Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Polska przeciwstawia się atakom UE na suwerenność narodową

Posted by Marucha w dniu 2017-12-28 (Czwartek)

Zaskakująco rzetelny artykuł o Polsce znaleziony w mediach amerykańskich. Miejmy nadzieję, że autor nie straci pracy.
Admin

Zsolt Semjen, wicepremier Węgier i przywódca partii Chrześcijańsko-Demokratycznej tego kraju, sprzeciwił się niedawnemu posunięciu Unii Europejskiej, by dyktować Polsce swoje warunki. Nazwał ten ruch „bezprecedensowym i zdumiewającym”, dodając, że „jest wymierzony przeciwko polskiej suwerenności”.

Semjen stanął po stronie Polski po tym, jak Komisja Europejska, która egzekwuje prawo UE, ogłosiła w zeszłym tygodniu, że wdraża działania dyscyplinarne  według „Artykułu siódmego” przeciwko temu wschodnioeuropejskiemu krajowi.

KE sprzeciwia się dwóm niedawno uchwalonym polskim prawom (oraz pewnym innym uchwalonymi w ostatnich latach), które rzekomo zagrażają zasadzie rozdziału władzy. Zgodnie z Artykułem 7, sankcje mogą zostać nałożone na Polskę, jeżeli nie dostosuje ona swoich przepisów do dyktatu europejskiego superpaństwa.

Komisja argumentowała, że ​​polskie prawa, których nie pochwala, przekazują zbyt dużą władzę nad polskim Sądem Najwyższym partii rządzącej  i innym polskim organom, które nominują sędziów. Donald Tusk, przewodniczący Rady Europejskiej, stwierdził, że Polska „praktycznie zlikwidowała niezawisłość sędziów w Polsce”.

Prezydent Andrzej Duda, prezydent Polski, nie zgodził się z powyższą oceną, argumentując, że nowe prawa faktycznie wzmacniają demokrację, czyniąc sądy i sędziów bardziej odpowiedzialnymi przed ludźmi. Nazwał on je  „niezwykle demokratycznymi”. Amerykanie, którzy często skarżą się, że sędziowie federalni „stanową prawo z ławy”, mogą z pewnością zrozumieć frustrację odczuwaną przez obywateli, gdy sędziowie narzucają im swoje własne liberalne poglądy na politykę publiczną.

Artykuł 7 nigdy wcześniej nie był używany przeciwko państwu członkowskiemu UE. Ostatecznie doprowadziłoby to do utraty przez Polskę prawa głosu w tej organizacji.

Węgierski premier Wiktor Orban oskarżył UE o ingerencję w politykę wewnętrzną Węgier, Polski i Rumunii, ponieważ jej planem jest otwarcie granic europejskich na miliony imigrantów, według scenariusza George Sorosa, mieszkającego w USA Żyda, urodzonego na Węgrzech. Soros zaprzecza oskarżeniom.

Semjen obiecał udzielić przez Węgry pomocy w obronie Polski, mówiąc, że „niedopuszczalne jest to, że Bruksela [siedziba superpaństwowej Unii Europejskiej] wywiera presję na suwerenne państwa członkowskie i arbitralnie karze demokratycznie wybrane rządy”.

Premier Polski, Mateusz Morawiecki, bronił decyzji rządu, podkreślając, że kraj jest „poświęcony rządom prawa”, argumentując: „Bieżąca reforma sądownictwa jest bardzo potrzebna. Dialog między Komisją Europejską a Warszawą musi być otwarty i uczciwy. Uważam, że można pogodzić suwerenność Polski i ideę Zjednoczonej Europy. ”

[To jest przykład totalnie bezpłciowych, piździelskich pierdołów, które nic nie mówią i  które nie pokazują Komisji Europejskiej jej miejsca – admin]

Komisarz UE Frans Timmermans wyjaśnił: „Robimy to dla Polski, dla obywateli polskich”.

[Gorszej kurwy politycznej daleko szukać. Bydlak bez kompetencji, zero polityczne. – admin]

Innymi słowy, UE stawia się w pozycji zwierzchnika polskiego rządu, twierdząc, że najlepiej wie, co jest dobre dla Polaków.

[Akurat tym szumowinom zależy na dobru Polaków! – admin]

Cele UE są uważane za ważniejsze niż narodowa suwerenność Polski. Beata Mazurek z polskiego Wydziału Prawa i Sprawiedliwości zasugerowała, że ​​prawdziwym celem Komisji UE jest ukaranie Polski za odmowę przyjęcia migrantów.

UE napotkała większy opór wobec swojej polityki od narodów Węgier, Polski i Rumunii, niegdyś będących pod butem Związku Radzieckiego, niż od swoich państw członkowskich w Europie Zachodniej (z wyjątkiem Wielkiej Brytanii, która głosowała w ubiegłym roku za opuszczeniem UE, „Brexitem”).

Jednym z najbardziej intensywnych krytyków coraz bardziej autorytarnej UE jest węgierski premier Wiktor Orban. W wielkim wiecu w zeszłym roku, krótko po głosowaniu za Brexitem, Orban powiedział: „Ludzie, którzy kochają swoją wolność, muszą ratować Brukselę przed sowietyzacją, przed ludźmi, którzy chcą nam nakazać, kto powinien żyć w naszych krajach.” Orban przemawiał w 60. rocznicę antykomunistycznej rebelii, jaka miała miejsce w roku 1956, która została zmiażdżona przez radzieckie czołgi.

