Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Ameryka przygotowuje się do wojny z Rosją…

Posted by Marucha w dniu 2018-01-03 (Środa)

… i państwami bałtyckimi przeciw Chinom.

– Rosja stanowi zagrożenie dla Europy Zachodniej oraz Stanów Zjednoczonych. – To cytat czterogwiazdkowego amerykańskiego generała.

Dowódca Korpusu Piechoty Morskiej gen. Robert Neller powiedział rozlokowanym w Norwegii amerykańskim żołnierzom, że „widzi na horyzoncie konflikt i przewiduje reorientację Marines z Bliskiego Wschodu w kierunku Rosji i Pacyfiku”.

„Wojna może się zbliżać, amerykańskie dowództwo może wkrótce dostosować swoje rozmieszczenie, aby sprostać rosnącym zagrożeniom”.

„Mam nadzieję, że się mylę, ale nadchodzi wojna”.

Gen. Robert Neller Powiedział również, by byli „zawsze gotowi” oraz że spodziewa się przesunięcia punktu ciężkości z Bliskiego Wschodu do Rosji i Pacyfiku – obszary podkreślone przez Narodową Strategię Bezpieczeństwa prezydenta Donalda Trumpa stanowią trzon części struktury „4 + 1” = Rosja, Korea Północna oraz Chiny wraz z Iranem i globalnym terroryzmem).

„Kraje w całej Europie obawiają się coraz bardziej asertywnej Rosji, zwłaszcza państwa bałtyckie i innych kraje Europy Wschodniej” powiedział generał Neller.

Źródło:
http://www.businessinsider.com/marine-commandant-big-ass-fight-looming-may-redeploy-2017-12?IR=T

Komentarz:

Nie mam powodu kochać Rosji. Można by wymieniać wiele powodów dlaczego: za drogi gaz, ćwiczenia/symulowanie ataków nuklearnych na Polskę, częste „czepianie się” naszego kraju czy haniebne potraktowanie ofiar katastrofy smoleńskiej.

[Aha. To Rosjanie „często czepiają się Polski”… a ja myślałem, że mają Polskę w dupie, a jedynie z rzadka reagują fuknięciem na obsikiwanie im nogawek przez polskich mężyków stanu i dziennikarskie nierządnice – admin]

Takie emocjonalne podejście choć uzasadnione, jest niedojrzałe. Blogerzy-publicyści, politycy, cała ta gama kolorowych ludzi – mamy obowiązek nie dopuścić do powtórzenia tragedii z września 1939 roku.

Ameryce nie podoba się zbliżenie Polski i Chin oraz stworzenie Jedwabnego szlaku, który zagrozi interesom Europy zachodniej. Jednak USA jest niesłychanie fałszywym sojusznikiem. To w USA powstała eugenika – źródło „naukowego nazimu”, to protestancki i antykatolicki Ku Klux Klan wymyślił gest błędnie uważany za salut rzymski. To USA finansowała dojście do władzy Hitlera i jego dewiantów – nazistów. To USA korzystała z badań mordercy Von Brauna, badań dewianta Mengele przeprowadzanych w obozach koncentracyjnych, a w czasie bombardowań Niemiec pod koniec wojny siły aliantów zachodnich oszczędzały siedziby koncernu IG Farben.

Amerykanie po II wojnie światowej wywołali kilkadziesiąt konfliktów zbrojnych, w których zginęło wiele milionów ludzi (niektórzy wymieniają liczbę 30 mln!).

Prawdopodobnie amerykańskie wojsko w Polsce traktuje nasz kraj jedynie jako lotniskowiec. Jeśli USA potraktują Polskę jako bazę wypadową do potencjalnej wojny z Rosją, by zmusić ją do wojny z Chinami po ich stronie, jesteśmy narażeni na rosyjskie ataki jądrowe, po których Polska już nigdy się nie podniesie.

Interesem Polski jest zachowane neutralności. Problem w tym, że wielu bardziej nienawidzi Rosji, niż kocha Polskę. ZSRR zaatakował Polskę we wrześniu 1939 roku razem z Niemcami.

