Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Czy Szwedzi w końcu przejrzeli na oczy? Polityk przeprasza za przyjęcie tysięcy imigrantów.

Posted by Marucha w dniu 2017-12-22 (Piątek)

Magdalena Andersson, szwedzka minister finansów powiedziała, że przyjęcie w przeciągu dwóch lat ponad 100 tysięcy uchodźców było błędem, a rząd nie jest w stanie poradzić sobie z problemami, jakie sam wygenerował poprzez prowadzenie „liberalnej polityki migracyjnej”.

– Integracja nie przebiega tak jak powinna, mieliśmy z nią problem już przed jesienią 2015 roku (gdy Szwecja przyjęła „pierwszą falę migrantów” – red.).

– Dla mnie jest oczywiste, że nie możemy przyjąć większej liczby szukających niż jesteśmy w stanie zintegrować. To nie będzie dobre dla ludzi, którzy tu przyjeżdżają ani dla całego społeczeństwa – stwierdziła Andersson.

Kto ponosi odpowiedzialność za taki stan rzeczy?

Zdaniem szwedzkiej minister finansów wszyscy… z wyjątkiem migrantów i uchodźców. Ci bowiem żyją w ogromnym stresie, a ponadto, po przybyciu do Szwecji „stają w obliczu bardzo napiętej sytuacji”. Chodzi o… mniejsze niż w innych krajach UE możliwości mieszkaniowe i edukacyjne.

Są to „problemy”, których rząd w Sztokholmie nie jest i w najbliższym czasie nie będzie w stanie wyeliminować i dlatego najlepszym wyjściem dla imigrantów byłoby… poszukanie azylu gdzie indziej.

Abstrahując od tych „polityczno-poprawnych” wywodów, Andersson w imieniu Socjaldemokratycznej Partii Robotniczej przeprosiła za decyzję o masowym przyjmowaniu migrantów.

– Mamy powód do samokrytycyzmu. To wcześniej powinno być jasne, że nie możemy przyjąć większej liczby ludzi niż ta, z którą poradzi sobie społeczeństwo – oświadczyła. [Teraz niech się pocałuje w dupę, już jest za późno – admin]

Eksperci zwracają uwagę, że wypowiedź Andersson to pierwsze od 2015 roku, czyli początku kryzysu migracyjnego, tak „dramatyczne stanowisko” przedstawiciela rządzącej w Szwecji koalicji Socjalistycznej Partii Robotniczej i Partii Zielonych.

Czy jednak sama szczerość i przyznanie się do błędu spowoduje, że problemy się rozwiążą, a krzywdy wyrządzone szwedzkim obywatelom przez tzw. uchodźców zostaną naprawione?

Źródło: rp.pl
TK
http://www.pch24.pl/

*                        *                         *

Seria gwałtów w Szwecji. Mieszkańcy protestują, policja „rozkłada ręce”.

Kilkaset osób protestowało w środę w szwedzkim mieście Malmo przeciwko „bezradności” wymiaru sprawiedliwości, który nie jest w stanie powstrzymać trwającej od kilku miesięcy „niekończącej się serii gwałtów”.

Malmo jest jednym z najbardziej „zislamizowanych” miast w Szwecji i całej Europie. „Efekt” tego „ubogacenia kulturowego” stanowi wzrost przestępstw seksualnych i przemocy wobec kobiet, jaka nasiliła się od listopada. W przeciągu 40 dni policja otrzymała zgłoszenia dotyczące kilkunastu gwałtów, w tym trzech wyjątkowo brutalnych, których ofiarami padły nastoletnie dziewczyny.

Ostatni atak grupy gwałcicieli miał miejsce w tym tygodniu. Jego ofiarą padła 17-latka. Brutalność zbrodni przeraziła nawet komendanta policji w Malmo. – Są granice, nawet dla mnie, starego i doświadczonego oficera – powiedział podczas konferencji prasowej.

