Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Joannus o Polska zapłaci Amerykanom tyle…
  matołek o Smoleńsk: Wszyscy uważają, że…
  Kapsel o Wolne tematy (12 – …
  NICK o Wolne tematy (12 – …
  Kapsel o Wolne tematy (12 – …
  Birton o Skutki uboczne 13. emerytury:…
  NICK o Wolne tematy (12 – …
  Anucha o Pięć lat nieróbstwa Dudy
  Olo o Ukrainiec rozpijał i molestowa…
  Kapsel o Wolne tematy (12 – …
  Olo o Pięć lat nieróbstwa Dudy
  jasiek z toronto o Koniec polskiego górnictwa?
  JADAM o Pięć lat nieróbstwa Dudy
  Kwal o Smoleńsk: Wszyscy uważają, że…
  Kapsel o Wolne tematy (12 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 501 obserwujących.

Brytyjska premier uratowała Biełsat

Posted by Marucha w dniu 2017-12-27 (Środa)

Brytyjska premier wizytująca przed Świętami Warszawę, mimochodem uratowała telewizję Biełsat. Obiecała dać na jej utrzymanie 5 mln funtów, co niemal dorównuje budżetowi tej stacji.

Do tej pory polski podatnik wykładał na finansowanie Biełsatu około 30 mln zł rocznie.

Biełsat jest telewizją satelitarną nadającą w języku białoruskim dla Białorusinów audycje, które – wg twórców tego przedsięwzięcia – mają pozwolić społeczeństwu białoruskiemu poznać prawdę o działaniach tamtejszych władz, szczególnie prezydenta Aleksandra Łukaszenki.

[Kiedyś mówiło się na takie coś „gadzinówka” – admin]

Zachód, a szczególnie Stany Zjednoczone i Wielka Brytania od dawna wspierały białoruską opozycję występującą przeciwko Łukaszence. Wsparcie to miało konkretny wymiar również medialny. Stąd właśnie zrodziła się telewizja Biełsat, która pierwsze audycje zaczęła nadawać w grudniu 2007 r. tuż po utworzeniu rządu Donalda Tuska, w którym ministrem spraw zagranicznych został znany obywatel brytyjski Radosław Sikorski.

Radek – prywatnie mąż wpływowej waszyngtońskiej dziennikarki Anne Applebaum – z jakichś powodów strasznie się zawziął na białoruskiego prezydenta i nawet – pamiętam to dobrze – obiecywał zimą 2010 r. że na wiosnę w Mińsku zapanuje już pełna demokracja i „prawa człowieka”.

Stąd zrodził się projekt pt. „Biełsat”, który miał być forpocztą demokratycznej propagandy i utorować tamtejszym opozycjonistom drogę do usunięcia znienawidzonego „Baćki”, popieranego coś przez 70% Białorusinów. Tak wysokie poparcie dla polityków zachodnich wydaje się podejrzane – dlatego uruchomiono m.in. nasz „Biełsat”, żeby Białorusini zrozumieli co jest dla nich naprawdę dobre.

Białoruska opozycja kilkanaście lat przed polską „totalną” odwoływała się do „ulicy i zagranicy”. Polska jest dziś strofowana przez Komisję Europejską, której nie podobają się rządy PiS. A nasza opozycja liczy, że przy pomocy komisarzy z Brukseli rozprawi się z „Kaczorem – dyktatorem”.

Wtrącanie się przez zagranicę w nasze sprawy oburza dziennikarzy TVP. Działanie „Biełsatu” – już nie – chociaż to dokładnie taka sama zewnętrzna ingerencja w sprawy suwerennego państwa.

Radek Sikorski, który był głównym rozgrywającym w akcji przeciwko Łukaszence, podobnie jak jego mentorzy z Waszyngtonu i Londynu niczym się tak nie martwią jak prawami człowieka. Po prostu nie śpią, nie jedzą tylko cięgiem ino o te prawa człowieka walczą. Już to w Panamie, już to w Zimbabwe czy innej Rodezji. Cała łacińska Ameryka, która zgodnie z tzw. „Doktryną Monroe” ma być wolna od wpływu Europy, rozkwita od praw człowieka pod nadzorem Stanów Zjednoczonych – bo przecież ktoś musi nadzorować.

A poważnie mówiąc to oczywiście i Wielki Amerykański Brat i Londyn mają w nosie czy jakiś afrykański czy południowo-amerykański kacyk żre swoich przeciwników na surowo. Kiedy prezydentowi Trumanowi zwrócono uwagę, że popierany przez niego dyktator Panamy to sukinsyn, ten uśmiechnął się i potwierdził. „To sukinsyn, ale to NASZ sukinsyn”.

