Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Rząd szuka alibi, aby ustąpić Brukseli w sprawie imigrantów

Posted by Marucha w dniu 2017-12-29 (Piątek)

Ze względu na wzmagające się w ostatnim czasie naciski ze strony UE, rząd usiłuje znaleźć „dogodne alibi” do tego, aby „ustąpić Brukseli” – ocenił Witold Gadowski, zauważając, że rząd nie wykorzystuje wszystkich argumentów na forum UE.

[O jakie znowu „naciski” chodzi? O puste groźby, które można olać szerokim łukiem? O straszenie wilkiem? – admin]

Publicysta w rozmowie z portalem „Polonia Christiana” odniósł się do zamieszania, jakie wywołały ostatnie wypowiedzi polityków Zjednoczonej Prawicy w sprawie ewentualnego utworzenia w Polsce tzw. korytarzy humanitarnych.


Jego zdaniem strona polska nie wykorzystuje strategii, którą wiele osób postulowało od bardzo dawna.

„Nie przedstawiono na forum UE pomocy, jakiej Polska udziela uchodźcom z Ukrainy, zwłaszcza tym, którzy przyjeżdżają do naszej ojczyzny ze strefy wojny. Jest to ogromne zaniedbanie pokazujące krótkowzroczność oraz brak wyobraźni polityków obozu rządzącego” – powiedział w rozmowie z portalem „Polonia Christiana” Witold Gadowski.

Jak dodał, Prawo i Sprawiedliwość nie mówi również o skali wsparcia, jakiego „polski Kościół Katolicki i wiele polskich organizacji udzielają chrześcijanom w Syrii, w Iraku i w Libanie”.

W jego ocenie, ze względu na wzmagające się w ostatnim czasie naciski ze strony UE, rząd usiłuje znaleźć „dogodne alibi” do tego, aby „ustąpić Brukseli”.

Odnosząc się do wypowiedzi marszałka seniora Kornela Morawickiego, powiedział: „Jest to czysty idealizm, jakoby islamscy imigranci dali się oczarować polską kulturą, a co za tym idzie odrzucili zapisy sur koranowych, własną tradycję i obyczaje”.

Gadowski zauważył również, że swoje stanowisko zmienił wicepremier Jarosław Gowin. Niedawno opowiadał się przeciwko przyjmowaniu uchodźców, dziś zaczyna zmieniać zdanie w tej sprawie i namawia do korytarzy humanitarnych.

Źródło: pch24.pl
https://parezja.pl

Komentarzy 21 to “Rząd szuka alibi, aby ustąpić Brukseli w sprawie imigrantów”

 1. lopek said

  Czy ktoś sądził, że une akurat Polakom odpuszczą w kwestii likwidacji białej rasy?

 2. Boydar said

  Co to znaczy „Gowin zmienił własne zdanie”; jak można podejrzewać takie „cóś” o posiadanie zdania, w dodatku własnego. Własną to ono może mieć książeczkę czekową, i to też na spółkę.

 3. kwal said

  Pan Jarosław Gowin to wieczny lawirant i obibok, który niczego nigdy nie dokonał i nigdy grosza nie zarobił na swój własny rachunek. Zawsze prowadził pasożytniczy tryb życia. W swoim macierzystym Krakowie uchodzi za człowieka leniwego…ale za to bardzo pobożnego…

 4. Kar said

  hi..hi.., niech sie ucza ciemiegi poprawnego rzemiosla od Austriakow od „profesjonala” Kurz’a..niech tna po benefitach i jednoczesnie ze szlabanem w gore, az pod chmury..bedzie wilk-Maca syty i owca cala..

 5. gość said

  A to się drań wysilił!
  ——————-
  Abp Gądecki na pasterce: W podejmowaniu problemu uchodźców najważniejszym punktem odniesienia musi być człowiek

  https://wpolityce.pl/kosciol/373505-abp-gadecki-na-pasterce-w-podejmowaniu-problemu-uchodzcow-najwazniejszym-punktem-odniesienia-musi-byc-czlowiek

 6. kwal said

  Do „Kar”….są zbyt tchórzliwi, poza tym nie wiadomo czy by Sanhedryn pozwolił. Niestety kłania się również brak prawdziwych polskich elit….został tylko lumpenproletariat….

