Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

UE przechodzi do następnego etapu nękania Polski

Posted by Marucha w dniu 2017-12-29 (Piątek)

Przyzwoity artykuł o Polsce w Unii Europejskiej, pochodzący z chińskiego portalu – admin

Unia Europejska rozpoczęła następny etap ataku na Polskę w ramach toczącej się obecnie bitwy o kierunek rozwoju duszy Europy – podczas gdy trwają negocjacje w sprawie Brexitu, a Hiszpania staje w obliczu konfliktu z secesjonistyczną Katalonią.

Polska była pierwszym krajem, który pozbył się prounijnych rządów w 2015 r., głosując na konserwatystów przeciwnych masowej imigracji i ingerencji ze strony Brukseli. Polska stawia również na porządku dziennym kwestię gwałcenia jej suwerenności, przede wszystkim w sprawach związanych z granicami państwa.

Oliwy do ognia dolano, gdy Polska zaczęła debatę nad projektem ustawy sądowniczej. UE stwierdziła, że ​​jest to w istocie ingerencja w niezawisłość polskich sądów, co zagraża najważniejszym zasadom demokracji.

Polska zareagowała, że UE nie ma prawa ingerować w jej wewnętrzne sprawy, zwłaszcza zaś w prawo do określenia własnego wymiaru sprawiedliwości. To doprowadziło Brukselę do rozpoczęcia procesu w celu zastosowania artykułu  7, „opcji nuklearnej”, która pozbawia członka prawa głosu w ramach bloku.

Z braku adekwatnych słów należy nazwać postępowanie Unii bezprecedensowym. Bez względu na to, co się myśli o UE, jasne jest, że jej działania noszą wyraźny imperialny charakter. Idea dyktowania polityki granicznej oraz demografii i praw przez nie wybranych na drodze demokratycznych procedur członków ma zasadniczo imperialny charakter.

Można też zrozumieć sceptycyzm Polski, biorąc pod uwagę, że Polska była podporządkowana innym narodom od 1939 do 1989 roku (najpierw Niemcy, a potem Związek Radziecki), co w sposób oczywisty rzutuje obecnie na jej podejrzliwość wobec obcych ośrodków władzy próbujących decydować o polskim prawie.

Brytyjska premier Theresa May, podczas wizyty w Polsce, podpisała umowę o bezpieczeństwie i oświadczyła, że ​​polska konstytucja jest sprawą polską i nikt nie ma prawa ingerować w wewnętrzne sprawy Polski. Stwierdziła również, że stosunki polsko-brytyjskie są ważnym aspektem po Brexicie i że dziewięćset tysięcy Polaków pracujących teraz w Wielkiej Brytanii jest bezpiecznych i będzie mogło tam pozostać.

Podobnie, jej polski odpowiednik, który uzyskał pierwszego mocnego poplecznika w walce swego kraju z UE, stwierdził, że Polska będzie sprzymierzona z post-brexitowym Zjednoczonym Królestwem.

To niezwykły scenariusz. Wprawia w osłupienie, że UE odważa się na tak bezprecedensowy krok. Jednak z drugiej strony UE naprawdę nie miała wyboru: jak wcześniej napisałam, wcześniej czy później UE musi zmiażdżyć dysydentów w swoich szeregach.

Grecja to było małe piwko. Jednak wraz z opuszczeniem UE przez Wielką Brytanię i Hiszpanią stojącą w obliczu secesji w regionie Katalonii, UE musiała gdzieś się okopać lub upaść. Kluczem jest utrzymanie równowagi i na dobra sprawę, UE nie miała innego wyboru, niż zastraszanie.

W rzeczywistości UE nie będzie w stanie zagrozić Polsce zgodnie z art. 7, ponieważ decyzja musi być jednogłośna, a Węgry już zagroziły zawetowaniem takiego posunięcia. Wśród członków z krajów wschodnich, takich jak Republika Czeska i Rumunia, wyczuwalny jest lęk i bunt, podczas gdy Francja, Niemcy zachowują nieprzejednaną pozycję wobec Polski.

Polska już przyjęła zmiany w ustawie sądowniczej, co było policzkiem dla Brukseli, a obecny rząd maluje wrogość UE jako formę zemsty na Polsce za odmowę przyjęcia przydzielonej kwoty imigrantów. Urzędnicy UE potajemnie zgadzają się, że jest to korzystne polskiego rządu. Ostatecznie jest to jednak wojna, której nikt nie może wygrać.

I to samo w sobie jest dylematem. Jeśli Unia Europejska ma przetrwać, musi zrozumieć, że Europa jest zbyt różnorodna, by można ją było traktować jako jeden blok. Istnieje różnica między równością a podobieństwem i choć można dyskutować o podstawowych ideach ekonomii, kultury kraju nie należy dotykać.

Wtrącanie się do spraw kultury odbierane jest jako zagrożenie suwerenności kraju i wywołuje gwałtowne reakcje.

Ta męska kurwa „dobrze Polsce życzy”.

Obecnie UE kontroluje wszystko – począwszy od migracji, a skończywszy na sądownictwie i prawach człowieka. Nic nie może być bardziej imperialne, niż zmuszanie kraju do otwarcia swoich bram i zmian w demografii.

Reakcja na taka politykę unijną jest nieunikniona i będzie w przyszłości coraz bardziej gwałtowna.

