Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Premier Morawiecki. „Nowe otwarcie” w stosunkach polsko-żydowskich?

Posted by Marucha w dniu 2017-12-12 (Wtorek)

Jeszcze jesienią roku 2015 nazwisko Morawiecki większości Polaków nie mówiło niczego. Jedynie wąska grupa pasjonatów historii najnowszej kojarzyła lidera Solidarności Walczącej, Kornela. Teraz jego syn, Mateusz, pokieruje pracami polskiego rządu. I to nie mając własnego politycznego zaplecza.

Nowy premier jest postacią tajemniczą i zagadkową. Jedne doniesienia wskazują, że to człowiek rodzinny, pobożny i kochający Polskę; inne łączą go z wielką światową finansjerą, „Sową i Przyjaciółmi” oraz izraelskimi lobbystami. Wszyscy jednak zadają sobie to samo pytanie: dlaczego prezes PiS postawił właśnie na Morawieckiego?

Czy odpowiedzią może być duże natężenie zdarzeń związanych zarówno z osobą nowego premiera, jak i z relacjami polsko-żydowskimi?

W niewielu krajach świata premierem nie jest lider partii, która wygrała wybory. Ciężko również znaleźć państwo, w którym rządząca formacja zmienia cieszącego się społecznym zaufaniem szefa rządu. W końcu jest na świecie tylko jeden kraj, w którym mogło dojść do zmiany premier mającej syna księdza na premiera mówiącego o chęci rechrystianizacji Europy – a o takich marzeniach mówił Mateusz Morawiecki w pierwszym wywiadzie udzielonym po nominowaniu go przez kierownictwo PiS na stanowisko premiera. W wywiadzie – co warto podkreślić – udzielonym Telewizji Trwam.

Gdyby 10 lat temu jakiś polityk rozpoczął rządy od wizyty w toruńskiej stacji i mówił o chrześcijaństwie, to spotkałby go lincz. Być może nawet utraciłby szanse za stworzenie gabinetu. Dziś jednak czasy są inne i tylko stosunkowo marginalna partia – Nowoczesna – atakuje z tego powodu nowego premiera.

Mateusz Morawiecki to człowiek-mieszanka, szczególnie życiowych losów oraz poglądów, z jednej strony zupełnie dla europejskich liberalnych salonów i światowej opinii publicznej nieakceptowalnych, z drugiej zaś… pożądanych.

Najlepszym przykładem owych sprzeczności jest podejście nowego premiera do swojego „konika” – gospodarki. Morawiecki to były prezes dużego banku, czyli człowiek z pierwszej ligi europejskiej finansjery, który ma… niejednoznaczne podejście do kapitalizmu i wierzy raczej w „błogosławione” działanie silnej obecności państwa w gospodarce niż w mechanizmy rynkowe.

Media związane z PiS podkreślają deklarowany słowem i hojnym czynem patriotyzm Morawieckiego. Nowy premier jako młody człowiek w latach 80. angażował się w walkę z komunizmem. Był wtedy kilkakrotnie zatrzymany, a nawet pobity przez „czerwoną” bezpiekę. Później kierowany przez niego bank ofiarował pieniądze na badania DNA Żołnierzy Wyklętych na Łączce prowadzone przez prof. Szwagrzyka, kiedy żadne oficjalne instytucje nie chciały wesprzeć tej akcji – pisze na swoim blogu Igor Janke, podając przy tym dowody na pobożność nowego premiera.

Dowody te (jak chociażby piątkowa wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych) nie stanowią jednak dla nowego szefa rządu przeszkody w popieraniu handlu w niedzielę czy krwawego „kompromisu aborcyjnego”. Ta ostatnia sprawa upodabnia nowego, rzekomo „katolicko-patriotycznego” premiera do starej, rzekomo „katolicko-patriotycznej” premier, która mimo deklarowanej wiary w II czytaniu projektu „Stop Aborcji” zagłosowała za jego odrzuceniem, a przez dwa lata rządów nie zmieniła dzieciobójczego prawa.

Skoro więc między politykami nie widać wyraźnych różnic, to czemu służyć ma zmiana na stanowisku szefa rządu – szczególnie, że sam Mateusz Morawiecki wprost określił swój gabinet jako gabinet kontynuacji?

Zmiany na arenie międzynarodowej?

Zanim dowiedzieliśmy się kto zostanie nowym premierem w rządzie PiS, wpływowy polityk tej partii, Adam Bielan, wyznał, że jednym z elementów wpływających na obsadę stanowiska szefa rządu jest polityka międzynarodowa. Warto więc zastanowić się, co takiego zmieniło się w relacjach między różnymi państwami w ostatnich tygodniach, skoro efektem tego ma być wymiana polskiego premiera?

Cóż, nie wydaje się, by było to pogonienie żołnierzy Państwa Islamskiego z niektórych miejsc na Bliskim Wschodzie czy wzrost napięcia na linii Zachód-Korea Północna. Wydarzenia te nie wpływają bezpośrednio na Polskę.

