Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Maverick o Czy następny będzie Władimir…
  Kwal o Wolne tematy (65 – …
  Bogdan Goczyński o Maseczkowy szwindel
  Marucha o Wolne tematy (65 – …
  Staszek z Przyborowa o Duchowa przestrzeń Polski?
  Lily. o Wolne tematy (65 – …
  Roman o Wolne tematy (65 – …
  Roman o Wolne tematy (65 – …
  PJO o Twórca „Patrioty” nie żyj…
  revers o Wolne tematy (65 – …
  Niedźwiedź o Wolne tematy (65 – …
  revers o Czy następny będzie Władimir…
  Kwatermistrz o Wolne tematy (65 – …
  NICK o Wolne tematy (65 – …
  NICK o Wolne tematy (65 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 524 obserwujących.

Europejski dom wariatów

Posted by Marucha w dniu 2017-12-24 (Niedziela)

Kim jest wariat? Mówiąc najprościej wariat to człowiek, który „wie swoje”, a wszyscy inni mówią mu ,że jest inaczej.

Mieszkańcy Europy zachodniej są właśnie w takiej sytuacji, oni wiedzą, że tzw. uchodźcy organizują zamachy terrorystyczne, tworzą strefy no-go i dokonują bardzo brutalnych przestępstw, a wszyscy inni- politycy, eksperci, media, mówią , że jest inaczej.

No ale skąd właściwie wiadomo, że Europejczycy „wiedzą swoje” o skutkach imigracji z Bliskiego Wschodu i Afryki?

W badaniu niemieckiej telewizji ZDF z początku 2016 roku aż 70% badanych wiązało bezpośrednio wzrost przestępczości z napływem imigrantów, a w badaniu Ipsos Mori z listopada 2017 roku 49% Włochów stwierdziło, że czuje się jak obcy we własnym kraju.

Jak widać u bardzo dużej części społeczeństw zachodnich masowa imigracja wywołuje lęk, dyskomfort psychiczny, jest postrzegana jako coś złego i zagrażającego. W tym samym czasie wszyscy inni mówią im, że jest inaczej. Policja nie widzi związku między wzrostem przestępczości a imigracją, w Szwecji eksperci tłumaczą wzrost ilości gwałtów globalnym ociepleniem, bo jak sami stwierdzają nie są w stanie znaleźć innego wyjaśnienia.

Mainstrimowi dziennikarze wmawiają z uporem maniaka, że różnorodne społeczeństwo jest bardziej pomysłowe i na masowej imigracji skorzystają wszyscy a już na pewno gospodarka, czołowi europejscy politycy twierdzą, że uchodźcy są cenniejsi niż złoto.

W tym momencie natrafiamy na bardzo poważny problem natury psychologicznej ponieważ zachowanie Europejczyków jest zupełnie pozbawione logiki. Z jednej strony boją się imigrantów i ich nie chcą, z drugiej głosują w wyborach na kandydatów, którzy im tym imigrantów sprowadzili lub popierają w mniej lub bardziej otwarty sposób masową imigrację.

Zachowanie takie jest niezgodne z podstawowym prawem psychologii społecznej- dysonansem poznawczym. Zgodnie z tą teorią sprzeczne informacje na dany temat powodują dyskomfort psychiczny, ponieważ ludzie dążą do tego, żeby posiadać spójnie przekonania na dany temat i żeby ich czyny były zgodne z przekonaniami.

Jak wytłumaczyć ten fenomen? Można próbować tłumaczyć go na różne sposoby, na przykład, że obywatele postrzegają kryzys migracyjny jako problem obiektywny i nie winią za niego polityków, albo, że dolegliwości związane z napływem imigrantów nie są jednak tak dotkliwe i ważniejsze jest utrzymywanie stabilnej gospodarki i dobrobytu. Można wymyślić jeszcze inne wytłumaczenia, ale wszystkie one są co najmniej mało przekonywujące.