Podobnie „moralna” jest polityka Londynu, zawierająca się w słynnej maksymie: „Anglia nie ma wiecznych wrogów, Anglia nie ma wiecznych przyjaciół. Anglia ma tylko wieczne interesy”.

Dlatego między bajki trzeba włożyć opowieści o tym, że utrzymujemy Biełsat dla lepszego informowania Białorusinów i praw człowieka. Robimy to bo nasz Wielki Brat chce zaszkodzić w ten sposób pośrednio Rosji. Łukaszenko bowiem nie tyle, że jest sojusznikiem Rosji. On nie jest do Rosji wrogo ustosunkowany i to wystarczy żebyśmy robili mu na złość.

A że cierpią na tym interesy Polski, że telewizja Biełsat działa w istocie bezprawnie, bo żaden przepis polskiej Konstytucji nie upoważnia rządu do finansowania opozycji w innych krajach – to kto o to zapyta?

Kto nas upoważnił do wtrącania się w wewnętrzne sprawy sąsiedniego kraju? Popierania jednych przeciw drugim, pakowania Białorusinom naszej propagandy? I czy kiedyś ktoś w polskim rządzie puknie się w czoło i zacznie prowadzić politykę w interesie własnego kraju?

Janusz Sanocki
Za: prawica.net
https://konserwatyzm.pl

Komentarzy 29 to “Brytyjska premier uratowała Biełsat”

 1. revers said

  A kto podtrzyma dynastie brytyjska?, bo ostnio jedn z juniorow ksiazeczch chcial wciagnac Obame do rodziny krolewskiej, nareszcie krol Obama bedzie na swoim miejscu i w krolestwie anglosyjonu.

 2. Moher49 said

  Wstyd !. Na żydowskie cmentarze pieniądze są, na polskie Kresy pieniędzy nie ma.

 3. Ola said

  dobrze, ze przemysl bawelniany wraca do WB, jak podaja w mediach . Ale jak poradza sobie z zalewem tanszej bawelny z zagranicy w tej wolnosci? No ale podobno obnizyli na maksa do minimum podatki firmom produkcyjnym , to moze i cos z tego bedzie . Tylko z czego bedzie zylo i jak to panstwo bez podatkow? I gospodarczo podobno bardzo kiepsko w tej WB po opuszczeniu unii. Z ta wolnoscia to tylko problemy.

 4. Pytam said

  Juz tlumacze na polski: Brytyjska premier Maj ( nazwisko mowi samo za siebie) zawsze wspiera tych, ktorzy szczekaja na Lukaszenke i Putina.

 5. Dotacje dla pseudo stacji..Biełsat.czyli pralni pieniędzy . to alibi dla CIA Wielkiej Brytanii, zachodniej administracji, w celu ukrycia przekrętów,oszustw podatkowych swoich polityków czy też urzędników.

  Wystarczy sprawdzić i to dokładnie wydatki,wraz z podatkami,podobnych „stacji”

  Podobne propagandowe stacje mają ten sam cel…jak NATO, zniszczyć Białoruś, Rosję i zdobyć złoża…

  Polityka?Nie ma znaczenia.Koncerny i tak inwestują w Białorusi,w Wietnamie,w Chinach,w Korei Północnej i innych krajach.

  Nawet i to przez cały czas w Rosji,inwestycje „zachodnie” wzrastają.

  Pomijam super eksporter do Rosji (zachód) Swiss i Izrael.Pomijam rosyjskich obywateli poza Rosją…przesyłających miliony Euro do Rosji.

  Pomijam,że zachdonia Europa….eksportuje swoich chorych na leczenie do Białorusi a emeryci zachodni osiedlają się w Białorusi ale i w Rosji…Dzięki Putinowi i Łukaszence.

 6. Jacek2 said

  Oczami wyobraźni widzę jak z wypiekami na twarzy Białorusini słuchają jedynej słusznej prawdy płynącej z Biełsatu.
  Buhaha!