Znacznie bliższy naszemu podwórku wydaje się jednak „odgrzany” przez Donalda Trumpa problem uznania Jerozolimy za stolicę Izraela oraz idący za tą decyzją wzrost nastrojów antysemickich na świecie.

W jaki sposób dotyczy to Polski?

Po pierwsze jesteśmy ważnym [? – admin] sojusznikiem [? – admin] USA w regionie. Po drugie, relacje polsko-izraelskie są bez wątpienia zażyłe, a za rządów Beaty Szydło politycy PiS byli częstymi gośćmi w Izraelu. Ponadto Polaków i Żydów łączy [? – admin] historia, a dzieli (?) problem roszczeń majątkowych wysuwanych pod adresem naszego państwa.

Nowy szef polskiego rządu został ciepło przyjęty przez Izrael. Nic dziwnego, wszak gdy tylko w Polsce zaczęły pojawiać się informacje o możliwej rekonstrukcji rządu, Mateusz Morawiecki wyznał, że ma żydowskie korzenie. Tuż przed ogłoszeniem zmiany na stanowisku szefa rządu internet obiegły zdjęcia ówczesnego wicepremiera w jarmułce na szabasowej kolacji u działającego nad Wisłą izraelskiego lobbysty Jonny’ego Danielsa, a tuż po ogłoszeniu kandydatury Morawieckiego zdominowany przez PiS Sejm zdecydował o przeznaczeniu… 100 mln zł na prace konserwatorskie na Cmentarzu Żydowskim w Warszawie.

Już 8 grudnia Żydowska Agencja Telegraficzna (Jewish Telegraphic Agency) – a więc medium poważne i istotne dla społeczności żydowskiej na świecie – w swoim internetowym serwisie pisała: „Polska powołuje byłego bankiera o żydowskich korzeniach na premiera”, ilustrując artykuł zdjęciem Mateusza Morawieckiego, Jonny’ego Danielsa i kilku innych osób obecnych na wrześniowej uroczystości wręczenia nagród im. Antoniny i Jana Żabińskich. Właśnie wtedy ówczesny wicepremier powiedział o swoim pochodzeniu.

W kategoriach przypadku nie należy też raczej rozważać wizyty nowego premiera w Telewizji Trwam. Gdzie bowiem ocieplać w oczach wyborców PiS wizerunek polityka pokazującego się z izraelskimi lobbystami, jeśli nie w medium przez lata oskarżanym o antysemityzm? Szczególnie, że ojciec Tadeusz Rydzyk wyraża się o Żydach niezwykle ciepło – i to z wzajemnością! Redemptorystę chwalił bowiem, wspomniany tu już kilkukrotnie, Jonny Daniels.

Postawienie na Morawieckiego może być więc czytelnym sygnałem Jarosława Kaczyńskiego dla świata finansów i decydentów międzynarodowej polityki. Polska PiS z jednej strony otwiera się na rynki finansowe, z drugiej zaś wybija z rąk argumenty organizacjom lewicowy oskarżającym nasz kraj (szczególnie po Marszu Niepodległości) o antysemityzm, chce nowego otwarcia w stosunkach z żydowskimi lobbystami, mającymi wobec Warszawy roszczenia materialne oraz pragnie zacieśnia stosunków z Izraelem i ich (oraz naszym) najbliższym sojusznikiem – USA.

Być może Jarosław Kaczyński zamierza z pomocą Mateusza Morawieckiego udobruchać niektóre grupy interesów, a poprzez postawienie na czele rządu człowieka „bardziej ich”, niż Beata Szydło, osłabić siłę działania swoich wrogów lub umożliwić dialog oraz poruszenie spraw, których załatwienia domagają się lobbyści.

Przekonał Kaczyńskiego do wizji „szklanych domów”

Niewykluczone też, że na sukces Mateusza Morawieckiego wpływ mają jego osobiste cechy. Jarosław Kaczyński nigdy nie ukrywał, że gospodarka to dla niego czarna magia. Tymczasem Morawiecki to w tej dziedzinie specjalista, a przy tym nie liberał, a więc w oczach prezesa PiS człowiek godny zaufania.

Morawiecki to więc wybór niemal idealny – może stworzyć Kaczyńskiemu socjalno-centralistyczną Polskę, osłabiając przy tym ostrze międzynarodowych ataków. Ma jednak także wady. Kierowanie bankiem – w „prawicowym internecie” już określone mianem „banksterskiej przeszłości” – w oczach polityków i części wyborców PiS pamiętane jest raczej jako powód do nieufności.

Tą zaporę można jednak przeskoczyć, próbując wytłumaczyć ją elektoratowi. Wyborcom PiS z pewnością trudniej będzie przejść do porządku dziennego nad faktem, że Morawiecki zasiadał w Radzie Gospodarczej przy premierze Donaldzie Tusku (od 2010) i mógł nawet zostać ministrem w rządzie PO-PSL, o czym świadczą nagrania z jego udziałem z „Sowy i Przyjaciół”. Obecny pupil Jarosława Kaczyńskiego doceniał tam bowiem działania… ekipy Tuska, a z politykami Platformy Obywatelskiej rozmawiał o poważnych sprawach w bardzo serdecznej atmosferze. Jednak i ten kłopotliwy epizod medialni specjaliści „dobrej zmiany” przedstawią zapewne jako zaletę.

