Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Maverick o Między politycznym eskapizmem…
  Carlos o Przez Morze Czerwone ku Phallu…
  Barbara Chojnacka o Niech Czaskoski zakaże Marszu…
  Bezpartyjna o Wolne tematy (46 – …
  Bezpartyjna o Przyczyny zwiększających się w…
  Bezpartyjna o Mądry głupiemu (niestety)…
  Jaron o Jak zabito mały ruchu graniczn…
  sanning o Między politycznym eskapizmem…
  . o Przyczyny zwiększających się w…
  Maverick o Wolne tematy (46 – …
  Jaron o Przyczyny zwiększających się w…
  Boydar o Prymas Wyszyński – wróg czy pa…
  . o Między politycznym eskapizmem…
  Bezpartyjna o Wolne tematy (46 – …
  Boydar o Mądry głupiemu (niestety)…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 516 obserwujących.

Co się działo w Korei w latach 1950 – 53

Posted by Marucha w dniu 2017-12-27 (Środa)

Sprawa Korei Płn. jest źle przedstawiana w oficjalnej prasie – pisze pani Tiamat. – Chodzi mi o to, że Polacy jak papugi powtarzają amerykańską wersję, a o tym, co działo się w czasie wojny koreańskiej nie mają zielonego pojęcia.

„Global Research” to kanadyjska grupa zbuntowanych intelektualistów, którzy od lat dyskutują o tym, co się działo i dzieje na świecie. Czytam ich regularnie, bo przedstawiają bardzo rzeczowe analizy. Szefem tej grupy jest prof. Michel Chossudovsky, zdaje się z jugosłowiańskiej Macedonii.

Zbrodnie w Korei: Zapomniane zbrodnie wojenne USA i zbrodnie przeciwko ludzkości

W czasie obchodów 70-tej rocznicy bitwy o Atlantyk, w Quebec City, minister ds wojennych weteranów Steven Blaney odpowiedział na pytanie o poświęceniu kanadyjskich żołnierzy: „Nie byłoby Gangam Style, gdyby nie poświęcenie kanadyjskich żołnierzy i członków ONZ, którzy zwalczyli komunizm”.

I o ile podoba mi się południowo-koreański przebój Psy’a, to jednak stwierdzenie ministra Blaney’a, że ‚opłaciło się’ wziąć udział w jednej z najbardziej brutalnych i najmniej zrozumiałych wojen XX wieku – jest naciągane.

Po opanowaniu Chin przez komunistów w 1949 roku próbowały Stany Zjednoczone okrążyć kraj. Stany popierały Czang Kaj-szeka na Tajwanie, budowały bazy militarne w Japonii i popierały prawicowego dyktatora w Tajlandii.

Jednym z głównych zadań Waszyngtonu w Wietnamie było „ustanowienie pro-zachodniego państwa na południowych granicach Chin”. Sukces nacjonalistycznej rewolucji chińskiej doprowadził do wojny koreańskiej, w której brało udział 6 kanadyjskich okrętów wojennych i 27 tysięcy Kanadyjczyków. Wojna zostawiła po sobie 4 miliony ofiar śmiertelnych.

Pod koniec II wojny światowej Sowieci okupowali północną część Korei przy rosyjskiej granicy. Południowa część kraju była pod kontrolą USA. W jakiś rok okupowania kraju przyszła wiadomość, przekazana do Kanady przez Ralfa Collinsa i Herberta Normana, a była prywatna percepcja amerykańskich oficjeli:

„Nie ma żadnego dowodu na to, że istnieją w ogóle trzy bataliony koreańskich żołnierzy trenowanych przez Rosjan i to pomimo rozpuszczanych wieści przy każdej okazji,… ale jest ewidentne poparcie ludności dla Rosjan w Korei Północnej i Rosjanie mają rację, że krytykują okrutne zachowanie amerykańskich żołnierzy wobec ludności cywilnej, ale jakoś ta sytuacja się poprawia. To prawda, że wojskowy rząd okupacyjny stosował represje wobec grup lewicowych, a jakiekolwiek propozycje wprowadzenia ustawy o złagodzeniu terroru były stanowczo odrzucane”.

Noam Chomsky podaje bardziej dramatyczny opis sytuacji:

„Kiedy wojska amerykańskie wkroczyły do Korei w 1945 roku, rozpędziły popularny rząd lokalny, który składał się głównie z antyfaszystów, którzy stawiali opór Japończykom. Amerykanie rozpoczęli krwawe represje, używając faszystowskiej policji japońskiej i Koreańczyków – kolaborantów z czasów japońskiej okupacji. Około 100 tysięcy ludzi bestialsko zamordowano w Południowej Korei, zanim rozpoczęła się tzw. wojna koreańska, łącznie z 30 – 40 tysiącami zabitych w czasie buntu wieśniaków w małym regionie wyspy Cheju”.

W przeciwieństwie do pozycji, jaką zajmowały Stany w stosunku do Japonii i Niemiec, Waszyngton chciał, by ONZ – zdominowany przez Zachód – przejął kontrolę nad Koreą w 1947 roku. Sowieci protestowali, powołując się na to, że międzynarodowa organizacja nie ma jurysdykcji nad procesami zachodzącymi po II wojnie światowej (tak jak np. Stany Zjednoczone tłumaczyły konieczność amerykańskiej kontroli powojennych Niemiec i Japonii).

