Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  NICK o Facet o ksywce „Margot”
  NICK o Wolne tematy (64 – …
  NICK o Facet o ksywce „Margot”
  Lily. o Wolne tematy (64 – …
  NyndrO o Wolne tematy (64 – …
  NICK o Facet o ksywce „Margot”
  NICK o Rozbieramy z uwagą Naczelnika…
  NICK o Wolne tematy (64 – …
  revers o Facet o ksywce „Margot”
  revers o Wolne tematy (64 – …
  NICK o Wolne tematy (64 – …
  NyndrO o Wolne tematy (64 – …
  Anucha o Wolne tematy (64 – …
  Lily o Wolne tematy (64 – …
  Yagiel o Wolne tematy (64 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 524 obserwujących.

Pamiętajmy o panu Mateuszu Piskorskim – Orwell i Kafka podali sobie dłonie…

Posted by Marucha w dniu 2018-01-03 (Środa)

Pamiętajmy o panu Mateuszu Piskorskim – pierwszym więźniu politycznym Rzeczypospolitej Polskiej. Stosunek państwa do tego człowieka można już porównać tylko do tego, jak traktowano ludzi w Berezie Kartuskiej.

Nie chodzi tu o tortury i poniżające traktowanie – o tym nie ma informacji, liczy się zasada. Znana z Procesu Franza Kafki i twórczości Orwella – 1984.

Absurd oskarżenia, jego surrealizm uderzają. Atmosfera grozy – nie wiadomo o co chodzi, a każdy, kto się upomina o prawdę w sprawie pana Piskorskiego natychmiast staje się samemu podejrzanym o te same, nieskonkretyzowane bo przecież tajne zarzuty.

Do tego oniryzm, prawdziwy senny koszmar całej sytuacji, w której pan Piskorski jest papierkiem lakmusowym dla naszej wolności. To, co dzisiaj spotyka jego, jutro może spotkać każdego z nas, a jak zamordyzm zwycięży – to nas wszystkich.

Nie przesądzamy, czy pan Mateusz Piskorski jest winny – to zadanie dla organów państwa. Z tego, co wiadomo o sytuacji, bo przetrzymywany ma jednak prawo do przesyłania listów – co prawda cenzurowanych, ale jednak one przechodzą, to mamy do czynienia z procesem politycznym. Przedstawione zarzuty mają się nijak do przestępstwa szpiegostwa określonego w art. 130 kk.

Jeżeli prawdą jest to, że zarzut dotyczy rzekomego manipulowania opinią publiczną, udziału w wojnie informacyjnej, wywieraniu wpływu na postawę społeczeństwa w Polsce – poprzez głoszenie określonego rodzaju poglądów – to znaczy że w Polsce już nie ma wolności słowa i nie można publicznie wyrażać swoich poglądów, jeżeli są sprzeczne z linią partii rządzącej i wykraczają poza percepcję przedstawicieli ciał tajnych, którzy sferę publiczną monitorują.

Warto zwrócić uwagę na wspomniany art. 130 kodeksu karnego:

“Art. 130. §1. Kto bierze udział w działalności obcego wywiadu przeciwko Rzeczypospolitej Polskiej, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10. § 2. Kto, biorąc udział w obcym wywiadzie albo działając na jego rzecz, udziela temu wywiadowi wiadomości, których przekazanie może wyrządzić szkodę Rzeczypospolitej Polskiej, podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3. § 3. Kto, w celu udzielenia obcemu wywiadowi wiadomości określonych w § 2, gromadzi je lub przechowuje, wchodzi do systemu informatycznego w celu ich uzyskania albo zgłasza gotowość działania na rzecz obcego wywiadu przeciwko Rzeczypospolitej Polskiej, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8. § 4. Kto działalność obcego wywiadu organizuje lub nią kieruje, podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 5 albo karze 25 lat pozbawienia wolności.“

W praktyce oznacza to, że braniem udziału, może być wynajęcie mieszkania osobie prowadzącej taką działalność, nawet bez świadomości prowadzenia przez inkryminowanego takowej działalności. Nie trzeba świadomie współpracować z obcym wywiadem, może to być działanie nieświadome i pośrednie.

Uwaga, to tylko domysły oparte o to, co zostało opublikowane w mediach. Tutaj Kafka i Orwell podali sobie dłonie. Śledczy nie ujawnili zarzutów, nie muszą tego robić. Oskarżony nie może się publicznie bronić, nawet nie był przyprowadzany na wszystkie rozprawy o przedłużeniu zatrzymania. Wszystko jest ściśle tajne. Przerażają informacje różnych mediów, z których wynika, że pan Piskorski mógł być pod presją przymusu fizycznego (więcej nie można napisać bez ryzyka narażania się na pomówienie organów – takie prawo, taki kraj).

W maju 2017 roku przedłużono areszt pana Piskorskiego, nadal nie przedstawiono zarzutów przed Sądem. Europejski Trybunał Praw Człowieka odrzucił skargę obrońców pana Piskorskiego, ale trudno było się spodziewać innego podejścia ze strony tej instytucji. Gdyby pan Piskorski był inno-kulturowym terrorystą, zadźgał kilka kobiet i dzieci w metrze lub strzelał z kałasznikowa do bawiącej się młodzieży, to zapewne otrzymałby odszkodowanie. No a „ruski szpieg” to wiadomo. Zresztą nie wiadomo, bo przez pewien okres czasu krążyły plotki o szpiegowaniu na rzecz Chin…

Jedynym ujawnionym oczywiście nieoficjalnie kontekstem jest to, co rzekomo ujawnili tzw. ukraińscy hakerzy – przejmując rzekome dane z rzekomych rosyjskich serwerów. Wedle których to informacji wynika obraz rzekomej współpracy inspirowanej przez wskazane czynniki na Wschodzie, powiązane rzekomo z rosyjskimi służbami specjalnymi.

Chociaż, co samo w sobie jest śmieszne, nawet z tych rzekomo prawdziwych informacji nie wynikają żadne konkrety. To słabo sklecona podpucha, z której ma wynikać, ze w środowisku pana Piskorskiego ktoś rzekomo brał pieniądze od prywatnych rosyjskich biznesmenów – organizacji pozarządowych.

Tymczasem prawda jest taka, że mamy do czynienia z wielką manipulacją, której materiał dowodowy jest tak mizerny i żaden, że nie ma czego się przyczepić. Poraża stanowisko sądów, które przykrywają poprzednie decyzje o aresztowaniu pana Piskorskiego, jednak to jest nic innego, niż proces kapturowy.

W listopadzie 2017 roku po raz kolejny powtórzyło się to przedstawienie „wymiaru sprawiedliwości”, przedłużono po raz kolejny areszt tymczasowy.

Tym razem jednak jest szansa na to, że jeżeli w styczniu nie będzie aktu oskarżenia, to Sąd zmieni dotychczasową praktykę i oskarżonego uwolni. Areszt przedłużono do 18 stycznia. Proszę wziąć pod uwagę, że trwa reforma sądownictwa, Prokuratura już dawno jest agendą rządu podległą pod pana Ministra Sprawiedliwości. Teraz wszystko zależy od Sądu.

Sytuacja jest ciekawa i może być rozpatrywana na trzech płaszczyznach.

Po pierwsze bez względu na kontekst panu Piskorskiemu zrobiono niesamowitą reklamę [większość myli go ze złodziejem Pawłem Piskorskim – admin]. Stał się wielkim protagonistą systemu, który kontestuje. W związku z tym pojawiają się dwa pytania. Pierwsze – to rzeczywiście osoba ideowo prezentująca „wrogą” narrację? Drugie – to podpucha naszych tajnych organizacji miłośników niebieskich kanarków, mająca na celu spowodowanie, żeby nasi wrogowie działali w Polsce przez podstawionego agenta? W ten sposób jest to interpretowane przez przedstawicieli organizacji różnych związków lustracyjnych od miłośników niebieskich kanarków…

Gdyby bowiem było to rzeczywiste szpiegostwo, to powstaje zasadnicze pytanie – czy najpierw aresztowano człowieka, a potem szuka się na niego materiałów? Bo jeżeli pan Piskorski był prowadzony przez kontrwywiad (prawdziwy). To w chwili zatrzymania spala się jego powiązania. Takie akcje robi się w momencie, jak ma się pewność i zatrzymanie ma jedynie potwierdzić zgromadzony materiał dowodowy. Tymczasem po zatrzymaniu pana Piskorskiego, dokonano konfiskat i przeszukań w siedzibie jego partii i u jego współpracowników. Czyli materiał zgromadzony nie był wystarczający? Za co więc ten człowiek siedzi w areszcie przez tyle czasu?

Prawdopodobnie został zatrzymany na polecenie polityczne. Czynniki go monitorowały, ale zgromadzony materiał nie pozwalał na postawienie zarzutów. Jednak być może pracownicy otrzymali polecenie napisania papierów z tego co mieli, więc napisali. Później to przedstawiono, a Prokuratura i Sądy zachowały się tak, jak „powinny”.

Minęło wiele czasu, ten człowiek siedzi i nie wiadomo co z nim zrobić. Prawdopodobnie oczekiwania polityczne są jednoznaczne, a czynniki nie są w stanie ich wiarygodnie wypełnić. Nie pierwszy raz Polska jest oskarżana o nadużywanie tymczasowego aresztowania.

Najbardziej zastanawiające w tej sprawie jest to, jakie to możliwości ma były poseł, tak szkodliwy, że nie pozwala mu się nawet na publiczną obronę swojej osoby? Czy może jest tak, że sama idea jaką proponuje partia Zmiana, jest niebezpieczna dla obecnego systemu?

Miejmy nadzieję, że pan Mateusz Piskorski odzyska wolność w styczniu 2018 roku, a państwo dokona zadośćuczynienia za jego krzywdy – jeżeli oczywiście jest niewinny. Przy czym w naszych realiach procesowych, to że nie udowodniono komuś winy, wcale nie oznacza, że on jest w mniemaniu organów ścigania niewinny…

Swoją drogą zobaczymy, czy w komputerze pana Piskorskiego stosowne czynniki doszukają się np. brzydkich zdjęć i filmów? Może nielegalnego oprogramowania? Zawsze można jeszcze zarzucić, że obrażał funkcjonariuszy złym spojrzeniem…

Krakauer
https://obserwatorpolityczny.pl/

Komentarzy 38 do “Pamiętajmy o panu Mateuszu Piskorskim – Orwell i Kafka podali sobie dłonie…”

 1. PISKORZ said

  re art /kom. adm./ „Po pierwsze bez względu na kontekst panu Piskorskiemu zrobiono niesamowitą reklamę [większość myli go ze złodziejem Pawłem Piskorskim – admin]. B. DOBRA UWAGA. TAK JEST. Mój kolega…też taki rozgarnięty jak śmieci pod piecem..!! A tego P.P. to znałem osobiście..nigdy bym nie przypuszczał..

