather zaczyna się ubiegać o obywatelstwo rosyjskie i tak chce że względu na niskie podatki inwestować miliony zarobione na boksie.

  https://l.facebook.com/l.php?u=https%3A%2F%2Fwww.youtube.com%2Fwatch%3Fv%3D5DCIXDq_R-c&h=ATNCan9dkVMiyeViaq5gTu_0jKocHl6aRfSmK7Vtb1OmQqFLbITbPZLqnGTGMGNZEVDsU1y0jnZfYJWGeaYeY1UPPqou8KnFrJPKE6_3bv0XcIG5kbYpNuZLgLxnzUCkWs5aQljI9TSymyq7SDP8GthB5EZaFA3WGAq774pFEXZ8ZRZeo7lNJyJ1m6faRkNIAh63Xs6IlnY9eYOWrXdX1ECENTxzLFYLaPsyIgVSINGzupK6Y97PLvTTPlebnvscAmTJqq7jwcQbeNzj4SUVK0JXUxh32mP9eQ

 14. RomanK said

  No panie Autorze….to zarzucenie Planu Wielkiego Wschodu i UE..i poczatek jej konca.
  W USA trwa rozprawa z Neoconami i czec z nich zmienia obozy..przenoszac zsie do Szkotow…
  A ci welasnei w Polsce rozpoczynaja nowy Projekt Miedzymorza….
  POtwierdzil to dzis pan Friedman George z Austin Szef Stratfor, ktory patetyczne zapowiedzial.

  Cyt”…..to jest poczatek wielkosci Polski…. ”
  Koszty zaplaca mNiemcy placac Polsce reparacje….. za ktore Polska stanie sie „potega”….
  Radze pochylic sie nad tym:

 15. Re: 14 RomanK
  No Panie Romku, od zakonczenia II zydowskiej wojny swiatowej niejeden „fridman” zapowiadal swietlana przyszlosc Polski I…zazwyczaj „obywateli” zamieszkujacych PRL I potem RP… To stara zydowska „muzyka”…
  I jak Pan sobie wyobraza wolna, niepodlegla I suwerenna Polske z calym zydowskim „parch-lament-bzdrem” I „kneSejmem???”…ktory tylko czeka na „kase”, bo prawie wszystko sprzedal, zrujnowal, sprywatyzowal…za wyjatkiem „gojowskiego bydla podatkowego???”…
  A bajke o Miedzymorze z zydami na czele, to moze sobie Pan wlozyc miedzy papier toaletowy, a papier do pakowania…rowniez i innych zydowskich bajek…
  ===========================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 16. jaja said

  Konkluzja PCRobertsa obecnych wydarzeń w przedostatnim artykule opublikowanym na jego webiste jest zastanawiająca. Czyżby aż tak było źle? Kurnik jak sierotka zostawiony lwom na pożarcie. Az zal serce sciska, ze sieroca dola zagląda im w oczy zamiast glorii na wyżynach Wieży Babel.

  ” Obecnie okazuje się, że przemoc Waszyngtonu ustawiła Amerykę przeciwko Rosji, Chinom, Iranowi i Korei Północnej. Waszyngton przeliczył się.

  Prezydent USA Trump w poszukiwaniu ochrony w Izraelu przeciwko swojemu własnemu rządowi, ponownie rozpalił arabską wrogość wobec Izraela i Stanów Zjednoczonych.

  Teraz Izrael jest sam, broniony tylko przez Waszyngton, któremu jego własna głupota wykreowała potężnych wrogów.

  Waszyngton okazał się niezdolny do przywództwa. Rosja, Chiny oraz Iran udowodniły, że są zdolne do przewodzenia, coraz wyraźniej z dnia na dzień staje się to widoczne, że mają dość Waszyngtonu.

  To już czas, aby Amerykanie mieli dość Waszyngtonu, jego kłamstw i nadużywania władzy.”

 17. Kwiecista said

  Pan Jasiek z Toronto (15) nie zrozumiał sensu komentarza pana RomanaK.
  Warto było odtworzyć link podany na zamieszczonym obrazie i poczytać.
  https://jozefbizon.wordpress.com/2017/02/10/polske-obowiazuje-umowa-stowarzyszeniowa-ue-z-izraelem/

  Wówczas komentarz pana RomanaK jest w pełni prawidłowo zrozumiany.

 18. Re: 17 …(…)
  A przepraszam, z kim mam przyjemnosc???…
  =======================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 19. Pinxit said

  Jest trzech takich geniuszy zydowskich z Wegier: G. Soros, G. Friedman i Borys Johnson, obecnie minister d/s zagranicznych UK.
  Cala trojka mi bardzo imponuje.

