Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  revers o Wolne tematy (45 – …
  Voodoosch o Zagrożenia wynikające z elektr…
  revers o Unia prze do wprowadzenia tej…
  revers o Wolne tematy (45 – …
  rycho08 o Unia prze do wprowadzenia tej…
  Dr,Ga, o Unia prze do wprowadzenia tej…
  bryś o Unia prze do wprowadzenia tej…
  Wandaluzja.pl o Wolne tematy (45 – …
  wanderer o Wolne tematy (45 – …
  Wandaluzja.pl o Wolne tematy (45 – …
  Sołtys. o Perz Się Likwiduje (w skrócie:…
  nipies o Wolne tematy (45 – …
  Wandaluzja.pl o Wolne tematy (45 – …
  Sara o Wolne tematy (45 – …
  Wandaluzja.pl o Wolne tematy (45 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 516 obserwujących.

Właściciele tego świata cz. 1

Posted by Marucha w dniu 2017-12-31 (Niedziela)

Obaj moi rozmówcy postanowili zachować pełną anonimowość. Nasze rozmowy odbyły się w wydzielonej części publicznej kawiarni w Sztokholmie na przełomie października i listopada 2017 roku. W serii tych wpisów zawarłem wszystkie najciekawsze fragmenty z trzech rozmów, trwających w sumie siedem godzin. Osobiście dokonałem tłumaczenia z języka szwedzkiego i częściowo z języka angielskiego.

W najbliższym czasie nie planuję udostępnienia nagrań, które skopiowałem i rozdałem osobom niezaznajomionych z ich pełną treścią, ale świadomym tego, czego nasze rozmowy dotyczyły.

W pierwszej części przewodnim tematem rozmowy jest konflikt w Syrii i sytuacja na Bliskim Wschodzie, a także nadchodzące konflikty w innych częściach świata.

Robert Grünholz

Część 1

Ja: Dziękuję wam obu za przyjście. Tak jak już wcześniej ustaliliśmy, będę nagrywać wszystkie nasze rozmowy. Jeśli zechcecie, bym usunął jakikolwiek fragment bądź zrezygnował z publikacji choćby jednego zdania, będziecie mieli czas, by to przemyśleć i mnie o tym poinformować.

M: Zgoda.

T: W porządku.

Ja: Zacznijmy może od ciebie, M. Powiedz w skrócie czym się obecnie zajmujesz.

M: Przez blisko dwadzieścia lat pracowałem jako adwokat. Teraz wykładam prawo na renomowanej uczelni i jestem konsultantem wysoko postawionego urzędnika Organizacji Narodów Zjednoczonych.

Ja: Przez większość tego czasu zajmowałeś się prawami człowieka?

M: Tak, a przez kilka lat także ochroną środowiska.

Ja: W tym czasie poznałeś z pewnością wielu prawników, polityków, biznesmenów…

M: Znam większość osób, które mają jakiekolwiek znaczenie.

Ja: Teraz chciałbym prosić o to samo ciebie, T. Skąd pochodzisz i czym się zajmujesz?

T: Urodziłem się w Syrii. Pracowałem tam jako nauczyciel języka francuskiego, aż zostałem zmuszony do opuszczenia mojego kraju.

Ja: Przebyłeś z pewnością długą drogę, nim trafiłeś do Szwecji.

T: Na szczęście krótszą, niż wielu moich znajomych. Musiałem tylko wytrzymać parę tygodni w tureckim obozie…

Ja: Czym zajmujesz się w Szwecji?

T: Pracuję jako tłumacz, choć mam nadzieję wrócić w przyszłości do nauczania.

Ja: W porządku. Jak już was wcześniej uprzedziłem, nasze rozmowy dotyczyć będą ogólnej sytuacji na świecie, ze szczególnym uwzględnieniem Bliskiego Wschodu. Zgaduję jednak, że poruszymy przy okazji wiele innych kwestii; być może nawet o wiele ważniejszych niż trwający obecnie konflikt w Syrii. Uśmiechasz się, T.

T: To nie jest jakiś tam regionalny konflikt. Sprawa nie dotyczy prezydenta, jego rządu, ani nawet amerykańskich wojsk czy rosyjskich portów. Syria to… No, może zaraz po Ukrainie, jeden z pierwszych tego typu konfliktów, z jakimi będziemy mieć do czynienia przez cały XXI wiek.

Ja: A zatem czym jest tak właściwie ten konflikt? Mówisz o wojnie hybrydowej? W przypadku Syrii…

T: Nie, nie mówię wcale o tym. Syria to klucz do zrozumienia celów, planów i działań ludzi, którzy są twoimi właścicielami.

Ja: Moimi właścicielami?

T: Tak, twoimi. I moimi też.

M: I moimi (śmieje się).

T: Są właścicielami nas wszystkich. Ciężko jednak powiedzieć skąd u nich ten nagły brak cierpliwości. Rozmawialiśmy już z M. na ten temat przed twoim przyjściem i zgodziliśmy się, że ich obecne zachowania nie są w ogóle podobne do tego, co robili w XIX i w XX wieku. Coś się zmieniło. Zrozum Syrię, a zrozumiesz też na czym polega ta zmiana.

Ja: Mam nadzieję pojąć to w pełni z waszą pomocą. Ja chyba rozumiem kogo masz na myśli mówiąc o naszych właścicielach, ale prosiłbym cię o to, byś nieco rozwinął ten temat. Mówisz o tym, że zmienił się ich sposób działania?

T: Nie, nie. Sposób działania jest nadal ten sam. Zmieniło się jedynie to, że nagle zaczęło im się dokądś spieszyć. Ten pośpiech spowodował katastrofalne błędy w Syrii, na Ukrainie, w Egipcie, Etiopii, Sudanie…

Ja: Powoli, powoli. Wytłumacz.

T: Cofnijmy się nieco w czasie. Przypomnij sobie negocjacje traktatu wersalskiego i jego geopolityczne następstwa.

Ja: W porządku…

T: Ile czasu musiało minąć, aby przygotować świat do nowej wojny?

Ja: Mówisz o okresie między 1920, a 1939?

T: Zgadza się! Cisza przed burzą. Ale przecież jeśli się uważnie wsłuchiwałeś, to mogłeś wiele usłyszeć. 19 lat to dość czasu, by każdy kraj zamienić w wielką wojenną machinę, ale coś takiego nigdy nie dzieje się pod czujnym okiem właścicieli tego świata. Nie twierdzę przy tym, że to był wyłącznie ich projekt. Zadecydowała raczej bezczynność i obojętność. Wywołanie kolejnego światowego konfliktu było na rękę tak wielu ludziom, że pragnęli dołożyć swoją cegiełkę do tego wielkiego dzieła. Potrzeba było jednak 19 lat, by znaleźć odpowiednich ludzi, by przygotować kilka krajów, by zabezpieczyć tych, którym nie mogła stać się krzywda… Ich działania można prześledzić całkiem łatwo od wybuchu rewolucji francuskiej, aż po dziś dzień. Różnica o której mówię polega na tym, że wtedy zachowywali ostrożność i nie plątali się we wszystko osobiście.

Ja: Dzisiaj jest inaczej?

M: Grunt zaczął wymykać się im spod nóg.

T: Dokładnie. Nic ich z sobą nigdy nie łączyło, poza kompletnym brakiem empatii i olbrzymią chciwością. Nie wchodzili sobie w drogę tak długo, jak istniały jeszcze szare plamy na mapie wymagające rewolucji, zamachu i kolonizacji. Świat się jednak zmniejszył, ich możliwości zwiększyły się i nagle okazało się, że aby coś komuś wyrwać, trzeba teraz zadrzeć z całym systemem, a nie tylko z jakimś krajem, rządem czy grupą plemienną.

Ja: Skoczyli sobie do gardeł?

T: To za dużo powiedziane. Pieniądz ich z pewnością poróżnił, ale chyba też polityka…

M: Może nawet i ideologia. Do tej pory była im ona obojętna, bo cele były daleko przed nimi i dążenie do nich wymagało od każdej ze stron identycznych działań. Gdy jednak doszli do momentu absolutnej dominacji przekonali się, że ich cele od samego początku nie były wcale takie zbieżne. Poza tym każdy chce być na górze, prawda? Przypominają szefów włoskiej mafii przy jednym wielkim stole. Dopóki wszystko równiutko dzielono, był spokój. Teraz jednak każdy wchodzi na czyjś teren, każdy chce być tym najważniejszym i nie wiadomo, czy całe to spotkanie nie zakończy się jedną wielką strzelaniną.

Ja: Albo akcją policji.

M: Nie ma żadnej policji. Jest tylko mafia.

Ja: Wróćmy do współczesności i Syrii. Po czym wnioskujecie, że stali się niecierpliwi?

T: Przyjrzyj się Państwu Islamskiemu. Przecież już niemal nikt nie wierzy w oficjalną medialną wersję! Nie mówię tu wyłącznie o ludziach z Bliskiego Wschodu, bo my od dawna jesteśmy lepiej zorientowani w kwestiach planów ,,wielkich tego świata”. Spójrz sam na Europejczyków! Kto ci uwierzy, że rebelianci znikąd wzięli tysiące białych Toyot zasuwających po Syrii? Kto ci uwierzy w to, że terroryści sami stworzyli i sfinansowali sprawnie działające struktury quasi-państwowe na terenach okupowanych? Sami się też pewnie uzbroili i przeszkolili?

M: Na te pytania nie uzyskasz oficjalnie żadnej jasnej odpowiedzi. Winni Amerykanie? To trochę zbyt proste. Miałeś na miejscu różne organizacje, różne bojówki, różne stronnictwa. Jak zwykle maczali w tym palce. Wspierali raz jednych, a innym razem drugich, jednak nie wyczarowali z powietrza ich wszystkich. Od internautów dowiesz się, że to bogate kraje muzułmańskie, ale media nigdy nie powiedzą o katarskich i saudyjskich pieniądzach, bo ludzie prędko skojarzą, że są to przecież nasi sojusznicy i sami ich uzbrajamy. Poza tym, że kupujemy od nich ropę, pośrednio finansując cały ten bałagan. Może zatem Rosja? Mało kto uwierzy, że Putin finansuje terrorystów w Syrii, bo każdy wie, że ta zaraza szybko przechodzi na Kaukaz. Co Rosjanom po terrorystach na Kaukazie? Przecież nikt się sam nie prosi o hemoroidy.

Ja: (Śmiech). No dobra, więc kto?

M: Oczekujesz prostej odpowiedzi na skomplikowane pytanie. Co, kto? Pytasz o to, kto chce wyludnić Bliski Wschód? Pytasz o tych, którzy finansowali Państwo Islamskie?

T: Zapytaj o Chiny.

Ja: Skąd wiesz, że miałem taki zamiar?

T: W Syrii ścierają się obecnie interesy nie kilku, ale kilkunastu różnych państw, grup wpływu, lobby i organizacji. Wszystkie się wzajemnie wykluczają. Niektórzy byli co prawda zgodni w paru podstawowych kwestiach, na przykład chcąc odsunąć od władzy Asada albo wygnać chrześcijan z Bliskiego Wschodu, jednak teraz żadnej zgody między nimi nie ma. Wracamy do ich braku cierpliwości! Przypominasz sobie ten nieudany pucz wojskowy w Turcji?

Ja: Przypominam sobie. Erdogan z reguły mówi na głos co myśli, ale w tym przypadku zachował nieco ostrożności. Zasugerował jedynie światu, że skoro chwilę wcześniej zestrzeliwuje rosyjski samolot, a chwilę potem ściska się z Putinem, to cynk przyszedł właśnie stamtąd.

T: Cynk? Może i tak. Ale z całą pewnością nie przyszedł stamtąd plan dokonania tego puczu. Pomyśl tylko! Turcy tak na dobrą sprawę zwalczali wyłącznie Asada i Kurdów, a kto popiera obecnie niepodległy Kurdystan?

M: Izrael.

T: Nawet Amerykanie dali już sobie nieco spokój. Może stwierdzili, że interes się im nie opłaca, bo wspieranie Kurdów skończyło się tym, że druga armia NATO nieco się na sojusz obraziła. A to już stawia cały Bliski Wschód pod nowym znakiem zapytania, gdyż po Turkach możesz spodziewać się wszystkiego. Gotowi są zmienić front w każdej, choćby ostatniej chwili. Mają nawet środki, by w przeddzień wybuchu wojny zdobyć nieco broni jądrowej. To im wystarczy.

Ja: Czyli nieudany pucz…

T: NIEUDANY! Sam sobie odpowiadasz (śmieje się). Nie udał się im pucz! Rozumiesz? Przecież dopiero co udał im się na Ukrainie! Udał im się niedawno w Gruzji, w Egipcie, może nieco mniej w Libii… Mają doświadczenie z połowy świata: od Ameryki Południowej, przez Afrykę, po Daleki Wschód. A tu taka wtopa? Rozpędzili się i wpadli. Podobnie zresztą jak na Ukrainie, ale o tym może M. powie ci coś więcej.