 2. Niech Pan Bóg da siłę Mateuszowi nieść jego krzyż.

 3. Pinxit said

  Los dr Piskorskiego jest plama na calym obecnie „demokratycznym” systemie w Polsce. Jest tez symbolem bardzo popularnego obecnie w Polsce kapitalizmu zydowskiego i jankesowskiej dyktatury.
  No i naturalnie rozwala w drebiezgi caly system prawniczy, czego wymownym przykladem jest burdel z Trybunalem konstytucyjnym i zasranymi sedziami.
  Ja sie wcale nie dziwie, ze … „Unia sie wtraca” do faszystowskiego systemu w Posce.
  Polska sie wtraca do kazdego systemu, ktory sie syjonistom nie podoba.

  I co nasi pobozni sedziowie, inni prawnicy, pobozni przywodcy narodu i partii politycznych mysla nie tylko o bezkarnym przetrzymywaniu wiezniow w RP ale i o lamaniu Rezolucji ONZ w sprawie Jerozolimy???

 4. Romank said

  Oooo panu Pinxitu sumienie sie odezwalo????…
  A tak rzewnie wspomina rezim – jaki wiezil tysiace ludzi bez jakiej kolwiek podstawy prawnej:-)))))…
  Co wasi sedziowie???? :-))) ano – jak widac byli wasi i zostali wasi….nie widzi pan,,, ze to PRL bis????

 5. JerzyS said

  Pewnie „niedługo” Kościół zacznie się modlić za
  niewinnie uwięzionych.

  Zobaczymy,
  czy Bóg wysłucha tych modlitw?

 6. Rycho08 said

  „A tak rzewnie wspomina rezim – jaki wiezil tysiace ludzi bez jakiej kolwiek podstawy prawnej:-)))))…
  Co wasi sedziowie???? :-))) ano – jak widac byli wasi i zostali wasi….nie widzi pan,,, ze to PRL bis????”

  Nie – PRL bis a II RP bis. Reszta sztymuje.

 7. Jerzy said

  Wygląda na to, że chcą go zamęczyć psychicznie, by zmusić do popełnienia samobójstwa.

 8. Jerzy said

  Pan Pinxit ma rację, PiS buduje najbardziej reżimowe państwo na świecie. Właśnie wprowadzili płatne donosy. Szybciej wszyscy martwiący się losem Mateusza Piskorskiego sami znajdą się w areszcie lub obozie, niż Pan Mateusz kiedykolwiek żywy opuści więzienie.

 9. PL said

  Dlaczego zagraniczne portale działające w Polsce nie respektują prawa polskiego? Dlatego Facebook, YouTube i Twitter nie zostaną zablokowane w Polsce w związku z ich przestępstwami na terenie Polski? https://www.youtube.com/watch?v=99YYxfEu1mY

 10. Pinxit said

  4

  RomanK
  Potwierdzil pan moje stwierdzenie, ze ubecja nie wprowadzila zadnych zmian na lepsze, a wrecz nawet przeciwnie; wypedza ludzi z kraju.
  Kiedy w 1968 roku aresztowali dwoch studentow, cala Polska wyszla na ulice. Studentow wypuscili po dwoch dniach.

  Teraz na ulice wychodzi sie za panstwowe pieniadze i mozna dyskutowac tylko to co „panstwo” przygotuje: durnowate wystapienia na temat skrobanek, KOD-u, marsz Nepodleglosci ;
  W Obronie Piskorskiego nie wyjdzie nikt! Takiego zamordyzmu nie bylo nawet za Stalina.
  Do tej pory nikt nawet nie sciga mordercow polskich generalow, politykow, ktorzy zgineli w niewyjasnionych okolicznosciach.

  W PRLU nielegalna organizacja jaka byla Solidarnosc – mogla byc zarejestrowana.
  Partia Piskorskiego NIGDY takiego zaszczytu nie dostapi. CIA nie pozwala. Mogli lobuzy odmowic rejestracji – ale dlaczego zamkneli Piskorskiego.
  I N I K T nie smie wyjsc na ulice ani zebrac sie pod wiezieniem.
  A Piskorskiego POBILI w wiezieniu.

  Nawet awanturnikow z Solidarnosci zamykali i wypuszczali. Ale wtedy ubecy nie mieli wladzy i nie do konca rzadzili.

  panie Romanie

  PRL potrzebowala zmian. I to powaznych.
  Bogactwo i gospodarka przemyslowa nie przekladala sie na dobrobyt obywateli. Polacy w bardzo bogatym i uprzemyslowionym kraju zarabiali bardzo malo.
  Potrzebne byly zmiany – ale nie faszystowska rewolucja obalajaca rzad.

  Od czasow wojny ,Polska musial sie odbudowac, rozbudowac ; nie mielismy ani kolonii ani nie okradalismy innych panstw ,tak jak to robi USA. Moglismy liczyc tylko na siebie.

  A braki byly duze, co w w sytuacji Polski nawet nie bardzo kumaszcze przyjaciele ubecji powinni zrozumiec. Zaden kraj w Europie nie byl tak zniszczony jak Polska.

  W 1980 roku bylismy ciagle na etapie rozbudowy kraju.
  Ale mielismy NARODOWA gospodarke. I wlasnie w latach 60- 70-tych zaczelismy bardzo rozwijac eksport polskich towarow.
  Mielismy szanse dogonic Zachod.
  Nie wiem do dzis, czy Polacy nie umieli czekac (malo kto umie) czy nam po prostu nie pozwolili czekac.
  Wyprzedaz polskiego przemyslu jest najlepszym dowodem na to, ze nas zmuszono do rewolucji i rozwalenia polskiej gospodarki. (Za bardzo duze pieniadze z zewnatrz)
  Tego juz dzis nikt nie ukrywa.

  Wedlug ocen polskich ekonomistow w PRL – Polsce trzeba bylo z 10 lat , zeby wyrownac kolonialne kraje Zachodu.
  Ale nam nie pozwolili sie rozwijac.

  Mozemy dyskutowac pierwsza, druga, dziesiata Solidarnosc ale zarowno zalozyciele, przywodcyjak i architekci Solidarnosci byli caly czas ci sami. I ci sami zalozyciele Solidarnosci sa teraz u steru rzadu.
  Przypadek?
  Jest mi trudno porownywac PRL do obecnego balaganu, w ktorym polscy generalowie gina w nieznanych okolicznsociach, gdzie nie ma juz przemyslu, zadluzenie okropnie rosnie i Polacy sa praktycznie wypedzani z kraju. Reszta Polakow bedzie miala na garbie miliony Ukraincow a miala tysiace, tysiace Czeczencow i Albancow z Kosowa.
  Teraz doszly jeszcze wydatki na obca armie, z ktorej Polska nic nie ma.
  I tak glupich durnowatych prezydentow jak teraz – niktby w PRL-u nie wybral.
  Po zastrzeleniu dwoch ministrow, ktorzy probowali bronic polskiego przemyslu, Barszcza i Olszowskiego – i to przed stanem wojennym, wiadomo bylo, ze wladze obejmuje ubecja pod plaszczykiem „wielkich zmian demokratycznych”.
  Solidarnosc nie chciala reform. Chciala przewrotu.

  Historia powinna nas nauczyc ze:
  -rewolucje przychodza z zewnatrz i sa oplacane z zewnatrz
  -rewolucje popieraja zawsze luje, ktore nienawidza wlasnego narodu.
  Duzo latwiej byc rewolucjonista niz budowniczym.
  Bo duzo latwiej burzyc niz budowac.

  Plany globalizacji byly przygotowane na dlugo przed Solidarnoscia.
  Pierwszym etapem globalizacji bylo…obalenie Zwiazkow Zawodowych i praw robotniczych.
  Dlatego dla obecnego pokolenia – PZPR – to byli komunisci; ubekami nikt nie poniewiera: sa u wladzy.
  I to bylo najwieksze osiagniecie Solidarnosci: obalenie praw pracowniczych, zeby przygotowac kraj do umowy smieciowej.. Teraz te umowy smieciowe obowiaauja na Zachodzie. Dlatego buntuja sie Francuzi.
  I niewatpliwie byl to powod dla ktorego Zwiazki Zawodowe w Melbourne nie wpuscily Lecha Walesy do miasta.

  Ale w uznaniu zaslug za sprzedaz Polski na zydowski stragan, „wielki wodz rewolcji” zostal noblista i … milionerem. i znakomita wiekszosc ubecji siedzi w rzadzie.
  A mordercow Petelickiego, Lepera i wielu polskich generalow jakos nikt nie sciga.

  Nie ma drugiego takiego państwa w NATO, w którym w ciągu ostatnich kilku lat życie w sposób nienaturalny straciło aż tylu generałów!

  http://niewygodne.info.pl/artykul6/02847-W-ciagu-dekady-Polska-stracila-8-generalow-nie-prowadzac-wojny.htm

  Tajemnicze oklicznosci???:
  – zamordowanie rodziny Jaroszewiczów .http://historia.org.pl/2014/11/01/kto-zamordowal-premiera-jaroszewicza/
  – zastrzelenie gen. policji Marka Papały .http://www.newsweek.pl/polska/kto-zabil-marka-papale-zabojstwo-marka-papaly-proces-wdowa-patyk-,artykuly,374565,1.html
  – powieszenie posła A. Leppera .http://www.se.pl/wiadomosci/polityka/andrzej-aumiller-o-smierci-leppera-zostal-powieszony_997016.html
  – morderca Cyba w Łodzi .http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/ryszard-cyba-zabojca-z-biura-pis-przyznal-sie-do-winy,213901.html
  – samo(za)bójstwo gen. S. Petelickiego .http://natemat.pl/19403,zagadkowa-smierc-generala-petelickiego-samobojstwo-czy-cos-wiecej

  No i kompletnie nieznane w PRL-u : handel dziecmi i kobietami do burdeli … zachodnich

  Handel ludźmi do burdeli przez policje i polityków z PO – YouTube

  A przede wszytkim ogromne wydatki wojenne. Polscy zolnierze walcza w nelegalnych napastliwych wojnach i pomagaja niszczyc cale narody. Polska armia na posylki pomaga terrorystom w mordowaniu ludnosci cywilnej.
  I gdy chodzi o te ubecka rewolucje w Polsce, ktora miala tylu entuzjastwo (tak jak Ukraina w 2013 roku) to warto zapamietac stara jak swiat prawde:

  Latwiej jest ludzi oszukac niz przekonac ich, ze zostali oszukani.