Zamiast kontroli ONZ, Moskwa proponowała wycofanie się wszystkich obcych wojsk z Korei do stycznia 1948 roku. Amerykanie po cichu załatwili w ONZ, przekonując państwa członkowskie, że należy stworzyć Tymczasową Komisję ONZ d/s Korei (UNTCOK). Kanada przyłączyła się do tej komisji, mimo że premier Mackenzie King prywatnie zwierzył się, że „Stany próbują z tej komisji stworzyć własne ramię zbrojne, chroniące wyłącznie interesy USA”.

Wybory, sponsorowane przez ONZ w Korei Południowej doprowadziły do długoletniego podziału kraju, a udział Kanady w tym konflikcie – do nieprawdopodobnych tragedii.

10 maja 1948 roku południowa część Korei przeprowadziła wybory wspierane przez UNTCOK. W czasie kampanii wyborczej lewicowe partie były bardzo prześladowane, bo chodziło o „wyrzucenie komunistów z Południa”. Partie lewicowe odmówiły udziału w wyborach kompletnie manipulowanych, co doprowadziło do powstania na wyspie Cheju, na południowym wybrzeżu. To powstanie było krwawo stłumione.

Po wyborach Kanada była jednym z pierwszych państw, które uznały Republikę Korei Południowej, co zalegalizowało podział kraju. Minister spraw zagranicznych Lester Pearson wysłał późniejszemu prezydentowi Korei Płd. Syngmanowi Rhee notkę, że rząd Kanady w pełni uznaje Republikę Korei jako niezależne, suwerenne państwo z jurysdykcją na obszarze, na którym odbyły się 10 maja 1948 roku wolne wybory pod auspicjami Tymczasowej Komisji Narodów Zjednoczonych.

W kompletnym przeciwieństwie Ottawa odmówiła uznania Północy, gdzie też odbyły się wybory. Kanada odmówiła również uwzględnienia raportów z wyborów na Północy w komisji UNTCOK.

Bo według Pearsona Południe przeprowadziło „wolne wybory’, natomiast wybory na Północy „nie miały demokratycznego charakteru”. Pearson zmienił zdanie, gdy przestał być premierem i oto, co miał do powiedzenia: „Rząd Rheesa był równie represyjny jak rządy dyktatorskie Północy. A nawet – w wielu przypadkach – bardziej represyjny”.

Oficjalna wersja mówi, że wojna Koreańska zaczęła się gdy popierana przez Sowietów Północ napadła na Południe 25 czerwca 1950 roku. I wtedy USA przyszły Południowcom na pomoc. Podobnie kłamliwie zresztą USA tłumaczą inne swoje napady, a amerykańska wersja wojny koreańskiej jest całkowicie fałszywa i ma duże luki.

[Tak więc jedyny argument przeciwko KRLD – że prawie 70 lat temu napadła na Koreę Południową – okazuje się typowym, żydoamerykańskim łgarstwem. 
USA zawsze, zawsze, ZAWSZE kłamie, jak najgorsza k***a, gdy chodzi o wojny, w których bierze udział. – admin]

Raport „Korea: Division, Reunification, and US foreign Policy” stwierdza:

„Najlepszym wytłumaczeniem tego, co się stało 25 czerwca jest fakt, że Syngman Rhee celowo rozpoczął walkę i oskarżył skutecznie Północną Koreę o atak. Korea Północna była przygotowana na te prowokacje; skorzystała z ataku i bez żadnego poparcia Związku Radzieckiego uderzyła na Południe i zajęła Seul. I wtedy nastąpiła krwawa interwencja USA”.

Kanada pierwsza rzuciła się do pomocy Stanom: dołączyła do ONZ-owskich sil pokojowych i zrobiła to na polecenie USA. Wojska USA najpierw zaczęły wojnę w Korei i dopiero potem Waszyngton zmusił ONZ do poparcia Stanów Zjednoczonych w ataku na Koreę – a nie na odwrót. Rezolucja ONZ, która poparła militarną interwencję USA, określała to jako „zjednoczone siły pod dowództwem Stanów Zjednoczonych”.

Nieprawdopodobne! Siły Narodów Zjednoczonych były pod amerykańskim dowództwem gen. Douglasa MacArthura, mimo że on nie podlegał pod zarząd ONZ. Kanadyjski minister obrony Brooke Claxton przyznał później, że „amerykańskie dowództwo miało kłopoty z wydawaniem rozkazów jednostkom wojskowym różnych państw zarówno Wspólnoty Brytyjskiej, jak i innych narodów niezwiązanych z USA”.

Po napadzie Amerykanów na Koreę Kanada natychmiast wysłała trzy okręty. Kiedy się okazało, że USA ma szansę przegrać, Kanada wysłała tysiące żołnierzy z armii lądowej prosto w sam środek okrutnego konfliktu. Dwa miliony ludności cywilnej, pół miliona żołnierzy północno-koreańskich, milion chińskich żołnierzy, milion cywilów Południowej Korei, 10 tysięcy żołnierzy Korei południowej i 95 tysięcy żołnierzy ONZ, w tym 516 Kanadyjczyków, poległo w tej wojnie. Walki naziemne były okropne, podobnie jak ataki sił powietrznych ONZ.

Amerykański generał Mac Artur rozkazał swoim bombowcom zniszczyć wszystkie środki komunikacji i każdą instalację i fabrykę, ‚wieś i miasto’ w Korei północnej, oprócz hydroelektrowni i miasta Raszin, które sąsiadowało z Chinami i Związkiem Radzieckim.

Dziennikarz z New York Times’a George Barret opisał scenę z wioski w Korei Północnej po napadzie ONZ-owskich wojsk w lutym 1951 roku.