Ogólnie należy stwierdzić, że europejczycy bardzo dobrze radzą sobie ze sprzecznymi informacjami i dysonans poznawczy nie daje się im bardzo we znaki. Zgodnie z teorią dysonansu poznawczego Europejczycy powinni albo uwierzyć w przekaz mainstrimu i nie bać się imigrantów albo odrzucić ten przekaz, bać się imigrantów i zagłosować w wyborach na antyimigranckie partie. Nic takiego jednak nie miało miejsca, antyimigranckie partie z kretesem przegrywają kolejne wybory w krajach UE, np. partia AFD uzyskała w Niemczech 14% poparcia, a wybory wygrała partia CDU, której liderka A. Merkel otworzyła granice i wpuściła 1,5 mln nielegalnych imigrantów destabilizując kraj.

Być może wyjaśnianiem dziwacznych wyników wyborów jest to, że podstawowe założenia psychologii społecznej odnośnie dysonansu poznawczego po prostu są nieprawdziwe lub działają w bardzo ograniczonym zakresie. Błędne założenia psychologii można tłumaczyć tym, że eksperymenty psychologiczne są przeprowadzane w laboratoriach psychologicznych lub dotyczą bardzo niewielkiego wycinka czasu i ujmują zachowania człowieka w bardzo wąskich ramach. Wyników tych badań nie można odnosić do całościowego funkcjonowania człowieka w realnych sytuacjach społecznych.

Drugi powód to taki, że psychologia jak poważna nauka akademicka nie może po prostu przyznać, że większość społeczeństwa funkcjonuje w irracjonalny sposób, bo nie umie sobie wyrobić zdania na określony temat. Propagowanie takiej wiedzy podkopywałoby podstawy funkcjonowania społeczeństwa jako tworu racjonalnego i zorganizowanego.

Doświadczenia dnia codziennego pokazują, że teoria dysonansu poznawczego nie może być całkowicie błędna, ponieważ zjawisko to możemy zaobserwować w codziennym życiu, kiedy osoba o poglądach lewicowych nie chce słuchać informacji o wybrykach imigrantów twierdząc, że to prawicowa propaganda.

Być może zjawisko dysonansu nie jest jednak tak powszechne i nie ma tak decydującego wpływu na zachowanie jak twierdzą psycholodzy.

[Ależ oczywiście. Ludziom na ogół zupełnie nie przeszkadza, iż mają we łbach sprzeczne informacje i że ich poglądy są niespójnym bełkotem. – admin]

Niezgodność miedzy poglądami Europejczyków a ich głosowaniem w wyborach to klasyczny przykład dwójmyślenia- zjawiska psychologicznego opisanego w klasycznej powieści G. Orwella „Rok 1984”. Dwójmyślenie, to zdolność wyznawania w tym samym czasie dwóch sprzecznych poglądów. Bohaterowie powieści jednego dnia wierzą, ze Oceania prowadzi wojnę z Eurazją, a następnego dnia wierzą, że oba te mocarstwa nigdy ze sobą żadnej wojny nie prowadziły.

Dwójmyślenie nie jest przedmiotem zainteresowania psychologii, ten termin w ogóle nie występuje w terminologii psychologicznej, mimo, że zjawisko to można często zaobserwować w codziennym życiu kiedy np. osoba która twierdzi, że zdrowo się odżywia mówi, że i tak będzie kupować żywność GMO bo „trzeba na coś umrzeć”.

Dla przeciętnego czytelnika „Roku 1984” dwójmyślenie wydaje się czymś niedorzecznym, jest to tylko jakaś abstrakcyjna wizja przyszłości z „fantastycznej” książki. Jednak obecnie dwójmyślenie jest podstawowym sposobem myślenia obywateli świata zachodniego. Problem ze stosunkiem do imigrantów to tylko najbardziej jaskrawy przykład, dwójmyślenie można odnaleźć nawet w oficjalnych dokumentach. Gender mainstriming ma w założeniu zapewnić równouprawnienie kobiet i mężczyzn tylko, że według doktryny gender nie ma kobiet i mężczyzn (co najwyżej jest kilkadziesiąt płci).