  ——
  Słuchalność Biełsatu to coś około 1%. Trudno znaleźć nowe dane.
  Admin

 7. Pinxit said

  Ciekawe, ze jak Amerykany nadaja, ze im rosyjscy hakerzy nagrzebali w kampanii wyborczej i zamiast Clinton wybrali Trumpa; Borys Johnson opowiada w Moskwie, ze rosyjscy hakerzy probowali wybrac kogo nie trzeba w Anglii ale im sie nie powiodlo i Anglia zrobila znakomity wybor w postaci Teresy May.
  Tymczasem, Amerykanie juz zaczynaja sie dopominac o Nawalnego w Rosji, ze powinien startowac w wyscigu wyborczym w Rosji (Amerykanie wiedza lepiej, kto powinien lub nie powinien kandydowac) i aktualnie chca na sile zmienic rzad w Moldawii; rozwalaja Jemen tylko po to, zeby bronic prezydenta wybranego przez USA.
  I dlatego Trump wyslal kolejne wojska do Syrii, zeby obalic przebrzydlego Asada, ktory sie Ameryce i Izraelowi wyraznie nie podoba.

  Ale nikt nie moze miec pretensji do USA bo oni dbaja o demokracje na swiecie.

  Bashar Asad: „Ja nigdy nie zachowam sie jak Janukowicz; zostane do konca”.

  Grzechy Asada i jego zony
  Zona Asada, Asma tez nie skorzystala z mozliwosci wyjazdu z Syrii. Zostala z dziecmi i z narodem.
  Asma jest sunitka, jej maz Asad jest szyita.(Alawici to szyicka odmiana islamu)
  Башар Асад: Я никогда не буду Януковичем! Я останусь здесь до конца! – YouTube

 8. kobra said

  WOLNA EUROPA I GLOS AMERYKI TO BIELSAT czyli zydowska propaganda

 9. Pinxit said

  Pomoc Rosji i Bialorusi dla syryjskich dzieci.

  Сирийские дети после лечения в Санкт-Петербурге возвращаются домой – YouTube

  Bialorusi bardzo potrzebna pomoc Anglii (5 milionow dolarow) na angielska gadzinowke , ktora bedzie namawiac do zamachu stanu i wojny z Rosja.
  Jak 80 syryjskich dzieci odpoczywalo na Bialorusi i jak bardzo bylo to wazne dla ich
  Как отдохнули в Беларуси 80 сирийских детей и для кого эта поездка стала жизненно важно – YouTube

 10. Lily said

  Re 7;Pinxit
  Mowil,ze”wszedzie mamy swoich ludzi”.
  Czy tak jest,co o tym sadzicie?.
  http://xdisciple.blogspot.com.au/2013/10/assad-of-syria-is-mark-rockefeller-in.html

 11. Lily said

  Re 2;Moher 49
  Wpierw Lech,teraz Jaroslaw kontynuuje
  testament brata(dbac o interesy swoich).

 12. Archer said

  Na początku, jak PiS doszedł do władzy, obciął dotację na tą gadzinówkę Biełsat. Ktoś pojechał z MSZ do Mińska w celu normalizacji stosunków między Polską, a Białorusią. Była nawet mowa o całkowitej likwidacji „telewizji” Biełsat. Rozeźlona na PiS stara Romaszewska jak córuni obcięli dotację na jej „telewizję”, namawiała „prezydęta” Dudę o zawetowanie ustaw sądowniczych. Duda schował się za jej spódnicę i mówił, że to Romaszewska kazała mu te ustawy zawetować. A wiadomo, Romaszewska „opozycjonistka” itd. W końcu Duda podpisał te nieszczęsne ustawy po wielu miesiącach negocjacji, a w TVPis Kurskiego pokazali, że Biełsatowi zostanie przyznana od rządu spora dotacja na dalszą działalność przeciwko Łukaszence na Białorusi.

 13. Marucha said

  Re 7:
  Ktoś musi być światowym bandytą, bo świat bez bandyty nie może istnieć.
  Więc niech to będą Amerykanie,

 14. Jerzy said

  Mam znajomego Białorusina, który śmieje się, bo na Białorusi nikt tego g ó w n a żydowskiego nie słucha. Białorusini nie są tacy ciemni jak się żydostwu wydaje. Podstępem ich nie wezmą, a jak spróbują siłą, to ich tak popędza, że pod drodze mycki i jarmułki pogubią.