  It’s much easier to fool people than to convince them that they have been fooled —

 11. Pinxit said

  4
  RomanK

  No to porownajmy (czekajac na moderatora) PRL z obecna RP
  PRL versus IIIPR

  Prawda o PRL

  PRAWDA O PRL – TEKST POCHODZI Z KRĘGÓW WOJSKOWYCH PRL ALE WART PRZECZYTANIA I ZADUMY

  Polska – kiedys za czasoe PRL:

  A kto – z młodych wykształconych, z dużych miast – wie, że kiedyś w Polsce produkowano generatory elektryczne dla największych elektrowni?
  Że produkowano turbiny o mocy 500 MW, — a przymierzano się do turbin 1500 MW?
  Że połowa chińskich, indyjskich, indonezyjskich, greckich i tureckich, libijskich i irackich elektrowni — wyposażona była / jest nie w amerykańskie, czy niemieckie — a w polskie turbiny?
  Że produkowano u nas śmigłowce, samoloty tłokowe i odrzutowe, że produkowano 40.000 ciężarówek, że wytapiano 20 mln. ton stali, że byliśmy na 2 miejscu – za Japonią – w produkcji statków rybackich, a te zdobywały Błękitną Wstęgę Atlantyku w tej kategorii?
  Że nasze zestawy audio – radio, wzmacniacz, głośniki, gramofon, magnetofon Radmoru — biły amerykańskie i japońskie?
  Że nasze sprężarki chłodnicze kupowało wiele krajów świata? Że już w latach 50-tych nasz Star był napędzany gazem LPG — i miał nim chłodzone nadwozie?
  Kto pamięta, że pierwszy PC komputer powstał w Erze – przed ZX Spectrum?
  Że wybudowano:
  Trasę Warszawa-Katowice (Gierkówka, niecałe 300 km – jedna z nielicznych dziś dróg dwujezdniowych o tej długości w Polsce);
  Trasę Łazienkowską wraz z drogami dojazdowymi w Warszawie;
  Dwujezdniową drogę Tuszyn-Łódź;
  Szpital „Centrum Zdrowia Dziecka”;
  Szpital „Centrum Zdrowia Matki Polki”;
  Rafinerię ropy naftowej w Gdańsku;
  Odlewnię żeliwa w Koluszkach;
  Zakłady Dziewiarskie „Kalina” w Lodzi;
  Zakłady produkcji dywanów „Dywilan” w Lodzi;
  Zakłady odzieżowe „Cotex”;
  Zakład produkcji profili giętych w Bochni;
  Zakłady przetwórstwa owocowo-warzywnego w Leżajsku i Lipsku;
  Hutę miedzi w Głogowie;
  Produkcja blach walcowanych na zimno w Hucie im. Lenina (obecnie im. Tadeusza Sendzimira);
  Płocką Fabrykę Maszyn Żniwnych (wyd. 2,5 tys. sztuk kombajnów zbożowych BIZON);
  Zakłady mleczarskie w Węgrowie, Ciechanowie, Chodzieży, Zabrzu;
  Produkcja autobusu Jelcz w Kowarach;
  Zakłady mięsne w Ostródzie, Sokołowie Podlaskim, Zielonej Górze;
  Port Północny i nafto-port (mieliśmy wtedy własne tankowce);
  Zakład kineskopów kolorowych na licencji amerykańskiej w Piasecznie (wtedy jedyny zakład w Europie produkujący tej klasy sprzęt);
  Produkcja układów scalonych i półprzewodników w Naukowo-Produkcyjnym
  Centrum Półprzewodników CEMI w Warszawie,
  11 elektrowni (w tym największa, Kozienice I – o mocy 1200 MW; po 1989 r. – zero elektrowni) – i wiele, wiele innych.
  W latach 70′ oddawano do użytku ok. 300 tys. mieszkań rocznie, a obecnie ok. 1/3 tej liczby, w latach 90-tych jeszcze mniej;
  W latach 1970-75 płace wzrosły o 40%;
  W dekadzie 1970-80 – wzrost PKB o ok. 80% (po 1989 r. potrzeba było na taki sam wyczyn 20 lat);
  Spożycie mięsa na głowę było wyższe niż dziś, mięsa nie myto i nie nasączano (Constar);
  Od tego roku mierzy się w Polsce liczbę osób żyjących poniżej minimum socjalnego na 24 %, obecnie – powyżej 60%!
  We wrześniu 1980 r. (kiedy Gierek odchodził) zadłużenie Polski w Klubach Paryskim i Londyńskim wynosiło ok. 17,6 miliardów dolarów. Na osobę (615 USD) było ono mniejsze niż na Węgrzech (836 USD) lub Jugosławii (856 USD).
  Pod względem zadłużenia byliśmy na 12-13 miejscu w świecie — co odpowiadało naszej ówczesnej produkcji.
  Przypominam, że Polska posiadała wówczas rezerwy walutowe w wysokości ok. 1,3 mld USD — 4 mld USD w surowcach i półfabrykatach, jak również blisko miliardową nadwyżkę eksportu nad importem (wartość eksportu w 1980 to ok 10 mld USD;
  Dług Gierka został prawie całkowicie spłacony w roku 2009.
  Gierek, kiedy rządził, mieszkał w rządowych willach (które przy niektórych dzisiejszych chałupach wyglądały jak psia buda). Po internowaniu mieszkał w domku typu klocek w Ustroniu. Jeździł maluchem 126p kupionym na talon. Żył tylko z emerytury belgijskiej za okres przepracowany w tamtejszych kopalniach.

  Polska teraz, za czasow Unii:
  Rola Unii Europejskiej w okradaniu Polski i antyrosyjska propaganda:

  Proste pytania dla tych, którzy dostają piany na ustach kiedy pada słowo ROSJA.
  Które przedsiębiorstwa kupiła Rosja lub Rosjanie w Polsce za bezcen, a następnie zlikwidowała przez tzw. wrogie przejęcia? Może w Łodzi? Na Śląsku, w Starachowicach?
  Kto doprowadził armie Polską do ruiny, tak że w tej chwili mamy zaledwie parę tysięcy żołnierzy zdolnych do walki?
  Czy to w Moskwie powstają prawa zakazujące w Polsce wędzenia mięsa?
  Kto limituje nam połowy ryb, produkcję mleka, cukru, etc.?

  Czy to Rosja kontroluje handel w Polsce przez 12 największych sieci handlowych?
  Ktoś może dać przykład — kiedy Rosjanie przez podstawione osoby wykupują ziemie na zachodzie Polski?
  A może ktoś zna jakieś rosyjskie, lichwiarskie banki w kraju nad Wisłą?
  Kto zlikwidował całe nasze gałęzie przemysłu takie jak stocznie, elektronika, hutnictwo, zbrojeniówkę?
  A może Putin nałożył na nas haracz za emisję dwutlenku węgla, przez co prąd kosztuje Polaka dwa razy więcej tyle co wcześniej?
  Czy Rosja w Polsce propaguje demoralizację, niszczy rodzinę, patriotyzm młodzieży, gryzie katolików?
  Rosja nie pozwala budować dróg tak, jak chcemy, ze względu na dwa żółwie przechadzające się od sadzawki do sadzawki?
  Czy Rosjanie planują masowe osadnictwo na ziemiach polskich?
  Czy Rosjanie roszczą pretensje do 1/3 polskiego terytorium?
  Czy Rosja wspiera naszych wrogów takich jak banderowcy?
  Czy żąda od nas wysyłania kontyngentów wojskowych do Afganistanu, na Bliski Wschód czy ostatnio Afryki przy okazji niszcząc nasze interesy i powiązania handlowe?
  Czy Rosja narzuca nam swojego rubla, czy ktoś inny – euro?
  Czy Rosja zmusiła do emigracji około 4 milionów, głównie młodych ludzi po 1989 roku?
  Czy to Rosja kazała nam podpisach w 2006 roku traktat lizboński, który de facto zlikwidował suwerenność Polski?
  Pytania można mnożyć – bagaż historyczny stosunków polsko-rosyjskich jest ciężki jak cholera – ale każdy powinien zrozumieć proporcje.
  Los Ukrainy jest ważny — ale jeszcze ważniejsze jest to, co LEŻY w INTERESIE POLSKI a CO NIE – czasem się o tym zapomina…
  Co do zakładów, to można wymienić jeszcze setki innych, w zależności z jakiego fragmentu Polski się pochodzi, bo po prostu było tego całkiem sporo.
  Jeśli wszystko to było nieopłacalne – to niech mi ktoś wyjaśni, z czego dokładano do interesu — skoro do czasów Gierka nikt nie brał ani grosza pożyczek? I podobno sponsorowaliśmy ZSRR i KDLe… normalnie perpetuum mobile.

 12. Pinxit said

  4
  RomanK

  Polska Wyzwolona przez Solidarnosc – przynajmniej tak twierdzil Lech Walesa na spotkaniu z Polonia: (nic nie mowil o drugiej Solidanosci)

  Lista tajemnczych zgonow w IIIRP

  Lista morderstw politycznych w posolidarnosciowej Polsce jest niepokojaco dluga.

  LISTA:

  Sylwester Zych (19.05.1950 – 11.07.1989) – zamordowany, ksiądz katolicki, działacz opozycyjny w PRL
  Jerzy Dąbrowski (26.04.1931 – 14.02.1991) – wypadek, biskup rzymskokatolicki, bardzo bliski współpracownik prymasa Stefana Wyszyńskiego, zastępca sekretarza generalnego Konferencji Episkopatu Polski
  Andrzej Stuglik (? – 19.02.1991) – zamordowany, przed 1989 oficer kontrwywiadu PRL, doradca finansowy w Towarzystwie Handlu Międzynarodowego DAL SA, które sprzedawało m.in. broń, nie zawsze legalnie

  Michał Falzmann (28.10.1953 – 18.07.1991) – zawał serca (?), inspektor NIK, wykrył i ujawnił nieprawidłowości w FOZZ
  Walerian Pańko (08.10.1941 – 07.10.1991) – wypadek, prezes NIK, poseł na Sejm, prawnik
  Janusz Zaporowski (? – 07.10.1991) – wypadek, dyrektor Biura Informacyjnego Kancelarii Sejmu
  Jan Budziński (? – 1991) – zawał serca (?), kierowca służbowej lancii którą jechali Pańko i Zaporowski
  Dwaj policjanci, którzy pierwsi przyjechali na miejsce wypadku również zmarli. Przyczyną zgonu było utonięcie (na rybach).
  Jarosław Ziętara (16.09.1968 – wrzesień (?) 1992) – porwany 01.09.1992 i zamordowany, dziennikarz Gazety Poznańskiej
  Jacek Sz. (?-1993) (potrzebne dane) – wypadek, oskarżony w sprawie FOZZ