„Trzy dni temu na wioskę zrzucono bomby z napalmem; właśnie wtedy, gdy Chińczycy następowali, i nie można było grzebać zmarłych, bo nie było nikogo, kto mógłby zająć się pochówkiem”.

Ten dziennikarz spotkał jedną starszą kobietę, jedyną istotę, która przeżyła; w wypalonym ogrodzie wieszała pranie na sznurku, a obok leżały cztery trupy najbliższych członków jej rodziny. W całej wiosce i na polach zaskoczeni bombardowaniem mieszkańcy zastygli w pozycjach, w jakich ich złapał atak napalmu: mężczyzna, który próbował wsiąść na rower, 50 sierot, które bawiły się na podwórku sierocińca, kobieta trzymająca w ręku katalog Sears Roebuck z nalepka: ‚pocztowe zamówienie nr 3,811, 294 za $2.98’, zapatrzona w podomkę na obrazku koloru koralowego. Chyba ze 200 osób zostało zamordowanych w tej jednej malej wiosce.

Żołnierze kanadyjscy oczerniali ‚żółtą hordę’ Korei Północnej i chińskich ‚chinks’, z którymi walczyli. Jeden kanadyjski pułkownik napisał, jak ważne jest, by zająć wszystkie możliwe punkty obrony, żeby „wybić do nogi hordy, które próbowały się ratować”. A pewna pro-militarna książka cynicznie opisuje, jak niektórzy żołnierze pozwolili, żeby ich zachodnie uprzedzenia rozwinęły się w otwartą nienawiść do narodu koreańskiego.

‚Zimnowojenna Kanada’ opisuje nieprawdopodobne okrucieństwa, rozpętane przez wojska ONZ w Korei:

„Bestialskie metody mordowania ludności cywilnej, stosowane przez Narody Zjednoczone – naloty dywanowe na miasta Korei Północnej, zniszczenie tam na rzekach i odcięcie dostaw żywności i niekończące się bombardowania, bardziej intensywne niż w całej drugiej wojnie światowej. W pewnym momencie Amerykanie zarzucili bombardowanie celów na Północy, gdy wywiad im doniósł, że już w całym kraju nie ma więcej wielopiętrowych budynków do bombardowania”.

Ogólna ilość zabitych: około 4 miliony, z tego 3 miliony pomordowanych stanowiła ludność cywilna (co czwarty obywatel obu Korei). To nawet dla ówczesnego świata, który właśnie otrząsał się z ogromnych zniszczeń II wojny światowej, w porównaniu z Europą Korea była piekłem stworzonym przez człowieka i ta wojna stoi na czele największych zbrodni wojennych XX wieku.

Ale – zdaniem konserwatywnego rządu – warto było [skąd my to znamy – admin]. Bo przecież Korea wzbogaciła nasz język o zwrot ‚Gangnam style’ (‚styl Gannamu’).

Ostatnio wydana książka, napisana przez Yves Englera: „The Ugly Canadian: Steven Harper’s Foreign policy” („Wstrętny Kanadyjczyk: Polityka zagraniczna Stephena Harpera”).

The Korean Atrocity: Forgotten US War Crimes and Crimes against Humanity | Global Research – Centre for Research on Globalization,
http://www.globalresearch.ca/the-korean-atrocity-forgotten-us-war-crimes-and-crimes-against-humanity/5335525

Przetłumaczyła: Tiamat

*                        *                         *

O zbrodniach wojennych USA w Korei Północnej w latach 1950 – 53 opowiada też (w języku niemieckim) poniższy film – wideo:

Film ten będzie przetłumaczony (w skrócie) na język polski (ZB).

http://zygumntbalas.neon24.pl

Z drugiej strony – przecież ktoś musiał napaść na Koreę Północną, ktoś musiał wymordować 3 miliony ludzi, zniszczyć ich domy. Po prostu musiał znaleźć się taki ktoś, bo, jak wiemy, „it’s a jungle out there”.
No więc lepiej, że zrobili to Amerykanie, którzy mają w wywoływaniu wojen i mordowaniu cywilnej ludności dużą wprawę.
Admin

Komentarzy 27 to “Co się działo w Korei w latach 1950 – 53”

 1. Maciek said

  …Po opanowaniu Chin przez komunistów w 1949 roku próbowały Stany Zjednoczone okrążyć kraj. Stany popierały Czang Kaj-szeka na Tajwanie,…

  To jest nieco bardziej skomplikowane, gdyz pare lat wczesniej USA zabronily sprzedazy broni i amunicji dla wojsk Czang Kaj-szeka, aby Mao i jego komunisci INTERNACJONALISCI mogli dojsc do wladzy. Czang Kaj-szek byl nacjonalista, wiec USanom nie odpowiadal.

  Trudne…

 2. Maciek said

  Wniosek?
  Kluczowym aspektem uzbrojenia kraju liczacego na niezaleznosc musi byc obrona przeciwlotnicza.

  Nieprawdaz?!

 3. adsenior said

  Doskonale pamiętam tamte czasy. Oceniam, że USrael dostał tam w doopę, tak jak później w Wietnamie. Od II WŚ, jankesi, wielokrotnie napadali na suwerenne kraje. W latach 90-tych, wykorzystali okres smuty w Rosji, rządy idealisty Gorbaczowa i pijaka Jelcyna, by napaść i zniszczyć słowiańską Jugosławię.