  Milosc Georga Fiedmana do Polski pochodzi prawdopodobnie od przyslowia, ktore ktos mu podsunal : ‚Polak, Wegier dwa bratanki..’
  George Friedman wyznaczyl nam role mocarstwa w Europie pod warunkiem, ze Polska pobije i zwyciezy zarowno Rosje jak i Niemcy za jednym zamachem.. A wtedy Anglia i Francja moga nam nagwizdac. Ale najpierw musimy poprowadzic kraje Europy przeciwko krajom Europy a nastepnie przy pomocy tych krajow napasc na Rosje.
  Mysle, ze to znakomity pomysl. Dawno nie bylo wojny w Europie, wiec wreszcie cos sie w koncu bedzie dzialo.

  Zawsze myslalem, ze nigdy niczego sami nie wymyslimy. Potrzebujemy zamorskich fachowcow, zeby nam podpowiadali co mamy robic.

  Poland should lead countries against Germany and Russia – YouTube

  Poland Challenges the European Identity | George Friedman Interview – YouTube

  #Minela20 George Friedman on Trump in Poland and Intermarium – YouTube

  Polska będzie potęgą – George Friedman – YouTube

 20. Kwiecista said

  Ad Jasiek z Toronto.
  Nieważne kto. Ważne jest jaką informację podaję. I tym się trzeba zająć.
  Nie można tego lekceważąco traktować.

 21. Re: 20 (….)
  Nie interesuja mnie pana(I) informacje I sila rzeczy nie zamierzam sie „takowymi” interesowac…(zwlaszcza, ktore pochodza z niewiadomego zrodla przez nieznanego zapodajacego)…
  A ponad to, p. RomanK nie potrzebuje takich „kwiecistych” anonimowych adwokatow…
  Chyba sie rozumiemy???…
  =========================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 22. Kwiecista said

  Nie zupełnie się rozumiemy panie Jasiek z Toronto.
  W informacji pod podanym linkiem podane są źródła, które każdy może sam sprawdzić i na tej podstawie ocenić wiarygodność informacji, a nie na podstawie tego kto to pisze.
  Znani i uznawani bardzo często podają lipę, bez podania źródeł na tą ich lipę.

 23. Re: 22 (…)
  Nie mam nic do dodania…anizeli we wpisie 21, wiec prosze jeszcze raz sobie przeczytac i przed lustrem glosno powtorzyc…
  =======================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 24. Isreal said

  „Autor zapomniał o łapkach żydowskich…” , takich rzeczy nie zapomina się ….

  raczej 😉

 25. Bogaty Miś said

  Jeśli JK zrobił tak aby skumulować sympatię wyborców dla BSz w nadchodzących wyborach prezydenckich, to znaczy, że zna sie na rzeczy. Ale oznaczałoby to, że szabesgoj Duda, który ma na pieńku rzekomo, z Macierewiczem, oraz Żyd Morawiecki, który też Macierewicza nie kocha podobno, nie są po myśli Kaczyńskiego. Więc albo to wszystko jest czysty teatr dla frajerów, albo Kaczyński utrzymuje się na powierzchni ze związanymi rekami.
  Za teatrem dla frajerów, przemawia fakt, że Kaczyński toleruje że Piskorski siedzi w więzieniu bez wyroku i aktu oskarżenia nawet. Na tyle rąk związanych, aby go wypuścić to JK nie ma. A to jest kpina z idei prawa i sprawiedliwości. Więc mamy teatr dla frajerów, a JK jest szabesgojem, albo nawet Kalksztajnem.

 26. RomanK said

  Panie Jasiu..nie pij pan tego..a jak juz pan musi..niech pan sie powstrzyma od pisania:-))))

  Sprawdzanie sikaniem holnego..tyz metoda ino ,ze …starsznie portki smierdzom:-)))