Ruscy w pewien sposób odkupili swoje winy. Gdyby nie 600 000 sowieckich żołnierzy, którzy polegli na ziemiach Polskich (całę szczęście, że Niemcy napadły na ZSRR), to Niemcy razem z Ukraińcami, Litwinami i Łotyszami, z pomocą Węgrów, Włochów, Rumunów i Japończyków, wymordowaliby wszystkich Polaków. Gdyby nie Armia Ludowa i Ludowe Wojsko Polskie, Polska byłaby republiką sowiecką – nasi żołnierze dzielnie walczyli zdobywali Berlin.

Polska nie może sobie pozwolić na jakąkolwiek wojnę, nie tylko z Rosją i nie może bezmyślnie ufać naszym „sojusznikom”, którzy nas zawsze zdradzali.

Kontekst geopolityczny

Wiem, że Rosja nie daje się lubić [zależy przez kogo – admin], ale przypominam wszystkim, że to banderowska Ukraina ma wobec Polski pretensje terytorialne i chce mordować Polaków. To książę Władysław Opolczyk, jako namiestnik Rusi Halickiej wymyślił flagę ukraińską (kopię flagi Opola), a król Zygmunt III Waza, uznał grekokatolików za jedyną legalną wspólnotę prawosławną w Polsce. To Polska stworzyła Ukrainę, z czym Ukraińcy sobie mentalnie nie radzą.

Ukraina w razie konfliktu napadnie na Polskę z Niemcami. Amerykanie wówczas nas na pewno nie obronią. Jak to jest, że na Ukrainie mieszka 5,6% katolików, a tylko 0.3% ludzi przyznaje się do Polskości? Bo tam biją, mordują oraz prześladują Polaków.

Polska polityka zagraniczna ma mało trzeźwości, a dużo emocjonalnego zaślepienia. Nie zgadzam się z ks. Tadeuszem Guzem, który uważał, że dzięki Niemcom w średniowieczu przetrwał Kościół Rzymski. To kościół stworzył Niemców, a ci, dopóki mieli wpływ na wybieranie papieży, byli katolikami, niesłychanie wrogimi Królestwu Piastom, jak i innym Słowianom. To kościół i niemiecka żona Konrada Mazowieckiego sprowokowali przysłanie Krzyżaków do Polski. Polskie plemiona, jak Ślązacy, Pomorzanie, czy mieszkańcy Ziemi Lubuskiej, zostali zgermanizowani, w czym niestety udział miał zdominowany przez Niemców Kościół Katolicki, co miało straszny wpływ na obniżenie siły polskiego etnosu i innych Słowian. Dlatego żaden papież Polsce nie pomoże.

Zachodnia Europa nigdy nie była przyjacielem Polski, a tym bardziej nie jest nią protestancka i masońska Ameryka, która dzisiaj chce walczyć z Rosja do ostatniego Polaka.

Słowianie są znienawidzenia przez Zachodnia Europę i Stany Zjednoczone. Jak na razie wszystko idzie po ich myśli – my wzajemnie się wybijemy, a oni zdobędą nasze Ziemie. Czy przejdziemy do historii jak Indianie?

Rosja Rosją, ale my musimy żyć w zgodzie ze zwykłymi Rosjanami. Gdyby nie zabory, II wojna światowa, komuna i masowa emigracja w latach 70., 80., 90. i 2000., Polska miała by co najmniej 55 mln mieszkańców. W Europie jesteśmy krajem średniej wielkości, a globalnie małym, więc kategorycznie nie możemy sobie pozwolić na jakąkolwiek wojnę. Nasz kraj będzie odzyskiwać siły przez jeszcze co najmniej 100-150 lat, a i to pod warunkiem, jeśli będą istniały korzystne warunki.

Lepiej zginać, czy się poddać, czy też po prostu zachować neutralność? Zagrożenie wojną USA z Chinami jest poważne. Wypowiedzi generała, podobnie jak nie mających nic wspólnego z demokratycznym wyborem unijnych komisarzy, czy krytykujące prezydenta Dudę wypowiedzi amerykańskiego Departamentu Stanu są straszakiem na Polskę.