Demonstranci zarzucili policji i władzom państwa, iż zamiast rozprawić się ze zwyrodnialcami, zaapelowano do kobiet, aby… „pozostały w domach lub chodziły w parach bądź jeździły taksówkami”.

Protestujący wzywali państwo do ostrej reakcji na działania przestępców. „Nie chcemy gwałcicieli, panie Löfven [socjaldemokratyczny premier Szwecji – red.], weź za to odpowiedzialność”- krzyczeli.

Źródło: rp.pl, niezalezna.pl
TK
http://www.pch24.pl

Komentarzy 21 to “Czy Szwedzi w końcu przejrzeli na oczy? Polityk przeprasza za przyjęcie tysięcy imigrantów.”

 1. Marcin said

  Niech im zafundują prostytutki z dowozem do domu nawet przed meczet na koszt państwa.

 2. lopek said

  „Czy Szwedzi w końcu przejrzeli na oczy?”
  Szwedzi tak się liczą w Szwecji jak Polacy w Polsce – dlatego ich przeglądanie na oczy nic tu nie ma do rzeczy.

 3. gość said

 4. RomanK said

  RZAD Szwedzki…rzad..podnozek Lozy….Szwedzi maja zgryz i klopoty…na jakie musza pracowac zeby je znosic! Z czyje utrzymuja ponade 100tys walkoni i zbirow????
  Za gwalt stosowac prawo szariatu..niech ojciec dziewczyny, brat, czy sasiad, kolega zarznie na placu gwalciciela….publicznie…Niech rznie powoli tepym nozem..zeby widzieli….. a bada patrzec tlumy….+
  Pewnych ludzi ok1- 5% populacj….iod popelnienia zbrodni powstrzymuje tylko i wylacznie strach przed konsekwencjami….i nic wiecej!
  Niech rzady dopuszcza ten paragraf prawa szariatu…. jako balonik probny:-)))

 5. anawa said

  Tak jak i niemcow nie ma co ich zalowac przez piec lat (1655-1660) wybili nam prawie polowe ludzi i zniszczyli kraj

 6. AlexSailor said

  @Anawa

  Nazywajmy rzeczy po imieniu.
  Nie podskoczyliby nam do piet nawet, gdyby nie wszechobecna zdrada i głupota.
  Każda z armii, koronna lub litewska, mogła zmasakrować buntownika i rebelianta Gustawa Adolfa najeżdżającego Rzeczypospolitą za prawdopodobnie anielskie pieniądze.
  Ba.
  Prawdopodobnie nawet jeden z dziesiątek naszych magnatów, swoim własnym wojskiem mógł zatrzymać Potop.
  Stało się inaczej.

  Króla odstąpili niemal wszyscy ochoczo poddając się okupantowi,
  Dopiero jak dostali w tyłek, jak popalono im włości, porżnięto chłopów, a czasem i im samym dostało się, to się obudzili.

 7. loscar said

  Celowo podawane, i tak potwierdza to głupotę polską zaprawioną żydem, która jest porażająca.

  ——-
  O czym Pan pisze i w związku z czym?
  Admin

 8. Plausi said

  Nie zaszkodzi

  od czasu do czasu zastanowić się nad tym, czym jest właściwie ten sytem demokracji, jakim zostaliśmy obdarzeni i w jakim celu ?

 9. PISKORZ said

  re 5..Dobra uwaga..Od siebie dodam…a ile nakradli przy tym..!! Ps Ciekawy jestem..Czy nie można wystąpić do rządu Szwecji o zwrot zagrabionych rzeczy..?! PS Przy okazji z innej beczki…Jak alianci podchodzili pod Paryż w „44…to oficerowie bohaterskiego Wehrmachtu zakwaterowani w hotelach…kradli tam co tylko mogli, pościel, ręczniki, wyposażenie itp. Pisze o tym A. Bobkowski w swoich Szkicach piórkiem /lektura kapitalna/…

 10. PISKORZ said

  re art..”„Nie chcemy gwałcicieli, panie Löfven [socjaldemokratyczny premier Szwecji – red.], weź za to odpowiedzialność”- krzyczeli.” TO I TAK B. DELIKATNIE GO POTRAKTOWALI..!!