 15. Jerzy said

  Re. 7. Pinxit

  Asad z pomocą sojuszników blokuje najważniejsze plany syjonistów:

  1. kontrolowany demontaż tworu syjonistycznego w Palestynie (nie rozpocznie się dopóki żydzi nie będą bezpieczni w POLIN)

  2. agresja na Iran (rozumiana jako odcięcie Chin od irańskiej bazy surowcowej)

  3. pełna transformacja Polski w POLIN (wycięcie Polski z chińskich planów Nowego Szlaku Jedwabnego)

  4. rozbicie Rosji i wykorzystanie jej terenu i potencjału w agresji przeciwko Chinom

 16. Archer said

  @ Jerzy

  Nie tyle chodzi o to, czy ktoś ogląda czy nie ogląda tą „telewizję” Biełsat na Białorusi. Tylko z tej telewizji całkiem pokaźna grupka sobie żyje jak pączki w maśle z „młodą” Romaszewską na czele. I to jest finansowane za pieniądze polskiego podatnika.

 17. Joe said

  Gdyby te pieniadze co dali starej Romaszewskiej … otworzyli okna w kilku miastach Bialorusi i wyrzucili z wiatrem,a ludzie sobie POzbierali,to bylby jakis POzytek.A tak?Szlag trafi psa i lancuch ,bo nikt tego g…na nie slucha.Tyle.

 18. Lily said

  Jak by dorwali sie do Bialorusi,to by mieli
  co”prywatyzowac”,i zbyt na swoje towary.
  Polakow tez tam podzelili,a kto za tym stal
  nie musze pisac,bo sami dobrze wiecie.
  Wszstko to sie dzieje wedlug planu,”dziel
  i rzad”. Skad my to znamy?.

 19. Kar said

  Słuchalność Biełsatu to coś około 1%. Trudno znaleźć nowe dane.
  Admin
  ____________________________

  ..nooo, danych zawsze jest bez liku pod reka, panie Gajowy..niech Pan z laski swojej rzuci okiem na fotke…, no i kto tam..? same nasi dlugonosi znajomi z uk,
  prawda ?

 20. Bronisław said

  Re: 16. Kiedy wreszcie Panie Archer uwolnimy z Bożą pomocą od tych pasożydów?!!!

  Angole już od czasów Iwana Groźnego wprowadzali zamęt, zwłaszcza między Polakami, a naszymi wschodnimi Sąsiadami!!!

  Gorąco Pana pozdrawiam!

  Króluj Nam Chryste!!!

 21. Boydar said

  Których, Panie Bronisławie ?

 22. Romank said

  Panie Bronislawie….Wielki Srul jest szczesliwy tylko wtedy- gdy wszystkich widzi na kolanach…. Oczywiscie moze to byc w kosciele- jak pana…w meczecie, boznicy…byleby na kolanach.
  \O…….. mialo byc o tym – kiedy????… ano – jak wstanie pan z kolan i reszta ……za panem….

 23. NICK said

  Znowuż zgoda. (21). Pan RomanK.
  Przyznaję, bez ob-sesji.
  Wszyscy się uczymy.
  Ja?
  Bardziej od Was.

  Tylko pisać cierpliwie, poproszę.
  „nie po to wodę noszę”
  by lać! Wodę. Dla zasady.
  Nauczać. TO SPRAWY.

  Słowa coraz lepsze.
  Nie, ja nie kieprzsz-sczę.

  PROSZĘ.

 24. Boydar said

  Pan Roman znalazł wiadro esperalu pod choinką, to i efekty są.

  Może i ja bym poszukał, jeszcze się nie sypie … 🙂

 25. NICK said

  Zostawmy, Lubelaku.

 26. leo69 said

  A GDZIE DYŻURNY CHACHOŁ ???

 27. Bronisław said

  Re: 21. Mam na uwadze Drogi Panie Boydarze, Słowian!!!

  Re 22. Chrystus Pan zapewnił Rozalię Calakównę, Szanowny Panie Romanie, że Naród Polski odzyska Swoją Niepodległość oraz Suwerenność, kiedy intronizuje Go na Króla Polski i wierzę, iż wkrótce nastaną warunki i taki akt będzie przeprowadzony!!!

  Serdecznie Panów pozdrawiam!

  Króluj Nam Chryste!!!

 28. Boydar said

  No więc od których, Panie Bronisławie

  Od tych ? Od tych uwolnią nas kozojebcy. Podejrzewa Pan, że problem zniknie ?

 29. Maverick said

  Brytyjczycy od lat mieszają się w nie swoje sprawy i czas im utrzeć nosa.

  Polska w nadskakiwaniu kabale tylko się błaźni.

  Poprzez okres świąteczny kilka razy na własne oczy w TV w USA widziałem tą reklamę.

  I po co to robią rozdając nasze pieniądze?

  https://www.ispot.tv/ad/wssL/polish-national-foundation-holiday-greetings-to-the-us

Sorry, the comment form is closed at this time.