Czy więc premier powołany z powodu intrygujących „zmian na arenie międzynarodowej”, mający znajomych zarówno wśród skompromitowanych polityków, jak i wśród możnych bankierów, będzie w stanie prowadzić Polskę w duchu zapowiadanej przez siebie „rechrystianizacji Europy”? Czas pokaże, czy Jarosław Kaczyński postawił na dobrego konia. I dla kogo w rzeczywistości okaże się on dobry.

Michał Wałach
http://www.pch24.pl

Komentarzy 35 to “Premier Morawiecki. „Nowe otwarcie” w stosunkach polsko-żydowskich?”

 1. Wtorek said

  Morawiecki będzie rechrystianizował Europę poprzez dzieciobójstwo / aborcję.
  Prawdziwy praktykujący katolik pokolenie JP2.

  Autor artykułu sam się ze sobą nie zgadza

 2. Boydar said

  „… czy Jarosław Kaczyński postawił na dobrego konia …”

  Nie wygląda mi to na derby. Ten koń ma powieźć Kaczysława w określone miejsce i z określonym komfortem. I zawiezie.

  Demot poniżej nie ma związku z komentarzem

 3. Jerzy said

  „Postawienie na Morawieckiego może być więc czytelnym sygnałem Jarosława Kaczyńskiego dla świata finansów i decydentów międzynarodowej polityk|”.

  „Czas pokaże, czy Jarosław Kaczyński postawił na dobrego konia. I dla kogo w rzeczywistości okaże się on dobry.”

  A czy to czasem nie żydowski łącznik i prawdopodobnie oficer Mossadu, niejaki Jonny Daniels zdymisjonował Szydło i powołał na jej miejsce Morawieckiego, prawdopodobnie właśnie w trakcie tej słynnej jarmułkowej wieczerzy, tuż po której ogłoszono zmiany w rządzie, a nie żaden tam Banderosław, który na Nowogrodzkiej zrobił tylko polityczną zasłonę dymną?

  Wydaje się, że „naczelnik” nie miał tu nic do powiedzenia. Historia przeskoczyła go. Teraz mamy „namiestnika” Jonny’ego Danielsa.

  Nie wiem, może się mylę…

  Oby!

 4. NICK said

  „Ten koń ma powieźć Kaczysława w określone miejsce i z określonym komfortem. I zawiezie.

 5. Antymon said

  Morawiecki jako „superminister” i wicepremier przez 2 lata pokazał, co potrafi, i jeśli ktoś nadal wierzy choć w jedno jego słowo lub gest, to znaczy, że jest takim Polakiem, o jakich mówił Bismarck (zapytany, czy nie obawia się masowej emigracji Żydów z Wielkopolski w głąb Niemiec odpowiedział, że nie, bo takich frajerów Polacy to Żydzi nigdzie nie znajdą, tam mają eldorado).

  Gdy Morawiecki został powołany na ministra gospodarki, jego banksterska przeszłość budziła moje wątpliwości, ale przedstawione przez niego plany spodobały mi się. Krytykował poprzednie władze za zrobienie z Polski pół-kolonii, tj. kraju montowni i podwykonawców, i zapowiadał, że będzie to zmieniał. Będzie repolonizował, dekolonizował i odbudowywał gospodarkę narodową. Będzie wspierał polskie firmy, a zachodnim koncernom utrudni wywożenie z kraju setek miliardów dolarów. No, super.

  Minęły może dwa miesiące, gdy w jakimś portalu ekonomicznym przeczytałem wywiad, w którym Morawiecki bez ogródek deklarował swoje poparcie dla umowy TTIP. Umowa ta, która na szczęście nie weszła w życie, była wtedy negocjowana przez Unię Europejską w atmosferze skandalu, ponieważ osłabiłaby gospodarkę nawet takich krajów, jak Niemcy czy Francja, a Polskę z obecnej pół-kolonii przerobiłaby w jeden wielki Konzentrationslager Amazon. Polska, dzięki Bogu, nie mogła podpisać umowy TTIP samodzielnie, co nie zmienia faktu, że Morawiecki przygotował już wewnętrzne rozporządzenia, aby jak najszybciej wprowadzić ją w życie, i to z dodatkowymi, nieobowiązkowymi w UE klauzulami bardzo korzystnymi dla USA i bardzo niekorzystnymi dla Polski.

  Nie wierzyłem własnym oczom, tym bardziej, że tę umowę popierała również Platforma. W Europie Zachodniej ludzie masowo protestowali przeciwko TTIP, w Polsce protesty (bez medialnego wsparcia oczywiście niewielkie) zorganizował tylko Kukiz i… partia Razem.