 7. Boydar said

  „… uchodźcom z Ukrainy, zwłaszcza tym, którzy przyjeżdżają do naszej ojczyzny ze strefy wojny …”

  A to pierwsze słyszę; są u nas jacyś uchodźcy z Ługańska albo z Doniecka ?!?!?

 8. KOJAK said

  Nigdy nie wierzylem pisuarom w sprawie uchodzcow i nadal nie wierze ze nie wywina jakiegos bandyckiego numeru ! Bydlaki z PYYSSSS wielokrotnie robily rozne volty chocby w sprawie Traktatu Lizbonskiego ! Byli jemu absolutnie przeciwni a pozniej gnoje Kaczynscy jeden i drugi byli nagle ZA !

 9. kwal said

  Panie „KOJAK”…byli za…bo pan Lejb Fogelman wydał polecenie, przecież znał obu Kaczorów bo do podstawówki z nimi chodził…

 10. Zerohero said

  Gadowski popisał się min.

  1. twierdzeniem, że rosyjscy oligarchowie spędzajacy czas w Izraelu to etniczni Rosjanie infiltrujący Izrael.

  2. że MSZ Waszczykowskiego-Geremka kontroluje Moskwa

  3. opiysywaniem archaicznych ramotek Konecznego tak by 99% opisu dotyczyło wojowniczej, agresysnej i militarystycznej cywilizacji mongołów (czyli Rosjan ofkors). O cywilizacj żyfowskiej w artykule Gadowskiego było tylko JEDNO zdanie. Gadowski nie napisał tez do jakiej cywilizacji należą USA i co w amerykańskim rzadzie robią wojskowi.

  nic dziwnego, że Gadowski bredzi o uchodźcach wojenych z Ukrainy. Gadowski to krypto Żyd albo szabes goj, więc złego słowa nie napisze o sytuacji ekonomicznej Ukrainy pod żydowskimi rządami.

 11. Carlos said

  Gadowski, w jednym z filmikow mowil ,ze w Polsce nadal szpieguje rosyjska razwietka ( Michalkiewicz) co skomentowalem, ze zapomnial o Mosadzie.

 12. jaja said

  PiS czy nie PiS to nie ma znaczenia, to te same gady i smrodliwe tchorze przy wladzy. Czesto wchodze na youtube i slucham uwaznie lub mniej – wypowiedzi roznych politykow i analitykow o nastawieniu patriotycznym i sek w tym, ze zaden z nich nie jest popularny medialnie, o zadnym z nich barany w kraju nie wiedza. A zeby zdobyc wladze to nazwisko musi byc znane szerokim masom. A mozna by bylo tych ludzi wykorzystac, wywwindowac do wladzy lecz oni najpierw powinni sie jakos zjednoczyc, bo zapewne znaja sie dobrze i zalozyc w koncu partie polska i patriotyczna, M.in i Wrealu 24 migliby te nazwiska popularyzowac i sklaniac do zjednoczenia pod jednym szyldem wszystkich politycznych sierot. Wrelau moze byc wplywowym medium gdyz chca sie uniezaleznic od youtuba bo ciagle sa na cenzurze. Bylaby a raczej powstalaby alternatywa przeciwko tym sprzedajnym lotrom, wyzartych koryciarzy, dupolizow i moze w koncu wyplynalby nasz polski Zeman czy Orban do wladz. Wrealu 24 to jedna z wielu youtubowych tub, z tym , ze bardzo popularna, byliby OK ale bredza od rzeczy na temat Rosji i Rola przesadza z tymi uklonami dla Zydow ( chyba nie wie co szykuja nam Stany w sprawie roszczen), no ale przynajmniej krytykuje lewacki belkot i rozne osobistosci niemile widziane w sciekowych mendach maja u niego mozliwosc wypowiedzi.