 4. PISKORZ said

  re 1 A to b. ciekawe z tą zmienną opcją Amerykanów..Dzięki….tego nie wiedziałem…

 5. Premizlaus said

  Z artykułu zatem wynika, że nie tylko Szatany Zjednoczone, ale całe te ONZ jest też kija warte. Zbrodnicza, masońska organizacja, mająca krew na rękach. Wszystkie normalne państwa powinny się wypisać z tego tworu.

 6. zdzisław zasada said

  AD2. Nie – informacja i szerzej rozumiana ekonomia/gospodarka/bankowosc.

 7. zdzisław zasada said

  1i4 – Nie ma realnej wiedzy i informacji w internecie o scisle ważnych wydarzeniach – po prostu ich brak!

 8. kimek said

  Ad 5 – Panstwa normalne juz nie istnieja, bo gdyby istniały to by przestały z tego powodu. ONZ jest organizacja prywatna i taka sama jak panstwa (to prywatna grupa interesow) ktora w zasadzie nic nie znaczy i jest przejsciowa. Realnie tylko 5 czlonkow ma prawo weta i moze cos zmienic z czego wszyskie od siebie zalezne i od siebie powiazane kapitałem. Ten artykuł jasno ilustruje na jakich zasadach dziala ta organizacja.

 9. Cyborg said

  5. Premizlaus – Ma Pan racje – ONZ jest prywatnym przedsiewzieciem Rockefellerów. Bodajrze Sutton o tym pisal – kto dazyl i lobbowal do jego utworzenia, kto dal pierwsze pieniadze, kto zyskal… i zyskuje.

  Budynek ONZ stoi na gruncie nalezacym do Rockefellerów, pozyczonym „darmowo” tej organizacji.

 10. Tekla said

  Koreanskie sieroty w Polsce–

  W 1951 r. z ogarniętej wojną Korei przywieziono do Polski 1200 dzieci. Najstarsze z nich miały 14-15 lat. Przemierzyły koleją długą drogę, jadąc przez Chiny i Związek Radziecki, by szukać spokoju i nowej szansy w Polsce.

  https://historia.org.pl/2012/09/02/tragiczne-rozstania-historia-koreanskich-sierot-w-polsce/

  Z podrozy po Korei Polnocnej

  Czułeś się bezpiecznie w Korei Północnej?
  Bezdyskusyjnie tak. Co więcej, ze wszystkich niespełna 50 krajów w jakich jak dotąd byłem, mało gdzie czułem się tak bezpiecznie jak w KRL-D. Szczególnie po kilku latach mieszkania i podróżowania w Chinach oraz krajach Azji Południowo-Wschodniej, wyprawa do Korei Północnej była mocno pożądaną odmianą. Ryzyko kradzieży kieszonkowej jest tam znikome, nie wspominając już o poważniejszych przestępstwach. W obiektach turystycznych nie spotkamy zaś chmary natrętnych sprzedawców, taksówkarzy i innych naganiaczy próbujących nas oskubać z kosztowności oferując wątpliwej jakości towary i usługi.
  …………
  To nie jest więc do końca tak, że w tym kraju nie istnieją żadne rozrywki, jak chciałyby to widzieć co poniektóre zachodnie media. Możliwości przyjemnego spędzenia wolnego czasu nie brakuje i chociaż poziom życia ludzi w KRL-D zdecydowanie ustępuje krajom zachodnim – nie jest to zdecydowanie aż takie piekło na ziemi, na jakie kreują go niektórzy szukający sensacji dziennikarze od siedmiu boleści, przygotowujący niekiedy dość żałosne i pozbawione ciekawszych treści reportaże „undercover”.

  http://pozdrozkrld.com/wasze-pozdrowienia-korei-polnocnej-tomasz-kocjan-packthebackpack-com/#more-1273

 11. Pinxit said

  Zadziwiajace, jak malo sie mowi i pisze o masowym morderstwie w Korei popelnionym przez USA na cywilnej ludnosci w latach 50-tych, a jak wiele artykulow poswiecono obecnie „agresji” koreanskiej i …nienormalnemu prywodcy oraz jego fryzurze obecnej Korei.. Polnocnej.

  Jeszcze mniej sie mowi o tym, ze bylal prezydent Korei Poludniowej siedzi w wiezieniu za podpisanie zgody na THAAD-Y amerykanskie „tarcze” przeciwrakietowe, ktore zniszcza cala ekologie w Korei, polowie Chin i Wladywostoku; takie silne maja bardzo radioaktywne radary..

  Dzis podali Chinczycy, ze prokurator Korei Poludniowej domaga sie przedluzenia kary wiezienia dla tej pani prezydent- amerykanskiej kukielki – do lat 12.

  A czemu o tym sie „glosno” nie pisze?:

  Video: Korean War: 600,000 Tons of American Bombs on the North. Every City was Destroyed | Global Research – Centre…

  https://www.globalresearch.ca/video-korean-war-600000-tons-of-american-bombs-on-the-north-every-city-was-destroyed/5613468?utm_campaign=magnet&utm_source=article_page&utm_medium=related_articles

  Documentary: The Korean War: US Atrocities, Napalm and Carpet Bombing, Killing Innocent Civilians | Global Research -…

  https://www.globalresearch.ca/documentary-the-korean-war-us-atrocities-napalm-and-carpet-bombing-killing-innocent-civilians/5613472?utm_campaign=magnet&utm_source=article_page&utm_medium=related_articles

 12. Pinxit said

  No to moze jeszcze o tym jak to sie stalo z tym podzialem Korei na dwa rozne pnstwa.
  przy okazji informacje o Japonii, ukrywane na Zachodzie.