Orban jest głównym krytykiem UE, szczególnie krytycznym wobec wpuszczania ostatniej fali migrantów do Europy, argumentując, że przetrwanie wolności zależy od utrzymania państwa narodowego i utrzymania chrześcijaństwa. Kiedy przyjęto konstytucję UE, wyraźnie nie wspominano o roli chrześcijaństwa w historii Europy, odsuwając na bok apele o uznanie znaczenia wiary chrześcijańskiej. Większość imigrantów napływających do Europy to muzułmanie.

Podczas wiecu, kilka tysięcy fanów wiwatowało, gdy Orban oświadczył: „Chcemy być narodem europejskim, a nie narodowością w Europie”.

Jest oczywiste, że Polska i Węgry stoją obecnie razem w opozycji do coraz bardziej autorytarnej i scentralizowanej Unii Europejskiej. Prezydent Polski Andrzej Duda był gościem honorowym na wiecu i obiecał, że jego kraj będzie w pełni popierał Orbana i Węgry w ich wysiłkach na rzecz zapobiegania niszczeniu Europy.

„Możesz liczyć na Polskę. Maszerujemy razem w najtrudniejszych chwilach.”

Teraz, gdy Polska jest zagrożona przez nadmierną ingerencję UE, wydaje się, że może liczyć na Węgry.

Ostatecznym rozwiązaniem dla obu krajów jest przyłączenie się do Wielkiej Brytanii – czyli opuszczenie wtrącającej się we wszystko UE. Naruszenie narodowej suwerenności narodowej najprawdopodobniej nie skończy się na pytaniu, jak Węgry zorganizują system sądowniczy.

Dla Amerykanów lekcją jest unikanie podporządkowania się jakimkolwiek podobnym zinternacjonalizowanym rządom. Powstanie europejskiego superpaństwa, które wyrosła z prostego porozumienia handlowego dotyczącego węgla i stali w latach pięćdziesiątych i stało się Unią Europejską powinno ostrzec Amerykanów przed podążaniem podobną trajektorią prowadzącą do Unii Północnoamerykańskiej (NAU) – jak zaproponowali globaliści na naszej półkuli.

Steve Byas
https://www.thenewamerican.com
Tłum. gajowy Marucha

Komentarzy 56 to “Polska przeciwstawia się atakom UE na suwerenność narodową”

 1. Re: Artykul…
  Czy ten „nowy” podatek 30 zlotowy jest wymyslem „jewRopejskiego kolchozu” czy kogos innego????…

  ======================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 2. Premizlaus said

 3. Jurek said

  Panie Jaśku, kiedyś byłem członkiem Europejskiej rady bezpieczeństwa ruchu drogowego. W 8 roku wydano założenia programowe. Jeden z punktów postulował utrudnianie ruchu samochodowego w centrach miastach i wyrzucenie pojazdów z miast do roku 50-go. W Sztokholmie system automatycznego pobierania opłat za wjazd i wyjazd już funkcjonuje, zatem jest wykonawca, który chętnie sprzeda system każdemu.
  A jaki jest prawdziwy cel – nie wiem. Słyszałem tylko, że każdy będzie mieszkał w kawalerce , która będzie jednocześnie miejscem pracy. I po co komu wówczas samochód 🙂 Market, basen, kino, fryzjer, spalarnia ciał będą w podziemiach. W okularach 3D będzie można zjeżdżać na nartach, chodzić po lesie. Ale piętro niżej 🙂

 4. KOJAK said

  POLSKA PRZECIWSTAWIA SIE ATAKOM NA SUWERENNOSC ? TO JEST DEBILNY SLOGAN ! SYJONISTYCZNE BYDLAKI Z PYYS ZAINSTALOWALI WOJSKA USRAELA I TYM SAMYM OBRONILI SUWERENNOSC ! CZY KTOS TU NIE ZIDIOLCIAL DO KWADRATU ? CHYBA TAK

 5. Tekla said

  Piersza oficjalna podroz zagraniczna M.Morawieckiego prowadzi na Wegry..

  3 stycznia przyjedzie Morawiecki na rozmowy z V.Orbanem..

  https://888.hu/article-az-uj-lengyel-kormanyfo-elso-hivatalos-utja-magyarorszagra-vezet

 6. ola said

  AD . 1 Jesli to prawda to zydostwo zagościło na dobre w Polsce i po prostu zostajemy sprowadzeni do 2-3kategorii. Z drugiej zas strony 30 lat temu byly kartki na produkty przez gierkizm teraz bedzie m innymi oplata za wjazd gdziekolwiek. Chodzi o jedno razem z wywlaszczeniem wlasnosci prywatnej ludojady maja jeszcze bardziej sie zrec o 2 grosze i skakac sobie o to do gardel – dziala to jak narkotyk, glowny problem nr 1 obecnie to pieniadz bo go malo i nie da sie zarobic realnie

 7. Maverick said

  Jonny Daniels rozrabia w Polsce jak pijany Żyd.

 8. zdzisław hans said

  Gdyby A duda przemawial do polakow – to by powiedzial ze UE nie ma nic wspolnego z demokracja i cofa cywilizacje europejska setki lat wstecz bo zaden obywatel panstwa nie ma kontroli nad obsadzaniem biznesowych stanowisk UE/Rzeszy w zwiazku z tym są niezadowoleni bo się brzydzą jakąkolwiek formą zmierzajaca w malym stopniu do wiekszej kontroli obywateli nad panstwem – ich cel jest wprost przeciwny i niezawisłosc jest wtedy gdy sady i instytucje zwane panstwowymi sa zalezne od armii urzedasow w brukseli.

