Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Adrem o Konfederacka praca u pods…
  Ale dlaczego? o Konfederacka praca u pods…
  Wandaluzja.pl o Wolne tematy (47 – …
  Kar o Polska odrodzi się z Chao…
  Yagiel o Wolne tematy (47 – …
  Anucha o Wolne tematy (47 – …
  rycho08 o Między politycznym eskapizmem…
  Yagiel o Wolne tematy (47 – …
  Irek o Wolne tematy (47 – …
  Yagiel o Czy Rosja potrzebuje wartości…
  Lily. o Wolne tematy (47 – …
  solariz o Wolne tematy (47 – …
  Peryskop o Wolne tematy (47 – …
  Peryskop o Wolne tematy (47 – …
  Yah o Między politycznym eskapizmem…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 516 obserwujących.

Jako 5-letni chłopczyk podczas pacyfikacji wsi został ciężko poparzony przez SS. Odmówiono mu wypłaty odszkodowania od Niemiec.

Posted by Marucha w dniu 2017-12-15 (Piątek)

Ta bulwersująca historia wydarzyła się naprawdę. Winicjusz Natoniewski jako 5-letni chłopczyk cudem przeżył pacyfikację swojej rodzinnej wsi przez Niemców. Doznał jednak okrutnych poparzeń całego ciała (Niemcy spalili jego dom, w którym się ukrył).

Cierpienia fizyczne oraz psychiczne jakie przeszedł ciężko porównać z czymkolwiek. Po latach Natoniewski zażądał od rządu Niemiec miliona złotych zadośćuczynienia. Okazało się jednak, że to niemożliwe. Każdy sąd (łącznie z Międzynarodowym Trybunałem Sprawiedliwości w Hadze) przyznawał bowiem Niemcom immunitet.

Winicjusz Natoniewski w 2007 roku rozpoczął swoją walkę za otrzymanie należnego zadośćuczynienia za krzywdy i cierpienia, jakich doznał w trakcie wojny. Kiedy miał 5 lat pacyfikujący jego rodzinną wieś Szczecyn Niemcy chcieli go spalić żywcem. Przeżył cudem doznając ciężkich poparzeń całego ciała. W ciągu życia przeszedł kilka bolesnych operacji, których celem była rekonstrukcja jego twarzy.

W 2007 roku skierował przeciwko państwu niemieckiemu pozew żądając odszkodowania w wysokości 1 mln zł tytułem zadośćuczynienia za doznane krzywdy, jakich sprawcami byli niemieccy SS-mani podczas nieuzasadnionej militarnie pacyfikacji wsi Szczecyn.

Sąd Okręgowy w Gdańsku stwierdził jednak, że musi oddalić pozew Natoniewskiego, bowiem Republika Federalna Niemiec posiada tzw. immunitet państwowy, który powoduje, że nie można jej pozwać przed sądem innego państwa, mimo iż barbarzyński czyn niedozwolony został dokonany na terytorium tegoż innego państwa właśnie. Natoniewski odwołał się do Sądu Apelacyjnego, ale ten podzielił opinię sądu niższej instancji.

W 2009 roku pełnomocnik Natoniewskiego skierował skargę kasacyjną do Sądu Najwyższego. – „My nadal uważamy, że w przypadku zobowiązania wynikającego z czynu niedozwolonego, a takim była nieuzasadniona militarnie pacyfikacja wsi Szczeczyn, właściwym do rozpoznania sprawy jest sąd w kraju, w którym powstało zobowiązanie” – twierdził mec. Roman Nowosielski, który zdecydował się bezpłatnie reprezentować Natoniewskiego.

Niestety, także Sąd Najwyższy uznał, że polskie sądy nie mogą rozpatrzeć pozwu przeciwko Niemcom, nawet gdy chodzi o zadośćuczynienie za doznane w trakcie dokonywania zbrodni wojennej krzywdy. Sędziowie SN stwierdzili wówczas, że Niemcom – mimo naruszenia przez ich siły zbrojne prawa międzynarodowego – należy się immunitet.

Natoniewski się nie poddał. W maju 2011 roku skargę do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu i przeciwko Niemcom, i Polsce. W skardze tej domagał się łącznie 250 tys. euro zadośćuczynienia.