  Piotr Jaroszewicz (08.10.1909 – 01.09.1992) – zamordowany, premier PRL
  Alicja Solska−Jaroszewicz (1925 – 01.09.1992) – zamordowana
  Tadeusz Steć (01.09.1925 – 12.01.1993) – zamordowany
  Jerzy Fonkowicz (19.01.1922 – 07.10.1997) – zamordowany

  Andrzej Krzeptowski (1940 – 17.02.1996) – zamordowany, rzecznik prasowy „S” w „Ursusie”
  Grzegorz Palka (08.05.1950 – 12.07.1996) – wypadek, przewodniczący Rady Miejskiej w Łodzi, były prezydent Łodzi, działacz opozycji w okresie PRL
  Andrzej Stankiewicz (1953 – 23.08.1996) – zamordowany, działacz podziemnej „S” w Hucie Warszawa, szef Biura Interwencji Regionu Mazowsze
  Jacek Bartosiak (? – 25.10.1996) – wypadek, przed 1989 pracował w Wydziale XI wywiadu MSW, następnie w UOP
  Tadeusz Kowalczyk (03.06.1952 – 19.07.1997) – poseł i przedsiębiorca
  Leon Dubicki (21.08.1915 – 07.03.1998) – zamordowany w Berlinie, generał brygady LWP, w sierpniu 1981 poprosił o azyl polityczny w Berlinie Zachodnim
  Marek Papała (04.09.1959 – 25.06.1998) – zamordowany, Komendant Główny Policji
  Andrzej Puszkarski (? – 25.10.1998) – wypadek, rezydent wywiadu UOP w Afryce Północnej
  Bartłomiej Frykowski (09.03.1959 – 08.06.1999) – samobójstwo (przy użyciu noża), operator filmowy
  Ireneusz Sekuła (22.01.1943 – 29.04.2000) – samobójstwo (?), poseł na Sejm
  Waldemar Grudziński (1942 – 17.08.2000) – wypadek, skarbnik ROP, (w wypadku lekko ranny został były premier Jan Olszewski)
  Stanisław Faltynowski (? – 26.12.2000) – samobójstwo (?), świadek, hotelarz prowadzący interesy z mafią paliwową
  Zdzisław Majka (? – 02.02.2001) – samobójstwo (?), świadek w sprawie mafii paliwowej, były żołnierz Ludowego Wojska Polskiego
  Jacek Dębski (06.04.1960 – 12.04.2001) – zamordowany, polityk, były minister sportu
  Jerzy Bednarczyk (? – koniec 2001) – świadek, były członek sztabu LWP, pracownik PKN Orlen, powiązany z mafią paliwową
  Tadeusz Maziuk ps. Sasza (? – 26.06.2002) – samobójstwo w areszcie, morderca (?) Jacka Dębskiego
  Stanisław Padlewski (19.06.1947 – 28.11.2002) – samobójstwo, nauczyciel, prezydent Mysłowic
  Jeremiasz Barański ps. Baranina (23.11.1945 – 07.05.2003) – samobójstwo w więzieniu, przestępca, jeden z przywódców gangu pruszkowskiego
  Maciej Tokarczyk (17.04.1963 – 04.10.2003) – samobójstwo, lekarz, były wiceminister zdrowia i były prezes NFZ
  Lech Maląg (? – 19.07.2004) – samobójstwo, dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi
  Marek Karp (02.07.1952 – 12.09.2004) – historyk, sowietolog, założyciel i wieloletni dyrektor Ośrodka Studiów Wschodnich
  Stanisław Skalski (27.11.1915 – 12.11.2004) – pobicie przez nieznanych sprawców, pilot, generał brygady WP, as myśliwski okresu II wojny światowej, po 1989 polityk, współzałożyciel partii Przymierze Samoobrona
  Szymon Zalewski (? – 29.11.2004) – samobójstwo (?), ochroniarz BOR i kierowca Zbigniewa Sobotki (posłeł SLD skazany w tzw. aferze starachowickiej; ułaskawiony przez Aleksandra Kwaśniewskiego)
  Filip Adwent (31.08.1955 – 26.06.2005) – polityk, lekarz, eurodeputowany do Parlamentu Europejskiego
  Daniel Podrzycki (14.06.1963 – 24.09.2005) – wypadek, polityk, przewodniczący Polskiej Partii Pracy
  Anatol Lawina (10.07.1940 – 16.09.2006) – pobicie przez nieznanych sprawców, bezpośredni przełożony Falzmanna, były dyrektor Zespołu Analiz Systemowych w Najwyższej Izbie Kontroli
  Lech Grobelny (18.06.1949 – 28.03.2007) – zamordowany, założyciel Bezpiecznej Kasy Oszczędności

  Wojciech Franiewski (? – 19.06.2007) – samobójstwo w więzieniu
  Sławomir Kościuk (1956 – 04.04.2008) – samobójstwo w więzieniu
  Robert Pazik (1969 – 19.01.2009) – samobójstwo w więzieniu
  Mariusz K. (? – 13.07.2009) – samobójstwo, strażnik który w czerwcu 2007 roku pełnił dyżur w olsztyńskim więzieniu, gdy Franiewski powiesił się w celi

  Andrzej Andrzejewski (19.05.1961 – 23.01.2008) – wypadek (samolot CASA), generał brygady, pilot Wojska Polskiego, dowódca Brygady Lotnictwa Taktycznego w Świdwinie
  Jerzy Piłat (14.07.1962 – 23.01.2008) – wypadek (samolot CASA), pułkownik, pilot Wojska Polskiego, dowódca 12 Bazy Lotniczej w Mirosławcu
  Dariusz Maciąg (? – 23.01.2008) – wypadek (samolot CASA), pułkownik, pilot Wojska Polskiego, dowódca 21 Bazy Lotniczej w Świdwinie
  Wojciech Maniewski (? – 23.01.2008) – wypadek (samolot CASA), podpułkownik, pilot Wojska Polskiego, dowódca 40 Eskadry Lotnictwa Taktycznego w Świdwinie
  Zbigniew Książek (? – 23.01.2008) – wypadek (samolot CASA), podpułkownik, pilot Wojska Polskiego, zastępca dowódcy 22 Bazy Lotniczej w Malborku
  Dariusz Pawlak (? – 23.01.2008) – wypadek (samolot CASA), podpułkownik, pilot Wojska Polskiego, dowódca dywizjonu 12 Bazy LotniczejMirosławcu
  Zdzisław Cieślik (? – 23.01.2008) – wypadek (samolot CASA), podpułkownik, pilot Wojska Polskiego, Szef Szkolenia Brygady Lotnictwa TaktycznegoŚwidwinie

  Bronisław Geremek (06.03.1932 – 13.07.2008) – wypadek, historyk, były minister spraw zagranicznych, poseł do Parlamentu Europejskiego
  Marian Goliński (16.07.1949 – 11.06.2009) – wypadek, polityk, poseł na Sejm
  Jan Wejchert (05.01.1950 – 31.10.2009) – niewydolność serca spowodowana infekcją bakteryjną i sepsą,polski przedsiębiorca, założyciel grupy ITI
  Grzegorz Michniewicz (1961 – 23.12.2009) – samobójstwo, Dyrektor Generalny Kancelarii Prezesa Rady Ministrów
  Artur Zirajewski ps. Iwan (29.01.1972 – 03.01.2010) – samobójstwo (?), płatny morderca, jeden z głównych świadków w sprawie zabójstwa komendanta głównego policji Marka Papały
  Stefan Zielonka (1957 – przed 27.04.2010) – samobójstwo (?), szyfrant, chorąży

  Lech Kaczyński (18.06.1949 – 10.04.2010) – prezydent RP
  Ryszard Kaczorowski (26.11.1919 – 10.04.2010) – prezydent RP na uchodźstwie
  Franciszek Gągor (08.09.1951 – 10.04.2010) – generał, szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego
  Tadeusz Buk (15.12.1960 – 10.04.2010) – generał dywizji, dowódca Wojsk Lądowych RP
  Andrzej Błasik (11.10.1962 – 10.04.2010) – generał broni, dowódca Sił Powietrznych RP
  Andrzej Karweta (11.06.1958 – 10.04.2010) – wiceadmirał, dowódca Marynarki Wojennej RP
  Włodzimierz Potasiński (31.07.1956 – 10.04.2010) – generał, dowódca Wojsk Specjalnych RP
  Bronisław Kwiatkowski (05.05.1950 – 10.04.2010) – generał broni, dowódca Operacyjnych Sił Zbrojnych RP
  Kazimierz Gilarski (07.05.1955 – 10.04.2010) – generał brygady, dowódca Garnizonu Warszawa
  Sławomir Skrzypek (10.05.1963 – 10.04.2010) – prezes Narodowego Banku Polskiego
  Władysław Stasiak (15.031966 – 10.04.2010) – szef Kancelarii Prezydenta RP
  Aleksander Szczygło (27.10.1963 – 10.04.2010) – szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego
  Janusz Kurtyka (13.08.1960 – 10.04.2010) – prezes Instytutu Pamięci Narodowej

  Mieczysław Cieślar (28.03.1950 – 18.04.2010) – wypadek, duchowny luterański, biskup Diecezji Warszawskiej, przewodniczący Kolegium Komisji Historycznej w sprawie inwigilacji luteran przez SB
  Mirosław Wróbel (1958 – 08.05.2010) – samobójstwo, jeden z największych dilerów samochodowych w Polsce
  Bogusław Kania (1968 – 31.05.2010) – katastrofa lotnicza, przedsiębiorca (firma Kanlux SA), zaangażowany katolik
  Marek Dulinicz (10.05.1957 – 06.06.2010) – historyk, szef grupy archeologów mających badać miejsce katastrofy w Smoleńsku
  Dariusz Ratajczak (28.11.1962 – przed 11.06.2010) – samobójstwo (?), historyk i publicysta
  Eugeniusz Wróbel (1951 – 15.10.2010) – zamordowany, były wicewojewoda katowicki i były wiceminister transportu
  Marek Rosiak (1948 – 19.10.2010) – zamordowany, pracownik biura poselskiego posła Janusza Wojciechowskiego
  Witold Hatka (25.06.1939 – 13.11.2010) – wypadek, były poseł, polityk, przedsiębiorca
  Paweł Żak (1966 – 13.12.2010) – samobójstwo, były komendant miejski policji w Kielcach
  Piotr M. (1962 – 18.05.2011) – samobójstwo, były szef malborskiej policji, powiązany z mafią paliwową
  Wiesław Podgórski (? – przed 30.06.2011) – samobójstwo, były doradca Andrzeja Leppera ds. kultury i dziedzictwa narodowego
  Andrzej Lepper (13.06.1954 – 05.08.2011) – samobójstwo, przewodniczący partii Samoobrona Rzeczpospolitej Polskiej oraz Związku Zawodowego Samoobrona
  Henryk Szumski (6.04.1941 – 30.01.2012) – zamordowany, generał broni WP, szef Sztabu Generalnego, członek Rady Bezpieczeństwa Narodowego
  Leszek Tobiasz (1957 – 10.02.2012) – niewydolność układu krążenia, pułkownik WSI, główny świadek w tzw. aferze marszałkowej
  Sławomir Petelicki (13.09.1946 – 16.06.2012) – samobójstwo, generał brygady WP, dyplomata PRL, dowódca jednostki GROM

  “……….- Katastrofa lotnicza w Mirosławcu – katastrofa lotnicza wojskowego samolotu CASA
  C-295 M numer 019, która wydarzyła się 23 stycznia 2008, o godzinie 19:07,
  podczas podchodzenia do lądowania na lotnisku wojskowym 12. Bazy Lotniczej w Mirosławcu.
  Zginelo 20 osob dowodztwa sil lotniczych RP.