M: Plan był naprawdę świetny. Ukraińcy nawet nie zorientowaliby się w którym momencie ktoś ich przehandlował wszystkim liczącym się światowym korporacjom. Od dawna żyją pod dyktatem oligarchów, mafiozów i nacjonalistów, którym nie sposób posłać choćby broni do walki z separatystami w Donbasie, bo gotowi są połowę sprzętu przehandlować na czarnym rynku, a drugą połowę przepić. Nikt by nawet nie pisnął w momencie sprzedawania całej ziemi ornej w kraju. Nie dosłownie, rzecz jasna. Wystarczy uzależnić każdego rolnika od patentów Monsanto, by korporacja przejęła kontrolę nad dawnym spichlerzem kontynentu. Ropę i gaz dostałby znane nam wszystkim korporacje naftowe, coś by się jeszcze uciułało za resztki przemysłu, a na Krymie powstałaby piękna amerykańska baza wojskowa. Pewnie nie mniejsza, niż w Kosowie.

Ja: Rosja?

M: Rosję należało wcześniej czymś zająć. Gdyby udało się wywołać konflikt w Górskim Karabachu i zaangażować Rosjan do pomocy Armenii, można by skutecznie odwrócić ich uwagę i wplątać Ukrainę w największą transakcję korporacji w historii. A może liczono na to, że zajmie się ich jeszcze czymś innym i coś nie wyszło? Tak czy inaczej, Rosjanie wiedzieli co się dzieje i w porę zareagowali.

Ja: Krym jest już de facto rosyjski, ale de jure…

T: To nie ma znaczenia. Zachowali pozycję na Morzu Czarnym? Zachowali. Kontrolują co chcieli? Kontrolują. Nie mają pod nosem niechcianych gości? Nie do tego stopnia, jak mogło to wyglądać. W momencie przejmowania Krymu, oni nawet o tym Krymie nie myśleli. Myśleli wyłącznie o Syrii. My mogliśmy jedynie się domyślać, że zabezpieczają coś znacznie istotniejszego. Gdyby utracili Krym, dziś Syria wyglądałaby zupełnie inaczej. Kto wie, czy Asad nie podzieliłby już losu Hussajna i Kaddafiego? Nie zdziwiłbym się, gdyby nawet Chiny sypnęły na to groszem.

M: Zgadza się. Południowa nitka Nowego Jedwabnego Szlaku wskazuje nam na nowy liczący się rozkład sił. Myślisz, że tak zupełnie bez powodu Syria, Irak i Iran walczą w tym konflikcie pod jednym sztandarem? Żrą się jedynie dla zachowania pozorów, tymczasem wszystkim zależy na tym, by to Chińczycy w przyszłości weszli tam na miejsce Amerykanów. Należało więc nieco pogonić amerykańskiego i saudyjskiego kota, a Rosja w tym dziele jedynie pomogła.

Ja: Brzmi to tak jakbyście sugerowali, że od samego początku za wszystkim stoją…

T: Chiny.

M: Tak, Chiny. Może nie od początku i może nie całkowicie, ale jedyna istotna karta na tym stole, to teraz karta chińska.

Ja: Podsumowując nieco: pospieszyli się z puczem wojskowym w Turcji…

T: Należało odpuścić sobie Kurdystan i wybrać liczącego się sojusznika. Teraz Turcja pozostaje jedną wielką zagadką, ku uciesze Rosji i Chin.

Ja: Pospieszyli się w Syrii…

T: Propaganda nie zadziałała. Niemal nikt na Zachodzie nie wierzy już w oficjalną wersję o demokratycznej opozycji, o reżimie Asada i o terrorystach, którzy wyskoczyli niczym królik z kapelusza i stworzyli nowiutkie państwo pod nosem najpotężniejszego sojuszu wojskowego w historii ludzkości.

Ja: Pospieszyli się w Egipcie i w Libii?

T: Tak. Chociaż tych bitew jeszcze nie przegrali.

M: Dobrze, że odpuścili sobie Górski Karabach i Iran. To jeszcze nie pora na taką konfrontację. Mogliby jedynie sobie tym bardziej zaszkodzić.

Ja: Nie bardzo jednak rozumiem czy sugerujecie, że Chiny w tej układance są jakimś opozycjonistą do światowego systemu?

M: Nie, to żadna opozycja. Raczej jeden z wielu pretendentów. Mamy bezkrólewie i kilkunastu bachorów z prawami do tronu. Wyobraź sobie z jaką prędkością kupują teraz noże i przygotowują trucizny dla swojego rodzeństwa.

Ja: Chciałem jeszcze zapytać o wodę…

T: Woda to klucz dla Syrii, Izraela, Iraku, Palestyny, a wkrótce i dla dziesiątków innych krajów na świecie. Popatrz na Wzgórza Golan, popatrz na Morze Martwe. A w tym wszystkim siedzą jeszcze korporacje! Mówiliśmy już o tym, prawda? Wiesz co robi Coca Cola w Meksyku?

Ja: Wiem.

T: Wiesz co proponowało Nestle?

Ja: Tak.

M: Sam więc widzisz. Masz wodę pitną, czyli absolutnie najważniejszą rzecz o jaką w ogóle można toczyć jakikolwiek współczesny konflikt. Masz w tle gaz i nowy rurociąg. Masz projekt wyludnienia Syrii, Libanu, Jemenu i paru innych krajów. Masz prześladowanie chrześcijan na całym Bliskim Wschodzie, przez Indie, po Azję Południowo-Wschodnią, gdzie już przerzuca się niedobitków Państwa Islamskiego. Nie wyobrażasz sobie co w najbliższym czasie czeka Filipiny i Indonezję. Masz rosyjskie porty i nowy szlak handlowy Chin, które nie angażują się w nic na 100%, tylko każą innym wykonywać za nich krecią robotę i liczą przy tym kolejne dolary. Masz wściekły na wszystkich Izrael i masz Turcję gotową do wszystkiego. Niszczy się tam zabytki ludzkości, by niedługo kompletnie sfałszować naszą historię.

Jakby było tego mało, to jest jeszcze przygwożdżony do ściany Iran, który gotów jest ukąsić każdego, kto zbliży się choćby o krok. Ogromne zmiany czekają reżim Saudów. W dodatku zmasowana propaganda legła w gruzach i ulica oraz Internet na temat Syrii mówią od paru lat coś zupełnie innego, niż wszystkie liczące się światowe media. Nie przekonasz już teraz opinii publicznej nawet do świętej wojny z Iranem. No, może poza Amerykanami, bo oni z nas wszystkich mają tej niepodległości i wolności słowa już najmniej.

Ja: A jaki był cel dotychczasowych właścicieli naszego świata?

T: Pozbyć się konkurencji z rejonu, który stanie się beczką prochu.

Ja: Stanie się? A już nią nie jest?

T: Nie. To się dopiero zacznie. Patrz na Filipiny, na Indonezję i na Azerbejdżan, bo tam się wszystko zacznie jeszcze wcześniej. Potem przyjdzie już tylko kolej na Europę.

Koniec części pierwszej

Rozmowę prowadził: Robert Grünholz
https://rgrunholz.wordpress.com

Komentarze 73 to “Właściciele tego świata cz. 1”

 1. Jazzik said

  Fiu-fiu ciekawe. Będą dalsze części? Takiego rozwiązania że to Chiny powodują te wstrząsy to się nie spodziewałem.

 2. Nemo said

  @1 Jazzik

  Wiem z pewnego źródła, że będą o wiele ciekawsze.

 3. Siekiera_Motyka said

  Dobra analiza/pytania Panie Robercie

  „T: Są właścicielami nas wszystkich. Ciężko jednak powiedzieć skąd u nich ten nagły brak cierpliwości. Rozmawialiśmy już z M. na ten temat przed twoim przyjściem i zgodziliśmy się, że ich obecne zachowania nie są w ogóle podobne do tego, co robili w XIX i w XX wieku. Coś się zmieniło. Zrozum Syrię, a zrozumiesz też na czym polega ta zmiana.”

  Jak rozmówcy powiedzieli, wcześnie było dużo „zwierzyny” do upolowania. Dzisiaj NIE. Deptając sobie po piętach by wygryź drugiego spieszą się by być pierwszym. Dodatkowy problem jaki mają jest to że informacja płynie bardzo szybko i to prawie wszystkich, co nie było możliwe w XIX i wcześniejszych wiekach.

  „Wywołanie kolejnego światowego konfliktu było na rękę tak wielu ludziom, że pragnęli dołożyć swoją cegiełkę do tego wielkiego dzieła. Potrzeba było jednak 19 lat, by znaleźć odpowiednich ludzi, by przygotować kilka krajów, by zabezpieczyć tych, którym nie mogła stać się krzywda…”

  Minęło dużo czasu i udało im się wychować jeszcze więcej „chętnych” (Bolek, Tusk itd.)

  „Dopóki wszystko równiutko dzielono, był spokój. Teraz jednak każdy wchodzi na czyjś teren, każdy chce być tym najważniejszym i nie wiadomo, czy całe to spotkanie nie zakończy się jedną wielką strzelaniną.”

  Już nie ma nie-znanych ziem. Zostały tylko ziemie kogoś kto jest w ICH Klubie. Ropa (lupek to dla dupek) w USraelu dochodzi do ZERA no i potrzebna była awantura na Bliskim Wschodzie by łapy na to położyć i kontrolować strategiczne miejsce na planecie.

  „Spójrz sam na Europejczyków! Kto ci uwierzy, że rebelianci znikąd wzięli tysiące białych Toyot zasuwających po Syrii? Kto ci uwierzy w to, że terroryści sami stworzyli i sfinansowali sprawnie działające struktury quasi-państwowe na terenach okupowanych? Sami się też pewnie uzbroili i przeszkolili?”

  Obawiam się że bardzo dużo w to dalej wierzy.

 4. NICK said

  Zatem dziękujemy Panie Robercie.
  Ciekawe.

  Pamięta Pan Nasze opinie o Chinach? Wielka Mandżuria, na przykład?
  O usraelu nie wspomnę by naukowców tutejszych nie obrazić; jedno przypomnieć MUSZĘ: swą pracą tam niszczą ludzkość!

 5. Jan niezbedny said

  Ja dosyc dlugo sledze wydarzenia na swiecie i to co tu jest opisane ma sens i logikę ogólną. Sprawa braku wody pitnej na wschodzie a niebawem juz na calym swiecie jest mi znana i tylko europejczycy i amerykanie konsumojadzi nie zdają sobie z tego sprawy – wschod i azja zyja zupelnie w innych realiach tego samego swiata.

  Aktywnosc Chin ze wzgledu na swoj interes (szlak) i wykorzystanie bezproduktywnego i bezsurowcowego zachodu to fakt, pomoc czyli wyslugiwanie się Rosji,Syrii,Iranu,Afganistanu i krajów, ktore USA chcialy przejac i osaczyc ze wzgledu na dominujaca w przyszlosci pozycje Chin to jest Palestyna/Izrael/libia/irak tez jest faktem. Zgromadzenie przez Chiny 3-4bln $ jest wymowne i mozna sie domyslac co mozna z taką forsą zrobić podczas gdy USA i ich europa jest skazana na import, a przez swiecidelka na chwile uspiono ich czujnosc. Chiny mogłyby być w pewnym sensie niezalezne, ale nie sa!

  Brak w tym artykule wątku o fuzji Chin i USA i ich scislej wspołpracy od lat 70-80-dzis w sferze gospodarczej, a Rosji w sferze militarnej. Analizujac mniej wiecej ta patową sytuacje zrozumiałe jest ich wycie o zbyt duzej liczbie ludzi i checi drastycznego ich ograniczenia – bo przez ten pospiech,wyrafinowany swiat i technologie, o ktorym tu jest napisane polityka stracila swoj pierwotny sens tzn. planowanie i dalekowzrocznosc przy zachowaniu liczby i jakosci zycia ludzi (nagly i nieopanowany przez zysk rozwoj technologii i przemyslu) zniszczy milardy ludzi juz niebawem, jesli nie całą ludzkosc bo to ona uzalezniła wszystkich od wszystkiego a sam czlowiek stracil sens i mozliwosc zycia. Asfalt i beton zastapil mu naturalne srodowisko, a natura w postaci surowcow i jego mozliwosci przyrzadzenia ich, wyparł pusty pieniadz i zakup chemicznych/fabrycznych produktów.