  Wiadomo, ze Rosja nie tylko pobila Niemcow i armie hitlerowska. I choc wiadomo, to jednak sie glosno nie dyskutuje, ze Rosja Sowiecka pobila tez Japonie.

  Bomby zrzucone na Hiroszime i Nagasaki byly po prostu gestem fantazji USA, bo chodzilo o wyprobowanie na ludziach jak dziala bron atomowa.
  Teraz niektore firmy kosmetyczne w USA ostrzegaja, zeby nie uzywac kremow testowanych na zwierzetach!
  Wszystko, co testowane na ludziach ma wieksza wiarygodnosc? czy po prostu … zwierzat zal?

  The truth about the division of Korea

  http://www.pravdareport.com/world/asia/24-09-2017/138739-division_korea-0/

 13. Siekiera_Motyka said

  Ad. 11 – Ciekawy temat o którym mało słychać,

  „Korea Południowa nie posiada systemu THAAD i nie planuje go wdrożyć. Korea Południowa koncentruje się na opracowaniu własnej alternatywy dla THAAD: tak zwanego pocisku ziemia-powietrze dalekiego zasięgu lub L-SAM, który nie powinien zostać wdrożony do 2020 roku.

  W związku z tym dyskusja o wdrażaniu THAAD w Korei Południowej dotyczy rozmieszczania baterii US THAAD z personelem USA, koncentrującej się na obronie sił USA w Korei Południowej przed zagrożeniami ze strony broni nuklearnej Korei Północnej.”

  „Powiedział również, że radar THAAD będzie obsługiwany w trybie Terminal Mode (TM), a nie w trybie Forward Based (FBM), który wykrywa rakiety wroga na etapie startu, aktywnie odrzucając niektóre twierdzenia, że może być wykorzystywany do wykrywania chińskich baz rakietowych.

  O możliwości przełączenia trybu terminalowego na FBM z THAAD podkreślił, że nie ma szans, aby THAAD w Korei został skierowany w kierunku Chin, chociaż dodał, że pod względem czysto materialnym możliwe byłoby dokonanie takiego przełączenia. szybko.”

  A VOA (Voice of America) poinformowała ,

  „Jednak ankieta przeprowadzona w tym tygodniu przez firmę Gallup Korea wykazała, że 50% respondentów opowiedziało się za decyzją rządu o wdrożeniu THAAD.” 🙂

  „Czarne Słońce Hiroszimy 2011 – video w zaq1.pl”
  https://zaq1.pl/video/se0ex

 14. Kar said

  ..jezeli chodzi o scislosc, Pinxit, to uzycie broni A przez Amerykanow nie mialo nic wspolnego z fantazja (fantazjowac mozna sobie dowoli na sianku lub w lozku..). Bron A, a fantazja, to dwie rozne sprawy, panie Pinxit. Demonstracja sily..fucking power in front of the world, tak, ale w zadnym wypadku figle. Niemcy byly rozlozone przykladnie juz na lopatkach. A zostal tylko jeden rywal, ktoremu na imie bylo Zwiazek Radziecki…tego najbardziej obawiali sie yanks..

  „Fantazja” to była przenośnia. Na coś zbędnego.
  Admin

 15. Ale brednie….

  Z 4 największych grup morderców XX wieku faktycznie Anglosasi wygrali, ale „zapominanie” o faktach w artykule przeszło ze pozycji „propaganda” na „bredzenie”.

  Przypominam:
  1. Komuniści „rosyjscy” – wynajęta przez bankierów grupa bandziorów lokalnych od mokrej roboty, którzy to bandyci mieli przykryć rozgrabianie przez banki najbogatszego kraju na świecie (typowa operacja proxy; tak samo zadziałał Żizka i husyci w Czechach w XVw czy ISIS w Syrii współcześnie).
  2. Komuniści narodowi niemieccy (tzw. naziści). Hitler i Himmler, początkujący komuniści, uznali, że założy własną partię, ale KPNiemiec już istniała. Zatem przepisali nieco hasła dodając w kilku miejscach „narodowy” i proszę, oto nowy produkt na rynku politycznym ,bardziej strawny dla germańskiego konsumenta. Hitler przynajmniej od 1920 finansowany jest przez bankierów (tak, NSDAP jest finansowana dopiero od 1926).
  3. Komuniści chińscy – weterani masakr na Rosjanach 1918-20 wrócili do Chin o korzystając z trwającego tam od 1911 rozprzężenia rozpoczęli walkę o władzę zabijając ~200 ludzi.
  Tak, Czank-kai-Szek i Mao-ze-Dong byli komunistami i przyjaciółmi współpracującymi nawet gdy ich frakcje walczyły. Czang brał kasę od USA bezpośrednio, zatem frakcji Mao zostało podłączyć się pod cyca z Moskwy.

  Wchodzi Stalin, komunista i potwór, ale jednocześnie osoba na tyle ambitna, że – jak Cezar „Primum in villa quam Romae secundus” nie chciała być tylko cieciem dla bankierów, a wystarczyła mu skromna władza nad Rosją.

  Wojna koreańska nie była wojną potworów z USA z „pokómiłującym” narodem Koreańskim, ale próbą przywołania do pacyfikacji Chin, gdy Czang zawiódł a Stalin dzięki Mao uzyskał wielką głębokość strategiczną.

  A że mordowali ludzi? Od momentu, gdy luteranie zaczęli wyżynkę cywilów na początku XVI wszelkie wojny protestantów zawsze wyglądają tak samo.