  – Prof. Stefan Grocholewski – ekspert od odczytywania nośników cyfrowych,
  wykrył manipulacje w nagraniach cz. skrzynek z CASY.
  “Zmarł” 31.03.2010r. – Pod koniec ubiegłego roku (grudzień 23.2009) czyli po ustaleniu
  wizyt w Smoleńsku przez Tuska i Putina też zdarzyła się dziwna historia.

  Grzegorz Michniewicz, dyrektor generalny Kancelarii Premiera Tuska zmarł nagle 23.12.2009 r.
  – powiesił się na kablu od odkurzacza. –

  – S M O L E N S K – 10.04.2012 ginie Prezydent Polski Lech Kaczynski i 95 osob towarzyszacych.
  Komorowski miał podobno powiedzieć do Sikorskiego: “Lecha nie ma, ale został nam jeszcze ten
  drugi”. Na co Sikorski: “Nie martw się, Bronek, mamy jeszcze jedną tutkę”.

  – Mieczysław C., “zginął w wypadku samochodowym” dokładnie 18.04.2010 r,
  miał być następcą Adama Pilcha, który zginął w Smoleńsku.
  Podobno otrzymał telefon ze Smoleńska od A. Plicha.

  – Krzysztof K.- operator Faktów, pracował z W. Baterem (tym, który pierwszego dnia podał
  poprawną godzinę katastrofy Tu-154, co media odkryły po 10 dniach).
  Zmarł w Moskwie na sepsę 2 czerwca 2010r.Śmierć całkiem przemilczana.

  – Prof. Marek Dulinicz – szef grupy archeologicznej – zginął 6 czerwca 2010
  w wypadku samochodowym w trakcie oczekiwania na wyjazd do Smoleńska.

  – Dariusz Ratajczak – dr historii, autor tematów niebezpiecznych,
  zbioru esejów historyczno-politycznych skazany za kłamstwo oświęcimskie.
  11 czerwca 2010 znaleziono jego zwłoki w zaparkowanym samochodzie pod Centrum Handlowym
  Karolinka w Opolu, w którym mogły przeleżeć wg śledczych kilka dni, sekcja zwłok wykazała,
  że zmarł w wyniku zatrucia alkoholem.

  – Eugeniusz Wróbel – wykładowca na Politechnice Śląskiej, specjalista od
  komputerowych systemów sterowania samolotem, poddawał w wątpliwość,
  że wrak na Siewiernym to TU-154 o nr 101. Pocięty piłą mechaniczną 16.10.2010 r
  przez swego syna, który zdołał zabić i pociąć swego ojca, usunąć ślady krwi,
  zawieźć pocięte zwłoki do jeziora, wrócić i zapomnieć wszystko.
  Złego stanu swego “chorego psychicznie” syna przez ponad 20 lat nie zauważyła matka,
  która jest psychiatrą.

  – Dr Ryszard Kuciński – prawnik A. Leppera – “zmarł” w maju 2011 r.

  – Wiesław Podgórski – był doradcą A. Leppera, gdy ten by ministrem rolnictwa,
  znaleziony martwy w biurze Samoobrony pod koniec czerwca 2011r.
  Jako przyczynę śmierci podano samobójstwo.

  – Róża Żarska – adwokatka Leppera – “zmarła w lipcu 2011 r. w Moskwie.

  – Andrzej Lepper – szef Samoobrony, poseł, wicemarszałek, wicepremier i minister rolnictwa
  w rządzie Marcinkiewicza i J.Kaczyńskiego. Znaleziony martwy w biurze Samoobrony
  5 sierpnia 2011r. Od 1-go dnia, zanim zrobiono sekcję zwłok przyjęto wersję samobójstwa
  przez powieszenie bez udziału osób trzecich”

  Ekspert od Smoleńska nie żyje. Znaleziony powieszony w łazience
  Dariusz Szpineta, bo o nim mowa, był nie tylko ekspertem lotniczym,
  ale także prezesem spółki Ad Astra Executive Charter SA. To właśnie jej zarząd wydał
  lakoniczne oświadczenie informujące o śmierci Polaka w Indiach. Dziennikarze “GPC” dotarli
  jednak do osób, które towarzyszyły mu w egzotycznym wyjeździe.
  Polak miał być przed śmiercią w dobrym nastroju.

  Co więc takiego wydarzyło się na przestrzeni kilku godzin, że Szpinetę znaleziono
  powieszonego w hotelowej łazience? Czy popełnił samobójstwo? Autorzy tekstu subtelnie
  zdają się powątpiewać i przypominają wypowiedzi eksperta ws. katastrofy smoleńskiej.
  Szpineta parokrotnie miał prezentować stanowisko jakoby lot do Smoleńska był lotem wojskowym,
  a nie cywilnym.
  Dariusz Szpineta “odszedł” 2 grudnia 2011 r. w piątek…Miał 39 lat.
  Był założycielem i prezesem spółki Ad Astra Executive Charter – certyfikowanym
  i koncesjonowanym operatorem lotniczym w obszarze przewozów czarterowych i
  szkoleń lotniczych oraz zarządzania i serwisu samolotów.

  Planował wprowadzenie spółki na rynek NewConnect Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.
  Udało mu się to w październiku tego roku.
  Zamierzał zrezygnować z pełnienia funkcji prezesa zarządu do końca roku,
  przekazując zarządzanie Dyrektorowi Wykonawczemu,
  aby oddać się swojej pasji: lotnictwu. Jego śmierć nastąpiła podczas urlopu w Indiach
  – poinformowano w komunikacie.

  LISTA OFIAR KATASTROFY SMOLEŃSKIEJ 10 kwietnia 2010r.

  Osoby znajdujące się na pokładzie samolotu

  Prezydent RP i inni członkowie delegacji

  Lech Kaczyński – prezydent RP
  Maria Kaczyńska – małżonka prezydenta RP
  Ryszard Kaczorowski – ostatni prezydent RP na uchodźstwie
  Krzysztof Putra – wicemarszałek Sejmu RP
  Jerzy Szmajdziński – wicemarszałek Sejmu RP
  Krystyna Bochenek – wicemarszałek Senatu RP
  Janusz Kochanowski – rzecznik praw obywatelskich
  Janusz Krupski – kierownik Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych
  Janusz Kurtyka – prezes Instytutu Pamięci Narodowej
  Sławomir Skrzypek – prezes Narodowego Banku Polskiego
  Maciej Płażyński – poseł, prezes Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”
  grób Macieja Płażyńskiego w Bazylice Mariackiej w Gdańsku
  Władysław Stasiak – szef Kancelarii Prezydenta RP
  Aleksander Szczygło – szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego
  Paweł Wypych – sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP
  Stanisław Komorowski – podsekretarz stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej
  Andrzej Kremer – podsekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych
  Tomasz Merta – podsekretarz stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego
  Mariusz Handzlik – podsekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP
  Andrzej Przewoźnik – sekretarz Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa

  Przedstawiciele parlamentu

  Posłowie

  Leszek Deptuła
  Grzegorz Dolniak
  Grażyna Gęsicka
  Przemysław Gosiewski
  Izabela Jaruga-Nowacka
  Sebastian Karpiniuk
  Aleksandra Natalli-Świat
  Arkadiusz Rybicki
  Jolanta Szymanek-Deresz
  Zbigniew Wassermann
  Wiesław Woda
  Edward Wojtas

  Senatorowie

  Janina Fetlińska
  Stanisław Zając

  Przedstawiciele Rodzin Katyńskich i innych stowarzyszeń

  adw. Joanna Agacka-Indecka – prezes Naczelnej Rady Adwokackiej
  Ewa Bąkowska – wnuczka gen. bryg. Mieczysława Smorawińskiego
  Anna Maria Borowska – córka ppor. Franciszka Popławskiego, wiceprezes Gorzowskiej
  Rodziny Katyńskiej (od 6 listopada 2009)
  Bartosz Borowski – przedstawiciel Gorzowskiej Rodziny Katyńskiej, wnuk Anny Marii Borowskiej
  (syn Franciszka Borowskiego)
  Czesław Cywiński – prezes Światowego Związku Żołnierzy AK
  Edward Duchnowski – sekretarz generalny Związku Sybiraków
  ks. prałat Bronisław Gostomski – dziekan dekanatu Londyn-Północ,
  proboszcz parafii św. Andrzeja Boboli w Londynie
  o. Józef Joniec SchP – prezes Stowarzyszenia Parafiada
  ks. Zdzisław Król – kapelan Warszawskiej Rodziny Katyńskiej (1987–2007)
  ks. Andrzej Kwaśnik – kapelan Federacji Rodzin Katyńskich
  Tadeusz Lutoborski – syn ppor. Adama Lutoborskiego
  Bożena Mamontowicz-Łojek – prezes Polskiej Fundacji Katyńskiej
  Stefan Melak – prezes Komitetu Katyńskiego
  adw. Stanisław Mikke – wiceprzewodniczący ROPWiM, redaktor naczelny miesięcznika „Palestra”
  Piotr Nurowski – prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego
  Bronisława Orawiec-Löffler – bratanica majora Franciszka Orawca, zamordowanego w Katyniu;
  członkini Stowarzyszenia Rodzin Katyńskich z Podhala
  Katarzyna Piskorska – córka Tomasza Piskorskiego
  Andrzej Sariusz-Skąpski – prezes Federacji Rodzin Katyńskich
  Wojciech Seweryn – rzeźbiarz, autor Pomnika Ofiar Katynia w Chicago
  Leszek Solski – syn kpt. Kazimierza Solskiego, oficera i sportowca oraz bratanek
  majora Adama Solskiego, zamordowanych w Katyniu,
  członek Stowarzyszenia Rodzina Katyńska
  Teresa Walewska-Przyjałkowska – Fundacja „Golgota Wschodu”
  Anna Walentynowicz – działaczka Wolnych Związków Zawodowych,
  współzałożycielka NSZZ „Solidarność”
  Gabriela Zych – prezes Stowarzyszenia Rodzina Katyńska w Kaliszu