Czy tak wypowiadają się sojusznicy? To prezydent Duda jest zwolennikiem jedwabnego szlaku i współpracy z Chinami. Polska ma najważniejszą lokalizację geograficzną na świecie. Nie możemy ufać jakimkolwiek obcym wojskom i wpuszczać je na nasz teren. Przecież czołgi amerykańskich żołnierzy są bronią stricte ofensywną. Tymczasem za system obrony przeciwrakietowej Patriot musimy płacić naszemu sprzymierzeńcowi ogromne pieniądze.

Wołam na alarm? Tak!

By zrozumieć system w jakim żyjemy, należy zastanowić się, skąd bierze się wciąż zwiększający się dług zagraniczny Polski. Jednocześnie zaznaczę, że ogromna cena za gaz od Rosji, czy sprzedany handel zachodnim korporacjom, wygląda na haracz jaki płacimy za brak wojny na naszym terenie. Ta poniżająca sytuacja nie może już dłużej trwać.

Proszę mi powiedzieć, czy właściciele zachodnich hipermarketów wywożą z Polski zysk w postaci złotówek? Wątpię, ale taka sytuacja byłaby korzystna. Musimy się zadłużać, ponieważ gdy właściciel sieci hipermarketów zamiesza do swojej ojczyzny transferować zysk i przychodzi do banku na terenie Polski, to żąda euro lub dolarów. Gdyby nie taka sytuacja, euro i dolar byłyby droższe, ale Polska zmuszona byłaby wypracowywać własne technologie i zalewałaby swoimi towarami cały świat. Tę sytuacje przedstawiam w dużym uproszczeniu.

Zacytuję portal Bankier.pl.:

„W ubiegłym roku po raz drugi z rzędu Polska odnotowała nadwyżkę w handlu zagranicznym. Rok 2017 przyniesie w tym zakresie istotne wyzwania.

Od stycznia do grudnia 2016 r. polskie firmy sprzedały za granicę towary o wartości 798,2 mld zł, czyli 183,6 mld euro. Równocześnie import wyniósł 777,5 mld zł, czyli 178,9 mld euro. Oznacza to, że w porównaniu z 2015 r. wyrażona w złotych wartość eksportu zwiększyła się o 6,3%, a importu o 4,9% (w euro +2,3% i 0,9%)”.

Wniosek jest taki, że choć rządy PiS bywają irytujące, a nieporadność medialna rządu bywa żenująca, Polska wybiega na ścieżkę do faktycznej niepodległości, a na to Amerykanie i Europejczycy nie mogą sobie pozwolić. Dlatego też blokują zmiany w prawie.

Chciałbym też wiedzieć, ile wynoszą koszty Polski w zagranicznych misjach, tzn. wojnach, które Ameryka rozpętała.

Tajemnicą poliszynela jest, że to żołnierze amerykańscy kierowali marsze uchodźców do Europy. To kształtowanie polityki zagranicznej wygląda na konglomerat, czasem sprzecznych interesów, ale nie możemy posłużyć pragnącym wojny, przynajmniej części elit amerykańskich, do osłabienia Rosji, by ta, naszym kosztem, stała się sojusznikiem Ameryki w wojnie o dominację nad światem z Chinami.

Romuald Kałwa
superklaster@wp.pl
http://romualdkalwa.neon24.pl

Komentarze 53 to “Ameryka przygotowuje się do wojny z Rosją…”

 1. Joe said

  Przedewszystkim dotyczy krajow Baltyckich i pozostalych ze Wschodniej Europy.

 2. revers said

  „Polska polityka zagraniczna ma mało trzeźwości, a dużo emocjonalnego zaślepienia. Nie zgadzam się z ks. Tadeuszem Guzem, który uważał, że dzięki Niemcom ”

  Wlasnie przed chwila na niemieckim topiku przyjaciol PUTINA, ktos zamiescil triumfalny wjazd do RP jankesow z przed otatniego roku i tlumy polskiej gawiedzi witajacych nowych okupantow z trescia po angielsku ze wybrali sobie nowa niewole na zawsze, tak dumny kraj niby walczacy o wolnosc ale w pozorach.