  Okazało się, że Morawiecki uprawia bardzo perfidne, żeby nie powiedzieć talmudyczne, gierki. Na „pierwszej linii medialnej”, tj. w telewizyjnych wiadomościach, na pierwszych stronach gazet i portali przedstawiał się jako wielki „patriota gospodarczy”, który w kółko pokazywał na slajdach, jak to on odbuduje polską potęgę. Ten przekaz docierał do masowego odbiorcy. W bardziej wyspecjalizowanych mediach ekonomicznych Morawiecki prezentował natomiast swoje prawdziwe plany i działania (aby nie można mu było zarzucić, że kłamie albo coś ukrywa), ale o tym dowiadywali się tylko ci, którzy takie media śledzą, tj. najwyżej kilka procent wyborców.

  Szybko przekonałem się, że czyny tego człowieka różnią się o 180 stopni od jego deklaracji. Małe i średnie polskie firmy dusił kolejnymi obciążeniami i utrudnieniami, podczas gdy zachodnim montowniom dokładał do interesu po kilkadziesiąt milionów. Nie zrobił nic, żeby zahamować wywożenie kapitału z Polski. Miał sfinansować 500+ z podatku od zachodnich marketów, finansuje nowym długiem zaciąganym poprzez emisję obligacji (kilka dni temu „Gajówka” zamieściła świetny artykuł na temat prawdziwych planów Morawieckiego związanych z obligacjami). I tak dalej.

  A co do Radia Maryja, to niektórzy dyskutanci z Gajówki już dawno zauważyli, że Rydzyk to zagadkowy typ. Dziś mogę już powiedzieć z dużą pewnością, że jego radio (a raczej koncern medialny połączony z ruchem społecznym) zostało założone tylko po to, aby „uwierzytelniać” swoich: jeśli ktoś będzie się pokazywał u tak radykalnego „narodowego katolika” jak Rydzyk, to znaczy, że reprezentuje interes Polski, nie może być inaczej…

  Po ponad dwóch dekadach ciężkiej pracy Rydzyk wreszcie zrobił „coming out”. Najpierw zaprosił tam Danielsa i spółkę, kilka dni później przyjął Morawieckiego jako świeżo nominowanego premiera.

  No cóż … Czy można sobie wyobrazić bardziej udane rozpoczęcie święta Chanuki?

 6. Marcin said

  Normalnie sw. Mateusz. Jak on pięknie potrafi opowiadać…bajki a nazywanie judaizacji chrystianizacją bije wszystko już na głowę. Owieczki ojca dyrektora już mają tak mózgi zlasowane że nie wiedzą co się dzieje.

 7. Siekiera_Motyka said

  Ad. 5 – Świetna robota Panie Antymon. Roześmiał mnie Pan bo to prawda.

  „Po ponad dwóch dekadach ciężkiej pracy Rydzyk wreszcie zrobił „coming out”. Najpierw zaprosił tam Danielsa i spółkę, kilka dni później przyjął Morawieckiego jako świeżo nominowanego premiera.”

  Święta Prawda.

 8. KOJAK said

  OD 5 ANTYMON ! Rydzyk zagadkowy typ ? Wolne zarty ! To skompromitowany typ ktoremu juz nikt rozsadny nie uwierzy ! Jest wrecz wspoltworca kryminalnego ukladu rzadzAcego Polska ! Zawsze pcha Polakow w lapska zydowskich oszustow i zlodzieji ! Tak bylo z AJ-WAJ-ESEM tak jest bandyckim i kryminalnym PYYSSEM ! Wyrzucenie z Radia Maryja niezyjacego juz prof Wolniewicza mowilo juz wyraznie o jego bandyckich i plugawych geszeftach z zydowstwem a pozniej wyrzucenie prof Nowaka juz wyraznie mowi o tej kanali i bydlaku wycierajacym sobie morde Polska i Panem Bogiem ! Od kiedy bowiem Pan Bog pozwala klamac jak hitlerowiec i oglupiac wprost kryminalnie ludzi jak lajdak Rydzyk ! Nie pisze ksiadz bo prawdziwy ksiadz nie klamie i nie lze jak on !

 9. Siekiera_Motyka said

  Ad. 8 – Pan zbyt szybko czyta i nie kuma

  „Okazało się, że Morawiecki uprawia bardzo perfidne, żeby nie powiedzieć talmudyczne, gierki. ”

  Niczego innego nie można się spodziewać.

 10. Siekiera_Motyka said

  Nowe otwarcie

  https://scontent.flux1-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/23795091_2051820804833091_3335992151733025626_n.jpg?oh=7693d94a20e655ef7fa4174be2c5a5ee&oe=5AD4457D

 11. Siekiera_Motyka said

  More Morawiecki

  https://scontent.flux1-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/24067861_2051820888166416_6639727536510845564_n.jpg?oh=339193b53c6701c27a8381d2daeaadd9&oe=5AC9A7B2

 12. www.wandaluzja.pl said

  Magdalena Rubay, Mikołaj Wójcik, SZOPKA ZAMIAST REKONSTRUKCJI – Prezydent zaprzysiągł rząd w identycznym składzie, Fakt, wtorek 12 XII 2017, s. 1, 2.