  Przedstawiciele Sił Zbrojnych RP

  gen. Franciszek Gągor – szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego
  gen. dyw. Tadeusz Buk – dowódca Wojsk Lądowych RP
  gen. broni pil. Andrzej Błasik – dowódca Sił Powietrznych RP
  wiceadmirał Andrzej Karweta – dowódca Marynarki Wojennej RP
  gen. dyw. Włodzimierz Potasiński – dowódca Wojsk Specjalnych RP
  gen. broni Bronisław Kwiatkowski – Dowódca Operacyjny Sił Zbrojnych RP
  gen. bryg. Kazimierz Gilarski – dowódca Garnizonu Warszawa
  bp. gen. dyw. Tadeusz Płoski – katolicki biskup polowy Wojska Polskiego
  abp gen. bryg. Miron Chodakowski – prawosławny ordynariusz Wojska Polskiego
  ks. płk Adam Pilch – p.o. Ewangelickiego Biskupa Wojskowego
  ks. ppłk Jan Osiński – Ordynariat Polowy Wojska Polskiego

  Osoby towarzyszące

  ppłk Zbigniew Dębski – członek Kapituły Orderu Wojennego Virtuti Militari,
  sekretarz Klubu Kawalerów Orderu Wojennego Virtuti Militari
  Katarzyna Doraczyńska – zastępca dyrektora gabinetu szefa Kancelarii Prezydenta,
  radna dzielnicy Praga Południe w Warszawie
  Aleksander Fedorowicz – tłumacz języka rosyjskiego
  ks. Roman Indrzejczyk – kapelan prezydenta
  Dariusz Jankowski – aspirant w Zespole Obsługi Organizacyjnej Kancelarii Prezydenta
  (ur. 8 lipca 1955)
  Mariusz Kazana – dyrektor protokołu dyplomatycznego MSZ
  gen. bryg. Stanisław Nałęcz-Komornicki – kanclerz Orderu Wojennego Virtuti Militari
  płk dr hab. n. med. Wojciech Lubiński – lekarz prezydenta, rzecznik prasowy,
  sekretarz Rady Naukowej i z-ca komendanta Wojskowego Instytutu Medycznego
  Barbara Mamińska – dyrektor biura kadr i odznaczeń w Kancelarii Prezydenta
  Janina Natusiewicz-Mirer – sybiraczka, działaczka społeczna, dawna działaczka
  pozycji demokratycznej w Krakowie; osoba towarzysząca Annie Walentynowicz
  w podróży
  ks. prof. Ryszard Rumianek – rektor Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego
  Izabela Tomaszewska – dyrektor zespołu protokolarnego Kancelarii Prezydenta,
  odpowiedzialna w Kancelarii za kontakty pierwszej damy
  Janusz Zakrzeński – aktor teatralny i filmowy, członek rady programowej
  Związku Piłsudczyków

  Żołnierze Sił Powietrznych RP

  mjr Robert Grzywna
  kpt. Arkadiusz Protasiuk
  por. Artur Ziętek
  chor. Andrzej Michalak
  Cywilne pracownice wojska
  Natalia Januszko
  Barbara Maciejczyk
  Justyna Moniuszko
  Funkcjonariusze BOR
  mł. chor. Agnieszka Pogródka-Węcławek
  (funkcjonariuszka Biura Ochrony Rządu wchodząca
  w skład załogi samolotu jako stewardesa)

  Funkcjonariusze Biura Ochrony Rządu

  ppłk Jarosław Florczak
  kpt. Dariusz Michałowski
  por. Paweł Janeczek
  ppor. Piotr Nosek
  st. chor. Artur Francuz
  chor. Jacek Surówka
  chor. Paweł Krajewski
  chor. Marek Uleryk
  Na liście pasażerów znajdowała się także Zofia Kruszyńska-Gust z Kancelarii Prezydenta RP,
  która jednak nie stawiła się na lotnisko, w ostatniej chwili rezygnując z lotu.

  Lista pasażerów opublikowana przez Rządowe Centrum Bezpieczeństwa
  (brakuje nazwiska Agnieszki Pogródki-Węcławek, która także zginęła w katastrofie)

  Skład załogi

  W skład załogi samolotu Tu-154M nr 101 wchodziło siedem osób
  ze składu 36 Specjalnego Pułku Lotnictwa Transportowego:
  Imię i nazwisko Stopień wojskowy
  Funkcja Wiek

  Arkadiusz Protasiuk kapitan pilot dowódca (pierwszy pilot) oficer sekcji 36 lat
  Robert Grzywna major pilot drugi pilot dowódca załogi 36lat
  Artur Ziętek porucznik pilot nawigator starszy pilot 32lata
  Andrzej Michalak chorąży technik pokładowy,starszy technik obsługi pokładowej 37lat
  Natalia Januszko stewardesa personel pokładowy 23lata
  Barbara Maciejczyk stewardesa (szefowa pokładu[3]) personel pokładowy 29lat
  Justyna Moniuszko stewardesa personel pokładowy 25lat

  W skład personelu pokładowego samolotu wchodziła również mł. chor.
  Agnieszka Pogródka-Węcławek,
  funkcjonariuszka Biura Ochrony Rządu pełniąca rolę stewardesy.

  No i ostatnio plk SKW Waldemar K. – oficer Sluzby Kontrywywiadu Wojskowego popelnil samobojstwo. Podobno sam sie powiesil.
  Byl jednym z najbardziej doswiadczonych oficerow wojskowych sluzb specjalnych Zajmowala sie bezpieczenstwem przemyslowym i certyfikacja firm z sektora zbrojeniowego.

 13. Romank said

  Panie Jerzy S..mysli pan , ze gdyby bylo takich- jak Piskorski ok 40 tys…. sytuacja bylaby odmienna????
  NIech pan pomysli, co zmienil i na co wplynal fact ,ujawnienia w Polsce list nazwisk TW i kapusi w tym episkapusi…. tysiace…tysiace ludzi…porzondnych zwyczajnych POlakow…:-))))naszych krewnych, sasiadow, przyjaciol , wspolpracownikow…..gosci wyksztalconych z jezykami na stanowiskach:-))) z wlasnym zdaniem i opinia:-))))
  Niech pan potraktuje to powaznie…..stwierdzajac ..ze na NIC!!!!
  A jak pan myli ……o czym to swiadczy???? i O kim???? i dlaczego???? i czego to jest dowodem????
  NO…. pan Pnxit nie ma zadnej racji..PiS nic nie buduje….PiS tylko przykreca to- co zbudowane zostalo 70 lat temu….

 14. maasteer said

  Mogłaby Tv RT wziąć się w końcu do roboty i zrealizować obszerny materiał na temat reżimu przetrzymującego nielegalnie Pana Mateusza – przecież mają międzynarodową przebitkę.

  A organizacje obrony praw człowieka się jakoś nie perzą i nie skomlą, że niewinnego człowieka bez wyroku przetrzymują?

 15. Pinxit said

  14
  Maaster
  Jest jeden klopot.
  Rosja sie nie wtraca do innych panstw i nie stara sie zaprowadzac porzadku w innych krajach. Nawet do Ukrainy sie nie wtraca – a jest oskarzana nawet o to, ze przygoowala majdan.
  Polska oskarza Rosje od wielu lat o to, ze przygotowuje zbrojna interwencje na Polske. I tak juz polskie media wypisuja ‚proroctwa” chorych na glowe od czasow Solidarnosci.
  Prosze zauwazyc, ze w rosyjskich medach sprawozdania z Polski, czy innych panstw sa na ogol pozbawione zlosliwosci, szykanow i zjadliwej krytyki.

  Putin rzadko sie denerwuje bo jak sam stwierdzil nie raz: Jesli sie zloscisz – to nie masz racji.

  I tym sie rozni rosyjski prezydent od calej tej poganskiej, nie-edukowanej holoty Zachodu

 16. Romank said

  Panie Pinxit….panskie wysilki przybieraja jakies surrealistyczne ksztalty….
  czy nie dociera do pana, ze SOlidarnosc legalna , zarejestrowana organizacje 11 mln Polakow, ktoryz do neij przystapili bez naganianaia i jakiegokolwiek przymusu po roku czasu zlikwidowano… wsadzono do wiezien ponad 40 tys ludzi….smierc w wyniku stanu wojennego ponioslo ok 88 tys ludzi.. zdecydowna wiekszosc zupelnie niczego nei winna …collateral demage..ludzie chorzy starsi, kalecy……Polske opuscilo w sumie ponad 6 mln ludzi Polakow….
  A reszta przemian dokonywala sie przez ta sama kamaryle wojskowa…. prezydentem zostal najpierw Jaruzelski po nim jego kapus Walesa , falszujac wybory- bo narod wybral pana Tyminskiego……. potem agent Kwasniewki, Komorowski…..ze wyprowadzono sztandar, kiedy sie dokladnei uwlaszyla cala nomenklatura i glupio bylo pod komunistycznym sztandarem wprowadzac kapitalizm oligarchiczny….czego wynikiem,ze do dzis pan placi za jazde autostrade dzieciom Kulczykow i innych sekretarzy….i generalow…
  Nie dociera do pana , ze za to odpowiadaja zlodzieje jacy przeprowadzili prywatyzacje….czyli Nomenklatura????? DO tego nie byli im potrzebni solidaruchy ..mnie wykopali- jak psa prosto z kryminalu….i tysiace innych…zeby im nie przeszkadzac….pan ma pomrocznosc???????
  A to ze sie mordowali???? widzi pan to kultura zbojecka…zlodzieje i bandyci zawsze sie rzna przy podziale, lupow.
  Podal pan liste projektow PRLu..teraz neich pan odfajkuje kazdy , ktory budowali wszyscy Polacy a sprzedali komuchy i postkomuchy…. Balcerowicz to nie solidarnosciowiec…ale komuch…

 17. Pinxit said

  16
  RomanK
  Niestety, bardzo bym chcial, zeby to byla tylko moja opinia. Ale nie jest. I nie powstala w mojej glowie. jest cala amerykanska literatura na ten temat. I przemowienie Reagana. I raporty CIA.

  No to po co powstala Solidarnosc?? Znikad?
  Kto sponsorowal i kto oplacal dzialalnosc nielegalnej, podziemnej organizacji??
  I jakos Polacy sie nie bali obalac rzad?
  A teraz nikt sie nawet nie osmieli stanc w obronie Piskorskiego?
  Przeciez obecny sejm jest pelen dzialaczy PIERWSZEJ Solidarnosci!!!
  Przypadek?