  Pod klipem Jankesow z Polackami podobne autorowi komenarze niemieckie „sie sind bloet”, zamiast na zimno rachowac jak jankesie swoje ryzyko i poniesione straty, chyba ze micha z mcdonaldem, pare ciuchow z lumpeksu amerykanskiego, komura starego ifona, czterokolkowy forcik i popowy kicz w mediach to juz szyczyt dobrodziejstwa i ubogacenia.

 3. Rokitnik said

  USmany z Rosja nie wygraja! Tymbardziej z Chinami !!! Stad biore te pogrozki za bajer starego trepa. Pieprzenie tego generala wynika stad, ze MUSI byc nakrecana spirala pseudo zagrozenia USA, bo inaczej ludzie sie polapia, ze za ten militaryzm wewnetrzny zbyt SLONO placi cale spoleczenstwo…Niestety p.Trump siedzi w szponach NEokonow, albowiem posrednio ta hucpa dobrze wplywa na stan DAROWIZN, dla milujacego Pokoj ( i Palestyniczykow ) dzielnego Israela.

 4. Niepokorny said

  Teza tego artykulu jest bzdurna. Neutralnosc trzeba miec sile bronic. Polska jest za slaba by prowadzic samodzielna polityke i musi sie na kims oprzec. Za tzw. ”komuny” opieralismy sie na ZSRR, teraz na USA i Niemczech (PiS raczej tylko na USA).
  Pytanie jest wlasciwie tylko jedno: ”na kim jest sie lepiej opierac?”. Opieranie sie na USA ma powazny mankament, bo wystawia nas na rosyjski atak nuklearny w pierwszym rzedzie na Redzikowo. Powinnismy robic wszystko, zeby nie bylo zadnych baz czy instalacji USA na naszym terenie. Powinnismy brac przyklad z Lukaszenki, ktory robi co moze, zeby na Bialorusi zadne takie rosyjskie nie stanely, bo wie, ze wystawilby sie wowczas na anoligczny atak USA.
  USA nie zaatakuje nuklearnie Rosji, ani Rosja nie zaatakuje nuklearnie USA bo oni doskonale wiedza, ze nie byloby zwyciezcy. Oberwa solidnie tylko satelity wilekich mocarstw. A kiedy na zgliszczach Warszawy beda sie snuly zywe trupy to przedstawiciele mocarstw zasiada do rokowan aby oglosic nowy pokoj.
  Problem jest w tym, ze nie wierze, ze nasi wlodarze nie rozumieja tego, ze wystawiaja kraj na powazne niebezpieczenstwo. Jesli tak to dzialaja rozmyslnie – i tu jest sedno sprawy…

 5. Ola said

  „Kapitalizm niesie w sobie wojne, tak jak chmura deszcz,,. Jean Jaurès (1859-1914)

 6. Joe said

  Jesli mnie pan pyta,czy polska armia jest dzis w stanie samodzielnie odeprzec atak ze Wschodu,to oczywiscie NIE i kropka.I kazdy kto mowi cos innego,albo klamie,albo sie nie zna.
  gen.M.Rozanski.

 7. Yah said

  Jak historia XX wieku uczy zmienić się może cokolwiek, gdy padnie jakikolwiek element dotychczasowego systemu.
  Zaczęło się w 1985 roku, kiedy lepiej poinformowani wiedzieli że padnie blok socjalistyczny.
  W 2014 roku lepiej poinformowani zaczęli szukać parasola amerykańskiego i izraelskiego w związku z bliskim końcem UE w dotychczasowej formie.
  Zmieni się coś, gdy rozpadną się USA. Kiedy nie wiadomo ? Gdzie będą tym razem szukać parasola właściciele Polski ? Trudno powiedzieć?

  W ogóle to ciężko racjonalnie , opierając się na normalnym podejściu do rzeczywistości analizować współczesne wydarzenia.

  Zresztą, wcześniej było podobnie. Gdyby komuś, powiedzmy w 1890 roku opowiedzieć jak będzie przebiegała historia w ciągu najbliższych 50 lat – czy by uwierzył ? Nie Dominowała „wiara” w lepsza sprawiedliwsza przyszłość. A jak ta przyszłość była, sami wiemy.