  Zastanowcie sie – dzis ogrzewanie,zywnosc,energia,informacja i wszystko to co jest nam niezbedne do zycia jest wpiete do internetu i konntrolowane i zasilane monopolistycznie/globalnie, w przypadku powaznej awarii/wojny europejczyk nie ma skad zebrac pokarmu ani nie jest w stanie funkcjonowac bo zostalismy przerobieni na ludzi-robotów ktorzy konsumuja,kradna i nic nie chca tworzyć a zamiast tego grac na gieldach, byc januszami byznesu, pracowac dla korpo albo na magazynie palety przestawiac i ciagle siedziec w laptopie i smartfonie,palic faje zlopać wódę kosztem zycia rodzinnego i towarzyskiego. Kosztem wlasnego wew rozwoju na rzecz niedorozwoju mentalnego i kompletnego zdziecinnienia.

  Nie rozumiem Indonezji i Filipin za to, przyznam tego pod uwage nie wziałem.

 6. lopek said

  Cała ta opowiastka jest tylko po to aby ukryć działalność unych w wyniszczaniu ludzkości.

 7. Konrad said

  -> Podczas gdy jedni buduja przemysl,samoloty,samochody i nowe wysokie technologie – cala reszta nic nie robi a wiec kradnie i nazywa to praca przynoszac tak na prawde im straty i zaczynaja sie brzydzic i nimi gardzic,opowiadajac o przeludnieniu i zmianie klimatu, ktorego sprawca jest czlowiek – jak rowniez o tym ze przeciazone sa ekosystemy i ladownosc planety – tym czasem to monopolistyczny przemysl dązacy do wypaczonego zysku jest temu winien, ktory jest pożadany by móc realizowac swoje jeszcze wieksze cele, przy czym gdy konczy sie miejsce na danym terenie, zaczyna sie technologiczny proces zwany globalizacja – wychodzenie poza granice (daleko poza granice kraju) bo to umozliwia przez technologie jeszcze wiekszy zysk i kontrole nad wszystkim. Wpedzenie ludzi w ta machine wymaga od nich minimalistycznego i poddanego podejscia do zycia by moc zasilać korporacyjny system plutokratow, ktory przynosi im jeszcze wiekszy zysk, akumulujac kapital i doprowadzajac ludzi do obecnej sytuacji -impasu i wywlaszczenia.

  Trucie srodowiska przez koncerny, jego przetworstwo wraz z zywnoscia i niszczeniem czlowieka a przede wszystkim straty niewykorzystanych produktów jak rowniez odpady w wyniku ich wytwarzania dewastują wszystko, winiąc za to nic nie robiących ludzi.

  Jest to inna metoda walki wojennej – dotad znana byla bardzo bezposrednia i tam tez cywile gineli chociaz nie wiedzieli czemu i przez kogo bo sami nie majac zadnych wplywow na polityke nie byli w stanie w zaden sposob sobie na to zasluzyc i tu jet tak samo, nic nie zrobilismy i za to bedziemy obrywać bo cel tak na prawde jest jeden – jest nim sam czlowiek! Nie ropa nie gaz, nie Chiny,Rosja,USA a czlowiek.

 8. Ola said

  Amerykanski serial „Walking Dead ” to calkiem realna wizja przyszlosci , oczywiscie przerysowana , ale bogata w analogie .
  To juz nie jakas konfrontacja miedzy kapitalizmem a bolszewizmem , nie demokracja kontra autorytaryzm i dyktatura. To byc albo nie byc . To walka o zycie miedzy wygranymi i przegranymi w globalizmie. Unia nie powstala przypadkiem . Zadne pojedyncze panstwo , i niech by tam wykrzykujace o wielkosci , patriotyzmie i czystosci etnicznej narodu , nie ma szans. Nawet jesli Orban otoczy sie trzema plotami z kolczastego drutu , a austriacki Kurz zazada zwrotu socjalu.

 9. robertgrunholz said

  Pragnę wszystkich poinformować, że kolejne części (nie skończy się na dwóch) będę w najbliższym czasie publikować na swoim blogu. Do tego czasu zawieszam wszelką inną działalność i nie będę pisać na żaden inny temat.

  Pojawią się nowe wątki, jak i rozwinięcie obecnych.

  Pełne nagrania dotyczą między innymi: Rosji, surowców w Afryce, praw człowieka w Europie, koncernów przemysłowych, prywatyzacji zasobów wody pitnej, rozwoju technologicznego, zmian społecznych i ekonomicznych.

 10. robertgrunholz said

  Ad.4

  O ile też dobrze tamte rozmowy zapamiętałem, to zacytowałem tam Ossendowskiego z ,,Kraju ludzi, zwierząt i bogów”. Tam był spory fragment o jednoczeniu ludów Azji pod przywództwem Chin, o nowym Czyngis Chanie i o żółtym bacie, który spadnie na Europę. To było bodajże w latach dwudziestych ubiegłego wieku, niedługo po rewolucji październikowej i jeszcze za życia Romana von Ungerna-Sternberga.

  Ad.5

  Coś specjalnie dla Pana. Cytuję teraz samego siebie:

  ,,Protesty na Filipinach! Stolicę tego państwa oblegają dziś miliony demonstrantów, głównie studentów, którzy żądają odsunięcia od władzy dyktatora Rodrigo Duterte.”

  Za:

  https://rgrunholz.wordpress.com/2016/10/04/za-pare-lat/

  Nie musiałem długo czekać na spełnienie tej przepowiedni. Pan już sam teraz poszuka informacji na temat protestów filipińskich studentów po dniu publikacji tamtego artykułu, czyli 4 października 2016. Wszystko na złość prezydentowi, który miał odwagę powiedzieć parę słów prawdy na temat Amerykanów i ich przywódców.

  Cała rzecz tkwi w tym, że Chiny obojętne nie są na tego typu protesty w ich najbliższej strefie wpływów.

  ——
  „Studentów”.
  Chłe chłe chłe… studentów…
  Admin

 11. Konsultant wysoko postawionego urzędnika Organizacji Narodów Zjednoczonych (ONZ). Człowiek znający większość osób, które mają (w świecie) jakiekolwiek znaczenie, promuje nikomu nieznaną młodą, 22 letnią osobę. Szukali i znaleźli dostęp do najbardziej czytanego i opiniotwórczego miejsca jakim jest GAJÓWKA. Tak to widzę. Pozdrawiam i życzę Gajówkowiczom Wszystkiego Najlepszego w Nowy Roku.

  ——
  Nikogo nie promuje, bo nawet nie wiemy, kto to jest.
  A Pan Grunholz promuje się sam, swoimi artykułami, w których wykazuje niezwykłą dojrzałość.
  Admin

 12. robertgrunholz said

  Ad.11

  Obawiam się, że to ja go znalazłem. Szukałem ponad rok. Prosiłem o wywiad kolejne pół roku.

  Ad. Admin

  Przepraszam, ale zapomniałem o cudzysłowie 😀

 13. Nemo said

  @12 Robert G

  Myślę Panie Robercie, że przez WPolonia BIS (AT) przemawia zwyczajna zwyczajna zazdrość. 😀

 14. tyle w temacie said

  Mało co w pory nie zrobiłem z wrażenia, po przeczytaniu rewelacji wszechwiedzącego mieszacza. Złem jest żyd, który chińską potęgę zrodził, ze swojej nieokiełznanej chciwości. Ta potęga nie jest już do zatrzymania ale to ona zmiecie zło i harmonię przyniesie a żydowi nie da się oszukać tak jak inne narody się dały i nadal dają, patrz: Polak i obłudne kalksztajny z toruńskim ryjem propagandowym.

 15. Romank said

  Heheheheheheheh…..
  Tera widzimy ze jedynym ratunkiem ..je Wielki Polin od Helu po Elijat:-))))

 16. NICK said

  Pan się dobrze czuje? (15).

 17. Piotr Podgórni said

  Naście lat temu niejaki Henry Kissinger pokazując na mapie północną Afrykę i Bliski Wschód powiedzał; „Tu będzie płonąć i tu będzie płonąć i tu powstanie wielki Izrael”. Te une się ze swoimi planami nie kryją. A żeby Izrael był wielki reszte trzeba rozpieprzyć.

 18. Romank said

  Nie..niedobrze…..chce mi sie rzygac….(16)

 19. NICK said

  Alleluja i do przodu. (18).

 20. Yah said

  Niepokój budzi we mnie to:

  „Obawiam się, że to ja go znalazłem. Szukałem ponad rok. Prosiłem o wywiad kolejne pół roku. ”

  Panie Robercie oni chcieli, żeby Pan ich znalazł. Trudna do zdobycia informacja, wydaje się być wiarygodniejszą.

  To co obserwujemy na świecie to nie jest już kwestia „braku zwierzyny”. Fortuny i kontrola zbudowana przez właścicieli tego świta jest tak duża, że chyba jednak przestało ich bawić jej pomnażanie. W związku z tym ,stawianie tez o ekonomicznych przyczynach obecnych konfliktów wydaje się jednak pozbawione sensu.

  Tak jak kolonie, XIX wieczni robotnicy i konsumenci XX wieku byli potrzebni do akumulacji kapitału, bo umożliwiali jego pomnażania poprzez odpowiednio handel, produkcję i konsumpcję tak ludzie w XXI wieku nie są potrzebni do niczego.

  Widać to i w praktycznych teoriach zarządzania jak i w stosunku do zagadnień socjalnych, które są spychane na drugi plan. Dopóki ludzie byli potrzebni możnym tego świata stwarzano mniej lub bardziej udatne pozory humanitaryzmu. Zwróćmy uwagę na pokrętność teraźniejszości.
  Godny poziom życia / Tak, ale w regionach, które w przyszłości będą wykorzystane do pewnych działań ( Chiny) w pozostałych celowe, stopniowe ograniczenie poziomu życia lub stwarzanie pozorów dostatku poprzez sprzedaż towarów o gorszej jakości.

  W takim razie , skoro dalsze pomnażanie kapitału właścicieli tego świata nie bawi ( bo miedzy bajki trzeba włożyć stwierdzenia, że ktoś sobie wykombinował, że zarobi pieniądze na sprzedaży każdemu 3 litrów wody dziennie) to o co im właściwie chodzi.

  Ciężko to zrozumieć patrząc na świat i politykę przez pryzmat tzw. demokracji której celem , jak sadza naiwni, jest to, by żyło nam się lepiej, godniej etc. Patrząc na świat w ten sposób napotykamy tylko na niewytłumaczalny dysonans poznawczy. Szukamy osób, które nam to wytłumaczą, jednak napotykamy tylko na takie osoby, które zaciemniają i tak niejasny obraz otaczającej nas rzeczywistości.

  Co jest wiec celem właścicieli świata. Zyski ? Bynajmniej. To co ?

  ZABAWA LUDŹMI

  Jak wieszczą heroldzi przyszłości Beck i Bauman czeka nas niepewność i chaos. Wielokrotnie juz pisałem, że w książkach i jednego i drugiego autora jest opisane jak jest, jak będzie, ale nie ma słowa ( co dziwne , bo opisane przez nich zjawiska są negatywne lub wręcz złe) jak z tym walczyć lub jak to zmienić.

  Tak więc przyszłość została zaplanowana. Co ciekawe właścicielom tego świata, nie mozna zarzucić, że nie mówili jak będzie ( Beck, Bauman, niektóre produkcje Hollywood).

  Co w takim razie właściciele świata planuję zrobić ?

  Sprowadzić ludzi do poziomu zwierząt i sprawdzić co są w stanie zrobić by przetrwać czyli … sprawdzić w praktyce teorie Darwina.
  Zwróćmy uwagę na stopniowanie tego testowania, które możemy zaobserwować w naszych czasach.
  Kolejno sprawdzane jest na ile ludzie są w stanie zrezygnować, ze swojej wiary, moralności, w końcu człowieczeństwa, żeby się:
  – bawić
  – żyć na wysokim poziomie
  – żyć godnie.

  Objęcie kontrola produkcji żywności i dostaw wody pitnej ma na celu nie zyski, tylko sprawdzenie co ludzie są w stanie zrobić, jak nisko upaść by żyć.
  Wydaje się, że jedynym ratunkiem przed upadkiem w zezwierzęcenie jest prawdziwa Wiara. Stąd działania uderzające w prawdziwa Wiarę, bo tylko taka daje siły do walki ze złem. Surogaty Wiary takiej siły nie zapewniają.
  Co w tym celu było robione przez ostatnie 300 lat:
  – rozwój nauki, sam w sobie nie wydaje się zły, ale spowodował, że ludzie uwierzyli, że są w stanie rozwiązać wszystkie problemy, ponadto pojawiła się nowa wiara – wiara w ekspertów naukowych;
  – rozluźnienie moralności pod pozornie niegroźnymi hasłami „prawa do rozrywki”. Przecież każdy chce się zrelaksować ….
  – uderzenie w Kościół, który jako niedostosowany do świata te „rozrywki” piętnował, bo wiedział do czego to prowadzi;
  – przekształcenie kościoła w rodzaj humanitarnej instytucji charytatywnej;
  – ruchy socjalistyczne, feministyczne i inne utwierdziły ludzi w zasianym w ich umysłach przekonaniu, że WSZYSTKO im się należy. Oczywiście zaczęło się od słusznych haseł godnego życia, a skończyło się na tolerancji dla dewiacji.