  No i kto ten burdel zaczal?
  CIA sie przyznaje, ze od samego poczatku oplacala Solidarnosc.
  Ja niczego nie wydumalem. Ja ma caly czas cala prase Solidarnosci, i wiele wydawnictw fundowanych przez Zachod. Wystarczy poczytac Sprzeciw i pare innych wydawnictw Solidarnsci.
  Wszyscy byli dumni z tego, ze im Ameryka pomagala i ze Szwecji zwozili Tirami tony, tony materialow propagandowych i sprzetu biurowego.

  Ja rozumiem, ze niewygodnie jest pamietac ten wielki entuzjazm i cala lajdacka literature w prasie, ze „jestesmy czescia Zachodu i kultury zachodniej, ze nasza lacinska kultura nie pasuje do azjatyckiej Rosji…

  I pamietam na pol roku przed stanem wojennym awantury o tym, ze …Sowieci wkrocza do Polski.
  Bylo to tak durnowate i glupie, ze nawet ostatni w Polsce debil wiedzial, ze „Ruscy nie musza wkraczac do Polski!!
  Sowieckie wojska BYLY w Polsce!!
  Ta idiotyczna propaganda, ktora wypedzila ludzi z kraju bo …Ruscy nadchodza byla zrobiona celowo, zeby spowodowac bajzel i panike ..

  Ja wiem, ze glupio sie przyznac teraz do tego ogromnego oszustwa, w ktore wielu Polakow uwierzylo.

  Ten sam trick powtorzono na Ukrainie … na majdane.
  Znajomi Ukraincy mi opowiadali, ze „to nie to samo co w Polsce ” i ze Ameryka pomaga pozbyc sie tyranii, oligarchow, korupcji, paparuchow i ze w Polsce bylo co innego…

  W Europie jeden kraj po drugim pada ofiara syjonu a naiwni dalej uwazaja, ze to co sie dzieje obecnie w Moldawii, to…. nie to samo co w Polsce.

  Oczywiscie, ze w Iraku inaczej, w Libii inaczej, jeszcze inaczej w Afganistanie … z takim samym skutkiem.

  Nie pomaga zaden dowod ani konsekwentna polityka USA,
  ktorej zasada jest „rezime change”.
  Nie pomagaja historyczne dane.

  10 milionow Polakow na dlugo przed „Druga Solidarnoscia” nosilo ubeckiego zyda na rekach. Ten sam zyd zostal potem nobilitowany i dwukrotnie obrany prezydentem.
  Czy szefostwo PIERWSZEJ Solidarnosci musialo sie skladac z zydow??

  A tymczasem historia NIKOGO jeszcze nie nauczyla rozumu:

  Overthrowing Other People’s Governments: The Master List of U.S. “Regime Changes”

  Global Research Editor’s note: To this list published in February 2013, we must add Ukraine, where Viktor Yanukovych was successfully ousted in February 2014.

  In recent developments, the Trump administration is supportive of a US sponsored regime change in Venezuela and Cuba

  Michel Chossudovsky, June 24, 2017

  * * *

  Instances of the United States overthrowing, or attempting to overthrow, a foreign government since the Second World War. (* indicates successful ouster of a government)

  China 1949 to early 1960s
  Albania 1949-53
  East Germany 1950s
  Iran 1953 *
  Guatemala 1954 *
  Costa Rica mid-1950s
  Syria 1956-7
  Egypt 1957
  Indonesia 1957-8
  British Guiana 1953-64 *
  Iraq 1963 *
  North Vietnam 1945-73
  Cambodia 1955-70 *
  Laos 1958 *, 1959 *, 1960 *
  Ecuador 1960-63 *
  Congo 1960 *
  France 1965
  Brazil 1962-64 *
  Dominican Republic 1963 *
  Cuba 1959 to present
  Bolivia 1964 *
  Indonesia 1965 *
  Ghana 1966 *
  Chile 1964-73 *
  Greece 1967 *
  Costa Rica 1970-71
  Bolivia 1971 *
  Australia 1973-75 *
  Angola 1975, 1980s
  Zaire 1975
  Portugal 1974-76 *
  Jamaica 1976-80 *
  Seychelles 1979-81
  Chad 1981-82 *
  Grenada 1983 *
  South Yemen 1982-84
  Suriname 1982-84
  Fiji 1987 *
  Libya 1980s
  Nicaragua 1981-90 *
  Panama 1989 *
  Bulgaria 1990 *
  Albania 1991 *
  Iraq 1991
  Afghanistan 1980s *
  Somalia 1993
  Yugoslavia 1999-2000 *
  Ecuador 2000 *
  Afghanistan 2001 *
  Venezuela 2002 *
  Iraq 2003 *
  Haiti 2004 *
  Somalia 2007 to present
  Libya 2011*
  Syria 2012

  Q: Why will there never be a coup d’état in Washington?

  A: Because there’s no American embassy there.

  Ale w Polsce bylo co innego!!

 18. Ola said

  ad 17 , Pinxit

  slyszalam, ze najbardziej Solidarnosc i caly ten przewrot oplacal Jan Pawel II. Bylo tak czy nie?
  Pan na pewno wie.

  PS . nie zeby tam cos zarzucac czy dochodzic. Ze zwyklej ciekawosci pytam.

 19. Marucha said

  Re 17:
  Panie Pinxit, a czy nie przyszło Panu na myśl, że ktoś (zawsze ci sami…) chcą nam zapaskudzić ostatnie jasne karty naszej historii? Splugawić wszystko to, za co ludzie oddawali życie i tracili zdrowie, jak choćby zryw solidarnościowy?
  Wierzy Pan w rzetelność Amerykanów? W raporty CIA?
  A w krasnoludki?

  Gdzie Pan ma w Sejmie działaczy Pierwszej Solidarności? Jacy to?
  Odpowiem Panu: ci ludzie albo są już w grobie, albo dożywają końca w biedzie i upodleniu.

  Skoro Solidarność od początku była tworem zagranicznych służb… to po jaką cholerę wprowadzono stan wojenny? Przeciwko samym sobie?

 20. Pinxit said

  16
  RomanK

  CIA i Solidarność | Centrum Informacji Anarchistycznej

  http://cia.media.pl/cia_i_solidarnosc

  Tajna operacja CIA. „Za żelazną kurtynę przemycono 10 milionów książek

  https://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1441000,Tajna-operacja-CIA-Za-zelazna-kurtyne-przemycono-10-milionow-ksiazek

  Solidarnosc i CIA

  https://www.marxists.org/history/etol/newspape/spartacist-us/1981-1987/Solidarnosc- Polish Company Union.pdf

  Solidarność była na pasku obcych służb ?! – Historia – Forum dyskusyjne | G…

  Cover Story: The Holy Alliance – TIME

  http://content.time.com/time/magazine/article/0,9171,159069,00.html

 21. Pinxit said

  19
  Marucha
  Ja sam niczego nie wiem i nie umiem. Porownuje opinie i sprawdzam zrodla. A i przywoluje pamiec tamtych lat.

  Ale pamietam, ze w 2013 roku w czasie awantur na majdanie, opinie na Zachodzie byly dosc jednoznaczne:
  Gdyby Janukowicz wprowadzil stan wojenny na Ukrainie tak jak wprowadzono w Polsce obeszloby sie bez tej jatki i wojny.
  O stanie wojennym wiedzielismy na poczatku 1981 roku.
  I tak jak teraz – tak i wtedy- ta istotna informacja nie docierala do zacietrzewionych Polakow.

  Dlatego moja rodzina i wielu Polakow zdazylo wyjechac z Polski tuz przed stanem wojennym..
  Byli ostrzezeni. I Kuklinski o tym trabil. (jako lepszy wariant)
  O stanie wojennym wiedzial Walesa i wiedzialo naczalstwo.

  Mozna nie wierzyc w raporty CIA – ale wtedy i nie mozna w nic wierzyc; nawet w prywatne opinie rozczarowanych bylych dzialaczy.

  A jedna z form obrony gen. Jaruzelskiego bylo wlasnie wprowadzenie stanu wojennego. Zadne obce wojska nie wkroczyly do Polski. Podobno uniknelismy obcej interwencji.

  I dlatego cale zydostwo jest tak wsciekle na Jaruzelskiego.
  Dla mnie, Jaruzelski to tragiczna postac tamtych lat .
  Tragiczna jest tez postac Gierka, ktory przeciez nic zlego nie zrobil i w porownaniu do obecnych „produktow ” Solidarnosci byl normalnym, wyksztalconym Polakiem, ktory probowal ulepszyc Polske.

  I do tej pory nie bardzo rozumiem o co tak naprawde chodzilo w tych zwiazkach zawodowych???
  O miesieczny urlop? O warunki pracy? O 8-godzinny dzien pracy? O bezplatne lecznictwo i oswiate??

  O co tejSolidarnosci chodzilo?
  O sparalizowanie kraju??
  Rzad zgodzil sie negocjowac.
  Solidarnosc pchala do rewolucji i generalnego strajku.
  Zeby co?

 22. Carlos said

  Duza czesc 1-wszej Solidarnosci byla rzeczywiscie uczciwa, jak twierdzi Gajowy ( Gwiazda, Walentynowicz itd…) reszte wyrzucil za granice Jeneral z biletem w jedna strone. Ma racje Pinxit mowiac, ze wierchuszka w/w siedzi w Sejmie ( Kaczor, Tusk, Niesiol, i inni) Tusk oczywiscie w nagrode dostal fuche od Makreli. Z reszta ludzi z Solidarnosci,- takze tej pierwszej- dogadal sie Kiszczak, a raczej sam ja wybral. Ja tam dostaje alergii jak slysze o Solidarnosci, choc sam, jako jeden z pierwszych, sie do niej zapisalem. Nie bronil bym tez Generala, bo wiemy ,ze ratujac swoja dupe dogadal sie z silniejszymi, czyli ze -sponsorowanymi przez USRAEL- KOR-em i innymi silnymi z NY. Dogadali sie Mosiek z PZPR z Ickiem z Solidarnosci i…. do dzisiaj rzadza, dzielac sie lupami. PRL potrzebowal zmian a nie zniszczenia, z calym pozytywnym dorobkiem jaki udalo sie POLSKIM komunistom ( Gierek, Gomulka) osiagnac – majac radziecka lape na plecach.

  ——-
  NIE!
  P. Pinxit twierdzi, że w Sejmie siedzi pełno ludzi z PIERWSZEJ SOLIDARNOŚCI. Nie żadnych Von Pizdów, Komorowskich, Schetyn czy innych Duppenschwanzów, niech ich piekło pochłonie.
  Ja się pytam: Kto tam jest z Pierwszej Solidarności? Kto? Gdzie?
  Admin

 23. Pinxit said

  CIA i Solidarność | Centrum Informacji Anarchistycznej

  http://cia.media.pl/cia_i_solidarnosc

 24. Pinxit said

  22
  Carlos
  Mysle, ze powinno nas byc stac na dyskutowanie naszych dziejow.
  Nie powtorzylibysmy bledow popierajac np. rewolucje na Ukrainie.