  Nie my rozgrywamy grę w realu tylko psychopaci. Wpływu na nich nie mamy. Tzw. demokracja ma nam tylko stworzyć ułudę, że to my jesteśmy przyczyna tego co się dzieje. A dzieje się tylko tyle na ile psychopaci pozwolą.

  Skoro sztuczne życiorysy mogą być tworzone dla szeregowych „żołnierzy” armii psychopatów, do do jakich kłamstw zdolni są ci, którym poruczono specjalne zadania.

  Nic do czego nawołują tzw. patrioci nie jest robione dla naszego dobra. Działania te tylko wywołać u nas określony nastrój, nastawienie i tylko to.
  Dlaczego ? Bo politycy sie nic, a nic nie zmieniają. To zawsze ludzie gotowi zrobić wszystko co im się każe i potrafiący to w pokrętny sposób wytłumaczyć – z reguły ludzie na których są jakieś haki. Jeśli trafi się uczciwy, który naiwnie sądzi , że coś można zrobić jest eliminowany, zamykany albo wrabiany.

  Nawoływania patriotów służą również namierzaniu osób u których jest chęć do działania. W konsekwencji, w otoczeniu tych ludzi pojawia się zawsze ktoś, kto do pewnych działań, zgodnych z planami psychopatów, ich popycha.

  Bądźmy nieufni, ostrożni. Nie przywiązujmy się do rzeczy, zwalczmy chciwość i pożądliwość. Te rzeczy najczęściej wykorzystują przeciwko nam.

  Oni są przywiązani do doczesności, wszystko co maja jest tu na tym świecie, tu mogą rządzić i kłamać. Tam nic będą mieć, a na nas czeka tam. wszystko. Dlatego tez chcą nas wciągnąć w swoja kłamliwa czarna dziurę byśmy byli tacy jak oni bezczelni, kłamliwi, pożądliwi i chciwi.
  Szczytem bezczelności jest to, że twierdzą wręcz, że by mieć coś Tam MUSIMY postępować tak jak oni nam podpowiadają. Bo tylko oni maja monopol na prawdę.

  Prośmy Pana Boga o mądrość, bo tylko Duch Święty pozwoli nam rozpoznać zagrożenia i oprzeć się im. Żen ludzki system, żadne ludzkie kombinowanie nas przed szatańskimi psychopatami nie uratuje. Tylko Bóg.

 8. Tekla said

  Co nas czeka w 2018 r..

  https://www.paulcraigroberts.org/2017/12/30/much-death-destrution-awaits-us-2018/

 9. Zborowski said

  Yah to nic nie pomoze .Dopoki POLACY nie odzyskaja SWOJEJ TOZSAMOSCI POLITYCZNEJ I NARODOWEJ.
  smrodziuchy zydowskie rzadza nami I tyle.

 10. Yah said

  Polska tożsamość narodowa nie jest od z góry 300 lat kreowana przez Polaków. Co mamy odzyskać. To co stworzyli „dla nas” inni.

  Nawet jak Polacy coś stworzą, ze 100 % pewnością można stwierdzić, , że w tym czymś po 15 latach nie będzie prawie żadnego Polaka.

  Piętnowanie tego, że Polacy nic nie robią jest piętnowaniem instynktu samozachowawczego.

  Problem jest trudny bo świnia musiałaby by przestać oddychać, udawać śmierć, żeby pasożyt znalazł innego nosiciela. Problem w tym, że pasożyt o tym wie i sprowadza sobie do chlewa nowe świnie.

 11. Boydar said

  Te przymiotniki, Panie Zborowski, są zupełnie niepotrzebne, przy Polakach. Bo one są mylące.

  Pan Macka na ten przykład, może odzyskać obie wymienione, a smrodziuchy dalej będą Nim rządzić, nawet bez Jego wiedzy. Bo bez tożsamości katolickiej nie kradnij i nie kłam to puste słowa. Przecież wystarczy odmówić Kol Nidre.