  Ten cyrk bedzie mial miejsce bo trudno dzis koltunowatym ludziom przemowic do rozumu, gdy w jednym kraju uzywa sie kilku jezykow i pojec ktore maja wiele znaczen w zaleznosci od wypowiedzenia. Nie bez przyczyny jezyki zostaly pomieszane a ta wierza babel ma tam flag sporo przed budynkiem i uzywa angielszczyzny (giermanskiego) jezyka. Gdy sie fakty polaczy to juz calkiem blisko jestesmy tego zniewolenia po raz 2, o ktorym jest napisane w biblii. Kiedys nie rozumialem co zlego w 1 jezyku, a dzis chyba rozumiem ze prowadzi do kosmopolityzmu i despotyzmu. Widac w przyrodzie warunkiem jest roznorodnosc i jezyka ludzkiego tez sie to tyczy.

 9. onecik said

  „Le Figaro”: niesprawiedliwość wobec Polski, zaprzeczenie demokracji

  .http://wiadomosci.onet.pl/swiat/le-figaro-niesprawiedliwosc-wobec-polski-zaprzeczenie-demokracji/gx5ec3k

 10. Listwa said

 11. […] Tekst  wzięty  z  https://marucha.wordpress.com/2017/12/28/polska-przeciwstawia-sie-atakom-ue-na-suwerennosc-narodowa/ […]

 12. Pinxit said

  10
  Listwa
  Listwa jak zwykle wyskoczyl z propaganda jankesowsko-zydowska.

  W Katarze znalazlo schronienie okolo miliona uchodzcow z
  Bahrain. Kiedys Syria przyjela ponad milion uchodzcow z Iraku – teraz Syria zostala zniszczona.
  Jordania ma ponad milion palestynskich uchodzcow; Liban ma uchodzcow z Palestyny od 1967 roku i z Syrii od 2011 roku. Podobnie Turcy, Libia miala miliony uchodzcow dopoki Libii nie zbombardowali..

  Panie Listwa
  Daruj pan sobie te wredna propagande.
  Lepiej, zeby sie pan zajal trzema muzulmanskimi panstwami w Europie, ktore w ogole nie przyjmuja uchodczow.
  Moze nam pan wytlumaczy, dlaczego Albania, Kosowo i Bosnia nie przyjmuja muzulmanskich uchodzcow?.

  Czy pan celowo wprowadza dezinformacje do gajowki ?
  Dlaczego pan to robi??

 13. Re: 12 Pinxit..
  Prosze wiec zweryfikowac 9 panstw, ktore wypieprzyly lichwiarza rotschilda poza swoje granice, a sa to panstwa: Rosja, Chiny, Islandia, Kuba, Syria, Iran, Wenezuela, Korea Polnocna I Wegry.
  ===================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 14. Pinxit said

  13
  Jasiek z Toronto
  Ja odpowiadam na zarzut , ze panstwa muzulmanskie z Bliskiego Wschodu nie przyjmuja uchodzcow, co jest nieprawda. Gdy chodzi o panstwa europejskie , to wspomnialem tylko panstwa muzulmanskie. Nie ma to nic wspolnego z Wegrami czy innymi nie-muzulmanskimi panstwami.

  In the past year or so, most refugees have been coming from Syria; in 2014 it was Afghanistan. Contrary to Western criticism that the Middle East is not doing enough, 95% of all Syrian refugees are now hosted in neighbouring countries. Turkey has welcomed 1.59 million refugees while Lebanon brought in 1.15 million.Dec 17, 2015

  Jordan, which has taken in more than 2.7 million people, was named as the top refugee hosting country, followed by Turkey, over 2.5 million; Pakistan, 1.6 million; and Lebanon, more than 1.5 million. The other top six nations were Iran, Ethiopia, Kenya, Uganda, Democratic Republic of Congo and Chad.Oct 3, 2016

  Some 450,000 refugees are registered with UNRWA in Lebanon, with many living in the country’s 12 refugee camps. Palestine refugees represent an estimated ten per cent of the population of Lebanon.

 15. Miet said

  Panie Pinxit, ja nie jestem adwokatem Pana Listwy, ale jakoś nie widzę aby On „wyskoczył” z propagandą jankesowską- żydowską.
  Niech Pan zapoda jakieś bliższe dowody.

 16. Pinxit said

  10
  Listwa
  Jest wystarczajaco duzo informacji z UNHCR (High Commissioner for Refugees of the United Nations) i z lokalnej prasy panstw muzululmanskich: .

