Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  ? o Rząd wprowadza nowe ograniczen…
  ? o Rząd wprowadza nowe ograniczen…
  osoba prywatna o Wolne tematy (22 – …
  Yah o Rząd wprowadza nowe ograniczen…
  Yagiel o Wolne tematy (22 – …
  JW o Rząd wprowadza nowe ograniczen…
  Andy X o Rząd wprowadza nowe ograniczen…
  osoba prywatna o Wolne tematy (22 – …
  Aspera o Podlaskie: kościół pełen wiern…
  JW o Kobieta mnie doi
  bryś o Rząd wprowadza nowe ograniczen…
  Sołtys o Rząd wprowadza nowe ograniczen…
  Kar o Kobieta mnie doi
  laika o Wolne tematy (22 – …
  Stanisław Potocki o Kobieta mnie doi
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 510 obserwujących.

Interes „sze kręci”

Posted by Marucha w dniu 2017-12-14 (Czwartek)

Amerykański Komitet Żydowski (AJC) ma od marca br. swe przedstawicielstwo w Polsce, obejmujące działalnością Polskę, Czechy, Estonię, Litwę, Łotwę, Słowację i Węgry. Ta syjonistyczna organizacja zorganizowała w tych dniach wespół z Centrum Badań nad Uprzedzeniami UW (jest takie „centrum badawcze” za pieniądze polskiego podatnika – sic!) konferencje „Zjawisko antysemityzmu w Polsce: diagnoza –konsekwencje- metody przeciwdziałania”.

Ciekawe, czy owo „centrum” zorganizuje też wkrótce konferencję „Zjawisko antypolonizmu wśród diaspory żydowskiej w Polsce: diagnoza – konsekwencje – metody przeciwdziałania”?…

Konferencje tę zaszczyciła swą obecnością wiceminister kultury Magdalena Gawin. Niektóre jej wypowiedzi budzą najwyższy niepokój i wątpliwość, czyje właściwie interesy reprezentuje wiceminister Gawin: polskie, czy żydowskie?

Gawin stwierdziła m.in., że w małych polskich miastach „powinna być wypracowana jakaś przestrzeń, by lokalna społeczność mogła tam spotykać się z przyjeżdżającymi do Polski Żydami”.

Rodzi się kilka pytań. Co to za „przestrzeń”: lokale i nieruchomości (państwowe lub komunalne)? Jakiej wartości? Jak ma być „wypracowana”? Czy taka „przestrzeń” będzie też oddawana na spotkania „lokalnych społeczności” z przyjeżdżającymi do Polski Litwinami, Ukraińcami, Białorusinami?… Skąd ten przywilej akurat dla Żydów (przywilej dla jednych oznacza dyskryminację innych…) ?Czyją własnością będzie ta „przestrzeń”, kto tam będzie zatrudniany i za czyje pieniądze?

Jako Generalny Konserwator Zabytków Gawin oświadczyła, że skierowała już odpowiednie pismo do podległych sobie wojewódzkich konserwatorów zabytków, żeby zabezpieczyć cmentarze żydowskie a „także te miejsca, w których ich nie ma”.

Nasuwają się pytania: co to za „miejsca, w których ich nie ma”? Jak dużą powierzchnię zajmują i jaka jest wartość rynkowa tych terenów? Kto będzie nimi rozporządzał i czy będzie mógł je odsprzedać w przyszłości?

Gawin powiedziała dalej: „Rejestracja ONR jest w zasadzie sprzeczna z Konstytucją. Będziemy się musieli temu przyjrzeć”. I dodała: „Delegalizacja ONR jest w jakiejś perspektywie niezbędna”.

Czy to oznacza, że wiceminister kultury zaskarży prawomocną rejestrację Obozu Narodowo-Radykalnego? Czy delegalizacja ONR jest w takiej samej mierze niezbędna, jak delegalizacja żydowskiej Loży B’nai B’rith?

Wreszcie Gawin stwierdziła, że „wszystkie instytucje kultury są powołane do zwalczania antysemityzmu” , co jest bardzo niebezpieczną bzdurą w ustach urzędnika państwowego, niechby i w randze wiceministra.