  ——
  Löfven to właściwie nikt. Z d..y wzięty. Niektórzy nazywają go po prostu idiotą.
  Swego czasu zaproponował Amerykanom… uwaga!… pomoc w rozwiązywaniu kryzysu północnokoreańskiego.
  Szwedzka dyplomacja, angielska kuchnia, murzyński matematyk…
  Admin

 11. RomanK said

  Panowie to nauki pobierali razem z panem Wiatrowiczem????
  Chlopow porzneli:-)))) to chlopi zaczeli ich rznac…. w jarze potoku Klimkowka. wycieli caly podjazd rajtarii konnej…niedobitki uciekaly na Jaroslaw….i potem szlo- jak ogien…. dlaczego dopiero u stop Karpat stawila sie im Rus Czerwona….???? Tam byli chlopi na prawie woloskim sadzeni..wolni ludzie….

 12. peacelover said

  …i znowu komentarze udowadniaja kompletny brak obiektywizmu, a nawet i rozsadku !!!

  Kilka Pytan :

  1. Kto nagania i naganial do tej „wolnej (nie kontrolowanej !) imigracji” Czy zostal ktos publicznie pokazany i napietnowany, ukarany ??!!
  2. Kto fizycznie zezwolil na wejscie tych intruderow do Szwecji. Czy zostal publicznie pokazany, napietnowany i ukarany ??!!
  3. Kto przeciwstawia sie zadawaniu powyzszych pytan ??!!

  Z calym szacunkiem chce tylko zwrocic uwage na sedno problemu i pokazac, ze stare urazy z „potopu” nie maja tu zastosowania !!!

 13. Zerohero said

  Szwecja nie robi nic by chronić swoje granic (i kobiet) przed realnymi hordami, ale za to aktywizuje się w kwestii urojonych zagrożeń rosyjskich.

  ——
  Celne spostrzeżenie.
  (Chwilowo mamy przerwę w poszukiwaniu rosyjskich łodzi podwodnych).
  Dzielnie też zwalcza antysemityzm, rasizm, nazizm, faszyzm oraz mowę nienawiści.
  Admin

 14. Korab said

  Z tym,że wolni ludzie w Rzplitej dali odpór szwedzkim najezdnikom to ma pan rację panie Romanie… W takiej Wielkopolsce nikt się nie postawił – od magnatów typu Opaliński po szare chłopstwo. A tacy górale bili się od razu.. Z drugiej strony, np.w Wieluniu Szwedzi walczyli przeciw Polakom ramię w ramię z miejscowym żydostwem… Czy ja tu może grzech antysemityczności popełniam i propaguję…

 15. RomanK said

  Panie Zachowaj -panei Korab…Prawda jest tak sliska- ze zaden anty smiec sie jej nie czepi:-)))

 16. Kar said

  Są to „problemy”, których rząd w Sztokholmie nie jest i w najbliższym czasie nie będzie w stanie wyeliminować i dlatego najlepszym wyjściem dla imigrantów byłoby… poszukanie azylu gdzie indziej.
  __________________________

  ….Hitler juz to kiedys do kur..y nedzy wydukal przeciez oczywiscie; wypierdalac w swinskich podskokach na Madagaskar..!