 27. RomanK said

  Panie Pinxit…z zasady nie ucze uczonych..ale to nie Friedman wymysll Wielka Polske… moze najstarsi Gajowkowicze , wtedy jeszcze Ciemnogrodzianie przypomna sobie, kiedy rzetlumaczylem i pokazalem polskojezycznym mediom Polonijnym i polskim -artykul pana Geberta aka Warszawskiego..jaki ukazal sie w bardzo wplywowym periodyku Moment wydawanm w Nowym Yorku…zydowskim oczywiscie -zatem przez Polakow nieczytanym z zasady.
  Wtedy jeszcze ptaszki nie spiewaly w Austin o Globalnym Instytucie a pan Friedman mial skromna posadke politologa i zwyczjana stanowa uniwersytecka pensyjke…
  Granty przyszly zaraz po tym jak zapadly decyzje o „wielkiej Polsce”…dokladnei kiedy rozrysowano z grubsza Fundamenty tego Projektu… na dzialce Jaruzelskiego i Koszczaka..i za pieniadze pana Rockefellera z wpisem na polska hipoteke…
  Wtedy tez w Polsce pokazal sie i zczal robic zawotna kariere pan Lejba FOgielman,,najlepiej ubrany adwokat i lew salonow….potem pokazywali sie inni nadzorcy..ostatnio pan Isi…i kolacja..na ktora jako kobiete i gojke nei zaproszono pania Szydlo…WOgoel kobieta nei moze brac udzial w minjan..stad dobra zmiana.
  Niedawno ten artykowl ktos przypomnial na Neonie..zatem tam chyba jest..nawet w szybkim tlumaczeniu, z potknieciami….ale to tylko informacja dla tych co sie im chce.

 28. Siekiera_Motyka said

  Ad. 27 – No dobra Panie Romanie, pomagamy w nauce

  http://macgregor.neon24.pl/post/112475,marzenia-konstantego-geberta-ps-dawid-warszawski

 29. Siekiera_Motyka said

  „We the people”

  http://www.upadeknarodu.cba.pl/jew2.html

  Dla przypomnienia roku 2012

  .https://www.youtube.com/watch?v=hRLVHCNpsQo

 30. Anastazja said

  Kissingerowi sie wymknelo ze “za 10 lat Israela moze nie byc” i teraz widac realizacje tego planu. Trump uznal Jerozolime za stolice Israela. Po IIWS zydy robily zydom pogromy (n.p. w Kielcach winni byli ponoc Polacy) by zmusic ich do emigracji do Israela. Teraz Arabowie beda przepedzac ich do Polin. Jesli przywioza do Polin swoje atomowki i nakradzione pieniadze to bedzie to potega, ale niezbyt dlugo.

 31. CzesiekZWolomina said

  Panie Jasiek z Toronta, pan RomanK jest posiadaczem krysztalowej kuli kupionej w N. Yorku u Macy’s, ktora dodatkowo poleruje codziennie, a pan gdzie swoja nabyl? W Toronto 1 dollar store?

  Tytul artykulu – faktycznie dymisja Zydlo jest podwojnie denna, ale widac ze na szkoleniach w departamencie stanu usraela nie powiedzinao jej ze nama-szczenie rabina to uwertura do dymisji.

 32. Pinxit said

  27
  RomanK
  Nie o to chodzi kto i co wymyslil. Bo nad wielkoscia i upadkiem Polski pracuja juz cale pokolenia i wiekszosc szkolnych podrecznikow.
  Mnie zafascynowala metoda jaka Polska moze osiagnac potege.
  Zdaje sobie sprawe ze G. Friedman ma wieksze pojecie o Polsce nic Obama, Trump czy McCain razem wzieci.
  Mnie interesuje koncepcja „porwania narodow Europy i wspolnej napasci na Rosje”.

  Bo zeby „porwac” kraje Europy trzeba przede wszystkim zyc z nimi w zgodzie albo przynajmniej zaimponowac , bo ja wiem: ekonomia, armia, uzbrojeniem, kultura, dyplomacja…
  Tymczasem jestesmy skloceni z Unia, Francja nam sie nie podoba, Niemcy nam sa winne 60 miliardow dolarow i nie chca dac, Anglia juz sie nie raz sprawdzila, ze za Polska nie pojdzie w ogien, Wlosi nas elegancko lekcewaza, bo lubia Rosje, Austria zawsze wolala Ukraine, znaczy sie Galicje, od Polski, Czesi niedawno powiedzieli, ze do Polakow nie mozna miec zaufania bo podobno my zawsze ‚noz w plecy’ – nie wiem o co chodzi: czy o Zaolzie, czy 1968 czy moze o gazociag; Ukraina nawet jesli sie zgodzi to bedzie chciala za to pol Polski, Litwaki nas bardzo nie lubia, a Hiszpania nam nie moze zapomniec Samosierry, a Francja Mistrali i caracalli a takze rafaeli.
  Z bronia tez mamy problemy bo nam Merkelowa sprzedala 40-letnie czolgi Leopardy, przemalowane na zywszy kolor, Amerykanie sprzedali nam zlom z Iraku i do tego wlasnie system Patriot sie nie sprawdzil w Jemenie. Arabia Saudyjska tez zakupila szmelc i … patriot nie zadzialal jak w Jemenie wystrzelili rakiete. Kupilismy tez od USA mysliwce F-35, ktore nie lataja i nie strzelaja ale nie wiem, czy pierwszy transport dotarl juz do Polski.
  Generalow i w ogole wojsko wykonczyl nam historyk Macierewicz; no i jak zakupimy reszte junku i zaplacimy za wszystkie zamowienia to nam nie zostanie nawet na 500+.
  No i moze sie zdarzyc, ze USA nam obieca przyjsc z pomoca, taa jak obiecali Kurdom w Iraku, banderom na Ukrainie a w Syrii obiecali zwalczac Panstwo Islamskie. I okazalo sie, ze Amerykanie bez pomocy Rosji nie byli w stanie nawet wystrzelac tych konwojow bojowych na pustyni w Syrii, ktore tak wesolo przemierzaly pustynie w bialy dzien i z piesnia na ustach.
  Widac Amerykanie sie ich wystraszyli, bo jihadysci mieli bron…amerykanska.. kazionna z Iraku.
  No to zastanaiwm sie kogo pan Friedman mial na mysli jak proponowal „porwac za soba kraje Europy” i ruszyc na Moskwe – a potem oglosic Polske potega nie tylko Europy.