 13. Rob said

  O czym ta cała dyskusja?
  PiS-owski rząd już od dawna przyjmuje tysiące emigrantów.
  Musisz to wiedzieć:
  W sprawie imigrantów rząd polski mówi i robi co innego… Oto dowody

 14. Dictum said

  Bomba społeczna Morawieckiego, podłożona w korytarzu humanitarnym

  Połączenie polityki i rodziny daje podobne efekty, jak połączenie biznesów i polityki, robi się gorąco przy krótkim loncie. Zasada ta zaczęła działać w przypadku najbardziej znanej obecnie rodziny politycznej. Ojciec Kornel Morawiecki i syn Mateusz Morawiecki, czy chcą, czy nie chcą, to jadą na tym samym wózku. Każde słowo i tym bardziej działanie jednego z nich pójdzie na konto drugiego. Można się z tym nie zgadzać, można narzekać i nawet rozpaczliwie szukać antidotum, ale i tak nic nie zadziała, bo nie ma prawa zadziałać. Jeśli tylko trzeźwo patrzymy na politykę, to ostatnia wypowiedź Kornela Morawieckiego na temat „uchodźców” jest katastrofą dla Mateusza Morawieckiego.
  Ludzie odbierają rozbudowane wywody w formie skrótowych komunikatów i zwłaszcza w przypadku drażliwych kwestii, rozpalających opinię publiczną do czerwoności, nie ma miejsca na didaskalia. Mimo wszystko i dla przyzwoitości przytoczę najważniejsze fragmenty wypowiedzi Kornela Morawieckiego, ojca Mateusza Morawieckiego:
  Te 7 tysięcy na 40-milionowy kraj, na które zgodził się poprzedni rząd, nie powinno być problemem. Zaproponujmy im naszą kulturę. Powinniśmy z uchodźców czynić nas. Tylko powinniśmy przybyszom postawić wymagania, zmusić ich do wysiłku, sami podjąć działania, które „ich” przerobią na „nas”. Rząd Morawieckiego powinien uruchomić korytarze humanitarne. Nie ma powodów do zwlekania.
  Wczytując się uważnie w te słowa, da się wyciągnąć inny sens i rozwiązanie, niż proponowała koalicja PO-PSL. Mamy tu próbę „przerobienia” islamistów na „nas”, czyli Polaków katolików. Oczywiście jest to z jednej strony skrajnie naiwne, z drugiej utopijne, z trzeciej rodzi niebezpieczeństwo i to na kilku płaszczyznach. Przede wszystkim Kornel Morawiecki narobił biedy politycznej, bo obecna koalicja rządząca ponad dwa lata budowała swoją wiarygodność na stanowczym i jednoznacznym oświadczeniu, że żadnych „uchodźców” do Polski nie wpuścimy. Dla każdego wyborcy było jasne, że PiS mówi nie i zdecydowana większość się z tym zgadzała, natomiast mniejszość nie stanowiła politycznego problemu. Teraz mamy początek wątpliwości i to nie na byle jakim poziomie.
  Skoro ojciec premiera Mateusza Morawieckiego nie widzi problemu, to wyborca ma prawa i już zaczął się zastanawiać, czy PiS przypadkiem nie upadł na głowę. Co gorsze prostowanie takich wypowiedzi samo w sobie jest kosztowne. Nikt mi nie powie, że syn podważający opinię ojca ma komfortowe położenie i łatwo zyska wiarygodność. Jest dokładnie odwrotnie, choćby Mateusz Morawiecki głośno i wyraźnie zaprzeczył, to i tak część wyborców pomyśli swoje. A co innego miał powiedzieć, niby zaprzeczył, ale coś dziwnego zaczyna się w tym rządzie dziać po zmianie premiera. Nie uniknie się podobnych reakcji, one są po prostu naturalne i niosą określone skutki. PiS może bardzo szybko wpaść w syndrom PO, czyli groteskową sprzeczność w przekazie dnia. Rano będzie PiS się wahał, w południe przeczył, wieczorem jeszcze raz przemyśli sprawę.
  Cały ten garb, jedną wypowiedzią sprowadził na rząd i premiera, ojciec premiera i to jest zastanawiające. Doświadczony polityk podobnej bzdury nie palnie nigdy, no chyba, że chce osiągnąć jakiś ukryty cel. Jaki? Nie mam pojęcia. Albo doszło do zwykłego emocjonalnego przekroczenia granicy, tak zwyczajnie Kornelowi Morawieckiemu przegrzały się zwoje od tego szczęścia ojcowskiego i ta wersja jeszcze nie jest zła. Albo mamy do czynienia z jakąś kaleką próbą sondowania nastrojów społecznych, bo gdzieś się zrodziła koncepcja poszukiwania kompromisu z UE. Taki scenariusz byłby katastrofą i wręcz niewyobrażalną głupotą, której cofnąć się nie da.
  Odpuszczenie UE teraz, po takich kosztach i wysiłkach jakie Polska poniosła, to bezsensowna kapitulacja, zwłaszcza, że KE już z Polską przegrała. PiS nie pozostaje nic innego, jak tylko przerwać dywagacje publicystów i elektoratu, bo z takim sprawami nie ma żartów i ciche siedzenie na beczce prochu może się skończyć polityczną eksplozją. Przesadzać też nie chcę, od jednego niemądrego wywiadu świat się nie zawali, zaraz przeczytamy coś jeszcze głupszego i nastąpi reset, niemniej przy tej bombie nastrojów społecznych bym nie grzebał.