  Syrian refugees in Turkey, Jordan and Lebanon face an uncertain 2017

  http://theconversation.com/syrian-refugees-in-turkey-jordan-and-lebanon-face-an-uncertain-2017-70747

  Jordan hosts 657,000 registered Syrian refugees | Jordan Times

  http://www.jordantimes.com/news/local/jordan-hosts-657000-registered-syrian-refugees

  IRIN | Jordan looks to turn refugee crisis into economic boon

  https://www.irinnews.org/feature/2017/03/21/jordan-looks-turn-refugee-crisis-economic-boon

  In Jordan, we understand a refugee crisis – Telegraph

  http://www.telegraph.co.uk/news/worldnews/middleeast/jordan/11869777/In-Jordan-we-understand-a-refugee-crisis.html

  Syrian refugee camp in Jordan gets full-size football pitch from UEFA, FIFA – ABC News (Australian Broadcasting Corporation)

  http://www.abc.net.au/news/2017-09-13/syrian-refugee-camp-in-jordan-gets-full-size-football-pitch/8932432

  Jordan’s Queen Rania welcomes refugees

  http://www.theaustralian.com.au/life/weekend-australian-magazine/jordans-queen-rania-welcomes-refugees/news-story/e761dc369bfcae32a6f3ffbda38d6cf2

  Lebanon

  Some 450,000 refugees are registered with UNRWA in Lebanon, with many living in the country’s 12 refugee camps. Palestine refugees represent an estimated ten per cent of the population of Lebanon.

  Number of Syrian refugees in Lebanon

  http://urda.org.lb/en/details.aspx?ID=1426

  Jordan, which has taken in more than 2.7 million people, was named as the top refugee hosting country, followed by Turkey, over 2.5 million; Pakistan, 1.6 million; and Lebanon, more than 1.5 million. The other top six nations were Iran, Ethiopia, Kenya, Uganda, Democratic Republic of Congo and Chad.Oct 3, 2016

  In the past year or so, most refugees have been coming from Syria; in 2014 it was Afghanistan. Contrary to Western criticism that the Middle East is not doing enough, 95% of all Syrian refugees are now hosted in neighbouring countries. Turkey has welcomed 1.59 million refugees while Lebanon brought in 1.15 million.Dec 17, 2015

  UNHCR – Which countries host the most refugees?

  http://www.unhcr.org/news/videos/2017/2/58b3f4714/which-countries-host-the-most-refugeesquest.html

  According to Nabil Othman, the UNHCR regional representative to the Gulf region, there were 500,000 Syrian refugees in Saudi Arabia at the time of his statement. The government itself of Saudi Arabia has stated that it has, over the past five years since the start of the conflict hosted 2.5 million refugees.

  Which country has hosted the most refugees? | World Economic Forum

  https://www.weforum.org/agenda/2015/12/which-country-has-hosted-the-most-refugees-this-century/

 17. Pinxit said

  10 i 13

  Listwa
  Jasiek z Toronto

  Jak moderator sie wlaczy to bedzie mozna zobaczyc wiecej informacji o uchodzcach.

 18. Pinxit said

  15
  Miet
  Wlasnie zapodalem, ale moderator sie wlaczyl.
  Mamy klopot z tym, ze wiekszosc informacji podawane jest tendencyjnie a ostatnio glownie o uchodzcach z Syrii, co jest troche niesprawiedliwe, bo uchodzcy dalej sie mnoza, bo taka jest obecnie „geopolityka” zeby oczyscic Bliski Wschod z ludnosci.
  Moim ( i nie tylko moim) zdaniem, jedyny sposob na powstrzymanie fali uchodzczej jest wstrzymanie bombardowan ludnosci cywilnej – to chyba proste.
  Ponad milion Syryjczykow wrocilo do bardzo zburzonej i zniszczonej Syrii.
  Nikt przeciez nie chce byc uchodzca jak ma wlasny kat i dach nad glowa.

 19. Pinxit said

  15
  Miet
  To probka tego, co moderaor trzyma

  Jordan, which has taken in more than 2.7 million people, was named as the top refugee hosting country, followed by Turkey, over 2.5 million; Pakistan, 1.6 million; and Lebanon, more than 1.5 million. The other top six nations were Iran, Ethiopia, Kenya, Uganda, Democratic Republic of Congo and Chad.Oct 3, 2016

  In the past year or so, most refugees have been coming from Syria; in 2014 it was Afghanistan. Contrary to Western criticism that the Middle East is not doing enough, 95% of all Syrian refugees are now hosted in neighbouring countries. Turkey has welcomed 1.59 million refugees while Lebanon brought in 1.15 million.Dec 17, 2015

  According to Nabil Othman, the UNHCR regional representative to the Gulf region, there were 500,000 Syrian refugees in Saudi Arabia at the time of his statement. The government itself of Saudi Arabia has stated that it has, over the past five years since the start of the conflict hosted 2.5 million refugees.

  ——
  Moderator się obudził w nocy, napił się wody, poszedł do łazienki – i na chwilę otworzył laptop. Tu jest 5 rano.
  Admin

 20. Miet said

  Cholera, współczuję, Panie Moderatorze!!!

  ——
  E, nic takiego 😉
  Admin

 21. Zbyszko said

  Tekla @5 czy pojedzie tam sam, czy ze swoim -nazwijmy to- mentorem?

 22. Zbyszko said

  A propos tych dwóch map (czerwonej i niebieskiej), proszę zwrócić uwagę, na szary niewielki obszar wewnątrz tych kolorowych obszarów. Wychodzi na to, że ta bohaterska Szwajcaria oparła się zarówno faszystowskiej III Rzeszy jak i Unii Europejskiej. Wyjątkowo bohaterski kraj(?)