  US F-35 Reportedly Starts to Crumble in Okinawa in ‚Routine Training…

  https://sputniknews.com/us/201712051059720600-us-stealth-fighter-training-flight-panel/

 33. Boydar said

  „… Niemcy nam są winne 60 miliardów dolarów …”

  to taką Pan dostał ostatnią instrukcję ? A może się potargujemy ?

 34. Marucha said

  Nie ma co się przeanalizowywać na śmierć.

  P. Friedman powiedział Polakom to, co bardzo spodoba się każdemu polskiemu idiocie, nie mającemu żadnego kontaktu z rzeczywistością ani pojęcia o świecie – oraz obdarzonemu zerowym samokrytycyzmem.

 35. Boydar said

  https://sjp.pwn.pl/sjp/kazionny;2470392.html

 36. Maverick said

  Friedman po prostu chce aby Polacy i inni Słowianie wykrwawili się wzajemnie, podpuszcza nas jak kiedyś podpuszczali do powstań a potem za grosze wykupili majątki ziemskie polskiej magnaterii skonfiskowane poprzez Cara . KOR i ruch Solidarność tez był poprzez nich kontrolowany, nie zapominajmy że to oni rozpijali Słowian na borg w swoich karczmach. Wykorzystując uzależnionych od alkoholu. Wszędzie gdzie byli Żydzi od Babilonu, do Egiptu czy Polski przyczyniali się do upadku tych cywilizacji.
  Komunizm to też ich dzieło, to oni stoją za pedofilią w Hollywood, promocją genderyzmu i demoralizacją gejowską.

 37. Re: 26 RomanK
  Panie Romku, no I po co mi (nam) Pan „d..pe szkli” zydowskimi rzygowinami ???…
  Zydowskiego gowna juz nie da sie „polukrowac”…Smierdzi na odleglosc…
  Nie ma i nie bylo i nie bedzie „dobrych” zydow.. byli, sa i beda slugami samego diabla…
  I musi to do Pana swiadomosci wreszcie dotrzec, czy sie to Panu podoba czy nie..
  =========================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 38. Kwiecista said

  Panie Jasiek z Toronto.
  Żydzi czytają wszystko, a pan wie lepiej bez czytania tego co podano pod 17.
  No to jak pan chcesz wygrać z Żydami bez zapoznawania się z faktami?
  Jeśli panu fakty nie odpowiadają to tym gorzej dla faktów i dlatego nie zamierza pan zapoznawać się z faktami?

 39. RomanK said

  Panie Jasiu..chce pan zaklinac rzeczywistsc..prosze..ale sam..no….. z kolesiamy…mnie niech pan do tego nie zaprasza. Zajety jestem:-))) na odloty nie mam ani ochoty, ani czasu.

 40. Choler said

  „Pani Premier, została bez pardonu wyrzucona z Rządu. ….”

  CO???? Co Trybeus pisze???

  Beata Maria Szydło i z domu Kusińska (ur. 15 kwietnia 1963 w Oświęcimiu) – polska polityk i samorządowiec. Posłanka na Sejm V, VI, VII i VIII kadencji, od 2010 wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości. Prezes Rady Ministrów od 16 listopada 2015 do 11 grudnia 2017, wiceprezes Rady Ministrów od 11 grudnia 2017..