Jeśli twórcy polityki będą inteligentni, pozbędą się swojego ideologicznego dogmatu, aby Europa była całkowicie jednorodna w kulturze – a w przeciwnym razie pójdziemy drogą ku zagładzie kontynentu.

Sumantra Maitra
Sumantra Maitra jest felietonistką China.org.cn. Aby uzyskać więcej informacji prosimy odwiedzić:

http://www.china.org.cn/opinion/SumantraMaitra.htm

Artykuły wyrażające opinie odzwierciedlają jedynie poglądy ich autorów, niekoniecznie portalu China.org.cn.

Śledź stronę China.org.cn na Twitterze i Facebooku. Pobierz aplikację ChinaNews.

http://www.china.org.cn/
Tłum. gajowy Marucha

Jest tragiczne, że właściwie tylko Węgry popierają Polskę, a cała reszta europejsatych śmieciarzy uważa, iż jest w największym porządku, gdy taki przez nikogo nie wybrany gownojad, jak Timmermans, wsadza swój świński ryj w nieswoje sprawy.
Admin

Komentarzy 14 to “UE przechodzi do następnego etapu nękania Polski”

 1. Romank said

  ..jedna noga na jedno ramie..druga noga na drugie ramie…………A ona sie drze!!!!!!!
  TO ja pytam…a to po co ty …….przylazla do Oficerskiego Kasyna???????

 2. Joe said

  Mozna zadac pytanie…a po co ty przylazla do wolnego swiata nie zlustrowana…Agentura wymagajaca przykrycia mogla byc zostawiona w spokoju.Ale sadownictwo??Toz to Powinno byc zrobione 25 lat temu.1/4 wieku zmarnowane….A piany nabite na kilka POkolen.

 3. sapoga said

  Zatajone przed Polakami bogactwa Polski, czyli największe oszustwo PRL-bis (tzw. III RP) – http://www.eprudnik.pl/zatajone-przed-polakami-bogactwa-polski-czyli-najwieksze-oszustwo-prl-bis-tzw-iii-rp/
  ODPOWIEDZ

 4. Boydar said

  ten jest dobry

  http://www.eprudnik.pl/zatajone-przed-polakami-bogactwa-polski-czyli-najwieksze-oszustwo-prl-bis-tzw-iii-rp/

 5. jazmig said

  Polska jest stale rządzone z innych krajów. Po 1989 r. mieliśmy rządy podległe Rancji (Mazowieckiego) Rosji (SLD-owskie), Niemcom (Tuska), USA (PC oraz PiS). Obecnie w Polsce rządzą jankesi, a Kaczyński z resztą hałastry wykonuje polecenia ambasady USA.

 6. Jazzik said

  Czechy, Węgry i Estonia zagłosują przeciw.
  Ad 3 i 4 „Strona nie istnieje bądź została przeniesiona” aa dobra poradziłem sobie. Tak czytałem o tym kiedyś. Może KGHiM dlatego jest teraz uwalany. Chciał się do tego dobrać.

 7. Piotr Podgórni said

  Przed referendum akcesyjnym każdy wyborca RP otrzymał książeczkę z treścią Traktatu Akcesyjnego. Jako prawy obywatel postanowiłem sobie ją przeczytać. Był to traktat o stołkach, stanowiskach, stołkach itd, ale przyszło mi na myśl, że jest to idealny system selekcji negatywnej. Pomyślałem, że to musiał wymyślić sam diabeł bo człowiek nie byłby w stanie coś takiego wymyślić, i że za piętnaści lat unią będą rządzili wszelkiej maści degeneraci: zboczeńcy, aferzyści i żądni władzy idioci. Nie rozumiałem wówczas w jakim celu ktoś coś takiego wymyślił. Dzisiaj wiem, że unia nie jest celem i sama nie ma celu, a więc jest narzędziem. To narzędzie jest używane przez ludzi i siły do osiągniecia innego celu a mianowicie zniszczenia narodów Europy. Islamizacja, ukrainizacja, separatyzm, terroryzm są środkami prowadzącymi do tego celu- budowy nowej Europy, budowy KL Europa.

 8. Boydar said

  Dał Pan Bóg rolę diabłu, czemu nie miał dać Unii …
  A nam nie dał żadnej ? Przecież nawet Panu Macce dał 🙂

 9. Kar said

  re:5/Jaz

  ..pasozytuje na 6 przykazniu (cudzolozy)… daje.., trzeba niezwlocznie pozbyc sie sutenerow bez wzgledu na ich geograficzne polozenie..

 10. Piotr Podgórni said

  ad. 8
  Są takie brzydale co uważają że diabeł im służy.

 11. revers said

  Unia, IMF, przechodzi do stanu niewolniczego, gdzie prawa pracownicze zostaja odbierane, zwiazki zawodowe zakazane, i jakie kolwiek pieprzenie o wolnosci, wywalczonej wolnosci, jest pieprzeniem na lub pod wiatr historii.

  https://www.freitag.de/autoren/the-guardian/zerschlagenes-recht

 12. Boydar said

  Chyba głupole …

 13. Anucha said

  Zainteresowanych tematem złóż tytanu i innych rud metali mogę skontaktować z człowiekiem który wie wszystko.
  Przy okazji pozdrowienia dla Pana Ząbkiewicza z Suwałk

 14. NICK said

  Uczono tego za Gierka:
  http://www.eprudnik.pl/zatajone-przed-polakami-bogactwa-polski-czyli-najwieksze-oszustwo-prl-bis-tzw-iii-rp/

Sorry, the comment form is closed at this time.