  ——
  Cwany kraj.
  Admin

 23. Pinxit said

  19
  Admin
  Ja tylko daje znac, ze odpowiedzialem na czyjs wpis i ze odpowiedz czeka w kolejce.
  Zyjemy w swiecie technologii i jakos musimy sie pomiescic na tym swiecie:
  my i technologia.
  Byle tylko mozna bylo zyc bez uzywania technologii do niszczenia habitat.
  I to jest moje Noworoczne Zyczenie: zeby oprocz zdrowia, przyjazni,poczucia humoru i wzajemnego zrozumienia – Nowy Rok przyniosl nam dobre wiesci:
  ze: Technologia przywraca nam czlowieczenstwo i Bog zsyla nam blogoslawienstwo Milosci i Rozsadku.
  Bo w przyrodzie musi byc balans serca i rozumu, zeby spelniac wole Boza i gwarantowac harmonie spoleczna.

  Wszystkiego Najlepszego w Nowym Roku , a przede wszystkim zdrowia i zeby na swiecie zapanowal Pokoj.

 24. Pinxit said

  22
  Zbyszko
  Wiadomo, ze zjednoczona Europa byla marzeniem Htlera.
  Hitlerowi zajelo az 5 (slownie:piec lat) zeby te Europe „zjednoczyc”.
  Unia Europejska jakos do tej pory sie „jednoczy i jednoczy”… ale nie umiem przewidziec z jakim koncowym skutkiem.

 25. Zbyszko said

  Pinxit @24 A ta Szwajcaria jakoś i wtedy poza faszyzmem i teraz poza tym tym faszyzmem?

 26. Pinxit said

  Re: Unia Europejska

  Pamietam z czasow PRL taki radziecki film -komedie o pijakach, ktorzy urzedowali w knajpie, ktora nazywala sie ” Sam tu przyszedl”.

  Jakos historia i prawo nie stanowia zadnej lekcji historii dla szerszej publiki. Bo jesli nawet ucza niektorych- to fala propagandy zawsze potrafi obalic kazda niemal nauke i prawo.
  „Unia” jest zwiazkiem politycznym i jako taka jest przymusowa.
  Pamietamy Irlandie, ktora nie bardzo tesknila do Unii. Trzeba bylo powtorzyc referendum.
  O ile zwiazki gospodarcze mialy sens (EWG) bo pozostawialy krajom czlonkowskim niezaleznosc polityczna – o tyle Unia jest z definicji politycznym zamachem na niezaleznosc panstw unijnych.
  Praktycznie nie mialo znaczenia ilu Polakom marzyl sie projekt Hitlera – a ilu na sama mysl dostawalo drgawek.
  Per fas et nefas, po dobrej woli czy na sile, Polska przystapila do Unii.
  I jest to rownoznaczne z utrata suwerennosci.

  W naszych wojowniczych czasach, suwerennosc panstw i tak nie ma praktycznie zadnego znaczenia. Mozemy sobie teraz trabic o suwerennosci; podobnie suwerenna byla Jugoslawia, Afganistan, Syria, czy Irak.
  Suwerennym panstwem jest Iran i na przyklad … Rosja.
  Suwerennosc Rosji sie wielu (nawet Polakom) nie podoba.
  Polskie wladze nie szanuja nawet suwerennosci Bialorusi. Nie uszanowalismy suwerennosci Ukrainy , ani Afganistanu, ani Korei Polnocnej.

  Wierze w swobode dyskutowania wad i zalet Unii. Nie wierze w skutecznosc tych dyskusji.
  Szkoda.

 27. Pinxit said

  Suwerennosc Turcji.
  Jak w praktyce wyglada niezaleznosc panstw?

  Erdogan raz tak zglupial, ze zgodzil sie z Rosja gdy chodzi o prawo narodu do wyboru swoich wladz.
  Syryjczycy wybrali Asada. Dwukrotnie.
  Turcji sie to nie podobalo, bo Turcja jest w NATO (ale nie tylko dlatego).
  Wiec razem z „coalition of the killing” , Turcy powtarzali zgodnym chorem z amerykanskimi partnerami z NATO: Asad must go. ( a po polsku: Asad! won!)

  Alisci zachcialo sie Turcji suwerennosci i przyjazni z Rosja. Byc moze chodzilo o S-400 a byc moze o Kurdow z Raqqa.

  Turcja publicznie zrezygnowala z napasci na Asada.

  Turecki partner z USA sie zdenerwowal. Wprowadzil zakaz wiz dla Turcji do USA.

  Wczoraj Erdogan sie znowu sie zdenerwowal na Asada i zapomnial co obiecywal publicznie.
  Erdogan wczoraj powtorzyl: Asad must go!

  Dzis USA przywrocilo wizy dla Turkow do USA.

  I na tym polega suwerennosc narodow: jest sezonowa.

 28. Boydar said

  @ (19)

  No, i po co otwierał ?! O piątej rano to się śpi, a nie laptopuje.

 29. KK said

  Kolejna bardzo wywazona analiza tym razem z Chin http://www.china.org.cn/opinion/2017-12/29/content_50172767.htm

 30. PL said

 31. Nina said

  Do Oli (6):
  Zgadzam się z każdym twoim zdaniem. Dodam od siebie tylko jedno – bedziemy sobie skakać do gardeł, jeśli jeszcze będziemy mieli siłę i ochotę.

  Proszę posłuchać o kolejnym pomyśle, który firmuje sowim nazwiskiem Litwin Radziwłł, zagnany do ukatrupiania Polaków. Polecam materiał w całości („PiS sprzedaje nas Bankowi Światowemu”) – to o czym piszeo Litwinie Radziwille jest od 7 minuty

  .https://www.youtube.com/watch?v=BCAmaUAbBDQ
  .