  W dalszym ciągu BYDLĘTA KLĘKAJĄ, choć ten sam Fakt donosi, że Chrystus NIE URODZIŁ SIĘ W STAJENCE. Chodziło więc tylko o ZASTĄPIENIE Szydło Morawieckim, co ja nazywam RENESANSOWYMI PRAKTYKAMI WŁOSKIMI W XXI-WIECZNEJ POLSCE – może z racji SKONTROWANIA Historyka Architektury z Oxfordu BUDOWĄ Gotyckiego KREMLA przez Kazimierza Wielkiego ???
  48 godzin po UJAWNIENIU przeze mnie adresu Skarbca Łowczego Siedmiogrodu we Wrocławiu było Incognito polskiego rządu w Izraelu. Sprawę UJAWNIŁO nagrane przez CIA TRAFIENIE limuzyny Premier Szydło rosyjską rakietą pp, do której na lotnisku w Tel Awiwie wsiadł też MON Macierewicz. Limuzyna Premier NIEREGULAMINOWO poprowadziła kawalkadę do Jerozolimy – jakby Pani Premier ZNAŁA trasę i miasto?
  Limuzyna Premier była NIEOZNACZONĄ a w Knesecie Pani Premier przemawiała z Oznaczonej tylko Menorą mównicy, czyli że wizyta miała być TAJNA. Pomimo TRĄBIENIA przeze mnie o tym palestyńskie media Nie Odezwały Się, za co Trump ZAPŁACIŁ Palestyńczykom PRZENIESIENIEM Stolicy Izraela do Jerozolimy. Wypada więc pogratulować Palestyńczykom POSŁUGI Izraelowi.
  Gdyby ZAMACH na autostradzie jerozolimskie udał się to Mateusz Morawiecki ZASTĄPIŁBY Szydło już wówczas, jak miało być w POWTÓRZENIEM zamachu w Oświęcimiu i zamachu tą samą techniką na Macierewicza na Kujawach. Zamach na autostradzie jerozolimskiej nie udał się, gdyż Macierewicz zastąpił limuzynę Premier pozorantami. To piękna ilustracja Egzotycznego Państwa, o którym mówił Erdogan.
  Rząd udał się do Egzotycznego Państwa na POLECENIE Jarosława Kaczyńskiego, który w ten sposób ZAŁATWIŁ skarbiec Łowczego Siedmiogrodu, który był krezusem i ograbił bogate Czechy. Wobec tego nazwałem Jarosława Kaczyńskiego IZRAELCZYKIEM.
  Powołanie rządu Mateusza Morawieckiego nazwałem AWANSOWANIEM NAJLEPSZEGO PROWOKATORA ARMII SOWIECKIEJ NA OJCA USA, co utrzymuję, m.in. z racji na APPLE, GOOGLE i MICROSOFT oraz 168 synów Teodora Żiwkowa. Gdy powiedziałem byłemu oficerowi LWP, że Kornel Morawiecki otruł Falcmana to odpowiedział: że TRUCIZNĘ DAŁA MU KURATOWSKA.
  Kuratowska była Nadworną Trucicielką Bieruta, która wsławiła się próbą otrucia całego przywództwa Obozu Antystalinowskiego, z Broz-Tito i Chruszczowem. Zamach się nie udał, gdyż marszałek Żukow krzyknął NIE JEŚĆ i kazał dwóm znanym z nazwiska generałom Nakarmić tymi kołdunami Bieruta, który WYKITOWAŁ.
  Powstał tumult w którym oficerowie Żukowa PISTOLETAMI torowali drogę Broz-Ticie, który prowadził słaniającego się Wilhelma Picka, który Nie Usłuchał i próbował pomagać Bierutowi łykać smakowite litewskie kołduny. Tito zawiózł go do Berlina, gdzie go odratowano. Przeżył dlatego, że był Chłop Wielki a kołdunów łyknął kilka.
  Wypada więc ZAPŁAKAĆ nad Renesansowymi Praktykami Włoskimi w XXI-wiecznej Polsce, jak to zrobił Płaczek Żydowski nad praktykami moskiewskimi, czym ROZPIERDOLIŁ Spisek Chruszczowa. Szydło na Odchodnym powiedziała, O Co w tej imprezie chodzi: CHODZI O UTRZYMANIE POLSKI JAKO ŁOWISKA DLA KAPITAŁU MIĘDZYNARODOWEGO – żeby przyjechać do Polski lub się w niej urodzić z Matki Polski, ZŁUPIĆ POLAKÓW I WYJECHAĆ Z KAPITAŁEM zacierając za sobą ślady. Syn Najlepszego Prowokatora Armii Sowieckiej już zapowiedział, że stosunki z Gangsterskim Państwem będą się odtąd rozwijały Bez Przeszkód – niczym ze Związkiem Sowieckim.

 13. revers said

  Otwarcie kolonizacyjne, to polacy zyli 1000 lat w panstwie zydowskim

 14. Siekiera_Motyka said

  „Syjonistyczne szambo wylewa coraz bardziej”

  http://wps.neon24.pl.neon24.pl/post/141351,syjonistyczne-szambo-wylewa-coraz-bardziej

  Głębokie te szambo,

  Jeb Fogelszamb
  .http://www.scianka.pl/upl/galleries/6821-big.jpg
  i koledzy
  .http://www.upadeknarodu.cba.pl/jewry/big_bartoszewski_gebert.jpg

 15. Siekiera_Motyka said

  Ad. 12 – Dobrze ze Pan to tu wstawił.