  Gdy chodzi o generala Jaruzelskiego – to do konca nie bedziemy wiedziec wszystkiego. Nie chcemy wiedziec?
  Ja wiem jedno:
  Z cala pewnoscia nie chcialbym byc w butach ani Jaruzela ani Gierka ani Kiszczaka.
  Ani Edwarda Barszcza!

  My nigdy, NIGDY nie chcielismy wiedziec, co tak naprawde mysleli, bo nie pozwolilismy im mowic!

  Ogladajac CGTN – Chinskie wiadomosci, ze zdumieniem dowiedzialem sie, ze rzad chinski powolal komisje do zebrania wszystkich mozliwych dokumentow z Rewolucji Kulturalnej w Chinach, ktora byla przeciez okrucienstwem i nieprawopodobnym ludobojstwem!.
  Chiny uwazaja, ze nalezy sie znajomosc historii nowym pokoleniom.

  To samo robia Rosjanie. Dla nich historia Rosji Sowieckiej nie jest „plama na honorze” ani sekretem strusia, ktory chowa glowe w piasek.

  My za to mamy … IPN!

  NAWET NIE CHCA NAM POWIEDZIEC ILU POLAKOW ZGINELO W OBOZACH HITLEROWSKICH

  Historia narodu moze byc bolesna. I bywa bolesna!
  Ale nie moze byc tabu.
  Inaczej, stale bedziemy miec powtorke z Samosierry.
  I z Haiti.

 25. Re: Panowie…
  Skoro juz „odgrzewacie” sprawy, to patrzac na to z boku… Bylo wiecej „wodzow” anizeli oleju w glowie, a „wazniejszy” byl ten, ktory „wczesniej” otworzyl swe slepka…

  Wyszkowskiemu moge powiedziec krotko: „Idz pan w p…zdu, kible sprzatac, by nigdy wiecej zaden „bolek” (nieznany zreszta) wdrapal sie do wladzy dzieki panu…panie „wszy-stko-wski” – (jest pan dla mnie zwyklym „wszarzem” dzisiaj rznacego glupa – bo mu uwierzyl, a to sie pomylil, a to „bolek” umial mowic do ludu itp…pierdoly)…

  P. Gwiezdzie I sp. Walentynowicz rowniez podziekowac za „bolka” I krypto-zydow….A teraz NIE MA WINNEGO… Sama „Solidarnosc upadla, sama sie rozwiazala i sama zydow poprzyjmowala – No lepszego cyrku na zydowskiej gwiazdzie nie widzialem…)

  aaaa, tam… szkoda sliny

  Nie ma fabryk, nie ma przedsiebiorstw, nie ma stoczni I NIC k…rwa nie I juz nie bedzie ZADNYCH strajkow, zadnych „zadym… ANI ZADNEJ WOLNEJ POLSKI….
  No i super.. Czy tak mamy skonczyc jak bezdomne psy????

  Ktos jeszcze mysli o Solidarnosci???

  ===============================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 26. lopez said

  Ad 24

  Bo wie Pan, ginął Polak , a jego życiorys przejmował ….. i jakimś dziwnym trafem nie maja przedwojennych dziadków.

 27. lopez said

  A obozem przejściowym były Ziemie Odzyskane , które tylko w tym celu do Polski przyłaczono

 28. Mateusz Piskorski jest potrzebny administracji Polski.To Perpetuum mobile znamy od 89 roku.Tak jak scenariusz systemu podobnego do okupacji w Polsce.

  Ważne że w Polsce,jest jeszcze względny pokój,pomimo makabrycznej ustawy o myśliwych(będzie można dostać karę za przebywanie na własnej ziemi).

  Ważne że Polacy w Polsce,zachodniej są jeszcze (miliony) ubezpieczeni w Niemczech,gdyż ZUS ,ma gigantyczne długi.

  Tak długo jak krew się nie leje na ulicach w Polsce,mieszkańcy Polski mogą przeżyć,zabezpieczać swój majątek,nawet w bankach zachodnich.

  Radzę zachować spokój , zwiększać rezerwy finansowe i nie zajmować się aktywnie polityką.

  Oni nigdy nie dopuszczą,innych poza popisowym systemem.Dakowski radzi zakładać własne media i łączyć Polaków zamiast dzielić.

  ——
  Pan prof. Dakowski już niech nie łączy Polaków.
  Admin

 29. revers said

  Pan Lispki jakis nie swiezy berlinczyk, napewno nie z przed zawalenia muru berlinskiego gdzie bylo troche wiecej demokracji i troche wiecej doplat berlisnksich.

  A ubezpieczenia zachodnie sa rowniez zagrozone przez tzw. uchodcow i tak w wielkiej brytani dziennie przprowadza sie 50 tys zabiegow medycznych dodatkowo przez wlasnie leczenie „uchodzcow”,
  lezacy na korytarzach szpitali pacjenci i czakajcy na zabieg jak za tzw. komuny to juz niestety ale norma.

 30. Marucha said

  Pytam się po raz drugi, dużymi literami, czerwonym drukiem:

  KTO Z PIERWSZEJ SOLIDARNOŚCI JEST W SEJMIE, SENACIE CZY W OGÓLE W JAKICHKOLWIEK WLADZACH WYŻSZYCH, NIŻ KIEROWNIK SKUPU ZŁOMU?

 31. Marucha said

  Re 25:
  Tak, Panie Jaśku, ja myślę… o żydowskich szumowinach i ich mocodawcach, którzy (mają wielotysiącletnią wprawę w oszustwach) przejęli Solidarność.

  Myślę o Solidarności, którą nie tylko rozbito, ale i jeszcze opluto – ku radości różnych kurwów umysłowych, mieniących się być Polakami.

 32. do 29 Tak.Służba Zdrowia w BRD obsługuje również zarażonych „uchodzców”.Hepatitis,Aids,grużlica,choroby weneryczne w Niemczech i kolejki u lekarzy były ale sytuacja się pogorszyła.Inwazja przynosi żniwa.

  Szkoda mi Piskorskiego,gdyż jest narażony na choroby w więzieniu tak jak jego rodzina.

 33. revers said

  alo tego w amulansie berlinskim mozna szbciej zalapac sie na zarazki, virusy niz na wsi tzw. spokojnej, w kosciele an Sudstrn rowniez od pwlocin specjalnie rzucanych na kewo i prawo od szamanow z afryki, a dniu smierci bliskiej osoby jaki lekarz pogotowia smagly tak wypisze akt zgonu po arabolacinsku ze zaden policjant, lekarz sadowy, charakteograf nie odczyta, chociaz moje studentki to jeszcze yb z medycyny araba z 10 razy medycznie przeczyscily mozg z czystej wiedzy medyczenj i lepiej zmunifikowaly jak najlepszy sarkofag faraona..

  Alle Ordnung muss arabisch sein jest pewne i ordentliche, rechtliche von Ort.

 34. Re: 31 Marucha.

  I wlasnie tego nie moge zrozumiec, jak (w jaki sposob) zydowskie k…wskie szumowiny PRZEJELY prawie 10 milionowy zwiazek z wladzami (liderami) zalozycielskimi???

  Wyglada to tak, jakby dzisiaj, jakies „szarony”, „ryski”, „magistry”, „klocki”, I inne przejely kontrole nad „Gajowka”, a Pan Gajowy publicznie by „rznal glupa”…. , ze wszystko jest w najlepszym porzadku…

  I jaki bedzie skutek? Odejda ci, ktorzy maja cos sensownego do powiedzenia (lub wyjada do USA, Kanady i do Zachodniej Europy), a zostana ci, ktorzy zamienia Gajowke w „rynsztok” (tzw. „sciepe”)… I po herbacie..

  Sama „Solidarnosc” sie nie rozpieprzyla, ale liderzy na to rozpieprzenie wyrazili zgode…Konie. Kropka…

  ========================================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

  P.S. Musimy przyjac do jasnej cholery paradygmat: Jeden rzadzi „Gajowka”, jeden rzadzi fabryka, jeden rzadzi Huta, jeden czlowiek rzadzi wsia czy gmina, jeden czlowiek rzadzi miastem i jeden (najmadrzejszy z madrych) rzadzi nasza Ojczyzna…A nie zbior k…rew, alfonsow, zlodzieji, oszustow… Polska ma RZADZIC JEDEN (ktory sobie dobiera wspolpracownikow)…

  ——
  Panie Jaśku, jest oczywiste, że gajówką rządzi jedna osoba – przynajmniej do chwili, w której przestanie ona odróżniać telewizor od mikrofalówki.
  Ma Pan jakichś innych „współzarządzających”?
  Admin

 35. Carlos said

  Musialbym wiedziec kogo Gajowy uwaza za 1-sza Solidarnosc. Ludzi z kopalni Jastrzebie, Ursusa, i innych?

  ——
  Była o tym wielokrotnie mowa i naprawdę, nie mam sił ani chęci, na powtórki. Pisał o tym m.in. p. Kafel, pisałem trochę i ja…
  Admin

 36. Re: 34 Admin (komentarz).

  Ano wlasnie!!! Skoro jeden Gajowy zarzadza „Gajowka” (I wyrzuca na zbity pysk wszystkich tych co sraja w Gajowce), to wszyscy MUSIMY przyjac nie tylko do wiadomosci, ale przede wszystkim SWIADOMOSCI, ze Polska to jak „Gajowka” I TYLKO jeden zarzadzac ma nami wszystkimi, a nie jak w chwili obecnej ponad 460 skurwionych, skundlonych, zdemoralizowanych, oszustow, zlodzieji itp..kreatury, ktorych nie mozna z dnia na dzien wyrzuc na zbita morde z roboty…

  Generalnie malem na mysli, ze tylko Jeden czlowiek „robi” polityke, jeden wywala na zbity pysk s…synow ze swego otoczenia zarzadzania itd. itd. itd., (I wcale ten czlowiek nie musi byc zadnym prezydentem, ministrem czy poslem w sensie osoby publicznej. No, ale to zupelnie inny temat).

  =========================================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 37. Carlos said

  Pamietam wywiady z Generalem w okresie przemian. Wielokrotnie powtarzal, ze jako zolnierz- jak bedzie trzeba- zakonczy sprawe honorowo strzalem w glowe. No i tak strzelal, az do konca swoich dni, a nawet poprosil o ksiedza, po calym swoim ateistycznym zyciu, panie Pinxit. Dla mnie cale zycie lawirowal- o takich mowiono PLYWAK. Wspomnienia Gierka warto poczytac, pisze o falszu Jaruzela.

 38. Carlos said

  Panie Gajowy -dzis jestem detka, ale jutro poszukam tekstow p. Kafla

Sorry, the comment form is closed at this time.