  Zamierzenia udały się. Niewiele osób na Ziemi pokłada ufność w Bogu, natomiast prawie wszyscy pokładają ufność w demokracje, politykę, naukowców, ekspertów etc.

  Na naszych oczach przechodzimy do kolejnego etapu – etapu wojen, chaosu, obniżającego się poziomu życia. Zamożniejąc z nas nie maja co się cieszyć. Zostali przecież celowo wyhodowani by zostać rzuconym na pastwę tych, których doprowadzono do biedy. Preludium tego co obejmie cały świat możemy zaobserwować w Europie Zachodniej. Tam właśnie trwa testowanie co zrobi współczesny człowiek by ratować siebie i swoja rodzinę. Czy zrezygnuje z wtłaczanych mu do głowy przez 300 lat „Liberté, Égalité, Fraternité, ou la Mort” ( bo tak brzmiało pierwotnie to hasło) oraz z przekształconej w rewolucyjny humanizm nauki kościoła po SW II.

  W zależności od tego jak zachowają się ludzie na Zachodzie, zostaną zaplanowane dalsze kroki eskalacji chaosu.

  W wywiadzie pojawiły się Chiny, jako nowy , niecierpliwy rozgrywający na światowej arenie politycznej.ć Jeśli wierzymy w demokracje i w suwerenność państw, to oczywiście się możemy na to nabrać.

  Obecna potęga Chin nie wzięła się z niczego. Ona została ZAPLANOWANA przez właścicieli tego świata. Trzeba być naiwnym by sądzić, że

  – do Chin przypadkiem napłynęły inwestycje zagraniczne;
  – nieopatrznie pozwolono im na akumulacje kapitału pozwalająca na rozwój przemysłu;
  – zupełnie przypadkowo Chiny zdominowały eksport wyrobów przemysłowych do prawie wszystkich krajów świata;
  – nie wiadomo dlaczego USA zadłużyły się w Chinach na biliony dolarów;
  – pozwala się Chinom na tworzenie największej armii świata i nie budzi to niepokoju Trumpa ani Franciszka.

  Na naszych oczach powstaje potęga, której głównym celem jest kontrolowanie świata, tak aby nikt właścicielom tego świata, nie przeszkodził w zabawie ludźmi.

  Dlaczego wybrano Chiny ? Chiny to najbardziej ateistyczny kraj świata, a ateizm w połączeniu z konfucjanizmem są połączeniem idealnym do realizacji światowego chaosu.

  W takim razie czy narodowość właścicieli tego świata ma jakieś znaczenie ? Choć pewna nacja wydaje się wśród nich dominować, raczej pochodzenie nie będzie miało żadnego znaczenia w świecie chaosu. Tak wiec ci, którym się wydaje, że są z racji majątku lub pochodzenia na jakiejś uprzywilejowanej pozycji mogą być bardzo zaskoczeni tym co ich spotka.

  W takim razie – chodzi o zabawę ludźmi . Ale po co ? W jakim celu?

  Na te pytania normalny człowiek nie jest w stanie odpowiedzieć?

  Z upadku człowieka to poziomu zwierzęcia może się cieszyć tylko jedna osoba – szatan. ale ……. jej przecież nie ma, albo jak usiłują nam wmówić niektórzy teolodzy jej wpływ na postępowanie człowieka jest znikomy.

  Właściwie wszystko, choć nie wprost zostało opisane w Objawieniu Św. Jana, ale tu się pojawia pewien problem. Osoby prawdziwie wierzące wiedza co nas czego, wiedza, że będzie bardzo ciężko. Osoby nie wierzące lub wierzące płytko traktują Objawienie z przymrożeniem oka ( również za sporawa pojawiających się co trochę, niespełniających się przepowiedni) i nadal podjada się mirażom demokracji i polityki.

  Przekaz medialny głównego nurtu jest traktowany podejrzliwie. Właściciele tego świata zdają sobie sprawę z roli jaka odgrywają media niezależne od mainstreamu. Stąd też, moim zdaniem, w przyszłości będziemy mogli spodziewać się mnóstwa „przecieków” pokazujących „prawdziwy” obraz politycznej rzeczywistości.

  Panie Robercie, oczywiście chętnie przeczytam kolejne części wywiadu. Ciekawe czy potwierdza moje przypuszczenia czy pojawi się nich coś z czego nie zdawałem sobie sprawy.

 21. NICK said

  Ooo.
  Tej opinii, P. Yah’a?
  Nie pominę.

 22. Re: 20 Yah

  Oto jest krotka odpowiedz na dreczace pytania….dotyczace „wladcy tego swiata”…….

  ========================
  jasiek z toronto

  http://polskawaczaca.com

 23. maciek said

  Nie istnieją granice Państw juz jak miało miejsce to kiedys, dziś przy rozwoju technologii,komunikacji i wyrafinowania swiata w tym zmonopolizowania handlu i systemu bankowego nie ma opcji na skok w bok bo po prostu taki kraj zdechnie z glodu i sam sam unicestwi.

  Moim zdaniem Świat jest kosmopolityczny, natomiast najwieksze roznice obecnie sa wsród samych ludzi, ktorzy nic nie wiedzą i nic nie rozumieją – temu sie nie zgadzają i kłocą, w rzeczywistosci oni są paliwem do tej maszyny swiatowej rewolucji.

  Zadne Chiny nie zaistnialyby bez USA i bezproduktywnosci zachodu, kosztem 2 wojen niszczacych Europe i poczatkujacych rozpad chrzescijanstwa i zniszczenia gospodarek/ludzi np. przez Plan Marshalla, zadne USA nie powstalyby gdyby nie Rzym/Prusy – Niemcy nie istnieja takiego kraju nie ma,Francje zniszczyla rewolucja i przyczynil sie temu Napoleon,Wlk.Brytania dawno temu zostala najechana, a Rosja juz przez 1917 nie sluzyla sobie lecz Rzymowi/Prusom. Oni wszyscy są w pakcie a najlepiej widac to podczas podpisywania traktatów zjednoczeniowych/handlowych kto zasiada przy stole i ze sobą wspolpracuje. Naturalne sa prawa biegunowosci. Bez zla nie byloby dobra, bez rezimow totalitarnych, USA nie moglyby zaprowadzac wolnosci,pokoju i demokracji, bez wroga nie byloby z kim walczyc, a wiec bez stworzonych wrogow swiatowych nie byloby wielkiego wybawcy narodów chorążego pokoju USA obecnie.

  Gdy się spojrzy wstecz to już tysiące lat trwa proces walk i tu nic nie daje zmiana nazwy imperium, a nawet nowy kontynent- sprawa jest bardziej powazna ( na ziemi nigdy się nei skonczą problemy,głod i konflikty) dopoty,dopoki ludzie bez wartosci beda tylko poprzez zwierzecy instynkt seksualny plodzic dzieci, a te w wyniku odrzucenia i wypaczonego wychowania nie majac np na chleb wstapia do org terrorystycznej lub w wyniku psychicznej choroby dziecka spowodowanej niewlasciwym wychowaniem i maltretowaniem przez ojca i matke zaczna tworzyc te organizacje. Dopoki beda zyc ludzie w stanie niewiedzy wojny beda trwac bo jest to zysk, tak jak z fabryka,ktora bedzie produkować dopoki dopoty jest rynek zbytu i popyt na produkty.

  Chiny, jesli dzialaja aktywnie to dlatego ze wejda w miejsce USA,(nie zapominajmy ze USA to trup niewyplacalny a rząd nie reprezentuje tego narodu) o dzialaniach Chin zero informacji to panstwo komunistyczne i totalitarne nie trzeba stosowac zadnych hamulcow jak w przypadku USA, w rzeczywistosci Chiny nie sa sojusznikiem Rosji (szybko stana sie ich przeciwnikiem, jesli taki bedzie rozkaz z góry.

  Chiny ze wzgledu na sytuacje taka jak w USA, wprowadzaja kredyt zaufania spolecznego (zaden dlug i zniewolenie nie bedzie moglo wywolac sprzeciwu obywateli bo zostana wykluczeni) ta metoda jest dobra bo jest ona zapobiegawcza, a nie lecząca. Nie panstwo bedzie musialo sie tlumaczyc, lecz obywatel bo wiedzial, a sie nie zastosowal.

 24. walthemar said

  Re10 Panie robertgrunholz moja baba filipinka, zielona w polityce ale tym razem to sie smieje z tych protestow na Filipinach
  Wszystkie sa ZA PIENIADZE. Tam jest masa biednych w slamsach ktorzy za pare peso zrobia wszystko. To nie wymysl ale prawda.
  Wrzenilem sie w glinjarska rodzine [zadne krawezniki] to cos wiem o tym kraju
  Tesknia za Markosem

 25. versus666 said

  Wenecka czarna szlachta (oligarchia) tzn ich potomkowie są owymi właścicielami.

 26. Ola said

  ad 25, versus

  no to jak to , qa, jest???? Komu tu wierzyc? Wenecjanie czy zydki???
  No skupta sie , qa, ludzie w koncu , bo naprawde nie wiem co poczac z tym nowym rokiem?

  zydki czy nie zydki???

 27. Klops said

  A ktoś udowodnił, że VenecVaticanie nieżydki ?

 28. Yah said

  Ad 26

  Czy to ważne ? To ludzie , którzy oddali dusze ….

  Niektórym to idzie łatwiej, innym trudniej, jedni to robią świadomie inni nieświadomie co wynika z naiwności i braku roztropności.

 29. Ola said

  Jakie zydki? Zydkie to zawsze dobre , gdy nie wiadomo , kto winny.

  A winny to globalizm! Ustroj stokroc bardziej niebezpieczny , niz jakis tam bolszewizm.
  obudzcie sie w koncu. Te olszewskie, miedlary i inne graja tylko na jedna karte — ich karte bankowa!

  Wzywam Was wszystkich do rewolucji ! Do zaprzestania wyzysku i nierownosci!
  Jezus naszym jedynym rewolucjonistycznym przywodca!! Niech zyje Jezus i rewolucja w imie dobra i sprawiedliwosci!

  ——
  Globalizm wziął się sam z siebie, a jego ideologowie czerpią fundusze od Eskimosów.
  Admin

 30. Romank said

  Pani Olu..kiedy pani ostatnio widziala jakiegos Wenecjanina????
  czy czytala Kupiecki Wenecjanin???:-))) Niech pani doczyta jeszcze raz….

  http://laroucheplanet.info/pmwiki/pmwiki.php?n=Library.THEMYTHOFMARXIANCOMMUNISM

  Czy ogadla pani wczoraj Super Duper Sylwestra w Zakopanem????
  Niech mi pani powie swoje wrazenia…..

 31. Romank said

  I prosze pamietac w podanym atrykule slowem nie wspomina sie o Frankizmie…ale niech pani patrzy na date..1988rok…dowiedzieli sie o nim dopiero po publikacji esseju…
  Ale to tylko wlasciwie dopelnia obraz calosci….

 32. versus666 said

  ad 26 Ola

  jasne, że nie żydki

  Benjamin Disraeli pierwszy żydowski premier W. Brytanii

  While Disraeli was born in 1804 into the emigre Jewish
  community in London, his family’s roots were in Venice,
  Italy. His grandfather, Benjamin D’israeli, was sent from
  Italy in the mid-18th century to find work in the Venetian
  community of London.

  Kilka cytatów:

  The world is governed by very different personages from what is imagined by those who are not behind the scenes.

  The governments of the present day have to deal not merely with other governments, with emperors, kings and ministers, but also with the secret societies which have everywhere their unscrupulous agents, and can at the last moment upset all the governments’ plans.

  Benjamin Disraeli, before Parliament in 1856:

  “There is in Italy a power which we seldom mention in this House, but without considering and understanding which we shall never rightly comprehend the position of Italy — I mean the secret societies. The secret societies do not care for constitutional government. They do not want existing society ameliorated, they want it changed.”

  “It is useless to deny, because it is impossible to conceal, that a great part of Europe — the whole of Italy and France and a great portion of Germany, to say nothing of other countries — are covered with a net-work of these secret societies.”