  Co mówi zaskakuje mnie bo mówi Prawdę.

 16. Jerzy said

  Ad. 12

  Brawo Winnicki! Jeszcze Polska nie zginęła!

  Czas na pierwszą Intifadę. Uprzykrzymy wam życie tak jak Palestyńczycy!

  Nie bójmy się żydowskich banksterów i okupantów! Niech oni się boją!

 17. Lily said

  Re 9
  „We the people”,co znaczy my ludzie.
  Cytat wyjety wprost z Talmudu.

 18. PISKORZ said

  re 12. B. dziękuję…Ps. Dobrze powiedziane…i tak b. delikatnie..

 19. PISKORZ said

  re 8 B. dziękuję…nic dodać, nic ująć.. To trzeba rozsyłać..niech ludziska czytają..

 20. Zerohero said

  Michal Wałach to propagandysta polujący na „rosyjskich agentów” na YouTube, ale już w przypadku premiera polskiego rządu pisze zdawkowo, że ma „żydowskie korzenie”. Jak widać nazwisko zobowiązuje. Wykastrowany goj.

  Zwracam też uwagę na ten fragment:

  Najlepszym przykładem owych sprzeczności jest podejście nowego premiera do swojego „konika” – gospodarki. Morawiecki to były prezes dużego banku, czyli człowiek z pierwszej ligi europejskiej finansjery, który ma… niejednoznaczne podejście do kapitalizmu i wierzy raczej w „błogosławione” działanie silnej obecności państwa w gospodarce niż w mechanizmy rynkowe.

  bo tu skupia się zakłamanie PCH24. Wymieńmy:

  1. „człowiek z pierwszej ligi europejskiej finansjery” — g prawda. Morawiecki to absolwent historii, nie zrobił ŻADNYCH studiów ekonomicznych, nie ma podstaw matematycznych do tematu, nie ma praktyki biznesowej. W banku był FIGURANTEM któremu zawczasu zaplanowano pozycję społeczną (300tys miesięcznie) i tekę premiera. To czego nie wspomina tow. Wałach, to fakt, że Morawiecki doradzał Tuskowi i premierem byłby niezalężnie czy wygra PO czy PiS.

  2. skąd Wałach wie w co Morawiecki wierzy? Bo tak Morawiecki zasugerował HOŁOCIE głosującej na PiS?
  Przypominam, że tow. Kaczyński na początku lat 90 głośno popierał terapię szokową Balcerowicza, był za wejściem do UE, a mimo to PiS ma etykietkę „eurosceptyków”.

  Ta sama uwaga odnosi się do idei rechrystianizacji – typowe pie…lenie dla rydzykowego motłochu gdzie połowa słuchaczy ma już Alzgeumera i da się się nabrać na metodę „na wnuczka”.

  A w ogóle to gdzie cytaty z nagrań Morawieckiego u Sowy?

 21. Marucha said

  Re 20:
  Ja oczywiście od dawna zdaję sobie sprawę z poglądów politycznych Polonia Christiana i ich gazetowopolskiej rusofobii.
  Tym niemniej nadal publikują sporo dobrych artykułów z zakresu wiary (są wyraźnie tradycjonalistami) oraz moralności.

 22. Lily said

  Re 2; Boydar
  Kaczynski dopina swego.
  Kontynuuje testament Lecha.
  „Dotad bedziemy wyprowadzac na ulice,
  ten oglupialy narod(oczywiecie to o Nas),
  az dopniemy swego”.J.K.
  „Gorszy sort”,to rowniez o Nas.

 23. jankiel said

  Żydowskie nabożeństwo z rabinami w Sejmie pis po 2017r
  Kuchciński Morawiecki

  http://www.sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/komunikat.xsp?documentId=D85A47D979591ED3C12581F4006FB1CF  Chanuka na Wiejskiej. „Światło z Sejmu płynie w świat. Historyczne więzy obu społeczności – żydowskiej i polskiej”

  Chanuka na Wiejskiej. „Światło z Sejmu płynie w świat. Historyczne więzy obu społeczności – żydowskiej i polskiej”
  wtorek, 12 grudnia 2017 21:20
  Zdjęcie nr 1, fot. Kancelaria Sejmu/Rafał Zambrzycki

  Z udziałem Marszałka Sejmu, ambasador Izraela w Polsce oraz przedstawicieli społeczności żydowskiej odbyła się w środę w Sejmie uroczystość zapalenia lampy chanukowej z okazji święta świateł. Świece zapalili wspólnie Marek Kuchciński, gospodarz uroczystości, oraz rabin Shalom Dov Ber Stambler przewodniczący Centrum Żydowskiego Chabad-Lubavich Polska. – W Sejmie wspólne świętowanie Chanuki stało się już zwyczajem. Pięknym i jasnym, jak to święto rozjaśnione blaskiem chanukowych świec – powiedział Marszałek Sejmu, witając przybyłych gości. – Wierzę, że spotkania w Sejmie i Senacie odbywające się od lat w czasie ważnym dla kultury polskiej i żydowskiej świadczą o historycznych bliskich więzach łączących społeczność polską i żydowską zamieszkującą Rzeczpospolitą – kontynuował Marek Kuchciński.