Niestety, w 2012 roku Międzynarodowy Trybunał Sprawiedliwości (MTS) w Hadze orzekł, że zagraniczne sądy nie mogą wydawać wyroków przeciw Niemcom nawet w przypadku zbrodni wojennych. Sędziowie uznali, że Niemcy chroni zasada immunitetu państwowego. – „Nawet ciężar zbrodni nie znosi zasady immunitetu państwa” – podkreślił wówczas Trybunał w Hadze.

Wyrok MTS w Hadze de facto przesądził o sprawie Natoniewskiego. Mimo potwornych krzywd fizycznych i cierpienia psychicznego nigdy nie otrzymał należnego zadośćuczynienia finansowego.

Współczesna doktryna międzynarodowego prawa prywatnego chroni bowiem naszego zachodniego sąsiada przed wszelkimi konsekwencjami finansowymi bestialskich czynów popełnionych w trakcie II wojny światowej.

Źródło:
Włosi idą do Niemców po odszkodowania (NaszDziennik.pl)
Nie pozwiesz RFN przed polski sąd (Rp.pl)
Sąd Najwyższy przyjął do rozpatrzenia precedensową skargę(Lex.pl)
Strasburg uznał racje Berlina (RadioMaryja.pl)

http://niewygodne.info.pl

Pan Natoniewski powinien sobie załatwić korzenie.
Admin

Komentarzy 11 to “Jako 5-letni chłopczyk podczas pacyfikacji wsi został ciężko poparzony przez SS. Odmówiono mu wypłaty odszkodowania od Niemiec.”

 1. Marcin said

  To samo miałem napisać. Wtedy sprawa potoczyłyby się w trybie pilnym.

 2. Marek said

  Zwykły goj. Wg talmudystów sędziów, bydło w ludzkiej skórze może sobie pomarzyć o zadośćuczynieniu.
  Talmudyści myślą, że są nieśmiertelni, doorne, tępe osły.

 3. Ma cenas. said

  Czyli kurwa kurwie łba nie urwie.

 4. Maverick said

  Gdyby miał korzenie to odszkodowanie by dostał, nawet by film nakręcili i który dostałby Oscara.

 5. Marek said

  A małe żydki dostają po 100 euro miesięcznie od Polaków za cierpienia swoich dziadków doznane na polskiej ziemi od szwabów.
  Żydki, które nawet po polsku nie mówią, ani w Polsce nie mieszkają.

 6. Joe-2 said

  A może powinien zaskarżyc Bundeswehrę? Byc może skarżenie państwa niemieckiego jest zbyt ogólne?

 7. Piwowar said

  @6 Joe-2 said: … A może powinien zaskarżyc Bundeswehrę? Byc może skarżenie państwa niemieckiego jest zbyt ogólne?..

  No, nie! Popatrz na tę paradę w Warszawie:

  Nie wypada!

 8. piwowar said

  Oświadczenie w związku w powyższym.

  Oryginalny Piwowar odżegnuje się od autorstwa jakiegokolwiek wpisu na gajówce złożonego pod jego sfałszowanym podpisem, albo sugerująca na pochodzenie od oryginalnego Piwowara, a datowanego po 9 grudnia tego roku. Powyższa notatka ze zdjęciem z Warszwy zapewne została dokonana zby sprawdzić czy Piwowar czyta Gajówkę. Od czasu kiedy został wyrzucony nie czyta, ale w miedzyczasie zrobił sobie kilku przyjaciół tamże, którzy czytają.

  Owocnych rozmów zyczy piwowar i dziękuje za te chwile uwagi.

 9. Marucha said

  Re 8:
  Czy oryginalny Piwowar mógłby mi przypomnieć, kiedy, w jakich okolicznościach i przez kogo został wyrzucony z gajówki?

 10. piwowar said

  Oryginalny Piwowar od niedawna miał robić za ostatnią kuwrę z amerykańskim obywatelstwem. W tej funkcji nie ma kwalifikacji i się nie sprawdza.

 11. Piwowar z Leżajska said

  @8, 10
  Uprzejmie informuję, że nie dokończyłem poprawnego mojego podpisu 7 z ubiegłego stulecia w browarze leżajskim. Pana Piwowara z browaru ? przepraszam za ewentualne niedogodności tym bardziej, że pisał Pan, że ma trudności ze zbyt małymi klawiszami klawiatury (zbyt grube paluchy).
  Serdecznie obu Panów pozdrawiam

Sorry, the comment form is closed at this time.