  Benjamin Disraeli, the 19th-Century
  British prime minister, in his novel Coningsby:

  “The great object of Whig leaders in England from the
  first movement under Hampden to the last most successful
  one in 1688, was to establish in England a high aristocratic
  republic on the model of the Venetian…. William the third
  told … Whig leaders, ‘I will not be a doge…. They brought in
  a new family on their own terms. George I was a doge; George
  II was a doge…. George III tried not to be a doge…. He might
  try to get rid of the Whig Magnificoes, but he could not rid
  himself of the Venetian constitution.”

  https://archive.org/stream/HowVeniceTookOverEnglandandOtherArticlesEIRPalmerstonsZoo/Against%20Oligarchy%20-%20Webster%20G%20Tarpley_djvu.txt

 33. Re: 25 Versus.
  „czarna szlachta???”… Szlachta w zadmymionym diabelskim odorem nie tylko w Watykanie rozprzestrzenila swoje lucyferianskie doktryny w oglupianiu jeszcze nie zdecydowanych pielgrzymow w ograniczonym czasie swojego „jestectwa”…, a w zasadzie na calym swiecie…
  Tak wiec k…restwo rosnie wprost proporcjonalnie do skracajacego sie czasu. Im mniej czasu tym wieksze (nasilajace sie) upodlanie (indoktrynowanie) niezdecydowanych…(czyli slepych i gluchych)…
  ==============================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 34. Boydar said

  Bardziej generycznych parchów jak ci z Wenecji to trudno znaleźć, zawsze mieli inklinację do obszarów otoczonych wodą.

 35. Yah said

  W kontekście organizacji IV krucjaty i początkowego poparcia protestantyzmu przez tzw. czarną szlachtę wenecką ma Pan, Panie Boydar wątpliwości o ich przemożny wpływ na wspomniana przez pana deskę statku i działania, których ostatecznym celem jest zniszczenie kościoła.

  Wspomnę tylko, że na apele cesarzy Bizantyjski o pomoc w obliczu nawały osmańskiej wojska wysłała tylko Polska ( Warneńczyk i Olbracht) przy braku reakcji hipokrytów z Zachodu

 36. Boydar said

  Panie Yah, w oparciu o co oskarża mnie Pan o manie wątpliwości ?

  Uważam, że nie jest moim zadaniem ocenianie artykułu. A przynajmniej w kontekście moich przekonań indywidualnych. Napisałem wyraźnie – niezły dym.

  https://sprzet-dyskotekowy.pl/product-pol-15662-Wytwornica-dymu-S500-z-plynem-500W-BeamZ-uniw.html

 37. Yah said

  Panie Boydar, spokojnie. Ja o nic Pana nie oskarżam. Ja mam, jak Pan to kiedyś pięknie ujął, tendencje do niefortunnego formułowania myśli.

 38. MatkaPolka said

  Są trzy prawdy na świecie – Cała Prawda, Tylko Prawda i G.ówno Prawda
  Artykuł to tylko opinie panów M i T.

  Światem rządzi „interes bankowy” UKRYTE SCHIZOFRENICZNE ELITY – Rada Starszych – jakiś Sanhedryn
  TO SĄ STARUCHY – którzy uzurpują sobie władzę nad światem – stawiają się wyżej od Ludzkości, Natury i Boga. Rządzą przemocą i terrorem.

  https://ei.marketwatch.com/Multimedia/2016/01/27/Photos/ZH/MW-EE076_soros__20160127113703_ZH.jpg?uuid=3219e9e6-c514-11e5-90e4-0015c588e0f6

  Odbierz im skradziony przywilej emisji pieniądza a przestaną mieć jakiekolwiek znaczenie

  ICH CZAS SIĘ KOŃCZY – SĄ NA WYMARCIU – STĄD TA PANIKA I CHAOS

  Donatan Cleo – Cicha Woda

  Dlaczego zawsze mam wrażenie,
  Że wszyscy oni starają się działać na naszą szkodę,
  Pieniądze, władza, afery, korupcja, hipokryzja,
  Prawo braku prawa, jestem tylko cichą wodą,
  Ja i miliony takich jak ja, czekamy żeby spojrzeć im w oczy…

  Każdego z nas kusi ich blask,
  A może by tak, dotknąć tych gwiazd

  [Refren]
  Cicha woda brzegi rwie, cicha woda wie,
  Zrób cash, zdobądź cash, zrób cash, zdobądź cash,
  W cichej wodzie ogień wre, zmienia rzeki bieg,
  Zrób cash, zdobądź cash, zrób cash, zdobądź cash
  (***)

 39. robertgrunholz said

  Czuję się jakoś dziwnie w obowiązku przypomnieć, że wywiad mógłbym przeprowadzić nawet z duchowym przywódcą Chameneim, co nie byłoby w najmniejszym stopniu odzwierciedleniem mego poparcia dla choćby jednego wypowiedzianego przez niego słowa. O tym z czym się zgadzam, a z czym nie, czytelnika informować w tej sytuacji nie mam jak i nie muszę. Sugerowanie mi czegokolwiek poza chęcią przeprowadzenia rozmowy z ludźmi, którzy mają cokolwiek an dany temat do powiedzenia, przypomina mi ciągle Gajowego tłumaczącego pewnym czytelnikom, że jeśli publikuje artykuł o syrenach, to niekoniecznie w istnienie syren wierzy. Niektórym trzeba o tym ciągle pisać, bo nader często zapominają.

  Najbliżej był zwyczajowo Pan Boydar. Miał być dym, no i jest. Będzie może nawet większy.

 40. Yah said

  Ad 36

  A najgorsze jest to, że próbujących naśladować te „UKRYTE SCHIZOFRENICZNE ELITY – Rada Starszych” znajdujemy wszędzie – na każdym poziomie władzy i w każdym sektorze gospodarki.

  Im bardziej zepsuty, patologiczny, psychopatyczny i niemoralny , im bardziej gnoi ludzi tym większa szansa, że zrobi „karierę” i będzie „bogaty”.

  Psychopatom na szczycie marzy się świat, psychopatom na dole wystarczy fura za 150 000 i możliwość decydowania o losie podwładnych wg. jego widzimisię.

 41. Boydar said

  MP promując ten żydowski, antypolski team daje świadectwo swoich intencji lub rozumu. Proszę sobie wybrać.

 42. Klops said

  Ad 36
  http://www.wiocha.pl/1483243,Czlowieczy-los

 43. Magister said

  „ Ja: A zatem czym jest tak właściwie ten konflikt? Mówisz o wojnie hybrydowej? W przypadku Syrii…
  T: Nie, nie mówię wcale o tym. Syria to klucz do zrozumienia celów, planów i działań ludzi, którzy są twoimi właścicielami.
  Ja: Moimi właścicielami?
  T: Tak, twoimi. I moimi też.
  M: I moimi (śmieje się).
  T: Są właścicielami nas wszystkich. ”
  —————————————————————————————————————

  Prawo Admiralicji Floty Handlowej, czyli jak łamane jest prawo człowieka.

  Właścicielami niewolników są, osoby należące do zaprzysiężonych w tym iluminaci, wyżsi masoni z prawem do zasiadania w lożach iluminackich, oraz Nikolaici sprawujący władze nad Watykanem, Islamem, Buddyzmem i Judaizmem oraz innymi religiami i sektami religijnymi.

  Konstytucja

  Podstawowym dokumentem łamiącym prawa obywatelskie, w tym prawo wolności jest konstytucja, będąca podstawową formą licencji, odbierającej człowiekowi prawa, które mogą być na nowo przyznane pod warunkiem akceptacji władzy elit, przyznających te prawa.

  I generacja Praw człowieka:

  1. Prawo do życia
  2. Prawo do własności
  3. Wolność osobista
  4. Zakaz tortur
  5. Wolność od niewoli ( prawo do samo posiadania )
  6. Prawo do owoców pracy.

  Potem powstała utopia :

  Prawa człowieka II generacji nakładają na państwo obowiązki ekonomiczne i socjalne wobec obywateli, natomiast prawa człowieka III generacji, to prawa kolektywne i solidarnościowe.
  Najbardziej bezsensowne prawa : prawo do demokracji (zniewolenia), prawo do rozwoju (zniewolenia przez edukacje), prawo do zdrowego środowiska naturalnego (przez kłamstwa ludzi czerpiących z tego zyski), prawo do nauki (zniewolenia przez edukacje) , prawo do pracy (w miejskich przedsiębiorstwach przemysłowych) i wypoczynku, prawo do pokoju, prawo do uczestniczenia w życiu kulturalnym.

  Anty prawa człowieka (II i III generacja) nie służą nikomu, powinniśmy się zastanowić, w czyim interesie zostały ustanowione?

  Art. 1 Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka, uchwalonej 10 grudnia 1948 roku stanowi, iż wszyscy ludzie rodzą się wolni i są równi pod względem godności i swych praw.

  Prawa człowieka nie wynikają z ludzkiej wrażliwości i altruizmu polityków, a jest to jedynie pretekst służący grabieży coraz szerszych mas. Politycy bowiem zawsze interesują się naszym dobrem, nawet jeśli mamy tego dobra już tak niewiele.
  Kto tworzy prawa i konstytucje, ma zamiar dzięki nim podporządkować sobie ludzi. Aby zaakceptować władze elit, musisz zrzec się wolności i przyjąć status niewolnika.
  Kilka wielkich durnych słów, kilka dokumentów i podpisów, służących przejęciu nowo narodzonego dziecka w poczet martwych ludzi i przekształceniu go w zniewolony awatar.

  Trzy sposoby zapisywania imienia i nazwiska zniewolonego człowieka.

  – Capitis deminutio (łac. umniejszenie osobowości) – w prawie rzymskim utrata lub zmiana jednego ze statuum osoby. Powodowała m.in. zmianę długów cywilnych na naturalne. Na dokumentach jest to zapisane w postaci pierwszej litery imienia i nazwiska. Jest to minimalna utrata praw obywatelskich, n.p. zmiana nazwiska, przez zawarcie związku małżeńskiego.

  – Capitis deminutio media (średnie umniejszenie osobowości) – następuje wtedy gdy np. stracisz obywatelstwo na skutek wygnania zarobkowego. Tracisz prawa obywatelskie, nie tracąc prawa do wolności. Innymi słowy, państwo nadal, może nałożyć na ciebie grzywnę lub karę.

  – Capitis deminutio maxima (dosł. największe umniejszenie osobowości) – zmiana status
  libertatis osoby wolnej – realnej, następuje przez popadnięcie w niewolę – fikcje. Na dokumentach widnieje to w postaci zapisu imienia i nazwiska dużymi literami. Oznacza to, że możesz zostać ukarany grzywną, aresztowany i zniewolony w każdy możliwy sposób.
  Oznacza to, że 95% polskiego społeczeństwa, posiada status średniego lub największego umniejszenia osobowości. Poprzez przyzwolenie zezwoliłeś państwu na odebranie sobie praw obywatelskich.

  Tak więc, w rezultacie, elity religijne i świeckie, utworzyły rządy i korporacje, aby kontrolować ludzi różnych klas społecznych. Tu nie chodzi o dobra narodu lub obywatela, lecz o władzę stworzoną poprzez iluzję
  pieniądza, ustrojów i religii. Pieniądz jest fikcją, za pomocą którego, idioci robią wszystko, czego zechce od nich władza.
  Jest to bat, którego chce spróbować każdy niewolnik. Niewolnik nazywany awatarem, którego pan wzywa za pomocą pism ozdobionych dużymi literami, jest nieświadomy swojej teatralnej roli, bo wszystko jest iluzją i kłamstwem.