Zasadniczym pytaniem jest to w jaki sposób G.Orwellowi udało się przewidzieć masowe występowanie zjawiska dwójmyślenia w społeczeństwie przyszłości. „Rok 1984” został napisany w 1949 roku , a teoria dysonansu poznawczego Festingera to 1957. Orwell jako wprawny obserwator ludzkich zachowań obserwował zapewne te dwa zjawiska (dysonans i dwójmyślenie) na długo zanim napisał swoją książkę.

Na podstawie lektury „Rok 1984” oraz bieżących wydarzeń w świecie zachodu można stwierdzić, że dwójmyślenie jest naturalną reakcją obronną organizmu w przypadku skrajnego obciążenia dysonansem poznawczym.

Forsowany obecnie multikulturalizm, skrajna poprawność polityczna i genderyzm wymagają tego by zaprzeczyć obiektywnej rzeczywistości.

Ludzie poddani skrajnej propagandzie nie są w stanie na dłuższą metę znieść tak dużego obciążenia dysonansem poznawczym czyli tego, że media, eksperci i politycy wmawiają im, że jest całkowicie inaczej niż w rzeczywistości. Sprzeczne myśli rzeczywiście rodzą ból , a jak nie ma innego wyjścia to jedynym sposobem uniknięcia tego bólu jest wykształcenie zdolności dwójmyślenia.

Niestety psychologowie nie zajmują się obecnie tematem dwójmyślenia, w sumie nie powinno to dziwić, ośrodki akademickie są bastionem myśli liberalno-lewicowej, a samo podjęcie badań nad problem dwójmyślenia wymagałoby przyznania, że w świecie zachodu istnieje propaganda, a jak wiadomo według mainstrimu propaganda może być co najwyżej prawicowa lub rosyjska.

finktank1980
http://finktank.pl/

Komentarzy 27 do “Europejski dom wariatów”

 1. wladek said

  Wariat to normalny czlowiek w nienormalnej rzeczywistosci – po prostu..

 2. Zborowski said

  Wariat to taki czlowiek Ktory dzisiejszej intelektualnej I wyksztalconej ciemnocie.Stawia kantre mowiac ze to nie ;;;;demokracja To TOTALITARYZM.Ktory wszedzie mowi ludziom ze ;ze wladza to zdrajcy to terorysci zlodzieje Ludzkich marzen I pragnien.To burzyciele ladu porzadku I szczescia obywateli.
  NO CO MOZE NIE PRAWDA?

 3. KOJAK said

  Wariatami to ich zrobila zydowska propaganda ktora im wyprala i zdyzefekowala mozgi ! Oni tez podsuneli im zdegerNErowanych lajdakow ktorzy ida na zydowskich smyczach i Glosza oni hitlErowska propAgade napisana przEZ wscieklych zydowskich oszalalych pismakow ! To interesie zydowstwa jest krymnalna multi -kulti to zydowstwo w krymialny sposiob je tez forsuje . Za pomoca kryminalnego multi -kulti zydowstwo chce zwalczac religje, obyczaje, degenerowc normy moralne i wprowadzac wszelkie zdziczenia moralne !

 4. RomanK said

  Skoro 70% ludzi Niemcow ocenia wlasciwie sytuacje i rzeczywistosc…to wcale nie jest zle z ich poczytalnoscia! Reszta kurdupli… boi sie do tego przyznac:-)))))
  Nie bojcie sie kurduple!!!!! To starach powoduje ze nie mozecie urosnac na gigantow:-))) wasz wlasny strach!!!!!