 32. Pinxit said

  25
  Zbyszko
  re: Szwajcaria

  Jeszcze raz:
  Szwajcaria nie jest ani w Unii ani w NATO. Nie musi. Siedza w Szwajcarii glowne architekty obecnego burdelu swiatowego oraz AFRICOM i inne zacne korporacje, w tym bankowe, ktore kontroluja swiat. Rozne masony maja swoje „gniazdka i wtyczki” w Szwajcarii.

 33. KK said

  http://www.euronews.com/2017/12/29/view-eu-must-not-surrender-to-illiberal-forces Danuta Hübner na garnuszku Unii Europejskiej nie zasypuje gruszek w popiele

 34. Choler said

  1. Panie Jasko z Toronto – moze Pan podac wiecje linków do tematu tego filmu o oplatach za wjazd do miast?
  Jakos nic poza tym bredzeniem nawiedzonego w sieci na ten temat nie znajduje.

  a nawet jesli, to…
  Pan wie ile samochodów przybywa rocznie w Polsce?
  Pan wie, ze centrum zadnego miasta sie nie powieksza?
  Za jak ktos sparalizowany, to go puszcza za friko pojazdem a jak sprawny, to mu korona z doopy nie spadnie jak pochodzi czy wezmie transport publiczny?
  😉

  ——-
  Informacje z pierwszej ręki.
  Za wjazd i wyjazd ze Sztokholmu się płaci. Od poniedziałku do piątku, między godzinami 6.30 a 18.29. Opłata, w zależności od pory dnia, waha się między 15 a 35 koron (przelicznik na : xe.com).
  Dlatego jeżdżę tam rowerem albo skuterem.
  Admin

 35. Cyborg said

  22. Zbyszko – Góral nie som gupie… a w Szwejacarii same góry.. sa solidarni. Jak Finowie.

  Tymniemniej… 100 lat temu byli mieszkancy tego kraju ciemni jak tabaka w rogu, o czym opowiadaja historie ludowe które mozna znalezc u sasiadów, np. u Zabojadów.

  Podobnie jak Sz*ecja, dzieki depozytom kradzionego w Rosji zlota, dorobili sie ponad miare i ponad poziom, jaki by wynikal z naturalnego rozwoju nawet genetycznie nieglupiego ludu.

 36. Maciek said

  W 10 Pan Listwa celnie sugeruje, ze celem inwazji nachodzców jest zniszczenie resztek podstaw cywilizacji lacinskiej opartej na zasadach etycznych katolicyzmu.

  Bes etyki typu katolickiego socjopaci beda mogli zyc jak paczki w masle kosztem reszty Ludzkosci.

 37. NICK said

  A Cyborga czytać szkoda.
  PRZE-ana-lizujcie wpisy: 33-35.
  Mota i miesza.

  A te „górale” szwajcarskie to majstersztyk socjocybernetyki.

 38. Pinxit said

  29
  KK
  Ja ogladam CGTN codziennie i cenie sobie chinskie opinie.
  Zwlaszcza, ze w kontekscie Polska- EU mamy tez chinska zagwozdke.
  Wlasnie Chiny ostrzegaja USA przed wtracaniem sie do … Tajwanu.
  Chiny maja One country policy: Chiny, Hong Kong i Tajwan.
  Anglicy probuja oderwac od Chin Hong Kong, a USA – Tajwan.
  Na tym swiecie nigdzie „nie ma letko”.

 39. Cyborg said

  38. Pinxit – zauwazyl Pan w wiadomosciach z Chin, notke o budowie nowego szlaku handloweg Chin z Taiwanem?
  😉
  Chiny sobie Taiwan po prostu kupia.
  Wystarczy, ze stana sie dla Taiwanu duzym klientem i kluczowym dostawca. Politycy dadza sie „przekonac”

  http://www.xinhuanet.com/english/business/index.htm

 40. Cyborg said

  34. Adminie – no właśnie. My, Polacy, jesteśmy mądrzy. Potrafimy dać sobie radę. Płaksy i ślamazary się zdarzają, ale w masie bystrzaki z nas. 😉
  Dużo samochodów w centrum miasta to korki, wielka strata czasu i nerwów dla prowadzących.

  Rower, elektryczny skuter, EasyTaxi.. często nie ma sensu ruszać samochodu jeśli nie jest to konieczne.

  Co prawda w Madrydzie, podobno, można stawiać samochód byle gdzie byle by był przejazd dla innych… ktoś tam był niedawno aby potwierdzić?

 41. Re: 34 Choler…
  Wlasnie napisalem komentarz, ze najwiekszym ku…rstwem lichwiarskim jest to, ze opodatkowywuje pieniadze, ktore byly uprzednio opodatkowane..

  I jest to zgodne z prawda. Warto dodac, ze lichwiarze opodatkowywuja nasze ciezko zarobione pieniadze nie tylko dwa, trzy, ale nawet 5 razy, a my zidociali podatnicy patrzymy jak „wol w namalowane wrote…” twierdzac, ze wszystko jest super..

  Nic, tylko wziac kija I walic w nasze durnowate lby w taki sposob, by rozum w dupie obudzic…
  ======================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

  P.S. Obawiam sie, ze p. caleb nie jest idiota, ani durniem…I jednak wie co mowi (przekazuje).

 42. Boydar said

  @ Pan NICK (37)

  „… a Cyborga czytać szkoda …”

  Nie, bo Pan Macka choć jest wirtualny, zapodaje brednie pierwowo miczurinskowo sorta. A takie brednie fruwają wokół nas w realu, i trzeba uczyć się z nimi radzić.