 44. Magister said

  Człowiek to osoba w prawie naturalnym. Określenie, person, jest tworem sztucznym, maską (persona; coś co funkcjonuje na zewnątrz), postacią fikcyjną, w przeciwieństwie do realnej nazwy wolnej istoty – człowieka.
  Człowiek rodzi się z wód matki (birth) , słowo to jest bardzo podobne do słowa (berth) opisującego miejsce dokowania (docking) i cumowania okrętu w porcie, co przekłada się na odbiór nowego dziecka w szpitalu przez doktora (doctor).
  Wraz z otrzymaniem metryki urodzenia, która nie jest nam do niczego potrzebna zostajemy zarejestrowani i dopisani do statystyki jako dłużnik długu zaciągniętego przez urzędników. Według oficjalnych danych jest to ok. 25 tyś zł na osobę, według rzeczywistych danych kwota ta jest 4 razy większa. Metryka nie jest aktem urodzenia tylko aktem przynależności do grupy niewolników zobowiązanych do spłacenia długów zaciągniętych przez klasę społeczną nazywającą się urzędnikami.
  Kolejnym podobnym stwierdzeniem jest zdanie „mother delivers a baby”, matka dostarcza dziecko, co brzmi jak „ship delivered some products” statek dostarczył produkty, które tak jak w przypadku nowo narodzonego dziecka rejestruje się.
  Po tym fakcie rodzice odbierają akt urodzenia (birth certificate), a dokładniej pozbywają się prawnie dziecka, bowiem jest to domniemany akt własności, i jeśli nikt nie zgłosi swojego prawa do nowo narodzonego człowieka ,państwo staje się właścicielem nowego obywatela. Ta istota z braku sprzeciwu społecznego wchodzi w rejestr inwentarza państwa. Państwo bowiem jest korporacją, a więc nie jest to istota żywa lecz fikcja prawna.
  Urzędnicy zmuszają nas do zawierania nie korzystnych umów ubezpieczeniowych z instytucją zwaną ZUS, która jest bankrutem ,a w swoim założeniu ma wypłacać świadczenia tylko i wyłącznie uprzywilejowanym grupom społecznym (urzędnikom, kapusiom, politykom…) natomiast niewolnicy mają umierać w wieku 67 lat by nie stanowić obciążeniatej instytucji.
  W stanach zjednoczonych odbijano też stopę dziecka (sole) jako symbol oddania duszy (soul) dziecka państwu. Od tego czasu istota ta oddając dusze nowemu panu stawała się zombie, niewolnikiem państwa, kościoła, czyli korporacji.
  ( Współczesna „metryka urodzeniowa“ powstała początkowo jako „Settlement Certificate“ (Certyfikat – Porozumienie), który został od 1837 wystawiony, żeby całkiem oficjalnie zebrać wszystkich Biednych Ludzi, (the Poor, the Paupers, spójrz również na „P”, w każdym paszporcie u góry po prawej stronie obok
  fotografii !!!) pod pozorem gwarancji kilku podstawowych praw jako korzyści z dobroczynności i świadczeń.
  W zamian za to, wszyscy biedni zobowiązują się przyjąć status „prawomocnego posiadania“, status „prawomocnego niewolnika“, również znanego jako „sługi do przeszkolenia“ i „poddanego“.)
  Dużymi literami zapisuje się też istoty fikcyjne takie jak firmy lub nazwiska osób zmarłych, w dowodzie osobistym jesteś zapisany jako trup, żywy trup.
  (Od roku 1933 zadecydowano poprzez zarządzenie/statuty, że wszyscy ludzie świata
  zachodniego potrzebują metrykę urodzenia i podatkowy numer identyfikacyjny. W końcu od roku 1990 poprzez ONZ i WHO , środkiem „Konwencji Ochrony Praw Dziecka“, proces ten do „prawomocnego“ zniewolenia, który został przeprowadzony przez metrykę urodzenia stał się międzynarodowy.
  W Oficjalnym Rejestrze zaznaczone jest dane Ci imię, Twoje nazwisko, twoje zapisane imię, jako jednorazowy „tytuł“, w sensie Jan/Max Twojego dziedzictwa części gruntu.
  Autogram, podpis Twojej Matki stwarza pierwotne Pochodzenie Twojego Dziedzictwa, twojego majątku/gruntu (grunt/dziedzictwo musi najpierw istnieć, zanim może być założone powiernictwo/trust).

  Słowo bankructwo/upadłość pochodzi z łacińskiego „bancus“ ( ławka czy stół, za którym siedzi sędzia). Jako upadły bankrut/niewolnik, stajesz przed sądem – bankiem, ponieważ wszystko co masz, należy już i tak do państwa, to kary i grzywny, są elementem wychowawczym mającym podporządkowywać niewolnika, pokazując mu potęgę władzy elit.
  Oczywiście, twoja niewiedza wywołana strachem i ignorancją, pozwala ci akceptować iluzję sądów, które mogą, cię pocałować w dupę. Ale do tego musisz mieć wiedzę postępowania według reguł ich gry.
  Ofiara płaci, siedzi, tłumaczy się, podczas gdy elita się bawi i śmieje, z waszej głupoty i strachu.
  W konstytucji stanu Kalifornia z 1839 roku, czytamy : Żaden obywatel stanu Kalifornia, nigdy nie będzie płacił podatków. Więc rząd państwa handlowego wymyślił, że każdy mieszkaniec Kalifornii, będzie traktowany jak „franczyzobiorca”, zatrudniany przez filię firmy z innego stanu.
  Co więcej, każdy mieszkaniec USA, czy Polski … , jest franczyzobiorcą płacącym podatek od franczyzy.
  Dlaczego.?! Bo kraje, jako prywatne korporacje handlowe, wynajmują niewolników do pracy w innych niekiedy zagranicznych firmach i korporacjach.
  W obszarze prawa morskiego, pracujesz dla osoby, do której należy twoje ciało. Twoje ciało, należy do królowej angielskiej, głównego bankiera dusz – papieża i franczyzy, którą zarządza prezydent.
  Jest to, oczywista zdrada narodu, państwa i obywateli. Iluzja niewolnictwa ubrana w strój ustroju, religii, systemu …
  Na wszystko wyrażasz zgodę, poprzez strach, rytuały, podpisy … Idziesz do sądu, bo się na to godzisz!
  Pamiętaj nie podlegasz żadnemu sądowi, jesteś na równi z sędzią, nie musisz wstawać, nie musisz gloryfikować tytułów, nazw… Pamiętaj jesteś człowiekiem z krwi i kości i nie podlegasz rozkazom sądu. Pamiętaj tylko twoja zgoda w fikcyjnej grze ustawia kogoś wyżej w drabinie społecznej, zawodowej … To jest fikcyjna gra.
  Człowiek ,jednostka suwerenna (super – ponad, regnum – królestwo, władza ,Sovereign) nie przyjmuje rozkazów drugiej osoby.!

  SPQR – Senatus Populusque Romanus

  Wszyscy oprócz senatu są niewolnikami i rzeczami. Ogłasza to rejestracja noworodka, przez co robimy dziecku krzywdę. Rejestracja dotyczy również wielu innych produktów niosących za sobą wolność i niezależność, w przypadku samochodu, broni, telewizora … rzeczy te są własnością rejestrującego je urzędu.
  Pamiętajcie pieniądz nie ma wartości dodatniej, takową miał w czasach gdy wartość pieniądza była odzwierciedlana w złocie, obecnie pieniądz ma wartość ujemną.

  Z poważaniem:
  Wolny Człowiek – Dydymus – Liga Świata

  http://swiatowaliga.blogspot.de/

 45. NICK said

  Spojrzę w tzw. dowód osobisty.
  Dziękuję.

 46. Magister said

  Upadłe na Ziemię Anioły, skurwysyny, mając strach przed stwórcą po potopie, zeszły do podziemia, zeszły Bogu i ludziom z oczu lecz swoja mrówczą pracę wykonują dalej. Mają ponad 1 400 baz ukrytych pod lądami i morzami. Mają super latające pojazdy zwane Magnokraft (magnetyczna moc) przez durni zwane UFO, po polsku NOL-e. Dzieło upadłych aniołów ich ludzkich pomocników i bastardów (hybrydy upadłych aniołów i kobiet ludzkich) tzw. dzisiaj żydzi. Niemcy, kraj bastardów! USA, kraj bastardów, 40% amerykanów ma korzenie niemieckich bastardów.
  Tzw. żydzi to ich dzieci, bastardy (hybrydy) anielsko-ludzkie o grupie krwi AB, normalnie ludzie mają 0, A lub B, to ścierwo ma AB dlatego często chorują. Ta grupa krwi po raz pierwszy pokazała się 1 500 lat temu w rejonie powstającego chanatu Khazarii. Oni nie przyjęli tzw. judaizmu, ta religia tam powstała! Nigdy nie było żadnych żydów przed tym, potwierdza to również profesor, żyd z Oxfordu!!!

  Rząd światowy to oni, upadłe anioły i ich bastardy, dzieci, wnuki i pra, pra, prawnuki, tzw. żydzi do pomocy!

  Księga Henocha (ok. 5 200 lat temu spisana):

  https://www.proroctwa.com/Henoh.htm

  Grzech aniołów

  6.

  1 Kiedy ludzie rozmnożyli się, urodziły im się w owych dniach ładne i piękne córki.
  2 Ujrzeli je synowie nieba, aniołowie, i zapragnęli ich. Jeden drugiemu powiedział: „Chodźmy, wybierzmy sobie żony z córek ludzkich i spłodźmy sobie dzieci”.
  3 Szemihaza, który był ich dowódcą, powiedział do nich: „Obawiam się, że może nie zechcecie tego zrobić i że tylko ja sam poniosę karę za ten wielki grzech”.
  4 Wszyscy odpowiadając mu rzekli: „Przysięgnijmy wszyscy i zwiążmy się przekleństwami, że nie zmienimy tego planu, ale doprowadzimy zamiar do skutku”.
  5 Następnie wszyscy razem przysięgli i związali się wzajemnie przekleństwami.
  6 Był o ich wszystkich dwustu. Zstąpili na Ardis, szczyt góry Hermon. Nazwali ją górą Hermon, albowiem na niej przysięgali i związali się wzajemnie przekleństwami.
  7 Te są imiona ich przywódców: Szemihaza, ich dowódca, Urakiba, Ramiel, Kokabiel, Tamiel, Ramiel, Daniel, Ezekiel, Barakiel, Asael, Armaros, Batriel, Ananiel, Zakiel, Samsiel, Sartael(…), Turiel, Jomiel, Araziel.
  8 Są to dowódcy dwustu aniołów i wszystkich innych z nimi.

  7.

  l Wzięli sobie żony, każdy po jednej. Zaczęli do nich chodzić i przestawać z nimi. Nauczyli je czarów i zaklęć i pokazali im, jak wycinać korzenie i drzewa.
  2 Zaszły one w ciążę i zrodziły wielkich gigantów. Ich wysokość wynosiła trzy tysiące łokci.
  3 Pożerali oni wszelki znój ludzki, a ludzie nie potrafili ich utrzymać.
  4 Giganci obrócili się przeciwko ludziom, aby ich pożreć.
  5 I grzeszyli przeciw ptakom, zwierzętom, gadom i rybom. Pożerali mięso jedni drugich i pili zeń krew. 6 Wtedy ziemia poskarżyła się na nieprawych.

  8.

  1 Azazel nauczył ludzi wyrabiać miecze, sztylety, tarcze i napierśniki. Pokazał im metale i sposób ich obróbki: bransolety i ozdoby, sztukę malowania oczu i upiększania powiek, bardzo cenne i wyszukane kamienie i wszelki [rodzaj] kolorowych barwników. I świat uległ zmianie.
  2 Nastała wielka niegodziwość i wielki nierząd. Pobłądzili, a wszystkie ich drogi stały się zepsute.
  3 Amezarak wyuczył zaklinaczy i nacinaczy korzeni, Armaros [nauczył] odklinania, Barakiel [ wychował] astrologów, Kokabiel złowieszczów, Tamiel wyuczył astrologów, Asradel nauczył dróg księżyca.
  4 Ludzie ginąc wołali, a głos ich doszedł do nieba.

  Tak było około 5 200 lat temu.

  A tak jest dzisiaj!

 47. NICK said

  Wystarczy tylko.
  Tylko!
  Aż tylko?
  WIERZYĆ.

  Komu?
  Powtórzę:
  Bogu we Trójcy Świętej Jedynemu.

  (nie Haniom, Szymkom, Agnieszkom i całemu podłemu, upadłemu światu…)

 48. Magister said

  GENDER

  PODSTAWY IDEOLOGICZNE, FILOZOFICZNE I NAUKOWE

  SYTUACJA PRAWNA

  W 1999 r. wszedł w życie podpisany w 1997 r. Traktat Amsterdamski, wprowadzający (artykuł 2) tzw. gender mainstreaming jako strategię polityczną Unii Europejskiej. Ogólne zasady gender mainstreaming przedstawione są na stronach Rady Europy (nie mylić z Radą Europejską i Radą Unii Europejskiej).
  Gender mainstreaming określane jest potocznie jako „polityka równościowa” i – w popularnym rozumieniu – kojarzone z równouprawnieniem kobiet i mężczyzn we wszystkich dziedzinach życia i na wszystkich płaszczyznach, ale walka o równouprawnienie kobiet i mężczyzn jest zjawiskiem znanym od dawna i – zdaniem środowisk postępowych – nie była do tej pory skuteczna, jeśli więc w tej dziedzinie pojawił się nowy dokument w randze traktatu międzynarodowego i nowa terminologia, to musi to oznaczać jakąś istotną zmianę jakościową.

  Zmiana ta ma charakter przełomowy i polega na:
  – wprowadzeniu w miejsce dotychczasowego pojęcia „równouprawnienia płci” nowego pojęcia „równości płci”,
  – wprowadzenia w miejsce pojęcia „płci biologicznej” (sex) pojęcia „gender”, czyli płci społecznej, kulturowej lub psychicznej, ale przede wszystkim na wprowadzeniu zbitki pojęciowej gender+mainstreaming, którego znaczenie wymaga wyjaśnienia.