 5. Kar said

  ..za zgoda petenta, wyrafinowany system wychowal sobie 2 garnitury; dr Jekyll and mr Hyde,..ten pierwszy, to klasyczna swinia, ktora oklada swoja babe, a ten drugi-skryty sluzalczo na tasmie robi za normalnego

 6. Robert said

  Bzdurny artykuł. Już dawno klasycy powiedzieli przecież, że liczy się tylko to kto liczy głosy.

  Bzdurny komentarz. W ogóle nie na temat.
  Admin

 7. RomanK said

  ..wyrafinowany system…co pan powiada panie Kar…wielu wysokowyksztaconych i wyrafinowanych intelektualnie ludzi bendzie siem smiao do rozpuku z takich gupot co pan pisze:-))))
  jaki system… jaki dr Jakyll, jaki Hyde…
  Tu panie Kar pala..juz nie wystarczy:-))))

 8. Dictum said

  Po prostu ludziom złym, często u władzy, a pozostającym pod wpływem szatana, Bóg odebrał rozum. Nigdy dotąd świat nie oglądał tylu absurdów, takiej erupcji zła ubranego w szmaty pseudo-naukowości, nigdy dotąd zło i zepsucie nie było tak bezwstydnie nazywane dobrem, wolnością czy inną szlachetną nazwą. To się skończy, ale tylko interwencją z góry!

 9. Kar said

  ..tu jest film ze starej polki..tez o wariatctwie..wojennym ..rozne sa kryteria wariatctwa..propagandy

  dedykuje dla pana RK z okazji Swiat

 10. VA said

  Kto stoi za sprowadzaniem muzułmanow do Zachodnich krajow:
  http://www.returnofkings.com/144116/jews-in-germany-are-shocked-at-rise-of-anti-semitism-after-they-flooded-the-country-with-muslims?utm_source=twitter&utm_medium=twitter&utm_campaign=twitter%20dlvrit%20rss

 11. peacelover said

  …”to dobre dla zydow” !!! (jak zwykle !)

  Panie Kojak (3) gratuluje celnosci wpisu i odwagi !!!

 12. veri said

  ” Jak wytłumaczyć ten fenomen? ” –

  – w demokracji wybory wygrywają ci, którzy powinni wygrać … kto ogłasza* wyniki wyborów ?

  * – demokracja weszła już na wyższy poziom – liczenie głosów można w jakiś sposób kontrolować więc teraz ważne jest kto, już po kontroli ogłasza wyniki.

 13. Siekiera_Motyka said

  Nawet Niemcy pozwalali by orzeł był orłem.

  .https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/7/7a/Polish_banknote_from_1917_-_10_Marek_Polskich.jpg

  .http://make-cash.pl/uploads/monthly_2016_02/200zl.jpg.c09302c133fde6cc16dc32bf088a4216.jpg

 14. Ale Dlaczego? said

  Dwójmyślenie jest w naszym kraju bardzo dobrze widoczne na przykładzie banderyzmu i Ukrainy.
  Dochodzi do tego jeszcze pojęcie wroga zastępczego (czy urojonego) w postaci Rosji.
  Niestety muszę stwierdzić, że chyba większość Polaków też ulega tej socjotechnice. Bo to socjotechnika produkująca ze społeczeństwa odpowiednią ogłupiałą masę kierowaną jak stado baranów. I chyba docelowo kierowaną prosto do rzeźni…

 15. zenek z profila said

  Dwójmyślenie jest w naszym kraju bardzo dobrze widoczne na przykładzie banderyzmu i Ukrainy.
  Dochodzi do tego jeszcze pojęcie wroga zastępczego (czy urojonego) w postaci Rosji.
  Niestety muszę stwierdzić, że chyba większość Polaków też ulega tej socjotechnice. Bo to socjotechnika produkująca ze społeczeństwa odpowiednią ogłupiałą masę kierowaną jak stado baranów. I chyba docelowo kierowaną prosto do rzeźni…
  No i zgoda.
  Tylko jakoś nie potrafię sobie wytłumaczyć takiego fakta konwenta że co bym nie napisał u maruchy albo na interii to wszystko jest usuwane .Heee dziwna zbieżność mimo wszystko , wbrew pozorom. Kto tam chce to niech wierzy że to przypadek s poważaniem zenek.