 16. ola said

  Nie zmienia to postaci rzeczy że czym jest Szwajcaria i czemu jej Hitler nie zaatakował to wiekszosc raczej wie, a z dostepnych informacji wynika, iż Kim się tam kształcił ( to jest mlody czlowiek w czasach jego ksztalcenia wiadomo było o jego przywodztwie i o rakietach jadrowych) nalezy sobie odpowiedzieć czemu się tam kształcił,czego sie dowiedział i jakie sily go wspierają. Bo skoro on wyjechal do szkoly do szwajcarii bez scislego kierunku – to chyba nie uwierzymy w to ze inzynierowie od rakiet jadrowych i wodorowych ksztalcili sie pod czujnym okiem wywiadu korei w KP.

 17. Boydar said

  „… ONZ jest …” – Pan Macka (9)

  Był, już nie jest, a w każdym razie nie Rockefellerów. Miał być do czasu, i był. Teraz już nikt się nie wykręci.

 18. Rob said

  @9 Cyborg
  „Budynek ONZ stoi na gruncie nalezacym do Rockefellerów, pozyczonym „darmowo” tej organizacji.”
  A w cześniej na tym miejscu była rzeźnia…

 19. Pinxit said

  Chiny oskarzaja Park Geun-hye o THAAD
  China blames South Korea’s Park Geun-hye for THAAD – UPI.com

  https://www.upi.com/Top_News/World-News/2017/03/10/China-blames-South-Koreas-Park-Geun-hye-for-THAAD/7611489186807/

  Dlaczego Chinczycy sie awanturuja?

  Wyobrazmy sobie, ze okolo 2000 zolnierzy nagle stacjonuje w Meksyku a tym zolnierzom patronuje F-16 mysliwiec i bombowce A-10. I wyobrazmy sobie, ze armia meksykanska
  zakupila w Chinach caly komplet niszczycieli Aegis i rozne inne rodzaje broni. I wyobrazmy sobie, ze w takiej sytuacji Chiny zapowiadaja, ze beda instalowac super nowoczesny szalenie kosztowny system obronny w meksyku na granicy z USA., Nie tylko rzad ale i cala ludnosc USA by protestowala, tlumaczac sobie taka bezczelnosc jako jawna prowokacja.
  Ci, ktorzy bronia THAAD, opowiadaj, ze jest to system obronny, na wzor izraelskiego Iron-Dome (zelaznej kopuly) moze byc ofensywny ale jego rola jest z natury defensywna
  i umozliwia ataki.
  System oslania amerykanska i poludniowo-koranska armie dajac im moznosc atakowania Polnocnej Korei, Chin i Rosji.

  Co wiecej, THAAD posiada penetrujacy system radarowy, ktory pozwala na szpiegowanie nie tylko polnocnej czesci Polwyspu Koreanskiego ale i duzej czesci terytorium Chin.
  Amerykanie chyba rozumieja dlaczego Chinom sie to nie podoba, zwlaszcza ze czesc systemu juz jest zainstalowana.. Chiny nie chca podpisywac zadnych handlowych umow z Korea Poludniowa.
  Oczywiscie Amerykanie krytykuja stanowisko Chin w sprawie THAAD traktujac to jako niepotrzebna histerie.
  Sprzeciw przeciwko systemowi THAAD jest powazny nie tylko w Pjonjang, Moskwie czy Pekinie.ale takze w samej Korei Poludniowej.
  Podczas gdy pani prezydent popierala system, to sama pani prezydent miala mniej niz 4 (cztery) procent poparcia ludnosci Korei Poludniowej.
  Dlatego zostala usunieta ze stanowiska. W wyborach prezydenckich wygral Lee Jae -myung, szef opozycji, ktory bardzo sprzeciwial sie THAADom.
  Trump w czasie kampanii wyborcej wyraznie obiecywal zredukowanie sil wojskowych nie tylko na tereni Polwyspu Koreanskiego ale na calym swiecie.
  Zachodzi pytanie: dlaczego ten niebezpieczny i bardzo niepopularny projekt jest wprowadzany mimo tak wielkiego sprzeciwu.
  Relacje Wschod- Zachod powinny sie opierac na wspolpracy w tworzeniu korzystnych miejsc pracy, budowie szpitali, szkol, osiedli mieszkaniowych, podrozach w kosmos , wynalazkach naukowych, szybkobieznych pociagow – a nie konstruowaniu nowych dronow, czolgow, okretow wojennych czy rakiet. Narody powinny zyc w zgodzie a nie straszyc sie nawzajem.

  North Korea and the THAAD Missile System: Potential Gateway to Military Escalation and Global Warfare | Global Research – Centre
  http://www.globalresearch.ca/north-korea-and-the-thaad-missile-system-potential-gateway-to-military-escalation-and-global-warfare/5579237?utm_campaign=magnet&utm_source=article_page&utm_medium=related_articles

  THAAD nie ochroni Korei Poludniowej
  System THAAD jest produkowany przez militarna korporacje Lockheed martin i oznacza Terminal High Altitude Area Defence
  i wylapuje obecnosc wystrzelonych rakiet co, w teorii moze unieszkodliwic nadlatujace rakiety.
  Ale wiadomo, ze ten system THAAD jest zainstalowany wszedzie po calym swiecie i w Europie glownie wzdluz granicy dookola Rosji i w dogodnych miejscach przeciw Chinom.
  No to jesli dwa kraje maja taki sysem zainstalowany to naturalnie zaden z tych krajow nie napadnie drugiego ze strachu ze przeciwnik moze sie odwdzieczyc tym samym.