  A może Pan to wie lepiej ode mnie …

 12. Kar said

  re:10/Yah

  ..uzyl Pan ciekawego stwierdzenia/przenosni;..”chlew/swinie”…, az tak chyba zle, to nie jest (?)..Nasz kraj i spoleczenstwo, nie jest wykolejone/zdegradowane do tego stopnia, ja mysle..jeszcze nie ganiamy z kwikiem z zadartym ogonem po ulicach

 13. NICK said

  Gospodarzu.
  Proponuję teksty P. Yah’a na czołówkę.

 14. , said

  Pewien Szwajcar określił wybuch na lata 2025-2027,ale życzmy sobie oby się nie spełniło
  .https://www.youtube.com/watch?v=yesyhQkYrQM

 15. zero said

  Panowie,
  co zrobić jeśli _wszyscy_ których chcę obudzić z letargu I otworzyc oczy reagują głupkowato śmiejąc się,
  lub odpowiadając mi tak:
  cytuję: „Za spokojnie jest –brak realnego wroga to problem dla US i Rosji.”

 16. , said

  instrukcje dla sanownego jenerała Roberta Nel są tu „WHEN LOGIC AND PROPORTION”

 17. @Boydar

  Czy przypadkiem Kou Nidre to nie była modlitwa 7 roku „odpuszczania długów”?

 18. Yah said

  Ad 12

  Panie Kar , ale ja nie pisałem o Polsce i Polakach tylko o problemie pasożytów w hodowli . W drogiej części postu zmieniłem trochę temat.. Ale ma Pan rację, a nuż urażę trychinę.

 19. Boydar said

  @ Pan Bernard

  Nie była tylko jest, czy modlitwa to nie wiem, bo dla mnie modlitwa nie może być o coś nagannego, o coś nagannego to są czary i uroki, i nie tyle długów co zdjęcia odpowiedzialności „moralnej” za wszystko co przez rok nakłamali. Taki hurtowy zakup żydowskiego odpustu.

 20. Zerohero said

  Słyszę włączanie telewizora. Można powiedzieć, że moment jest przpadkowy. Pierwsze słowa jakie padają z odbiornika: „….zagrożenie niemiecko-rosyjskie”.
  Niezłe pranie mózgów.

 21. rafal said

  Pilne! Cenzura w mediach! Blokada wRealu24 na YouTube:

 22. Romank said

  Radze…nie namawiam – ale radze…. poszukajcie i przeczytajcie wywiad Busha w New York Times z 21 .10 1992 roku….
  Wtedy , ten cynik uchylil troszke fartuszka i pokazal co pod nim trzymaja:-)))))
  Wielu to da wiecej niz studia doktoranckie na renomowanych Uniwersytetach w Polsce.
  NO i terapie…. okladniaa kroczy lodem:-)))

 23. Sebastian said

  Też uważam, że to poszczekiwanie ratlerka na niedźwiedzia, ale musi bo inaczej chappi nie dostanie. A to, że Polska niestety ale znowu kandyduje na bycie teatrem wojennym kolejnej światowej, tym razem już zupełnie na własne życzenie to woła o pomstę do Nieba. Komentarz pod artykułem generalnie dobry z niuansami, które wychwycił Gospodarz, a jednak spuentowany uwiarygodnianiem pisu tzw. mniejszego zła

 24. NyndrO said

  Panie Kierowniku, to Pańskie „Aha” jest dla mnie niemal kultowe.

  ——
  🙂
  Admin

 25. Lovshak Russkij Agient said

  Patrząc po oczach prawdziwu JA SZCZĄ B.. Neoconi, żydobolszewicy z Kongresu i doradcy z Chabadu pokroju Kuschnera już przebierają z radości nóżkami na samo wspomnienie wojny Goyów z Goyami.

  Marionetka Trump też nie pozostawia wątpliwości jak chce kreować: JOBS JOBS JOBS !!!!

  No ipokonali ISIS, sami pokonali isis, kóry sami stworzyli

 26. PISKORZ said

  re 5 On to doskonale wiedział + inne strony tego dobrodziejstwa kap. i dlatego został zamordowany w paryskiej kawiarni.