  Rabin Shalom Dov Ber Stambler wyraził wdzięczność, że od wielu lat w polskim Parlamencie obchodzone jest święto Chanuka. W swoim przemówieniu zaznaczył, że światło to uniwersalny symbol dobra mądrości i tolerancji. – Dziś to światło płynie w świat z serca Polski, z polskiego Sejmu jako symbol jedności ponad podziałami wraz z najlepszymi życzeniami dla obu naszych narodów – podkreślił rabin Stambler. – Cieszę się, że z okazji tego święta spotykamy z reprezentacją całej Polski i wszystkich partii. Chcemy żyć z waszym narodem tak blisko, jak za dawnych czasów – uzupełnił były ambasador Izraela w Polsce Szewach Weiss. Z kolei Anna Azari, obecna ambasador, stwierdziła, że to bardzo ważne iż w tak ważnym politycznym momencie – jakim jest exposé nowego premiera, możliwe było wspólne świętowanie Chanuki w Sejmie. – Nowy premier rozpoczyna od dobrych relacji między Polską a narodem żydowskim. To dobry początek naszego święta – powiedziała.

  Podczas uroczystości byli obecni także wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska, marszałek senior Kornel Morawiecki, zastępca Szefa Kancelarii Sejmu Adam Podgórski, posłowie, senatorowie oraz przedstawiciele korpusu dyplomatycznego. Współorganizatorem ceremonii było Centrum Żydowskie Chabad Lubawicz Polska.

 24. jankiel said

 25. jankiel said

  http://www.polskaprasa.pl/2415326-8220-Dobra-zmiana-8221-czyli-Chanuka-na-Wiejskiej-8230.html

 26. jankiel said

  http://www.bibula.com/?p=98625

 27. jankiel said

  Prezydent Izraela z małżonką, née Sobańską, zapalili świeczki przed Żłóbkiem z Dzieciątkiem i Maryją Dziewicą

  http://www.bibula.com/?p=84501

 28. Pinxit said

  Co to znaczy „zydowskie korzenie”?
  Moi znajomi zydzi mi ciagle tlumacza, ze nie ma pol-zyda ani cwierc zyda. Goering mogl takie rzeczy wymyslac.
  Albo jest ktos zydem albo nie.
  No i ja dalej nie rozumiem; bo jak ktos ma nieopatrznie ojca zyda to znaczy, ze chodzi o korzen czy jak?
  A czy przechrzta to tez korzenny zyd?
  Znaczy sie, ze mozna byc korzennym ale nie geneycznym i odwrotnie?
  A sa jeszcze zydy z mianowania. Sa oszusci, ktorzy dla zysku opowiadaja, ze ich „prababka po kadzieli byla zydowka”.

  Ja moze podam przyklad z zycia bo lubie sie poslugiwac zyciowymi przykladami.
  Jest u nas taka rodzina co wyjechla kiedys z Bialorusi do Izraela na zydostwo. Dostali nawet paszporty izraelskie.
  Alisci chcieli to swoje zydostwo uswietnic i postanowili swojego synka obrzezac przez mohela. I nagle sie okazalo, ze sie nie nalezy obrzezek religiny tylko musza zawlec synka do szpitala i tam mu przystrugac fujarke po swiecku.Przez byle lekarza. Wstyd!
  Mamusia zwlaszcza bardzo sie zdenerwowala, bo sie okazalo, ze nie tylko mu sie religijny obrzezek nie nalezy ale nie nalezy mu sie echte koszerny paszport ani prawo dziedziczenia, zakupu domu i przekazywania majatku.
  Pani Bialorusinka wziela sprawe do najwyzszej instancji rabinackiego sadu. I sedzia rabinacki tez odmowil i korzeni i genow.
  A rodzina sie dalej upiera, ze nie sa zadnymi samozwancami tylko koszernymi zydami.

  No i wyemigrowali wzgledemm tego dziedziczenia i pochowku na zydowskim cmentarzu.
  Zwlaszcza mamusia synusia tak narzekala – i dalej jej sie o to rozchodzi- ze dla synka nie ma przyszlosci w Izraelu bo nie bedzie sie nawet mogl ozenic. Zaden rabin mu slubu nie da- a innych slubow w Izraelu nie ma. Po swiecku mozna stracic napletek w szpitalu ale slubu zaden szpital nie da.

  Wynika z tego, ze tylko rabiny w Izraelu maja wylaczne prawo oceny zydostwa. Natomiast kazdy amator, ktorzy sie bierze za taka ocene moze nawet zycie stracic.
  I znow musze podac przyklad z zycia.
  Gen. Patton wykradl Niemcom sciage- instruktarz, na podstawie ktorej byly szczegolowe wskazowki kto jest zydem, pol-zydem, cwierc- zydem, itp.
  Poniewaz wojna miala sie ku koncowi pan general postanowil zrobic z tej sciagi uzytek zaraz po przybyciu do Nowego Jorku. Chcial posprawdzac wszystkich nowojorskich zydkow do jakiej kategorii naleza.
  Do Nowego Jorku juz nie dolecial biedaczek, bo stracil i sciage i zycie.
  No wiec dalej jestem w rozterce, kto to jest zyd korzenny, genetyczny, rabiniczny czy tylko szpitalny?