  Źródło: Matka Kurka

 15. Re: Artykul…
  zydowskie k…rwy z „kneSejmu” w sposob koncertowy sprowadzaja do Polski „bananowych” emigrantow na oczach polskiej „gawiedzi” trzymajacej w „lapkach” swietego spokoju „wiatraczki”…

  ====================================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 16. Siekiera_Motyka said

  Dodam tutaj bo przez YT video w kom-15 doszedłem do tej informacji.

  „Juz im nawet barwy Stadionu Narodowego i podswietlenie Palacu Kultury i Nauki nie pasuje. Wszystko w imie geszeftu holocaustu. ,,Dzialajac w imieniu oraz na rzecz kulturowo waznego interesu publicznego uprzejmie wnosimy o rozwazenie mozliwosci wydania decyzji zmiany kolorystyki korony Stadionu Narodowego w Warszawie przy ul. Ksiecia Poniatowskiego Nr.1. Zdaniem szerokiego grona zaangazowanych czlonkow i zwolennikow organizacji; Noahide Nations – Eastern European Center, aktualnie uzywana kolorystyka jest bardzo podobna do tragicznych barwy zeschnietej krwi ofiar holocaustu i w swej symbolicznej sile odzialywania wplywa na utrzymywanie postaw spolecznych pelnych obaw i leku. Wskutek takich refleksji oraz konstruktywnego obywatelskiego nastawienia jestesmy zdania zeby zamiennie przyjac pogodna i wymowna 7-mio barwna kolorystyke teczy… .””

  _https://www.facebook.com/photo.php?fbid=500883956933983&set=p.500883956933983&type=3&theater

 17. Dictum said

  Bergoglio – „najwyższy przywódca” frontu globalistycznego.
  Czy aby przemówień papieskich nie pisze Bergogliowi sam Soros – multimiliarder, finansujący inwazję Europy oraz zniesienie państw i granic. – Maurizio Blondet

  http://www.bibula.com/?p=98900

 18. Moher49 said

  @13
  Prawda, rząd łże.Tysiące białych, różnokolorowych osiedla się w naszym kraju. Ukraińców na Podkarpaciu usiłuje kontrolować policja. W głębi kraju czarna magia, a w Warszawie najczarniej. Nie 7 tysięcy, ale 700 tysięcy, albo i więcej. Kebaby, bazary, wszystkie Wólki Kossowskie obstawione. Śpią, jedzą, handlują. Nikt im przykrości nie robi. UE powinna Polsce podziękować, nie karać.

 19. jaja said

  @ 17

  Bergoglio to wlasnie kojarzy mi sie z tym co pod ornatem ogonem macha. i modle sie o zdrowie B XVI. Oby zyl jak nadluzej bo ja takie mam przeczucie, ze to on wstrzymuje gniew Pana Boga. Akceptacja Bergoglia przez juz moze nie szerokie masy ale grupke wiernych znaczy, ze nie znamy kanonow Wiary ani nie znamy Ewangelii. A tej znajomosci zapewne Pan Bog od nas wymaga, po to zebymy nie bladzili, i nie nazywali Bergoglia Ojcem Swietym , ktory to tytul zarezerwowany jest tylko w odniesieniu do Boga Ojca, nie do czlowieka.

 20. guła said

  Chodzi o jawne i formalne odpalenie relokacji które rozwiązują problemy zachodniej europy. Na początek 7 tyś.
  To drugie zagadnienie po przywróceniu zmian wprowadzonych przez p. Szydło w spółkach skarbu państwa.

  I pomyśleć ze to dzięki Żydowi polskiemu urodzonemu w Anglii. Co za tępo i jaki rozmach, tych walczących Syjo … wróć, oczywiście Solidaruchów.

 21. guła said

  No „tempo”

Sorry, the comment form is closed at this time.