  Wprowadzenie pojęcia gender do języka prawa międzynarodowego oznacza wprowadzenie nowej, obowiązującej na mocy przepisów prawa, a więc niezależnie od aktualnego stanu wiedzy naukowej definicji płci, niezależnej od płci biologicznej. Kategoria płci biologicznej nie może więc być trwała podstawą jakichkolwiek instytucji społecznych, np. małżeństwa czy rodzicielstwa.
  Zastosowanie pojęcia mainstreaming (główny nurt) w odniesieniu do polityki społecznej oznacza, że gender staje się centralnym pojęciem całej polityki społecznej Unii Europejskiej, a zmiana definicji płci ma obowiązywać „we wszystkich dziedzinach życia i na wszystkich jego płaszczyznach”, a więc w życiu społecznym, kulturalnym, prywatnym, rodzinnym a nawet intymnym, a zatem władza polityczna ma i prawo i obowiązek kontrolowania wszystkich dziedzin życia społecznego i prywatnego w celu „implementacji” polityki równościowej i nadzoru nad jej skutecznością.
  Język traktatów międzynarodowych ma swoją specyfikę, jest językiem gładkich haseł i wzniosłych celów, trudnym do jednoznacznej interpretacji, dlatego konieczne jest przedstawienie znaczenia jego podstawowych pojęć w kontekście historii idei celów ideologii, która je wprowadziła.

  GŁÓWNA MYŚL IDEOLOGII GENDER

  (Uwaga: w tym opracowaniu pojęcie „ideologia” oznacza ideę formułującą konkretny cel społeczno-polityczny i wskazującę narzędzia realizacji tego celu,dlatego w dalszej części zjawisko bazujące na współczesnym pojęciu gender nazywane jest ideologią gender lub genderyzmem).
  Zgodnie ze stanowiskiem współczesnego genderyzmu tożsamość płciowa człowieka nie jest całkowicie (a w wersji radykalnej w ogóle) zdeterminowana przez płeć biologiczną, ale jest narzucana przez kulturową konwencję przypisującą ludziom o określonej płci biologicznej określone role społeczne i związane z tymi rolami zachowania. Tradycyjne rozróżnienie między kobietą a mężczyzną nie ma więc obiektywnych podstaw.
  Społeczeństwo (kultura) narzuca ludziom role społeczne i zachowania zgodne z ich płcią biologiczną, które nie muszą być zgodne z ich subiektywnie odczuwaną tożsamością płciową, a to oznacza, że kultura ogranicza wolność człowieka. Warunkiem wolności jest więc prawo do indywidualnego wyboru własnej tożsamości płciowej, niezależnej od płci biologicznej.

  Podstawowe założenia ideologii gender nie tylko nie mają uzasadnienia naukowego, ale są całkowicie sprzeczne z wiedzą naukową w dziedzinie psychologii i medycyny. Człowiek posiadający ukształtowaną płeć biologiczną ma również związane z nią określone predyspozycje i skłonności psychiczne tworzące jego tożsamość płciową i nawet w przypadku, gdy jego osobowość poddawana jest sprzecznemu z tymi predyspozycjami wychowaniu, to w warunkach wolnego wyboru człowiek taki powraca do zachowań właściwych jego płci biologicznej.
  Oznacza to, że wszelkie programy edukacyjne i wychowawcze mające na celu utrudnienie albo uniemożliwienie rozpoznania własnej tożsamości płciowej zgodnie z prawidłowo (w kategoriach medycznych) ukształtowaną płcią biologiczną, a tym bardziej kształtujące tożsamość z nią sprzeczną muszę prowadzić do deformacji psychiki i są pogwałceniem praw człowieka.
  Tożsamość płciowa zgodna z tożsamością biologiczną jest tożsamością wynikającą również z naturalnych praw ewolucji, ponieważ bez tej utrwalanej z pokolenia na pokolenie tożsamości i wynikających z niej zachowań gatunek ludzki nie mógłby przetrwać.

  Zawarta w strategii gender mainstreaming zasada wdrażania środkami administracyjnymi ideologii gender, oraz kontroli wszystkich sfer życia rodzinnego, prywatnego, zawodowego społecznego i politycznego jest podstawową cechą totalitaryzmu.

  http://www.historiasztuki.com.plwww.historiasztuki.com.pl/025-00-04-GENDER.php

 49. bo założenie systemu jest wadliwe, założenie, żeby jeden człowiek miała nad innymi władzę jest z gruntu złe i od zmiany tego trzeba zacząć we własnych głowach baranich

 50. NICK said

  Równość płci???
  Już dawno wiedźmy rządzą.
  EWY, qa mać.
  Z pokolenia na pokolenie.

  Kto wiedźmy zapładnia?

  Adam ledwie popiskuje.
  Zdycha.

  A czy wiecie ilu mężczyzn nie daje rady wiedźmom i popełnia samobójstwa?
  Najsamprzód popadając w nałogi i t.d.?

  Sam znam dwóch; z ostatniego roku.

  Nie bójcie się.

 51. Kar said

  re:47/Nick

  ..hi..hi, nie bede dokladal swojego, ale w duzo przypadkach moglbym zgodzic sie..Adam to faktycznie (szczegolnie dzisiaj) kocie bzdziny, babska bojazliwa suka schowana na strychu pod monstrualnym skoblem..

 52. Magister said

  POLACY! Czas powstać z kolan!!!
  Piszę do tych 50% polskiego społeczeństwa, które nosi genotyp naszych przodków, opisanych poniżej.
  Jest rok 1656 od dnia stworzenia świata, a więc około 4 350 lat temu. Rozpoczyna się wielki POTOP, który w ciągu 40 dni zabił wszystkich ludzi i wszystkie lądowe zwierzęta na ziemi. Stwórca przygotował jedynie ośmioosobową rodzinę Noego i wybrane zwierzęta do przeżycia potopu na arce (dużym statku). Statek ostatecznie osiadł na zboczach góry Ararat w dzisiejszej, wschodniej Turcji.

  NOE MIAŁ 3 SYNÓW:
  – Sem
  – Jafet
  – Cham

  Książka:
  August Bielowski – Wstęp krytyczny do dziejów Polski (1850r.)

  Strona 191

  Ja który nazwan jestem Miorsz (żył i pisał w pierwszej połowie wieku XI) znalazłem w xięgach taką wiadomość o pochodzeniu czyli o początku narodu polskiego od stworzenia świata.
  Przedewszystkiem trzeba wiedzieć że Polacy pochodzą od Jafeta syna Noego, któremu ojciec błogosławiąc, z natchnienia ducha świętego rzekł: rozplemieni bóg Jafeta.

  Ten Jafet między wielą synami których spłodził, miał jednego któremu na imię było Jawan, a tego Polacy zwą Iwan.

  Jawan (Iwan) zaś zrodził Filara;

  Filar zaś zrodził Alana;

  Alan zaś zrodził Anchiza;

  Anchiz zaś zrodził Eneja;

  Enej zas zrodzil Askaniego;

  Askani zaś zrodził Pamfila;

  Pamfil zaś zrodził Reęsylwię;

  Reasylwia zaś zrodziła Alana;

  Alan zaś KTÓRY PIERWSZY WKROCZYŁ DO EUROPY zrodził Negnona;

  Negnon zaś czterech miał synów, a najstarszy z nich był Wandal;

  Wandal, od którego poszli Wandalitowie zwani dziś Polakami;

  POLACY, dzieci Wandala, w prostej linii, pra, pra… prawnuki Noego!!!

  ————————————————————————————–

  Wiadomość ta jest potwierdzeniem haplogupy R1a1!

  Na dzisiejszych ziemiach na których my żyjemy, nasi przodkowie osiedlali się już 3 800 lat temu!!!

  EUROPA to STAROŻYTNY IZRAEL!

 53. NICK said

  Trza tu Wandaluzji.
  Poproszę.

 54. Kar said

  nie..nie..Wandaluzja, bo jak zacznie nawijac, przewijac-motac, to doczekamy dosiego 2019..wezwij pan Jaska..

 55. NICK said

  Też.

  Niestety idę palulu.
  Praca.
  Poczytam jutro.
  Jak Bóg pozwoli.

 56. […] nawiązaniu do treści opublikowanej: https://marucha.wordpress.com/2017/12/31/wlasciciele-tego-swiata-cz-1/  ( https://rgrunholz.wordpress.com/2017/12/30/wlasciciele-tego-swiata-cz-1/ […]

 57. Re: 46 Magister…pisze:

  „Upadłe na Ziemię Anioły, skurwysyny, mając strach przed stwórcą po potopie, zeszły do podziemia, zeszły Bogu i ludziom z oczu lecz swoja mrówczą pracę wykonują dalej. Mają ponad 1 400 baz ukrytych pod lądami i morzami. Mają super latające pojazdy zwane Magnokraft (magnetyczna moc) przez durni zwane UFO, po polsku NOL-e. Dzieło upadłych aniołów ich ludzkich pomocników i bastardów (hybrydy upadłych aniołów i kobiet ludzkich) tzw. dzisiaj żydzi. Niemcy, kraj bastardów! USA, kraj bastardów, 40% amerykanów ma korzenie niemieckich bastardów.
  Tzw. żydzi to ich dzieci, bastardy (hybrydy) anielsko-ludzkie o grupie krwi AB, normalnie ludzie mają 0, A lub B, to ścierwo ma AB dlatego często chorują. Ta grupa krwi po raz pierwszy pokazała się 1 500 lat temu w rejonie powstającego chanatu Khazarii. Oni nie przyjęli tzw. judaizmu, ta religia tam powstała! Nigdy nie było żadnych żydów przed tym, potwierdza to również profesor, żyd z Oxfordu!!!
  Rząd światowy to oni, upadłe anioły i ich bastardy, dzieci, wnuki i pra, pra, prawnuki, tzw. żydzi do pomocy!

  Księga Henocha (ok. 5 200 lat temu spisana):”

  ================================
  Za pozwoleniem „poprawie” ten „starodawny kotlet” na bardziej nowoczesnie cieplejszy…:)))

  Upadłe na Ziemię Anioły, (nie posiadajace ciala fizycznego) skurwysyny (z rolexami na lapkach), mając strach przed stwórcą po potopie (gdyby mialy strach przed Stworca, to zapewne nie wyrazilyby zgody na wlasny upadek, a wiec strach dla upadlych aniolow nie istnieje), zeszły do podziemia (zjechly szybkimi widami do podziemi, tylko jest problem, kto konkretnie te podziemia im zbudowal??), zeszły Bogu i ludziom z oczu lecz swoja mrówczą pracę wykonują dalej. („zeszly” Bogu z oczu… No super. i dalej swoja mrowcza prace wykonuja… – jeszcze lepszy bajer)

  Mają ponad 1 400 baz ukrytych pod lądami i morzami. Mają super latające pojazdy zwane Magnokraft (magnetyczna moc) przez durni zwane UFO, po polsku NOL-e. Dzieło upadłych aniołów ich ludzkich pomocników i bastardów (hybrydy upadłych aniołów i kobiet ludzkich) tzw. dzisiaj żydzi. Niemcy, kraj bastardów! USA, kraj bastardów, 40% amerykanów ma korzenie niemieckich bastardów.

  (nie lepiej byloby napisac: ze od razu te „anioly” wsiadly do latajacych „spodkow” jeszcze w Niebie, by nie zlatywac na morde na ziemie z gotowym „sprzetem” populacyjnym???))

  Tzw. żydzi to ich dzieci, bastardy (hybrydy) anielsko-ludzkie o grupie krwi AB, normalnie ludzie mają 0, A lub B, to ścierwo ma AB dlatego często chorują. Ta grupa krwi po raz pierwszy pokazała się 1 500 lat temu w rejonie powstającego chanatu Khazarii.

  (Od kiedy synowie (plemie zmijowe) diabla byli „spokrewnieni” z upadlymi aniolami??? Czy to nie przypadkiem upadle anioly staly sie „kierownikami” zmijowego plemienia???
  Jesli chodzi o grupe krwi AB, to zly adres, ale DNA to juz zupelnie inna sprawa do ich rozpoznawania…)

  Oni nie przyjęli tzw. judaizmu, ta religia tam powstała! Nigdy nie było żadnych żydów przed tym, potwierdza to również profesor, żyd z Oxfordu!!!

  (zyd z Oxfordu…potwierdza… A czego zydzi nie „potwierdza???”… Wszystko potwierdza z czego maja korzysc…, a jesli chodzi o prawde, to wystepuje u ich w dwoch przypadkach: kiedy sie boja i kiedy sie pomyla… Tak wiec zyd z Oxfordu ani sie nie bal ani bynajmniej pomylil)

  Rząd światowy to oni, upadłe anioły i ich bastardy, dzieci, wnuki i pra, pra, prawnuki, tzw. żydzi do pomocy!