 43. Choler said

  41. PAnie Jasiek, Sorki, pewno ma Pan racje, ze Caleb ( ???) dobrze gada… nie dam rady wsiego wysluchac.
  pozdrówka

 44. Pinxit said

  40
  Cyborg
  Ja znam Rzym. Tam tez cyrkow nie robia.
  Moi kumple Italiany mnie objasnily, ze to wina rajcow miejskich, ktorzy zbieraja podatek drogowy i za benzyne a nie przewidzieli wzmozonego ruchu kolowego choc sami naprodukowali sie aut w Italii.
  Wiec Wlosi uwazaja, ze za bledy rajcow miejskich zaden kierowca nie powinien ponosic odpowiedzialnosci.
  No niby slusznie.
  Ale z drugiej strony, zastanawiam sie jak potezna jest wladza firm naftowych.
  kazdmu marzy sie auto.
  W niektorych rodzinach sa po dwa a i wiecej …aut.
  W Indiach i w Chinach wlasciwie auto jest niepotrzebne.Maja znakomity transport publiczny
  Probuje sobie wyobrazic, ze wszyscy w Chinach i Indiach chca miec auto.! W Indiach ponad miliard a w Chinach poltora miliarda!
  Niktby przeciez nawet na ulice nie mogl wyjechac!
  Platne drogi i rozne „rogatkowe” sa swinstwem.

 45. Cyborg said

  43. Pinxit – Chiñczaki stawiaja na elektryczne oraz na wypozyczalne. Trenuja na rowerach – Mobike juz dziala w GB.
  Jak pisal jakis dyrektor z Daimlera, w przyszlosci pojazdy beda autonomiczne, nikt nie bedzie zdawal na prawo jazdy i nie bedzie oplacalne posiadanie wlasnego. Juz dzisiaj Cabify, Uber czy EasyTaxi sa bardzo konkurencyjne w stosunku do wlasnego pojazdu, który trzeba wyprowadzic z domu, jechac, zaparkowac platnie najczesciej, ubezpieczyc, tracic na wartosic jak nówka a potem ta sama galera aby wrócic do domu i nie dac sie zlapac na alkotest. 😉 zabulic podatek drogowy i ubezpieczenia…

  Wladza firm ropnych jest potezna, owszem, ale maja konkurencje. No i, Pinxit, nas jest wiecej i my decydujemy, czy chcemy lac oraz co chcemy lac do baku naszego, na razie, samochodu.
  Jak Drzymaly sie wycwania wreszcie, to Shelllle splajtuja.

  ——
  Jakoś wątpię w te przepowiednie.
  Admin

 46. Regina said

  Re22.Zbyszko

  „Wychodzi na to,że bohaterska Szwajcaria oparła się,zarówno faszystowskiej III Rzeszy, jak i UE.”

  Nie taka bohaterska,jakby się wydawało. Jeżeli chodzi o ostatnie ćwierćwiecze, to bardzo aktywnie uczestniczyła i uczestniczy w rozboju zachodniej koalicji. Współfinansowała wszelkie kolorowe rewolucje. Między innymi współfinansowała zbirów z UCK. Ciekawe,jak się to ma do jej rzekomej neutralności.

  Jeżeli chodzi o czasy II-ej WŚ, to też daleko było jej do państwa neutralnego. Ten twór potrzebny był Niemcom, a przede wszystkim przywódcom świata finansowego, do zachowania komunikacji i porozumiewania się między sobą, nawet w przypadku konfliktu międzynarodowego, a może przede wszystkim. To w Bazylei został utworzony BIS (1930r) przez gubernatora Banku Angielskiego-Normana i jego niemieckiego kolegę-Schacht-a, póżniejszego ministra finansów A.Hitlera. [BIS – Bank Rozrachunków Międzynarodowych – admin]

  BIS był najdoskonalszym narzędziem finansowej i politycznej kontroli nad światem. Był unerwieniem całego systemu i tak pozostało do dziś. To poprzez BIS były transferowane fundusze amerykańskie i brytyjskie płynące do Hitlera na budowę machiny wojennej. A myśmy postawili w 39r na Wielką Brytanie, co za idiotyczna naiwność!

  Bank BIS był całkowicie pod kontrolą Hitlera. Służył jako „sezam” hitlerowskim Niemcom, na łupy wojenne. Jakoś to nie przeszkadzało Wielkiej Brytanii, nawet gdy była w stanie wojny z Niemcami.

  Pomimo niechlubnej przeszłości BIS trwa do dziś. Kontroluje 7% światowych środków dewizowych, a także posiada 712 t. złota, znaczna część to łupy wojenne. BIS może kontrolować warunki ekonomiczne każdego kraju, ściśle współpracuje z Europejskim Bankiem Centralnym i Międzynarodowym Funduszem Walutowym. Sam jest poza wszelką kontrolą, ponieważ nie prowadzi konkretnej rachunkowości, ani zapisów pochodzenia transferów, a odbiorcy są anonimowi; praktycznie stwarza to możliwość prania pieniędzy.

  Fakt, że naziści byli twórcami globalnego banku centralnego jest porażający i to nie odosobniony przypadek, gdy światowe instytucje mają nazistowskie korzenie. Wystarczy przeglądnąć poczet byłych dyrektorów BIS, jest to plejada najwyższego sortu nazistów niemieckich. Jak wynika z powyższego -Szwajcaria nie jest państwem neutralnym, ale terenem wydzielonym, gdzie krzyżują się wielkie interesy elit finansowych. Nie mogą więc jej nawiedzać zawieruchy wojenne, zawirowania polityczne lub gospodarcze. W interesie tych elit jest, aby Szwajcaria była taką jaką jest.