 17. Archer said

  @ Marcin

  Nie mogą zafundować „uchodźcom” prostytutek, bo w Szwecji prostytucja jest nielegalna. Jak złapią klienta na korzystaniu z prostytutki, to musi zabulić. Może dlatego jest też pośrednio tyle gwałtów w Szwecji. Niedługo jak z własną babą w Szwecji będzie się chciało odbyć stosunek, to potrzebna będzie jej wyraźna zgoda. Najlepiej na piśmie i potwierdzona u notariusza, bo inaczej będzie to uważane za „gwałt”.

  http://wdolnymslasku.com/2017/12/19/szwecja-wprowadza-pozwolenie-na-seks-ktore-bedzie-obowiazywalo-takze-w-malzenstwie-inaczej-bedzie-grozilo-oskarzenie-o-gwalt/

  Korwinowcy twierdzą, że monarchia jest lepsza od ustroju republikańskiego. A w takiej Szwecji, Holandii. Brytanii, robi się nawet większy syf, niż w Szwajcarii, Irlandii, czy Finlandii.

 18. AlexSailor said

  @RomanK

  No właśnie.
  Bajek nam naopowiadali.
  Że chłopi Szwedów pobili.

  To jest po prostu niemożliwe.
  Nie da się.
  Z jednej strony żołnierz zaprawiony w bojach, najemnik w zasadzie, bo tak formowano armię, z doświadczeniem, uzbrojeniem,
  odpowiednią psychiką, a z drugiej chłop, który co prawda broń nosił często i gęsto, ale nie mający do czynienia z wojną.

  Owszem, pewnie jakiś tam oddział w desperacji, czy przez specjalnie dobranych chłopów, został rozbity.
  Zwłaszcza zgubiony, spity, czy w górach, gdzie na zbój chadzali chłopi, ale to margines.

  A dlaczego nam takich bajek naopowiadali?
  Ano, by były powstania, ruchawki, i np OT przeciwstawić w polu Specnazowi,
  Takie napuszczanie na samobójczą rzeź.

 19. AlexSailor said

  @Achrer

  „http://wdolnymslasku.com/2017/12/19/szwecja-wprowadza-pozwolenie-na-seks-ktore-bedzie-obowiazywalo-takze-w-malzenstwie-inaczej-bedzie-grozilo-oskarzenie-o-gwalt/”

  I bardzo dobrze.
  Zobaczy Pan, jak im to pomoże.
  Zwłaszcza szwedzkim feministkom i kobietom.

  Na logikę.
  Skoro gwałtem jest każdy bliższy kontakt, to po co się ograniczać.
  I tak wszystko może być gwałtem.
  A zgwałcona regularnie a nie w sposób urojony, da większe szanse na uniknięcie odpowiedzialności.
  Bo kto będzie się zajmował poważnymi przypadkami (już mamy próbkę), gdy można dzielić włosa na czworo,
  i prawować się z normalnymi, uczciwymi ludźmi.

  No i kto będzie się żenił, skoro w zasadzie tylko problemy z tym są związane.
  A jak poparcie dla islamu wśród mężczyzn wzrośnie.

  Pierwszymi, którzy powinni się przeciwstawić takim i wcześniejszym pomysłom, powinny
  być Szwedki.
  Powinny zadymy na ulicach robić, żeby takich głupich praw nie było, nie mówiąc
  o działalności politycznej i głosowaniu.

  Ale dobrobyt zabił w nich instynkty samozachowawcze.

  A, i uważam, że w zasadzie należałoby się zastanowić nad udzielaniem azylu Szwedkom w Polsce,
  jeśli są tak głupie.
  Mamy dość problemów z własnymi babami.

 20. Poziomka said

  Ta sama pani Andersson przeprasza za sprowadzenie tzw. imigrantów ale jednocześnie informuje społeczeństwo podniesieniu wieku emerytalnego w Szwecji na finansowanie tego procederu!

  http://www.breitbart.com/london/2017/12/17/sweden-raise-retirement-age-pay-mass-migration-population-growth/

  ——
  A wszystko to w sytuacji, gdy Szwecja ma naprawdę kiepski system emerytalny i niskie emerytury.
  Admin

 21. rafal said

  Polska przeciw islamskim imigrantom:

Sorry, the comment form is closed at this time.