  (Rzad swiatowy, to fizycznie zyjace osoby, ktore swoja „przewrotnosc” (i wszystko co z nia jest zwiazane) zdobyly dzieki „bogu”, ktoremu zlozyli poklon – lucyferianska przebieglosc…)

  Księga Henocha (ok. 5 200 lat temu spisana):

  (i napewno spisana byla dlugopisem na kartkowanym papierze… podobnie jak zydowskie pamietniki z czasow II zydowskiej wojny swiatowej)…

  Wniosek: Polecam przeczytac uwazniej „Kapital” k.marksa i „24 protokoly medrcow Syjonu”…

  To tyle,

  ===========================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 58. Re: cd. zapomnialem dodac:

  (zostal zamordowany – przez „seryjnego samobojce” na Florydzie (USA) 25 sierpnia 2017 Roku – sledztwo szybko sie „zakonczylo”…

  =======================
  jasiek z toronto

 59. NICK said

  Dzięki, Panie Jasiu.

 60. Sebastian said

  Pan Yah dobrze to doprecyzował. Prześladowanie Chrześcijan na bliskim wschodzie. Cóż jest cenniejszego od życia na Ziemi. Życie wieczne w Niebie. Tu o dusze ludzkie się rozchodzi.

  >https://www.youtube.com/watch?v=cz2DghbUHVE

 61. Magister said

  Ad. 57 tzw. „Jasiek z Toronto”

  Znałem kiedyś, gdy jeszcze odświeżał swoją stronę, Jaśka z Toronto, ale było to już z pięć lat temu, gdy strona odświeżana być przestała.
  Kamuflaż żydowski, chazarski, ma to o siebie, że najpierw niszczy się, przeważnie krokami administracyjnymi delikwenta, aby po jakimś czasie przejąć jego „osobowość internetową” można powiedzieć awatara, w celu siania zamętu i dezinformacji.

  Myślę, że właśnie z takim, bandyckim, USraelskim działaniem mamy do czynienia.

  Pozostaje jeszcze opcja, Marka Podleckiego (Monitor Polski) a więc totalny odjazd, psycho-delliczny, który skończy się niedługo hospitalizacją, na dłuższy okres czasu w celu poprawy zdrowia psychicznego, jeśli to jeszcze możliwe.

  Opcją jednak najbardziej prawdopodobną, jest jednak żydowski kamuflaż, gdzie po unieszkodliwieniu oponenta, przejmowany jest jego awatar, po jakimś czasie wypływający z ośrodków w Israhellu.

  Wracając do meritum.

  Będzie krótko, gdyż dla mnie sprawy są już proste, oto jak to wygląda:

  1 . Upadłe na Ziemię anioły w liczbie sztuk 200, które uciekły na ziemię około 5 200 lat temu to fakt, tak samo jak potop 800 lat później z ich winy. Upadle anioły posiadają ciało „fizyczne” w odróżnieniu od ich zmarłych lub zabitych dzieci, zwanych demonami.
  2. Na temat baz i kto je budował istnieje jeszcze dużo wzmianek w Internecie a większość tych którzy o tym informowali została zamordowana.
  3. Jedyną prawdę jaka piszesz, to ta, że wsiedli do latających „spodków” i przybyli na ziemię. Magnokraft, pojazd magneto-elektryczny istnieje, w wielu odmianach.
  4. Hybrydyzacja ludzi jest faktem. Spółkowanie kobiet z ludzkim DNA i obcym DNA tzw. upadłych aniołów, tworzy ludzkich bastardów.
  5. Pokłon złożyli i składają swoim ojcom, z których jeden z nich pełni rolę przywódczą i zwany jest różnie, szatan, diabeł, książę ciemności.

  Jeśli chodzi o pańskie wnioski, które mi pan poleca, to tak jak ten cały pański wpis, to majaczenia senne, niedouczonego idioty

  Żegnam!

 62. robertgrunholz said

  Na jakiej głębokości znajdują się te podziemne bazy? Pytam jako ignorant w tym temacie.

 63. Re: 61 Magister.

  Odnioslem sie jedynynie do zapodanego tekstu, a nie do formy „niedouczonego idioty”, ktora to forma zostalem personalnie pomowiony. (jakze to panu „magistrowi” moglo „wpasc” do glowki taka forma: „niedouczony idiota???” Jedno zaprzecza drugiemu. Albo jestem niedouczony, albo idiota…
  No w kazdym razie, sam „cymes” pan „magister” zapodaje tutaj w Gajowce…gdzie mamy zajmowac sie „miedzynarodowymi szatanami” i nie zawracac sobie glowy „domowymi diablami” rozlokalizowanymi na terenie „Polin”…

  Re: 62 Robertgrunholz
  Jesli chodzi o podziemne bazy, to pan Jesse Ventura (byly governor stanu Massatussets) – prosze wpisac w YouTube – I tam Jessie wyjasnia kto, kiedy I za jakie pieniadze wykonane zostaly podziemne tunele wlacznie z komunikacja – szybka kolej podziemna – zapasami zywosci, paliwa, energii itd., na wypadek (planowanej) III zydowskiej wojny swiatowej…

  =============================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 64. Sebastian said

  Re:50 Panie Nicku potwierdzam z autopsji, zanikanie patriarchatu we współczesnych rodzinach jest normą. Jeśli się nie udaje chłopa ujarzmić pod pantoflem to się go po prostu przymusza w wyszukany sposób.

 65. NICK said

  Sebastian.
  Jak wcześniej pisałem.
  Można walczyć z wiedźmą, wszelkim dobrem ziemskim a zwłaszcza Boga jej przedstawiać.
  Boga pokazywać może tylko silny Duchem Bożym. Próbować.

  Też często przegrywa.
  Zostaw ją przeto. Bogu.

  P.S.
  Najgorsze są sytuacje gdy wiedźma powie: możesz się spuścić gdy tylko chcesz. Od tego tu jestem. Mam spiralę. Nawet będzie Ci wierna.
  A Ty z tego skorzystasz o dowolnej, zachcianej, porze.
  Piekło. Null.
  Pośrednie sytuacje pominę. Np. życie ponad stan.

  Dwa przypadki z ubiegłego roku – żonaci, sakramencko, wyssani ze wszystkiego. Boga, ducha, pieniędzy.
  A wiedźma dwa razy w tygodniu klepie granity.
  Pokazówki-wiedźmówki.
  Ależ Sakramenta stosuje, nawet.
  Opinię ma dobrą.
  Dba o reputację.

  PRZED KIM PYTAM?!?

 66. maciek said

  57 – Ma Pan dobre zródło niezmodyfikowane „genetycznie” („Kapitału Karola Marksa”)?? To poproszę bo ja mogę znaleźć jedynie jakies (przepraszam za wyrazenie) rzygowiny poprawnosci.

  Może kto inny ma i moze wysłac?

 67. Kompleksowa analiza Pana Roberta i jego wywiad z cytowanymi osobami należy do jednego z najlepszych artykułów Pana Roberta. Gratuluję.Ukłony.

  Opinie, komentarze, artykuł pomijają broń biologiczną, która nie zna granic a którą może wyprodukować nawet emerytka

  Pomijają niestety gigantyczny koncern Altria.Każdy kto trochę poznał działania giełd światowych zna ten temat i koncern Altria.

  Jego działania w Polsce ,w EU zachodniej, Ameryce Południowej,w Ameryce Północnej itd.Ba nawet można sprawdzić nazwiska i właścicieli tego wyjątkowego Koncernu.Pomijam struktury…znane z miasta Palermo.

  Co do Chin?

  Przecież ładne Chinki są już nie tylko w Europie.One mają wyjątkowe wykształcenie jak i temperament.Są chińskimi patriotkami.
  One są w stanie przekonać każdego…Pana i Panią

  Czy Armia, broń atomowa jest potrzebna przy takiej inwazji Chinek?
  Proszę nie zapominać wałecznych Wietnamek czy też Koreanek w wojnie z Francją czy też z USA.
  Proszę nie zapominać Rosjanek.

  Przy nich kobiety muzułmanki są amatorkami tak jak klany arabskie w EU zachodniej.To są amatorzy,wykorzystywani do destabilizacji Europy, USA, krajów arabskich i niestety maksymalnej destabilizacji życia w Izraelu,w tym cytowanej przez autora…Szwecji.

  Krytyka Chin jest podobna do krytyki Mińska i Białorusi.Trzeba te kraje poznać, tam mieszkać, żyć, pod warunkiem lojalności do administracji i systemów politycznych w tych krajach.

  Amerykanie czy Europejczycy mogą sobie pomarzyć.z wyjątkiem miliarderów,o życiu w luksusie w Mińsku,Hanoi,

 68. Sorry ….dalej.”Amerykanie czy Europejczycy mogą sobie pomarzyć.z wyjątkiem miliarderów,o życiu w Mińsku, Hanoi,Shanghai.

  Przypominam o slamsach w EU zachodniej, w USA, w Ameryce Południowej i wojnie narkotykowej.

  Pomijam specjalnie,kraje arabskie.

  O slamsach produkujących nie tylko biedę ale choroby zakażne.Tak jak w Indiach czy w Pakistanie.

  Pomijam, pierwsze ataki grużlicy, przed 2 miesiącami w …Dreznie(400 osób,w tym dzieci w szkołach).Właścicieli naszej planety to są ludzie,którzy się boją ,również o swoje dzieci, o swoją rodzinę.

  Pomimo klonowania

  Oczywiście,że artykuł Roberta, przedstawia brawurową koncepcję i analizę,która nie jest fikcją.
  Każdy dobry analityk giełdowy czy też hacker sorry informatyk,dobrze zna kulisy.

  To jest inna interpretacja sytuacji na naszej planecie.

  Ja śpię spokojnie, gdyż wiem, że nawet emerytek(emerytów) boją się pielęgniarki..w domach starców.Dodam,że lubię uśmiech Białorusinki i Chinki.Tak jestem niewolnikiem,gdyż w tej chwili brakuje mi 4 milionów Euro,(uśmiech).Pozdrawiam.

 69. ja juz czytalem w angielskojezycznych mediach wieksze „sensacje” na temat kto rzadzi swiatem:) . niekturzy dowodzili ze najbardziej prezne osirodki finansowe znajduja sie w plemieniu Aborygenow Australijskich 🙂 a nawet Michalkiewicz 🙂 na podobne pytanie od jego sluchaczy kto bije monety i gdzie sa centra fonansowe ktore rzadza swiatem ! Michalkiewicz „podpowiedal” o centrach w Indochnach,:) Wietnamie i Kambodrzy . Tak ze nibede zaskoczony ze ktos „ujawni” ze wielkie centra decyzyjne znajduja sie w jedwabnym:)

 70. Głos Prawdy said

  Zatem to wszystko, co tu podano zgadza się z tym o czym Bóg mówi w proroctwie Ostrzeżenia – Księdze Prawdy. W innym proroctwie, Conchiglia – Ruch San Huan Diego, Bóg mówi, że : „To nie Ameryka rządzi, ani żadne inne państwo. To Watykan rządzi”. Żydzi Watykanu rozkazują iluminatom różnych szczebli na całym świecie, również Żydom w Chinach. I szkoda, że Rosją według proroctwa Ostrzeżenia stanie się sprzymierzeńcem Chin, dobrowolnie, czy przymusowo. a mogła by obudzając wiarę we wszystkich swych obywatelach zwyciężyć.

 71. zero said

  a co robi koka kola w meksyku? pytam gdyz nie wiem.

 72. robertgrunholz said

  Ad.71

  Cytat:

  ,,Warto wiedzieć, że koncern jest także odpowiedzialny za braki wody na terenach Meksyku. Wodę, która jest wykorzystywana do produkcji, pozyskuje się z terenu Meksyku, płacąc za nią minimalne kwoty. Żeby wyprodukować 1 litr coli potrzeba aż 3 litrów wody. Mieszkańcom Meksyku nierzadko brakuje wody, muszą pić wodę deszczową lub… Coca-Colę. Wynika to także z faktu, że w Meksyku butelka coli jest tańsza od butelki wody. Zatrważające jest o, że Coca-Cola zastąpiła nawet napój stosowany przy odprawianiu rytuałów, mieszkańcy uważają, że odpędza złe duchy. ”

  Za:

  http://foodie.blog.onet.pl/2014/05/06/slodka-tajemnica-co-kryje-coca-cola/

  Polecam sam film pdt. ,,Co kryje Coca Cola?”. Jest dostępny bodaj w polskiej i francuskiej wersji.

 73. […] [Ewentualnie: https://marucha.wordpress.com/2017/12/31/wlasciciele-tego-swiata-cz-1/ […]

Sorry, the comment form is closed at this time.