  ——
  Oczywiście, że to nie jest przypadek. Pana wpisy są przeze mnie po prostu usuwane.
  Powinien Pan wiedzieć dlaczego.
  Admin

 16. Leniwiec_Lenin said

  Trawestując Kazika to zapytam: Coście skurwysyńskie urzędasy brukselskie, tuski, makrele i makarony uczynili z europy? Jak można było tak zniszczyć granice zewnętrzne unii i otworzyć na wrogie etnosy? Dać coś wam to spierdolicie wszystko koncertowo. Niestety zwykły europejczyk nie ukryje się przed kozojebcami na strzeżonym osiedlu a do pracy nie będzie dojeżdżał z opancerzonym samochodem z ochroną. Patrząc na głupkowatego sepleniącego ryja Tuska mam wrażenie, ze on mówi do nas wszystkich: to nic, że macie na ulicach pełno brudasów ale za to macie ciepłą wodę w kranie.

 17. Józef Piotr said

  Europejski dom wariatów
  Skądyś te wzory się wzięły
  Ktoś je wymyślił
  I wieloetapowo wdrażał i experymentował
  W jednym miejscu wypróbował to znów powielał gdzie indziej
  Macie poniżej opis wdrażaniu domu wariatów przez Rosjan i zażydzonych ich przewodników
  A razem to opis martyrologii Polskiej ludności

  I trzeba uważać kogo to mamy kochać i za nim gardłować badż bronić przed deflamią co najmniej
  A w Rosji po upadku CCCP nie było Rewolucji i Rosja nie uwolniła się od przewodniej siły nacji która ją niszczyła. A na marginesie tego trzeba pamiętać że Podobnie stało się w Polsce po 1981 roku

 18. sofia said

  re 3 kogak pięknie opisane polskie piekło ale Niemców w to nie mieszaj, bo to jedyni którzy walczyli z żydami. Proszę to sobie włopatlogować na Święta. Polin w przeciwienstwie żydom pomagała, hodowała, broniła, zespawała.

 19. Marucha said

  Re 18:
  Tak, Niemcy walczyli z Żydami….
  Zapewne dlatego wzięli też swoją całą ideologię z Talmudu.
  I dlatego mieli tak wysoki procent żydowskich żołnierzy w Wehrmachcie, a także w Gestapo i SS.
  Niewątpliwie w ramach walki z Żydami zabili w Polsce parę milionów cywilów, w tym malutkie dzieci.

  Na zdjęciu grób 4-letniego i 3-miesięcznego wroga Rzeszy…

 20. Re: 18 Sofia…
  A pani tutaj przyszla do Gajowki nam tutaj „ciemnote” wciskac???…

  A kto finansowal hitlera?
  A kim byla „wierchuszka” NSDAP (SA)???
  A skad przychodzily rozkazy dla NSDAP???
  A jakie „wytyczne” realizowal hitler i jego cala kamaryla???

  I co, mysli pani, ze „narobi” na Gajowkowy „dywanik” i nikt tego nie zauwazy i smrodu nie poczuje???

  ===========================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 21. Pinxit said

  16
  Leniwiec_Lenin
  No to zacznijmy ab ovo.
  To nie kozojebcy zniszczyli Jugoslawie i nie kozojebcy bombarduja Donbas.
  Nie kozojebcy zrzucali bomby uranowe na cywilna ludnosc Jugoslawii. I nie kozojebcy dostarczyli straszliwa bron Ukraincom zeby mordowac Ukraincow.
  22 europejskie krajeeuropejskie sie skur…pomagajac niszczyc europejskie kraje. Teraz wlasnie padnie Moldowa i Czarnogora. Nikogusienko to nie obchodzi.