  Prof. JJ Suh z japonskiego uniwersytetu twierdzi, ze ten system w ogole nie obroni Korei Poludniowej bo on pracuje tylko na duzych wysokosciach powyzej 45 km. Ale wiekszosc polnocno-korenskich rakiet , ktore ewentuanie bylyby uzyte przeciwko Korei Poludniowej maja kroki zasieg ponizej 45 km. Prof. Su twierdzi, ze Amerykanie zakladaja THAAD w Korei glownie po to, zeby ochranialy amerykanskie wojsko raczej niz ludnosc Korei Poludniowej.
  W razie konfliktu, Korea Poludniowa stanie bezposrednio na celowniku i Korei Pln i Chin, a system obronny bedzie szpiegowal Chiny, nie tylko lot rakiet.
  Ten system moze sprowokowac powazny konflikt Chin i Poludniowej Korei i USA.
  Ten system poza wszystkim nie byl jeszcze sprawdzony a ma kilka powaznych niedomagan. I jest bardzo drogi..
  Koszt produkcji jednego zestawu THAAD kosztuje 1.3 miliarda dolarow i dodatkowo 22 miliony dolarow wynosi roczny koszt utrzymania THAADu .
  Nikt nie chce dyskutowac, kto bedzie placic za ten luksus.
  System jest instalowany w Seongju, rejonie drobnych rolnikow, gdzie mieszkaja glownie starsi rolnicy i gdzie sa szkoly i dzieci i cale to wielkie przedsiewziecie nie bylo publicznie dyskutowane, a rzad trzymal cala mase rzeczy w tajemnicy.
  Dlatego pani prezydent Park wyleciala z posady a nastepnie zasadzono ja na trzy lata. Teraz prokurator domaga sie lat 12.

  THAAD Will Not Protect South Korea | Asia-Pacific Research

  https://www.asia-pacificresearch.com/thaad-will-not-protect-south-korea/5582969

 20. Pinxit said

  16
  Ola
  Zaden bandzior nie zaatakuje Szwajcarii przede wszystkim dlatego, ze jest to siedlisko bandziorow. Caly AFRICOM i wiele globalnych korporacji ma siedziby w Szwajcarii. To ci, ktorzy kieruja roznymi konfliktami na swiecie i pladrowaniem Afryki.
  Gdzie sie Kim ksztalcil to naprawde nie ma znaczenia- tak samo jak nie ma znaczenia, gdzie sie Trump NIE ksztalcil.
  Bogaci ludzie albo i rzadowi notable i kupe angielskich nowobogackich posylalo dzieci na nauki do Szwajcarii bo to bylo modne i ‚ tak wypadalo’ zeby miec dzieci ksztalcone w Europie. Jedne pobieraly oswiate we Wiedniu , w Anglii, na Sorbonie a inne w Szwajcarii.
  Najwieksi przestepcy i balwany wyksztalcili sie w London School of Economics.

  Mnie zastanawia, ze zawsze beda opinie byle jakie o roznych krajach i ich przywodcach, ktorych Jankesi i Angole nie lubia.
  Przeciez z Kadafiego zachodnia banda zrobila kompletnego idiote i cudaka, a co wiecej potwora. Plotki opowiadane o Kadafim byly tak glupie, ze tylko debile mogly w to uwierzyc.
  O ile mozna bylo jeszcze sie czepiac Husseina, to pyskowanie na Kadafiego, ktory z pustyni zrobil raj na ziemi a pieniadze z ropy przekazywal na uzytek wlascicieli ropy czyli obywateli Libii – bylo nieludzkim ujadaniem..
  Teraz sie wlasciciele koncernow naftowo -militarnych natrzasaja z Kima z Korei Pln.
  Przeciez on jest madrzejszy niz caly amerykanski senat, a fryzura moze konkurowac z Trumpem.
  W Trumpie wielu milosnikowTrumpowego talentu biznesowego widzii ‚pokojowca’.
  Coreczka mu zalkala na widok falszywego zdjecia jakiegos dzieciaka i sie rozplakala.
  Tatus sie zdenerwowal i kazal bombardowac ludnosc cywilna w Syrii!! Razem z dziecmi.
  59 rakiet wystrzelonych w kierunku Syrii bez najmniejszego powodu jest nadzwyczajnym zboczeniem i planowanym ludobojstwem….zeby coreczce ulzylo!
  Cale szczescie, ze te rakiety byly rownie glupie jak i cala amerykanska polityka.
  Gdzie ta sziksa i przechrzta jest teraz gdy Amerykanie do spolki z Arabia Saudyjska bombarduja dzieci w Jemenie? Tysiace, tysiace dzieci gloduje i choruje.

  Twarze Jemenu: gdzie sa zgorszeni Amerykanie??
  The Faces of Yemen – Where Is American “Outrage?” | Global Research – Centre for Research on Globalization

  https://www.globalresearch.ca/the-faces-of-yemen-where-is-american-outrage/5619219?utm_campaign=magnet&utm_source=article_page&utm_medium=related_articles

 21. ola said

  19 – nie zrozumielismy się ( sprawa ksztalcenia pozornego zwyklych ludzi, a ich to dwa rozne swiaty) i nie chodzi mi tutaj o jego papier bo on nie ma znaczenia (papierki tworza oni sami a kto sie nie zalicza to zaplaci pieniedzmi albo w naturze i ma co chce i ile chce) Oni po tych Jalle i oxfordach i innych wychodzac nienawidzą swiata i ludzi po prostu sie nimi brzydza – wiec dzieki za takie ksztalcenie inteligencji o potencjale ujemnym czyli wywrotowym by moc zabijac masy ludzi na swiecie i czuc sie wyjatkowym

  Chodzi o to ze w poslanie dziecka przywodcy i nastepcy KP zaangazowanych jet wiele osob i to pod czujnym okiem ludzi tym sterujacych ( problemem obecnym jest Kim) wiec bardzo duze znaczenie ma to gdzie sie ksztalcił i niech Pan nie pisze mi, ze dla dyktatora, ktory mial sporzadzona przyszlosc w komunistycznym panstwie istotne bylo czy sie ksztalcił w szwajcarii czy w korei obok ojca.