 41. RomanK said

  Panie Gajowy…toc to prawie 200 lat temi wieszcz pisal…Bo ciebie Polsko blyskotkami ludza, pawiem narodow bylas i papuga…mysli pan … ze z papugi i pawia mozna zrobic lwa i tygrysa???
  W pqamietnych latach , gdzy Jelcze byly nabite 200% plus..a pogoda polska….wpuszczaly do nich kondduktorki o urodzie nazwijmy to niekonkursowej….Czekajacych na utobus na przystanku bylo zawsze pare razy wiecej niz miejsc ..zatem opracowalem metode….
  _ przemawialem do pani Konduktorki – Pani Sliczna….co dawalo mi przewage nad reszta , bo wszyscy otwierali geby…to powdowalo, ze stawalem oko w oko…z zaskoczona konduktorka , ktora powidala [-prosze niech pan wsiada…..i zaraz ryczala ……a Wy Chamy K..wa, gdzie sie pchacie….!!!!!
  NO widzi pan ?? co sie zmienilo to troche wiecej autobusow:-))))))

 42. RomanK said

  Panie Choler…….wygrzebal pan…. Kusinska…..aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa……
  Panie ja sie nazywam Kafel..odrzuc pan kaf……niewazne , ale wiesz pan co to znaczy EL..llllllllll w hebrajskim?????
  Na kolana..panie cholera…na kolana……..:-))))))))))

 43. Choler said

  Panie Romanie, chodzilo o cos innego ( wiceprezes Rady Ministrów od 11 grudnia 2017 – a nie „wyrzucona ” )

  Kusinska czy nie Kusinska… Panie Romanie! – jako autor Spotwarzonej Przeszlosci Pan wie doskonale, ze Kusinska czy Kusa czy Maliñska male ma znaczenie, bo to tylko nazwisko jej ojca, który to ojciec potrzebowal albo nie potrzebowal splodzic ją z jakas szytufką albo z inną nieszytufką..

  To tak na spokojnie… zakladam zawyczaj, ze jak Pan cos pisze to ma to sens. Ma?

 44. RomanK said

  Owszem… :-)) ale wie pan nei mozna bez patosu…a wyrzucona…to prawie ,jak porzucana….a to prawie wzgrdzona i podeptania…widzi pan -budujemy emocje ..a emocje prowadza do momentum…….tragedia klasyczna w polskiej komedii:-))))politycznej:-))))

 45. Choler said

  Porzucona, wzgardzona… a mimo to… Wicepremierka 😉

  Zmiana w ekipie na pólmetku to normalka w sterowaniu lemingostanem.

  A Morawiecki ma swietlana przyszosc… no nie?

 46. Re: 38 („kwiecista”)…
  Ja nie prowadzilem, nie prowadze ani nie zamierzam prowadzic zadnej wojny z zydami I nie przypominam sobie takiego faktu. (to po pierwsze).

  Po drugie, zajmuje sie ujawnianiem lichwiarskiego procederu, ktory jest uprawiany przez zydow, podobnie jak I oglupianiem I oszukowaniem nie-zydow.
  Po trzecie: w jaki sposob mozna lubic zydow, jesli za kazdym skandalem politycznym czy finansowym najczesciej stoja I sa ich kreatorami???

  Po czwarte moj panie (pani), nie mam zwyczaju zajmowac sie wskazowkami zapodawanymi przez nieznana (nowo piszaca) osoba tutaj w Gajowce.

  Po piate: Jesli dla pana (pani) zapodawane fakty dotyczace zydow sa az tak wazne, to prosze zalozyc anty-zydowska partie czy stowarzyszenie I samemu sie zajmowac… I dlatego grzecznie zapytalem: „A z kim mam przyjemnosc???”
  Jesli nie chce sie pan(i) przedstawic, to czy ja musze miec na uwadze pana(i) sugestie? Absolutnie nie z prostej przyczyny: jest pan(i) dla mnie niewiarygodny, czyli zero zaufania…

  No i to wszystko…
  ======================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 47. Kwiecista said

  Panie Jasiek z Toronto.
  Pod 17 został podany link (jako uzupełnienie komentu 14 pana RomanaK) do opracowania wykonanego przez konkretną podpisaną pod tym osobę.
  Kwiecista wskazała tylko link jako uzupełnienie tego co zamieścił pan Roman, bo ten fragment obrazu pod 14 jest stamtąd wzięty. Pana RomanaK pan Jasiek przecież zna.

Sorry, the comment form is closed at this time.