  W polityce nie ma kar ani nagrod. Sa konsekwencje. W Jugoslawii Europa przypieczetowala swoj los. Wpuscila diabla do Europy. I nie byl to kozojebca.
  To dzieciojebca i ludobojca.

 22. revers said

  Nie wszyscy zawariowali w europie wlasnie kanclerz Kurz ukrocil prawka uchodzcow, beda konfiskowane komorki, i brak socjalow.

  https://newsbook.pl/2017/12/26/austria-kurz-pozbawil-nielegalnych-imigrantow-wszystkich-praw/

 23. Niktoś said

  Nie ma żadnego „dysonansu poznawczego” ani „dwójmyślenia”. Jedynie jest to co zauważyli propagatorzy kłamstw w III Rzeszy z Goebbelsem na czele. Większość ludzi nie używa w ogóle swojego własnego rozumu tylko wchłania to co im propaganda włoży do głowy. Goebbels bodajże szacował, że ludzie, którzy nie są od myślenia stanowią około 90% społeczeństwa. Jeśli ktoś nie wierzy, niech spróbuje przekonać swoich znajomych do czasem nie tak bardzo oczywistych prawd. Życzę powodzenia ;-D

  ——
  Choć Goebbels nie mógł czytać gajówki, miał takie same poglądy na poziom inteligencji społeczeństw…
  Admin

 24. Lydokork said

  18. Pani Sofio – owszem , Szwaby z Zydami walczyli, ale tylko z niektórymi. 150000 Zydów w Wehrmachcie walczylo z Polakami, Rosjanami czy Amerykanami. 25 generaów zydowskiego pochodzenia w tym pomagalo a genialny strateg, Zyd Milch, byl nawet Feldmarszalkiem…

  Bankierzy i przedsiebiorcy zydowscy z USA, Szwajcarii, GB i ze S*wecji bardzo sie troszczyli o finanse i dostawy surowców dla Narodowych Socjalistów którzy pod wodza Wodza Hitlera mordowali wiecej Polaków i Rosjan niz Zydów.

  Moze Pani troche wiecej poczyta o historii. Pozdr.

 25. Kazek said

  ad 24 Żydzi nie walczyli w Wehrmachcie bo nie podlegali obowiązkowemu poborowi tylko rejestracji.

  Walczyli w niemieckiej armii tzw. mischling czyli pół lub ćwierć żydzi.
  Feldmarszałek Milch twierdził co potwierdziła jego matka ,że nie jest synem żyda męża matki a jej aryjskiego kochanka. To zostało potwierdzone w jego papierach i został uznany za aryjczyka.

 26. Marucha said

  Re 25:
  Walczyli, walczyli….

  Na początek proponuję lekturę książki Bryana Marka Rigga pod tytułem „Hitler’s Jewish Soldiers: The Untold Story of Nazi Racial Laws and Men of Jewish Descent in the German Military”
  A także np.
  >https://marucha.wordpress.com/2009/05/25/historia-ktorej-nie-powinnismy-znac/
  >https://marucha.wordpress.com/2012/02/22/losy-zydowskich-zolnierzy-hitlera/
  >https://marucha.wordpress.com/2017/12/06/jak-dzielnie-zydowscy-zolnierze-hitlera-walczyli-ze-slowianami-w-tym-polakami-i-swoimi-wspolbracmi-w-interesie-niemiec/

 27. Choler said

  Pan Kazek sobie przypomni jak bardzo Hitler chcial sie Zydów pozbyc – 100 dolarów za glowe i kazdemu pozwalal wyjechac. A ci co zostali dobrze dla Reichu pracowali, wiec korzystal.
  Bystrzy to nawet synagogi posprzedawali a co siwete i zloite wywiezli. Spokojnie.
  Zydów smietanke ocalono a polske elite wyeliminowano. I to wiele razy. Skutki czego widac.

Sorry, the comment form is closed at this time.