 27. Jerzy said

  W radio jest to samo, czytają jakieś antyrosyjskie książki. Cyba szykują już bydełko na rzeź

 28. Re: 24 Jerzy…
  O tak, zydowskie „werble” coraz glosniej „wala” gojom w sufit ku krwawej „rzezni”…
  ====================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 29. VA said

 30. Jerzy said

  Ano tak, Panie Janku, bo w tej całej awanturze nie chodzi o pokonywanie Rosjan czy Chińczyków, jak sobie myśli Pan Rokitnik (re: 3), a wyczyszczenie Polski z Polaków, żeby na ich miejsce mogli się sprowadzić nowi osadnicy.

 31. Yah said

  Panie Jerzy to nie takie proste. Polskie chłopaki po szkole chciały się zgłosić na przeszkolenie do wojska na ochotnika i …… odmówili im.

  Rezerwistów na ponowne przeszkolenie biorą tylko …. kierowców. Nikogo więcej. Nie wiem co kombinują.

 32. Yah said

  no i bez kropki

 33. NICK said

  Nabory są selektywnie negatywne dla Polaków, Yah’u.
  Od dawna.
  Do wszech służb.

 34. revers said

  A z Kim jeszcze nie? posiadajacych wlasna walute i gospodarke?

  https://www.veteranstoday.com/2018/01/03/iranians-to-trump-and-warmongers-iran-aint-for-sale/

  Pro rzadowe manifestacje w Iranie, demonstruja z haslami, Iran nie na sprzedaz!”

 35. Greg said

  Re31. Yah
  Przyszło mi głupio do głowy, może potrzebują kierowców do wywożenia ludzi na ubój rytualny?

 36. Yah said

  Albo jedna frakcja znów chce wykończyć druga frakcję. No a po wykończeniu trzeba to gdzieś wozić. Nie ma pojęcia Panie Greg.

 37. Joe said

  Material z akcji Wisla na POganiaczy i pastuchow…a wierchuszka wiadomo kto….Zaleszczyki ??Beda w Ameryce Pd. tym razem.np.Patagonia.Ziemia Ognista piekne tereny wykupione przez ogromne banki od lat.

 38. Stan said

  Przelewki się skończyły.
  Rzeczywistość wygląda dzisiaj inaczej.

 39. Joe said

  Juz im zapowiedzial …zeby byli przygotowani na oddanie zycia.A POganiacze i Pistuchy mysla ze zabawa w chowanego przy POmocy chlopskiej.

 40. Jerzy said

  Chińczycy testują i wprowadzają na wyposażenie swojej armii nową broń hipersoniczną (HGV), więc koczownicze k u r w y i pastuchy czują się zagrożone. Za rok-dwa będą miały pozamiatane, więc szykują się do wcześniejszej agresji.

 41. Romank said

  Panie Jerzy…jak z orbity – spadna wszystkie satelity…
  niech pan je pozbiera i zobaczy czyje. Wtedy bedzie pan wiedzia na 100% kto wygral konfrontacje.

 42. Jerzy said

  Panie Romanie, ja nie będę liczył tego ustrojstwa, ja się będę gorąco modlił, żeby Chińczycy strącili wszystko i zjedli jankesów ii angoli, tak jak tam zjada gryzonie czy insekty.

 43. Joe said

  Panie Jerzy…my sie mamy modlic zeby i jedni i drudzy sie nawzajem POubijali…Zeby sie stalo to co mowila moja babcia ….ze zolta rasa bedzie poila konie w Wisle a POtem zawroci i Polska bedzie wolna,a czlowiek bedzie calowal slady 2-go czlowieka….

 44. NICK said

  Joe. Modlić się? Tak.
  Ale po bożemu.
  Bóg nie ubije.
  Pan?
  Proszę… .

 45. Joe said

  Nick…napisalem wyraznie…zeby i jedni i drudzy sie nawzajem POubijali…a pan jak zwykle z dodatkiem bimbru i,miesza Boga.

 46. NICK said

  Miesza Boga… .
  Bimber… .
  Pan nic nie rozumie.
  Życzenie poubijania?

 47. Joe said

  A ja zycze NICKOWI dalszego upijania.

 48. NICK said

  Upajam.