Żadna instytucja państwowa w Polsce nie jest powołana do zwalczania antysemityzmu chociażby dlatego, że antysemityzm nie jest zdefiniowany w żadnym akcie prawnym. Karalne jest nawoływanie do przemocy lub dyskryminacji z powodów rasowych, etnicznych etc.

Wiceminister Gawin powinna zatem koniecznie uzupełnić swą wypowiedź: czy ktoś – jej zdaniem – ma monopol na interpretację tego „antysemityzmu”, do którego – jej zdaniem – „ zwalczania powołane są wszystkie instytucje kultury”? I kto jest tym monopolistą?…

Dyrektor kuriozalnego Centrum Badań nad Uprzedzeniami zapowiedziała m.in.: „Pod koniec roku będziemy już mieli raport o sytuacji antysemityzmu w Polsce, oparty o wiedzę ekspercką”…

Pytanie: czy będą to eksperci rządowi, czy jacyś samozwańczy „badacze uprzedzeń”? Co to za dyscyplina naukowa – „badania nad uprzedzeniami” – i kto tam kreuje „ekspertów”?

Odkąd kolejne rządy polskie (niestety, z rządem premier Beaty Szydło włącznie) powzięły dziwny zwyczaj odbywania rządowych sesji wyjazdowych w Izraelu, coś niedobrego dzieje się w stosunkach polsko-żydowskich. Wprawdzie po wyborze Trumpa niewielka część żydowskiego lobby politycznego (tak w Ameryce, jak w Polsce) sprawia wrażenie, jakby rzeczywiście chciała przeciwstawiać się przejawom żydowskiego antypolonizmu w świecie i w Polsce („polskie obozy zagłady” etc.) – ale w kwestii bezczelnych i niczym nie uzasadnionych żądań majątkowych żydowskich szowinistów ta część żydowskiego lobby mówi jednym głosem.

Czy za tę skromną „obronę” (która, nawiasem mówiąc, nie ma większej wartości w praktyce) mamy płacić „przestrzenią” (nieruchomościami) w „małych miastach”? Terenami „cmentarzy, których nie ma”? Monopolem na interpretację „karalnych przejawów antysemityzmu”, zabranym sądom, a przyznanym…- no właśnie, komu?!

Czy pani Gawin wie, jakiej wartości majątek przeszedł już na własność żydowskich gmin wyznaniowych (raptem ok. 1500 wyznawców w skali Polski!) na mocy ustawy „O stosunku państwa do gmin wyznaniowych żydowskich” z 1997 roku?

Czy obecny rząd – w sposób zawoalowany – próbuje kupić sobie wątpliwą przychylność części żydowskiego lobby politycznego w Ameryce płacąc z narodowego majątku… – lecz ile? Czy jest jakiś limit tej łapówki?

Opisywałem niedawno w „NC”, jak wicepremier i minister kultury p.Gliński cofnął pomoc swego biura poselskiego w Łodzi dla zasłużonej księgarni im. Stefana Grota-Roweckiego tylko dlatego, że uległ szantażowi drobnej żydowskiej krętaczki z lokalnej wkładki gazety żydowskiej…

Obawiam się, że polityka obecnego rządu – w pozorach „dobrej zmiany” także w stosunkach polsko-żydowskich – idzie w tej kwestii nadal w bardzo złym kierunku.

Marian Miszalski
http://marianmiszalski.pl

Komentarzy 11 to “Interes „sze kręci””

 1. PL said

 2. Re: Artykul…
  „ynteres sze bedzie krecil”, dopoki zydzi beda nam Polakom „d…pe szklili” obiecujac „gruszki na wierzbie” w „swietlanej” I dalekosieznej (bardzo dalekiej) przyszlosci, ktora niczym nie bedzie sie roznila od przeszlosci…, lecz bedzie bardziej kosztowna…
  =======================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 3. jaja said

  Pan Jasiek juz wszystko napisal i nie wiem co dodac. Po knajacku nie wypada a inaczej sie nie da giewalt nas zeruje.