 47. Stan said

  Ad:40 Cyborg
  „Co prawda w Madrydzie, podobno, można stawiać samochód byle gdzie byle by był przejazd dla innych… ktoś tam był niedawno aby potwierdzić?”

  W Madrycie najlepszym i najszybszym środkiem komunikacji jest METRO.
  Cena biletu od 1.50 do 6.00 Euro w zależności od strefy. Mapka do reki i bez problemu można wszędzie dojechać.
  Niewłaściwe parkowanie kosztuje 90 Euro.

  Madryt podobnie jak i Malaga posiada stosunkowo dużo parkingów pod ziemia (3 – 4 poziomy).
  Cena za 3-6 godzin od 5 do 8 Euro.
  Nowe rozwiązanie komunikacji posiada Sevilla, gdzie w centrum jeżdżą tramwaje elektryczne (na baterie).
  Nowe próby zakończono dużym sukcesem.
  Proszę zobaczyć to wideo.

  A z innej „beczki”:
  Listwa Nr. 10 dał dzisiaj zdrowo „popalić”.
  Pan Pinxit wykazał solidne przygotowanie fachowe i poszedł droga zgodna z życzeniami Świątecznym,
  aby Gajówka była źródłem do szukania prawdy, a nie do manipulowania, propagowania i tak już „zakadzonego świata mediów”.

  Ja z mojej strony serdecznie dziękuje Panu Pinxit za przedstawienie dowodów prawdy.
  Życzę Panu Gajowemu, aby mógł spokojnie spać do godz.co najmniej 8:00 i nie denerwował się za dużo.

 48. Pinxit said

  46
  Regina
  Znakomita analiza. Ja o ty wszystkim nie wiedzialem, bo bardziej sie przygladam pladrowaniu naturalnych bogactw Afryki przez rozne „elity” zagniezdzone w Szwajcarii.
  Naturalnie, ze sa powiazane finansowo. I wiadomo, ze nie od dzis.
  Bo tak jakos…. Szwajcaria zawsze na „cztery lapy”.
  Piekny kraj. Gorzysty….i jaki inteligentny.
  Zegar z kukulka wymyslili.

  ——-
  Tak jest. To niezwykle ciekawe informacje, które chyba wszystko wyjaśniają.
  Admin

 49. Regina said

  Ad:48 Pinxit, Admin. Dzięki za dobrą ocenę mojego komentarza.Pozdrawiam R.

 50. NICK said

  Sarkazm.
  https://kwejk.pl/obrazek/2663167/sarkazm-to-dla-niektorych-jezyk-obcy.html

 51. Pinxit said

  49
  Regina
  To ja dziekuje za informacje. Przeciez caly czas chodzi o to, zebysmy sobie opowiadali co wiemy i wymieniali wiedze i opinie.

 52. Romank said

  Panie Jasku…bez sciemy! NIkt jeszcze w zyciu nie oblozyl pieniedzy podatkiem….nigdzie…jesli juz to tylko i wylacznie ludzi- poslugujaych sie pienidzami,,, i tylko ludzi…osiol na propozycje bycia podatnikiem ..ryknal odbytem…i zadlawil sie ze smichu:-))))))

 53. Romank said

  CO do mowy trawy pana Brauna….co siem boi…Zyda Danielsa….to nie tylko siem on boi…boja sie go zydy takie jak pan Braun wdoobkola swiata:-)))))
  Ja siem nie chcem mieszac miedzy zydy…sami popatrzcie co o nim pisza zydy z Forward….najpowazniejsze pismo Zydow w NY….

  https://forward.com/news/world/386714/the-holocaust-activist-whos-warning-poland-about-danger-posed-by-jews/

  i zaraz siem wam troszkie rozjasni..jesli nei macie pomrocznosci przyciemnionej:-)))

 54. Cyborg said

  There are also infamous episodes of Poles joining in the slaughter of Jews. In one notorious case at Jedwabne, between 340 and 1,500 Polish Jews were burned alive by non-Jewish Poles; in another episode, uniquely, after World War II, residents of Kielce, a town in Poland’s south, killed some 40 Jewish Holocaust refugees returning to their homes in 1946.

  Read more: https://forward.com/news/world/386714/the-holocaust-activist-whos-warning-poland-about-danger-posed-by-jews/

  The real danger, said Michael Berenbaum, a noted Holocaust scholar, is that “this current Polish government is determined to recognize the great contributions of Poles and their victimization under the Nazis — but to downplay or ignore that Poles participated in and sometimes benefitted from the Final Solution.”

  Asked specifically about Daniels, he said, “If you only emphasize the righteous without recognizing the enormous role of bystanders and those who turned Jews in, you’re distorting history.”

  Artykul dosc wieloznaczny….

 55. Romank said

  Cala sytuacja jest wieloznaczna…jesli przyjac, ze Zyd to zyd:-)))
  A jednak sze rozni:-))))…un szkodzi bisnessu….geszefte…..nei na darmo nazywaja tych urodzonych w Israelu i wychowanych – Yonki:-))))

 56. Cholerhahaha said

  55. Pan to moze przetlumaczyc na polski?

Sorry, the comment form is closed at this time.