  Otóz tak jak nie bez przyczyny rzesza nie zaatakowała Szwajcarii tak i nie bez przyczyny on sie tam kształcił.

 22. Romank said

  Panie Tiamat : cyt” Czytam ich regularnie, bo przedstawiają bardzo rzeczowe analizy. Szefem tej grupy jest prof. Michel Chossudovsky, zdaje się z jugosłowiańskiej Macedonii…koniec cytaty..
  Oczywiscie…. ze sie pani zdaje :-))) pani Tiamat….
  Z Macedonii to byl Alexander….i jest Cedo,,ale on dzis swietuje:-)))

 23. Anucha said

  Grupa batalionowa NATO rozlokowana w pobliżu Orzysza, ma wzmocnić tzw. przesmyk suwalski – miejsce w którym Polska graniczy z Rosją, Litwą i Białorusią. – Jest to o tyle istotne, że ewentualne zajęcie tego terenu przez obce siły byłoby równoznaczne z odcięciem jedynej drogi lądowej z państw bałtyckich do innych krajów Sojuszu Północnoatlantyckiego – na początku będzie to ponad 800 żołnierzy z 2. Pułku Kawalerii, który dysponuje m.in. 67 wozami bojowymi Stryker.

  „Kawalerzyści” jeżdżą po okolicznych drogach przeprowadzając demonstrację siły. Ostatnio widziałem taki konwój na obwodnicy Olecka.
  Oni pilnują przesmyku suwalskiego aby ” obce siły „nie otworzyły kopalni tytanu i ziem rzadkich oszacowanych na 2 biliony $.
  Czy taki scenariusz jest najbardziej prawdopodobny?

 24. Pinxit said

  21
  Ola
  Moze tak a moze i nie.
  W Anglii spotkalem rodziny, ktore ksztalca swoje dzieci w Szwajcarii. Snoby i nuworysze. I taka jest o nich opinia.
  Pol Pota akurat „wyksztalcili” we Francji. Radka Sikorskiego w Anglii, roznych lajdakow ksztalca w London School of Economics.
  Szakaszwili ksztalcil sie w Odessie a potem w USA.
  Zyd Musk zaczal sie ksztalcic w Stanford Uni – USA.
  Aung San Suu Kyi – noblistka z Burmy ksztalcona w Anglii

  A tylko M. Kopernik, papiez JPII i ….ja – na Uniwersytecie Jagiellonskim j w Krakowie.

 25. Choler said

  Co Pan Pinxit tam, na Uniwersytecie Jagiellonskim j w Krakowie, studiowal?
  Malarstwo?

 26. Pinxit said

  25
  Choler
  Malarstwo?

  Nie bylo takiego wydzialu na UJ.
  Malarstwo jest na ASP – Akademia Sztuk Pieknych przy pl. Matejki w Krakowie. Ja studiowalem w „Golebniku”- Collegium Novum przy ul. Golebie; a potem przeniesli nasz wydzial na Krupnicza, do Coll. Paderevianum przy Alejach Trzech Wieszczow, naprzeciwko AGH i Jagiellonki..
  Ja studiowalem na Wydzielae Filozoficzno- Historycznym.

 27. Choler said

  Panie Pinxit, dziekuje za odpowiedz, doceniam Pana odwage 😉
  Zahaczylem o malarstwo z powodu Pana pseudonimu, ale w ciemno, por supuesto, ora inspirowany osoba pani H-Ani.
  Pana kierunek studiów wyjasnia pana forme pisania, dla mnie nielatwa do .. hmm… brak precyzyjnego slowa… wiec nielatwa i .
  Mnie, mimo opinii nauczycieli-humanistów, szlo sie i idzie raczej po stronie scislej technicznej choc, po slowach Goethe’go i paru glebszych… lekturach, zaczalem doceniac strone diagnostyczna historii. Tyle ze… musi byc ta historia diagnostyczna a nie propagandowa, a z tym nielatwo.
  Brak polskich znaków wskazuje u Pana na rezydencje poza Krajem, a unikanie ich wstawiania poprzez http://www.spolszcz.pl/ na lenistwo, co, Panie Pinxit, w tym przypadku nie jest pejoratywe. Wcale nie.
  To ludzie leniwi popychaja rozwój cywilizacji.
  Gdyby nie lenistwo, to by nikt nie wymyslil kola.. dalej by pracowicie pracowici nosili ciezary na plecach 😉

  Co do Szwejcarii, Szanowni, to gdzie indziej mozna dobrze, solidnie i wymagajaco wyuczyc dzieci prominentów i innych oligarchów bez obawy o ich zycie i zdrowie? No gdzie?
  U siebie zawsze beda mialy taryfe ulgowa.
  W wielu krajach by nie dozyli do matury bo alkohol i narkotyki sa zbyt popularne.
  W innych nie ma szkól na poziomie.

  To obry wybór miejsca nauki dla przyszlych elit, elyt czy yelit…

Sorry, the comment form is closed at this time.