 49. R cz said

  Czterogwiazdkowy general. Wiem ze wiecej gwiazdek miec nie mozna. Poza tym wiem ze Polska jest urzeczona tym gwiazdkowwym
  nazewnictwem ale ja wole konkrety. To chyba odpowiednik generala broni.Taka ranga nadaje sens informacji natomiast gwiazdki nie.

  ——-
  Stopnie wojskowe nie jest łatwo przetłumaczyć. Tłumaczenie dosłowne niekoniecznie oddaje zakres władzy i obowiązków.
  Reguła jest taka, że amerykański generał czterogwiazdkowy tłumaczy się po prostu jako „generał” (w Polsce też ma 4 gwiazdki).
  Potem idą generał broni, dywizji i brygady.
  Warto nadmienić, że amerykański generał armii (General of Army) tłumaczy się jako „marszałek”, zaś generał armij (General of Armies) nie ma w ogóle polskiego odpowiednika.
  Admin

 50. R cz said

  Moim zdaniem nalezy spojrzec na mape. Trzeba stwierdzic ze im wiecej zagrozenia dla Federacji Rosyjskiej ze strony ugrupowan wojskowych na terenie Polski (bo blisko Federacji) tym wyzej Federacja umiesci te tereny na liscie celow przeznaczonych do zniszczenia.
  To elementarna logika. Jesli zagrozenie jest blisko to nalezy to zagrozenie zlikwidowac za wszelka cene I Federacja Rosjska to zrobi.
  To nie jest nienawisc do „Zachodu” , to jest koniecznosc wobec faktu jawnego kreowania Rosji jako wroga. Wroga czego?, Wroga pokoju?
  Mialem okazje sledzic historie przez ostatnie 50 lat I wiem ze Rosja w takiej czy innej formie byja cierniem w formule ksztaltowania przez
  Zachod umyslow ludzi. Zachod ksztaltowala pycha I Rosja te pyche draznla. Zachod to troche jak okno wystawowe drogiego sklepu.
  W oknie wystawowym sklepu widzimy zafalszowany obraz sczescia, blichtr ktroy kosztuje I bedzie kosztowal wiele a nie wart jest Waszej uwagi. Czy to odznacza ze nie lubie mody? Alez lubie ale z bez uniformizmu. Kazdy z nas moze znalezsc cos co jest dla niego ciekawe.
  I to jest prawdziwa manifestacja wolnosci. Rosja jest unikatem tak jak Ameryka.czy Chiny czy India Kazde z tych poteznych panstw ma swoje za skora..I wiele, wiele cierpien i istnien ludzkich.
  A na koniec cytat: ” Kto z was jest bez grzechu niech pierwszy rzuci kamieniem”.

 51. revers said

  re41

  na razie to w nocnych lotach bojowych, nocne drony ostrzeliwuja baze rosyjska kolo Latakki w khmeimim , a mialo byc tak dobrze, oczywiscie pierwszy sputnik z Gagarinem to tez byl amerykanski, a sa jescze rakiety nosne ze za jednym razem moga wyslac setki satelitow, oczywiscie nie z bazy kosmicznej na Florydzie.

  https://syria.liveuamap.com/en/2018/6-january-khmeimim-airbase-under-attack-tonigh-by-several

 52. Pinxit said

  USA nie przygotowuje sie do wojny…

  USA jest w stanie wojny z Rosja od dawna.
  Tyle tylko, ze zabiera sie do zniszczenia Rosji jak pies do jeza.

  Zastanawiam sie, kto tak naprawde te wojne ( z calym swiatem) prowadzi.

  Ogladam Putina jak robi przeglad wojsk i rozmawia z zolnierzami i oficerami.
  Prezydent Xi oglada przemarsz wojsk i sprawdza stan gotowosci armii..
  To samo robi Kim koreanski.

  Ale nigdy nie widac prezydenta USA rozmawiajacego z zolnierzami i oficerami na paradzie wojskowej…
  Czy w USA sa defilady wojskowe i czy biora w nich udzila prezydenci??

  Bo czemu amerykanscy zolnierze nie spiewaja – to chyba wszyscy wiemy.

 53. NICK said

  A, może, przegląd?
  Polskich marszałków?
  Adminie?

Sorry, the comment form is closed at this time.