 4. RomanK said

  Jak juz wszystko napisal…to tera se pokazcie na wzajem, zeby sie upewnic:-)))))) panie tez:-)))))

 5. Re: 4 RomanK
  A co to panie Romku, zmarszki na mozgu sie panu wyprostowaly takim „swietnym” pomyslem?
  No super..Pan pierwszy jako pomyslodawca…A ja zaraz za panem…(przesle zdjecia do wgladu – calej mojej rodziny, test DNA, a nawet I „skore” w stanie nienaruszonym… Prosze bardzo, skoro tak sie pan domaga pokazu…:))))
  =======================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 6. Pinxit said

  No to poleca procesy!!
  Semitami sa Arabowie, np. Syryjczycy, Irakijczycy, Libijczyki – i teraz wszyscy, ktorzy wyzywali Syryjczykow od kozojebcow beda sie musieli grubo tlumaczyc.

 7. guła said

  proszę sobie kupić p. wiceminister tę przestrzeń życiową i cmentarze których nie ma – za swoje rzecz jasna, ewentualnie niechaj diaspora żydowska se kredyt we frankach szwajcarskich fundnie.

  uprasza się nie rozporządzać nie swoim jak swoim. bo zdaje mnie się, że po raz pierwszy w historii powojennej dojdzie szczegółowego bilansu.

  a ponad to niejaki p. Juzio Czapek, Czubek – czy jakoś tak, od paru ładnych lat monitoruje emigrację polskiej młodzieży i apeluje – stanowczo – że nadal ich zbyt mało wyjechało. co należy wziąć pod uwagę.

  za uszy zaglądać nie będę ale skoro powstają takie komitety, to nic konstruktywne bym nie znalazł. nie mówiąc już o poczuwaniu się.

 8. RomanK said

  Widze panie Jasiu ,ze w koncu mamy temat, na ktory pan sie moze rzeczowo- jako expert wypowiedziec:-))))
  Ale to nie lezy w zakresie mojej expertyzy..:-))))sorry!

 9. Siekiera_Motyka said

  „D: Alison Chabloz, brytyjska patriota i aktywistka polityczna, stoi przed możliwym wyrokiem więzienia w Wielkiej Brytanii za komponowanie i śpiewanie satyrycznych piosenek, które przesłała do Internetu. Te pieśni nie obraziły większości ludzi, których znam; oni jednak podrażniły pióra konkretnego Żyda, który rzekomo reprezentuje całą społeczność żydowską w Wielkiej Brytanii, a mianowicie jednego Gideona Faltera (na zdjęciu).”

  Gojów gonią za wszystko by ostatecznie wybić z głowy jaki kol wiek opór.

  https://www.darkmoon.me/2017/when-we-start-to-sing-we-start-to-win/

 10. Re: 8 RomanK
  Wypadaloby zacytowac sp. Andrzeja Leppera: „Jak wiemy o co chodzi panie Romku, to juz wiadomo o co chodzi…”…
  ========================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 11. Andrzej lepper dwa tygodnie przed egzekucja powiedzial (jest na Yotube) ze najbardziej „zaskoczony”: jest naciskami ze strony …kleru:) aby nie gadal prawdy z mownicy poselskiej. Ja uwazam ze aby powstrzymac obecna redukcje rodzaju ludzkiego ,Ludzkosc .musi wzniesc sie na wyzyny inteligencji ……!!!zwierzat:) i roslin!.Aby tak sie stalo ? Ludzkosc jako zwierzeta:)musza pozbyc sie rzecznikow,przedstwicieli,pelnomocnikow itp Boskich. Czy ktos slyszal ,widzial ,czytal aby zwierzeta tysiacami pielgrzymowali do swiet „swietych”:).albo ..zwierzeta mordowali sie miljonami nawzajem w imie kogos tam obiecanego wchmurach 🙂

  ——
  Panie Henry… chce Pan wciąż pisać w gajówce?
  To ODPIERDOL się Pan od Kościoła, Boga, religii itd.
  Admin

Sorry, the comment form is closed at this time.