  Bo zadniem medrca Netanjahu jesli cos wyglada jaka kaczka, chodzi jak kaczka i kwacze jak kaczka – to nie moze byc … zydem.

  Ergo:
  Zyd, to taki ktory lazi jak zyd, wyglada jak zyd i gada jak zyd i powtarza zydowskie pienia.
  Korzenie ani geny nie sa koniecznie do zydostwa potrzebne, bo przeciez przechrzty uznane przez rabina automatycznie dostaja prawdziwe koszerne zydostwo.

 29. Marucha said

  Re 28:
  „Żydowskie korzenie” lepiej brzmi dla goja, który sobie podświadomie wyobraża, że „choć korzenie żydowskie, ale dusza polska”.
  A takiego…
  Zresztą można mówić, że „Pan M. ma korzenie”, Albo że jest korzenny. Wystarczy.

 30. Lily said

  A ten osobnik po lewej stronie to na stale
  zamieszkaly w III.R.P,czy tylko z wizyta?.
  Mam na mysli tego co sam o sobie mowi
  „przyjaciel” Polski i kawaler Orla Bialego.

 31. Pinxit said

  29
  Marucha

  Ja to tak po przeczytaniu tej rewelacji z Frondy, ze Morawiecki jest bezkorzenny. Co prawda, Fronda nie jest szczytem moich marzen, ale ja z reguly wszystko czytam:

  Czy Morawiecki ma żydowskie korzenie? Wyjaśnia jego ojciec | Fronda.pl

  http://www.fronda.pl/a/czy-morawiecki-jest-zydem-wyjasnia-jego-ojciec,103817.html

  No i jeszcze takie cos na czasie:
  Czy Morawiecki wypełni ,,proroctwo” Friedmana? ,,Za 30 lat Polska będzie potęgą” | Fronda.pl

  http://www.fronda.pl/a/czy-morawiecki-wypelni-proroctwo-friedmana-za-30-lat-polska-bedzie-potega,103655.html

 32. Carlos said

  Nie pamietam tematu dyskusji na tym forum ( Gajowy Marucha) ale pamietam, jak czesc dyskutantow obrabiala dupe Winnickiemu, po incydencie-bodajze- na spotkaniu u pana Kobyla.nskiego. Ilez pomyj wylano, nawet od zydkow wyzwano. A to -moim zdaniem- jeden z najlepszych przyszlosciowo politykow, choc nie ustrzegl sie drobnych bledow w przeszlosci

 33. RomanK said

  Wlasnie panie Carlos…tak to wlasnei blyskotkami ludzia….
  w odpowioednim momencie BOlek skacze przez plot….
  …w odpowiednim momencie….
  Rulewski rzuca bluzgo na milicjantya przyprawiajacego mu rogi….
  ..w odp…pan Braun wkracza do Komisji Wyborczej
  w…. pan Janowski w mudurze katynskim przemawia z ekranu…
  .w .Winnicki mowi prwde o Morawieckim..
  etc itd itp….zaludzilem pana:-)))?????
  wiec niech pan patrzy na wlasiwe momenty…i wtedy wkracza przez wywalone 40 at temu drzwi…
  wprost pod swiatla jupiterow…w cenrum kamer….
  To sa widzi pamn tylko techniki….dla niewyrobione wyrobniki, zeby ich……. wyrobic:-))))

 34. Boydar said

  Winnicki zdecydowaną większość rzeczy które mówi, mówi dobrze. Poprzestańmy na tym spostrzeżeniu, bo póki co, niewiele innego możemy zrobić.

 35. RomanK said

  ii chodzi wolny , bierze diety poselskie… a taki Piskorski mowil zle rzeczy i siedzi..inni co mowieli ..dawno juz wywaleni ,pozbawieni , inwigilowani,i zdeptani….Nie za to, ze dobrze gadali ..ale na dodatek gadali prawde…i to ta niewygodna:-)))
  Czego nie wiedzieli Polacy i dowiedzieli sie ” nagle” od pana Winickiego????
  Zycie w wolnyc kraju dla wolnych ludzi staje sie zbyt latwe… kiedy zwykly wolny czlowiek boi sie powiedziec prawde…znaczy- ze jest niewolnikiem..nazywanym przez glupich….. wolny:-))))
  Jak zatem nazwac czlowieka , ktory nie dosc ,ze boi sie powiedziec prawdy…boi sie powiedziec co mysli…boi sie nawet powiedziec swojego imienia:-))))) stale..nawet nei zastanawiajac nie jaki to moment:-))))wlasciwy czy nie:-)))
  Stad biora sie pluje na Papieza ,KTORY WOLAL ..NIE BOJCIE SIE!!!!

Sorry, the comment form is closed at this time.